افزاینده ولتاژ 12 به 24 با توان 80 وات

به نقل از خبرگزاریها در مورد افزاینده ولتاژ 12 به 24 با توان 80 وات : شبیه ­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. 1 تئوری جبران بار[1] t.j.e.miller علائم اصلی توجه : علائم (حروف) کوچک معرف مقادیر لحظه ای ولتاژ ، جریان و غیره می باشند. علائم پررنگ بیانگر اعداد مختلط (یعنی امپدانسها و جریانها و ولتاژهای  فازور) می باشند. علائم ستاره دار بیانگر مزدوج مختلط می باشند. علائم مورب معرف مقادیر فازور ولتاژ  و جریان می باشند. علائم b= سوسپتانس ، s e= ولتاژ منبع . شبیه ­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. تعمیرگاه مجاز دوو تلفن تهران:66708500-66716601-66727766 توان را چگونه محاسبه کنیم ؟

سرعت تبدیل انرژی از تقسیم مقدار آن بر زمانی که آن انرژی تبدیل شده بدست می آید.( انرژی الکتریکی از حاصل ضرب ولتاژ در جریان در زمان بدست می آید ) . اگر میزان انرژی را بر زمان تقسیم کنیم می ماند حاصل ضرب ولتاژ مدار در جریان آن که این همان رابطه توان است (توان = ولتاژ × جریان ) . البته این رابطه فقط برای مدارهای dc صدق می کند و در مدارات ac رابطه دیگری دارد که بعدا به آن می پردازیم . توان الکتریکی تعمیرگاه مجاز شا تلفن تهران:66708500-66716601-66727766 توان را چگونه محاسبه کنیم ؟

سرعت تبدیل انرژی از تقسیم مقدار آن بر زمانی که آن انرژی تبدیل شده بدست می آید.( انرژی الکتریکی از حاصل ضرب ولتاژ در جریان در زمان بدست می آید ) . اگر میزان انرژی را بر زمان تقسیم کنیم می ماند حاصل ضرب ولتاژ مدار در جریان آن که این همان رابطه توان است (توان = ولتاژ × جریان ) . البته این رابطه فقط برای مدارهای dc صدق می کند و در مدارات ac رابطه دیگری دارد که بعدا به آن می پردازیم . توان الکتریکی تعمیرگاه مجاز تلویزیون تلفن تهران:66708500-66716601-66727766 توان را چگونه محاسبه کنیم ؟

سرعت تبدیل انرژی از تقسیم مقدار آن بر زمانی که آن انرژی تبدیل شده بدست می آید.( انرژی الکتریکی از حاصل ضرب ولتاژ در جریان در زمان بدست می آید ) . اگر میزان انرژی را بر زمان تقسیم کنیم می ماند حاصل ضرب ولتاژ مدار در جریان آن که این همان رابطه توان است (توان = ولتاژ × جریان ) . البته این رابطه فقط برای مدارهای dc صدق می کند و در مدارات ac رابطه دیگری دارد که بعدا به آن می پردازیم . توان الکتریکی شبیه­سازی مبدل افزاینده[1] dc-dcبرای کاربرد م فتوولتائیک با استفاده از matlab/simulink چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گ. چرا در یه اتصال ستاره با افزایش مقاومت بار، ولتاژ در دو سر سیم پیچ کاهش و در دیگری افزایش پیدا میکند.شکل پیوست مدار موتور را نشان میدهد.یعنی ولتاژ سنج v1 , v2 کاهش و v3 افزایش را نشان می دهد؟ در ح کلید باز همه مقاومت های بار بر سر راه ولتاژ v3 می باشد بنابراین جریان نمی کشند و ولتاژ افزایش پیدا می کند سؤال:برای القای ولتاژ باید شار مغناطیسی تغییر کند، ترانسفور ماتور چگونه کار می کند؟

پاسخ:
سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور به یک ولتاژ مشخص متصل میشود و در این ح عبور جریان از طریق سیم پیچ سبب ایجاد شار در هسته میشود که این شار در سیم پیچ ثانویه سبب القای ولتاژ میشود. از آنجایی که برای القای ولتاژ باید شار تغییر کند در نتیجه ولت. کنترل توان راکتیو برای نیروگاه های تولید پراکنده برای مطابقت با حدود ولتاژ طی خطاهای شبکه چکیده ــ خطاهای شبکه یکی از بزرگترین مسایل برای عملکرد شبکه می باشند. نیروگاه های تولید پراکنده می توانند به کاهش اثرات مضر این اختلالات _با تزریق توان راکتیو در طی فلش ولتاژ و عملکرد پس از خطا_ کمک کنند. بنابراین، ریسک قطع پی در پی و فروپاشی و. سوال: سلام وقت بخیر تعداد بانک های خازنی در یک شبکه مثلا 33 باسه چطور تعیین میشه به طور مثال گفته 3تا چرا 4تا نیست یا تعداد دیگه؟ پاسخ:
سلام، برای تنظیم پروفیل ولتاژ در شبکه­های قدرت، معمولا در شین­های دارای ژنراتور وسایل کنترل ولتاژ نصب می­شود. با کمک این وسایل اندازه ولتاژ شین با تغییر تزریق توان راکتیو تثبیت می­شود. این کار با ک. کنترل توان راکتیو برای نیروگاه های تولید پراکنده برای مطابقت با حدود ولتاژ طی خطاهای شبکه چکیده ــ خطاهای شبکه یکی از بزرگترین مسایل برای عملکرد شبکه می باشند. نیروگاه های تولید پراکنده می توانند به کاهش اثرات مضر این اختلالات _با تزریق توان راکتیو در طی فلش ولتاژ و عملکرد پس از خطا_ کمک کنند. بنابراین، ریسک قطع پی در پی و فروپاشی و. مشاوره و انجام سمینار، پایان­ نامه، رساله، پروپوزال­ نویس مقاله­ نویسی isi در رشته ی برق-قدرت و مقاطع کارشناسی ارشد و ا کیفیت توان (power quality) • شناسایی و دسته بندی پدیده های کیفیت توان، • مطالعات پخش توان هارمونیکی جهت پایش اعوجاج ولتاژ و جریان، • اندازه ی و جای بهینه خازن ها و دیگر ادوات کنترل کننده ولتاژ جهت تثبیت سطح ولتاژ، • برن. محصولات شرکت ما به طور خلاصه شامل: شارژر لپ تاپ کنترل شارژ اینورتر شارژر لپ تاپ با فندکی کنترل شارژ اینورتر،مبدل ولتاژ ماشین پنل های خورشیدی باطری ماشین به برق شهر کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ ولت متر و آمپرمتر منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ،۲۴ به ۱۲ ولت متر و آمپر متر ۱۲ ولت ۲.۵ آمپر ۴۸به ۲۴،۲۴ به ۶ و... با سون سگمنت کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید افزاینده ولتاژ برد ups افزاینده ولتاژ برد کنترل ups ۱۲ به ۲۴،۱۲ به ۴۸ برای نوع آفلاین کلیک کنید کلیک کنید تصویرمنبع تغذیه - طراحی در پروتل dxp این پروژه یک منبع تغذیه متغیر از نوع خطی و به صورت دیجیتال است. در این پروژه ولوم دستی تنظیم ولتاژ خذف خواهد شد و جای خود را به دو میکرو سوئیچ up , down برای کم و زیاد ولتاژ خواهد داد.همچنین مقدار ولتاژ وجی مورد نظر توسط یک کی پد 4*4 هم قابل تغییر است به این صورت که ولتاژ مورد نظر به صورت 2 رقمی با یک رقم اعشار از صفر تا 25 توسط کی پد وارد شده و کلیدenter فشرده می شود تا ولتاژ واردشده در وجی ایجاد شود. اینکار سرعت و دقت بالایی را برای دسترسی به ولتاژ های مختلف موجب می شود. پله های تغییر ولتاژ وجی حداقل یکدهم ولت است به این معنا که ولتاژ یکدهم-یکدهم از صفر تا حداکثر 25 ولت افزایش می یابد. بر روی یک نمایشگر lcd هم مقدار ولتاژ وجی به همراه جریان کشیده شده از وجی و نیز توانی که از منبع دریافت می شود (توان مصرفی) نمایش داده می شود. محافظ اتصال کوتاه وجی و اضافه بار (over load) نیز برای این پروژه در نظر گرفته شده است.جریان وجی این دستگاه ثابت و برای مقدار 1a تا 3a طراحی می شود. سخت افزار پروژه: میکروی atmega16 lcd 2*16 کی پد 4*4 پل دیود خازنهای صافی opamp ترانزیستور قدرت 2n3773 رگولاترهای مثبت و منفی 5 ولت قیمت : 220,000 تومان – با شماره ۰۹۱۰۲۸۸۴۰۸۹ نادمی تماس بگیرید. سوال: چرا وقتی ولتاژ ثانویه ترانس دارای تپ چنجر کاهش پیدا میکند تپ ترانس را کاهش میدهند تا ولتاژ افزایش پیدا کنه در حالی که ولتاژ ترانس با تعداد دور رابطه مستقیم دارد؟ پاسخ:
سلام، چون کلیه تجهیزات الکتریکی اعم از وسائل برقی ، خانگی و یا صنعتی می بایستی با ولتاژ معینی کار کنند ، بنابراین لازم است تمهیداتی اتخاذ گردد که ولتاژ وجی . سوال : با سلام و خسته نباشید 1- چند مارک با کیفیت بسیار خوب برای اینورتر معرفی نمایید. آیا مارک شیلینگ دارای کیفیت خوب است و چه جایگاهی دارد؟ 2- آیا اگر شبکه برق بجای خاصیت سلفی، خاصیت خازنی داشت آنگاه ته خط دارای ولتاژ بالاتر از ابتدای خط(نیروگاه) میشد؟ چرا؟ متشکرم پاسخ : مارک های متفاوتی در بازار است و بستگی به توان موتور و حساسیت ان . زنر یا رگوله: دستگاههای اکو همراه عمدتاً برای تغذیه ی اکو و پری، از رگولاتور 5 ولت استفاده می کنند. مدار اکو فقط با 5 ولت کار می کند، لکن برای پری چرا برق را محدود می کنند؟ شاید برای اینکه با کم شدن ولتاژ باتری گین آن پایین نیاید؛ شاید هم برای اینکه وجی آی سی قدرت به ماکزیمم نرسد و دیستورت کمتری ایجاد کند! به هر حال نکته ی مهم تر اینجا ا. مبدل ولتاژ کوتک cotek تایوان : شرکت اینورتر گروپ با سابقه ای درخشان در سال های متمادی در زمینه برق خورشیدی به عنوان قطب برتر در مطالعه و تحقیق در مورد تعمیرات ، تهیه تجهیزات و قطعات انواع اینورتر ماشینی، اینورتر خورشیدی، اینورتر سینوسی، اینورتر شبه سینوسی، اینورتر جدا از شبکه، اینورتر مستقل از شبکه، اینورتر متصل به شبکه افتخار دارد. سؤال:
میدانیم یک روش راه اندازی موتور استفاده از اتصال ستاره مثلث میباشد.اما چرا در هنگام راه اندازی که اتصال به صورت ستاره است جریان کمتری کشیده می شود.میدانیم ولتاژ نسبت به ح مثلث کمتر با این وجود با توجه به ثابت بودن توان عملا جریان بیشتری کشیده می شود پس چرا می گویند جریان کمتری کشیده می شود.

پاسخ:
به تصویر زیر دقت کنید:
مشاهده میشود که اثبات میشود که جریان درح ستاره 3 برابر کمتر از مثلث است و همچنین چون جریان جریان سه برابر کمتر میشود طبق رابطه:
توان سه فاز= رادیکال 3 * ولتاژ خط* جریان خط* ینوس فی
میتوان گفت بدلیل ثابت بودن ولتاژ خط توان هم سه برابر کمتر میشود

موفق باشید


شین وشین بندی (قسمت اول)
نوشته شده توسط آرش توسلی
تمام ژنراتورها وترانسفورماتورهاوسیم هاوکابل های یک نیروگاه یایک تبدیل گاه که ولتاژ مساوی دارند،بایک شمش یایک رسانا به نام شین درهرفازبه هم متصل می شوند. درشین تمام انرژی ژنراتورهاویاترانسفورماتور هاویاهردو به هم می پیوندندوازآنجابه طورمستقیم باهمان ولتاژ ویابه کمک ت. به شکل 1 دقت کن شکل۱
در این شکل ابتدا مشخصه ولتاژ جریان یک بار خطی ترسیم شده است که این مشخصه خطی است. همچنین همین مشخصه برای بارهای غیر خطی هم ترسیم شده است که نشانگر است که رابطه بین ولتاژ و جریان غیر خطی است.
حال تصور کن که اگر بارخطی در جریانمتناوب با ولتاژ دارای شکل موج سینوسی قرار گیرد جریان آن هم سینوسی خواهد بود.
اما اگر یک بار غیر خ اختصاصی از فایلکو مقاله تنظیم کننده های ولتاژ با و پر سرعت .
مقاله تنظیم کننده های ولتاژ
مقاله تنظیم کننده های ولتاژ لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحات 60مقدمه :در اکثر آزمایشگاههای برق از منابع تغذیه برای تغذیه مدارهای مختلف الکترونیکی آنالوگ و دیجیتال استفاده می شود . تنظیم کننده های ولتاژ در این سیستم ها نقش مهمی را برعهده دارند زیرا مقدار ولتاژ مورد نیاز برای مدارها را بدون افت و خیز و تقریباً صاف فراهم می کنند .منابع تغذیه dc ، ولتاژ ac را ابتدا ی و و سپس آن را از صافی می گذرانند و از طرفی دامنه ولتاژ سینوسی برق شهر نیز کاملاً صاف نبوده و با افت و خیزهایی در حدود 10 تا 20 درصد باعث تغییر ولتاژ وجی صافی
می شود.از قطعات مورد استفاده برای رگولاتورهای ولتاژ می توان قطعاتی از قبیل ، ترانسفورماتور ، ترانزیستور ، دیود ، دیودهای زنر ، تریستور ، یا و یا آپ امپ (op amp) و سلف (l) و خازن (c) و یا مقاومت (r) و یا icهای خاص را نام برد .
* عوامل موثر بر تنظیم ولتاژ :عوامل مختلفی وجود دارند که در تنظیم ولتاژ در یک تنظیم کننده موثرند از جمله این عوامل را می توان ، تغییرات سطح ولتاژ برق ، ریپل وجی صافیها، تغییرات دما و نیز تغییرات جریان بار را نام برد .
با
مقاله تنظیم کننده های ولتاژ
وظیفه اصلی منبع تغذیه کامپیوتر این است که ولتاژ ورودی خود را از برق شهر که در ایران 220 ولت ac است به ولتاژ dc با ولتاژ های مناسب تبدیل می کند. درحقیقت این ولتاژ ها برای یک کامپیوتر معمولی عبارتند از: (به ادامه مطلب بروید...) ct چون جریان خطوط زیاد می باشد و نمی توان مستقیما آن را اندازه گرفت با استفاده ازاین دستگاه از جریان نمونه برداری میکنند.این دستگاه به صورت سری در مدار قرار می گیرد.همچنین برای ایزوله شدن شبکه های فشار قوی از سیتم های اندازه گیری و حفاظت از این وسیله استفاده می شود. cvt به موازات برقگیر این دستگاه نصب می گردد و علت استفاده آن برای سد کن.  استابلایزر یا تثبیت کننده ی ولتاژ چیست؟  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]
تریستورها مشابه رله عمل می کنند، همانگونه که در رله ها با اعمال ولتاژ به بوبین، کنتاکت باز رله بسته می شود، در تریستور نیز با اعمال ولتاژ به پایه های کاتد و گیت (gate)، جریان بین پایه های آند و کاتد برقرار می شود که به آن جریان آند می گویند. از تفاوت های تریستور و رله این است که رله یک کلید الکترومکانیکی است اما تریستور یک کلید الکتر. اختصاصی از ژیکو تحقیق درباره تنظیم کننده های ولتاژ با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 60 تنظیم کننده های ولتاژمقدمه :در اکثر آزمایشگاههای برق از منابع تغذیه برای تغذیه مدارهای مختلف الکترونیکی آنالوگ و دیجیتال استفاده می شود . تنظیم کننده های ولتاژ در این سیستم ها نقش مهمی را برعهده دارند زیرا مقدار ولتاژ مورد نیاز برای مدارها را بدون افت و خیز و تقریباً صاف فراهم می کنند .منابع تغذیه dc ، ولتاژ ac را ابتدا ی و و سپس آن را از صافی می گذرانند و از طرفی دامنه ولتاژ سینوسی برق شهر نیز کاملاً صاف نبوده و با افت و خیزهایی در حدود 10 تا 20 درصد باعث تغییر ولتاژ وجی صافی می شود.از قطعات مورد استفاده برای رگولاتورهای ولتاژ می توان قطعاتی از قبیل ، ترانسفورماتور ، ترانزیستور ، دیود ، دیودهای زنر ، تریستور ، یا و یا آپ امپ (op amp) و سلف (l) و خازن (c) و یا مقاومت (r) و یا icهای خاص را نام برد .* عوامل موثر بر تنظیم ولتاژ :عوامل مختلفی وجود دارند که در تنظیم ولتاژ در یک تنظیم کننده موثرند از جمله این عوامل را می توان ، تغییرات سطح ولتاژ برق ، ریپل وجی صافیها، تغییرات دما و نیز تغییرات جریان بار را نام برد .الف)* تغییرات ولتاژ ورودی :در تمامی وسایل الکترونیکی و یا سیستم های الکترونیکی و مکانیکی و غیره و در تمامی شاخه های علمی طراحان برای اینکه یک وسیله یا سیستم را با سیستم های مشابه مقایسه کنند معیاری را در نظر می گیرند که این معیار در همه جا ثابت است .در یک تنظیم کننده معیاری به نام تنظیم خط وجود دارد که میزان موفقیت یک تنظیم کننده ولتاژ در کاهش تغییرات ولتاژ ورودی را با این معیار می سنجند و به صورت زیر تعریف می کنیم :فرمول (1ـ2)که در آن ، تغییرات ولتاژ ورودی ، تغییرات ولتاژ وجی ، ولتاژ وجی متوسط (dc) می باشد .ب)تغییرات ناشی از تغییر دما :یکی دیگر از عاملهای تعیین کننده در یک تنظیم کننده ولتاژ خوب تغییرات ناشی از دماست .معیاری که تغییرات نسبی ولتاژ را برحسب دما بیان می کند ضریب دمای تنظیم کننده نام دارد که آن را با t.c نشان می دهیم و بصورت زیر تعریف می شود :(فرمول 2-2)t.c = temperature coefficientدر رابطه فوق ، تغییرات ولتاژ وجی در اثر تغییرات دمای و مقدار متوسط (dc) ولتاژ وجی است .معمولاً tc برحسب (parts - per - million) بیان می شود و به صورت زیر تعریف می شود .
با
تحقیق درباره تنظیم کننده های ولتاژ
اختصاصی از فایل هلپ مقاله تنظیم کننده های ولتاژ با و پر سرعت .
مقاله تنظیم کننده های ولتاژ
مقاله تنظیم کننده های ولتاژ لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 58 تنظیم کننده های ولتاژمقدمه :در اکثر آزمایشگاههای برق از منابع تغذیه برای تغذیه مدارهای مختلف الکترونیکی آنالوگ و دیجیتال استفاده می شود . تنظیم کننده های ولتاژ در این سیستم ها نقش مهمی را برعهده دارند زیرا مقدار ولتاژ مورد نیاز برای مدارها را بدون افت و خیز و تقریباً صاف فراهم می کنند .منابع تغذیه dc ، ولتاژ ac را ابتدا ی و و سپس آن را از صافی می گذرانند و از طرفی دامنه ولتاژ سینوسی برق شهر نیز کاملاً صاف نبوده و با افت و خیزهایی در حدود 10 تا 20 درصد باعث تغییر ولتاژ وجی صافی می شود.از قطعات مورد استفاده برای رگولاتورهای ولتاژ می توان قطعاتی از قبیل ، ترانسفورماتور ، ترانزیستور ، دیود ، دیودهای زنر ، تریستور ، یا و یا آپ امپ (op amp) و سلف (l) و خازن (c) و یا مقاومت (r) و یا icهای خاص را نام برد .* عوامل موثر بر تنظیم ولتاژ :عوامل مختلفی وجود دارند که در تنظیم ولتاژ در یک تنظیم کننده موثرند از جمله این عوامل را می توان ، تغییرات سطح ولتاژ برق ، ریپل وجی صافیها، تغییرات دما و نیز تغییرات جریان بار را نام برد .الف)* تغییرات ولتاژ ورودی :در تمامی وسایل الکترونیکی و یا سیستم های الکترونیکی و مکانیکی و غیره و در تمامی شاخه های علمی طراحان برای اینکه یک وسیله یا سیستم را با سیستم های مشابه مقایسه کنند معیاری را در نظر می گیرند که این معیار در همه جا ثابت است .در یک تنظیم کننده معیاری به نام تنظیم خط وجود دارد که میزان موفقیت یک تنظیم کننده ولتاژ در کاهش تغییرات ولتاژ ورودی را با این معیار می سنجند و به صورت زیر تعریف می کنیم :فرمول (1ـ2)که در آن ، تغییرات ولتاژ ورودی ، تغییرات ولتاژ وجی ، ولتاژ وجی متوسط (dc) می باشد .ب)تغییرات ناشی از تغییر دما :یکی دیگر از عاملهای تعیین کننده در یک تنظیم کننده ولتاژ خوب تغییرات ناشی از دماست .معیاری که تغییرات نسبی ولتاژ را برحسب دما بیان می کند ضریب دمای تنظیم کننده نام دارد که آن را با t.c نشان می دهیم و بصورت زیر تعریف می شود :(فرمول 2-2)t.c = temperature coefficientدر رابطه فوق ، تغییرات ولتاژ وجی در اثر تغییرات دمای و مقدار متوسط (dc) ولتاژ وجی است .معمولاً tc برحسب (parts - per - million) بیان می شود و به صورت زیر تعریف می شود .
با
مقاله تنظیم کننده های ولتاژ
آشنایی با تقویت کننده های عملیاتی (opamp) تقویت کننده های عملیاتی، تقویت کننده های کوپل مستقیم بوده، که دارای گین (gian) خیلی زیادی می باشند. که مقدار این گین را با کمک مقاومت فیدبک می توان کنترل نمود. این تقویت کننده ها اکثراً در مدارات خطی بکار می روند و اغلب در مدارات غیرخطی نیز از آنها استفاده می شود. یک تقویت کننده عملیاتی ایده آل بای. سؤال:
میشه اثبات ریاضی صفر شدن جمع ولتاژهای سه فاز باهم وجریان ها باهم باروابط بنویسید

پاسخ:
در ح تعادل و تقارن ولتاژ هر فاز نسبت به فاز دیگه 120 درجه اختلاف فاز داره مثلا ولتاژ فاز اول 230 ولت با زاویه صفر دومی با زاویه 120 و سومی با زاویه 240 درجه هست که جمع برداری این سه ولتاژ صفر میشه برای اطلاعات بیشتر میتونید به کتاب مدار ا. یکی از استفاده های بسیار ساده و مهم ترانزیستور به کار بردن آن به عنوان کلید می باشد اما این کلید چگونه و در کجا به کار می آید؟ فرض کنید که می خواهید یک موتور پله ای را با میکرو به چرخش در آورید اما میکروی شما نمی تواند جریان لازم را برای این موتور را تأمین کند یا یک رله 12 ولتی را با یک انکدر که وجی آن 5 ولت می باشد کنترل کنید یا یک سون سگمنت بزرگ (که به ولتاژ 8 ولت احتیاج دارد )را با یک شمارنده روشن کنید یا .... در تمامی این مثال ها ما به تقویت ولتاژ مستقیم احتیاج داریم یعنی باید یک مداری را به وجی مورد نظر وصل کنیم که زمانی که وجی ما فعال است ولتاژ تقویت شده را در مدار مورد نظر داشته باشیم و زمانی که وجی ما غیر فعال است هیچ ولتاژی نداشته باشیم . برای اعمال مدار ذکر شده می توانیم از یک ترانزیستور با شماتیک ذیل استفاده کنیم بدین گونه که وجی (با ولتاژ پایین) را به بیس ترانزیستور اعمال کنیم و قطعه مورد نظر را بین یک منبع با ولتاژ تقویتی که می خواهیم و پایه ی کلکتور ترانزیستور قرار می دهیم (قطب منفی پایه ی مورد نظر در سمت کلکتور قرار می گیرد)و امیتر را نیز زمین می کنیم. 24339251682182224778.jpg (1): وجی با ولتاژ پایین (3): وجی با ولتاژ مورد نظر بهتر است منبع را از ولتاژ مورد نظر بالاتر در نظر گرفته و با اعمال یک مقاومت سری با المان آن را کاهش دهیم. محصولات شرکت ما به طور خلاصه شامل: شارژر لپ تاپ کنترل شارژ اینورتر شارژر لپ تاپ با فندکی کنترل شارژ اینورتر،مبدل ولتاژ ماشین پنل های خورشیدی باطری ماشین به برق شهر کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ ولت متر و آمپرمتر منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ،۲۴ به ۱۲ ولت متر و آمپر متر ۱۲ ولت ۲.۵ آمپر ۴۸به ۲۴،۲۴ به ۶ و... با سون سگمنت کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید افزاینده ولتاژ برد ups افزاینده ولتاژ برد کنترل ups ۱۲ به ۲۴،۱۲ به ۴۸ برای نوع آفلاین کلیک کنید کلیک کنید محصولات شرکت ما به طور خلاصه شامل: شارژر لپ تاپ کنترل شارژ اینورتر شارژر لپ تاپ با فندکی کنترل شارژ اینورتر،مبدل ولتاژ ماشین پنل های خورشیدی باطری ماشین به برق شهر کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ ولت متر و آمپرمتر منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ،۲۴ به ۱۲ ولت متر و آمپر متر ۱۲ ولت ۲.۵ آمپر ۴۸به ۲۴،۲۴ به ۶ و... با سون سگمنت کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید افزاینده ولتاژ برد ups افزاینده ولتاژ برد کنترل ups ۱۲ به ۲۴،۱۲ به ۴۸ برای نوع آفلاین کلیک کنید کلیک کنید v=i.r با توجه به فرمول بالا که ولتاژ برابر است با حاصل ضرب مقاومت در شدت جریان ، چون در ح ی که منبع تغذیه به مصرف کننده وصل شود ( نسبت به زمانی که ولتاژ منبع را مستقیما اندازه میگیریم.) ،r افزایش پیدا می کند و مقدار i ثابت است ، لذا با کاهش ولتاژ مواجه می شویم .
گزارش کار آزمایش بررسی اثر تغییرات جریان بر ولتاژ دو سر دیود ( مبانی ی برق )
1395-11-16 توسط bahareh دسته دسته‌بندی نشده
گزارش کار آزمایش بررسی اثر تغییرات جریان بر ولتاژ دو سر دیود ( مبانی ی برق ) به صفحه گزارش کار آزمایش بررسی اثر تغییرات جریان بر ولتاژ دو سر دیود ( مبانی ی برق ) خوش آمدید . فایل ی با عنوان ((گزارش کار آزمایش بررسی اثر ت. کهنوج، عبدالوحید مهدوی نیا ظهر امروز در دیدار با فرماندار کهنوج از اختصاص مبلغ 20 میلیارد ریال تسهیلات برای رفع افت ولتاژ برق شهر کهنوج از محل بند ب ماده 133 قانون برنامه پنجم خبر داد. مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب کرمان بیان کرد: سه روستا در سال 93 با اختصاص مبلغ 2 میلیارد ریال اعتبار برق دار شدند. مهدوی نیا به تعرفه های برق مناطق گرمسی.
عنوان انگلیسی مقاله:
a voltage-controlled dstatcom for power-quality improvement
عنوان فارسی :
یک dstatcom کنترل شده با ولتاژ برای بهبود کیفیت توان

نویسنده/ناشر/نام مجله :
power delivery, ieee transactions
سال انتشار
2014

تعداد صفحات انگلیسی
9
تعداد صفحات فارسی
27
قیمت بر حسب ریال
120000
نوع فایل های ضمیمه
pdf+word
حجم فایل
4 مگا بای. محصولات شرکت ما به طور خلاصه شامل: شارژر لپ تاپ کنترل شارژ اینورتر شارژر لپتاپ با فندکی کنترل شارژ اینورتر،مبدل ولتاژ ماشین پنل های خورشیدی باطری ماشین به برق شهر کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ ولت متر و آمپرمتر منبع تغذیه سوئیچینگ کاهنده ولتاژ،۲۴ به ۱۲ ولت متر و آمپر متر ۱۲ ولت ۲.۵ آمپر ۴۸به ۲۴،۲۴ به ۶ و... با سون سگمنت کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید افزاینده ولتاژ برد ups روبات تعقیب خط افزاینده ولتاژ برد کنترل ups کیت ربات ۱۲ به ۲۴،۱۲ به ۴۸ برای نوع آفلاین تعقیب خط کلیک کنید کلیک کنید کلیک کنید مقاله توان الکتریکی سه فاز در کشورهای صنعتی ، سه فاز روش عمومی انتقال توان الکتریکی است. این سیستم در واقع نوعی از سیستم چند فاز است. در نیروگاههای برق یک ژنراتور الکتریکی توان مکانیکی را به یک دسته از جریانهای الکتریکی متناوب تبدیل می کند که از هر کدام از سیم پیچهای الکترومغناطیسی یا سیم پیچهای ژنراتور تولید می شوند. جریانها همگی . مدیر اداره برق قلعه گنج گفت: 32 طرح توسعه و رفع افت ولتاژ برق در این شهرستان با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. اختصاصی از هایدی تاسیسات الکترونیکی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 41 بخش اول : آشنایی با تاسیسات الکتریکیآشنایی با جریان سه فازجریان سه فاز در مداری که سیم بندی القاء شونده آن (آرمیچر) از سه دسته سیم پیچ جدا که هر کدام نسبت به هم 120 درجه الکتریکی اختلاف فاز دارند تهیه می شود.انواع اتصال در سیستم سه فازدر سیستم سه فاز معمولاً از سه نوع اتصال استفاده می شود :الف- اتصال ستارهب- اتصال مثلثج- اتصال مختلط-محاسبه جریان و ولتاژ در اتصال ستارههمانطور که می دانیم در اتصال ستاره اختلاف سطح هر فاز با سیم نول ولتاژ فازی (up) و اختلاف سطح هر فاز با فازی دیگر ولتاژ (ul) را تشکیل می دهند. مقدار ولتاژ خط از مجموع دو ولتاژ فازی بدست می آید. به همین جهت برای بدست آوردن مقدار ul باید برآیند دو ولتاژ فازی را رسم و مقدار آن را محاسبه نماییم. بدین ترتیب که یکی از بردارها را در امتداد و به اندازه خودش رسم کرده و سپس بردار را با بردار پهلویش رسم می کنیم. رابطه روبرو برقرار است :اما جریانی که از هر کلاف عبور می کند همان جریان خط می باشد. یعنی در اتصال ستاره جریان خط مساوی جریان فاز است . il=ip-محاسبه جریان و ولتاژ در اتصال مثلثدر این روش کلافهای مصرف کننده یا مولد به شکل مثلث قرار می گیرند. همانطور که می دانیم ولتاژ خط ul در اتصال مثلث همان ولتاژی است که در دو سر کلاف قرار دارد یعنی در اتصال مثلث ولتاژ خط برابر با ولتاژ فاز است : ul = upاما جریانی که از هر خط می گذرد مجموع برداری جریان دو کلاف بعدی است. پس جریان هر خط 73/1 برابر جریان هر فاز است :-اتصال مختلط ترکیبی از اتصالهای ستاره و مثلث می باشد.توان در مدارهای سه فازدر یک اتصال سه فاز توان کل از مجموع توانهای هر فاز بدست می آید : p = p1+p2+p3اگر بار متعادل باشد داریم : p1 = p2 = p3 = pphپس توان کل می تواند سه برابر توان هر فاز باشد : p = 3pphp = up.lp.cos (()در اتصال ستاره توان بصورت زیر بدست می آید :و ip=ilدر اتصال مثلث هم رابطه بالا صادق می باشد.روشهای اندازه گیری توانمعمولاً برای اندازه گیری در سیستم سه فاز از دو روش زیر استفاده می کنند :الف- روش چهار سیم (3 واتمتری)ب- روش سه سیم (2 واتمتری)الف- روش چهار سیم :در این روش با استفاده از 3 واتمتر که سر راه هر فاز قرار می گیرد و سیم نول توان هر فاز جداگانه اندازه گیری شده و مجموع این سه واتمتر توان کل می باشد. اگر بار کاملاً متعادل باشد هر سه واتمتر دارای مقادیر مساوی می شوند. پس در یک بار متعادل فقط از یک واتمتر هم می توان استفاده کرد.ب- روش سه سیم :در این روش بدون سیم نول عمل می شود. دو واتمتر که هر کدام بین دو فاز قرار می گیرد البته فاز وسط برای فازهای اول و سوم مشترک است توان کل از مجموع دو واتمتر بدست می آید.
با
تاسیسات الکترونیکی
مدیر امور برق جیرفت گفت: 20 میلیارد ریال به طرح رفع افت ولتاژ برق در شهرستان جیرفت اختصاص یافت. اندازه گیری ضریب تلفات عایق( tan δ ) : ضریب تلفات عایقی عبارتست از نسبت توان تلف شده در عایق بندی بر حسب وات به حاصلضرب ولتاژ و جریان موثر تولید شده بر حسب ولت-آمپر ( متناسب با توان ظاهری در ولتاژ سینوسی. برای این منظور از پل شرینگ (schering) یا پل ترانسفورماتوری استفاده می کنند ، این پل جهت اندازه گیری ظرفیت و ضریب تلفات عایقی است و یک پل با جریان متناوب است . آن مورد .پل شرینگ با استفاده از یک منبع ولتاژ متناوب ، جریانی را از دو خازن میگذراند به نحوی که افت ولتاژ در دو سر خازنها برابر خواهد بود این تغییرات را با استفاده از دو مقاومت متغیر بروی خازنها اعمال میکنند . از این دو خازن یکی مجهول و دیگری با ظرفیت مشخص شده است ، افت ولتاژ روی مقاومتها برابر خواهد بود ، لذا با برابر بودن ولتاژ ، نسبت مقاومت ها عک نسبت جریان ها و ع نسبت ظرفیت خازنها خواهد بود .
برای پیوستن به کانال تلگرام اینجا کلیک کنید. فرمودید اگر باطرى ١٢ ولت باشد ، دینام بایستى ١٥ ولت انتخاب بشود، چنانچه ما تعرار٤ باطری١٢ولت را سرى که بشود مجموع ٤٨ ولت در ان صورت دینام همان ١٥ ولت بایستى انتخاب شود یا انهم ٤ برابر میشود؟ بالشکر ى ----- پاسخ: چون باتری ها رو میخواید سری ببندید ولتاژ کل هم برابر میشه با مجموع ولتاژ مصرف ک. روش های ساده و موثر برای تخمین حد با ذیری وپایداری ولتاژشبکه توزیع شعاعی مقدمه پایداری ولتاژ در صنعت و در آزمایشگاه­های جهان، از آنجا که توسعه سیستم قدرت به دلایلی همچون محدودیت های کمبود سرمایه یا مشکلات ارتباطات محیطی، بررسی می شود. در نواحی صنعتی، مشاهده شده که در شرایط بار بحرانی فروپاشی ولتاژ رخ می­دهد. سیستم توزیع شعاعی دار. دستگاه خاموش بوده و روشن نمی شود.
فیوز سوخته است : فیوز را عوض شود.
ولتاژ برق کم یا زیاد هست : ولتاژ پریز برق را با ولت متر اندازه گیری شود. ولتاژ باید 10±220 ولت باشد. اگر بیش از اندازه بود، یا ولتاژ را کم کنید و یا تعمیرکار یخچال را صدا کنید تا جداگانه برای یخچال سیم کشی کند. اگر باز هم با این کارها ولتاژ تنظیم نشد، یک استابلایزر در قس. کویل دوبل : وظیفه ی این قطعه ی افزایش ولتاژ می باشد و فرق آن با کویل های معمولی در این است که این قطعه ( همان طور که از نامش مشخص است ) از دو کویل تشکیل شده است . نحوه ی عمل کرد آن به صورت زیر می باشد کویل دوبل در داخل خود دارای دو سیم پیچ می باشد : سیم پیچ اولیه و سیم پیچ ثانویه . در سیم پیچ اولیه یک یک سر آن به برق ارسالی از رله دوبل و سر دیگ. سمینار برق روش های شارژ متقارن مبدل های چند سطحی کاسکاد لطفا از این پروژه در راستای تکمیل تحقیقات خود و در صورت کپی برداری با ذکر منبع استفاده نمایید. مقدمه مبدل های چند سطحی اولین بار در سال 1975 معرفی شدند. با توجه به افزایش تقاضا برای مبدل های با توان بالا، ولتاژ بالا و همچنین با در نظر گرفتن اینکه کلیدهای نیمه هادی نمی توانند در ول. اختصاصی از فایلکو مقالات تازه های صنعت برق با و پر سرعت .
مقالات تازه های صنعت برق
مقالات تازه های صنعت برق فرمت فایل : word(قابل ویرایش)تعداد صفحات32امروزه ساخت ماشین های الکتریکی ولتاژ بالا با استفاده از بکارگیری کابلهای ولتاژ بالا در سیم پیچی استاتور امکان پذیر شده است. پس از ساخت ژنراتور ولتاژ بالا اکنون شرکت abb اکنون برای سطح ولتاژهای 20 کیلوولت تا 66 کیلو ولت با توان وجی 45-5 م ات عملی شده است که با توسعه این طرح انتظار می رود سطح ولتاژ آن تا 150 کیلو ولت برسد. فن آوری موتور ولتاژ بالا بر مبنای یک طرح جدید و اثبات نشده نمی باشد زیرا این طرح برای ژنراتورهای ولتاژ بالا با موفقیت اجرا گردیده است و اکنون ژنراتور ولتاژ بالا در نیروگاه آبی نصب شده است.
مقادیر نامی موتور نمونه آزمایشی است و ماکزیمم توان قابل تحویل به محور آن mw 5/6 می باشد. میزان کابل مصرفی برای این طرح سه حلقه می باشد که هر حلقه برای یک فاز است و هر کدام طولی در حدود 1500 متر دارد. این موتور مستقیما به شبکه وصل می گردد در نتیجه ترانسفورماتور و سوئیچگر ولتاژ متوسط حذف می گردد. با حذف ترانسفورماتور و تجهیزات سوئیچگر سرمایه گذاری اولیه و همچنین هزینه های سرویس، نگهداری و تعمیرات کاهش می یابد. با حذف ترانسفورماتور خطر نشتی روغن و آتش سوزی از بین می رود. سادگی این طرح سبب کاهش خطرات ناشی از اغت ات شبکه می گردد و هزینه های ناشی از توقف پائین می آید. یکی دیگر از مزایای مهم این طرح این است که موتورهای ولتاژ بالا در مقایسه با موتورهای رایج فضای کمتری می نمایند. سیستم خنک کنندگی این نوع موتورها براساس مقادیر نامی بر دو نوع می باشد. برای توانهای پائین از سیستم خنک کنندگی هوا استفاده می شود ولی در برای توانهای بالاتر استاتور با آب و روتور با هوا خنک می گردد. 
با
مقالات تازه های صنعت برق