از سیاره ویرانگر نیبیرو که قصد نابودی زمین را دارد چه می دانیم

به نقل از خبرگزاریها در مورد از سیاره ویرانگر نیبیرو که قصد نابودی زمین را دارد چه می دانیم : دانشمندان می گویند دیدگاهی کاملا جدید نسبت به آنچه در قلب زمین می گذرد، به دست آورده اند. براساس گزارش ، دانشمندان یی و چینی می گویند داخلی ترین بخش هسته سیاره زمین دارای لایه مجزای دیگری است که از ساختار بلورهای آهنی متفاوتی با لایه های خارجی تر هسته درونی زمین برخوردار است. از آنجایی که امکان حفاری تا هسته زمین تاکنون فراهم نشده است، ساختار قلب سیاره تاکنون به صورت یک معما باقی مانده است. از این رو دانشمندان از پژواک ایجاد شده توسط زمین لرزه ها به واسطه تحلیل نفوذ این امواج از میان لایه های مختلف زمین، برای مطالعه هسته زمین استفاده د. محققان ایلینویز می گویند اطلاعات جدید نشان می دهند که هسته داخلی زمین، منطقه ای جامد و سخت هم اندازه کره ماه، از دو بخش تشکیل شده است. امواج ارتعاشی ناشی از زمین لرزه ها نشان دادند اگر از نقطه ای در قطب شمال به درون زمین نگاه کنید، بلورهای داخلی ترین بخش هسته زمین از چیدمانی در جهت شرق به غرب برخوردارند، اما چیدمان بلورهای لایه حارجی تر هسته زمین شمال به جنوب است. به گفته دانشمندان این متفاوت بودن ساختار داخلی ترین هسته زمین داستانی متفاوت را از تاریخ طولانی زمین بیان می کند. هسته زمین که در عمق پنج هزار کیلومتری قرار گرفته است، درحدود یک میلیارد سال پیش آغاز به متبلور شدن کرد و هرسال 0.5 میلیمتر رشد کرد. کشف بلورهایی با چیدمان های متفاوت نشان می دهد این بلورها تحت شرایط مختلفی ایجاد شده اند و سیاره زمین در این دوره دچار تحولات شدیدی شده است. دانشمندان مطالعه اعماق زمین را به سفر به گذشته تشبیه می کنند. کشف سیاره ای جدید با وزن هفده برابر زمین تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۷ بازدید: 656 دانشمندان یی موفق شدند سیاره جدیدی خارج از منظومه شمسی پیدا کنند که احتمالا می تواند سیاره ای زنده باشد. این سیاره که مملو از ص ه و کوه است وزنش حدود هفده مرتبه بیش از وزن زمین است. مساحت این سیاره جدید نیز دو برابر زمین است. این سیاره موسوم به quotation mark ابر زمین mega earth quotation mark به دور ستاره ای بسیار قدیمی به نام کپلر10 « kepler-10» می گردد که حدود پانصد و شصت سال نوری از زمین فاصله دارد و در منظومه دراکو (draco) نام دارد.
سیاره ای جدید
اعلام این خبر سبب بهت دانشمندان شده است زیرا تصور عمومی بر این است که سیاره هایی به این بزرگی عمدتا از گاز تشکیل شده اند و نه اینکه همانند زمین و زهره، سنگی و ص ه ای باشند. هنوز مشخص نیست این سیاره که کپلر10-سی (kepler-10c) نام گرفته چگونه تشکیل شده است. علت نامگذاری این سیاره نیز آن است که گروه کپلر سازمان هوا-فضای (ناسا) این سیاره را کشف کرده است. قطر این سیاره حدود هجده هزار مایل معادل بیست و نه هزار کیلومتر است که 2.3 برابر بیشتر از قطر زمین است. خبرهای  فضایی داغ از اینترنت جند تا خورشید در جهان داریم با چند تا سیاره مثل زمین؟ در جهان 2 تا خورشید هست با   7 عدد سیاره  مانند  زمین  اب  و  ا یزن  هم  دارد  دنیای عجیبیه به زودی علم ان قدر پیشرفت می کنه که اسمانها و دنیاهای  دیگر که از ما بی  نهایت  دور  هستند کشف می  شوند و در حال حاضر با خورشی. یک خورشید دیگر با 7 عدد سیاره مثل زمین پیدا شد  خبرهای  فضایی داغ از اینترنت جند تا خورشید در جهان داریم با چند تا سیاره مثل زمین؟ در جهان 2 تا خورشید هست با   7 عدد سیاره  مانند  زمین  اب  و  ا یزن  هم  دارد  دنیای عجیبیه به زودی علم ان قدر پیشرفت می کنه که اسمانها و دنیاهای  دیگر که از ما بی  نهایت  د. منجمان می گویند برای اولین بار در اطراف یک سیاره شبیه به زمین اتمسفری را شناسایی کرده اند. آنها مشغول مطالعه کره ای به نام gj 1132b بوده اند که حدود یک و نیم برابر زمین است و ۳۹ سال نوری از ما فاصله دارد. محققان با استفاده از تصاویر ناسا از مریخ و شبیه سازی کامپیوتری به این نتیجه رسیدند که یکی از آتشفشان های سیاره سرخ همراه با نابودی دایناسورها در زمین غیرفعال شده است. با وجود نابودی کاوشگر فضایی کاسینی، اما دانشمندان این روز ها با بررسی تصاویر و اطلاعاتی که کاسینی به زمین ارسال کرده است بیشتر از هر زمانی درباره این سیاره دچار شگفتی شده اند. ستاره شناسان سیاره ای ابر زمین را کشف د که در فاصله ۱۶ سال نوری از ما قرار دارد، محققان معتقدند این سیاره بهترین نامزد برای پشتیبانی از حیات میباشد. شاید در یک شب صاف ، شما هم قادر باشید با استفاده از یک تلسکوپ ، ستاره کوتوله قرمز ۸۳۲ gliese را که این سیاره در مدار آن واقع شده را مشاهده کنید.ادامه مطلب یادتون نره.

کشف شبیه ترین سیاره به زمین کپلرb22: شبه زمینی به دور شبه خورشید این شبیه ترین همتای زمین است که تاکنون پیدا شده است. سیاره ی کپلر b22 که اخیراً کشف شده است به سرعت به عنوان بهترین مکان برای جست وجوی حیات در بیرون از منظومه ی شمسی انتخاب شد. ستاره ی مادر سیاره ی کپلر b22 در واقع کوچک تر و سردتر از خورشید است و در فاصله ی 600 سال نوری از زمین در امتداد صورت فلکی قو (دجاجه) قرار دارد. شعاع سیاره ی کپلر b22 بیش از 2 برابر شعاع زمین است که اندکی نزدیکتر به دور خورشیدش می گردد؛ اما در منطقه ی س ت پذیری که آب مایع می تواند در سطحش وجود داشته باشد. ع بالا تصویری هنری است که نشان می دهد کپلر b22 از دید فضاپیمای که نزدیکش می شود در مقایسه با سیارات درونی منظومه ی شمسی چگونه است. آیا کپلر b22 آب یا حیات ناشناخته دارد. پروژه ی ستی به دنبال نشانه هایی از هوش فرازمینی کپلر b22 را بررسی خواهد کرد. آدمیان از هیچ چیز روی زمین به اندازه تفکر نمی ترسند –بیشتر از نابودی – حتی بیشتر از مرگ ... تفکر ویرانگر و طغیانگر است، مهیب و هولناک است، تفکر نسبت به تعصبات، نهادهای جاافتاده و عادت های آسایش بخش بی رحم است. تفکر به قعر جهنم سرک می کشد و نمی هراسد. تفکر عظیم، چابک و آزاد است، نور جهان است، و شکوه بشر" – منجمان می گویند برای اولین بار در اطراف یک سیاره شبیه به زمین اتمسفری را شناسایی کرده اند. آنها مشغول مطالعه کره ای به نام gj 1132b بوده اند که حدود یک و نیم برابر زمین است و ۳۹ سال نوری از ما فاصله دارد. رایگان کتاب عشق ویرانگر pdf
رایگان کتاب عشق ویرانگر براد جانسون
کتاب روانشناسی عشق ویرانگر
عشق ویرانگر pdf
رایگان عشق ویرانگر
کتاب عشق ویرانگر
عشق ویرانگر براد جانسون pdf
کتاب عشق ویرانگر جانسون
ادامه مطلب حیات زمین وابسته به سیاره مشتری

[باشگاه خبرنگاران جوان - 16:48] : محققان ناسا با بررسی این نقش می گویند: طبق گزارشات به رغم فاصله ۷۷۸ میلیون کیلومتری از خورشید، نیروی جاذبه ابرغول گازی به حدی بوده که روی سیارک ها، ستارگان دنباله دار و تحولات جوی در زمین تأثیر زیادی داشته است. به گزارش خبرنگار فناوری های نوین باشگاه خبرنگاران؛ سیاره مشتری از دیرباز تا کنون نقش مهمی را در حیات کره ی زمین ایفا کرده که عملا این نقش نوعی تکمیل کننده سایر عوامل محیطی است.

محققان ناسا با بررسی این نقش می گویند: طبق گزارشات به رغم فاصله ۷۷۸ میلیون کیلومتری از خورشید، نیروی جاذبه ابرغول گازی به حدی بوده که روی سیارک ها، ستارگان دنباله دار و تحولات جوی در زمین تأثیر زیادی داشته است.
برای خواندن متن کامل به ادامه مطلب بروید>>> به گزارش ایرنا از ساینس،بهرام یا مریخ چهارمین سیاره در منظومه خورشیدی است که در مداری طولانی تر از زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می کند. بزرگی سیاره سرخ حدود نصف زمین است.

اگرچه فاصله مریخ از زمین در موقعیت های مختلف مداری تغییر می کند اما براساس یک برآورد این سیاره حدود 240 میلیون کیلومتر از سیاره زمین فاصله دارد.

براساس گزارش این آژانس این یت یک اقدام متهورانه برای اعزام انسان به مریخ است .البته قرار است سیارکی که در مدار ماه در مسیر مریخ قرار دارد نیز مقصد اولیه اعزام شدگان به مریخ باشد.

ناهید(زهره)به ترتیب فاصله از خورشید،دومین سیاره سامانه خورشیدی است که میان زمین و تیر(عطارد)قرار گرفته است. این سیاره نزدیکترین سیاره به زمین می باشد و بعد از ماه،درخشان ترین جرم آسمانی طبیعی است که به هنگام شب از زمین رویت می شود. این سیاره که ابعادی مشابه با سیاره مشتری دارد به دور ستاره ای از نوع کوتوله سرخ نوع m می گردد که جرم و ابعاد آن نصف خورشید است. چرخش چنین سیاره غول پیکری به دور یک ستاره کوچک فرضیه های پیشین را به چالش کشیده است. 800x600 امقدمه منظومه شمسی خانواده خورشید است. این منظومه ترکیبی است از یک ستاره به نام خورشید و هشت سیاره با نام های تیر، ناهید، زمین، مریخ، مشتری، زحل، اورانوس و نپتون، تعدادی سیارک، تعدادی دنباله دار و تعدادی سیاره کوتوله که به صورت منظمی دور خورشید می چرخند. مقداری گاز و غبار میان سیاره ای نیز در این منظومه وجود دارد. چهار سیاره د. مسابقات نجات تخم مرغ یا چالش جاذبه (gravity challenge) اولین بار توسط nasa به منظور ساخت سازه ها و اجسامی که انسان را در ارسال و پرتاب کاوشگر ها به سیاره های دیگر یاری کند ، اجرا شد ; چرا که کاوشگرها باید در درون سازه هایی قرارگیرند که پس از برخورد با سیاره ها و اجرام آسمانی ، بتوانند ضمن کاستن سرعت ،به سادگی و با حفظ دستگاه های درون خود ، با کم ت. همشهری آنلاین: توفانی بزرگتر از سیاره زمین چند قرن است که سطح سیاره مشتری را درنوردیده ، و اکنون فضاپیمای جونو قصد دارد نگاهی نزدیک تر به آن بیاندازد. عبور یک دنباله دار از سیاره مریخ سبب شدیدترین بارش شه ثبت شده در سال آینده خواهد شد. این برای نخستین بار است که انسان شاهد شهاب‏باران در جایی غیر زمین خواهد بود. نابودی دنباله دار آیسان توسط خورشید در حضیض مداری آن یک ناامیدی بزرگ بود؛ اما مریخ سال بعد میزبان دنباله داری خواهد بود که البته به نظر نمی رسد که هیچ شباهتی به این یکی داش. ستاره شناسان از کشف سیاره ای جدید با سیستم سه ستاره ای خبر دادند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان هزاران سیاره فراخورشیدی کشف کرده اند که بسیاری از آنها دو ستاره دارند، اما کشف جدید آنها چهارمین سیاره ای محسوب می شود که سه ستاره دارد.

فاصله این سیاره تازه کشف شده از زمین حدود 685 سال نوری است که این فاصله در . ستاره شناسان از کشف سیاره ای جدید با سیستم سه ستاره ای خبر دادند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان هزاران سیاره فراخورشیدی کشف کرده اند که بسیاری از آنها دو ستاره دارند، اما کشف جدید آنها چهارمین سیاره ای محسوب می شود که سه ستاره دارد.

فاصله این سیاره تازه کشف شده از زمین حدود 685 سال نوری است که این فاصله در . سیاره زحل- urn planetاز این سیاره به عنوان مروارید منظومه شمسی یاد می کنند زیرا در بین چهار سیاره ای که دارای حلقه هستند( مشتری،اورانوس و نپتون) این سیاره دارای حلقه هایی فوق العاده درخشان است که حتی با تلسکوپ های کوچک هم قابل مشاهده است. این سیاره دارای 32 قمر است که معروف ترین آن تیتان است. جنس حلقه های سیاره زحل از جنس ده سنگ ها و یخ است که به دور این سیاره قرار گرفته اند. در جو این سیاره هلیوم و هیدروژن وجود دارد و دمای هسته ص ه ای آن حدود 12000 درجه سانتیگراد است. در زحل حدود 700 زمین جای می گیرد. اطلاعات: فاصله از خورشید: (حد اکثر: 1507000000 کیلومتر) و (حداقل:1347000000 کیلومتر)-طول سال: 29/5 سال زمینی-طول روز: 10 ساعت و 14 دقیقه-جرم: 95 برابر زمین-چگالی 0/13 زمین-دمای سطح: 170- محمد جعفری: هر روز که از زمین لرزه ویرانگر استان کرمانشاه می گذرد، کمک های بیشتری روانه مناطق ز له زده می شود. هفت سیاره زمین مانند کشف شده که سه سیاره از مجموعه آنها در کمربند حیات ستاره مادر قرار دارند و این بدان معناست که مى توان انتظار یافتن آب مایع بر روى این سیارات را داشت. سیاره بیگانه gliese832c در فاصله 16 سال نوری از زمین، دارای فصل های مشابه زمین بوده و از قابلیت میزبانی از حیات برخوردار است. یک سیاره دیگر به جمع شبیه ترین های زمین پیوست به گزارش ایسنا، محققان نیوساوت و در استرالیا با بررسی تغییرات ناشی از گرانش این سیاره در زمان حرکات ستاره میزبان موفق به شناسایی سیاره gliese832c شدند.

این کشف با استفاده از ابزار طیف نگار echelle بر روی تلسکوپ anglo-australian در استرالیا، طیف نگار سیاره یاب کارنگی بر روی تلسکوپ ماژلان ii در شیلی و طیف نگارharps تلسکوپ رصدخانه جنوبی اروپا در شیلی انجام شد. ابر زمین تازه کشف شده gliese832c جرمی 5 برابر جرم زمین دارد، اما شرایط دمایی آن تقریبا شبیه سیاره ما بوده و و دارای تغییرات فصلی مشابه فصل های زمین است..... همشهری آنلاین: کشف هفت سیاره شبه زمینی در ستاره ای به نام t pist-۱ توسط ناسا خبر مهیجی بود، اما زمانی که هیجان ها فروکش می کند، این پرسش ها ایجاد می شوند که زندگی روی چنین سیاره هایی چگونه خواهد بود و آیا امکان رفتن به این سیاره ها وجود دارد؟ همشهری آنلاین: شرکتی به نام پلنت بیش از ۱۰۰ را در مدار زمین قرار داده است تا بتواند هرروز از کل سیاره زمین ع برداری کند. سوالات متن مطالعات اجتماعی نهم نوبت اول سوالات متن فصل اول درس 1 جغرافیا 1-جایگاه زمین درفضا را بیان کنید؟زمین ما بخش کوچکی از منظومه خورشیدی است؛ منظومه ای متشکل از یک ستاره به نام خورشید و اجرام آسمانی متعدد که در مدارهای پیرامون آن میگردند. 2-منظومه شمسی دارای چند سیاره است؟ واین سیارات به چند دسته تقسیم شده اند؟ بیان کنید. منظوم. ناسا در ادامه اکتشافات خود از کشف ۲۱۹ سیاره فراخورشیدی خبر داده که در میان آنها 10 سیاره ص ه ای با ابعادی نزدیک به زمین دیده می شوند که در کمربند حیات ستاره خود قرار دارند. محققان ای ی اوهایو، موفق به کشف داغ ترین سیاره کیهان شدند که حدود 4 هزار و 327 درجه حرارت داشته و در فاصله 650 سال نوری از زمین قرار دارد. کپلرمنجمان با استفاده از داده های تلسکوپ فضایی کپلر نوع جدیدی از سیاره های فراخورشیدی سنگی را کشف د که جرم آن ۱۷ برابر زمین است. کپلر-c10 سیاره فراخورشیدی است که به تازگی کشف شده. این سیاره به دور ستاره ای شبیه ستاره منظومه شمسی، خورشید، در صورت فلکی اژدها می گردد. این ستاره حدود ۵۶۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و مثل خورشید از نوع ستاره های زرد رنگ است، اما با عمری حدود دو برابر عمر خورشید. این سیاره نوع ((mega-earth)) نامیده شده است. در این رده بندی این نوع سیاره فراخورشیدی با وجود این که از سیاره های سنگی به شمار می رود، از نوع ابر زمین (super earths) هم بزرگ تر است. سیاره های ابر زمین تنها کمی از زمین بزرگ ترند. نظریه پردازان اطمینان ندارند که چنین سیاره فراخورشیدی بتواند وجود داشته باشد. سیاره ای با این ابعاد باید هنگام پیدایش دارای هیدروژن بوده باشد و به سیاره ای گازی مثل مشتری تبدیل شده باشد. اما داده های کنونی نشان می دهند که این سیاره سنگی و شبیه سیارات زمین مانند است. ابتدا تصور می شد که این سیاره شبیه نپتون است، جو آن توسط لایه غلیظی از گاز پوشیده شده بود و به نظر سیاره ای گازی در ابعاد نپتون می آمد. اما پس از این که جرم سیاره دقیق محاسبه شد، مشخص شد که کپلر-c10 باید یک سیاره سنگی باشد و نه گازی.

یک سیاره شبیه زمین باید دارای چه مشخصه هایی باشد؟به نظر می رسد که امکان وجود حیات در سیاره ای مشابه زمین در میان میلیاردها ک شان جهان هستی کاملا وجود دارد.قرن ها است که انسان به دنبال پاسخ این سؤال است: آیا سیاره ی زمین در عالم یکتا است یا اینکه سیاره های مشابه دیگری در کیهان وجود دارد؟ تا همین یک دهه پیش ما جواب این سؤال را نمی دانستیم؛ اما با اکتشافاتی که سفینه ی کپلر ناسا انجام داد، شرایط کاملا تغییر کرد. به لطف مأموریت مهم... 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سومین سیاره زمین است.زمین از میلیادها سال پیش درست شده و یک قمر دارد.نام این قمر ماه است.آولین موجوداتی که روی زمین بودن دایناسور بودند که به علّت تغییرات آب هوایی و دلیل های دیگر منقرض شده و بعد از مدّتی انسان برروی زمین حکومت کرد.یک فرضیه ای است که می گوید انسان تکمل یافته از میمون است،اما این فرضیه غلط است .وانسان تمکل یافته نیست.زمین در خود خشکی های کمی دارد.این خشکی ها پس از سال های از هم جدا شدندو در حال حاضر5 قاره شدند.

محققان ناسا با بررسی این نقش می گویند: طبق گزارشات به رغم فاصله ۷۷۸ میلیون کیلومتری از خورشید، نیروی جاذبه ابرغول گازی به حدی بوده که روی سیارک ها، ستارگان دنباله دار و تحولات جوی در زمین تأثیر زیادی داشته است. سیاره مشتری از دیرباز تا کنون نقش مهمی را در حیات کره ی زمین ایفا کرده که عملا این نقش نوعی تکمیل کننده سایر عوامل محیطی است.

محققان ناسا با بررسی این نقش می گویند: طبق گزارشات به رغم فاصله ۷۷۸ میلیون کیلومتری از خورشید، نیروی جاذبه ابرغول گازی به حدی بوده که روی سیارک ها، ستارگان دنباله دار و تحولات جوی در زمین تأثیر زیادی داشته است. سیاره عطارد-mercury planetاین سیاره هم همچون قمر زمین ماه دارای شکاف هایی است که از برخورد شهابسنگها به وجود آمده اند. قطر این سیاره 4878 کیلومتر است. رصد این سیاره برای نان زمینی کمی سخت است چون فاصله ای بسیار نزدیک به خورشید دارد و ارتفاع کمی از افق می گیرد. جو آن بسیار رقیق و از جنس هلیوم است. یکی از داغ ترین مناطق این سیاره مشهور به حوضه کالوریس به قطر 1300 کیلومتر است. هسته این سیاره از جنس آهن است که 70% جرم کل را تشکیل می دهد.اطلاعات از سیاره عطارد(تیر) : قطر:4878 کیلومتر- فاصله از خورشید: در حداکثر 70000000 کیلومتر و در حداقل 46000000 کیلومتر-طول سال: 88 روز ( نسبت به زمین)- طول روز: 59 روز - جرم: 0/055 زمین-چگالی: 0/98 زمین- دمای سطح: در قسمت رو به خورشید: 450 درجه سانتیگراد و در قسمت تاریک: 170- سانتیگراد-دارای قمر نیست. فرمولی ساده جهت اندازه ی فاصله سیارات نسبت یه خورشید براساس فاصله زمین که به این شرح است .nx0.3+0.4که در این جا n در سیارات مختلف متفاوت است .عطارد =0 ، زهره =1 ، زمىین =2 ، مریخ =3 ، کمربند سیارکی =4 و...عدد حاصل در این فرمول فاصله آن سیاره به خورشید را نسبت به زمین می سنجد . کیهان پر از صداهاست و زمین نیز در تولید این صداها نقش دارد. اولین باری که انسان سعی در برقراری ارتباط با فضا داشت ۱۹ نوامبر سال ۱۹۶۲ و با یک کد مورس بود. این پیام از رادار سیاره ای یوروپاتورای به سیاره ناهید فرستاده شد.  کشف سیاره غول پیکر آسمانی + ع این سیاره هر ۴۵ روز یک بار، حول ستاره والد خورشیدمانندش مدارگردی می کند که در صورت فلکی «اژدها» واقع شده است. کشف سیاره غول پیکر آسمانی این کشف امید به یافتن سیارات ص ه ای میزبان حیات را افزایش می دهد.جرم سیاره kepler-10c که «مگا زمین» لقب گرفته، ۱۷ برابر زمین گزارش شده است. منجمان معتقد نبودند که چنین جهانی وجود دارد زیرا به باور آن ها، هر جرم کیهانی به این بزرگی همراه با رشدش گاز هیدروژن ب می کند و به یک مینی-نپتون گازی تبدیل می شود اما kepler-10c با کمال تعجب توانسته علی رغم اندازه بسیار بزرگ خود، جامد باقی بماند. منبع:ایسنا منجمان ای ی اوهایو موفق به کشف داغ ترین سیاره شناخته شده در کیهان شدند. به نقل از دیلی میل، این جرم کیهانی با داشتن دمای چهار هزار و 327 درجه سانتیگراد، در فاصله 650 سال نوری از زمین قرار دارد. محققان سیاره جدیدی را در فاصله 320 سال نوری از زمین شناسایی د که اندازه آن 40 درصد بزرگتر از مشتری و چگالی آن یک پنجم این سیاره منظومه شمسی است.
سلامتکلیف هفته قبل رافقط باران وکیمیا تحویل داده بودند که پاسخشان صحیح بودو5امتیازگرفتندپاسخ بچه ها:
عطارد نیز مانند ماه می تواند چهره های گوناگون از بدر(قرص کامل و روشن) تا محاق (قرص تاریک) را اختیار کند. وقتی آنسوی خورشید است طرفی که مقابل به ناظر است قرص یا بخش اعظم آن را با تلسکوپ می توان دید ولی هنگامی که در همان سوی خورشید است که زمین قرار دارد تنها هلال نازکی از آن مرئی است. اما هنگامی که در بدر است به علت دور بودن از ناظر زمینی روشنی آن بسیار زیاد نیست.

با توجه به دوره تناوب مداری هلالی این سیاره ،انتظار داریم در هر 116 روز یکبار به دلیل اینکه سیاره بین زمین و خورشید قرار می گیرد پس در هر گردش یکبار از مقابل خورشید عبور کند ولی با توجه به زاویه ی 7 درجه ای که صفحه ی مداری این سیاره با دایرة البروج (صفحه ی مداری زمین )می سازد ،در هر بار گردش و قرار گرفتن بین زمین و خورشید ، از جلوی خورشید عبور نمی کند بلکه از پایین یا بالای خورشید می گذرد. در طول 100 سال عطارد تنها چند بار همچون نقطه ی تاریک و سیاره رنگی از مقابل قرص خورشید عبور می کند که به"گذر عطارد" معروف است. هر سال در حدود سه بار به عنوان جرم درخشان شامگاهی در افق غروب خورشید ظاهر می شود یعنی بعد از غروب خورشید می توان آنرا رصد کرد و یا به عنوان یک جرم صبحگاهی قبل از طلوع خورشید ظاهر می شود و گاهی به خاطر درخشندگی خورشید ناپدید می گردد.پاسخ صحیح به طور خلاصهچراعطارد اهله می ساز؟سیاره داخلی است.دوره تناوب گردشش به دور خورشید وخود بهم نزدیک است.نحوه گردش به دور خورشیدکه دربالا توضیح داده شد.faezeh آیا رونوشتی از شما هست که دارد این مقاله را می خواند؟ شخصی که خودتان نیست ولی در سیاره ای زندگی می کند به نام زمین، که کوه های مه آلود، کشتزارهایی حاصلخیز و ایی شلوغ دارد و در منظومه ای خورشیدی با هشت سیاره ی دیگر است؟ زندگی این فرد از هر نظر با مال خودتان ی ان است. ولی شاید وی هم اکنون تصمیم بگیرد دست از خواندن این مقاله بردارد، ولی شما به خواندن ادامه می دهید. سوالات متن مطالعات اجتماعی نهم نوبت اول با پاسخ
سوالات متن فصل اول درس 1 جغرافیا 1-جایگاه زمین درفضا را بیان کنید؟زمین ما بخش کوچکی از منظومه خورشیدی است؛ منظومه ای متشکل از یک ستاره به نام خورشید و اجرام آسمانی متعدد که در مدارهای پیرامون آن میگردند. 2-منظومه شمسی دارای چند سیاره است؟ واین سیارات به چند دسته تقسیم شده اند؟ بیان . فضاپیمای کاسینی درحالی که آ ین دورهای خود را در مدار سیاره زحل می زند، ۱۶ ژانویه توانست نزدیک ترین ع را از قمر «دفنیس» این سیاره بگیرد. این قمر تنها ۸ کیلومتر قطر دارد و درون شکاف keeler به دور سیاره… سیاره نهم شاید در ابتدا یک سیاره ی تنها بوده است سیاره نهم از آنچه که ستاره شناسان فکر می د مرموزتر است. این سیاره ی تقریبا ناشناخته که به عقیده ی دانشمندان در خارج از مدار پلوتو قرار دارد، می تواند یک “سیاره ی تنها” باشد که در زمانی نامشخص از گذشته، توسط منظومه ی ما به دام افتاده است. سیاره ی تنها به سیاره ای گفته می شود که به هیچ منظومه ای تعلق ندارد ... نوشته “سیاره نهم” شاید در ابتدا یک سیاره ی تنها بوده است اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. چندی پیش سیاره ای شبیه به زمین کشف شد. این سیاره به دور نزدیک ترین ستاره (بعد از خورشید) به زمین می گردد. سفر به این سیاره با فناوری امروزی حدد ۷۰ هزار سال طول می کشد. طبیعتا پیمودن چنین فواصل دوری با مقیاس عمر بشر و با تکنولوژی های امروزی ما ممکن نیست اما شاید در آینده دور آن قدرها هم غیر ممکن نباشد. فضاپیمای کاسینی درحالی که آ ین دورهای خود را در مدار سیاره زحل می زند، ۱۶ ژانویه توانست نزدیک ترین ع را از قمر «دفنیس» این سیاره بگیرد. این قمر تنها ۸ کیلومتر قطر دارد و درون شکاف keeler به دور سیاره می گردد آب مایه حیات است." این جمله را همه بارها و بارها شنیده ایم. اما آیا واقعا تا به حال فکر کرده ایم اگر منابع آبی ما در خطر نابودی باشند، چه پیامدهایی برای ما خواهد داشت؟ یکی از پدیده هایی که در سال های اخیر به طور جدی منابع آبی زمین را تهدید می کند، گرمایش زمین است.
جابه جایی آب میان زمین، اقیانوس و جو در چرخه ای به نام "چرخه آب" شکل می . محققان ترکیباتی آلی در سیاره کوتوله سرس (ceres) پیدا کرده اند. این سیاره بزرگترین سیارک در کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری است. ترکیبات آلی مانند آجرهایی هستند که زمین را ساخته اند.