آیزاک سان و ر و ر آیزاک سان

به نقل از خبرگزاریها در مورد آیزاک سان و ر و ر آیزاک سان : روباتیک چیست؟ روبات یک کلمه گرفته شده از کشور چ لوکی و به معنی کارگر است. سابقه ساخت روبات به ۲۷۰ سال قبل از میلاد بر می گردد. زمانی که رومیان مجسمه های متحرک می ساختند. در سال ۱۹۴۲ میلادی کلمه روباتیک در یک داستان تخیلی توسط آیزاک آسیموف ارائه شد. او کتاب run around را منتشر و در آن قوانین سه گانه روباتیک را ارائه کرد. همچنین او در این کتا. تأثیرات و تأثرات علوم تجربی و فلسفه از یکدیگر در گفت وگو با موسی اکرمی (عنوان مصاحبه را مصاحبه کننده برگزیده است)رو مۀ فرهیختگان، شمارۀ ۱۸۲، شنبه، ۱۳۹۳/۴/۱۴، صفحۀ ۷ ( شه) زهرا سلیمانی اقدم
فلسفه پایان نمی یابد، بلکه دقیق تر می شود تأکید بر روش تجربی ضدّیت با مابعدالطبیعه نیست *امروز سالگرد انتشار کتاب مهم فیلسوف و فیزیکدان انگلی. آرازبسکت-تهران / واحد مرکزی خبر / ورزشی 1393/05/26
سومین دوره رقابت های بسکتبال پسران کمتر از 17 سال قهرمانی جهان 2014 در دبی امارات با قهرمانی تیم به پایان رسید.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، نتایج این رقابت ها به شرح زیر است :
* برای رده های 15 و 16 :
فیلیپین 115 - 51 امارات
* برای رده های 13 و 14 :
ژاپن 53 - 68 مصر
* برای رده های 11 . زندگی اولیه نیوتن سر آیزاک نیوتن در روز کریسمس سال 1643 در یک خانواده کشاورزی نسبتا فقیر متولد شد. پدر او 3 ماه قبل از اینکه او به دنیا بیاید از دنیا رفت. مادر او بعدها دوباره ازدواج کرد، اما همسر دوم او اسحاق کنار نمی آمد و این امر منجر به ایجاد تنش بین اسحاق و پدر و مادر خود شد. اسحاق جوان در مدرسه شبانه روزی کینگز اسکول، گرانتام (king’s school, grantham) در لینکلن شایر (که هنوز امضای وی در دیوارهای آن باقی مانده است) نام نویسی کرد. اسحاق

آیزاک نیوتن فیزیکدان، ریاضیدان، منجم و فیلسوف، در 25 دسامبر 1642 در وو تو واقع در انگلیس متولد شد. مهمترین کشف او قانون اصلی جاذبه بود. پدرش سه ماه قبل از تولد او در گذشته بود. او دوران کودکی سختی را گذارند مادرش زمانی که آیزاک دو ساله بود دوباره ازدواج کرد و آیزاک تحت س رستی مادربزرگش قرار گرفت. ج از مادر بر زندگی او اثر بسیار گذاشت. نیوتن هرگز ازدواج نکرد. وقتی نیوتن ده ساله بود مادرش برای دومین بار بیوه شد و به وو تو بازگشت. در سن 15 سالگی به کمبریج که در آن زمان مقام اول انگلیس بود رفت. نیوتن به مطالعه آثار ارسطو و افلاطون پرداخت. او از همان آغاز خود را همرده افلاطون و ارسطو می دانست. یافته های او در زمینه جبر پیش زمینه پیدایش حساب دیفرانسیل در زمانهای بعد شد. نیوتن در سال 1665 درجه کارشناسی خود را از کمبریج گرفت. در همان سالها مرض طاعون شیوع یافت و ها تعطیل شدند و نیوتن به زادگاه خود بازگشت. از آن پس بود که درجه هوش و نبوغ او بر همگان آشکار گشت او در آن زمان 22 ساله بود. نیوتن در همین دوره کوتاه ی ال و نیمه به مطالعات وسیعی در زمینه حساب مکانیک و نور پرداخت.او در همین زمان قانون جاذبه عمومی را کشف نمود و تئوری نور را بنیان گذاشت. گفته اند سقوط سیبی از درخت نیوتن را به کشف جاذبه عمومی و کشف قانون نیروی گرانش سوق دادند. نیوتن چند سال بعد پاسخ پرسش خود را توانست بیابد این پاسخ یکی از قانونهای فیزیک شد. او در باره نور و رنگهای آن تحقیق نمود و دلیل جزر و مد را کشف کرد. در واقع اساس و بنیان دانش مکانیک توسط نیوتن پی ریزی شده است. در مورد نیروی گرانش نیوتن معتقد بود که نه تنها زمین چنین نیروی گرانشی دارد بلکه تمام اجسام و اجرام چنین خصوصیتی دارند. نیوتن در پس آزمایشهای خود دریافت که تمام رنگهای رنگین کمان طیفی از رنگ سفید هستند. پرتو نور خورشیدی که از منشور عبور می نمود نور سفید را به7 پرتو نور اصلی با رنگهای گوناگون تجزیه می نمود و آنها رنگهای رنگین کمان بودند طیفی از رنگهای قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش. بعد از ریشه کن شدن طاعون، نیوتن به لندن برگشت و در سال 1668 به مسند ی دست یافت. او جوانترین ریاضی است که کمبریج تا کنون داشته است. پس از آن به کاوش و پژوهش در باره ماهیت نور پرداخت و اولین تلسکوپ انعکاسی را ساخت. نیوتن بعلت کار و مطالعات فراوان و مرگ مادرش به ناراحتی عصبی دچار شد و مدت طولانی از فعالیتهای علمی خود دست کشید سرانجام پس از شش سال، حدود سال 1685 هالی با تدبیر بسیار نیوتن را به تدوین اکتشافات خویش در نجوم و علم حرکات تشویق نمود و نیوتن در سال 1686 در آستانه 45 سالگی با پشتیبانی مالی هالی شا ار خود "اصول ریاضی فلسفه طبیعی" را منتشر کرد. نیوتن در این کتاب کلیه قوانین جاذبه را که در سالهای 1665 کشف نموده بود با کمک ریاضیات اثبات و ارائه نمود. نیوتن با به کار بردن قوانین علم حرکت و قانون جاذبه عمومی فرورفتگی زمین را در دو قطب آن که نتیجه دوران روزانه زمین به دور محورش می باشد محاسبه کرد و به کمک این محاسبه ، سیر تکامل تدریجی زمین را مورد مطالعه قرار داد.
نیوتن تغییرات وزن اجسام را برحسب تغییر عرض جغرافیایی مکان به دست آورد. او در پاییز سال 1692 در آستانه پنجاه سالگی به سختی بیمار و بستری گردید او دچار خو کامل شد خبر شدید نیوتن در تمام اروپا انتشار یافت مدتی بعد اوضاع سلامتی او دوباره رو به بهبودی نهاد. در سال 1689 به نمایندگی مجلس بریتانیا برگزیده شد. در سال 1700 به عنوان خزانه دار کل انگلیس منصوب شد و تا پایان عمرش بر این مسند بود. نیوتن در همان سال به عضویت آکادمی علمی فرانسه نیز انتخاب شد در سال 1705 ملکه انگلستان به او عنوان سر مفت نمود. نیوتن در باره خود گفته است:
من نمی دانم به چشم مردم دنیا چگونه می آیم اما در چشم خود به کودکی می مانم که در کنار دریا بازی می کند و توجه خود را هر زمان به یافتن ریگی صافتر یا صدفی زیباتر منعطف می کند در حالیکه اقیانوس بزرگ حقیقت همچنان نامکشوف مانده در جلوی او گسترده است. نیوتن در پایان عمر خویش به سختی بیمار شد و پس از سه سال بیماری در لندن در 31 مارس 1727 در سن 84 سالگی در گذشت. او در کلیسای وست مینستر در کنار مدفن بسیاری از بزرگان به خاک س شد و نامش با خدمات او به علم و بشریت تا ابد جاودان شد.
در سال ۱۸۰۳، دانشمندی انگلیسی به نام توماس یانگ (thomas young)، آزمایش قابل توجهی انجام داد. یانگ که به هیروگلیف های مصری بسیار علاقه مند بود و در است اج آنان نیز همکاری داشت، درباره ی ماهیت نور تحقیق می کرد. آزمایش وی، تحولی در فیزیک ایجاد کرد که در نهایت باعث دگرگونی قوانین حرکت آیزاک نیوتون شد، قوانینی که یک قرن پیش از یانگ ارائه شده بود. این آزمایش همچنین یکی از بزرگترین رازهای جهان را نمایان ساخت: راز کوانتوم. حتما حتما ادامه مطلبو بخون...  : «یک سال بسیار خشن» را تماشا کنیداگر قرار باشد در میان انیمشین های سال 2014، دعوت به تماشای یکی از این آثار کرد، قطعاً «غول های جعبه ای / the boxtrolls» بهترین گزینه ای است که می توان پیشنهاد کرد؛ اثری متفاوت که صرفاً در تکنیک خلاصه نشده و از داستان پردازی و شخصیت پردازی قابل دفاعی نیز برخوردار است که تماشاچی را با خود همراه می سازد.

به گزارش «تابناک»؛ بعد از اکران انیمیشن « لگوها / the lego movie» در ماه فوریه، «غول های جعبه ای/the boxtrolls» بهترین انیمشینی است که در سال 2014 روی نقره ای سالن های سینما رفته است. «غول های جعبه ای» انیمیشنی است که برای ساخت آن از تکنیک stop motion سه بعدی استفاده شده است.

«غول های جعبه ای / the boxtrolls» برای بیان داستان، الهام گرفته خود از تارزان، درباره پسرکی که توسط موجوداتی به نام با ترول ها (غول های جعبه ای) بزرگ می شود، کاری بیش از تقلید انجام می دهد. با بهره بردن از بهترین انیمیشن، مجموعه ای از صداهای موثر و نامه ای که تنها در اوا ، وقتی که مجبور به تصمیم گیری می شود، کمی ضعیف می شود، «غول های جعبه ای» سرگرمی خوبی را به بچه های بزرگ تر و والدینی که آن ها را همراهی می کنند پیشکش می کند.

غول های جعبه ای چه انی هستند؟ موجودات عجیب و دیو مانندی که جعبه ها را به عنوان لباس می پوشند و شب ها خیابان ها را جست و خیز کنان در جستجوی ت و پرت می کاوند. چشمان پهن و برافروخته و ظاهر پژمرده و نزارشان انسان ها را می ترساند و تا دلتان بخواهد شایعات ناخوشایند درباره شان درست شده است: آن ها بچه ها را می ند، آدم ها را می خورند و جایی زندگی می کنند که در آن استخوان های قربانی هایشان همچون کوهی روی هم تلنبار شده است. اما در حقیقت آن ها موجودات آرامی هستند که ترجیح می دهند به جایی این که ی را بترسانند خودشان پنهان شوند. زبانشان انسان را یاد صداهایی می اندازد که جاواها (jawas) در اولین «جنگ ستارگان / star wars» از خود در می آوردند می اندازد؛ در واقع ممکن است به خود بگوییم که با ترول ها همان جاواها، منتها بدون رب دشامبر، هستند.

پسرک داستان به نام اِگز (با صدای آیزاک هِمِستِد رایت) از زمانی که تنها دو ساله بوده با غول های جعبه ای زندگی می کند. والدین جدید او یک غول دراز و لندوک به نام فیش (با صدای دی بِرَدلی بِیکِر) و شوی (shoe) خپل و کودن (با صدای اِستیو بِلام) هستند. اِگز از زندگی در غار زیرزمینی که غول های جعبه ای به عنوان محل زندگی و کار خود از آن استفاده می کنند تا قبل از آمدن آرچیبالد اِسنَچِر (با صدای بن کینگزلی) راضی است. آرچیبالد اِسنَچِر، «قرمز کلاهی» است که حاضر است در ازای خواسته اش شهر چیزبریج را از تهدیدهای شبانگاهی اش خلاص کند. خواسته او پذیرفته شدن در حلقه نخبگان «سفید کلاه» به ی لُرد پورتلی رایند (با صدای جَرِد هَریس) است. وقتی که اِسنَچِر پیمان سفت و سختی با پورتلی رایند می بندد، کمپینش علیه غول های جعبه ای را شروع می کند (اسیرشان می کند و وادارشان می کند تا در کارگاهش جان ند)، اما نقش اِگز یا دختر پورتلی رایند به نام وینی (با صدای اِل فَنینگ) را دست کم گرفته است.

جنبه های تمثیلی «غول های جعبه ای» روشن است، اما این جنبه ها برای ی که مخاطبش ک ن هستند نامناسب نیست. نگرانی های پیش پا افتاده حاکم چیزبریج ناکارآمدی حکومت را نشان می دهند. چرا با پولی که می شود یک قالب پنیر عظیم ید یک بیمارستان جدید برای ک ن ساخت؟ در واقع این کارها برای عوام فریبی و جذب آرای بیشتر انجام می شوند[۳]. در همچنین پیام مثبتی در موافقت با این گفته وجود دارد که تو می توانی هر ی یا هر چیزی که می خواهی باشی؛ دیگران نمی توانند محدودیت هایی را بر تو تحمیل کنند.

زیبایی بصری تکنیک stop-motion به قدری متفاوت است که آن را از تمام انیمیشن های ساخته شده توسط استودیوهای پی ار/دریم وُر تاکنون متمایز می کند. کاراکترهای انسانی کمی ظاهر اغراق شده موجودات خمیری را دارند و غول های جعبه ای قیافه عجیبی دارند ولی اصلاً برای بچه ها ترسناک نیستند. طراحی صحنه دقیق جوی را ایجاد می کند که شبح وارتر از اغلب انیمیشن های ژنریک است. هر دو کارگردان این اثر، گِراهام آنابِل و آنتونی اِستاچی، با سابقه ای غنی در زمینه ساخت انیمیشن سراغ «غول های جعبه ای» آمده اند. آنابِل در پروژه های «کورالاین / coraline» و « نورمن / paranorman» کار کرده است و اِستاچی در « مورچه ای به نام زی / antz» و «جیمز و هلوی غول پیکر / james and the giant peach» شرکت داشته است.

گرچه به لحاظ فنی این یی است، اما حس و حال بریتانیایی دارد. تقریباً همه (از جمله اِل فَنینگ) با لهجه بریتانیایی صحبت می کنند. نیک فِراست و سایمون پِگ، دو تن از سلاطین کمدی انگلیسی، کار صداگذاری را انجام داده اند. و ردپای مونتی پایتون در جای جای دیده می شود. نظرتان راجع به وزن یک تنی یا آهنگ پایانی نوشته شده توسط اِریک آیدِل یا صحنه فوق العاده ای که مستقیماً از هجو آقای کروسوت در «معنای زندگی؟/the meaning of life» برداشته شده است و در این در جای کاملاً متفاوتی به کار رفته است چیست؟

گرچه داستان خوب، کار صداگذاری عالی (به خصوص کار بِن کینگزلی به عنوان اِسنَچِر شرور) و جلوه ها تأثیرگذار هستند، اما جذ ت کلی به وسیله ماهیت یبس شخصیت اصلی از بین رفته است. به بیان ساده تر، اِگز اصلاً جذاب نیست. اثر چندانی بر جای نمی گذارد. وینی بهتر از او نیست. از آنجا که این دو کانون عاطفی «غول های جعبه ای» هستند، این لرزش قابل توجهی است که مانع از صعود به اِشِل بالاتر های انیمیشنی می شود. «غول های جعبه ای» جالب است و می تواند بچه ها و بزرگ ترها را سرگرم کند ولی نمی توان آن را اثری شاخص، انقل یا به یاد ماندنی قلمداد کرد.

به تماشای خلاصه ای از این در «تابناک» بنشینید


ردیف نام کتاب نویسنده 1 فلسفه مار شلر ابوالقاسم ذاکرزاده 2 فلسفه هگل ابوالقاسم ذاکرزاده 3 فلسفه شوپنهاور ابوالقاسم ذاکرزاده 4 محبوس کورت ونه گات 5 برگزیده داستانهای ما یم گورکی ما یم گورکی 6 تالار گرگ هیلاری مانتل 7 افسانه های ایتالیایی ایتالو کالونیو 8 مراقبت از سالمندان آنجلا پری 9 ایمان درمانی نصرالله حکمت 10 خانواده تیبو مارتن دو. مقاله معمّای کروی بودن زمین  مقاله معمّای کروی بودن زمین زمین گرد است و بسیار بزرگ ! همه این را می دانیم ولی در روزگاران گذشته مردمانی بودند که زمین را همچون تخته سنگی بزرگ می پنداشتند که بر اقیانوسی بزرگ شناور است . بعضی آن را کره ای می دانستند بر روی شاخ گاه ، یا بر پشت فیل هایی بزرگ که بر پشت لاک پشتی غول پیکر ایستاده اند . بعضی آن را به شکل استوانه می پنداشتند و گروهی تصور می د که زمین همچون جام تو خالی است !؟؟
آیزاک آسیموف دانشمند یی دربارة شه هایی که پیش از تئوری گرد بودن زمین مطرح بوده است ، به پژوهش پرداخته است و از تاریخ پیشرفت های آدمی ، با تکیه بر رگه های علمی این تلاش چندین صد ساله که به پذیرش کروی بودن زمین انجامید به زبانی ساده و گیرا ، سخن می گوید .
آیا زمین مسطح است ؟
در زمان های بسیار قدیم همه تصور می د که زمین مسطح است ، زیرا آن را مسطح می دیدند . برخی از مردمان گذشته گمان می د که زمین تا بی نهایت گسترده شده است . آنان تصور می د که زمین توده ای بسیار پهناور و مسطح است که از آب و خشکی تشکیل شده است و بی نهایت است . آیا زمین مسطح است ؟
اما اگر زمین چنین باشد خورشید چگونه خواهد بود ؟!...
پیشگفتار :
زمین به شکل کرۀ تو خالی؛ شامل 16 صفحه فایل word
فایل

ادامه مطلب اختصاصی از یاری فایل تحقیق مشتقات جزئی با و پر سرعت .
 تحقیق مشتقات جزئی
 تحقیق مشتقات جزئی تاریخچه مشتق:
مشتق ایده اصلی حساب دیفرانسیل، بخش اول آنالیز ریاضی است که نرخ لحظه ای (یا نقطه ای) تغییرات تابع را نشان می دهد. مشتق نیز، نظیر انتگرال، از مسئله ای در هندسه، یعنی یافتن خط مماس در یک نقطه از منحنی ناشی شده است.

مفهوم مشتق تا اوائل قرن ۱۷ میلادی، یعنی تا قبل از آنکه ریاضی دان فرانسوی، پییر دو فرما به تعیین ا ترمم های چند تابع خاص دست بزند، تنظیم نشده بود. فرما دریافت که خطوط مماس، در نقاطی که منحنی ماکزیمم یا مینیمم دارد، باید افقی باشد. از اینرو دیده می شود که مسئله تعیین نقاط ا ترمم تابع، به حل مسئله دیگر، یعنی یافتن مماس های افقی مربوط می شود. تلاش برای حل این مسئله کلی تر بود که فرما را به کشف برخی از ایده های مقدماتی مفهوم مشتق هدایت کرد.

در نگاه نخست اینطور به نظر می رسید که بین مسئله یافتن مساحت سطح زیر یک نمودار و موضوع تعیین خط مماس بر منحنی در یک نقطه رابطه ای وجود ندارد، اما اولین ی که دریافت این دو مفهومِ به ظاهر دور از هم در واقع ارتباط نسبتاً با هم دارند آیزاک بارو معلم آیزاک نیوتون بوده است.

اما مفهوم مشتق به شکل امروزی آن، نخستین بار در سال ۱۶۶۶ میلادی توسط نیوتون و به فاصله چند سال بعد از او، توسط گوتفرید لایبنیتس، مستقل از یکدیگر پدید آمد. این دو دانشمند در ادامه کار خود، باز هم به طور مستقل، بخش دوم آنالیز ریاضی یعنی حساب انتگرال را عرضه د که اساس آن بر عمل انتگرال گیری قرار دارد.

نیوتون از شیوه استدلال سینماتیک و با دیدگاه فیزیکی به بررسی مشتق پرداخته و از آن برای بدست آوردن سرعت لحظه ای استفاده می کرد. اما لایب نیتس با دیگاهی هندسی، از مشتق برای بدست آوردن ضریب زاویه مماس در منحنی ها استفاده می کرد. هر یک از این دو دانشمند نمادهای جداگانه ای را برای نشان دادن مشتق به کار می بردند.

پیشرفت حساب دیفرانسیل و انتگرال در دوران بعد به آگوستین لویی کوشی، برنارد ریمان و برادران برنولی، یعنی ژاکوب و یوهان، مربوط می شود. گیوم لوپیتال (به فرانسوی: guillaume de l'hôpital)، دانشمند فرانسوی، در سال ۱۶۹۶ نخستین کتاب درسی مربوط به آنالیز ریاضی را با نام «آنالیز بی نهایت کوچک ها برای بررسی منحنی ها» منتشر کرد که در واقع خلاصه ای از درس هایی بود که یوهان برنولی به عنوان معلم برای او نوشته بود. در این کتاب، قاعده رفع ابهام در حد، با استفاده از مشتق نیز آمده که به قاعده هوپیتال مشهور است ولی در واقع متعلق به یوهان برنولی بوده است.

فهرست مطالب
مقدمه    1
تاریخچه مشتق    3
مشتقات جزئی با متغیرها ی مقید    5
بررسی مشتق از نظر هندسی
ارتباط مشتق با علم فیزیک    7
مشتق چیست؟    9
نحوه ی نمایش    10
کاربردها    11
معادلات لاپلاس    15
مشتق تابع    16
مشتق های یک طرفه    20
مشتق تابع نسبت به تابع    22
مشتق توابع پارامتری    22
مشتق جزئی    24
مشتق جهت دار    25
مشتق تابع برداری    26
مشتق کل    27
مشتق تابع مع     28
مشتق مراتب بالاتر    29
مشتق nام چند تابع مهم    29
قاعده لایبنیتس    30
قضیه لاگرانژ    31
قضیه کوشی    32
کاربرد مشتق    32
زاویه بین دو تابع    36
آزمون های مشتق    38
نقطه عطف    40
قاعده هوپیتال    41
معادلات دیفرانسیل    43
توابع جبری    43
توابع مثلثاتی    44
توابع مع مثلثاتی    44
توابع نمایی و لگاریتمی    44
توابع هذلولی    45
منابع    45        شامل 52 صفحه word
با
تحقیق مشتقات جزئی
تحقیق درمورد معمای کروی بودن زمین 16ص لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 18 معمّای کروی بودن زمین مربوط به درس جغرافی دبیر مربوطه : سرکار خانم سعید پور گردآورندگان : اعظم علیخانی و زهره معاشری . کلاس 203 منابع : شکل زمین – زمین کروی : از آیزاک آسیموف . پیشگفتار : زمین گرد است و بسیار بزرگ ! همه این را می . من کودکی و نوجوانی خیلی آرامی داشتم، شلوغ ترین چیز زندگی ما در آن دوران، غیر از صدای خودمان یک تلویزیون دو کاناله بود که علاقه چندانی به آن نداشتم اما گاهی در خانه ما روشن میشد.من همیشه به دنبال یک چیز جالب می گشتم. و فکر می کنم دنیای پیرامون من در آن زمان آرامش لازم برای انتخاب یک چیز جالب واقعی را داشت.من عاشق برنده شدن در بازی ها بو. لینک این مطلب در سایت کافه سینما: مردی که نمی خواست مایکل کورلئونه باشد!/ نگاه منتقد و نویسنده "کافه سینما" به خوب و کمتر قدر دیده"خشونت بارترین سال" (جی. سی. چندور) سرویس نقد کافه سینما – سید آریا قریشی: جی. سی. چندور با هر ش بیش از پیش اثبات می کند که چه نامه نویس و کارگردان بااستعدادی است. به نظر می رسد کم کم وقتش رسیده که چندور شا ارش را بسازد. اما خشونت بارترین سال / a most violent year علی رغم تمام نکات مثبتش و با این که یکی از آثار بسیار خوب سال پربار 2014 محسوب می شود، هنوز با این جایگاه فاصله دارد.
هنگام تماشای نیاز به هوش فوق العاده ای نیست که بفهمیم شخصیت (آبل مورالس با بازی عالی اسکار آیزاک) تا چه حد وامدار شخصیت مایکل کورلئونه در قسمت اول پدرخوانده(فرانسیس فورد کاپولا) است. از یک جنبه، ماجرا مثل این است که پدرخوانده را از جایی که مایکل در بیمارستان جان دون ویتو را نجات می دهد تا آ ین نمای تماشا کنیم: تقابل یک فرد با پیچیدگی های قدرت. اگر کاپولا و پوزو در پدرخوانده در نیمه اول حس روی معصومیت مایکل و تفاوتش با محیط اطراف تأکید می کنند تا روند استحاله او تکان دهنده تر جلوه کند، چندور ترجیح می دهد ماجرا را از جایی نمایش دهد که روند حرکت آبل مورالس (عجب اسم خوش آهنگی!) به سمت قدرت شروع می شود. با این وجود اگر در سکانس بی نظیر غسل تعمید د درخوانده، کاپولا سعی می کند به وضوح نشان دهد که روند استحاله مایکل از یک جوان موجه به یک کامل شده، چندور تلاش می کند نگاه متعادل تری به شخصیت اصلی ش داشته باشد. این بار قرار نیست با داستان فردی روبه رو باشیم که تا جایی حتی بدون این که خودش هم بفهمد در حال تغییر است. مایکل کورلئونه برای حفظ جان پدرش وارد عرصه قدرت می شود و در این راه (به شکلی که تا حدی ناگزیر به تصویر کشیده می شود) معصومیت و سادگی ابت اش را از دست داده و یاد می گیرد که دروغ بگوید و «وانمود کند». اما آبل مورالس هر چند می داند که قدرت گرفتن ممکن است عواقب اخلاقی وخیمی برای فرد داشته باشد، با این وجود نمی خواهد بین اخلاق و قدرت یکی را انتخاب کند، بلکه به دنبال راهی است که در مسیر قدرت گرفتن، اخلاق و غرورش را هم حفظ کند. بنابراین این بار به جای روندی ناگزیر، با انتخاب آگاهانه یک فرد روبه رو هستیم.
خشونت بارترین سال بسیار یکدستی است و این اصلی ترین نقطه قوت به شمار می رود. توانایی قابل ستایش چندور در نمایش فضای سرد نیویورک و ایجاد حس معلق بودن شخصیت اصلی، به طرز قابل توجهی به تأثیرگذار شدن هر چه بیشتر کمک می کند. همچون ایده اصلی اش، خشونت بارترین سال از نظر اجرا هم در میانه طیف آثار گنگستری مهم سینما می ایستد: نه همچون پدرخوانده با شکوه است، نه مثل رفقای خوب (مارتین اسکورسیزی) روی تباه شده ماجرا را نشان می دهد و نه حتی همچون گنگستری متفاوتی چون دنی براسکو (مایک نیوئل) به ماجرای گنگسترهای غبارآلود طبقه میانه و خیابانی می پردازد. این تفاوت از نگاه چندور در مقام نامه نویس و کارگردان به شخصیت اصلی اش شکل می گیرد: آدمی که می خواهد در میانه یک نظام تب اری به قدرت برسد اما در عین حال و به شکلی ظاهراً متناقض نما تمام تلاشش را انجام می دهد تا به یک گنگستر تبدیل نشود.
علی رغم تمام این نکات مثبت و گاه شوق برانگیز، یک عامل مهم وجود دارد که مانع رسیدنخشونت بارترین سال به جایگاهی می شود که پتانسیلش را دارد. به جز سکانس درخشان و تکان دهنده پایانی، معدود سکانس های اوجی در خشونت بارترین سال وجود دارند که بتوانند تماشاگر را از جا نیم خیز کنند و کمبود نقطه اوج در کنار ریتم – هر چند آگاهانه – کند ، باعث می شوند که تماشای خشونت بارترین سال در برخی از دقایق کمی خسته کننده شود. معمولاً با گذر زمان هر ی را بیش از کلیتش، با لحظات برجسته اش به خاطر خواهیم سپرد و کمبود چنین لحظاتی در خشونت بارترین سال احساس می شود. جی. سی. چندور از مهم ترین استعدادهای نوظهور سینمای است و به بیشتر نشان می دهد که توانایی تبدیل شدن به یکی از مهم ترین کارگردانان سال های آینده سینمای جهان را دارد. خشونت بارترین سال، هم خیلی خوبی است و هم می تواند واکنش هوشمندانه ای به شرایط روز قلمداد شود. ضمن این که ترکیب اسکار آیزاک و جسیکا چستین در نقش یک زوج جاه طلب که علی رغم تفاوت هایشان یاد گرفته اند که کشتی های خود را در یک مسیر حرکت دهند، درجه یک است. اما به نظر می رسدخشونت بارترین سال یک گام تا ماندگار شدن کم دارد. شما در فهرست زیر تعدادی کتاب صوتی مشاهده خواهید نمود که با کلیک روی هر عنوان به صفحه آن کتاب هدایت خواهید شد.کتاب کوتاه صوتی اولین برف که توسط دو موپاسان نوشته شده و با زبان فارسی می باشد . که مترجم آن مهدی سح است. گی دو موپاسان در مسیر سرنوشت تقریبا کوتاه چهل و سه ساله اش حدود سیصد کتاب کوتاه و بلند و شش عدد رمان و همچنان سه سفرنامه و . اختصاصی از فایل هلپ تحقیق معمای کروی بودن زمین با و پر سرعت .
تحقیق معمای کروی بودن زمین
تحقیق معمای کروی بودن زمین دسته بندی : علوم انسانی _ جغرافیا
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...معمّای کروی بودن زمین منابع : شکل زمین – زمین کروی : از آیزاک آسیموف . پیشگفتار : زمین گرد است و بسیار بزرگ ! همه این را می دانیم ولی در روزگاران گذشته مردمانی بودند که زمین را همچون تخته سنگی بزرگ می پنداشتند که بر اقیانوسی بزرگ شناور است . بعضی آن را کره ای می دانستند بر روی شاخ گاه ، یا بر پشت فیل هایی بزرگ که بر پشت لاک پشتی غول پیکر ایستاده اند . بعضی آن را به شکل استوانه می پنداشتند و گروهی تصور می د که زمین همچون جام تو خالی است !؟؟ آیزاک آسیموف دانشمند یی دربارة شه هایی که پیش از تئوری گرد بودن زمین مطرح بوده است ، به پژوهش پرداخته است و از تاریخ پیشرفت های آدمی ، با تکیه بر رگه های علمی این تلاش چندین صد ساله که به پذیرش کروی بودن زمین انجامید به زبانی ساده و گیرا ، سخن می گوید . آیا زمین مسطح است ؟ در زمان های بسیار قدیم همه تصور می د که زمین مسطح است ، زیرا آن را مسطح می دیدند . برخی از مردمان گذشته گمان می د که زمین تا بی نهایت گسترده شده است . آنان تصور می د که زمین توده ای بسیار پهناور و مسطح است که از آب و خشکی تشکیل شده است و بی نهایت است . اما اگر زمین چنین باشد خورشید چگونه خواهد بود ؟!... خورشید هر بامداد از مشرق طلوع می کند و راهی را در آسمان می پیماید و شامگاه درمغرب غروب می کند ، صبح روز بعد باز هم از مشرق طلوع می کند . در روزگاران باستان برخی از پیشینیان می کوشیدند تا این پدیده را توضیح دهند آنان معتقد بودند که هر بامداد خورشیدی تازه ساخته می شود و از مشرق طلوع می کند و پس از غروب نابود می شود . برخی دیگر معتقد بودند که خورشید در اقیانوس مغرب فرو می رود به هنگام شب در قایقی می نشیند و پارو ن خود را به مشرق می رساند ، بامداد روز دیگر آماده است تا باز هم طلوع کند . برخی دیگر تصور می د که خورشید ارابة آتشین زرّینی است که اسب های جادویی بالدار آن را می کشند ، هر بامداد خدای خورشید در مشرق بر ارابه می شود ، با اسب هایش در هوا بالا می رود و به هنگام ظهر به قلة آسمان می رسد ، از آن پس پایین می آید و شب هنگام در مغرب به زمین می رسد . در شب که اربة آتشین زرّین نوری ندارد خدای خورشید به مشرق باز می گردد. نخستین مردمانی که دربارة مسائل مربوط به مسطح بودن زمین شیدند ، یونانیانباستان بودند که در حدود 2500 سال پیش در غرب سرزمین ترکیة امروزی زندگی می د ، یکی از آنان شخصی به نام «اَنَ یمَندِروس» بود . او افسانه های مربوط به خدایان خورشید ، و ارّابه های آتشین و اسب های بالدار را باور نمی کرد . در عوض به آسمان شب نگاه می کرد و از خود می پرسید که واقعاً چه می بیند . در یکی از شب ها که آسمان ابری نبود به ستارگان خیره شد در سراسر شب به نظرش رسید که ستارگان در آسمان حرکت می کنند ، اما یک ستاره بود که حرکت نمی کرد و آن ستارة قطبی بود این ستاره سراسر شب در جای خود در آسمان شمالی می ماند و تعداد صفحات : 16 صفحه  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.پس از پرداخت، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد. « پشتیبانی فروشگاه مرجع فایل این امکان را برای شما فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده  نمایید »  
با
تحقیق معمای کروی بودن زمین
26 - استیون هاوکینگ فیزیک دان مشهور بریتانیایی به خاک س شد .

26 - استیون هاوکینگ فیزیک دان مشهور بریتانیایی به خاک س شد .
فرمول نظریه مشهور سیاه چاله های استیون هاوکینگ فیزیک دان و کیهان شناس مشهور بریتانیایی بر سنگ مزار او در صومعه ی وست مینستر در شهر لندن به چشم می خورد .
افزون بر آن روی سنگ قبر او این متن نوشته شده است :
« اینجا بقایای استیون هاوکینگ قرار دارد » .

گور هاوکینگ در گور دانش مندانی چون آیزاک نیوتون ، فیزیک دان ، ریاضی دان ، ستاره شناس و فیلسوف و چار داروین ، زیست شناس و زمین شناس انگلیسی قرار دارد .

در کنار دوستان و خویشاوندان استیون هاوکینگ هزار نفر از دوست داران او از سراسر جهان حضور داشتند .
 
این افراد از میان ۲۵ هزار نفری انتخاب شده بودند که از سراسر جهان می خواستند در مراسم خاک سپاری شرکت کنند .

بندیکت کامبربچ، بازی گر و تهیه کننده ی انگلیسی در مراسم خاک سپاری سخن رانی کرد .
کامبربچ در یک تلویزیونی نقش استیون هاوکینگ را بازی کرده بود .
منبع : دویچه وله فارسی .
باز انتشار : زمین شناخت 2017 .

26 - استیون هاوکینگ فیزیک دان مشهور بریتانیایی به خاک س شد . #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} کتاب راز داوینچی حقایق: • دیر صهیون، محفل سرّی اروپایی که در سال  1099بنیانگذاری شده، تشکیلاتی حقیقی است. در سال  1975کتابخانهی ملی فرانسه، نسخه هایی خطی را موسوم به  les dossiers secretsیا پروندههای سرّی کشف کرد که هویت بسیاری از اعضای دیر صهیون را فاش میساخت:سر آیزاک نیوتن، بوتیچلی، ویکتور هوگو، لئوناردو داوینچی.• خلیفهگری کاتولیکِ »اُپوس دئی« که طریقتی شدیداً سختگیر است، اخیراً به دلیل گزارشهایی در مورد شستشوی مغزی و عبادات خشونتآمیز و فریضهای خطرناک موسوم به »تحقیرِ نَفْس« جنجال فراوانی به پا کرده است. اپوس دئی به تازگی بنای ساختمان دفتر مرکزی چهل و هفت میلیون دلاریش را در خیابان لگزینگتون نیویورک، شماره  243به پایان رسانده است.• همهی توصیفات آثار هنری و معماری و اسناد و مناسک نهانی در این کتاب بر اساس واقعیتند.   سرآغازموزهی لوور، پاریس،  10:46بعدازظهررییس پرآوازهی لوور، ژاک سونیر 1افتان و خیزان در راهروهای طاقدار موزه میدوید. به سوی نزدیکترین نقاشی دردیدرسش—یکی از آثار کاراواجو—2دست دراز کرد و به قاب مُذهّب نقاشی چ ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درمورد نقدی بر دیدگاه های هاوکینگ با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 97  persian cph e-booktheory of cphsection eightrealization hawking end of physics by cphhossein javadiazad university,tehran,[email protected] mail.comنقدی بر دیدگاه های هاوکینگاستیون ویلیام هاوکینگ کرسی لوکاشیندر 29 آوریل 1980 در سالن کنفرانس کوکرافت در کمبریج انگلستان جایی که عرصه بالیدن تامسون و راترفورد بود، دانشمندان و مقامات روی صندلی های ردیف شده بر کف شیب دار سالن که مقابل دیواری پوشیده از وایت برد و اسلاید بود، گرد هم آمده بودند. این جلسه برای وضع اولین خطابه یک پروفسور جدید کرسی لوکاشین ریاضی برقرار شده بود. این پروفسور استفن ویلیام هاوکینگ ریاضی دان و فیزیک دان 38 ساله بود. کرسی لوکاشین یک مقام آکادمیک ممتاز است که زمانی سر آیزاک نیوتن عهده دار آن بود.عنوان خطابه یک سئوال بود: آیا دورنمای پایان فیزیک نظری دیده می شود؟و هاوکینگ با اعلام این که پاسخ او به این سوال مثبت است، شنوندگان را شگفت زده کرد. او از حضار دعوت کرد تا به او بپیوندند و گریزی شورانگیز از میان زمان و مکان جام مقدس علم را بیابند. یعنی نظریه ای که جهان و هر چه را که در آن روی می دهد، تبیین کند.هاوکینگ همواره در تلاش برای دستی به پاسخ این سوال اصلی کیهان شناسی بوده است که این جهان از کجا آمده و به کجا می رود؟ زندگی او تلاشی مستمر و پیگیر در راه کشف حقایق این جهان است. او به دنبال نظریه «همه چیز» است. نظریه جامعی که بتواند قوانین حاکم بر جهان را در یک سری معادلات و قواعد خلاصه کند. موقعی که نظریه نسبیت عمومی انیشتین را برای توضیح برخی
با
تحقیق درمورد نقدی بر دیدگاه های هاوکینگ
که در شه او هستی .: نویسنده: آیزاک آسیموف گوینده : اردلان داوودی :. audio player برای رایگان دکلمه به ادامه مطلب مراجعه کنید ادامه مطلب اختصاصی از سورنا فایل حساب دیفرانسیل و انتگرال با و پر سرعت .
حساب دیفرانسیل و انتگرال
حساب دیفرانسیل و انتگرال مقالات  ریاضی  با فرمت           doc           صفحات  18 حس ا حساب دیفرانسیل و انتگرال ریاضیات مربوط به حرکت و تغییر است. تاریخچه حساب دیفرانسیل و انتگرال در آغاز برای براورده نیازهای دانشمندان قرن 17 ابداع شد.البته لازم به ذکر است ریشه های این علمرا میتوان تا هندسه کلاسیک یونانی میتوان ردی کرد
حساب دیفرانسیل و انتگرال به دانشمندان امکان می داد شیب خمها را تعریف کنند، زاویه آتشباری توپ را برای حصول بیشترین برد بدست آورند،و زمانهایی که سیارات نزدیکترین و دورترین فاصله را از هم دارند،پیش بینی کنند.
پیش از پیشرفتهای ریاضی که به کشف بزرگ آیزاک نیوتن و لایب نیتس انجامید،یوهانس کپلر منجم با بیست سال تفکر،ثبت اطلاعات،و انجام محاسباث سه قانون حرکت سیارات را کشف کرد:   قانون اول کپلر


هر سیاره در مداری بیضی شکل حرکث میکندکه یک کانونش در خورشید است


2.خط واصل بین خورشید و ستاره در مدتهای مساوی مساحات مساوی را طی میکنند

   
با
حساب دیفرانسیل و انتگرال
اختصاصی از اینو دیدی تاریخچه عدد رشته معماری 22 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 21 به نام خداموضوع تحقیق :عددرشته:معماریدانشجویان:احسان نبی ارجمند :جناب آقای حسین پورزمستان 84فهرستعنوانصفحهپیشگفتار1شمردن3عددها و نوشتن13منابع20پیشگفتارمردمان روزگاران گذشته که عدد را نمی . تدوین "حقوق روبات ها" در پارلمان اروپا! این مجموعه تدوین شده نخستین نظام حقوقی مرتبط با روبات هاست که تدوین شده و در صورت تصویب در کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مورد اجرا درخواهد آمد. کمیسیونی در پارلمان اروپا نخستین مجموعه از قوانین مربوط به حقوق روبات ها را تصویب و آماده ارایه به صحن کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از "سی ان ان " بر اساس طرح جدید قانون روباتیک که در کمیسیون مربوطه در پارلمان اروپا تصویب شده ، مجموعه ای از قوانین مرتبط با روبات ها برای نخستین بار تدوین شده است که پایه ای برای تنظیم روابط انسان و روبات ها خواهد بود.

این قوانین قرار است پس از تصویب در پارلمان اروپا در پارلمان تک تک کشورهای عضو اتحادیه به تصویب برسد و در نهایت تحت عنوان " قانون روباتیک اتحادیه اروپا" روبات های اتحادیه اروپا را دارای حق و حقوق کند.

از یکی از مهم ترین بخش های مطرح در طرح جدید پارلمان اروپا ، تعبیه "سویچ یا کلید مرگ " برای روبات ها است.

پیشنهاد تعبیه کلید مرگ به منظور حفاظت از انسان در برابر خطرات احتمالی ناشی از روبات ها ارایه شده است. با کلید مرگ صاحب روبات اگر احساس کند فعالیت های روبات مخل امنیت بشر است، با فشار دادن یک کلید برای همیشه به فعالیت روبات خاتمه خواهد داد.تدوین همچنین در طرح جدید پیشنهاد تاسیس "آژانس روباتیک اروپایی" مطرح شده که  کار این آژانس ارایه مشاوره درباره مسایل مرتبط اخلاقی و حقوقی روبات ها به تمردان، پژوهشگران و قانونگذاران است.

در طرح جدید پارلمان اروپا همچنین مباحثی درباره آینده فعالیت های روبات ها مطرح شده از جمله اینکه پدیده هوش و روبات ها تا چه میزان می توانند مستقل از بشر به توسعه برسند به نحوی که بر عقل انسانی برتری نجویند.

در این طرح تاکید شده روبات های مستقل هرچقدر هم پیشرفت کنند باید در نهایت در خدمت انسان بوده و قابل کنترل باشند و به عنوان " افراد الکترونیک " دارای حقوق خاص باشند.

همچنین در این طرح پیشنهاد شده در صورت توسعه کاربرد روبات ها ، دارندگان آنها باید یک نظام بیمه اجباری – همچون بیمه حوادث رانندگی – را بپذیرند تا به وسیله آن مسئولیت خطاها و آسیب های رفتاری ناشی از فعالیت های روبات ها علیه انسان ها را متقبل شوند.

همچنین در این طرح پیش بینی شده در صورت جایگزینی گسترده روبات های کارگر در مشاغل انسانی ، کمیسیون اروپا قادر باشد از دارندگان آنها مالیات بگیرد و یا دارندگان روبات ها موظف به توسعه و ارتقای امنیت (تأمین) اجتماعی شوند.

در نخستین مجموعه قوانین روباتیک به قانون سه گانه "آیزاک آسیموف" (نویسنده معروف قرن بیستم) درباره فعالیت های روباتیک اشاره کرده و سه اصل مطرح شده از سوی آسیموف درباره فعالیت های روبات ها را یادآور شده است:

1- روبات ها نباید به انسان ها آسیب بزنند (ممنوعیت قطعی و کلی ساخت روبات های قاتل)همچنین یک روبات نباید با خودداری از اقدام، سبب آسیب رساندن به انسان ها شود.

2- روبات ها باید صرفا از فرمان های انسانی پیروی کنند، تنها استثنای این فرمان پذیری مغایرت آن با قانون اول (بند بالا) است.

3- روبات ها حق دفاع از بقای خود را دارند مادامی که این حق مغایر با دو قانون نخست نباشد. اختصاصی از ژیکو مقاله چگونه نسبیت و کوانتوم سازگار می شوند؟ با و پر سرعت .
مقاله چگونه نسبیت و کوانتوم سازگار می شوند؟
 مقاله چگونه نسبیت و کوانتوم سازگار می شوند؟ مقاله چگونه نسبیت و کوانتوم سازگار می شوند؟ نوع فایل : word
تعداد صفحات : 59
فهرست و پیشگفتار مقدمه
مشکلات قوانین نیوتن
نسبیت خاص
نسبیت عام:
اصل هم ارزی:
بوزون هیگز
قوانین نیوتن
د ینامیک
سینماتیک (حرکتشناسی)
انواع حرکتها:
روش استقرایی و دیفرانسیلی:
سرعت انرژی ثابت است؟
فیزیک و فلسفه
فلسفه فیزیک از دیدگاه فیلسوفان
فیزیک کلاسیک از دیدگاه فلسفه
مفاهیم و قوانین مکانیک نیوتنی
مقدمه
1-5 مکانیک گالیله ای
2-5 دکارت و مفهوم حرکت
پیش زمینه های تاریخی
جسم و امتداد
حرکت
مدت و زمان
3-5 آیزاک نیوتن
4-5 پیش زمینه تاریخی قانون جهانی گرانش نیوتن
5-5 قانون اول نیوتن
5-5 قانون دوم نیوتن
اندازه حرکت یا تکانه
5-5 قانون سوم نیوتن
6-5 گرانش
7-5 دستگاه مقایسه ای مطلق اتر
8-5 فضا و زمان نیوتنی
9-5 مشکلات قانون گرانش

  مقدمه
از اوائل قرن بیستم دو نظریه ی بزرگ نسبیت و مکانیک کوانتوم، برای پاسخگویی به مشکلاتی که فیزیک کلاسیک با آنها دست بگریبان بود، پا به عرصه وجود نهادند. جالب این است که هر دو نظریه تقریباً همزمان مطرح شدند و سیر تکاملی خود را طی د. نخست نسبیت خاص در سال 1905 تنها در محدوده ی دستگاه های بکار گرفته شد و در سال 1915 تحت عنوان نسبیت عام به دستگاه های شتابدار تسری یافت. مکانیک کوانتوم قدیم در سال 1900 با طرح کوانتومی بودن انرژی اظهار شد و در دهه ی 1920 سیر تکاملی خود را پیمود
همواره این سئوال مطرح بود که آیا این دو نظریه بزرگ را می توان با یکدیگر ترکیب کرد؟
دیراک توانست نسبیت خاص و مکانیک کوانتوم را بصورت مکانیک کوانتوم نسبیتی با هم ادغام کند. به دنبال آن سئوال این بود که چگونه می توان مکانیک کوانتوم و نسبیت عام را با هم ترکیب کرد؟
نظریه نسبیت عام اینشتین نظریه ای در باره جرم های آسمانی بزرگ مثل ستارگان، سیارات و ک شان هاست که برای توضیح گرانش در این سطوح بسیار خوب است
مکانیک کوانتومی نظریه ای است که نیروهای طبیعت را مانند پیام هایی می داند که بین فرمیون ها (ذرات ماده) رد و بدل می شوند. مکانیک کوانتومی در توضیح اشیاء، در سطوح بسیار ریز خیلی موفق بوده بوده است...

با
مقاله چگونه نسبیت و کوانتوم سازگار می شوند؟
اختصاصی از نیک فایل مقاله پایان فیزیک با و پر سرعت .
مقاله پایان فیزیک
مقاله پایان فیزیک مقاله پایان فیزیک 
نوع فایل : word
تعداد صفحات : 60
فهرست و پیشگفتار استیون ویلیام هاوکینگ کرسی لوکاشین
آیا دورنمای پایان فیزیک نظری دیده می شود؟
قواعدی پشت قواعد دیگر
نظریه ها
راه دیگر
آیا پیش گویی ممکن است؟
بازنگری در هدف علم فیزیک
گرانش
نسبیت عام و فضا - زمان
اگر روزی زمین فشرده شود!
تصوری از جهان ما
سیاهچاله و آنتروپی
گریز از سیاهچاله
گامی بلند
نابغه و خدا     در 29 اوریل 1980 در سالن کنفرانس کوکرافت در کمبریج انگلستان جایی که عرصه بالیدن تامسون و راترفورد بود، دانشمندان و مقامات روی صندلی های ردیف شده بر کف شیب دار سالن که مقابل دیواری پوشیده از وایت برد و اسلاید بود، گرد هم آمده بودند. این جلسه برای وضع اولین خطابه یک پروفسور جدید کرسی لوکاشین(lucasian) ریاضی برقرار شده بود. این پروفسور استفن ویلیام هاوکینگ ریاضی دان و فیزیک دان 38 ساله بود.
عنوان خطابه یک سوال بود:
آیا دورنمای پایان فیزیک نظری دیده می شود؟
و هاوکینگ با اعلام این که پاسخ او به این سوال مثبت است، شنوندگان را شگفت زده کرد! او از حضار دعوت کرد تا به او بپیوندند و با گریزی شورانگیز از میان زمان و مکان جام مقدس علم را بیابند. یعنی نظریه ای که جهان و هر چه را که در آن روی می دهد، تبیین کند.
استفن هاوکینگ در حالی که یکی از شاگردانش خطابه او را برای جمعیت گرد آمده قرائت می کرد. روی صندلی چرخ دار نشسته بود. در یک قضاوت ظاهری به نظر نمی رسید که او انتخاب مناسبی برای ی یک کار خطیر باشد. فیزیک نظری برای او گریز بزرگی از یک زندان بود. زندانی بسیار بدتر از آن چه در مورد آزمایشگاه های قدیمی کاون به طعنه بیان می شد. از اوایل بیست سالگی او با بیماری از کار افتادگی روزافزون که از مرگ زودرس او خبر می داد، می ساخت. هاوکینگ مبتلا به اسکلروز جانبی آمیوتروفیک(amyotrophic lateral sclerosis) یا als بود و زمانی که کرسی لوکاشین رو عهده دار شد، دیگر توانایی راه رفتن، نوشتن، غذا خوردن، را نداشت و اگر سرش به پایین می افتاد نمی توانست آن را بلند کند. صحبت او غیر مفهوم و فقط برای انی که وی را خوب می شناختند قابل درک بود. برای خطابه لوکاشین، او با زحمت فراوان متن مورد نظر خود را قبلاْ دیکته کرده بود تا شاگردش بتواند، آن را قرائت کند. اما هاوکینگ معلول نبوده و نیست. او یک ریاضی دان و فیزیک دان برجسته است و بسیاری او را برجسته ترین فیزیک دان پس از انیشتین می دانند. کرسی لوکاشین یک مقام آکادمیک ممتاز است که زمانی سر آیزاک نیوتن عهده دار آن بود. ..

با
مقاله پایان فیزیک
اختصاصی از فایل هلپ اسحاق نیوتن 13ص با و پر سرعت .
فرمت فایل:  image result for word doc      قسمتی از محتوای متن word  تعداد صفحات : 18 صفحهاسحاق نیوتن ت: مرد تولد و وفات: ( .
.
.
)س دوازدهم قمری محل تولد: مشخص نیست.
شهرت علمی و فرهنگی: خطاط از خوشنویسان گمنام بود.
به خط وی قطعه ای به قلم نستعلیق چهاردانگ و سه دانگ خوش ، با رقم: "حرره اسحق" ، در کتابخانهٔ ملی پاریس موجود است.
ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند .
ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در ۳۰ سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت.
پدرش مردی بوده است ضعیف، با رفتار غیر عادی زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد ج از مادر ظاهراٌ سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریباٌ مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار(شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصراٌ روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید برای وی سالهای دردناکی بود داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند.
آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند چنین به نظر می رسد که اول بار اوکه کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد.
بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج(که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند در این هنگام نیوتن ۱۵ ساله بود کمبریج در آن زمان دیگر آ فورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود.
نیوتن در آنجا مانند هزاران دانشجوی دیگر دوره کارشناسی، خود را غرق مطالعه آثار ارسطو و افلاطون می کرد نیوتن در یکی از روزهای سال ۱۶۶۳ یا ۱۶۶۴ شعار زیر را در کتابچه یادداشت خود وارد کرد.(توضیحات کامل در داخل فایل) متن کامل را می توانید نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده به صورت نمونهولی در فایل ی بعد پرداخت، آنی فایل را نمایید 
با
اسحاق نیوتن 13ص
اختصاصی از اینو دیدی تحقیق علم ژنتیک 35 ص با و پر سرعت .
تحقیق علم ژنتیک 35 ص
تحقیق علم ژنتیک 35 ص فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش )  قسمتی از محتوی متن ...   تعداد صفحات : 38 صفحه پیشگفتار چرا از گربه ، بچه گربه و از بره متولد می شود ؟
چگونه شباهتهای والدین به فرزندان منتقل می شوند ؟
آیا همه بچه های یک جفت گربه عینا مثل هم و مثل والدین خود هستند ؟
آیا همه افراد یک جاندار کاملا شبیه یکدیگراند ؟
سرچشمه شباهتها و تفاوتهای جانداران از کجاست ؟
و اصولا مسئله وراثت چیست ؟
سالیان متمادی پاسخ این گونه پرسشها مبنای علمی نداشت .
مثلا فکر می د که اگر در آبشخور ان مایی رنگ شاخه های درختان تبریزی ، فندق و شابلوط قرار دهند ، بره هایی که از آنها به دنیا می آیند دارای پشمی خوشرنگ ، زیبا ، و گرانقیمت خواهند بود .
یا اگر ن باردار به جانوری زشت و بد منظر نگاه کنند نوزادی که به دنیا می آورند نیز بد قیافه و بدریخت ( شبیه به آن جانور ) خواهد بود .
امروزه می دانیم بدن همه جانداران از سلول ساخته شده است و درون هر سلول مولکولهای مخصوصی به نام « ژن » هست .
ژنها ، صفات مشابه و متفاوت جانداران را پدید می آورند .
سلولهای بدن هر جاندار و ژنهای درون آنها از والدینش سرچشمه می گیرند و شباهتهای آنها هم از این راه به او منتقل می شوند .
اما ساختمان و کار ژنها ممکن است اندکی مختلف باشند و همین اختلاف سبب تفاوتهایی در جانداران شود .
شاخه ای از علم زیست شناسی که به توضیح این مطالب می پردازد ژنتیک یا علم وارثت نامیده می شود .
آیزاک آسیموف دانشمند یی ، درباره تاریخ تلاشهایی که زیستشناسان برای پیدایش ژنتیک و توضیح مسائل مربوط به وراثت به عمل آورده اند باز بانی ساده و گیرا ، سخن می گوید .
ژنتیک تعریف – هر نوع حیوان یا گیاه خصوصیاتی ساختمانی و فیزیولوژیک دارد که آنها را عموما به نسل بعد انتقال می دهد .
اما آنچه از جانداران به نسل بعد منتقل می شود طرح کلی ساختمانی و فیزیولوژیک است ، به طوری که عموما میان والدین و فرزندان تفاوتهایی نیز مشاهده می شود .
گاه نیز در فرزندی خاصه هایی دیده می شود که در پدر بزرگ یا مادربزرگش وجود داشته است و گاه خاصه هایی است که در خانواده آنها تازگی دارد .
ژنتیک یا علم وراثت ، علمی است که شباهتها و تفاوتهای میان والدین و اولاد و عوامل و اسباب آنها را مطالعه می کند .
یکی از این عوامل وراثت است .
عامل دیگر محیط است .
مطالعات مندل هزارها سال راز وراثت همچنان در باقی ماند .
به سال 1865 ، گرگور مندل راه انتقال صفات از والدین به اولاد را کشف کرد .
مندل کشیشی ن شهر برون ( شهر برنوی فعلی چک اسلوواکی ) بود .
وی در ، علوم و ریاضیات تحصیل کرده بود و اوقات فراغت را در باغچه دیرخود نخود می کاشت و این کار را برای تهیه غذا نمی کرد بلکه به منظور مطالعه قوانین وراثت بدان دست می زد . مندل نخستین ی نبود که در این رشته مطالعه می کرد بلکه آنچه تا آن زمان در این تحقیق شده بود بی نتیجه مانده بود . علت توفیق مندل دو عامل بود : طرح مسئله به صورتی درست 2- تفسیر درست پاسخ حاصل .
مندل در عین حال بسیار پرحوصله و پرکار بود و هشت سال تمام به پرورش نخود و مطالعه خصوصیات آن پرداخت و م از ده هزار بوته از این گیاه را با دقت از نظر گذرانید و نتیجه استنباطاتش را در یکی ا متن کامل را می توانید نمائید چون فقط تکه هایی از متن در این صفحه درج شده به صورت نمونه ولی در فایل ی بعد پرداخت متن کامل همراه با تمام متن با فرمت ورد ,word, که قابل ویرایش و کپی می باشند موجود است 
با
تحقیق علم ژنتیک 35 ص
اختصاصی از یارا فایل تحقیق اسحاق نیوتن با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 25 اسحاق نیوتن خانواده و دوران کودکیایزاک نیوتن که در روز 25 دسامبر 1642 یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد آن کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند. نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد. پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در 30 سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت. پدرش مردی بوده است ضعیف ، با رفتار غیر عادی ، زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد ، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت.او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد. ج از مادر ظاهرا سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریبا مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد. نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار (شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصرا روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید. برای وی سالهای دردناکی بود، داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند. آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند.کشف استعدادچنین به نظر می رسد که اول بار او که کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد. بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج (که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد. زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند، در این هنگام نیوتن 15 ساله بود. کمبریج در آن زمان دیگر آ فورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده ، به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود.نیوتن در آنجا مانند هزاران دانشجوی دیگر دوره کارشناسی ، خود را غرق مطالعه آثار ارسطو و افلاطون می کرد. نیوتن در یکی از روزهای سال 1663 یا 1664 شعار زیر را در کتابچه یادداشت خود وارد کرد. افلاطون دوست من و ارسطو هم دوست من است، اما بهترین دوست من حقیقت است او از کارهای دکارت در هندسه تحلیلی شردوع کرده سریعا تا مبحث روشهای جبری پیش آمده بود، در آوریل 1665 که نیوتن درجه کارشناسی خود را گرفت، دوره آموزشی او که می توانست چشمگیرترین دوره در کل تاریخ باشد بدون هیچگونه شناسایی رسمی به اتمام رسید.در حدود سال 1665 مرض طاعون شیوع یافت و دانشجویان خود را مرخص کرد. نیوتن به زادگاه خود مراجعت کرد همین موقع بود که هوش و استعداد نابغه بزرگ آشکار گشت، زیرا تمام کتابها و جزوه های خود را در جا گذاشته بود فکر خود را آزاد گذاشت که به تنهایی از منابع خاص خود استفاده نماید. در این هنگام نیوتن بیش از 22 سال نداشت ولی بیش از ارشمیدس و دکارت درباره معرفت ساختمان جهان دقیق شده بود، نیوتن ضمن دو سالی که در وولستو بود حساب عناصر بی نهایت کوچک قانون جاذبه عمومی را کشف کرد و تئوری نور را بنیان گذاشت.داستان سیب نیوتناین داستان که سقوط سیبی از درخت نیوتن را به فکر کشف جاذبه عمومی انداخته است به نظر درست می آید او از آن لحظه این پرسشها را برای خود مطرح کرد: چرا سیب به پایین و نه بالا سقوط می کند؟ و چرا ماه بر زمین نمی افتد؟ این شه ها بعدها او را به کشف قانون نیروی گرانش رهنمون شدند، هنگامی که نیوتن چندین سال بعد پاسخ این پرسش را توانست بیابد، در واقع یکی از قانونهای فیزیک را کشف کرده بود که بر تمام عالم حکمفرماست.کشفیات نیوتنقانون نیروی گرانش او پس از شیوع طاعون و بازگشت به ملک مزروعی مادرش ، طی 18 ماه به آگاهیها و کشفهایی بیش از آنچه که دانشمندان دیگر در طول عمر خود دست می یابند، دست یافت. او در این مدت ساخت و ساز قانون نیروی گرانش را آغاز کرد. او در باره نور و رنگهای آن پژوهش کرد، دلیل جزر و مد را
با
تحقیق اسحاق نیوتن
مارگالیت با ادعای اینکه ایران « ی از رها» را دارد، افزود: «زیرساخت های اجتماعی در معرض این تهدیدات و آسیب پذیر است.» مارگالیت گفت: هم اکنون برخی از همکاری های امنیتی و سایبری بین و کشورهای عربی وجود دارد. وی پیشنهاد داد کشورهای منطقه مدیترانه و اروپا یک انجمن - مانند یک گروه چت whatsapp -را ایجاد کنند تا به یکدیگر در مورد حملات سایبری هشدار دهند. کد خبر: ۷۷۰۳۹۲تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴ 02 february 2018 و کشورهای عربی در سالیان اخیر تلاش زیادی برای تهدید جلوه دادن ایران کرده اند. تا پیش از ، بخش عمده ای از این تلاش ها پیرامون پرونده هسته ای ایران و متهم ایران به گام برداشتن تهران به سوی ساخت بمب اتم می چرخید.به گزارش «تابناک»؛ اما پس از حصول توافق هسته ای، و برخی ت های عرب منطقه، اتهامات جدیدی علیه ایران برای ایجاد تصور تهدید در نزد دیگران، وارد کرد.در این میان، یکی از اتهامات و جوسازی های اخیر علیه ایران، اتهام حملات سایبری تهران علیه دیگران است.در همین زمینه، یکی از سرمایه گذاران در عرصه تکنولوژی در رژیم صهیونیستی مدعی شد ایران از لحاظ امنیت سایبری، را تهدید می کند.«اِرل مارگالیت» که عضو سابق نیروی امنیت سایبری کنست(پارلمان) بوده، در همایش امنیت سایبری در تل آویو، گفت: «تهدید هسته ای ایران در آینده است، اما تهدید سایبری ایران، تهدیدی فوری و نزدیک است.»به گزارش بلومبرگ، مارگالیت با ادعای اینکه ایران « ی از رها» را در اختیار دارد، افزود: «زیرساخت های اجتماعی در معرض این تهدیدات و آسیب پذیر است.»همان طور که در زمینه موشکی مقام های ی تلاش می کنند، با اغراق درباره برد موشک های ایران اروپا را در معرض حمله موشکی نشان دهند، مارگالیت در تلاش برای اینکه اروپا را نیز در معرض «تهدید سایبری» ایران قرار دهد، گفت: ۶۵ تأسیسات انرژی هسته ای در اروپا فعال هستند که رزمایش ها نشان داده نسبت به حملات سایبری و شدن، آسیب پذیر هستند.مارگالیت که در کمیته امور خارجی و دفاعی پارلمان خدمت کرده است، گفت: یک سال پیش رها که احتمالا از ایران تأمین مالی می شدند از یک ویروس کامپیوتری برای نفوذ به کارخانه کشتی سازی thyssenkrupp برای سرقت طرح های زیردریایی استفاده د. او همچنین گفت: گروه های ضربت پاسداران ایران تقریبا هر روز تلاش می کنند تا محققان هسته ای و زیرساخت های غیرنظامی را آماج گیرند. تشکیل «ناتوی سایبری» برای مقابله با ایران با حضور و اعراب!گفتنی است، مقامات رژیم صهیونیستی پیشتر هم گروه هایی را با ادعای وابسته بودن به ایران، به انجام حملات سایبری و سازمان ها و ادارات خود متهم کرده بودند.در ادامه این گزارش آمده است: حملات فقط علیه نیست. در ماه می، مقامات قطری گفتند که خبرگزاری تی شده تا یک داستان جعلی شامل اظهارات بحث برانگیزی منتسبت به کشور است، ساخته شود. همچنین در سال 2016 یک حمله سایبری، هزاران رایانه تی را در عربستان سعودی غیرفعال کرد.مارگالیت گفت: هم اکنون برخی از همکاری های امنیتی و سایبری بین و کشورهای عربی وجود دارد. وی پیشنهاد داد، کشورهای منطقه مدیترانه و اروپا یک انجمن - مانند یک گروه چت whatsapp -را ایجاد کنند تا به یکدیگر در مورد حملات سایبری هشدار دهند.در نهایت گفته است، با توجه به وجود تهدید سایبری از سوی ایران، تشکیل یک «ناتوی سایبری» می تواند آسیب پذیری در برابر حملات ایران را به حداقل برساند.پیش از این نیز فرماندهی بخش فناوری یگان پردازش از دور اسراییل، اعلام کرد: اسراییل می تواند همانند پیمان ناتو، اما در مقیاس جهانی، با تهدیدات سایبری مبارزه کند.دنیل برن (daniel bren)، یکی از فرماندهان اسراییل در بخش یگان پردازش از دور گفت: ما می دانیم در قلمروی سایبری، دشمنان زیادی وجود دارد و قلمروی فضای سایبری از دنیای واقعی جداست؛ بنابراین، ما باید ظرفیت های خود را برای حفاظت از اوضاع جهانی، تقویت کنیم.در حقیقت اسراییل به دنبال تشخیص و خنثی تهدیدات سایبری، قبل از اقدام کشورها برای این کار، است. برن افزود: ت های غربی و دموکراتیک، فاقد سازمان های عملیاتی و چهارچوب ها قانونی، برای دفاع مؤثر از تهدیدات سایبری بین المللی و مرزی هستند. وی خاطرنشان ساخت، هر ی مایل امنیت است، باید به پیمان ما بپیوندد.آیزاک بن اسراییل، مشاور سایبری نتانیاهو، نیز گفت: طرح ایجاد این پیمان، طرح اسراییل نیست. دفتر ملی سایبری اسراییل (incb)، دارای قدرت امنیت سایبری است که می تواند خلأهای موجود پ ند سایبری را، در بخش های امنیتی و غیرنظامی، پر کند.نتانیاهو نیز گفته است: من، مسأله ی سایبر را به عنوان یک آرمان ملی، قرار داده ام و گام هایی را در این زمینه در سطح ملی، انجام داده ایم. همچنین ما به سرمایه گذاری و ی در عرصه ی سایبری ادامه می دهیم. با سلام خدمت دوستان گلم پروژه زیر بافرمت wordدر33  صفحه تهیه بدون نیاز به ویرایش آماده چاپ میباشد.....پروژه رنگ در نقاشی (رنگهای سیاه و سفید از دیدگاه نور و نقاشی)تئوری رنگ مفاهیم فراوان، تعاریف مختلف و شیوه های کاربردی متعددی را دربر میگیرد و این اطلاعات میتواند چندین کتاب را پر کند. آنچه در این مطلب بسیار مختصر میخوانید تنها چند مف. اختصاصی از یارا فایل تحقیق و بررسی در مورد اسحاق نیوتن با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 25 اسحاق نیوتن خانواده و دوران کودکیایزاک نیوتن که در روز 25 دسامبر 1642 یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد آن کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند. نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد. پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در 30 سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت. پدرش مردی بوده است ضعیف ، با رفتار غیر عادی ، زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد ، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت.او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد. ج از مادر ظاهرا سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریبا مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد. نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار (شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصرا روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید. برای وی سالهای دردناکی بود، داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند. آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند.کشف استعدادچنین به نظر می رسد که اول بار او که کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد. بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج (که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد. زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند، در این هنگام نیوتن 15 ساله بود. کمبریج در آن زمان دیگر آ فورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده ، به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود.نیوتن در آنجا مانند هزاران دانشجوی دیگر دوره کارشناسی ، خود را غرق مطالعه آثار ارسطو و افلاطون می کرد. نیوتن در یکی از روزهای سال 1663 یا 1664 شعار زیر را در کتابچه یادداشت خود وارد کرد. افلاطون دوست من و ارسطو هم دوست من است، اما بهترین دوست من حقیقت است او از کارهای دکارت در هندسه تحلیلی شردوع کرده سریعا تا مبحث روشهای جبری پیش آمده بود، در آوریل 1665 که نیوتن درجه کارشناسی خود را گرفت، دوره آموزشی او که می توانست چشمگیرترین دوره در کل تاریخ باشد بدون هیچگونه شناسایی رسمی به اتمام رسید.در حدود سال 1665 مرض طاعون شیوع یافت و دانشجویان خود را مرخص کرد. نیوتن به زادگاه خود مراجعت کرد همین موقع بود که هوش و استعداد نابغه بزرگ آشکار گشت، زیرا تمام کتابها و جزوه های خود را در جا گذاشته بود فکر خود را آزاد گذاشت که به تنهایی از منابع خاص خود استفاده نماید. در این هنگام نیوتن بیش از 22 سال نداشت ولی بیش از ارشمیدس و دکارت درباره معرفت ساختمان جهان دقیق شده بود، نیوتن ضمن دو سالی که در وولستو بود حساب عناصر بی نهایت کوچک قانون جاذبه عمومی را کشف کرد و تئوری نور را بنیان گذاشت.داستان سیب نیوتناین داستان که سقوط سیبی از درخت نیوتن را به فکر کشف جاذبه عمومی انداخته است به نظر درست می آید او از آن لحظه این پرسشها را برای خود مطرح کرد: چرا سیب به پایین و نه بالا سقوط می کند؟ و چرا ماه بر زمین نمی افتد؟ این شه ها بعدها او را به کشف قانون نیروی گرانش رهنمون شدند، هنگامی که نیوتن چندین سال بعد پاسخ این پرسش را توانست بیابد، در واقع یکی از قانونهای فیزیک را کشف کرده بود که بر تمام عالم حکمفرماست.کشفیات نیوتنقانون نیروی گرانش او پس از شیوع طاعون و بازگشت به ملک مزروعی مادرش ، طی 18 ماه به آگاهیها و کشفهایی بیش از آنچه که دانشمندان دیگر در طول عمر خود دست می یابند، دست یافت. او در این مدت ساخت و ساز قانون نیروی گرانش را آغاز کرد. او در باره نور و رنگهای آن پژوهش کرد، دلیل جزر و مد را
با
تحقیق و بررسی در مورد اسحاق نیوتن
اختصاصی از ژیکو تحقیق اسحاق نیوتن 13ص با و پر سرعت .
 تحقیق اسحاق نیوتن 13ص
 تحقیق اسحاق نیوتن 13ص دسته بندی : علوم انسانی _ ادبیات و تاریخفرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) سال فایل قسمتی از محتوی متن ....  اسحاق نیوتن ت: مرد تولد و وفات: ( .
.
.
)س دوازدهم قمری محل تولد: مشخص نیست.
شهرت علمی و فرهنگی: خطاط از خوشنویسان گمنام بود.
به خط وی قطعه ای به قلم نستعلیق چهاردانگ و سه دانگ خوش ، با رقم: "حرره اسحق" ، در کتابخانهٔ ملی پاریس موجود است.
ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند .
ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در ۳۰ سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت.
پدرش مردی بوده است ضعیف، با رفتار غیر عادی زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد ج از مادر ظاهراٌ سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریباٌ مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار(شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصراٌ روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید برای وی سالهای دردناکی بود داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند.
آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند چنین به نظر می رسد که اول بار اوکه کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد.
بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج(که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند در این هنگام نیوتن ۱۵ ساله بود کمبریج در آن زمان دیگر آ فورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود.
نیوتن در آنجا مانند هزاران دانشجوی دیگر دوره کارشناسی، خود را غرق مطالعه آثار ارسطو و افلاطون می کرد نیوتن در یکی از روزهای سال ۱۶۶۳ یا ۱۶۶۴ شعار زیر را در کتابچه یادداشت خود وارد کرد.
افلاطون دوست من و ارسطو هم دوست من است، اما بهترین دوست من حقیقت است او از کارهای دکارت در هندسه تحلیلی شردوع کرده سریعاٌ تا مبحث روشهای جبری پیش آمده بود در آورتعداد صفحات : 13 صفحه  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق اسحاق نیوتن 13ص
اختصاصی از فایلکو تحقیق درمورد علم ژنتیک 35 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 38 پیشگفتارچرا از گربه ، بچه گربه و از بره متولد می شود ؟ چگونه شباهتهای والدین به فرزندان منتقل می شوند ؟ آیا همه بچه های یک جفت گربه عینا مثل هم و مثل والدین خود هستند ؟ آیا همه افراد یک جاندار کاملا شبیه یکدیگراند ؟ سرچشمه شباهتها و تفاوتهای جانداران از کجاست ؟ و اصولا مسئله وراثت چیست ؟ سالیان متمادی پاسخ این گونه پرسشها مبنای علمی نداشت . مثلا فکر می د که اگر در آبشخور ان مایی رنگ شاخه های درختان تبریزی ، فندق و شابلوط قرار دهند ، بره هایی که از آنها به دنیا می آیند دارای پشمی خوشرنگ ، زیبا ، و گرانقیمت خواهند بود . یا اگر ن باردار به جانوری زشت و بد منظر نگاه کنند نوزادی که به دنیا می آورند نیز بد قیافه و بدریخت ( شبیه به آن جانور ) خواهد بود .امروزه می دانیم بدن همه جانداران از سلول ساخته شده است و درون هر سلول مولکولهای مخصوصی به نام « ژن » هست . ژنها ، صفات مشابه و متفاوت جانداران را پدید می آورند . سلولهای بدن هر جاندار و ژنهای درون آنها از والدینش سرچشمه می گیرند و شباهتهای آنها هم از این راه به او منتقل می شوند . اما ساختمان و کار ژنها ممکن است اندکی مختلف باشند و همین اختلاف سبب تفاوتهایی در جانداران شود . شاخه ای از علم زیست شناسی که به توضیح این مطالب می پردازد ژنتیک یا علم وارثت نامیده می شود .آیزاک آسیموف دانشمند یی ، درباره تاریخ تلاشهایی که زیستشناسان برای پیدایش ژنتیک و توضیح مسائل مربوط به وراثت به عمل آورده اند باز بانی ساده و گیرا ، سخن می گوید .ژنتیکتعریف – هر نوع حیوان یا گیاه خصوصیاتی ساختمانی و فیزیولوژیک دارد که آنها را عموما به نسل بعد انتقال می دهد . اما آنچه از جانداران به نسل بعد منتقل می شود طرح کلی ساختمانی و فیزیولوژیک است ، به طوری که عموما میان والدین و فرزندان تفاوتهایی نیز مشاهده می شود . گاه نیز در فرزندی خاصه هایی دیده می شود که در پدر بزرگ یا مادربزرگش وجود داشته است و گاه خاصه هایی است که در خانواده آنها تازگی دارد .ژنتیک یا علم وراثت ، علمی است که شباهتها و تفاوتهای میان والدین و اولاد و عوامل و اسباب آنها را مطالعه می کند . یکی از این عوامل وراثت است . عامل دیگر محیط است .مطالعات مندلهزارها سال راز وراثت همچنان در باقی ماند . به سال 1865 ، گرگور مندل راه انتقال صفات از والدین به اولاد را کشف کرد . مندل کشیشی ن شهر برون ( شهر برنوی فعلی چک اسلوواکی ) بود . وی در ، علوم و ریاضیات تحصیل کرده بود و اوقات فراغت را در باغچه دیرخود نخود می کاشت و این کار را برای تهیه غذا نمی کرد بلکه به منظور مطالعه قوانین وراثت بدان دست می زد .مندل نخستین ی نبود که در این رشته مطالعه می کرد بلکه آنچه تا آن زمان در این تحقیق شده بود بی نتیجه مانده بود .علت توفیق مندل دو عامل بود :طرح مسئله به صورتی درست 2- تفسیر درست پاسخ حاصل .مندل در عین حال بسیار پرحوصله و پرکار بود و هشت سال تمام به پرورش نخود و مطالعه خصوصیات آن پرداخت و م از ده هزار بوته از این گیاه را با دقت از نظر گذرانید و نتیجه استنباطاتش را در یکی از نشریه های معمولی انجمن علمی محلی به چاپ رسانید . حاصل تحقیقات مندل در هشتم فوریه سال 1865 به چاپ رسید و گرچه سی و پنج سال بعد از آن تاریخ به اهمیت آن پی بردند ، این روز را روز تولد علم وراثت می شناسند .در مطالعات مندل سه خصوصیت دیده می شود :اول : به ترکیب یک یا دو گیاه راضی نمی شد بلکه در هر وهله ترکیبهای مشابه پرشمار انجام می داد تا عده زیادی اولاد حاصل را مطالعه کند .دوم : از آنجا که دورگه های حاصل پرشمار بودند توانست از ریاضیات استفاده ببرد . به عبارت دیگر روش کمی به کار برد .سوم : همه صفات یک گیاه را مورد مطالعه قرار نمی داد بلکه هر بار فقط یک جفت صفت را تحت نظر می گرفت ، آن هم صفاتی که مثل طول بوته ( بلندی یا کوتاهی ) شکل دانه ( صاف یا چین خورده ) تفاوت آشکار داشتند .فراموش نشود که در عصر مندل از وجود کروموزوم و ژن و تقسیم سلول اطلاعی در دست نبود و او فقط براساس نتایج آزمایشهایش به کشف قوانین وراثت توفیق یافته است. مندل از آن جهت نخود را برای مطالعه انتخاب کرده بود که کاشتن آن آسان ست و در مدت کوتاهی چند نسل از آن به دست می آید و بخصوص وضع گل نخود بسیار مناسب است و بدین معنی که پرچمها و مادگی گل نخود درون گلبرگهایش مخفی هستند و در آنها خود لقاح صورت می گیرد .مندل به منظور ترکیب دو بوته متفاوت و انجام دگر لقاح ، پرچمهای گلهای یک بوته را ، پیش از رسیدن مادگی گلهای همان بوته ، قطع می کرد و سپس دانه های گرده گلهای بوته دیگر را به دست خود روی کلاله مادی گلهای بی پرچم می نشاند .پیش از آنکه مندل به دگر لقاح دو بوته دارای دو صفت متفاوت اقدام کند ، هر یک از آنها را چند نسل می کاشت تا مطمئن شود از نظر
با
تحقیق درمورد علم ژنتیک 35 ص
اختصاصی از فایلکو مقاله کامل درباره علم ژنتیک 35 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 38 پیشگفتارچرا از گربه ، بچه گربه و از بره متولد می شود ؟ چگونه شباهتهای والدین به فرزندان منتقل می شوند ؟ آیا همه بچه های یک جفت گربه عینا مثل هم و مثل والدین خود هستند ؟ آیا همه افراد یک جاندار کاملا شبیه یکدیگراند ؟ سرچشمه شباهتها و تفاوتهای جانداران از کجاست ؟ و اصولا مسئله وراثت چیست ؟ سالیان متمادی پاسخ این گونه پرسشها مبنای علمی نداشت . مثلا فکر می د که اگر در آبشخور ان مایی رنگ شاخه های درختان تبریزی ، فندق و شابلوط قرار دهند ، بره هایی که از آنها به دنیا می آیند دارای پشمی خوشرنگ ، زیبا ، و گرانقیمت خواهند بود . یا اگر ن باردار به جانوری زشت و بد منظر نگاه کنند نوزادی که به دنیا می آورند نیز بد قیافه و بدریخت ( شبیه به آن جانور ) خواهد بود .امروزه می دانیم بدن همه جانداران از سلول ساخته شده است و درون هر سلول مولکولهای مخصوصی به نام « ژن » هست . ژنها ، صفات مشابه و متفاوت جانداران را پدید می آورند . سلولهای بدن هر جاندار و ژنهای درون آنها از والدینش سرچشمه می گیرند و شباهتهای آنها هم از این راه به او منتقل می شوند . اما ساختمان و کار ژنها ممکن است اندکی مختلف باشند و همین اختلاف سبب تفاوتهایی در جانداران شود . شاخه ای از علم زیست شناسی که به توضیح این مطالب می پردازد ژنتیک یا علم وارثت نامیده می شود .آیزاک آسیموف دانشمند یی ، درباره تاریخ تلاشهایی که زیستشناسان برای پیدایش ژنتیک و توضیح مسائل مربوط به وراثت به عمل آورده اند باز بانی ساده و گیرا ، سخن می گوید .ژنتیکتعریف – هر نوع حیوان یا گیاه خصوصیاتی ساختمانی و فیزیولوژیک دارد که آنها را عموما به نسل بعد انتقال می دهد . اما آنچه از جانداران به نسل بعد منتقل می شود طرح کلی ساختمانی و فیزیولوژیک است ، به طوری که عموما میان والدین و فرزندان تفاوتهایی نیز مشاهده می شود . گاه نیز در فرزندی خاصه هایی دیده می شود که در پدر بزرگ یا مادربزرگش وجود داشته است و گاه خاصه هایی است که در خانواده آنها تازگی دارد .ژنتیک یا علم وراثت ، علمی است که شباهتها و تفاوتهای میان والدین و اولاد و عوامل و اسباب آنها را مطالعه می کند . یکی از این عوامل وراثت است . عامل دیگر محیط است .مطالعات مندلهزارها سال راز وراثت همچنان در باقی ماند . به سال 1865 ، گرگور مندل راه انتقال صفات از والدین به اولاد را کشف کرد . مندل کشیشی ن شهر برون ( شهر برنوی فعلی چک اسلوواکی ) بود . وی در ، علوم و ریاضیات تحصیل کرده بود و اوقات فراغت را در باغچه دیرخود نخود می کاشت و این کار را برای تهیه غذا نمی کرد بلکه به منظور مطالعه قوانین وراثت بدان دست می زد .مندل نخستین ی نبود که در این رشته مطالعه می کرد بلکه آنچه تا آن زمان در این تحقیق شده بود بی نتیجه مانده بود .علت توفیق مندل دو عامل بود :طرح مسئله به صورتی درست 2- تفسیر درست پاسخ حاصل .مندل در عین حال بسیار پرحوصله و پرکار بود و هشت سال تمام به پرورش نخود و مطالعه خصوصیات آن پرداخت و م از ده هزار بوته از این گیاه را با دقت از نظر گذرانید و نتیجه استنباطاتش را در یکی از نشریه های معمولی انجمن علمی محلی به چاپ رسانید . حاصل تحقیقات مندل در هشتم فوریه سال 1865 به چاپ رسید و گرچه سی و پنج سال بعد از آن تاریخ به اهمیت آن پی بردند ، این روز را روز تولد علم وراثت می شناسند .در مطالعات مندل سه خصوصیت دیده می شود :اول : به ترکیب یک یا دو گیاه راضی نمی شد بلکه در هر وهله ترکیبهای مشابه پرشمار انجام می داد تا عده زیادی اولاد حاصل را مطالعه کند .دوم : از آنجا که دورگه های حاصل پرشمار بودند توانست از ریاضیات استفاده ببرد . به عبارت دیگر روش کمی به کار برد .سوم : همه صفات یک گیاه را مورد مطالعه قرار نمی داد بلکه هر بار فقط یک جفت صفت را تحت نظر می گرفت ، آن هم صفاتی که مثل طول بوته ( بلندی یا کوتاهی ) شکل دانه ( صاف یا چین خورده ) تفاوت آشکار داشتند .فراموش نشود که در عصر مندل از وجود کروموزوم و ژن و تقسیم سلول اطلاعی در دست نبود و او فقط براساس نتایج آزمایشهایش به کشف قوانین وراثت توفیق یافته است. مندل از آن جهت نخود را برای مطالعه انتخاب کرده بود که کاشتن آن آسان ست و در مدت کوتاهی چند نسل از آن به دست می آید و بخصوص وضع گل نخود بسیار مناسب است و بدین معنی که پرچمها و مادگی گل نخود درون گلبرگهایش مخفی هستند و در آنها خود لقاح صورت می گیرد .مندل به منظور ترکیب دو بوته متفاوت و انجام دگر لقاح ، پرچمهای گلهای یک بوته را ، پیش از رسیدن مادگی گلهای همان بوته ، قطع می کرد و سپس دانه های گرده گلهای بوته دیگر را به دست خود روی کلاله مادی گلهای بی پرچم می نشاند .پیش از آنکه مندل به دگر لقاح دو بوته دارای دو صفت متفاوت اقدام کند ، هر یک از آنها را چند نسل می کاشت تا مطمئن شود از نظر
با
مقاله کامل درباره علم ژنتیک 35 ص
اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درباره نیوتن با و پر سرعت .
تحقیق درباره نیوتن
تحقیق درباره نیوتن دسته بندی : کتاب ، جزوه  _ مشاهیر ، بیوگرافی ، تحقیق
فرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده )فروشگاه کتاب : مرجع فایل   قسمتی از محتوای متن ...نیوتن فیزیکدان و ریاضیدان بزرگ انگلیسی در سال درگذشت گالیله به دنیا آمد. او به دلیل هوش سرشار خود در هفده سالگی به طور رایگان وارد کمبریج شد و به سرعت از ان خود پیشی گرفت. در سال ۱۶۶۳ به دلیل همه گیر شدن بیماری طاعون نیوتون مجبور به ترک شد و در مدت ۱۸ ماه که بیشتر مراکز علمی اروپا بسته بود نیوتون به خودسازی علمی خویش پرداخت. او در این مدت نظریه ذره ای نور- قانون جاذبه عمومی و بسیاری از نظریات خود را پایه گذاری کرد. نیوتون در ادامه کارهای کپلر دلیل بیضی بودن مسیر سیاره ها را یافت وقانون جاذبه عمومی را کشف کرد. نیوتون حاصل پژوهشهای خود را در کت به نام اصول ریاضی فلسفه طبیعی نوشت. این کتاب مشتمل بر قانون های نیوتن درباره حرکت است. نیوتن با استفاده از قانون جاذبه عمومی اثر ماه بر زمین را که بصورت جزر و مد ظاهر می شود شرح داد. نیوتن نخستین تلسکوپ بازت را ساخت. او با ساختن تلسکوپ و اهدای آن به انجمن سلطنتی انگلیس به عضویت این انجمن در آمد. از اکتشافات دیگر نیوتن تهیه منشور برای تجزیه نور بود که با آن طیف تشکیل دهنده نور سفید را مشاهده کرد. خانواده و دوران کودکی ایزاک نیوتن که در روز 25 دسامبر 1642 یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد آن کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند. نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد. پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در 30 سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت. پدرش مردی بوده است ضعیف ، با رفتار غیر عادی ، زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد ، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت. او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد. ج از مادر ظاهرا سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریبا مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد. نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار (شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصرا روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید. برای وی سالهای دردناکی بود، داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند. آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند. کشف استعداد چنین به نظر می رسد که اول بار او که کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد. بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج (که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد. زیا مادر نیتعداد صفحات : 7 صفحه  متن کامل را می توانید بعد از پرداخت آنلاین ، آنی نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.پس از پرداخت، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد. « پشتیبانی فروشگاه مرجع فایل این امکان را برای شما فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده  نمایید »/images/spilit.png 
با
تحقیق درباره نیوتن
سیب نیوتن که او را به فکر فرو برد و کارهای اینشتین که فیزیک را متحول کرد هر دو مفهومی را در دل خود نهان دارند و آن هم گرانش است. گرانشی که ضعیف تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید و عجیب تر از آن چیزی است که تصورش را می کنید. ۲۰ واقعیت گرانشی ۱- آبی ون کنوبی٬ شخصیت جنگ ستارگان در جایی گفت: «این نیرو ما را دربر می گیرد و در ما نفوذ می کند؛ این نیرو ک شان را در کنار یکدیگر منسجم نگه می دارد.» او احتمالاً داشت درباره ی گرانش صحبت می کرد. ویژگی جذبی گرانش٬ اساساً نه تنها سبب منسجم نگه داشتن ک شان می شود بلکه در ما نفوذ می کند٬ به طور فیزیکی در ما گسترش می یابد و ما را روی زمین نگه می دارد. ۲- نیروی گرانش دوگانگی ندارد؛ یعنی فقط جذب می کند٬ دفع نمی کند. ۳- ناسا در تلاش است تا تراکتور پرتویی tractor beam بسازد تا با کمک آن بتواند اجرام را به طور فیزیکی جابه جا کند و نوعی نیروی جذبی برای غلبه بر گرانش ایجاد کند. ۴- مسافران قطارهای هوایی شهربازی ها و فضانوردان ایستگاه فضایی٬ ریزگرانش را تجربه می کنند – که به اشتباه گرانش صفر گفته می شود- زیرا آن ها با همان سرعت وسیله حرکت می کنند. ۵- اگر فردی که وزنش روی زمین حدود ۶۸ کیلوگرم است این امکان را داشت که روی سیاره ی مشتری بایستد٬ وزنش به ۱۶۰ کیلوگرم افزایش می یافت. هرچقدر جرم یک سیاره ی بیشتر باشد گرانش اش هم بیشتر می شود. ۶- برای این که بتوانید بر جاذبه ی گرانش غلبه کنید باید با سرعت ۱۱ کیلومتر بر ثانیه حرکت کنید. این سرعت همان سرعت فرار زمین است. ۷- از میان چهار نیروی اساسی٬ گرانش ضعیف ترین نیرو است. سه تای دیگر عبارت اند: الکترومغناطیس٬ نیروی هسته ای ضعیف (مسئول واپاشی اتم) و نیروی هسته ای قوی که هسته های اتم ها را کنار یکدیگر نگه می دارد. ۸- آهن ربایی به اندازه ی یک سکه ی ۱۰ سنتی آن قدر نیروی الکترومغناطیسی دارد که بر همه ی نیروی گرانشی زمین غلبه کند و آن را به یخچال بچسباند. ۹- سیبی بر سر آیزاک نیوتن اصابت نکرد٬ اما سبب شد تا فکر کند که این نیرویی که باعث سقوط سیب می شود ممکن است حرکت ماه به دور زمین را هم تحت تأثیر خود داشته باشد. ۱۰- این سیب در تفکر نیوتن به گونه ای بود که وی را به سوی نگارش نخستین قانون مربع مع علم هدایت کرد:f = g * (mm)/r² . به عبارت دیگر اگر جسمی دو برابر دورتر شود نیروی جاذبه ی گرانش یک چهارم برابر خواهد شد. ۱۱- همچنین قانون مربع مع گرانش بیان می کند که از نظر فنی٬ تأثیر جاذبه ی گرانش تا بی نهایت ادامه دارد! ۱۲- لغت گرانش gravity از واژه ی لاتین gravis به معنی سنگین٬ ریشه گرفته است. ۱۳- گرانش٬ به هرچیزی بدون توجه به میزان جرم٬ با نرخ ثابتی شتاب وارد می کند. اگر شما دو توپ یک اندازه اما با جرم های متفاوت از بام منزل تان به سمت پایین رها کنید٬ آن ها در یک زمان به زمین برخورد می کنند. هرچقدر جسمی سنگین تر باشد اینرسی بزرگ تری خواهد داشت که از سرعت بیشتری که ممکن است نسبت به جرم سبک تر داشته باشد جلوگیری می کند. ۱۴- نخستین بار٬ در نظریه ی نسبیت عام اینشتین از گرانش به عنوان خمیدگی فضا-زمان یاد شد که چارچوب فیزیکی عالم را شکل می دهد. ۱۵- هر چیزی که جرم داشته باشد فضا-زمان پیرامون خود را خم می کند. در سال ۲۰۱۱ ٬ آزمایش فضاپیما b گرانش ناسا نشان داد که زمین فضای اطراف خود را می کشد مانند این می ماند کهتیله ای در حال چرخش در عسل باشد؛ دقیقاً همان چیزی که اینشتین پیش بینی کرد. ۱۶- اجرام سنگین همان طور که فضای اطراف خود را خم می کنند گاهی اوقات می توانند نوری که از کنار آن ها در حال عبور است را از مسیرش منحرف کنند؛ شبیه به کاری که عدسی های شیشه ای انجام می دهند. عدسی های گرانشی می توانند ک شان ها دوردست را بزرگ تر کنند یا با خمیده نورشان اشکال غیرعادی از آن ها نمایان کنند. ۱۷- مسئله ی اجسام سه گانه حدود ۳۰۰ سال است که فیزیک دانان را به چالش کشیده است. این مسئله به محاسبه ی همه ی الگوهایی می پردازد که سه جسم در حالی که فقط از گرانش تأثیر می گیرند بتوانند به دور یکدیگر بگردند. تا به امروز فقط ۱۶ الگو برای این مسئله مطرح شده است که از ۱۳تای آن ها در مارس امسال کشف شد. ۱۸- هرچند آن سه نیروی اساسی دیگر به زیبایی با مکانیک کوانتوم تطابق دارند٬ گرانش به طور لجوجانه ی با آن مطابق نمی شود؛ اگر معادلات کوانتوم گرانش را وارد بازی خود کنند٬ دیگر صادق نخواهند بود. این که چگونه بتوان این دو مفهوم کاملاً دقیق اما متناقض عالم را با یکدیگر آشتی داد یکی از بزرگ ترین پرسش های فیزیک است. ۱۹- طبق گفته ی آمبر استور٬ فیزیکدان رصدخانه ی امواج گرانشی ligo : برای این که بهتر گرانش را درک کنیم٬ دانشمندان به دنبال امواج گرانشی یا لرزه هایی در فضا-زمان هستند که از چیزهایی مانند برخورد سیاه چاله ها و انفجار ستاره ها سرچشمه می گیرند. ۲۰- اگرمحققان امواج گرانشی را آشکار کنند٬ می توانند با کمک آن ها کیهان را به گونه ای بینند که هرگز پیش از این دیده نشده است. استور می گوید: « هر زمانی که ما به روش جدید به عالم نگاه کردیم٬ درک مان از آن کاملاً دگرگون شده است. اختصاصی از فایلکو مقاله کامل درباره ی مکانیک با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 15  ی مکانیکتعریف ی مکانیک شاخه ای از ی است که با طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و ماشین ها سروکار دارد. همچنین این رشته در ارتباط نزدیک با ماشینهایی است که کارهای متنوع بسیار و یا تبدیل انرژی های مختلف نظیر انرژی خورشید، انرژی هسته ای و انرژی شیمیایی را به انرژی حرکتی انجام می دهند. ی مکانیک نقش بسزایی در بالا بردن امنیت زندگی، بهبود کیفیت کلی زندگی، و نیز ایجاد شور و نشاط اقتصادی ایفا می کند. ی مکانیک در نقش زمینه ای برای سایر علوم فیزیکی می باشد. به جرئت می توان گفت که ی مکانیک گسترده ترین رشته ی از نظر دامنه فعالیت ها و کاربردها است. ان مکانیک، اصول اساسی نیرو، انرژی، حرکت و گرما را به کار برده و با دانش تخصصی خود، سیستم های مکانیکی و دستگاه ها و فرآیندهای گرمایی را طراحی کرده و می سازند. ان مکانیک، گستره وسیعی از دستگاه ها، فرآورده ها و فرآیندها را تولید می کنند؛ به عنوان نمونه:موتورها و سیستم های کنترل خودرو و هواپیما، نیروگاه های الکتریکی، دستگاه های پزشکی، اجزا و قطعه های گوناگون از موتورهای با ابعاد میکروسکوپی گرفته تا چرخ دنده های غول آسا، فناوری لیزر، طراحی و ساخت به کمک رایانه، ماشینی یا خ رسازی (اتوماسیون) و روباتیک، انواع گوناگونی از فرآورده های مصرفی از دستگاه های تهویه مطبوع گرفته تا رایانه های شخصی و تجهیزات ورزشی، ماشین ها و دستگاه هایی که هر یک از فرآورده های بالا را به صورت انبوه تولید می کنند.می توان گفت تقریباً همه جنبه های زندگی، در ارتباط با ی مکانیک هستند. هر چیزی که حرکت کند یا انرژی مصرف نماید، احتمالاً یک مکانیک در طراحی یا ساخت آن نقش داشته است.• چرخ دنده ان مکانیک معروفچند تن از ان مکانیک معروف که پیش از این می زیسته اند، عبارت اند از:• کارل (فردریش) بنز (۱۸۴۴-۱۹۲۹): مخترع موتور های دیزلی و بنیان گذار موتور های احتراق داخلی ( هم دوره با دایملر و می باخ)و سازنده اولین خودروی تجاری ، مبدع پدال گاز در خودرو و سیستم جرقه زنی با استفاده از شمع و باتری، مخترع کلاچ و مکانیزم تعویض دنده ، کاربراتور و رادیاتور نیز از اختراعات اوست.• گوتلیب ویلهلم دایملر (۱۸۳۴-۱۹۰۰): و طراح صنعتی ، به همراه می باخ مخترع اولین موتور سیکلت (دوچرخه موتور دار)و پیشرو در گسترش موتور های احتراق داخلی، پدر بزرگ موتور های احتراق داخلی.• چستر کارل سون (۱۹۰۶-۱۹۶۸): دستگاه زیرا از نو آوری های اوست.• ساموئل کولت (۱۸۱۴-۱۸۶۲): سازنده اسلحه کولت.• سویچیرو هوندا (۱۹۰۶-۱۹۹۱): بنیان گذار شرکت معروف هوندا.• آیزاک سینگر (سینجر) (۱۸۱۱-۱۸۷۵): سازنده نخستین چرخ خیاطی خانگی.• آلفرد برنارد نوبل: پایه گذار شه جایزه نوبل.• رو ف دیزل: سازنده موتورهای معروف دیزل که با گازوئیل کار می کنند.• ویلیس کریر: مخترع تهویه مطبوع• دونالد کرن:در زمینه مبدلهای حرارتی خدمات ارزنده ای بر جای نهاد و مولف کتاب heat exchanger design نیز می باشد.• می باخ ویلهلم(1846-1929): و طراح صنعتی، صاحب نشان میباخ، همکاری با دایملر در ساخت موتور های احتراق داخلی و موتور های چهار زمانه،دارنده ای افتخاری از اشتوتگارت، عضو افتخاری انجمن ین آلمان.• نیکلاس اتو(1832 91): ومخترع اولین موتور احتراق داخلی با بازدهی مطلوب ،تعمیم دهنده مفهوم چهار زمانه به موتورهای احتراق داخلی.• جیمز وات : تکمیل کننده موتور بخار و پدر انقلاب صنعتیزمینه های فعالیّت در ی مکانیکزمینه های فعالیّت ی مکانیک به طور جامع تر عبارت اند از:• در زمینه طراحی:• ماشین ها و دستگاه هایی که هر نوع محصولی را ساخته و بسته بندی می کنند.• تجهیزات گردنده مانند پمپ ها، فشرده سازها (کمپرسورها)، دمنده ها، توربوماشین ها (توربین ها و ...).• موتورهای درون سوز• مخزن های تحت فشار، رآکتورها، مبادله کن های گرمایی، دیگ های بخار• سامانه های لوله کشی• وسیله های نقلیه مانند خودرو، کامیون، اتوبوس، هواپیما، قطار و ...• تجهیزات حمل مواد مانند تسمه نقّاله ها، روبات ها و ...• طراحی کنترلر برای سیستمهای دینامیکی• طراحی سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش و سرمایش در ساختمان ها• در زمینه تحلیل:• ش ت دستگاه ها• بهبود عملکرد و قابلیّت اطمینان• انتقال گرما• ارتعاشات مکانیکی، آ تیک• پیزوالکتریک• در زمینه آزمایش:o آزمایش کیفیّت، امنیّت و قابلیّت اطمینانِ فرآورده ها، دستگاه ها و فرآیندها• در زمینه فرآیندهای ساخت و تولید• فرایندهای ماشینکاری سنتی• فرایندهای ماشینکاری غیر سنتی• فرایندهای شکل دهی شامل شکل دهی ورقی و حجمی• طراحی و ساخت قالبها و قیود• روشهای اتصال و جوشکاری• عملیات حرارتی
با
مقاله کامل درباره ی مکانیک
اختصاصی از ژیکو اسحاق نیوتن با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 13 اسحاق نیوتن ت: مردتولد و وفات: ( ... )س دوازدهم قمریمحل تولد: مشخص نیست.شهرت علمی و فرهنگی: خطاطاز خوشنویسان گمنام بود. به خط وی قطعه ای به قلم نستعلیق چهاردانگ و سه دانگ خوش ، با رقم: "حرره اسحق" ، در کتابخانهٔ ملی پاریس موجود است.ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند . ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در ۳۰ سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت.پدرش مردی بوده است ضعیف، با رفتار غیر عادی زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد ج از مادر ظاهراٌ سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریباٌ مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار(شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصراٌ روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید برای وی سالهای دردناکی بود داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند.آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند چنین به نظر می رسد که اول بار اوکه کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد.بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج(که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند در این هنگام نیوتن ۱۵ ساله بود کمبریج در آن زمان دیگر آ فورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود. نیوتن در آنجا مانند هزاران دانشجوی دیگر دوره کارشناسی، خود را غرق مطالعه آثار ارسطو و افلاطون می کرد نیوتن در یکی از روزهای سال ۱۶۶۳ یا ۱۶۶۴ شعار زیر را در کتابچه یادداشت خود وارد کرد.افلاطون دوست من و ارسطو هم دوست من است، اما بهترین دوست من حقیقت است او از کارهای دکارت در هندسه تحلیلی شردوع کرده سریعاٌ تا مبحث روشهای جبری پیش آمده بود در آوریل ۱۶۶۵ که نیوتن درجه کارشناسی خود را گرفت، دوره آموزشی او که می توانست چشمگیرترین دوره در کل تاریخ باشد بدون هیچگونه شناسایی رسمی به اتمام رسید.● تئوری نور قانون جاذبه عمومیدر حدود سال ۱۶۶۵ مرض طاعون شیوع یافت و دانشجویان خود را مرخص کرد نیوتن به زادگاه خود مراجعت کرد همین موقع بود که هوش و استعداد نابغه بزرگ آشکار گشت زیرا تمام کتابها و جزوه های خود را در جا گذاشته بود فکر خود رذا آزاد گذاشت که به تنهایی از منابع خاص خود استفاده نماید در این هنگام نیوتن بیش از ۲۲ سال نداشت ولی بیش از ارشمیدس و دکارت در باره معرفت ساختمان جهان دقیق شده بود نیوتن ضمن دو سالی که در وولستو بود حساب عناصر بی نهایت کوچک قانون جاذبه عمومی را کشف کرد و تئوری نور را بنیان گذاشت این داستان که سقوط سیبی از درخت نیوتن را به فکر کشف جاذبه عمومی انداخته است به نظر درست می آید او از آن لحظه این پرسشها را برای خود مطرح کرد: چرا سیب به پایین و نه بالا سقوط می کند؟ و چرا ماه بر زمین نمی افتد؟ این شه ها بعدها او را به کشف قانون نیروی گرانش رهنمون شدند هنگامی که نیوتن چندین سال بعد پاسخ این پرسش را توانست بیابد در واقع یکی از قانونهای فیزیک راکشف کرده بود که بر تمام عالم حکمفرماست.قانون نیروی گرانش او پس از شیوع طاعون و بازگشت به ملک مزروعی مادرش، طی ۱۸ ماه به آگاهیها و کشفهایی بیش از آنچه که دانشمندان دیگر در طول عمر خود دست می یابند، دست یافت او در این مدت ساخت و ساز قانون نیروی گرانش را آغاز کرد او در باره نور و رنگهای آن پژوهش کرد دلیل جزر و مد را کشف کرد قوانین و حرکات بخصوصی را به درستی تشخیص دادو معادله هایی برای آن نوشت که بعدها اساس و بنیان دانش مکانیک شد در مورد نیروی گرانش نیوتن معتقد بود که نه تنها زمین چنین نیروی گرانشی دارد بلکه تمام اجسام و اجرام چنین خصوصیتی دارند.روزی که او منشوری را در دست گرفت واجازه داد تا پرتو نور خورشید از میان آن بتابد او با این کار کشف کرد که نور سفید به هنگام ورود به منشور شیشه ای منحرف می شود و به ۷ پرتو نور اصلی با رنگهای گوناگون تجزیه می شود آنها رنگهای رنگین کمان هستند که طیف یا بیناب نامیده می شوند و عبارتند از: سرخ، نارنجی، زرد، سبز،
با
اسحاق نیوتن
اختصاصی از رزفایل تحقیق و بررسی در مورد اسحاق نیوتن 13ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 13 اسحاق نیوتن ت: مردتولد و وفات: ( ... )س دوازدهم قمریمحل تولد: مشخص نیست.شهرت علمی و فرهنگی: خطاطاز خوشنویسان گمنام بود. به خط وی قطعه ای به قلم نستعلیق چهاردانگ و سه دانگ خوش ، با رقم: "حرره اسحق" ، در کتابخانهٔ ملی پاریس موجود است.ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند . ایزاک نیوتن که در روز ۲۵ دسامبر ۱۶۴۲ یعنی سال مرگ گالیله متولد شد از خانواده ای است که افراد ان کشاورز مستقل و متوسط الحال بودند و مجاور دریا در قریه وولستو می زیستند نیوتن قبل از موعد متولد شد و زودرس به دنیا آمد و چنان ضعیف بود که مادر گمان برد او حتی روز اول زندگی را نتواند به پایان برد پدرش نیز در عین حال اسحق نام داشت و در ۳۰ سالگی و قبل از تولد فرزندش در گذشت.پدرش مردی بوده است ضعیف، با رفتار غیر عادی زودرنج و عصبی مزاج مادرش هانا آیسکاف زنی بود مقتصد، خانه داری بود صاحب کفایت و صنعتگری با لیاقت آیزاک دوره کودکی شادی نداشت او سه ساله بود که مادرش با بارناباس المیت کشیش مرفه با سنی دو برابر سن خود ازدواج کرد ج از مادر ظاهراٌ سخت بر شخصیت او اثر گذاشت و تقریباٌ مسلم است که رفتار بعدی وی نسبت به ن را نیز شکل داد نیوتن هیچگاه ازدواج نکرد اما یکبار(شاید هم دو بار) نامزد کرد به نظر می آمد که تمرکز او منحصراٌ روی کارش بود نه سالی که نیوتن در وولستو جدا از مادر گذرانید برای وی سالهای دردناکی بود داستانهایی بر سر زبان است که نیوتن جوان از قبه کلیسا بالا می رفت تا نورث ویتام ده مجاور را که مادرش اینک در آن زندگی می کرد، از دور ببیند.آموزش ابت رسمی نیوتن در دو مدرسه کوچک د ده های اسکلینگتن و راچفورد صورت گرفته بود که هر دو برای رفت و آمد روزانه به خانه او نزدیک بودند چنین به نظر می رسد که اول بار اوکه کشیشی به نام ویلیام آیسکاف بوده است متوجه شد که در نیوتن استعدادی مافوق ک ن عادی وجود دارد.بدین ترتیب ویلیام آیسکاف مادر را مجاب کرد که کودک را به کمبریج(که خودش نیز از شاگردان قدیمی این بود) بفرستد زیا مادر نیوتن قصد داشت وی را در خانه نگهدارد تا در کارهای مزرعه به او کمک کند در این هنگام نیوتن ۱۵ ساله بود کمبریج در آن زمان دیگر آ فورد را از مقام اولی که داشت خلع کرده به قلب پیوریتانیسم انگلیس و کانون زندگی روشنفکری آن کشور بدل شده بود. نیوتن در آنجا مانند هزاران دانشجوی دیگر دوره کارشناسی، خود را غرق مطالعه آثار ارسطو و افلاطون می کرد نیوتن در یکی از روزهای سال ۱۶۶۳ یا ۱۶۶۴ شعار زیر را در کتابچه یادداشت خود وارد کرد.افلاطون دوست من و ارسطو هم دوست من است، اما بهترین دوست من حقیقت است او از کارهای دکارت در هندسه تحلیلی شردوع کرده سریعاٌ تا مبحث روشهای جبری پیش آمده بود در آوریل ۱۶۶۵ که نیوتن درجه کارشناسی خود را گرفت، دوره آموزشی او که می توانست چشمگیرترین دوره در کل تاریخ باشد بدون هیچگونه شناسایی رسمی به اتمام رسید.● تئوری نور قانون جاذبه عمومیدر حدود سال ۱۶۶۵ مرض طاعون شیوع یافت و دانشجویان خود را مرخص کرد نیوتن به زادگاه خود مراجعت کرد همین موقع بود که هوش و استعداد نابغه بزرگ آشکار گشت زیرا تمام کتابها و جزوه های خود را در جا گذاشته بود فکر خود رذا آزاد گذاشت که به تنهایی از منابع خاص خود استفاده نماید در این هنگام نیوتن بیش از ۲۲ سال نداشت ولی بیش از ارشمیدس و دکارت در باره معرفت ساختمان جهان دقیق شده بود نیوتن ضمن دو سالی که در وولستو بود حساب عناصر بی نهایت کوچک قانون جاذبه عمومی را کشف کرد و تئوری نور را بنیان گذاشت این داستان که سقوط سیبی از درخت نیوتن را به فکر کشف جاذبه عمومی انداخته است به نظر درست می آید او از آن لحظه این پرسشها را برای خود مطرح کرد: چرا سیب به پایین و نه بالا سقوط می کند؟ و چرا ماه بر زمین نمی افتد؟ این شه ها بعدها او را به کشف قانون نیروی گرانش رهنمون شدند هنگامی که نیوتن چندین سال بعد پاسخ این پرسش را توانست بیابد در واقع یکی از قانونهای فیزیک راکشف کرده بود که بر تمام عالم حکمفرماست.قانون نیروی گرانش او پس از شیوع طاعون و بازگشت به ملک مزروعی مادرش، طی ۱۸ ماه به آگاهیها و کشفهایی بیش از آنچه که دانشمندان دیگر در طول عمر خود دست می یابند، دست یافت او در این مدت ساخت و ساز قانون نیروی گرانش را آغاز کرد او در باره نور و رنگهای آن پژوهش کرد دلیل جزر و مد را کشف کرد قوانین و حرکات بخصوصی را به درستی تشخیص دادو معادله هایی برای آن نوشت که بعدها اساس و بنیان دانش مکانیک شد در مورد نیروی گرانش نیوتن معتقد بود که نه تنها زمین چنین نیروی گرانشی دارد بلکه تمام اجسام و اجرام چنین خصوصیتی دارند.روزی که او منشوری را در دست گرفت واجازه داد تا پرتو نور خورشید از میان آن بتابد او با این کار کشف کرد که نور سفید به هنگام ورود به منشور شیشه ای منحرف می شود و به ۷ پرتو نور اصلی با رنگهای گوناگون تجزیه می شود آنها رنگهای رنگین کمان هستند که طیف یا بیناب نامیده می شوند و عبارتند از: سرخ، نارنجی، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش او تمام این کشفیات را در یک دوره زمانی ۱۸ ماهه به انجام
با
تحقیق و بررسی در مورد اسحاق نیوتن 13ص
اختصاصی از نیک فایل کتاب صوتی ش تن مرزهای عملکرد با و پر سرعت .
کتاب صوتی ش تن مرزهای عملکرد
کتاب صوتی ش تن مرزهای عملکرد چگونه در یک روز کارهایی انجام دهیم که دیگران در یک هفته قادر به انجام آن نیستند؟ زمان رانندگی و رفت و آمد را به یادگیری و رشد کارتان اختصاص دهید! نسخه صوتی کتاب: ش تن مرزهای عملکرد ش تن مرزهای عملکرد چگونه در یک روز کارهایی انجام دهیم که دیگران در یک هفته قادر به انجام آن نیستند؟ اگر معمولا خسته هستید و در محل کارتان بازده لازم را ندارید و در خانه انرژی کافی برای گذراندن با افراد خانواده را ندارید، مدیریت عملکرد مهم ترین مهارتی است که باید بیاموزید. • قهرمانان ورزشی چگونه به رکوردهای خارق العاده دست می یابند؟
• چهار منبع اصلی انرژی ما و روش بازی آنها
• روش تبدیل کارهای مهم به عادت های روزانه
• روش های افزایش انرژی فیزیکی با تصحیح تغذیه و استراحت
• ایده هایی برای افزایش سریع عملکرد در کار و زندگی شخصی
• چگونه با تناوبی روز کاری بیشترین عملکرد را داشته باشیم؟ سرفصل مطالب کتاب مقدمه: …………………………………………………………………………………………۶ 
فصل ۱: رازهای افزایش عملکرد شخصی………………………………………….۹ 
فصل ۲: شارژ انرژی فیزیکی…………………………………………………………..۳۳ 
فصل ۳: شارژ انرژی احساسی……………………………………………………….۴۹ 
فصل ۴:  شارژ انرژی فکری…………………………………………………………….۶۷ 
فصل ۵: شارژ روحیه………………………………………………………………………۸۳ 
فصل ۶: ساخت عادت های عمیق……………………………………………………۹۳ 
فصل ۷: مدیریت زمان……………………………………………………………………۱۰۵ 
فصل ۸: افزایش بیشتر عملکرد………………………………………………………۱۱۹ بخشی از مقدمه کتاب هر روز که علم پیشرفت می کند و ارتباطات بیشتر می شود، دستاوردها و عملکرد شخصی افراد کاهش می یابد. اغلب مردم جهان امروزه بسیار خسته تر و بی حوصله تر از گذشته هستند و به سختی می توانند بر انجام یک کار بزرگ تمرکز کنند.
این موضوع دلایل مختلفی دارد و به موارد فراوانی بستگی دارد: از آلودگی هوا گرفته تا افزایش اطلاعاتی که در روز با آنها برخورد می کنیم. ولی نکته مهمی که در این کتاب به آن می پردازیم آن است که اغلب افراد به خودشان و بدنشان به عنوان سرمایه ای ارزشمند نگاه نمی کنند و با عملکرد آن آشنا نیستند و در حفظ و نگهداری بهتر آن نمی کوشند.
سلامتی، شاد و افزایش عملکرد سه عامل کاملا مرتبط به همدیگر هستند و ی نمی تواند در بدترین شرایط سلامتی باشد، شاداب نباشد و در عین حال عملکرد بالایی از خود نشان دهد.
پس تا دیر نشده است بیایید با این اصول آشنا شویم و با ایجاد تغییراتی در زندگی و عادت های روزانه خود، سلامتی و عملکرد بهتری داشته باشیم.
امروزه مردم کمتر از گذشته کارها را به اتمام می رسانند و رضایت اشخاص از فعالیت های روزانه کمتر شده است. البته منظور ما این نیست که نمی توان عملکرد بالایی داشت. ما می توانیم زندگی فوق العاده ای داشته باشیم و هر روز از سلامتی، شاد و عملکرد خارق العاده خود لذت ببریم.
زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که سال های سال از آن را بدون دستاوردی قابل توجه سپری کنیم. کبیر فقط ۳۳ سال وزارت کرد و در همین مدت کوتاه مدرسه دارالفنون را تاسیس کرد، رو مه وقایع اتفاقیه را منتشر کرد، قراولخانه ایجاد کرد و اصلاحات اجتماعی بزرگی انجام داد. آیزاک آسیموفِ نویسنده در طول زندگی خود بیش  از ۵۰۰ کتاب نوشت!
فرض کنید می توانستیم کارهای ۵۵ سال آینده را فقط در یک سال انجام دهیم. در این صورت از زندگی خود بهره بسیار بیشتری می بردیم. انجام کارهایی که افراد معمولی در ۵ سال انجام می دهند در یک سال، دور از واقعیت نیست. فقط باید با روش های افزایش عملکرد شخصی آشنا شویم و آنها را هر روز به کار گیریم.
ما در این کتاب درباره تبدیل شدن به دستگاهی که بازده بالایی دارد و کارهای زیادی انجام می دهد، صحبت نمی کنیم. شاد و سلامتی ما به عوامل مهمی مانند داشتن دوستی های ارزشمند، تفریح و استراحت بستگی دارد.
نظر ما این است که می توان در طول روز کار بسیار پرمعنا و قابل توجهی انجام داد و سپس با انرژی فراوان به خانه رفت و با خانواده و دوستان اوقات خوشی را سپری کرد. اگر به دنبال چنین زندگی هستید این کتاب دقیقا برای شما نوشته شده است.
کتاب «ش تن مرزهای عملکرد» فقط درباره افزایش لحظه ای عملکرد صحبت نمی کند. هر فردی شاید بر اثر اشتیاق لحظه ای، عملکرد بسیار بالایی داشته باشد. کمتر از ۵ درصد افرادی که نواختن گیتار را آغاز می کنند، یادگیری را آنقدر ادامه می دهند تا یک آهنگ را به طور کامل فرا بگیرند. ۹۵ درصد بقیه بر اثر شوق لحظه ای تصمیم به فراگیری گیتار می گیرند و البته قبل از یادگیری حتی یک آهنگ، از ادامه کار منصرف می شوند.
در این کتاب درباره عملکرد پایدار صحبت می کنیم، یعنی صرفنظر از اتفاقات و شرایط اطراف بتوانیم عملکرد معقول و قابل توجهی داشته باشیم.
شاید شما خواننده گرامی کارمندی هستید که با خود می شید چرا باید در محل کارم عملکرد خارق العاده ای داشته باشم؟ حقوقم ارتباطی با عملکرد شخصی من ندارد و بارها کارهای ارزشمندی انجام داده ام که هیچ پاداشی به دنبال نداشت و حتی شاید دیگران آنرا به نام خود تمام کرده اند. بله ممکن است در محل کار شما چنین شرایطی وجود داشته باشد، ولی از شما سوالی داریم. آیا دوست دارید از کارتان و همچنین زندگی خود واقعا لذت ببرید؟ احساس شادی و رضایت ما تا حد زیادی به عملکرد ما بستگی دارد.
خستگی نتیجه این احساس است که در طی روز کار مفید و قابل توجهی انجام نشده است. بسیاری از خستگی های پایان روز کاری، نتیجه فعالیت سنگین نیستند، بلکه نتیجه این احساس هستند که یک روز بسیار معمولی بدون هیچ اتفاق ارزشمندی به پایان رسیده و هیچ دستاوردی حاصل نشده است. هیچ نمی تواند روز کاری شما را لذت بخش تر کند، جز خودتان! پس بیایید سفر هیجان انگیز «ش تن مرزهای عملکرد» را شروع کنیم. قیمت واقعی این کتاب 14900 تومان می باشد که شما دوست عزیز می توانید آن را به قیمت 3000 تومان دریافت نمایید.
با
کتاب صوتی ش تن مرزهای عملکرد
تاریخچه عدد - رشته معماری این متن ترجمه و بازپرداختی است از آنچه آسیموف در این زمینه برای نوجوانان نوشته است چون کتاب بیشتر برای خواندگان انگلیسی زبان نوشته شده است ناگزیر بعضی از نکته های آن کنار گذاشته شد و بسیاری نکته ها بر آن افزوده شد تا برای نوجوانان زبان ایرانی سودمند تر و آموزنده تر باشد دسته بندی معماری فرمت فایل doc حجم فایل 20 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 19 دریافت فایل تاریخچه عدد - رشته معماری فروشنده فایل کد کاربری 7169 تمام فایل ها موضوع تحقیق : عدد رشته: معماری فهرست عنوان صفحه پیشگفتار 1 شمردن 3 عددها و نوشتن 13 منابع 20 پیشگفتار مردمان روزگاران گذشته که عدد را نمی شناختند و با عدد نویسی سروکار نداشتند ، چگونه می توانستند چیزها را بشمارند ؟ چقدر طول می کشید تا چوپانی برای شمردن هر یک از های گله اش یک نشانه به کار ببرد؟ شمردن و عدد نویسی چگونه پدید آمد ؟ چگونه سونیای هندی و یا صفر عربی به رقمهای عدد نویسی راه یافت و سبب پیشرفتهای بزرگ در علم و صنعت و بازرگانی نوین شد؟ چه شد که امروز بی آنکه بین یم ، از یکانها، دهگانها ، و صدگانها ،.... استفاده
می کنیم و عددها را هر قدر هم که بزرگ باشند به آسانی می نویسیم و می خوانیم ؟ امروز عدد زبان علم و زندگی است بدون استفاده از عدد هیچ پیشرفتی در
زمینه های علمی و صنعتی و اجتماعی و حتی داد و ستد و گردش زندگانی روزانه آدمی امکانپذیر نیست. آیزاک آسیموف دانشمند یی درباره شه ها و تلاشهایی که از دیرباز برای شمردن و عددنویسی و حساب به کار رفته به پژوهش پرداخته است و از تاریخ پیشرفتهای آدمی با تکیه بر رگه های علمی این تلاش چندین هزار ساله که به عدد نویسی و پدید آمدن ریاضیات نوین انجامید به زبانی ساده و گیرا سخن
می گوید . این متن ترجمه و بازپرداختی است از آنچه آسیموف در این زمینه برای نوجوانان نوشته است چون کتاب بیشتر برای خواندگان انگلیسی زبان نوشته شده است ناگزیر بعضی از نکته های آن کنار گذاشته شد و بسیاری نکته ها بر آن افزوده شد تا برای نوجوانان زبان ایرانی سودمند تر و آموزنده تر باشد. شمردن هزاران سال پیش وقتی که مردمان از یکدیگر می پرسیدند «چند تا ؟» یا
«چقدر ؟» پاسخ دادن به این پرسشها برایمان آسان نبود . نیاز به عدد داشتند تا بتوانند پاسخی درست به این گونه پرسشها بدهند . فرض می کنیم که مردمان آن روزگار می خواستند بدانند چندتا دارند تا اطمینان پیدا کنند که هیچ یک از هایشان گم نشده است فرض می کنیم که مردمان آن روزگار می خواستند بدانند از زمانی که اتفاقی برایشان افتاده است چند روز گذشته است فرض می کنیم که مردمان آن روزگار می خواستند بدانند چند نفر بیگانه وارد قبیله شان شده اند . مردمان آن روزگار می توانستند برای پاسخ دادن به این گونه پرسشها به چیزی که در دسترس داشتند اشاره کنند یا از آن نام ببرند اگر ی از دیگری می پرسید « از آ ین باری که قبیله ما سی را کشت چند روز می گذرد ؟» امکان داشت به او چنین پاسخ داده شود : « روزی و روز دیگر و روز دیگر و روزگیر و روز دیگر .» چنین پاسخی گذشته از اینکه تا اندازه ای ناشیانه به نظر می آید به آسانی ممکن است آدمی را گمراه کند و شنونده پاسخ درست را نیابد . مردمان آن روزگار می توانستند برای پاسخ دادن به این گونه پرسشها چیزی را با چیز دیگری بسنجند و پاسخی بهتر و روشنتر بدهند . می توانستند نگاهی به مجموعه درختهایی که در همان کنار رودخانه دیگر و درخت دیگر و درخت دیگر .مردمان آن روزگار با استفاده از چنین سنجشی می توانستند به پرسشی که از آنها شده بود چنین پاسخ بدهند: « به آن درختها نگاه کن ، از آ ین باری که قبیله ما سی را کشت روزهایی برابر با درختهایی که در آنجا دیده می شود می گذرد .» پاسخ درست چنان پرسشی همین بود هر ی با نگاه به آن درختها
می توانست بفهمد که چند روز گذشته است ولی آیا همواره بخت یاری می کرد تا ی که از او چنین پرسشهایی شده است بتواند یکجا و به همان اندازه که نیاز دارد درخت ،گل ، تخته سنگ ویا ستاره و مانند آنها بیابد وبه پرسشی که از او شده است مجموعه دلخواه دسترسی داشته باشد تا به آنها اشاره کند و بگوید : « آنقدر » و یا « اینقدر » ؟ خیلی بهتر می شد اگر مردمان روزگاران گذشته می توانستند کاری کنند که همواره مجموعه هایی از چیزها ، به شماره های گوناگون در دسترس داشته باشند آن وقت تگر از آنها می پرسیدند « چند تا ؟» یکی از آن مجموعه ها را که درست برابر پاسخی بود که می خواستند بدهند بر می گزیدند و به آن اشاره می د و می گفتند : « این قدر » تقریبا همه انی که می شیدند داشتن چنین مجموعه هایی پاسخ دادن به این گونه پرسشها را آسان و روشن می کند چه بسا به یاد انگشتهای یک دستشان می افتادند .هیچ مجموعه ای به آسانی دست خود آدمی نمی تواند همواره در دسترس باشد به دستهایمان نگاه کنیم هر دست انگشتی و انگشت دیگر و انگشت دیگر و انگشت دیگر دارد .مردمان روزگاران گذشته نیز می تواستند یکی از دستهایشان را بالا ببرند . به انگشتهای آن اشاره کنند و بگویند : « از آ ین باری که قبیله ما سی را کشت روزهایی برابر با انگشتهای این دست من می گذرد » شمردنمعماریعددها و نوشتنتحقیق عدد
اختصاصی از سورنا فایل تحقیق در مورد علم ریاضی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 4 ساختارهای بخصوصی که در ریاضیات مورد تحقیق و بررسی قرار میگیرند اغلب در علوم طبیعی منشاء دارند، و بسیار عمومی در فیزیک، ولی ریاضیات ساختارهای دلایلی را نیز بررسی می نماید که بصورت خالص در مورد باطن ریاضی است، زیرا ریاضیات می توانند برای مثال، یک عمومیت متحد شده را برای زیر-میدانهای متعدد، یا ابزارهای مفید را برای محاسبات عمومی، فراهم نماید. در نهایت، ریاضیدانان بسیاری در مورد مطالبی که مطالعه می نمایند که منحصرا دلایل علمی محض داشته، ریاضیات را بصورت هنری برای پروراندن علم، صرف نظر از تجربی یا کاربردی، می نگرند.مفاهیم و تاریخچهعلم ریاضیاتتاریخ ریاضیاتریاضیدانانفهرست ریاضیدانان ایرانیفهرست ریاضیدانان مسلماننقش مسلمانان در پیشرفت ریاضینقش اروپا در پیشرفت ریاضیاتریاضیات عموما مطالعه الگوی ساختار، تحول، و فضا تعریف شده است؛ بصورت غیر رسمی تر، ممکن است بگویند مطالعهاعداد و اشکال است.تعریف ریاضیات بر حسب وسعت دامنة آن و نیز بسط دامنة فکر ریاضی تغییر کرده است. ریاضیات زبانی خاص خود دارد،که در آن به جای کلمات و علائم نقطه گذاری از اعداد و نمادها استفاده میشود. در منظر صاحبان فکر، تحقیق بدیهیات ساختارهای مجرد تعریف شده، با استفاده از منطق و نماد سازی ریاضی میباشد. نخستین اعداد ثبت شده خطوطی بودند که روی یک چوب کشیده میشدند،که اصطلاحا آنها را چوبخط مینامیدند.این خطوط به شکل دسته های کوچک دو یا پنج تایی کشیده میشدند.سرانجام به این دسته ها نمادهای خاصی اختصاص داده شد(5،2 و غیره)و یک دستگاه حساب ایجاد شد. ریاضیدانان نمادهای خاصی را به جای کلماتی از قبیل به اضافه و مساوی است با وضع د،همچنین کلمات خاصی را برای بیان مفاهیم جدید ابداع د. چنانکه زمانی آن ار علم عدد ، زمانی علم فضا ، گاه علم کمیات ، و زمانی علم مقادیر متصل و منفصل خوانده اند.ریاضیات درباره حساب ، هندسه ، جبر و مقابله بحث می کند که ما در اینجا به سراغ تاریخ هر یک از آنها می رویم. ساختارهای بخصوصی که در ریاضیات مورد تحقیق و بررسی قرار میگیرند اغلب در علوم طبیعی منشاء دارند، و بسیار عمومی در فیزیک، ولی ریاضیات ساختارهای دلایلی را نیز بررسی می نماید که بصورت خالص در مورد باطن ریاضی است، زیرا ریاضیات می توانند برای مثال، یک عمومیت متحد شده را برای زیر-میدانهای متعدد، یا ابزارهای مفید را برای محاسبات عمومی، فراهم نماید. در نهایت، ریاضیدانان بسیاری در مورد مطالبی که مطالعه می نمایند که منحصرا دلایل علمی محض داشته، ریاضیات را بصورت هنری برای پروراندن علم، صرف نظر از تجربی یا کاربردی، می نگرند. حساب ، علم اعداد است. واژه انگلیسی حساب ، از کلمه ای یونانی به معنای اعداد گرفته شده است. در آغاز شهرنشینی ، انسان ان ، ها و سایر حیوانات خود را با انگشتانش می شمرد. در واقع کلمة دیژیت که برای شمارش اعداد از 0 تا 9 به کار می رود، از یک کلمة لاتین به معنای انگشت گرفته شده است. بعدها انسان با علامت زدن روی چوب یا درخت ، اشیاء را می شمرد. اما این روش به زودی جای خود را به استفاده از علامتهایی باری هر یک از اعداد داد. هندسه مطالعه انواع مختلف اشکال و خصوصیات آنهاست. همچنین مطالعه ارتباط میان اشکال ، زوایاو فواصـل است.حساب یا حساب دیفرانسیل و انتگرال حساب یا حساب دیفرانسیل و انتگرال ریاضیات مربوط به حرکت و تغییر است. حساب دیفرانسیل و انتگرال در آغاز برای براورده نیازهای دانشمندان قرن 17 ابداع شد.البته لازم به ذکر است ریشه های این علمرا میتوان تا هندسه کلاسیک یونانی میتوان ردی کرد حساب دیفرانسیل و انتگرال به دانشمندان امکان می داد شیب خمها را تعریف کنند، زاویه آتشباری توپ را برای حصول بیشترین برد بدست آورند،و زمانهایی که سیارات نزدیکترین و دورترین فاصله را از هم دارند،پیش بینی کنند. پیش از پیشرفتهای ریاضی که به کشف بزرگ آیزاک نیوتن و لایب نیتس انجامید،یوهانس کپلر منجم با بیست سال تفکر،ثبت اطلاعات،و انجام محاسباث سه قانون حرکت سیارات را کشف کرد: 1- هر سیاره در مداری بیضی شکل حرکث میکندکه یک کانونش در خورشید است 2- خط واصل بین خورشید و ستاره در مدتهای مساوی مساحات مساوی را طی میکنند 3- مربع گردش هر سیاره به دور خورشید،متناسب است با مکعب فاصله متوسط آن سیاره از خورشید ولی استنتاج قوانین کپلر از قوانین حرکت نیوتن با استفاده از حساب دیفرانسیل و انتگرال کار ساده ای است. قلمرو امروزی حساب دیفرانسیل و انتگرال امروز حساب دیفرانسیل و انتگرال در آنالیز ریاضی قلمرو واقعا گسترده ای دارد و فیزیکدانان و ریاضیدانان که اول بار این موضوع را ابداع د مسلما شگفت زده و شادمان می شدند اگر می دیدند که این موضوع چه انبوهی از مسائل را حل میکند. امروزه اقتصاددانان از حساب دیفرانسیل و انتگرال برای پیش بینی گرایشهای کلی اقتصادی استفاده می کنند. اقیانوس شناسان برای فرمول بندی نظریه هایی درباره جریانهای دریایی بهره میگیرند،و هواشناسان آن را برای توصیف جریان هوای جو به کار میگیرند،دانشمندان علوم فضایی آن را برای طراحی موشکها به کار میبرند.روانشناسان از آن برای درک ثوهمات بصری استفاده می کنندو... بزرگان این علم این علم عمدتا کار دانشمندان قرن هفدهم است. از میان این دانشمندان میتوان به رنه دکات ،کاوالیری،فرما و جیمز گرگوری اشاره کرد.پیشرفت حساب دیفرانسیل و انتگرال در قرن 18 با سرعت زیادی ادامه یافت، در زمره مهمترین افرادی که در این زمینه سهم داشتند میتوان به برادران برنولی اشاره کرد.در واقع خانواده برنولی همان نقشی را در ریاضیات داشتند که خانواده باخ در موسیقی ایفا د. تکمیل ساختار منطقی روشهای حساب دیفرانسیل و انتگرال را ریاضیدانان قرن 19 از جمله لوئی کوشی و کارل وایرشتراس بر عهده گرفتند.مطلب را با سخنی از جان فون نویمان که از ریاضیدانان بزرگ قرن بیستم است به پایان میبریم « حساب دیفرانسیل و انتگرال نخستین دستاورد ریاضیات نوین است و درک اهمیت آن کار آسانی نیست. به عقیده من،این حساب روشنتر از هر مبحث دیگری مرحله آغازی ریاضیات نوین را توصیف می کند؛و نظام آنالیز ریاضی، که توسیع منطقی آن است،هنوز بزرگترین پیشرفت فنی در تفکر دقیق به شمار می آید.
با
تحقیق در مورد علم ریاضی
هر شخصی یک نابغه است . اما اگر شما در مورد یک ماهی بر اساس توانایی اش در بالا رفتن از درخت قضاوت کنید او تمام زندگی اش را با این باور که یک احمق است خواهد گذراند. هر شخصی یک نابغه است . اما اگر شما در مورد یک ماهی بر اساس توانایی اش در بالا رفتن از درخت قضاوت کنید او تمام زندگی اش را با این باور که یک احمق است خواهد گذراند. همانطور که در قسمت اول مقاله اشاره کردیم، لیست ۴۰ نابغه جهان توسط لیب تیمز، دانشمند یی با در نظر گرفتن عوامل مختلف از جمله امتیاز iq، استعداد بالای افراد، علایق و در نهایت ظرفیت بالای علمی آن ها تهیه شده است. در ادامه با ۲۰ شخص نابغه دیگر در تاریخ آشنا خواهیم شد. با زومیت همراه باشید. لیپ تیمز در ابتدا لیستی از افراد با نمرات iq بالاتر از ۲۰۰ را به عنوان یک معیار جمع آوری کرد، اما معیار اندازه گیری iq بسیار مبهم و مورد بحث است. همانطور که می دانید افراد دارای iq بالاتر از ۱۳۰ فوق العاده باهوش ارزی می شوند، هر چند باید توجه داشت که خود آزمون iq نیز بسیار سخت، مبهم و دارای شیوه ای مشخص نیست. بنابراین، تیمز افرادی که می دانست در زمینه های متفاوت دارای استعداد بسیار بالا، ظرفیت علمی زیاد و علاقه و تمایل زیاد به یک بحث دارند را همراه با در نظر گرفتن نمره iq آن ها، در یک لیست با نام باهوش ترین افراد تاریخ جمع آوری کرد. اما او از افرادی که پیش از اختراع تست iq زندگی می د نیز غافل نشد و به کمک روش cox، بر اساس ۱۰ سال از زندگی شان iq آنها را پیش بینی کرد. سپس درباره هر ی که فکر می کرد نمره iq وی ممکن است اشتباه محاسبه شده باشد، بسیاری از آثار آن ها را می خواند تا اشتباهی در محاسبه iq وجود نداشته باشد. حال تیمز با در کنار هم گذاشتن iq و دستاورد های تمام افراد باهوش تاریخ، به لیستی چهل نفره از باهوش ترین ها رسیده است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به بخش دوم این لیست جالب بیندازیم: ۲۰. جان استوارت میل (john stuart mill) 20-john-stuart-mill جان استوارت میل، متولد ۲۰ مه ۱۸۰۶ و درگذشت ۸ مه ۱۸۷۳، متفکر بریتانیایی سدهٔ نوزدهم است. وی گذشته از آن که نویسنده بود، در زمینه منطق، نظریه شناخت، اخلاق و اقتصاد نیز قلم می زد و شخصیتی فعال در عرصه سیاست به شمار می آمد. نمره iq وی در معیار مختلف بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ برآورد شده است. نوشته های میل حول مسائل مربوط به حقوق و های ، حکومت پارلمانی و جایگاه و پایگاه ن در جامعه بوده است. وی در سال ۱۸۵۹، مقاله های با نام «درباره » (on liberty) منتشر کرد و در آن استدلال می کند که یکی از حق های اساسی بشر است. از دیگر آثار شاخص جان استوارت میل می توان به انقیاد ن، فایده گرایی و تاملاتی در حکومت انتخ اشاره داشت. ۱۹. کریستوفر هیراتا (christopher hirata) 19-christopher-hirata کریستوفر هیراتا در سن ۱۳ سالگی به عنوان جوانترین فرد یی با گرفتن مدال طلا در المیپاد بین المللی فیزیک انتخاب شد و شهرت خود را با همین عنوان بدست آورد. وی یک سال بعد وارد موسسه فناوری کالیفرنیا شد. ضریب هوشی کریستوفر ۲۲۵ است. او تنها ۱۶ سال سن داشت که در پروژه ناسا با عنوان «چگونه به مریخ مهاجرت کنیم»، همکاری کرد. در سن ۱۵ سالگی نیز موفق به اخذ مدرک ا از پرینستون شد. کریستوفر اکنون فیزیک و نجوم در ای ی اوهایو است و یکی از اشخاصی به شمار می رود که حتی افراد باهوش هم به او حسادت می کنند. ۱۸. امانوئل سویدنبرگ (emanuel swedenborg) 18-emanuel-swedenborg امانوئل سویدنبرگ، عالم، مبتکر ی و فیلسوف و دانشمند الهیات سوئدی بود که با برخورداری از ضریب هوشی بین ۱۶۵ تا ۲۱۰ در معیار های مختلف، دست نوشته حجیمی از کلام الهی از وی به یادگار مانده است. وی بیشتر عمر خود را صرف تحقیق و مطالعه در علوم طبیعی کرد و از او آثار ماندگاری همچون «بهشت و جهنم» به یادگار مانده است. اندکی پس از مرگ او، هوادارانش بلافاصله جمعیت پیرو فلسفه سویدنبرگ را با هدف مطالعه در زمینه افکار وی راه اندازی د. امانوئل سویدنبرگ ادعا می کرد توانسته بهشت و جهنم را ملاقات کند و ایده و افکار او در مورد معنویت، خدا و از طریق خواب و رویا به او الهام شده است. ۱۷. اتوره مایورانا (ettore majorana) 17-ettore-majorana اتوره مایورانا، یک دانشمند فیزیک نظری اهل ایتالیا بود که بر روی توده نوترینو، ذرات الکتریکی خنثی زیر اتمی که ایجاد کننده واکنش های هسته ای هستند مطالعه می کرد. نمره iq وی بین ۱۸۳ تا ۲۰۰ برآورده شده است. وی در نپال به درجه تمامی در فیزیک نظری نائل آمد، اما یک سال بعد در حالی که با قایق در حال سفر از پالرمو به ناپل بود ناپدید شد. بدن او هرگز پیدا نشد. معادله majorana و فرمیون majorana به نام او ثبت شد و در سال ۲۰۰۶ جایزه majorana به یاد او در فیزیک نظری اهدا شد. ۱۶. ولتر (voltaire) 16-voltaire ولتر، از نام دارترین فیلسوفان و نویسندگان فرانسوی عصر روشنگری است. شهرت او به خاطر ذکاوت خارق العاده اش، مخالفت هایش با کلیسای کاتولیک، حمایتش از مذهب، بیان، و ج دین از سیاست است. وی در سال ۱۶۹۴ در پاریس به دنیا آمد و ضریب هوشی او در معیار های مختلف برابر با ۱۹۰ تا ۲۰۰ است. در تمام طول زندگی خود با علاقه بسیار زیاد از علم طبیعی و تمایز آن با فلسفه دفاع می کرد. ولتر در تمام سبک های ادبی و نوشتاری از جمله نمایشنامه، شعر، رمان، مقاله، و نوشته های تاریخی و علمی دست داشت. او بیش از ۲۰ هزار نامه و بیش از ۲۰ هزار کتاب و کتابچه نوشت. او مانند بسیاری از متفکران عصر روشنگری دئیست بود و در آثارش اغلب به نقد عدم مدارا، تعصب مذهبی و ساختار قدرت در فرانسه ی عصر خود می پرداخت. ۱۵. ویلیام ش پیر (william shakespeare) 15-william-shakespeare ویلیام ش پیر در ۲۶ آوریل سال ۱۵۶۴ در شهر استراتفورد در انگلستان غسل تعمید داده شد. ویلیام ش پیر، شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی بود که بسیاری وی را بزرگ ترین نویسنده در زبان انگلیسی دانسته اند. «سخن سرای آون» ( bard of avon) لقبی است که به خاطر محل تولدش در آون واقع در استراتفورد انگلیس به وی داده اند. ضریب هوشی ش پیر برابر با ۲۱۰ اندازه گیری شده است. نمایش های ابت ش پیر شامل: هنری چهارم، تیتوس آندرونی ، رویای شب نیمه ی تابستان، بازرگان ونیزی و ریچار دوم می شود که همگی در میانه و اوا دهه ۱۵۹۰ تاریخ گذاری شده اند. همینطور بعضی از تراژدی های مشهور او که در اوایل دهه ۱۶۰۰ نگاشته شده اند شامل: اتلو، شاه لیر و مکبث می شوند. در حدود سال ۱۶۱۰ ش پیر به استراتفورد برای استراحت برمی گردد و با وجود آن به نوشتن ادامه می دهد که دوره ی رمان و کمدی-تراتژدی او به حساب می آید مانند: طوفان، هنری هشتم، سیمبلاین و داستان زمستان. در مورد غزلیات او می توان گفت که نخستین بار در سال ۱۶۰۹ به چاپ رسیدند. ویلیام ش پیر در روز ۲۳ آوریل ۱۶۱۶ میلادی در پنجاه و دوسالگی در گذشت. ۱۴. نیکولا تسلا (nikola tesla) 14-nikola-tesla نیکولا تسلا زاده ۱۰ ژوئیه ۱۸۵۶ در امپراتوری اتریش-مجارستان - متوفی ۷ ژانویه ۱۹۴۳ در ای نیویورک، مخترع، برق و مکانیک صربی الاصل یی است. وی بیشتر به دلیل سهمش در طراحی سیستم نوین برق رسانی براساس جریان متناوب (ac) شناخته می شود. ضریب هوشی وی بین ۱۶۰ تا ۳۱۰ در آزمایش های مختلف تعیین شده است. تسلا پیش از مهاجرت به ، در زمینه ی مکالمه از راه دور و ی برق تجاربی ب کرده بود. وی در سال 1884 به ایالات متحده ی مهاجرت کرد تا در شهر نیویورک برای توماس ادیسون مشغول به کار شود. تسلا پس از مدتی کوتاه با کمک حامیان مالی فعالیت مستقل خود را آغاز و با احداث آزمایشگاه ها و کارخانجاتی، اقدام به تولید طیف گسترده ای از محصولات الکتریکی کرد. حق امتیاز موتور القایی و ترانسفورماتور جریان متناوب که از اختراعات ثبت شدهٔ تسلا هستند، توسط جورج وستینگهاوس، که برای مدت کوتاهی نیز تسلا را به عنوان مشاور خود استخدام کرده بود، یداری شد. فعالیت های تسلا در سال های آغازین توسعه توان الکتریکی همچنین منجر به وارد شدن او در اختلافات شرکتی بر سر اتخاذ جریان متناوب یا جریان مستقیم به عنوان استاندارد انتقال توان الکتریکی شد. از این اختلافات به نام جنگ جریان ها یاد می شود. تسلا امروزه مخترع رادیو و نیز «مخترع قرن بیستم» شمرده می شود. تسلا حداقل در سه کشور، کرواسی، صربستان و ایالات متحده به عنوان قهرمانی ملی مورد تجلیل است. ۱۳. لئونارد اویلر (leonhard euler) 13-leonhard-euler لئونارد اویلر از ریاضیدان و فیزیکدان برجسته ی سوئیسی بود. او کشف های بسیار مهمی در زمینه های حساب دیفرانسیل و انتگرال و نظریه گراف داشته است. اویلر همچنین اصلاحات مهمی در زمینه های تجزیه و تحلیل ریاضی مانند مفهوم تابع ریاضی انجام داده است و برای کارهای خود در مکانیک، دینامیک سیالات، اپتیک و نجوم شهرت دارد. ضریب هوشی ایولر در معیار های مختلف بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ اندازه گیری شده است. اویلر بیشتر سال های زندگی خود را در شهر سن پترزبورگ در روسیه و شهر برلین در پادشاهی پروس به سر برد. او یکی از برجسته ترین ریاضیدانان سدهٔ ۱۸ و یکی از بزرگترین دانشمندان تمام دوران شناخته شده است. اویلر را به عنوان یکی از بنیانگذاران ریاضیات محض می دانند. او هر روز اکتشافی به اکتشافات خود می افزود و تعداد آنها آنقدر زیاد است که حتی امروزه موفق به چاپ کامل آثار او نگردیده اند. وی سه روز را به حل مسئله ای که از طرف آکادمی مطرح شده بود گذراند و پس از آن به بستر بیماری افتاد. در این بیماری یک چشم خود را از دست داد در سن ۶۰ سالگی بینایی چشم دیگرش هم از دست رفت. گر چه چشم او را با موفقیت عمل د ولی زخم آن دچار عفونت شد و برای همیشه چشمان خود را از دست داد. ۱۲. گالیلئو گالیله (galileo galilei) 12-galileo-galilei گالیلئو گالیله، دانشمند و مخترع سرشناس ایتالیایی در سده های ۱۶ و ۱۷ میلادی بود. گالیله در فیزیک، نجوم، ریاضیات و فلسفه علم تبحر داشت و یکی از پایه گذاران تحول علمی و گذار به دوران دانش نوین بود. iq گالیله را در معیار های مختلف برابر با ۱۸۰ تا ۲۰۰ می دانند. بخشی از شهرت وی به دلیل تأیید نظریه کوپرنیک مبنی بر مرکزیت نداشتن زمین در جهان است که منجر به محاکمه وی در دادگاه تفتیش عقاید شد. گالیله با تلسکوپی که خود ساخته بود به رصد آسمان ها پرداخت و توانست جزئیات سطح ماه را مشاهده کند. ۱۱. کارل س (carl gauss) 11-carl-gauss کارل فریدریش س، ریاضیدان بزرگ آلمانی است. او به عنوان یکی از برترین ریاضی دانان همه ی ادوار شناخته شده است و شاید بتوان گفت که برترین آن هاست. به دلیل تحقیقات و دستاوردهای بی مانند و بی شمار س، به او لقب «شاهزاده ی ریاضی دانان» را داده اند. س هم به ریاضیات لقب «ملکه ی علوم» را داده بود. ضریب هوشی وی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ ارزی شده است. نوشته های وی به ویژه در مطالعه الکترومغناطیس با نفوذ بودند و البته س تا زمانی که از بی نقص بودن آثار مطمئن نمی شد، اجازه انتشار آن ها را نمی داد. ۱۰. توماس یانگ (thomas young) 10-thomas-young توماس یانگ، یکی از بزرگترین فیزیکدانان قرن هجدهم و نوزدهم بود. او با آزمایش مهمی که به آزمایش یانگ معروف است موجی بودن نور را اثبات کرد. او به «یانگ اعجوبه» معروف شد. زیرا در ۲ سالگی خواندن می دانست و در هشت سالگی به تنهایی به آموختن ریاضی پرداخت و در ۹ سالگی شروع به یادگیری زبان های فرانسوی - ایتالیایی - عبری - عربی و فارسی کرد به طوری که در ۱۴ سالگی این زبان ها را یاد گرفته بود. ضریب هوشی وی بین 185 تا 200 اندازه گیری شده است. یانگ تحصیلات ی خود را در رشته پزشکی گذرانید و به سال ۱۷۹۹ ای پزشکی خود را گرفت و در انستیتوی سلطنتی لندن مشغول به کار شد. او مطالعات خود را بر روی ساختمان چشم و ماهیت نور متمرکز کرد و اولین تئوری خود را درباره تطابق در بینایی مطرح کرد. بر طبق این تئوری برای آن که تصویر اجسامی که در فواصل متفاوت قرار دارند بر روی شبکیه تشکیل گردد شعاع انحنای عدسی چشم تغییر می کند. وی همچنین اولین شخصی بود که شیوه درک رنگ توسط چشم ها را متوجه شد. ۹. ویلیام سیدیس (william sidis) 9-william-sidis ویلیام جیمز سیدیس، کودک نابغه یی بود که توانایی خارق العاده ای در یادگیری زبان ها و ریاضیات داشت. وی با ضریب هوشی معادل ۲۵۰ تا ۳۰۰ به عنوان یکی از باهوش ترین انسان های تمام اعصار شناخته می شود (از آن زمان تا کنون معیارهای اندازه گیری ضریب هوشی تغییر یافته است.) سیدیس در ۲ سالگی می توانسته به راحتی رو مه نیویورک تایمز را بخواند و حروف را در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی تایپ کند. او در نه سالگی قصد وارد شدن به هاروارد را داشت اما این به دلیل کم سن بودن او تا ۱۱ سالگی، سیدیس را به دانشجویی نپذیرفت. گفته شده که توانایی صحبت به ۴۰ زبان و لهجه متفاوت را داشته است. وی آنقدر زیر ذره بین رسانه ها قرار گرفته بود که در نهایت خلوت نشین شد و از شهری به شهری دیگر تحت نام های متفاوت سفر می کرد. در سن ۴۶ سالگی به دلیل سکته مغزی، درگذشت. ۸. گوتفرید لایبنیتس (gottfried leibniz) 8-gottfried-leibniz گوتفرید ویلهلم فون لایب نیتس، فیلسوف، ریاضیدان و فیزیک دان آلمانی بود که همچنین نقش به سزایی را در سیاست اروپایی زمان خویش بازی کرده است و مقام بالایی نیز در تاریخ فلسفه و تاریخ ریاضی داراست. ضریب هوشی وی بین ۱۸۵ تا ۲۰۵ ارزی شده است. لایبنیتس، محاسبات دیفرانسیل و انتگرال را همزمان ولی کاملاً مستقل از آیزاک نیوتن به دست آورد و علامت هایی که وی در این محاسبات استفاده می کرده است، هنوز هم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. (به طور مثال نماد dy/dx برای مشتق تابع f در x) وی از بزرگترین فیلسوفان عصر د و روشنگری محسوب می شود. در مکانیک کلاسیک، او بر این عقیده بود که فضا و مکان نسبی هستند، در حالی که نیوتون بر عقیده خودش مبنی بر مطلق بودن زمان و مکان اصرار می ورزید. لایبنیتس دارای وسعت نظر بود و می کوشید تمام مسالک و معتقدات بشری را باهم سازش دهد و با اینکه هواخواه دکارت بود از او کورکورانه پیروی نمی کرد و می گفت :«فلسفه دکارت به منزله دهلیز حقیقت است، از آن باید وارد شد اما نباید آنجا متوقف ماند.» با اینکه لایبنیتس تالیفات زیادی داشت از او فقط دو کتاب باقی مانده است. یکی به نام «شعور انسان» و دیگری به نام «خداجویی» و هر دوی این کتاب ها هم به زبان فرانسه نوشته شده است. ۷. نیکلاس کوپرنیک (nicolaus copernicus) 7-nicolaus-copernicus نیکلاس کوپرنیک، ستاره شناس، ریاضیدان و اقتصاددانی لهستانی بود که نظریه خورشید مرکزی منظومه شمسی را بسط داد و به صورت علمی درآورد. وی پس از سال ها مطالعه و رصد اجرام آسمانی به این نتیجه رسید که بر خلاف تصور پیشینیان زمین در مرکز کائنات قرار ندارد، بلکه این خورشید است که در مرکز منظومه شمسی است و سایر سیارات از جمله زمین به دور آن در حال گردشند. ضریب هوشی کوپرنیک برابر با 160 تا 200 ارزی شده است. نظریه انقل کوپرنیک یکی از درخشان ترین کشفیات عصر رنسانس است که نه فقط آغازگر ستاره شناسی نوین بود، بلکه دیدگاه بشر را درباره ی جهان هستی دگرگون کرد. کوپرنیک تقریباً چهل سال برای تکمیل پژوهش های اخترشناسی خود وقت صرف کرد و تا اوا عمر خود از چاپ کامل نظرات خارق العاده خویش خودداری کرد و تنها در سال ۱۵۴۳ بود که گفتار درباره چرخش کرات سماوی او انتشار یافت. افکار موجود در کتاب کوپرنیک بنیادی تر از آن بود که بتوان آنها را جدی گرفت، یک نسخه چاپ شده از آثارش درست قبل از مرگ در بستر بیماری بدست او رسید. چون او در این آزمایش بیش از ۷۰ سال سن داشت و مفلوج و تقریباً ن نا بود، بعید به نظر می رسید که موفق به دیدن این اثر بزرگ چاپی شده باشد. اثری که او برای خلق و ایجاد آن تمام عمرش را صرف کرده بود. چند روز پس از انتشار کتابش بدون آنکه بداند چه خدمت ارزنده ای به جهان بشریت کرده، دار فانی را وداع گفت. سرانجام پس از گذشت ۱۵۰ سال از مرگش دانشمندان شه های او را پذیرفتند. امروزه بیش از چهار سده پس از مرگش، یکی از بزرگترین ها در قلمرو دانش به شمار می رود. ۶. رودلف کلاوزیوس (rudolf clausius) 6-rudolf-clausius رودلف یولیوس امانوئل کلاوزیوس، فیزیکدان و ریاضیدان آلمانی یکی از سه عضو گروه سه نفری دانشمندان بزرگ واضع ترمودینامیک است که شاید بزرگ ترین همه اکتشافات علمی قرن نوزدهم باشد. iq وی برابر با ۱۹۰ تا ۲۰۵ در معیار های متفاوت اندازه گیری شده است. اولین اثر او در سال ۱۸۵۰ منتشر شد و آنگاه یک سلسله اکتشافات جدید تا سال ۱۸۶۲ در پشت سر آن به وجود آمد و در سال ۱۸۶۴ از مجموعه آنها کت به نام تئوری مکانیک حرارت تشکیل شد که دانش ترمودینامیک را بر مبانی خود مستحکم کرد. وی همچنین جزء اولین دانشمندانی بود که به تبادل مستمر مولکول و اتم اشاره کرد، همین موضوع بعدا پایه و اساس نظریه تفیکیک الکترولیتی (تفکیک مولکول با اتم های باردار یا یون) شد. ۵. جیمز ما ول (james maxwell) 5-james-maxwell جیمز کلرک ما ول، از فیزیکدانان بریتانیایی بود. ما ول، نظریه الکترومغناطیس در مورد الکترودینامیک را کامل کرد که این فرمول بندی ریاضی به نام خود او معادله های ما ول نامگذاری شده است. این معادله ها وجود موج های الکترومغناطیسی را پیشبینی می د. بنابراین ما ول نظریه ای توسعه داد که تئوری ذرّه ای بودن خاصیت نور را توسط آیزاک نیوتون، مورد تناقض قرار می داد. iq ما ول بین ۱۹۰ تا ۲۰۵ در معیار های مختلف تعیین شده است. اثبات خاصیت موجی نور بعدها توسط هاینریش رودلف هرتز به انجام رسید و امروزه مبانی سیستم اطلاع رسانی مانند، رادیو، تلویزیون، تلفن همراه، شبکه بیسیم و حتی تندپز را تشکیل می دهد. او اولین ی بود که تشخیص داد نور از امواج الکترو مغناطیس تشکیل شده و شکل گیری امواج الکترو مغناطیسی امروزی را پیش بینی کرد. ۴. آیزاک نیوتن (isaac newton) 4-isaac-newton سِر ایزاک نیوتن، فیزیک دان، ریاضی دان، ستاره شناس، فیلسوف و شهروند انگلستان بوده است. وی در سال ۱۶۸۷ میلادی شا ار خود «اصول ریاضی فلسفه ی طبیعی» را به نگارش درآورد. در این کتاب، او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکانیک کلاسیک را پایه گذاشت. از دیگر کارهای مهم او بنیان گذاری حساب دیفرانسیل و انتگرال است. ضریب هوشی نیوتن بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ در معیار های مختلف برآورد شده است. نام نیوتن با انقلاب علمی در اروپا و ارتقای نظریه ی خورشید-مرکزی پیوند خورده است. او نخستین ی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردشهای زمینی و آسمانی را کشف کرد. وی همچنین توانست برای اثبات قانون های حرکت سیاره های کپلر برهان های ریاضی بیابد. نیوتن چگونگی حرکت اجسام را در قالب سه قانون توصیف کرده است. این قوانین آن قدر همه فهم و آشکارند که امروزه ی گمان نمی برد نیازی به کشف شدن داشته باشند. با این حال نیوتن نخستین ی بود که با نبوغ خود به وجود آن ها پی برد و چیستان حرکت جسم را حل کرد. مجموعهٔ قوانین سه گانه ی حرکت و قانون گرانش عمومی، اساس و شالوده ی فناوری مدرن هستند و با وجود پیدایش فرضیه های تازه تر از اهمیت آن ها کاسته نشده است. ۳. لئوناردو داوینچی (leonardo da vinci) 3-leonardo-da-vinci لئوناردو دی سر پیرو داوینچی، دانشمند، نقاش، مجسمه ساز، معمار، موسیقی دان، ریاضی دان، ، مخترع، آناتومیست، زمین شناس، نقشه کش، گیاه شناس و نویسنده ایتالیایی دوره رنسانس بود. نبوغ او شاید بیش از هر چیز دیگری مورد توجه بوده است. لئوناردو معمولا بعنوان نمونه ی بارز یک مرد رنسانس معرفی می شود. از او به طور گسترده بعنوان بزرگترین نقاش تاریخ یاد می کنند. عده ای نیز او را با استعدادترین شخصی می دانند که تا کنون در این جهان زندگی کرده است. ضریب هوشی داوینچی وابسته به عوامل مختلف بین ۱۸۰ تا ۲۲۰ ارزی شده است. عده ای از محققان ایتالیایی با تحقیق بر روی اثر انگشت بازسازی شده ی وی، او را دارای ریشه ی عربی و اهل خاورمیانه برشمرده اند. وی فردی بی نهایت خلاق و کنجکاو بود. او نظریات خود را در مجموعه یادداشت هایی که بالغ بر هزاران صفحه هستند، ثبت کرده است. او طرح های مبتکرانه ای را برای ساخت سلاح هایی مانند توپ های بخار، ماشین های پرنده و ادوات زرهی ارائه کرده بود، هرچند که بسیاری از آنها هرگز ساخته نشدند. داوینچی اولین طراح هواپیما و صدها اثر معماری دیگر به شمار می رود. یکی از طرح های ابتکاری او لباس غواصی و زیر دریایی جنگی است. او همچنین مسلسل، تانک نظامی، ساعتی که به ساعت داوینچی معروف است، کیلومترشمار و چیزهای دیگر را طراحی یا اختراع کرد و با استفاده از خط مع برای طراحی های خود یادداشت هایی را نوشته است، که آنها را فقط در مقابل آینه می توان خواند. شهرت جهانی داوینچی بیشتر به خاطر نقاشی های شام آ و مونالیزا است. مارکو روسکی درباره او می گوید: در حالی که گمانه زنی های زیادی در مورد لئوناردو وجود دارد، چشم انداز او از جهان اساساً منطقی است و نه اسرار آمیز و این که روش های تجربی به کار گرفته شده او برای زمان خودش غیرمعمول بود. ۲. آلبرت اینشتین (albert einstein) 2-albert-einstein آلبرت آینشتاین به تلفظ صحیح آلمانی، ولی معروف به انیشتن، انیشتین و اینشتین در ایران (زاده ۱۴ مارس ۱۸۷۹ - درگذشته ۱۸ آوریل ۱۹۵۵) فیزیک دان نظری آلمانی بود. او بیشتر به خاطر نظریه نسبیت و به ویژه برای هم ارزی جرم و انرژی (e=mc۲) (که از معروف ترین روابط فیزیک بین غیرفیزیک دان هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده ای داشت. ضریب هوشی اینشتین برابر با ۲۰۵ تا ۲۲۵ در معیار های متفاوت معیین شده است. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگ ترین فیزیکدانانی شناخته می شود که به این جهان پا گذاشته اند. در فرهنگ عامه، نام «اینشتین» مترادف هوش زیاد و نابغه شده است. ۱. یوهان گوته (johann goethe) 1-johann-goethe یوهان ولفگانگ فون گوته، شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان شناس، فیلسوف و سیاست مدار آلمانی بود. او یکی از کلیدهای اصلی ادبیات آلمانی و وایمار کلاسیک و همچنین رمانتیسیسم به شمار می رود. در معیار های مختلف ارزی iq، وی امتیاز ۲۱۰ تا ۲۲۵ را ب کرده است. وی یکی از مردان بزرگ فرهنگی قرون ۱۸ و ۱۹ اروپا و یکی از افراد برجسته ی ادبیات جهان محسوب می شود. گوته آلمانی، ش پیر انگلیسی، هومر یونانی، و دانته ایتالیایی را چهار رکن ادبیات اروپا می دانند. خانه یوهان ولفگانگ فون گوته در مجموعه سنت گرایی وایمر قرار دارد. از آثار شاخص گوته می توان به اگمونت، نغمه های رومی، فاوست، تئوری رنگ ها، سفرنامه ایتالیا، رنج های ورتر جوان، ایفنی ژنی و دیوان غربی-شرقی اشاره کرد. اختصاصی از نیک فایل مقاله تاریخچه فیزیک با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 7 تاریخچه فیزیکپست شده به بخش فیزیک در ساعت 2:02 ب.ظ توسط مدیر سایتتعریف فیزیک از واژه یونانی physi به معنی « طبیعی» و physis به معنی « طبیعت» گرفته شده است. پس فیزیک علم طبیعت است به عبارتی در عرصه علم پدیده های طبیعی را بررسی می کند.علم فیزیک علم فیزیک رفتار و اثر متقابل ماده و نیرو را مطالعه می کند.مفاهیم بنیادی پدیده های طبیعی تحت عنوان قوانین فیزیک مطرح می شوند.این قوانین به توسط علوم ریاضی فرمول بندی می شوند به طوریکه قوانین فیزیک و روابط ریاضی با هم در توافق بوده و مکمل هم هستند.و دو تایی قادرند کلیه پدیده های فیزیکی را توصیف نمایند.تاریخچه علم فیزیک از روزگاران باستان مردم سعی می د رفتار ماده را بفهمند. و بدانند که:چرا مواد مختلف خواص متفاوت دارند؟ چرا برخی مواد سنگینترند؟ و… همچنین جهان ، تشکیل زمین و رفتار اجرام آسمانی مانند ماه و خورشید برای همه معما بود. قبل از ارسطو تحقیقاتی که مربوط به فیزیک می شد ، بیشتر در زمینه نجوم صورت می گرفت. علت آن در این بود که لااقل بعضی از مسائل نجوم معین و محدود بود و به آسانی امکان داشت که آنها را از مسائل فیزیک جدا کنند. در برابر سوالاتی که پیش می آمد گاه افاتی درست می د، گاه تئوریهایی پیشنهاد می شد که بیشتر آنها نادرست بود. این تئوریها اغلب برگرفته ازعبارتهای فلسفی بودند و هرگز بوسیله تجربه و آزمایش تحقیق نمی شدند. و بعضی مواقع نیز جوابهایی داده می شد که لااقل بصورت اجمالی و با تقریب کافی بنظر می رسید. در آن زمان جهان به دو قسمت تقسیم می شد: جهان تحت فلک قمر و مابقی جهان.مسائل فیزیکی اغلب مربوط به جهان زیر ماه بود و مسائل نجومی مربوط به ماه و آن طرف ماه نیز،« فیزیک ارسطو» یا بطور صحیحتر« فیزیک » بود که در چند کتاب مانند« فیزیک»،« آسمان»،« آثار جوی»،« مکانیک»،« و فساد» و حتی« مابعدالطبیعه» دیده می شد.در قرن 17 ، گالیله برای اولین باربه منظور قانونی تئوریهای فیزیک ، از آزمایش استفاده کرد. او تئوریها را فرمولبندی کرد و چندین نتیجه از دینامیک و اینرسی را با موفقیت آزمایش کرد. پس از گالیله ، اسحاق نیوتن ، قوانین معروف خود «قوانین حرکت نیوتن) را ارائه کرد که به خوبی با تجربه سازگار بودند. بدین ترتیب فیزیک جایگاه علمی و عملی خود را یافت و روزبه روز پیشرفت کرد، مباحث آن گسترده تر شد، تا آنجا که قوانین آن از ریزترین ابعاد اتمی تا وسیعترین ابعاد نجومی را شامل می شود. اکنون فیزیک مانند زنجیری محکم با بقیه علوم مرتبط است و هنوز هم به سرعت در حال گسترش و پیشرفت می باشد.نقش فیزیک در زندگی هر فرد بزرگ یا کوچک، درس خوانده یا بیسواد ، شاغل یا بیکار خواه ناخواه با فیزیک زندگی می کند. عمل دیدن و شنیدن ، ع العمل در برابراتفاقات ، حفظ تعادل در راه رفتن و… نمونه هایی از امور عادی ولی در عین حال وابسته به فیزیک می باشند. پدیده های جالب طبیعی نظیر رنگین کمان ، سراب ، رعد و برق ، گرفتگی ماه و خورشید و… همه با فیزیک توجیه می شوند. برنامه های رادیو ، تلویزیون ، ، اینترنت ، تلفن و… با کمک فیزیک مخابره می شوند. با این نمونه های ساده ، می توان تصور کرد که اگر فیزیک نبود و اگر روزی قوانین فیزیک بر جهان حاکم نباشند، زندگی و ارتباطات مردم شدیدا دچار مشکل می شود.فیزیک و سایر علوم فیزیک، دینامیک و ساختار درونی اتم ها را توصیف می کند. و از آنجا که همه مواد شامل اتم هستند، پس هر علمی که در ارتباط با ماده باشد، با فیزیک نیز مرتبط خواهد بود. علومی نظیر: شیمی ، زیست شناسی ، زمین شناسی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، دامپزشکی ، فیزیولوژی ، رادیولوژی ، ی مکانیک ، برق ، الکترونیک ، ی معدن ، معماری ، کشاورزی و … . فیزیک درصنعت ، معدن ، دریانوردی ، هوانوردی و… نیزکاربرد فراوان دارد. اینکه ابزار کار هر شغلی و هر علمی مبتنی براستفاده ازقوانین و مواد فیزیکی است، نقش اساسی فیزیک درسایر علوم و رشته ها را نمایان می کند. علاوه برآن استفاده روزافزون از اشعه لیزر در جراحی ها و دندانپزشکی، رادیوگرافی با اشعه ای در رادیولوژی ، جوشکاری صنعتی و… نمونه هایی از کاربردهای بیشمار فیزیک در علوم دیگرمی باشند. فیزیک و آینده با این روند رو به رشدی که علم فیزیک در کنار سایر علوم دارد، می توان امیدوار بود که در آینده به چراها و چگونگی های عالم طبیعت پاسخ داده شود و این دنیای فیزیک سکوی پرتاب به عالم متا فیزیک باشد. در آینده شاید رسیدن به سرعت نور و فراتر از آن را مقدور باشد. در آینده شاید بتوان : - مثالهای عجیب نسبیت را عملی کند. - معمای مثلث برمودا را حل کند. - واقعیت یوفوها( بشقاب پرنده ها) را مشخص کند. - به راز وجود یا عدم وجود هوش فرا زمینی واقف شود. - و…کشفیات وابسته به فیزیکاعراب - مصریان و دیگران نظام عدد نویسی کنونی - هندسه مقدماتی و ریاضیات مقدماتی را ابداع می کنند.قبل از میلاد :525 فیثاغورث : با ابداع آمیزه ای از ریاضیات و عرفان از افسانه رویگردان شده به اعداد که آنها را منبع حقیقت می داند روی می آورد.340 ارسطو : مجادله می کند که زمین به جای یک فلات مسطح یک کره گرد است.295 اقلیدس : کتاب خود عناصر را منتشر و دانش هندسه را منظم و مرتب می کند. 260 اریستار ساموسی : اصل گردش زمین به گرد خورشید و عالمی بسیار پهناور را پیش می کشد.240 : ارشمیدس : مکانیک کلاسیک و دانش فیزیک مقدماتی را پی ریزی و مدون می کند.200 اراتوستنس : روش اندازه گیری محیط زمین را به دست می دهد.100 کلا پتالومی ( بطلمیوس) : مدل پیچیده زمین مرکزی جهان را می سازد که تا 1400 سال بعد اساس دانش نجوم باقی می ماند.بعد از میلاد1515 لئوناردو داوینچی : در زمینه های مکانیک - هیدرولیک و آیرو دینامیک مشاهدات و برداشت های مهمی می کند.1543 نیکلاس کپرنیک : کتاب ( درباره گردش سیارات) را منتشر و اصل خورشید مرکزی جهان را مطرح می کند.1572 تیکوبراهه : یک نوا (ستاره جدید = nova ) مشاهده می کند که گواهی بر متغیر بودن جهان می شود.1610 گالیلئو گالیله : برای نخستین بار آسمان شب را از درون یک دوربین نجومی تلسکوپ می بیند و کشفیاتی را اعلام میکند که موید صحت نظریه کیهانی کپرنیک است.1619 یوهان کپلر : ثابت می کند که مسیر حرکت سیارات به گرد خورشید بیضی شکل است و قوانین حرکت آن ها را بدست می آورد.1687 آیزاک نیوتن : با انتشار کتاب پرنسیپای خود نشان می دهد که نیروی جاذبه ثقل که از قانون تناسب مع با مجذور فاصله پیروی می کند. عامل حرکت سقوطی اجسام به طرف زمین و حرکت مداری کره ماه به زمین - هر دو - یکی است.1799 پی یر سیمون دو لاپلاس : برای فرضیه جاذبه عمومی نیوتن شالوده ای ریاضی بنا و نظریه احتمالات را نیز پی ریزی می کند. لاپلاس به پایه گذاری دستگاه آحاد اندازه گیری متریک هم کمک می کند.1824 کارل فردریش س : اصول هندسه غیر اقلیدسی را پی ریزی می کند.1824 کریستین دوپلر : کشف می کند که امواج نوری و صوتی یک منبع در حال حرکت به چشم و گوش یک ناظر ایستاده کمتر می آید اگر منبع در حال دور شدن از او و بیشتر می آید. اگر منبع در حال نزدیک شدن به او باشد.1831 مایکل فارادی : پدیده القای الکترومغناطیسی را کشف می کند.1848 ویلیام کولن : دمای صفر مطلق را تعیین می کند.1848 ژان لئو فوکو : روش هایی برای اندازه گیری سرعت نور در هوا ابداع و ثابت می کند که سرعت سیر نور در آب و سایر محیط های شفاف به نسبت ع ضریب های ش ت نوری آن محیط کاهش می یابد.1860 رابرت بنزن و گوستاو شهف : تجزیه طیفی را پی ریزی و مقایسه مواد آزمایشگاهی با مواد سازنده خورشید و ستارگان دیگر را که در عمل به معنای امکان تعیین جنس مواد سازنده آن کرات از روی زمین است ممکن می کند.1864 جان کلارک ما ول : در گفتار درباره الکتریسیته و مغناطیس- را که امکان فهم پدیده های مربوط به این حوزه دانش را بسیار بیشتر می کند منتشر می سازد.1879 آلبرت مایکلسن : با استفاده از اصول فوکو سرعت سیر نور را اندازه می گیرد.1887 آلبرت مایکلسن و ادوارد مورلی : آزمایش های دقیقی انجام و به کمک آن ها نشان می دهند که فضا از چیزی به نام اتر که وجود آن برای انتشار نور لازم دانسته می شد نمی تواند پر باشد.1894 هاینریش هرتز : عملا نشان می دهد که امواج الکترومغناطیسی با سرعت نور سیر می کنند و مانند آن می توانند بازتابش و ش ت داشته باشند و قطبی یا پلاریزه هم بشوند.1895 ویلیام رونتگن : اشعه ای را کشف و نخستین برنده جایزه نوبل در فیزیک می شوند.1898 ماری و پیر کوری : عناصر رادیو اکتیو رادیوم و پولونیوم را شناسایی می کنند.1900 ما پلانک : نظریه کوانتومی تابش (تشعشع) را بصورت یک اصل بیان کرد و با آن فیزیک کوانتومی را پایه ریزی کرد.1904 ارنست رادرفورد : نشان می دهد که عمر زمین را می توان با محاسبه مقدار گاز هلیومی که از سنگ معدن مواد رادیواکتیو خارج می شود اندازه گرفت.1905 آلبرت انیشتین : مقالاتی درباره نظریه نسبیت خاص - پدیده فوتو الکتریک و حرارت براونی منتشر می کند که نظریه نسبیت وی اندازه ی زمان و مکان در سرعت های زیاد را ناهنجار و جرم و انرژی را معادل یکدیگر می داند.1906 جی جی تامسون : وجود ذره الکترون را عملا تثبیت می کند.1911 ارنست رادرفورد : نشان می دهد که بخش اعظم جرمی اتم در هسته بسیار کوچک آن جای دارد.1913 نی بوهر : نظریه ساختار اتم را فرمول بندی می کند.1916 آلبرت انیشتین : نظریه نسبیت عام خود را که نظریه بنیادی درباره فضا - زمان و جاذبه ثقل است منتشر می کند و جاذبه ثقل را پدیده ای ناشی از فضای خمیده میداند.1924 شاهزاده لویی دوبروی : اصل علمی را مطرح می کند که به موجب آن ماده حتی شیئی مانند الکترون که در ح عادی ذره شناخته می شود در عین حال رفتار موجی هم دارد.1925 ولفگانگ پاولی : اصل منع (exclusion principal) خود را که در شناخت خطوط طیفی نور ستارگان و سح ها کارایی دارد بیان می کند.1926 اروین شرودینگر : معادله موج خود را که شارح چگونگی حرکت امواج دوبروی از مکانی به مکان دیگر است. و اینک معادله مرکزی مکانیک کوانتومی دانسته می شود تدوین و تثبیت می کند.1927 یان اورت : ثابت می کند که ک شان راه شیری در چرخش است و چندی بعد با استفاده از تلسکوپ رادیویی نقشه هایی از بازوی ما یچی این ک شان تهیه می کند.1928 پی . ا. ام دیراک : با محاسبه وجود ذرات ضد ماده را پیش بینی می کند که اینها ذراتی هستند مانند ذرات ماده معمولی ولی بار الکتریکی مختلف العلامه با بار آنها ( یکی از آنها پزیترون است که ضد الکترون است)1929 ادوین هابل : با استفاده از تجزیه و تحلیل طیفی نشان می دهد که جهان واقعا آنگونه که انیشتین با محاسبه پیش بینی کرده است در حال انبساط است.1931 ولفگانگ پاولی : وجود ذره نوترینو را با محاسبه پیش بینی می کند.1932 جیمز چادویک : ذره نوترون را کشف و جایزه نوبل 1935 در فیزیک را نصیب خود می کند.1938 لیزه و اوتو هاهن : پدیده شکافت هسته اتم را کشف می کند و هاهن به پاس آن کشف جایزه نوبل دریافت می کند ( همکار او میتز پیش از کامل شدن کار مجبور به فرار از آلمان نازی می شود ولی آگاهان نقش آن خانم را در آن تلاش محفوظ می دانند.)1939 لئوزیلارد : به مفهوم واکنش زنجیره ای در فیزیک اتمی دست می یابد و یکی از چند نویسنده نامه ای به امضای انیشتین به رئیس جمهور روزولت می شود. نامه درباره توانایی های بمب اتمی و علمی بودن ساخت آن با استفاده از پدیده شکافت هسته اورانیوم است.1942 انریکو فرمی : س رستی برنامه ساخت و راه اندازی نخستین راکتور اتمی جهان را که بخشی از پروژه منهتن است به عهده می گیرد.1945 جی رابرت اوپنهایمر : برنامه ساختن نخستین بمب اتمی را که بخشی از پروژه منهتن است ی می کند.
با
مقاله تاریخچه فیزیک
اسرار فیزیک کوانتوم در سال ۱۸۰۳، دانشمندی انگلیسی به نام توماس یانگ (thomas young)، آزمایش قابل توجهی انجام داد. یانگ که به هیروگلیف های مصری بسیار علاقه مند بود و در است اج آنان نیز همکاری داشت، درباره ی ماهیت نور تحقیق می کرد. آزمایش وی، تحولی در فیزیک ایجاد کرد که در نهایت باعث دگرگونی قوانین حرکت آیزاک نیوتون شد، قوانینی که یک قرن پیش از یانگ ارائه شده بود. این آزمایش همچنین یکی از بزرگترین رازهای جهان را نمایان ساخت: راز کوانتوم. بدون شک، معمای رمزآلود فیزیک کوانتوم، معمای عمیقی است. اگر ی یک مار بزرگ دریایی واقعی بگیرد یا به یک دایناسور زنده بربخورد، رسانه ها چندین ماه به این موضوع می پردازند. کنار آب سردکن های تمام ادارات جهان، درباره ی این کشف جدید صحبت می شود. با این حال، هر چند چنین یافته ای می تواند بسیار تکان دهنده باشد، اما تغییر چندانی در جهان بینی ما ایجاد نمی کند. ما می دانیم که خزندگان غول پیکر آبزی و دایناسورها در گذشته های دور می زیسته اند. برایمان بسیار تعجب برانگیز می شد اگر می فهمیدیم این موجودات به نحوی توانسته اند بی آنکه که توسط دنیای علم کشف شوند، این همه سال زنده بمانند. اما در هر حال، این کشف، تغییر چندانی در نظریه ی تکامل ایجاد نمی کند. ولی رازی که در بطن فیزیک کوانتوم نهفته، به طور غیر مستقیم، درک ما را از حقیقی بودن جهان و هر آنچه در آن است (از جمله خود ما)، مورد هدف قرار می دهد. به علاوه، ایده ی مارهای غول پیکر دریایی و دایناسورها، بسیار خیالی و غیرمحتمل می باشد، حال آن که تئوری فیزیک کوانتوم یکی از تئوری هایی است که از پیکار آزمایشات فراوانی در عرصه ی علم، جان سالم به در برده است. علی رغم مشخصه های نامأنوس فیزیک کوانتوم، در صحت این نظریه، تردید چندانی باقی نمانده. همان طور که دنیل ام. گرینبرگر بیان کرده است: «انیشتین می گفت اگر علم مکانیک کوانتوم درست باشد، جهان جای بسیار عجیبی است. انیشتین راست می گفت. جهان جای بسیار عجیبی است». آزمایش دو شکاف (the double slit experiment) برای صحبت درباره ی فیزیک کوانتوم، بهترین کار این است که با آزمایش یانگ در سال ۱۸۰۳ شروع کنیم. در آن زمان، دانشمندان می خواستند بدانند آیا نور از نوعی ذره تشکیل شده یا این که از طریق ماده ی ناشناخته ی دیگری، به صورت موجی حرکت می کند (مانند امواجی که در آب حرکت می کنند). در آزمایش یانگ، از یک منبع ریز نور و یک صفحه استفاده شده بود. یانگ، میان این دو شیء، یک مانع با دو شیار نازک عمودیِ موازی با یکدیگر قرار داد. یانگ می دانست در صورتی که نور، فقط جریانی از ذرات ریز باشد، باید از هر کدام از شکاف ها گذشته و روی صفحه ی پشت سوراخ ها جمع شود. این دقیقاً همان چیزی بود که با پوشاندن یکی از شکاف ها و باز گذاشتن شکاف دیگر، اتفاق افتاد. یک نوار عمودی باریک از نور، روی صفحه ی پشت سوراخ ظاهر شد. یانگ مسلماً انتظار داشت وقتی شکاف دیگر را هم باز کرد، دو نوار باریک نوری ببیند، اما این طور نشد. بیشتر بخش های صفحه را مجموعه ای از نوارهای عمودی روشن و تاریک پر کرد. یانگ معنای این مشاهده را دریافت. نور، مثل یک موج عمل می کند و از هر دو شکاف می گذرد. بعد از گذشتن از میان شکاف ها، امواج به شکل نیم دایره پخش می شوند و با یکدیگر تداخل می کنند. به این ترتیب، وقتی دو قله ی موج با هم تلاقی می کنند، باعث تقویت یکدیگر می شوند و وقتی یک قله ی موج و یک دره ی موج با هم تلاقی می کنند، هر دو خنثی می شوند. در نتیجه، مجموعه ای از نوارهای روشن و تاریک روی صفحه دیده می شود. دانشمندان، این پدیده را الگوی تداخل (interference pattern) می نامند، زیرا از تداخل امواج با یکدیگر حاصل می شود. مثالی از الگوی تداخل پس نور بدون شک یک موج بود. در طی سال ها، دانشمندان به دنبال ماده ای بودند که امواج نور از طریق آن حرکت می کنند (و آن را ether یا واسط نور می نامیدند)، اما نمی توانستند به آن دست یابند. به علاوه، شواهدی نیز موجود بود که نشان می داد نور به صورت نوعی ذره حرکت می کند (که بعدها به آن فوتون گفته شد). در نهایت چنین نتیجه گیری شد که فوتون ها ماهیتی دوگانه دارند و به صورت موج و ذره عمل می کنند. با این حال، دانشمندان هنوز هم از خود می پرسیدند اگر بتوانند فوتون ها را یکی یکی از دو شکاف بگذرانند، چه چیزی رخ خواهد داد. سرانجام، منبع نوری اختراع شد که قادر بود هر بار تنها یک فوتون آزاد کند. آزمایش دو شکاف یانگ دوباره انجام گرفت. اما این بار به جای صفحه ی عادی، از کاغذ عکاسی استفاده شد، زیرا یک فوتون، کم نورتر از آن است که روی صفحه دیده شود. حال آن که بعد از عبور میلیون ها فوتون از شکاف ها (به صورت تک تک)، الگوی مورد نظر بر روی کاغذ عکاسی قابل مشاهده می گردید. با ظاهر ع ، همان الگوی تداخل پیشین مشاهده شد. دانشمندان این گونه نتیجه گرفتند که هر یک از فوتون ها به صورت موجی حرکت کرده ، به طور همزمان از میان دو شکاف رد شده و با خودشان تداخل داشته اند و تنها هنگامی که سرانجام با کاغذ عکاسی برخورد کرده اند، به صورت ذره ای در موقعیت خاص ظاهر شده اند، و این بسیار عجیب بود. دانشمندان تصمیم گرفتند کنار شکاف ها، ردیابِ فوتون کنار قرار دهند تا مسیر واقعی فوتون را مشاهده کنند. آن ها موفق شدند، ولی وقتی این آزمایش را انجام دادند، الگوی تداخل ناپدید شد و تنها دو خط باریک (پشت هر سوراخ یکی)، روی صفحه ظاهر شد. ظاهراً فوتون ها «می دانستند» که در معرض مشاهده شدن قرار دارند و به همین دلیل، به جای این که به صورت موجی عمل کنند، رفتار ذره ای پیش گرفته اند! طرح یانگ از آزمایشش که نشان می دهد امواج نور از شکاف های a و b خارج می شوند، و با همدیگر تداخل می کنند تا هر کدام از خطوط پایین صفحه را که به نام های c، d،e و f نشان داده شده اند، به وجود آورند. دانشمندان سپس تصمیم گرفتند که ردیاب فوتون را در جهتی از صفحه قرار دهند که با منبع نور فاصله ی بیشتری داشته باشد، تا به این ترتیب فوتون، فقط بعد از عبور از میان شکاف دیده شود. اما تغییری در نتیجه حاصل نشد. باز هم ظاهراً فوتون پیش از رسیدن به صفحه، «می دانست» در سمت دیگر آن یک ردیاب وجود دارد و به همین دلیل پیش از عبور از شکاف ها، به ذره تبدیل می شد. سرانجام، دانشمندی به نام جان ویلر (john wheeler) آزمایشی پیشنهاد کرد که طی آن، صفحه می توانست درست در آ ین لحظه ی پیش از برخورد فوتون، با یک دستگاه ردیاب نوری جایگزین شود، به این ترتیب می شد فهمید فوتون از کدام شکاف عبور کرده است. تصمیم درباره ی کنار کشیدن یا نکشیدن صفحه، باید بعد از عبور فوتون از میان شکاف گرفته می شد. در زمانی که ویلر این آزمایش را مطرح کرد، انجام آن از لحاظ فنی غیرممکن بود. اما چند سال بعد، امکان انجام آزمایش به وجود آمد. نتیجه ی آزمایش چنین بود: هنگامی که صفحه در جای خود قرار داشت، فوتون طبق الگوی تداخل رفتار می کرد، حال آن که اگر صفحه در لحظه ی آ ، برداشته می شد تا اطلاعات مربوط به این که از کدام شکاف عبور کرده، به دست آید، فوتون طبق الگوی تداخل رفتار نمی کرد. گویا فوتون می دانست هنگام رسیدن به شکاف چگونه عمل کند، هر چند که تصمیم درباره ی برداشتن یا برنداشتن صفحه در لحظه ی آ گرفته می شد. ظاهراً یا فوتون می توانست آینده را پیش بینی کند یا این که تصمیم درباره ی قرارگیری صفحه، می توانست گذشته را تغییر دهد. دانشمندان این طور نتیجه گرفتند که در نظریه ی کوانتوم، جایی برای علیت وجود ندارد. گویا اتفاقاتی که در زمان حال می افتند، می توانند گذشته را تغییر دهند، و این اوج غرابت کوانتوم بود. اگر خواندن این مطالب، شما را آشفته کرده، نگران نباشید. افراد زیادی از این مسئله آشفته شده اند، از جمله آلبرت انشتین. نور ستارگان، درخشش ستارگان امشب بیرون بروید و ستارگان را تماشا کنید. اگر زمستان باشد (در نیکره ی شمالی)، حتماً خواهید توانست صورت فلکی شکارچی (یا جبار) را ببینید. تشخیص این صورت فلکی آسان است، زیرا سه ستاره در یک خط، کمربند شکارچی را تشکیل می دهند. به ستاره ی وسطی نگاه کنید. او یک ستاره ی ابرغولِ سفید-آبی به نام اپسیلون جبار (alnilam) است که ۱۳۰۰ سال نوری از ما فاصله دارد. وقتی به این ستاره نگاه می کنید، چه اتفاقی می افتد؟ بر اساس بسیاری از کتاب ها، هزار و سیصد سال پیش- اوایل قرون وسطی در اروپا- الکترونی برانگیخته در یکی از اتم های هیدروژن موجود در لایه های بیرونی این ستاره، یک ذره ی انرژی آزاد کرده است: یک فوتون. فوتون آزاد شده از اپسیلون جبار، با سرعت نور، حدوداً ۳۰۰۰۰۰ کیلومتر در ثانیه، در جهت زمین حرکت کرده است. اگرچه فوتون ها چندان تحت تأثیر جاذبه قرار نمی گیرند، اما سیارات، ستارگان و سایر اجرام آسمانی که در مسیر فوتون یاد شده قرار دارند، به طور خفیفی بر آن تأثیر گذاشته و در خلاء فضا، مسیری خاص به آن می دهند. با نزدیک شدن به زمین، فوتون، بدون برخورد با مولکول های اتمسفر، از آن ها می گذرد. درست وقتی به آسمان نگاه کردید، این فوتون توسط شما دریافت می شود. این فوتون (همراه بسیاری فوتون های دیگر)، شبکیه را که درست پشت چشمتان قرار دارد، تحریک می کند، پیغامی به مغز شما فرستاده می شود و شما در مغزتان نور ستاره را می بینید. این سیر حوادث، بسیار جالب است، منتها، با توجه به تئوری کوانتوم، در حقیقت این همان چیزی نیست که اتفاق می افتد. به هیچ وجه. هیچ دقیقاً نمی داند در سطح کوانتوم چه اتفاقی می افتد، با این حال، چند تفسیر از نظریه ی کوانتوم وجود دارد که می توانند به ما در فهم مسئله کمک کنند. معروف ترین آن ها تفسیر کُپنهاگ(copenhagen interpretation) نامیده می شود، زیرا قسمت عمده ی آن توسط نی بور (niels bohr)، فیزیکدان اهل کپنهاگ، ارائه شده است. دانشمندان و ان، سال هاست از کپنهاگ به عنوان روشی استاندارد جهت درک دنیای کوانتوم استفاده می کنند. تفسیر کپنهاگی نظریه ی کوانتوم، مشاهده شدن اپسیلون جبار توسط شما را این گونه توضیح می دهد: آنچه که حدود ۱۳۰۰ سال پیش، اتم هیدروژن را ترک کرد، فوتون نبود، بلکه یک موج احتمال بود. این موج، بیانگر مکان احتمالی فوتون نبود، بلکه بیانگر این احتمال بود که در صورت مشاهده شدن فوتون، این اتفاق در چه مکانی روی خواهد داد. موج با سرعت نور به بیرون حرکت کرد، اما نه به سوی زمین، بلکه به شکل کُره ای که با سرعت نور بزرگ و بزرگ تر می شد. سیارات، ستارگان و سایر اجرامِ نزدیک به آن، بر مکان احتمالی مشاهده ی شدن فوتون تأثیر گذاشتند، اما هنوز این امکان وجود داشت که فوتون در هر جایی از کره ی در حال انبساط، ظاهر شود. موج/کره، ۱۳۰۰ سال بزرگ شد، تا این که قطری برابر ۲۶۰۰ سال نوری پیدا کرد، یعنی ۱۵۲۵۰۸۰۹ بیلیون مایل. جبهه ی موج از اتمسفر زمین گذشت. درست در این لحظه، شما چشمتان را بر روی اپسیلون جبار متمرکز کردید و جبهه ی موج با سلول های شبکیه ی چشم شما درگیر شد. سپس، جایی میان شبکیه ی چشم شما که با موج درگیر شده و مغزتان که ستاره را دیده، این واقعه رخ داد. صورت فلکی شکارچی. ستاره ای که در میان قرار دارد اپسیلون است. بلافاصله، موج احتمال به قطر ۲۶۰۰ سال نوری، از میان رفت و فوتون در برخورد با شبکیه ی چشم شما، ظهور کرد. اگر شما در لحظه ی مناسب به آسمان نگاه نکرده بودید، شاید فوتون، چند ثانیه ی دیگر، در سوی دیگر اپسیلون جبار، توسط ناظر بیگانه ای در یک سیاره ی دیگر با فاصله ی هزاران سال نوری، از هم می پاشید. اما مشاهده شدن فوتون توسط شما در کره ی زمین، برای همیشه این احتمال را از میان برد. وقتی شما این فوتون را دیدید، سرنوشتی منحصر به فرد برایش رقم خورد. مسیری ایجاد شد تا او از آن اتم هیدروژن در اپسیلون جبار، به چشم شما برسد. شاید این طور به نظر بیاید که نابودی چیزی با وسعت ۲۶۰۰ سال نوری غیرممکن است، زیرا لازمه ی آن، پیشی گرفتن از سرعت نور می باشد. اما این مورد، تنها یکی از موارد متعددی است که در آن، نظریه ی کوانتوم، حداکثر سرعت کیهانی را به چالش می طلبد. این مسئله نیز، انشتین را عمیقاً آشفته کرد. دو فرزند انشتین گفته می شود در اوایل قرن بیستم، انشتین صاحب دو فرزند شد- دو نظریه ی بزرگ فیزیک. می گویند او یکی را فرزندانش را دوست داشت (نسبیت) و از دیگری متنفر بود (فیزیک کوانتوم). چه چیزی در فیزیک کوانتوم، او را بر می آشفت؟ اول از همه، غیر قابل پیش بینی بودن آن. اگر قرار باشد یک تفنگ را تنظیم کنید و آن را به هدف بزنید، با معلوم بودن سرعت و جهت گلوله، تعیین مسیر آن بعد از وج از لوله ی تفنگ، بسیار ساده است. اما فوتون این طور نیست. همان طور که مثالِ ما درباره ی موج نورِ رهسپار شده از یک ستاره ی دوردست، نشان داد، فوتون به صورت موج احتمال حرکت می کند. فوتون ممکن است هرجایی در مسیر حرکت موج، ظاهر شود. هر چند، احتمال ظهور آن، در بعضی مکان ها بیشتر است. این باعث شد انشتین به طعنه بگوید که باورش نمی شود «خدا با هستی تخته نرد بازی کند». انشتین کمک کرد نظریه ی کوانتوم به دنیا بیاید، ولی بسیار از آن آشفته گشت. دومین نکته ای که انشتین را آزار می داد، این ایده بود که با توجه به کپنهاگ، یک جسم پیش آن که مورد مشاهده قرار گیرد، تنها به شکل موج احتمال وجود دارد. شاید وقتی حرف از یک فوتون باشد، این مسئله چندان مهم به نظر نرسد، چون بسیار بسیار کوچک است. اما این تنها فوتون ها نیستند که از قوانین فیزیک فیزیک کوانتوم پیروی می کنند، بلکه الکترون ها، پروتون ها، اتم ها و مولکول ها نیز مشمول این قوانین هستند. همه ی آن ها پیش از مشاهده شدن، تنها موج اند و آزمایش دو شکاف، با موادی به بزرگی مولکول های فولرن (fullerene) که ۶۰ اتم کربن دارند، انجام شده است. در نهایت اگر فکر کنیم، می بینیم تمام جهان ما، از اتم ها و مولکول ها تشکیل شده و خود ما نیز. آیا این بدان معناست که ما تنها، امواج بزرگ احتمال هستیم؟ این تصور که هر چیزی در جهان ما، در صورت مشاهده نشدن، ماهیتی مستقل ندارد، انشتین را واداشت به شوخی بگوید: «ترجیح می دهم فکر کنم ماه، حتی وقتی نگاهش نمی کنم، باز وجود دارد». گربه ی شرودینگر (schrödinger’s cat) انشتین، تنها بنیانگذار نظریه ی کوانتوم نبود که به آن شک داشت. اِروین شرودینگر، یکی از معادلات کلیدی را برای پیش بینی چگونگی تغییر سیستم کوانتوم در طول زمان مطرح کرد. این کار برای او جایزه ی نوبل سال ۱۹۳۳ را به ارمغان آورد. با این حال، وی با بعضی از مفاهیم فیزیک کوانتوم، مشکل داشت و برای نشان دادن بی معنا بودن آن ها، مثالی مطرح کرد. شرودینگر درباره ی نظریه ای که در به وجود آمدنش سهیم بود، شک داشت و آزمایش فرضی مشهور گربه را مطرح کرد تا نشان دهد این نظریه ناقص است. در آزمایش فرضی شرودینگر، یک گربه درون جعبه ای مهر و موم شده قرار می گیرد (توجه: این فقط یک مثال است، شرودینگر هرگز نمی خواست ی این آزمایش را با یک گربه ی واقعی انجام دهد). در درون این جعبه، یک دستگاه «نابودگر» شامل یک ماده ی رادیواکتیو، یک شمارشگر گر مولر و یک ظرف شیشه ای قرار دارد. ماده ی رادیواکتیو به اندازه ای است که در عرض یک ساعت به احتمال ۵۰ درصد تجزیه شده، ذره ای آزاد می کند که باعث به کار افتادن شمارشگر می شود. شمارشگر نیز به گونه ای تعبیه شده که در صورت شناسایی ذره، چکشی را رها می سازد و موجب متلاشی شدن ظرف شیشه ایِ پر از گاز کشنده ی هیدروژن سیانید می شود. بعد از گذشت یک ساعت، احتمال این که جعبه را باز کنید و گربه را زنده یا مرده بیاید، پنجاه/ پنجاه است. اما گربه پیش از باز جعبه، در چه وضعیتی است؟ از آنجایی که نابودی اتم، رویدادی کوانتومی است، با توجه به تفسیر کپنهاگ، می توان گفت تا زمانی که اتم (به عنوان تابع موج احتمال)، مشاهده نشده، در ح برهم نهی قرار دارد- یعنی همزمان در دو وضعیت است. معنایش می تواند این باشد که دستگاه نابودگر و گربه نیز در ح برهم نهی هستند، گربه هم زنده است و هم مرده. شرودینگر چنین ایده ای را مضحک یافت و تلاش کرد از آن، برای نشان دادن کاستی های نظریه ی کوانتوم، استفاده کند و بگوید این نظریه یا اشتباه است یا ناقص. مسئله ی دیگری که فیزیکدانان اولیه ی حوزه ی کوانتوم را درگیر کرد، مسئله ی ناظری بود که تابع را در هم می ش ت. ناظر کدام است؟ شکارشگر گر مولر؟ گربه؟ انسان آگاه آزمایشگر؟ آزمایش فرضی مشهور گربه ی شرودینگر از نظر عده ای، آگاهی به طرز غریبی با فیزیک کوانتوم در ارتباط می باشد. حال آن که برای بسیاری از فیزیکدانان، چنین دیدگاهی، همچون یک لعن و نفرین است. از زمانی که کوپرنیک، برای اولین بار، زمین را از مرکز منظومه ی شمسی برداشت و آن را تنها یکی از چند سیاره ای معرفی کرد که به دور خورشید می گردند، جایگاه انسان در کیهان، مرتب کوچک و کوچک تر شد، تا جایی که اکنون، سیاره ی ما، تنها، لکه ی کوچکی است در هستی وسیع و بی پایان. اگر مفاهیم کوانتوم با آگاهی در ارتباط مستقیم باشند، یعنی دانشِ پانصد سال باید زیر و رو شود. چیزی که فیزیکدانان از آن بیزارند. آیا تفاسیر دیگری از نظریه ی کوانتوم وجود دارد که برای این مشکلات، پاسخی ارائه دهد؟ بله. ما در بخش های بعدی به آن ها می پردازیم. هر کدام از تفاسیر دارای نکته ای روشن گرانه است، اما نمی تواند به طور کامل از غرابت کوانتوم بگریزد. برگرفته از سایت unmuseum برگردان:
شگفتیها دات کام ضمیمه و واژه نامه آموزشهای تخصصی موسیقایی وبلاگ وکالیست انو - نخستین و واپسین مرجع علمی و آموزشی دانش آکادمیک موسیقی     بخش ضمیمه - قسمت یکم - گاهشمار موسیقایی و واژه نامه تخصصی موسیقی - حروف ( پ) و ( ت)  نویسنده،گوینده و آموزگار: اینجانب - رابعه رضوی علوی (عسل) 10 آوریل 2017 21 فروردین 1396 منبع آموزشی : کتاب درک و دریافت موسیقی - اثر.