آب سختی برای دیگ ها

به نقل از خبرگزاریها در مورد آب سختی برای دیگ ها : دجال در لغت: دَجَل به معنای روکش نمودن یک شئ است که باطن آن کم ارزش باشد ولی روی آن را زرق و برق داده یا طلاکاری کنند بنابراین وقتی دجال را برای ی بکار می برند یعنی آن شخص منافق، دروغگو و فریبنده است[1] البته معانی متعددی که گاه به ده معنا می رسد برای این واژه ذکر شده است، که به عنوان نمونه به یکی از آنها اشاره شد. او چشم راست ندارد ، و چ. یکی از کاربران بیاض نیوز که دارای تحصیلات عالیه و از جوانان فعال فرهنگی اجتماعی در بیاض و منطقه است به نمایندگی از جمعی از جوانان با ارسال نامه ای به بیاض نیوز ضمن اظهار لطف به این پایگاه خبری خواستار بذل عنایت بیشتر مسئولین به بیاض نیوز شده اند. ضمن تشکر از حسن ظن این جوان فعال بیاضی و دوستانشان متن این نامه به شرح ذیل منتشر می گردد. فرمایشاتی زیبا از... مؤمنان مولای متقیان حضرت علی علیه السلام: گریه ن ، از سختی دل است. سختی دل، از گناه زیاد است. گناه زیاد، از آرزوهای زیاد است. آرزوی زیاد، از فراموشی مرگ است. فراموشی مرگ، از محبت به مال دنیاست. محبت به مال دنیا، سرآغاز همه خطاهاست. غیرت یعنی تو فقط برای منی نگاهت خنده هایت صورت ماهت با ق زیبا از بیدهای پریشان تا بروی شانه ات و آن لباس سفید درخشان تنت رونماها داده ام بانو این جشن حراجی نیست بانوی زیبای من! مرد پیروز این میدان تنها یک نفر است من برای تو تو برای من فقط! چادر ابریشمی سفید می شود برای تو قلب پاک مهربانی هم برای من من برای تو تو برای من خدا برای ما امشب. رنگ ها آدم را به خودش جذب می کرد درست وقتی که برقِ پارچه ها زیر نور لامپ، صد چندان می شد. وارد مغازه که شدم هیچ نبود چند لحظه ای منتظر ماندم. متوجه صدای عصا از پشت سرم شدم. رویم را برگرداندم به سمت صدا، پیر مردی با قد متوسط که البته معلوم بود به علت سن و سال بالایی که دارد قدش خمیده شده است با عینک ته استکانی، به سمت صندلی اش در آن طرف می. رنگ ها آدم را به خودش جذب می کرد درست وقتی که برقِ پارچه ها زیر نور لامپ، صد چندان می شد. وارد مغازه که شدم هیچ نبود چند لحظه ای منتظر ماندم. متوجه صدای عصا از پشت سرم شدم. رویم را برگرداندم به سمت صدا، پیر مردی با قد متوسط که البته معلوم بود به علت سن و سال بالایی که دارد قدش خمیده شده است با عینک ته استکانی، به سمت صندلی اش در آن طرف می. من همین الان خدایم را صدا ...
نمیدانم چه میخواهی ...
ولی الان برای تو!
برای رفع غمهایت!
برای قلب زیبایت!
برای آرزوهایت!
برای ب توفیقت!
برای دین و دنیایت!
برای آ کارت!
به درگاهش دعا !
و میدانم خدا داند...
خدا از خواستهای تو خبر دارد...
یقین دارم دعای من برای تو ،دعای تو برای من.
...اثر دارد... ب در برنامه ماه عسل داستان زندگی سولماز و احسان را نگاه می واقعا برام قابل درک نبود که یک آدم بخاطر عشقش اینهمه سختی رو در اوج جوانی که لذتش را باید ببرد تحمل کند علت عدم درک بنده بخاطر اینه که هیچگاه نتونستم عاشق بشم یا اینکه هیچ عشقی برای من خودش رو نکشت . خیلی دلم گرفت و ناخودآگاه سر اشکم جاری شد که خدایا چرا احسانهایی نظیر احسان س. فکر میکنم باید بنویسم انبوه حرفایی که ناگفته ماند و هر روز هاشور خورد انبوه اندوه هایی که هر روز محو شدن نه اینکه خاصیت محو شدگیشان به صرف پوست کلفتیمان شب قدر امسال هم گذشت بی بر و برگرد تقدیرمان رقم خورد نمیدانم چرا ولی مطئنم شب قدر امسالم مختص برادر هایم بود برادارانی که هیچ گاه هیچ گاه از ذهنم و قلبم نخواهند رفت امسال با وجود تم. این داستان واقعی است و به اوا قرن 15 بر می گردد.

در یک د ده کوچک نزدیک نورنبرگ خانواده ای با 18 فرزند زندگی می د. برای امرار معاش این خانواده بزرگ، پدر می بایستی 18 ساعت در روز به هر کار سختی که در آن حوالی پیدا می شد تن می داد. در همان وضعیت اسفباک آلبرشت دورر و برادرش آلبرت (دو تا از 18 فرزند) رویایی را در سر می پروراندند. هر دوشان آرز. دعا می کنم... برای تو... برای خودم... برای همه مان... ی چه می داند... شاید خدا دسته جمعی نگاهمان کرد دعا می کنم برای دل هایمان... برای چشم هایمان... برای گریه ها و خنده هایمان... دعا می کنم ... مهربان خدای من!!! میدانم که تا آسمان راهی نیست ولی تا آسمانی شدن راه بسیار است این دست های خالی به سوی تو بلند می شود ما بی سلیقه ایم،طلب آب و نان می کنیم تو خود ای خزانه دار بخشش هابهترین ها را برایمان مقدر کن. اگر انسان با دید بصیرت بنگرد ، می بیند که این سختی ها بجز خیر برای انسان چیزی ندارد.نمونه اش همین روزه ، آنهم در این هوای گرم؛ درست است که سختی دارد اما: إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرا داستانک: پس از آنکه حضرت مریم علیها السّلام از دنیا رفت، حضرت عیسی علیه السّلام جنازه ی او را پس از تجهیز به خاک سپرد، سپس روح مادرش را دید و گفت: «مادر! آیا هیچ آرزویی داری؟»
مریم علیها السّلام پاسخ داد: «آری، آرزویم این است که در دنیا بودم و سرد زمستانی را با مناجات و عبادت در درگاه خدا به بامداد می رساندم و روزهای گرم تابستان را روزه می گرفتم»
منبع: داستان هایی از یاد خدا، صفحه 28 هجران گرفته دور وبرم را برای چه؟
خون می کنی دو چشم ترم را برای چه؟
وقتی قرار نیست کبوتر کنی مرا
بخشیده اند بال و پرم را برای چه؟ گر نیستی غریب،مگو پس انا الغریب
صد می کنی جگرم را برای چه ؟
دارد سرت برای چه آماده می شود؟
پس آفریده اند سرم را برای چه؟
زحمت کشیده ام که چنین قد کشیده اند
بر باد می دهی ثمرم را برای چه؟
من ماس م. عنصر : خاک سیاره : عطارد عضو آسیب پذیر : سیستم عصبی روز اقبال : چهارشنبه اعداد شانس : 3و5 سنگ خوش یمن : یاقئت کبود رنگ : سبز گل : بنفشه حیوان : سگ کوچک یا گربه می تواند چنان تودار باشد که به نظر برسد که از برخورد با دیگران منع شده .ولی آن گاه که به عشق واقعی خود دست پیدا کند دیگر این ویژگی او را نخواهید دید.برای چنین انسان فدکارومهربان تحمل س. صبر و شکیبایی، منزلی است از منازل دین و مقامی است از جمله مقامات موّحدین که به واسطه آن، بنده به جمع مقربان بارگاه احدّیت وارد می شود و اگر آدمی صبر را پیشه خود سازد، به مراتب ارجمند خواهد رسید...
صبر در لغت به معنای حبس و در سختی و محدودیت و ضیق قرار دادن است و نیز صبر، عبارت است از ثبات نفس و اطمینان آن و مضطرب نگشتن و مقاومت در بلا. عضو تنیس روی میز کشورمان گفت: او و افشین نوروزی در مسابقات اینچئون با قرعه سختی مواجه شده اند. نوشاد عالمیان پس از برتری تنیس روی میز کشورمان مقابل قطر اظهار داشت: مسابقه خوبی بود و خوشبختانه توانستیم مقابل قطر به پیروزی برسیم. شاید اصلی ترین مشکل ما ناآشنایی به جو سالن بود که این مشکل هم تاحدودی برطرف شد و قطعا روز به روز بهتر می شویم.

به نقل از تسنیم، وی در ادامه افزود: در این مسابقه خیلی به ما فشار نیامد. تیم قطر خوب بود اما ما فشار زیادی تحمل نکردیم و توانستیم 3 بر صقر پیروز شدیم.

این عضو تنیش روی میز ایران خاطرنشان کرد: البته فردا بازی سختی مقابل چین در مرحله یک هشتم خواهیم داشت که قهرمان جهان است. بازی فردای ما بسیار ما مشکل است.

وی ضمن یادآوری اینکه دیدارهای حذفی حراحل مختلف تنیس روی میز دوبل به صورت تک حذفی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: من برای اینکه به مانند مسابقات المپیک به جمع پینگ برتر برتر کار سختی دارم. البته باید تلاش کنم و باید ببینم در روز مسابقه چطور عمل می کنم.

چند روزیه که علایم یا در واقع عوارض بارداری رمقی برای من نگذاشته و راستشو بخواین حال و حوصله درست حس ندارم. چیزی که چند وقته فکرمو مشغول کرده اینه که ما خانمهای شاغل چقدر زندگی رو باختیم البته بیشتر خودم رو می گم. به چه مصیبتی درس خوندم به چه سختی کار پیدا شد سخت تر از اون جای پامو محکم امنیت شغلی پیدا . بعد ازدواج و اونجا بود که فهمید. aramesh4u الف : اشتیاق برای رسیدن به نهایت آرزوها

ب: بخشش برای تجلی روح و صیقل جسم

پ: پویاپی برای پیوستن به وش حیات

ت: تدبیر برای دیدن افق فرداها

ث: ثبات برای ایستادن در برابر باز دارند ه ها

ج: جسارت برای ادامه زیستن

چ: چاره شی برای یافتن راهی در گرداب اشتباه

ح: حق شناسی برای تزکیه نفس

خ: خودداری برای تمرین استقامت

د: دور شی برای تحول تاریخ

ذ: ذکر گوپی برای اخلاص عمل

ر: رضایت مندی برای احساس شعف

ز: زیرکی برای مغتنم شمردن دم ها

ژ: ژرف بینی برای شکافتن عمق درد ها

س: سخاوت برای گشایش کار ها

ش: شایستگی برای لبریز شدن در اوج

ص: صداقت برای بقای دوستی

ض: ضمانت برای پایبندی به عهد

ط: طا قت برای تحمل ش ت

ظ: ظرافت برای دیدن حقیقت پوشیده در صدف

ع: عطوفت برای غنچه نشکفته باورها

غ: غیرت برای بقای انسانیت

ف: فداکاری برای قلب های درد مند

ق: قدر شناسی برای گفتن ناگفته های دل

ک: کرامت برای نگاهی از سر عشق

گ: گذشت برای پالایش احساس

ل: لیاقت برای تحقق امید ها

م: محبت برای نگاه معصوم یک کودک

ن: نکته بینی برای دیدن نادیده ها

و: واقع گرایی برای دستی به کنه هستی

ه: هدفمندی برای تبلور خواسته ها

ی: یک رنگی برای گریز از تجربه دردهای مشترک تعبیر خواب بادام دیدن بادام در خواب نشانه نعمت و روزی و فرزند نی ت. اما این نعمت با دشواری و سختی به وجود می آید. معبران میگویند اگر در خواب بر زنی که بر تخت باشد بادام دادید اگر آن زن ناشناس و غریب باشد. از آن زن رنج سختی به دست اورید. اما اگر آن زن برتخت از آشنایان باشد همبستر شدن با او فرزندی پسر حاصل شود با او در میان گذاشته و نظر او ر. گاهی چشم بر هم نهادن و آسوده به خواب رفتن سخت است، وقتی ندانی در کوچه پس کوچه های فردای زندگی چه چیز انتظارت را میکشد... شاید روزی باشد که تمام دلخوشی ها ،دلواپسی های زیبا همچون تولد یک نوزاد یا خبر قبولی یا استخدام و.... در انتظارت باشند و تپه های (اینجا بلندی های زندگی هنوز دور از دسترسند!) زندگیت را جشن بگیری و شاید روزی باشد پر از پس. من برای تو مینویسم

برای تویی که تنهایی هایم پر از یاد توست

برای تویی که قلبم منزلگه عشق توست

برای تویی که احساسم از آن وجود نازنین توست

برای تویی که تمام هستی ام در عشق تو غرق شد

برای تویی که چشمانم همیشه به راه تو دوخته است

برای تویی که مرا مجذوب قلب ناز و احساس پاک خود کردی

برای تویی که . برای حافظه کوتاه مدت:
قهوه بنوشید،
برای حافظه بلند مدت:
زغال اخته بخورید،
برای سریع فکر :
ماهی سالمون بخورید،
برای قدرت بخشیدن به مغز:
سالاد با پروتئین و سرکه و روغن زیتون بخورید،
برای آرامش مغز:
ماست کم چرب یا مخلوط آجیل بخورید،
برای تمرکز مغز:
چای نعناع بنوشید،
برای شادی مغز:
سالاد اسفناج بخورید.. سیدمحمد خاتمی روز گذشته اظهارات مهمی داشت. از ت یازدهم دفاع ویژه یی کرد و دلیل پیاده نشدن برخی شعارهای را سختی ها و موانعی دانست که بر سر راه وجود داشته است. رییس جمهور اسبق کشورمان دفاع ویژه یی هم از رضا فرجی دانا داشت. او را یک دانشمند دانست که تنها برای خدمت به کشور به ایران بازگشته است. بودجه، برنامه سالانه تها برای اداره کشور در چارچوب وظایف آنها است. آن بخش از وظایف تها که معمولاً در بودجه های سالانه بروز و ظهور دارد تولید و عرضه خدمات عمومی(تأمین امنیت داخلی و خارجی، استقرار نظم در جامعه، بهداشت و آموزش، حفاظت از محیط زیست، کمکهای اجتماعی و فرهنگی، امور عام النفعه، اجرا و یا نظارت بر اجرای مقررات و ...)، انجام سر. آرش افشین در خصوص وضعیت فعلی اش اظهار داشت: متاسفانه اوا فصل قبل بود که برای من مصدومیتی به وجود آمد و مرا از تمرینات عقب انداخت اما اکنون شرایط خوبی دارم و از این هفته نیز تمریناتم را آغاز می کنم.

وی با ابراز رضایت از وضعیت تیم فولاد خوزستان ادامه داد: تیم تا اینجا تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته و من هم چند جلسه ای تمرینات را از نزدیک تماشا کرده ام. همه بازیکنان از تمرینات آقای اسکوچیچ راضی بودند و از نوع کاری که انجام می دهند خوشحال هستند. به نظرم مشکلی به لحاظ تمرینی وجود ندارد و شرایط در مجموع خوب است.

به نقل از تسنیم، مهاجم تیم فوتبال فولاد درباه تفاوت تیم این فصل و تیمی که فصل قبل قهرمان شد، گفت: ما در لیگ سیزدهم تیم خوبی داشتیم و فولاد فصل قبل کاملاً یک دست بود. در هر پست چند بازیکن خوب حضور داشتند که برخی از آنها این فصل از تیم ما جدا شدند و با اینکه زحمات زیادی برای فولاد کشیده بودند اما تصمیم شان به رفتن بود. باید از آنها تشکر کنم و به شخصه از تلاشی که آنها برای تیم انجام دادند و از جان و دل برای تیم مایه گذاشتند، کمال تشکر را دارم.

افشین با بیان اینکه باشگاه تلاش کرده تا بازیکنانی جدیدی را جایگزین جدا شده ها د، خاطرنشان کرد: باشگاه همچنان در صدد است تا چند بازیکن دیگر به تیم اضافه شوند و کار سختی هم دارند، چراکه شرایط سنی تغییر کرده، سهمیه ها کم شده و قوانین نقل وانتقالات نسبت به قبل سخت تر شده است. البته چند بازیکن جدید هم به ما اضافه خواهند شد اما در مجموع ما اسکلت اصلی مان را حفظ کرده ایم و انشاالله بتوانیم با همین شرایط نتایج فصل قبل مان را تکرار کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این فصل کار سختی خواهیم داشت و با توجه به اینکه قهرمان شده ایم توقع از تیم ما زیاد است. امیدوارم که بتوانیم انتظارات را برآورده کنیم. صادق علیه السلام می فرمایند:

«لا تقذفوا نسآءکم فان فی قذفهن ندامة طویلة وعقوبة شدیدة ; به ن خود تهمت نزنید [و نسبت ناروا ندهید]، زیرا در این کار، [برای شما] پشیمانی طولانی و کیفر سختی خواهد بود .» بحارالانوار، ج 103، ص 249 . سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: گروه بسیار سختی را در استرالیا داریم در این تورنمنت کار ما سخت است. در برزیل کار سختی داشتیم در آسیا کارمان سخت تر است برای رسیدن به آرزوهایمان کار سخت تری را داریم. کارلوس کی روش قبل از آغاز تمرین تیم ملی اظهار داشت: همانطور که می دانید تمرکز ما روی جام ملتهاست هدف ما موفقیت در این بازیها است بازی دوستانه مقابل کره یک قدم مهم جهت آماده سازی تیم ملی است. کی روش: برای رسیدن به آرزوهایمان کار سختی در پیش داریم بسم الله الرحمن الرحیم: انالله و اناالیه راجعون.. طبع یک انقلاب، فداکاری است. لازمه یک انقلاب، شهادت و مهیا بودن برای شهادت است. قربانی شدن و قربانی دادن در راه انقلاب و پیروزی آن اجتناب ناپذیر است، به ویژه انقل که برای خداست و برای دین اوست و برای نجات مستضعفان است و برای قطع امید جهانخواران و مستکبران... بیوگرافی محسن یگانه از زبان خودش: به نام او... من محسن یگانه هستم.متولد ۲۳/۲/۱۳۶۴ هستم.کار موسیقی رو به صورت حرفه ای از سال 79 با نواختن گیتار شروع .اما در همون ابتدای کار وقتی با سختی های این کار روبرو شدم برای مدتی قصد داشتم به کلی موسیقی رو ادامه ندم. اما مایوس نشدم و از اون به بعد کار رو جدی دنبال و خیلی زود تر از اون چیزی که فکرشو می ن. اختصاصی از فایلکو آب سختی برای دیگ ها با و پر سرعت .
آب سختی برای دیگ ها
آب سختی برای دیگ ها       نام فایل : آب سختی برای دیگ ها فرمت :pdfتعداد صفحه : 141توضیحات
با
آب سختی برای دیگ ها
حضرت حاج آقاسید ولیّ الله طبسی رضوان الله تعالی علیه فرمودند:
در اوا ت عثمانی کربلا غرق در بلا و ابتلا و گرفتاری بود و اهالی آن با حکومت (در واقعه حمزه بیک که معروف بود) در مجادله بودند.
من با چند سر عائله در نهایت فقر و سختی بسر می بردیم . ضمناً هر هفته عصرهای روضه مان ترک نمی شد و هر چه که می توانستم و اقتضای حال بود و لو ما به مج. آموزش دکوپاژ حجم, دکوپاژ اسکلت برگ آموزش دکوپاژ حجم روی ظروف بلوری / دکوپاژ برگ فسیلی امروز در بخش هنرهای دستی مجله تصویر زندگی آموزش دکوپاژ حجم که دکوپاژ اسکلت برگ روی گلدان بلور ساده هست را براتون انتخاب کردیم. برای اینکار از اسکلت برگ های آماده که در بازار هست می تونین استفاده کنین. البته درست ش کار سختی نیست. قبلا در ساخت اسکلت برگ / فسیل برگ برای دکوپاژ طرز ساختشون رو یاد دادیم. پیرمردی تنها در یکی از روستاهای زندگی می کرد . او می خواست مزرعه سیب زمینی اش را شخم بزند اما این کار خیلی سختی بود. تنها پسرش بود که می توانست به او کمک کند که او هم در زندان بود . پیرمرد نامه ای برای پسرش نوشت و وضعیت را برای او توضیح داد : "پسرعزیزم من حال خوشی ندارم چون امسال نخواهم توانست سیب زمینی بکارم . من نمی خواهم این مزرعه را از. باد و چراغ باد با چراغ خاموش کاری ندارد اگر در سختی هستی بدان که روشن هستی!
درخت پر میوه را می تکانند نه درخت بی بار را. اگر در تلاطمی بدان که پرباری!
آن سید لولاک بود که "البلاء للولاء" فرمود تا بدانی بلا برای اهل ولاست و اگر جز این شه کنی خطاست!آری خاصان را با مصیبت و بلا محک زنند و مومنان را به کاستی در اموال و جان ها و بهره ها مب. کارگردان ویلایی ها گفت: سختی اصلی را در زمان ساخت ویلایی ها تجربه نکردیم بلکه این سختی را زمان اکران مواجه شدیم. در یک د ده کوچک نزدیک نورنبرگ خانواده ای با 18 فرزند زندگی می د. برای امرار معاش این خانواده بزرگ، پدر می بایستی 18 ساعت در روز به هر کار سختی که در آن حوالی پیدا می شد تن می داد. در همان وضعیت اسفباک آلبرشت دورر و برادرش آلبرت (دو تا از 18 فرزند) رویایی را در سر می پروراندند. هر دوشان آرزو می د نقاش چیره دستی شوند، اما خیلی خوب می دانستند ک. هیچ چیز در این جهان چون آب، نرم و انعطاف پذیر نیست.
با این حال برای حل آنچه سخت است، چیز دیگری یارای مقابله با آب را ندارد.
نرمی بر سختی غلبه می کند و لطافت بر خشونت.
همه این را می دانند ولی کمتر ی به آن عمل می کند.
انسان، نرم و لطیف زاده می شود و به هنگام مرگ خشک و سخت می شود.
گیاهان هنگامی که سر از خاک بیرون می آورند نرم و. تعیین سختی با روش حجم سنجی به کمک epta (تعیین سختی آب): سختی آب اساساً به معنی ظرفیت آن در ترتیب صابون می باشد عمدتاً توسط کلسیم و منیزیم قابل توصیف است ولی به غیر آنها ف ات دیگری نظیر zn, sr, mn, fe, al در ایجاد سختی آب شرکت می کنند. ولی از این نظر که دو عنصر اول در مقادیر زیاد در آبهای طبیعی وجود دارند لذا سختی آب به طور عمده بر اساس این دو ف (کلس. برای عشق تمنا کن ولی خار نشو.

برای عشق قبول کن ولی غرورت را از دست نده.

برای عشق گریه کن ولی به ی نگو.

برای عشق مثل شمع بسوز ولی نگذار پروانه ببینه.

برای عشق پیمان ببند ولی پیمان نشکن.

برای عشق جون خودتوبده ولی جون ی رونگیر.

برای عشق وصال کن ولی فرار نکن.

برای عشق زندگی کن ولی عاشقانه زندگی کن.
جمله اش را تایید . سپس از من خواست تا نام دوستانم را بگویم . خواسته اش را اجابت ولی انتظارش بیش از اینها بود. با خود شیدم که چرا دوستان زیادی نداریم؟ با خود گفتم که اگر به رفتار ک نمان بنگیرم به خوبی متوجه میشویم که آنها با کوچکترین بهانه ای با هم دوست میشوند و اگر بین آنها کدورت و حتی دعوایی رخ دهد، در کوتاهترین زمان ممکن مجددا" با هم دوست میشوند و به بازی ک نه ی خود ادامه میدهند. در مقابل ما بزرگتر ها کمی به سختی دوستانی را برای خود پیدا می کنیم و اگر اختلاف نظری بین ما بوجود آید ، شاید به راحتی آنها را از دست بدهیم. در صورتی که اگر به همان روش فرزندانمان ادامه میدادیم ، قطعا" دوستان بیشتری میتوانستیم برای خود داشته باشیم. http://s5.picofile.com/file/8133701326/img_0021.jpg باز هم روزها از پی هم آمد.تا چشم روی هم گذاشتیم روز خبرنگار هم فرا رسید . نوبتی هم که باشد، نوبت ماست... امروز روز خبرنگار است اما حرفه خبرنگاری به ما اجازه نمی دهد دمی بیاساییم و باید برای این روز هم خبر چاق کنیم! این هم از ویژگی های شغل ما خبرنگاران است که برای خودش دنیایی است. اصحاب رسانه و دنیای خبر مناسبت این روز را می دانند و17 مرداد را خوب به یاد دارند، روزی که محمود صارمی خبرنگار پرتلاش کشورمان به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در سال 1377 در مزارشریف افغانستان به دست نیروی به شهادت رسید و این روز از سوی شورای فرهنگ عمومی روز خبرنگار نامیده شد. خطرات و سختی های کار خبرنگاران است که در راه وظیفه و رس خویش از همه چیز می گذرند. ما هم همین جا از این غم می گذریم و به مناسبت این روز به دوستان رسانه ای، تبریکات صمیمانه و همکارانه و دوستانه می دهیم و هی برای خودمان نوشابه باز می کنیم تا شاید نوشابه های دیگری از جهات مختلف شمالی ، جنوبی ، شرقی، غربی برای عزیزان خبرنگار باز شود، البته من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم، تو خواه پند گیر خواه ملال! من یک خبرنگارم، با هیچگونه امکانات زیر ساختی برای این حرفه و با هیچ مبلغی به عنوان حق ا حمه من یک خبرنگارم، صادق و روراست برای نظام مقدس که برایش خون دادیم و جنگیدیم. من یک خبرنگارم، خطر را به جان می م تا مردم را مطلع و آگاه سازم و مردم هم الحق و الانصاف دوستمان دارند!!! من یک خبرنگارم، زود می آیم و دیر می روم، تعطیلات در کنار خانواده نیستم با این حال به کارم چنان عشق می ورزم که حاضر نیستم آن را از دست بدهم.
گفته می شود گستره ی میدان تبلیغات انتخاباتی و پراکندگی روستاها، جناح های راغب را به فعالیت زودهنگام واداشته است.
شنیده می شود پایین ترین سطح هزینه انتخابات آتی مجلس در نشست یک جریان فعال، 300 میلیون تومان برآورد شده است.
می گویند یک چهره ی که با احتمال عدم اخذ صلاحیت روبروست با معرفی یکی از نیروهایش، هوادارانش را حفظ خواهد کرد.
گفته می شود یکی از چهره های مطرح که با تحریک هوادارانش برای ک داتوری کمر همت می بندد ش ت سختی را متحمل خواهد شد.
شنیده می شود بلحاظ سابقه ی نمایندگی و استقبال چشم گیر مردم در دوره قبل، حضور چند چهره شاخص در انتخابات آتی قطعی شده است.
می گویند یکی از مدیران کل سابق استان که از فرزندان گرمی است قصد ک داتوری داشته اما با رد صلاحیت در یک انتخابات صنفی، آرزوی نمایندگی را فراموش کرده است.
شنیده می شود یک جناح فعال بجای لیدر خود، یکی از مسوولان شهرستان را برای ک داتوری معرفی خواهد کرد.
می گویند رفتار و عملکرد یکی از مسوولان گرمی از قصد وی برای نامزدی در انتخابات آتی حکایت دارد.
گفته می شود لیدر یک جناح فعال، بجای گرمی در یکی از شهرستان های استان گیلان نامزد انتخابات مجلس خواهد شد. برای مردم شهر؛ معنای خش الی حد اکثر می تواند یک نگرانی زود گذر بخاطر پایین آمدن ذخایرآب سدها باشد یا احتمال جیره بندی آب و... اما برای روستایی خش الی یعنی خشک شدن هر آنچه کاشته، یعنی من بی برکت و کوچک پس از مشقت درو، یعنی ناتوانی در پرداخت بدهی ها، یعنی مستاصل شدن در تهیه آذوقه زمستانه احشام و ان یعنی گرفتار شدن در تردیدماندن در روستا یا مهاجرت و...امسال برای کشاورزان مایوان و صدها روستای ایران سال بسیار سختی بود. آنها که زمین دیمزار داشتند از زمین های کم حاصل خود با دست های خالی برگشتند. یکی از کشاورزان مایوانی می گفت از 5 تار زمین دیمی که کاشتم فقط 300 کیلو گندم درو . با این محصول باید هزینه بذر و شخم را تامین کنم که پول بذرش هم نشد. 1000 کیلو بذر کاشته بودم و 300 کیلو درو ! می گفت الان موندم هزینه تهیه علوفه برای انم را در زمستان چگونه تامین کنم؟. انی هم که زمین آب ی دارند هم ناراضی هستند. زمینی که باید محصولش تاری 4 الی 5 تن باشد به 500 کیلو کاهش یافته و... اینها دردهای روستاییان زحمتکش ماست که سالهاست بی درمان مانده ، ی آنها را درمان نکرده و در آ خودشان مجبور می شوند تصمیم سخت و نهایی را بگیرند. زمین را بفروشند و خانه را رها کنند و به شهر بیایند. روند مهاجرت از روستاها به ا همچنان پر شتاب است! روزی مرد ثروتمندی در اتومبیل جدید و گران قیمت خود با سرعت فراوان از خیابان کم رفت و آمدی می گذشت. ناگهان از بین دو اتومبیل پارک شده در کنار خیابان یک پسر بچه آجری به سمت او پرتاب کرد.
آجر به اتومبیل او برخورد کرد. مرد پایش را روی ترمز گذاشت و سریع پیاده شد و دید اتومبیل اش صدمه زیادی دیده است. به طرف پسرک رفت تا او را به سختی تنبیه کن. بسم الله الرحمن الرحیم سلام به همه دوستان عزیز و گرامی سلام به همه شما خوانندگان گرامی سلامی به گرمی تابستان به همه بچه مسجدی ها و دوستان صمیمی شاید منتظر بودید تا من براتون اپ کنم شاید فکر میکنید دیگه وقتی برای نوشتن ندارم.... شایدم... نمیدانم اما میدونم چه در افکار شما میگذرد میخواهید بدانید که من در قبول شدم یا نه؟؟؟ جواب منفی است . پشت لبخندهای زن،سکوتی است که هیچ این سکوت را نمیتواند درک کند.سکوت روی چیزهایی که یک روز به آن ها میبالید.در خاطراتن که سیر میکنم روزی عزیزی پرسید(تا حالا در زتدگی سختی کشیدی؟)آن روز جو نداشتم و نمیدانستم سختی چیست ولی امروز با صدای دردناک و قلبی زخمی میگویم سختی را با تمام وجودم درک میکنم سختی را با تمام سلولم درک میکنم و چه دردناک . مقیاس سختی کانی ها مقیاس تجربی برای تعیین سختی کانی ها از طریق مقایسه ی آنهابا کانی های استاندارد.
دریک نوع مقیاس سختی که توسط فردریک موهس ،کانی شناس آلمانی ارائه شده 10 کانی مشخص به عنوان 10 درجه ی سختی مختلف در نظر گرفته شده است.
این کانی هابه ترتیب افزایش درجه سختی عبارتنداز:
1- تالک
2- ژیپس
3- کلسیت
4- فلوریت
5- آپاتیت
6- اورتوز
7- کوارتز
8- توپاز
9- کرندوم
10- الماس
برای تعیین درجه ی سختی یک کانی مچهول کافی است که گوشه ای از آن رابه روی چند کانی متوالی سری موهس بکشیم.
به عنوان مثال اگر کانی مجهول ،ژیپس با سختی 2 را خط بیندازدوتوسط کلسیت با سختی 3 خط بردارد،سختی آن چیزی در حد فاصل درجات 2و3 است.
در حالاتی که کانی های سری موهس در دسترس نباشدمی توان از ناخن با سختی 2وکارد با سختی 5ویک تکه شیشه با سختی 5/5وسوهان فولادی با سختی 6/5 استفاده کرد. خدای خوبم سلام دستانم به تو نمیرسد که در آغوشت بگیرم خدای خوبم اما دستهای تو که به من می رسد که مرا بلند کنی ودر آغوشم بگیری خدایا در رحم مادرم که بودم آنقدر خوب و آرام بوده که من هرگز سختی آن روزها را یادآوری نمی کنم وبه یاد ندارم که در آن روزها چه گذشت بر من ولی وقتی مادرم مرا در زمین گذاشت سختی زندگی هم شروع شد و هر لحظه روزهایم را ب. کاپیتان سیاه جامگان معتقد است که باخت مقابل صبا آنها را در شرایط سختی برای ماندن در لیگ برتر قرار داد. سرمربی تیم ملی برزیل پس از پیروزی برابر ایران گفت: برای غلبه بر ایران نباید توپ نزدیک زمین می شد و همین موضوع کار را برای ما سخت می کرد به همین علت است که می گویم مسابقه فوق العاده سنگین و سختی بود.