الگودهی قرآن به جوانان

به نقل از خبرگزاریها در مورد الگودهی قرآن به جوانان : سومین دوره مسابقات قرآن کریم شهرستان کرمان، ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان در بخش خواهران و برادران آغاز شد. مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه تعالیم و آموزش قرآن باید در دستور کار قرار گیرد گفت: گسترش تعلیم و آموزش قرآن سبب جلوگیری گناه از جوانان می شود. مجتبی یداللهی در سومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان که به میزبانی شیراز برگزار شد، در رشته قرائت بر سکوی دوم رقابت ها ایستاد. رئیس دفتر ی با بیان اینکه یکی از اه غربی ها تسلط فرهنگ منحط خود بر فرهنگ های دیگر و نابودی آنهاست، گفت: قرآن می تواند بشریت را تا آ اداره کند و اگر جوانان غربی به قرآن توجه کنند نتیجه اش مثبت است. مرحله شفاهی سومین دوره مسابقات قرآن ورزشکاران، جوانان و کارکنان وزارت ورزش و جوانان که پیش از این قرار بود 5 آبان برگزار شود، به تاریخ 28 مهر جاری تغییر یافت. * آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن
واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ی ما، یک امر عمومی نشده است. همه به قرآن عشق می ورزند و احترام میکنند؛ اما عده ی کمی همواره آن را تلاوت و عده ی کمتری در آن تدبر میکنند.
برای رفع این نقیصه که کاری ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ی قرآن آشنا کرد و از ش. نام نویسی مسابقات سراسری قرآن جوانان و ورزشکاران از فردا تا 20 اردیبهشت انجام می شود. سومین دوره مسابقات قرآن ویژه ورزشکاران، جوانان (۱۵ تا ۲۹ سال) و کارکنان ادارات ورزش و جوانان ۴ و ۵ دادماه سال جاری برگزار می شود. آزمون کتبی سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان در دو رشته ی حفظ احادیث موضوعی و تفسیر موضوعی با حضور بیش از۳۰ شرکت کننده از سراسر استان در فرهنگسرای کوثر کرمان برگزار شد. گام اول: آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن
واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ی ما، یک امر عمومی نشده است. همه به قرآن عشق میورزند و احترام میکنند؛ اما عده ی کمی همواره آن را تلاوت و عده ی کمتری در آن تدبر میکنند.
برای رفع این نقیصه که کاری ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ی قرآن آشنا کرد . معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از حضور فعال و گسترده جوانان امدادگر جمعیت هلال احمر در محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان خبر داد. 1.قرآن دارای 114 سوره است. 2. قرآن دارای 6236 آیه است. 3. قرآن 114 "بِسمِ اللهِ الرَحمنِ الرَحیم" دارد. 4. قرآن دارای 120 حزب است. 5. قرآن 30 جزء دارد. 6. 70 بار نام " قرآن " در قرآن بکار رفته است. 7. بهترین نوشیدنی که در قرآن به آن اشاره شده، " شیر " است. 8. بهترین خوردنی که در قرآن ذکر شده ، " عسل " می باشد. جوان معمولا در سه حوزه فکر و شه، اخلاق و معا اجتماعی، نگرانی هایی دارد و خواسته یا ناخواسته به سمت و سویی گرایش پیدا می کند و در صورتیکه الگویی مناسب به وی ارایه نشود، به الگوهای نامناسب و نامتناسب روی میآورد. از این رو قرآن، در راستای رس هدایتی و تربیتی خود، با بیان داستان های واقعی به ترسیم الگوهای مناسب پرداخته است، که در این نوشتار تنها به الگوهای جوان و یا در سنین جوانی می پردازیم. معاون ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان معتقد است برنامه مدونی در حوزه جوانان وجود ندارد، در این شرایط اصرار بر احیای «سازمان ملی جوانان» چه دلیلی دارد؟ همشهری دو - مریم مرتضوی: مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها، مجموعه ای از مدارس شبانه روزی حفظ و تفسیر ی اله کل قرآن کریم است؛ بهترین فرصت تا جوانان و نوجوانان با سبک زندگی قرآنی آشنا شده و در مدت زمان مشخصی بتوانند حافظ کل قرآن کریم شوند. به گزارش شیعه آنلاین، «هارون بیر» "گوته" در شهر فرانکفورت آلمان، که در زمینه " شناسی" تخصص و تبحر دارد، طی اظهاراتی گفت: "افراط گری" یعنی فهم غلط و سطحی از قرآن.

وی در ادامه افزود: به هیچ وجه نمی توان گفت که قرآن کریم منبع افراط گری و خشونت است. به نظر بنده آنچه که باعث افراط گری و خشونت می شود، فهم غلط و سطحی از قرآن است.

این آلمان همچنین گفت: نمی شود بخشی از قرآن و یا برخی از آیات را است اج کرد و بر اساس آنها گفت که قرآن موجب افراط گری و خشونت می شود. برای مثال منظورم آیات مربوط به "جهاد" است. لذا آیات قرآن را باید کامل و در کنار یکدیگر خواند تا حقیقت امر روشن شود.

«هارون بیر» ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد از احساسات پر نشاط جوانان سوء استفاده می کنند و با خواندن برخی از آیات قرآن برای آنها، موجب می شود که این جوانان تحریک شوند برای جنگ و کشتن دیگران، راهی میدان نبرد شوند و دست به خشونت و افراط گری بزنند.

معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد ی با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران جشنواره و ع مفاهیم قرآن کریم در فرهنگ ایرانی را برگزار می کند. حضور و تجلی عمیق مفاهیم قرآن در عرصه های فرهنگ ایران بیانگر ذهن تابناک ایرانیان، از دیر باز تاریخ، برای در آغوش جان گرفتن آیات الهی قرآن است . در سیزدهمین شب از ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن با حضور اقشار مختلف مردم خصوصاً نوجوانان و جوانان شهر نوردر مسجد جامع شهر نور با حضور و مسئولین شهرستان برگزار شد. شهر در این جلسه نورانی گفت:از آنجائیکه در بیان بزرگان دین از ماه پربرکت رمضان بعنوان بهار قرآن یاد شده است برگزاری همچنین جلساتی می تواند بر تداوم جلسات انس با قرآن در . قرآن دارای 114 سوره است
قرآن دارای 6236 ایه استتست
قرآن 114 بسم الله الرحمن الرحیم دارد
قرآن دارای 120 حزب می باشد
قرآن 30 جز دارد
قرآن 115 بسم الله دارد
70بار نام قرآن در قرآن بکار رفته است
بزرگترین سوره قرآن بقره است
بهترین نوشیدنی که در قرآن به آن اشاره شده است شیر می باشد
کوچکترین سوره قرآن کوثر می باشد

فرماندار قصرقند گفت: برگزاری محافل انس با قرآن سبب ترویج فرهنگ قرآنی در میان مردم به ویژه نوجوانان و جوانان جامعه می شود. به گزارش ایرنا، ˈحمیرا ریگیˈ روز پنجشنبه در محفل انس با قرآن کریم خواهران اهل تسنن و تشیع این شهرستان افزود: جوانی بهترین دوران برای مانوس شدن با قرآن مجید است به طوری که در روایات آمده هر در حالی که جوان و با ایمان است قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود.

وی اظهار داشت: رمضان ماه نزول قرآن و دیگر کتاب های آسمانی است و تلاوت قرآن کریم در این ماه مسلمانان را به عزت نفس و دوری از گناه پای بند می کند.

فرماندار قصرقند گفت: جاذبه قرآن به اندازه ای است که تلاوت آیه هایی از آن، زمینه انس با همه قرآن را فراهم می کند.

به گزارش ایرنا، محفل انس با قرآن کریم خواهران اهل تسنن و تشیع شهرستان قصرقند به همت کانون فرهنگی ن بلوچ و همکاری معاونت فرهنگی قرارگاه شهید معمار در مسجد طوبی این شهرستان برگزار شد. گام اول، آشنایی نوجوانان با متن و ترجمه قرآن است. واقعیت تلخ این است که قرآن هنوز در جامعه ى ما، یک امر عمومى نشده است. همه به قرآن عشق مى ورزند و احترام مى کنند؛ اما عده ى کمى همواره آن را تلاوت و عده ى کمترى در آن تدبر مى کنند.
براى رفع این نقیصه که کارى ممکن و روان است، در گام اول باید جوانان و نوجوانان را با متن و ترجمه ى قرآن آشنا. معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت: متاسفانه هنوز برخی مدیران حوزه جوانان را به رسمیت نمی شناسند و برخی ادارات جوانان را تهدید می دانند، در صورتی که جوانان کردستانی بزرگترین فرصت برای توسعه و آبادانی هستند. مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت:انتظار و نیاز های جوانان این ضرورت را ایجاب می کند دستگاه های اجرایی ستاد ساماندهی جوانان را جدی تر بگیرند. وزارت ورزش و جوانان از روزتشکیل با مشکل ناهمگون بودن مشکلات و البته نادیده گرفته شدن جوانان مواجه بوده است و ت تصمیم دارد با این لایحه دوباره سازمان ملی جوانان را احیا تا از طریق آن نیازمندهایی جوانان را پی گیری کند. به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی در بین اقشار مختلف جامعه بویژه نوجوانان و جوانان ورزشکار اداره ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران شهرستان کردکوی با همکاری هم در محل سالن تختی این شهرستان با حضور 70 نفر از ورزشکاران و مربیان اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن نمودند و در نهایت به چند تن از قاریان ورزشکار به رسم یادبود هدایایی اهدا گردید. با ادب باش که سرمشق جوانان ادب است / آیه آیه همه جا سوره ی قرآن ادب است معاون امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به اینکه با احیای سازمان ملی جوانان مساله بیکاری جوانان متولی پیدا خواهد کرد، گفت: دانستن این سازمان تحت عنوان حیات خلوت از سوی برخی از گروه ها تعبیری است که…    عربی در مراسم تجلیل از حافظان قرآن+ع   عربی در مراسم تجلیل از حافظان قرآن+ع توهین یکی از شرکت کنندگان در مراسم تجلیل از حافظان قرآن در باشگاه ورزشی مصری با اجرای ، بازتاب گسترده ای در سایت ها و شبکه های اجتماعی داشت.


به گزارش خبرگزاری آوا به نقل از سایت " الیوم السابع " دراین اقدام عجیب یکی از شرکت کنندگان در حضور جمع به و پایکوبی پرداخت و سایر افراد از جمله مسئولان باشگاه هم به تشویق و ترغیب او پرداختند.

مراسم تجلیل از حافظان قرآن در این محل با حمایت خالد عبدالعزیر ورزش و جوانان مصر برگزار شده بود.
در زیر خبرهای منتشر شده از این موضوع ، صدها پیام حاوی محکوم توهین به قرآن در مصر منتشر شده است. 1- «هر در دوران جوانی قرآن را قرائت کند در حالی که به آن ایمان دارد، قرآن با گوشت و خونش آمیخته می شود» . فکر آن که قرآن در رگ های انسان بگردد و در او بتپد، آدمی را به وجد می آورد . جالب آن جاست که این خصوصیت، فقط در مورد جوانان آمده است. 2-قرآن به دو صورت نازل شده است; یک بار در ماه مبارک رمضان،یکدفعه بر (ص) نازل شد و یک بار دیگر به صورت تدر. به گزارش روابط عمومی امداد ماسال :از سوی کانون جوانان پیرو ولایت خواهران (خانم صیاد) با همکاری مجمع امور بانوان خیر در مورخه 22/4/93 همزمان با شب ولادت حسن مجتبی (ع) از تعداد 100 نفر از دانش آموزان قرآن ، عترت و کانون جوانان پیرو ولایت به همراه اولیاء در ضیافت افطاری در مکان دارالقرآن پذیرائی به عمل آمد. در ضمن برنامه هایی همچون ب ایی جماعت، قرائت قرآن، تواشیح، سخنرانی ، مولودی خوانی و سخنرانی شفیعی درباره تغذیه سالم اجرا شد. روستای قرآنی محمدآباد استان فارس روستایی کوچک در دهستان خیر استهبان است که در حسینیه این روستا سالانه 40 نفر از جوانان استان های کشور با س ت ی اله در آن حافظ کل قرآن شده و به دیار خود باز می گردند. ادامه: روستایی که سالانه 40 حافظ کل قرآن در آن تربیت می شوند تیم ملی جوانان ایران با ش ت در دیدار پایانی مرحله گروهی مقابل پرتغال و با توجه به نتیجه دیگر بازی گروه، وداعی زودهنگام با رقابت های جام جهانی جوانان داشت. شیراز- ایرنا- مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: شاخص های بین المللی توسعه امور جوانان احصا شده و اطلس جامع جوانان در دست تدوین است. معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در سفر به استان لرستان گفت: ت با انتخاب جوان و استفاده از جوانان در وزارت خانه های مختلف نشان داد که جوانان را جدی گرفته است. شیراز- ایرنا- دبیر اجرایی گنگره علمی جوانان گفت: مسائل مرتبط با جوانان در کنگره ای ملی با عنوان 'جوانان در آیینه پژوهش' در شیراز با حضور کارشناسان امور جوانان مورد واکاوی قرار می گیرد. آگاه باشید، که شفاعت قرآن پذیرفته شده، و سخنش تصدیق می گردد، آن که در قیامت، قرآن شفاعتش کند بخشوده می شود، و آن که قرآن از او شکایت کند محکوم است. معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از تلاش برای احیا و تشکیل سازمان ملی جوانان خبر داد و گفت: با روندی که پیش روداریم در حداقل زمان ممکن این مهم عملیاتی و اجرایی می شود. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه احیای سازمان جوانان توسط رییس جمهور بر حجم ت خواهد افزود، گفت: با توجه به اهمیت امورات جوانان در کشور بهتر بود ت لایحه تشکیل وزارت خانه جوانان را برای تصویب… # به هنگام تلاوت قرآن با وضو باشید و چنانچه وضو ندارید بدنتان با آیات قرآن تماس نداشته باشد .

# به احترام قرآن مؤدب بنشینید .

# در ابتدای تلاوت ، از به خداوند رحمان پناه ببرید . و همچنین حین تلاوت خود را در محضر او احساس کنید .

# در هنگامی که دیگران تلاوت قرآن می کنند کاملاً سکوت کنید و به آیاتی که خوانده می شود به دقت نگ. معاون امور جوانان وزارت ورزش با اشاره به اینکه با احیای سازمان ملی جوانان مساله بیکاری جوانان متولی پیدا خواهد کرد، گفت: دانستن این سازمان تحت عنوان حیاط خلوت از سوی برخی از گروه ها تعبیری است که برخی از مخالفین بیان می کنند و خیانت به کشور و منافع ملی است. تولیت آستان قدس رضوی در جمع گروهی از فرزندان شاهد گفت: بسیاری از مسائل کشور و هم چنین مسائل دوران دفاع مقدس را جوانان حل د؛ (ره) جوانان را باور داشت و ی نیز حقیقتا جوانان را باور دارند. بعضی ها هی می گویند فلان آقا جوانان را به ازدواج توصیه می کند اما جوانان به توصیه ایشون عمل نمی کنند همون آقا لطف کند و شرایط اشتغال جوانان را فراهم کند ادامه مطلب معاون فرهنگی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان گفت: جوانان امروز دغدغه های زیادی دارند و باید برنامه های متنوع و خوبی برای آنها در نظر گرفته شود. 1- حسین نظری حفظ 5 جزء قرآن در سطح استان البرز مقام اول
2- علی محمد حسن زاده جزءدوم مقام اول
3- علی شهبد زاده جزء اول مقام اول
4- محمد سالار مشهدی حزء 30 مقام اول
5- یاسین خسروی جزء 30 مقام اول

هیات امنای مسجد از تلاش این عزیزان تقدیر و تشکر می کند. پوردستان با توجه به جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمن که جوانان را هدف قرار داده است، گفت: با وجود توطئه های دشمن، این جوانان ما هنگام خطر مثل جوانان دهه ۶۰ و بلکه بهتر، از کشور دفاع خواهند کرد. گل دوم پرتغال به تیم ملی جوانان و پذیرفته نشدن گل زامبیا برابر کاستاریکا باعث شد تیم ملی جوانان ایران از صعود به مرحله گروهی بازماند. گزارش های تصویری از استان های مختلف را در این بسته خبری مشاهده کنید. إنَّا نَحنُ نَزَّلنَا الذِّکرَ وَ إنَّا لَهُو لَحَافِظُونَ همانا ما قرآن را نازل کردیم، و به یقین ما نگهبان آن نیز هستیم. آیه 9 سوره مبارکه ی حجر سلام بر شما. میدونم این مطلب ربط چندانی به وبلاگ نداره اما از اونجا که یکی از اه انجمن ایجاد انقلاب فرهنگی هست و به دنبال شدت گرفتن موج طرح مهجوریت قرآن در وبلاگ ها و سایت ها، تلفن های همرا. نشست حسین پیروانی سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان و کارلوس کی روش برگزار شد. درست از 11 آبان 95 که مسعود سلطانی فر، وزارت ورزش و جوانان را بر عهده گرفت، تا به امروز حوزه جوانان زیر سایه سنگین ورزش قرار گرفته است.