اسماعیلیه 14ص

به نقل از خبرگزاریها در مورد اسماعیلیه 14ص : اختصاصی از یارا فایل اسماعیلیه 15 ص با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن      تعداد صفحات : 18 صفحهاسماعیلیه مختصری درباره ی اسماعیلیه دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه دشمنی اسماعیلیه با سلجوقیان آغز دوره قیامت نزد اسماعیلیه بازگشت به شریعت پایان کار حکومت اسماعیلیه فهرست ان اسماعیلی مطلب مرتبط با موضوع: مختصری درباره ی اسماعیلیه «تا امروز 65 - 655 ق / 1257-765 م» از همان سده‏های نخستین تا اوایل عهد ایلخانیان و در طی یک دوران بالنسبه طولانی، تاریخ ایران تحت تأثیر فرقه اسماعیلیه قرار گرفت.
فعالیت این فرقه مقارن پیدایش سامانیان شکل گرفت.
اما دعوت آنها در ماوراء النهر و اسان با مقاومت شدیدی رو به رو شد به طوری که در عهد غزنویان نیز انی که منسوب به این فرقه بودند، به شدت مورد آزار و تعقیب قرار می‏گرفتند.
اوج فعالیت آنها، در عهد سلجوقیان بود که در طی آن، مدت برای براندازی حکومت و خلافت می‏کوشیدند و از ایجاد ناامنی، به عنوان وسیله‏ای برای بروز اغت و هرج و مرج استفاده می‏ د.
اسماعیلیان با سایر فرقه‏های مشابه تفاوت چندانی نداشتند، جز آن که اقدام جعفر صادق «ع» را در عزل پسرش اسماعیل جایز نمی‏دانستند .
بعدها بعضی از اولاد اسماعیل، با ادعای استمرار ت در اعقاب وی به نشر دعوت تازه‏ای دست زدند که آنها را از سایر فرقه‏های شیعه متمایز می‏کرد.
دعاوی آنها از جمله قبول به تأویل آیات و کشف باطن احکام بود که منجر به عقایدی می‏شد که بزرگان این فرقه، آنها را از طرفداران و انی که تازه به این فرقه گرایش پیدا کرده بودند، مخفی نگه می‏داشتند.
به هر حال دعوت آنها ناظر به براندازی خلافت عباسیان و وعده ظهور فاطمی بود.
( البته تا پیش از اینکه با فاطمیان مصر اختلافات پیدا کنند.
) پیشروان این فرقه، غالباً ت را بعد از جعفر صادق «ع» / 148 ق / 765 م، خاص محمد بن اسماعیل می‏دانستند که در عین حال او را صاحب شریعت می‏خواندند و مدعی بودند که شریعت او ناسخ شریعت جاری است.
در عین حال برای اقامه دعوت خویش، قتل مخالفان را جایز و حتی لازم می‏شمردند تا جایی که همچون خوارج، مایه خوف، وحشت و نفرت عامه مردم واقع شدند.
این فرقه، سبعیه «هفت ی» خوانده می‏شدند چرا که ائمه را منحصر به هفت تن می‏دانستند و محمد بن اسماعیل را هفتم و قائم امر می‏شمردند.
با
اسماعیلیه 15 ص
آیین چغچغه زنی از آیین های منحصر به فرد عزاداری مختص روستای انجدان شهرستان اراک است که هرسال محرم در این روستا برگزارمی شود.             اهواز - ایرنا - فرماندار شهرستان کارون شایعه کشته شدن یکی از اعضای شورای روستای اسماعیلیه را تکذیب کرد و گفت: درگیری منجر به قتل در روستای اسماعیلیه یک،هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد. معصومه خنفری چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: اختلاف خانوادگی و طایفه ای، منجر به درگیری در روستای اسماعیلیه یک و کشته شدن یک نفر از اهالی این روستا شد.
وی با بیان اینکه قاتل هنوز متواری است افزود: قاتل که سابقه قاچاق و محکومیت کیفری به دلیل درگیری و اختلاف طایفه ای در پارسال را داشته، با قید وثیقه آزاد بوده و حادثه ب ادامه اختلافات خانوادگی پارسال است و ارتباطی به انتخابات ندارد.
خنفری اضافه کرد: روستای اسماعیلیه یک، سه عضو شورا داشته که باوی، اسماعیل مطوری و رحیم باوی، اعضای قدیمی دوباره در شورای جدید انتخاب شده اند.
وی با اشاره به شایعات منتشر شده در فضای مجازی درباره انتساب این قتل به انتخابات تاکید کرد: متاسفانه برخی تلاش دارند با انتشار این شایعات فضای جامعه را ملتهب کنند، این در حالیست که در شهرستان کارون انتخابات خوب و سالم برگزار شد و هیچ تنشی را شاهد نبودیم.
خنفری افزود: چند نفر از نامزدها به نتیجه انتخابات شورای شهر معترض هستند که در حال پیگیری مساله از مجاری قانونی هستند.
شهرستان کارون با مرکزیت کوت عبداله در جنوب اهواز قرار دارد. این شهرستان در سال 91 از اهواز منفک شد.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا 29 اردیبهشت برگزار شد.

7151 /6037
خبرنگار: نادره وائلی زاده ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی اختصاصی از فایلکو پاو وینت درباره تاریخچه اسماعیلیه با و پر سرعت .
پاو وینت درباره تاریخچه اسماعیلیه
پاو وینت درباره تاریخچه اسماعیلیه فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 46 اسلاید         —از همان سده‏های نخستین تا اوایل عهد ایلخانیان و در طی یک دوران نسبتا طولانی، تاریخ ایران تحت تأثیر فرقه اسماعیلیه قرار گرفت. ——فعالیت این فرقه مقارن پیدایش سامانیان شکل گرفت. اما دعوت آنها در ماوراء النهر و اسان با مقاومت شدیدی رو به رو شد به طوری که در عهد غزنویان نیز انی که منسوب به این فرقه بودند، به شدت مورد آزار و تعقیب قرار می‏گرفتند. ——اوج فعالیت آنها، در عهد سلجوقیان بود که در طی آن، مدت برای براندازی حکومت و خلافت می‏کوشیدند و از ایجاد ناامنی، به عنوان وسیله‏ای برای بروز اغت و هرج و مرج استفاده می‏ د. ——اسماعیلیان با سایر فرقه‏های مشابه تفاوت چندانی نداشتند، جز آن که اقدام جعفر صادق «ع» را در عزل پسرش اسماعیل جایز نمی‏دانستند . ——بعدها بعضی از اولاد اسماعیل، با ادعای استمرار ت در اعقاب وی به نشر دعوت تازه‏ای دست زدند که آنها را از سایر فرقه‏های شیعه متمایز می‏کرد. ——دعاوی آنها از جمله قبول به تأویل آیات و کشف باطن احکام بود که منجر به عقایدی می‏شد که بزرگان این فرقه، آنها را از طرفداران و انی که تازه به این فرقه گرایش پیدا کرده بودند، مخفی نگه می‏داشتند. ——به هر حال دعوت آنها ناظر به براندازی خلافت عباسیان و وعده ظهور فاطمی بود. —( البته تا پیش از اینکه با فاطمیان مصر اختلافات پیدا کنند.) ——پیشروان این فرقه، غالباً ت را بعد از جعفر صادق «ع» / 148 ق / 765 م، خاص محمد بن اسماعیل می‏دانستند که در عین حال او را صاحب شریعت می‏خواندند و مدعی بودند که شریعت او ناسخ شریعت جاری است. ——در عین حال برای اقامه دعوت خویش، قتل مخالفان را جایز و حتی لازم می‏شمردند تا جایی که همچون خوارج، مایه خوف، وحشت و نفرت عامه مردم واقع شدند. ———این فرقه، سبعیه «هفت ی» خوانده می‏شدند چرا که ائمه را منحصر به هفت تن می‏دانستند و محمد بن اسماعیل را هفتم و قائم امر می‏شمردند. ——به این ترتیب با دوام ت او، شریعت را منسوخ و اباحه را جایز می‏دانستند. از این رو خلافت فاطمی را که به وسیله عبیدالله بن محمد و همچنین بر اساس قول به ت اسماعیل، در مصر بنیاد نهاده شد «297 ق / 909 م» پیروی ن د و به همین دلیل مستقل باقی ماندند. ——دعوت فاطمیان و آغازی برای اسماعیلیه—
با
پاو وینت درباره تاریخچه اسماعیلیه
دو روز قبل حسین حسام الدین ، مأذون طائفه بهره هاى اسماعیلیه که مرکز دینى وقدرت آنان هم اکنون در بمبئى هند است، در گذشت که با تشییع گسترده اى در بمبئى به خاک س شد. دو روز قبل حسین حسام الدین ، مأذون طائفه بهره هاى اسماعیلیه که مرکز دینى وقدرت آنان هم اکنون در بمبئى هند است، در گذشت که با تشییع گسترده اى در بمبئى به خاک س شد. اختصاصی از یارا فایل تاریخچه اسماعیلیه 25 ص با و پر سرعت .
 فرمت فایل:  ورد ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ )    قسمتی از محتوای متن 
تعداد صفحات : 25 صفحهتاریخچه اسماعیلیه تلخیص از دائرة المعارف بزرگ ى، ج 8، ص 681 فرهاد دفترى اسماعیلیه، یکى از فرق شیعه که در اواسط قرن 2ق/8م پدیدار گشت و سپس به شاخه‏ها و گروههایى چند منقسم شد.
اسماعیلیان، همچون شیعیان ى، ت را به نص مى‏دانستند، اما درباره سلسله ان پس از صادق (ع) ، با دیگر پیروان آن دچار اختلاف گشتند.
این فرقه نام خود را از اسماعیل فرزند جعفر صادق (ع) گرفته است.
اسماعیلیان و نخستین تشکلهاى فرقه‏اى: با رحلت صادق (ع) در 148ق/765م، پیروان آن حضرت از میان شیعیان ى به گروههایى منقسم شدند که دو گروه از آنها را مى‏توان به عنوان نخستین گروههاى اسماعیلى شناخت.
طبق برخى روایات، صادق (ع) ابتدا فرزند ارشد خود اسماعیل را به جانشینى برگزیده، و نص ت را بر او قرار داده بود، ولى طبق روایت اکثر منابع، اسماعیل چند سال قبل از پدر، وفات یافته بوده است.
یکى از دو گروه مورد بحث، مرگ اسماعیل را انکار د و در انتظار رجعت او به عنوان قائم و مهدى موعود باقى ماندند.
این گروه را اسماعیلیه خالصه یا واقفه نامیده‏اند .
گروه دوم از اسماعیلیان نخستین، مرگ اسماعیل بن جعفر در زمان پدرش را پذیرفته بودند و پس از وفات صادق (ع) ، فرزند ارشد اسماعیل، محمد را به ت شناختند.
این گروه به «مبارکیه» معروف شدند.
معاصران اسماعیلیان نخستین، غالبا آنان را باطنیه یا ملاحده یا قرامطه خطاب مى‏ د، ولى خود اسماعیلیان نخستین نهضتشان را «دعوت» یا «دعوت هادیه» مى‏نامیدند.
اسماعیل و محمد بن اسماعیل: اطلاعات موجود درباره اسماعیل بسیار محدود است.
منابع اسماعیلى مطالب مشروح و دقیقى درباره شرح حال او ذکر نمى‏کنند.
از سوى دیگر، منابع اثنا عشرى که به اسماعیل اشاره دارند، به علت جانبدارى از ت حضرت موسى کاظم (ع) ، نسبت به اسماعیل، منابعى بى‏طرف شناخته نمى‏شوند.
تاریخ ولادت اسماعیل نامعلوم است، ولى گفته شده که وى حدود 25 سال از برادر ناتنیش موسى کاظم (ع) بزرگتر بوده است.
تاریخ وفات اسماعیل نیز روشن نیست؛ مى‏توان گفت که وفات او بین سالهاى 132ـ145ق اتفاق افتاده است.
درباره محمد بن اسماعیل، هفتمین
با
تاریخچه اسماعیلیه 25 ص
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت گفت: ١٢ تار از اراضی ملی بخش اسماعیلیه این شهرستان رفع تصرف شد. موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی بیست و نهمین روز داد ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است. «کل به جزء» در نخستین تجربه حضور در جشنواره های جهانی، راهی جشنواره بین المللی اسماعیلیه می شود. ویژه نامه شهادت موسی بن جعفر )ع(
نگاهی به زندگانی کاظم )ع(
ابوالحسن موسی بن جعفر )ع( هفتم از ائمه اثنی عشر )ع( و نهمین معصوم از چهارده معصوم )ع( تولد آن حضرت در ابواء
)محلی میان مکه و مدینه( به روز یکشنبه هفتم صفر سال 821 یا 821 ق واقع شد.
چگونگی به ت رسیدن آن حضرت:
در زمان حیات صادق )ع( انی از اصحاب آن حضرت معتقد بودند پس از ایشان ا. همشهری آنلاین: دادگاه تجدید نظر مصر حکم زندان ابد محمد بدیع اخوان المسلمین و شمار دیگری از اعضای این جریان را در خصوص حوادث اسماعیلیه که در ۵ جولای ۲۰۱۳ (۱۵ تیر ۱۳۹۲) به وقوع پیوست، تایید کرد. نامی که مخالفان مسلمان اسماعیلیان نزاری بر آن ها نهادند و سپس در زبان های اروپایی به گونه های مختلف کلمه ی اساسین بدل شد. ترور نظام الملک به دست اسماعیلیان اسماعیلیه نهضتی بر ضد خلافت عباسیان بود که از ابتدای کار هدف مبارزه ی قلمی و جدلی گروه های مختلفی از مسلمانان، تحت حمایت عباسیان، قرار گرفت. با روی کار آمدن خلفای فاطمی، این حملات شدت یافت و به صورت «افسانه ی سیاه» ضد اسماعیلی در آمد که به عنوان توصیف صحیحی از انگیزه ها و تعالی و اعمال اسماعیلیه بیشتر مسلمانان آن را پذیرفتند. با قیام اسماعیلیان ایران بر ضد سلا ه، به ی حسن صباح بنیان گذار ت و دعوت مستقل اسماعیلیان نزاری، فصل جدیدی در تاریخ اسماعیلیه آغاز شد که با مبارزه های قلمی گسترده با ایشان همراه بود. اسماعیلیان نزاری چون با قدرت نظامی غیر متمرکز و برتر سلجوقیان روبرو بودند، برای ستیز با دشمن قدرتمند روش هایی متناسب با اوضاع و احوال آن زمان در پیش گرفتند، از جمله دشمنان مهم خود را در مناطق گونانگون به قتل رساندند و طولی نکشید که بیشتر قتل های مهم، حداقل در سرزمین های مرکزی دنیای ، به ف ان نزاری که داوطلبانه این یت ها را انجام می دادند، نسبت داده شد (رشید الدین -فضل الله، ص 76-77 و 80) این قتل ها ، خواه به دست ف ان صورت گرفته بود یا خیر، نقش مهمی در شکل گیری نظر های ضد اسماعیلی در جامعه ی مسلمانان داشت. دیری نپایید که اسماعیلیان نزاری یکی از وحشتناک ترین گروه ها در جهان معرفی شدند. در چنین وضعیتی بود که عباسیان، همان طور که در مورد فاطمیان کرده بودند، شروع به تشویق نگارش رسائل جدلی در رد و طرد اسماعیلیان نزاری و معتقدات آن ها د... در زمان سلسله ی سلجوقیان فردی بنام « حسن صباح » ی فرقه ی اسماعیلیه در ایران را به عهده گرفت. او مردی دانشمند، سیاستمداری زیرک و دانشمندی با ذکاوت بود. از زمان او به بعد پیروان اسماعیلیه در ایران با نام باطنی شناخته شدند.
آنها بر این اعتقاد بودند که قرآن دارای چندین لایه از مفاهیم و معانی است و هر نمی تواند به... به ادامه مطلب بروید... به نقل از سایت ندای فطرت . sobhanehonline.com . موعود اختصاصی از هایدی تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 89 فرقه اسماعیلیهمقدمهتقریبا همه های اجتماعی مذهبی دوران اولیه تسلط برمناطق خاورمیانه وایران، دارای ویژگیهای مشترکی بودند. هدف مشترک همه، رهائی از زیر سلطه بیگانگان و مقاومت در برابر پذیرش دین بود. در واقع می توان قرمطیان را شکل تکامل یافته های قبلی دانست که خود از طرفی با مبارزه مسلحانه علیه حاکمیت خلفای و زیر سئوال بردن حقانیت آنان و از طرف دیگر با پرچمداری صوفی گری و دراویش، زمینه را برای رشد فلسفه یارسان و بنیانگزاری این دین، آماده نمود.آنطور که برتلس مستشرق روسی در باره سابقه قرمطیان می نویسد: “از آغاز قرن چهارم هجری، پس از تأسیس تهای فاطمی مصر و قرمطیان بحرین بود که “باطنیان“ به “قرمطیان“ بمعنی اخص و “اسماعیلیان“ منشعب شدند“. ولی تاریخ نویسان نزدیک به آن دوره اعتقاد دارند که آئین قرمطی منسوب به نام قرمط پس ازآنکه میان حمدان قرمط درحدود سال ۲۸۰ هجری با مرکز دعوت اسماعیلی در اهواز اختلاف افتاد، ازلحاظ تشکیلاتی ازمذهب اسماعیلی جداشد و با روشی مستقل در راستای آرمانهای اجتماعی وهدفهای خود شروع به فعالیت کرد. این نظریه بیشتر مورد تایید است، زیرا باطنیان خود شاخه ای از اسماعیلیه بودند و یا هر ی در آئین تناسخ روح راز دار بود اورا باطنی میخواندند. اما اسماعیلیه چه مذهبی است و دلایل صعود و سقوط آن چه بود ؟اسماعـیـلیـه654-473فرقه " اسماعیلیه " از فرق منشعب مذهب شیعه است. ظهور این فرقه، نتیجه اختلاف در ت اسماعیل با برادرش حضرت موسی بن جعفرالکاظم ( ع )  بوده است. اینان معتقد بودند که بعد از جعفر صادق ( ع ) چون پسرش اسماعیل پیش از پدر در گذشته ت محمد بن اسماعیل منتقل شده که سابع تام بوده و دور هفت به او خاتمه یافته است .(نظر مقدس بودن عدد هفت نزد قدما)در اعتقاد آنان، تاریخ بشر به چند دور تقسیم می گردد و هر دور با ی «ناطق» و  ی «اساس» آغاز می شود. ناطقان، همان ان اولوالعزم اند که تعداد آنان هفت نفر است و پس از هر ناطقی، هفت روی کار می آیند. دوره هر ی هزار سال است و چون دور او به سر رسد، دیگری با شریعتی نو ظهور می کند. این پی شریعت پیشین را نسخ می نماید. ( یا اساس یا وصی ) عالم به علم تاویل شریعت است .از دیدگاه اسماعیلیان، افراد بشر به دو گروه تقسیم می شوند: ویژگان یا نخبگانی که با طی مراحل مختلف به باطن شریعت دست می یابند و دیگر، عالم یا اکثریت غیر اسماعیلی که فقط قادر به درک مفاهیم ظاهری مذهب هستند. همچنین، سازمان مذهبی اسماعیلیان بر مراتب و درجات منظمی استوار بود که از پایین به بالا، عبارت بودند از: مستجیب (تازه وارد به گروه)، ماذون، داعی، حجت، باب و . ان در بعضی از دوره ها مستور و در بعضی دیگر آشکار هستند. به اعتقاد اسماعیلیان، در دورة ستر (یاغیبت ) دعات موظف اند که ابلاغ امر کنند. در این دوره، فقط باب و نخبگان قادر به رویت هستند. آنان دوره ستر را از دوره محمد اسماعیل تا قیام عبیدالله المهدی در قیروان می دانند. معروفترین داعیان اسماعیلی
با
تحقیق و بررسی در مورد فرقه اسماعیلیه
ابو الحسن موسى بن جعفر(ع)، هفتم از ائمه اثنى عشر علیهم السلام و نهمین معصوم از چهارده معصوم(ع) است . آن حضرت در ابواء(منزلى میان مکه و مدینه) در روز یکشنبه هفتم صفر سال 128 یا 129 ه.ق. متولد شد. به جهت کثرت زهد و عبادتش معروف به العبد الصالح و به جهت حلم و فرو خوردن خشم و صبر بر مشقات و آلام زمانه مشهور به الکاظم گردید. کنیه آن حضرت ابو ابراهیم بوده ولى به ابو على نیز معروف بوده‏اند.مادر آن حضرت حمیده کنیزى از اهل بربر(مغرب) یا از اهل اندلس(اسپانیا) بوده است و نام پدر این بانو را «صاعد بربرى» گفته‏اند.حمیده به «حمیدة البربریة» و «حمیدة المصفاة» نیز معروف بوده است.برادران دیگر از این بانو اسحاق و محمد دیباج بوده‏اند. موسى الکاظم(ع) هنوز کودک بود که فقهاى مشهور مثل ابو حنیفه از او مسأله مى‏پرسیدند و ب علم مى‏ د.بعد از رحلت پدر بزرگوارش صادق(ع) (148 ه.ق.) در بیست سالگى به ت رسید و 35 سال ى و ولایت شیعیان را بر عهده داشت. قد متوسط و رنگ سبزه سیر و محاسن انبوه داشت. نقش نگینش «حسبی اللّه» و به روایتى «الملک للّه وحده» بود. در زمان حیات صادق(ع) انى از اصحاب آن حضرت معتقد بودند پس از ایشان اسماعیل خواهد شد. اسماعیل در زمان حیات پدر از دنیا رفت ولى انى مرگ او را باور ن د و او را همچنان دانستند. پس از وفات حضرت صادق(ع)عده‏اى از اینان چون از حیات اسماعیل مأیوس شدند، پسر او محمد بن اسماعیل را دانستند و اسماعیلیه امروز بر این عقیده هستند و پس از او پسر او را مى‏دانند و سپس پسرش را و ... به تفصیلى که در کتب اسماعیلیه مذکور است. شفقنا- «صالح بن عواد المغامسی» جماعت و خطیب مسجد قبا در مدینه منوره در سخنانی تاکید کرد که اهل سنت، شیعه، اسماعیلیه و اباضیه مسلمان و مومن هستند و بهتر است بینشان درگیری و خونریزی نباشد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری قطیف، المغامسی گفت: این سخن دینی است که […] اختصاصی از فایلکو تحقیق تاریخچه اسماعیلیه 25 ص با و پر سرعت .
 تحقیق تاریخچه اسماعیلیه 25 ص
 تحقیق تاریخچه اسماعیلیه 25 ص دسته بندی : علوم انسانی _ ادبیات و تاریخفرمت فایل:  image result for word ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) سال فایل قسمتی از متن ....  تاریخچه اسماعیلیه تلخیص از دائرة المعارف بزرگ ى، ج 8، ص 681 فرهاد دفترى اسماعیلیه، یکى از فرق شیعه که در اواسط قرن 2ق/8م پدیدار گشت و سپس به شاخه‏ها و گروههایى چند منقسم شد.
اسماعیلیان، همچون شیعیان ى، ت را به نص مى‏دانستند، اما درباره سلسله ان پس از صادق (ع) ، با دیگر پیروان آن دچار اختلاف گشتند.
این فرقه نام خود را از اسماعیل فرزند جعفر صادق (ع) گرفته است.
اسماعیلیان و نخستین تشکلهاى فرقه‏اى: با رحلت صادق (ع) در 148ق/765م، پیروان آن حضرت از میان شیعیان ى به گروههایى منقسم شدند که دو گروه از آنها را مى‏توان به عنوان نخستین گروههاى اسماعیلى شناخت.
طبق برخى روایات، صادق (ع) ابتدا فرزند ارشد خود اسماعیل را به جانشینى برگزیده، و نص ت را بر او قرار داده بود، ولى طبق روایت اکثر منابع، اسماعیل چند سال قبل از پدر، وفات یافته بوده است.
یکى از دو گروه مورد بحث، مرگ اسماعیل را انکار د و در انتظار رجعت او به عنوان قائم و مهدى موعود باقى ماندند.
این گروه را اسماعیلیه خالصه یا واقفه نامیده‏اند .
گروه دوم از اسماعیلیان نخستین، مرگ اسماعیل بن جعفر در زمان پدرش را پذیرفته بودند و پس از وفات صادق (ع) ، فرزند ارشد اسماعیل، محمد را به ت شناختند.
این گروه به «مبارکیه» معروف شدند.
معاصران اسماعیلیان نخستین، غالبا آنان را باطنیه یا ملاحده یا قرامطه خطاب مى‏ د، ولى خود اسماعیلیان نخستین نهضتشان را «دعوت» یا «دعوت هادیه» مى‏نامیدند.
اسماعیل و محمد بن اسماعیل: اطلاعات موجود درباره اسماعیل بسیار محدود است.
منابع اسماعیلى مطالب مشروح و دقیقى درباره شرح حال او ذکر نمى‏کنند.
از سوى دیگر، منابع اثنا عشرى که به اسماعیل اشاره دارند، به علت جانبدارى از ت حضرت موسى کاظم (ع) ، نسبت به اسماعیل، منابعى بى‏طرف شناخته نمى‏شوند.
تاریخ ولادت اسماعیل نامعلوم است، ولى گفته شده که وى حدود 25 سال از برادر ناتنیش موسى کاظم (ع) بزرگتر بوده است.
تاریخ وفات اسماعیل نیز روشن نیست؛ مى‏توان گفت که وفات او بین سالهاى 132ـ145ق اتفاق افتاده است.
درباره محمد بن اسماعیل، هفتمین اسماعیلیه، نیز اطلاعات چندانى در دست نیست.
محمد فرزند ارشد اسماعیل بوده که بنا بر روایات، هنگام فوت پدر 26 سال داشته است و تولد او به احتمال قوى باید در حدود سال 120ق/738م واقع شده باشد.
وى اندکى پس از 148ق/765م که اکثر شیعیان ى حضرت موسى کاظم (ع) را به ت شناختند، از محل سکناى خانوادگى خود مدینه به عراق مهاجرت کرد و زندگى پنهانى خود را آغاز نمود و به همین سبب به «مکتوم» اشتهار یافت.
این مهاجرت مبدأ «دوره ستر» در تاریخ اسماعیلیان نخستین است که تا هنگام تأسیس خلافت فاطمیان و ظهور اسماعیلى به طول انجامیده است.
سلسله ان تعداد صفحات : 25 صفحه  متن بالا فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.شما بعد از پرداخت آنلاین فایل را فورا نماییدبعد از پرداخت ، لینک را دریافت می کنید و ۱ لینک هم برای ایمیل شما به صورت اتوماتیک ارسال خواهد شد.( برای پیگیری مراحل پشتیبانی حتما ایمیل یا شماره خود را به صورت صحیح وارد نمایید )«پشتیبانی فایل به شما این امکان را فراهم میکند تا فایل خود را با خیال راحت و آسوده دریافت نمایید »
با
تحقیق تاریخچه اسماعیلیه 25 ص
اختصاصی از رزفایل تاریخچه اسماعیلیه 25 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 30 تاریخچه اسماعیلیهتلخیص از دائرة المعارف بزرگ ى، ج 8، ص 681فرهاد دفترىاسماعیلیه، یکى از فرق شیعه که در اواسط قرن 2ق/8م پدیدار گشت و سپس به شاخه‏ها و گروههایى چند منقسم شد. اسماعیلیان، همچون شیعیان ى، ت. تحقیق در مورد تاریخچه اسماعیلیه تحقیق در مورد تاریخچه اسماعیلیه لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحه30 فهرست مطالب بخش دوم: اسماعیلیان در دوره فاطمى (تا487ق) رابطه دعوت فاطمى با گروههاى قرمطى: گسترش روى به شرق دعوت فاطمى: خلافت عباسى و ستیز با اسماعیلیه: تعالیم مذهبى و جهان‏شناسى اسماعیلیان فاطمى: تاریخچه اسماعیلیه تلخیص از دائرة المعارف بزرگ ى، ج 8، ص 681 فرهاد دفترى اسماعیلیه، یکى از فرق شیعه که در اواسط قرن 2ق/8م پدیدار گشت و سپس به شاخه‏ها و گروههایى چند منقسم شد. اسماعیلیان، همچون شیعیان ى، ت را به نص مى‏دانستند، اما درباره سلسله ان پس از صادق (ع) ، با دیگر پیروان آن دچار اختلاف گشتند. این فرقه نام خود را از اسماعیل فرزند جعفر صادق (ع) گرفته است. اسماعیلیان و نخستین تشکلهاى فرقه‏اى: با رحلت صادق (ع) در 148ق/765م، پیروان آن حضرت از میان شیعیان ى به گروههایى منقسم شدند که دو گروه از آنها را مى‏توان به عنوان نخستین گروههاى اسماعیلى شناخت. طبق برخى روایات، صادق (ع) ابتدا فرزند ارشد خود اسماعیل را به جانشینى برگزیده، و نص ت را بر او قرار داده بود، ولى طبق روایت اکثر منابع، اسماعیل چند سال قبل از پدر، وفات یافته بوده است. یکى از دو گروه مورد بحث، مرگ اسماعیل را انکار د و در انتظار رجعت او به عنوان قائم و مهدى موعود باقى ماندند. این گروه را اسماعیلیه خالصه یا واقفه نامیده‏اند . گروه دوم از اسماعیلیان نخستین، مرگ اسماعیل بن جعفر در زمان پدرش را پذیرفته بودند و پس از وفات صادق (ع) ، فرزند ارشد اسماعیل، محمد را به ت شناختند. این گروه به «مبارکیه» معروف شدند. معاصران اسماعیلیان نخستین، غالبا آنان را باطنیه یا ملاحده یا قرامطه خطاب مى‏ د، ولى خود اسماعیلیان نخستین نهضتشان را «دعوت» یا «دعوت هادیه» مى‏نامیدند. اسماعیل و محمد بن اسماعیل: اطلاعات موجود درباره اسماعیل بسیار محدود است. منابع اسماعیلى مطالب مشروح و دقیقى درباره شرح حال او ذکر نمى‏کنند. از سوى دیگر، منابع
فایل * به 5 کاربرکه بیشترین امتیاز رو تا 22 بهمن ب نمایند، بدون قرعه کشی جوایزه نقدی اهدا خواهد شد. * به کاربری که بیشترین افراد رو به سامانه معرفی کند، جایزه وِیژه کمپ یار تعلق خواهد گرفت. * به سه کاربری که تا عید نوروز، یشترین پاسخ صحیح داده باشند جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت. انواع جایزه نقدی در یک قدمی شما
برای شروع اینجا کلیک کنید
آدرس کانال تلگرامی سامانه کمپ ایران

ادامه مطلب خلفاى فاطمى اندکى پس از رحلت‏حضرت محمد(ص) مسلمانان به دو فرقه مخالف تقسیم شدند. فرقه‏اى و یا اهل سنت‏خوانده شد. این فرقه موسس سلسله اموى بود و از سال 41 - 132 ه.ق (661 - 2750) بر جهان حکم راند و دمشق را ایتخت‏خویش قرار داد. خلفاى عباسى نیز که در سال 132 ه.ق (750 م) سلسله جدیدى را تاسیس د و بعد از بناى بغداد آن را مقر حکومت‏خویش قرار دادند، از اهل س. بعد از حکومت اقتدارگرای اموی، جهان به دست عباسیون رسید. از یک طرف آنها توسط رقیبانشان مانند شیعیان ( اسماعیلیه، جعفری، زیدی) و ... حمایت نشدند و از طرفی چون عرب بودند، دیگر مرمان مانند فارس ها، مصریان، سریان، رومیان، هندیان و ... نیز از آنها حمایت لازم را ن د. تنها قومی که با ایشان موافق بودند، ترکها بودند. همین عامل باعث شد کل حکومت عب. اختصاصی از ژیکو تحقیق در مورد تاریخچه اسماعیلیه 25 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 25 تاریخچه اسماعیلیهتلخیص از دائرة المعارف بزرگ ى، ج 8، ص 681فرهاد دفترىاسماعیلیه، یکى از فرق شیعه که در اواسط قرن 2ق/8م پدیدار گشت و سپس به شاخه‏ها و گروههایى چند منقسم شد. اسماعیلیان، همچون. اختصاصی از هایدی تاریخچه اسماعیلیه 25 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 25 تاریخچه اسماعیلیهتلخیص از دائرة المعارف بزرگ ى، ج 8، ص 681فرهاد دفترىاسماعیلیه، یکى از فرق شیعه که در اواسط قرن 2ق/8م پدیدار گشت و سپس به شاخه‏ها و گروههایى چند منقسم شد. اسماعیلیان، همچون شیعیان ى، ت را به نص مى‏دانستند، اما درباره سلسله ان پس از صادق (ع) ، با دیگر پیروان آن دچار اختلاف گشتند. این فرقه نام خود را از اسماعیل فرزند جعفر صادق (ع) گرفته است.اسماعیلیان و نخستین تشکلهاى فرقه‏اى: با رحلت صادق (ع) در 148ق/765م، پیروان آن حضرت از میان شیعیان ى به گروههایى منقسم شدند که دو گروه از آنها را مى‏توان به عنوان نخستین گروههاى اسماعیلى شناخت. طبق برخى روایات، صادق (ع) ابتدا فرزند ارشد خود اسماعیل را به جانشینى برگزیده، و نص ت را بر او قرار داده بود، ولى طبق روایت اکثر منابع، اسماعیل چند سال قبل از پدر، وفات یافته بوده است.یکى از دو گروه مورد بحث، مرگ اسماعیل را انکار د و در انتظار رجعت او به عنوان قائم و مهدى موعود باقى ماندند. این گروه را اسماعیلیه خالصه یا واقفه نامیده‏اند .گروه دوم از اسماعیلیان نخستین، مرگ اسماعیل بن جعفر در زمان پدرش را پذیرفته بودند و پس از وفات صادق (ع) ، فرزند ارشد اسماعیل، محمد را به ت شناختند. این گروه به «مبارکیه» معروف شدند.معاصران اسماعیلیان نخستین، غالبا آنان را باطنیه یا ملاحده یا قرامطه خطاب مى‏ د، ولى خود اسماعیلیان نخستین نهضتشان را «دعوت» یا «دعوت هادیه» مى‏نامیدند.اسماعیل و محمد بن اسماعیل: اطلاعات موجود درباره اسماعیل بسیار محدود است. منابع اسماعیلى مطالب مشروح و دقیقى درباره شرح حال او ذکر نمى‏کنند. از سوى دیگر، منابع اثنا عشرى که به اسماعیل اشاره دارند، به علت جانبدارى از ت حضرت موسى کاظم (ع) ، نسبت به اسماعیل، منابعى بى‏طرف شناخته نمى‏شوند.تاریخ ولادت اسماعیل نامعلوم است، ولى گفته شده که وى حدود 25 سال از برادر ناتنیش موسى کاظم (ع) بزرگتر بوده است. تاریخ وفات اسماعیل نیز روشن نیست؛ مى‏توان گفت که وفات او بین سالهاى 132ـ145ق اتفاق افتاده است.درباره محمد بن اسماعیل، هفتمین اسماعیلیه، نیز اطلاعات چندانى در دست نیست. محمد فرزند ارشد اسماعیل بوده که بنا بر روایات، هنگام فوت پدر 26 سال داشته است و تولد او به احتمال قوى باید در حدود سال 120ق/738م واقع شده باشد. وى اندکى پس از 148ق/765م که اکثر شیعیان ى حضرت موسى کاظم (ع) را به ت شناختند، از محل سکناى خانوادگى خود مدینه به عراق مهاجرت کرد و زندگى پنهانى خود را آغاز نمود و به همین سبب به «مکتوم» اشتهار یافت. این مهاجرت مبدأ «دوره ستر» در تاریخ اسماعیلیان نخستین است که تا هنگام تأسیس خلافت فاطمیان و ظهور اسماعیلى به طول انجامیده است.سلسله ان نزد اسماعیلیان نخستین: به نظر مى‏رسد که با وفات محمد بن اسماعیل، مبارکیه به دو شاخه منشعب شده‏اند و تنها گروه بسیار کوچکى تداوم ت را در اخلاف محمد بن اسماعیل پذیرفتند. گروه دیگر، شامل اکثر مبارکیه، مرگ محمد بن اسماعیل را انکار د و در انتظار رجعت وى به عنوان قائم و مهدى موعود باقى ماندند. این گروه بعدها به طور اخص به نام قرامطه شهرت یافتند.در فهرست ان که بعدا مورد قبول اسماعیلیان فاطمى قرار گرفت، حضرت على (ع) مقام مهمترى به عنوان «اساس ال ه» یافت و در نتیجه، فهرست با نام حسن (ع) آغاز مى‏گردید و نام اسماعیل بن جعفر نیز همواره به عنوان ششمین در فهرست جاى داشت. این ترتیب براى شمارش نخستین ان اسماعیلیه، هنوز مورد قبول اسماعیلیان مستعلوى است، حال آنکه اسماعیلیان نزارى که معتقد به برابرى و ی ان بودن مقام تمام ان هستند، فهرست خود را با نام حضرت على (ع) آغاز مى‏کنند و سپس حسین (ع) را به عنوان دومین خود مى‏آورند. نزاریان نام حسن (ع) را در فهرست خود ذکر نمى‏کنند.از تاریخ بعدى این گروههاى اسماعیلى نخستین که مرکزشان در کوفه بود و اعضاى معدودى داشتند، تا زمانى که اسماعیلیان با ب ایى نهضت واحد اندکى پس از اواسط قرن 3 ق/9م ناگهان در صحنه تاریخ ظاهر گردیدند، اطلاعات قابل ملاحظه‏اى در دست نیست. به نظر مى‏رسد که طى این یک قرن، انى در خفا و به استمرار براى ایجاد یک نهضت واحد و پویا در میان گروههاى اسماعیلى نخستین فعالیت داشته‏اند. این ان احتمالا ان همان دسته‏اى بوده‏اند که با مرگ محمد بن اسماعیل از مبارکیه منشعب شده، و تداوم ت را پذیرفته بودند.کوششهاى پنهانى این ان، عاقبت پس از نزدیک به یک قرن در حدود سال 260ق/874م به نتیجه رسید و از همان موقع شبکه‏اى از داعیان اسماعیلى ناگهان در بلاد مختلف ى پدیدار گشتند و فعالیت گسترده‏اى را براى بسط دعوت اسماعیلیه آغاز د. در آن تاریخ دعوت اسماعیلیه همچنان تحت هدایت ى مرکزى مستقر در سلمیه قرار داشته، و هویت واقعى این ان نیز هنوز به گونه‏هاى مختلف کتمان مى‏شده است. براى جلب حمایت بیشترین شمار از اسماعیلیان نخستین، ان مرکزى اسماعیلیه تا مدتها به نام محمد بن اسماعیل دعوت مى‏ د که اعتقاد به ت و مهدویت وى نظریه اصلى مبارکیه و مهم‏ترین گروه منشعب از آنها بوده است. به عبارت دیگر، نظر به اینکه اکثر اسماعیلیان نخستین در انتظار رجعت محمد بن اسماعیل به عنوان مهدى و گسترش حکومت عدل او بوده‏اند، ان مرکزى نیز بر همین نظریه تأکید داشته، و نهضت واحد اسماعیلیه را در قرن 3ق بر اساس همین نظریه درباره ت استوار کرده بودند.گسترش سریع دعوت در سده 3ق/9م: بر اساس منابع، نکات اصلى دعوت اسماعیلیه در قرن 3ق را مى‏توان بدین شرح خلاصه کرد: در 261ق/875م، حمدان قرمط فرزند اشعث که از اهالى سواد کوفه بوده، دعوت اسماعیلیه را در نواحى اطراف کوفه و سایر نقاط جنوب عراق آغاز، و سازماندهى کرده، و داعیانى نیز براى نواحى مهم آن منطقه معین کرده است. حمدان به زودى پیروان زیادى پیدا کرد که به قرامطه (جمع قرمطى، منسوب به قرمط) اشتهار یافته‏اند. در اندک مدتى واژه قرامطه به گروههاى اسماعیلى دیگر بلاد نیز که ارتباطى با حمدان قرمط نداشته‏اند، اطلاق شد.اندکى بعد، معتضد خلیفه عباسى، سیاست قاطع‏ترى در مقابل اسماعیلیان اتخاذ کرد و با سرکوبى شدید شورشهاى بعدى آنان در طول سالهاى 287ـ289ق/900ـ902م از پیروزى احتمالى قیام اسماعیلیه در عراق جلوگیرى کرد.دعوت در یمن که همواره یکى از پایگاههاى مهم اسماعیلیه بوده، و از ابتدا ارتباطات نزدیکى با ان مرکزى نهضت داشته است، توسط دو داعى به نامهاى ابن حوشب، معروف به منصور الیمن و على بن فضل بنیان گذارده شد که از 270ق دعوت اسماعیلیه را به طور علنى در آنجا ترویج نمودند.دعوت به تدریج از یمن به مناطق مجاور، مانند یمامه، در شبه جزیره عربستان نیز بسط یافت . دعوت اسماعیلیه در سرزمین بربرهاى شمال افریقا نیز اشاعه پیدا کرد و مقدمات تأسیس خلافت فاطمیان فراهم گردید. در حدود سال 281ق/894م دعوت اسماعیلیه در منطقه بحرین در شرق عربستان آغاز
با
تاریخچه اسماعیلیه 25 ص
شرق الاوسط نوشت: بدر عبدالعاطی سخنگوی وزارت امور خارجه مصر در واکنش به انتقاد ایران نسبت به تعلل ت مصر در خصوص کمک های ارسالی تهران برای مردم غزه گفت: «مصر در حال حاضر با همه کشورها در زمینه کمک رسانی به غزه همکاری می کند. ما دستور العملی به سفارتخانه و دفاتر حافط منافع خود در تمام کشورها فرستاده ایم. بحرین، مراکش، عربستان سعودی و دیگر کشورها از این دستور العمل تبعیت د و عملیات کمک رسانی به خوبی انجام می شود.»

به گزارش «انتخاب»، در این دستورالعمل آمده که کشورهای متقاضی ارسال کمک باید نوع هواپیما، مشخصات محموله، مبدا و مقصد هواپیما، مشخصات مددرسانان، و فرودگاه درخواستی را به مصر اعلام کند. در این دستور العمل برخی موارد از جمله ارسال وجوهات نقدی و خودرو منع شده است.

می خلیل، مدیر امور فلسطین در وزارت امور خارجه مصر گفت: «مقامات ایرانی روز پنجشنبه ۲۴ ژوییه ساعت ۷ بعد از ظهر، پس از ساعت کاری وزارت خارجه، ایمیل کوتاهی برای ما ارسال د که درخواست مجوز ورود به مصر برای روز ۲۵ ژوییه د. این امر در کمتر از ۱۲ ساعت غیرممکن است. در پاسخ به ایمیل ما که باید مشخصات کمک ها ارسال شود، مقامات ایرانی ایمیل دیگری در روز ۲۶ ژوییه فرستادند و بخشی از مشخصات خواسته شده را اعلام کرده و درخواست مجوز عبور از فرودگاه قاهره د.»

خلیل افزود: به دلیل شرایط و امنیتی که مصر درگیر آن است، هر فروگاهی آماده پذیرش هواپیماهای امدادی نیست. این کشور «فرود گاه اسماعیلیه» را برای امدادرسانی و انتقال کمک های بشردوستانه به غزه انتخاب کرده است.

وی اضافه کرد: «با وجود آن که ما به همه کشورها اعلام کردیم که تنها فرودگاه اسماعیلیه قادر به ارائه خدمات است، تهران اصرار دارد که مجوز برای فرودگاه قاهره صادر شود.»

خلیل بیان داشت: « مشخصات درخواستی باید با جزییات به وزارت خارجه مصر اعلام شود. ما آن ها را در اختیار هلال احمر مصر، قرار می دهیم تا با تمام ایست های بازرسی از فرودگاه اسماعیلیه تا مرز رفح، که ۵۰۰ کیلومتر است، هماهنگ شود و در نهایت انتقال کمک های امدادی سریع تر انجام شود.» مسیر مشهد به دیزباد بالا در سایت جاکاو معرفی شده است که در عین حال به مسائل دیگری در خصوص دیزباد پرداخته اند.

مبدا : مشهدمقصد : دیزباد علیا
فاصله مشهد تا دیزباد علیا : 36 کیلومترزمان پیشنهادی سفر : بهار، تابستان، پاییز
نوع سفر : 1 یک روزهنوع مسیر :  جاده ای
مکانها و ای اصلی مسیر :
•   مشهد•   بزرگراه سلسله الذهب•   پارک جنگلی طرق•   جنوب سد طرق•   سد غیبی•   دیزباد علیا
جاذبه های گردشگری مسیر مشهد به دیزباد علیا :
•   پارک جنگلی طرق •   سد طرق •   باغات روستای ده غیبی•   منطقه آبشار ده غیبی•   اردوگاه شهید هاشمی نژاد ده غیبی  •   روستای حصار(مشهد زیر زمینی نیشابور)
جاهای دیدنی دیزباد علیا  : 
•   بافت تاریخی  دیزباد علیا•   آسیاب آبی•   بقایای قلعه اسماعیلیه•   جماعت خانه•   مراسم نوحصار در آ ین مردادماه•   اقلیت مذهبی اسماعیلیه•   رودخانه•   چشم انداز کوهستانی•   نیروگاه بادی دیزباد•   رشته کوههای بینالود
امکانات رفاهی جاده مشهد به دیزباد بالا :
•   پمپ گاز، هتل، اغذیه فروشی•   مهمانپذیر، فوریت پزشکی•   سرویس بهداشتی، امداد خودرو•   پلیس راه، باجه خودپرداز
محصولات و سوغات دیزباد علیا  : 
•   آلو•   گیلاس
توضیحات تکمیلی :•   دیزباد علیا روستای هدف گردشگری می باشد.•   15 کیلومتر انتهایی مسیر خاکی است. •   در سال ۱۳۴۸ نام دیزباد به عنوان یکی از معدود     روستاهای صددرصد باسواد ایران در یونسکو به ثبت رسید
قلعه فورگ ارگی است در روستای فورگ از توابع شهرستان درمیان در استان اسان جنوبی. این قلعه در ۵ کیلومتری درمیان و در شرق شهر بیرجند قرار دارد. قلعه های بیرجند، در دوره های مختلف احداث شده اند. وجود مناطق کوهستانی زیاد باعث شده که پای فرقه اسماعیلیه به این منطقه باز شود و برای دفاع از خود، قلعه های مرتفع و مستحکمی در اکثر مناطق این شهرستان و سایر ای جنـوبی اسان ساخته و باقی بگذارند. ادامه مطلب ... پیشینه شهرستان فردوس تا امروز امروزه فردوس شهر کوچکی است اما پیشینه تاریخی آن به زمان مادها بر می گردد. اقوام اولیه فردوس را اگر همان گونه که در متون تاریخی کهن مشاهده می شود، ساگارتیان بدانیم، اقوام پارس نژاد و مهاجر بودند که با دیگر اقوام آریایی به جنوب اسان آمدند. بررسی های باستان شناسی و وجود محوطه ها و تپه های باستانی، رونق ای. اولین ت تشکیل شده در مغرب که متاثر از اسماعیلیه بود و گرایش به معارف اهل بیت علیهم السلام داشت ت ادریسیان بود موسس این ت ادریس نام داشت که طبق شجره خود از فرزندان صلی الله علیه و آله محسوب می شود و به همین دلیل مورد حمایت قبایل بربر که تمایلات شیعی داشتند قرار گرفت و سلسله ادریسیان را بنا نهاد او در سال 127 هجری قمری به مغرب مهاجرت کرد و حکومت شیعی- اسماعیلی ادریسیان را تشکیل داد. شیعه در لغت شیعه از ماده شیع است به معناى منتشر شدن، تقویت نمودن، در نتیجه شیعه به ى که به وسیله آن انسان تقویت مى شود گفته مى شود، از این رو به انسان شجاع گفته مى شود «مُشَیِّعٌ» و هم چنین شیعه به معناى پیرو آمده است. شیعه در اصطلاح براى اولین بار شیعه به پیروان على(علیه السلام) (اولین پیشوا از پیشوایان اهل بیت(علیهم السلام)) گفته شد. . آیت الله جوادی آملی در دیدار با خادمان برگزیده فرهنگ رضوی فرمود: فرهنگ رضوی یعنی فقرز نه کمک به فقیر؛ کمک به فقیر از هر کافری بر می آید! کار مسلمان این است که فقر را ریشه کن کند؛ اینکه فرمودند اقتصاد مقاومتی یعنی همین! و اگر نه انی که خدا، قیامت، و پیغمبر را هم قبول ندارند، آنها نیز به فقرا کمک می کنند اما وجود مبارک رضا (ع) کاری کرد که . پوستر و ج برنامه های سخنرانی های نشست تخصصی یک روزه با عنوان "تحولات فرق ی در ایران قرون میانه متأ " که در روز 25 آذر 1393 در تالار مولوی دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار می شود، به شرح ذیل می باشد.
گروه تاریخ شهید بهشتیبرنامه همایش یک روزه
تحولات فرق ی در ایران قرون میانه متا
(7 الی 10 قمری)
• قرآن و سرود ساعت 8.30 الی 8.40
• گزارش دبیر علمی همایش 8.40 الی 8.50
• خیر مقدم ریاست محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی 8.50 الی 9.00
• برنامه پنل ها
• پنل اول: صبح(9.00 الی 11.20)
• مدیر جلسه: آقای شعبانی
1- عطاءالله حسنی: «بررسی تطبیقی فرهنگ فرقه ای شیعه و سنی در قرن نهم درمقتل نگاری ملاواعظ کاشفی و فضولی» 9.00 الی 9.20
2- عباس برومند اعلم: « تحولات فرقه ای نقشبندیه در ایران» 9.25 الی 9.45.
3- محمد کاظم رحمتی: «تاملات روشی در باب منابع زیدیه عهد ایلخانان»9.50 الی 10.10
پذیرایی: 20دقیقه
پنل دوم صبح(10.35 الی 12.00)
مدیر جلسه: آقای خلعتبری
4- حاجی تقی: « زمینه های تحولات مذهب یه ( مکتب حله) در قرن هفتم و هشتم هجری».10.35الی 10.55
5- سید احمد رضا خضری: «آموزه های دینی حکومت سربداران و نقش آن در تحولات مذهبی یه ». 11.20الی 11.40
• جلسه پرسش و پاسخ با حضور اساتید ( خضری، دکتسر رحمتی، صیامیان)11.25 الی12.00 • پنل سوم: نشست عصر(.13.30 الی 15)
• مدیر جلسه: آقای بیگدلی
6- . زهیر صیامیان: « رویکردهای معاصر به تحولات فرق ی از قرن 7 تا 10».13.30 الی 13.50
7- فاطمه جان احمدی: « اسماعیلیه و تصوف در قرون میانه متا (7 الی 10 ق)» 13.55 الی 14.15
8- عباس احمدوند: باورهای اسماعیلیه در ایران بعد از مغول 14.20 الی 14.40
9- احمد پاکتچی: «نسبت سلف گرایی و عرفان گرایی در میان فرق در سده های میانه ی» 14.45الی 15.05
• جلسه پرسش و پاسخ با حضور اساتید ( پاکتچی، جان احمدی، احمدوند) 15.10 الی 15.30
• پذیرایی
جزئیات آ ین تقسیمات کشوری در خوزستان اعلام رسمی نام شهر تشان معاون اجتماعی استانداری خوزستان جزئیات آ ین تقسیمات کشوری در استان را تشریح کرد.

سیدکریم حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ابلاغیه سه شهرستان در استان صادر و از میان آن ها در 2 شهرستان آغاجاری و حمیدیه فرمانداری مستقر شده است. همچنین صدور ابلاغیه شهرستان ه. فرهنگ امروز/ حامد سرلکی: اگر ستون های مسجد قدیمی «الازهر»زبان گویایی داشتند ، خاطرات فراوانی را از دوران طلایی اسماعیلیه تا عصر «صلاح الدین ایوبی»و ده ها اتفاق دیگر را بیان می د. سخن از این مسجد قدیمی ، استعاره ای از وضعیت امروز مصر است. در گیر و دار کودتای سرهنگ «عبدالفتاح السیسی» و یا انقلاب سال ۲۰۱۱ و حتی آن زمانی که «انور سادات» ترور شد. این الازهر ِ مسن بوده است که رنج بشر ِ مصری در تاریخ را خوب به حافظه می سپرد. آری با ملاقات رو در رو با تاریخ ، خواهیم یافت که این مسجد قدیمی که طی صد ها سال با پیشرفت شگرف خود و تبدیل شدن به جامعه علمی الازهر چگونه توانسته است با ت ، جامعه و صحنه ی بین المللی کشش و یا گسست ایجاد نماید. ادامه مطلب مقاله انقلاب مشروطه و مقوله درایران مقاله در مورد انقلاب صنعتی مقاله اقدامات کبیر تحقیق در مورد اسماعیلیه تحقیق در مورد اسدالله علم تحقیق در مورد اسحاق نیوتن تحقیق در مورد آریوبرزن مقاله در مورد ۱۳ آبان مقاله شیخ فضل الله نوری تحقیق در مورد شیخ فضل الله نوری تحقیق کودتای ۱۲۹۹ طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی با ظرفیت ۱۰۰۰ تن در سال . کتاب درسنامه تاریخ که در سال هزار و سیصد و هشتاد و نه چاپ شده می باشد.این اثر توسط مهدی فرمانیان نوشته شده است.که انتشارات آن ادیان‏‫ می باشد.و با جلد شومیز منتشر شده است. این نوشته در سه قسمت به تاریخ بزرگان و عقاید و اسماعیلیه پرداخته است. نخست به تاریخ ظهور وتطورات تاریخی این دین و مذاهب صورت انجام شده و خصوصا به اختلافات مذهبی شا. اختصاصی از سورنا فایل مقاله در مورد خلفاى فاطمى با و پر سرعت .
مقاله در مورد خلفاى فاطمى
مقاله در مورد خلفاى فاطمى مقاله کامل بعد از پرداخت وجهلینک پرداخت و در "پایین مطلب"فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات: 37 اندکى پس از رحلت‏حضرت محمد(ص) مسلمانان به دو فرقه مخالف تقسیم شدند. فرقه‏اى و یا اهل سنت‏خوانده شد. این فرقه موسس سلسله اموى بود و از سال 41 - 132 ه.ق (661 - 2750) بر جهان حکم راند و دمشق را ایتخت‏خویش قرار داد. خلفاى عباسى نیز که در سال 132 ه.ق (750 م) سلسله جدیدى را تاسیس د و بعد از بناى بغداد آن را مقر حکومت‏خویش قرار دادند، از اهل سنت بودند. پیروان مخالف سنى را شیعه یا اهل تشیع خوانده‏اند که معتقد به ت‏حضرت على(ع) و فرزندان فاطمه زهرا(ع) بودند، پس از ارتحال ششم شیعیان یعنى حضرت جعفر صادق(ع) در سال 184 ه.ق (765 م) شیعیان به دو دسته عمده اثنى عشرى که معتقد به ت موسى کاظم(ع) بعد از ت‏حضرت جعفر صادق(ع) بودند به دوازده اعتقاد دارند که دوازدهم را حضرت مهدى صاحب ا مان مى‏دانند که در حال حاضر نیز زنده ولى به امر خداوند از نظرها غایب و پنهان است تا هر موقع که خداوند اراده نماید ظاهر گردد، اما گروهى دیگر از شیعیان معتقد با ت اسماعیل - فرزند دیگر صادق(ع) بودند - اینها را شیعه سبعیه یا اسماعیلیه مى‏نامند، اینان معتقدند که سلسله ائمه که فعلا نیز ادامه دارد به اسماعیل فرزند بزرگتر صادق(ع) ختم مى‏شود و این در حالى است که شیعه اثنى عشرى معتقد است که اسماعیل در سال 145 ه در مدینه و در زمان حیات پدر بزرگوارش وفات یافت و در بقیع مدفون شد و گروهى نیز شاهد مرگ او بودند. اسماعیلیه در خلال قرون قبل از جنگهاى صیلبى یک زیرزمینى را سازمان داد که تقریبا خلافت عباسى را متز ل کرد. از مهمترین حوادث این فعالیتهاى مخفى اسماعیلیه بر پا انقلاب در آفریقاى شمالى بود که طى آن قبایل بربر سر به عصیان برداشتند. در سال 289 ه.ق (902 م) یک جوان اسماعیلى بنام ابو محمد عبید الله ملقب به المهدى بالله (متوفى به سال 332 ه.ق) از این ناآرامى استفاده کرد و توفیق یافت به طور پنهانى و ناشناخته از مرکز فرماندهى‏اش در سلمیه واقع در ، خود را به ناحیه تونس فعلى، جایى که قبایل آن آماده پذیرایى از وى بودند، برساند و پس از در دست گرفتن حکومت محلى که در دست دودمان اغالبه بود خود را خلیفه راستین و رقیب خلفاى عباسى بغداد بخواند، وى عنوان افتخار آمیز مهدى را به خود داد و در فاصله 170 کیلومترى جنوب تونس شهر مهدیه را احداث کرد. هنگامى که مهدى در سال 332 ه.ق (934 م) چشم از جهان فرو بست از خود سلسله جدیدى به جاى گذاشت که تاریخ نگاران آنان را فاطمیان و یا فاطمى خواندند، زیرا ایشان خود را منسوب به حضرت فاطمه(ع) دختر (ص)، مى‏دانستند و به خاطر همین انتساب خود را جانشین راستین حضرت محمد(ص) مى‏شمردند و مدعى بودند امانت مقدس برقرارى حکومت ى به آنها س شده است. براى اینکه چنین حکومت جهانى بتواند مؤثر واقع شود، فاطمیان نیاز به مرکزى داشتند که از پایتخت آنها در تونس مناسبتر باشد. جایى را که ما اکنون قاهره مى‏نامیم در آن زمان مرکز فرماندهى یان مصر و و فلسطین و قسمتهایى از عربستان بود. بنا بر این طبیعى بود که فاطمیان خواستار تصرف دره نیل باشند. چهارمین خلیفه و حکمران فاطمى به معز مشهور بود که از سال 341 تا 365 ه.ق ( 952 تا 975 م) حکومت کرد و توانست در این دوران به کمک مشهور خودش بنام جوهر معروف به صقلى اراضى تحت‏حکومت‏خویش را تا نواحى غرب اقیانوس اطلس گسترش داد. در زمان او بود که فاطمیان مصر را فتح د و شهر قاهره را ساخته به پایتخت تازه خود منتقل شدند تعداد خلفاى فاطمى به 14 نفر رسید که مجموعا حدود 270 سال حکومت د
با
مقاله در مورد خلفاى فاطمى
  فلسفه قتل عام مغول در نیشابور در میان ھمه تھاجمات و قتل عامھای تاریخی ، قتل عام مغولان در جھان و خاصه در ایران و مخصوصاً در شھر نیشابور در صدر عبرتھا و حیرتھای تاریخی قرار دارد و ھر اھل معرفتی را به تفکّر وا می دارد. قتل عام مردم نیشابور یک قتل عام کامل بمعنای واقعی کلمه بوده است تا آن حد که نه عالم باقی می ماند و نه عامی، نه زن و ن. علما و فقهایی بوده اند در تاریخ که مداد العلماء و دماء ال ء ، حماسه و عرفان را جمع کرده اند و در دستی قبضه شمشیر و در دستی قبضه تسبیح داشته اند . علامه امینی کت در این زمینه دارند که موسوم به ء الفضیله می باشد. در اینجا مروری بر ی دانشمند و در قرون گذشته در دیار کاشان و راوند داریم: 1) میرزا احمد صبور، در جنگ ایران و روس، سال 1288 ه ق
2) معین الدین ابونصر احمد بن محمود کاشانی، به دست یکی از فدائیان اسماعیلیه، 521 ه ق
3) آقا علی نراقی
4) رضائی کاشانی، به دستور عبدالله خان ازبک، 980 هجری
5) ابوعبدالله نصیرالدین حسین راوندی، فرزند علامه قطب راوندی
6) سعید سرمد کاشانی، از عارفان عصر صفویه، سال 1072
7) زعیم کاشانی http://www.ical.ir/media/k2/items/cache/65ffeb67f829dcdf29044a6634d01dfc_l.jpg بر این کتای مستدرکی توسط آیت الله مرعشی و تکمله ای توسط صادق گ اده نگاشته شده است و جلال الدین فارسی آن را با عنوان شهیدان راه فضیلت ترجمه نموده است. این مقاله بصورت خلاصه 15 مزیت از مزایای زیارت گل هشتم بوستان محمدی (ص) علی بن موسی الرضا(علیه السلام) را بیان می کند. مزیت اول - زیارت حضرت رضا (علیه السلام) افضل و برتر از زیارت سیدال (علیه السلام) است : شاه عبدالعظیم حسنی فرمود: به حضرت جواد علیه السلام عرض که به زیارت قبر حضرت سیدال علیه السلام مشرف شوم یا به زیارت پدرتان .

فرمود: . جنایات / شهروندان سوری به گزارش nosa230 (انصارالمهدی عج) : جلادان گروه تروریستی روز سه نفر را به اتهام همکاری با ، یک و یک اسماعیلی مذهب را در یکی از روستاهای استان حمص د.
این گروه تروریستی اعلام کرد که این افراد توسط نیروهای پلیس ت ی دستگیر شده اند و حکم در ملأعام برای آن ها صادر شده است.
در تصاویر منتشر شده از سوی این گروه تکفیری، ابتدا سه شهروند سوری متهم به همکاری و ارسال اخبار به نیروهای با چشم و دستانی بسته برای اجرای حکم آورده می شوند و پس از قرائت حکم به ضرب گلوله از پشت سر به شهادت می رسند.
در ادامه یک سوری که او هم چشم ها و دست هایش بسته است برای اجرای حکم در مقابل دیدگان مردم حمص آورده می شود.
جلاد این بار با شمشیر سر او را از بدنش جدا می کند. دلیل این را گروه تروریستی اعلام نکرده اما اینگونه اعمال وحشیانه برای ایجاد رعب و وحشت و محکم تر سیطره انجام می شود.
یک پیرمرد سوری از شیعیان اسماعیلی نیز در ادامه های هولناک به شهادت رسید. به جز طرافداران خود بقیه طرفداران ادیان و مذاهب دیگر را تکفیر می کنند و با مرتد نامیدن آن ها حکم شان را صادر می کند.
جلادان از چفیه قرمز وی برای بستن چشمان این پیرمرد استفاده کرده و به ضرب گلوله وی را به شهادت رساندند.
اسماعیلیه نام عمومی فرقه هایی از شیعه است که بعد از صادق(ع) به ت فرزندش اسماعیل یا نواده اش محمد بن اسماعیل اعتقاد دارند و در مناطق مختلف به نام های گوناگون مانند باطنیه، تعلیمیه، سبعیه، یه، ملاحده و قرامطه خوانده شده اند. فرقه مشهور اسماعیلیه، باطنیه تعلیمیه هستند.
یک درصد از جمعیت بیست و دو میلیونی را شیعیان اسماعیلی تشکیل می دهند. جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری جنایات / شهروندان سوری             اهواز - ایرنا - دهمین خانه هلال روز چهارشنبه در شهرستان اهواز گشایش یافت. مدیر عامل جمعیت هلال احمر اهواز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: برای رسیدگی و امداد رسانی به تمام نقاط شهرستان اهواز در زمان بروز حادثه نیاز به راه اندازی خانه هلال در تمامی مناطق است.
فتح اله هاشم نژاد افزود: در هفته آینده چهار خانه هلال در چهار روستای بخش اسماعیلیه اهواز گشایش می یابد و شرایط برای راه اندازی چهار خانه هلال در بخش غیزانیه اهواز فراهم شده است.
وی گفت: افراد فعال در خانه های هلال ، با فراگیری آموزش امدادی، به جمعیت هلال احمر در زمان حادثه و بحران کمک می کنند و به دلیل آشنایی با منطقه می توانند در زمان بحران راهنمای خوبی برای جمعیت هلال احمر باشند.
هاشم نژاد بیان کرد: تلاش داریم تا در تمامی مناطق شهری و روستایی خانه های هلال راه اندازی شود تا بهترین پوشش امدادی را در زمان بروز حادثه احتمالی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه خانه های هلال بیشتر در حسینیه ها و مساجد راه اندازی می شوند گفت: هدف از راه اندازی خانه های هلال افزایش تاب آوری جامعه در برابر حوادث و اقدام مناسب مردم در زمان حادثه است.
هاشم نژاد افزود: برنامه ریزی شده است که تا پایان امسال تعداد خانه های هلال در شهر و روستاهای اهواز به 20 مرکز افزایش یابد.
7158 /6037
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی
فلسفه قتل عام مغول در نیشابور
در میان ھمه تھاجمات و قتل عامھای تاریخی ، قتل عام مغولان در جھان و خاصه در ایران و مخصوصاً درشھر نیشابور در صدر عبرتھا و حیرتھای تاریخی قرار دارد و ھر اھل معرفتی را به تفکّر وا می دارد.قتل عام مردم نیشابور یک قتل عام کامل بمعنای واقعی کلمه بوده است تا آن حد که نه عالم باقی میماند و نه عامی، نه زن و ن.
فلسفه قتل عام مغول در نیشابور
در میان ھمه تھاجمات و قتل عامھای تاریخی ، قتل عام مغولان در جھان و خاصه در ایران و مخصوصاً در شھر نیشابور در صدر عبرتھا و حیرتھای تاریخی قرار دارد و ھر اھل معرفتی را به تفکّر وا می دارد. قتل عام مردم نیشابور یک قتل عام کامل بمعنای واقعی کلمه بوده است تا آن حد که نه عالم باقی می ماند و نه عامی، نه زن و . manuchehrsotudeمنوچهر ستوده ایران شناس، جغرافی دان، تهران و پژوهشگر ایرانی ۲۸ تیر ۱۲۹۲درتهران زاده شد. پدر بزرگش آقا شیخ موسی از یاسل نور که منطقه ای ییلاقی و کوهستانی است، به تهران آمد. منوچهر در هفت سالگی به مدرسه ابت یی رفت و دوره شش ساله ابت را دراین مدرسه گذراند. سال ۱۳۱۳ وارد دانش سرای عالی شد و نزد انی چون سید محمد مشکات و علی اکبر شه درس خواند. نخستین مقاله خود را در ۱۳۱۵ درباره «مطالعات تاریخی و جغرافیایی مسافرت به قلعه الموت» نوشت. سال ۱۳۱۷ لیسانس ادبیات فارسی را دریافت و سال ۱۳۲۹ از رساله ی خود زیر نظر بدیع ا مان فروزانفر با عنوان «قلاع اسماعیلیه در رشته کوه­های البرز» دفاع کرد. سال ۱۳۳۱ به عضویت جامعه ملی جغرافیای درآمد و سال بعد عضو انجمن ایران شناسی به ریاست پورداوود شد. سال­های بعد چندین سفر مطالعاتی به خارج از کشور داشت و ارتقا به درجه یاری تهران و بعد دانشیاری و انتقال به دانشکده ادبیات تهران و عضویت در گروه تاریخ و سرانجام ارتقا به درجه ی در ۱۳۵۴ از جمله اتفاقات زندگی او است. تا سال ۱۳۸۱ در کنگره های مهم ایران شناسی چون کنگره بین المللی تاریخ و هنر و باستان شناسی ایران در آ فورد و کنگره بین المللی ابوریحان در پا تان سخنرانی کرد. سفر به چین و آسیای میانه از دیگر فعالیت­های سال های اوایل دهه ۱۳۶۰ اوست. ستوده تابستان­ها در روستای کوشکک لورا و زمستان در خانه ای در سی سرا (نزدیک چالوس) زندگی می کند. خانه اش بسیار ساده است. با رادیو و تلویزیون میانه ای ندارد، در ایوان سرتاسری جلو اتاق رو به باغ پردرخت می نشیند و پشت یک میز آهنی کوچک قدیمی مشغول کار می شود. برخی از آثار ستوده: حسین بن عبدالله ابوعلی سینا ابوعلی سینا از دانشمندان مشهور ایران است. وی در علم طب و نجوم ، ریاضی و حکمت بود.حسین بن عبدالله ابوعلی سینا در سال 370 هـ ق در قریه مشین از توابع بخارا به دنیا آمد. وی قرآن ، ادبیات ، فقه و حساب را نزد پدر آموخت. ابوعبدالله ابراهیم ناتلی هندسه و منطق را به او تعلیم داد و طولی نکشید که خود در علوم فوق از پیشی ج. زیارت رضا(علیه‎السلام) مزایای بسیاری دارد که در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره می‎شود. مزیت اول: زیارت حضرت رضا(علیه‎السلام) افضل و برتر از زیارت سیدال (علیه‎السلام) است : حضرت عبدالعظیم حسنى گفت: به حضرت جواد(علیه‎السلام) عرض : متحیرم که به زیارت قبر حضرت سیدال (علیه‎السلام) مشرف شوم یا به زیارت پدرتان . فرمود: اندکى صبر کن؛ سپس داخل اندرون شد بعد - در حالى که اشک‎هایش بر رخسارش جارى بود - خارج شد و احتمالا به یاد پدرش افتاده و بر دورى از پدر اشک ریخته بود... فرمود: زائران حسین (علیه‎السلام) بسیارند؛ اما زائران پدرم کم هستند. در روایت دیگر فرمود: زیارت پدرم افضل است زیرا حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه‎السلام) را همه مردم زیارت مى‎کنند؛ پدرم را، جز خواص شیعه زیارت نمى‎کنند.(1) زیرا هر فرقه‎اى از شیعه، حسین(علیه‎السلام) را از جهات مختلفى از قبیل، شهادت آن حضرت، مخصوصا فرزند بى واسطه حضرت زهرا(علیهاالسلام) بودن، محترم مى‎شمارند و فِرَق دیگر شیعه، از قبیل: یانیه، زیدیه، اسماعیلیه و واقفیه و ... ت حضرت سیدال (علیه‎السلام) را پذیرفته‎اند؛ اما در این میان، حضرت رضا(علیه‎السلام) داراى ویژگى خاصى است که اغلب انشعابات تشیع، قبل از ایشان بوده و باقیمانده از فِرَق مختلف همین خواص شیعه هستند که به ولایت حضرت رضا (علیه‎السلام) معتقدند و شمارشان نسبت به بقیه کمتر است؛ لذا در روایات «عارفا بحقه» قید شده یعنى ایشان را واجب الاطاعة بداند. مزیت دوم: زائر رضا(علیه‎السلام) از زوار تمام انبیاء و اولیا و ائمه(علیهم‎السلام) افضل و با ارزش‎تر است . سلیمان بن حمص گفت(2) از موسى بن جعفر(علیهماالسلام) شنیدم که مى‎فرمود: هر قبر فرزندم على را زیارت کند خداوند ثوابى معادل هفتاد حج مبرور(3) به او عطا مى‎فرماید. زیارت رضا(علیه‎السلام) مزایای بسیاری دارد که در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره می‎شود. مزیت اول: زیارت حضرت رضا(علیه‎السلام) افضل و برتر از زیارت سیدال (علیه‎السلام) است : حضرت عبدالعظیم حسنى گفت: به حضرت جواد(علیه‎السلام) عرض : متحیرم که به زیارت قبر حضرت سیدال (علیه‎السلام) مشرف شوم یا به زیارت پدرتان . فرمود: اندکى صبر کن؛ سپس داخل اندرون شد بعد - در حالى که اشک‎هایش بر رخسارش جارى بود - خارج شد و احتمالا به یاد پدرش افتاده و بر دورى از پدر اشک ریخته بود... فرمود: زائران حسین (علیه‎السلام) بسیارند؛ اما زائران پدرم کم هستند. در روایت دیگر فرمود: زیارت پدرم افضل است زیرا حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه‎السلام) را همه مردم زیارت مى‎کنند؛ پدرم را، جز خواص شیعه زیارت نمى‎کنند.(1) زیرا هر فرقه‎اى از شیعه، حسین(علیه‎السلام) را از جهات مختلفى از قبیل، شهادت آن حضرت، مخصوصا فرزند بى واسطه حضرت زهرا(علیهاالسلام) بودن، محترم مى‎شمارند و فِرَق دیگر شیعه، از قبیل: یانیه، زیدیه، اسماعیلیه و واقفیه و ... ت حضرت سیدال (علیه‎السلام) را پذیرفته‎اند؛ اما در این میان، حضرت رضا(علیه‎السلام) داراى ویژگى خاصى است که اغلب انشعابات تشیع، قبل از ایشان بوده و باقیمانده از فِرَق مختلف همین خواص شیعه هستند که به ولایت حضرت رضا (علیه‎السلام) معتقدند و شمارشان نسبت به بقیه کمتر است؛ لذا در روایات «عارفا بحقه» قید شده یعنى ایشان را واجب الاطاعة بداند. مزیت دوم: زائر رضا(علیه‎السلام) از زوار تمام انبیاء و اولیا و ائمه(علیهم‎السلام) افضل و با ارزش‎تر است . سلیمان بن حمص گفت(2) از موسى بن جعفر(علیهماالسلام) شنیدم که مى‎فرمود: هر قبر فرزندم على را زیارت کند خداوند ثوابى معادل هفتاد حج مبرور(3) به او عطا مى‎فرماید. بسم الله الرحمن الرحیم بعضی اوقات، فقط زیادی تعداد دشمنان نیست که آزاردهنده است، کمی دوستان، بیش از آن آسیب می زند. دوستان جاهلی که با تفسیر خودخواهانه شان از دین، با نادانی خود را در مسیر تاریک گمراهی انداختند و مولای عصر خویش(ارواحنا له الفداء) را غریب ساختند. خداوند کریم در «قرآن کریم» فرموده است: «آن ى که مُرده بود، ما او را زند. اختصاصی از نیک فایل پاو وینت درباره marijuana با و پر سرعت .
پاو وینت درباره marijuana
پاو وینت درباره marijuana فرمت فایل :power point( قابل ویرایش) تعداد اسلاید: 67 اسلاید         تاریخچه مصرف ®انسان بیش از 10هزار سال است که گیاه شاهدانه را می شناسد. ®بیش از 6هزار سال که آنرا به عنوان دارو بکارمی برند. ® در منشا لغوی به عنوان ترور است واین از داستان حسن صباع وفدائیان اسماعیلیه است. epidemiology• by 2001 more than 12 million americans (about 5% of the population) were using marijuana on a monthly basis (average of 18.7 joints)      (samhsa, 2002) • over 110,000 visits to an emergency room lsited marijuana as a contributing factor         (dawn)•• 39% of adult male arrestees and 26% of adult female arrestees tested positive for marijuana, as did 53% of the juvenile male and 38% of the juvenile female arrestees                                        (dea, dawn, adam, 2003) ®براساس آمار رسمی مربوط به سال 2001 میلادی21 میلیون امریکائی به شکل ماهانه از استفاده می کنند 5درصد از جامعه امریکا را شامل می شود®بیش از 110هزارنفر به دنبال مصرف در امریکا به اورژانس آورده شده اند®39درصد ازستاره های سینما (مرد )در امریکا معتاد به اند و26در صد از هنر پیشه های زن نیز به معتاد هستند
با
پاو وینت درباره marijuana