آنتی ابلیس

به نقل از خبرگزاریها در مورد آنتی ابلیس : مقاومت به آنتی بیوتیک ها / اخبار و گزارشات استفاده بیش از حد از ضدعفونی کننده ها موجب قوی شدن میکروب ها می شود


نتایج یک بررسی حاکیست: استفاده نادرست و بیش از حد از ضد عفونی کننده ها باعث تسریع رشد و افزایش بعضی از میکروبها و مقاوم شدن آنها در برابر آنتی بیوتیک ها می شود.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پ. میم می گوید ماندنی هستیم مادر می گوید کم مانده چشم باز کنید برگشته اید و فرشته کوجکم منتظر هدیه هایش که جمع شود روی هم ابلیس دلم می گوید فراموش می شوم ابلیس دلم می گوید فراموش می کنم ابلیس اشتباه می کند هیچ وقت انقدر دور نبود از عین های زندگی اش که حرفش مصاق واقعیت باشد اصلا مگر ابلیس عزیزی هم داشته؟؟؟ دلیل اشکهای امروزم قولی بود که . راههای تشخیص ویروس خیلی اوقات پیش می آید که کامپیوتر شما دچار ویروسی می شود که امکان اسکن و تشخیص آن توسط آنتی ویروس وجود ندارد و یا آنکه ویروس با تشخیص نصب بودن آنتی ویروس بروی سیستمتان عملکرد آن را دچار اختلال می کند و مانع از این می شود که شما بتوانید از آنتی ویروس خود برای اسکن کامپیوتر استفاده کنید. در این شرایط چه باید کرد؟ آیا. {مقام ابلیس} بُد ابلیس را نزد حق آن مقام که خیل ملائک پى‏احترام به نزدش چو بنده صف آراستند پى خدمتش جان و دل باختند ولى چون بر او باد نخوت وزید به تن جامه عزتش را درید ز اوج سعادت به خاکش فکند پر و بال عزت چنانش فکند که شد رانده درگهِ خاص و عام بر او لعن حق تا قیامت مُدام تو زین داستان پند و اندرز گیر ز باد غرور و ز نخوت گریز تواضع نما تا. روزی ابلیس نزد فرعون رفت. فرعون خوشه ای انگور در دست داشت و تناول می کرد. ابلیس گفت: آیا می توانی این خوشه انگور تازه را به مروارید تبدیل کنی؟

فرعون گفت: نه.

ابلیس به لطایف الحیل و سحر و جادو، آن خوشه انگور را به خوشه ای مروارید تبدیل کرد. فرعون تعجب کرد و گفت: احسنت! عجب ماهری هستی.

ابلیس خود را به فرعون نزدیک کرد و یک . جی دیتا آنتی ویروس جی دیتا یک آنتی ویروس قوی و هوشمند جهت حفاظت 100% از سیستم و اطلاعات شما می باشد. برخی از ویژگیهای ممتاز آنتی ویروس g data: حفاظت کامل و هوشمند از سیستم و اطلاعات شما تشخیص فوری ویروس ، تروجان و…. با استفاده از هوش دارای چهار درجه حفاظت پیشرفته دارای ابزار کنترل والدین بر عملکرد فرزندان دارای 2 موتور اسکن پیشرفته و دقیق جهت حفاظت 100% امکان بازی بی وقفه امکان آپدیت بصورت خ ر از طریق نرم افزار کاربری آسان همراه با اینترفیس کاربر پسند پشتیبانی از نسخ مختلف ویندوز
و ... مطالعه اطلاعات تکمیلی ... ابلیس از یت که برگشت خوش حال بود پرسیدند: فرمانده گمراه اینها چه فایده ای دارد؟؟ ابلیس جواب داد: اینها که بیاد عمر ما هم تمام می شود اینها را که غافل می کنیم شان دیر تر می اید!!! پرسیدند: این هفته پرونده ها چطور بود؟ ابلیس پیروزمندانه گفت: مگر صدای گریه ی اقایشان را نمی شنوید یا صاحب ا مان(عج) شرمنده ایم ابلیس نام آن بزرگی است که بر آدم سجده نکرد و هم اکنون با لشکر و جنود خود در کمین آدمیان است. می گویند رانده شده ، زمانی نزد فرعون ستمکار و ظالم آمد در حالی که فرعون خوشه ای انگور در دست داشت و می خورد ابلیس به او گفت : هیچ می تواندکه این خوشهء انگور را به مروارید خوش آب و رنگ مبدل سازد؟ فرعون گفت: نه. ابلیس با جادوگری و سحر ، آن خوشهء انگور را به دانه های مروارید خوشاب تبدیل کرد. فرعون تعجب کرد و گفت : آفرین بر تو که و ماهری. ابلی. داستان ضرب المثل کفر ابلیس
در مورد افرادی که از طرق منفی ونامعقول معروف شوند ودر واقع شهرت کاذبه پیدا کنند از باب تمثیل و استشهاد می گویند : فلانی از کفر ابلیس مشهورتراست . یعنی همه او را به بدی و ناپاکی می شناسد . ................ادامه مطلب........... می گویند ابلیس، زمانی نزد فرعون آمد در حالیکه فرعون خوشه ای انگور در دست داشت و می خورد، ابلیس به او گفت: آیا ی می تواند این خوشه انگور را به مروارید خوش آب و رنگ مبدل سازد؟ فرعون گفت: نه. ابلیس با شیوه مخصوص خودش (جادوگری و سحر) آن خوشه انگور را به دانه های مروارید تبدیل کرد. پس فرعون تعجب کرد و گفت: آفرین بر تو که و ماهری. ابلیس سیلی ای . مردی کنار بیراهه ای ایستاده بود. ابلیس را دید که با انواع طنابها به دوش در حال گذر است. کنجکاو شد و پرسید: «ای ابلیس، این طنابها برای چیست؟»
ابلیس جواب داد: «برای اسارت آدمیزاد. طنابهای نازک برایافراد ضعیف النفس و سست ایمان، طناب های کلفت هم برای آنانی که دیر وسوسه می شوند.»
سپس از کیسه ای طناب های شده را بیرون ریخت و گفت: «اینه. مردی کنار بیراهه ای ایستاده بود.

ابلیس را دید که با انواع طنابها به دوش درگذر است.

کنجکاو شد و پرسید: ای ابلیس ، این طنابها برای چیست؟

جواب داد: برای اسارت آدمیزاد.

طنابهای نازک برای افراد ضعیف النفس و سست ایمان ،

طناب های کلفت هم برای آنانی که دیر وسوسه می شوند.

سپس از کیسه ای طناب های شده را بیرو. « » به هر موجود موذى و منحرف کننده و طاغى و سرکش، خواه انسانى یا غیر انسانى مى گویند و «ابلیس» نام آن است که آدم را فریب داد و اکنون هم با لشکر و جنود خود در کمین آدمیان است. کمپانی سیمانتک (symantec) یکی از قدیمی ترین و معتبرترین شرکت های نرم افزاری در زمینه تولید برنامه های امنیتی (مثل آنتی ویروس) است. از معروف ترین نرم افزارهای این شرکت میتوان به آنتی ویروس norton اشاره کرد. در این مطلب، یکی از بهترین نرم افزارهای امنیتی symantec را به شما معرفی میکنیم. نرم افزار endpoint protection یک مجموعه کامل برای حفظ امنیت کامپیوتر شماست. این نرم افزار شامل آنتی ویروس، آنتی ، آنتی اسپم، آنتی تروجان، آنتی اسپای (ضد جاسوسی) و سایر م ومات امنیت کامپیوتر است. یکی از مزیت های این آنتی ویروس برای کاربران ایرانی، رایگان بودن آن است. به همین دلیل به راحتی قابل آپدیت است. البته رایگان بودن این نرم افزار به معنای ضعف آن نیست. چون symantec endpoint protection در حال حاضر یکی از قابل اطمینان ترین نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس است. ورژن جدید این نرم افزار به تازگی منتشر شده و در ادامه میتوانید نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی آن را کنید. ابلیس که برگشت خوشحال بود پرسیدند:گمراه اینها چه فایده ای دارد؟ ابلیس: اینها که بیاید،عمر ما تمام می شود،اینها را که غافل میکنیم ، شان دیر تر می آید! پرسیدند:این هفته پرونده ها چطور بود؟ ابلیس گفت:صدای گریه ی آقایشان را نمی شنوید...... با شروع فصل سرما، احتمال عفونت های باکتریایی در ک ن زیاد می شود و در نتیجه مراجعه به پزشک و مصرف آنتی بیوتیک ها افزایش می یابد. دارو می تواند بر ارزش مواد غذایی که ما می خوریم تاثیر بگذارد و مواد مغذی آن ها را کاهش یا افزایش دهد. از طرفی کارایی و اثر بخشی دارو نیز ممکن است تحت تاثیر مواد غذایی و وضعیت تغذیه ای فرد (از سوء تغذیه گرفته تا. ابلیس نام آن بزرگی است که بر آدم سجده نکرد و هم اکنون با لشکر و جنود خود در کمین آدمیان است. چگونه ی به نام ابلیس، 7 میلیارد آدم را همزمان وسوسه می کند؟! به معنای موجود سرکش و متمرد است و به هر موجود موذی، منحرف کننده، طاغی و سرکش خطاب می شود. اما «ابلیس» نام آن بزرگی است که بر آدم سجده نکرد و هم اکنون با لشکر و جنود خود در کمین تمام آدمیان است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] هادی(ع)، روزی ابلیس را دید و به او فرمود: «تو چه ی هستی؟» آن ملعون پاسخ داد: «من ق ل و کشنده ی فرزند آدم به نام ه ل هستم. من با نوح در کشتی سوار شدم (برای تباهی آنها و هلاکت اهل کشتی) و من کشنده ی شتر صالح م دشمن ولی عصر، ابلیس ابلیس(علیه اللعنه) که امروز مورد ستایش و گاهی پرستش برخی از مردم است، بزرگ ترین دشمن حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است. علّت آن را در انتهای این مطلب متوجّه می شوید؛ همچنین می فهمید که بزرگترین نبرد حضرت مهدی(عج) در آ ا ّمان، با ابلیس و لشکریانش است؛ چرا که تا این ملعون از بین نرود، زمینه هدایت مردم، فراهم نمی شود.

آفرینش ابلیس ابلیس، آفریده شده از آتش و از مخلوقات جنّی خداوند است. نام او در ابتدا «عزازیل» به معنای عزیز خداوند بود؛ ولی بعد از آنکه از سجده بر حضرت آدم (علی نبینا و آله و علیه السلام) سر باز زد و توبه نکرد، او را «ابلیس» به معنای مأیوس شده از رحمت خداوند خواندند. (1) در قرآن کریم درباره ی «جنّ» بودن ابلیس می خوانیم: «و یاد کن هنگامی که به فرشتگان گفتیم، آدم را سجده کنید. پس همه، جز ابلیس سجده د که از گروه جنیان بود و از فرمان پروردگارش س یچید.» (2) عن الباقرعلیه السلام: «من قرأ سورة لقمان فی کل لیلة و کل الله به فی لیلته ملائکة یحفظونه من ابلیس و جنوده حتی یصبح، فاذا قرأها بالنهار لم یزالو ا یحفظونه من ابلیس و جنوده حتی یمسی.»
از باقر علیه السلام روایت شده: «هر سوره لقمان را هر شب تلاوت کند، خداوند عالم در آن شب فرشتگانی را مأمور می کند که تا صبح او را از شر ابلیس و پیروانش محافظت نمایند و چنانچه در روز تلاوت نماید، فرشتگان تا شب او را از شر و پیروانش محفوظ می دارند.» (ثواب الاعمال، ص 99) پژوهشگران یی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی آنتی بیوتیک هایی که به ظاهر بی ضرر و خفیف به نظر می رسند ممکن است به شدت، تعادل میکروب هایی را که در روده زندگی می کنند، آشفته کرده و بر هم بزنند و پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای سلامت بدن به همراه داشته باشند به گزارش سلام به نقل از ایسنا، پژوهشگران یی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی . پژوهشگران یی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی آنتی بیوتیک هایی که به ظاهر بی ضرر و خفیف به نظر می رسند ممکن است به شدت، تعادل میکروب هایی را که در روده زندگی می کنند، آشفته کرده و بر هم بزنند و پیامدهای غیرقابل پیش بینی برای سلامت بدن به همراه داشته باشند به گزارش سلام به نقل از ایسنا، پژوهشگران یی در گزارش جدیدی هشدار دادند که حتی . ابلیس(علیه اللعنه) که امروز مورد ستایش و گاهی پرستش برخی از مردم است، بزرگ ترین دشمن حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است. علّت آن را در انتهای این مطلب متوجّه می شوید؛ همچنین می فهمید که بزرگترین نبرد حضرت مهدی(عج) در آ ا ّمان، با ابلیس و لشکریانش است؛ چرا که تا این ملعون از بین نرود، زمینه هدایت مردم، فراهم نمی شود. آفرینش ابلیس ابلیس، آفریده شده از آتش و از مخلوقات جنّی خداوند است. نام او در ابتدا «عزازیل» به معنای عزیز خداوند بود؛ ولی بعد از آنکه از سجده بر حضرت آدم (علی نبینا و آله و علیه السلام) سر باز زد و توبه نکرد، او را «ابلیس» به معنای مأیوس شده از رحمت خداوند خواندند. ادامه مطلب ... اهنگ کو دلار حصین
کو دلار کو دلار حصین
اهنگ حصین کو دلار کو دلار
اهنگ کودلار از حصین
اهنگ جدید حصین کو دلار
اهنگ کو دلار حصین ابلیس
کو دلار کو دلار حصین ابلیس
کو دلار حصین ادامه مطلب عین القضات همدانی (525- 492 هـ) دومین شهید صوفیه محسوب می شود که در سی و سه سالگی به طرز فجیعی شمع آجین گشت. در همین عمر کوتاه آثار بسیاری از خود به جا گذاشته که بر نبوغ و احاطه جامع علمی اش به علوم زمانه حکایت می کند. لقب " قاضی" را از پدر و جدش به ارث برده است. شاگردِ شیخ برکه و شیخ احمد غزالی بود. شیخ برکه، شیخی امی بود که جز سورة حمد و چند س. روزی یکی از نزدیکان ابلیس دید که او خوشحال از یت آمده است.گفت کجا بودی؟ابلیس پاسخ داد که برای گمراهی آدمها رفته بودم.دوباره پرسید که گمراه آنها چه فایده ای دارد؟ابلیس گفت: اینها که بیاید عمر ما تمام می شود.اینها را که غافل کنیم، شان دیرتر میاید.با کنجکاوی پرسید:این هفته چطور بود؟ابلیس پاسخ داد:مگر صدای گریه ی آقایشان را نمی شنوی........ به دنبال یک آنتی ویروس رایگان و قدرتمند هستید که نیازی به سریال و کرک نداشته باشد و به صورت دائمی آپدیت شود؟ آنتی ویروس جدید کمپانی comodo را امتحان کنید! شاید اسم کمپانی comodo برای شما نا آشنا باشد. اما این شرکت یکی از معتبر ترین شرکت های دنیا در زمینه امنیت، شبکه، و نرم افزارهای امنیتی است. فعالیت اصلی این شرکت، در واقع ارائه راه کار های امنیتی برای شبکه ها بود. اما چند سالی است که در زمینه تولید نرم افزارهای امنیتی (مثل آنتی ویروس و فایروال) نیز فعالیت میکند. آنتی ویروس comodo رایگان است. یعنی در هنگام نصب و بعد از آن، نیازی به سریال و کرک و یا کد فعال سازی (key) ندارد. به همین دلیل خیال شما راحت خواهد بود که برای همیشه و بدون دردسر میتوانید از آن استفاده کنید. و همیشه هم قابل آپدیت به صورت آنلاین است. اما رایگان بودن این آنتی ویروس نباید این تصور را ایجاد کند که قوی نیست! آنتی ویروس کومودو از نظر امنیت با معروف ترین آنتی ویروس های دنیا برابری میکند. داستان جالب ابلیس و مرد عابد در میان بنی عابدی بود. وی را گفتند:« فلان جا درختی است و قومی آن را می پرستند» عابد خشمگین شد، برخاست و تبر بر دوش نهاد تا آن درخت را برکند. ابلیس به صورت پیری ظاهرالصلاح، بر مسیر او مجسم شد، و گفت:« ای عابد، برگرد و به عبادت خود مشغول باش!» عابد گفت:« نه، ب درخت اولویت دارد» مشاجره بالا گرفت و درگیر شدند. عا. جعفر صادق علیه السلام می فرماید: وقتى که این آیه نازل شد؛ «والذین اذا فعلوا او ظلموا انفسهم ذکروا الله فاستغفروا لذنوبهم/ آن انى که هرگاه کار زشتى انجام مى دهند یا هرگاه به خود ستمى مى کنند خداى را به یاد مى آورند و از او طلب بخشش گناهانشان را مى نمایند»(سوره آل عمران آیه 135)؛ ابلیس به بالاى کوه ثور واقع در مکه رفت و با بلندترین صدایش .
بسط بیعت رضوان :

خداوند ابلیس را با موضوع سجده بر ولایت(خلیفه الله) آزمود و ابلیس از این دستور س یچی کرد و آن گاه خدا فرمود که او از قبل کافر بوده است و کان من الکافرین (بقره/۳۴)

اما همین ابلیس ملعون با این که کافر بود در حال کفر، هزاران سال خدا رو عبادت کرد و در بندگی خدا ترقی هم کرد و حتی رئیس گروهی از فرشتگان شد. تا وق.
بسط بیعت رضوان :

خداوند ابلیس را با موضوع سجده بر ولایت(خلیفه الله) آزمود و ابلیس از این دستور س یچی کرد و آن گاه خدا فرمود که او از قبل کافر بوده است و کان من الکافرین (بقره/۳۴)

اما همین ابلیس ملعون با این که کافر بود در حال کفر، هزاران سال خدا رو عبادت کرد و در بندگی خدا ترقی هم کرد و حتی رئیس گروهی از فرشتگان شد. تا وق. به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یکی از ان بزرگ الهی که در طول عمرش سختی های فراوانی کشید، حضرت موسی(ع) بود. ایشان در برهه ای از زندگی خود با ابلیس چهره به چهره ملاقات کرد. در این باره رسول گرامی (ص) می فرماید:موسی(ع) در مکانی نشسته بود. ناگاه که کلاه دراز و رنگارنگی به سر داشت نزد موسی(ع) آمد و کلاهش را به نشانه احترام از سر برداشت و بین حضرت . تجویز استاندارد برای سرماخوردگی شامل داروهای مسکن مانند استامینوفن ، مصرف مایعات فراوان و استراحت است داروهایی مانند آنتی هیستامین ، اگر چه آبریزش بینی را کاهش میدهند اما با جلوگیری از دفع خلط ، دوره بیماری را طولانی کرده و بعضی از این داروها هم باعث خواب آلودگی میشوند آنتی بیوتیکها مانند آمو ی سیلین و پنی سیلین بر ویروس سرماخوردگی اثری ندارند و مصرف آنها فقط جنبه روانی پیدا کرده است. عوارض دارویی را بی فایده متحمل نشوید محمد باقر از المومنین (ع) روایت فرموده: هنگامی که آیت الکرسی نازل شد رسول خدا (ص) فرمود آیه الکرسی آیه ای است که از گنج عرش نازل شده و زمانی که این آیه نازل گشت هر بتی که در جهان بود با صورت به زمین خورد. در این زمان ابلیس ترسید و به قومش گفت :امشب حادثه ای بزرگ اتفاق افتاده است باشید تا من عالم را بگردم و خبر بیاورم. ابلیس عالم را گشت تا . مجموعه: داستانهای خواندنی (2)
 
داستانهای جذاب
داستانهای خواندنی
 
می گویند ابلیس، زمانی نزد فرعون آمد در حالیکه فرعون خوشه ای انگور در دست داشت و می خورد.ابلیس به او گفت: هیچ می تواندکه این خوشهء انگور را به مروارید خوش آب و رنگ مبدل سازد؟ فرعون گفت: نه.

ابلیس با جادوگری و سحر، آن  خوشهء انگور را به دانه های مروارید خوشاب تبدیل کرد.

فرعون تعجب کرد و گفت:

آفرین بر تو که و ماهری. ابلیس سیلی ای بر گردن او زد و گفت: مرا با این ی به بندگی قبول ن د، تو با این حماقت چگونه دعوی خ می کنی؟ بیوگرافی حصین ( حسین ابلیس ) خواننده حصین در یک نگاه نام اصلی حسین رحمتی نام مستعار حصین، حسین ابلیس زادروز ۱۳۶۶ اهل کشور ایران سبک ها پارسی، هیپ هاپ کار(ها) ترانه سرا و خواننده ساز(ها) کیبرد گونه(های) آوا گنگ،دیس،گله،تنهایی مدت کار ۱۳۸۳-تاکنون ناشر(ها) کاغذ رکوردز نقش های مرتبط صادق، کاغذ رکوردز حسین رحمتی (متولد مشهد، ۱۳۶۶) با نام ه. فریاد در غدیر
باقر فرمود : ابلیس چهار مرتبه فریاد بلند کشیده است : روزی که مورد لعنت خداوند قرارگرفت، روزی که از آسمانها به زمین فرستاده شد، روزی که ص مبعوث شد، روز غدیر خم (که المؤمنین ع منصوب شد) بحارالأنوار : ج۳۷ ص ۱۲۱ دو گیاه کاهنده حساسیت اگر با مصرف آنتی هیستامین دچار خواب آلودگی می شوید، چرا به جای آن از گیاهان استفاده نمی کنید؟ * رزماری: به نقل از سایت «msn»، این گیاه سرشار از اسیدرزمارینیک است که خاصیت آنتی ا یدان دارد و به طور موثر حساسیت را درمان می کند. این گیاه علاوه بر رفع حساسیت، سوءهاضمه، بی اشتهایی، درد مفصل و گردش خون را نیز اصلاح می کند. * ریحان: برای رفع گلودرد، سرفه و سرماخوردگی مناسب است. نتایج یک تحقیق نشان می دهد که میوه و سبزیجات ارگانیک مملو از سطوح بالای آنتی ا یدان های ضد سرطان هستند و استفاده از آنها برای سلامت مفید و ضروری است.

به گزارش ایرنا از هلث، محققان نیوکاسل در انگلیس با انجام این مطالعه متوجه شدند که سطح آنتی ا یدان های ضد سرطان در میوه و سبزیجات ارگانیک از میوه و سبزیجات معمولی بیشتر است.

آهنگ دم دنیا گرم
آهنگ دوتا بال داده
اهنگ حصین به نام به منو دورو بریام دوتا بال داده
حسین ابلیس دوتا بال داده
اهنگ دم دنیا گرم
آهنگ حصین ابلیس دوتا بال داده
آهنگ دم دنیا گرم که تاحالاش حال داده
دم دنیا گرم که تا حالاش ادامه مطلب هفت معنا برای و ابلیس در آیات و روایات ذکر شده است به طور کلی هفت نظر درباره ماهیت ابلیس و وجود دارد که به طور خیلی خلاصه در شرح دفتر دل به نقل از علامه حسن زاده آملی درج شده است. اگر توفیقی باشد به شرح این هفت نظر در حد وسع ناچیز خویش خواهم پرداخت. معنای اول- یک نظر آن است که قوه وهمیه کلیه در عالم کبیر، و نیز قوه وهمیه در اشخاص انسانى . روزی ابلیس با حضرت موسی(ع) ملاقات کرد و گفت: تو برگزیده و هم سخن خدا هستی و خدا تو را رسول خود قرار داده است. من گناه کرده ام،میخواهم توبه کنم.تو به درگاه خدا ،واسطه و شفیع من باش. و از خدا بخواه توبه ام را بپذیرد. موسی(ع) پیشنهاد او را پذیرفت و واسطه شد. خداوند به حضرت موسی علیه السلام وحی کرد: "توبه ی ابلیس را می پذیرم،مشروط بر آنکه بر قب.   به نام خدا
سه عملی که باعث چیره‌شدن بر انسان می‌شود
.
حضرت موسی علیه السلام در جایی نشسته بود، ناگاه ابلیس که کلاه رنگارنگی بر سر داشت نزد موسی علیه السلام آمد، وقتی که نزدیک شد کلاه خود را (به عنوان احترام) از سر برداشت و مؤدبانه نزد موسی علیه السلام ایستاد. حضرت موسی گفت: تو کیستی ؟ ابلیس جواب داد: ابلیس هستم. موسی (علیه السلام) پرسید: تو ابلیس هستی؟ خدا تو را از ما و دیگران دور گرداند. ابلیس گفت: من آمده ام به خاطر مقامی که در پیشگاه خدا داری بر تو سلام کنم. موسی پرسید: این کلاه چیست که بر سر داری ؟ ابلیس پاسخ داد: با (رنگها و زرق و برقهای) این کلاه، دل انسان ها را می‌ربایم. موسی پرسید: به من از گناهی خبر بده که اگر انسان آن را انجام دهد ، تو بر او پیروز می شوی و هر کجا که بخواهی افسار او را به آنجا می کشی. ابلیس گفت: «اِذا اَعجَبَتهُ نَفسُهُ ، وَاستَکثَرَ عَمَلَهُ، و صَغُرَ فِی عَینِهِ ذَنبُهُ؛ سه ح گناه است که اگر انسان گرفتار آن شود، من بر او چیره می گردم: 1- هنگامی که او خودبین شود و از خودش خوشش آید
2- هنگامی که او عمل خود را بسیار بشمرد
3- هنگامی که گناه در نظرش کوچک گردد.
(
یحیای نبی ابلیس را دید، گفت:
کیست که وی را دشمن تر داری، و کیست که وی را دوست تر میداری؟

ابلیس گفت:
پارسای بخیل را دوست تر دارم، که او جان همی کَنَد و طاعت همی کُنَد، اما بُخل وی آن همه باطل گرداند.

وگنا ار بخشنده را دشمن تر دارم که او خوش همی خورد و خوش زندگی کند،و ترسم که خدای تعالی بر وی به سبب سخاوتش، رحمت کند و و.
هم‏صحبتی با کتاب کتاب‏ها نه فقط مرکّبی بر کاغذند، بلکه گویندگانی هستند که با شنونده خود سخن می‏گویند. کت که از سرزمین وحی و خانه دل ائمه(ع) و چشمان رازدار مؤمنان سخن بگوید، تو را به خیر و برکت و نور می‏کشاند و کت که از خانه سیاه دل ابلیس و سرزمین متعفن خودخواهی و دنیاگرایی حرف بزند، تو را به بلا و تباهی خواهد کشاند. جواد(ع) می‏فرماید: «هر سخن گوینده‏ای را با اطمینان به او بشنود، گویا او را پرستیده است؛ اگر گوینده الهی باشد، خدا را پرستیده و اگر گوینده از زبان ابلیس سخن بگوید، ابلیس را پرستیده است.» منبع: یکی از دوستان خوبم در بخش نظرات این تذکر زیبا را برایم نوشته بود حیفم آمد که همه از آن بهره نبرند. (بنده ای خوب از بنده گان خدا) .... ابلیس که برگشت خوشحال بود. پرسیدند: گمراه اینها چه فایده اى دارد؟ ابلیس: اینها که بیاید، عمر ما تمام میشود، اینها را که غافل میکنیم، شان دیرتر میآید! پرسیدند: این هفته پرونده ها چطوربود؟ ابلیس گفت: صد. از یت که برگشت خوشحال بود پرسید:راستی فرمانده! گمراه اینها چه فایده ای دارد ؟
ابلیس جواب داد: اینها که بیایدروزگار ما سیاه خواهد شد

اینها که گناه میکنند شان دیـــرتر می اید

با کنجکاوی پرسید این هفته پرونده ها چطور بود؟

ابلیس یک نگاه عاقل اندر سفیهی به او انداخت و گفت

مگر صدای گریه اقایشان را نمیشنوی؟ هادی(ع)، روزی ابلیس را دید و به او فرمود: «تو چه ی هستی؟» آن ملعون پاسخ داد: «من ق ل و کشنده ی فرزند آدم به نام ه ل هستم. من با نوح در کشتی سوار شدم (برای تباهی آنها و هلاکت اهل کشتی) و من کشنده ی شتر صالح م ابلیس(علیه اللعنه) که امروز مورد ستایش و گاهی پرستش برخی از مردم است، بزرگ ترین دشمن حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است. علّت آن را در انتهای این مطلب متوجّه می شوید؛ همچنین می فهمید که بزرگترین نبرد حضرت مهدی(عج) در آ ا ّمان، با ابلیس و لشکریانش است؛ چرا که تا این ملعون از بین نرود، زمینه هدایت مردم، فراهم نمی شود. بقیه در ادامه مطالب از یت که برگشت خوشحال بود پرسید:راستی فرمانده گمراه اینها چه فایده ای دارد؟ ابلیس جواب داد: اینها که بیاید روزگار ما سیاه خواهد شد اینها که گناه میکنند شان دیرتر می آید با کنجکاوی پرسید:این هفته پرونده ها چطور بود؟ ابلیس یک نگاه عاقل اندر سفیهی به او انداخت و گفت: مگر صدای گریه آقایشان را نمی شنوی؟حالا بهتر نیست بجای دعا واسه ظهور آ.