اجتماعی ع احادیث و روایات ی

به نقل از خبرگزاریها در مورد اجتماعی ع احادیث و روایات ی : 1- مقدمه متفکران اجتماعی بر این باورند که گسترش رفتارهای فرصت طلبانه مانند ا و فساد مالی به این علت است که شهروندان به اندازه ی کافی برای تراکم و انباشت سرمایه ی اجتماعی سرمایه گذاری نکرده اند.شواهد موجود در طی دو دهه ی اخیر حاکی از فرسایش شدید سرمایه ی اجتماعی، هم در حوزه خانواده و هم جامعه، درکشور است. در واقع می توان روند تغییرات . آن شیخ کبیر ، آن خطیر آن زین زمان ، آن رکن جهان ، آن ولی قبه تواری قطب وقت ، احمد حواری ، رحمةالله علیه یگانه وقت بود و در جمله فنون علوم عالم بود و در طریقت بیانی عالی داشت و در حقایق معتبر بود و در روایات و احادیث مقتدا بود و رجوع اهل عهد در واقعیات بدو بود و از اکابر مشایخ شام بود عید فطر یکى از دو عید بزرگ در سنت ى است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به . کانال احادیث حضرت زهرا در تلگرام
جدید ترین کانال احادیث حضرت زهرا احادیث حضرت زهرا کانال حضرت زهرا کانال احادیث زهرا احادیث حضرت فاطمه
ادامه مطلب عید فطر یکى از دو عید بزرگ در سنت ى است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است. اس ام اس عید فطر نویسندة محقّق حجّت السلام والمسلمین شیخ علی کورانی، از جمله صاحب نظران معدودی هستند که در حوزة سرزمین های درگیر در عصر ظهور دارای اثر می باشند.


با تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید. لطفاً برای آغاز گفت و گو بفرمایید در روایات چه نقشی برای ایرانیان یاد شده است؟
به طور مختصر ملاحظه می کنیم که در احادیث نبوی ص. ن و آسیب های اجتماعی
مقدمه: مسئله مربوط به آسیب های اجتماعی از دیر باز در جامعه بشری مورد توجه شمندان بوده است و امروزه جوامع گسترده به دلیل پیچیدگیهای خاصی که در این نوع جوامع وجود دارد، با مشکلات و مسائل فراوانی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی روبرو هستند و همیشه همراه با پیشرفت با انواع آسیب های اجتماعی روبرو هستند. نظیر: خ. در بحار الانوار مجلسی روایات معلی بن خنیس را به تفصیل آورده است . در آن روایات به فضیلت و برتری این روز نسبت به سایر ایام بسیار پرداخته است و یکی از روایات مفصل معلی بن خنیس ، نوروز را این گونه تجلیل کرده است : نوروز روزی است که کشتی نوح بر کوه جودی قرار گرفت ، روزی است که جبرئیل بر نبی (ع) نازل شد ، روزی است که رسول اکرم (ص) علی (ع) را بر د. چکیده
در این مقاله با مروری بر تاریخچه حسابداری مسئولیتهای اجتماعی ، به توصیف مفهوم آن به عنوان بخشی از دانش حسابداری و اه آن خواهیم پرداخت.
همچنین به مزایا و مشکلات اجرای سیستم حسابداری مسئولیتهای اجتماعی و معیارهای موجود برای تفکیک هزینه های اجتماعی از هزینه های اقتصادی واحد تجاری و در پایان به دو روش تهیه گزارش اجتماعی ، اشاره خواهیم داشت. حذف ا ام مراجعه بیمه شدگان برای دریافت دفترچه درمانی به شعب خاص، تقسیط پرداخت حق بیمه دوران سربازی، افزایش خدمات بیمه ای ارتز و پروتز، بازنشستگی متقاضیان با سابقه زیر ۱۰ سال، پرداخت ۵ درصد مانده افزایش حقوق مستمری بگیران در ماه آینده و استخدام ۱۰۶ نفر در تامین اجتماعی استان، مهم ترین خبرهای خوش مطرح شده در نشست خبری مشترک مدیر کل . حذف ا ام مراجعه بیمه شدگان برای دریافت دفترچه درمانی به شعب خاص، تقسیط پرداخت حق بیمه دوران سربازی، افزایش خدمات بیمه ای ارتز و پروتز، بازنشستگی متقاضیان با سابقه زیر ۱۰ سال، پرداخت ۵ درصد مانده افزایش حقوق مستمری بگیران در ماه آینده و استخدام ۱۰۶ نفر در تامین اجتماعی استان، مهم ترین خبرهای خوش مطرح شده در نشست خبری مشترک مدیر کل . در وصف بزرگی ماه رجب و اعمال مستحبی وارد شده در این ماه روایات و احادیث زیادی وجود دارد اما یکی از این اعمال روزه گرفتن است که ثواب بسیاری برای آن برشمرده اند. مجموعه روایات عصر ظهور در منابع معتبر شیعه و اهل سنت خبر از وقوع انقل الهی در مشرق زمین و تشکیل حکومتی مقدمه ساز ظهور در این سرزمین کهن می دهند ، روایات شریف با تع ر مختلفی از مکان این انقلاب نام برده اند ، روایاتی از عبارت " من مشرق " استفاده کرده و روایات دیگری از عبارت " من اسان " ،" اهل طالقان "، " اهل دیلم "، " اهل القم " و ... اما اکثر محققین و راویان اعتقاد دارند که تمامی این عبارات بر کلیت سرزمین ایران دل می کند، این حقیقت را به خوبی می توان در کلام بنیانگذار این انقلاب الهی مشاهده کرد: انقلاب ما آغاز نهضت جهانی به پرچمداری حضر حجت است! احادیث هشت اگر اهانت دیدند دیگری را ملامت نکنند : ۱. آنکه بی دعوت بر سرسفره ای حاضر شود . ۲. آنکه بر صاحب خانه حکم دهد یا دستور دهد . ۳. یکه از دشمنان خیر خواهد . ۴. یکه از لئیمان کرم طلبد . ۵. انکه بدون اجازه وارد سخنان محرمانه مردمان شود . ۶. توهین کننده به پادشاهان . ۷. شرکت کننده در مجلسی که اهلش نیست . ۸.آنکه برای ی سخن گوید و گوش نمی کند . . مایش و روانشناسی اجتماعی این کمیاب فقط در این فروشگاه موجود است.علاقه مندان به روانشناسی اجتماعی می توانند این را تهیه کنند. این قیلم به بررسی نمونه ها و مثال هایی از روانشناسی اجتماعی می پردازد زمان نمایش 25 دقیقه برای مشاهده لیست ها قیمت و روش ید اینجا کلیک کنید اخیرا کلیپی به همراه متنی که احساسات پاک شیعیان را تحریک می کند ، دست به دست می شود که در آن از سوی یک وه ادعا شده که حضرت مهدی (عج) ، دجال است .

لذا لازم می بینم که در این مورد به دو نکته اشاره کنم .

1- نشر و باز نشر این ها ، درست در راستا و خواسته وه ت پلید است ، کما اینکه اگر خودشان نسبت به تهییه و نشر این می د ، کاری موفق از آب در نمی امد و قطعا عوامل انها شناسایی و برخورد می شد ، لذا با استفاده از احساسات پاک دوستان ، توانستند به اه خود رسیده و شبهه ای را در خصوص حضرت وارد سازند .

لذا از دوستانی که این و یا متن را در گروه های دیگری ارسال کرده اند تقاضا دارم که این مطالب را هم به همان گروه ها ارسال کنند تا سوء استفاده دشمن از حس ولائی دوستان ، خنثی شود .


2 - تعداد زیادی از علماء و بزرگان اهل تسن و حتی وه ، نه تنها حضرت را دجال نمی دانند ، بله تصریح کرده اند که احادیث مهدویت متواتر هستند و حتی برخی از آن ها گفته اند که منکران حضرت مهدی علیه السلام کافر هستند ، که فهرست وار به نام برخی ازسرشناسان اهل تسنن و وه ت و نیز منابع آن اشاره می کنم .

دوستان دقت کنند که در این اسامی ، نام بن باز مفتی اعظم وه عربستان هم دیده می شود . ‼️


1 : علامه قرطبی : احادیث مهدویت صحیح و متواتر هستند .
منبع : الجامع لأحکام القرآن، ج8، ص122

2 : سفارینی الحنبلی : روایات مهدویت متواتر معنوی است و منکر آن کافر
منبع : لوامع الأنوار الهیهء وسواطع الأسرار الأثریهء، ج2، ص70، 83

3 : أبو الحسین الآبری : روایات مهدویت متواتر هستند
منبع : تهذیب الکمال، ج25، ص 149
منبع : المنار المنیف فی الصحیح والضعیف، ج 1، ص 142

4 : محمد بن علی الشوکانی : روایات مهدویت بدون شک متواتر هستند
منبع : نظم المتناثر من الحدیث المتواتر، ج1، ص227

5 : محمد بن جعفر الکتانی : ابن خلدون اشتباه کرده، روایات مهدویت متواتر است
منبع : نظم المتناثر من الحدیث المتواتر، ج1، ص227

6 : عظیم آبادی : احادیث مهدی منتظر متواتر است
منبع : عون المعبود شرح سنن أبی داوود، ج 11، ص308

7 : بن باز مفتی اعظم عربستان : هر منکر مهدویت شود، کافر است
منبع : مجموع فتاوی ومقالات متنوعه، الجزء الرابع، ص98 ـ 99،


پی نوشت : اللهم عجل لولیک الفرج اگر چه جوامع بشری از دیرباز با مشکلاتی روبرو بوده اند اما پیدایش مسئله یا مسائل اجتماعی در جوامع انسانی پدیده ای جدید است و مربوط به یکی دو قرن اخیر می شود یعنی ، از زمانی که تحولات فنی و معرفتی پس از رنسانس تاثیرات فراگیر خود را بر اجتماعات انسانی بر جای گذاشت. عوامل مهمی که بر پیدایش مساله اجتماعی در عصر حاضر، مؤثر بوده اند را می ت. معاون رئیس جمهور می گوید: آنها که متوسل به بعضی احادیث و روایات مثل «بهاته» هستند و معتقدند "می شود به ی بهتان زد اگر احساس شود این فرد برای مسلمانان ضرر دارد" بیشترین آسیب را خودشان می بینند.
در احادیث و روایات اعداد مختلفی برای مدت زمان حضور کشتی نوح روی آب ذکر شده است. حرکت به سمت نرم خبر ، فیچر نویسی و رو مه نگاری اجتماعی مهمترین رویداد و اتفاق در حوزه رو مه نگاری در کردستان بود.سال 93 برای رو مه نگاری منطقه نوید بخش بود.نویدی که از صفحه آغازین سیروان شروع شد و نسیم آبیدر آن را به ارمغان آورد. حرکت هفته نامه "سیروان" به سمت این نوع نوشتار وقالب ، استفاده از عناصر چرا وچگونه، انتشار مطالب اجتماعی با ر. جامعیت شهرمشهد ایجاب می کند که پایگاه شود و احادیث و روایات نیز پایگاهی را به سمت مشهد سوق می دهد. اثبات وجود زمان چگونه می شود اثبات کرد که مهدی واقعا در تاریخ وجود داشته است؟شاید شرایط خاص روحی-روانی این باور را در ذهن مردم جا انداخته باشد؟این اصل که مهدی موعود و منجی عالم بشریت [و موجودیت] است به صورت عام در احادیث نبوی،وبه صورت خاص در روایات ائمه ی اطهار(ع)آمده است.در این روایات مسئله به گونه ای مورد تاکید قرار گرفته که جای هیچ گونه شکی باقی نمی گذارد و چهار صد حدیث فقط از طریق اهل سنت شمارش شده که به ضمیمه ی روایات شیعه به بیش از شش هزار روایت می رسد... بررسی کتب حدیث و روایات نشان می دهد شرف الشمس به اثبات نرسیده و ابهامات بسیاری دارد. کرفس گیاهی است که دارای خاصیت جلوگیری از برخی چاقی ها، کاهش دهنده فشار خون و تا حدی ضد روماتیسم است و در طب ائمه و طب الرضا(ع) به خواص مفید بارها آن اشاره شده است. خشونت در تقسیم بندی اجتماعی
هر گاه در جامعه یک گروه از گروه دیگر متمایز و تفکیک شود فاصله اجتماعی رخ می دهد و این امر عواقب دیگری با خود به همراه می آورد. افرادی که خود را در گروه خودی قرار می دهند اعمال خشونت را در مورد گروه بیرونی امری مشروع و طبیعی تلقی می نمایند و نسبت به سایرین... عنوان کتاب: سیره حسنی ناشر: آستان قدس رضوی ، تاریخ نشر: ۱۳۹۰ محل نشر: مشهد تعداد صفحات: ۹۶ چکیده: ,"موضوع کتاب حاضر، ترجمه و توضیح چهل حدیث دربارة سیرة حسن مجتبی (ع) است. این اثر دربردارندة احادیث معتبر ی از منابع شیعی و روایات موثق دربارة زندگی و خصوصیات اخلاقی حسن مجتبی(ع) است. در هر بخش از کتاب علاوه بر متن عربی حدیث، ترجمة فارسی آن و نیز توضیح مختصری دربارة حدیث و تفسیر آن ذکر شده است. هر یک از این احادیث به تفکیک موضوع در بخشی جداگانه درج شده اند و هر بخش به یک خصوصیت اخلاقی از حسن(ع) اختصاص دارد. لازم به ذکر است، مجلد حاضر جلد اول از این مجموعه است." امنیت در مفهوم عینی آن اندازه گیری فقدان تهدید علیه ارزش ها است و در مفهوم ذهنی آن فقدان احساس ترس از اینکه چنین ارزش هایی مورد حمله قرار خواهد گرفت، امنیت اجتماعی توانایی جامعه در دفاع از خصوصیات و ویژگی های اساسی خود در برابر تغییرات و تهدیدات واقعی و احتمالی است. امنیت اجتماعی زمانی مطرح می شود که جوامع احساس می کنند هویت شان در خطر است. امنیت اجتماعی با مفهوم تامین اجتماعی ( social security ) متفاوت و متمایز است. معمولا تامین اجتماعی با رفاه، بیکاری، بهداشت و درمان بیشتر مرتبط است، در حالی که امنیت اجتماعی به تهدید، هراس و هویت مربوط است. عید فطر یکى از دو عید بزرگ در سنت ى است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است. عید فطر داراى اعمال و عباداتى است که در روایات معصومین(ع) به آنها پرداخته شده و ادعیه خاصى نیز آمده است. از سخنان معصومین(ع) چنین مستفاد می ‏شود که روز عید فطر، روز گرفتن مزد است. و لذا در این روز مستحب است که انسان بسیار دعا کند و به یاد خدا باشد و روز خود را به بط و تنبلى نگذراند و خیر دنیا و آ ت را بطلبد. عید سعید فطر فردا صبح(1393/5/6) با حضور پر شور گزاران در مسجد جامع کلیشم برگزار می شود. ماس دعا معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذار است: شخصی و. در احادیث و روایات به ستون خیمه شبیه شده است. و در توضیح مطلب آمده است که اگر دین را به خیمه تشبیه کنیم ، خیمه از چادر ، میخ و طناب و ستون تشکیل می شود. زکات و صوم و سایر واجبات مانند میخ و طناب خیمه است و مثل ستون است که اگر ستون خیمه نباشد بقیه به درد نمی خورند. در آیات و احادیث نه تنها بسیار سفارش شده است بلکه در اوّل وقت مورد تآکید است. (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند : ى که هاى پنجگانه را در موقع خود اقامه کند و رکوع و سجود را کامل بجا آورد خداى عزّ و جلّ چهارده خصلت به او عطا فرماید:
تعریف خشونت معمولاً خشونت با مفهوم پرخاشگری به کار برده می شود و در تعریف پرخاشگری آمده است اعمال خصمانه ای که از روی عمد صورت می گیرد و به افراد و اشیاء آسیب می رساند. در تعریفی دیگر خشونت پدیده جدیدی نیست اما به علت بعد گسترده آن به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است و این بررسی ها نشان داده که خشونت در درون خانواده از دو جهت تأثیرگذا. علم حضرت زهرا سhttp://s4.picofile.com/file/8174842418/images.jpg محبت اولیاى خداوند نسبت به افراد، یک محبت ساده نیست، حتما از عواملى سرچشمه مى‏گیرد که مهمترین آنها علم و ایمان و تقواست، علاقه‏ى فوق‏العاده‏ى صلى اللَّه علیه و آله و سلم به دخترش فاطمه زهرا دلیلى است بر وجود این امتیازات بزرگ در این بانوى نمونه‏ى جهان و از این گذشته وقتى او مى‏فرماید: «فاطمه برترین ن جهان» یا «برترین ن بهشت» است، که مدارک آن در بحثهاى گذشته بیان شد، این خود دلیل بر این است که او از نظر علمى نیز سرآمد همه‏ى ن جهان بود.
وانگهى آیا ممکن است فردى که به مقامات والاى علم و دانش نرسیده، رضاى او رضاى خدا، و غضب او غضب پروردگار و پیغمبر باشد؟- که در روایات پیشین به آن اشاره شده بود.
علاوه بر همه‏ى اینها روایات مهمى در منابع معروف ى وارد شده، که از مقام ارجمند علمى این بانوى بزرگ مى‏دارد مانند احادیث زیر: آیة الله مکارم شیرازىبر خلاف آنچه بعضى از ناآگاهان تصور مى‏کنند اعتقاد به قیام مهدى (ع) و حکومت جهانى او مخصوص شیعه و پیروان مکتب اهل بیت (ع) نیست، بلکه تمام فرق ى بدون استثناء ظهور مردى از دودمان را در آ زمان به نام مهدى که دنیا را پر از عدل و داد مى‏کند پذیرفته‏اند، و روایات آن را در کتب خود از اکرم (ص) نقل کرده‏اند .کتابهاى فراوانى. قانون تشکل های اجتماعی مدنی بزودی تدوین می شود مشاور کشور و مدیرکل سازمان های مردم نهاد وزارت کشور ازتدوین قانون مربوط به تشکل های اجتماعی مدنی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: روند تدوین این قانون در حال انجام است. بهمن مشکینی عصر چهارشنبه در حاشیه نشست سه روزه بررسی و تصویب پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی مدنی در جمع خبرنگاران گفت: د. علوم اجتماعی دارای چهار گرایش پژوهشگری اجتماعی، برنامه ریزی اجتماعی، رفاه و تعاون اجتماعی و مردم شناسی است.

گرایش پژوهشگری اجتماعی
هدف پژوهشگری اجتماعی ساختن انسان جامعه شناس است. انسانی که بتواند با مطالعات دقیق نظری و عملی به عنوان یک محقق، سطح آگاهی های اجتماعی را بالا برده و همچنین پاسخگوی نیاز مراکز آموزشی، پژوهشی . اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت درباره روش شناسی برداشت از آیات و روایات طبی (در حوزه علوم پزشکی) با و پر سرعت .
پاو وینت درباره روش شناسی برداشت از آیات و روایات طبی (در حوزه علوم پزشکی)
پاو وینت درباره روش شناسی برداشت از آیات و روایات طبی(در حوزه علوم پزشکی) فرمت فایل :powerpoint (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 15صفحه 1ـ توجه به هدف دین و ت (قرآن و عترت)2ـ تأثیر زمان و مکان و مخاطب در فهم آیات و احادیث3ـ قطعی بودن آیات و قطعی نبودن برخی از احادیث طبی4ـ عدم پیش داوری و تحمیل نظریه های علمی بر آیات و احادیث5ـ وم آشنایی با دو حوزه = آیات و احادیث و طب 1ـ پژوهشگر علوم مقدماتی تفسیر و حدیث شناسی را بداند.2ـ با علوم پزشکی آشنا باشد.3ـ بدون پیش داوری به مباحث میان رشته ای بپردازد.  آیات ناظر به خلقت انسان آیات ناظر به فلسفه احکام (طهارت، ، دفن میت)3ـ آیات ناظر به مواد غذایی
با
پاو وینت درباره روش شناسی برداشت از آیات و روایات طبی (در حوزه علوم پزشکی)
مقدمه : امروزه استعمال یکی از چالش های مهم سلامت عمومی است که همه جوامع با آن روبه رو هستند و یکی از معضلات عمده بهداشتی که گروه های جمعیتی مختلفی را مورد تهدید قرار می دهد .اعتیاد به به عنوان جدی ترین مسأله اجتماعی ایران، وجوه مختلف جامعه شناسی، روان شناسی، حقوقی، و ... دارد. به اعتقاد تحلیل گران اجتماعی، اعتیاد به ، به عنوان یکی از م. عید سعید فطر عید فطر یکى از دو عید بزرگ در سنت ى است که درباره آن احادیث و روایات بیشمار وارد شده است. مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را به روزه دارى به پا داشته و از خوردن و آشامیدن و بسیارى از کارهاى مباح دیگر امتناع ورزیده اند، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند، اجر و پاداشى که خود خداوند به آنان وعده داده است. از روایات معصومین علیهم السلام استفاده می شود اعتقاد به «رجعت» در مجموعه اعتقادات شیعه از مرتبه والایی برخوردار است؛ تا جایی که برخی از این احادیث، منکران رجعت را از دایره تشیّع خارج می داند.
یکی از این روایات سخن ارزشمند صادق علیه السلام است که فرمود: «لَیْسَ مِنّا مَنْ لَمْ یُؤمِنْ بِکَرَتِنا…» [1] در روایتی دیگر نیز آن حضرت . بزه کاری نوجوانان به عنوان یک رفتار غیرمعمول، از اشکال انحرافات اجتماعی است و گسترش آن حیات اجتماعی را به خطر می اندازد. به همین دلیل توجه محققان (جامعه شناس، جرم شناس و روان شناس) را به خود جلب کرده است. در این بحث دو سوال مطرح است: نوجوان چه ی است؟ و بزه کار کیست؟ بزه کاری نوجوانان با داشتن آثار منفی روانی، اقتصادی و اجتماعی ، از چند. تعدادی از احادیث بی شمار از اکرم حضرت محمد رسول الله(درود خدا بر او باد) به نقل از منابع روایی شیعه و سنی آورده ایم که به روزگار غریبی در آ ا مان و ظهور عصر( درود خدا بر او باد) مربوط است. مضامین احادیث آنقدر تکان دهنده و به روز هستند که انگار روزگار ما را مرور می کنند: ادامه مطلب مقدمه در طول تاریخ انحرافات اجتماعی از جمله معضلات جوامع بوده است، بدین سبب فلاسفه، جامعه شناسان، روانشناسان و حقوق دانان با توجه به تخصص‏های مربوطه را ارهایی برای مقابله و پیشگیری از انحرافات به جوامع ارائه می‏دهند، نکته قابل تأمل آن است که آیا دین در این مقوله هم می‏تواند نقشی ایفا نماید؟ و آیا می‏توان از اهرم دین برای این ا. این روزا کم میام اینجا چون فکر و ذکرم جای دیگه است گاهی تصمیم می گیرم کلا تعطیلش کنم خصوصا اینکه شبکه های اجتماعی پر و پیمانی بوجود اومده هر چند من فعلا فقط از وایبر استفاده می کنم! من هم احتمالا عضو یکی از این شبکه ها خواهم شد و در اون صورت باز هم یادداشت هایی می فرستم به نظرم صاحب قصد نداره هیچ تغییری برای گرایش بیشتر مخاطب ها و اعضا. اصطلاح اهل حدیث به این معنای خاصش از نیمه نخست قرن سوم رواج یافت. جریان اهل حدیث در اصل یک جریان فقهى و اجتهادى بود. مکتب اهل الحدیث، در پیدایش مکتب اشعرى تأثیر فراوان داشته است. به لحاظ روش شناسی، عقاید یا کلام اهل حدیث مبتنی بر محوریت شرع و آموزه های نقلی است. جریانی در میان اهل سنّت در سده های نخست ی با گرایش ویژه به ظاهر احادیث و ک. آیت الله اراکی گفت: مطلوبیت اینکه محل مس ی سعه و وسعت داشته باشد و کراهت تنگ بودن و به اصطلاح ذیقِ محل در روایات آمده است. روایات دال بر استحباب سعه مسکن است. بهترین ها از نظر احادیث (ص): بهترین سخن : کتاب الله. (بخاری)
بهترین هدایت: سنت رسول الله (راهنمایی ). ( بخاری)
بهترین عبادت: ذکر خدا و سر وقت.( بخاری)
بهترین عمل : ایمان به خدا و جهاد در راه او. ( بخاری) متن کامل در ادامه مطلب یکى از وظایفى که بر عهده شیعیان نهاده شده، «شناخت پیشوا و » می ‏باشد. در یک نگاه کلّى دو راه براى شناخت وجود دارد: از دیدگاه احادیث اهل تشیّع و از دیدگاه احادیث اهل تسنّن. در این نوشتار سعى شده از دیدگاه اهل سنّت گوشه‏اى از شخصیت ممتاز زین العابدین علیه ‏السلام به پیشگاه شما سروران گرامى تقدیم شود. پیش گفتار ،مکتبی جامع و آیینی کامل است که هم برای ویژگی های زندگی فردی انسان و هم برای شکل دهی به روابط سالم اجتماع، برنامه ریزی کرده است. از طرفی، بیشتر دستورات دین ،حتی در بخش هایی که به احکام عبادی و تنظیم رابطه ی فرد با خدایش پرداخته، از جنبه ای اجتماعی نیز برخوردار است . رفتارهای شخصی افراد ،گرچه در مرحله نخست تأثیر مستقیم بر ر. نظریه های مختلف اجتماعی به این نکته تاکید دارد جوامع عموما در حال بازتولید آسیب های اجتماعی است و یکی از این آسیب های که در جامعه ایرانی این روزها تولید شده است، خشونت در فضای شبکه های اجتماعی است. با این حال مجید صفاری نیا ای روان شناسی و علامه طباطبایی معتقد است بخشی از این مسایل با مفهوم «تاب آوری اجتماعی» قابل تحلیل است. به گزار. منبع:ماهنامه موعود اشاره:
بهره گیری از روایات فراوانی که در موضوع آ ا مان و نشانه های ظهور وارد شده اند، برای برنامه ریزی ها، سیاست گذاری ها و حتی تدوین استراتژی های عصر غیبت، موضوع مهمی است که در سال های اخیر مورد توجه برخی از نویسندگان و پژوهشگران حوزه مهدویت قرار گرفته است در مقاله حاضر تلاش شده است که با تبیین کاربری های روایات آ ا مان، به ویژه کاربری های استراتژیک، افق تازه ای در این زمینه گشوده شود.