اقوام و طوایف ترک ایران

به نقل از خبرگزاریها در مورد اقوام و طوایف ترک ایران : گروه : موقت اهواز با اشاره به مساله اخیر پیش آمده در صدا و سیما گفت: اشتباهی انجام شد که به هیچ وجه تعمدی نبوده و اقوام عرب در خوزستان مکدر شدند. زمانی اقوام ایرانی زبان را می شد در سرتاسر اوراسیا از بالکان تا غرب چین پیدا کرد. بخش عمدهٔ اقوام ایرانی زبان کنونی و اقوام ایرانی تبار با هم مشترک است ولی تفاوت هایی نیز وجود دارد. همانگونه که مشخص است اقوام ایرانی تبار محدود به مرزهای کنونی کشور ایران نیستند. بسیاری از اقوام ایرانی تبار خود ریشه در شاخه ای از آریاییهای هندواروپایی شناخته شده به ایرانی ها دارند. یافته های باستان شناسی در مکان هایی مانند:روسیه٫ آسیای میانه و خاورمیانه اطلاعات کمی را درباره این که این اقوام چگونه می زیسته اند ارائه کرده اند فرماندارخوی:مردم ایران متشکل از اقوام متعدد در قالب یک کشور متمدن است و این نشانگر بلوغ و فرهنگی کشور می باشد . جمعیت ایران مطابق سرشماری سال ۱۳۸۵ بیش از ۷۰٬۴۷۲٬۰۰۰ نفر است. بیش از نیمی از جمعیت ایران را جمعیت فعال تشکیل می دهد و در حدود 39/5 درصد کل جمعیت ایران زیر ۱۴ سال سن دارد.بدین ترتیب، جمعیت ایران از نظر ترکیب سنی جزو جوان ترین جمعیت ها در میان کشورهای دنیاست.

از جایی که ایران بر سر راه آسیای مرکزی، ترکیه و کشورهای غربی قرار گرفته است. توی اینستاگرام میخوای بنویسی همه اقوام و اقوام اقوام حتی، دنب میکنن. توی کانال تلگرام میخوای بنویسی میبینی هستن عده ای از عزیزان که بهشون بابت یک پست نیم خطی هم باید جواب پس بدی. هنوز و همچنان سر این وبلاگ سلامت که هفت فروردین امسال یازده ساله شد و میشه مثلا توش نوشت: شما هم هنوز میرید تو دستشویی گریه میکنید یا من فقط اینجوری ام؟ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گلستان گفت: هشتمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین به میزبانی گلستان برگزارمی شود دبیر کارگروه گردشگری گلستان اضافه کرد: تعیین سیاست های توسعه گردشگری، ارائه معیارها در توسعه جهانگردی، ترویج فرهنگ و بیان اص های خاص اقوام، نمایش آداب، سنن و شیوه های زندگی اقوام ایرانی و برگزاری مراسم آیین. بجنورد- ایرنا- ت تدبیر و امید با توجه به منشور حقوق شهروندی رونمایی شده از سوی و خدمت رسانی به همه اقوام، مذاهب و گروه ها ثابت کرده است که هیچ تبعیضی بین اقوام و گروه ها قائل نمی شود. همشهری آنلای: با بیان اینکه همه اقوام و مذاهب در کشور نقش های متفاوت از ملت بزرگ ایران ی است، گفت تردیدی ندارم با وحدت از شرایط جدید به خوبی عبور خواهیم کرد و امروز در صورتی می توانیم به اه خود دست ی م که خودمان را اعضای یک ملت واحد بدانیم.
معظم انقلاب در پاسخ به یک استفتا، نظر خود را درباره امکان استفاده از زکات فطره برای اقوام و… این اتفاق می تواند یک عقب نشینی بزرگ برای در حوزه حقوق شهروندی و پاسخ به مطالبات اقوام و اقلیت های مذهبی و دینی باشد. معظم انقلاب در پاسخ به یک استفتا، نظر خود را درباره امکان استفاده از زکات فطره برای اقوام و خویشان مستحق را بیان د. بادرود بهمه اقوام ایرانی تشکر ازتمامی انسانهای شریفی که باعپ شادمانی مردم ایران در نوروز شدند ازهمه مردم از فردا که سر کار می روند کار بهتر بدون ریا ودروغ شروع کنند سالی شاد وبدون نگرانی برای اقوام ایرانی ارزو می کنم
محمدرضایی با بیان اینکه مسئولیت ستاد « » در کردستان را قبول نمی کنیم گفت: اُفت محبوبیت و ریزش آراى روحانى در بین اقوام مختلف حتمى است. گرگان – ایرنا – معاون فرماندار بندرترکمن گفت: اتحاد و وحدت اقوام ایرانی عنصر پایندگی و رمز انسجام انقلاب شکوهمند ی ایران در برابر هجمه دشمنان است. رئیس انجمن بومی و سرود اداره فرهنگ و ارشاد ی آمل گفت: طنین موسیقی و آیین های کهن سنتی و محلی گروه های برتر اقوام استان های شمالی کشور ب در آمل اجرا شد. شیروان- عضو شورای شهر شیروان از صدا و سیمای اسان شمالی در پخش برنامه به زبان اقوام استان تشکر کرد و گفت: پخش برنامه به زبان اقوام، باعث اقبال فراوان مردم به شبکه اترک شده است. اسماعیل حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: اسان شمالی سرزمین فرهنگ ها و اقوام کرد، ترک، ترکمن، تات و فارس زبان بوده و نمادی از وحدت و یکدلی بین اقوام و مذاهب است. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای ی با بیان اینکه رنگین کمان اقوام باید در توسعه ایران بکار گرفته شود گفت: راه توسعه، اعتماد عمومی و دادن فرصت به افراد لایق است. جشنواره اقوام ایرانی همزمان با هفتمین نمایشگاه سوغات و هدایا در اراک درحال برگزاریست. نخستین جشنواره و نمایشگاه سوغات و صنایع دستی اقوام ایرانی در سال 96 با حضور 18 استان کشور در پارک جنگلی چغاسبز گشایش یافت. یک کارشناس سطع عالی حوزه عنوان کرد دیدگاه درباره دید و بازدید از اقوام خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس عالی سطح حوزه گفت: یکی از عواملی که عمر را کاهش می دهد حذف صله ارحام است. ارتباط داشتن و انیس بودن با اقوام درجه یک و انی که با انسان محرمن هستند و با آنها آرامش پیدا می کنند، از عوامل بروز آرامش است. آشوریان در مجلس شورای ی با بیان اینکه در شهر ارومیه ترک و فارس و کرد و آشوری و ارامنه با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند، گفت: به دنیا نشان می دهیم که زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان در ایران وجود دارد. اینکاها اقوام قدیمی ن پرو، جزو اقوام مرموز هستند که آثار عجیبی از خود برجای گذاشته اند. اکنون ویدیویی با کیفیت 4k از یک روز سفر به دره مقدس اینکاها در پرو را به تصویر کشیده است. رئیس ستاد اقوام، مذاهب و ادیان با اشاره به اظهارات یکی از ک داهای انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر اینکه زبان کردی را خدا آزاد کرد، گفت: خداوند این نعمت را داده بود اما امثال شما هشت سال این زبان را به حصر کشیدید. توی اینستاگرام میخوای بنویسی همه اقوام و اقوام اقوام حتی، دنب میکنن. توی کانال تلگرام میخوای بنویسی میبینی هستن عده ای از عزیزان که بهشون بابت یک پست نیم خطی هم باید جواب پس بدی. هنوز و همچنان سر این وبلاگ سلامت که هفت فروردین امسال یازده ساله شد و میشه مثلا توش نوشت: شما هم هنوز میرید تو دستشویی گریه میکنید یا من فقط اینجوری ام؟ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توییتر از اهمیت برخورد با نفوذی های اهانت کننده به اقوام نوشت. پوشاک زیبا و رنگارنگ محلی، از جاذبه های دیدنی و چشم نوازی است که در سفر به گوشه و کنار کشورمان، به ویژه در روستاها، هر گردشگری را مجذوب خود می کند، تا آنجا که شوق گرفتن ع یادگاری با انی که چنین لباس های زیبایی بر تن دارند، از تجربه های شیرین گشت و گذار ایرانی ها است. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] نمایشگاه و جشنواره پژوهش در فرهنگ اقوام و ملل در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین گشایش یافت. نمایشگاه صنایع دستی از برنامه های جانبی سومین جشنواره فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در سنندج است، که تلفیقی از ذوق، هنر و فرهنگ قومیت های مختلف را یکجا در خانه کُرد جمع کرده و به نمایش گذاشته است. یک طراح لباس گفت: وقتی کشورهای پیشرفته در جشن ها و مناسبت های خود از لباس محلی استفاده می کنند چرا ما از پوشاک اقوام مختلف خود غافل مانده ایم. یک طراح لباس گفت: وقتی کشورهای پیشرفته در جشن ها و مناسبت های خود از لباس محلی استفاده می کنند چرا ما از پوشاک اقوام مختلف خود غافل مانده ایم. جانشین فرمانده نیروی دریایی گفت: وحدت به وجود آورنده امنیت است و وحدت اقوام و مذاهب برای ایران ی امنیت به ارمغان آورده است. مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از برگزاری نخستین جشنواره اقوام ایرانی در استان خبر داد . یازدهمین جشنواره فرهنگ اقوام در گرگان در حال برگزاری است. حکومت پا تان با ساخت موانع در خط مرزی دیورند به دنبال تفرقه اندازی بین اقوام ن در دو طرف این خط است و می خواهد این منطقه، یک منطقه امن برای گروه های تروریستی باشد. فضای مجازی به عرصه ای برای تمس اقوام ایرانی تبدیل شده است. امروز در شورای شهر تهران در جریان بررسی طرح تعارض منافع به تصویب رسید که شهرداری پایتخت برای استخدام اقوام و آشنایان مدیران شهری در این نهاد خدماتی، محدودیت هایی داشته باشد. طی روزهای اخیر ی در فضای مجازی میان کاربران دست به دست می شود که در آن، دو مجری مشهور رسانه ملی علیه یکی از اقوام کشورمان سخنانی ناشایست می گویند تا حاضران در سالن را بخندانند. سخن که نه، مطرح جوکی دست پایین برای خنداندن حاضران که برخی بر این باورند با لودگی و ت یب تفاوتی ندارد. رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: ویژه برنامه شب فرهنگی سمنان، امشب و در د ده اقوام برج میلاد برگزار می شود. ارشاد و فرهنگ ی گفت: امنیت ملی برای ما در اولویت است اگر زبان باز کنیم مردم خواهند فهمید که چه انی بارها نگران آموزش زبان های مختلف و محدود اقوام بودند و در جلسات چه تفکراتی را مطالبه می د. گالیکش - ایرنا - اقوام مختلف ن در شهرستان گالیکش واقع درشرق استان گلستان امروز با وحدت و همدلی؛ حضوری پر رنگ در انتخابات داشته و همچنان این مشارکت گسترده در ساعات پایانی رای گیری ادامه دارد. در گوشه و کنار کره زمین اقوام گوناگونی با فرهنگ ها و سنت های متنوع زندگی می کنند. هر چند که کت، پیراهن و شلوار لباس غالب میان مردم جهان شده است اما بسیاری از اقوامی که در دور و نزدیک دنیا زندگی می کنند هنوز به پوشش های سنتی شان وفادار هستند. جشنواره اقوام ایرانی در محل نمایشگاه های بین المللی سنندج افتتاح می شود. اختصاصی از فایل هلپ رساله خانه فرهنگ و هنر اقوام ایرانی با رویکرد هویت با و پر سرعت .
رساله خانه فرهنگ و هنر اقوام ایرانی با رویکرد هویت 178 صفحه
با
رساله خانه فرهنگ و هنر اقوام ایرانی با رویکرد هویت
جشنواره اقوام ایرانی در قالب طرح نشاط اجتماعی روز دوشنبه در آیینی در شهر علی شهر بوشهر برگزار شد. حجت ال و المسلمین در جلسه امروز هیئت ت گفت: همه اقوام ایرانی یکپارچه و متحد هستند. یکی از دادگاه های استیناف به لغو بخش دیگری از فرمان ضدمهاجرتی ترامپ و صدور مجوز ورود برای اقوام درجه ۲ اتباع یی از ۶ کشور مسلمان رأی داد. روز 27 شهریور سال 1367، روز خاموشی شهریار، شهریار سخن ایران و آذربایجان است. شاعری که شعر ترکی "حیدربابایه سلام"اش به بیش از 90 زبان زنده دنیا ترجمه شده است، و از این منظر است که شهریار شناخته شده ترین شاعر آذربایجانی در دنیا است. در سال 1381 به پیشنهاد نمایندگان مجلس شورای ی و تصویب شورای انقلاب فرهنگی، به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهریا. کاروان اقوام ایرانی ۲۷ فروردین ۹۶ از شیراز پیاده روی خود را آغاز می کنند تا روز دهم اردیبهشت و به مناسبت روز خلیج فارس به بوشهر برسند. وحدتهمه می دانید که شوشتر از اقوام مختلفی تشکیل شده است و قومیتهایی مانند : شوشتری ، بختیاری و عرب زبان در این شهرستان زندگی می نمایند .یکی از مباحثی که می تواند مانع وحدت و پیشرفت یک شهرستان گردد اختلافات قومیتی و قبیله ایی می باشد که متاسفانه هر از گاهی این قومیت گرایی در شوشتر مشاهده شده است .وقتی یک مدیری در شوشتر قبول مسئولیت می نماید برخی از شهروندان ابتدا به قومیت وی نگاه می کنند و آندسته از افرادی که به قومیت گرایی بها می دهند به مخالفت با آن مدیری که از قوم آنها نیست ( چه بختیاری ، چه شوشتری و چه عرب زبان ) می پردازند . گرچه قومیت گرایی از سوی تنها برخی افراد در شوشتر صورت می گیرد ولی دامن زدن به اختلافات قومی می تواند مانع رشد شهرستان شوشتر گردد که این امر سالهاست در دزفول حل گردیده و همه قومیتهای دزفول برای پیشرفت شهرستان خود به وحدت رسیده اند .سایت خبری – تحلیلی پیک شوشتر که مخالفت جدی با قومیت گرایی را سرلوحه فعالیت خود قرار داده است و این مباحثی که اختلافات قومی را مانعی برای رشد و ترقی شوشتر می داند ، از شهروندان شوشتر با هر قومیت و طایفه ایی فارغ از همه طایفه های شوشتری ، طایفه بختیاریها مانند : منجزی ، زنگنه ، بهداروند و سایر طوایف بختیاری و همچنین طوایف عرب مانند : سعدی ، دلفی ، آل کثیر و سایر طوایف عرب زبان درخواست دارد تا در نظرسنجی سایت خبری پیک شوشتر شرکت نمایند و بگویند به نظر شما چگونه می توان جلوی قومیت گرایی در شوشتر را گرفت تا شهرستان شوشتر با وحدت همه اقوام و طوایف به قطب مهم ، اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، عمرانی ، جهانگردی و گردشگری در خوزستان و الگوی نمونه در ایران گردد؟منتظر نظرات شما شهروندان محترم می باشیم . فرهنگ و ارشاد ی به اقدامات وزارت ارشاد در نقاط ز له زده پرداخت و از برگزاری جشنواره هنری در این نقاط با حضور اقوام مختلف ایرانی خبر داد.