افق هدف و مقصود

به نقل از خبرگزاریها در مورد افق هدف و مقصود : معاون اول رئیس جمهور گفت:مقصود از حمایت از کالای ایرانی این نیست که هر محصولی با هر کیفیتی به خورد مردم داده شود. باید محصولات از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار باشد. ما چه از لحاظ مسائل دینی و چه از لحاظ مسائل فرهنگی و ادبیاتی بسیار غنی هستیم اما مهم این است که ما این داشته ها را به زبان امروزی درآوریم شرط اول این کار هم این است که ی که می خواهد این کار را انجام دهد خودش این مسائل را فهمیده باشد و مقصود آن ها را درک کرده باشد تا بتواند همان مقصود را به زبان امروزی برای عامه مردم بیان کند خواص سنگ شاه مقصود shah maghsoud
خواص وفواید: این سنگ بسیارانرژی زا بوده و سبب دفع نیروهای منفی و تقویت انرژی مثبت بدن می گردد، همچنین اعصاب را تقویت نموده و آرامبخش است. ادامه مطلب ارزنده ترین گوهر مقصود است
زیبنده ترین هدیه به معبود است
فرمود علی شیر خدا ، ساقی موثر
در مکتب ما شاهد و مشهود است
این نکته رسول مدنی گفت به سلمان
سری که به توفیق تو افزود است
در دادگه عدل خدا روز قیامت
از صلح حسن مقصد و مقصود ، است
از آمدن کرب و بلا آنچه به عالم
مقصود حسین بن علی بود است آن روز که آید ز پس . چه کنم دست خودم نیست که یادت نکنم / خواستی گل نشوی تا به تو عادت نکنم .

بهت نمیگم دلمی چون پر از غمه / نمیگم گلی چون عمرش کمه / نمیگم چشامی چون واست کمه / بهت میگم خودتی چون از تو بهتر ی نیست !

یک آسمان ترانه / صد بیت عاشقانه / تقدیم به قلب پاکت / ای بهترین بهانه .

در هر رفتنی رسیدنی نیست ولی برای رسیدن راهی جز رفتن نیست .
<. ارزنده ترین گوهر مقصود استزیبنده ترین هدیه به معبود استفرمود علی شیر خدا ، ساقی کوثر در مکتب ما شاهد و مشهود استاین نکته رسول مدنی گفت به سلمانسری که به توفیق تو افزود استدر دادگه عدل خدا روز قیامتاز صلح حسن مقصد و مقصود ، استاز آمدن کرب و بلا آنچه به عالم مقصود حسین بن علی بود استآن روز که آید ز پس غیبت اول هدف مهدی موعود است به رغمِ خویش
مقصود من از خدا تویی
در آغوش گرفتنِ تمام دوست داشتنی ها
و باقی ، تاسی است که می ریزند

با دستانِ تو همراه می شوم
لبانت را می بوسم
هر جا که باشی لمست می کنم
و باقی ، همه پنداری است

من چلیپای توام
آنگاه که به خواب می روی
جاده ای تهی که بر آسمانش تمنا می بارد
سایه ی توام ، سایه ای سنگسار شده

سکوتِ توام من
شبی فراموش شده در خاطرِ خویش
و وعده ی دیداری که هر بار تکرار می شود
دریوزه گرِ درب خانه ات
آنکه انتظار دیدارت ، رنجش می دهد
آنکه جان می سپارد
اگر انتظارش به دیرگاه برسد

لوئی آراگون
مترجم : ماندانا حسنلو آموزش پارکور فیری راننینگ توسط: مقصود دهقان parkour & free runningآدرس باشگاه :فلکه اطلسی خیابان باباکوهی مرکز پیاده بعد از نانوایی باشگاه کوثر روزای فرد ساعت 6:15 الی7:30شماره تلفن:09398704066 مقصود www.facebook.com (pk shz)اینم کلیپ مقصود شیراز (خودم) با مرتضی محکم شیراز http://www.youtube.com/watch?v=yiqj_f9krna&feature=youtu.behttp://www.aparat.com/v/f57cnhttps://www.facebook.com/p o.php?v=223023101203505 من از طرح نگاه تو امید مبهمی دارم / نگاهت را نگیر از من که با آن عالمی دارم / اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیست / وفا آن است که نامت را نهانی زیر لب دارم .

چه کنم دست خودم نیست که یادت نکنم / خواستی گل نشوی تا به تو عادت نکنم .

بهت نمیگم دلمی چون پر از غمه / نمیگم گلی چون عمرش کمه / نمیگم چشامی چون واست کمه / بهت میگم خودتی چون ا. صد قافله رفتند و به مقصود رسیدند  ما این ک لنگ ز جویی نجه م . . . _ مهدی اخوان ثالث _ حاج مقصود یزدانی(رح)، فرزند آتا قاری (رح) در سال 1311 هـ.ش در روستای باغلِق در یک خانواده کاملاً مذهبی و عرفانی دیده به جهان گشود. این بزرگوار از همان آغاز کودکی، دارای هوش و ذکاوت و ادب خاصی بود. این امر و نیز خصلت و فطرت پاکش، باعث شد که در میان همسالان خود متمایز گردد. خانواده و بزرگان قوم نیز برای وی احترام ویژه ای قائل بودند... آن هم فدای فردی که دهه متعلق به را دهه و زندان دانست و شما به خوبی مقصود و زمان گوینده آن سخن را می دانستید. موزیک ویدیو جدید مقصود لو به نام داری به چی فکر میکنی video amir tatalo – dari be chi fekr mi i ادامه مطلب از سکوت پرسیدم برای دوستم چه بنویسم ، گفت بنویس ما را چون روزگار فراموش مکن .

من از طرح نگاه تو امید مبهمی دارم / نگاهت را نگیر از من که با آن عالمی دارم / اگر دورم ز دیدارت دلیل بی وفایی نیست / وفا آن است که نامت را نهانی زیر لب دارم .

چه کنم دست خودم نیست که یادت نکنم / خواستی گل نشوی تا به تو عادت نکنم .

بهت نمیگم دلمی چو. تیم ملی فوتبال کشورمان، برای رسیدن به سرمنزل مقصود به امکانات فراوانی نیاز دارد. سلام خدا! خوبی؟ نیستی! کجایی؟ تو دلم نیستی.  هر وقت م طعم مربا نمیده، میفهمم دلم رو از اغیار پر . راس می گی، مطلبی نخونم که دلمو بلرزونه. قرآن... داروی فراموش کاریمه. یا گوش دادن به یه آهنگ دل نشین. مثلِ...مقصود من از کعبه و بت خانه توئی تو/ مقصود توئی، کعبه و بت خانه بهانه این اشعار غیرت عاشقیت رو برمی انگیزه. میگی من بی یار دارم به کجا م. شاه مقصود

این جنگ چوب خورده تو نعره های خفیفش
شیر لگد خورده داره
دریاست دریای تابوت رو شونه های نحیفش مرغ مرده داره
طفلک همش لنگ نونه این سفره هرچی که
داشته برداشته و بذر کرده
از تشنگی نصفه جونه این مشق دستاشو
عمری نذر ابوالفضل کرده
این صورت استخونی از فقر سیلی که
می خورد دردو فراموش می کرد
البته یا. سینمایی «آپ س» به کارگردانی حسین ی و تهیه کنندگی مقصود جباری از ٢٢ آذر در سینماهای تهران و شهرستان ها اکران می شود. آپارتمان ١٤٠متری در مقصود بیک تجریش و مبله با سونا، است و جکوزی و روف گاردن به نرخ ٣٥٠٠دلار در ماه برای اجاره فایل شده است. جمال بلماضی که از او به عنوان گزینه بعدی هدایت تیم ملی قطر یاد می شود، نتوانست در خانه برابر پرسپولیس به نتیجه دست یابد، تا شاگردان برانکو با ارائه فوتبالی تاکتیکی تر به مقصود خود دست یابند. مقصود اصلی از تمام دستورات شرع، متاثرشدن قلب است.
یعنی مقصود از تمام این سیرها و عبادت ها، این است که قلب انسان تاثیر پذیرفته و دری از دل به سوی مولا باز شود تا بنده بتواند، مولایش را شهود کند.
این اصل کار است. مقصد اعلی و ذی المقدمه تمام عبادات، این است.
لذا، پرداختن به قلب، اهم مباحث است و انسان باید ابتدا مسایل مربوط به قلب را شناسایی کند و بداند که قلب چیست و چه اهمیتی دارد؛ بعد به سراغ کارهایی برود که روی دلش اثر دارد.
اگر اعمال عبادی انسان، هیچ اثری بر دل نگذارد، عبادات بی ثمر بوده و فرصت ها از دست رفته است.
اصل بحث این است که دل به هر مقداری که به واسطه عبادات، جلا و صفا پیدا کند، به همان میزان انسان را به ربش نزدیک و مقرب می نماید.

پست 1
رسائل بندگی - رساله اول: دفتر دل
از مباحث مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی مقصود این است که می توان درباره مسائل منطقه با ت ترامپ –و شاید حتی اسراییل- مذاکره و با سعودی تفاهم کرد. "ما میراث بزرگ و همه ارزش ها و اصول آن را حفظ خواهیم کرد." « ی» در تحقیق «آشنایی با روش های نهادینه و درونی ارزش ها در دانش آموزان» از روش کتابخانه ای استفاده شد و مقصود از درونی یک امر آن است، که آن جزیی از وجدان شخصی شود و منظور از ارزش ها این است که از خوب تا بد یا از مثبت به منفی طبقه بندی و درجه بندی گردد، مفید، خواستنی، تحسین ی باشد. به مناسبت اربعین حسینی کتاب قریب غریب نخستین تالیف مقصود قاسمی منتشر شد. از پی مقصد دل در همه عالم گشتم.. گنج مقصود در این عالم ویرانه نبود فروغی بسطامی تا سر زلف تو شد سلسله جنبان جنون ندیدم به همه شهر که دیوانه نبود... لب پیمانه اگر بر لب جانانه نبود بوسه گاه لب رندان لب پیمانه نبود گوشه چشمش اگر نشئه ندادی می را... یک جهان مست به هر گوشهٔ میخانه نبود مایهٔ مستی ما باده نبودی هرگز ساقی بزم گر آن نرگس مستانه . یادش بخیر آن سالهای دور ، زمانی که همه انقل بودند وانقل رفتار می د. برای همه، مهم مردم بودند. ازآن سالها مدتها گذشته است وبرای عده ای همه چیز رنگ وبویی دیگربه خود گرفته است. امروز دیگر مردم، برای این عده مهم نمی باشند. امروز برای این عده فقط همان گروهشان مهم است و برای رسیدن به مقصود هر کاری می کنند. قبلاً شاید وقاحت برای عده ای وجود د. گزارشگران باشگاه خبرنگاران جوان با حضور در نانوایی حاج مقصود احمدی حس حال جانباز احمدی را در روزهای جنگ و پس از آن جویا شدند. یک گروه مرد که نقاب بر چهره داشتند، سعی یک کنیسه را در دومین شهر بزرگ سوئد به آتش بکشند که به مقصود خود نرسیدند.     فرج به معناى گشایش است؛ گشایشى که امید امیدواران است و به یقین، تحقق‎پذیر است و ناامیدى در آن راه ندارد، و ممکن است که طول بکشد. و طول کشیدن تحقق مطلوب، از لوازم امیدهاى بزرگ است . امیدهاى کوچک به زودى تحقق‎پذیرند و امید، هر چه بزرگتر باشد، تحقق دیرتر و دراز مدت‎ترى دارد. به خصوص اگر بزرگترین امیدها باشد که مقصود از فرج . ای خلق بدانید چه شوری به جهان هست
تا اش بر قلم و ورد زبان هست

مقصود٬ سر بی بدن و تشنه لبش نیست
هر جا که روی خون به زمین روی سنان هست

آوازه اش از حق طلبی مانده که امروز
از عاشقی اش در دل هر ذره نشان هست

سر از تن حق گشته جدا جسم که فانیست
هر شاخه ی گل را که سرانجام خزان هست

شد کرب و بلا مقتل خورشید دو عالم<. سخن را دراز مکن، مقصود را بگو بقّالی زنی را دوست می داشت. با کنیزک خاتون پیغامها کرد که من چنینم و چنانم و عاشقم و می سوزم و آرام ندارم و بر من ستمها میرود و دی چنین بودم و دوش بر من چنین گذشت. قصه های دراز فروخواند. کنیزک به خدمت خاتون آمد گفت: بقال سلام می رساند و می گوید که بیا تا تو را چنین کنم و چنان. گفت: به این سردی؟! گفت: او دراز گفت. بی تردید هر یک از مانیازمندیم برای برقراری ارتباطی درست با دیگران از بهترین و بی ابهام ترین شکل های انتقال پیام در زبان گفتار و نوشتار استفاده کنیم اما گاه در این زمینه به دلایل مختلف اشتباهاتی رخ می دهد که ما را در رسیدن به مقصود دچار مشکل می کند. حضرت سیدال (ع) است و ، پیشوا و راهبر و جهت دهنده حرکت انسان به سوی مقصد اعلی و مقصود والاست و حسین(ع) عالی ترین مصداق حرکت در مسیر خداست. مقصود از عبادت: عبادت هم دارای روح است و هم دارای جسد و توضیح دادیم که روح آن نیت صحیح و غایت از آن و آن انجام دادن و عمل به آن است. اما در اینجا شایسته است که بدانیم مقصود از عبادت چیست؟ در حقیقت مقصود از عبادت اعم از و زکات و روزه و حج و غیره، به دست آوردن رضایت خداوند متعال و تحصیل منافع دنیا و آ ت است. مقصود از عبادت خدا عادت نباشد. مق. مقصود لو رئیس فدراسیون کبدی امروز رسما اعلام کرد که از حضور در انتخابات فدراسیون کبدی انصراف می دهد. در صورت امکان کتاب جاذبه و عه علی(ع) را تهیه کرده و مطالعه کنید چرا که کتاب با ارزشی است و می تواند راهنمای شما در مسیر حق باشد ان شاءا... این کتاب نوشته مرحوم مطهری است. بخشی از کتاب: افراد از لحاظ جاذبه و عه نسبت به افراد دیگر انسان ی ان نیستند بلکه به طبقات مختلفی تقسیم می شوند: 1- فرادی که نه جاذبه دارند و نه عه؛ نه ی آنها را دوست دارد و. مأمون از دعوت هشتم (علیه السلام) به اسان چند مقصود عمده را تعقیب می کرد:
ادامه مطلب حجت ال ایزدهی گفت: شیعه در اربعین خارج از هر نوع کثرتی حرکت می کند برای رسیدن به مقصود. مقصودی که عد ، مهدویت، حکومت مطلوب و مبارزه با ظلم است. معاون اول رییس جمهور گفت: مقصود از حمایت از کالای ایرانی این نیست که هر محصولی با هر کیفیتی به خورد مردم داده شود. بسم الله الرحمن الرحیم
زمان (عج) ، بئر معطّله
علىّ بن ابراهیم قمى‏ رحمه الله در تفسیرش از صادق علیه السلام نقل کرده است که آن حضرت فرمود:
مقصود از «بئر معطّله» - یعنى چاه پر آبى که تعطیل مانده و از آن بهره ‏بردارى نمى ‏شود - در آیه شریفه «وَبِئْرٍ مُعَطَّلَةٍ وَقَصْرٍ مَشیدٍ»( سوره حج ، آیه 45 ) ، حضرت مهدى (عج) است.
منابع : پست 4546 : متن نقلی. «آیت الله هادوی تهرانی با اشاره به آیه ۷۱ سوره انبیا به تشریح معانی حکم در نظر مفسران پرداخت. به گزارش شفقنا، حوزه علمیه قم در جلسه تفسیر سوره انبیا به بیان مجموع تفاسیر آیات گذشته مربوط به داستان حضرت ابراهیم و همراهی لوط با ایشن پرداخت و اظهار داشت: خداوند در آیه ۷۱ بیان می کند که به لوط، علم و حکم دادیم؛ مقصود از علم که همان دانش و معرفت الهی نسبت به حقایق است اما در مورد حکم تفاسیر متعددی شده است. او افزود: برخی گفته اند مقصود از حکم، حکمت یعنی استوارعمل است، برخی هم به حکومت تفسیر کرده اند که مشهور گفته اند منظور از حکومت، قضاوت به معنی الاخص به معنی رفع خصومت و رسیدگی به دعوای حقوقی است چون رسیدگی به دعوای کیفری از شئون ولایت است که اگر این احتمال را در نظر بگیریم ولایت تشریعی و اداره امور جامعه را شامل می شود.» (منبع : اینجا) محمدی گفت: من مطمئن هستم که مقصود آقای قالیباف درست فهمیده نشده و وضعیت نهایی فاصله ای عمیق با آن چیزی خواهد داشت که در ظاهر بنظر میرسد. ارزنده ترین گوهر مقصود است
زیبنده ترین هدیه به معبود است
کوبنده ترین اسلحه ی مکتب توحید
کز ریشه کند خصم تو نابود، است
گفتم به د، پایه دین نبوی چیست ؟
فریاد برآورد و بفرمود: است
آن نکته رسول مدنی گفت به سلمان
سری که به توفیق تو افزوده است
فرمود علی شیر خدا ساقی کوثر
در مکتب ما، مقصد و مقصود است
گوی. این ختم را هدیه به رضا(ع) کنید تا حاجت بگیرید برای مقصود عظیم ۷ روز ۷ مرتبه سوره یس را بخواند و از روز شنبه شروع کند تا روز ختم نماید و در وقت خواندن با ی حرف نزند و در خلوت باشد و ثوابش را به روح رضا علیه السلام قربت کند البته مقصود او حاصل شود مجرب است ...... مقصود حق شناس، مسوول روابط عمومی سازمان آتش نشانی اهواز گفت: فردی که به منظور خودکشی خود را به رودخانه کارون انداخته بود با تلاش ان نجات پیدا کرد و از آب بیرون آمد. ما حلقه اگر بر در مقصود زدیم
از بندگی حضرت معبود زدیم
این الفت ما به دوست امروزی نیست
یک عمر دم از مهدی موعود زدیم

#محمدعلی_مجاهدی
دعایم کن...
که پایم،
در پیچ و خم روزگار نلغزد... دعایم کن...
که دنیای پر مکر و نیرنگ،
"دل" را نفریبد! دعایم کن...
تا از یاد نبرم:
" مقصود حیات،
هیچ نیست!
جز نگاه محبوب... "

- پ.ن:
آه که چه ساده فراموش می کنیم،
دنیا،
تنها قطارِ چندساعته ایست،
میان خلقت،
و ابدیت...
سفارت عربستان در آنکارا در بیانیه ‏ای صحت اظهارات ولی‎عهد سعودی در قاهره را درباره اینکه ترکیه از «محورهای شرارت» در منطقه است، رد و اعلام کرد که مقصود بن سلمان ترکیه نبود. حضرت آیت الله بعد از ظهر روز یکشنبه در اولین روز از سال 1395 در اجتماع ده ها هزار نفر از زائران و مجاوران حرم حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) سخنرانی د. دشمن؛ مقصود ت ست حضرت آیت الله بعد از ظهر روز یکشنبه در اولین روز از سال 1395 در اجتماع ده ها هزار نفر از زائران و مجاوران حرم حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) سخنرانی د.
بخش هایی از بیانات انقلاب در حرم مطهر رضوی به شرح زیر است:
* سال جدید را مجدداً به همه برادران و خواهران تبریک عرض می کنم. امسال تنها کمبودی که در این سفر و در این جلسه احساس می کنیم، فقدان برادر عزیزمان جناب آقای طبسی است. عالم مجاهد و مبارز و خدمتگزار با اخلاص این بارگاه مقدس. وجود ایشان، وجود مغتنمی بود جزو سابقین انقلاب محسوب می شدند و فقدان ایشان برای همه انی که ایشان را می شناختند به معنای حقیقی کلمه یک ضایعه بزرگ است. از خداوند می خواهیم که روح مطهر ایشان را در سایه الطاف حضرت رضا(ع) قرار دهد و از رحمت و مغفرت خود بهره دار کند. ت و مجلس با چه انگیزه و در پی کدام منظور و مقصود به کنوانسیون پالرمو که نه تنها با نص صریح قانون اساسی در تضاد آشکار است، بلکه امنیت و استقلال کشور را نیز به تاراج می گذارد، تن داده اند؟!