الگودهی قرآن به جوانان

به نقل از خبرگزاریها در مورد الگودهی قرآن به جوانان : سومین دوره مسابقات قرآن کریم شهرستان کرمان، ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان در بخش خواهران و برادران آغاز شد. مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه تعالیم و آموزش قرآن باید در دستور کار قرار گیرد گفت: گسترش تعلیم و آموزش قرآن سبب جلوگیری گناه از جوانان می شود. مجتبی یداللهی در سومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان که به میزبانی شیراز برگزار شد، در رشته قرائت بر سکوی دوم رقابت ها ایستاد. رئیس دفتر ی با بیان اینکه یکی از اه غربی ها تسلط فرهنگ منحط خود بر فرهنگ های دیگر و نابودی آنهاست، گفت: قرآن می تواند بشریت را تا آ اداره کند و اگر جوانان غربی به قرآن توجه کنند نتیجه اش مثبت است. مرحله شفاهی سومین دوره مسابقات قرآن ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان که پیش از این قرار بود 5 آبان برگزار شود، به تاریخ 28 مهر جاری تغییر یافت. * آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن
واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ی ما، یک امر عمومی نشده است. همه به قرآن عشق می ورزند و احترام میکنند؛ اما عده ی کمی همواره آن را تلاوت و عده ی کمتری در آن تدبر میکنند.
برای رفع این نقیصه که کاری ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ی قرآن آشنا کرد و از ش. نام نویسی مسابقات سراسری قرآن جوانان و ورزشکاران از فردا تا 20 اردیبهشت انجام می شود. سومین دوره مسابقات قرآن ویژه ورزشکاران، جوانان (۱۵ تا ۲۹ سال) و کارکنان ادارات ورزش و جوانان ۴ و ۵ دادماه سال جاری برگزار می شود. آزمون کتبی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان در دو رشته ی حفظ احادیث موضوعی و تفسیر موضوعی با حضور بیش از۳۰ شرکت کننده از سراسر استان در فرهنگسرای کوثر کرمان برگزار شد. غسل در قرآن.. 47 چیزهایی که برای آنها باید غسل کرد در قرآن.. 50 شرایط و واجبات غسل در قرآن.. 52 غسل حیض در قرآن.. 57 احکام حیض در قرآن.. 62 غسلهای واجب دیگر در قرآن.. 65 غسل استحاضه. 65 غسل نفاس.... 67 غسل میت... 69 تکفین میت... 72 بر میت و دفن میت در قرآن.. 74 دفن میت... 77 غسل مس میت... 79 غسل های مستحب... 81 در نخستین روز از بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، محفل نورانی انس با قرآن کریم به مدت سه ساعت در حضور معظم انقلاب ی برگزار شد. معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از حضور فعال و گسترده جوانان امدادگر جمعیت هلال احمر در محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان خبر داد. 1.قرآن دارای 114 سوره است. 2. قرآن دارای 6236 آیه است. 3. قرآن 114 "بِسمِ اللهِ الرَحمنِ الرَحیم" دارد. 4. قرآن دارای 120 حزب است. 5. قرآن 30 جزء دارد. 6. 70 بار نام " قرآن " در قرآن بکار رفته است. 7. بهترین نوشیدنی که در قرآن به آن اشاره شده، " شیر " است. 8. بهترین خوردنی که در قرآن ذکر شده ، " عسل " می باشد. جوان معمولا در سه حوزه فکر و شه، اخلاق و معا اجتماعی، نگرانی هایی دارد و خواسته یا ناخواسته به سمت و سویی گرایش پیدا می کند و در صورتیکه الگویی مناسب به وی ارایه نشود، به الگوهای نامناسب و نامتناسب روی میآورد. از این رو قرآن، در راستای رس هدایتی و تربیتی خود، با بیان داستان های واقعی به ترسیم الگوهای مناسب پرداخته است، که در این نوشتار تنها به الگوهای جوان و یا در سنین جوانی می پردازیم. ♥•٠·˙
به حضرت علی (ع) فرمود:
" یا علی ! من سید عربم-مکه سید شهر هاست- کوه سینا سید همه کوه هاست- جبرئیل سید همه فرشتگان است – فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند- قرآن سید همه کتاب هاست – بقره سید همه سوره های قرآن است – ودر بقره یک آیه است که آن آیه 50کلمه دارد و هر کلمه 50 برکت دارد و آن آیت الکرسی است. منابع مهم قرآنی 1- ترجمه 1،ترجمه قرآن،آیتی عبدالمحمد 2،ترجمه قرآن،خواجوی محمد 3،ترجمه قرآن،گرمارودی سید علی 4،ترجمه قرآن،مجد امید 5،ترجمه قرآن،مشکینی علی 6،ترجمه قرآن،مصباح زاده عباس 7،ترجمه قرآن،معزی محمد کاظم 8،ترجمه قرآن،مکارم ناصر 9،ترجمه قرآن، ولی حسین 10،ترجمه قرآن،الهی قمشه ای مهدی 11،ترجمه قرآن، ی ابوالقاسم 12،ترجمه قرآن،. به گزارش شیعه آنلاین، «هارون بیر» "گوته" در شهر فرانکفورت آلمان، که در زمینه " شناسی" تخصص و تبحر دارد، طی اظهاراتی گفت: "افراط گری" یعنی فهم غلط و سطحی از قرآن.

وی در ادامه افزود: به هیچ وجه نمی توان گفت که قرآن کریم منبع افراط گری و خشونت است. به نظر بنده آنچه که باعث افراط گری و خشونت می شود، فهم غلط و سطحی از قرآن است.

این آلمان همچنین گفت: نمی شود بخشی از قرآن و یا برخی از آیات را است اج کرد و بر اساس آنها گفت که قرآن موجب افراط گری و خشونت می شود. برای مثال منظورم آیات مربوط به "جهاد" است. لذا آیات قرآن را باید کامل و در کنار یکدیگر خواند تا حقیقت امر روشن شود.

«هارون بیر» ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد از احساسات پر نشاط جوانان سوء استفاده می کنند و با خواندن برخی از آیات قرآن برای آنها، موجب می شود که این جوانان تحریک شوند برای جنگ و کشتن دیگران، راهی میدان نبرد شوند و دست به خشونت و افراط گری بزنند.

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران جشنواره و ع مفاهیم قرآن کریم در فرهنگ ایرانی را برگزار می کند. حضور و تجلی عمیق مفاهیم قرآن در عرصه های فرهنگ ایران بیانگر ذهن تابناک ایرانیان، از دیر باز تاریخ، برای در آغوش جان گرفتن آیات الهی قرآن است . در سیزدهمین شب از ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن با حضور اقشار مختلف مردم خصوصاً نوجوانان و جوانان شهر نوردر مسجد جامع شهر نور با حضور و مسئولین شهرستان برگزار شد. شهر در این جلسه نورانی گفت:از آنجائیکه در بیان بزرگان دین از ماه پربرکت رمضان بعنوان بهار قرآن یاد شده است برگزاری همچنین جلساتی می تواند بر تداوم جلسات انس با قرآن در . در دور برگشت لیگ جوانان کشور جوانان غیور اسپادانا از ساعت 17 روز پنجشنبه 14 بهمن ماه به مصاف جوانان گل گهر سیرجان واقع در سالن خانه بسکتبال واقع در خیابان رباط دوم می باشد لذا از کلیه دوست داران و علاقه مندان و مربیان استان اصفهان جهت حمایت این جوانان پراستعداد دعوت به عمل می اید فرماندار قصرقند گفت: برگزاری محافل انس با قرآن سبب ترویج فرهنگ قرآنی در میان مردم به ویژه نوجوانان و جوانان جامعه می شود. به گزارش ایرنا، ˈحمیرا ریگیˈ روز پنجشنبه در محفل انس با قرآن کریم خواهران اهل تسنن و تشیع این شهرستان افزود: جوانی بهترین دوران برای مانوس شدن با قرآن مجید است به طوری که در روایات آمده هر در حالی که جوان و با ایمان است قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود.

وی اظهار داشت: رمضان ماه نزول قرآن و دیگر کتاب های آسمانی است و تلاوت قرآن کریم در این ماه مسلمانان را به عزت نفس و دوری از گناه پای بند می کند.

فرماندار قصرقند گفت: جاذبه قرآن به اندازه ای است که تلاوت آیه هایی از آن، زمینه انس با همه قرآن را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، محفل انس با قرآن کریم خواهران اهل تسنن و تشیع شهرستان قصرقند به همت کانون فرهنگی ن بلوچ و همکاری معاونت فرهنگی قرارگاه شهید معمار در مسجد طوبی این شهرستان برگزار شد. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در برخی امور، ت سد راه جوانان می شود و گاهی بدون دخ و ایجاد نگرانی توسط ت، جوانان خود می توانند گلیم شان را از آب بیرون بکشند. گام اول، آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن است. واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ى ما، یک امر عمومى نشده است. همه به قرآن عشق مى ورزند و احترام مى کنند؛ اما عده ى کمى همواره آن را تلاوت و عده ى کمترى در آن تدبر مى کنند.
براى رفع این نقیصه که کارى ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ى قرآن آشنا. معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان زمان برگزاری آزمون کتبی حفظ احادیث موضوعی و تفسیر موضوعی را 18 مهر جاری در فرهنگسرای کوثر اعلام کرد. جوانان موفق از سراسر کشور در کنگره ملی مدیریت امور جوانان مطالبات خود را به گوش مسئولین رساندند. سازمان ملی جوانان ازجمله سازمان های تی ایران بود که بعدها با بخش فرهنگی اداره ورزش و جوانان ادغام شد.معاونت فرهنگی امور جوانان با همان رس سازمان ملی جوانان وارد این حوزه شد و رصد و پیگیری مسائل و مشکلات حوزه جوانان را بر عهده دارد رئیس دفاتر نهاد ی در های خوزستان گفت: ماه رمضان در قرآن کریم، ماهی است که قرآن این کتاب آسمانی در آن نازل شده است؛ رمضان ماه هدایت و بندگی است و? با اراده پروردگار در ماه رمضان موانع از سر… به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه بویژه نوجوانان و جوانان ورزشکار اداره ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران شهرستان کردکوی با همکاری هم در محل سالن تختی این شهرستان با حضور 70 نفر از ورزشکاران و مربیان اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن نمودند و در نهایت به چند تن از قاریان ورزشکار به رسم یادبود هدایایی اهدا گردید. عرفان دلخوش اولین دانش آموزی که موفق به حفظ کل قرآن در شهرستان کاشمر شد . دانش آموز عزیز آقای عرفان دلخوش از انجمن قاریان قرآن جوانان مهدیه صاحب ا مان(عج) کاشمر درسن 14 سالگی موفّق به حفظ کلّ قرآن شد. حمید رضا ناظمی ضمن اعلام این خبر افزود ؛ عرفان دلخوش اوّلین مرد حافظ کلّ قرآن در شهرستان کاشمر می باشد که در سنین پائینی توانسته به این . معاون امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به اینکه با احیای سازمان ملی جوانان مساله بیکاری جوانان متولی پیدا خواهد کرد، گفت: دانستن این سازمان تحت عنوان حیات خلوت از سوی برخی از گروه ها تعبیری است که… 1- «هر در دوران جوانی قرآن را قرائت کند در حالی که به آن ایمان دارد، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود» . فکر آن که قرآن در رگ های انسان بگردد و در او بتپد، آدمی را به وجد می آورد . جالب آن جاست که این خصوصیت، فقط در مورد جوانان آمده است. 2-قرآن به دو صورت نازل شده است; یک بار در ماه مبارک رمضان،یکدفعه بر (ص) نازل شد و یک بار دیگر به صورت تدر.
این جوان خوش ذوق از جوانان پرتلاش وردنجان است که در کنار صنعت جوشکاری که شغل اصلی اوست کار کتابت قرآن را نیز با جدیت انجام می‌دهد.

قاسم مولوی وردنجانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد اظهار کرد: کتابت قرآن‌ کریم را از سال‌های قبل آغاز کرده‌ام و اکنون در ماه مبارک رمضان این کار را با جدیت بیش‌تری ادامه می‌دهم.
وی هدف از کتابت قرآن‌ کریم را باقیات و صالحات برای پدر مرحومش عنوان کرد و افزود: هرچه انسان با قرآن انس و الفت پیدا کند در سخت‌ترین شغل‌ها هم می‌تواند موفق باشد.
گفتنی است؛ این جوان خوش ذوق از جوانان پرتلاش وردنجان است که در کنار صنعت جوشکاری که شغل اصلی اوست کار کتابت قرآن را نیز با جدیت انجام می‌دهد

به گزارش روابط عمومی امداد ماسال :از سوی کانون جوانان پیرو ولایت خواهران (خانم صیاد) با همکاری مجمع امور بانوان خیر در مورخه 22/4/93 همزمان با شب ولادت حسن مجتبی (ع) از تعداد 100 نفر از دانش آموزان قرآن ، عترت و کانون جوانان پیرو ولایت به همراه اولیاء در ضیافت افطاری در مکان دارالقرآن پذیرائی به عمل آمد. در ضمن برنامه هایی همچون ب ایی جماعت، قرائت قرآن، تواشیح، سخنرانی ، مولودی خوانی و سخنرانی شفیعی درباره تغذیه سالم اجرا شد. رئیس سازمان دارالقرآن کریم در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم گفت:جوانان نیازمند برنامه های قرآنی هستند،تا زندگی خود را تضمین کنند. ورزش جوانان گفت: احیای سازمان ملی جوانان بهترین راه حل برای پرداختن به مسائل حوزه جوان است. تیم ملی جوانان ایران با ش ت در دیدار پایانی مرحله گروهی مقابل پرتغال و با توجه به نتیجه دیگر بازی گروه، وداعی زودهنگام با رقابت های جام جهانی جوانان داشت. شیراز- ایرنا- مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: شاخص های بین المللی توسعه امور جوانان احصا شده و اطلس جامع جوانان در دست تدوین است. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سفر به استان لرستان گفت: ت با انتخاب جوان و استفاده از جوانان در وزارت خانه های مختلف نشان داد که جوانان را جدی گرفته است. یک مفسر قرآن کریم با بیان اینکه قرآن دو معلم دارد که یکی از این معلم ها را پنج بار معرفی کرده است، گفت: خداوند می فرماید شما که عرب زبان هستید، جدّ و آبادتان هم عرب بوده، فکر نکنید چون قرآن من عربی است می توانید به راحتی آن را دری د بلکه قرآن من بی معلم فهمیده نمی شود و معلم این قرآن پیغمبر است. شیراز- ایرنا- دبیر اجرایی گنگره علمی جوانان گفت: مسائل مرتبط با جوانان در کنگره ای ملی با عنوان 'جوانان در آیینه پژوهش' در شیراز با حضور کارشناسان امور جوانان مورد واکاوی قرار می گیرد. معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تلاش برای احیا و تشکیل سازمان ملی جوانان خبر داد و گفت: با روندی که پیش روداریم در حداقل زمان ممکن این مهم عملیاتی و اجرایی می شود. # به هنگام تلاوت قرآن با وضو باشید و چنانچه وضو ندارید بدنتان با آیات قرآن تماس نداشته باشد .

# به احترام قرآن مؤدب بنشینید .

# در ابتدای تلاوت ، از به خداوند رحمان پناه ببرید . و همچنین حین تلاوت خود را در محضر او احساس کنید .

# در هنگامی که دیگران تلاوت قرآن می کنند کاملاً سکوت کنید و به آیاتی که خوانده می شود به دقت نگ. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه احیای سازمان جوانان توسط رییس جمهور بر حجم ت خواهد افزود، گفت: با توجه به اهمیت امورات جوانان در کشور بهتر بود ت لایحه تشکیل وزارت خانه جوانان را برای تصویب… معاون امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به اینکه با احیای سازمان ملی جوانان مساله بیکاری جوانان متولی پیدا خواهد کرد، گفت: دانستن این سازمان تحت عنوان حیات خلوت از سوی برخی از گروه ها تعبیری است که برخی از مخالفین بیان می کنند و خیانت به کشور و منافع ملی است. مفسر قرآن کریم گفت: اگر شگفتی های قرآن را تا قیامت بنویسند، به شماره درنمی آید! ما از قرآن یک کت می بینیم که روی طاقچه خانه ، در مجلس ختم پدربزرگمان یا جلوی ماشین انداخته ایم که تصادف نکنیم. چه می دانیم قرآن چیست؟! کتاب به سوی فهم قرآن(با محوریت سوره صف)
کتاب به سوی فهم قرآن (منبع اصلی)
ید کتاب به سوی فهم قرآن
کتاب به سوی فهم قرآن قرائتی
به سوی فهم قرآن
خلاصه کتاب به سوی فهم قران
pdfکتاب به سوی فهم قرآن با محوریت سوره صف
کتاب به سوی فهم قرآن word ادامه مطلب تیم جوانان ایران با حضور در جایگاه چهارم جام جهانی جوانان به کار خود پایان داد. بعضی ها هی می گویند فلان آقا جوانان را به ازدواج توصیه می کند اما جوانان به توصیه ایشون عمل نمی کنند همون آقا لطف کند و شرایط اشتغال جوانان را فراهم کند ادامه مطلب آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با تأکید بر اینکه جوانان باید قدر دوران جوانی را بدانند گفت: براساس روایات، انسان قدر دو نعمت را تا زمانی که آن ها را از دست ندهد، نمی داند که آن دو نعمت جوانی و سلامت و تندرستی است. پوردستان با توجه به جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمن که جوانان را هدف قرار داده است، گفت: با وجود توطئه های دشمن، این جوانان ما هنگام خطر مثل جوانان دهه ۶۰ و بلکه بهتر، از کشور دفاع خواهند کرد.