انجمن علمی بهداشت مواد غذایی ایلام

به نقل از خبرگزاریها در مورد انجمن علمی بهداشت مواد غذایی ایلام : بسمه تعالی گروه بهداشت مواد غذایی دانشکده دامپزشکی تهران اعلام میدارد از تاریخ 1393/9/11 آمادگی انجام کلیه آزمایش های می و شیمیایی بر روی نمونه های مواد غذایی و همچنین همکاری در طرح های تحقیقاتی سازمان های تی و خصوصی را دارد. جهت ب اطلاعات بیشتر با شماره :61117023 تماس حاصل فرمایید. صل اول کلیات :
ماده 1- باستناد مصوبه دویست و شصت و دومین جلسه مورخ 7/8/1370 شورای عالی انقلاب فرهنگی و آئین نامه مربوط به آن، انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت براساس مواد آتی تشکیل می گردد، که در سطور بعد بطور خلاصه " انجمن" نامیده می شود.
ماده2- انجمن صرفا در زمینه های علمی، تحقیقاتی ، تخصصی و فنی مربوط فعالیت مینماید و اعضای آ. رییس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از معدوم سازی بیش از 140 تن انواع مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ گذشته در سال 1396 خبر داد. کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از کشف 9.5 تن مواد غذایی فاسد و غیرمجاز از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی (اول اسفندماه) تا روز پنجم فروردین ماه امسال خبر داد. میزان نوشت: رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: نظارت های مقطعی بر فروش مواد خوراکی غیر بهداشتی، سلامت جامعه را به خطر انداخته و خیال خاطیان این امر را در فروش این مواد راحت کرده است. دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت گفت:هیچ انجمن علمی، طبق قانون اختیار و حق اعلام یا تغییر تعرفه های پزشکی را ندارد و پروانه فعالیت این تشکل ها توسط این وزارتخانه صادر می شود. رییس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: مواد غذایی که به صورت فله ای عرضه می شود از کیفیت بالای بهداشتی برخوردار نیستند. با عنایت به ماده یک قانون تشکیلات ووظائف وزارت بهداشت وآموزش پزشکی مهمترین هدف بهدا شت محیط در کنار سا یر وا حد ها تا مین بهدا شت عمومی و ارتقاء سطح آن از طریق اجرای برنامه های بهداشتی در زمینه بهداشت محیط مراکز تهیه و توزیع وفروش مواد غذایی ؛اماکن عمومی؛ کنترل کیفیت آب و مواد غذایی؛ دفع مواد زائد جامد ؛ مبارزه با بندپایان وغیره ..... سه واحد صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل رعایت ن مسایل بهداشت فردی، مواد غذایی، نظافت عمومی و بی توجهی به تذکرات بازرسان بهداشت محیط در داراب تعطیل شد. دبیر کمیته برنامه ریزی و ارزشی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران اعلام کرد : بر اساس ارزی عملکرد انجمن های علمی کشور توسط کمیسیون انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن کتابداری موفق به ب رتبه a گردید. با سلام مباحث این pdf: 1. بیماری های ناشی از مواد غذایی 2. عوامل موثر بر رشد منابع آلودگی می مواد غذایی 3. تاثیر میزان aw مواد غذایی 4. تاثیر قدرت ا یداسون و احیاء 5. تاثیر مواد مغذی و ساختمان بیولوژیکی مواد غذایی 6. تاثیر عوامل محیطی از جمله حرارت و رطوبت 7. انواع عفونت ها و مسمومیت های غذایی 8. روش های نگهداری مواد غذایی 9. فساد انواعی از مواد غذایی برای این pdf روی تصویر کلیک کنید حجم فایل: 413 kb رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت گفت: بهره مندی از دستگاه های تجهیزات پیشرفته در سیستم نظارتی وزارت بهداشت، قابلیت تشخیص دمای داخل بسته بندی های مواد لبنی و سلامت روغن زولبیا و بامیه را فراهم کرده… رئیس انجمن علمی بهداشت محیط ایران گفت :برطرف مشکلات بهداشت محیط مست م همکاری و همراهی مستمر وزارتخانه ها و دست اندرکاران دستگاه های مختلف است. بهداشت گفت: انجمن استروک و وزارت بهداشت با تعامل یکدیگر توانستند به مشکل مردم در این حوزه رسیدگی کنند که با این تعامل تلاش شد تا به استانداردهای منطقه ای در درمان سکته مغزی برسیم، رئیس انجمن ارتوپدی ایران با صدور بیانیه ای به اظهارات دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت، واکنش نشان داد. اختصاصی از ژیکو ایمنی و بهداشت صنایع غذایی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 2   « بسم الله الرحمن الرحیم » عنوان پروژه: ایمنی و بهداشت در صنایع غذایی راهنما: آقای باروج گردآورنده: مصطفی سلطان آبادی فهرست عنوان صفحه بخش اول:بررسی اهمیت تغذیه و بهداشت مواد غذایی: الف) اهمیت تغذیه صحیح 2 ب) اهمیت بهداشت مواد غذایی 4 ج) تغذیه جمعیت جهان 5 د) نقش ایمنی مواد غذایی در بهداشت و توسعه جوامع 8 ه) اهمیت بهداشتی آلودگی می مواد غذایی 9 بخش دوم : نگهداری مواد غذایی الف) شناخت روشهای نگهداری مواد غذایی 12 ب) وضع موجود صنعت کنسرو و کمپوت 16 ج) دورنمای آینده صنایع نگهداری مواد غذایی 18 د) بهداشت قوطیهای ف ی نگهداری مواد غذایی 21 بخش سوم: نتیجه گیری الف) استفاده از روشهای مدرن در تولید محصولات غذایی و وم برنامه ریزی و نظارت ت 36 ب) پیشنهادات اصلاحی جهت بهبود نگهداری مواد غذایی 48
با
ایمنی و بهداشت صنایع غذایی
مطالعه کتاب ها و منابع زیر از سوی دوستان شما به داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پیشنهاد شده است. شما نیز می توانید نظرات خود را در این زمینه مطرح نمایید. منابع آزمون کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی وزارت بهداشت کد ۵۵۱۳ ادامه مطلب یک مسئول وزارت بهداشت با رد اظهارات رئیس انجمن علمی ارتوپدی در خصوص متناسب نبودن تعرفه های ارتوپدی، این اظهارات را خارج از اختیارات انجمن های علمی و غیر قانونی اعلام کرد. مسئول مدیریت بهداشت محیط مناسبت ها و ایام خاص وزارت بهداشت با اشاره به اجرای برنامه سلامت رمضان در این ایام، گفت: در راستای این برنامه، بیش از ۳۰۰ تن مواد غذایی فاسد و غیر بهداشتی کشف و معدوم شدند. مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: بیش از ۴۷ تن مواد غذایی فاسد در شبکه توزیع در ماه رمضان امسال در استان اصفهان، کشف و معدوم شد. مدیر شبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: 11 هزار و 864 کیلوگرم مواد تاریخ مصرف گذشته و بدون مجوز امسال از فروشگاه های تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان کشف شد. چهارمین دوره مسابقات فوتسال دانشجویان پیام نور قائم شهر به مناسبت هفته معلم با شرکت 8 تیم برگزار شد در این دوره که در سالن جهان پهلوان علی حبیبی قائمشهر پیگیری شد تیم ها در دو گروه 4 تیمه به رقابت پرداختند که از گروه اول تیم های ساری سیتی و منتخب پیام نور و از گروه دوم انجمن علمی و بوکاجونیورز به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. در مرحله . مسئول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه گفت: یک تن مواد غذایی فاسد شده و غیرقابل مصرف در شهرستان مبارکه کشف و معدوم شد. پاو وینت کربوهیدرات ها (فصل دوم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی )
به صفحه فایل پاو وینت کربوهیدرات ها (فصل دوم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی ) خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر رییس اداره بهداشت مواد غذایی و بهسازی اماکن عمومی مرکز سلامت محیط و کار از معدوم سازی 696 تن مواد غذایی فاسد و همچنین تعطیلی 3500 مورد مرکز متخلف بهداشتی در ماه مبارک رمضان خبر داد. کارشناس بهداشت مواد غذایی گفت: از آنجا که بیشتر مواد شوینده از ph استاندارد برخوردار نیستند و موجب تحریکات پوستی می شوند، باید هنگام استفاده از این مواد از دستکش استفاده کرد. مدیر شبکه بهداشت و درمان چرداول از کشف بیش از 450 کیلوگرم مواد غذایی فاسد شدنی و تاریخ مصرف گذشته از فروشگاه های تهیه و توزیع مواد غذایی در این شهرستان خبر داد. بهداشت عمومیبهداشت عمومی
ضرورت رعایت بهداشت توسط عرضه کنندگان مواد غذایی
نظارت بر مراکز عرضه محصولات غذایی، اعم از محصولات غذایی آماده یا مواد اولیه، به دلیل نقش مهمی که در سلامت جامعه دارند، فوق العاده ضروری است. به همین دلیل، قانون گذار با تصویب قوانین سخت گیرانه، فعالان این عرصه را م م به رعایت قوانین برای تأمین بهداشت و سلامت جامعه کرده است. با این حال مردم، به دلیل تماس مستقیم با این مراکز و استفاده از خدمات آن ها، مهمترین نقش را در نظارت و ا ام متصدیان این مشاغل به رعایت قوانین بهداشتی دارند... کارشناس بهداشت مواد غذایی گفت: استفاده از مواد غذایی آبکی مثل سوپ، آش، حلیم بــدون روغن و هم چنین مایعات به هنگام افطار و سحر موجب حفظ تعادل آب و املاح بدن فرد روزه دار می شود. اختصاصی از فایل هلپ آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی با و پر سرعت .
آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی
آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی این فایل حاوی آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی می باشد که به صورت فرمت word در 25 صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه یداری و نمایید.    فهرست
هدف و دامنه کاربرد
تعریف‏ها و اصطلاح ها
طبقه بندی انواع سردخانه‏ها
ساختمان سردخانه
تاسیسات و تجهیزات
ایمنی و پیشگیری از حریق
ایمنی
بهداشت و نگهداری تصویر محیط برنامه
با
آیین کار ساختمان، تاسیسات، تجهیزات فنی بهداشت و نگهداری سردخانه مواد غذایی
پاو وینت ویتامین ها (فصل پنجم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی )
به صفحه فایل پاو وینت ویتامین ها (فصل پنجم کتاب تغذیه و بهداشت مواد غذایی ) خوش آمدید. به منظور مشاهده توضیحات بیشتر و روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید.
توضیحات بیشتر رئیس علوم پزشکی جیرفت گفت: 35 تن انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، توسط بازرسان بهداشت محیط معدوم شد. جایزه جهانی انجمن بین المللی مواد پیشرفته استکهلم سوئد به محمد جلیل پیران دانشجوی آزاد دهدشت، تمام وقت سجونگ کره جنوبی و مسئول نمایندگی رایزنی علمی ایران در سئول اعطا شد. سوسیس و کالباس فاسدسوسیس و کالباس فاسد , مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت ی انقلاب شیراز عرضه سوسیس و کالباس د شده فله ای را تهدیدی برای سلامت شهروندان دانست و از مردم خواست از ید مواد غذایی فله ای و د شده پرهیز کنند.مرجان مشتاقی مقدم گفت: یکی از انبارهای نگهداری مواد غذایی بدون تاریخ اعتبار وغیر قابل عرضه را کارشناسان بهداشت محیط مرک. مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت برای مقابله با تشنگی در ایام ماه مبارک رمضان مواد غذایی خاصی را توصیه کرد. مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت برای مقابله با تشنگی در ایام ماه مبارک رمضان مواد غذایی خاصی را توصیه کرد. مسئول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان همدان از معدوم سازی 6 هزار و 641 کیلوگرم مواد غذایی در همدان خبر داد. بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه با استقبال استاندار ایلام، نمایندگان مردم در مجلس شورای ی و مدیران دستگاه های اجرایی از طریق فرودگاه وارد ایلام شد. مقدمه به منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در های کشور، تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد و توانمند و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای فعالیت های جمعی علمی، همچنین بهره گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق توسعه علمی و نهضت تولید علم و نرم افزاری انجمن های علمی دانشجویی حوزه های مختلف دانش با حمایت ها و مؤسسات آ. کارگاه کشوری بهداشت و ایمنی مواد غذایی و اماکن عمومی در علوم پزشکی کاشان در حال برگزاری است. یک مسوول بهداشت محیط: افزون بر 2 تن مواد غذایی فاسد در خاش کشف و معدوم شد محمدامین میربلوچزهی، خاش- ایرنا - کارشناس مسوول بهداشت محیط شهرستان خاش گفت: با تلاش ان این واحد در دو ماه اخیر افزون بر 2 تن انواع مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف از سطح مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی این شهرستان جمع آوری و معدوم شد. مسعود روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مقدار مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف پس از انجام 3120 مورد بازدید از سطح مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی خاش به دست آمده است.

وی اظهار داشت: طرح نظارت بر عملکرد مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی در دو ماه اخیر به اجرا درآمد.

وی گفت: در این مدت 141 کارت سلامت صادر، متصدیان هفت مکان متخلف به دادگاه معرفی و یک واحد متخلف نیز پلمب شد.

ارزش مواد غذایی معدوم شده را افزون بر 250 میلیون ریال عنوان نمود.

کارشناس مسوول بهداشت محیط شهرستان خاش تاکید کرد: در کنار جمع آوری مواد خوردنی و آشامیدنی فاسد و غیر قابل مصرف انواع پان و ناس نیز کشف شده است.

وی از شهروندان خاش خواست ید خود را از مراکز دارای شرایط بهداشتی انجام دهند و از عرضه کنندگان دوره گرد مواد غذایی یداری نکنند.

کارشناس مسوول بهداشت محیط شهرستان خاش بیان کرد: شهروندان شهرستان خاش می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با شماره تلفن 33728932 از ساعت 7 تا 19 تماس گیرند.

یادآور شد:در تمام فصول سال کار نظارت جدی و کنترل بهداشتی اماکن تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی توسط کارشناسان بهداشت انجام می شود.

خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است. رییس شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا گفت: 160 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف در این شهرستان کشف و پس از اخذ مجوزهای قانونی معدوم شد. مهدی مقدم راد افزود: این موادغذایی فاسد در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط کارشناسان بهداشت محیط صومعه سرا در سه ماه اخیر کشف شد.

وی با اشاره به نمونه برداری از 93مورد نان در نانوایی ها طی سه ماه اخیر گفت: در این مدت 16مورد نمونه برداری از مواد مشکوک انجام گرفته و با 25 دوره گرد برخورد شده است .

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه 160 کیلو مواد غذایی شامل مواد خوراکی از قبیل کنسرو ماهی ، کمپوت ، کیک ، پفک و .. بوده، افزود: پرونده های افراد متخلف که این مواد غذایی از آنها کشف شده، تنظیم و برای پیگیری قضایی به مراجع ذیربط شهرستان ارجاع شد. یکی از راه های نگهداری مواد غذایی، منجمد آنهاست. به این ترتیب می توان مدت طولانی تری مواد غذایی را نگه داشت و این برای زندگی پرمشغله این روزها که افراد فرصت ید روزانه را ندارند، غنیمت است. تا چند وقت پیش فقط مرغ، گوشت و سبزی در قفسه های فریزر جا داشت اما حالا سبک زندگی به سمت و سویی رفته که مواد غذایی دیگری هم در این کمد منفی 15 درجه قر. رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان عجب شیرگفت: در دربرنامه سلامت نوروزی از سطح شهر عجب شیر میزان 3تن مواد غذایی فاسد جمع آوری و معدوم شد. حدود 4 و نیم تن انواع مواد غذایی غیر قابل مصرف در یک ماهه گذشته ،توسط کارشناسان بهداشت محیط مهاباد کشف و ضبط شده است. معاون بهداشتی علوم پزشکی ایلام گفت: 294 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از فروشگاه ها و مراکز عرضه مواد غذایی مسیر تردد زائران جمع آوری شد. توافق انجمن پزشکان عمومی با انجمن متخصصان پوست: تفاهم نامه سال ۹۴ مبنای مذاکرات بعدی شود سایت انجمن پزشکان عمومی ایران: در نشست صبح امروز انجمن پزشکان عمومی با انجمن متخصصان پوست ایران، مقرر شد تفاهم نامه سال گذشته این دو انجمن مبنای مذاکرات بعدی دو انجمن قرار گیرد.
در این نشست که به دنبال بروز اختلافات اخیر بین دو انجمن به دعوت. رئیس شبکه بهداشت و درمان رزن گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 950 کیلوگرم انواع مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته معدوم شده است. 8 هزار کیلو گرم مواد غذایی فاسد در شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ امحا شد. کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان ایوان از کشف بیش از 8تن مواد غذایی فاسد شده از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد.