اسباب کشی افراد سالمند

به نقل از خبرگزاریها در مورد اسباب کشی افراد سالمند : رییس مرکز تحقیقات سالمندی علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: درحال حاضر 9 درصد مردان سالمند و 49 درصد ن سالمند بدون همسر و تنها زندگی می کنند؛ این درحالیست که بیش از 70 درصد مردان تنهای سالمند و 30 درصد از ن تنهای سالمند، احساس نیاز به ازدواج مجدد را ابراز کرده اند.
لینک خبر
مسمومیت های غذایی   پرشین طب – سلامت سالمندان  به گزارش پرشین طب؛ می خواهیم در این نوشته در مورد مسمومیت های غذایی در افراد سالمند صحبت کنیم ، مسمومیت های غذایی عارضه ای است که در هر سنی رخ می دهد. راه های پیشگیری از آن در افراد سالمند را فرا بگیرید. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با موضوع مسمومیت های غذایی در افراد سالمند همراه سایت باشید. مسمومیت های غذایی در افراد سالمند مسمومیت غذایی عارضه‌ای است که در هر سنی و در زمان‌های مختلف پس از مصرف غذای آلوده به سموم ترشح شده از باکتری‌ها و قارچ‌ها اتفاق می‌افتد. بخوانید طرح شهر های دوستدار سالمند بصورت پایلوت در استان قزوین با معیارهای اساسی در طراحی خدمات شهری ، اجرا می شود . اسباب کشی همیشه سخت است بخصوص اگر تجربه انجام آنرا نداشته باشید. قبل از اسباب کشی بهتر از با افراد مجرب م کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] فصل تابستان که از راه می رسد و بچه ها تعطیل می شوند خیلی ها به فکر اسباب کشی می افتند. اسباب کشی یک شوک برای خانم های خانه دار است که به هر حال بار اصلی این نقل مکان بر دوش آنهاست. برای این که سختی های اسباب کشی را کم کنید باید از اطرافیان تان کمک بگیرید. چند نکته ساده هم وجود دارد که می تواند اسباب کشی را برای شما آسان کند. 

[ادا. ژاپن در سال جاری رکورد تعداد سالمند بیش از ۱۰۰ سال خود را ش ت؛رکوردی که کارشناسان بر این باورند اقتصاد این کشور را در سال های آینده با مشکلات جدی رو به رو خواهد کرد. در سرشماری نفوس و مسکن سال 95 استان سمنان بیش از 70 هزار جمعیت سالمند دارد. روند پیر شدن جمعیت ایران آغاز شده است، نزدیک به 10درصد جمعیت کشور اکنون سالمند هستند و قطار جمعیت به سمت ایرانی با 30درصد سالمند با شتاب در حرکت است. مدیر کل اداره ثبت احوال گیلان گفت: شهرستان های تالش و آستارا با 3/5درصد کمترین جمعیت سالمند در استان را در خود جای داده است. زاهد خندستانی با اشاره به اینکه 1/8 درصد جمعیت استان معادل ۲۲۰هزار نفر از جمعیت گیلان سالمند هستند، اظهار کرد: گیلان با داشتن بیش از 200هزار سالمند پیرترین استان کشور است. وی با اشاره به این که نرخ جمعیت سالمندی در. مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از وجود 420 هزار نفر سالمند در استان خبر داد . انگلیسی ها می گویند 3 بار اسباب کشی به اندازه یک آتش سوزی به شما ضرر می رساند. اسباب کشی آنقدر کار سختی است که حتی تصور آن ممکن است شما را به وحشت بیندازد، اما از آن گریزی نیست. اسباب کشی ها در فصل تابستان رایج تر است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: ۳۰ میلیون سالمند در سال های نه چندان دور خواهیم داشت و نیاز است سیاست های مناسبی را اتخاذ کنیم. سالمنداناعلام نیاز فوری پرستار سالمند در منزل : بدینوسیله از کلیه خانمهای علاقمند به پرستاری سالمند خانم در منزل دعوت می گردد جهت اشتغال فوری ، با حقوق و مزایای عالی بصورت روزانه و یا شبانه روزی ، به دفتر موسسه کاری رهپویان کار مراجعه نمایند . ورزش در آب برای تمام گروه های سنی - از ک ن تا افراد سالمند - مفید است. حتی افرادی که با آسیب دیدگی های عضلانی، تاندون یا استخوان مواجه شده اند و همچنین افراد دارای اضافه وزن و ن باردار می توانند ورزش در آب را امتحان کنند. ۶۷ هزار و ۶۲۳ نفر ازجمعیت مددجو یان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان سالمند هستند. افراد سالمند، کودک و بیماران قلبی عروقی از جمله افراد حساس و عمده قربانیان موج گرما هستند که در حد امکان باید در برابر شرایط گرمایی حفاظت شوند. معاون توانبخشی سازمان بهزیستی به وجود 8 میلیون سالمند و 860 مرکز نگهداری و خدمات رسانی سالمندان در کشور اشاره کرد و گفت: جمعیت کشور رو به پیری پیش می رود. افراد سالمند نیز مانند دیگران می توانند نیازهای جسمانی و روحی خود را با ورزش برطرف کنند. دستیار معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت:یک میلیون و 400 هزار سالمند معیشت بگیر تحت پوشش کمیته امداد هستند و 154 هزار سالمند نیز از سایر خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند. معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کشور گفت: تا سال 1400، جمعیت سالمندان ما به 10 درصد می رسد که می توان گفت یک کشور کاملاً سالمند خواهیم داشت. «حاجی گفت بریم رای بدیم. گفتم به کی رای بدیم؟ گفت یه شیخ هست که فامیلش ه....» روایت شیرین بانوی سالمند اسانی که در همایش تجلیل از فعالان ستادهای انتخاباتی پخش شد را در ویدئوی زیر ببینید. همشهری آنلاین: آمارها نشان می دهد که ایران از نظر سالمندی در سال ۱۴۰۴ وضعیت خوبی ندارد و این درحالی است که تنها دو درصد فرزندان، والدین سالمند خود را حمایت می کنند رئیس بهزیستی جهرم از بهره مندی ۹۳۰ سالمند از خدمات مرکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان در این شهرستان خبر داد. +یادمه وقتی بچه بودم با اسباب بازی هایم بازی می . حال بزرگ شده ام. و این روز ها بعضی ها چه ساده با آدمها بازی می کنند. و آدم ها چه ساده اسباب بازیه این آدم ها می شوند. اما من دوست ندارم اسباب بازیه آدم ها شوم. نه اسباب بازی می شوم و نه با ی بازی می کنم... پژوهشگران سوئدی در تحقیقات خود دریافته اند، انجام کارهای ساده مانند باغبانی و کارهای منزل در سنین سالمندی، خطر سکته قلبی و مغزی را کاهش می دهد. محققان بیمارستان ی کارولینسکا در استکهلم در یک مطالعه 12 ساله، چهار هزار و 232 سالمند بالای 60 سال را مورد بررسی قرار دادند.

افراد سالمند در مقایسه با سایر گروه ها، زمان زیادی را در ح نشسته و بدون تحرک سپری می کنند که این مسأله خطر بروز بیماری های قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد.

محققان میزان فعالیت بدنی افراد سالمند را در زمان انجام فعالیت های بدنی عادی مانند تعمیرات منزل یا خودرو، چمن زنی، رسیدن به گل و گیاهان مورد بررسی قرار دادند. نتایج بدست آمده نشان می دهد، افراد سالمندی که در طول روز از فعالیت بدنی بیشتری برخوردار هستند در معرض خطر کمتر حملات قلبی و مغزی قرار دارند که بر این اساس، خطر حملات قلبی و مغزی تا 27 درصد و خطر مرگ تا 30 درصد کاهش پیدا می کند. به گفته محققان، فعالیت های بدنی مستمر و در عین حال ساده مانند کارهای منزل و باغبانی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی ایفا کرده و به داشتن عمر طولانی تر در افراد میانسال و سالمند کمک می کنند.

اگرچه این مطالعه تنها بر روی افراد بالای 60 سال انجام شد، اما نتایج کلی نشان می دهد که افراد در گروه های مختلف سنی با انجام فعالیت های بدنی مستمر، کاهش مدت نشستن پشت صندلی و انجام پیاده روی روزانه کمتر در معرض خطر ابتلا به انواع مختلف بیماری های قلبی و سکته قرار می گیرند.

نتایج این پژوهش در مجله sport medicine منتشر شده است. محققان امریکایی عقیده دارند که کافئین می تواند با هابات ناشی از کهولت سن مقابله کند. با گشتی در بازار اسباب بازی فروشی تهران می توان این طور قضاوت کرد که بازار اسباب بازی ایران در قبضه چین است اسباب بازی در اینکه اسباب بازی در پرورش خلاقیت ک ن تأثیرگذار است شکی نیست اما اینکه چه اسباب بازی و با چه کیفیتی به کشور وارد می شود امری است که نیاز به کمی تأمل دارد. در چند سال گذشته به لطف برخی تصمیمات مسئولان درهای کشور به روی واردات باز شده و ایران به بهشتی برای کالاهای وارداتی تبدیل شد. در این بین چین گوی سبقت را از رقیبان خود ربود و به اولین صادرکننده کالا به ایران شد. مدیر این تحقیقات می گوید فعالیت فیزیکی مداوم فواید زیادی برای سلامتی دارد. افراد سالم باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش کنند. افراد سالمند هرچقدر که فعالیت داشته باشند، سلامت قلبی بیشتری دارند. همشهری آنلاین: برخی از افراد سالمند بیشتر در معرض خطر افتادن به خصوص افتادن در خانه هستند. پرستاری سالمند
اگر می خواهید سالمند شادی را داشته باشید باید به او اعتماد به نفس بدهید‎ سالمندی یکی از مراحل مختلف رشدی انسان ها است که در آن افراد ممکن است بیشتر به افسردگی مبتلا بشوند. در این مرحله از زندگی اتفاقات ناگوار بیشتری برای فرد رخ می دهد مثل از دست دادن همسر، دوست، ناتوان شدن  ضعف جسمانی و ... . اطرافیان می توانند نقش زیادی را بر روی سرحال  سالمندشان داشته باشند.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] رئیس سازمان بهزیستی از وجود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار سالمند در کشور خبر داد و گفت: استراتژی مهم سازمان بهزیستی گسترش بنیاد فرزانگان است. پرداخت کمک معیشت، اعطای وام کارگشائی، تامین قسمتی از هزینه های مسکن و بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد آذربایجان شرقی به 51 هزار سالمند تحت حمایت است. باربری در یوسف آباد با کلیه امکانات باربری و تجهیزات بسته بندی و اسباب کشی منزل و ادازی - تجربه اسباب کشی آسان و مطمئن را با اتوبار کاج تجربه کنید ! 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی گفت: ما در تمام این سال ها رشته ای با عنوان طراحی اسباب بازی در ها نداشته و یک طراح تربیت نکرده ایم چون صنعت اسباب بازی نداشته ایم. فرمانده انتظامی رفسنجان گفت: پس از اطلاع پلیس مبنی بر اخاذی۳ نفر در رفسنجان، به بهانه کمک به افراد سالمند بررسی موضوع آغاز شد. اطلاع رسانی درست و دقیقی وجود ندارد که خانواده هایی که به نمایشگاه قرآن می آیند به بخش اسباب بازی مراجعه کنند. ضمن این که غرفه ها در اختیار اسباب بازی های چینی است و نه ایرانی. یکی از میوه های بسیار پرخاصیت می تواند خطر ابتلا به انواع سکته ها را از ن سالمند دور کند. پژوهشگران به ن میانسال و سالمند توصیه اکید می کنند برای پیشگیری از بروز سکته مغزی حتما مصرف موز را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
گفتنی است، محققان این نتایج را با تحقیق بر روی 90 هزار زن میانسال و سالمند در رده سنی 50 تا 79 سال بدست آورده اند.
نی که موز در رژیم غذایی آنها وجود ندارد تا احتمال 72 درصد احتمال دارد، دچار سکته مغزی شوند.
در عین حال براساس تحقیقات همسو، مصرف پتاسیم بیشتر در رژیم غذایی می تواند برای جلوگیری از افزایش فشارخون در افراد مفید باشد. یکی از میوه های بسیار پرخاصیت می تواند خطر ابتلا به انواع سکته ها را از ن سالمند دور کند. پژوهشگران به ن میانسال و سالمند توصیه اکید می کنند برای پیشگیری از بروز سکته مغزی حتما مصرف موز را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
گفتنی است، محققان این نتایج را با تحقیق بر روی 90 هزار زن میانسال و سالمند در رده سنی 50 تا 79 سال بدست آورده اند.
نی که موز در رژیم غذایی آنها وجود ندارد تا احتمال 72 درصد احتمال دارد، دچار سکته مغزی شوند.
در عین حال براساس تحقیقات همسو، مصرف پتاسیم بیشتر در رژیم غذایی می تواند برای جلوگیری از افزایش فشارخون در افراد مفید باشد. سالمندی یکی از مراحل مختلف رشدی انسان ها است که در آن افراد ممکن است بیشتر به افسردگی مبتلا بشوند. در این مرحله از زندگی اتفاقات ناگوار بیشتری برای فرد رخ می دهد مثل از دست دادن همسر، دوست، ناتوان شدن… رئیس بهزیستی اردکان گفت:بیش از 9درصد جمعیت شهرستان اردکان سالمند هستند تحقیقاتی که در صورت گرفت، نشان داد که طول عمر ن به طور متوسط 5 سال بیشتر از مردان است. همچنین با نگاه به افراد سالمند متوجه می شویم که تعداد ن سالخورده بسیار بیشتر از مردان است. امروز دوباره صالح جون من اسباب بازی رو می خواست که هم دخترانه بود و هم برای چند دقیقه بازی گرون بود آخه هر اسباب بازی جدیدی فقط یکی دو روز واسش جذ ت داره و بعد می ره داخل کیسه بایگانی اسباب بازیها که دیگه خیلی هم لبریز شده ! پل های عابر پیاده غیر مکانیزه همواره به عنوان یک دغدغه جدی برای قشر معلول و سالمند شهر تهران بوده اند؛ پل هایی که عبور از آن ها برای اقشار خاص غیر ممکن است. تویوتا از یک ربات پوشیدنی برای کمک به افراد ناتوان و فلج رونمایی کرد. این شرکت هدف از ساخت این ربات را کمک به سالمندان ژاپن اعلام کرده است. این بدان معناست که علاوه بر میلیون ها کودک موجود که هم اکنون متقاضی ید اسباب بازی هستند، یک بازار تقاضای همیشگی برای اسباب بازی وجود دارد. چگونه در اسباب کشی ک نی شاد داشته باشیم؟این روزها در حال اسباب کشی هستید و فعالیت شما بسیار زیاد است. شما باید بتوانید کل وسایل خانه را بسته بندی کرده , اسباب کشی کنید,جعبه ها را باز کرده و وسایل را جا به جا کنید و هم چنان والدینی مسئول و فداکار باشید. پس می توانید از شرکت های باربری (اتوبار) کمک بگیرید. فقط در ذهن خود داشته باشید که تنه. رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: هم اکنون بیش از ۹درصد جمعیت کشور سالمند است که با این وضعیت، هم اکنون وارد مرحله نخست سالمندی، یعنی جمعیت بین ۷ تا ۱۴ درصد سالمند شده ایم. رئیس اداره بهزیستی جیرفت گفت: ۱۲ درصد از جمعیت این شهرستان را سالمندان تشکیل می دهند که این آمار بیش از ۲۰ هزارنفر می باشد. رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور گفت: هم اکنون بیش از ۹درصد جمعیت کشور سالمند است که با این وضعیت، هم اکنون وارد مرحله نخست سالمندی، یعنی جمعیت بین ۷ تا ۱۴ درصد سالمند شده ایم. کمک به بچه ها برای کنار آمدن با خانه و محیط جدیدبا وجود کمک از باربری ها (اتوبار)، باز هم اسباب کشی برای همه ی ما دشوار است، حتی برای ک ن سخت تر است. این کاملا عادی است که بچه ها احساس می کنند که در زمان - اسباب کشی هیچ کنترلی روی کارها ندارند و هرگز نقشی در تصمیم گیری برای اسباب کشی نداشتند. بنابراین برای اینکه بچه ها احساس کنند در این ر.