ادامه رسیدگی فیفا به پرونده های باشگاه های ایرانی ضرب العجل به سرخ ها برای ر قطعی 6 امتیاز

به نقل از خبرگزاریها در مورد ادامه رسیدگی فیفا به پرونده های باشگاه های ایرانی ضرب العجل به سرخ ها برای ر قطعی 6 امتیاز : پرسپولیس برای رسیدگی بیشتر به پرونده ولاتکو درخواست مهلت 15 روزه به فیفا داد.بنابر اعلام بخش بین الملل باشگاه پرسپولیس با توجه به نامه ارسالی از سوی فیفا در ارتباط با پرونده ولاتکو مبنی بر ارسال مدارک مورد نیاز مورد اشاره در لایحه دفاعیه تا 24 شهریور ماه و با عنایت به تحولات روی داده در روزهای اخیر، باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه ای به فیفا خواستار تمدید زمان 15 روزه به این منظور شد. مهلت 15 روزه پرسپولیس ازفیفا برای پرونده ولاتکو باشگاه های ایران تا کنون به خاطر سوء مدیریت پروندهای مالی-حقوقی مفتوح در مراجع قضایی فیفا خسارات زیادی دیده اند. پرونده هایی که علاوه بر بار جرایم مالی، هزینه های دیگری منجمله ر امتیاز را به باشگاه ها تحمیل می کنند، ولی نخستین بار است که فیفا یکی از باشگاه های لیگ برتر خلیج فارس را از پنجره نقل و انتقالات محروم می کند. استقلال-در-خطر- ر-شش-امتیاز-فرصت-یک-هفتهای-برای-پرداخت-350-هزار-دلار وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه استقلال یک هفته فرصت دارد طلب ۳۵۰ هزار دلاری توزی، بازیکن اسبق خود را پرداخت کند، در غیر این صورت شش امتیاز از این تیم ر خواهد شد. به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، در حالی پرونده پنج بازیکن طلب کار باشگاه استقلال در فیفا باز است که توزی، نسبت به سایر پرونده ها در اولویت قرار گرفته و باشگاه استقلال یک هفته وقت دارد طلب این بازیکن را پرداخت کند در غیر این صورت شش امتیاز از استقلال ر خواهد شد.

ساموئل، ردی، لاوره، کاروالیو و توزی پنج بازیکنی هستند که پرونده بدهی باشگاه استقلال به خود را به فیفا برده اند و پیگیر مطالبات خود شده اند و جمعا طلب این پنج بازیکن رقمی معادل سه میلیارد تومان است.

بدهی باشگاه استقلال به این بازیکنان در زمان مدیریت قبلی باشگاه رقم خورده است. فیفا با ارسال نامه ای به باشگاه پرسپولیس، درخواست باشگاه در پرونده گابریل را پذیرفت تا مستندات و دفاعیات باشگاه در مهلت قانونی تقدیم شود. آرش در گفت وگو با خبرنگار ورزشیخبرگزاری فارس، در مورد ر 6 امتیازی از باشگاه ملوان به خاطر شکایت زلاتکوفسکی گفت: به جز مواردی که درمورد صدور itc این بازیکن مطرح شده و من خیلی از آن اطلاعی ندارم. این بازیکن یکبار در سال 90 در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده و رای برای پرداخت 90 هزار دلار به این بازیکن صادر شده است. سپس هم. مدیرعامل باشگاه استقلال از مکاتبات این باشگاه و همچنین فدراسیون فوتبال با فیفا در خصوص مشکلات نقل و انتقالات این باشگاه خبر داد. باشگاه تراکتورسازی تبریز موفق شد نخستین پرونده اش را در فیفا ببندد. همشهری آنلاین: ۱۹ باشگاه فوتبال ایران ۵۲ پرونده باز به ارزش ۵ میلیون دلار در فیفا دارند و برای رفع ریشه ای مشکل باشگاه ها باید به نظام جامع باشگاه داری روی آورد که سال ۸۲ طی طرحی در مجلس ارائه شد اما مسکوت مانده است. مسئول کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال نیز به جمع انی پیوست که عقیده دارند باید نسبت به باشگاه هایی که در فیفا پرونده دارند واکنش قاطعی داشت و مقابل تحرکات نقل و انتقالاتی آنها تا بسته شدن پرونده ها ایستاد. با اعلام فدراسیون فوتبال ایران استقلال 5 پرونده در فیفا دارد که البته تنها یک پرونده این باشگاه را تهدید می کند. باشگاه پرسپولیس پرونده های حقوقی زیادی در فیفا دارد که باید هر چه سریعتر تکلیف این پرونده ها را مشخص کند. تعدد پرونده های ایران در فیفا و بد اری های صاف نشده باشگاه های کشورمان با بازیکنان و مربیان خارجی چنان نگران کننده و وسیع شده که به نظر می رسد راه رفع عاجلی برای این مساله وجود ندارد. س رست باشگاه پرسپولیس شد تا خودش همچون پرونده رسیدگی به شکایت ریزه اسپور ترکیه از حکم اخیر فیفا درباره بدهی این باشگاه به «فرناندو گابریل» دفاع کند. تیم های مطرح فوتبال کشور با افزایش پرونده های تخلفات مالی باشگاه ها در فیفا تهدید به ر امتیاز و سقوط به دسته های پایین تر شدند.
لینک خبر
مسئول امور بین الملل باشگاه پرسپولیس گفت: تنها نگرانی ما در مورد پرونده های شکایتی مربوط به پرونده مانوئل ژوزه بود که برطرف شد. مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت که او و مجموعه باشگاه در حال مدیریت پرونده های موجود در فیفا هستند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند. باشگاه تراکتورسازی با پرداخت ۱۲۷ هزار یورو بدهی تونی اولیویرا پرونده مربی پرتغالی را در فیفا بست. باشگاه پرسپولیس با پرونده های شکایت جدیدی در فیفا مواجه شده است. شاکیان پرسپولیس در فیفا اضافه شدند سرخپوشان پایتخت هنوز از محکومیت در فیفا به علت  پرداخت ن مطالبات آنتونی گولچ و لوکا ماریچ رهایی پیدا ن د که 2 پرونده شکایت دیگر هم به جمع پرونده های قبلی شان اضافه شد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سایت چمپیونات روسیه از صدور رای نهایی پرونده اختلافی آزمون و باشگاه روبین کازان توسط فیفا خبر داد. بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال باشگاه تراکتورسازی 8 پرونده باز در فیفا دارد که هنوز به طور کامل مختومه نشده است. معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی در تماس با مسئول آلمانی پرونده سینا عشوری در فیفا پیگیر وضعیت این بازیکن شد. باشگاه پرسپولیس در شرایطی از سوی فیفا محکوم به پرداخت طلب آنتونی گولچ و لوکا ماریچ دو بازیکن پیشین خود شده که جری بنسون و مایکل اومانیا هم از این باشگاه به فیفا شکایت کرده اند و فیفا به زودی در مورد پرونده های… رأی پرونده م ع سابق تیم پرسپولیس از این باشگاه به دادگاه cas رفته هرچند که به نظر می رسد باشگاه ایرانی شانسی برای پیروزی در این پرونده نخواهد داشت. عبدالصمد ابراهیمی در خصوص آ ین وضعیت شکایت باشگاه ریزه اسپور از مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس متنی را منتشر کرده که در ادامه می خوانید: «تا روز که روز کاری فیفا بود باشگاه ریزه اسپور هیچ مستند یا مکتوبه… دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت:در پی مسائلی که در فضای فوتبال به وجود آمد احساس می کنم لازم بود این مسائل از طریق شما انتقال پیدا کند. باشگاه تراکتورسازی یکی از پرونده های حقوقی خود در فیفا را مختومه کرد. کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در خصوص محرومیت باشگاه هایی که در نهادهای بین المللی احکام دارند، اطلاعیه ای را صادر کرد. پرونده های پرسپولیس یکی پس از دیگری در حال بسته شدن است تا این باشگاه به شرایط ایده آلی از نظر مختومه شدن شکایت های خارجی نزدیک شود. باشگاه پرسپولیس با پرونده های شکایتی جدیدی در فیفا مواجه شده که نامه آن در فدراسیون فوتبال موجود است. باشگاه تراکتورسازی موفق شد با پرداخت مطالبات خارجی های سابق 2 پرونده حقوقی خود در فیفا را ببندد. وقتی پرونده های باشگاهی یک یا دو تا می شود باید آن باشگاه توبیخ شود. این همه پرونده انضباطی در فیفا برای ما خوب نیست و قرمز و آبی ندارد مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره پرونده این تیم در فیفا توضیحاتی را ارائه کرد. مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی به طور کامل جزییاتی از آ ین پرونده های مربوط به شکایت خارجی ها از این باشگاه را بیان کرد؛ جزییاتی که پاسخی مهم به شایعاتی است که در ظرف روزهای گذشته در رسانه ها مطرح شده است. رئیس کمیته استیناف در خصوص رسیدگی به پرونده باشگاه صنعت نفت آبادان توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی نظری جویباری در صفحه شخصی خود در مورد شرایط استقلال مطلب زیر را منتشر کرده است:

من تاکنون مصاحبه ای در این رابطه نداشتم ولی در حال حاضر احساس خطر می کنم. پرونده بسیار جدی وخطرناک در کمیته انضباطی فیفا علیه باشگاه استقلال قرار دارد و ممکن است به زودی جرایم شدیدی ( ر امتیاز) علیه باشگاه از سوی فیفا صادر شود. توزی، کاروالینهو، لیام ردی، گوران لاوره وساموئل بازیکنان سال های قبل استقلال بودند که طلب خود را دریافت نکرده و در کمیته انضباطی فیفا طرح دعوا کرده اند. فیفا حق را به بازیکنان فوق داده و محکومیت باشگاه استقلال قطعی است.

در طول یک سال گذشته مانوسی فر معاون بین الملل اتحادیه فوتبال که به باشگاه استقلال به صورت افتخاری مشاوره حقوقی وبین المللی می دهد و تلاش بسیاری جهت جلوگیری از ر امتیاز باشگاه استقلال انجام داده است که واقعا جای تشکر دارد. اگر اقدام عاجلی جهت طلب این بازیکنان از سوی هیات مدیره محترم باشگاه صورت نگیرد، ممکن است بزودی جرایم سنگینی ( ر امتیاز) علیه باشگاه استقلال از سوی فیفا صادر شود. در ضمن محسن ابراهیمی هم در بعضی از موارد حقوقی و بین المللی فیفا نهایت همکاری را با ما داشته و جا دارد از ایشان هم قدردانی کنم. امیدوارم این خطر بزرگ با تدبیر ویژه مدیرعامل و هیت مدیره، محترم ورزش وجوانان، اسپانسر، فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ که منبع درآمدزایی برای باشگاه های لیگ برتر است، هر چه زودتر حل فصل شود تا هواداران عزیز استقلال را خوشحال کنند رئیس سازمان ورزش آزاد ی گفت: بیشترین پرونده انضباطی را در فیفا باشگاه های ایرانی دارند که به هیچ عنوان برای ما خوب نیست. رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه های ایرانی برای دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند اما پرونده برخی طلبکاران تاکنون بررسی نشده است. کاش فدراسیون فوتبال در این اطلاعیه نام باشگاه های بد ار ایرانی و میزبان بدهی آنها و شرایط آنها در ارکان قضایی فیفا اعلام می کرد تا فشار بیشتری روی آنها برای پرداخت مطالبات و البته دریافت صلح نامه با بازیکنان مورد شکایت وجود داشته باشد. در صورت شفاف سازی، بار مسئولیت جرائم احتمالی به صورت کامل از روی دوش فدراسیون فوتبال برداشته می . فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا با ارسال نامه ای به باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد که پرونده هلمکه بازیکن برزیلی استقلال در فیفا بسته شده است. با بسته شدن این پرونده به این ترتیب استقلالی… رکنا:با توجه به توافق های حاصل شده با مربی و بازیکن سابق پرسپولیس، پرونده های آنها از موارد تحت رسیدگی فیفا خارج شد. رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سرخ ها به دنبال برطرف مشکلاتشان رفته اند اما فیفا باید درباره بسته بودن پرونده باشگاه ها به ما گزارش دهد. بنا بر اعلام بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس، با توجه به مهلت اخذ شده از دادگاه بین المللی ورزش با واریز وجه دادرسی برای بررسی حکم صادره از سوی فیفا اقدام کردیم و حکمی قطعی نشده است.
فوری: جانلوییجی دوناروما قرارداد خود را با میلان تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرد


تیم پرسپولیس فردا ساعت 18:30 به وقت محلی در چهارمین بازی تدارکاتی خود و سومین دیداری که در اوکراین انجام می دهد، به مصاف استال از تیم های لیگ برتری اوکراین خواهد رفت.خطر محرومیت سنگین فیفا از سر پرسپولیس گذشت
معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس :. باشگاه های ایران تا کنون به خاطر سوء مدیریت پروندهای مالی-حقوقی مفتوح در مراجع قضایی فیفا خسارات زیادی دیده اند. پرونده هایی که علاوه بر بار جرایم مالی، هزینه های دیگری منجمله ر امتیاز را به باشگاه ها تحمیل می کنند. بسیاری از باشگاه های فوتبال ایران در خطر ر امتیاز از سوی کمیته انضباطی فیفا قرار دارند و اگر به هشدارها و اولتیماتوم های اخیر توجه نکنند با بحرانی جدی روبرو می شوند.

به نقل از فارس، علی اکبر مانوسی فر معاون بین الملل اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران اظهار داشت: آلبرکاماچو بازیکنی که از ی لاتین به استقلال آمده بود و یوران یرکوویچ از باشگاه استقلال به دادگاه عالی ورزش (cas) شکایت کرده بودند. دادگاه عالی ورزش از نظر قضایی یک رده بالاتر از فیفا است و عالی ترین مرجع رسیدگی به شکایت های ورزشی است که شکایت این دو بازیکن با تلاش مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال در دادگاه عالی ورزش بسته شد.

وی ادامه داد: بر سر مبلغ توافقی با این بازیکنان به نتیجه رسیدیم و استقلال تخفیف خوبی از این دو بازیکن گرفت و این پرونده ها در دادگاه عالی ورزش مختومه شد اما گوران لاوره بازیکن صربستانی هم از استقلال شکایت کرده که ما مستندات خود را به فیفا ارسال کرده ایم. باشگاه پرسپولیس با هیچ محرومیتی از سوی فیفا مواجه نشده و از هواداران می خواهیم به شایعات توجه نکنند، چرا که مسئولان حقوقی باشگاه ما به صورت شبانه روزی و هر زمانی که لازم بوده در مورد پرونده های حقوقی اقدامات لازم را انجام داده اند. پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه از مهدی طارمی به کمیته حل اختلاف فیفا ارجاع داده شد. مدیرعامل باشگاه ذوب آهن برای شرکت در جلسه رسیدگی به پرونده رضا شکاری به تهران سفر خواهد کرد. تسنیم نوشت: مسئول امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس گفت: تنها نگرانی ما در مورد پرونده‌های شکایتی مربوط به پرونده مانوئل ژوزه بود که برطرف شد.

  علی حسینی مسئول امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس در واکنش به شایعاتی که در مورد محرومیت باشگاه پرسپولیس از نقل‌وانتقالات از سوی فیفا در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است، گفت: خوشبختانه باشگاه پرسپولیس با هیچ محرومیتی از سوی فیفا مواجه نشده است و از هواداران می‌خواهیم به شایعات توجه نکنند، چرا که مسئولان حقوقی باشگاه ما به صورت شبانه‌روزی و هر زمانی که لازم بوده در مورد پرونده‌های حقوقی اقدامات لازم را انجام داده‌اند. او گفت:...

ادامه خبر