المصطفی

به نقل از خبرگزاریها در مورد المصطفی : بانوان مجلس شورای ی که در قالب یک هیات پارلمانی برای شرکت در اتحادیه بین المجالس کشورهای ی به مالی سفر کرده اند، از جامعه المصطفي و حوزه فاطمه ا هرا در منطقه باماکو این کشور بازدید د. رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به پیشنهاد ایجاد فرهنگ سه گویشی از زبان فارسی گفت: دانشجویان جامعه المصطفي نسبت به بهره مندی از کتاب های ایرانی در کشور هایشان مشتاق هستند. عضو هیئت علمی جامعه المصطفي العالمیه جهل و بی ادبی را عامل سقوط انسان دانست و گفت: که خود و مردم را از بین می برد گرفتار جهل است. محفل انس با قرآن و عترت روز چهار شنبه 93/4/11 برابر با چهارم ماه مبارک رمضان بعد از ظهر و عصر با حضور قاری ممتاز مصری محمود شحات انور و قاری ممتاز بین المللی سید جواد حسینی در محل مجتمع آموزش عالی جامعه المصطفي العالمیه ( واقع در خیابان 14) برگزار میگردد. ۲۷ رجب سالروز بعثت رحمته العالمین محمد مصطفی (ص) بر همه مسلمانان جهان مبارک باد .
بخوان ،بخوان به نام پروردگاری که تو را خلق کرد
عضو هیئت علمی جامعه المصطفي گفت: عاقبت به خیری موضوعی مهم در زندگی انسان است که نتیجه اعمال او را مشخص می سازد و بهترین دعا هم برای انسان همین است. قم- ایرنا- طلبه های مدرسه علمیه مومنیه قم روز در محکومیت سخنان اخیر رئیس جمهوری در اعلام تصمیم بر انتقال سفارت به قدس شریف، ی را با عنوان « بزرگ بین المللی مرگ بر »… مراسم افتتاحیه دهمین مراسم معنوی اعتکاف در جوار حریم رضوی 30 تیر با اعتکاف جامعه <font style=المصطفي" src="http://media.farsnews.com/media/uploaded/files/images/1389/03/24/865793_p oa.jpg" border="0" hspace="0"> حضور آیت الله علیرضا اعرافی، رئیس جامعةالمصطفي(ص) العالمیة و طلاب ایرانی و غیرایرانی حوزه علمیه اسان در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.
در ابتدای مراسم، سیدمرتضی علوی ، نفر اول مسابقات نوزدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعه المصطفي(ص) به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و سپس حجت ال محمدرسول رمضانی، مدیر فرهنگی مرکز مدیریت حوزه علمیه اسان ضمن خیرمقدم به طلاب و تشکر از مسئولان مجموعه جامعه المصطفي(ص) العالمیه با بیان اینکه برنامه اعتکاف امسال نسبت به سال قبل متفاوت تر برگزار می شود، گفت: علاوه بر ب ایی حلقه های معرفتی، برگزاری محفل انس با قرآن کریم نیز جزو برنامه های این دوره از اعتکاف است.در ادامه مراسم آیت الله علیرضا اعرافی، رئیس جامعه المصطفي(ص) العالمیه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت علی(ع) گفت: یکی از مهم ترین رازهای پیشرفت انسان شناخت موانع سلوک الی الله است و یکی از این موانع گناه است.رئیس جامعه المصطفي(ص) العالمیه در ادامه به چهار بعد آثار گناه اشاره کرد و گفت: اول، مردن تدریجی قلب است، دوم، هرگناهی به دنبال خودش گناه دیگری می آورد، سوم، گناهان راه اطاعت را می بندند و چهارم، هر گناهی خوبی ها را ازبین می برد.یادآور می شود، دهمین مراسم معنوی اعتکاف در جوار حریم رضوی روزهای 24 تا 26 رمضان در مسجد گوهرشاد با حضور طل از ایران و کشورهای آسیایی، آفریقایی و اروپایی برگزار می شود. هزاران دانشجو در آفریقا وجود دارند که در جامعه المصطفي تحصیل می کنند. آنها پس از فراغت از تحصیل برای سفر خانوادگی به قم پول کافی دریافت می کنند. مراسم معنوی اعتکاف با حضور طلاب غیر ایرانی جامعه المصطفي در مسجد حسن عسگری (ع) قم در حال برگزاری است. قم - عضو هیئت علمی جامعه المصطفي العالمیه گفت: صادق(ع) شاگردان بسیاری تربیت د و مطالب بسیاری فرمودند که می تواند بهترین چراغ راه برای رسیدن به سعادت باشد. حدیث شب عاشورایی:

حضرت موسی از خدا سوال کرد آیا این همه زحمت که برای هدایت قوم خود کشیدم قوم من برترین قوم است؟جواب آمد نه قوم آ ا مان به خاطر ده خصلت برترند وآن ده خصلت این است:1- 2 روزه 3-جهاد 4- 5- زکات 6-حج 7- جماعت 8- قرآن 9- علم 10-عاشورا . موسی گفت مالعاشورا؟ (عاشورا چیست؟) قال الله تعالی: البکاء و باکی علی سبط محمد و المرثیه و العزاء . مؤلف مجموعه پنج جلدی «دراسة فی طب الرسول المصطفي» می گوید: افرادی که به طب ی اعتقادی ندارند، تأثیری نمی بینند چون شرطش داشتن اعتقاد است. صادق(ع) می فرماید: «إِنَّمَا یَنْفَعُ‏ أَهْلَ‏ الْإِیمَانِ.» مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفي العالمیه با اشاره به اینکه به جز کشورهای مختلف جهان، طلاب غیر ایرانی در شهر های قم، مشهد، اصفهان، تهران و آشتیان معتکف خواهند شد، اظهار کرد: در شهر مقدس قم 500 نفر از برادران و بیش از 350 نفر از بانوان معتکف می شوند. بح امروز در پی اهانت رژیم آل خلیفه به مجاهد آیت الله شیخ عیسی قاسم، اعتراض آمیزی از سوی طلاب غیرایرانی جامعه المصطفي العالمیه در مدرسه زبان و فرهنگ ی المهدی برگزار شد. 5282 : «مذهب رایج در سنگال، صوفی است. این مذهب به میانه‌روی و بخشش و مهربانی با دیگران مشهور است به همین دلیل ناظران ورود جامعه سنگال به یک نزاع مذهبی منطقه‌ای را برای این کشور خطرناک توصیف کرده‌اند... بخشی های از جامعه سنگال نسبت به تصوف انتقاد می‌کند آنها مدعی هستند که آموزه‌های مذهب تصوف قدیمی و محدود کننده هستند آنها مذاهب شیعی و سنی را راهی به سوی از آموزه‌های صوفی می‌دانند. ادرامی وانی" مدیر مطالعات پژوهشی جامعه المصطفي [=مؤسسه زیر نظر حوزۀ علمیه قم] در گفتگو با رویترز گفت: جامعه المصطفي در داکار سالانه 150 دانشجو پذیرش می‌کند و به آنها آموزش مجانی، کمک‌های مالی بلاعوض و غذای مجانی ارائه می‌ شود. ... در فاصله چندکیلومتری جامعه المصطفي در داکار انجمن تبلیغات ی "الشبیبه" قرار دارد اقدام به آموزش آموزه‌های سنی سلفی می‌کند. این وابسته به عربستان سعودی است.» (منبع: اینجا) مسئول زائرسرای موقوفه رضا (ع) زاهدان گفت: طلاب پا تانی جامعه المصطفي در زائرسرای رضا (ع) دوره های آموزشی را برای زائران پا تانی برگزار د. همزمان با ایام نوروز، 300 نفر از طلاب غیر ایرانی جامعه المصطفي العالمیه در قالب 9 گروه در اردوی سازندگی که در مناطقی از شهرستان حمیدیه در استان خوزستان برگزار شد شرکت د/ ع : حامد ابوحمزه گروه : عضو هیات علمی جامعة المصطفي گفت: ت یازدهم با تدبیر و اعتدال، احترام و اعتماد جهانی را به کشور بازگرداند. طیبه سیاوشی، عضو فرا یون امید مجلس می گوید: بحث حذف بودجه موسسات فرهنگی از بودجه 97 از همان ابتدا اشتباه بود. معاون فرهنگی و آموزشی پژوهشی اداره کل تبلیفات ی گلستان گفت: همایشی به مناسبت هفته وحدت فردا ۱۲ آذر، ساعت ۹ صبح در سالن همایش جامعه المصطفي برگزار می شود. لعن علی اعدائک یارحمة للعالمین
انی احب المصطفي وال خیرالمرسلین
******
دلداده ی پیمبریم
عشق و جنون و از بریم
یاغی سخن کوتاه کن
ما از تبار حیدریم از مرگ باکی نیست و آزاده ایم آزاده ایم
جزء مهدی و آماده ایم آماده ایم
******** همزمان با آئین اختتامیه جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی "المصطفي" از آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان تجلیل به عمل آمد.

تسنیم/   به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا اعزامی به مناطق عملیاتی دفاع مقدس جنوب کشور، حوزه علمیه جامعة المصطفي(ص) از مراکزی است که طلبه‌های غیرایرانی را پوشش داده و حمایت می‌کند و مؤسسه بنت‌الهدی زیرمجموعه جامعة المصطفي بوده که فقط خواهران طلبه در آنجا تحصیل می‌کنند. در این مرکز دروس حوزوی و ی با یکدیگر ادغام شده و دانشجویان در هر دو بخش تحصیل می‌کنند. در شش ماه اول ورود دانشجویان به ایران، فقط زبان فارسی را می‌آموزند و سپس دوره‌های تمهیدیه که آشنایی با مفاهیم و آموزه‌های ی است، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و ی را گذرانده و مدرک بین‌المللی دریافت می‌کنند.   ادامه خبر هزاران دانشجو در آفریقا وجود دارند که در جامعه المصطفي تحصیل می کنند. آنها پس از فراغت از تحصیل برای سفر خانوادگی به قم پول کافی دریافت می کنند.رویترز در گزارشی مدعی شد ایران و عربستان سعودی از طرف های خود در سنگال، در حال رقابت با یکدیگر در این کشور آفریقایی هستند.
به گزارش عصرایران، در گزارش رویترز آمده است: "در حالی که "جامعه المصطفي" شعبه سنگال مذهب تشیع را به دانشجویان خود آموزش می دهد در آن یک مرکز سعودی وجود دارد که آموزه های سنی را آموزش می دهد. ناظران این وضعیت را به عنوان رویارویی ایران و عربستان در کشورهای آفریقایی تفسیر کرده اند."

سازمان مرکزی "جامعه المصطفي" در قم قرار دارد.
رویترز نوشته است: "در یکی از محله های بالاشهر داکار پایتخت سنگال یک شعبه از "جامعه المصطفي" وجود دارد که ع آیت الله در اتاق مدیر قرارداد.

سنگال؛ میدان رقابت فرهنگی ایران و عربستان سعودی
در این علاوه بر آموزش مذهب تشیع، زبان فارسی و تاریخ ایران نیز آموزش داده می شود.
بر اساس این گزارش این که در یک محله صوفی نشین قرار دارد به دانشجویان غذای مجانی و کمک مالی ارائه می کند.

در فاصله چندکیلومتری جامعه المصطفي در داکار انجمن تبلیغات ی "الشبیبه" قرار دارد اقدام به آموزش آموزه های سنی سلفی می کند. این وابسته به عربستان سعودی است.

در دفتر مدیریت این دفتر تبلیغات دینی تصاویری از کمک های مالی عربستان سعودی، قطر، دبی و کویت به مساجد سلفی ها در سنگال قرار دارد.
این دو نهاد دینی از نظر کارشناسان مسائل ایران و عربستان این دو کشور برای نفوذ بیشتر در آفریقا و به ویژه در سنگال هستند.

مذهب رایج در سنگال مذهب، صوفی است. این مذهب به میانه روی و بخشش و مهربانی با دیگران مشهور است به همین دلیل ناظران ورود جامعه سنگال به یک نزاع مذهبی منطقه ای را برای این کشور خطرناک توصیف کرده اند.

یکی از دانشجویان جامعه المصطفي در سنگال که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت: هزاران دانشجو در آفریقا وجود دارند که در جامعه المصطفي تحصیل می کنند. آنها پس از فراغت از تحصیل برای سفر خانوادگی به قم پول کافی دریافت می کنند.

"ادرامی وانی" مدیر مطالعات پژوهشی جامعه المصطفي در گفتگو با رویترز گفت: جامعه المصطفي در داکار سالانه 150 دانشجو پذیرش می کند و به آنها آموزش مجانی، کمک های مالی بلاعوض و غذای مجانی ارائه می شود.

یک مقام دیگر این که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفته بود که هدف ما در این تقویت سطح علمی و آکادمیک در این کشور است.

وی افزود: عربستان سعودی، کویت، ترکیه و کشورهای دیگری نیز در کشورهای آفریقایی مدارس دینی تاسیس می کنند. در آفریقا مدارس ی یی وانگلیسی بسیاری نیز وجود دارند. مدارس هندویی زیادی نیز وجود دارند. بنابراین در آفریقا یک رقابت وجود دارد واگر ما در اینجا جای پایی برای خودمان نداشته باشیم از قافله عقب خواهیم ماند.

بر اساس این گزارش در بودجه 2016 ایران مبلغ 2 هزار و 390 میلیارد ریال (74 میلیون دلار) به جامعه المصطفي اختصاص داده شده است. این گزارش مدعی شده که جامعه المصطفي علاوه بر بودجه رسمی منابع مالی دیگری نیز دارد.

از طرفی در انجمن تبلیغات ی (وابسته به عربستان سعودی) آموزه های سلفی آموزش داده می شود. "ابراهیم نیانگ" جماعت ومسئول این انجمن در داکار پایتخت سنگال است.

نیانگ از 6 سالگی تا 27 سالگی در مدارس آموزش و حفظ قرآن عضو بود و پس از آن با هدف یادگیری به عربستان سعودی رفت و پس از فراغت از تحصیل به سنگال بازگشت و اکنون به عنوان معلم در انجمن سنی تبلیغات ی فعالیت می کند.

وی درباره انتقاداتی که علیه عربستان سعودی گفته می شود تصریح کرد: اگر کاتولیک ها می توانند برای ترویج یت پروژه هایی را در سنگال اجرا کنند چرا عربستان سعودی نباید بتواند این کار را د؟

بخشی های از جامعه سنگال نسبت به تصوف انتقاد می کند آنها مدعی هستند که آموزه های مذهب تصوف قدیمی و محدود کننده هستند آنها مذاهب شیعی و سنی را راهی به سوی از آموزه های صوفی می دانند. مراسم عزاداری سالروز ت یب قبور ائمه مظلوم بقیع(ع) یک شنبه هفته جاری با سخنرانی حجت ال والمسلمین ناصر رفیعی عضو هیأت علمی جامعه المصطفي العالمیه در قم برگزار می شود. رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالی در جمع دانشجویان بین المللی المصطفي باماکو در جمهوری مالی تاکید کرد: امروز دانشجویان و های مسلمان باید در برابر هجمه های دشمنان در قالب نفاق، افراط… عضو هیأت علمی جامعه المصطفي العالمیه با بیان این که بهار درس های مختلفی برای انسان دارد، گفت: بهار وصف عملی آیات قرآن برای مؤمن است. دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی "المصطفي" گفت: در آئین اختتامیه این دوره از جشنواره از آیت الله العظمی حسین مظاهری به پاس خدمات قرآنی وی تجلیل به عمل می آید. آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه های علمیه در کارگاه های « ی سازی علوم انسانی» که به همت مؤسسه علوم انسانی ی جامعه المصطفي(ص) در مجتمع امین برگزار شد، دست ی به اجتهاد تمدن ساز را مست م توجه به مراحل توسعه اجتهاد دانست و به ابعادی از اجتهاد اشاره کردو معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه به دنبال توسعه و تعامل مسائل فرهنگی و اجتماعی با روسای اوقاف کشورهای ی هستیم گفت: پس از پیروزی های اخیر جبهه مقاومت در علیه لازم بود همکاری های ایران و گسترش پیدا کند. حسین زارع صفت، مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اسان رضوی پس از تأخیر چندروزه نسبت به ت یب کامل نخستین مهدیه تاریخی ایران در مشهد و در اظهاراتی دیرهنگام اعلام کرد: جامعه المصطفي متعهد شده است عین به عین و در همان نقطه، ساخت وساز مهدیه را براساس ضوابط و مستندات موجود و تصاویر و با نظارت میراث فرهنگی اجرایی کند. أحر هانی بمناسبة مبعث نبینا محمد المصطفي (ص) معاون پژوهشی جامعه المصطفي گرگان با اشاره به برگزاری بیستمین جشنواره بین‎المللی شیخ طوسی در بهمن ماه در کشور گفت: پیش همایش بیستمین جشنواره علمی بین المللی شیخ طوسی در گرگان برگزار شد. بسم الله الرحمن الرحیم آقای محمد نبی بیانی محصل جامعة المصطفي العالمیه، که به مدت 2 سال به صورت رسمی در حال تحصیل می باشد. همچنین ایشان در رشته ادیان و مذاهب مذاهب ی تهران تحصیل کرده اند. و رشته مورد علاقه ایشان ارتباطات اجتماعی و آرزوی قلبی ایشان ظهور عصر (عجج) می باشد. در صورت هر گونه سوال از ایشان در قسمت نظرات مطرح شود. مدیر گروه تاریخ و سیره اهل بیت جامعة المصطفي العالمیه گفت: خطبه های حضرت زهرا(س) پس از رحلت رسول اکرم(ص) راه را برای خواهان و حق جویان روشن کرد. طی جلسه ای با حضور مجید مشکی رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان، راه کارهای تعامل و همکاری های علمی بین قم و موسسه زبان و فرهنگ شناسی المصطفي (ص) با تی ایروان و کرسی ایران شناسی این مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ابتدای این نشست رایزن فرهنگی کشورمان ضمن معارفه ی طرفین، به همکاری های خوب کرسی ایران شناسی با رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان اشاره نمود و تعاملات علمی ـ ی و نشستهای اساتید و دانشجویان طرفین با یکدیگر را گوشه ای از این همکاری ها دانست.
در ادامه ی این نشست که با حضور محمد علی راغبی ریاست دانشکده ی الهیات قم، طاهری معاون پژوهشی موسسه زبان و فرهنگ شناسی بین المللی المصطفي و آقای نصیری مدیر عامل موسسه سفیران فرهنگی مبین برگزار شد، وسکانیان ریاست کرسی ایران شناسی تی ایروان ضمن خوشامدگویی و عرض خیر مقدم به اساتید حاضر، توضیح مختصری درباره ی تاریخ زبان فارسی و ایران شناسی در ارمنستان ارائه نمود و در مورد کرسی ایران شناسی تی و فعالیت های آن مطالبی بیان داشت.
سپس هر یک از اساتید حاضر به ارائه ی پیشنهاداتی در موردهمکاری های دوجانبه پرداختند که تشکیل همایش شرق شناسی با همکاری طرفین، تبادل هیأتهای علمی ـ ی بین طرفین، ترجمه کتب طرفین به زبان دیگری و ایجاد دوره های آموزش زبان فارسی در ایران بخشی از این پیشنهادات را تشکیل می داد.

یادآور می شود اساتید ایرانی حاضر در این نشست به مناسبت شرکت در همایش بین المللی شرق شناسی و بزرگداشت سعدی در ارمنستان حضور داشتند و طی اقامت چند روزه میهمان رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان بودند.
http://www.yerevan.icro.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=249&pageid=38203&newsview=652332 پژوهشگر پژوهشگاه بین المللی جامعه المصطفي(ص) گفت: تصمیم جدی برای وارد معارف قرآن به حوزه ‏های مختلف علوم انسانی است که با الهام از قرآن می‏ توان آن را «قیام علمی لله» نامید: «قُلْ‏ إِنَّما أَعِظُکُمْ‏ بِواحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنى‏ وَ فُرادى». تا زمانی که این قیام فکری و علمی و ذهنی صورت نگیرد، پرسشی به محضر قرآن نخو. جامعه المصطفي در نیجریه گفت: شیعیان نیجریه در حسینیه ها مرتب برای سلامتی معظم انقلاب دعا می کنند. ب خدمت همه شما عزیزان و خوانندگان محترم "مدرسه ما"
نویسندگان و تیم پشتیبانی همیشه برای بهترشدن این وبلاگ تلاش می کنند، در همین راستا عزیزان ما در پشتیبانی بخشی را تحت عنوان "اخبار درگوشی مدرسه ما" در پائین صفحه طراحی و اجرا نمودند تا خبرهای کوتاه، تصاویر، کاریکاتورها، اخبار ویژه و ... را در دسترس شما قرار دهند. این تغییرات با نظرات شما بسوی کاملتر شدن پیش خواهد رفت المصطفي مشهد" src="http://greenflag.persiangig.com/image/divar.gif" alt="مدرسه ما مدرسه شماست" width="468" height="60" /> لینک سخنرانی متو در همایش اصحاب عشق رشت/ تیر 93 ( متو اهل هندوستان و از دانش آموختگان جماعه المصطفي قم هستند. خاطراتی خوبی از تاثیرات انقلاب ی در سایر کشورها، خصوصا کشمیر هند دارند. بخشی از خاطراتشون رو میشه از کتاب من مدیر جلسه ام خوند.) لینک سخنرانی حاج حسین یکتا در همایش اصحاب عشق رشت / تیر93 علی و اشک و آه و دیده ی پر آب
سؤال غربت بر لب مانده بی جواب
زده عدو در فتنه بر رخش نقاب
شده شهید ِ راه ِ دین ابوتراب
رسیده وقت ماتم و عزا وای وای وای وای
غریب کوفه گشته جانفدا وای وای وای وای
در غم مولا ، همچنان زهرا ، ذکر اهل آسمانها آه و واویلا
شد عزاخانه ، عالم بالا ، ذکر اهل آسمانها آه و واویلا
خون ِ دل ِ فلک . حجت ال مهدی رستم نژاد، عضو هیئت علمی جامعة المصطفي(ع) العالمیة در مورد نقش ماه رمضان در تغییر سبک زندگی و حرکت به سوی سبک زندگی ی گفت: ماه رمضان، ماه تربیت انسان است. هم ماه نزول قرآن است و قرآن کتاب هدایت انسان است و هم ماه روزه است. فلسفه و حکمت روزه هم برای رسیدن به تقوای الهی است. تقوا همان تربیت است. اگر انسان تربیت شود....
به ادامه مطلب توجه کنید... بیانات در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال ۱۳۹۴

بسم الله الرّحمن الرّحیم
الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا القاسم المصطفي محمّد و علی اله الاطیبین الاطهرین المنتجبین الهداة المهدیّین المعصومین المکرّمین سیّما بقیة الله فی الارضین. اللّهمّ صلّ علی فاطمة بنت نبیک و زوجة ولیّک و امّ السبطین الحسن و الحسین سیّدی شباب اهل الجنّة الطّهرة الطّاهرة المطهّرة ّقیّة النّقیّة ا ّکیّة سیّدة نساء اهل الجنّة اجمعین. ... تعازینا لکم بمناسبة یوم الثامن و العشرین من الصفر ذکری وفاة الرسول الکریم محمد المصطفي ( ص ) و ذکری استشهاد الإمام الثانی الحسن المجتبی ( ع ) و ذکری استشهاد الإمام الثامن علی بن موسی الرضا ( ع ) إلیکم بعض الأبیات من قصیدة حسّان فی رثاء النبی ( ص ) بسم الله الرّحمن الرّحیم (۱)
والحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا القاسم المصطفي محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین

خیلی خوش آمدید برادران عزیز، خواهران عزیز، ان، یادگاران دفاع مقدّس، رزمندگان، جوانان پُرشور، نمونه هایی از برجستگی های ملّت ایران که قدرِ شماه. قرآن کریم: إنّا أعطَیناکَ الکَوثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَر همانا ما کوثر را به تو عطا کردیم پس برای پروردگارت بخوان و قربانی کن کوثر ، آیه ۲ - ۱ . صلی الله علیه وآله : فاطِمَةُ أَعَزُّ النّاسِ عَلَیَّ فاطمه عزیزترین مردم نزد من است بشارة المصطفي ، ص ۷۰ . صلی الله علیه وآله : مَن أَحَبَّ فاطِمَةَ ابنَتی فَهُوَ فِی الجَنَّةِ مَعی ه. این کارگاه در روز چهارشنبه 10/10/93 در مجلس شورای ی برگزار شد و در ابتدای برنامه جناب آقای طاهری معاون پژوهش موسسه زبان و فرهنگ شناسی سالروز شهادت حضرت حسن عسگری(ع) را به زمان(عج)، ی و حضار در جلسه تسلیت گفته و از همکاری و مساعدت مجلس شورای ی، کمیسیون حقوقی و قضایی به خصوص ریاست محترم کمیسیون جناب آقای ملکشاهی و همچنین اداره امور پارلمانی جامعه المصطفي(ص) العالمیه تشکر و قدردانی نمودند. در ادامه ایشان به معرفی فعالیت موسسه زبان و فرهنگ شناسی در زمینه زبان و ادبیات فارسی (مقطع کارشناسی و ارشد)، آموزش زبان و فرهنگ (زبان های انگلیسی، فرانسه، عربی، ملایو، ترکی استانبولی، روسی و چینی) و همچنین مطالعات ی به زبان های خارجی (انگلیسی، فرانسه، عربی و... در مقطع ارشد) پرداخته و اظهار داشتند که در این موسسه دانش پژوهان از ۱۱ ملیت در حال تحصیل هستند تا بتوانند به عنوان سفیران فرهنگی، مروج معارف اهل بیت و فرهنگ انقلاب ی ایران در دنیا باشند. سپس ایشان از جناب آقای ملکشاهی ریاست محترم کمیسیون حقوقی و قضایی دعوت د تا در زمینه موضوع « ساختار و فرایند قانون گزاری در ایران » فرمایشات خود را ارئه فرمایند.جناب آقای ملکشاهی پس از عرض تسلیت شهادت حضرت حسن عسگری(ع)، مقدم دانش پژوهان موسسه زبان و فرهنگ شناسی جامعه المصطفي(ص)العالمیه را گرامی داشتند و در خصوص ساختار و فرایند قانون گزاری در ایران مباحثی را ارائه د که در ادامه می آید. برگزار کنندگان: مرکز پژوهش های علوم انسانی ی صدرا
سازمان صدا و سیمای ایران
پژوهشگاه فرهنگ و شه ی
جامعه المصطفي العالمیه
و...
----------------
تحت حمایت اطلاع رسانی وب سایت ایران کنفرانس
مهلت ارسال چکیده مقالات:
مهلت ارسال متن کامل مقالات: درحال پذیرش مقاله
تاریخ برگزاری همایش: 4 الی 6 آبان 1394 سایت همایش: sccsr.ac.ir
تل. عاقبتی رئیس اداره امور کتابخانه های اسان رضوی از افزایش 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی اسان رضوی، عاقبتی در حاشیه بازدید از کتابخانه جامعه المصطفي با اعلام این خبر اظهار داشت: 5 باب کتابخانه مشارکتی به کتابخانه های عمومی استان اضافه شد که سه باب از این کت.