احیای آثار تاریخی با مرمت خانه های قدیمی در اصفهان

به نقل از خبرگزاریها در مورد احیای آثار تاریخی با مرمت خانه های قدیمی در اصفهان : مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: مرمت و ساماندهی دیواره ها و بدنه های داخلی و خارجی خانه جوان آغاز شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: اکنون تحرک جدی در بحث مرمت و حوزه توسعه زیرساخت های گردشگری و احیای ظرفیت های موجود در حوزه میراث استان اصفهان در حال انجام است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از اتمام مرحله ششم مرمت قلعه تاریخی قمیشلو در شهرستان تیران و کرون و در ورودی محور گردشگری غرب استان اصفهان خبر داد. مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از مرمت مرحله اول خسرو آقا برای احیای این تاریخی پایان سال جاری خبر داد. برگزاری کارگاه مقایسه تطبیقی مرمت بناهای تاریخی فرانسه و ایران در همدان باحضور «ژاک موساز»؛ معمار و مشاور انجمن مرمت شهر لیون فرانسه حسین زندی ژاک موساز ساختمان با گرایش مرمت بناهای تاریخی از فرانسه است، شغل او مشاوره در مرمت بناهای تاریخی شهر لیون است. ژاک موساز سه روز از سفر خود به ایران را به دیدار و مطالعه آثار تاریخی همدان گذ. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از مرمت کاخ چهلستون و ایوان ستون دار آن پس از 50 سال انجام خبر داد و گفت: مرمت این دو اثر تاریخی شروع شده و امیدواریم با تلاش همگان تا پایان سال به اتمام برسد. مدیر خانه خط حوزه هنری اصفهان گفت: در حال حاضر بخشی از آثار خوشنویسی تکرا ذیر نیستند، ایده نو و جریان ساز هستند اما متأسفانه در برخی آثار تقلید تبدیل به یک رفتار روزمره ی هنرمند شده که این باید اصلاح… مدیر کل میراث فرهنگی فارس از مرمت خانه تاریخی عباسپور واقع در بافت تاریخی شیراز متعلق به دوره قاجاریه خبر داد. تبریز - پس از گذشت مدت ها از تملک خانه تاریخی «کلکته چی» توسط شهرداری تبریز، شهردار منطقه ۸ تبریز می گوید: بر اساس بررسی های کارشناسانه ، این خانه قابلیت مرمت ندارد. اختصاصی از یاری فایل تحقیق و بررسی در مورد مرمت آثار تاریخی اصفهان ضرورتی فراملی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 3 مرمت آثار تاریخی اصفهان ضرورتی فراملیاصفهان نیاز به معرفی ندارد و ویژگی های منحصر به فرد آن در جهان مطرح است و همگان آن را به عنوان ام القرای فرهنگی و هنری دنیا می شناسند.    این شهر که امروز به عنوان نمادی از مکتب تشیع معروف است و پرچم آن در مجموعه آثار تاریخی میدان در اهتزاز است و جهانیان چون نگینی درخشان از آن یاد می کنند به علت کمبود اعتبار و عدم نظارت بر اجرای کار مرمت و بازسازی آثار آن، رو به ویرانی است و اگر امروز فکری برای آن نشود، متاسفانه باید به صراحت گفت فردا خیلی دیر است.    گرچه مسئولان میراث فرهنگی اعتبار مورد نیاز ساماندهی و مرمت مجموعه آثار تاریخی اصفهان را محدود و ناکافی می دانند که درست هم هست و این سازمان امکانات لازم را برای احیاء و اعتلای مجموعه آثار تاریخی را در اختیار ندارد ولی با این وجود باید گفت، این سازمان، از جمله سازمان هایی است که اداره آن به شکل سنتی عمل می شود و هیچ فردی برای مرمت و بازسازی آن دل نمی سوزاند.    از یک سو حجم بالای نزدیک به 10هزار اثر تاریخی شناخته شده در اصفهان، از سوی دیگر عدم پیگیری بر سرعت بخشیدن در کار اجرای مرمت، سبب گشته تا این اعتبار ناکافی نیز به بیراهه هزینه شود.    امروز مرمت و ساماندهی یک اثر تاریخی اگر قرار باشد توسط بخش خصوصی انجام شود ممکن است در فاصله یکی دو روز صورت گیرد اما همین کار توسط بخش های پیمانی میراث هفته ها و چه بسا ماهها به طول کشیده می شود و ی نیست که به این سؤال پاسخ دهد که چرا کف فرش آجری یک اتاق 30 متری باید توسط یک گروه 6 نفره کار، بنا و کارگر هفته ها به طول بکشد!! مگر نه این است که این گروه 6 نفره مزد خود را از بیت المال دریافت می کنند.    در بخش هزینه های مرمت و ساماندهی میراث فرهنگی اصفهان حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد که هرگز به آن پرداخته نشده است.    به قول یک معمار که می گفت: زمانی که کارم را با میراث شروع گچ کشی یک سالن را یک روزه به اتمام رساندم اما به جای تشویق، تنبیه شدم که چرا این کار 40 روزه، یک روزه انجام شده است! حال باید در این میان پرتقال فروش را پیدا کرد.    به نظر می رسد برای رفع این معضل قدیمی در میان کاستی ها و کمبودها، سازمان میراث فرهنگی کشور باید برای نگاهداری و مرمت آثار تاریخی از بخش خصوصی استفاده کند. چرا که باتوجه به اهمیت حفظ و نگهداری و مرمت آثار تاریخی تنها نمی توان با اتکاء به بودجه تی در حفظ و مرمت آثار همت گمارد بلکه باید در چارچوب یک برنامه ریزی حساب شده بخش خصوصی را به کار گرفت و بطور منسجم به مرمت و نگهداری آثار پرداخت.
با
تحقیق و بررسی در مورد مرمت آثار تاریخی اصفهان ضرورتی فراملی
مدیرکل حفظ و احیای بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: پیگیری برای شناسایی عاملان ت یب خانه تاریخی نائل اصفهان ادامه دارد و این خانه تاریخی باید عین به عین ساخته شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت:? آسیب هایی که بر اثر موریانه به درب های زاده احمد ایجاد شده بود، پس از پیگیری اوقاف مرمت شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از اتمام عملیات مرمت و بازسازی خانه تاریخی عادل در این شهر خبر داد. «بهرام اولیکی، یکی از قدیمی ترین مرمت کاران تجربی اصفهان درگذشت و استان اصفهان یکی از گنجینه های خود را ازدست داد.» مرحله دوم مرمت و ساماندهی مسجد تاریخی سبز قزوین با هدف حفاظت و نگهداری آثار ارزشمند تاریخی – مذهبی آغاز شد. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از مرمت خانه تاریخی عباس پور واقع در بافت تاریخی شیراز خبر داد. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان از تبدیل خانه های قدیمی اصفهان به هتل های سنتی و اقامتگاه های بومی خبر داد. با احداث خیابان آقا نورالله خانه های تاریخی شرق میدان (ره) احیا و مرمت می شود. مردم اردکان در مجلس شورای ی گفت: کلیات طرح مرمت و احیای بافت های تاریخی صبح امروز مورد تصویب قرار گرفت. قلعه تاریخی ماکو با اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ثبت در آثار جهانی یونسکو مرمت وساماندهی می شود. مدیرکل میراث فرهنگی فارس از مرمت 2 خانه تاریخی اوجی و صبوری واقع در بافت تاریخی- فرهنگی شیراز خبر داد. با توجه به اینکه شهرداری در تمام ای تاریخی دنیا، مهمترین نقش در حفاظت از خانه های تاریخی را برعهده دارد باید خاطر نشان کرد که در اینجا شهرداری هیچگونه دخ ی در سیاست گذاری ها ندارد و تمام وظیفه حفاظت از خانه های تاریخی به اداره کل میراث فرهنگی واگذار شده است. شهرداری می بایست در روند حفاظت از خانه های تاریخی بوشهر نقش بیشتری داشته با. پایگاه خبری رویداد های لارستان بزرگ: منزل محمودی از بناهای تاریخی دوره زندیه در لارستان مرمت شد . http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/6/25/2597288_288.jpg علویه مسئول میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری لارستان گفت: این بنای تاریخی در بافت قدیمی شهر لار قرار گرفته و فرم معماری بنا، تزئینات و مصالح نشان دهنده منحصر به فرد بودن این اثر تاریخی در لارستان است. این اثر تاریخی بیش از چهارصد سال قدمت دارد که برای احیای دوباره آن به همت اداره کل میراث فرهنگی فارس و شهرداری لار با اعتبار 900میلیون ریالی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت. مسئول فنی اداره کل میراث فرهنگی فارس از مرمت خانه تاریخی توتونچی متعلق به دوره قاجار در شیراز خبر داد. با توجه به انتقادهایی مبنی بر ت یب مقبره تاریخی منسوب به کاوه آهنگر به تازگی مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان از مرمت این بنا خبر داد و گفت: امسال 170 پروژه مرمتی در استان اصفهان داشتیم که 20 پروژه آن در شهرستان چادگان بوده است. اردبیل گفت: بناهای تاریخی و آثار فرهنگی و باستانی استان اردبیل همان شناسنامه تاریخچه زبنده این شهر هستند که صیانت از آنها نیاز به ورود بخش خصوصی به امر مرمت و بازسازی این بناها دارد.


رشته کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی از زیرمجموعه های کنکور هنر در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی در های  تی غیرانتفاعی صورت می گیرد . البته در رشته کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی آزاد ی هم پذیر. مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد: مرمت خانه تاریخی حکیمیان شهر زنجان با هدف تبدیل این بنا به موزه فرهنگ عامه آغاز گردید. مرمت خانه باستانی جوان قلعه عجب شیر از بناهای اوا دوره قاجاریه امروز با هزینه یک میلیارد و 800 میلیون ریال به پایان رسید. مدیرکل میراث فرهنگی فارس از مرمت ساختمان ضلع شمالی خانه تاریخی نصیرالملک شیراز خبر داد. با اعتبارملی 560 میلیون ریال بخش هایی از خانه تاریخی طوفان در شهرستان جهرم مرمت می شود. مدیرعامل صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی و فرهنگی از رایزنی با سرمایه گذاران خارجی برای مرمت و احیای بناهای تاریخی کشور خبر داد. س رست معاونت میراث فرهنگی یزد گفت: «در اجرای قانون حفظ آثار ملی، ۵۵ بنای تاریخی در این استان مرمت و بازسازی می شود.» معاون میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان از اختصاص بیش از 13 میلیارد ریال برای حفظ و مرمت آثار باستانی در استان خبر داد. معاون میراث فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب دیده در شهرستان های س ل ذهاب و قصر شیرین بازدید کرد و دستور مرمت اضطراری بناهای آسیب دیده را داد. در راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، خانه تاریخی احمدی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می شود. نمایشگاهی از آثار اعضای خانه کاریکاتور اصفهان در گالری نقش خانه برگزار شده است. س رست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان از اجرای فاز سوم مرمت خانه مظلوم این شهرستان خبر داد. مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از مرمت حصار ساسانی شهر کوهپایه درمحور شرق اصفهان خبر داد.

پاو وینت پروژه مرمت خانه رک
پاو وینت-پروژه-مرمت-خانه-رک پاو وینت با موضوع پروژه مرمت خانه رک ، در قالب ppt و در 74 اسلاید، قابل ویرایش، شامل موقعیت آب و هوایی بهبهان، تاریخچه و وجه تسمیع، موقعیت بنا در شهرستان، دسترسی بنا (کروکی)، سایت پلان بنا، وضعیت موجود، آسیب شناسی و روش فایل

مدیر گروه امانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان امروز از پایان عملیات مرمت دیوار نگاره عظیم جنگ کرنال در مجموعه جهانی کاخ چهلستون اصفهان خبر داد. مدیر خانه کاریکاتور حوزه هنری اصفهان گفت: در جشنواره ورلدپرس کارتون 2017 پرتغال شرایط حضور آثار 6 نفر از اعضای خانه کاریکاتور اصفهان فراهم شد که ناهید زمانی موفق به دریافت لوح افتخار این جشنواره شد. مدیر یک شرکت ایتالیایی گفت: اگر پروژه احیای کاروانسراهای گرمسار- اصفهان کلید بخورد، شرکت «ال، ای، س» ایتالیا آماده مرمت مسعودیه به صورت رایگان است. ثبت قلعه و عشین در فهرست آثار ملی چهار اثر تاریخی در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان و خوزستان در خدمت آثار ملی کشورمان به ثبت رسید. به گزارش عرش نیوز، فرهاد نظری مدیر کل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیاء آثار تاریخی معنوی در گفتگو با خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران گفت: خانه ارب در روستای دیزج خلیل در استان آذربایجان شرقی واقع شده که مربوط به دوره قاجار بوده و در خدمت آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است.
وی افزود: قلعه دوره ی اشین (عشین) واقع در روستای عشین در شهر نائین استان اصفهان و عشین از دیگر آثار ثبت شده در خدمت آثار ملی کشورمان است.
نظری تصریح کرد: با ثبت ملی خانه قاجاری طبیب شوشتری در شهر شوشتر استان خوزستان تعداد آثار تاریخی ثبت شده در فهرست ملی کشورمان به ۳۱ هزار و ۸۹ اثر رسید. دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۶ / منبع: باشگاه خبرنگاران خانه تاریخی در کرمان همزمان با تداوم ت یب ها در بافت تاریخی این شهر فروریخت.

خبرگزاری میراث فرهنگی دیروز با انتشار این خبر اعلام کرد: خانه تاریخی به رغم آنکه در مالکیت سازمان میراث فرهنگی قرار داشت به دلیل فرسودگی فروریخته است.

براساس این خبر نزدیک به یک سال از ت یب بخش های عمده خانه کرمان می گذرد اما باران های موسمی با شروع . خانه تاریخی در کرمان همزمان با تداوم ت یب ها در بافت تاریخی این شهر فروریخت.

خبرگزاری میراث فرهنگی دیروز با انتشار این خبر اعلام کرد: خانه تاریخی به رغم آنکه در مالکیت سازمان میراث فرهنگی قرار داشت به دلیل فرسودگی فروریخته است.

براساس این خبر نزدیک به یک سال از ت یب بخش های عمده خانه کرمان می گذرد اما باران های موسمی با شروع . رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز از آغاز عملیات مرمت خانه تاریخی سورگاه افوشته نطنز بااعتبار 500 میلیون ریال خبر داد. در راستای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی و ثبتی، خانه تاریخی و ثبتی کشفی شهرستان مهریز یزد مرمت و ساماندهی شد. فصل دوم مرمت خانه تاریخی هروی سه قلعه شهرستان سرایان به پایان رسید.
تحقیق آثار تاریخی شهر اصفهان تحقیق-آثار-تاریخی-شهر-اصفهان تحقیق با موضوع آثار تاریخی شهر اصفهان، در قالب word و در 55 صفحه، قابل ویرایش، شامل سی و سه پل، منارجنبان، کاخ چهلستون، کاخ چهلستون به روایتی دیگر، میدان ، کاخ هشت بهشت. توضیحات: در این تحقیق، آثار باستانی شهر گردشگری فایل