استلا اله ی نور

به نقل از خبرگزاریها در مورد استلا اله ی نور : وین به تبدیل لاوی رسیده بود و هیچ دشمنی نمیتونست بر گروه دوستی وقدرت آن ها قبله کنند آنها ش ت ناپذیر بودند دیگر تمام دنیا به آنها و پریان اعتقاد داشتن تا این که روزی شه از آسمان به طرف زمین پرتاب شد نه اون زیاد بزرگ نبود ولی قدرت خاصی داشت و اندازه ی این بود که روی آدم بیفتت وقتی خبر نگاران اینو گفتند آنها فقط گفتند که شهاب سنگی به طر. ابروهای پری آرایشگر فنل «استلا سیرونن» که در اصل به عنوان یک شوخی منتشر کرده بود اما برخی پیشگامان زیبایی آن را جدی برداشت کرده و روی صورتشان پیاده د. هیتر رز با رمان «موزه عشق مدرن» بهترین نویسنده زن استرالیا لقب گرفت و جایزه معتبر استلا ۲۰۱۷ را از آن خود کرد. بازی angry birds یک بازی پرطرفدار و معروف است که خیلی زود جای خود را میان گیمرها باز کرد و قطعا از تجربه آن لذت خواهید برد. نام : اتوبوسی به نام هوس – a streetcar named desire
ژانر: درام
کارگردان: elia kazan
ستارگان: vivien leigh, marlon brando, kim hunter
محصول کشور:
سال انتشار: 1951
امتیاز: 8.0 از 10
مدت زمان: 2:04:55
اطلاعات بیشتر: کلیک کنید
خلاصه داستان: «بلانش دی بویس»، که مشکلات زیادی را در زندگی متحمل شده است، پس از ا اج از مدرسه ای که در آن به تدریس مشغول بود، برای دیدار .    توی اتاق نشیمن یک مبل پایه کوتاه کنار پنجره هست که استلا شب ها روی آن می نشیند و مطالعه می کند و برایش هم مهم نیست که بعد از تاریک شدن هوا روی این مبل نشسته انگار که روی صحنه تئاتر باشد. هر چه به دستش می رسد، می خواند، همه چیز می خواند، تا کت به دستش می رسد، بازش می کند و غرقش می شود. جیسون گاهی می گوید اگه کتاب رو ازت بگیرن، می میری. می میری؟ استلا جو نمی دهد.
وسط روز، بین کارهایی که باید تمام شان کند، به آ شان برساند، ختم شان کند، کت بر می دارد و یک صفحه می خواند، دو صفحه می خواند، مثل نفس کشیدن است، اگر بپرسند شاید نتواند بگوید الان چی خوانده، اصل مطلب چیز دیگری است. مقاومت است. یا مخالفت. شاید گم شدن. ممکن است همین باشد.
...
استلا تنهایی را دوست دارد. خوب می تواند سر خودش را گرم کند، با باغچه، با کتاب ها، خانه داری، شست و شو، تلفن های طولانی با کلارا، رو مه، بط . قبلا با کلارا توی شهر در یک خانه اجاره ای زندگی می کرد، در خیابانی پر از کافه، بار و کلوب؛ مردم درست جلوی ساختمان می نشستند، پشت میزهای زیر سایه بان یا زیر چترهای آفت ، و شب ها صداشان و گفت و گوهاشان، غصه هاشان، حدس و گمان هاشان، توضیحات غلو ان از خوشبختی و بدبختی تا اتاق استلا و کلارا بالا می رفتند. هرگز. همیشه. همه اش، هیچ وقت، تا فردا، خداحافظ.
مدت زمان چندانی از این ها نگذشته. استلا نمی تواند بگوید که دلش برای آن زندگی تنگ شده. امروز دوست دارد تنها باشد، قبلا دوست نداشت تنها باشد، به همین سادگی، فقط نمی تواند دقیق بگوید که این تغییر چه وقت روی داده. چطور، یک باره یا کم کم؟ طی ماه ها یا از امروز به فردا، از یک روزی که استلا فراموش کرده...
...
فکر می کرد که در زندگی اش چاره های موقتش یکی یکی از دستش رفته بودند. با حرص به این موضوع فکر کرده بود. اما بعد جیسون به این فکر خندیده بود. گفته بود استلا، دگرگونی ها به موقع خودشون دوباره اتفاق می افتن. صبر کن.
...   می گوید به نظرم آدم باید همیشه سعی کنه سازشی به وجود بیاره. طوری می گوید که انگار مدتی به این موضوع فکر کرده. می گوید باید بین همدردی و بی تفاوتی راه وسطی پیدا کرد. بی تفاوتی خیلی مهمه. منظورم سردی نیست، منظورم بیشتر آرامشه. شاید بهتر باشه که خودتون رو درگیر احساسات نکنین؟ همه این ها تموم می شه، تنها چیزیه که می تونم بگم.
...
می گوید می دونین یعنی چی وقتی آدم مثل برق عاشق می شه؟ وقتی عشق مثل صاعقه می زنه به ی، مثل یک حادثه می آد سراغ ی؟ می دونم واژه ای هست براش، اما یادم نمی آد.
...
استلا در کمال ناباوری به فکرش می رسد که من در واقع مثل چیزی سخت ام که زود می شکنه.
...   پشیمانی همیشه با استلا ست. مثل یک نقص، مثل یک خطای خیلی کوچک اما اساسی در سیستم.
...
جیسون می گوید می خوای نظر من رو بدونی، باید خودت رو کنار نگه داری. نباید ع العمل نشون بدی. یک جایی خوندم ع العمل یعنی تماس، اصلش همینه، این چیزیه که این آدم ها می خوان.
استلا می گوید من خودم رو کنار نگه می دارم. من به هر حال خودم رو کنار نگه می دارم. کجا این رو خوندی.
جیسون می گوید توی اینترنت. توی این اینترنت نکبتی بدبخت. کجا دیگه می تونم خونده باشم.
...     پیش ترها می توانستم گاهی برای خودم مجسم کنم آدم دیگری ام.
امروزه دیگر فقط خودم ام. خسته و زیاده از حد تحمل کرده... و همیشه به تو فکر می کنم، حس می کنم تو فقط برای مدت کوتاهی رفته ای بیرون و همین الان بر می گردی، همیشه فکر می کنم همین الان بر می گردی. ...
می گوید این مکان قبل از تو بوده و بعد از تو همیشه همین جا خواهد بود. مکان ها با تو کار دارن، ولی تو با اون ها کاری نداری. تو باشی یا نباشی این شهرک همین جا هست. خونه همین خونه است، وقتی برای آ ین بار از درش رفتی بیرون، به خا تر تبدیل نمی شه. تمام چیزهایی که حس می کنی فقط در درون تو اتفاق می افته، تنها چیزی که وجود داره، همین "درون ما" است - نه چیز دیگه. این ها هشیارکننده اند. اما واضح هم هست- ثابت، تویی. ...   کلارای عزیز، اگر آن دسته گل عروسیت را در هوا نگرفته بودم، احتمالن همه چیز مسیر دیگری پیدا کرده بود، یاسمن و یاس، راستی هنوز یادت هست؟ به نظرم عادلانه نمی آید که زنجیره چیزها فقط بعد از گذشت زمان خود را نشان می دهد. از طرف دیگر هم خوشبختم، قلبی دارم ناآرام و مطمئن. الان کلیدها را تحویل می دهم؛ وقتی از این در بروم بیرون، به پشت سرم نگاه نمی کنم، حتا یک بار، برایت قسم می خورم. و فکر می کنم _ آنجایی که فردا خواهم بود، دیگر امروز گذشته. ...   در‌ آشپزخانه کنار میز می‌نشیند٬ مطالعه می‌کند. حین خواندن سر بلند می‌کند و‌ خودش را از بیرون نگاه می‌کند٬ از منظر ی بیرون خانه٬ ی شاید در باغچه٬ از کنار نرده‌ها٬ بین علف‌های بلند درهم علف‌زار. زن تنهایی را می‌بیند نشسته کنار میزی زیر چراغ٬ در حال مطالعه. فکر می‌کند٬ این منم. این منم. در کمال ناباوری به فکرش می‌رسد که من درواقع مثل چیزی سخت‌ام که زود می‌شکند. ...   تمام افکار دوباره سروکله‌ی همه‌شان پیدا می‌شود٬ هیچ‌چیز گم نمی‌شود٬ همه چیز در دایره‌ای در حال چرخیدن است.   ***   عنوان: اول ِ عاشقی نویسنده: یودیت هرمان مترجم: محمود حسینی زاد ناشر: افق سال نشر: چاپ اول 1394 شمارگان: 1100 نسخه شماره صفحه: 176 ص. موضوع: داستان های آلمانی قیمت: 95000 ریال   این خودرو اگر در یک روز آفت باتری های خود را به طور کامل شارژ کند می تواند معادل ۱۰۰۰ کیلومتر حرکت کند. این عنوان یکی از محصولات جدیدی محسوب می شود که به تازگی معرفی شده و تمام انرژی مورد نیاز خود را از پنل های خورشیدی دریافت می کند. 
 
این محصول قرار است در آینده وظیفه حمل و نقل افراد را برعهده بگیرد و میزان آلایندگی آن صفر باشد. خودرو جدید در گروه توسعه فناوری های خورشیدی وابسته به «اِینتهوِن» هلند طراحی شده و «استِلا وی» نامگذاری شده است و بر اساس آ ین پیش بینی های صورت گرفته قرار است در مسابقه جهانی اتومبیل های خورشیدی برای طراحی خودروهای آینده رقابت کند.
کارآمدترین خودرو برقی خانوادگی جهان +تصاویر 
 
شکل ظاهری این خودرو بسیار جالب است و اگر در یک روز آفت در هلند باتری های خود را به طور کامل شارژ کند می تواند معادل ۱۰۰۰ کیلومتر حرکت کند. البته ماجرا به این اتفاق ختم نمی شود و «استِلا وی» پس از آنکه ظرفیت باتری های خود را تکمیل کرد، مابقی انرژی به دست آمده از خورشید را می تواند به منزل شما انتقال دهد تا برای تامین انرژی الکتریسیته وسایل داخل خانه به کار رود.
کارآمدترین خودرو برقی خانوادگی جهان +تصاویر گروه توسعه فناوری های خورشیدی «اِینتهوِن» با هدف ایجاد تعادل میان سیستم آیرودینامیک و زیبایی شناسی این خودرو را طراحی کرده است. بر خلاف مدل قبلی این محصول که با نام «استلا لو » ساخته شده بود «استلا وی» ۹ درصد آیرودینامیک تر ساخته شده است و در مقابل حرکت باد بهتر می تواند به جلو حرکت کند. بدنه منحنی این خودرو شبه به اتومبیل هایی است که چند دهه پیش ساخته می شدند. ارتفاع این اتومبیل نسبت به دیگر خودرو ها کمتر است و با این وجود دستگیره در ها به گونه ای طراحی شده اند که دسترسی به آن ها آسان است و برای باز شدن در ها افراد مانند اتومبیل های معمولی عمل می کنند.
 
فضای داخلی خودرو بزرگ و جادار ساخته شده است و از مهم ترین نکات داخلی آن می توان به صندلی های بهینه سازی شده و ارگونومیک اشاره کرد. «استلا وی» نخستین خودرو خورشیدی خانوادگی محسوب می شود که ۵ صندلی دارد و می تواند برای سفرهای درون شهری و برون شهری مورد استفاده قرار بگیرد.
 
 
کارآمدترین خودرو برقی خانوادگی جهان +تصاویر این خودرو سیستم راهبردی انرژی خورشیدی را در خود جا داده است و به راننده و سرنشینان نشان می دهد که چه میزان انرژی مصرف شده و چقدر انرژی در باتری باقی مانده است. این سیستم همچنین مشخص می کند که با مسافت طی شده، در مقابل خودروهای مجهز به منبع سوخت فسیلی چه میزان انرژی کمتری مصرف شده است. زمانی که شما با این اتومبیل به مقصد می رسید، «استلا وی» سیستم دستیار هوشمند مخصوص پارک خودرو را فعال می کند. در قسمت داخلی خودرو یک نقشه الکترونیکی بزرگ وجود دارد که وضعیت آب و هوا هم در آن به نمایش درمی آید و البته به صورت همزمان فناوری مذکور با سیستم پارک خودرو ادغام می شود تا بتوانید به راحتی در بهترین موقعیت اتومبیل را پارک کنید. این سیستم به شما اعلام می کند در این نقطه که پارک کردید چه میزان انرژی خورشیدی دریافت می شود و بر این اساس بهترین محل پارک برای جذب بالاترین میزان جذب انرژی خورشیدی هم به شما پیشنهاد داده می شود. سیستم هوشمند مسیری و راهبردی خودرو فناوری ویژه ای را موسوم به «وی ۲ ا » در خود جا داده است که به کمک آن به راننده در مورد ترافیک های سنگین خیابانی هشدار می دهد و در کنار آن ایمن ترین و کوتاه ترین راه برای رسیدن به مقصد را پیشنهاد می کند. «استلا وی» به منظور آنکه میزان مصرف انرژی را به حداقل برساند راننده را تشویق می کند کوتاه ترین مسیر را پشت سر بگذارد و میزان مصرف انرژی داخلی را هم کاهش دهد. در قسمت داخلی اتاق سیستم نوری هوشمند تعبیه شده است که بر اساس شرایط محیطی به صورت خ ر عمل می کند. سیستم راهبردی هوشمند به صورت دایم رفتار راننده را زیر نظر می گیرد و اگر او سرعت بیش از اندازه داشته باشد یا بین خطوط حرکت نکند، با روشن چراغ قرمز به او هشدار می دهد. این اتومبیل خورشیدی با سیستم شارژ هوشمند به گونه ای ساخته شده است که هزینه مصرف انرژی را به حداقل می رساند، هیچ گونه آلودگی برای هوا ایجاد نمی کند و هر زمان که ظرفیت باتری آن تکمیل شد به صورت خ ر دست از شارژ شدن می کشد تا مابقی انرژی به باتری های خانگی انتقال پیدا کند.
 
 fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال یک بازی ویدئویی در سبک اکشن، نقش آفرینی و به صورت دید سوم شخص است که توسط شرکت marvelous توسعه یافته و به وسیله همین شرکت در ژانویه 2017 برای پلتفرم های پلی استیشن 4 و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است. مبارزات بازی به صورت and slash می باشد. این سبک یکی از سبک های بازی های ویدئویی رزمی است. این سبک مبتنی بر دقت بالا در مبارزه دست به دستِ سلاح برابر اسلحه طرف مقابل است. در این سبک میزان حمله دشمن بسیار بالاست و میدان مبارزه بسیار شلوغ می باشد. در این بازی 6 شخصیت ...

مطالب مرتبط: valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 fantastic pets xbox 360 - بازی حیوانات خانگی فوق العاده برای ای با 360 fist of the north star: ken's rage ps3 - بازی اولین ستاره شمالی: خشم کین برای پلی استیشن 3 the swindle ps4 - بازی فریب برای پلی استیشن 4 blazblue: central fiction ps4, ps3 - بازی بلازبلو: داستانی مرکزی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 dragon ball z: burst limit ps3 - بازی توپ اژدها زد: پایان طوفان آتش برای پلی استیشن 3 america's army: proving grounds ps4 - بازی امریکایی: زمینه های اثبات برای پلی استیشن 4 the ico & shadow of the colossus collection ps3 - بازی مجموعه ایکو و سایه کلوسوس برای پلی استیشن 3 orcs must die! unchained ps4 - بازی اورک ها باید بمیرند! رهایی از زنجیر برای پلی استیشن 4 resident evil zero hd remaster ps4, ps3 - بازی رزیدنت اویل زیرو اچ دی ریمستر برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 دسته بندی: » کنسول » اکشن, نقش آفرینی
برچسب ها: action, ps4, role playing, پلی استیشن, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! وین {بیوگرافی}
اسم : بلوم پری:آتیش سن: در سیزن پنج 22 سال رنگ مورد علاقه:آبی و قرمز غذای مورد علاقه:پیتزا سیاره:در ایتالیایی دومینو و در یی اسپار بهترین دوستان:استلا و اسکای b.f:اسکای حیوان خانگی: گوشی به نام کیکو و بره ای به نام بل اسم:فلورا پری:طبیعت سن:در سیزن پنچ 22 سال رنگ مورد علاقه:صورتی و سبز غذای مورد علاقه:کیک خانگی سیاره:لینف. خب دوستای گل و قشنگم من این جا براتون ج وین گذاشتم نظر یادتون نره نام مو رنگ مورد علاقه قدرت نامزد بلوم نارنجی آبی آتش اژدها اسکای استلا زرد نارنجی نور براندون تکنا بنفش بنفش تکنولوژی تیمی میوسا آبی تیره قرمز موزیک ریون فلورا قهوه ای کم رنگ صورتی گیاه هیلیا کم کم دارم مطمئن میشم که دلیل خیلی از اتفاقات در کمپانی یونیلیور به خاطر مدیریت انگلیسی این سیستم است. اینکه من در شش ماه اخیر در یه دپارتمان کاملا انگلیسی کار می کنم باعث شده که خیلی از رفتارها، نامه ها و صحبت ها رو خیلی سریع تر از قبل تجزیه تحلیل کنم و صد البته که همچنان اندر خم یک کوچه هستم. مدیرم و رئیسش رو بهتر میفهمم و برام جالبه که بر خلاف همکاران هلندی که دهانشون رو باز می کنن و هرچی میخوان میگن این جماعت روی هر کلمه و جمله ای که میگن خوب فکر می کنن. گاهی مجبورم ایمیل های مدیریت رو چند بار بخونم و این برام تبدیل شده به یه بازی فکری. خوشحالم که مدیرم یه آدم دنیا دیده است. میتونیم باهم راحت تر صحبت کنیم. ذهنش بازه و رفتار دوستانه ای داره. بهش حق میدم چون می خواد تیمش رو بسازه و به خوبی میدونه که لازمه این کار جلب اعتماد اعضا تیمه. بر خلاف قبل وقتی باهم جلسه داریم از قبل همه چیز رو آماده می کنم و سعی می کنم به سوالات احتمالی فکر کنم ( این از من بعید بوده!)، وقتی هم که با رئیس بزرگمون "استلا" جلسه داریم تمام سعیم رو می کنم که توجّه کنم چطور باهم صحبت و از چه ادبیاتی استفاده می کنن. خلاصه که کار اونقدرها هم ساده نیست.
گالری زیبا ترین لباس هاس کلاسیک و ساده افرادی لباس های زیبا ولی کلاسیک را دوست دارن که در این بخش با مجموعه از تصاویری از این مدل ها شما عزیزان را دعوت به دیدن می نماییم  طرح سایه نمای کلاسیکلازم نیست رنگ هایی که در این مجموعه به کار می روند بیش از حد با هم هماهنگ باشند.طرح سایه نمایی که منظم و ساده باشد منعی برای انتخاب رن. سلام 17 شهریور ، و ر بلایت ، پسر دوم آنه شرلی در جنگ جهانی اول کشته می شه و تا اون روز فقط
6 روز فرصت داریم . لطفا در این مسابقه شرکت کنید موضوعش هم دلنوشته هایی برای و ر است. فقط تا 17 شهریور فرصت دارید . اسم برنده ها هم روز 18 شهریور اعلام می شه . برنده ها هم می تونن به عنوان جایزه بگن که از چی ع می خواهند . استلا بلایت زیبایی های دماونددماوند که مرکز بخش دماوند و یکی از ای استان تهرانه، در 75 کیلومتری شرق تهران قرار گرفته و از ییلاقات خوب و زیبای تهران به حساب میاد. این شهر در سال 1295 شکل گرفته و جزو ای خیلی تاریخی ایران به حساب نمیاد ولی طبیعت بکر و روستاهای زیبا و همین طور آرامش مطلقی که اینجارو فرا گرفته فوق العاده عالی و توصیف ناپذیره و برای سفره. زیبایی های دماونددماوند که مرکز بخش دماوند و یکی از ای استان تهرانه، در 75 کیلومتری شرق تهران قرار گرفته و از ییلاقات خوب و زیبای تهران به حساب میاد. این شهر در سال 1295 شکل گرفته و جزو ای خیلی تاریخی ایران به حساب نمیاد ولی طبیعت بکر و روستاهای زیبا و همین طور آرامش مطلقی که اینجارو فرا گرفته فوق العاده عالی و توصیف ناپذیره و برای سفره. زیبایی های دماونددماوند که مرکز بخش دماوند و یکی از ای استان تهرانه، در 75 کیلومتری شرق تهران قرار گرفته و از ییلاقات خوب و زیبای تهران به حساب میاد. این شهر در سال 1295 شکل گرفته و جزو ای خیلی تاریخی ایران به حساب نمیاد ولی طبیعت بکر و روستاهای زیبا و همین طور آرامش مطلقی که اینجارو فرا گرفته فوق العاده عالی و توصیف ناپذیره و برای سفره. می دونید اسم کانگورو از کجا اومد ؟
یک سری محقق (عین من ) از اروپا پا می شن می رن استرالیا رو کشف می کنن . یکی شون کانگرو رو می بینه و ذهنش می ره گیره این که این اسمش چیه ؟ روز بعدش از یه بومی استرالیایی مپرسه این اسمش گیه ؟ می گه کانگورو . این محقق عزیزمون هم می ره همه جا می گه -آی ایوحناس . این حیوونه اسمش کانگورو اِ ! حالا که 1000 و ( حالا کمتر و بیشترشو چی کار دارید ؟) سال گذشته دانشمدان گلمون (عین من ) فهمیدن که " کانگورو " در زبان بومی های استرالیا یعنی
من نمی دونم ! حال کردید .؟ . راسته ها !!! محقق بزرگ .... استلا خواهش می کنم . 2 سال قبل در: اخبار, اخبار داخلی, ال جی6 نظر پنجم تا هفتم آبان ۹۳، نخستین نمایشگاه کوترا در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد؛ نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی ۲۰۱۴ تهران. برگزار کننده این نمایشگاه شرکت کوترا وابسته به سفارت کره جنوبی است. کوترا شرکت تی است و شرکت های فعال داخلی کره جنوبی را برای فروش محصولاتش به کشورهای مختلف معرفی می کند تا بازار هایشان را گسترش دهند. این نمایشگاه از ۵ آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی در تهران با ۵۴ شرکت و ۲۰۰ سرمایه گذار خارجی فعال شد. مسئولان برگزاری نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی علاوه بر دعوت از شرکت ها و تجار ایرانی، از شرکت ها و بازرگانان کشورهای همسایه ایران مانند امارات، قطر، عراق و دیگر کشور ها هم برای حضور در نمایشگاه و بازدید از محصولات کره جنوبی دعوت د تا شرکت های کره جنوبی بتوانند در آن کشور ها هم فعالیت تجاری خود را آغاز کنند. حضور نمادهای تجاری کره جنوبی در نمایشگاه شرکت ال جی به عنوان یکی از نمادهای بزرگ اقتصادی کره جنوبی در این نمایشگاه شرکت کرده بود. غرفه lg درست در ابتدای ضلع شمالی سالن شماره ۷ نمایشگاه با آرم دوحرفی خودنمایی می کرد. در این غرفه کاوه مفت ی مسئول روابط عمومی lg در ایران حضور داشت. وی درباره حضور lg در این نمایشگاه گفت: ما در غرفه ال جی که در این نمایشگاه راه اندازی کردیم محصولات هایتک یا فناوری بر تر یا تکنولوژی پیشرفته (high-tech) خودمان را برای بازدیدکنندگان عرضه کرده ایم. img_1143 تلویزیون های نسل جدید ال جی در نمایشگاه اختصاصی کره جنوبی ۲۰۱۴ تهران، در قسمت صوتی تصویری تلویزیون های oled و 4k را عرضه کرد. oled ، اولین تلویزیون منحنی در جهان است که به طور تجاری در جهان عرضه شده و دربازار ایران هم این تلویزیون عرضه عمومی شده است. تفاوت عمده این تلویزیون با سایر تلویزیون های قبلی در سیستم نوردهی آن است. تلویزیون های نسل جدید و منحنی شرکت ال جی که oled نام دارد و نامo اول آن از کلمه ارگانیک گرفته شده است نوردهی با دیود ها و به طور پی لی انجام می شود که نهایت کنتراست تصویر را ارائه می کند. همچنین نوع نوردهی و تصویر منحنی آن از خستگی چشم جلوگیری می کند و با فناوری پخش رنگ (wrgb) تصویری واقعی تر در اختیار بیننده قرار می دهد. این تلویزیون تنها از سوی شرکت ال جی عرضه تجاری شده است و مابقی شرکت های مطرح در عرصه لوازم صوت و تصویر این مدل از تلویزیون را به طور آزمایشی تولید کرده اند. تلوزیون 4k ال جی هم رزولوشنی ۴ برابر تلویزیون های full hd در اختیار کاربر می گذارد که کم کم فراگیر می شود. img_1127 لوازم خانگی هوشمند و کم مصرف اما ال جی در قسمت لوازم خانگی هم حرف های تازه ای برای مشتریان اش دارد. در این قسمت ha محصولاتی چون یخچال بنتلی مدل door in door را معرفی کرده است. یخچال مدل بنتلی برای کاهش مصرف انرژی و سهولت استفاده مشتری باز طراحی شده است. درب ایه(door-in-door) آن که طراحی مدرن و کارایی بهینه تر نسبت بوفه یخچال های معمول را داراست از لحاظ دسترسی آسان به نوشیدنی ها واقلام پر مصرف ،کارآمدتر می باشد. همچنین با کاهش دفعات باز و بسته شدن درب، باعث می شود تا یخچال خنک تر بماند و از اتلاف انرژی جلوگیری نماید. مزیت دیگر این یخچال به نسبت مدل های مشابه آن در بازار وجود کمپرسور اینورتر خطی آن است که بسیار قدرتمندتر ، کم صداتر و کم مصرف تر است. از طرفی طول عمر کمپرسور های اینورتر خطی که فن آوری انحصاری ال جی است در مقایسه با کمپرسورهای متداول طولانی تر است. img_1142 جارو برقی بهداشتی استلا هم از دیگر محصولات جدید شرکت ال جی بود که در این نمایشگاه عرضه شد. این جارو برقی ویژه مبلمان و تخت خواب منزل طراحی شده است. این جارو برقی، موجودات آلرژی زا که بسیار ریز هستند و در داخل تشک تخت خواب و مبلمان وجود دارند را طی 3 مرحله از بین می برد ؛ استلا با زدن ۸ هزار ضربه در دقیقه، گردو غبار و عوامل آلرژی زا را از داخل بافت تخت خواب و مبلمان جدا کرده .به داخل جاروبرقی هدایت می کند. سپس با قرار دادن استلا روی استند ماورای بنفش ویژه آن،استریل سازی انجام می شود. مدل جاروبرقی دیگری هم در نمایشگاه عرضه شده است. جاروبرقی مدل robosense با استفاده از تکنولوژی منحصربفرد تعقیب اتوماتیک ، نیاز به کشیدن جاروبرقی توسط کاربر به دنبال خود را رفع میکند. این جارو با استفاده از ۴ سنسور ، مکان کاربر را تشخیص داده و بطور اتوماتیک به سمت او حرکت می کند . img_1140 معرفی موبایل های متوسط و ارزان قیمت ال جی در ماه های گذشته گوشی g3 را عرضه کرده بود که در غرفه ال جی هم با نمادی نورانی در قسمت عرضه موبایل های شرکت مشاهده می شود. مدل جدید دیگری با نام g3 beat هم که مدل ۵ اینچی است معرفی شد که از مدل g3 ارزان قیمت تر است. اما بیشتر امکانات گوشی g3 از جمله فو لیزری را دارا می باشد. موبایل دیگر هم که در این نمایشگاه معرفی شد و قرار است در رده قیمت متوسط به بازار عرضه شود مدل های g3 stylus است که دارای قلم می باشد و از دوربین ۱۳ مگاپی لی بهره می برد. ۲ موبایل دیگر هم در رده قیمتی پایین معرفی شده که در ماه های آینده عرضه عمومی می شود. شرکت ال جی ، ۳ مدل تبلت در اندازه های ۷، ۸ و ۱۰ اینچی را برای ورود به بازار تبلت ها در این نمایشگاه معرفی کرده است. این سه مدل با نام های g pad 8 , g pad 7 و g pad 10.1 در نمایشگاه عرضه شده است. img_1129 محصولات lg را با گارانتی معتبر تهیه کنید گلدیران نمایندگی محصولات تجاری صوتی و تصویری و خانگی lg را برعهده دارد. شرکت مدیاپردازش هم که زیر مجموعه گلدیران محسوب می شود، خدمات پس از فروش محصولات موبایل را در ایران بر عهده دارد.
گرداوری شده توسط سایت پی سی 20
ادامه مطلب saint seiya: soldiers' soul ps4, ps3 - بازی سینت سیا: روح سربازان برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3سینت سیا: روح سربازان یک بازی ویدئویی در سبک مبارزه ای و اکشن است که توسط شرکت dimps توسعه یافته و به وسیله bandai namco entertainment در سپتامبر 2015 برای پلتفرم های پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4 منتشر شده است. این نسخه از سری بازی های saint seiya جدیدترین و آ ین نسخه منتشر شده از این مجموعه می باشد که منتشر شده است. در این نسخه تمامی شخصیت هایی که در نسخه های قبلی حضور داشتند، موجود هستند. در این بازی بیش از 50 کارکتر ثابت و 12 شخصیت جدید با لباس طلایی و قدرت های مختلفی وجود ...

مطالب مرتبط: tales of zestiria ps4, ps3 - بازی ناگفته های زستیریا برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 sword art online: lost song ps4, ps3 - بازی هنر شمشیر: : آهنگ های از دست رفته برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 i am bread ps4 - بازی من نان هستم برای پلی استیشن 4 dragon quest heroes ps4 - بازی قهرمانان جستجوی اژدها برای پلی استیشن 4 fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4 valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 fantastic pets xbox 360 - بازی حیوانات خانگی فوق العاده برای ای با 360 fist of the north star: ken's rage ps3 - بازی اولین ستاره شمالی: خشم کین برای پلی استیشن 3 the swindle ps4 - بازی فریب برای پلی استیشن 4 blazblue: central fiction ps4, ps3 - بازی بلازبلو: داستانی مرکزی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 دسته بندی: » کنسول » اکشن
برچسب ها: action, ps3, ps4, مبارزه ای, پلی استیشن, پلی استیشن 3, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! samurai warriors 4-ii ps4, ps3 - بازی جنگجوی سامورایی 4-2 برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3جنگجوی سامورایی 4 یک بازی ویدئویی در سبک اکشن و مبارزه ای است که توسط شرکت omega force توسعه یافته و به وسیله koei tecmo در سپتامبر 2015 برای پلتفرم های پلی استیشن 4، پلی استیشن 3 و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است. samurai warriors 4-ii نسخه ای جدید و ارتقاء یافته از بازی samurai warriors 4 می باشد که پیشتر در سال 2014 منتشر شده بود. از ویزگی های نسخه ی جدید می توان به مراحل جدید، فرمانده نظامی جدید به نام ii naomasa، بازسازی سیستم پیشرفت بازی و همچنین تغییر جزئی داستان نسبت به عنوان قبلی اشاره کرد. ...

مطالب مرتبط: titan souls ps4 - بازی ارواح تایتان برای پلی استیشن 4 disgaea 5: alliance of vengeance ps4 - بازی دیسگا 5: اتحاد انتقام برای پلی استیشن 4 darkstar one: broken alliance xbox 360 - بازی ستاره سیاه: اتحاد ش ت خورده برای ای با 360 saint seiya: soldiers' soul ps4, ps3 - بازی سینت سیا: روح سربازان برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 tales of zestiria ps4, ps3 - بازی ناگفته های زستیریا برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 sword art online: lost song ps4, ps3 - بازی هنر شمشیر: : آهنگ های از دست رفته برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 i am bread ps4 - بازی من نان هستم برای پلی استیشن 4 dragon quest heroes ps4 - بازی قهرمانان جستجوی اژدها برای پلی استیشن 4 fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4 valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 دسته بندی: » کنسول » اکشن
برچسب ها: action, ps3, ps4, مبارزه ای, پلی استیشن, پلی استیشن 3, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! tales of zestiria ps4, ps3 - بازی ناگفته های زستیریا برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3ناگفته های زستیریا یک بازی ویدئویی در سبک اکشن، نقش آفرینی و به صورت دید سوم شخص است که توسط شرکت bandai namco studio با همکاری stri-crescendo توسعه یافته و به وسیله bandai namco entertainment در اکتبر 2015 برای پلتفرم های پلی استیشن 4، پلی استیشن 3 و مایکروسافت ویندوز منتشر شده است. اتفاقات بازی در زمان های بسیار دور رخ می دهد. زمانی که جنگ میان دو ابر قدرت باعث شده است تا جهان به سمت نابودی و تاریکی برود. در بازی شخصیت های زیادی وجود دارد، داستان بازی در مورد کاراکتری به نام sorey است که با ارواح ...

مطالب مرتبط: sword art online: lost song ps4, ps3 - بازی هنر شمشیر: : آهنگ های از دست رفته برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 i am bread ps4 - بازی من نان هستم برای پلی استیشن 4 dragon quest heroes ps4 - بازی قهرمانان جستجوی اژدها برای پلی استیشن 4 fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4 valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 fantastic pets xbox 360 - بازی حیوانات خانگی فوق العاده برای ای با 360 fist of the north star: ken's rage ps3 - بازی اولین ستاره شمالی: خشم کین برای پلی استیشن 3 the swindle ps4 - بازی فریب برای پلی استیشن 4 blazblue: central fiction ps4, ps3 - بازی بلازبلو: داستانی مرکزی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 dragon ball z: burst limit ps3 - بازی توپ اژدها زد: پایان طوفان آتش برای پلی استیشن 3 دسته بندی: » کنسول » اکشن, نقش آفرینی
برچسب ها: action, ps3, ps4, role playing, پلی استیشن, پلی استیشن 3, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! sword art online: lost song ps4, ps3 - بازی هنر شمشیر: : آهنگ های از دست رفته برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3هنر شمشیر: : آهنگ های از دست رفته یک بازی ویدئویی در سبک اکشن، نقش آفرینی، مبارزه ای و به صورت دید سوم شخص است که توسط شرکت artdink توسعه یافته و به وسیله bandai namco entertainment در نوامبر 2015 برای پلتفرم های پلی استیشن 3 و پلی اسیتشن 4 منتشر شده است. بازی دارای ح های تکنفره و مولتی پلیر آنلاین با پشتیبانی از دو تیم 4 نفره می باشد. می توانید در دو تیم قرار گرفته و به مبارزه با یکدیگر بپردازید. در این بازی بازیکنان این اجازه را خواهند داشت که به صورت آزادانه شخصیت های خودر ...

مطالب مرتبط: i am bread ps4 - بازی من نان هستم برای پلی استیشن 4 dragon quest heroes ps4 - بازی قهرمانان جستجوی اژدها برای پلی استیشن 4 fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4 valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 fantastic pets xbox 360 - بازی حیوانات خانگی فوق العاده برای ای با 360 fist of the north star: ken's rage ps3 - بازی اولین ستاره شمالی: خشم کین برای پلی استیشن 3 the swindle ps4 - بازی فریب برای پلی استیشن 4 blazblue: central fiction ps4, ps3 - بازی بلازبلو: داستانی مرکزی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 dragon ball z: burst limit ps3 - بازی توپ اژدها زد: پایان طوفان آتش برای پلی استیشن 3 america's army: proving grounds ps4 - بازی امریکایی: زمینه های اثبات برای پلی استیشن 4 دسته بندی: » کنسول » اکشن, نقش آفرینی
برچسب ها: action, ps3, ps4, role playing, پلی استیشن, پلی استیشن 3, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! disgaea 5: alliance of vengeance ps4 - بازی دیسگا 5: اتحاد انتقام برای پلی استیشن 4دیسگا 5: اتحاد انتقام یک بازی ویدئویی در سبک اکشن، مبارزه ای و نقش آفرینی است که توسط شرکت nippon ichi software توسعه یافته و به وسیله همین شرکت با همکاری nis america در مارس 2015 برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شده است. ماجرای این نسخه از بازی که جدیدترین نسخه از مجموعه بازی های پرطرفدار disgaea می باشد، حول انتقام و شورش است. در این بازی شما باید با قدرت های ویژه خود در مقابل دشمنان ایستادگی کنید. در بازی شاهد شخصیت هایی همچون killia، se hina، usalia، red magnus، christo و zeroken هستید که هرکدام دارای قدرت های مخصوص ...

مطالب مرتبط: darkstar one: broken alliance xbox 360 - بازی ستاره سیاه: اتحاد ش ت خورده برای ای با 360 saint seiya: soldiers' soul ps4, ps3 - بازی سینت سیا: روح سربازان برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 tales of zestiria ps4, ps3 - بازی ناگفته های زستیریا برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 sword art online: lost song ps4, ps3 - بازی هنر شمشیر: : آهنگ های از دست رفته برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 i am bread ps4 - بازی من نان هستم برای پلی استیشن 4 dragon quest heroes ps4 - بازی قهرمانان جستجوی اژدها برای پلی استیشن 4 fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4 valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 fantastic pets xbox 360 - بازی حیوانات خانگی فوق العاده برای ای با 360 fist of the north star: ken's rage ps3 - بازی اولین ستاره شمالی: خشم کین برای پلی استیشن 3 دسته بندی: » کنسول » اکشن, نقش آفرینی
برچسب ها: action, ps4, role playing, پلی استیشن, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! dragon quest heroes ps4 - بازی قهرمانان جستجوی اژدها برای پلی استیشن 4قهرمانان جستجوی اژدها یک بازی ویدئویی در سبک اکشن، نقش آفرینی و به صورت دید سوم شخص است که توسط شرکت omega force توسعه یافته و به وسیله square enix در سال 2015 برای پلتفرم پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4 منتشر شده است. بازی دارای سبک مبارزات and slash می باشد، این سبک یکی از سبک های بازی ویدئویی رزمی است. این سبک مبتنی بر دقت بالا در مبارزه دست به دستِ سلاح برابر اسلحه طرف مقابل است. در این سبک حملات دشمن بسیار شدید بوده و در میدان مبارزه ای بسیار شلوغ قرار خواهید گرفت. در بازی ...

مطالب مرتبط: fate/extella: the umbral star ps4 - بازی سرنوشت/استلا: ستاره آمبرال برای پلی استیشن 4 valkyria chronicles ps3 - بازی شرح حال والکریا برای پلی استیشن 3 fantastic pets xbox 360 - بازی حیوانات خانگی فوق العاده برای ای با 360 fist of the north star: ken's rage ps3 - بازی اولین ستاره شمالی: خشم کین برای پلی استیشن 3 the swindle ps4 - بازی فریب برای پلی استیشن 4 blazblue: central fiction ps4, ps3 - بازی بلازبلو: داستانی مرکزی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 3 dragon ball z: burst limit ps3 - بازی توپ اژدها زد: پایان طوفان آتش برای پلی استیشن 3 america's army: proving grounds ps4 - بازی امریکایی: زمینه های اثبات برای پلی استیشن 4 the ico & shadow of the colossus collection ps3 - بازی مجموعه ایکو و سایه کلوسوس برای پلی استیشن 3 resident evil: the darkside chronicles hd ps3 - بازی رزیدنت اویل: گذشته تیره و تاریک اچ دی برای پلی استیشن 3 دسته بندی: » کنسول » اکشن, نقش آفرینی
برچسب ها: action, ps4, role playing, پلی استیشن, پلی استیشن 4
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! مقالات فازی لطفی زاده مجموعه مقالات فازی لطفی عسگر زاده لطفعلی عسکرزاده (۱۲۹۹ ، بادکوبه)، مشهور به لطفی زاده یا لطفی ع زاده بنیان گذار نظریه منطق فازی و برکلی در کالیفرنیا است. در بخش یادکرد منابع اکثر متون فنی مربوط به منطق فازی نام او به صورت زاده ذکر می شود. وی از پدری ایرانی و مادری روس در بادکوبه متولد شد و از جنگ جهانی دوم به این سو مقیم ست. ی در کلمبیا با تدریس در زمینه «تئوری سیستم ها» کارش را آغاز کرد. سپس به تدریس در چند معتبر پرداخت. در سال ۱۹۵۹ به برکلی رفت تا به تدریس الکتروتکنیک بپردازد. از سال ۱۹۶۳ ابتدا در رشته الکتروتکنیک و پس از آن در رشته علوم کامپیوتر کرسی ی گرفت. پروفسور لطفی زاده دارای بیست و پنج ای افتخاری از های معتبر دنیاست، بیش از دویست مقاله علمی را به تنهایی در کارنامه علمی خود دارد و در هیأت تحریریه پنجاه مجله علمی دنیا مقام «مشاور» را داراست. وی یکی از پژوهشگرانی است که دارای بیشترین یادکرد (highly-cited) در مقالات علمی دنیا می باشد. با توجه به نقش منطق فازی در پیشرفت های نظری و عملی علم، نام پروفسور زاده در کنار فیلسوفان تاریخ علم ازجمله ارسطو (بنیانگذار منطق صفر و یک) و افلاطون ثبت شده است. او با فی زاده ازدواج کرده و یک دختر بنام استلا و یک پسر بنام نورمن زاده دارد. وی در سال ۲۰۰۹ موفق به اخذ نشان افتخار بنجامین فرانکلین گردید. (منبع: دانشنامه آزاد ویکی پدیا)
 مقاله رایگان مجموعه مقاله اصلی منطق فازی لطفی زاده رمز مقاله رمز مجموعه مقاله منطق فازی لطفی زاده : parsmodir.com بازی اندروید angry birds pop bubble shooter  از استودیو rovio entertainment می باشد که اینبار در سالگرد دوم انتشار بازی با محتوای جدید و مراحل با چالش های متنوع منتشر شده است.
گیم پلی بازی پاپ بابل شوتر با وجود پیروی از سبک شلیک به حباب ها مملو از چالش های مختلف می باشد که آن را از دیگر بازی ها هم سبک متمایز می سازد همانند  نسخه استلا شما باید با کنترل تیر کمان خود خود این بار به جای نشانه گرفتن به سمت راست بالای سر خود را هدف بگیرید و با توجه به رنگ توپی که در تیر کمان وجود دارد به توپ های هم رنگ شلیک کرده و با جمع آن ها امتیاز ب کنید. اما تفاوت این بازی در گیم پلی پازل گونه آن می باشدذ به طوری که شما باید تعداد مشخصی از خوک های موجود در سطح بازی را با استفاده از حرکتا محدود و مشخصی ساقط کنید.
اما بازی به این سادگی هم که فکر می کنید و گاهی خوک ها در سخت ترنی نقطه ممکن قرار دارند و شما باید برای دسترسی به آن ها هوشمندانه ترین هدف گیری ها را انجام داده تا بتوانید خوک هایی که در بالای توپ های رنگی قرار دارند را به پایین بکشانید. اما در این را موانعی بسیاری  وجود دارد برای مثال ممکن است یک شئ خارجی به طور ناگهانی وارد مسیر پرتاپ شما شده و مانع برخورد توپ به دیگر توپ های هم رنگ شود پس باید در کنار دقت در هدف گیری و توجه به رنگ هر توپ سرعت عمل خود و انجام سریع حرکات را به صورت هوشمندانه فراموش نکنید تا بتوانید بهترین امتیاز ممکن را در مرحله ب کنید.
گیم پلی بازی angry birds pop bubble shooter
angry birds pop bubble shooter
http://yazdapk.com/angry-birds-pop-bubble-shooter/ عجیب ترین شکایات مطرح شده در وبلاگ ترجمه اخبار ترکیه - در دنیا شکایات عجیب و غریبی به ثبت می رسند که برخی به فرجام می رسند و برخی نافرجام می مانند.
کشور نیز شاهد شکایات بسیار جالب و عجیب و غریبی است.

این هم برخی از عجیب ترین شکایات مطرح شده در :

- یک مرد اهل سان دیه گوی علیه شهرداری شکایتی را به مبلغ 5.4 میلیون دلار مطرح کرد.
دل. عجیب ترین شکایات مطرح شده در وبلاگ ترجمه اخبار ترکیه - در دنیا شکایات عجیب و غریبی به ثبت می رسند که برخی به فرجام می رسند و برخی نافرجام می مانند.
کشور نیز شاهد شکایات بسیار جالب و عجیب و غریبی است.

این هم برخی از عجیب ترین شکایات مطرح شده در :

- یک مرد اهل سان دیه گوی علیه شهرداری شکایتی را به مبلغ 5.4 میلیون دلار مطرح کر. angry birds transformers 1.2.13 – بازی انگری بیرد اندروید! angry birds transformers v1.2.13 – بازی پرندگان خشمگین ترانسفورمر اندروید همراه دیتا – تست شده و آفلاین آپدیت جدید ۱ دسامبر – december 1, 2014 angry birds transformers نسخه ی جدیدی از بازی معروف و پرطرفدار پرندگان عصبانی از استودیوی rovio برای اندروید است که چند ساعت پیش به صورت کاملا رایگان در گوگل پلی عرضه گردید و تصمیم گرفتیم در سریع ترین زمان ممکن ان را معرفی نماییم. داستان بازی از این قرار است که ربات های بیگانه به سمت جزیره ی شما حمله کرده اند و باید جلوی ان ها بایستید و ان ها را ز بین ببرید! در نسخه ی جدید پرندگان عصبانی فکر نکنید که با شخصیت های جدید مواجه خواهید شد خیر ؛ بلکه دارای گیم پلی ای جدید با داستانی فوق العاده است که بدون شک برای بار دیگر شما دوستداران بازی های انگری بیرد را به وجد می اورد. برخی از ویژگی های بازی angry birds transformers اندروید : * جمع اوری انواع قهرمانان مختلف با توانایی های خاص * انواع مختلفی از وسایل نقلیه مختلف اتومبیل، کامیون، تانک و یا هواپیما * دریافت سلاح های قوی تر و توانایی های جدید برای هر ترانسفورماتور! * بازی در انواع محیط ها و مکان های مختلف و متنوع * دارا بودن گرافیک اچ دی به همراه کنترلرهای عالی + صداگذاری مهیج بازی angry birds transformers هم اکنون در گوگل پلی دارای امتیاز ۴.۷ از ۵.۰ است که ما در اندروید-ای آر جدیدترین و ا ین نسخه ی ان را خدمت شما بازدیدکنندگان گرامی معرفی می کنیم و امیدواریم مورد پسندتان واقع گردد. توجه داشته باشید که : بازی angry birds transformers آفلاین است ولی برای برخی از ویژگی های بازی نیاز به اینترنت می باشد. تغییرات نسخه ی v1.2.13 : * اضافه شدن ویزگی های جدید * رفع مشکلات و بهبود گرافیک سلام دوستان خوبم دیروز که داشتم توی وبلاگ دوستانم میگشتم توی وبلاگ سونیک جوووووووووووووون یه مطلبی دیدم و اون مطلب منو به یاد یک چیزی انداخت و اون هم برنده شدن سونیا جون توی المپیاد بود خب منم میخوام این قبولی رو بهش تبریک بگم
سونیا جونم دوست عزیزم من این قبول شدن رو بهت تبریک میگم امیدوارم در همه ی پستی و بلندی های زندگیت راه درست رو انتخاب کنی و همیشه مثل الآن سر بلند باشی و دوستان عزیزم سونیک،مانیک،کریستال، ،امی،لبانن،تی ،مینا،سونیا*هر دوتا*،(توی مدرسه و همچنین دوستان مهربونم توی دنیای مجازی(بهترین دوستام ،پرنسس امی رز،کریستال،درین،اذین*خیاااار جونم زهرا جونم،دایانا،شاینی،بلوم،استلا و سونی برای همه ی شما آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم من امیدوارم همیشه راه درست رو انتخاب کنید همیشه سربلند و پیروز باشید و با پیروزی هاتون ایران رو کشوری سربلند و با قرور ید اینم یه ع مخصوص خخخخخ
دوست شما:silver امیدوارم همیشه با هم دوست باشیم
راستی دوستان خوبم نگید یادش رفته ادامه ی داستان رو میذاره تا تعداد نظرات پست قسمت هفتم داستانم 20 تا نشه متاسفانه نمیتونم بذارم فقط یه چیزی بگم توی قسمت های دیگه اتفاقات زیادی مفته فعلا باااااااای آیا فرزندان بازیگران نیز به اندازه خود آن ها جذاب هستند و می توانند محبوب شوند؟ ساخت های سینمایی متعدد و تولید آثار گوناگون، باعث شده که بازیگران زیادی در این مرکز به کار گرفته شوند. همین امر سبب گشته که ارتباط آن ها با یکدیگر بیشتر شود و برخی از آن ها با هم ازدواج نمایند. فرزندانی که در این نوع خانواده ها به دنیا می آیند، شانس بسیار زیادی برای موفقیت در زندگی دارند. شهرت اولیه آن ها به واسطه پدر و مادر پر آوازه شان شکل می گیرد، اما این تازه آغاز راه است. این سوال پیش می آید که آیا فرزندان بازیگران نیز به اندازه خود آن ها جذاب هستند و می توانند محبوب شوند؟ ما در این مقاله قصد داریم 11 فرزند دختر مشهورترین بازیگران هالیوود را به شما نشان دهیم. پیشنهاد می دهیم تصاویر را ببینید و خود پاسخ سوال مطرح شده را بی د. سیستین استالونههارلی کوئین اسمیت هارلی کوئین اسمیت eliot.jpg ایلیوت سامنر هیلی اسکات مادرز هیلی اسکات مادرز سیستین استالونه سیستین استالونه کاریس زتا داگلاس کاریس زتا داگلاس پاریس مایکل کاترین ج ون پاریس مایکل کاترین ج ون لیلی ساستری اتکینسون لیلی ساستری اتکینسون آیریس لا آیریس لا جورجیا می جگر جورجیا می جگر لوسی دویتو لوسی دویتو روئی کراویتز روئی کراویتز stella.jpg استلا باندراس گریفت   bubble witch 3 saga - بازی موبایل جادوگر حباب ها 3(95/11/16) تغییرات:به روز رسانی به نسخه 2.1.4bubble witch 3 saga نام نسخه سوم و جدیدی از سری بازی هایی به همین نام می باشد که دارای سبک پازل می باشد و توسط استودیوی مطرح king ساخته و برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. استلا و ...
bubble witch 3 saga - بازی موبایل جادوگر حباب ها 3 ...مطالب مرتبط: the forgotten room - بازی موبایل اتاق فراموش شده dexter slice - بازی موبایل د تر mr.catt - بازی موبایل آقای گربه marble duel - بازی موبایل دوئل مرواریدها gears - بازی موبایل چرخ دنده ها fruit nibblers - بازی موبایل نیبلر gardenscapes - new acre - بازی موبایل باغداری frozen free fall: icy s - بازی موبایل گلوله یخی perchang - بازی موبایل پرچنگ sheep in dream - بازی موبایل در رویا لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم فرستادن به del.icio.us
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! bubble witch 2 saga v1.69.2 + mod - بازی موبایل جادوگر حب 2(96/3/28) تغییرات:به روز رسانی به نسخه 1.69.2شما با یک بازی بسیار زیبا و سرگرم کننده در سبک بازی بسیار معروف و محبوب candy crush  می باشد که توسط شرکت سازنده cand crush  نیز برای سیستم عامل انروید منتشر شده است. استلا و گربه اش به کمک ...
bubble witch 2 saga v1.69.2 + mod - بازی موبایل جادوگر حب 2 ...مطالب مرتبط: what's the phrase - بازی موبایل حدس عبارت air control 2 - premium - بازی موبایل کنترل ترافیک هوایی laserbreak pro - بازی موبایل نشانه گیری با لیزر spellfall- puzzle adventure - بازی موبایل طلسم پازل ها hellraid: the escape - بازی موبایل فرار از جهنم candy crush soda saga - بازی موبایل آب نبات های له شده حماسه سودا monument valley - بازی موبایل دره یادبود scramble with friends - بازی موبایل حدس کلمات machineers - بازی موبایل ربات ها gnomies - بازی موبایل حل معما لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم فرستادن به del.icio.us
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! نقاشی • هنرهای تجسمی سبک شناسی: مینیمالیسم ۱۳۹۴/۰۷/۱۳توسط سارا بختیارى
هنر مینیمال (هنر کمینه گرایی) یا مینیمالیسم مکتبی تجریدی در نقاشی و مجسمه سازی است که هرگونه بیان شخصی در آن حداقل نگه داشته می شود. با این هدف که به هر محصول، حضوری کاملا  بی طرف اعطا کند. نتیجه این مکتب آثاری ساده هستند که حداقل محتوا و مضمون را در بردارد. محوریت اصلی مکتب، تجلی یا ابراز هنرمند نیست؛ بلکه واقعیت آن واسطه یا همان مواد به کار گرفته شده در اثر است. به بیانی دیگر یک اثر هنری به هیچ چیز غیر از خودش رجوع داده نمی شود. همان طور که نقاش مینیمالیست فرانک استلا گفته است: «آنچه که می بینید همان است که می بینید، نه بیشتر و نه کمتر.» هنر مینیمال در اوا دهه ۵۰ میلادی متولد و به طور فراگیر در دهه های ۶۰ و ۷۰ شکوفا شد. همچنین با عناوین اِی بی سی آرت، هنر لفظی، لیتِرالیسم، ریداکتیویسم (تقلیل دهندگی) و هنر پس زننده شناخته می شود. آغاز در طول دهه ۵۰ میلادی در ، ا پرسیونیسم تجریدی (ابسترکت ا پرسیونیسم) هنری غالب محسوب می شد. هنرمندان این مکتب، در آثارشان بیشتر به بیان احساسات شخصی می پرداختند. یکی از شاخه های محبوب ابسترکت ا پرسیونیسم، نقاشى کنشى (action painting) نامیده می شد، شیوه ای که در آن رنگ بدون ایده قبلی ، بر روی بوم چکانده، پاشیده یا به صورت لکه گذاشته می شود. در ابتدای دهه ۶۰ میلادی، جدیدی پدیدار شد؛ هنر مینیمال. هنرمندان مینیمالیست که نقاشى کنشى و همچنین ابسترکت را بیش از حد شخصی، پرمدعا و غیرواقعی یافته بودند، این نظریه را که اثر باید انعکاس بیان و حالات شخصی آفریننده اش باشد را نفی د، در عوض، این نقطه نظر را پیش گرفتند که اثر نباید به هیچ چیز غیر از خودش معطوف باشد. هدف آنها تبدیل کارشان به آثاری عینی، بی ح و غیر قابل رجوع به هنرمند بود. red green blue - ellsworth kelly -1964red green blue – ellsworth kelly -1964 از اولین نقاشان به نوعی گره خورده با مینیمالیسم (پیش نقاش ابسترکت اکپرسینیسم) باید از فرانک استلا نام برد. استلا در نگاه اول، بی درنگ مینیمالیست را نقاشی سیاه (black painting) نامید. شیوه ای که در آن بوم کاملا سیاه رنگ گذارى و تنها خطوطى بسیار باریک سفید مانده و در نهایت این ترکیب باعث ایجاد کنتراست در اثر می شد. لحظه تاریخی این نمایشگاه گروهی ساختار اولیه (primary structures) بود که در سال ۱۹۶۶ در موزه یهودیان (jewish museum) در نیویورک برگزار شد که به نقش بستن هنر مینیمال بر نقشه تاریخ هنر انجامید. اه قصد هنرمندان مینیمالیست این بود که بازدیدکنندگان را با یک واکنش سریع و به کلی تجسمی مواجه کنند و اجازه دهند تا عمیقا کیفیت رنگ، فرم، تصویر و فضا را تجربه کنند. این سبک در جستجوی رمزگشایی هنر و بازگو شاخصه های بنیادی آن بود. در نظر آنها واسطه (مدیا) و مواد اثر حقیقت آن بود و این دقیقا چیزی بود که هنرمند در پی به تصویر کشیدنش بود. در این دوره، این فلسفه زیباشناسی خالص، حرکتی بس انقل به حساب می آمد. donald judd - 1971donald judd – 1971 در راستای رسیدن به این هدف، در صدد برآمدند تا تمام اشاره ها و الهامات بیان شخصی را از اثر حذف کنند، مانند: ترکیب بندی پیچیدگی فرم درون مایه پیوند های استعاری، سمبولیسم (نشان پردازی)، اشارات معنوی و فرا معنوی تمثال، مرجع یا پیوند مفهوم، عاطفه، احساس تفسیر اجتماعی عناصر آثار سنتی هرگونه نشان از بیان شخصی هنرمند، اشارهٔ او به مطلب یا تفکر پردازشگر از آن به بعد، تمام انتخاب هنرمند ریشه در قصد او برای حضوری حقیقی بخشیدن به اثر بود: استفاده از وحدت در فرم های هندسی، به نوعی که نه با داستان سرایی اشتباه گرفته شود، نه با ای برای نمایش دنیای بیرونی. استفاده از چرخه ٔ تک فام رنگ های اصلی ، به گونه ای که اصلى ترین و خنثی ترین باشند، رنگ به عنوان وسیله ای برای بیان ح یا احساس با کار گرفته نمی شد، بلکه به سادگی وسیله ای بود برای ترسیم و معین فضا. استفاده از ابزار و مواد ساده، صنعتی، ساخت کارخانه یا یداری شده و یا تولید انبوه شده، به گونه ای که فقدان نشان و اثر شخصی هنرمند دیده شود. این مواد مدرن همچنین ابزار قدیمی هنرمند را به چالش می کشیدند. مواد خام یا بدون دگرگونی باقی می ماندند و هیچ گونه سمبل و نشانه یا چیز دیگری نبودند. هنرمندان مینیمالیست مضامینی آف د که معمولا در آنها مرز بین نقاشی و مجسمه سازی محو می شد، اما در اینجا این دو را به طور مجزا مورد بررسی قرار داده ایم: مجسمه sol-lewitt-two-open-modular-cubes-half-off-525x317two open modular cubes/half-off – sol lewitt -1972 مجسمه های مینیمالیست به طور عمده بر روی چگونگی درک بیننده و رابطه میان تفاوت اثر و اجزا آن و در نهایت کلیت آن معطوف بودند. در راستاى بیرون کشیدن ماهرانه تضادها و تفاوت ها در رابطه با اشیا شیوه چیدمانی پشت سرهم و به غایت ساده و هندسی به عنوان مثال چندین مکعب بود. این مجسمه ها بیننده را تشویق می د تا به فضا آگاهی یابد. اثر هنری با دقت و وسواس، بر روی دیوار، در گوشه ها یا مستقیما بر روی کف نمایشگاه، به گونه ای چیده شده بود تا بر معماری فضا تاکید کرده باشد. با حذف پایه یا محوری که مجسمه برروی آن قرار گرفته بود، مجسمه سازان به دنبال حذف مجسمه سازی سنتی و همیشگی بودند. مجسمه سازی مینیمالیست به نشر فضای مشترک با هدف ساده دیگر اشیاء در دنیاى هنر پرداخت. بدون گذاشتن مرز بین مخاطب و اثر هنری، بیننده مجبور بود تا رابطه اش را با اثر تجدید نظر کند. بینندگان اکنون می توانستند با قطعه ای در سطح و اندازه خودشان، کنش متقابل داشته باشند، به آن نزدیک شوند، از آن دور شوند، در اطراف آن بچرخند و حتی گاهی بر روی آن بایستند. artwork_images_706_684658_tony-smith-525x452free ride – tony smith – 1962 این هنرمندان مواد اولیه صنعتی، پیش ساخت یا تولید انبوه شده از جمله فایبرگلاس، پل ی گلس، پلاستیک، ورقه های ف ی، تخت چندلا و آلومینیوم را ترجیح می دادند. از طرفى استیل، شیشه، چوب و سنگ موادى شناخته می شدند که به نوعى اثر را به آفریننده اش ارجاع می دادند، بدین علت در راستای مجموعه هنرمند قرار نمی گرفتند. مواد خام نگاه داشته می شدند یا به ندرت پردازش می شدند. نتیجه اشیایی بودند که کاملا بى طرف انگاشته می شدند. اشیایی که مستقیما با فضایی که کرده بودند آمیخته می شدند و متقابلا برروى یکدیگر اثر می گذاشتند. اشیایی که بازگوی هرچیزی در مورد خودشان بودند غیر از خالقشان، اشیایی که موضوع بحثشان بیننده بود. از مجسمه سازان معروف دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی می توان به اسامى زیر اشاره کرد: کارل آندره دن فلوین دونالد جاد سل لویت رابرت موریس تنی اسمیت نقاشی “shoot”, by kenneth noland (1964)shoot – kenneth noland – 1964 مانند مجسمه سازان این سبک، نقاشان مینیمالیست کوشیدند تا آثاری خلق کنند که به علت حضور فیزیکی خود اثر دیده شوند و به خاطر ارزش ظاهری که دارند، تحسین شوند. این نقاشان به طور معمول، تأکیدشان بروی لبه تند و تیزه تمایز رنگ و کنتراست بود، آنها به وسیله به هم پیوستن فرم های هندسی، غالبا در الگوهای تکرارشونده، سطوح تخت و دو بعدی خلق می د. the marriage of reason and squalor, ii - frank stella - 1959the marriage of reason and squalor, ii – frank stella – 1959 سطوح رنگی به طور کلی جامد و دست نخورده باقی می ماندند، رنگ ها ترکیب نشده مستقیما از تیوب بر روی سطح گذاشته می شدند، تخته ترکیب رنگ همیشه رنگ های محدودی را شامل می شد. هنرمندان مینیمالیست با کاربرد خطوط ساده، رنگ های بی روح، فرم های هندسی و بوم های شکل داده شده، سطح و بوم را چنان با هم ترکیب د که این دو در نهایت غیر قابل تفکیک به نظر می رسیدند. از نقاشان معروف دهه های ۶۰ و٧٠ میلادی می توان هنرمندان زیر را نام برد: السوُرث کلی کنت نُلند رابرت ریمن فرانک استلا هنر مینیمال امروز در اوا دهه ۶۰، مینیمالیسم به عنوان یک به تدریج از هم گسیخت و فعالانى که نقش مهمی در پیشبرد و درخشش این داشتند راه خویش را در جهات متفاوتی پیش گرفتند. با این حال منتقدان موافقند که مینیمالیسم، معما یا نقطه عطفى را در تاریخ مدرنیسم پیش کشید و همچنان تا به امروز پدیده ای تاثیر گذر باقی مانده است. 3 برگرفته از: understandingminimalism
اول از همه یه خسته نباشید می گم به اونایی که با نظرات دلگرم کنندشون منو خوشحال د . و اونایی که خواننده ی همیشگی این وب هستن . و اون عزیزانی که دوست دارن مطالب قدیمی ترو بخونن می تونن از "آرشیو مطالب" استفاده کنند . چاکر شما استلا بلایت 7 فروردین 1390 روز ها پشت سر هم می گذرند و من با فکر شروع دوباره ی مدرسه دچار ح توقع می شم . توقع هی زیادی که اطرافیانم ازم دارن . یادم می یاد یه بار اول بودم املامو شدم 18/5 . مامان تا دو روز افسرده شده بود . ای بابا . مامان بابا ی مریم هیچ وقت خونه نیستن و کاری هم به کار نمره هاش ندارن . هرچند خودش خیلی درس خونه . من و سما و همین مریم بهترین شاگردای کلاسیم . خب این همه مقدمه چینی تا بگم امروز یه اتفاق خیلی بد افتاد . صبح که بیدار شدم هیشکی خونه نبود . همه دنبال کاراشون بودن . فقط صدای خانم می آمد . سعی خیلی آهسته پله هارو پایین برم ولی پام رو پاچه ی شلوارم گیر کرده و سه چهار تا پله رو به جای اینکه با پا بیام پایین با مخ اومدم . و پایین پله ها خانم رو دیدم که خیلی عصبانی بهم توپید : - مگه پا نداری که با سر پله هارو می یای پایین ؟ نگا کن ! شلوارت چرا پارس ؟ موهای بیگودی پیچیده شده و لباس خواب سفید خانم دیگه برامون عادی شده بود . گفتم: - علیک سلام . ببخشید . پام گیر کرد به پاچه شلوارم . هم شلوارم شد و هم شما بیدار شدید و لی خانم فکر نمی کنید ساعت 10 برای بیدار شدن یکم دیر باشه ؟ - به تو چه ؟ برو صبحونه درست کن که امروز اصلا هال و حوصلشو ندارم . با خودم گفتم : - چه خوب ! دیگه از تکراری همیشگی خبری نیست . اسم صبحانه های خانم رو گذاشته بودیم تکراری همیشگی . در کل ظهرش من از دست غرغر های گاه درست و گاه بیچای خانم راحت شدم و رفتم تا ید ها رو از دست مامان بگیرم . گوشت مرف ماهی سبزی و ... . همه ی اینها نیاز به چیده شدن در یخچال یا ک نت داشت . کاری که مامان دیگه ازش آسی شده بود . بس که خانم موقع چیدن مواد خوراکی از جاشون ایراد می گرفت . همه تو خونه بودیم که نزدیکای ساعت چهار یکی زنگ زد . مامان با لحنی خسته گفت : - شیما مادر .... - رفتم . درو که باز با یه صحنه ی عجیب رو به شدم . خانم خاک پور ، یکی از خیرین با کلاس ولی چادری پروشگاه بود . یه لحظه خونه اومد جلو چششم . لباسا های اتو نکشیده روی دسته مبل ، مواد غذایی کف آشپزخونه ، پیژامه ی راه راه بابا و خانم که بیگودی های موهاشو باز نکرده بود . و من تو این شرایط یادم رفته بود به مامان بگم که صبح خانم پورخاک زنگ زد و گفت می خواد بیاد ! وای مامان چه قدر عصبی می شد . از پنجره خانم خاکپور رو دیدم که داشت مسیر طولانی حیاط تا خونه رو طی می کرد . پ تو آشپزخونه و داده زدم : - مامان ! خانم خاکپور دم دره ! رنگ مامان مثه گچ شد . - تو ... تو که درو باز نکردی ها؟ - چرا . - وای . بچه تو چه قدر خنگی ! مگه وضع خووه رو نمی بینی ؟ بیچارت می کنم ! مامان حق داشت اونجوری تهدیدم کنه . همه با شنیدن این خبر به ولوله افتادن . هر کاری می کرد . یکی لباسارو رو بند پهن می کرد و اون یکی گرد گیری می کرد . خووه مرتب شد ولی نه در شان خانم خاکپور باکلاسو پولدار . خب ی دونید همه ی آبروی رفته ی مامان تقصیر من بود . بعد از رفتن خانم خاکپور همهمون خدا رو شکر کردیم که اون روز ید کرده بودیم . خدایا . آدم با شکم خالی چه طوری خوابش می بره ؟! آنتالیا نام مرکز آنتالیا می باشد و از مهمترین شهر های ترکیه می باشد . آنتالیا به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی ترکیه می باشد . در آنتالیا بلوارهای فراوان و زیبا با لنگرگاه ها و درختان نخل خودنمایی می کند .   آب و هوای آنتالیا به طور کلی مدیترانه ای بوده و دارای آب و هوای تابستان گرم و خشک می باشد و در زمستان معتدل و بارانی می باشد و برا. زندگی تلخ من قسمت ششم نوشته شده توسط استلا اون شب تازه از شر عرفان خلاص شده بودم که یوهو با صدای جیغ صورتی مایل به بنفش از جا پ . - آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی! فوری ربدوشامبرمو پوشیدم و از پله ها رفتم پایین . دم در اتاق صحنه خیره کننده ایی دیدم . .................... مامان پیش بود و عروس گلم ، عروس گلم می کرد!!.................... ................................................................................................................................... اون شب یه دختر با چشم های خا تری و یه پسر به چشم های تیره به دنیا اومدن . دختر و پسری که مامان بزرگشون اسمشونو گذاشت " نرگس و احسان " . ......................................................................................................................................... سه سال بعد ... ......................................................................................................................................... دینگز دینگز ... دی دی دینگز دینگز . - الو ؟ - خانم ارغوان اصلانی ؟ - بله . شما ؟ - خانم مومن زاده تصادف . - چی ؟ کی ؟ بچه هم همراش بوده ؟ الان کجاست ؟ - بیمارستان شفق . بوق ... بوق ... بوق ... . - الو ؟ سر کار گذاشتی ؟ الو !!!!!!!!!! فوری روی تی م مانتو پوشیدمو و شالمو سرم . اون قدر هول کرده بودم که اصلا نفهمیدم موهامو درست ن و و ارزون ترین مانتومو پوشیدم . ( البته واسه یدنش 800 تومن داده بودم ) ... -ببخشید . خانم مومن زاده اینجا بستری ین ؟ - اممم . بله . - کجان ؟ حالش خوبه ؟ - انتهای سالن . دست چپ . سی سی یو . - چی ؟ سی سی یو چی کار می کنه ؟ بچه هم باهاش بود ؟ - نخیر . دویدمو رفتم پشت شیشه های سی سی یو . یک کم که نشستم دیدم بهتره به اردلان خبر بدم واسه همین بهش زنگ زدم و در حالی که داشتم از نگرانی می مردم با ح ی خشک و جدی گفتم - الو اردلان ! تجادف کرده . بیمارستان شفق . و تلفنو قطع . ......................................................................................................................................... از بیمارستان مرخص شد. اما چشمش را جاگذاشت . آه . بله . سالم سالم بود و فقط دیگه نمی تونست ببینه . یه روز ،حدودا 4 ماه از کوری گذشته ، رفتم خونه اردلان اینا . درو باز و دنبال گشتم . - سوسی . سوسی . - الله اکبر . الله اکبر . - چی ؟ فارسی لطفا . صدات بدجوری رفته رو مخم . - ارغوان تویی ؟ این چه حرفیه می زنی ؟ استقفر الله ! - نه پ! .. - خوب . بیا بشین یه چیزی بخور . - تو خونه ی شما که چیزی پیدا نمی شه ! - به لطف خدا اردلان یه کار بهتر پیدا کرده و منم توی مهد کودک کار می کنم . - زکی ! کی به یه دختر کور کار می ده ؟ حالا بگذریم . نرگس و احسان کجان ؟ ایی . زشت ترین اسمای دنیا ! - مامان اومد دنبالشون با هم رفتن پارک . - بازم به مامان . اگه اون نیاد که بچه ها دق می کنن تو خونه ! اونا الان سه سالشونه ! - بفرماید شیرینی . - چرا بحثو عوض می کنی ؟ دینگ ... دینگ . - اِ ! اردلانه . برم درو باز کنم . - نه تورو خدا ! می زنی یه چی رو می ندازی ! خودم می رم . - سلام داداش . اومدم اینجا در مورد یه موضوعی حرف بزنم . - علیک سلام . چه موضوعی ؟ - در مورد ه . ببین الان کور شده . نمی تونه کارای خونه رو ه و به بچه ها برسه . خواهر عرفان ... - بس کن ! خیلی هم خوبه ! من راضی یم . بعدم با کمک مامان کارا راحت تر پیش می ره . تازه خدا هم کمک می کنه . اتز وقتی بابا مرده مامان خیلی تنهاست . واسه پر وقتش می یاد اینجا و بچه هارو سرگرم می کنه . بعضی روزا هم می ره بسیج . - مامانم خل کردید. همین مونده ارسلانو هم خل کنید . - من خل شدم آبجی . خیلی وقته . - ارسلان تو اینجا چی کار می کنی ؟ - من گفتم بیاد . - واسه چی . ؟ چرا باید بگی بیاد اینجا ؟ ! - واسه خواستگاری . دختر حاج آقا فتوحی دختر خیلی خوبیه . - ایی . توهم ! مسکه تنها موندم . اما اشکال نداره . فقط کارت عروسیتو واسم نفرست . حوصه لم تو این عروسیا که همش مولودی و صلواته به هم می خوره . اَه ! ........................................................................................................................................ پایان قسمت ششم . ................................................................................................................................... این گل واسه اون گلی که اگه بیاد دنیا گلستون می شه . زندگی تلخ من قسمت چهاردهم بیست سال بعد از ماجرا بیست سال از وقتی که اردلان را گرفته اند می گذرد . نرگس و احسان که حالا 31 سال دارند هر کدام صاحب دو فرزند هستند . هیچ یک از ما اردلان رو فراموش نکردیم اما بالا ه هر زخمی خوب می شه اما جاش می مونه. خب راستش یکم زیادی رفتم جلو و برای همین می خوام اندکی اطلاعات از خانواه ی کنونیمون بهتون بدم نرگس دو دختر 1 و 4 ساله داره که اسماشون راحیل و شکیباست . و احسان هم 2 تا بچه داره . متین 2 ساله و شیما 7 ساله . آقا مهدی و ریلا هم دو عضو جدید خانواده اند که خودتان می توانید بفهمید که هستند . راستش اون روز در دفتر خاطراتم نوشتم : - حالا دیگر 49 سال دارم . دیروز اولین تار موی سفیدم را پیدا و بعد با عصبانیت کندمش. تازه چند خط ریز کنار چشم هایم به وچود آمده . آه . چلوی آینه به خودم گفتم : - ارغوان اصلانی ! دیگر پیر شدی ! اوه . منو پیری ؟ قبل از اینکه مسلمون شم احساس می خانم پیر و جذ می شوم . .واه واه . چه فکر مسخزه ایی ! ساعت 7 است و مهمان ها ی تولد 7 سالگی شیما پایین نشسته اند . وقتی احسان و نرگس به دنیا اومدن مامان گفت : - مادربزرگ شدن چه حس خوبی است ! و وقتی شیما به دنیا اومد هم همین جمله را گفت . می دانید او بنیه قوی ایی دارد . اگر من مادربزرگ بودم و نمی توانستم نوه هایم را ببینم از قصه دق می . اما موضوع فقط همین نیست . بزرگ شدن بچه هایش را هم ندید . می دانست موهای نرگس قرمز است ولی هرگز ندید که چه طور یک بار موهایش را با رنگ مو سبز کرد ! او متوجه ی ش تگی دست های احسان هم نشد . و متوجه ی پیر شدنش هم نشد ! چه خوب ! چه خوب که هنوز نفهمیده اغلب موهایش سفید شده اند . هرچند اون اوایل چند تار موی سفیدش لابه لای موهای پر پشت و قرمزش دیده نمی شد .دیگر بس است . مهمان ها پایین اند . هرچند که ما خانواده ی پر جمعیتی نیستیم ولی خانواده ی ریلا که پر جمعیت است ! .................................................. دفتر را بستم و رفتم پایین پله ها را پایین می آمدم که ... - اوه ! خدایا ! اردلان ؟ تو .. تویی ؟ من .. من ... ................................................. چشم هایم را که باز اولین چیزی که دیدم چهره ی آشفته ی نرگس بود که آب قند هم می زد و بهم نگاه می کرد . - ! دیدید ؟ بابام ! بابام اومده ! یوهو پاشدم . - چی ؟ بابات ؟! یک جوری این جمله را گفتم که انگار نه انگار که اولین نفر بودم که اردلان رو با لباس های خیس جلوی در پشتی دیدم ! ............................................ تولد که تموم شد ، ما موندیم و کلی ظرف نشسته و ... اردلان . سر از پا نمی شناخت . و بچه ها مثل اونایی که جن دیدن به اردلان نگاه می . ریلا روسری اش را برداشته بود و با کم رویی و گونه هایی سرخ پاسخ سوال های متعدد اردلان رو می داد. اون شب ، بهترین شب و البته آ ین شب عمر من . برگرفته از دفتر خاطرات ارغوان اصلانی ، دختری که از اعماق ذهنم بیرون آمد . 1393/6/5 استلا بلایت به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست خاطرات زندان : گزیده ای از ناگفته های زندایان رژیم پهلویغیاثیان سعید اهمال کاری: بررسی علل و راه کارهای درمانآقاتهرانی مرتضی - ماخذشناسی و استفاده از کتابخانه و منابع الکترونیکی در اینترنتانوار، پروین ﴿استعلامی ﴾ شاداب سازی محیط کتابخانه های عمومیابراهیم افشار، نگار فاضلیبزرگ ترین فریضهمصباح یزدی محمد تقی - سوران سر همی جواد -. bubble witch 3 saga v4.3.6 + mod - بازی موبایل جادوگر حباب ها 3(96/12/3) تغییرات:به روز رسانی به نسخه 4.3.6bubble witch 3 saga نام نسخه سوم و جدیدی از سری بازی هایی به همین نام می باشد که دارای سبک پازل می باشد و توسط استودیوی مطرح king ساخته و برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. استلا و گربه هایش برای دور ارواح ی که سرزمین شان را آلوده کرده اند به کمک شما احتیاج دارند تا به سرزمین آن ها سفر کنید و قدم در این ماجرای هیجان انگیز ترکاندن حباب ها بگذارید. بازی شامل مارحل چالش برانگیز و چازل ها یمتنوع برای حل می باشد که میتواند شما را حس سرگرم کند. در پایین ...

مطالب مرتبط: the forgotten room - بازی موبایل اتاق فراموش شده dexter slice - بازی موبایل د تر mr.catt v1.5.0 + mod - بازی موبایل آقای گربه gears - بازی موبایل چرخ دنده ها fruit nibblers v1.22.3 + mod - بازی موبایل نیبلر gardenscapes - new acre v2.2.2 + mod - بازی موبایل باغداری frozen free fall: icy s v2.5.5 + mod - بازی موبایل گلوله یخی perchang - بازی موبایل پرچنگ sheep in dream - بازی موبایل در رویا don't starve pocket edition - بازی موبایل از گرسنگی نمیر دسته بندی: » موبایل » بازی » آموزشی, سرگرمی » پازل
برچسب ها: android, android 2.1, android 7.0, android market, google play, htc, mobile, motorola, samsung, sony, موبایل, هواوی, گوگل پلی, اچ تی سی, اندروید, سونی, سامسونگ, شیائومی
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! bubble witch 3 saga v3.3.2 + mod - بازی موبایل جادوگر حباب ها 3(96/6/17) تغییرات:به روز رسانی به نسخه 3.3.2bubble witch 3 saga نام نسخه سوم و جدیدی از سری بازی هایی به همین نام می باشد که دارای سبک پازل می باشد و توسط استودیوی مطرح king ساخته و برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. استلا و گربه هایش برای دور ارواح ی که سرزمین شان را آلوده کرده اند به کمک شما احتیاج دارند تا به سرزمین آن ها سفر کنید و قدم در این ماجرای هیجان انگیز ترکاندن حباب ها بگذارید. بازی شامل مارحل چالش برانگیز و چازل ها یمتنوع برای حل می باشد که میتواند شما را حس سرگرم کند. در پایین ...

مطالب مرتبط: the forgotten room - بازی موبایل اتاق فراموش شده dexter slice - بازی موبایل د تر mr.catt v1.5.0 + mod - بازی موبایل آقای گربه gears - بازی موبایل چرخ دنده ها fruit nibblers v1.22.3 + mod - بازی موبایل نیبلر gardenscapes - new acre v1.8.0 + mod - بازی موبایل باغداری frozen free fall: icy s - بازی موبایل گلوله یخی perchang - بازی موبایل پرچنگ sheep in dream - بازی موبایل در رویا don't starve pocket edition - بازی موبایل از گرسنگی نمیر دسته بندی: » موبایل » بازی » آموزشی, سرگرمی » پازل
برچسب ها: android, android 2.1, android 7.0, android market, google play, htc, mobile, motorola, samsung, sony, موبایل, هواوی, گوگل پلی, اچ تی سی, اندروید, سونی, سامسونگ, شیامی
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! bubble witch 3 saga v4.5.9 + mod - بازی موبایل جادوگر حباب ها 3(97/2/13) تغییرات:به روز رسانی به نسخه 4.5.9bubble witch 3 saga نام نسخه سوم و جدیدی از سری بازی هایی به همین نام می باشد که دارای سبک پازل می باشد و توسط استودیوی مطرح king ساخته و برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. استلا و گربه هایش برای دور ارواح ی که سرزمین شان را آلوده کرده اند به کمک شما احتیاج دارند تا به سرزمین آن ها سفر کنید و قدم در این ماجرای هیجان انگیز ترکاندن حباب ها بگذارید. بازی شامل مارحل چالش برانگیز و چازل ها یمتنوع برای حل می باشد که میتواند شما را حس سرگرم کند. در پایین ...

مطالب مرتبط: the forgotten room - بازی موبایل اتاق فراموش شده dexter slice - بازی موبایل د تر mr.catt v1.5.0 + mod - بازی موبایل آقای گربه gears - بازی موبایل چرخ دنده ها fruit nibblers v1.22.3 + mod - بازی موبایل نیبلر gardenscapes - new acre v2.3.2 + mod - بازی موبایل باغداری frozen free fall: icy s v2.5.5 + mod - بازی موبایل گلوله یخی perchang - بازی موبایل پرچنگ sheep in dream - بازی موبایل در رویا don't starve pocket edition - بازی موبایل از گرسنگی نمیر دسته بندی: » موبایل » بازی » آموزشی, سرگرمی » پازل
برچسب ها: android, android 2.1, android 7.0, android market, google play, htc, mobile, motorola, samsung, sony, موبایل, هواوی, گوگل پلی, اچ تی سی, اندروید, سونی, سامسونگ, شیائومی
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! bubble witch 3 saga v4.4.2 + mod - بازی موبایل جادوگر حباب ها 3(96/12/29) تغییرات:به روز رسانی به نسخه 4.4.2bubble witch 3 saga نام نسخه سوم و جدیدی از سری بازی هایی به همین نام می باشد که دارای سبک پازل می باشد و توسط استودیوی مطرح king ساخته و برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است. استلا و گربه هایش برای دور ارواح ی که سرزمین شان را آلوده کرده اند به کمک شما احتیاج دارند تا به سرزمین آن ها سفر کنید و قدم در این ماجرای هیجان انگیز ترکاندن حباب ها بگذارید. بازی شامل مارحل چالش برانگیز و چازل ها یمتنوع برای حل می باشد که میتواند شما را حس سرگرم کند. در پایین ...

مطالب مرتبط: the forgotten room - بازی موبایل اتاق فراموش شده dexter slice - بازی موبایل د تر mr.catt v1.5.0 + mod - بازی موبایل آقای گربه gears - بازی موبایل چرخ دنده ها fruit nibblers v1.22.3 + mod - بازی موبایل نیبلر gardenscapes - new acre v2.3.2 + mod - بازی موبایل باغداری frozen free fall: icy s v2.5.5 + mod - بازی موبایل گلوله یخی perchang - بازی موبایل پرچنگ sheep in dream - بازی موبایل در رویا don't starve pocket edition - بازی موبایل از گرسنگی نمیر دسته بندی: » موبایل » بازی » آموزشی, سرگرمی » پازل
برچسب ها: android, android 2.1, android 7.0, android market, google play, htc, mobile, motorola, samsung, sony, موبایل, هواوی, گوگل پلی, اچ تی سی, اندروید, سونی, سامسونگ, شیائومی
لینک های مفید: ید کارت شارژ, شارژ مستقیم, پرداخت قبض, ید آنتی ویروس, ید لایسنس آنتی ویروس, تبلیغات در اینترنت, تبلیغات اینترنتی
© حق مطلب و تصویر برای پی سی محفوظ است لینک دائم
همین حالا مشترک این پایگاه شوید! مقاله بازیگری و سبکها مقدمه: بازیگری قدمتی به خلقت انسان دارد . از زمان خلق بشریت بازیگری به عنوان حسی غریزی (حس تقلید انسان از پیرامون خود ) همراه با وی بوده است . صورت ابت بازیگری اجرای مراسمات مذهبی و آئین ها و رسومات مقدس بوده که به مرور به صورت یک هنر شناخته می شود و اینک می توان از آن به عنوان یک علم یاد کرد. افرادی چون کنستانتین ا. خندق را باید اختراع ایرانیان دانست. آنجا که نقل است؛ فریدون پیشدادی برای دفاع از سرزمینش در برابر حمله دشمنان خندقی احداث نمود تا از گزند آنان در امان باشد.«از آثار فریدون، بارو و خندق است جهت آنکه در آ ت از تور و سلم ایمن نبود«(تاریخ گزیده) مشهورترین و باسابقه ترین خندق ها در فلات ایران قرار دارند.بیشتر ای مدور فلات ایران دارای خندق هایی عظیم هستند که با استفاده از رودها، چشمه ها و باران آبگیری شده و علاوه بر تأمین آب شرب شهروندان به عنوان یک تاکتیک نظامی در برابر حمله دشمنان نیز کاربرد داشته اند. اعراب مسلمان این تکنیک را از ایرانیان آموختند و سلمان فارسی در جنگ خندق از آن استفاده کرد.به نقل از سلمان فارسی آمده است که: "ما در ایران اگر دچار حمله و هجوم سواران می شدیم گرداگرد شهر را خندق می کندیم...(ایران بعد از /جلد اول/خلیلی) یکی از خندق های کهن و مشهور ایران در داراب فارس و پیرامون شهر باستانی دارابگرد قرار دارد.     این نماد اصیل ایرانی همچون کمربندی محکم و با صلابت شهر کهن دارابگرد را در احاطه خود گرفته و علیرغم فرسایش های فراوان همچنان استوار می نماید. قدیمی ترین جغرافی دانان مسلمان نظیر است ی، ابن حوقل و ابن بلخی در دوره های مختلف تاریخی از خندق دارابگرد نام برده و مطالبی جالب پیرامون آن نگاشته اند. است ی در المسالک و الممالک (ص 154-نسخه اصلی) به خندق دارابگرد اشاره نموده است:" و بدرابجرد سمک بالخندق الذی یحیط بالبلد"، " از آن گذشته دور آن خندقی است که آبهای موجود در قشر زمین و آب چشمه ها آن را پر می کند.در آب گیاهانی است که به محض اینکه آدم یا اسبی وارد آن شود به دور آن می پیچد.بنابراین گذشتن از آب کاری عملی نیست و فقط با تلاش زیاد امکان این هست که آدم جان خود را نجات بدهد.(ص130-جغرافیای تاریخی فارس/شواتس/ترجمه) شواتس در پاورقی همین صفحه به نقل از ادریسی آورده است:" ادریسی ظاهراً آبی که برای آبیاری نخلستانها بکار می رفته برای پر خندق مورد استفاده بوده است." صاحب کتاب جغرافیای تاریخی فارس ادامه می دهد: " در این ضمن باید دانست که که خندق قلعه دارای خصوصیتی قابل ذکر هم هست. اصط ی در این باره می گوید:« در دارابگرد، در خندقی که شهر را احاطه کرده ماهیهای بدون تیغ، استخوان یا ستون فقرات وجود دارد که از جمله خوشمزه ترین ماهیها محسوب می شوند.» اصط ی به هنگام بر شمردن مواضع مستحکم دارابگرد این موضوع را از نظر دور نمی دارد که:" آب راکد خندقِ دور این قلعه گویا به بهداشت شهر، سخت زیان می رسانده است." ابن حوقل نیز در صوره الارض(صص47و48) از آن یاد کرده و آورده است:" ]دارابگرد[ را حصاری است جدید و آباد چون حصار «جور» و خندقی نیز دارد که به سبب زهابها و چشمه های متعدد آبهای فراوان در آن گرد می آید و در آن گیاهانی است که چون ستور یا انسانی بدان داخل شود بر او می پیچد و او را از حرکت باز می دارد چنانچه جز به کوشش و رنج فراوان نمی تواند رها گردد." همچنین ابن بلخی در فارسنامه(ص129) –پایان قرن پنجم هجری-آورده است:" ]دارابگرد[ شهری مدور چنانک بپرگار کرده اند و حصاری محکم در میان شهر و خندقی کی بآب معین برده اند." اغلب سیاحان و مستشرقینی که به داراب سفر کرده اند از این خندق سخن گفته و مطالبی را در سفرنامه های خود آورده اند. اوژن فلاندن و پاسکال ت در زمان حضور خود در داراب از شهر باستانی دارابگرد چندین طرح تهیه نموده و به ترسیم زوایای مختلف این شهر باستانی اقدام کرده اند. تصویر زیر یکی از معروفترین این تصاویر است که بقایای پایه پل های دارابگرد را بخوبی نشان می دهد.      اخیراً نیز کانال های ارتباطی زیر زمینی آب در دارابگرد شناسایی شده اند که مؤید همین موضوع هستند. پس از آن انی همچون سرویلیام اوزلی(برادر سفیر کبیر بریتانیا در ایران)، کیت ادوارد ابوث(ابوت) و سر مارک آورل اشتین و بسیاری دیگر در این خصوص آثاری از خود بجای گذاشتند که قابل توجه است.      شهرت، قدمت، اهمیت و نوع طراحی این خندق باعث می شود تا در زمان ساخت موزه هنرهای ی کشور قطر، طراحان این موزه از خندق دارابگرد الگوبرداری نموده و در طراحی موزه قطر از آن استفاده کنند. پیش از این نیز« فرانک استلا» نقاش چیره دست(سبک پسا انتزاع) سه طرح مختلف از شهر باستانی و مدور دارابگرد تهیه نموده و به ثبت رسانده است. در بهمن ماه 95 پس از بارندگی شدید یک هفته ای این خندق مجدداً پر آب شد و به همت آقای «محمد حسین ستوده» تصاویری زیبا از فراز این شهر باستانی تهیه و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.   فرصت از وجود لاکپشت های بزرگ و عظیم الجثه در خندق دارابگرد خبر می دهد که صدایشان تا نیم فرسنگ دورتر نیز شنیده می شود.(ص156)

مورگان و هوف عرض این خندق تاریخی را 60 متر آورده اند و زنده یاد آزما عمق خندق را 12 متر آورده است.(شهر من داراب)

بیشتر مورخین طول باروی این شهر باستانی را شش6 کیلومر ذکر کرده اند.(سیدین و کریمیان/بازی دارابگرد)
برچسب‌ها: دارابگرد, خندق کلاس مجازی قهرمان خودت را بساز... و توضیح اختلال دو قطبی خودم...
از آنجایی که این روزها گاهی بسیار خسته هستم و در روزها نبود خورشید ، خلقم پایین می افتد و گاهی این اختلاق خلق زیباد ی عرض اندام می کند ، تصمیم گرفتم شروع کنم به شناخت قهرمان درونم ...به خودم گفتم شاید اگر این حرکت جمعی باشد ، انگیزه ها صد چندان بشود...از این رو... به زودی ش. angry birds : stella سرانجام پس از مدت ها نسخه تازه ای از سری بازیهای محبوب و البته کمی لوس شده angry birds معرفی و به صورت رایگان در گوگل پلی و دیگر بازارهای پر مخاطب عرضه شد . شایان ذکر است که نسخه قبلی با تمام ایده های نو و تازه نتوانسته بود نمره ی کاملی از آن خود کند و این آ ین شانس ravio در نیمه ی اول 2014 می باشد . حال stella ( همان پرنده صورتی رنگ که کمی . ردیف عنوان کتاب نویسنده 1 دختر شینا بهناز ضر زاده 2 پرستو در قاف علی رضا قزوه 3 اطلس نبردهای ماندگار مجتبی جعفری 4 فرهنگ فشرده کتابداری و اطلاع رسانی استلا کینن 5 شاداب سازی محیط کتابخانه های عمومی ابراهیم افشار 6 آموزش سواد اطلاعاتی مهری پریرخ 7 پرواز شبانه آنتوان دو سنت اگزوپری 8 کوه شیشه ای مریم جعفری 9 در چشم من طلوع کن اعظم طیاری 10. درمورد اون خواستگاره باید بگم که وقتی از گذشته ی ننگینم آگاهش دمشو گذاشت رو کولشو رفت ............................................................................................ صبح روز یکشنبه ، 13 دی بیدار شدم . رفتم پایین و داد زدم :
- سلام صبح ! وبعد متوجه نگاه تعجب بار افراد خونه شدم و دوباره جملمو تکرار . - سلام صب... چی ؟ صدام ! صدام ! وای خدا !!!!! وکل پله هارو سه تا سه تا اومدم پایین و پ بغل مامان . - وای مامان ! می بینی ؟ منم ، ارغوان ! همون ارغوانی که برادر زاده های 7 سالش حرفاشو ترجمه می ! - خب فک کنم دیگه عقیدت در مورد سیزده عوض شه . - اوف . آره . اما به نوعی . من افاتی نیستم ولی عقیدم هنوزم در مورد سیزده عوض نشده . این عدد واقعا نحسه !!! و این تقصیر من نیست ، عزیز ! بیشتر اتفاقای بد من تو روز سیزدهم به وقوع پیوستن . - نیمه ی پر لیوانو ببین . امروز تو با یه طلوع تازه بیدار شدی ! - اوه . کفه ی ترازو چیز دیگه ایی می گه . ترازو هیچ وقت دروغ نمی گه . - بستگی داره با چه دیدی بهش نگاه کنی .شیشه های دیدت را دربیار و بشور . بشور تا به دید دیگه ایی دنیا رو ببینی . - این اتفاق امروزی نمی تونه با نیمی از اتغافات تلخ سیزدهمی هم شه . - من روزسیزده آذر دوقلو هایم را به دنیا آوردم و روز سیزده اسفند ایی سیاه جلوی چشمم رو گرفت .
اردلان بلند شد و گفت: -خوبه . دیگه بسه . ارغوان هیچ وقت تغییر نظر نمی ده . مامان بشقاب پنیر رو برداشت و گفت :
- به نظرم بهتره سفره رو جمع کنیم و بریم سر کارامون . امروز هر ی یه کار مهم داره . اردلان جلسه داره . دوقلو ها امتحان ریاضی دارن . امروز تو بسیج باید تدارکات جشن بچه های کلاس قرآن خانم وحدت رو ببینه . من یه سفارش لباس عروس واسه یه عروس سخت گیر رو قبول و ارغوان ... - و ارغوان همه ی شما رو به خاطر اتفاق امروز شام مهمون می کنه . نرگس دکمه های لباسشو بست و گفت : - من پیتزا مارگاریتا می خوام . احسان هم بند کفششو گره زد و گفت : - منم چیز برگر می خوام . البته مرغ سوخاری 7 تیکه هم بد نیست . - ما می خوایم بریم کب ! دیگه حالم از همبرگر و پیتزا به هم می خوره . نکنه یادتون رفته که من 2 سال از این آت و ا خوردم ؟ - خب واسمون برگ بگیرید . هم من دوس دارم هم " خواهر گلم !" - نخیر ! من جوجه دوس دارم . -باشه . ساعت هف شد ! پاشید برین . زود !!! ............................................................................................ شب ، بعد یه شام عالی برنامه های نمایشگاه من راس و ریس شد و قرار شد هفته ی بعد همه ی تابلو هامو ببرم تو سالنی که اجاره کرده بودم . ............................................................................................ - خب . عزیزم . کارت خوب پیش رفت ؟ خودمو انداختم رو مبل و گفتم . - آه ! عالی بود مامان . امروز روز آ بود ولی نمی دونم چرا اینقدر خوشحالم . اوه ! چه قدر تنبلم ! مامان بافتنی شو با لا گرفت و گفت : - این طبیعیه ! تو دوهفته ی تمام از ساعت نه تا چاهار توی یه سالن بودی . معلومه که خسته می شی . حالا ببینم از نتیجه ی کارت راضی هستی ؟ - آره . خودم که خیلی راضیم . اونو دارین واسه کی می بافین ؟ - واسه بچه ی تو ! شاید اون موقع زنده نباشم . واسه همین خواستم یه یادگاری از مامان بزرگش داشته باشه . - مامان ! این چه حرفیه می زنین ؟ ایشالا صد سال عمر می کنین ! بچه های منم می بینین . - با این وضی که تو الان به عنوان یه زن 19 ساله داری فک نکنم تا 35 سالگیتم بچه دار شی . - 35 سالگی ؟ - آره ! نکه خیلی بچه دوس داری ! اوه سلام مامان .ببخشید فال گوش و ه بودم . ولی راس می گینا ! پسر حاج آقا آیت خوبه ؟ علی رو می گم ! پسر خوبیه . مامانشم ...
- بس کن ! من قصد چنین کار احمقانه ایی رو ندارم ! می خوام تا وقتی می تونم خودم باشم تا یه زن متاهل با سه تا بچه ! و دویدم رفتم بالا . شاید واسه منی که 29 سالمه گریه بچه گونه باشه ولی اون موقع دلم فقط گریه می خواست . چرا مامان باید این حرفو می زد ؟ چرا داشت واسه بچه ی من لباس می دوخت ؟ ولللللی .... علی هم پسر بدی نبود ها ! ........................................................................................... خیلی سخته بگم اون روز تو مراسم خواستگاری چه حالی داشتم . اما توصیف دوران نامزدی خوشم سخت تره . و لی در توصیف روز عروسیم عاجز ترم . .................................... باشه !!!!!!!!!!!باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به دلیل تعداد زیاد دمپایی های پرت از سوی شما خوانندگان عزیز مراسم عروسی رو توصیف می کنم توماشین عروس خیلی محجوب نشسته بودم و علی باخوشحالی می روند که البته سرعتشو بیشتر از 100 تا نمی کرد چون من نمی ذاشتم . - معمولا عروس دومادا تو ماشین عروس بهم چی می گن ؟ - من هم نمی دونم . وای عجب ترافیکیه ! -تا فردا هم نمی رسیم . نمی دونم چرا 13 مردادو انتخاب کردیم ! 14 مرداد هم روز خداست ! و ما با معتلی فراوان رسیدیم تالار . سر سفره عقد ، سومین بار بود که ازم می پرسید آیا م ؟ و من با دست های عرق کرده گفتم : - نه ! همه چپ چپ نیگام . سعی اشکامو مخفی کنم ولی نتونستم . بلند شدمو دویدم بیرون . تو آلاچیق وایسادم . دونه های درشت بارون چادرمو خیس کرده بودن . علی اومد و پرسید : - چرا ؟ واسه چی نمی تونی ؟ - فک می می تونم ولی نشد . - آخه چرا ؟ - اَه ! ولم کن ! همون جا رو زمین نشستم و گریه . ........................................................................................... من سرزنش های زیادی شنیدم . بی اعصاب ناراحت بودم . ح ی که هیچ نتوانست محوش کند . تا اینکه مامان سکته کرد . من خودمو مقصر مرگ مامان می دونستم و لی همون طور که سرقبر ارسلان و بابا گریه ن ، اینجا هم گریه ن . فقط ایستادمو .... تماشا . . . . پایان بخش دهم آدم حق داره گاهی کم بیاره اما حق نداره برای ی که دوسش داره کم بزاره !
یعنی شما دوسم ندارین که نظر نمی دین ؟ ( استلا با لب و لوچه ی آویزان ) معمای جالب اول : یک فیل سیاه رو چه طوری می شود کشت ؟ . . . . . . . پاسخ معما با جواب اول :خیلی راحت با اسلحه ی فیل سیاه کش !
معمای جالب دوم :یک فیل قرمز رو چه طوری می شود کشت ؟ . . . . . . . پاسخ معما با جواب دوم :دو مرحله داره اول باید گلوی فیله رو با دست بگیریم بعد که خون تو سرش جمع شد ، صورتش که سیاه شد حالا با اسلحه فیل سیاه کش پ رش می کنیم !
.