ابوظبی کاردار ایران را فراخواند

به نقل از خبرگزاریها در مورد ابوظبی کاردار ایران را فراخواند : کاردار سفارت در چین در واکنش به تصمیم «دونالد ترامپ» برای وج از «پیمان آب و هوایی پاریس»، از مقام خود استعفاء داد. سفارت روسیه در صنعاء اعلام کرد اخبار منتشر شده مبنی بر ترور کاردار روسیه در یمن صحیح نیست. منابع اردنی از احضار کاردار به وزارتخانه این کشور به دنبال مواضع وی علیه امان خبر دادند. وزارت امور خارجه پا تان در اعتراض به آتشباری های اخیر نیروهای هندی کاردار سفارت هند در آباد را احضار کرد. معاون نخست ی ترکیه از کاهش روابط دیپلماتیک آنکارا-آمستردام به سطح کاردار خبر داد. وزارت امور خارجه پا تان در اعتراض به اقدام نیروهای هندی در تیراندازی به سوی خودروی ون حامل دانش آموزان نزدیک خط مرزی، کاردار سفارت هند را احضار کرد. وزارت خارجه سودان امروز، در اعتراض به فرمان ضدمهاجرت ترامپ، کاردار را احضار کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال اظهارات مداخله جویانه امور خارجه ، کاردار سوئیس در تهران احضار و مراتب اعتراض رسمی و شدید به ت به وی ابلاغ شد. سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: به دنبال حمله یک ناشناس به کارمند سفارت کشورمان در آتن، کاردار یونان در تهران احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد. وزارت خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات رئیس اطلاعات آلمان درباره کودتا، کاردار برلین در آنکارا را احضار کرد. سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد: به دنبال حمله یک ناشناس به کارمند سفارت کشورمان در آتن، کاردار یونان در تهران احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد. کاردار سفارت در چین در اعتراض به آنچه که سیاست های زیست محیطی رئیس جمهوری اعلام شده، از سمت خود استعفا کرده است. تشریفات دیپلماتیک به نقل ازخبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف امور خارجه ایران طی حکمی «محمد حسن حبیب اله زاده» را به سمت کاردار ایران در لندن منصوب نمود.

محمد حسن حبیب اله زاده پیش از این کاردار ترددی ایران در لندن ، دائم ایران نزد سازمان بین المللی دریانوردی و رئیس اداره اول اروپای غربی وزارت امور خارجه بوده ودر یتهای روسیه و س. گرگان – ایرنا - کاردار اقتصادی سفارت ایران در روسیه گفت: در پسا مشکلات مربوط به صدور ال سی در روسیه حل شده اما به دلیل محدودیت های موجود، سطح آن در قیاس با سایر کشورها پایین است. وزارت خارجه مغرب از احضار کاردار سفارت الجزایر در رباط در پی تعرض به یک دیپلمات مغربی خبر داد. سفارت روسیه در یمن خبرهای انتشار یافته درباره ترور کاردار این کشور در صنعا را تکذیب کرد. آنکارا انتظار دارد که روسیه به اوضاع حساس موجود توجه کند. کاردار سفارت روسیه نیز برای اعلام ن یتی درباره این مساله و کشته شدن این سرباز ترکیه ای احضار شده است. تسنیم نوشت: آنکارا کاردار سفارت امارات را به وزارت امور خارجه احضار کرد. کاردار عربستان در لبنان با تکذیب اقامت اجباری سعد الحریری، مدعی شد که او خودش خواسته تا به لبنان باز نگردد. همشهری آنلاین: وزارت خارجه عراق کاردار سفارت اردن در بغداد را در خصوص برخی اهانت ها به مقامات و شخصیت های دینی و ملی این کشور احضار کرد. سودان در پی فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری و ممانعت از ورود اتباع هفت کشور مسلمان به از جمله اتباع سودانی، کاردار این کشور در خارطوم را احضار کرد. پس از رأی پارلمان هلند در خصوص به رسمیت شناختن کشتار ارامنه، ترکیه در اعتراض به این اقدام، کاردار هلند را احضار کرد. ترکیه برای اعتراض به دعوتنامه ای که وزارت دادگستری آلمان برای سردبیر سابق رو مه «جمهوریت» ارسال کرده، کاردار این کشور را احضار کرد. ترکیه برای اعتراض به دعوتنامه ای که دادگستری آلمان برای سردبیر سابق رو مه جمهوریت ارسال کرده بود، کاردار این کشور را احضار کرد. وزارت خارجه ترکیه بعد از اقدام خارجه امارات در بازنشر توئیت توهین آمیز، کاردار این کشور در آنکارا را احضار کرد. شبکه خبری المیادین روز شنبه در خبری اعلام کرد که سفارت روسیه در یمن خبر ترور کاردار این کشور در صنعا پایتخت یمن را تکذیب کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: به دنبال حمله یک ناشناس به کارمند سفارت کشورمان در آتن، کاردار یونان در تهران احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به وی ابلاغ شد. وزارت خارجه ترکیه در پی اقدام هلند در ممانعت از فرود هواپیمای خارجه ترکیه در فرودگاه آمستردام، کاردار این کشور را احضار کرد. وزارت امور خارجه سودان کاردار سفارت لیبی در خارطوم را در پی دستگیری گروهی از اتباع سودان در داخل اراضی لیبی و برخورد خشونت آمیز با آنها احضار کرد. ایرنا نوشت: تشکیلات خودگردان فلسطین در پی تصمیم درباره قدس، خود در ایالات متحده را برای م فراخواند. تسنیم نوشت: وزارت خارجه ترکیه کاردار سفارت هلند در این کشور را احضار کرد. در ادامه تنش های بوجود آمده میان ترکیه و هلند، آنکارا امروز دوشنبه بار دیگر کاردار هلند را احضار کرد. «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال اظهارات مداخله جویانه امور خارجه ، کاردار سوئیس در تهران احضار و مراتب اعتراض رسمی و شدید به ت به وی ابلاغ شد. خبرگزاری صدا و سیما نوشت: شبکه تلویزیونی الجزیره عربی گزارش داد: سودان سفیر خود در قاهره را برای ای رایزنی ها به خارطوم فراخواند. «دیوید رنک» کاردار سفارت در چین در اعتراض به سیاست های زیست محیطی ترامپ استعفا کرد. کاردار در آفریقای جنوبی در اعتراض به اظهارات توهین آمیز ترامپ، به وزارت خارجه این کشور احضار شد.
قاسمی خبر داد
احضار کاردار سوئیس در تهران به وزارت خارجه
خبرگزاری فارس: احضار کاردار سوئیس در تهران به وزارت خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال اظهارات مداخله جویانه امور خارجه ، کاردار سوئیس در تهران احضار و مراتب اعتراض رسمی و شدید جمهوری ی به ت به وی ابلاغ شد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: به دنبال اظهارات مداخله جویانه امور خارجه ، کاردار سوئیس در تهران احضار و مراتب اعتراض رسمی و شدید به ت به وی ابلاغ شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره گفت: امروز دوشنبه 96/3/29 و به دنبال اظهارات نسنجیده و مداخله جویانه امور خارجه ، کاردار سوئیس (در غیاب سفیر) بعنوان حافظ منافع در ایران، توسط مدیرکل ی وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به این اظهارات در مجلس نمایندگان این کشور در مورد کشورمان، طی یک یادداشت رسمی به وی ابلاغ شد.
وی در ادامه گفت: مدیرکل ی وزارت امور خارجه در این ملاقات اظهارات نسنجیده خارجه در مجلس نمایندگان آن کشور را مداخله آشکار در امور داخلی ایران دانسته و به شدت آن را محکوم کرد.
کشاورززاده این اظهارات را مغایر با قواعد آمره حقوق بین الملل و تعهدات بین المللی ت از جمله منشور ملل متحد و نیز معاهدات دوجانبه این کشور با ایران دانست و اظهار داشت: ت در مقابل این اظهارات دارای مسئولیت است و باید نسبت به آن پاسخگو باشد.
کاردار سوئیس نیز در این دیدار ضمن تأکید بر انتقال پیام ایران به ت اظهار داشت که در اسرع وقت نتیجه را به اطلاع ت ایران خواهد رساند.
ایسنا نوشت: در پی بالا گرفتن تنش ها میان قطر و برخی کشورهای عربی، سنگال هم به جبهه ضد دوحه پیوست و سفیر خود را از این کشور حوزه خلیج فارس فراخواند. سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانسی مطبوعاتی، از اقدامات اعمال شده علیه مع ن در بحرین ابراز نگرانی کرد و ت این کشور را به گفت وگو فراخواند. وزارت خارجه روسیه کاردار فرانسه را در جریان دستگیری سناتور روس در فرودگاه «نیس» احضار کرد. در پی بالا گرفتن تنش ها میان قطر و برخی کشورهای عربی، سنگال هم به جبهه ضد دوحه پیوست و سفیر خود را از این کشور حوزه خلیج فارس فراخواند. مهر نوشت: در ادامه تنش ها میان دوحه با برخی کشورهای عربی، کشور نیجر نیز سفیر خود را از قطر فراخواند. فلسطین سفیر خود در واشنگتن را فراخواند؛ این اولین اقدام جدی تشکیلات خودگردان در مقابل از زمان به رسمیت شناخته شدن قدس ی به عنوان پایتخت توسط دونالد ترامپ است. ما ی، به دنبال کشته شدن برادر ناتنی کره شمالی در کوالالامپور، سفیر خود در پیونگ یانگ را فراخواند. وزارت امور خارجه پا تان در اعتراض به آتشباری های اخیر نیروهای هندی کاردار سفارت هند در آباد را احضار کرد. ایران، دو کشور آذربایجان و ارمنستان را به عنوان طرفین درگیر در مساله قره باغ به آرامش و گفتگو فراخواند. به گزارش وبلاگ کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران، یواخیم لو برای جدال دوستانه با سه شیرها که به منزله دیدار خداحافظی پو سکی با پیراهن ملی و نیز مصاف با آذربایجان، یک تازه وارد لایپزیگی فراخواند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] وزارت خارجه اردن سفیر ایران را در اعتراض به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه کشورمان فراخواند. ت ترکیه امروز (یکشنبه)به منظور ابراز خشم و عصبانیت خود از برگزاری تظاهرات کردها در فرانکفورت سفیر آلمان را فراخواند. همشهری آنلاین: کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد رئیس جمهور در گفت وگوهای تلفنی جداگانه با ولیعهد عربستان، ولیعهد ابوظبی و قطر بر ضرورت وحدت شریکان عربی واشنگتن برای مقابله با آنچه که وی تهدید ایران خواند، تأکید کرد.