آزمایشگاه تکنولوژی لبنی

به نقل از خبرگزاریها در مورد آزمایشگاه تکنولوژی لبنی : مهر نوشت:دبیرانجمن لبنی با بیان اینکه چند کانتینر محصول لبنی به عنوان نمونه و برای اخذ گواهی fda به این کشور صادر شده است،گفت: قیمت ۳ محصول لبنی در سازمان حمایت نهایی شده و بزودی ابلاغ می شود. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: هنوز بررسی پرونده نرخ محصولات لبنی خاتمه پیدا نکرده، از این رو امکان پیش بینی وضعیت قیمت وجود ندارد. مهر نوشت: دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه سازمان حمایت نرخ های جدید ۳ محصول لبنی را تعیین کرده است، گفت: این نرخ ها برای ابلاغ به ستاد تنظیم بازار ارائه شده است. با سلام . از طرف دبیر خانه آزمایشگاه مستقر در قزوین ، روز 11 آبان به عنوان روز آزمایشگاه معرفی شده است سرگروههای محترم به مدارس اطلاع رسانی کنند . پوستر زیر توسط دبیرخانه آزمایشگاه تهیه شده است . پوستر آزمایشگاه مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه البرز از سرانه فضای آموزشی پایین تری به نسبت میانگین کشور برخوردار است، گفت: نخستین آزمایشگاه نانو تکنولوژی در استان البرز راه اندازی شد. دبیر انجمن لبنی اظهار امیدواری کرد سازمان حمایت وضعیت قیمتی سه فرآورده لبنی را تا دو هفته آینده نهایی کند و گفت: پرداخت فاز سوم مشوق صادراتی به دلیل عدم تامین منابع مالی بلاتکلیف مانده است. در روزهای اخیر موضوع گران شدن سه محصول لبنی شیر، ماست و پنیر بر سر زبان ها افتاده است. افزایش قیمتی که به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی بر اساس حسابرسی دفاتر قانونی شرکت ها صورت خواهد گرفت. هرچند رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور معتقد است: بی تردید با رشد روز افزون قیمت لبنیات این کالا به تدریج از سر سفره مردم حذ. مدیرعامل اتحادیه تعاونی های لبنی از احتمال افزایش قیمت حدود ۷ درصدی ۳ کالای لبنی خبر داد و گفت: فردا یک خط تولید کره برای اولین بار در کشور راه اندازی خواهد شد. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت:با گذشت هشت ماه از بررسی وضع قیمت سه فرآورده لبنی ،طبق دفاتر قانونی امروز یا فردا توافق نهایی صورت می گیرد. آزمایشگاه نساجی جهاد ی واحد صنعتی کبیر یه عنوان آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد افتتاح شد.
ریحانه میرخانی، مدیرگروه پژوهشی تکنولوژی نساجی واحد در این باره گفت: این آزمایشگاه پس از طی مراحل کالیبراسیون و ارزی کارشناسان سازمان استاندارد همزمان با سالگرد تشکیل جهاد ی موفق به دریافت گواهی تأیید صلاحیت آزمایشگاه همکار استا. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: طی جلسه ای که امروز با مدیران دو شرکت لبنی که در تعطیلات نوروز قیمت شیر را افزایش داده بودند، قرار شد تا قیمت خود را از فردا به ح قبل برگردانده و اسناد دلایل افزایش قیمت برای بررسی را ارائه کنند. قابل توجه دانشجویان درس آزمایشگاه ترمودینامیک سماء کرج کلاس های عملی آزمایشگاه ترمودینامیک به صورت فشرده و روز چهارشنبه اول مرداد ماه در آزمایشگاه ترمودینامیک واحد کرج برگزار می گردد. دانشجویان گروه a راس ساعت 14:30 و گروه b راس ساعت 16:30 در آزمایشگاه حضور بهم رسانند. لازم به ذکر است عدم حضور به موقع دانشجویان به منزله حذف واحد انتخ م. دانشمندان صنعتی شریف موفق به تولید نخستین نوشابه لبنی با پایه شیر شدند. این نوشابه لبنی بر خلاف سایر نوشابه ها باعث تقویت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان می شود. دبیرخانه کشوری آزمایشگاه علوم (فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، زمین شناسی) مستقر در استان قزوین با هدف فعال سازی آزمایشگاه مدارس ، محتوا بخشیدن به مطالب تئوری با توسعه نقش آزمایش در درک مفاهیم و آموزش مهارتهای عملی شروع به کار نموده است. اعضای این دبیرخانه روزهای دوشنبه ، و چهارشنبه آماده ی پاسخگویی به پرسش های دبیران محترم در راستای ف. مدیرعامل اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران گفت: کار کارشناسی سه محصول لبنی پرمصرف پنیر، شیر پاستوریزه و استرلیزه انجام و به سازمان حمایت ارسال شده تا برای عرضه در فروشگاه های کشور و افزایش نرخ ۷ تا ۱۰ درصدی تصمیم گیری شود. مشاور انجمن صنایع لبنی ایران مدعی شد: رقبا برای بیرون ایران از بازار صادرات صنایع لبنی حاضر بودند میلیاردها دلار ج کنند ولی بحث روغن پالم سبب شد به اعتبار شرکت های ایرانی در عرصه صادرات خدشه وارد شود.مشاور انجمن صنایع لبنی ایران گفت: بحث استفاده از روغن پالم در فرآورده های لبنی به اعتبار شرکت های فعال در عرصه صادرات ضربه زد. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: طی جلسه ای که امروز با مدیران دو شرکت لبنی که در تعطیلات نوروز قیمت شیر را افزایش داده بودند، قرار شد تا قیمت خود را از فردا به ح قبل برگردانده و اسناد دلایل افزایش قیمت برای بررسی را ارائه کنند.
رئیس اداره کنترل و مبارزه با ایدز وزارت بهداشت از اقدام های در دست انجام برای راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی اچ آی وی (ویروس ایدز) در 15 قطب کشور در سال جاری خبر داد.
به گزارش ایسنا، عباس صداقت گفت: «در سال گذشته با حمایت صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا موفق شدیم تجهیزات تخصصی جهت نظام تشخیصی hiv به منظور استقرار در 15 قط. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت : با توجه با واقعی بودن نسبی قیمتها در بازار، تغییری در قیمت سه محصول لبنی (شیر، ماست، پنیر) رخ نخواهد داد. رکنا: دبیر انجمن صنایع لبنی گفت : با توجه با واقعی بودن نسبی قیمتها در بازار، تغییری در قیمت سه محصول لبنی (شیر، ماست، پنیر) رخ نخواهد داد. محصولات لبنی غیرمجاز توسط بازرسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت توقیف شد. نشست معاون غذا و داروی علوم پزشکی اهواز با مسوولان آزمایشگاه های همکار و مجاز خوزستان نویسنده: حسین عبدالعزیزی در نشست معاون غذا و داروی علوم پزشکی اهواز با مسوولان آزمایشگاه های همکار و مجاز خوزستان بر توسعه فعالیت های آزمایشگاه ها، دعوت از محققان و کارشناسان این حوزه و تشدید نظارت بر عملکرد آنها تاکید شد. به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی علوم پزشکی اهواز، بهزاد شریف مخمل زاده معاون غذا و داروی این در این نشست به بیان سیاست های سازمان غذا و دارو در توسعه فعالیت های آزمایشگاه ها و نظارت بر عملکرد آنها پرداخت و افزود: مرکز تحقیق و توسعه روش های آزمون برای نخستین بار در کشور در آزمایشگاه کنترل کیفی غذا و داروی اهواز در حال شکل گیری است. ایلنا نوشت: دبیر انجمن صنایع لبنی کشور گفت: وضعیت تولید محصولات مناسب است و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: با توجه به مازاد تولید و دپو شیرخشک در انبارهای کارخانه های لبنی، افزایش قیمت ید شیر خام از دامداران منطقی نیست. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: تا زمان ارائه گزارش های سازمان حمایت مبنی بر افزایش نرخ نمی توان پیش بینی دقیقی از وضعیت قیمت داشت. معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت اسان رضوی گفت: پس از افزایش غیر قانونی برخی محصولات لبنی و اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هر گونه افزایش قیمت محصولات لبنی پرمصرف غیر قانونی است. مشاور انجمن صنایع لبنی ایران گفت: بحث استفاده از روغن پالم در فرآورده های لبنی به اعتبار شرکت های فعال در عرصه صادرات ضربه زد.

ˈحسین چمنیˈ افزود: تا پیش از مطرح شدن این مساله صنایع لبنی ایران بزرگترین صادر کننده بود اما موضوع پالم سبب شد تا آرامش روانی جامعه چه در بازار داخل و چه خارج با چالش مواجه شود. درتعطیلات نوروز صنایع لبنی برای جا نماندن از قافله گرانی ها اقدام به افزایش قیمت برخی محصولات لبنی نمودند که در این زمینه کارشناسان نظرات مختلفی را ارائه د. آزمایشگاه کالیبراسیون دقت پویای نوین ارتباط حضوری مراجعین حضوری به آزمایشگاه کالیبراسیون می توانند به نشانی زیر مراجعه فرمایند. تهران – بزرگراه اشرفی اصفهانی – گلستان شرقی– بهران ۲ پلاک ۱۰ ارتباط تلفنی تماس تلفنی با آزمایشگاه ازطریق شماره (های) زیر امکان پذیر است. 44606969 - (9821+) ارسال ف 44606973 - (9821+) سامانه پیام کوتاه شماره تماس سامان. طی چند ماه اخیر طبق روال همه ساله قیمت محصولات لبنی در بازار علی رغم کاهش سرانه مصرف، افزایش یافته است. با وجود جریمه چند میلیاردی ۲ شرکت صنایع لبنی در هفته های اخیر، گران فروشی برخی صنایع لبنی متخلف ادامه دارد. به تازگی درباره ترکیبات به کار رفته در بستنی‏ها و محصولات لبنی ادعاهای زیادی در فضای مجازی منتشر شده ‏است. حرف‏هایی که اگر درست باشد، باید در یخچال‎هایمان را به روی هر محصول لبنی ببندیم. معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گفت: 804 هزار تن محصولات لبنی به 30 کشور جهان صادر شده است که دستاورد خوبی به همراه داشته است. هوش بدون شک قدم بزرگ بعدی در پیشرفت تکنولوژی است. از گوگل گرفته تا مایکروسافت یا فیس‌بوک، تمام شرکت‌های حوزه‌ی تکنولوژی به دنبال پیشرفت در این بخش هستند. فیس‌بوک به تازگی خبر داده است که می‌خواهد تیم تحقیقات هوش خود را بزرگ‌تر کند. این شرکت گفته که به تازگی یک آزمایشگاه هوش جدید در مونترال افتتاح کرده است که در کنار د. طی چند ماه اخیر طبق روال همه ساله قیمت محصولات لبنی در بازار علی رغم کاهش سرانه مصرف، افزایش یافته است. باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دبیر انجمن صنایع لبنی نوشت:با توجه به رفع نواقص اسناد درخواست برخی از شرکت های لبنی پیش بینی می شود که نرخ های جدید تا پایان هفته اعلام شود. مدیرکل استاندارد استان بوشهر، سلامتی فرآورده های لبنی عرضه شده در استان بوشهر را تأیید کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان بوشهر؛ محمدرحیم بهره مند با اعلام این خبر گفت: فرآورده های لبنی عرضه شده در استان توسط کارشناسان این اداره کل مورد آزمون قرار گرفتند که خوشبختانه هیچ گونه مشکل می در آن ها مشاهده نشده است.

وی افزود: این فرآورده ها که شامل ۵ نمونه شیر، ۱۳ نمونه کشک مایع سنتی و صنعتی و ۱۸ نمونه پنیر تازه سفید بودند، به منظور کنترل بازار در ماه مبارک رمضان یداری شده بود که در بندهای بحرانی شامل اشریشیا کلای، سالمونلا و استافیلوکو مورد آزمون قرار گرفتند.

مدیرکل استاندارد بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه تمامی ۳۶ نمونه مورد آزمون، با استاندارد ملی شماره ۲۴۰۶ مطابقت داشتند.

بهره مند یادآور شد: در جریان این طرح، نیمی از نمونه ها به صورت مقایسه ای به آزمایشگاه های همکار استاندارد فرستاده شدند که نتیجه های به دست آمده، با نتیجه های آزمون های می این اداره کل مطابقت داشتند و این نشان دهنده صحت کار آزمون کننده و آزمایشگاه هاست.لینک مبنع
برخی از برندهای محصولات لبنی در این آشفته بازار فرصت را غنیمت شمرده تا نرخ محصولات خود را افزایش دهند. علوم، تحقیقات و فناوری از فعالیت ۱۶۱ آزمایشگاه مرکزی و بیش از ۱۲ هزار آزمایشگاه در های سطح کشورخبرداد. دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: اگرچه سازمان حمایت پس از بررسی درخواست کارخانجات لبنی قرار بود طی دو هفته اخیر نرخ جدید محصولات گروه یک نظیر شیر، ماست و پنیر را اعلام نماید اما این امر تاکنون صورت نگرفته است. عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: افزایش کیفیت تولید و فرهنگ سازی جهت افزایش سرانه مصرف لبنیات را ارهایی برای بهبود وضعیت کارخانجات لبنی تلقی می شود. ایسنا نوشت: مدیرعامل کارخانه لبنی درباره خبر برخی سایت ها مبنی بر توزیع شیر مدارس که در یک شرکت هواپیمایی توزیع شده،توضیح داد. یک شرکت تولیدکننده محصولات لبنی معروف به دلیل گرانفروشی به پرداخت 30 میلیارد تومان جریمه در حق صندوق ت محکوم شد. یک شرکت تولیدکننده محصولات لبنی معروف به دلیل گرانفروشی به پرداخت 30 میلیارد تومان جریمه در حق صندوق ت محکوم شد. درحالی که شواهد در بازار نشان از تغییر ن قیمت برخی محصولات لبنی است که به صورت غیرقانونی افزایش یافته بود، دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی با اشاره به بازگشت قیمت های افزایش یافته برخی محصولات لبنی اعلام کرد که برخی از برندها که قیمت محصولاتشان را افزایش داده اند تخلفی مرتکب نشده اند چرا که پیش از آن به دلیل افزایش رقابت پذیری و سهم خود. دورخیز شرکت های لبنی برای افزایش خزنده قیمت برخی انواع شیر، ماست، خامه و... موجب واکنش سازمان حمایت و وزارت جهادکشاورزی، غیرقانونی خواندن این افزایش قیمت ها و وعده صنایع لبنی به بازگشت قیمت ها شد اما تولید کنندگان از ارائه درخواست رسمی افزایش قیمت ها به سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان خبر می دهند. ایسنا به نقل از دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی نوشت: برخی صنایع لبنی که قیمت تعدادی از محصولات خود را افزایش داده بودند، تخلفی مرتکب نشدند. دبیر انجمن صنایع لبنی از صادرات ۸۰ درصدی محصولات لبنی به بازار عراق خبر داد. رئیس علوم پزشکی اردبیل از پلمب 2 کارخانه تولید مواد لبنی و فرآورده های غذایی به خاطر استفاده از شیر خشک برای تولید مواد لبنی و خمیر مرغ برای تولید همبرگر خبر داد. رئیس مرکز آزمایشگاه های دامپزشکی از ایجاد شبکه آزمایشگاه های دامپزشکی متشکل از آزمایشگاهی تی و خصوصی خبر داد.