افغان

به نقل از خبرگزاریها در مورد افغان : همشهری آنلاین: صدها تن از مردم قندهار در جنوب افغانستان به دنبال درگیری مرزی بین سربازان افغان و پا تانی که در آن یک سرباز افغان کشته و ۲ تن زخمی شدند، در تظاهراتی پا تان را عامل مشکلات این کشور دانستند. رسانه های افغان از محاصره ۳۰ سرباز افغان توسط در ولایت «هلمند» در جنوب افغانستان خبر دادند. ان انتظامی شهرستان تنگستان سه نفر زورگیر که با زور و تهدید از یک تبعه افغان سرقت کرده بودند را دستگیر د. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعطای ۵۰۰ بورسیه با اعمال تخفیف ۵۰ درصدی برای دانشجویان افغان خبر داد و گفت: دانشجویان افغان که تضمین به بازگشت و خدمت رسانی به کشور خود را بدهند از تخفیف در تحصیل بهره مند خواهند شد. مسئول مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان اردستان گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو درمحور اردستان به مهاباد یک تبعه افغان کشته و 8 افغان دیگر که آنان نیز از اتباع غیر مجاز بودند مصدوم شدند. تاریخ مواجهه ایرانی ها با مهاجرین افغان تاریخ طولانی و پرمساله ای است. در طول این سالها به تدریج قضاوت ها، شناخت ها و روایت های مجعولی در مورد مهاجرین افغان در ذهن ایرانی ها شکل گرفته است که با عدم بازبینی و توقف ن بر سر درستی آنها، تبدیل به روایت هایی رسمی و از پیش پذیرفته شده برای ایرانی ها در مورد افغان ها شده است.در این میان اگر ا. ایرنا نوشت: یکی از سربازان نیروی ویژه افغان نظامیان ئی را در استان ننگرهار به گلوله بست که در نتیجه 3 تن از آنان کشته و 2 تن دیگر زخمی شدند. اداره ثبت نفوس پا تان از تکمیل ثبت نام مهاجران افغان تا دو هفته آینده خبر داد. رئیس کمیسیون مهاجرت پارلمان و از اعضای حزب عد و توسعه از پذیرش پناهجویان افغان به این کشور خبر داد. به همت کلانتری جوادیه تهران پارس، دو که از اتباع افغان زورگیری می د دستگیر شدند. رئیس جمهور روسیه در افغانستان گفت: موقعیت کلاسیک خود را تایید د که پس از وج نیروهای خارجی آنها آماده مذاکرات صلح با بقیه افغانها هستند. همشهری آنلاین: رئیس اورژانس اجتماعی کشور به دختربچه افغان در شهر را تائید کرد. مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مرگ دو جوان از اتباع افغان در است نگهداری آب در این شهر خبر داد. رئیس جمهور افغانستان بار دیگر اعلام کرد که تا ۲۴ ماه آینده باید تمام پناهجویان افغان از پا تان به کشورشان بازگردند. حمله هوایی به ولایت هلمند جان دو پلیس افغان را گرفت. پارلمان آلمان یا بوندستاگ، در نشست روز خود توقف ا اج افغان هایی را که درخواست پناهندگی شان رد شده، رد کرد. اولین گروه افغان ها روز چهارشنبه از آلمان ا اج شد.


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] یک رسانه یی اعلام کرد که یک نوجوان افغان در حال جمع انجیر توسط نیروهای استرالیایی از ناحیه و پا هدف قرار گرفت و بر اثر شدت جراحات جان داد. رویترز با ارایه سندی فاش کرد در سال 2014 به یک پدر افغان بابت کشته شدن اشتباهی فرزندش تنها 1000 دلار غرامت پرداخت کرد!
افغان ها به تدریج تمایل خود را برای کار در ایران از دست داده اند و بر اساس مشاهدات به شکل قانونی… تروریست های 13 معلم افغان را در ولایت ننگرهار ربودند. سردبیر بخارا: چند ماه پیش به کابل و هرات رفته بودم. افغان ها تلگرام را زیاد نمی شناختند و می گفتند ما عضو فرقه (!) هستیم... ایلنا نوشت: رئیس اورژانس اجتماعی کشور به دختربچه افغان در شهر را تائید کرد.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مرگ دو جوان از اتباع افغان در… مقامات افغان و یی از تجهیز نیروی هوایی افغان با ۱۵۹ هلیکوپتر بلکهاک در طی چهار سال آینده خبر دادند. پس از حمله مرگبار روز چهارشنبه در شهر کابل، نخست آلمان گفته است که روند ا اج پناهجویان افغان از آن کشور موقتاً متوقف شده است. این دانشجوی افغان که مهدی جعفری نام دارد، دو ماه پیش در کانکور سراسری ایران، رتبه اول فوق لیسانس زمین شناسی را از آن خود کرده بود. مردان افغان که برای رسیدن به پول مرتکب دو فقره قتل شده اند، پای میز محاکمه رفته و جزئیات را توضیح دادند. با وجود مخالفت فعالان ، روند ا اج پناهجویان افغان از کشور فنلاند همچنان ادامه دارد. مقامات محلی در شرق افغانستان اعلام د که ت پا تان دستکم ۲۶۲ شهروند افغان را پس از بازداشت به پلیس مرزی افغانستان تحویل داد. بر اثر واژگونی یک دستگاه پاترول که حامل اتباع افغان ۱۳ نفر مصدوم شدند. معمای قتل زن افغان در کمتر از ۲ ماه با بررسی چت های تلگرام او فاش شد. مرد 65 ساله افغان که در اجرای نقشه ی پسرک 6 ساله ای را ربوده بود صبح دیروز به اتهام آدم ربایی و گرایی از زندان به شعبه دهم دادگاه کیفری انتقال یافت تا محاکمه شود.
روز گذشته، چند تبعه افغان یک زن ایرانی را در منطقه شهرری مورد ضرب و شتم قرار دادند که بر اثر شدت…
مرد 65 ساله افغان که در اجرای نقشه ی پسرک 6 ساله ای را ربوده بود صبح دیروز به اتهام… افغان های طبقه متوسط که شبه نظامی شدند،به توسعه گروه از پایگاه آن در مناطق ناآرام شرق افغانستان به سمت کابل یاری رساندند و موجب شدند که این پایتخت به یکی از مرگبارترین نقاط این کشور تبدیل شود. رییس میز افغانستان در سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: لازم است برنامه ریزی های مناسبی داشته باشیم تا به واسطه آن، سرمایه گذاران افغان جذب بازار ایران شوند. رسانه افغان اعلام کرد که ادامه حملات هوایی به غیرنظامیان افغان این بار در شرق افغانستان ۲۸ کشته کشته برجا گذاشته است. رکنا: زن افغان که با همدستی ۳ مرد نقشه قتل هولناک شوهرش را در مشهد عملی کرده بود، صحنه جنایت را بازسازی کرد. این زن پس از اینکه نتوانسته بود به تنهایی شوهرش را به قتل برساند این نقشه را با کمک ۳نفر دیگر… جدا از مخالفت عقیدتی مردم باید نیاز و عدم نیاز برنامه های چون ستاره افغان رصد شود. محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در چهارمین همایش بین المللی " ن افغان پیام آور صلح" گفت: درخواست من این است که ن افغان و شرکت کنندگان این همایش پیشنهاداتشان را درباره صلح به ت و ملت عرضه نمایند. محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در چهارمین همایش بین المللی " ن افغان پیام آور صلح" گفت: درخواست من این است که ن افغان و شرکت کنندگان این همایش پیشنهاداتشان را درباره صلح به ت و ملت عرضه نمایند. جمعیت علی به گزارش «دو ماه از مهر گذشت؛ افغان ها از مهر جا ماندند» با عنوان «خدمت داوطلبانه و عاشقانه به محروم ترین ک ن مهاجر کجا و درج بیانیه مخالف با منافع این ک ن کجا؟» پاسخ داد رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از غرق شدن دو کودک 4 و 5 ساله افغان در طرح ماهی گزلی باباکان (سپیدار) خبر داد. یک رسانه افغان گزارش داد، دور جدیدی از مذاکرات چهارجانبه صلح افغان با هدف پیدا راه حلی برای پایان چندین دهه جنگ در این کشور در شهر استانبول ترکیه آغاز شده است. ایسنا نوشت: معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر از کشته شدن 3 تن از اتباع افغان در اثر واژگونی خودرو خبر داد. مجلس نمایندگان به انتشار خبری مبنی بر قتل افغان ها توسط نظامیان امریکایی که به هدف سرگرمی انجام شده است، واکنش نشان داد. ندیم ی، ستاره افغان الاصل باشگاه هوفنهایم پیشنهاد خوبی از اتلتیکو مادرید دریافت کرده است. در حمله هوایی که شامگاه پنجشنبه جنوب افغانستان را هدف قرار داد، دست کم هشت غیرنظامی افغان زخمی شدند. یک ماه پس از دستگیری جوانی افغان که دختری ۱۶ ساله را در جوی آب خیابانی خلوت مورد آزار و اذیت قرار داده بود، تازه ترین یافته های پلیس حاکی از آن است که او دست کم ۲دختر دیگر را نیز قربانی نقشه شوم خود کرده است. در حمله ۶ ساعته شبه نظامیان به ۱۵ پست امنیتی افغانستان در ولایت قندهار ۲۷ پلیس افغان کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند