ادامه رسیدگی فیفا به پرونده های باشگاه های ایرانی ضرب العجل به سرخ ها برای ر قطعی 6 امتیاز

به نقل از خبرگزاریها در مورد ادامه رسیدگی فیفا به پرونده های باشگاه های ایرانی ضرب العجل به سرخ ها برای ر قطعی 6 امتیاز : مدیر حقوقی باشگاه ان معتقد است که این باشگاه برای اولین بار توانست درباره پرونده شکایت یک بازیکن خارجی در فیفا پیروز شود. روز قبل گزارش کاملی از میزان بدهی باشگاه پرسپولیس به مانوئل ژوزه سرمربی پرتغالی سابق این تیم را در "ورزش سه" منتشر شد. در ادامه پیگیری های این پرونده متوجه شدیم که روز 5 مهرماه یعنی دیروز آ ین فرصت برای باشگاه پرسپولیس بوده تا لایحه دفاعی خود را نسبت به شکایت مانوئل ژوزه به فیفا ارسال کند. اما جالب ایناجاست که بخش حقوقی باشگاه پرسپول. فیفا در حالی در پرونده شکایت آنتونی گولج از پرسپولیس رأی را به سود بازیکن خارجی و به ضرر باشگاه کشورمان داد که برخی از مسئولان این باشگاه پیش از این مدعی بودند که این شکایت راه به جایی نخواهد برد چرا که فیفا نمی تواند به این پرونده ورود کند! دبیرکل فدراسیون فوتبال اعلام کرد، ۱۹ باشگاه ایرانی درگیر شکایت بازیکنان و مربیان خارجی به فیفا هستند و فوتبال ما ۵۲ پرونده باز در این نهاد بین المللی دارد. مهدی تاج به باشگاه های لیگ برتر و آزادگان اعلام کرد در صورت پیگیری ن پرونده های انضباطی بین المللی، امکان دفاع فدراسیون از باشگاه ها میسر نیست. باشگاه تراکتورسازی تبریز موفق شد نخستین پرونده اش را در فیفا ببندد. دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید سه باشگاه پرهوادار ایران 23 پرونده باز مالی در فیفا دارند. همشهری آنلاین: ۱۹ باشگاه فوتبال ایران ۵۲ پرونده باز به ارزش ۵ میلیون دلار در فیفا دارند و برای رفع ریشه ای مشکل باشگاه ها باید به نظام جامع باشگاه داری روی آورد که سال ۸۲ طی طرحی در مجلس ارائه شد اما مسکوت مانده است. مسئول کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در فدراسیون فوتبال نیز به جمع انی پیوست که عقیده دارند باید نسبت به باشگاه هایی که در فیفا پرونده دارند واکنش قاطعی داشت و مقابل تحرکات نقل و انتقالاتی آنها تا بسته شدن پرونده ها ایستاد. بررسی ها در مورد پرونده ژوزه حکایت از آن دارد که پرونده مربی پرتغالی به دادگاه cas ارجاع شده و هنوز رای نهایی در این خصوص صادر نشده. طبق روال دیگر پرونده ها رای مربوط به پرونده ژوزه به پرداخت یا عدم پرداخت مطالبات او ربط دارد و فیفا زمانی را هم برای پرداخت آن به باشگاه پرسپولیس اختصاص خواهد داد. باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد پرونده سرمربی پرتغالی سابق این تیم در فیفا بسته شده است. تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون فوتبال با ارسال نامه ای به باشگاه های لیگ برتر و لیگ یک اعلام کرد که در صورت پیگیری ن پرونده های انضباطی بین المللی، امکان دفاع فدراسیون از باشگاه ها میسر نیست. معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس گفت: با توجه به توافق های حاصل شده با مربی و بازیکن سابق پرسپولیس، پرونده های آنها از موارد تحت رسیدگی فیفا خارج شد. باشگاه های ایران تا کنون به خاطر سوء مدیریت پروندهای مالی-حقوقی مفتوح در مراجع قضایی فیفا خسارات زیادی دیده اند. پرونده هایی که علاوه بر بار جرایم مالی، هزینه های دیگری منجمله ر امتیاز را به باشگاه ها تحمیل می کنند. تیم های مطرح فوتبال کشور با افزایش پرونده های تخلفات مالی باشگاه ها در فیفا تهدید به ر امتیاز و سقوط به دسته های پایین تر شدند.
لینک خبر
باشگاه پرسپولیس با پرونده های شکایت جدیدی در فیفا مواجه شده است. باشگاه های ایران تا کنون به خاطر سوء مدیریت پروندهای مالی-حقوقی مفتوح در مراجع قضایی فیفا خسارات زیادی دیده اند. پرونده هایی که علاوه بر بار جرایم مالی، هزینه های دیگری منجمله ر امتیاز را به باشگاه ها تحمیل می کنند. فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد در موضوع بدهی های بین المللی باشگاه های فوتبال ایرانی دخ نخواهد کرد. بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال باشگاه تراکتورسازی 8 پرونده باز در فیفا دارد که هنوز به طور کامل مختومه نشده است. سایت چمپیونات روسیه از صدور رای نهایی پرونده اختلافی آزمون و باشگاه روبین کازان توسط فیفا خبر داد. بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال باشگاه تراکتورسازی 8 پرونده باز در فیفا دارد که هنوز به طور کامل مختومه نشده است. معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی در تماس با مسئول آلمانی پرونده سینا عشوری در فیفا پیگیر وضعیت این بازیکن شد. رأی پرونده م ع سابق تیم پرسپولیس از این باشگاه به دادگاه cas رفته هرچند که به نظر می رسد باشگاه ایرانی شانسی برای پیروزی در این پرونده نخواهد داشت. رسیدگی کند به پرونده ها و ضرورت اصلاح نظام کارشناسی یکی از مسائل مهم در جریان رسیدگی به پرونده های قضایی، ارجاع امور تخصصی و فنی پرونده ها از سوی قضات به کارشناس های صالح، مورد اعتماد و متخصص و دارای صلاحیت لازم است. اما گاه پرونده های تحت رسیدگی در محاکم و حتی در اجرای احکام دادگاه ها، به کارشناسی ارجاع می شود که برحسب مورد، کارشناس یک نفره یا 3 نفره یا 5 یا 7 یا 9 یا در مواردی 11 نفره نیز رسیدگی به آن پرونده ها را در دستور کار خود قرار می دهند عبدالصمد ابراهیمی در خصوص آ ین وضعیت شکایت باشگاه ریزه اسپور از مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس متنی را منتشر کرده که در ادامه می خوانید: «تا روز که روز کاری فیفا بود باشگاه ریزه اسپور هیچ مستند یا مکتوبه… دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت:در پی مسائلی که در فضای فوتبال به وجود آمد احساس می کنم لازم بود این مسائل از طریق شما انتقال پیدا کند. باشگاه تراکتورسازی یکی از پرونده های حقوقی خود در فیفا را مختومه کرد. کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در خصوص محرومیت باشگاه هایی که در نهادهای بین المللی احکام دارند، اطلاعیه ای را صادر کرد. پرونده های پرسپولیس یکی پس از دیگری در حال بسته شدن است تا این باشگاه به شرایط ایده آلی از نظر مختومه شدن شکایت های خارجی نزدیک شود. وکلای حقوقی باشگاه پرسپولیس برای رسیدگی به پرونده مانوئل ژوزه راهی خارج از کشور شدند. وقتی پرونده های باشگاهی یک یا دو تا می شود باید آن باشگاه توبیخ شود. این همه پرونده انضباطی در فیفا برای ما خوب نیست و قرمز و آبی ندارد باشگاه پرسپولیس با پرونده های شکایتی جدیدی در فیفا مواجه شده که نامه آن در فدراسیون فوتبال موجود است. مدیرعامل باشگاه استقلال تهران درباره پرونده این تیم در فیفا توضیحاتی را ارائه کرد. مشاور حقوقی باشگاه تراکتورسازی به طور کامل جزییاتی از آ ین پرونده های مربوط به شکایت خارجی ها از این باشگاه را بیان کرد؛ جزییاتی که پاسخی مهم به شایعاتی است که در ظرف روزهای گذشته در رسانه ها مطرح شده است. رئیس کمیته استیناف در خصوص رسیدگی به پرونده باشگاه صنعت نفت آبادان توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، علی نظری جویباری در صفحه شخصی خود در مورد شرایط استقلال مطلب زیر را منتشر کرده است:

من تاکنون مصاحبه ای در این رابطه نداشتم ولی در حال حاضر احساس خطر می کنم. پرونده بسیار جدی وخطرناک در کمیته انضباطی فیفا علیه باشگاه استقلال قرار دارد و ممکن است به زودی جرایم شدیدی ( ر امتیاز) علیه باشگاه از سوی فیفا صادر شود. توزی، کاروالینهو، لیام ردی، گوران لاوره وساموئل بازیکنان سال های قبل استقلال بودند که طلب خود را دریافت نکرده و در کمیته انضباطی فیفا طرح دعوا کرده اند. فیفا حق را به بازیکنان فوق داده و محکومیت باشگاه استقلال قطعی است.

در طول یک سال گذشته مانوسی فر معاون بین الملل اتحادیه فوتبال که به باشگاه استقلال به صورت افتخاری مشاوره حقوقی وبین المللی می دهد و تلاش بسیاری جهت جلوگیری از ر امتیاز باشگاه استقلال انجام داده است که واقعا جای تشکر دارد. اگر اقدام عاجلی جهت طلب این بازیکنان از سوی هیات مدیره محترم باشگاه صورت نگیرد، ممکن است بزودی جرایم سنگینی ( ر امتیاز) علیه باشگاه استقلال از سوی فیفا صادر شود. در ضمن محسن ابراهیمی هم در بعضی از موارد حقوقی و بین المللی فیفا نهایت همکاری را با ما داشته و جا دارد از ایشان هم قدردانی کنم. امیدوارم این خطر بزرگ با تدبیر ویژه مدیرعامل و هیت مدیره، محترم ورزش وجوانان، اسپانسر، فدراسیون فوتبال وسازمان لیگ که منبع درآمدزایی برای باشگاه های لیگ برتر است، هر چه زودتر حل فصل شود تا هواداران عزیز استقلال را خوشحال کنند رئیس سازمان ورزش آزاد ی گفت: بیشترین پرونده انضباطی را در فیفا باشگاه های ایرانی دارند که به هیچ عنوان برای ما خوب نیست. رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه های ایرانی برای دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند اما پرونده برخی طلبکاران تاکنون بررسی نشده است. کاش فدراسیون فوتبال در این اطلاعیه نام باشگاه های بد ار ایرانی و میزبان بدهی آنها و شرایط آنها در ارکان قضایی فیفا اعلام می کرد تا فشار بیشتری روی آنها برای پرداخت مطالبات و البته دریافت صلح نامه با بازیکنان مورد شکایت وجود داشته باشد. در صورت شفاف سازی، بار مسئولیت جرائم احتمالی به صورت کامل از روی دوش فدراسیون فوتبال برداشته می . حقوقی فدراسیون فوتبال در پرونده مناقشه میزبانی باشگاه های ایرانی و عربستانی آ ین مراحل مربوط به این پرونده را تشریح کرد. رو مه اسان در ادامه گفت و گوی با دو تن از متهمان پرونده پردیسبان، با دو نفر دیگر از متهمان این پرونده جنجالی که بنا به گفته قاضی رسیدگی کننده پرونده از شرکا و متهمان اصلی پرونده به حساب می آیند، گفت و گو کرده است .مشروح این گفت و گو را که در حضور یکی از شاکیان پرونده پردیسبان در م نجام شده است می خوانید. رئیس فدراسیون فوتبال گفت: سرخ ها به دنبال برطرف مشکلاتشان رفته اند اما فیفا باید درباره بسته بودن پرونده باشگاه ها به ما گزارش دهد. باشگاه تراکتورسازی چندی پیش با پرونده شکایت حمزه یونس مواجه شد اما به دلیل عملکرد دیر هنگام مدیران این باشگاه در رسیدگی به این شکایت کمیته انضباطی فیفا با اقدامی صریح تراکتورسازی را از فعالیت در دو دوره…
آ ین وضعیت پرونده های موجود باشگاه استقلال در فیفا را در گزارش ذیل بخوانید. باشگاه های ایران تا کنون به خاطر سوء مدیریت پروندهای مالی-حقوقی مفتوح در مراجع قضایی فیفا خسارات زیادی دیده اند. پرونده هایی که علاوه بر بار جرایم مالی، هزینه های دیگری منجمله ر امتیاز را به باشگاه ها تحمیل می کنند. بسیاری از باشگاه های فوتبال ایران در خطر ر امتیاز از سوی کمیته انضباطی فیفا قرار دارند و اگر به هشدارها و اولتیماتوم های اخیر توجه نکنند با بحرانی جدی روبه رو می شوند.

به نقل از فارس، علی اکبر مانوسی فر معاون بین الملل اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران اظهار داشت: آلبرکاماچو بازیکنی که از ی لاتین به استقلال آمده بود و یوران یرکوویچ از باشگاه استقلال به دادگاه عالی ورزش (cas) شکایت کرده بودند. دادگاه عالی ورزش از نظر قضایی یک رده بالاتر از فیفا است و عالی ترین مرجع رسیدگی به شکایت های ورزشی است که شکایت این دو بازیکن با تلاش مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال در دادگاه عالی ورزش بسته شد.

وی ادامه داد: بر سر مبلغ توافقی با این بازیکنان به نتیجه رسیدیم و استقلال تخفیف خوبی از این دو بازیکن گرفت و این پرونده ها در دادگاه عالی ورزش مختومه شد اما گوران لاوره بازیکن صربستانی هم از استقلال شکایت کرده که ما مستندات خود را به فیفا ارسال کرده ایم. پرونده بدهی تیم فوتبال ان با مصالحه این باشگاه با بازیکن برزیلی سابق زردپوشان بسته شد. پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه از مهدی طارمی به کمیته حل اختلاف فیفا ارجاع داده شد. مدیرعامل باشگاه ذوب آهن برای شرکت در جلسه رسیدگی به پرونده رضا شکاری به تهران سفر خواهد کرد.