الگودهی قرآن به جوانان

به نقل از خبرگزاریها در مورد الگودهی قرآن به جوانان : سومین دوره مسابقات قرآن کریم شهرستان کرمان، ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان در بخش خواهران و برادران آغاز شد. مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه تعالیم و آموزش قرآن باید در دستور کار قرار گیرد گفت: گسترش تعلیم و آموزش قرآن سبب جلوگیری گناه از جوانان می شود. مجتبی یداللهی در سومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان که به میزبانی شیراز برگزار شد، در رشته قرائت بر سکوی دوم رقابت ها ایستاد. سومین دوره مسابقه های قرآن ورزشکاران و جوانان استان کرمانشاه (۲۲ مهر) برگزار می شود. مسابقات ملی قرآن کریم ویژه خواهران ورزشکار، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان با معرفی ۳۶ برگزیده در شیراز به پایان رسید. جوان مسلمان می گوید: فکر کرده ای از کی شروع کنیم به آموزش قرآن؟! خب، نتیجه چه بوده؟ حالا ببین حضرت ماه چه میگوید در این رابطه. چه قدر خوب است که سرگرمی جوانان و نوجوانان وک ن ما، انس با قرآن و آیات الهی قرآن و آموختن قرآن باشد. مرحله کتبی سومین دوره مسابقات قرآن ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان با حضور 12 شرکت کننده در استان کرمان همزمان با سراسر کشور برگزار شد.


همزمان با شب میلاد کریم اهل بیت(س) محفل ختم قرآن کریم با مشارکت اعضای کانون جوانان خواهران در مرکز امور جوانان هلال احمر استان قم برگزار شد. ادامه مطلب غسل در قرآن.. 47 چیزهایی که برای آنها باید غسل کرد در قرآن.. 50 شرایط و واجبات غسل در قرآن.. 52 غسل حیض در قرآن.. 57 احکام حیض در قرآن.. 62 غسلهای واجب دیگر در قرآن.. 65 غسل استحاضه. 65 غسل نفاس.... 67 غسل میت... 69 تکفین میت... 72 بر میت و دفن میت در قرآن.. 74 دفن میت... 77 غسل مس میت... 79 غسل های مستحب... 81 در نخستین روز از بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، محفل نورانی انس با قرآن کریم به مدت سه ساعت در حضور معظم انقلاب ی برگزار شد. رئیس حوزه علمیه اصفهان جوانان را به ارتباط با قرآن و نهج البلاغه برای زندگی شاد و سعادتمند توصیه کرد. %d8%aa%d8%ad%d9%82%d9%82+%d9%88%d8%b9%d8%af%d9%87+%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa%db%8c+%d8%ac%d8%b4%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1%d9%87+%d9%85%d8%afدبیر جشنواره مدهامّتان از تحقق وعده حمایت از جلسات قرآن برگزیدگان این جشنواره خبر داد و گفت: هدف ما ارتقای سطح کمی و کیفی جلسات قرآن کریم است. ادامه: تحقق وعده حمایتی جشنواره مدهامّتان از برگزیدگان/ جلسات قرآن جوانان مساجد رونق می گیرد معاون ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان معتقد است برنامه مدونی در حوزه جوانان وجود ندارد، در این شرایط اصرار بر احیای «سازمان ملی جوانان» چه دلیلی دارد؟ ♥•٠·˙
به حضرت علی (ع) فرمود:
" یا علی ! من سید عربم-مکه سید شهر هاست- کوه سینا سید همه کوه هاست- جبرئیل سید همه فرشتگان است – فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند- قرآن سید همه کتاب هاست – بقره سید همه سوره های قرآن است – ودر بقره یک آیه است که آن آیه 50کلمه دارد و هر کلمه 50 برکت دارد و آن آیت الکرسی است. منابع مهم قرآنی 1- ترجمه 1،ترجمه قرآن،آیتی عبدالمحمد 2،ترجمه قرآن،خواجوی محمد 3،ترجمه قرآن،گرمارودی سید علی 4،ترجمه قرآن،مجد امید 5،ترجمه قرآن،مشکینی علی 6،ترجمه قرآن،مصباح زاده عباس 7،ترجمه قرآن،معزی محمد کاظم 8،ترجمه قرآن،مکارم ناصر 9،ترجمه قرآن، ولی حسین 10،ترجمه قرآن،الهی قمشه ای مهدی 11،ترجمه قرآن، ی ابوالقاسم 12،ترجمه قرآن،. به حضرت علی (ع) فرمود: " یا علی ! من سید عربم-مکه سید شهر هاست- کوه سینا سید همه کوه هاست- جبرئیل سید همه فرشتگان است - فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند- قرآن سید همه کتاب هاست - بقره سید همه سوره های قرآن است - ودر بقره یک آیه است که آن آیه 50کلمه دارد و هر کلمه 50 برکت دارد و آن آیت الکرسی است. ورزش و جوانان در حالی دست به تغییرات در بخش جوانان این وزارتخانه زده است که عملا در 5 سال گذشته وزارتخانه ورزش و جوانان، در حوزه جوانان هیچ فعالیتی نداشته است. قرآن دارای 114 سوره است
قرآن دارای 6236 ایه استتست
قرآن 114 بسم الله الرحمن الرحیم دارد
قرآن دارای 120 حزب می باشد
قرآن 30 جز دارد
قرآن 115 بسم الله دارد
70بار نام قرآن در قرآن بکار رفته است
بزرگترین سوره قرآن بقره است
بهترین نوشیدنی که در قرآن به آن اشاره شده است شیر می باشد
کوچکترین سوره قرآن کوثر می باشد

فرماندار قصرقند گفت: برگزاری محافل انس با قرآن سبب ترویج فرهنگ قرآنی در میان مردم به ویژه نوجوانان و جوانان جامعه می شود. به گزارش ایرنا، ˈحمیرا ریگیˈ روز پنجشنبه در محفل انس با قرآن کریم خواهران اهل تسنن و تشیع این شهرستان افزود: جوانی بهترین دوران برای مانوس شدن با قرآن مجید است به طوری که در روایات آمده هر در حالی که جوان و با ایمان است قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود.

وی اظهار داشت: رمضان ماه نزول قرآن و دیگر کتاب های آسمانی است و تلاوت قرآن کریم در این ماه مسلمانان را به عزت نفس و دوری از گناه پای بند می کند.

فرماندار قصرقند گفت: جاذبه قرآن به اندازه ای است که تلاوت آیه هایی از آن، زمینه انس با همه قرآن را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، محفل انس با قرآن کریم خواهران اهل تسنن و تشیع شهرستان قصرقند به همت کانون فرهنگی ن بلوچ و همکاری معاونت فرهنگی قرارگاه شهید معمار در مسجد طوبی این شهرستان برگزار شد. گام اول، آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن است. واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ى ما، یک امر عمومى نشده است. همه به قرآن عشق مى ورزند و احترام مى کنند؛ اما عده ى کمى همواره آن را تلاوت و عده ى کمترى در آن تدبر مى کنند.
براى رفع این نقیصه که کارى ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ى قرآن آشنا. معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان زمان برگزاری آزمون کتبی حفظ احادیث موضوعی و تفسیر موضوعی را 18 مهر جاری در فرهنگسرای کوثر اعلام کرد. سازمان ملی جوانان ازجمله سازمان های تی ایران بود که بعدها با بخش فرهنگی اداره ورزش و جوانان ادغام شد.معاونت فرهنگی امور جوانان با همان رس سازمان ملی جوانان وارد این حوزه شد و رصد و پیگیری مسائل و مشکلات حوزه جوانان را بر عهده دارد رئیس دفاتر نهاد ی در های خوزستان گفت: ماه رمضان در قرآن کریم، ماهی است که قرآن این کتاب آسمانی در آن نازل شده است؛ رمضان ماه هدایت و بندگی است و? با اراده پروردگار در ماه رمضان موانع از سر… به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه بویژه نوجوانان و جوانان ورزشکار اداره ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران شهرستان کردکوی با همکاری هم در محل سالن تختی این شهرستان با حضور 70 نفر از ورزشکاران و مربیان اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن نمودند و در نهایت به چند تن از قاریان ورزشکار به رسم یادبود هدایایی اهدا گردید. با ادب باش که سرمشق جوانان ادب است / آیه آیه همه جا سوره ی قرآن ادب است توجه به فرمایشان معظم انقلاب در هر زمینه ای راه گشا خواهد بود. بنابراین بی هیچ حرفی شما را به خواندن 15 نکته راهبردی و مفید آیت الله دعوت می کنیم:
* گام اول: آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ی ما، یک امر عمومی نشده است. همه به قرآن عشق میورزند و احترام میکنند؛ اما عده ی کمی همواره آن را تلاو. ورزش جوانان گفت: احیای سازمان ملی جوانان بهترین راه حل برای پرداختن به مسائل حوزه جوان است. 1- «هر در دوران جوانی قرآن را قرائت کند در حالی که به آن ایمان دارد، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود» . فکر آن که قرآن در رگ های انسان بگردد و در او بتپد، آدمی را به وجد می آورد . جالب آن جاست که این خصوصیت، فقط در مورد جوانان آمده است. 2-قرآن به دو صورت نازل شده است; یک بار در ماه مبارک رمضان،یکدفعه بر (ص) نازل شد و یک بار دیگر به صورت تدر.
این جوان خوش ذوق از جوانان پرتلاش وردنجان است که در کنار صنعت جوشکاری که شغل اصلی اوست کار کتابت قرآن را نیز با جدیت انجام می‌دهد.

قاسم مولوی وردنجانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: کتابت قرآن‌ کریم را از سال‌های قبل آغاز کرده‌ام و اکنون در ماه مبارک رمضان این کار را با جدیت بیش‌تری ادامه می‌دهم.
وی هدف از کتابت قرآن‌ کریم را باقیات و صالحات برای پدر مرحومش عنوان کرد و افزود: هرچه انسان با قرآن انس و الفت پیدا کند در سخت‌ترین شغل‌ها هم می‌تواند موفق باشد.
گفتنی است؛ این جوان خوش ذوق از جوانان پرتلاش وردنجان است که در کنار صنعت جوشکاری که شغل اصلی اوست کار کتابت قرآن را نیز با جدیت انجام می‌دهد

تیم ملی جوانان ایران با ش ت در دیدار پایانی مرحله گروهی مقابل پرتغال و با توجه به نتیجه دیگر بازی گروه، وداعی زودهنگام با رقابت های جام جهانی جوانان داشت. معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: معاونت جوانان در وزارت ورزش اعتبارات مشخص دارد اما در حال حاضر در «دل وزارت ورزش» می رود. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سفر به استان لرستان گفت: ت با انتخاب جوان و استفاده از جوانان در وزارت خانه های مختلف نشان داد که جوانان را جدی گرفته است. شیراز- ایرنا- دبیر اجرایی گنگره علمی جوانان گفت: مسائل مرتبط با جوانان در کنگره ای ملی با عنوان 'جوانان در آیینه پژوهش' در شیراز با حضور کارشناسان امور جوانان مورد واکاوی قرار می گیرد. معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گفت : در راستای غنی سازی اوقات فراغت و در سال اقتصاد مقاومتی طرح رفاه کارت جوانان برگزار می شود . یک مفسر قرآن کریم با بیان اینکه قرآن دو معلم دارد که یکی از این معلم ها را پنج بار معرفی کرده است، گفت: خداوند می فرماید شما که عرب زبان هستید، جدّ و آبادتان هم عرب بوده، فکر نکنید چون قرآن من عربی است می توانید به راحتی آن را دری د بلکه قرآن من بی معلم فهمیده نمی شود و معلم این قرآن پیغمبر است. معاون امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به اینکه با احیای سازمان ملی جوانان مساله بیکاری جوانان متولی پیدا خواهد کرد، گفت: دانستن این سازمان تحت عنوان حیات خلوت از سوی برخی از گروه ها تعبیری است که برخی از مخالفین بیان می کنند و خیانت به کشور و منافع ملی است. علوم قرآن کدامند؟
بعضی از علوم هستند که برای بعضی دیگر از علوم جنبه مقدمه ای دارند به این معنی که برای فهم آن یا علم دیگر باید این مقدمه را طی کرد تا بتوان آن علم را طی کرد، از جمله علوم مقدمی علوم قرآن است که برای درک و فهم قرآن مجید آموختن آن ضروری و لازم است.
پس بنابراین علوم قرآن عبارت است از مجموعه علومی که برای فهمیدن و شناخت. # به هنگام تلاوت قرآن با وضو باشید و چنانچه وضو ندارید بدنتان با آیات قرآن تماس نداشته باشد .

# به احترام قرآن مؤدب بنشینید .

# در ابتدای تلاوت ، از به خداوند رحمان پناه ببرید . و همچنین حین تلاوت خود را در محضر او احساس کنید .

# در هنگامی که دیگران تلاوت قرآن می کنند کاملاً سکوت کنید و به آیاتی که خوانده می شود به دقت نگ. جایگاه قرآن و عترت آیات قرآن متکفل هدایت بشر و ضامن سعادت و سیادت همیشگی انسان است . افراد بشر را در تمام شئون زندگی و در همه قرن ها و زمان ها ی می کند. بهترین شکل معرفی قرآن و بیان عظمت آن در ترکیب دو آیه قرآن مجید نهفته است. آیه اول: «ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم»؛ (اسراء، آیه ۹) این قرآن به بهترین و مهم‏ترین راه هدایت می‏کند. اینکه. معاون فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت: جوانان امروز دغدغه های زیادی دارند و باید برنامه های متنوع و خوبی برای آنها در نظر گرفته شود. 1- حسین نظری حفظ 5 جزء قرآن در سطح استان البرز مقام اول
2- علی محمد حسن زاده جزءدوم مقام اول
3- علی شهبد زاده جزء اول مقام اول
4- محمد سالار مشهدی حزء 30 مقام اول
5- یاسین خسروی جزء 30 مقام اول

هیات امنای مسجد از تلاش این عزیزان تقدیر و تشکر می کند. مفسر قرآن کریم گفت: اگر شگفتی های قرآن را تا قیامت بنویسند، به شماره درنمی آید! ما از قرآن یک کت می بینیم که روی طاقچه خانه ، در مجلس ختم پدربزرگمان یا جلوی ماشین انداخته ایم که تصادف نکنیم. چه می دانیم قرآن چیست؟! محمدصادق خسروی علیا: کمتر از ۲ماه است که محمدمهدی تندگویان به سمت معاون امور جوانان ورزش و جوانان منصوب شده است. گزارش های تصویری از استان های مختلف را در این بسته خبری مشاهده کنید. نشست حسین پیروانی سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان و کارلوس کی روش برگزار شد. درست از 11 آبان 95 که مسعود سلطانی فر، وزارت ورزش و جوانان را بر عهده گرفت، تا به امروز حوزه جوانان زیر سایه سنگین ورزش قرار گرفته است. ماه گذشته معاون ساماندهی امور جوانان درچهارمین گردهمایی معاونان فرهنگی و امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از مذاکره با بانک قرض الحسنه مهر ایران برای اعطای وام ۴۰ میلیون تومانی ازدواج به هر زوج خبر داده بود وامی که جوانان استقبال خوبی از آن کرده اند. معاون قرآن و عترت ارشاد با اشاره به عرضه محصولات جدید در نمایشگاه قرآن، گفت: ما امسال برنامه های خود را با محوریت فهم قرآن و استفاده از ابزار هنر برای انتقال مفاهیم کلام وحی پیگیری می کنیم. فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: خانه جوانان برای تبادل نظر و فعالیت جوانان و سازمانهای مردم نهاد می باشد . اختتامیه جشنواره بین المللی تلاوت قرآن جوانان جهان در حرم مطهر شاهچراغ (ع) برگزار شد.