اعتراف به هلاکت یکی از سرکردگان مشهورش

به نقل از خبرگزاریها در مورد اعتراف به هلاکت یکی از سرکردگان مشهورش : سه تن از سرکردگان خارجی گروه تروریستی در موصل به هلاکت رسیدند. ابو المصری از سرکردگان جبهه النصره در حلب به هلاکت رسید. خبر هلاکت ابوبکر البغدادی سرکرده صرف نظر از اینکه صحت داشته باشد یا خیر در شرایط دشوار کنونی ضربه بسیار سنگینی به آن خواهد بود. به دنبال بمباران یکی از مقرهای سرکردگان خارجی گروه تروریستی در شهر موصل سه تن از این تروریستها به هلاکت رسیدند. ایرنا نوشت: «ابویوسف الروسی» و«ابو یونس الاذری» از سرکردگان گروه تروریستی در حمله نیروهای عراقی به تلعفر به هلاکت رسیدند. منابع امنیتی عراق از کشته شدن شماری از سرکردگان گروه تروریستی و سرنگونی پهپاد آنها و کشف رادیوی این گروه در کرانه راست شهر موصل خبر دادند. یکی از سرکردگان اصلی گروه تروریستی با تابعیت سعودی، در حملات موشکی شب گذشته پاسداران انقلاب ی به دیرا ور به هلاکت رسیده است. هلاکت یک سرکرده اصلی در حملات پاسداران به به گفته منابع میدانی، یکی از سرکردگان اصلی گروه تروریستی به نام «سعد الحسینی» معروف به «ابوسعد» با تابعیت سعودی در حملات موشکی شب گذشته پاسداران انقلاب ی به دیرا ور به هلاکت رسیده است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] و کمیته های مردمی یمن طی عملیاتی «مرعی ا عبلی» از سرکردگان مزدوران سعودی را در استان مأرب به هلاکت رساندند. نیروهای عراقی یکی از سرکردگان سعودی ملقب به «أبوحفصه» را در هنگام فرار از محور غربی موصل، به هلاکت رساندند. رسانه های عربی از هلاکت مرد شماره دو در عراق و دستگیری یکی از سرکردگان این گروه تروریستی در لبنان خبر دادند. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: یکی از سرکردگان اصلی گروه تروریستی در حملات موشکی ب پاسداران انقلاب ی به به هلاکت رسیده است. یکی از سرکردگان فراری گروه تروریستی در حمله نیرو های امنیتی استان انبار عراق به هلاکت رسید. نیروهای «حشد شعبی» طی عملیاتی در محور غربی شهر موصل «یاسین شاکر الأحمدی» از سرکردگان گروه تروریستی ـ تکفیری را به هلاکت رساندند. دفاع روسیه از به هلاکت رسیدن بیش از 3000 تروریست در از جمله 26 نفر از سرکردگان آنها در عملیات هوایی روسیه در این کشور خبر داد. همشهری آنلاین: یک مقام امنیتی استان الانبار امروز (یکشنبه ۵ تیر) اعلام کرد، تعدادی از سرکردگان و عناصر در انفجار یک عامل انتحاری خودی در وسط سرکردگان در شهرستان القائم کشته و زخمی شدند. دفاع روسیه از به هلاکت رسیدن بیش از 3000 تروریست در از جمله 26 نفر از سرکردگان آنها در عملیات هوایی روسیه در این کشور خبر داد. یکی از سرکردگان به همراه 10 نفر از نیروهای تحت امرش در افغانستان کشته شدند. و کمیته های مردمی یمن موفق شدند رته کوه های منطقه المفالیسه و تپه الخزان در جنوب تعز را به کنترل خود در بیاورند. یکی از سرکردگان اصلی گروه تروریستی با تابعیت سعودی، در حملات موشکی شب گذشته پاسداران انقلاب ی به دیرا ور به هلاکت رسیده است. هلاکت یک سرکرده اصلی در حملات پاسداران به به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گفته منابع میدانی، یکی از سرکردگان اصلی گروه تروریستی به نام «سعد الحسینی» معروف به «ابوسعد» با تابعیت سعودی در حملات موشکی شب گذشته پاسداران انقلاب ی به دیرا ور به هلاکت رسیده است. پاسداران انقلاب ی شب گذشته 6 فروند موشک میان برد به مقرهای گروه تروریستی در استان دیرا ور شلیک کرد. این حملات موشکی خسارات گسترده ای به عناصر وارد کرده است. پاسداران انقلاب ی ایران اعلام کرد حملات روز یکشنبه به تلافی حملات تروریستی اخیر تهران انجام شد که گروه مسئولیت آن را بر عهده گرفت. روز دوشنبه با هشدار به گروه تروریستی اعلام کرد هرگونه حمله به ایران در آینده با قدرت و شدت بیشتری پاسخ داده خواهد شد. یکی از سرکردگان افراطی گری اعتراف کرد از ابتدا هم اهل افراط و تفریط بوده است. نیروهای عراقی به پا ازی مناطق آزادسازی شده در بخش راست موصل پرداختند. آزادسازی مناطق «السکک» و «الیرموک الاولی» در کرانه راست موصل، هلاکت ۱۲ ی در غرب موصل و ۱۸ عنصر تروریستی توسط سرکردگان این گروه از جمله اخبار امنیتی موصل است.
نیروی هوایی ابوهشام الخابوری، و ابوعلی نفشه و یکی از مسؤولان مالی و تعداد… «ابومصعب المصری»، که از وی به عنوان جنگ یاد می شود و از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی است، در شرق حلب از پای درآمده است. ت مشخص نکرده که این شبه نظامی تأثیرگذار توسط کدام یک از نیروهای حاضر در شمال اعم از کردها، و یا ائتلاف تحت امر کشته شده است. منابع قضایی عراق از صدور حکم برای ۲۵ نفر از سرکردگان گروه تروریستی در موصل خبر دادند. بالگردهای نظامی یی با فرود در محوطه زندان حسکه ، تعدادی از سرکردگان ی را از زندان خارج کرده و با خود به پایگاه شان بردند. «ابومصعب المصری»، که از وی به عنوان جنگ یاد می شود و از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی است در شرق حلب از پای درآمده است. ت مشخص نکرده که این شبه نظامی تاثیر گذار توسط کدام یک از نیروهای حاضر در شمال اعم از کردها، و یا ائتلاف تحت امر کشته شده است. با ادامه پیشروی در حومه حماه، صدها تروریست وابسته به جبهه تروریستی النصره را از پای در آورد. منابع رسانه ای اعلام د که سرکردگان گروه تروریستی به دنبال متحمل شدن ش تهای سنگین در محور غربی موصل، از این شهر به سمت الرقه گریختند. خطیب امروز تهران بر رعایت خطوط قرمز توسط تیم مذاکره کننده هسته ای تأکید کرد. آیت الله موحدی کرمانی خطیب امروز تهران در خطبه دوم با اشاره به هلاکت سرکردگان گروه احرارالشام در گفت: طوری که نقل شده است تمام سرکردگان این گرو تروریستی به هلاکت رسیده اند و هزار تروریست خود را تسلیم کرده اند و خود نیز به جان یکدیگر افتاده اند.
وی افزو: ب. سه تن از سرکردگان در موصل به هلاکت رسیدند
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مرکز استخبارات نظامی عراق روز پنجشنبه اعلام کرد: شماری از سرکردگان در حمله جنگنده های ائتلاف تحت ی به مقر آنها در محله ۱۷ تموز در ساحل الایمن (غرب) شهر موصل کشته شدند.
بر اساس بیانیه استخبارات عراق در این حمله یکی از سرکردگان به نام «ابوعائشه» اهل تاجی تان و کارشناس برجسته بمب گذاری خودروها و نوسازی سلاح ها و مبتکر حمل موشک توسط هواپیماهای بدون سرنشین بود، کشته شد.
همچنین فردی به نام «زیراوف» تبعه روسیه و ملقب به ابومحمد الروسی و هواپیماهای جزو کشته شدگان است.
در این حمله همچنین ابوعمر الفرنسی که یک تونسی تبار و کارشناس موتور خودروها و یکی از مدیران سابق شرکت خودروسازی مرسدس بود، کشته شد.
یک مقام امنیتی استان الانبار امروز (یکشنبه) اعلام کرد، تعدادی از سرکردگان و عناصر در انفجار یک… منابع رسانه ای اعلام د که به دنبال عدم حضور «أبوبکر البغدادی» در انظار عمومی برای یک مدت طولانی، برخی سرکردگان بیعت خود با وی را ش تند. اصفهان- دادستان عمومی و انقلاب اصفهان از دستگیری سرکردگان اغت ات استان اصفهان خبر داد و گفت: برای این افراد پرونده قضایی تشکیل شده است. نیروهای دموکراتیک اعلام د شماری از سرکردگان خارجی را دستگیر کرده و قصد دارند آنان را محاکمه کند. یک پایگاه لبنانی تصاویر دو سرکرده فرانسوی و ترک را که طی درگیری‎های اخیر با در دیرا ور به هلاکت رسیده اند را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه لبنانی النشره، اخیرا درگیری های شدیدی را با گروه تروریستی در منطقه "ح.یجه صکر" در اطراف شهر دیرا ور داشته است. منابع قضایی عراق از صدور حکم برای ۲۵ نفر از سرکردگان گروه تروریستی در موصل خبر دادند. «شاکر جودت» فرمانده نیروهای پلیس عراق با بیان اینکه صفوف در شهر موصل از هم فروپاشیده است، گفت: سرکردگان ارشد این گروه از موصل گریخته اند. هافینگتون پُست با انتقاد از دستور مهاجرتی جدید ترامپ نوشت: سرکردگان القاعده، و می توانند درخواست روادید کنند؛ اما دانشجویان ی ایران نمی توانند! سرکردگان گروه تروریستی از دیرا ور و حومه آن، به شهر "اعزاز" در شمال حلب گریختند. سرکردگان گرو تروریستی با فرار از دیرا ور و حومه آن، به شهر اعزاز در شمال حلب گریختند. ایسنا نوشت: پنتاگون اعلام کرد، در پی تشدید حملات ائتلاف و در پی پیشروی های نیروهای کرد، سرکردگان در حال فرار از شهر رقه، "پایتخت خلافت خودخوانده شان" هستند. مشاور امور خارجه ایران در گفتگو با شبکه المیادین از اصابت مستقیم یکی از موشک های پاسداران به مقر سرکردگان در دیرا ور خبر داد. وزارت خارجه روسیه انجام هرگونه دیداری میان هیئت نظامی این کشور با سرکردگان را تکذیب کرد. پنتاگون اعلام کرد، در پی تشدید حملات ائتلاف و در پی پیشروی های نیروهای کرد، سرکردگان در حال فرار از شهر رقه، "پایتخت خلافت خودخوانده شان" هستند. اطلاعات گفت: پرتاب موشک به مراکز مهم سرکردگان توسط پاسداران، قهرمان تجلی اراده ملت ایران و تصمیم جمعی سران نظام و سیلی سرسام آوری بود که کلیت نظام به گونه دشمن نواخت. ابوبکر بغدادی در پی پیشروی های سریع نیروهای امنیتی عراق در داخل شهر موصل و ش ت های سنگین تروریست ها سرکردگان ارشد را د منطقه شرقی موصل مجازات کرد. «عمار الأسد» پارلمان ضمن انتقاد شدید از اقدامات ایالات متحده در این کشور تأکید کرد: اخیرا هواپیماهای یی سرکردگان غربی را به خارج از الرقه هلی بُرن د. به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از خبرگزاری فارس، آنچه که گروه تکفیری وی را «والی ساحل چپ» در شهر موصل می خواند، اطلاعیه ای صادر کرد که در آن از عناصر این گروه تکفیری خواسته تا به سمت شهر «رقه» در شمال عقب نشینی کنند.

در این اطلاعیه که نسخه ای از آن را نیروهای امنیتی عراق به دست آورده بودند و مهر والی ساحل چپ گروه تکفیری را در ذیل خود داشت، از عناصر تکفیری این گروه خواسته شده به دلیل وقوع برخی «خیانت ها» و «قرار گرفتن جهادی ها در تیررس گلوله ها» به سمت شهر رقه عقب نشینی کنند.

این درحالی است که روز گذشته نیز گروه تکفیری با صدور اطلاعیه ای از سرکردگان عربی و غیر عربی خود خواسته بود، از استان های صلاح الدین و دیالى و موصل عراق به سمت خاک عقب نشینی کنند.

اطلاعیه مذکور که از سوی سرکردگان ارشد منتشر شده، از سرکردگان این گروه می خواهد که در منازل و نقاط تحت نظر دستگاه های امنیتی عراق خودداری کنند، به ویژه پس از آنکه شمار زیادی از سرکردگان در حملات هوایی نیروی هوایی عراق علیه این منازل و نقاط به هلاکت رسیدند.

این اطلاعیه همچنین بر ضرورت ادامه حملات گروه های تکفیری بر تاسیسات و کارخانه های تولیدی و درآمدزا در موصل تاکید کرده است.

این درحالی است که این گروه تکفیری در صفحه توئیتر خود هلاکت «عبد العزیز مصطفى المتیوتی» ملقب به «ابو انمار»، مسئول ترورهای در ساحل راست این گروه را مورد تایید قرار داد.

عملیات های گسترده و سنگینی که عراق علیه گروه های تروریستی از جمله گروه تکفیری انجام می دهد، شمار زیادی از آنها را وادار به فرار از عراق و پناه بردن به کشورهای مجاور آن کرده است.

در راستای این عملیات ها نیروهای امنیتی عراق در شهر «الحویجه» از توابع استان کرکوک یک تروریست افغانی را دستگیر د که با لباس نه در تلاش برای فرار از این منطقه بود.

تحقیقات و بازجویی های اولیه از این تروریست افغانی نشان داد که وی درصدد تسلیم نامه ای از سرکردگان به عناصرشان در دو منطقه الحویجه و المقدادیه بوده که دربر دارنده نقشه هایی جهت حمله به عراق و ربودن دو نفر از روسای عشایر العبید و تمیم در استان دیالى بوده که از هواداران نظام و عراق به شمار می آیند. به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، در تازه ترین عملیات عراق علیه مواضع ، شمار زیادی از تروریست ها از جمله چند تن از سرکردگان آنان به هلاکت رسیدند.
عراق و نیروهای کُرد ضمن ادامه عملیات مشترک خود علیه گروه تروریستی در استان دیالی پیشروی های میدانی قابل توجهی به دست آوردند و شمار زیادی از تروریست ها را به هلاکت رساندند.
پلیس عراق اعلام کرد، در این پیشروی ها تعدادی از تروریست ها و سرکردگان آن ها به هلاکت رسیدند. "مصعب السنجری" مسئول نظامی گرو و معاونش "خالد الدلیمی" از جمله این افراد هستند.
"جمیل الشمری" فرمانده پلیس استان دیالی عراق گفت: این دو در بسیاری از اقدامات تروریستی شرکت داشته اند و نیروهای عراقی بر اساس داده های اطلاعاتی دقیق، به عملیات گسترده در منطقه حمرین در شمال شرق بعقوبه دست زدند.
نیروهای عراقی همچنین صهیب ونسی سرکرده را در منطقه البعاج در شمال شهر موصل به هلاکت رساندند و 11 تن از نیروهای از جمله "ابوثابت الجمیلی" سرکرده آنان در شهرستان الکرمه در درگیری های مسلحانه با گروه "جیش المجاهدین" در الانبار از پای در آمدند.
در دیالی هم نیروهای کُرد 4 روستا را در شرق منطقه جلولاء را پا ازی د و کنترل یک جاده استراتژیک را در شمال شهر بعقوبه را به دست گرفتند.
نیروهای کُرد همچنین 12 تروریست را مجروح کرده یا به هلاکت رساندند و 4 خودروی نظامی حامل اسلحه و مهمات آنها را منهدم د.