آثار و فواید فردی اجتماعی 8 ص

به نقل از خبرگزاریها در مورد آثار و فواید فردی اجتماعی 8 ص : آثار ا وی ، عطیه ای الهی است که به عنوان فلاح مطلق«حی علی الفلاح» و بهترین عمل «حی علی خیر العمل» و ستون خیمه دین«الصلوة عمود الدین»[1] معرفی شده است. عروج به قبله‎ی رفیع انسانیت «الصلوة معراج المؤمن»[2] است که تعالی روح و ب ملکات اخلاقی و نجات از فساد و تباهی از رهگذر آن حاصل می آید «إن الصلوة تنهی عن ال اء و المنکر»[3]. دریافت نشان عبو. رمضان ماه خدا و بهار قرآن است. در این ماه، زمینه پالایش درون و اصلاح بیرون و بهره مندی از رحمت خداوند برای همگان فراهم می شود. این ماه به دلیل فضیلت منحصر به فردش نسبت به سایر ماه های سال، برای روزه داری انتخاب شده است. در آموزه های دینی و آثار باقی مانده از بزرگان دین و تحقیقات بسیاری از دانشمندان و پزشکان به اهمیت و آثار و پیامدهای مثبت هیچ عبادتی همانند روزه اشاره نشده است.
روزه عملی است که در صورت تحقق دقیق، با توجه به شرایط و معیارهای یک روزه واقعی، نتایج گرانبهایی در امور روحی، روانی، معنوی و بهداشتی برای فرد و اجتماع به ارمغان می آورد. اما در نوشتار حاضر سعی شده به برخی از آثار اجتماعی آن اشاره شود که با هم آن را از نظر می گذرانیم. مقدمه : امروزه استعمال یکی از چالش های مهم سلامت عمومی است که همه جوامع با آن روبه رو هستند و یکی از معضلات عمده بهداشتی که گروه های جمعیتی مختلفی را مورد تهدید قرار می دهد .اعتیاد به به عنوان جدی ترین مسأله اجتماعی ایران، وجوه مختلف جامعه شناسی، روان شناسی، حقوقی، و ... دارد. به اعتقاد تحلیل گران اجتماعی، اعتیاد به ، به عنوان یکی از م. تعداد صفحات: 29 صفحه نوع فایل: word (قابل ویرایش) چکیده خانواده ارزش و اهمیت خانواده ازدواج و خانواده در آثار و فواید ازدواج آثار و فواید ازدواج در ب. ازدواج در از نظر قرآن و حدیث بهداشت روان و ازدواج الف. سند شدن و لذت بردن; مثل محبت مرد نسبت به زن ب. بهره مندى معنوى ج. محبت براى فضیلت و بزرگى جلال الدین رومى مطالب جالبى درباره میل ها دارد پى نوشت ها سایر منابع آثار باستانی در تونل های آثار باستانی در تونل های , باستان شناسان این آثار باستانی را در بخش شرقی موصل که چند ماه پیش از دست آزاد شده، کشف نموده اند. به نوشته “تایمز”، کارشناسان می گویند که از مدت ها پیش اطلاعاتی در باره کاخ به جای مانده از دوران “اسرحدون” پادشاه آشور در زیر مقبره یونس که حاوی گنجینه های طلایی و آثار باستانی بوده، . آداب بخشش و چشم پوشی
عفو و گذشت، راهی میانبر به سوی مقامات انسانی و عرفانی -قسمت دوم و پایانی
در نخستین بخش از مقاله حاضر فضیلت عفو و گذشت به عنوان یکی از ارزشهای والای انسانی و الهی مورد بررسی قرارگرفت و علل و عوامل و نیز اجر و پاداشهای مترتب بر آن واکاوی شد. در دومین و آ ین بخش این نوشتار آثار و فواید و آداب و عفو و گذشت تشریح . در مورد محتوای اجتماعی آثار ادبی دوران اخیر ایران حدود دوازده موضوع اصلی وجود دارد که شش تای آنها به نقد تحلیلی این مقاله مربوط می شود که درباره تأثیر اجتماعی آثار مدرنیست های ادبی ایران است : 1ــمخالفت با رژیم پهلوی 2ــ رد جنبه هائی از شیعه گری 3ــ انتقاد از غرب گرائی 4ــ موضوع از دست دادن هویت ایرانی 5ــ اهمیت موضوع عقب ماندگی اجتم. تعداد صفحات: 29 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) چکیده خانواده ارزش و اهمیت خانواده ازدواج و خانواده در آثار و فواید ازدواج آثار و فواید ازدواج در ب. ازدواج در از نظر قرآن و حدیث بهداشت روان و ازدواج الف. سند شدن و لذت بردن; مثل محبت مرد نسبت به زن ب. بهره مندى معنوى ج. محبت براى فضیلت و بزرگى جلال الدین رومى مطالب جالبى درباره میل ها دارد پى نوشت ها سایر منابع آثار که ره آورد انس با است، به بسیاری از نیازهای جامعه پاسخ می دهد. در بعد اخلاقی، سبب تکامل و خود سازی و ایجاد فضایل اخلاقی، مانند صبر، تواضع و اخلاص می شود. در بعد تربیتی، ، ثبات شخصیت، نظم و انضباط، احساس قدرت، ادب و تمرکز ذهن را به انسان هدیه می کند. آثار بهداشتی نیز قابل توجه است. نه تنها بر بهداشت فردی و جسمی، بلکه بر بهداشت اجتم. اداره کتابخانه عمومی با همکاری کانون اصلاح و تربیت شهرستان نکا در داد ماه 1393 اقدام به برگزاری 4 جلسه کلاس معرفی و بررسی آثار (ره) نمود. در این کلاس ها 20 نفر از مددجویان کانون اصلاح و تربیت حضور داشتند، آقای میرزایی به تشریح شخصیت پرداخته و از ویژگی های فردی و اجتماعی ایشان خاطراتی را بیان نمودند. سپس بخشی از آثار (ره) مورد بحث و تبادل . اختصاصی از یاری فایل تحقیق \"آ جکدر مورد آثار و فواید فردی اجتماعی 8 ص. با و پر سرعت .
تحقیق درباه آثار و فواید فردی اجتماعی 8 ص.
با فرمت word
قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات : 9
فرمت : doc«آثار و فواید فردی اجتماعی »
آنچه مسلم است ی که در اینقدر ارزشمند و با اهمیّت است آثار و فواید زیادی هم از نظر فردی و هم از نظر اجتماعی دارد که ما در اینجا به چند مورد از این فواید و آثار اشاره می کنیم:
الف ـ حافظ تعادل در برابر خوبی و بدی است:
عامل سازنده ای است که پایداری و مقاومت انسان را در فراز و نشیبهای زندگی حفظ می کند و گزار در مقابل هر خیر و شر، خوبی و بدی، خویش را حفظ نموده و به هر بادی نمی لرزد. از این رو می بینیم خداوند در قرآن وقتی طبیعت دنیا پرست انسان را تبیین می کند و خصوصیّات آن را بیان می کند، بلافاصله گزاران را از آن استثناء کرده و آنان را از این رذائل منزّه می داند.1
ب ـ بهترین بازدارنده از اء و منکر است:
«اقم الصلوه ان الصلاه تنهی عن ال اء و المنکر و لذکر الله اکبر»2 را بپادار که (انسان را) از کارهای زشت و ناپسند باز می دارد» طبیعت به گونه ای است که انسان را به یاد مبدأ و معاد می اندازد که این دو، بهترین ضامن اجرایی برای خودداری از کارهای زشت و ناپسند و انجام کارهای شایسته است، یعنی انسان وقتی به می ایستد، تکبیر می گوید، خدا را از همه چیزی بالاتر و برتر می شمرد، به یاد نعمت های او افتاده حمد و سپاس او می گوید و او را به رحمانیّت و رحیمیّت می ستاید، به یاد روز قیامت می افتد، اعتراف به بندگی او کرده و از او یاری می جوید، راه راست یعنی راهی را که ان و صدّیقین و شهیدان و صالحان رفته اند.»3 طلب می کند و از راه آنانی که مورد خشم خدا واقع شده و گمراهند به خدا پناه می برد.(مضمون سوره حمد) بعد برای خدا «رکوع می کند و در برابر او پیشانی عبودیّت بر خاک می نهد و غرق عظمت و بزرگی او می شود و خود برتربینی و خودخواهی را فراموش می کند. آنگاه شهادت به یگانگی او می دهد و گواهی به رس (ص) می دهد.
بر ش درود می فرستد و از خداوند در خواست می کند که او را در زمرة بندگان صالح خود قرار دهد. مسلماً جنین انسانی که هر روز چند بار این مضامین را تکرار کند در قلب و روح او ی بسوی حقّ و پاکی و جهشی بسوی تقوا پیدا می شود او از کارهای زشت دوری کند منتهی هر ی به همان اندازه که از شرایط کمال برخوردار باشد، تأثیر در این بازداشتن دارد. ممکن نیست ی بخواند و هیچ گونه تأثیری در او نبخشد، یعنی هر چند ش صوری باشد نهی از اء و منکر، سلسله مراتب دارد.
ج ـ عالی ترین عامل تزکیه و تهذیب نفس است:
در میان عبادات دیگر در تزکیه انسان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. محو کننده ی گناهان است به دلیل آیه قرآن که می فرماید:«انّ الحسنات یذهبن الّسیئات»1 «بدستی که نیکی ها، بدکاری ها را از بین می برد»
د ـ نمودی از وحدت و یگانگی، امّت بزرگ است:
زیرا مسلمانان در وقت معیّن رو به جهت و قبله واحد با تشریفاتی خاص در صفوفی منظّم و یکپارچه، خداوند را پرستش می کنند تا بدین وسیله اتّحاد و یگانگی خود را در قالب امّتی که با ریسمان عبادت همه را به یکدیگر پیوند زده و متحد ساخته، نشان دهند. هـ ـ برترین وسیله استعانت و کمک خواهی است که از پیشگاه خداوند بوسیله آن استمداد می نماییم.
وسیله ای است که انبیاء(ع) و اولیاء الهی در رفع هر مشکلی و دفع هر شرّی و دورماندن از هر دشمنی به آن متمسّک می شدند چنانکه حضرت صادق(ع) می فرمایند:«هرگاه به شما غصّه ای از غصّه های دنیا روی آورد مانعی ندارد که وضو گرفته داخل مسجد شوید پس دو رکعت بخوانید و دعا کنید و رسول خدا(ص) هرگاه غمگین می شدند به پناه می بردند و علی(ع) هرگاه چیزی او را دلتنگ می کرد به پناه می برد. آری انسان را به قدرت لایز الی پیوند می دهد که همة مشکلات برای او سهل و آسان می شود همین احساس، سبب می شود که انسان در برابر حوادث، نیرومند و خونسرد باشد. انسان وقتی در برابر وقایع و حوادث سخت imageلینک آثار و فواید فردی اجتماعی 8 ص. پایین
با
تحقیق \"آ جکدر مورد آثار و فواید فردی اجتماعی 8 ص.
هر عملی که افراد جامعه انجام می دهند، در نگاه کلان اثر مستقیم در اجتماع دارد زیرا از خانواده که واحد کوچک اجتماعی است جامعه تشکیل می شود و همان گونه که رفتار فرد در جامعه موثر است، اشخاص نیز از اجتماع و قوانین آن تاثیر می پذیرند. حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی است. با توجه به تعدد های اجتماعی متقاضی حضور در جشنواره فجر برگزارکنندگان جشنواره در پی حضور آثار کمدی در میان های بخش مسابقه و تنوع آثار هستند. آثار عاشورا ، نترسیدن از مرگ عزّت چه به عنوان خصلت فردی یا روحیة جمعی به معنای مقهور عوامل بیرونی نشدن، ش ت ناپذیری، صلابت نفس، کرامت و والایی روح انسانی و حفظ شخصیّت است. به زمین سفت و سخت و نفوذناپذیر، «عُزاز» گفته می شود. آنان که از عزّت برخوردارند، تن به پستی و دنائت نمی دهند، کارهای زشت و حقیر نمی کنند، و برای حفظ کرامت خود و دود. اختصاصی از یارا فایل تحقیق آثار و فواید ذکر خدا با و پر سرعت .
 تحقیق آثار و فواید ذکر خدا
 تحقیق آثار و فواید ذکر خدا تحقیق آثار و فواید ذکر خ رمت فایل: وردتعداد صفحه: 9   بخشی از متن:ذکر الهى» چون نسیم فرحبخش، حیات معنوى را به انسان هدیه مى کند; قلب خسته و افسرده انسان با «یاد خدا» طراوت مى یابد و در کشاکش مشکلات و انبوه گرفتاریها به یاد معشوق است که اطمینان و آرامش را براى جانها به ارمغان مى آورد.
انسانى که در هر لحظه به یاد خداوند و فقر و احتیاج خویش به ذات اقدس الهى و عقاب و ثواب باشد، در درون خویش راهى براى رشد و نمو رذائل اخلاقى و ارتکاب معاصى نخواهد گذاشت و همواره در صدد رشد و تعالى خویش مى باشد.
بنابراین «ذکر و یاد خدا» از مهم ترین عوامل رسیدن به قرب الهى است که انسان را از جهان ماده به عالم معنا و معنویت مى رساند. «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اذْکُرُوا اللَّهَ ذِکْرًا کَثِیرًا * وَسَبِّحُوهُ بُکْرَةً وَأَصِیلًا» (احزاب / 41 – 42)
اى انى که ایمان آورده اید، خدا را بسیار یاد کنید و او را در صبحگاه و شامگاه تسبیح کنید
با
تحقیق آثار و فواید ذکر خدا
بررسی نفوذ اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی بر زندگی فردی و اجتماعی نسل جوان یکی از نگرانی های مشترک والدین در همه ی جوامع نحوه استفاده دانش آموزان شان از اینترنت است. استفاده از اینترنت حتی می تواند آثار و پیامدهای منفی بر رفتارهای جوانان و نوجوانان داشته باشد، دانش آموزان ممکن است در معرض مطالب و تصاویر خشن و غیرمجاز موجود در پایگاه های اینترنتی قرار گیرند. دسترسی به چنین مطالبی ممکن است کاملاً تصادفی یا عمدی باشد. بررسی نفوذ اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی بر زندگی فردی و اجتماعی نسل جوان
عامل سازنده ای است که پایداری و مقاومت انسان را در برابر فراز و نشیب های زندگی حفظ می کند و گزار در برابر هر خیر و شر، خوبی و بدی خویش را حفظ نموده و با هر بادی نمی لرزد.
از جمله عباداتی است که اثرات مادی و معنوی بسیار زیادی در زندگی بشر دارد. مقدمات از هنگام وضو تا پایان هر کدام جزء به جزء فواید و آثاری دارد که در این جا قادر به بی. اکثر آثار انتشارات « نول کشور» در کشور هند به زبان فارسی، اردو و سنسکریت است،«نول کشور» فردی است که پس از خیزش مردمی هند در سال 1857، میراث فرهنگی این کشور را که در حال نابودی بود به کمک کارهای چاپی و چاپخانه اش حفظ کرد. محمدرضا سنگری در نشست خبری دومین دوره جایزه کتاب سال عاشورا، به دست آوردن تصویری واقعی از آثار عاشورایی مکتوب،کشف حفره ها و حوزه های کمتر کارشده، نقد آثار و معرفی آثار برتر حوزه عاشورا به جامعه را از مهمترین… آثار جماعت انجام فریضه ها و اعمال دینی به صورت دسته جمعی، غیر از پاداش و ثواب های بسیاری که دارد، در زندگی فردی و اجتماعی امت مسلمانان نیز، آثار مثبت فراوانی دارد که در این جا به چند مورد آن اشاره می کنیم: الف) آثار معنوی: بزرگترین اثر معنوی جماعت، همان پاداش های الهی است که برای مثال: - اگر اقتدا کننده 1 نفر باشد، پاداش 150 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 2 نفر باشد، پاداش 600 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 3 نفر باشد، پاداش 1200 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 4 نفر باشد، پاداش 2400 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 5 نفر باشد، پاداش 4800 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 6 نفر باشد، پاداش 9600 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 7 نفر باشد، پاداش 19200 داده می شود. - اگر اقتدا کننده 8 نفر باشد، پاداش 36400 داده می شود. - اگر اقتدا کنندگان و جماعت به 10 نفر رسیدند، پاداش 72800 دارد. -ولی اگر تعداد افراد از 10 نفر گذشت، حساب آنرا به غیر از خداوند هیچ نمی داند. روایت است که شبی، حضرت علی(ع) تا سحر به عبادت مشغول بود. چون صبح شد، صبح را به تنهایی خواند و استراحت کرد. رسول خدا(ص) که حضرت علی(ع) را در صفوف جماعت ندید، بخ خانه او رفت. حضرت فاطمه(س) از شب زنده داری حضرت علی(ع) و عذر او از نیامدن به مسجد سخن گفت. (ص) فرمود: پاداشی که بخاطر شرکت ن در جماعت صبح، از دست علی(ع) رفت، بیش از پاداش عبادت تمام شب است. بخاطر همین فضیلت هاست که اگر تعداد گزاران از ده نفر بیشتر شود، اگر تمام آسمان ها کاغذ شوند و تمام دریاها مرکب شوند و همین طور تمامی درختان قلم شوند و فرشتگان بنویسند، حتی قادر به نوشتن پاداش یک رکعت از آن نیستند. و همچنین جماعت با تاخیر بهتر از فرادی در اول وقت است. ب) آثار اجتماعی: جماعت، مقدمه وحدت صفوف و دلها و تقویت کننده روح اخوت و برادری میان مردم است. جماعت، نوعی حضور و غیاب بدون تشریفات و بهترین راه شناسایی افراد است. جماعت، بهترین، بیشترین، پاکترین، و کم ج ترین اجتماعات دنیاست و نوعی دید و بازدید رایگان و آگاهی از مشکلات و نیاز های یکدیگر و زمینه ساز تعاون اجتماعی بین آحاد مسلمین است. ب و عرض خسته نباشید خدمت همه دبیران محترم مطالعات اجتماعی متوسطه اول ..همکار ان ارجمند آثار خود را در زمینه درس پژوهی تا نیمه اول اسفند به گروه های آموزشی یا سرگره درس مربوطه تحویل نمایند.. تا اعضای داوری و کمیته بعد از بررسی آثار برتر را انتخاب و به استان معرفی نماید. آثار هم در قالب سی دی و هم به صورت تایپی باشد ،،، قبلا از زحمات شما . تعاریفی که از دین و فرهنگ شده است، نشان می دهد که اگر بین دین و فرهنگ وحدت و اینهمانی نباشد، تباین و تباعدی هم نیست. دین در این تعاریف: تبیین، شکل گیری و نگهداشت نظم اجتماعی، حفظ و رفاه جامعه، اتحاد و انسجام جامعه، نظارت بر عواطف و احساسات شخصی و شریعت بخشی به تنظیمات اجتماعی، امکان و دوام حیات اجتماعی، متحد ساختن افراد اجتماع و رو د. معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و. معاون ادبیات و نشر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: آ ین مهلت ارسال آثار به جایزه ادبی یوسف دادماه 96 بود اما علاقه مندان می توانند آثار خود را تا 15 شهریورماه به دبیرخانه ارسال نمایند. مستندساز مطرح کشور با بیان اینکه در مستندسازی «صداقت» حرف اول جذب مخاطب و موفقیت اثر را می زند، گفت: راه اندازی شبکه مستند حرکت رو به جلویی بود، اما در نمایش آثار مستند اجتماعی مشکلاتی داریم. مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری درباره کارگاه خلق و فروش آثار هنری به نفع ز له زدگان غرب کشور گفت: قیمت گذاری توسط تیم کارشناسی صورت گرفته اما چون نیت فروش تمام آثار است، حداقل قیمت بر روی آثار گذاشته شده است. ع های این تونل ها نشان می دهد که عناصر به دنبال یافتن آثار باستانی و تاریخی و قاچاق و فروش این آثار بودند. تعداد صفحات: 29 صفحه http://s5.picofile.com/file/8159393192/microsoft_word_2013_logo_svg.png نوع فایل: word (قابل ویرایش) چکیده خانواده ارزش و اهمیت خانواده ازدواج و خانواده در آثار و فواید ازدواج آثار و فواید ازدواج در ب. ازدواج در از نظر قرآن و حدیثhttp://s5.picofile.com/file/8160268634/buy11.png بهداشت روان و ازدواج الف. سند شدن و لذت بردن; مثل محبت مرد نسبت به زن ب. بهره مندى معنوى ج. محبت براى فضیلت و بزرگى جلال الدین رومى مطالب جالبى درباره میل ها دارد پى نوشت ها سایر منابع مقوله «پوشش و استتار بدن» به عنوان جزء ج ناپذیر حیات انسانی و مصداق اصلی حجاب، امری کاملاً مشهود و بی نیاز از تعدیل است. برای حجاب کارکردهایی در دو حوزه فردی و اجتماعی، قابل تصوّر است: الف. کارکردهای فردی: همچون پاسخگویی به نیاز فطری «خوداستتاری» و تأمین امنیّت در برابر گرما و سرما. ب. کارکردهای اجتماعی: ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روحی و روانی و اجتماعی فرد فواید زیادی دارد و در سازگاری فرد در جامعه و شخصیت فرد تاثیر می گذارد.ورزش در درمان بیماری های نظیر افسردگی و نیز بر حافظه تآثیر می گذارد.ورزش برای جوانان تکیه گاهی امن به حساب می آید تا در پناه آن به نهایت رشد و کمال مطلوب انسانی دست یابند . با توجه به فروش ها در فصل پاییز می توان نتیجه گرفت مخاطبان سینما همچنان برای آثار کمدی سر و دست می شکنند و های اجتماعی و آثار دیگر ژانرها چندان مورد توجه سینماروها قرار نمی گیرند. بزه کاری نوجوانان به عنوان یک رفتار غیرمعمول، از اشکال انحرافات اجتماعی است و گسترش آن حیات اجتماعی را به خطر می اندازد. به همین دلیل توجه محققان (جامعه شناس، جرم شناس و روان شناس) را به خود جلب کرده است. در این بحث دو سوال مطرح است: نوجوان چه ی است؟ و بزه کار کیست؟ بزه کاری نوجوانان با داشتن آثار منفی روانی، اقتصادی و اجتماعی ، از چند. اشکال دارویی ابزاری هستند که مولکول های دارو را به محل اثر می رسانند. آثار فارماکولوژیک دارو مرتبط با غلظت دارو از محل اثر شامل آثار سمی و ناخواسته و آثار درمانی و مفید است. فضیلت، آثار و فواید تلاوت قرآن کریم درجات بهشت بر اساس تعداد آیات قرآن تقسیم شده است و هر هر مقدار که با قرآن آشنا باشد درجات بهشت را طى مى کند.
براى تلاوت قرآن کریم فضایل، آثار و فواید دنیایى و آ تى فراوانى بیان شده است: بارورى ایمان، صفاى دل، تخفیف گناهان، عبادت برتر، برخوردارى از ثواب فرشتگان و ان، هم نشینى با فرشتگان، پیمودن . چهارمین کنگره عرس بیدل در حالی روز چهارشنبه افتتاح خواهد شد که قرار است در حاشیه آن نمایشگاهی از آثار نسخ خطی و چاپ سنگی و چاپی آثار بیدل دهلوی ب ا شود. یازده عنوان نامه سینمایی با اقتباس از آثار ادبی تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس بعد از تأمین سرمایه، تولید این آثار آغاز خواهد شد. زیارت ائمه اطهار(ع) آثار و برکات بسیاری دارد که قرب به خدا، الگوگیری، شفاعت، اعلام موضع و اعلام برائت از مهم ترین آثار آن است. هر عملی که افراد جامعه انجام می دهند، در نگاه کلان اثر مستقیم در اجتماع دارد زیرا از خانواده که واحد کوچک اجتماعی است جامعه تشکیل می شود و همان گونه که رفتار فرد در جامعه موثر است، اشخاص نیز از اجتماع و قوانین آن تاثیر می پذیرند. حجاب علاوه بر آثار شخصی و شخصیتی، دارای آثار اجتماعی است. جامعه ای که در آن بانوان باحفظ حدود وحقوق دیگرا. یونسکو کارشناسان خود را برای بررسی آثار تاریخی کرمانشاه بعد از ز له یک ماه قبل به ایران فرستاده تا وضعیت آثار تاریخی و رفتار ز له با آثار مورد بررسی قرار گیرد و از سوی دیگر، ایران بتواند از کمک های فنی و مالی یونسکو در این زمینه بهره مند شود. هشت اثر هنرمندان قزوینی به نهمین جشنواره ملی "جلوه های فرهنگ رضوی در هنرهای سنتی" استان اصفهان راه یافتند.
آثار هشت هنرمند نگارگر قزوینی در سه بخش نگارگری، تذهیب و گل و مرغ، موفق به راهی به نهمین جشنواره ملی «جلوه های فرهنگ رضوی در هنرهای سنتی» اصفهان شد.
این جشنواره با هدف به تصویر کشیدن ابعاد مختلف شخصیت والای رضا(ع) در زمینه . ناصر ممدوح دوبلور پیش وت درباره ید آثار چینی و کره ای در صدا و سیما بیان کرد که خودش علاقه ای به دوبله این آثار ندارد و بیشتر ترجیح می دهد گویندگی آثار مستند را انجام دهد. در دومین روز جشنواره بین المللی پویانمایی تهران آثار علی اکبر صادقی مرور می شود. بعد از مدرسه محمدالدوره در درجزین نوبت به مدرسه قیام لاسجرد رسید. آثار مسابقه زرین نقش با همت خوب مدیر مجتمع لاسجرد سرکار خانم مقصودی آثار اعضا در مدرسه به نمایش گذاشته شد تا دانش آموزان بتوانند از این آثار زیبا دیدن نمایند هدف از این کار جذب اعضا جدید و همچنین تشویق و ترغیب اعضایی که در این مسابقه شرکت د، می باشد.
تعداد ۴۴۶ قلم از آثار تاریخی و هنری کشورمان به صورت موقت از کشور خارج می شوند. علی محمد زارع س رست موزه هنرهای معاصر با ارائه اسنادی از ید آثار گنجینه به نام موزه، مالکیت شخصی برخی افراد درباره آثار گنجینه را تکذیب کرد. عریف خشونت
معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگ. با وجود اینکه و رفع تحریم ها را رویدادی اقتصادی و تصور می کنند، گروهی از تحلیل گران اجتماعی بر این عقیده هستند که نمی توان از آثار اجتماعی این رویداد چشم پوشی کرد. دبیر پانزدهمین دوره جایزه قلم زرین می گوید بسیاری از آثار ادبی این روزها خنثی و حتی برخی از آنها ضد ارزش است و طبیعی است که نباید انتظار داشت این آثار جایزه قلم زرین بگیرند. تعریف خشونت
معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و اجتماعی. در جنبه شخصی، قربانی خشونت آسیب بدنی می بیند، تحقیر می شود. شخص خشونت دیده اگر کودک باشد، تا آ عمر بقایای آثار خشونت با او همراه است.
از بعد اجتماعی نیز خشونتهای خانوادگی نوعی بی اعتمادی نسبت به افراد به وجود می آورد. به طور کلی خشونت پدیده ای است که به مذهب ، به طبقه اجتماعی و سطح سواد کمتر ارتباط دارد. تظاهرات خشونتی با شرایط اجتماعی که روز به روز رو به خشونت می رود، نمود پیدا می کند.
آسیب شناسان و جامعه شناسان اجتماعی عمده اختلافات خانوادگی را حول محور مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ی تقسیم می کنند. ضمن عرض تبریک سال جدیدخدمت همکاران محترم لازم به یادآوری است که مهلت ارسال آثار جشنوارهاتا ا این هفته می باشد لطفا آثار همکاران دراسرع وقت جهت داوری به استان ارسال نمایید.