آلونک

به نقل از خبرگزاریها در مورد آلونک : این نقشه خونه ای هست که قراره بسازمش میخاستم نظر شما دوستان خودمو بدونم تا اگه جای از نقشه ایراد داره تغییراتی توی طراحیش بدم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.راستس فقط تغییراتی که دادم اینه که جای گلخانه یه اتاق در نظر گرفتم که سه خوابه بشه آرزوها:آمالآشیانه حیوانات:کنامآلونک:کومهاکنده:پراثر آگاتا کریستی:دختر سوماثر سامویل بکت:مالویاثر هوشنگ گلشیری:نیمه تاریک ماهاروپایی:فرنگیاز اجزای اتم:نوتروناز غلات:گندم 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] آلونک:کومهابزار احتیاطی:یدکابزار جنگی در قدیم:گرزاتومبیل حمل بار:کامیوناحسان:نیکیاداره کننده:مدیراز استان ها:قماز ایالات :وایومینگاز روزهای هفته:یکشنبهاز سوره ها:بقره 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] آسیب:اکآلونک:کپرابزار احتیاطی:یدکابزار تراز آجرها:شمشمهاثر آلفونس دوده:ارنویناثر عباس معروفی:عطر یاساثر قلم بر کاغذ:خطاثر هرمان هسه:بازی مهره شیشه ایاز ابزار جنگ قدیم:نیزهاز ابزار نقاشی:ماژیک 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] در حالی که بازار مسکن و ید و فروش ملک و مسکن در انتظاری تب آلود به سر می برد، وبلاگ آلونک خبر از دستور ویژه رئیس قوه قضاییه درباره اولویت بخشی به مسکن مهر داده است.

قائم مقام راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی عنوان ساخت: از مجموع ۲٫۲ میلیون واحد مسکن مهر کار ساخت یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد به پایان رسیده که پس از ر واحدهای فاقد متقاضی و واحدهایی که پرونده های آن ها در دستگاه قضایی مطرح است حدود ۹۰ هزار واحد باقیمانده که تلاش می کنیم همه آن ها را تا پایان امسال تکمیل کنیم.

وی متذکر شد: ۳۶ هزار پرونده مسکن مهر در دادگاه ها در حال بررسی است که با دستور ریاست قوه قضائیه پرونده ها در اولویت قرار دارد.
این مقام مسئول در نهایت گفت: در کشور ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی داریم برای واگذاری آن ها همه شرایط را از جمله شرط تأهل، ۵ سال س ت و نداشتن مالکیت خصوصی و نگرفتن زمین از ت حذف شده است.

تابستان سال 1396 با تغییراتی که در نرخ سود س گذاری صورت گرفت و وام های مسکن که به متقاضیان ارائه گشت، شاهد رشد چشمگیری در نرخ اجاره بهای آپارتمان های تهران بود.
به گزارش دیگ سنگی به نقل از وبلاگ آلونک، آمار ارائه شده توسط دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که متوسط نرخ اجاره بهای یک متر مربع از زیر بنای واحدهای مس ی آپارتمانی معادل 28 هزار و 614 تومان در تابستان 96 بوده است. شایان ذکر است که این عدد شامل مبلغ رهن و اجاره می باشد.

با توجه به آمار فصل مشابه در سال گذشته، رشد 19.5 درصدی به دست می آید.

لازم به ذکر است که این عدد رشد نسبت به فصل بهار سال 1396 نیز معادل 10.8 درصد می باشد.
همین طور تعداد معاملات رهن و اجاره در تابستان 96 نزدیک به 40 هزار و 560 عدد بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 95، 10.5 درصد کاهش را نشان می دهد.
از طرفی دیگر عدد معاملات در فصل تابستان 96 نسبت به بهار 96، رشد 33.9 درصدی را شامل شده است.
چیزی که در آمار ارائه شده می بینیم، بالاترین رشد معاملات در تابستان 96 به نسبت تابستان 95 در منطقه ی 3 تهران با شاخص رشد 19.9 درصد بوده و کمترین میزان رشد، مربوط به منطقه ی 18 با کاهش 17.8 درصدی می باشد.
در گزارش وبلاگ آلونک آمده است؛ " بررسی توزیع فراوانی تعداد معاملات واحدهای مس ی آپارتمانی در تابستان ۱۳۹۶ نشان می دهد واحدهای منطقه ۵ با ۱۶.۷ درصد، واحدهای دارای عمر تا پنج سال ساخت با سهم ۴۷ درصد، واحدهای با قیمت متر مربعی ۳ تا ۳.۵ میلیون تومان با ۱۲ درصد، واحدهای با مساحت ۶۰ تا ۷۰ متر مربع با ۱۵.۵ درصد و واحدهای دارای ارزش ۱۳۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان (از میان واحدهای با ارزش کمتر از ۹۷۰ میلیون تومان) با سهم ۷.۳ درصد بالاترین سهم در تعداد کل معاملات را در تابستان به خود اختصاص دادند."
برای مطالعه ی بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:
https://weblog.alounak.com/?p=3775

مثل بیشتر وقتهایی که میام و به آلونک سر میزنم تنهام پسرک با پدرش رفته خانه مادربزرگش.من هم ازفرصت استفاده و رفتم ید دو تا شال رنگی خنک و سبک و یک جفت دمپایی لا انگشتی برای خودم یدم.این روزها درگیر هورمونهای لعنتی هستم .امروز وقتی اعلامیه یکی از همکارها رو روی دیوار اداره دیدم خودم را به جای او تصور جزییات ماجرا را و اینکه توی تصادف د. اهالی قلعه سیمون از توابع شهرستان شهر که بیشتر از قشر کارگر جامعه هستند در آلونک هایی که به واسطه چوب و حلب ساخته شده در ماه مبارک رمضان به دور از هرگونه امکانات بهداشتی، رفاهی در چند کیلومتری پایتخت زندگی می کنند. و بازهم در همین حوالی: خستگی تعطیلات! رو هم با ی که گرفتم شستمو رفت!موهای نیمه مرطوبمو بافتمو روی تخت لم دادم ...به صدای بارون گوش میکنم. به خوردن قطراتش روی ناودون و بامهابهتر از هر موزیکی هست برام. گوش نوازو موزونو البته غرق در افکاری هستمفکرهایی تکراری ولی همیشگیخاطرات باهم قاطی شده. زمانهای در هم فرورفته. آدمها..مکانها.. همه رو باهم و در کنار هم تو مغزم . اصطلاح «حاشیه نشین» که گاهی با نام هایی مانند «زاغه نشین»، «آلونک نشین»، «حلبی آبادنشین»، «گودنشین» و «کپرنشین» هم شناخته می شود، برای نخستین بار توسط رابرت پارک؛ جامعه شناس یی به کار برده شد. او در مقاله «مهاجرت بشر و انسان حاشیه نشین»، درباره افراد حاشیه نشین چنین نظری دارد: «حاشیه نشینان انی هستند که از لحاظ فرهنگی انسانی دور. نشانه استوار است به قراردادی که در غیاب هر چیز موجد تصوری از آن در ذهن می شود و ارتباط را ممکن می سازد .
دود، سنگواره ، آلونک و تصویر برج ایفل هر یک نشانه ای هستند : رابطه ای ویژه با مدلول ( یا تصور ذهنی ) ایجاد می کنند.
نشانه شناسی ادبی یافتن مناسبت میان آن تصویر ( دال ) و این تصور ( مدلول ) است . هدفش در نهایت کشف مناسبتی است میان آنچ. تولدی در این خانه ی اجاره ای این روزها ی بالاخانه اش را اجاره نمی دهد من داده ام سنگین است هوای خفه ی بانک ها عقب مانده ام از سررسید نگاهت که باز می رسند عشق هم ج دارد تا آ برج از دماغ فیل هم که افتاده باشی برج عاج نشینی که یادت نرفته لابد نمی گنجی در این آلونک سه در چهار نمی گنجم در حواس پرتی هایت نمی رسم به سر به هوائی هایت نمی رسم به ف. در وبلاگ آلونک گزارشی با عنوان " دستور ویژه رییس قوه قضاییه برای اولویت دادن به پرونده های مسکن مهر
" آورده شده که طی آن از دستور مستقیم و رسیدگی شخصی رئیس قوه ی قضاییه در ارتباط با طرح مسکن مهر مطلع می شویم.

در این گزارش آمده؛ احمد اصغری مهرآبادی گفته است: از مجموع ۲٫۲ میلیون واحد مسکن مهر کار ساخت یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد به پایان رسیده که پس از ر واحدهای فاقد متقاضی و واحدهایی که پرونده های آن ها در دستگاه قضایی مطرح است حدود ۹۰ هزار واحد باقیمانده که تلاش می کنیم همه آن ها را تا پایان امسال تکمیل کنیم.
وی ادامه داده: ۳۶ هزار پرونده مسکن مهر در دادگاه ها در حال بررسی است که با دستور ریاست قوه قضائیه پرونده ها در اولویت قرار دارد.

مهرآبادی خاطر نشان ساخته است: در کشور ۱۱۰ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی داریم برای واگذاری آن ها همه شرایط را از جمله شرط تأهل، ۵ سال س ت و نداشتن مالکیت خصوصی و نگرفتن زمین از ت حذف شده است.


با سلام و ادب
کوتا سخن اینکه در مورد علت توسعه نیافتگی شهر های میانی یا کوچک این قضایا صرفا مختص کشور ایران و سمیرم نیست این ریشه در همه کشورهای توسعه نیافته و جهان سوم دارد یعنی توجه به شهر های بزرگ و بی توجهی به ای میانی که تبعات زیادی همچون دوگانگی در ا و فاصله طبقاتی و... را به دنبال خواهد داشت.
در چند دهه ی قبل اقتصاد دانان بر. تمام خانواده هایی که به دنبال ید مسکن و جستجوی قیمت مسکن هستند، می توانند از طریق موتور جستجوی سایت املاک آلونک ملک مورد نظر خود را بیابند.
به گزارش همهمه به نقل از خبرگزاری تسنیم، بانک مسکن شرایط انتقال تسهیلات ساخت بدون س از محل اوراق ساخت مسکن به یداران واحدهای تکمیل شده (فروش اقساطی) را تسهیل و شرایط ویژه ای نیز برای زوجین تعریف کرد.

بر اساس ضوابط جدید وضع شده توسط بانک مسکن، امکان تقسیط تسهیلات ساخت پرداخت شده به سازندگان در قالب قرارداد «مشارکت مدنی» به یداران واحدهایی که با این تسهیلات (بدون س و از محل اوراق) ساخته شده اند، تسهیل شده است. سقف تسهیلات قابل انتقال به یدار در ح انفرادی برای تهران 60 میلیون تومان، برای مراکز استان ها و ای بالای 200 هزار نفر جمعیت 50 میلیون تومان و برای سایر مناطق شهری و خارج از محدوده خدمات شهری نیز 40 میلیون تومان است.
اگر چه سقف تسهیلات قابل انتقال به یدار در قالب فروش اقساطی واحدهایی که به صورت مشارکت مدنی ساخته شده، نسبت به سال قبل تغییری نکرده است، اما از ابتدای تابستان امسال مقرر شده یداران در تهران تنها به ازای 20 میلیون تومان از کل تسهیلات 60 میلیون تومانی و در مراکز استان و ای بالای 200 هزار نفر جمعیت نیز تنها به ازای 10 میلیون تومان از تسهیلات باید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن یداری کنند. به این ترتیب الباقی تسهیلات مذکور بدون هیچ قید و شرط و بدون نیاز به ید اوراق به متقاضیان ید واحدهای مس ی ساخته شده با تسهیلات بدون س بانک مسکن، قابل انتقال است.

این در حالی است که تا پیش از این ابلاغیه، یداران باید به ازای کل تسهیلات منتقل شده از سازنده به آنها، اوراق مسکن یداری می د و در نتیجه هزینه بیشتری بابت برخورداری از شرایط فروش اقساطی واحد مس ی می پرداختند. مدت تقسط این تسهیلات بدون س نیز طبق ضوابط موجود هشت سال است.
بانک مسکن با تکیه بر مقررات موجود از ابتدای تابستان امسال قابلیت جدیدی هم برای زوجین جوان ایجاد کرده که به واسطه آن امکان انتقال تسهیلات مشارکت مدنی به زوجین یدار واحدهای ساخته شده به این ترتیب نیز فراهم شده است. پیش از این انتقال تسهیلات تنها در ح انفرادی ممکن بود اما از ابتدای تابستان امسال می توان تسهیلات را با سقف های بالاتری نسبت به ح انفرادی، به زوجین انتقال داد و همان گونه که امکان استفاده از تسهیلات اوراق و تسهیلات صندوق یکم برای زوجین روی یک خانه فراهم است، امکان انتقال تسهیلات ساخت به زوجین در قالب قرارداد فروش اقساطی نیز فراهم شده است.
سقف تسهیلات زوجین از این محل نیز مشابه تسهیلات از محل اوراق مسکن تعیین شده و در تهران، مراکز استان ها و ای بالای 200 هزار نفر جمعیت و در نیز سایر مناطق شهری، 100، 80 و 60 میلیون تومان است. بنابراین در تهران در صورتی که مانده اقساط تسهیلات ساخت یک واحد مس ی 100 میلیون تومان باشد، امکان تقسیط آن به صورت دو فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی برای زوجین متقاضی ید آن واحد فراهم است.نرخ سود این مدل فروش اقساطی برای زوجین 18 درصد و مدت باز پرداخت آن پنج سال تعیین شده است. اگر چه مدت باز پرداخت آن در مقایسه با تسهیلات بدون س از محل اوراق هفت سال کمتر و سود آن 0.5 درصد بیشتر است، اما با توجه به اینکه هیچ هزینه ای بابت ید اوراق نمی پردازند و یا شرایطی نظیر رسوب بخشی از تسهیلات به صورت س برای آن در نظر گرفته نشده است، زوجین جوانی که از عهده پرداخت اقساط این تسهیلات بر می آیند، عملا می توانند با هزینه کمتری از تسهیلات 100 میلیون تومانی استفاده کنند.
هزینه ید اوراق برای تسهیلات از محل اوراق 100 میلیون تومانی در ح عادی حدود 15 میلیون تومان است که در مدل فروش اقساطی، این هزینه به کلی حذف شده است.

عباس ی با اشاره به اینکه بخشی از افرادی که برای تامین مسکن خود با مشکل روبرو هستند، گروه های کم درآمد جامعه اند، افزود: این گروه ها یا تحت پوشش کمیته امداد (ره) هستند یا تحت پوشش سازمان بهزیستی و یا تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی و تعداد بسیار کمی نیز تحت پوشش بنیاد مسکن انقلاب ی هستند.


راه و شهرسازی از احداث ۱۰۰ هزار واحد مس ی برای اقشار کم درآمد با همکاری بنیاد مسکن انقلاب ی تا پایان سال جاری خبر داد و درباره مسکن مهر به خانه ملت گفت: وقتی طرح مسکن مهر آغاز شد قرار بود تنها مسئله گروه های کم درآمد را حل کند، اما انی در این طرح ثبت نام د که به هیچ وجه مشمول آن نبودند از اینرو، ما به جای اینکه دوباره یک صف بی جهت درست کنیم آمده ایم به سازمان های که وظایف اجتماعی دارند اعلام کرده ایم که خودتان مشکل مسکن گروه های تحت پوشش خود را حل کنید.
وی افزود: کاری که ما می توانیم به عنوان ت انجام دهیم این است که برای ساخت این واحدهای مس ی تسهیلات و زمین در اختیار بنیاد مسکن قرار دهیم و معتقدیم (ره) برای همین گروه این بنیاد را تاسیس د و از اینرو به فرمان و حساب ۱۰۰ حضرت (ره) برگشته ایم و بنیاد مسکن را برای حل این مشکل محور قرار داده ایم.
راه و شهرسازی تصریح کرد: خبر خوشی که برای گروه های کم درآمد داریم این است که سالی ۱۰۰ هزار واحد مس ی در قالب این طرح در برنامه داریم و امسال احداث ۱۰۰ هزار واحد مس ی اول را برای گروه های کم درآمد عملیاتی خواهیم کرد.

با مراجعه به سایت رهن و اجاره آلونک، به راحتی خانه پیدا کنید.
گولیک بیک شد روان بسوی مادر خویش بگفت مادرم دوست داشتمت اندکی پیش بگفت مادرم دوستت ندارم می خواستم برایت قلیون بیارم (مادر گولیک بیک دید انگار گولیک یه جوراییه حرف از قلیونو اینا می زنه و میگه دوست ندارم، پیش خودش می گه داره هضیون میگه) بگفتا مادرش، گویی پسرجان ، تورا چیزی شدست عاشق شدی باز؟! بگفت به مادرش گویی چنین است به وقتی دیدم. اختصاصی از سورنا فایل حاشیه نشینی و جرم 35ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 39 حاشیه نشینی :جامعه شناسان در تعریف افرادی که در حریم ا س ت دارند چنین می گویند : معمولا حاشیه نشینان را انی تشکیل می دهند که در ا زندگی می کنند اما به عنوان یک شهروند از امکانات و خدمات شهری . اختصاصی از فایلکو مقاله در مورد حاشیه نشینی و جرم 35ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 39 حاشیه نشینی :جامعه شناسان در تعریف افرادی که در حریم ا س ت دارند چنین می گویند : معمولا حاشیه نشینان را انی تشکیل می دهند که در ا زندگی می کنند اما به عنوان یک شهروند از امکانات و خدمات شهری بهره نمی برند. این افراد با وجودی که در دل یا حاشیه ا جای دارند اما فرهنگ روستایی را هم چنان حفظ کرده اند ولی در عین حال خود را شهری  می دانندهمچنین در انسان شناسی نیز حاشیه نشین به فرد یا گروهی گفته می شود که فرهنگ اولیه خود را بدون اینکه فرهنگ ثانویه را جایگزین نماید از دست داده است یا در عالم برخ قرار می گیردیک جامعه شناس  در خصوص حاشیه نشینی افراد مهاجر می گوید : " انسان حاشیه نشین شخصیتی است که از برخورد یا پیوند دو نظام فرهنگی متفاوت یا متخاصم به وجود می آید. چنین موجود دو رگه ای در آن واحد نسبت به دو فرهنگ احساس دلبستگی دارد اما از طرف دیگر خود را کاملا به هیچ کدام متعلق نمی داند..توسعه حاشیه نشینی در ایران به سالهای 1330 برمی گردد اما شدت آن در دهه های 40 و 50 رقم خورده است. براساس مطالعات انجام شده حاشیه نشینی در حاشیه ا ابتدا از تهران شروع شده است. پیدایش اولین اجتماعات آلونک نشین در تهران به سال 1311 برمی گردد اما رشد و گسترش اجتماعات آلونک نشین به بعد از کودتای 28 مرداد به خصوص از سال 1335 به این طرف برمی گردد. اولین اجتماعات حاشیه نشین در جنوب شهر تهران تمرکز یافتند . تهران تا شهریور سال 1359 نزدیک به ده هزار و 450 خانوار و چهار هزار و 500 آلونک را در خود جای داده است. پدیده حاشیه نشینی در ایران نیز همانند اکثر کشورهای در حال توسعه تا حدود زیادی ریشه در مهاجرت و عوامل عه  و جاذبه روستایی- شهری دارد. فقدان و کمبود امکانات رفاهی و خدماتی در مناطق روستایی و ای کوچک فرآیند مهاجرت را تشدید کرد و حاشیه نشینی  پدیدار گشت و به این ترتیب یکی از بارزترین نمودهای مهاجرت در ایران مانند بسیاری از کشورهای درحال توسعه شکل گرفت .در فرهنگ شهر و شهرنشینی ، حاشیه نشینی تا حدود زیادی مترادف با مفاهیمی چون زاغه نشینی و آلونک نشینی به کار برده شده است. از لحاظ فرهنگی ، انزوا طلبی، احساس غریبه بودن و بیگانگی ؛ از لحاظ روانی، پریشانی و تقدیرگرایی؛ از لحاظ اقتصادی، فقر، اشتغال در بخش غیر رسمی ، بی ثباتی شغلی؛ از لحاظ بهداشتی، فقدان یا نارسایی سیستم خدمات بهداشتی- درمانی ، آب شرب و از لحاظ اجتماعی هویت قومی ، پایبندی به سنت ها و ارزش ها ، خانواده گسترده و فقدان تخصص، بی سوادی و کم سوادی ، درآمد پایین و به خصوص فرهنگ مستقل حاشیه نشینی از ویژگی های اجتماعات حاشیه نشینان است که در مناطق مختلف دیده می شودتاثیر حاشیه نشینی در وقوع جرممقدمهاحساس ناامنی در محله ، تنها به دلیل جرایم خشونت آمیز نیست بلکه نابهنجاریها و رفتارهای اخلالگرانه چون اعتیاد ، ولگردی ، تکدی گری و سرقت گذشته از اینکه عامل اصلی ترس و احساس ناامنی عمومی اند به نوبه خود قطعا زمینه رواج گسترده جرایم را نیز فراهم می نمایند. همانطوریکه اگر پنجره ای از ساختمان بشکند و همچنان تعمیر نشده رها گردد به زودی کل ساختمان منهدم خواهد شد . برای پیشگیری از انهدام اجتماع نیز باید به محض ش ته شدن اولین هنجار فورا با هنجار شکن برخورد کرد . موضوع حاشیه نشینی یکی از معضلات شهری است که از حیث بستر قرار گرفتن برای ارتکاب جرایم مورد توجه کارشناسان خقوقی و قضایی و جرم شناسان بوده . اینکه جرایم در مناطق حاشیه ای بسیار بیشتر از سایر مناطق اتفاق می افتد مورد پذیرش همه است و آمارهای اخذ شده از پرونده های مطروحه در دادگستری نیز حکایت از این واقعیت دارد .در این مقاله هدف نشان دادن تاثیر حاشیه نشینی بر وقوع جرم می باشد و همچنین می خواهیم اعلام کنیم که درصد بالایی از پرونده های قضایی از همین مناطق حاشیه نشین تشکیل شده است و مبارزه با شکل گیری حاشیه ای جدید و ساماندهی مناطق حاشیه ای موجود بسیار ضروری و حایز اهمیت است و مبارزه و ساماندهی با این هنجار شکنی میسر نمی شود مگر با همکاری کلیه دستگاههای مسئول و اگر چنین استراتژی واحد و مشترک از ناحیه مسئولان صورت پذیرد شاهد کاهش چشم گیر جرایم نیز خواهیم بود . بدوا در این مقاله تصویر و چهره ای از حاشیه نشینی و علل شکل گیری آن را ترسیم می کنیم سپس جرایمی که در این مناطق معمولا اتفاق می افتد و نقش دستگاههای عمومی و تی در شکل گیری حاشیه و وقوع جرایم و نیز توصیه هایی جهت پیشگیری از وقوع جرم در این مناطق را بیان خواهیم کرد . امید آنکه مورد قبول واقع شود .مبحث اول :مفهوم حاشیه نشینیصاحب نظران و کارشناسان مسائل شهری تعاریف متعددی از حاشیه نشینی ارائه کرده اند برخی عقیده دارند حاشیه نشینان انی هستند که در محدودة اقتصادی شهر زندگی می کنند ولی جذب نظام اقتصادی و اجتماعی نشده اند .چار آبرامز حاشیه را به عنوان فرایند تصرف نواحی شهری به قصد تهیه مسکن دانسته است. و نیز حاشیه نشینی را در معنای عام شامل تمام انی می دانند که در محدوده اقتصادی شهر ن هستند ولی جذب اقتصاد شهری نشده اند . جاذبه شهر نشینی و رفاه شهری این افراد را از زادگاه خویش کنده و به سوی قطبهای صنعتی و بازارهای کار می کشاند و اکثر آنها مهاجرین روستایی هستند که به منظور گذراندن بهتر زندگی راهی ا می شوند1.و تعبیری که از حاشیه نشینی ارائه شده است ، ساختمان یا بخشی از شهر که در آن ویرانی ، نارسایی عرضه خدمات درمانی تراکم زیاد جمعیت در واحدهای مس ی ، فقدان آسایش لازم و خطرات ناشی از عوامل طبیعی نظیر سیل دیده می شود2. البته به نظر می رسد که به تعبیر یاد شده باید اوصافی چون عدم امنیت ، جرم زا بودن و نیز مامن و پناهگاه امن برای بز اران را اضافه نمود .مارشال کلینارد می گوید : حاشیه نشینی مساله و عارضه ای شهری است و منشاء عمده بز اری و جرم می باشد و دارای اشکال مختلفی است .بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که حاشیه نشین فردی است مهاجر یا غیر مهاجر که به دلیل فقدان ریاست و تخصص صنفی و نبود بنیانهای مالی توانمند و طبقه و فرهنگ اجتماعی متناسب با طبقات و فرهنگ
با
مقاله در مورد حاشیه نشینی و جرم 35ص
بسم الله الرحمن الرحیمخنده بازارلحاف چهل تکّۀ کهنۀ نخ نمایِ خانم سبزپوش سینمای ایران، قرار است آرمان های یِ این جماعت درسال مرگ سبزها را دوباره زنده کند. با حماسۀ مردمی انتخابات 92 آلونک دودی تقلب فرور ریخت و آرزوها برباد رفت. این را می توان مرثیه ای برای توهم سبز درنظرگرفت. ی حقیر، با چند داستان کوتاهِ مرتجعانه، نق هایی که در"خنده . به گزارش دیگ سنگی به نقل از وبلاگ آلونک، وام جعاله 20 میلیون تومانی محدودیت زمانی نخواهد داشت. نادر قاسمی، از بانک مرکزی کشور، در این خصوص توضیح داد: ابلاغیه بانک مرکزی درباره افزایش مبلغ وام جعاله تعمیرات مسکن از ۱۰ به ۲۰ میلیون تومان محدودیت زمانی ندارد و پرداخت این مبلغ به عهده بانک ها واگذار شده که در صورت داشتن منابع، می توانند. اختصاصی از یاری فایل حاشیه نشینی و جرم با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 35 حاشیه نشینی :جامعه شناسان در تعریف افرادی که در حریم ا س ت دارند چنین می گویند : معمولا حاشیه نشینان را انی تشکیل می دهند که در ا زندگی می کنند اما به عنوان یک شهروند از امکانات و خدمات شهری بهره نمی برند. این افراد با وجودی که در دل یا حاشیه ا جای دارند اما فرهنگ روستایی را هم چنان حفظ کرده اند ولی در عین حال خود را شهری  می دانندهمچنین در انسان شناسی نیز حاشیه نشین به فرد یا گروهی گفته می شود که فرهنگ اولیه خود را بدون اینکه فرهنگ ثانویه را جایگزین نماید از دست داده است یا در عالم برخ قرار می گیردیک جامعه شناس  در خصوص حاشیه نشینی افراد مهاجر می گوید : " انسان حاشیه نشین شخصیتی است که از برخورد یا پیوند دو نظام فرهنگی متفاوت یا متخاصم به وجود می آید. چنین موجود دو رگه ای در آن واحد نسبت به دو فرهنگ احساس دلبستگی دارد اما از طرف دیگر خود را کاملا به هیچ کدام متعلق نمی داند..توسعه حاشیه نشینی در ایران به سالهای 1330 برمی گردد اما شدت آن در دهه های 40 و 50 رقم خورده است. براساس مطالعات انجام شده حاشیه نشینی در حاشیه ا ابتدا از تهران شروع شده است. پیدایش اولین اجتماعات آلونک نشین در تهران به سال 1311 برمی گردد اما رشد و گسترش اجتماعات آلونک نشین به بعد از کودتای 28 مرداد به خصوص از سال 1335 به این طرف برمی گردد. اولین اجتماعات حاشیه نشین در جنوب شهر تهران تمرکز یافتند . تهران تا شهریور سال 1359 نزدیک به ده هزار و 450 خانوار و چهار هزار و 500 آلونک را در خود جای داده است. پدیده حاشیه نشینی در ایران نیز همانند اکثر کشورهای در حال توسعه تا حدود زیادی ریشه در مهاجرت و عوامل عه  و جاذبه روستایی- شهری دارد. فقدان و کمبود امکانات رفاهی و خدماتی در مناطق روستایی و ای کوچک فرآیند مهاجرت را تشدید کرد و حاشیه نشینی  پدیدار گشت و به این ترتیب یکی از بارزترین نمودهای مهاجرت در ایران مانند بسیاری از کشورهای درحال توسعه شکل گرفت .در فرهنگ شهر و شهرنشینی ، حاشیه نشینی تا حدود زیادی مترادف با مفاهیمی چون زاغه نشینی و آلونک نشینی به کار برده شده است. از لحاظ فرهنگی ، انزوا طلبی، احساس غریبه بودن و بیگانگی ؛ از لحاظ روانی، پریشانی و تقدیرگرایی؛ از لحاظ اقتصادی، فقر، اشتغال در بخش غیر رسمی ، بی ثباتی شغلی؛ از لحاظ بهداشتی، فقدان یا نارسایی سیستم خدمات بهداشتی- درمانی ، آب شرب و از لحاظ اجتماعی هویت قومی ، پایبندی به سنت ها و ارزش ها ، خانواده گسترده و فقدان تخصص، بی سوادی و کم سوادی ، درآمد پایین و به خصوص فرهنگ مستقل حاشیه نشینی از ویژگی های اجتماعات حاشیه نشینان است که در مناطق مختلف دیده می شودتاثیر حاشیه نشینی در وقوع جرممقدمهاحساس ناامنی در محله ، تنها به دلیل جرایم خشونت آمیز نیست بلکه نابهنجاریها و رفتارهای اخلالگرانه چون اعتیاد ، ولگردی ، تکدی گری و سرقت گذشته از اینکه عامل اصلی ترس و احساس ناامنی عمومی اند به نوبه خود قطعا زمینه رواج گسترده جرایم را نیز فراهم می نمایند. همانطوریکه اگر پنجره ای از ساختمان بشکند و همچنان تعمیر نشده رها گردد به زودی کل ساختمان منهدم خواهد شد . برای پیشگیری از انهدام اجتماع نیز باید به محض ش ته شدن اولین هنجار فورا با هنجار شکن برخورد کرد . موضوع حاشیه نشینی یکی از معضلات شهری است که از حیث بستر قرار گرفتن برای ارتکاب جرایم مورد توجه کارشناسان خقوقی و قضایی و جرم شناسان بوده . اینکه جرایم در مناطق حاشیه ای بسیار بیشتر از سایر مناطق اتفاق می افتد مورد پذیرش همه است و آمارهای اخذ شده از پرونده های مطروحه در دادگستری نیز حکایت از این واقعیت دارد .در این مقاله هدف نشان دادن تاثیر حاشیه نشینی بر وقوع جرم می باشد و همچنین می خواهیم اعلام کنیم که درصد بالایی از پرونده های قضایی از همین مناطق حاشیه نشین تشکیل شده است و مبارزه با شکل گیری حاشیه ای جدید و ساماندهی مناطق حاشیه ای موجود بسیار ضروری و حایز اهمیت است و مبارزه و ساماندهی با این هنجار شکنی میسر نمی شود مگر با همکاری کلیه دستگاههای مسئول و اگر چنین استراتژی واحد و مشترک از ناحیه مسئولان صورت پذیرد شاهد کاهش چشم گیر جرایم نیز خواهیم بود . بدوا در این مقاله تصویر و چهره ای از حاشیه نشینی و علل شکل گیری آن را ترسیم می کنیم سپس جرایمی که در این مناطق معمولا اتفاق می افتد و نقش دستگاههای عمومی و تی در شکل گیری حاشیه و وقوع جرایم و نیز توصیه هایی جهت پیشگیری از وقوع جرم در این مناطق را بیان خواهیم کرد . امید آنکه مورد قبول واقع شود .مبحث اول :مفهوم حاشیه نشینیصاحب نظران و کارشناسان مسائل شهری تعاریف متعددی از حاشیه نشینی ارائه کرده اند برخی عقیده دارند حاشیه نشینان انی هستند که در محدودة اقتصادی شهر زندگی می کنند ولی جذب نظام اقتصادی و اجتماعی نشده اند .چار آبرامز حاشیه را به عنوان فرایند تصرف نواحی شهری به قصد تهیه مسکن دانسته است. و نیز حاشیه نشینی را در معنای عام شامل تمام انی می دانند که در محدوده اقتصادی شهر ن هستند ولی جذب اقتصاد شهری نشده اند . جاذبه شهر نشینی و رفاه شهری این افراد را از زادگاه خویش کنده و به سوی قطبهای صنعتی و بازارهای کار می کشاند و اکثر آنها مهاجرین روستایی هستند که به منظور گذراندن بهتر زندگی راهی ا می شوند1.و تعبیری که از حاشیه نشینی ارائه شده است ، ساختمان یا بخشی از شهر که در آن ویرانی ، نارسایی عرضه خدمات درمانی تراکم زیاد جمعیت در واحدهای مس ی ، فقدان آسایش لازم و خطرات ناشی از عوامل طبیعی نظیر سیل دیده می شود2. البته به نظر می رسد که به تعبیر یاد شده باید اوصافی چون عدم امنیت ، جرم زا بودن و نیز مامن و پناهگاه امن برای بز اران را اضافه نمود .مارشال کلینارد می گوید : حاشیه نشینی مساله و عارضه ای شهری است و منشاء عمده بز اری و جرم می باشد و دارای اشکال مختلفی است .بنابراین می توان چنین نتیجه گرفت که حاشیه نشین فردی است مهاجر یا غیر مهاجر که به دلیل فقدان ریاست و تخصص صنفی و نبود بنیانهای مالی توانمند و طبقه و فرهنگ اجتماعی متناسب با طبقات و فرهنگ متعارف و لازم شهری در حاشیه واقع شده است . این افراد بیشتر به علت عوامل رانش زادگاه خود و کمتر به دلیل عوامل جاذب شهری ، زادگاه خویش را ترک کرده و به شهر ها روی می آورند . انها به دلیل عدم تطبیق با محیط شهری از یک سوو بر اثر عوامل پس ران شهری از سوی دیگر از محیط شهری پس زده می شوند و به تدریج به کانونهای به هم پیوسته و یا جدا از یکدیگر در قسمتهایی از شهر سکنی می گزینند به صورتی که محل س ت و نوع مسکن آنها با محل س ت متعارف شهری مغایر بوده و مالکیت آنها غالبا غصبی است و همچنین این افراد از نظر وضعیت فرهنگی و اقتصادی نیز با جمعیت شهری تمایز دارند3. مبحث دوم :تاریخچه حاشیه نشینیحاشیه نشینی یک پدیده اجتماعی است و این پدیده اختصاص به عصر فعلی نداشته و ریشه در ادوار و اعصار گذشته دارد و این پدیده هم در کشورهای توسعه یافته و هم در کشورهای در حال توسعه
با
حاشیه نشینی و جرم
کاش بعضی از آدمها اندازه حیوانات ، معرفت سرشان می شد . نمی فهمم _ به شخصه اصلا نمی فهمم _ چرا انسان ها با یکدیگر دعوا می کنند ! چرا موقع دعوا به یکدیگر پرخاش و فحاشی می کنند ! و چرا دادنشان هم خارج از قاعده است ! چرا شان توهین به است ! و بدتر از آن پای خانواده طرف را می کشند وسط ! اصلا چرا وسط یک بحث انسانی که دارد با کلمات انسانی پیش می رود ب. اخبار,اخبار اجتماعی , ک ن خیابانی عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران ضمن اشاره به افزایش روز به روز ک ن خیابانی در شهر، گفت: مشخص نیست چه ی باید در این زمینه پاسخگو باشد.به گزارش فارس، اسماعیل دوستی در جریان یکصد و شصت و چهارمین جلسه شورای شهر تهران ضمن اشاره به نطق پیش از دستور پرویز سروری رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در جلسه امروز، اظهار داشت: تشکری را در رابطه با سخنان مطرح شده از سوی سروری دارم. وی در ادامه ضمن تشکر از مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران، بیان داشت: حرکت خوبی در این مجموعه آغاز شده که این حرکت شبیه اقدام مرکز پژوهش های مجلس است.دوستی با انتقاد از عملکرد دستگاه های مختلف در خصوص ساماندهی ک ن خیابانی، بیان داشت: متأسفانه شاهد هستیم که روز به روز تعداد ک ن خیابانی افزایش پیدا می کند و در ایام ماه مبارک رمضان و در تمامی تقاطع ها شاهد حضور پررنگ ک ن خیابانی هستیم.عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران، تصریح کرد: نمی دانم در خصوص ک ن خیابانی به چه ی تذکر بدهم؛ به قالیباف تذکر دهم، شورای تأمین استان و یا بهزیستی!؟ عضو شورای شهر تهران در ادامه از ریاست شورای شهر تهران درخواست کرد تا در خصوص ساماندهی ک ن خیابانی شخصاً پیگیری کند.وی گفت: تعداد ک ن خیابانی بیش از گذشته شده و بیشتر آنها دختران هستند که از شهرستان های مختلف به تهران مهاجرت نموده اند. دوستی در ادامه با اشاره به مهاجرت به تهران و مشکلات به وجود آمده در این عرصه گفت: حاشیه نشینی، ساخت آلونک ها و همچنین گرفتاری های امنیتی از مشکلات عدیده مهاجرت به تهران است.عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران تصریح کرد: برای رفع دغدغه مهاجرت به تهران می بایستی اقداماتی صورت گیرد و در این زمینه بنده پیشنهاد می کنم که کارگروهی در شهرداری یا استانداری تشکیل شود. منبع:http://mededu13.ir این چند روز دست و دلم به نوشتن نمیره. دیدن ها و تصاویر ز له زدگان، شنیدن ویس هایی که توی تل*گر*ام از مردمی که به س ل ذهاب رفتن خبر میدن، شنیدن سخنان نقض برخی آقایان که امیدوارم فعل بر اونها هم واقع بشه تا کمتر افاضات بفرمایند، دستِ کوتاهم و ناتوانیم که نمیتونم برم و کمکی م، سرمای هوا و گرسنگی مردم و ..... همه و همه حالم رو بدجور اب کرده. ا.  روایت مسلمانان میانمار از خونبه گزارش عمارنامه، رو مه یی واشنگتن پست در گزارشی از اقلیت مسلمان روهینگیا از تجربه تلخ و ترسناک این مردمان هنگام فرار از دست نظامیان میانماری نوشت.
به نوشته واشنگتن پست، در یک مورد، سربازان میانماری ساعت 8 صبح وارد روستایی در غرب این کشور شدند و فریاد سر دادند که «آماده جنگ هستید؟». به گفته روستائیان، پس از شلیک هوایی نیز لوله های تفنگ خود را به سوی روستائیان در حال فرار نشانه رفتند و به آن ها شلیک د که بر اثر آن تعدادی از روستائیان در حال فرار کشته شده و یا زخمی شدند و در میان مزارع برنج افتادند.
محمد رشید، یکی از برنج کاران روهینگیایی، پس از شنیدن صدای شلیک گلوله همراه با همسر و فرزندانش فرار کرد، اما پدر 80 ساله وی که با عصا راه می رفت، به اندازه لازم چابک نبود. رشید می گوید که سربازی را دیده است که پدرش را روی زمین کشید و گلوی وی را درید تا جایی که سرش تقریبا از بدنش جدا شد. به گفته رشید: «می خواستم برگردم و وی را نجات دهم، اما برخی از بستگانم مانع من شدند، زیرا سربازان زیادی در آنجا بودند. این تلخ ترین لحظه زندگی ام بود، اینکه نتوانستم هیچ کاری برای پدرم انجام دهم».
پا ازی قومی روستای مانوگ نو و ده ها روستای روهینگیا نشین دیگر از سوی میانمار موجب فرار بیش از 400 هزار تن به بنگلادش شده است. موضوعی که کمیسیونر عالی سازمان ملل نیز آن را «پا ازی قومی» توصیف کرده است.
به نوشته واشنگتن پست، انتظار می رود که موج پناهجویان طی روزهای آتی افزایش یابد. پناهجویان تازه رسیده به بنگلادش - که اغلب گیج و منگ هستند و اندک دارایی خود را در دست دارند، بسیاری از آن ها پا هستند و برخی تا قوزک پا در گل و لای فرو رفته هستند - کمپ های موجود پناهجویان را لبریز کرده تاجایی که مجبور شده اند س ناهی موقتی و آلونک را برای خود فراهم کنند. برخی دیگر در کنار جاده ها ایستاده و برای دریافت کمک های غذایی در تقلا هستند.
تصاویر ای نشان دهنده آتش سوزی های گسترده ای است، و شاهدان سربازانی را به یاد می آورند که شهروندان را می کشند. ت میانمار می گوید که تاکنون 176 روستای روهینگیایی خالی از سکنه شده است. همچنین هیچ آماری از تلفات و کشته ها وجود ندارد، زیرا منطقه تحت محاصره نیروهای نظامی است.
بنا به برآورد گروه ی «فورتی رایت»، تنها در روستای مانوگ نو و سه روستای اطراف آن، حدود 150 نفر کشته شده اند.
سوئ وین، یک معلم کلاس دهم میانماری می گوید: «من نمی توانم شمار آن ها را بشمارم. ما همگی شاهد آن چیزی بودیم که نظامیان انجام می داند. آن ها افراد را یک به یک سلاخی می :ردند. و خون در خیابان ها جاری می شد». لبه پرتگاهصدای ناله و ندبه اش جگر اش بود . به شاخه چوب خشک وشکننده ای آویزان و ترس سقوط و افتادنش به این دره هولناک و مرگبار او را هراسناک کرده بود.در این مکان رعب و وحشت و بی ی تنها ی که می توانست او را از سقوط در این پرتگاه مخوف نجات دهد من بودم و کافی بود دستم را بگیرد تا او را نجات دهم ولی افسوس که امتناع می کرد و کمک مرا نمی خواست در .   سفر به تنگه گیران   تنگه گیران = گرو =  شرو گرو 40 کیلومتری دهدشت 5 کیلومتری روستای سرفاریاب تنگه ای است  پ یچ و خم که در بستر آن رودخانه ای باریک جریان دارد که سر ریز سدی است که در بالادست تنگه زده اند ...آب سد هم حاصل رودی است که از بخش های بالایی دره جریان دارد . سراسر دره با درختان محتلف و از جمله درختان انار     پوشیده. تسنیم/ اخبار حوادث همیشه و در تمامی برهه های تاریخ مخاطبان «پَروپا قرصی» داشته و از ده های گذشته تا به امروز همچنان در زُمره پربازدیدترین اخبار قرار داشته است، از سالیان دور نیز تعداد زیادی از خوانندگان، رو مه را می یدند تا صفحه حوادث آن را بخوانند. اکنون نیز با حضور خبرگزاریها و سایتهای خبری، هر روزه بخش قابل توجهی از پربازدیدتری. دلداری دادن به بیمار ح خوبه یاداری بدتر میشی؟ ناراحت نباش دنیا آ ش همینه . همه ی ما روزی میمیریم خدای تو هم کریمه خوب میشی. دنیا که به آ ش نرسیده ،بالاتر از مرگ که نیست.ما اومدیم که بمیریم.امروز تو هست وفردای من. خدارا چه دیدی ،مرده را زنده می کنه تو که هنوز طوریت نیست. خوردنی مردنی نداره بخور از این حالی که داری بدتر نمیشی حداقلش به هم. یک: بی خبر از تو ...درون قبر ع م روی میزت ... آی چرا هرروز نشانم می دهی با پز ؟ "که عشقم ای عشق بود" دو: کنده ام دست تو را ...از ع می خندم ... به اوقات خوشم ... می نویسم شعری از تو ...می سرایم دست کو؟... سه: مثل پروانه در سقوط خودم روی آتش ها ... دوقطب شخصیت خویش را نظاره کنم !!!
چهار: من شعرم !چه فرق که با چه بسوزانیم مخالف سخت ... روی اجاق گاز یا کبریت سیگار بعد قهوه ی تلخ ... پنج: فروختم زندگیم را به شعر چشمانت ... نمی ارزید ... یدند چشمان ات را ... شش: مزار شش گوشه ات نوای تلخ نداشت ... ولی جگر سوز ترین نسیم ها می وزید ش از سوی دمشق ...
هفت: طلا می مت تا بفروشی به وقت درد... خدارا شکر عزیزم!دردمن کلا از یادت رفت ... هشت: ترامپ رفت پشت بام کاخ سفید و فریاد زد : لعنتی ها...من سفید پوست رئیس جمهورم !اوباما رفت! نه: باباپزو: میگم بنزی...وصیت م ؟یه وقت میمیرم پراید نادونی میکنه ها؟ مامان بنز: دیگه چه نادونی ای ...با هیکل پرایدی رفته بوگاتی گرفته! ننه خاور: الهی قربونش برم بچه امو سه ساله داره تو این خونه زن داری می کنه ... رضوانی هیولا ش با اون دم و دستگاه هنوز زن نگرفته !!! مامان بنز: پژو!تو قبرتنت می لرزه ...صبرکم نکردی برا من یه آلونک اجاره کنی ... ننه خاور: وا!بنزی...پس مهریه ات پارکینگ ظفر چی شد؟مامان بنز: ننه خاورجون!داریم کرایه اش رو ده نفری می خوریم ...بنزین باکی 50 هزار تومن می فهمی ؟پژو سرطان داره می فهمی؟ بابا بیوک: بریم بشینیم کامبیز بادمجون !اللهیه رو ترک کنیم!!!بدیم اجاره شمام راحت برین ظفر! ننه خاور: بو گلینرین اللینن الله گرستمسین!!!
ده: م ... سوی چشم هایم رفته بود ... به نور قلب شما ... چشم های من شفا گرفت ...
یازده: امروزا مد شده "همدیگه رو قضاوت نکنیم".. ولی یه چی که منو خیلی ناراحت میکنه قضاوت نیست ..."بزرگیه"!!!چطور؟ تو هر جمعی هستی یه دفه چارتا پیدا می شن به عنوان "خود بزرگتر بینی "شرو می کنن به نصیحت به راه و چاه به کی ؟به توی عزیز...بعد میای راه پیشنهادی شون رو بری ...بعلت اینکه تخصص و مهارت لازم رو نداشتن با سر تشریف می بری تو چاه!!! اقا خانم ... اگه به هرعلتی بهت احترام میذارن دلیل دخ شما تو زندگی مردم نمیشه ...باورکنید دوستان اینا همه جا هستن!تو محل کار تو اتو بوس تو تا ی ... خودمون باید بزرگترامون رو بشناسیم ...یه وقت میبینی یه بچه براثر تخصص یه چی حالیش میشه الان مامان من درمورد تبلت حالیش میشه یا بچه ام ؟!!!خوددانید نگو نگفتی ...زیادم تو هرجمعی خودمون رو دست کم نگیریم اینو جدی می گم...
جواب بازی ج انه کلاسیک مرحله 423 - ja lbaz.blog.ir لیست مراحل ج انه کلاسیک جواب مرحله 423 ج انه کلاسیک - ja lbaz.blog.ir جستجوی آسان کلمه مورد نظر پاسخ ج انه کلاسیک،جواب مراحل ج انه کلاسیک،جواب های ج انه کلاسیک،ج انه کلاسیک،پاسخ سوالات بازی ج انه کلاسیک،جواب تمام مراحل بازی ج انه کلاسیک،جواب مراحل ج انه کلاسیک،راهنمای حل ج ،راهنمای کلمات حل ج ،راهنمای کلمات ج ی،جواب مرحله ج انه کلاسیک،جواب بازی ج انه کلاسیک اثر مولیر
ن دانشمند اثر مولیر در حل ج - ja lbaz.blog.ir
سرور
سید
شتر ی جنوبی
لاما
جا
مکان
جایزه سینمایی
اسکار
بی دین
زندیق
بخشنده
وهاب
ناچار
لابد
شیر
لبن
سر کوه
شخ
دیدن
رویت
از سوره ها
نسا
همه را شامل می شود
هر
معماری اروپای قرن ۱۲ تا ۱۶ میلادی
گوتیگ
اشعه مجهول
ای
مرطوب
نمناک
گرد
مدور
درون دهان
بچ
پسوند خورنده
گسار
راه کوتاه
میانبر
شرمساری
حیا
برچسب
اتیکت
قطعه احتیاطی
یدک
یک دفعه
یکبار
دارای بسته بندی استوانه ای
رول
پایتخت کشور همسایه
آنکارا
صفحه اعلان
پانل
پول ژاپن
ین
کم، اندک
جزیی
شیوه
اسلوب
کشور آفریقایی
توگو
خودبین
متکبر
کرانه
حد
ضربه با پا
لگد
رنگ سبز تند
یشمی
پسوند آلودگی
ین
مصروع
غشی
آشنا
شناس
جانب راست
ایمن
یکی پس از دیگری
یکایک
زمین پر آب
ابخیز
حیله گر
شیاد
لیف ما
پیشن
جانشین
بدل
کارگردان «کازابلانکا»
مایکل کورتیز
ثبت ارتعاشات زمین لرزه
ز له نگاری
زمینی که در آن آب بایستد و علف و نی بروید
لشاب
باعث قطع درآمد دیگران می شود
نانبر
دیرک خیمه
ستون
قبه مساجد
گنبد
فرارسیدن
امدن
بهره مند
نایل
درهم شدن
تداخل
حلقوم
نای
اداره ورود و وج کالا
گمرک
شعیر
جو
عدد ماه
سی
لشکر
قشون
نو بودن
تازگی
باد سرد
زم
عزیز عرب
ام
پایان
ختام
شنوا
نیوشا
خوب
نکو
یکی پس از دیگری
یکی یکی
رنگ سبز روشن
میشی
رگ بزرگ
شاهرگ
پرداخت دین
ادا
حرکات و حالات چهرۀ هن یشه در هنگام بازی
میمیک
اثر رضا خانی
مناو
کارهای ناشایست
منکرات
نی میان تهی
نال
بی تربیت
بیادب
ورزش زمستانی
اسکی
راندن مزاحم
دک
تصدیق روسی
دا
فرضیه
تیوری
مربوط به فراورده های شیری
لبنی
بیماری ریوی
سل
رود استان فارس
کر
از انواع ماهی
کپور
آلونک
کپر
قسمتی از
سکانس
آب سوار
حباب
پایان
غایت
خشک
یابس
شرح
بیان
معتاد به
ی
کلمه دال بر افسوس
دردا
نویسنده «آرزوهای بزرگ»
چار دیکنز نویسنده آرزوهای بزرگ در حل ج - ja lbaz.blog.ir بسم الله الرحمن الرحیم ب در خبر 20:30 یه روستایی رو نشون میداد که بر اثر سیلاب بعضی از خانه ها اب شده بودند روستای مرزی که به نظر میرسید از هموطن کردی بودن . روستایی ها از کمبود امکانات ناراضی بودن نبود درمانگاه و نداشتن اب شرب و .....بعد پزشکای رو نشون داد که برای کمک به روستایی ها رفته بودن هرچند تصاویر این گرامیان رو نشون دادن ولی یه عده دیگه هم بودن که برای بازسازی و کمک به روستایی ها کمک کرده بودند ولی اجازه نداده بودند تصاویرشون رو نشون بدن .این افراد خالص و متدین نه برای پول بلکه برای رضای خدا هرچند اگر مصالح از خودشون نبود ولی همین که از جونشون و از خانوادشون گذشته بودن و به جای تفریح و خوش گذرونی بدون گرفتن دستمزد برای کار رفته بودن اونم برای اشخاصی که نه میشناختن و نه حقی برگردنشون داشتن . بی نام و نشان ساختن و برگشتن اجرشون با صاحب حق. اما این بین خبری رو خوندم که مجبورم کرد این پست رو بگذارم
"پس از انتشار خبری مبنی بر زندگی خانواده ای بی بضاعت در کنار اتوبان پردیس، مسولان شهرستان بومهن در آلونک این خانواده حضور یافتند و نسبت به ساماندهی وضعیت آنان اقدام د." مسئولینی که وظیفشون رو انجام میدن ماشالله خودی نشون میدن حالا یه ع ی هم میگیرن که دیده بشن یکی نیست بگه اقای مسئول که به یک بی خانمان کمک کردی کار شاقی انجام ندادی وظیفت رو انجام دادی حالا این بوق و کرنا لازم نداره شاید تو بوق و کرنا میکنی تا مثلا دیگران به خودشون بیان ؟ نه اقا شما باید تا حد توانت به این بی خانمانها برسی نه به یکیشون .شما مسئولی و وظیفته رسیدگی، اون ها که نه دینی داشتن و نه حقی ببین به چند نفر کمک اجازه هم ندادن تصاویرشون دیده بشه حالا شما با دوربین و چند تا مثل خودت رفتی ع ی هم گرفتی .ان شالله که تهش اون بی خانمان صاحب خانه شده باشه . جواب بازی ج انه کلاسیک مرحله 287 لیست مراحل ج انه کلاسیک جواب مرحله 287 ج انه کلاسیک جستجوی آسان کلمه مورد نظر پاسخ ج انه کلاسیک،جواب مراحل ج انه کلاسیک،جواب های ج انه کلاسیک،ج انه کلاسیک،پاسخ سوالات بازی ج انه کلاسیک،جواب تمام مراحل بازی ج انه کلاسیک،جواب مراحل ج انه کلاسیک،راهنمای حل ج ،راهنمای کلمات حل ج ،راهنمای کلمات ج ی،جواب مرحله ج انه کلاسیک،جواب بازی ج انه کلاسیک بی صدا
خاموش
خالق اثر تام سایر
مارک تواین خالق اثر تام سایر‬‫ در حل ج - ja lbaz.blog.ir
سقف فرو ریخته‬‫
آوار
پیشوای دین بو
لاما
کربلای قدیم
نینوا
نژاد کشور ‬‫کرواسی
کروات
آلونک و کپر
کومه
واحد مایعات
سیسی
شیوا
رسا
کار ناتمام‬‫
کا
ضرر
زیان
درخت تنومند نشده
افر
پوستین
وت
میرآب
آب پخش
برگزیده‬‫
لباب
سلطان گور گیر
بهرام
گاز مرداب
اتان
شهر وارونه
نب
ترسناک
هایل
‬‫نامرد
بی غیرت
زبان مردم کشور تایلند
تای
نان د شده در آبگوشت‬‫
تریت
چوبه
دار
فریزر
یخزن
وسیله شالیکوبی
دنگ
امیدواری
دلگرمی
از‬‫ ای های
ایوا
یازده
اا
برادر مادر

شهری در استان‬‫ فارس
لامرد
زبر و درشت
زمخت
جد مادری حضرت سلیمان
اوریا
‬‫تولد
زا
از ات
پشه
واحد مایعات
لیتر
طرف
ور
ضمیر عربی‬‫
انت
خدای عقل و عد
زیوس
مثل ماه
مهسا
یاره
النگو
دلایل
شواهد
‬‫آشپزخانه
مطبخ
شتران
ابال
نقاشی مضحک
کاریکاتور
بی مذهب‬
هرهری

خاکروبه
بیطار
دامپزشک
بلندترین قله دنیا
اورست
الهه شه‬‫ و هنر در اساطیر یونان
آتنا
رسا
شیوا
پناهگاه
ماوا
صفت سیب زمینی
بیرگ
‬‫روی قاب پنجره میاندازند
زهوار
پشت سر
ورا
رام
اهلی
نفس
دم
صفت‬ ‫سرو
سهی
غرور
تکبر
در آمدن
تداخل
راندن مزاحم
دک
سیل ویرانگر
اپاب
‬‫سبکترین ف ی که در باتری سازی کاربرد وسیعی دارد‬‫
لیتیم
آغوز
ماک
انحنا
خمیدگی
افترا
تهمت
شبکه هفت
آموزش
شکاف درون کوه‬‫
غار
معلم اول
ارسطو
تیرانداز
رامی
یکی از طوایف ترک
ایرملو
توده بخار‬‫ آب متراکم
ابر
وسیله وزنه برداری
ه ر
فلانی
یارو
هزار کیلو‬‫
تن
گیاهی
نباتی
فانی
میرا
یار رامین
ویس
لحظه کوتاه
آن
گوشهای در‬‫دستگاه شور
خارا
شهر وس جنگی
لار
دندان نیش
انیاب
زیاد‬‫ سخن گفتن
تزید
میوه هندی
انبه
عزیز مصر
یوسف
تکنولوژی به‬‫ کارگیری خواص جدیدی از مواد در ابعاد کمتر از میکرومتر‬‫
نانو
زنگ آهن
زنگار
پایتخت کنیا
نایروبی پایتخت کنیا در حل ج - ja lbaz.blog.ir
فلات آسیا‬
اناتولی اختصاصی از اینو دیدی تحقیق و بررسی در مورد حاشیه نشینی و افزایش مهاجرت به ا 12 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 14 طرح مسئلهحاشیه نشینی به عنوان یکی از مهمترین مشائل و معضلاتی است که کشورهای در حال توسعه و حتی توسعه یافته درگیر آن شدهاند. افزایش مهاجرت به شهر ها رشد سریع و گسترده ی جمعیت و عوامل اقتصادی و ... موجب بروز عوارض متعدد شهری شده است که از آن میان میتوان به پدیده حاشیه نشینی و یا همان اسکان های غیر رسمی اشاره کرد.از آن جایی که کارخانجات و موائد زاید جامد شهری و فرودگاه ها ،آلودگی صوتی زیادی که دارند همه در اطراف شهر ها سکنی گرفته اند لذا ارزش زمین در این نواحی کمتر از دیگر قسمت های شهر شده و در نتیجه سر ریز جمعیتی که بدان اشاره شد به صورت حومه نشین و آلونک نشین در این نواحی شکل میگیرد.س تگاه های بی ضابطه و حاشیه ای عمدتا به دلیل ارتباط مستقیم با یکی از نیاز های پایه ای انسان ( مسکن) اهمیت مییایند و با مواقع حاشیه نشینی معضلی است که بر اثر نابرابری های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بوجود آمده است.با توجهبه این مطلب حاشیه نشینی و اسکان غیر رسمی یک پدیده نامطلوب ،اقتصادی ، اجتماعی و کالبدی است. و عارضه ای ناخوانا در مدیریت شهری محسوب میشود.حال این سوال مطرح است که:عمده ترین عوامل(علل)پیدایش حاشیه نشینی کدامند؟پیامدهای حاشیه نشینی و اثرات آن در ابعاد مختلف اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی و کالبدی چیست؟عمدتا چه قشری در مناطق حومه شهر ( حاشیه ای) ن میشوند؟مناسب ترین راهبرد ها ، سیاست ها و اقدامات اجرایی برای ساماندهی به اسکان غیر رسمی کدامند؟اه تحقیقمطالعه و تحقیق پیرامون مسائل مختلف شهری و روستایی از اساسی ترین کارهایی است که در هر کشور باید صورت گیرد تا برنامه ریزی های توسعه و عمران آن کشور بطور دقیق و صحیح انجام شود در کشورهای توسعه یافته به این امر توجه بسیار شده است و قسمت زیادی از بودجه کشور را به این بخش اختصاص داده و این مسئله را امری مهم تلقی میکنند.با توجه به اهمیت مسئله توسعه شهر ها و گسترش بیش از حد شهر های بزرگ و پیدایش حاشیه نشینی مطالعه حاشیه نشینی و زاغه نشینی بسیار مهم و ضروری است چرا که جهت برنامه ریزی های توسعه و عمران شهری یک برنامه ریز خصوصیات اکولوژی ، اجتماعی ، اقتصادی ، ، فرهنگی و جمعیتی کلیه مناطق شهری آشنا باشد.هدف عمده در این تحقیق شناخت علت اصلی گسترش شهر ها و خصوصا شهر مشهد و جلوگیری از مهاجرت بیرویه شهر های بزرگ و بالطبع آن محو شدن مناطق حاشیه نشین در سطح شهر مشهد و ایجاد نوعی تعادل بین مناطق حاشیه ای و مرکز شهر میباشد. از دیگر اه تحقیق ارائه راهبرد هایی در جهت رفع معضل حاشیه نشینی در کلانشهر مشهد و دست یافتن به توسعه پایدار است.اهمیت و ضرورت تحقیقافزایش جمعیت شهری و گسترش شهر ها و پیدایش حاشیه نشینی و عوارض مختلف دیگر آن در حال یکی از دشواریها مشکلاتی است که در سطح ملی و منطقه ای اذهان عمومی و مسئولین کشور را به خود مشغول داشته است.برنامه های توسعه اجتماعی و اقتصادی – و امنیتیدر کشور ایران مسئله حاشیه نشینی ، پیرامون شهر های بزرگ را در بعضی مناطق تشدید نموده بطوری که مهاجر پذیری شهر ها رابطه مستقیم با گسترش شهر ها و این دو نیز رابطه مستقیم با پدیده حاشیه نشینی و همچنین رابطه مستقیم با سیاست های ت دارد.انتخاب یک شهر به عنوان قطب توسعه اجتماعی و – اقتصادی و صنعتی مسئله توسعه شهر ها را تسریع نموده و از طرف دیگر موجب خالی شدن منطقه ای از کشر میشود. بنابراین قبل از اعمال سیاست گزاری در رابطه با مناطق مختلف مطالعه تاثیرات این سیاست بر روی جابجایی مکانی جمعیت و تاثیرات مثبت و منفی آن بر مناطق مبدا و مقصد ضروری به نظر میرسد.فرضیات تحقیقفرضیات تحقیق معمولا حدس یا گمان قریب به اتفاقی هستند که از طریق آزمون و بررسی های مبتنی بر چهارچوب نظری امکان دستی به اه تحقیق را میرساند.بطور کلی گسترش شهر ها و توسعه فضایی آنها متاثر از افزایش بیرویه مهاجرت از نقاط روستایی و یا شهر های کوچکتر به شهر های بزرگ است که با توجه به اشتغال مهاجرین و نداشتن درآمد کافی و همچنین نداشتن حرفه و شغل مناسب نمیتوانند در مراکز اصلی شهر جذب شوند و به سوی مناطق پیرامونو حاشیه شهر ها روی میآورند. مهاجرت ها بطور کلی تاثیرات زیادی بر مناطق شهری و روستایی دارند اکنون با توجه به مطالب ذکر شده فرضیات مرتبط به آن را دراین قسمت مطرح میکنیم:رشد فزاینده جمعیت در محله آباد ، ناشی از ورود مهاجران شهری و روستایی به این مکان است.کاهش قدرت اشتغال زایی نسبی در بخش کشاورزی سبب مهاجرت روستاییان به شهر ها و در نتیجه روی آوردن آنان به اشتغال در مشاغل غیر رسمی کم درآمد در ا و اسکان در مناطق حاشیه نشینمیشود.افزایش قیمت زمین و بوجود آمدن بازارهای بورس بازی زمینهای شهری و روستایی و ید و فروش زمین و خانه های مس ی و قولنامه ای و خارج از قاعده شهری عامل تشدید حاشیه نشینی در این محله است.ارائه خدمات در شهر بالا بودن سطح درآمد در شهر ها ، وجود کار، بالا بودن سطح بهداشت و وسایل پزشکی و آموزش سبب جذب جمعیت شده است و مهاجرین خارجی و داخلی آن را تبلیغ نموده و سبب تشدید هجوم هموطنان آنان از مقصد حرکت شده و به جمع هموطنان و هم ولایتی های خود میپیوندند.پایین بودن قیمت زمین در نواحی حاشیه ای شهر هااکثر نین س تگاههای خودرو از نظر اقتصادی دارای مشاغل غیر رسمی و مهارت کم هستند و در گروههای درآمدی پایین قرار دارند. نین س تگاه های خودرو از نظر اجتماعی و فرهنگی دارای خانوارهای جوان با سطح سواد پایین میباشند.ویژگی های اجتماعی – اقتصادی نین این س تگاه ها در شکل گیری کالبدی آنها تاثیر گذار است.ادبیات تحقیقزاغه نشینی و اسکان غیر رسمی به مفهوم امروزی پیامدانقلاب صنعتی است که به دنبال تحولات ساختاری و بروز مشکلات اقتصادی ، اجتماعی فراوانی – همچون رشد شهرنشینی و مهاجرت های روستایی لجام گسیخته در کشورهای مختلف جهان بخصوص شهر های جهان سوم نمایان شده است.( هادیزاده،81:22).در شهر نشینی شتابان شهر های بزرگ ایران ، پدیده ای در حال گسترش به نام حاشیه نشینی است که به نامهای بافت خودرو ، توسعه بیرویه ، اسکان غیر رسمی ، زاغه نشینی، آلونک نشینی و ... وجود دارد که همواره از تهدیدات و خطرات آن بدون آگاهی کافی و شناخت لازم از علل بوجود آمدن آن سخن گفته میشود . اینگونه س تگاه ها ، درون یا مجاور شهر ها و عمدتا دارای بافت کالبدی نابسامان و خودرو با واحد های مس ی غیر استاندارد و غیر فنی ( بدلیل شتاب ساخت و ساز)و فاقد مجوز رسمی و احتمالا به صورت تصرف عدوانی میباشد و نین آنها عمدتا از اقشار کم درآمد ، مهاجر نشین ها یا رانده شدگان از درون و یا آسیب های اجتماعی و اشتغال غیر رسمی و فصلی میباشند.( میر فندرسکی،1382:52)چار آبرامز کارشناس معتقد است در ساختمان و یا بخشی از شهر که در آن ویرانی ، نارسایی، عرضه خدمات درمانی ، تراکم زیاد جمعیت در واحد های مس ی ، فقر فرهنگی و آموزش و فقدان آسایش لازم و خطرات ناشی از عوامل طبیعی نظیر سیل دیده میشوندمیتواند بعنوان زاغه و یا منطقه زاغه نشین معرفی گردد.( مشهدی زاده دهاقانی،119:1373)پدیده بدمسکنی به آن دسته از مسکنهای شهری گفته میشود که تراکم بیش از حد دارند و نداشتن تاسیسات کافی ،بیدوامی مصالح و عدم آسایش نین از خصایص و ویژگی های آنهاست . بدمسکنی در تمام شهر های جهان وجود دارد و در کشورهای صنعتی توسعه یافته بیشتر در محلات قدیمی شهر بروز کرده است در این محلات مهاجران خارجی و رنگین پوستان س ت دارند . بدمسکنی در این کشورها در بافت و بناهای موجود شهر ها شکل میگیرد. در کشورهای در حال توسعه بدمسکنی از لحاظ شکل و محتوا بسیار متنوع و از لحاظ ابعاد بسیار گسترده تر از کشورهای صنعتی پیشرفته است و به اشکال حلب آباد ، زاغه نشینی و آلونک نشینی ، اتاق نشینی در داخل و خارج شهر ها پدیده آمده است.( سعید نیا،112:1379).مسکن نابهنجار در غرب تنها به جنبه های فیزیکی و معماری ختم نمیشوند بلکه انحطاط سازمان اجتماعی نیز متعاقب انحطاط فیزیکی رخ میدهد.فاواوجیت محله های فقیر نشین را ناحیه ای مشتمل بر خانه های رو به ویرانی ، آکنده از تهی دستان با راه و رسمی خاص خود که با آنهای دیگر متفاوت اند تلقی میکند.( پیران،1382)در شهر ها بویژه شهر های بزرگ کشورهای در حال توسعه به سبب کمبود با فقدان زمین های کافی به منظور خانه سازی برای طبقات فقیر و کم درآمد شهری بیشتر آنها به دامنه های پر شیب دره ها و دشت های سیل یا به زمین های مجاور صنایع آلوده ساز و خطر آفرین پناه میبرند تا با مداد و مصالح ساختمانی کم دوام خانه ها محقر خود را بنا کنند از این رو شهر های جهان سوم همواره به دوگانگی کشیده میشوند: یکی شهر قانونی که زمین و واحد های مس ی آن بر مبنای قوانین و مقررات جاری تهیه شده است و دیگری شهر غیر قانونی که زمین و واحد های مس ی آن به صورت تصرف عدوانی و غیر قانونی گردیده است. بیشتر منطقه حاشیه نشین و آلونک نشین شهر ها را شامل میشود.( شکویی،1373)مقدمه:یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر ساختن شهر است. شکل شهر همواره شاخص بیرحم درجه تمدن بشری بوده و خواهد بود. در واقع این مجموع تصمیمات مردم ن شهر است که شکل شهر را تعیین میکند.( بیکن،13:1376)پیدایش انقلاب صنعتی در نیمه دوم قرن نوزدهم و عوامل نشات گرفته از آن همچون تمرکز صنعت و تجارت، نابرابری در تقسیم کار و توزیع ناعادلانه درآمد از سویی و مهاجرت روستاییان به شهر ها به علت کمبود خدمات و امکانات رفاهی ، بیکاری و از این قبیل از سوی دیگر منجر به افزایش جمعیت شهر ها و بویژه شهر های بزرگ و ایجاد کلان شهر ها یا پدیده ماکروسفالی شده است.در چنین شرایطی نان محدوده اقتصادی شهر که دچا رفقر ، بیکاری و بیسوادی میباشند، جذب نظام اجتماعی – اقتصادی شهر نشده و در حاشیه شهر به صورت غیر رسمی اسکان مییابند و منجر به بروز پدیده حاشیه نشینی میشوند. البته حاشیه نشینان ا اما د رحاشیه شهر زندگی نمیکنند گاه این اسکان غیر رسمی در درون بافت شهری ایجاد میشود.این مراکز س تی مرکز بروز انواع مشکلات اجتماعی ، اقتصادی ، و امنیتی همچون فقر ، بیکاری ، سطح پایین آموزشی ، فقدان آسایش و امنیت ، نارسایی خدمات ، تراکم بالای جمعیت در واحد مس ی و نامشخص بودن مالکیت زمین است.در حال حاضر حدود 30% از افراد ن کلان شهر ها و پایتخت کشورهای جهان سوم حاشیه نشین میباشند.(زاهد زاهدانی،1:1369)سابقه این پدیده را هر چند در ایران از سالهای 1320 ، حتی پیش از آن دانسته اند اما از دهه 1340 به بعد شدت یافته و آهنگ رشد نسبتا قابل توجه و نگران کننده ای یافته است.مسئله ای به نام اسکان غیر رسمیطی دهه های اخیر س تگاه هایی خودرو درون یا مجاور شهر ها به ویژه در مجموعه های شهری بزرگ کشور – با سیمایی ناخوشایند و خارج از برنامه ریزی رسمی شهر سازی و بدون مجوز ساختمان به سرعت رشد کرده اند.که به رغم پیوستگی عملکردی با شهر اصلی در گسستی کالبدی از آن قرار دارند. ( سازمان عمران و بهسازی شهری ،1383 :27 )حاشیه نشین کیست؟حاشیه نشین به مفهوم کلی به ی گفته میشود که در شهر س ت دارد ولی به علل گوناگون نتوانسته است جذب نظام اقتصادی و اجتماعی شهر شود و از خدمات شهری استفاده کند.(برآبادی،1381:48).برخی از کارشناسان امور شهری قرار گرفتن محل س ت فرد را در حاشیه شهر معیار تعریف حاشیه نشینی در نظر میگیرند.گرچه بیشتر حاشیه نشینان در حاشیه شهر زندگی میکنند، اما بسیارند افرادی که در داخل محدوده شهری زندگی میکنند، ولی جزو حاشیه نشینان به حساب میآیند. برع ، انی هم هستند که در حاشیه شهر زندگی میکنند ولی جزو حاشیه نشینان نیستند.تعریف حاشیه پیرامون شهر هااین س ت گاهها ازآن حیث بعنوان حاشیه نشین شناخته شدند که اغلب در پیرامون نقاط شهری و در اراضی نامناسب که در معرض انواع تهدیدهای طبیعی میتوانست قرار گیرد یا از حیث مالکیت وضعیت مبهمی داشتند و یا در اراضی که سوداگران شهری توجه چندانی به آن نداشتند ، شروع به توسعه د. از نظر اقتصادی حاشیه تلقی میشوند زیرا فاقد توانمندی های لازم برای جذب و فعالیت در بخش رسمی و به اصطلاح مدرن شهری شناخته میشوند.تعریف حاشیه های درون شهریحاشیه های درون شهری که عمولا در بخشهای قدیمی تر شهر دیده میشوند به مناطق مس ی گفته میشود که وضعیت نابسامانی دارد. حاشیه درون شهری در واقع آن قسمت از شهر است که در گذشته وضعیت مطلوب و سامان یافته ای داشته ولی به تدریج شرایط آن نامناسب شده و نان آن به نقاط بهتر و جدیدی از شهر رفته و درآن جا سکنی گزیده اند0 هادیزاده، 1382:15).تعریف اسکان غیر قانونی (عدوانی )س تگاه غیر قانونی ( عدوانی ) را می توان به عنوان یک منطقه مس ی تعریف کرد که بدون مطالبه قانونی برای دریافت زمین و یا اجاره از سوی مقامات مربوطه برای ساختن خانه توسعه یافته است.زاغه های غیرقانونی معمولا در حاشیه ا ظاهر می شوند و اغلب به طور غیرقانونی زمین ها را به خود در می آورند . نتیجه این ح غیرقانونی ساخت و ساز ؛ سرویس ها ، خدمات و زیرساخت های نامناسب شهری می باشد .طبقه بندی زاغه هازاغه های انتقالیزاغه های ترمیم یافتهزاغه های انفرادی ( تک زاغه )زاغه نشینان متحرک یا خانه بدوشانآلونکمحلات از نوع سومانواع زاغه هازاغه انتقالی : منظور نقل مکان زاغه نشینان از محل اولیه شان به محل نوسازی شده دیگر است که توسط مسئولین امور شهری و یا سازمان های خیریه انجام می گیرد. برای نمونه می توان حاشیه نشینان چهارصد دستگاه واقع در پایین خیابان اشاره کرد.زاغه های ترمیم یافته : گاهی اقدامات انجام شده توسط نهادهای مسئول امور شهری و یا خود نین باعث ترمیم و نوسازی زاغه ها در همان محل گردیده است . نمونه زاغه نشینان جاده سرخس.زاغه های انفرادی ( تک زاغه ) : در گوشه و کنار شهر ممکن است زاغه هایی به صورت تکی مشاهده گردند. این زاغه ها به صورت انفرادی ظاهر می شوند و یا اینکه بقایای زاغه های قدیمی اند که بر اثر توسعه و گسترش شهر محو گردیده اند. نمونه خیابان میل کاریز.زاغه نشینان متحرک یا خانه بدوشان : عده ای از خانواده هایی که به سبب کمبود مسکن در حاشیه خیابان های عقب مانده شهر اقامت می کنند و در صورت مساعد بودن هوا و اجازه سازمان های تی می توانند مدت محدودی در کنار و حاشیه خیابان اقامت کنند.آلونک : به نوعی شبیه زاغه بوده با این تفاوت که فضای ی و مصالح به کار برده شده در آن مناسب تر از زاغه است و لیکن از لحاظ امکانات بسیار محدودتر از نیازهای ابت اعضای خانوار ن در آن می باشد. این نوع س تگاه به صورت نوار ممتدی در مشهد ( شمال شرق و جنوب شرق مشهد ) گسترده شده است.محلات از نوع سوم : اینگونه محلات در واقع همان محلات قدیمی شهر هستند که با توسعه شهر و تغییر عملکرد و عمدتا به علت قدمت به مناطق فقیر نشین تبدیل گردیده و در برخی موارد به زاغه ها شبیه اند . در شهر مشهد محلاتی چون نوغان ، طبرسی ، تپل محله ،
با
تحقیق و بررسی در مورد حاشیه نشینی و افزایش مهاجرت به ا 12 ص
جواب بازی ج انه (2) 606 لیست مراحل بازی ج انه 2
جواب بازی ج انه (2) مرحله 606 جستجوی آسان کلمه مورد نظر پاسخ ج انه 2،جواب مراحل ج انه 2،جواب های ج انه 2،ج انه 2،پاسخ سوالات بازی ج انه 2،جواب تمام مراحل بازی ج انه 2،جواب مراحل ج انه دو،راهنمای حل ج ،راهنمای کلمات حل ج ،راهنمای کلمات ج ی
آلونک:کومه
ابزار احتیاطی:یدک
ابزار جنگی در قدیم:گرز
اتومبیل حمل بار:کامیون
احسان:نیکی
اداره کننده:مدیر
از استان ها:قم
از ایالات :وایومینگ
از روزهای هفته:یکشنبه از روزهای هفته در حل ج - ja lbaz.blog.ir
از سوره ها:بقره
استان:ای
اشاره :ایما
الوهیت:خ
امر از آمدن:بیا
باب روز:مد
بدکاره:هرزه
بر اساس:ب ایه
برابر شدن:تساوی
بزرگ:عظیم
بندگی و چاکری:خدمت
به کنجی خزیده:کز
بی نظمی و بی خانمانی:بی سامانی
بیهوده:مهمل
پادشاهان:کیان
:ریشریش
پایتخت صربستان:بلگراد
پایتخت نامیبیا:ویندهوک
پریشان حال:سراسیمه
پیاله:کاسه
تیم فوتبال انگلیسی:تاتنهام
تیکه بر پشتی:لم
جلودار:یساول
جمیل:زیبا
جنس خشن:نر
چکیدن آب:رش
حرف پیروزی:وی
حرف ندا:ای
حلال رنگ:تینر
حوزه ها:نواحی
حیران:واج
خانه های ریز روی ع :ترام
خطاب بی ادبانه:هی
داستان بلند:رمان
دانه خوشبو:هل دانه خوشبو در حل ج - ja lbaz.blog.ir
درمان با استفاده از ی ژنتیک:ژن درمانی
دشمن یار:خاین
دفترچه هویت:شناسنامه
رتبه کارمندی:اشل
زدنی دوچرخه سوار:رکاب
زمین دور از آب:لیا
سازمان اداره یک رشته ورزشی:فدراسیون
سالم:تندرست
سختی:شقا
سمت راست:یمین
سنه:سال
شریان:شاهرگ
شریف:نجیب
شستن چیزی با صابون:صابون زدن
شهر انار:ساوه
شهری در :بوستون
شهری در ایتالیا:پارما
شکوه و جلال:کی ا
شیوه ها و روش ها:فنون
صورت جلسه مذاکرات :پروتکل
ضمیر خارجی:یو
ظلم:بیداد
عدد خیطی:سه
عشق فرنگی:لاو
فعالیت اداره بانک:بانکداری
ی با بازی حامد بهداد:آرایش غلیظ
ی با بازی نگار فروزنده:پاپیتال
قائم به ذات:قیوم
قانون گزار:مقنن
قطع علاقه :دل کندن
محدوده حرکت در جاده:لاین
مربوط به کلیه:کلیوی
مروارید:دردانه
معاف از کار:بازنشسته
معرکه:هنگامه
من و شما:ما
موضوع انشا:تم موضوع انشا در حل ج - ja lbaz.blog.ir
نقاش تالار آیینه:کمال الملک
نقل مطلب:روایت
نویسنده دیوید کاپرفیلد:چار دیکنز
نیرو دادن:تقویت
هر چه که در جنگ از دشمن به دست آید:غنیمت
همسر مرد:زن
هنگام:حین
واحد پول چین:یوان
کجاست:کو
کره:گوی
کشور آسیایی:تایلند
کهنه و دیرینه:مزمن
یک عدد:یکی مونیخ توسط گروهی از راهبان ن نواحی حاصلخیز پایه گذاری شد و در سال ۱۱۷۵ به طور رسمی تبدیل به شهر شد. در جنگ جهانی دوم در اثر بمباران متفقین به تدریج نابود شد، اما پس از جنگ دوباره در حد مطلوبی بازسازی شد. در این شهر هرساله جشن بزرگی موسوم به جشن اکتبر برگزار می شود که بسیار باشکوه است. در مونیخ مکان های دیدنی بسیاری وجود دارد که سفری یک روزه را می طلبند. در این مقاله قصد داریم شما را با این مکان ها آشنا کنیم.رجنزبرگمونیخاولین مکانی که مناسب سفری یک روزه است شهر قدیمی رجنزبرگ (regensburg) در رودخانه دانوب است. شهرت این شهر به خاطر بافت قرون وسطایی آن است که در گذر قرن ها به خوبی حفظ شده است.گردشگران می توانند در میان این شهر قدم بزنند و به تاریخچه هنری و معماری غنی آن بین ند. رجنزبرگ در پایان جنگ جهانی دوم دچار اندکی ویرانی در اثر انفجار بمب شد که بقایای آن هم باقی است و به گردشگران این فرصت را می دهد که شواهد گذشته پر تلاطمش را از نزدیک ببینند.در انتهای شمالی رود دانوب بنایی مستحکم برای مار ارلیاس (marcus aurelias)، امپراطور رم، در سال ۱۷۹ ساخته شده است. این بنا که به کاسترا رجینا (castra regina) معروف است امروزه تبدیل به هسته ی گردشگری رجنزبرگ شده است.هرنچیمسیمونیخدومین مکانی که واقعا ارزش یک روز وقت گذاشتن را دارد، مجموعه ی ساختمان های سلطنتی به نام هرنچیمسی (herrenchiemsee) در هرنینسل (herreninsel) است. هرنینسل جزیره ای در بزرگ ترین دریاچه بایرن است که در ۶۰ کیلومتری جنوب شرق مونیخ واقع شده است.شاه لودوینگ دوم (ludwig) به ۳ چیز علاقه بسیار داشت: تنهایی، کاخ ورسای در فرانسه و آهنگساز مشهور، واگنر (wagner). او کاخ هرنچیمسی را برای انعکاس شکوه و جلال لویی چهاردهم (louiss)، پادشاه محبوب فرانسه، بنا ساخت.او در تکرار کاخ باشکوه ورسای بسیار موفق بود و توانست نسخه ای دومی از این کاخ را به نام خود ثبت کند. اما عجل به او مهلت نداد تا اتمام این بنا را ببیند و هنگامیکه یک سوم آن ساخته شده بود، دار فانی را وداع گفت. امروزه این مکان با داشتن محوطه ی فوق العاده و باغ های مجلل تبدیل به مکانی با ارزش برای بازدید شده است.آشیانه عقابمونیخمکان بعدی که حتما باید به آن سر زد، مکانی است که به گوشه ی عزلت هیتلر (hitler) یا آشیانه عقاب موسوم است. آشیانه عقاب در برچتسگادن (berchtesgaden) واقع شده است.مارتین بورمان (martin bormann) این مکان را ساخت و به عنوان کادوی ۵۰سالگی هیتلر به او هدیه داد. هیتلر زمان زیادی را در این آلونک سپری نکرد اما توانست در پایان جنگ جهانی دوم از بمباران متفقین در امان باشد. امروزه این آلونک تبدیل به یک رستوران شده است و مکان گردشگری محبوبی در مونیخ به شمار می آید.روتنبرگمونیخروتنبرگ (rothenburg) شهر قرون وسطایی کوچکی است که تعداد زیادی ساختمان جالب و رمانتیک برای بازید دارد. این شهر تقریبا در وسط فرانکفورت (frankfurtt) و مونیخ واقع شده است.روتنبرگ آلمانی ترین شهر در کشور آلمان است که در طول سال های متمادی دست نخورده باقی مانده است. در جنگ جهانی دوم ان نازی مدام مردم را به دیدن این روستای نمونه می بردند. شهرت دیگر این شهر به خاطر مغازه های آن است که در تمام طول سال لوازم مربوط به کریسمس را می فروشند. در ماه دسامبر هم بهترین مغازه های ید لوازم کریسمس در این شهر پیدا می شوند.قلعه هوهنشوانگمونیخجاذبه ی گردشگری دیگری که حتما باید یک روز را به آن اختصاص داد قلعه هوهنشوانگ (hohenschwangau) است. این قلعه در روستای هوهنشوانگ در شهر فوسن (füssen) واقع شده است و تنها ۲ ساعت با مونیخ فاصله دارد.شاه ما یمیلیان (maximillian) دوم، پدر لودویگ (ludwig) دوم، زمانیکه هنوز ولیعهد آلمان بود، این قلعه را یافت. محیط اطراف آن ولیعهد را شیفته ی خود کرد تا جاییکه تصمیم گرفت آن را یداری و بازسازی کند. پس از اتمام کار بازسازی، ما یمیلیان آن را کاخ تابستانی و اوقات شکار خود کرد.در سال ۱۸۶۴ که شاه ما یمیلیان دار فانی را وداع گفت، لودویگ دوم به سلطنت رسید. او هرگز ازدواج نکرد؛ بنابراین مادرش تا پایان عمر در این کاخ زندگی کرد. این مکان در هر دو جنگ جهانی از هر گونه آسیبی در امان ماند.کاخ لیندرهوفمونیخکاخ لیندرهوف (linderhof) تنها کاخی است که شاه لودویگ ساخت آن را در طول عمرش به اتمام رسانید. این کاخ هم نسخه ی کوچکی از کاخ باشکوه ورسای است. خاص ترین بخش های آن، تالار آینه و اتاق خواب طاووس است. لودویگ بخش زیادی از زندگی خود را در این کاخ به تنهایی گذراند.او، به افتخار واگنر، بر اساس اپرای او به نام تانهاسر (tannhäuser) غاری فانتزی ساخته است که از کوه شروع شده و تا پشت کاخ ادامه می یابد.قلعه هوهنسا برگمونیخاگرچه سا برگ (salzburg) در کشور اتریش واقع شده است، اما با قطار کمتر از ۲ ساعت با مونیخ فاصله دارد. سا برگ  شهری قدیمی و کوچک است که در دنیا به خاطر معماری سبک باروک خود مشهور شده است. این شهر یکی از مراکز شهری اتریش است که به خوبی حفظ شده است.قلعه هوهنسا برگ (hohensalzburg) یکی از جاذبه های اصلی آن است که در بالای کوه فستونگسبرگ (festungsberg) واقع شده است. این قلعه ی دیدنی یکی از بزرگ ترین قلعه های قرون وسطایی در اروپا است که بیش تر  آن به خوبی حفظ شده است.نئوشوانشتاینمونیخنئوشوانشتاین (neuschwanstein)، قلعه ی افسانه ای لودویگ، روی تپه ای بالای روستای هوهنشوانگ (hohenschwangau) قرار گرفته است. این قلعه هم مثل قلعه هوهنشوانگ در شهر فوسن واقع شده است. بنابراین سفری یک روزه از مونیخ به سمت فوسن لازم است.نئوشوانشتاین یکی از پربازدیدترین قلعه های اروپا محسوب می شود. و دیزنی (walt disney) از این قلعه به عنوان مدلی برای قلعه زیبای ه استفاده کرده است. لودوینگ در این قلعه هم به واگنر محبوبش ادای احترام کرده است و در وسایل و همچنین نام این قلعه از کارهای او الهام گرفته است. دیوارهای طبقه چهارم قلعه پوشیده از ع هایی است که به کارهای واگنر اشاره دارند.    به نام خداوند جان آفرین شعرهای دوستان ، به ترتیب سرایش چیدمان شده است . (دوستان لطفا ادرس وبلاگ هایتان را کامنت بگذارید ) محسن طاهری رفتیم که صبح نان سنگک ب یم کارامل و خامه و پنیرک ب یم حتی به لواش، پولمان هم نرسید تصمیم گرفتیم لواشک ب یم! محسن ایمانی در کار دفاع و جنگ ما تک بودیم دنبال کلاس و مشق و مدرک بودیم روزی که خدا ثروت و قدرت می. case: یک گزارش دهنده یا گزارشگر دارد. سال/شماره(volume) و صفحات. یک بخش counsel دارد که احتمالاً منظور جایی است که پشتیبانی می کند، و date decided report: این هم که خب طبیعتاً گزارشی است که در سالی و با تعداد صفحاتی برای مؤسسه ای انجام شده است. به نظرم مورد اول مربوط به گزارش هاییست که فلان گزارشگر و خبرنگار میدهد. اما ا اماً news نیست. مثلاً من بعنوان مدی. آجرهای قزاقی به صورت دستی تولید می گردد . در ایران باستان استفاده از خشت های دست ساز برای ساختمان سازی مرسوم بوده است.این خشت ها در برابر نور مستقیم آفتاب خشک میگردیده و با پیشرفت علم ، این آجرهای خشتی پخته می شده تا در برابر عوامل محیطی مستحکم تر شده و بتواند فشار بیشتری را تحمل نماید. بناهایی که در ایران موجود می باشد که دارای قدمت بیش از هزار سال است و در آن ها از آجرهای قزاقی دست ساز و آجرهای سنتی استفاده می شده و نشانگر این است که آجر های قزاقی از لحاظ استحکام بسیار بالا می باشند. رایج ترین آجر دستی سنتی آجر قزاقی است که بصورت توپر و به شکل مکعب مستعطیل تولید می شود معمول ترین اندازه آجر قزاقی 5/5*20 و در ضخامتهای 10 و 5/5 و 3/5 سانتیمتر و نوع دیگر آن آجر ختایی مربعی شکل 20*20 با ضخامت 4/5 سانتیمتر می باشد.
طریقه تولید آجر قزاقی سنتی آجر قزاقی به صورت سنتی و دستی تولید می گردد به این صورت که ، ابتدا خاک مورد نیاز که بیشتر خاک رس سرند شده می باشد تهیه شده ، و بعد از آن خاک گل تولید می گردد و درون قالب های چوبی قرار می گیرد و پس از خشک شدن خشت های قزاقی در کوره قرار گرفته ، در واقع مدت زمان پخت آجر قزاقی رنگ آجر را مشخص مینماید.

تاریخچه آجر قزاقی آجر قزاقی از قدیمی ترین آجرهای سنتی ایران می باشد.در زمان ورود قزاق ها ، قزاق ها سربازخانه شان را با نوعی آجربا ابعاد 5*10*20 می ساختند و بعد از آن این آجرها به آجر قزاقی معروف شد و با توجه به قدمت این نوع آجرها، جزء آجر های سنتی دسته بندی میشوند. از ویژگی های آجرهای قزاقی ، نزدن شوره ، نداشتن آلونک ، رنگ ثابت و مقاومت در برابر یخبندان و آب می باشد. این آجرها برای نمای جدید و همچنین مرمت و بازسازی نماهای سنتی قدیمی به کار می رود.در روایتی دیگر تاریخچه این آجرها به دوره ساسانیان باز می گردد که از آن ها در بنا های عظیمی مانند : طاق ری ، پلهای دختر ، گنبد کاووس ، مسجد جامع اصفهان و یزد استفاده شده است. این آجرهای به صورت طرح دار و گرد و رنگ های زرد و گلبهی و ابلق و پوسته پیازی و قرمز تولید میگردد.

جواب بازی ج انه (2) 997 لیست مراحل بازی ج انه 2 جواب بازی ج انه (2) مرحله 997 جستجوی آسان کلمه مورد نظر پاسخ ج انه 2،جواب مراحل ج انه 2،جواب های ج انه 2،ج انه 2،پاسخ سوالات بازی ج انه 2،جواب تمام مراحل بازی ج انه 2،جواب مراحل ج انه دو،راهنمای حل ج ،راهنمای کلمات حل ج ،راهنمای کلمات ج ی
بازیگر شبکه
سیروسگرجستانی
اثر بزرگ علوی
سالاریها
کشور اروپایی
گرجستان
در یک لحظه
انا
از بانک ها
سپه
فوتبالیست پرتغالی
ژایوپریرا
یافتن
کشف
سال ترکی
ییل
از سوره ها
یاسین
صداق
ک ن
اثر احمد محمود
مول اثر احمد محمود در حل ج - ja lbaz.blog.ir
زننده
ضارب
کشور ی شمالی
جاماییکا
ایرانی
پارسی
قاعده
هنجار
خلف
جایگزین
محفظه بالش
روبالشی

ابلیس
پایتخت نروژ
اسلو
گرداگرد
پیرامون
گروه و دسته
فوج
پیشه و شغل
کار
اضطراب
تاس
کاتولیک ها
پاپ
اثر احمد محمود
مول
خوب و خوش
نیک
منسوب به شش ها
ریوی
پراکنده
پخشوپلا
آلونک
کپر
قلعه کوچک میان قلعه بزرگ
ارگ
قابل دیدن نیست
نامریی
هرگز نه عرب
لن
روشن و منور
نیر
پایان
نهایت
ظروف رویین می سازد
رویگر
خنک
تبرید
گروه اسبان
خیل
تندخویی و بی رحمی
خشونت
راست ایستاده
هج
در حال
لرزان
شور و غوغا
جنجال
سنگ آسیاب
اس
مشت زنی
بو
پیشوایان دینی
ایمه
جای اتومبیل
گاراژ
درون دهان
بج
عسل
شهد
حرف پیروزی
وی
گفتگوی خودمانی
گپ
غذای شب
شام
بسیاز نیابت کننده
نواب
از یک پدر و مادر نیستند
ناتنی
سم
شرنگ
رئیس جیمز باند
ام
شنوا
نیوشا
راه کج
بیراهه
شهر گیلان
لاهیجان
نویسنده «متولد دهه شصت»
حامدداراب

تکان
اثر امیل زولا
نانا اثر امیل زولا در حل ج - ja lbaz.blog.ir
زهرآگین
سمی
بند پای زندانیان
لگ
زبان باستانی ایتالیا
لاتین
طناب
رسن
دوست
ودید
فوتبالیست آلمانی
هوملس
آن جهانی
ا وی
دستگاهی در موسیقی ایرانی
ماهور
هرج و مرج
هرکی هرکی
درخت سرشویه
سدر
سوز و گداز
تبوتاب
سرلشکر خارجی
ژنرال
شهر خوزستان
رامشیر
رود طولانی آسیا
یانگتسه
نفرین و دشنام
لعنت
مستبد
خودسر
اثر امیل زولا
ژرمینال
ماه شب چهارده
بدر
گل نومیدی
یاس
بخار دهان
ها
مادر لر
دا
شهری در انگلستان
یورک
ناگواری
وخامت
از اجزای دستگاه گوارش
معده
نفس سرکش
اماره
فرزند
ولد
شهری در فرانسه
نیس
مستمری
راتب
اثر ساموئل بکت
وات
دلیر
رشید
شناس
اشنا
امتحان نوشتنی
کتبی
چهره
رخساره
پاک
مسح
اندازه و مقدار
کمیت
ماده بیهوشی
اتر
میان
وسط
ی از جیمز کامرون
اواتار  ی از جیمز کامرون در حل ج - ja lbaz.blog.ir
کجش به منزل نمی رسد
بار
حکمت ارسطو
مشا
ضمیر غایب
او
منقار
تک
آشفته و پریشان
اسیمه
بزرگ و گنده
ستبر
صدقه روز عید فطر
فطریه

نبی
یکی بودن
وحدت کاغذ کوچکی چسبانده اند به تابلوی اعلانات با مضمون : ارایه ی خدمات درمانی و بهداشتی در کوره یزخانه , هماهنگی با برادر " ی ". در اغلب کتابهای واقع گرای دهه ینجاه و حتا برخی اشعار و مقالات اجتماعی آن دوران اغلب نامی از کوره یزخانه های حاشیه ی تهران به ویژه ورامین برده میشود. بهار سال 1358 خورشیدی است. خیلی کنجکاو هستم بروم و ببینم مکانی که ا. اختصاصی از فایلکو تحقیق و بررسی در مورد نحوة ارتباط شهرداری قدس با مردم با و پر سرعت .
تحقیق و بررسی در مورد نحوة ارتباط شهرداری قدس با مردم
تحقیق و بررسی در مورد نحوة ارتباط شهرداری قدس با مردم لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه 24برخی از فهرست مطالب مقدمه : شهرداری همانند ت کوچکی است که با تمام توان خود باید مطابق قانون درآمد ب و در چارچوب مقررات هزینه و به مردم خدمات ارائه نماید . محلی که ما در آن کار می کنیم شهرداری قدس است . شهر قدس با جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر سومین شهر استان تهران به شمار می رود و حدود 2400 تار (240 کیلومتر) مساحت دارد و جزء شهرستان شهریار محسوب می شود . موقعیت جغرافیایی آن عبارت است از : از شمال جادة مخصوص کرج - حوزه استحفاضی منطقه 9 شهرداری تهران - از غرب به کرج و شه از شرق به منطقه 21 شهرداری و از جنوب شرقی به محدودة شهرداری منطقه 18 و از جنوب به شهرستان شهریار محدود است . مردم شهر قدس اکثراً از قشر کم درآمد جامعه کارگر یا کارمند هستند و تعدادی دیگر کاسب مغازه دارند . بخش دیگری از شهر منطقه صنعتی است که محل درآمدی برای شهرداری و فرصت شغلی را برای مردم منطقه بوجود آورده است . از لحاظ قوم و نژادی اکثریت مردم شهر قدس مهاجرند و از قوم های مختلف از جمله ترک ها ، شمالی ها ، لرها ، کردها و ... را تشکیل می دهند . در واقع از تمام نقاط ایران افرادی را می توان در این شهر پیدا کرد و همگی با هم تشکیل کل یونی را داده اند . عواملی که باعث جذب مردم به این منطقه شده را می توان بطور خلاصه بشرح ذیل اشاره نمود : 1- و دسترسی آن به موقعیت های شغلی 2- به شهر بزرگ تهران و کرج 3-خوش آب و هوا بودن منطقه (کم بودن آلودگی هوا - و ترافیک شهری) 4-ارزان بودن مسکن - زمین و ... 5-فراهم بودن بستر شغل های کاذب و بعضی از کارهای غیرقانونی 6-ارائه خدمات ارزان از طریق ت و بعضی از مراکز همچون شهرداری (رفاهی - تفریحی - خدماتی - آموزشی) 7-تفکیک راحت وغیرمجاز زمین ها و ساخت آلونک و ساختمان های کوچک  عواملی که باعث شد این شهر نتواند همانند ای تهران - کرج توسعه و رشد نماید بشرح ذیل می باشد : 1-نداشتن سند رسمی که مشکلات زیادی را برای مردم بوجود آورده و در واقع ریشة اصلی تمام مشکلات است . 2-مهاجرت بی رویه مردم از نقاط مختلف کشور به این شهر که باعث شده خدمات ارائه شده جوابگوی نیاز مردم نباشد و در واقع مهاجرت باعث شده مسئولین هیچ وقت فرصت برنامه ریزی دقیق را پیدا نکنند . 3-عدم توجه کافی از سوی مسئولین به این منطقه از لحاظ مسائل و مشکلات امنیتی - اجتماعی - درمانی - قضائی - خدمات عمومی و ... بعنوان شهری که بیش از سیصد هزار نفر جمعیت دارد . یک کلانتری با نیروهای اندک نمی تواند امنیت مردم را تضمین نماید یا شهری که این همه مشکلات دارد یک بیمارستان مجهز ندارد و
با
تحقیق و بررسی در مورد نحوة ارتباط شهرداری قدس با مردم
اختصاصی از هایدی مقاله و تحقیق درباره حاشیه نشینی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 26 به نام یگانه هستی بخشطرح مسألهحاشیه نشین به مفهوم کلی به ی گفته می شود که در اکثر س ت دارد ولی به علل گوناگون نتوانسته است جذب نظام ا قتصادی شهر شود و از خدماتی شهری استفاده کند . حاشیه نشینی در پی وجود یک اقتصاد ناسالم و بسیار و در کنار سایر عوامل بر مشکلات شهری افزوده است .حاشیه نشینی از آنجا که بر حاصل زندگی جمعی انسان هاست ، پدیده ای اجتماعی می باشد . این مسأله تنها مختص کشورهای جهان سوم نیست ، بلکه در کشورهای پیشرفته نیز می توان نمونه هایی از حاشیه نشین را البته با اختلافاتی از نظر کمی و کیفی مشاهده کرد . لیکن آمارنشان می دهد که این مسأله به صورت حاد تری دامنگیر کشورهای در حال توسعه ا ست . بنابرگزارش سازمان ملل متحد در سال 1981 ، از هر 5 شهر نشین کشورهای در حال توسعه ، دو تن زاغه نشین بوده اند که این مقدار 40% جامعه آنان را شامل می شده است . در سال 1990 این رقم به 50% رسیده است و در آن زمان پیش بینی شده که تا سال 2000 به 62% خواهد رسید .البته باید گفت در ای ایران حاشیه نیسن به آن شکل که در بسیاری از ای کشورهای در حال توسعه مثل مکزی یتی یا قاهره قابل مشاهده است وجود ندارد . اما به هر حال این مسأله در ایران نیز خود را به عنوان معصل حادی که قابل طرح و به درستی است ، نشان داده است !در این تحقیق سعی بر آن بوده است که به این سؤالات پاسخ داده شود :الف – علل ایجاد پدیده ای به نام حاشیه نشینی ( امکان غیر رسمی ) چیست ؟ب – را محل های موجود برای مقابله با اسکان غیر رسمی کدامند ؟اقتصاد شهری :مربو ط به متن اقتصاد شهری : با توجه به اینکه ح یه نشینی از مسائل و مشکلات اتباع شهری است و بعلاوه مانند سایر مشکلات شهری جنبة اقتصادی هم دارد ، از مسائل مورد بررسی در اقتصاد شهری می باشد .یاد داشت ها :2- عابدین در کوش ، سعید ، در آمدی به اقتصاد شهری ، صص 2 و 3 .3- مشهدی زاده دهاقانی ، ناصر ، تحلیلی از ویژگیهای مثل در ایران . صص120و121 .فهرت منابع و مآخذ :12 عابدین در کوش ، سعید ، در آمدی به اقتصادی شهری ، مرکز نشر ی ،چاپ چهارم .1380.نیم نگاهی به معنا و مفهوم اسکان غیر رسمی ( حاشیه نشینی )امکان غیر رسمی از جمله پدیده های ناشی از شهر نشینی شتابان معاصر از جلوه های بارز فقر شهری است که در شکلی برنامه ریزی نشده و خود روی یدر درون یا اطراف شهر ها ظاهر شده است . س تگاه های غیر رسمی با ی از اقشار کم در آمد و غالباً با مشاغل غیر رسمی و نازل و شیوه ای از شهر نشنینی ناپایدار همراه هستند و زمینه مناسبی برای بروز آسیب های اجتماعی به شمار می روند .اسکان غیر رسمی در ت مدن تخصصی علوم مربوط به اجتماع در شهر ، با عنوان های دیگری چون حاشیه نشینی ، اسکان خود روی ، اسکان نابهجار یا نابسامان ، امکان عدوانی ، آلونک و زاغه و اصطلاحاتی از این قبیل نیز خوانده شده است . از این جهت در این تحقیق این مسأله را با نامهای مختلف به کار می بریم . 2از دیدگاه شهر سازی حاشیه نشینی نوعی اسکان غیر رسمی و شیوه ای از س ت موقت تلقی می شود که درخارج از محدوده های شهری در زمین هایی که برای توسته شهری پیش بینی نشده اند ، شکل می گیرد و بسا ساخت و ساز غیر قانونی و تغییر کاربری زمین های کشاورزی همراه است .
با
مقاله و تحقیق درباره حاشیه نشینی
“هر موقعیت جدید، مست م یک معماری جدید است.” ژان نوول
“معماری یک ورزش در مسافت طولانی است. شما فکرتان را بر روی آن می­گذارید و ۳۰ سال با آن همراه می­شوید، تا اینکه کم­کم در این رشته راه می­افتید.” تام مین
“مصالح دنیای خاص خود را دارند. با چگونگی قرار دادن آنها در کنار یکدیگر و نیز علائمی که از طریق بافت و رنگ آنها بدست می‎آید. اختصاصی از رزفایل پروژه معماری ی مسجد جامع الکبیر صنعا – یمن. doc با و پر سرعت .
پروژه معماری ی مسجد جامع الکبیر صنعا – یمن. doc
پروژه معماری ی مسجد جامع الکبیر صنعا – یمن. doc        نوع فایل: wordقابل ویرایش 51  صفحه مقدمه: منظور از هنر و معماری ی، همان هنر و معماری سرزمین های - خاورمـــیانه، آفریقای شمالی، هند شمالی و اسپانیا - است که از آغاز قرن هفتم میلادی تحت حاکـمیت مسلمانان قرار گرفتند.اهمیت تزیینات خوشنویسی و شکل مسجد، دو ویژگی اصلی هنر و معماری ی هستند که عمیقاً با ایمان ی ارتباط دارند و در همان روزگار آغازین دین پیشرفت د. ، حضرت محمد، تاجــری ثروتمند در مـــکه بود که در حدود 40 سالــگی مجموعه عمیقی از وحی را دریافت کرد و شروع به تبلیغ دین جدیدی نمود . این وحی ها که مسلمانان آن ها را پیام الهی می انگارند، در قرآن - کتاب مـــقدس مسلمانان – جـمع آوری شده است. میراث غنی زبانی و ادبیات عرب در احــساس احـــترام عمیق نسبت به قرآن نقش داشت. مرکزیت قرآن در فــرهنگ ی و جذ ت ویژه شکل خــط عـربی سبب شد از کــلام نوشـــتاری، به ویژه آیات قرآنی به عــــنوان کتیبه های مساجد استفاده گردد و نیز تزیینات خطاطی و شیوه های آن در تمام شاخه های هنر ی پیشرفت نماید.در سال 622 پس از میلاد، همان سالی که مبدأ تاریخ ی قرار گرفت، حضرت مــحمد به شهر یثرب - که بعداً مدینه نام گرفت، هــجرت نمود. در آن جا جامعه ای از مومنان که در پیرامون خانه محمد به عبادت مشــغول بودند، گردهم آمدند. گزاران عادی جامعه جدید در این مکان ساده، شکل مسـجد را پایه گذاری د که عبارت بود از محوطه ای محصور و مستطیلی با آلونک هایی ( خانه های همسران حضرت محمد ) که در طـول یک ضلع آن قرار گرفـته بودند و یک ایوان ناهموار (سایه بانی که در اصل برای استفاده از سایه بوده است ) که در یک طرف برای مسلمــین فقیرتر در نظر گرفته شده بود . از این رو، تقریباً تمام مــساجد نقــشه خانه حضرت محمد را تکــرار می د و عــبارت بودند از یک محــوطه محصور (صـــحن)، ساختمانی در یک طـــرف برای و طـاق هایی قوسی (رواق ها) در اطـراف محوطه. اولین پیروان حضرت مـــحمد[ص] که از شبه جــزیره عربســـتان بودند در مـــقایسه با امپراطـــوری هایی که بعداً فــتح کرده و سبک های هـــنری آن را به عــنوان سرمشق خود گرفتند ، هیچ گونه سبک هنری بومی و مخصوص به خود نداشتند. با گسترش ، متناسب با شرایط متفاوت اقلیمی و مــصالح در دسترس در فتوحات ی و با جذب و اقتباس از شیوه های هنرهای بومی ، انواع هنری آن بالیدن گرفت و نقش هایی که در یک ناحیه باب بود، به زودی جهان بزرگ را فرا گرفت. فهرست مطالب:هنر و معماری یخواستگاه ها و ویژگی ها  سیر تاریخی   معماری   مساجد    محراب / صحنمناره      گنبد    ایوان  / طاق  محر / منبر و مقصوره      مدرسه    معماری غیر مذهبیحرم ها و آرامگاه ها     تزیینات معماری     صنعا، شهر و پایتخت یمن مسجد جامع الکبیر  طرح ترمیم و بازسازی مسجد بزرگ صنعابررسی ویژگی های معماری مسجد جامع صنعا منابع ومأخذ:کتاب حکمت،هنر،زیبایی /(مجموعه مقالات ) نشر فرهنگ یکتاب هنر و معماری ی / شیلا بلربررسی و تحلیل هنر معاصر جهان / مرتضی گودرزی دیباجهنر در گذر زمان / هلن گاردنر / ترجمه محمد فرامرزیمنابع الکترونیک:باشگاه شهaftab.irarabnet.compbase.comfirooze.com/article-fa-429
با
پروژه معماری ی مسجد جامع الکبیر صنعا – یمن. doc
اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درمورد نقش مَسکن در جامعه امروزی با و پر سرعت .
تحقیق درمورد نقش مَسکن در جامعه امروزی
تحقیق درمورد نقش مَسکن در جامعه امروزی دسته بندی : اقتصاد ،
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...
تعداد صفحات : 50 صفحه نقش مَسکن در جامعه امروزی چکیده مسکن در میان نیازهای مختلف انسان یکی از عوامل تعیین کننده و زندگی او می باشد و کمیت و کیفیت و شرایط مکانی آن با روح و روان و سلامتی انسان ارتباط مستقیمی دارد.
آمار و بعد از آن مخصوصاً تهیه کنندگان برنامه های دوم و سوم مسکن، به اهمیت این نکته توجه کافی مبذول نکرده اند.
به عنوان مثال برنامه دوم تعداد واحدای مس ی مورد نیاز را 5/2 میلیون واحد برآورد می کند.
وزارت مسکن و شهر سازی تنها برای ساختن 5 درصد آن متعهد می شود و 95 درصد بقیه را بعهده بخش خصوصی قرار می دهد.
بخشی که نه تعریفی از آن بدست داده شده و نه تکلیفی برای آن مقرر شده است.
نمونه محصول کار 6 ساله این بخش برج سازی شمال تهران است که مشکلات قابل توجهی دارد.
در کشورهای او ای غربی حداقل با 4 نوع سیاست به این امر پرداخته اند و غالب آن کشورها در سیاست های خود بصورت نسبی موفق بوده اند.
این چهار نوع سیاست گذاری عبارت بوده از: 1.
دست راستی (راست گرا) 2.
دست چپی (چپ گرا) 3.
میانه رو 4.
تاجریزم، که هر کدام بنحوی توانسته اند در زمینة تأمین نیازهای مس ی به نتایج نسبی قابل قبول برسند.
این مقاله بر آن است که این سیاست ها را به صورت کلی با سیاست های برنامه های دوم و سوم مقایسه و امید می رود نتایجی که بدست می آید قابل استفاده در سیاست گذاری مسکن باشد.
طی این مقاله جمعیت و خانوار و تعداد واحدهای مس ی در سال 1375 و کمبودهای مسکن در سطح کشور بررسی شده است.
با توجه به ج شماره (1) تعداد 68482 واحد، چادر کپر و آلونک هستند و چنین واحدهایی نمی توانند در مقابل ز له پایداری داشته باشند.
با توجه به ج شماره (2) کمبود مسکن در سال 1375 برابر بوده با 696/117 واحد.
سپس پیش بینی جمعیت تا سال 1400 با توجه به منابع موجود معمول گردیده و بر هماهنگی بین وزارت خانه ها در امر مسکن و نظارت بر چگونگی هماهنگی تأکید شده است و عناوین اجزاء اصلی مسکن مطرح شده و در این باره قوانین و مقررات هماهنگ مورد نظر قرار گرفته است.
طی  متن بالا فقط تکه هایی از محتوی متن مقاله میباشد که به صورت نمونه در این صفحه درج شدهاست.شما بعد از پرداخت آنلاین ،فایل را فورا نمایید    لطفا به نکات زیر در هنگام ید  مقاله :  توجه فرمایید.در این مطلب،محتوی متن اولیه قرار داده شده است.به علت اینکه امکان درج تصاویر استفاده شده در ورد وجود ندارد،در صورتی که مایل به دریافت  تصاویری از ان قبل از ید هستید، می توانید با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.پس از پرداخت هزینه ،ارسال آنی مقاله یا تحقیق مورد نظر ید شده ، به ادرس ایمیل شما و لینک فایل برای شما نمایش داده خواهد شد.در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون بالا ،دلیل آن کپی این مطالب از داخل متن میباشد ودر فایل اصلی این ورد،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد.در صورتی که محتوی متن ورد داری ج و یا ع باشند در متون ورد قرار نخواهند گرفت.هدف اصلی فروشگاه ، کمک به سیستم آموزشی میباشد. فایل   پرداخت آنلاین 
با
تحقیق درمورد نقش مَسکن در جامعه امروزی
همه تندرها و رعد و برق ها خطرناکند. در صورت بارش شدید و تندر حتماً شاهد رعد و برق خواهیم بود. با اینکه اکثر مجروحین کشته نمی شوند، لیکن اغلب در دراز مدت علائم ضعف و ناتوانی از خود نشان می دهند. در پی تندر خطرات دیگری هم احتمال وقوع دارد. از جمله توفان، بادهای سهمگین، تگرگ و بروز سیلهای ناگهانی. تندرهای خشک که باران به همراه ندارد نیز ب. اختصاصی از فایل هلپ مقاله در مورد نقش مَسکن در جامعه امروزی با و پر سرعت .
مقاله در مورد نقش مَسکن در جامعه امروزی
مقاله در مورد نقش مَسکن در جامعه امروزی لینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات: 50 چکیدهمسکن در میان نیازهای مختلف انسان یکی از عوامل تعیین کننده و زندگی او می باشد و کمیت و کیفیت و شرایط مکانی آن با روح و روان و سلامتی انسان ارتباط مستقیمی دارد. آمار و بعد از آن مخصوصاً تهیه کنندگان برنامه های دوم و سوم مسکن، به اهمیت این نکته توجه کافی مبذول نکرده اند.به عنوان مثال برنامه دوم تعداد واحدای مس ی مورد نیاز را 5/2 میلیون واحد برآورد می کند. وزارت مسکن و شهر سازی تنها برای ساختن 5 درصد آن متعهد می شود و 95 درصد بقیه را بعهده بخش خصوصی قرار می دهد. بخشی که نه تعریفی از آن بدست داده شده و نه تکلیفی برای آن مقرر شده است. نمونه محصول کار 6 ساله این بخش برج سازی شمال تهران است که مشکلات قابل توجهی دارد.در کشورهای او ای غربی حداقل با 4 نوع سیاست به این امر پرداخته اند و غالب آن کشورها در سیاست های خود بصورت نسبی موفق بوده اند. این چهار نوع سیاست گذاری عبارت بوده از: 1. دست راستی (راست گرا) 2. دست چپی (چپ گرا) 3. میانه رو 4. تاجریزم، که هر کدام بنحوی توانسته اند در زمینة تأمین نیازهای مس ی به نتایج نسبی قابل قبول برسند.این مقاله بر آن است که این سیاست ها را به صورت کلی با سیاست های برنامه های دوم و سوم مقایسه و امید می رود نتایجی که بدست می آید قابل استفاده در سیاست گذاری مسکن باشد.طی این مقاله جمعیت و خانوار و تعداد واحدهای مس ی در سال 1375 و کمبودهای مسکن در سطح کشور بررسی شده است. با توجه به ج شماره (1) تعداد 68482 واحد، چادر کپر و آلونک هستند و چنین واحدهایی نمی توانند در مقابل ز له پایداری داشته باشند. با توجه به ج شماره (2) کمبود مسکن در سال 1375 برابر بوده با 696/117 واحد.سپس پیش بینی جمعیت تا سال 1400 با توجه به منابع موجود معمول گردیده و بر هماهنگی بین وزارت خانه ها در امر مسکن و نظارت بر چگونگی هماهنگی تأکید شده است و عناوین اجزاء اصلی مسکن مطرح شده و در این باره قوانین و مقررات هماهنگ مورد نظر قرار گرفته است.طی این بررسی بصورت کوتاه موضوع درآمد جمعیت ایران مورد بررسی قرار گرفته است و در این باره عدم تطابق قیمت برجها با متوسط درآمد مردم مورد نظر بوده و اینکه برجها برای ثروتمندان ساخته می شود و بسیاری در آنها خالی است ولی از سوی ت به این نکته توجهی نمی شود.سپس مشکلات برجسازی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.طی عناوین بعدی سیاست گذاری مسکن در اروپای غربی و انگلیس مورد بررسی قرار گرفته و سعی شده تجزیه تحلیل مربوط به این بررسی با سیاست های مسک ایران مقایسه شود. بعنوان مثال سیاست خصوصی در انگلستان که طی آن به یداران بناهای مس ی وام با درصد سود بسیار پائین اختصاص می یابد و یا اینکه طی برنامه خصوصی سازی سازندگان بخش خصوصی تعریف و برای هر کدام تکالیف معینی تعیین می شده است و قوانین مشخصی برای کار آنها معین می شده است. چنین سیاست هائی در ایران نیز قابل عمل است. یا اینکه سیاستمداران مسکن در کشورهای اروپائی سعی می کنند بین واحدهای ملکی و استیجاری از نظر تعداد آنها، تعادل ایجاد کنند. نکته مهم اینکه سیاست گذاری مسکن در اروپای غربی بفکر رفاه مردم هستند و هر گونه گرایش داشته باشند باز در رابطه به کنترل بخش خصوصی و کنترل قیمت ساختمانهای ملکی و استیجاری اقدامات مؤثری انجام می دهند. مؤسسات مالی آنها با درصدهای سود و بسیار پائین بخش بزرگی از قیمت واحد مس ی را به یداران وام می دهند و   درآمد ماهانه آنها را در دراز مدت بعنوان اقساط دریافت می کنند و قیمت ملک از سوی مؤسسه مالی تعیین می شود و مالک ساختمان حق اعتراض به آن قیمت ندارد. [2]در سیاست های مسکن ایران تنها برنامه های پنجساله مسکن با برنامه های کشورهای اروپائی قابل مقایسه است. در این باره نحوه سرمایه گذاری ت در امر مسکن قبل و بعد از انقلاب، مورد بررسی قرار گرفته است.مقدمه:سیاست و خط مشی، رویه، شه و تفکری است که در سطوح مختلف یک جامعه به منظور حل مسائل: جوامع انسانی، بکار می رود. سازمان های مختلفی که در یک کشور در خدمت نیاز جامعه هستند هر کدام سیاست هایی را جهت رفع انواع نیازهای مردم بکار می برند. سیاست ها معمولاً راهنمای معیارهای نقد سیاست ها در این مقاله بشرح زیر است:در این باره معیار با نیازهای شهری ارتباط برقرار می کند سیاستی که بتواند به نیازها انسانها در دراز مدت پاسخ مثبت بدهد سیاست خوبی تلقی می شود.
با
مقاله در مورد نقش مَسکن در جامعه امروزی
اختصاصی از فایلکو تحقیق معماری ی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 18 معماری یمقدمهمنظور از هنر و معماری ی، همان هنر و معماری سرزمین های - خاورمیانه، آفریقای شمالی، هند شمالی و اسپانیا - است که از آغاز قرن هفتم میلادی تحت حاکمیت مسلمانان قرار گرفتند.خاستگاه ها و ویژگی ها اهمیت تزیینات خوشنویسی و شکل مسجد، دو ویژگی اصلی هنر و معماری ی هستند که عمیقاً با ایمان ی ارتباط دارند و در همان روزگار آغازین دین پیشرفت د. [ ]، [حضرت] محمد، تاجری ثروتمند در مکه بود که در حدود 40 سالگی مجموعه عمیقی از وحی را دریافت کرد و شروع به تبلیغ دین جدیدی نمود . این وحی ها که مسلمانان آن ها را پیام الهی می انگارند، در قرآن - کتاب مقدس مسلمانان - جمع آوری شده است. میراث غنی زبانی و ادبیات عرب در احساس احترام عمیق نسبت به قرآن نقش داشت. (1) مرکزیت قرآن در فرهنگ ی و جذ ت ویژه شکل خط عربی سبب شد از کلام نوشتاری، به ویژه آیات قرآنی به عنوان کتیبه های مساجد استفاده گردد و نیز تزیینات خطاطی و شیوه های آن در تمام شاخه های هنر ی پیشرفت نماید. در سال 622 پس از میلاد، همان سالی که مبدأ تاریخ ی قرار گرفت، حضرت محمد به شهر یثرب - که بعداً مدینه نام گرفت، هجرت نمود. در آن جا جامعه ای از مومنان که در پیرامون خانه محمد به عبادت مشغول بودند، گردهم آمدند. گزاران عادی جامعه جدید در این مکان ساده، شکل مسجد را پایه گذاری د که عبارت بود از محوطه ای محصور و مستطیلی با آلونک هایی ( خانه های همسران [حضرت] محمد) که در طول یک ضلع آن قرار گرفته بودند و یک ایوان ناهموار (سایه بانی که در اصل برای استفاده از سایه بوده است ) که در یک طرف برای مسلمین فقیرتر در نظر گرفته شده بود . از این رو، تقریباً تمام مساجد نقشه خانه [حضرت] محمد را تکرار می د و عبارت بودند از یک محوطه محصور (صحن)، ساختمانی در یک طرف برای و طاق هایی قوسی (رواق ها ) در اطراف محوطه. اولین پیروان [حضرت] محمد[ص] که از شبه جزیره عربستان بودند در مقایسه با امپراطوری هایی که بعداً فتح کرده و ]سبک های هنری آن را[ به عنوان سرمشق خود گرفتند ، هیچ گونه سبک هنری بومی و مخصوص به خود نداشتند. با گسترش ، متناسب با شرایط متفاوت اقلیمی و مصالح در دسترس در فتوحات ی و با جذب و اقتباس از شیوه های هنرهای بومی ، انواع هنری آن بالیدن گرفت و نقش هایی که در یک ناحیه باب بود، به زودی جهان بزرگ را فرا گرفت. بنابراین هنر ی از منابع فراوانی گسترش یافته است. شیوه های رومی ، یت باستان و بیزانسی در معماری پیشین ی مورد اقتباس قرار گرفت. تاثیر هنر ساسانی – هنر معماری و تزیینی ایرانِ پیش از در دوران حکومت ساسانیان ـ بر هنر ی بالاترین اهمیت را داشت . شیوه های آسیای مرکزی با تاخت و تازهای تاتار و مغول به هنر ی نفوذ کرد و هنر چینی تأثیر تکوین گری بر نقاشی، سفالگری و پارچه بافی ی گذاشت.سیر تاریخیسیر تحول هنر ی - از قرن هفتم تا هجدهم میلادی - را در سه دوره می توان طبقه بندی کرد. دوره شکل گیری هنر ی، کم ش با حاکمیت اولین حاکمان ی یا خلفای بنی امیه (661الی 750م) که را از دمشق در تا اسپانیا گسترش دادند، هم زمان بود. دوره میانی ، عصر خلفای عباسی (750م الی 1258م) که از بغداد در عراق خلافت ی را بر عهده داشتند تا زمان استیلای مغول را در بر می گیرد. دوران خلافت عباسی که در ترویج آموزش و فرهنگ پرآوازه است، تاریخ ی درخشان ترین است. در همین دوره میانی است که تأثیر نماهای هنر ایرانی چشمگیر شد. از استیلای مغول تا قرن هجدهم میلادی را می توان برای سهولت، دوره پسین هنر ی نامید.  در این دوره سبک های متمایز هنر در بخش های مختلف جهان قا بل شناسایی است که با سلسله های گوناگون حاکمان ارتباط دارند. سبک های گفته شده در این مقاله در کنار هنر اموی و عباسی، هنر های ترکان سلجوقی که از اواسط قرن یازدهم میلادی تا 1157م بر ایران حکم راندند ، هنر ایلخانیان که مغول تبار بوده و شرق ایران را از از سال 1256م تا 11349 م در تسلط خود داشتند ، هنر تیموریان که به عنوان بزرگ ترین حامیان فرهنگ ایرانی از سال 1378م تا 1502م بر شرق ایران حکومت د و هنر صفویه که حاکمان تمامی ایران از سال 1502م تا1736م بودند را نیز شامل می شود.هنر، تحت حکمرانی ترکان عثمانی که ازسال 1299م تا 1922م حاکمان ترکیه بودند و در قرن 16م امپراطوری خود را تا مصر و گسترش دادند نیز شکوفا شد. پیش تر در مصر (و )، سبک های خاصی [به وجود آمد که] با حکومت فاطمیین (1171م-909م) و ممالیک که سلطه خود را در1250 پی افکندند ارتباط داشت.معماری    مسجد سلیمانیه در سال 1550 در استامبول ساخته شد. معمار این بنا که سنان نام داشت طرح خود را بر اساس کلیساهای بیزانسی و به گونه ای ویژه بر اساس ایاصوفیه بنا نهاد. گنبد بزرگ مرکزی که بر فراز یک چهار پر بنا شده ، مشرف است بر فضاهایی مشابه که به وسیله نیمه گنبدهایی که خود، پشت بندِ گنبد اصلی اند، طاق دار شده اند. مناره های م وطی چهارگانه بالکن دار ، ویژگی معماری مساجد بعدی است.
با
تحقیق معماری ی