از هر دری سخنی

به نقل از خبرگزاریها در مورد از هر دری سخنی : سخنی از خواجه عبدالله انصاری ادامه مطلب در سخنی از زبان عایشه می خوانیم: من هیچ را در سخن گفتن از فاطمه شبیه تر به رسول خدا صلی الله علیه و آله ندیدم، هنگامی که وارد بر پدر می شد به او خوش آمد می گفت، و در برابر دخترش فاطمه برمی خاست، دست او را می گرفت و می بوسید، و او را در جای خود می نشاند.» (مستدرک الصحیحین، ج3، ص154) سخنی زیبا از پائولو کوییلو انسان ها به شیوه هندیان بر سطح زمین راه میروند، با یک سبد در جلو و یک سبد در پشت. در سبد جلو، صفات نیک خود را میگذاریم. در سبد پشتی، عیب های خود را نگه میداریم. به همین دلیل در طول زندگی، چشمانمان فقط صفات نیک خودمان را می بیند و عیوب همسفری که جلوی ما حرکت میکند!! بدین گونه است که درباره خود بهتر از او داوری م. نشسته ام پشت میز و چای با فیزیک دو میخورم، نه ص میدهد، نه نشانه ای، نه نفسی را پشت گردنت احساس میکنی که موهای تنت سیخ شود، نه تک سرفه ای... نه میگذارد و نه برمیدارد، دستش را دور گردنم حلقه میکند. به همین صراحت. من احمق حتی وقتی حالم خوب باشد هم اینجا مینالم! های های های. قبلا با دستهایش دوره گردن را همینجا رها میکنیم یک چیزی بنویسم که غر . تهمت از نگاه : تهمت تهمت به چه معنیست ؟ تهمت یعنی بدون اثبات ،سخنی فردی بگوید برعلیه فردی دیگر. صادق می فرماید: "تهمت زدن به بی گناه از کوه های عظیم نیز سنگین تر است ". امید است همه به این معنی دست ی م که سخنی که هیچ دلیلی بر صحت آن نداریم و فقط با توجه به شنیده های خویش است نگوییم تا موجب ویرانی شخصیتی یا ویرانی یک زندگی نشویم. سخنی از سهراب آنگاه که غرور ی را له می کنی، آنگاه که کاخ آرزوهای ی را ویران می کنی، آنگاه که شمع امید ی را خاموش می کنی، آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ، آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای د شدن غرورش را نشنوی، آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری ، می خواهم بدانم، دستانت رابسوی کدام آسمان دراز می کنی تابرای خوشب. حدیث روز رضا علیه السلام در سخنی درباره سلامتی و بهداشت، مسلمین را از خوردن آب بین و بلافاصله پس از غذا نهی فرموده اند.مشرق-  رضا علیه السلام فرمودند: ی که می خواهد معده اش او را آزار ندهد، (اول و بلافاصله) روی غذا (بین و بعد غذا) آب ننوشد تا غذا را به پایان برد. هر چنین کند، بدنش به رطوبت می گراید و معده اش ضعیف و ناتوان می شود و رگهایش نیروی غذا را دریافت نمی کنند.

متن حدیث: 

عن الرضا علیه السلام: ...و من أراد أن لا تؤذیه معدته‏ فلا یشرب‏ بین طعامه ماء حتی یفرغ، و من فعل ذلک رطب بدنه، و ضعفت معدته، و لم تأخذ العروق قوة الطعام...


 «طب الرضا(ع)،ص258- بحارالانوار، جلد59،ص323»  این که حسین (ع) فریاد می زند:آیا ی هست که مرا یاری کند و انتقام کشد؟» «هل من ناصر ینصرنی؟» مگر نمی داند که ی نیست که او را یاری کند و انتقام گیرد؟ این سؤال، سؤال از تاریخ فردای بشری است و این پرسش از آینده است و از همه ماست. علی شریعتی
چه بگویم؟ سخنی نیست.

می وزد از سرِ امید، نسیمی، لیک، تا یی ساز کند در همه خلوتِ صحرا به ره اش نارونی نیست.
چه بگویم؟ سخنی نیست.

پُشتِ درهای فروبسته شب از دشنه و دشمن پُر به کج شی خاموش نشسته ست.

بام ها زیرِ فشارِ شب کج، کوچه از آمدورفتِ شبِ بدچشمِ سمج خسته ست.

چه بگویم؟ ــ سخنی نیست.

در همه خلوتِ این شهر، آوا جز ز موشی که دَرانَد کفنی، نیست.

وندر این ظلمت جا جز سیانوحه ی شومُرده زنی، نیست.

ور نسیمی جُنبد به ره اش نجوا را نارونی نیست.

چه بگویم؟ سخنی نیست…
۲۷ آذرِ ۱۳۳۹ احمد شاملو
سخنی بابهارای بهارباز آمدی وبابوی خوش خودبرجان مرده ما شاد دبخشیدی .ای بهار دوست دارم همیشه درکنارم بمانی که روی سبزت رامشتاقم.ای بهار چندنوبت خودت رادرکنارمن قرارداده ای؟ای بهارچندنوبت دیگرتووبوی تورااستشمام خواهم کرد؟ای بهار امیدم بده تابعدازخزان عمربهاری شوم .بهاری که مراترک نکند.ای بهار خزان عمر مانندرفتن توست ازکنارم .پس. قران دریاییست که هیچگاه خشک نمیشود
سخنی با مخاطبان اولکامیز فرستنده ulkamiz در تاریخ 2015/1/25 12:20:00 (58 بار خوانده شده) یادداشت تصویر کوچک شدهاولکامیز- امان محمد خوجملی : هر کشوری از سرمایه های زیادی بر خوردار است،اعم از سرمایه های مادی و معنوی و زیر زمینی و آب و هوایی و طبیعی و امثال آن که در ((عبدالملک)) گوید: بین حضرت باقر علیه السلام و بعضی فرزندان حسن علیه السلام اختلافی پیدا شد، من خدمت رفتم و خواستم در این میان سخنی بگویم تا شاید اصلاح شود.
فرمود: تو چیزی در بین ما مگو، زیرا مثل ما با پسر عمویمان مانند همان مردی است که در بنی زندگی می کرد، و او را دو دختر بود یکی از آن دو را به مردی کشاورز و دیگری را به شخصی کوزه گر شوهر داده بود.
روزی برای دیدن آنها حرکت کرد؛ اول پیش آن دختری که زن کشاورز بود رفت و از او احوال پرسید: دختر گفت: پدرجان شوهرم زراعت فراوانی کرده اگر باران بیاید حال ما از تمام بنی بهتر است.
از منزل آن دختر به خانه دیگر دخترش رفت و از احوالش پرسید، گفت: پدر، شوهرم کوزه زیادی ساخته اگر خداوند مدتی باران نفرستد تا کوزه های او خشک شود حال ما از همه نیکوتر است.
آن مرد از خانه دختر خود خارج شد در حالی که می گفت: خدایا تو خودت هر چه صلاح می دانی ، در این میان مرا نمی رسد که به نفع یکی درخواستی م، هرچه صلاح است آنها را انجام ده.
فرمود: شما نیز نمی توانید بین ما سخنی بگویید، مبادا در این میان بی احترامی به یکی از ما شود، وظیفه شما به واسطه صلی الله علیه و آله نسبت به ما احترام نسبت به همه ما است.
سید على اکبر صداقت


g o o n a g o o n . o r g :: گوناگون در پیام نمای شبکه 4 صدا و سیما ... صفحه370 .باشگاهی تاسیس شده با نام "باشگاه هم شان "
اونجا شخصی وجود داره به نام محمد رضا " مقلب به امید " که مسول درج پیام ها و گاهی از اوقات صبحت هایی هم میکند ...
یه موضوع انتخاب میشه و در مورد اون موضوع یه هفته بحث میکنیم ...
فقط لطفا سعی کنید اسم و سن و شهرتون رو بنویسید ...
به شما پیشنهاد میدم ک. سخنان حداد عادل در مورد زندگی ساده دخترش و دامادش" در این 13 سالی که اینها با هم زندگی کرده اند، هیچ وقت مساحت آپارتمان هایشان 100 متر نشده! خانه ای که الآن در آن زندگی می کنند، حول و حوش 70 متر است. آقا چهار تا پسر دارند که با ایشان زندگی می کنند و آنها هم زندگی هایی مشابه مادر و پدرشان دارند. جای آنها هم محدود است. داماد بنده یک وقت که می خ. طلاق، عرش الهی را می لرزاند!
گفتارمان را با سخنی از رحمت، خاتم انبیاءْ آغاز می کنیم که فرمود:.
هیچ چیز در پیشگاه خدا محبوب تر از خانه ای که به ازدواج، آباد شده باشد نیست و هیچ چیز، در پیشگاه خدا منفورتر از خانه ای که در ، به ج (طلاق) ویران شود، نیست.(1).
و با سخنی از الگوی صداقت، صادق آل محمدْ بیاراییم که فرمود:.
خداوند خانه ای را که در آن مراسم عروسی باشد، دوست می دارد و خانه ای را که در آن طلاق باشد، دشمن می دارد و هیچ چیزی در پیشگاه خداوند، منفورتر از طلاق نیست.(2).
و نیز فرمود:.
هیچ حلالی در نزد خدا منفورتر از طلاق نیست و خداوند ی را که زیاد طلاق می دهد و زیاد زن ها را می چشد، دشمن می دارد.(3).
ممکن است با توجه به روایات بالا و یا روایتی که ضمن توصیه به ازدواج و نهی از طلاق، می فرماید: (طلاق عرش خدا را می لرزاند.)(4) این سؤال برای خوانند گرامی مطرح شود که: چرا ، قانون طلاق را تشریع کرده و حداقل، دست مردان را در گسستن پیوند شویی بازگذاشته است! آیا بهتر نبود نیز همانند یت، طلاق را منع می کرد و همچون سدی پولادین، در برابر آن می ایستاد و جلو بیوه شدن ن شوهردار و بی س رست شدن ک ن را از رهگذر طلاق می گرفت!. تصاویر زیباسازی www.roozgozar.com تصاویر زیباسازی تا وقتی فک کنی چون دختری نمیتونی پیشنهاد بدی به ی که ازش خوشت میاد ، تو همون جهنم تی که واسه خودت ساختی دست و پا بزن! ای مالک ، اگر شب هنگام ی را در حال گناه دیدی، فردا به چشم گنا ار در او نگاه مکن ، شاید سحر ، توبه کرده باشد و تو ندانی المومنین علی (ع) نهم شیعیان حضرت جوادالائمه علیه السلام در سخنی گران بها فرموده اند فضیلتها چهار گونه اند. برای متاسفم... با تمام نوشته ها و خاطرات خوبی که در اینجا داشتم خداحافظی میکنم.... لطفا میدریت وبلاگ را بذار کنار...چون اصن در حدش نیستی...دوستای خوبم به فکر جای بهتری برای نوشته هاتون باشید... آدرس جدید من رو میتونید با استفاده از ایمیلم باخبر شید.. منتظر ایمیل دوستان و انی که لینکشون هستم[email protected] حضرت سید ال حسین علیه السلام فرمودند: لَا تَقُولَنَّ فِی أَخِیکَ الْمُؤْمِنِ إِذَا تَوَارَى عَنْکَ- إِلَّا مِثْلَ مَا تُحِبُّ أَنْ یَقُولَ فِیکَ إِذَا تَوَارَیْتَ عَنْهُ. هرگر هرگز پشت سر ی هنگامی که از تو پنهان می شود سخنی مگو مگر مانند سخنی که دوست داری هنگامی که از او پنهان می شوی درباره تو بگوید. فرهنگ جامع سخنان حسین ص: 817 جهت استفاده اینجا را کلیک کنید. دریافت سخنی از هیتلر :
اشکایی که بعد از ش ت می ریزیم همان عرق هایی است که برای پیروزی نریخته ایم. گالیله: هر مرتکب اشتباهی نشده، اکتشافی هم نکرده است. کوروش کبیر: فرمان دادم تا بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک بسپارند تا تمام اجزای بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد. نیچه: بدان همواره هرآن که برای رسیدن به تو از همه چیزش می گذرد روزی تنهای. سخنان در مورد آزادگان بسم الله الرحمن الرحیم


ما را چه رسد که با این قلم‏های ش ته و بیان‏های نارسا در وصف شهیدان و جانبازان و مفقودان و اسیرانی که در جهاد فی سبیل الله جان خود را فدا کرده و یا سلامت خویش را از دست داده‏اند یا به دست دشمنان اسیر شده‏اند مطلبی نوشته یا سخنی بگوییم؟ زبان و بیان ما عاجز از ترسیم مقام بلند پایۀ . رسول اکرم صلی الله علیه و آله در سخنی گهربار ضمن برشمردن 10 نشانه حیا فرموده اند اینها فوایدی است که دمند از حیا می برد. الان حالم خوبه انرژیم مثبته. چقد خوب که دیروز با وجود ناراحت بودن به خودم وکارام رسیدم ودر نهایت خودمو خوشحال سخنی کوتاه در حقوق بیماران ، مجروحان و معلولان از نظر 18 لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 18 سخنی کوتاه در حقوق بیماران ، مجروحان و معلولان از نظر ابوالقاسم گرجی در مورد بیماران ، مجروحان و معلولان از نظر حقوق و تکلیفی وجود ندارد که در زیر به اختصار در چند بخشبه برخی از آنها اشاره میشود : مقدمه – . رسول اکرم صلی الله علیه و اله در سخنی گهربار فعالیت خیر بانوانی که خدا به انها نظر میکند را بیان فرموده اند. سخنی با اهالی محترم از دوستان واهالی رازلیقی که در هرنقطه ای از این کشور عزیز هستند اطلاعاتی در مورد روستای رازلیق در هر زمینه دارند در قسمت نظرات مرقوم فرمایند متشکریم برای این کار بهترین راه استفاده از وجود افراد قدیمی و سالخورده می باشد در مورد محلات مثل مسگر آباد –کبریتلو- خشیلو-.....یا مناطق مثل جله جوییر- قروخانا- بارزیم - پیرد. با سلام . سخن در باب مارها و زندگی انها را میگویم تا دوستان عزیز بتوانند از ان استفاده کنند و به کارشان اید. اول باید بگویم که چون فصل بهار است و بهار فصلی است که مارها زندگی خود را شروع میکنند و پوست اندازی میکنند و همینطور جفت گیری و بهار فصلی است که اگر در کوه و بیابان بروید مار زیاد به چشم میخورد . مار کبرا یا همون کفچه مار تخم گذاره. سخنی با دوستان اختفای هویت و سخن راندن در فضای مجازی! یک طرفه قاضی رفتن و موضوع را یکجانبه دیدن! ای کاش دوستان با هویت اصلی طرح مسئله نمایند. معمولا اشخاصی که قرار است در باره موردی با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر نمایند، قبل از پرداختن به موضوع از دیدگاه همدیگر آگاهی دارند و بدین گونه بهتر و اصولی تر به محتوا می پردازند. حال چه انتظاری . چرا استعفا ؟!
اگر چه تصمیم داشتم ، درخصوص استعفای خویش از قائم مقامی ریاست
علوم پزشکی کرمانشاه در امور مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد ،
سخنی نگویم و متنی ننگارم ، اما در پی پرسش های مکرر و نیز طرح برخی
شائبه ها و ذهنیت ها و ترویج آنان! ، بر خویش لازم دیدم برای پایان
بخشیدن به شایعات و پاسخ به پرسش برخی دوستان ، در حد ضرورت مطالبی را
بیان نمایم . اگر چه به نظرم اصل موضوع از چنان اهمیتی برخوردار نیست که
در خصوص آن سخنی گفته یا حساسیتی ایجاد شود.
سخنی که از «دل» برآید بر دل می نشیند. این کلاس به قدری در روح ما اثر می گذاشت که ساعت شماری می کردیم تا هفته دیگر شود و باز در این کلاس شرکت کنیم. صادق علیه السلام در سخنی ارزشمند فرموده اند اگر در پنج مورد به حق رفتار کنی بردبار هستی. بردباری چراغ خداست. نخست عراق تاکید کرد که نفت عراق متعلق به ملت این کشور است و هر سخنی به جز این پذیرفتنی نخواهد بود.
رییس جمهور منتخب که زمان را، بهانه کرده تا در خصوص دسته بندی مدیران خود سخنی نگوید و هرچند… بسم رب ال ء و المستضعفین و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیا عند ربهم یرزقون چنین مپندارید که آنها که در راه خدا کشته شده اند مرده اند بلکه زنده اند و نزد خدا روزی می خورند..... با درود انقلاب و با سلام به مردم ستم دیده شما مردمی که سالها زیر چکمه های ابرقدرتها دست و پا می زدید و به لطف الهی و ی انقلاب کردید چقدر شهید داد. سکوت، بینشی نوین از زندگی به ما می دهد. در این بینش، وجود ما سرشار از لطف او خواهد شد؛ بارقه ای که امکان می دهد تمام کارها را با خوشی به پیش ببریم. سکوت پیش از آغاز آفرینش به وجود آمده است و آسمانها در فضا پراکنده شدند، بی هیچ حرفی و سخنی. سکوت ژرف را به مثابه لحظاتی مقدس و گران بها پاس بدار؛ لحظاتی برای پناه جستن در سکوت زنده خانه آفری. «برخلاف میل باطنی، به دلیل حجت و دعوت و مشکلات مردم آمدم». این سخنی بود که ابراهیم رئیسی در مناظره و میتینگ انتخاباتی خود اعلام کرد و این سخن از جهت های مختلف قابل تامل است . علی علیه السلام در سخنی ارزشمند راه کوتاه آرزوها و هموار مسیر عمل را بیان فرموده اند. بیش از ۶۰ ساعت از حادثه پلاسکو گذشت؛ حادثه ای که اگر آن را "فاجعه" بنامیم شاید سخنی به گزاف نگفته باشیم. محمد گلریز یک قطعه موسیقی برگرفته از سرود ماندگار «بانگ » برای قدردانی از ی م ع حرم آماده کرده است. من خ دارم ، که در این است
نه در آن بالاها
مهربان ، خوب ، قشنگ
چهره اش نورانیست
گاهگاهی سخنی می گوید ، با دل کوچک من، ساده تر از سخن ساده من
او مرا می فهمد ، او مرا می خواند ، او مرا می خواهد …
:: احمد شیرزاد در رو مه «آفتاب یزد» نوشته است: «اصولاً هنرمندانی که کار طنز می کنند و برنامه های سرگرم کننده برای مردم تدارک می بینند را نباید وارد موضع گیری های کرد و به آنها برچسب چسباند. رو مه نوشت:چرا برخی افراد، حتی از محترمین و تریبون داران صاحب نظر چرا ماجرا را کش می دهند و هر هفته سخنی می گویند که ما به ازای آن بی اعتمادی به حاکمیت اگر نگوئیم لااقل باعث اعتماد سوزی… گفتی از ناله ی شبگیر ی در قفسی ،
بنویسم سخنی ،
هر نفسی ،
باز بسی گفتی از چهره ی ماتم زده ی غم بنویس !!
گفتی از ناله در این نامه فراوان بنویس !!
گفتی و رفتی و جستی و ندانستی تو
که من از روز ازل بسته به زنجیر تو ام …
شبم از غم ، غمم از تو و تو گفتی بنویس !!!
غم از این غم که ندارد ثمری هر سخنی …
و از این غم بسیار
ک. محمد بقایی ماکان: اگر ی دعوی کند که «فضل تقدم بسیاری از شه های محوری در تاریخ تفکر بشر متعلق به این خاک است.» نه تنها سخنی به گزاف نگفته بلکه نشان از ژرف نگری وی در زوایای مباحث تاریخی، حکمی و معرفتی دارد. رئیسی: من آقای را نصیحت می کنم که سخنی نگویید که وقتی فردا نوارشان را برای شما گذاشتند، همانطور که امروز می گویید ما برخی وعده ها را نداده ایم، بگویید من این حرف ها را نزدم. حضرت آیت الله فرموده اند: من این حرفی که می گویم خواهش می کنم مردها نشنوند؛ چون ممکن است بدشان بیاید! شما خانم ها این را بدانید آقایان تا آ هم مثل یک پسربچه هستند و باید اداره شان کنید. مرجان علیزاده یکی از پخش کنندگان های ایرانی در خارج درباره آسیب هایی که به این حوزه وارد شده و تاثیر منفی اصرار به حضور در جشنواره های درجه چندم و مانور تبلیغاتی روی آنها توضیح داد.