آفرینش انسان2

به نقل از خبرگزاریها در مورد آفرینش انسان2 : جایگاه علی علیه السلام درهستی معرفت و شناخت کامل شخصیت والای المؤمنین علی (ع) و جایگاه او در جهان هستی در حد بشر نیست چه رسول اکرم (ص) خطاب به مولا می فرماید : یا علی لا یعرفک الاّّّ الله و انا ای علی! تو را هیچ نشناخت جز خدا و من درابتدای خلقت، معمار آفرینش، زمین و خورشید و ماه و بر و بحر اعلام کرد که آفرینش شما، آفرینش همه چیز، به طفیل . چگونگى آفرینش آدم علیه السلام ، از دیرباز ، مورد توجّه دانشمندان بوده و تاکنون ، دو نظریّه عمده در این باره ، ابراز شده است : ۱ . نظریّه ثبوت صفات گونه ها و انواع و خلقت مستقل (فی یسم / fixism) ؛ ۲ . نظریّه تحوّل انواع و تغییر تدریجى صفاتِ گونه ها و پیوستگى نسلى جانداران و تکاملى بودن حیات آنها (ترانسفورمیسم / transformism) که داروین (م ۱۸۸۲ م) مطر. نکاتی از سی دی مثلث ارتباطی حلقه های آفرینش ( دژاکام) . . .ما در جهان خودمان از طرق مختلف باهم ارتباط داریم که یکی از آن ها صوت است و دیگری نور اگر ما به وجود جهان های دیگر مثل جهان آ ت اعتقاد داشته باشیم باید بپذیریم بین جهان ما و جهان های دیگر ارتباط وجود دارد مثلاً وقتی روح القدس بر حضرت نازل می شود و یا قران بر رسول خدا وحی می شود یک ارتباط بین این جهان و جهان های دیگر برقرارشده .............. اختصاصی از اینو دیدی پاو وینت درس 1 فارسی نهم ( آفرینش همه تنبیه خداوند دل است ) با و پر سرعت .
پاو وینت درس 1 فارسی نهم ( آفرینش همه تنبیه خداوند دل است )
پاو وینت درس 1 فارسی نهم ( آفرینش همه تنبیه خداوند دل است ) پاو وینتی زیبا و جذاب در 31 اسلاید قابل ویرایش به هرماه نکات کلیدی درس
با
پاو وینت درس 1 فارسی نهم ( آفرینش همه تنبیه خداوند دل است )
«آنابل: آفرینش» ادامه ی داستان عروسک ی هالیوود است که به تهیه کنندگی مشهورترین کارگردان حال حاضر هالیوود ساخته شده است. این ژانر وحشت در ۱۱ آگوست ۲۰۱۷ (۲۰مرداد) اکران عمومی خود را آغاز می کند. یکی از سوالاتی که همواره ذهن افراد متدین و حتی بی دین را به خود مشغول ساخته این است؛ «با توجه به عدم نیاز خدا به عبادت ما حقیقت و فلسفه ی عبادات چیست؟» آفرینش هستی و بعثت ان (عالم تکوین و تشریع) برای عبادت است. خداوند میفرماید: وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ هدف آفرینش هستی و جن و انس، عبادت خداوند است. کارنامة همة انبیا و رس آنان نیز، دعوت مردم به پرستش خداوند بوده است: وَ لَقَدْ بَعَثْنا فِی کُلِّ أُمَّةٍ رَسُولاً اََنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ أجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَپس هدف از خلقت جهان و بعثت ان، عبادت خدا بوده است. برداشت چند نکته از وادی دوم هیچ مخلوقی بیهوده قدم به حیات نمی نهد هیچ یک از ما بی هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. هدف=آباد دنیای درون. علت=گم جهت زندگی در سالیان قبل. نحوه رسیدن=تفکر وکو شش در انجام آنبه صورتی که در توانایی ما خلل حاصل نگردد. 1-همه مطالب در درون و برون ماست مثل کوه آتشفشانی که اگر مواد مذابش توان حرکت پیدا کند هم. اختصاصی از ژیکو پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز ) با و پر سرعت .
پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز )
پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز ) پاو وینتی زیبا و جذاب در 15 اسلاید قابل ویرایش
با
پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز )
اختصاصی از ژیکو رساله مرکز آفرینش های هنری - گنجینه های فراموش شده با و پر سرعت .
رساله مرکز آفرینش های هنری - گنجینه های فراموش شده 251 صفحه
با
رساله مرکز آفرینش های هنری - گنجینه های فراموش شده
نقد تفکر materialism (ماده گرایی_اص ماده) در کلام حضرت (ع): ««گروهى از فرشتگان در آفرینش ابرهاى پر آب، و در آفرینش کوه‏ هاى عظیم و سر بلند، و خلقت ظلمت و تاریکى ‏ها نقش دارند، و گروهى دیگر، قدم‏هایشان تا ژرفاى زمین پایین رفته، و چونان پرچمهاى سفیدى دل فضا را شکافته ‏اند، و در زیر آن بادهایى است که به نرمى حرکت کرده و در مرزهاى مشخّصى نگاهش مى ‏دارد.»» خطبه 91.
طرح موجوداتی چون فرشته،فرشتگان،روح وارواح تفکر ماتریالیسم را مورد نقد قرار می دهدو این حقیقت به اثبات می رسد که موجوداتی غیرمادی و جهانی فراسوی مادیات وجود دارند. اختصاصی از فایلکو پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز ) با و پر سرعت .
پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز ) پاو وینتی زیبا و جذاب در 20 اسلاید قابل ویرایش
با
پاو وینت پیام آسمانی هشتم درس 1 ( آفرینش شگفت انگیز )
اختصاصی از یاری فایل رساله مرکز آموزش ، خلاقیت و آفرینش های هنری کودک با و پر سرعت .
رساله مرکز آموزش ، خلاقیت و آفرینش های هنری کودک262 صفحه
با
رساله مرکز آموزش ، خلاقیت و آفرینش های هنری کودک
اختصاصی از هایدی پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز) با و پر سرعت .
پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز)
پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز) این پاو وینت در 15 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز)
آثار شرکت کنندگان بخش نقاشی در سه گروه سنی 7 تا 9 سال، 10 تا 12 سال و 13 تا 17 سال مورد ارزی قرار خواهد گرفت.
صدیقه اسماعیل لو کارشناس اداره کل آفرینش های هنری و ادبی- نویسنده، مریم حسینیان کارشناس مسوول اداره کل آفرینش های فرهنگی و نویسنده، شراره هاشم دباغیان کارشناس اداره کل آفرینش های هنری و ادبی کانون و نویسنده، از داوران موضوع داس. اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز) با و پر سرعت .
پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز)
پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز) این پاو وینت در15 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس یکم پیام های آسمانی هشتم (آفرینش شگفت انگیز)
معاد بازگشت آفرینش وهستی است به مبدأ آفرینش وپدید آورنده آن، یعنی ازآنجائی که آفرینش وانسان وجود وهستی خویش را از مبدأ هستی وجهان گرفته است (انا لله وانا الیه راجعون) همه ازاوئیم وبه سوی او روان واوکمال مطلق است وهمه هستی عاشق وشیدای کمال برترومطلق اند وبه سوی او درحرکت وروانند، اما نه به معنای حرکت مکانی بلکه رتبی وسیر درمراتب وجود مانند حرکت تکاملی انسان ازنطفه تابه مراتب عالی آن؛ معاد بازگشت به اصل آفرینش خویش است (انا لله وانا الیه راجعون ) برای: به ادامه مطلب مراجعه کنید... امروز در حال جستجوی مطلبی بودم که چشمم به این ع افتاد و بی نهایت منقلب شدم ع مربوط به بیش از 50 سال قبل و در رابطه با دیوار برلین است. سرباز محافظ جلوی عبور دختری را به سمت آلمان غربی سد کرده است . داستان این ع سالهاست که به پایان رسیده است اما آنچه ذهن مرا مشغول کرد این پرسش بود "اگر تو بودی ، اگر تو جای آن سرباز بودی چه می کردی ؟" راه دختر را می بستی یا به او کمک می کردی تا به سمتی که می خواهد برود ؟ با بستن راه تشویق می شد و با کمک به او محاکمه و احتمالا زندانی یا ، چه می کردی ؟ گاهی لحظه ای به اندازه تمام آفرینش جهان است ، در کمتر از چند ثانیه می توان انسانیت را ارج نهاد ، شکوفا کرد و رس آفرینش را محقق نمود ... ای کاش در لحظات تصمیم گیری به تمامی آفرینش شه کنیم ! %d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87+%d8%b9%da%a9%d8%b3+%d8%a2%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%b4+%d8%af%d8%b1+%da%a9%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86کرمانشاه- ایرنا- دبیر جشنواره ع آفرینش کرمانشاه گفت: این رویداد فرهنگی در دو بخش عکاسی با موبایل و دوربین عکاسی برگزار می شود و حضور در آن برای عموم آزاد است. ادامه: جشنواره ع آفرینش در کرمانشاه برگزار می شود أَوَلَمْ یَرَوْا أَنَّ اللَّهَ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَلَمْ یَعْیَ بِخَلْقِهِنَّ بِقَادِرٍ عَلَى أَنْ یُحْیِیَ الْمَوْتَى بَلَى إِنَّهُ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ احقاف/۳۳ آیا آنها نمى‏دانند خداوندى که آسمانها و زمین را آفریده و از آفرینش آنها ناتوان نشده است، مى‏تواند مُردگان را زنده کند؟! آرى او بر هر . دانش آموزان عزیز : آموزشگاه آفرینش جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان مستعد دبیرستانی یک نرم افزارآموزشی تهیه نموده است . این نرم افزار حاوی سوالات و جو ه تشریحی سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور و کنکورهای آزاد ی و آزمون های سنجش سال های گذشته(از سال 85 تا سال92 ) در تمام دروس می باشد و می تواند به جای چندین جلد کتاب کمک آموزشی مورد. جشنواره آفرینش خلاقیت به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در سالن هنرستان هنر های زیباپایان یافت انشاء چیست؟ معنی لغوی انشاء: کلمه ای عربی است و معادل فارسی آن دبیری است، انشاء به معنی آفرینش ، ایجاد و خلق است. در لغت نامه ی دهخدا: " انشاء" یعنی: " آفرینش، ایجاد، سخن پردازی، نویسندگی ، شاعری، نوشته ی فصیح و با سجع و قافیه، هر نوع نوشته ای که مراد از آن نمایاندن قدرت نویسندگی و تعیین ارزش نوشته باشد. موضوع انشا: زیبایی آفرینش موضوع انشا، انشاء، زنگ انشا، چه بنویسیم، چگونه انشا بنویسم، نوشتن انشا - enshay.blog.ir زیبایی آفرینش؛به نظر شما چسیت؟چگونه است؟کجاست؟چه معیار هایی برای زیبا بودن آن وجود دار؟این زیبایی برای همه ی ان است یا متغییر؟
آفرینش از دیدگاه من به همان اندازه زیباست که شناختی از آن دارم.به دیدار طبیعت رفتن آنقدر برای من زیباست که حاضرم با روبه رو شدن با همه خطرات آن،آن ها را به زیبایی آفرینش در ذهن خود تبدیل کنم.البته اکثر مردم چنین زیبایی را درک میکنند زیرا شناختی نسبی از آن دارند.
از دیدگاه یک ماهی گیر زیبایی آفرینش در پولک های براق ماهی هایی است که دریای بیکران با خسته بال های خود یک آن متوجه میشوند که در دام هستند؛دامی که بدون اینکه بدانند راه زیادی را برایش طی کرده اند اما از دید یک کارخانه دار زیبایی های آفرینش همه و همه در یک جلبکِ کاغذیِ با ارزش است که با ت یب زیبایی هایی اکثر مردم آن را بابِ میل خود در می آورد.زیبایی هر چیز به گونه ای و زمانی برای فردی آشکار میشود که با آن ارتباط برقرار میکند.آفرینش تنها درخت و کوه و جنگل و دشت و دریا نیست. ی که با مهر ورزیدن به یک انسان بتواند باعث دفع ناراحتی و درد و رنج او شود زیبایی خاصی دارد که هر ی لیاقت مزه آن را ندارد.زیبایی های آفرینش را باید پیدا کرد و این به خود انسان بستگی دارد که با دیدن آن،زندگی خود را زیبا کند و یا غرق در افات شود و ذهنش از پلشتی فراوان گردد.  انشا، موضوع انشا، انشاء، زنگ انشا، چه بنویسیم، چگونه انشا بنویسم، نوشتن انشا- www.enshay.blog.ir برخی از مفسران تعبیر «دخان» در قرآن را اشاره به مرحله ای از آفرینش جهان می دانند که در برخی از فرضیه های علمی به آن اشاره شده است. ثُمَّ اسْتَوَى‏ إِلَى السَّماءِ وَهِی دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ ائْتِیا طَوْعاً أَوْ کَرْهاً قَالَتَا أَتَینَا طَائِعِینَ (فصلت/۱۱)؛ "سپس به آفرینش آسمان پرداخت، در حالی که آن دود بود؛ و به آ. فصل اول کلیات 1-1-مقدمه بدون شک شروع آفرینش بر پایۀ رحمت بوده و مجموعه هستی و همه مخلوقات ظهور رحمت حق اند و تداوم حیاتشان-چه در مرحلۀ مادی و چه در میدان هدایت و معنویت-به رحمت حضرت اوست.نگریستن به آثار رحمت الهی،شناخت الله را فراهم می کند،ولی گاهی غفلت در زندگی […] 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] فصل اول کلیات 1-1-مقدمه بدون شک شروع آفرینش بر پایۀ رحمت بوده و مجموعه هستی و همه مخلوقات ظهور رحمت حق اند و تداوم حیاتشان-چه در مرحلۀ مادی و چه در میدان هدایت و معنویت-به رحمت حضرت اوست.نگریستن به آثار رحمت الهی،شناخت الله را فراهم می کند،ولی گاهی غفلت در زندگی […]
 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] چکیده غایتمندی آفرینش یکی از مسائلی است که همواره معرکة تضارب آرا و نظریات گوناگون بوده است و در این میان همواره از اشاعره و عدلیه به عنوان دو گروه رقیب یاد شده است. اشاعره - به عنوان انی که منکرِ مطلق غرض و غایت در مطلق افعال و از جمله افعال الهی تلقی شده اند- همواره از سوی متکلمان یه و معتزله - به عنوان قائلان به وجود غرض و غایت در مط. چگونگی آفرینش جن از دیرباز ذهن بشر به وجود پدیده ای به نام «جن» آشنا بوده است. در قرآن کریم و روایات معصومان – (ع) – به آفرینش جن تصریح شده است. فیلسوفان و متکلمان ی نیز درباره ی این آفریده ی الهی به بحث و گفتگو پرداخته اند؛ اکثریت آن ها جن را موجودی آتشین که به هر شکل ممکن می تواند در آید معرفی کرده اند، اما در این میان فیلسوفانی همچو. طبیعت در قرآن سیدمحمدعلی ایازی قرآن کریم همواره از طبیعت و شناخت آن سخن می گوید: از آسمان، زمین، خورشید، ماه، ستارگان، از ابرهای باران زا و ابرهای غیر باران زا، ریزش فراوان آب از آسمان، رویش گیاهان، زیبایی های نور، جلوه های گوناگون رنگ و وزش باد. راستی چه وقتی دیدن طبیعت مفهوم دیگری پیدا می کند و زیبایی وجذ دیگر را فراهم می سازد؟ در. نمی دانم در شهر کوچک من فریاد مرگ بر غاصب و مرگ بر تاثیرش بیشتر است یا دعاهای سر سفره افطار این دنیای کثیف سیاست تا کی برای عرض اندام باید قربانیانی خونین داشته باشد تکه تکه ورم کرده و متلاشی شده تا کی ؟خوب ! این اشرف خلایق وحشی کی رام می شود ؟چه وقت زمین ارام ترین خواب را خواهد داشت ؟ حالا می فهمم چرا فرشته ها به آفرینش آدم اعتراض داشتند ..اَتجعل ُ فیها من یفسد فیها و یسفک الدما ...ویسفک الدما خداجون آدمو می خوای چه کار ما که دوستت داریم نحن نسبح بحمدک و نقدّس لک و خدای من شما گفتی : اِنی اعلم ما لا تعلمون آخه شما چی می دونی که فرشته هات نمی دونن ؟؟ چرا آدم را آفریدی .... و خدا کلماتی در گوش آدم گفت و به فرشته ها گفت راست می گید بگین چی گفتم ؟ و فرشته ها گفتند سبحانک لا علم لنا الا ما علّمتنا خداجون فرشته هاتو راضی کردی به آفرینش من چطور منو راضی می کنی به آفرینش خودم ...  
رایگان کتاب اسطوره‌ی آفرینش بابلی  
رایگان کتاب اسطوره‌ ی آفرینش بابلی

............................................................


توضیحات::......:انوماالیش یکی از کهنترین روایتها درباره‌ی آفرینش هستی محسوب می‌شود..... متنی که ابتدا به زبان سومری سروده شده و بعد در روایت اکدی به دست ما رسیده است..... در این کتاب شرحی بر ظهور مفهوم آفرینش گیتی در جهان باستان و تعبیر نامهای الهی مورد بحث قرار می‌گیرد و نسخه‌های عبرانی و یونانی و اوستایی در کنار هم بازبینی می‌شوند تا تصویری از تکوین مفهوم خداوند به مثابه معماری جن ر به دست آید.... در این کتاب ترجمه‌ی پارسی کل متن انوماالیش هم گنجانده شده است......
............................................................
نام کتاب ::: اسطوره‌ ی آفرینش بابلی
نویسنده ::: شروین ی
تعداد صفحه ::: 233
حجم فایل ::: 3,160 کیلوبایت
.............................................................
...برای اینجا کلیک کنید...
رایگان کتاب-اسطوره‌ی آفرینش بابلی 7-اسطوره‌ی_آفرینش_بابلی اسطوره‌ی آفرینش بابلی- رایگان کتاب های الکترونیکی و کتاب های ... اسطوره ، افسانه و ... کتاب اسطوره‌ی آفرینش بابلی کتاب اسطوره‌ی ... اسطوره‌ی آفرینش بابلی ... فقط کتابهای رایگان و آثار فاقد حق ... بیگانگان باستانی - کتاب اسطوره‌ی آفرینش بابلی ... کتاب اسطوره‌ی آفرینش ... اسطوره‌ی آفرینش بابلی ... رایگان کتاب, ... مرجع کتاب - کتاب اساس ایرانی و بابلی اسطوره ... ... مقاله: رایگان کتاب ... کتاب اساس ایرانی و بابلی ... کتاب سرود آفرینش ... اسطوره ایران - جستجو و کتاب =اسطوره+های+ایران جستجو و کتاب - اسطوره ... رایگان. ... را تحت تأثیر اسطوره‌های بابلی و ایلامی ... رایگان کتاب های تاریخی نایاب pdf رایگان کتاب های الکترونیکی کتبِ تاریخی، مذهبی، فلسفی و ... کتاب آفرینش ... بیگانگان باستانی - کتاب فرهنگ اساطیر آشور و بابل ... کتاب فرهنگ اساطیر ... دیباچه / آفرینش / جهان ایزدان ... رایگان کتاب, ... اسطوره یونان - جستجو و کتاب =اسطوره+های+یونان ... آفرینش جهان ... را تحت تأثیر اسطوره‌های بابلی و ... رایگان کتاب الکترونیکی ... رایگان کتاب و رمان ... فارسی کتاب, رایگان رمان , ... آفرینش و ... و بابلی اسطوره ... مرجع کتاب - آفرینش و تاریخ - مطهربن طاهر مقدسی کتاب اساس ایرانی و بابلی اسطوره ... آفرینش و ... مقاله: مقاله: رایگان کتاب : . آفرینش هستی, انوماالیش, اوستایی, روایت اکدی, زبان سومری, شروین ی, متن انوماالیش, نسخه‌های عبرانی
  فلسفه آفرینش انسان، در فلسفه عمومی خلقت همه موجودات تعریف شده است. این دو ماهیتی جدای از هم ندارند. باید دید که هدف خداوند از آفرینش همه موجودات چیست تا آن گاه فلسفه آفرینش انسان و هدف اصلی آن برای ما روشن گردد.تصور ما از انجام کارها، معمولا به دست آوردن سود یا رفع یک نیاز است؛ زیرا ما انسان ها موجوداتی محدود و ناقص هستیم و همواره اع. عنوان کتاب: "نوروز جشن نوزایی آفرینش"
نویسنده: علی بلوکباشی
معرفی کتاب: هفتمین نوشتار از مجموعه 'از ایران چه می دانیم 'با عنوان 'نوروز جشن نوزایی آفرینش 'طی چهار فصل سامان یافته است .فصل نخست مطالبی است درباره خاستگاه و پیشینه تاریخی جشن نوروز .مباحث فصل دوم مربوط است به مقدمات و نحوه ورود به نوروز, از قبیل :پیشواز رفتن, چهارشنبه سوری و یادآوری مردگان . در فصل سوم آداب و آیین تحویل سال, آداب ایام نوروز و انواع نمایش های نوروزی تشریح می گردد .در فصل چهارم اطلاعاتی درباره آ ین روز عید نوروز یعنی روز سیزده بدر فراهم می آید . کتاب ناشی از نگرشی خاص به رابطه میان قصه و توانایی مطالعه و پردازش و تحلیل مسائل در میان ک ن است که ماحصل کارگاه هایی است که نویسنده کتاب برگزار نموده است. بنا به گفته نویسنده کتاب، هدف از پرداختن به هنر قصه در این کتاب، علاوه بر کوشش برای شناخت قصه، ویژگی ها و روش های آفرینش آن، توسط ک ن و نوجوانان، نقشی است که در کناز آموزش، سرگرمی . ز یزدان دان نه از ارکان که کوته دیده گی باشد که خطی کز د خیزد تو آن را از بنان بینی واژه ها : ارکان : اعضا و جوارح کوته دیده گی : سطحی نگری و سطح فکر پایین خطی کز د خیزد : خطی که مغز و فکر تو آن را ایجاد می کند بنان : انگشتان معنی بیت: اگر موفق به انجام هر کاری شدی ، آن را از خداوند بدان نه از اعضا و جوارح خودت، زیرا این خیلی سطحی نگری است که خ. در کوچه باغ های واژه ها قدم زدم تاتو را اینگونه یافتم .... ابتدای خیابان بهشت در پس هشتمین کوچه بر سردر هفتمین خانه اینطور نوشته بود .... اینجا خانه ی مدال آفرینش در رضوانی است آرام در بزنید مبادا خاطر گرانش را مکدر سازید ....... پس من اینگونه صدایت میکنم..................... ......ای مدال آفرینش در رضوانی روزت مبارک ... مستند داسنان آفرینش جهانمستند داستان آفرینش و داستان تمدن در 16 قسمت از دیدگاه قرآن و روایت ائمه به تبیین جهان و انسان از آغاز تا کنون می پردازد. این مستند برگرفته و اقتباسی است از کتابها و تالیفات دانشمند و کیهان شناس بزرگ جهان علامه آیت الله مرتضی رضوی  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سرّ آفرینش و خلقت مگس منبع : شیخ صدوق(ره)، علل الشرائع، ج 2، ص: 586؛ مترجم: ذهنی تهرانی، سیدمحمدجواد روزی منصور در محضر مبارک صادق علیه السّلام بود مگسی بر او نشست، منصور آن را پراند، بار بر وی نشست و منصور برای بار دوّم آن را پراند، مگس برای مرتبه سوّم بر او نشست، وی به علیه السّلام عرض کرد: برای چه خداوند متعال مگس را آفریده است؟ حضرت فرمودند: برای این که به واسطه اش ستمگران را خوار و ذلیل کند. •تکرار لفظ «معاد» در قرآن: تنها یک بار و در غیر معنای اصطلاحی (إِنَّ الَّذِی فَرَضَ عَلَیْکَ الْقُرْآنَ لَرَادُّکَ إِلَى مَعَادٍِ) قصص/ ۸۵ آن که قرآن را بر تو فرض کرد، تو را به جایگاهت [= زادگاهت‏] بازمى‏گرداند! •تکرار مشتقات لفظ «معاد» در قرآن: (قُلْ هَلْ مِن شُرَکَآئِکُم مَّن یَبْدَأُ الْخَلْقَ ثُمَّ یُعِیدُهُ...) یونس/۳۴ بگو: «آ. خواننده ایرانی در گفت و گو با عصرایران می گوید: تکراری شدن آهنگ های موسیقی دلایل متعددی دارد. از کم شدن سواد تا بى تعهدی در برابر خود و مخاطب و دلایل اجتماعى دیگر. مثلاً مردم کمتر عاشق می شوند کمتر فکر می کنند، مردم گرفتار روزمرگى شدند. در تولید همه آثار فا ی که در موسیقى یا آفرینش یک اثر هنری ایران و جهان داریم حتماً یک واقعیتى باعث آ. همانا مثل ( آفرینش ) عیسی نزد خداوند همچون مثل ( آفرینش ) آدم است . او را از خاک آفرید و سپس به او فرمود : باش پس شد . سوره آل عمران / 59 خداوند حکیم در این آیه شریفه از قرآن کریم خلقت حضرت عیسی (ع) را به خلقت حضرت آدم (ع) تشبیه کرده است ؛ چرا که وجه تشابه این دو بزرگ الهی در آفرینش معجزه گونه آنان بوده است که هردو بدون پدر خلق شده اند. ولی مطلبی که حیرت انسان را برمی انگیزاند این است که وقتی تعداد کلمات عیسی و آدم را در قرآن شمارش می کنیم ، با کمال تعجب مشاهده می کنیم که هردو به تعداد مساوی 25 بار تکرار شده است !! یعنی کلمه آدم 25 بار و کلمه عیسی نیز 25 بار در قرآن کریم آمده است !! منبع : اگر به شک داری به نظر می رسد توجه به چند نکته می تواند در پاسخ این سؤال راه گشا باشد:
1. خداوند به هیچ چیز نیازمند نیست؛ بنابراین همان گونه که خداوند در اصل خلقت خلق نیاز به آفرینش ندارد، در خلق خلیفه نیز محتاج آفرینش خلیفه نیست.
2. معنای وم و ضرورت خلقت یا وم وجود خلیفه که از آن گاهی به اقتضای ذاتی خداوند تعبیر می آورند، این است که آفرینش جهان . چه افسانه زیبایی؛ زیباتر از واقعیت! راستی مگر هر ی احساس نمی کند که نخستین روز بهار، گویی نخستین روز آفرینش است. اگر روزی خدا جهان را آغاز کرده است، مسلما آن روز، این نوروز بوده است. مسلما بهار نخستین فصل و فروردین نخستین ماه و نوروز نخستین روز آفرینش است. ترجمه خطبۀ 1 ( علیه السّلام در این سخنرانى از آفرینش آسمان و زمین و آفرینش انسان یاد مى کند) عجز انسان از شناخت ذات خدا سپاس خداوندى را که سخنوران از ستودن او عاجزند و حسابگران از شمارش نعمت هاى او ناتوان و تلاشگران از اداى حق او درمانده اند خدایى که افکار ژرف ش،ذات او را درک نمى کنند ادامه مطلب
مستند داستان آفرینش جهان هستی ( 1) hd

the story of the creation of the world - part one

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] چکیده حضرت حق تنها وجود حقیقی است و پدیده ها همه ظهور و تجلی و پرتو اویند. آن ها هیچ استقلالی از خود ندارند و عین تعلق به خداوندند. تجلی حضرت حق به دلیل توسع الهی تکرار پذیر نیست. از این رو تجلی او مدام است و با نَفَس رحمانی اش (بسط وجود بر اعیان)، دم به دم آفرینش نو می شود. بر این بنیاد، خلق جدید (آفرینش مدام) همان تجلی مستقر و تکرار ناپذ. در آفرینش تو مانده ام
کجا جای کرده ای
حجم این همه خوبی را؟
و چگونه؟ من هنوز در پیله ی خویشم شعر می پرسد تو چرا مغمومی
همه می گویند که چرا محزونی
مبهوت تمام تو ،
تنها شکل شه ام می بندم دهانم را
چون چشیدن طعم گس مالو
و هر بار خواستم بگویم نشد آن بار که عادت داد مرا
کویر تو به زمهریر شبهایش ،
فهمیدم که چای را بای. 6 سال پیش آفرینش متولد شد ...
آفرینش را میخواستم با درج عقایدم راجب هستی پیش ببرم. اما بازی روزگار با ما هم سر شوخی نداشت. آنطور که میخواستم بلاگم پیش نرفت. گرچه اتفاقات مهمی در طول این 6 سال برایم رخ داد. از جمله ازدواج ...6 سال خوبی رو گذروندم ... 6 سالی که خیلی اتفاقات برایم افتاد و برخی رو در اینجا منتشر . الان که دارم این مطلب و مینویسم کل حوادث این مدت مثل تایم لپس داره میاد جلو چشمم ...به امید روزهای خوب برای خودم و همسرم و خانوادم ...


روستای انه - 17 مهرماه 92
اولین پستم در 6 سال پیش ... یک حسین و این همه شی ش ماتم از آن لحظه تنهاییش ای تو در عبد و تو در معبود گم در وجودت عابد و معبود چون در هم آویزد به هم گیجم کند اوستادی چون که شاگردی کند این تفاوت این تناقض از چه بود در دو عالم می نگنجد جز شهود گرچه گویند که قران حتم شد آفرینش بر محمد(ص)ختم شد آیه اکملت و دینش کربلاست منتهای آفرینش کربلاست ابتدای سوره قدرم تویی انتها. دشنام و لعنت ابدی آفرینش، از آن انی است که از سایه هایی که در شب دنبالشان می کنند، می ترسند و می گریزند.