اطلاعیه بانک مرکزی در مورد اعلام روزانه نرخ ارز در سامانه سنا

به نقل از خبرگزاریها در مورد اطلاعیه بانک مرکزی در مورد اعلام روزانه نرخ ارز در سامانه سنا : توقف کامل پرداخت وام ۵ میلیونی ازدواج و تبدیل آن به ۳ میلیون تومان با اطلاعیه بانک مرکزی در سامانه وام ازدواج و بازگشت بانک مرکزی به مصوبه پیش از سال ۹۰ در حالی کلید خورد که پرداخت دوباره وام ۵ میلونی نیازمند تصمیم گیری دوباره بانکی ها است.
بانک مرکزی در حالی در سامانه وام ازدواج، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین را . دربخش اجرای مطلوب سامانه چکاوک و اتصال سامانه های متمرکز بانکی به سامانه بانک مرکزی:
دبیرکل بانک مرکزی ایران از بانک مسکن به عنوان اولین بانک کشور در اجرای این سامانه تقدیر کرد وی همچنین از بانک مسکن به دلیل اتخاذ تمهیدات لازم برای اتصال و عملیاتی نمودن سامانه بانکداری متمرکز بانک مسکن به سامانه چکاوک قدردانی کرد.
دبیرکل با. ایسنا نوشت: در حالی چندی پیش دستگاه قضایی از پرونده مالی دو مدیر از بانک مرکزی خبر داد که معاون نظارت بانک مرکزی در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد برخلاف برخی شایعات هیچ یک از مدیران بانک مرکزی در بازداشت نیستند. دو مورد تخلف انجام شده که یکی مربوط به یکی از مدیران خارج از بانک و دیگری درون بانک است که هر دو مورد از سوی دستگاه قضا در. در راستای گسترش خدمات سندساز نسبت به مشتریان ویژه و خاص در بانک انصار، کمیته طراحی و توسعه محصول اداره کل بازاری و تبلیغات بانک انصار در ششمین جلسه خود طرح استقرار سامانه اعلام پذیرش مشتریان ویژه را تحت سامانه نگین، تصویب کرد تا از این پس مشتریان ویژه بانک انصار به صورت خاص در شعب مورد پذیرش قرارگرفته و درخواست هایشان با سرعت و تسهیلات بیشتر انجام شود. راه اندازی سامانه اعلام پذیرش مشتریان ویژه در بانک انصار به گزارش اداره کل بازاری و تبلیغات بانک انصار، د ی اجرای برنامه های فرهنگی و تفریحی و ارایه خدمات مشاوره ای، آموزشی و بهداشتی به مشتریان ویژه از سوی باشگاه مشتریان بانک انصار، کمیته طراحی و توسعه محصول اداره کل بازاری و تبلیغات راه اندازی این این سامانه را مورد تصویب قرار داد تا مشتریان ویژه وخاص به محض درج نامشان در رایانه های شعب، شناسایی شده و مورد پذیرش خاص با تسهیلات ویژه قرار گیرند. منبع : بانک انصار در بازدید سرزده رئیس کل بانک مرکزی از بخش های مختلف و سایت شرکت خدمات انفورماتیک بانک مرکزی اعلام شد: بیش از ١٦٨ میلیون تراکنش در سامانه شتاب و بیش از ١٩٧ میلیون تراکنش در سامانه شاپرک در روز 28 اسفند ماه انجام شد. بانک مرکزی در اطلاعیه ای از مردم خواست به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار شبکه بانکی را فقط از بانک مرکزی دریافت کنند. رییس کل بانک مرکزی با دفاع از سامانه نیما تاکید کرد که بیت کوین به هیچ وجه مورد حمایت نیست. رییس جمهوری در حاشیه نشست سالیانه مجمع عمومی بانک مرکزی ، از نمایشگاه سامانه های جدید بانک مرکزی که به منظور تسهیل در پرداخت از طریق تلفن همراه و اینترنت ایجاد شده اند و همچنین سامانه های نظارت دقیق بر سیستم بانکی و پولی کشور ، بازدید کرد. بانک مرکزی طی اطلاعیه اعلام کرد که مردم از س گذاری در موسسات اعتباری حافظ خودداری کنند. شفقنا- مقررات مربوط به شرایط و نحوه تأمین ارز برای موارد زیر توسط بانک مرکزی ایران تنظیم و به شبکه بانکی کشور ابلاغ شد. به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در راستای اجرای تصویب ­نامه شماره ۴۳۵۳/ت/۵۵۳۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۱/۲۲ هیأت محترم ان مبنی بر تعیین سیاست­های جدید ارزی، […] اداره رسیدگی به شکایات و تقاضاهای بانک مرکزی از مردم خواست، درخواست های خود را در سامانه ای که به همین منظور در تارنمای بانک مرکزی راه اندازی شده است، ثبت کنند. نتایج اولین مرحله آزمون استخدامی مورخ یکم دی ماه ۱۳۹۶ بانک مرکزی، در سامانه «ثبت نام آزمون استخدامی» به نشانی azmoon.cbi.ir قرار گرفته است. مدیرعامل اسبق بانک صادرات، برچیده شدن را سرنوشت نهایی همه مؤسسات مالی غیرمجاز عنوان می کند و می گوید: بانک مرکزی باید رتبه بندی بانک ها را به صورت عمومی اعلام کند تا مردم آگاهانه تصمیم بگیرند پول خود را کجا س کنند و عواقب آن را نیز بپذیرند. گروه بنگاه‌ها: شعب بانک صنعت و معدن در روزهای 7 و 8 اردیبهشت سال جاری قادر به ارائه خدمات بانکی نبوده و اتصال این بانک به سامانه شتاب و سایر سامانه‌ها با اختلال مواجه خواهد شد.به گزارش پایگاه…

فارس/ بانک مرکزی اعلام کرد:
در راستای راه اندازی سامانه نهاب (نظام هویت سنجی الکترونیکی)، کلیه مشتریان بانک ها لازم است با مراجعه به شعبه های بانک خود، از صحت ثبت اطلاعات شناسنامه ای شان اطمینان حاصل کنند.
ادامه خبر در حالی بانک ها از انتشار اوراق گواهی ۲۰ درصد به دلیل هزینه های تحمیلی اعلام نگرانی و گله کرده اند که رئیس کل بانک مرکزی تاکید دارد هزینه های ناشی از اجرای این بخشنامه و آثار منفی آن را بانک مرکزی تقبل… دبیرکل بانک مرکزی در نامه ای خطاب به مدیران عامل ۱۱ بانک، در خصوص عدم اجرای سامانه صیاد اخطار داد و گفت: بانکهای متخلف، با اقدام انضباطی مواجه خواهند شد. با وجود دستورالعمل بانک مرکزی برای تسویه یک بار در روز در ساتنا برخی بانک ها با صدور بخشنامه ای داخلی تسویه در این سامانه را به طور آنی اعلام د. اگه از سامانه *712#(همراه ملت) و یا سایر سامانه های مبتنی بر کدهای ussd با کارت موجودی میگیرید 1206 ریال کارمزد اعلام موجودی شت از حساب متصل به کارتتون ر میشه و اون هم طبق دستور بانک مرکزی و برای تعدیل ترافیک شبکه شتاب ناشی از اعلام موجودیهای غیرضروری بعضی از مشتریان هست که روزانه باعث شلوغی شتاب و بالا رفتن قطعیها و تراکنشهای ناموفق بود . رییس بانک مرکزی اعلام کرد: سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) از سوم اردیبهشت ماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری فعالیت رسمی خود را آغاز می کند.

فارس/ بانک مرکزی اعلام کرد:
در راستای راه اندازی سامانه نهاب (نظام هویت سنجی الکترونیکی)، کلیه مشتریان بانک ها لازم است با مراجعه به شعبه های بانک خود، از صحت ثبت اطلاعات شناسنامه ای شان اطمینان حاصل کنند.
ادامه خبر
ایرنا نوشت: و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز گفت: با هدف اجرای پروژه خزانه داری الکترونیک، خزانه معین استان از طریق سامانه «بنک لت» (بانکواره) به بانک مرکزی ایران متصل شد. ایسنا نوشت: متوسط قیمت دلار که به همراه چند ارز دیگر در سامانه نظام ارزی(سنا) به طور روزانه اعلام می شد، امروز در سامانه حذف شده است. صبح امروز بود که همزمان با کم شدن وجوه سنگینی از حساب‌های مشتریان بانک ملت بخش‌های انتقال وجه و حواله این سامانه از دسترس خارج شدن و مشتریان این بانک را به شدت نگران کرد.   پس از گذشت چند ساعت از این اتفاق بود که روابط عمومی این بانک ر شدن وجوه از حساب تعدادی از مشتریان را تایید و اعلام کرد مبالغ به حساب‌ها باز می گردد.   ا. بانک مرکزی ایران در پاسخ به جوسازی های اخیر برخی رسانه ها در باره بدهی ت اعلام کرد:افزایش بدهی ت به بانک مرکزی بیشتر رویکردی حسابداری است. شفقنا- بانک مرکزی برنامه های خود برای کنترل بازار را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرد که در یکی دو ماه اخیر بازار ارز دچار اختلال شد و قیمت ارز رشد غیرمنتظره ای را در پیش گرفت که با متغیرها و شاخص های کلان و بنیادین اقتصادی تناسب ندارد بلکه عمدتاً متاثر از […] معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه ارز حاصل از صادرات کالا باید به چرخه اقتصاد بازگردد؛ از بانک مرکزی خواست تا با بهره برداری از سامانه "نیما" نظارت جدی بر منابع ارزی اعمال شود. بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی موارد پنچ گانه ای در خصوص ثبت سفارش با تخصیص ارز بانکی ابلاغ کرد. بر اساس یکی از مفاد این بخشنامه مسئولیت ید ارز، به غیر از مواردی که بانک عامل تعهد پرداخت ارز به ذینفع (فروشنده) را دارد، بر عهده واردکننده( مشتری) خواهد بود و واردکننده می بایست با مراجعه به سامانه جامع تجارت رأساً اقدام به تأمین . مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی اعلام کرد که طرح پیشنهادی بانک مسکن برای افزایش وام ید مسکن به 60 میلیون تومان با نظر موافق در حال بررسی است. به گزارش ایسنا، سید علی اصغر میرمحمد صادقی در نشست خبری امروز با اشاره به طرح های پیشنهادی برای افزایش وام مسکن اظهار کرد: طرحی که در سال گذشته بانک مسکن برای افزایش آن به 60 میلیون به بانک مرکزی پیش. آمارها نشان می دهد از داد 94 که برای اولین بار بانک مرکزی اضافه برداشت های بانک ها را به خط اعتبار تبدیل کرد، بدهی بانک های تی به بانک مرکزی کاهش یافته است، این در حالی است که بدهی بانک های غیر تی 188 درصد رشد داشته و تصمیم اخیر بانک مرکزی، ترا مه بانک های غیر تی را به شدت متاثر خواهد کرد. در شرایطی که چندی پیش برخی از اخبار و گزارشات منتشر شده در رسانه ها از عدم تضمین بانک مرکزی در خصوص س های مردم در بانک ها حکایت داشت، اعلام رتبه بندی بانک ها بیش از پیش، ضروری به نظر می رسد. در اوا شهریور ماه سال جاری بود که بانک مرکزی از سامانه ای با نام صیاد رونمایی کرد که قرار بود این سامانه در کاهش میزان چک های برگشتی نقش موثری را ایفا نماید. هر چند که چهار ماه زمان کمی برای سنجش عملکرد این سامانه می باشد اما واقعاً این سامانه چقدر توانسته است در این زمینه موثر بوده باشد؟ روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با پیگیری های این سازمان، بر اساس بخشنامه بانک مرکزی ایران زائران حج سالجاری 300 دلار ارز همراه دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، با پیگیری های بعمل آمده از سوی این سازمان در خصوص ارز همراه حجاج ، بر اساس بخشنامه بانک مرکزی کشورمان زائران حج تمتع سالجاری مبلغ 300 دلا. عضو ناظر مجلس در شورای پول و اعتبار، افزایش اضافه برداشت بانک ها برای پاسخگویی به نیازهای نقدینگی روزانه را از دلایل افزایش ۱۸ درصدی بدهی بانک ها به بانک مرکزی در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ عنوان کرد. "سامانه پارس"یکی از منحصر به فردترین سامانه های طراحی شده در بانک پارسیان است. این سامانه بر روی فعالیت مشتریان ویژه تمرکز کرده و بر پایه مدیریت وجوه مشتریان طراحی شده است . تهران - ایرنا - بانک مرکزی بار دیگر در اطلاعیه ای اعلام کرد که افزایش بدهی ت به بانک مرکزی که در گزارش های دوره ای این بانک اعلام می شود، عمدتاً رویکردی حسابداری بوده و ت یازدهم مقید به انضباط پولی… پیرو اعلام قبلی و براساس جدیدترین اعلام اداره کل عملیات بانکی به دلیل افزایش امنیت و آرامش بیشتر مشتریان ارجمند، امکان انتقال کارت به کارت مستقیم از طریق وب سایت بانک ملی ایران از دوازدهم مردادماه جاری غیرفعال می گردد.
امکان انتقال وجه به این شیوه با سهولت و امنیت بیشتر از طریق سامانه جدید بانک ملی ایران( بام)فراهم می باشد. متق. در حالی چندی پیش دستگاه قضایی از پرونده مالی دو مدیر از بانک مرکزی خبر داد که معاون نظارت بانک مرکزی در تازه ترین اظهارات خود اعلام کرد برخلاف برخی شایعات هیچ یک از مدیران بانک مرکزی در بازداشت نیستند.… همشهری آنلاین: در حالی بانک ها از انتشار اوراق گواهی ۲۰ درصد به دلیل هزینه های تحمیلی اعلام نگرانی و گله کرده اند که رئیس کل بانک مرکزی تاکید دارد هزینه های ناشی از اجرای این بخشنامه و آثار منفی آن را بانک مرکزی تقبل خواهد کرد. صف متقاضیان وام ازدواج نصف شد/ مهلت ۱۲ روزه زوج ها برای ارائه مدارک و حذف نشدن از سامانه/ ۴ شرط دریافت وام ۵ میلیون تومانی مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از نصف شدن صف متقاضیان وام ازدواج خبر داد و گفت: متقاضیان بعد از پذیرش در سامانه و اعلام تعیین شعبه، ۱۲ روز کاری وقت دارند برای تکمیل مدارک به شعبه مراجعه کنند و چنانچه مراجعه نکنند، اسم شان از فهرست سامانه حذف خواهد شد. خبرگزاری فارس: صف متقاضیان وام ازدواج نصف شد/ مهلت ۱۲ روزه زوج ها برای ارائه مدارک و حذف نشدن از سامانه/ ۴ شرط دریافت وام ۵ میلیون تومانی

فارس/   بانک مرکزی اعلام کرد:
در راستای راه‌اندازی سامانه نهاب (نظام هویت سنجی الکترونیکی)، کلیه مشتریان بانک‌ها لازم است با مراجعه به شعبه‌های بانک خود، از صحت ثبت اطلاعات شناسنامه‌ای‌شان اطمینان حاصل کنند.   ادامه خبر در فاصله حدود دو هفته از اجرای بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر ا ام بانک ها به کاهش نرخ سود س ، بازرسان این بانک از نتیجه بررسی عملکرد بانک ها در این باره اعلام رضایت د. این در حالی است که گزارش های میدانی در شعب نیز حاکی از اختلاف نظر با بررسی بانک مرکزی نبوده و عمدتا از تن دادن به تکلیف رعایت سودهای بانکی نشان دارد. در ادامه سیاست کنترل بازار ارز و اعلام ی ان سازی آن با بهای ۴۲۰۰ تومان از سوی ستاد اقتصادی ت، بانک مرکزی اعلام کرد که آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات احتمالی تمام هموطنان است و در صورت وم، اطلاعیه های تکمیلی توسط این بانک منتشر خواهد شد. بانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی را اعلام کرد
بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای، لیست دریافت‌کنندگان ارز به نرخ مصوب را در راستای شفاف‌سازی منتشر کرد. معاون اداره حسابهای اقتصادی بانک مرکزی با رد سخنان صنعت مبنی بر اشتباه این بانک در اعلام آمار بخش معدن گفت: وزارت صنعت به نامه های بانک مرکزی درباره اعلام آمار وضعیت معدن پاسخ نداد. بر اساس سامانه جامع تجارت واردکنندگانی که منشا ارز غیربانکی داشته اند، بانک مرکزی امکاناتی را به آن ها ارایه کرده است. رئیس جمهوری کشورمان چند سامانه بانکداری الکترونیک و نظارتی بانک مرکزی را افتتاح کرد. بانک مرکزی در بخشنامه ای اعلام کرد در تاریخ صدور این اطلاعیه انی که بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن ارز در اختیار دارند، حداکثر تا پایان ماه جاری نسبت به س گذاری ارز در بانک های مزبور یا فروش آن به بانک ها اقدام کنند. رئیس کل بانک مرکزی از تکمیل و ارائه نسخه سوم دو سامانه بانکی چکاوک و نسیم که از سال 94 راه اندازی شده اند خبرداد. بانک مرکزی اعلام کرد: تاکنون بیت کوین و سایر ارزهای رمزینه و اینترنتی از سوی بانک مرکزی به عنوان ارز رسمی معرفی نشده اند و این بانک هیچ گونه فعالیت و مشارکتی در ید و فروش این ارزها ندارد.