اولین ترکش های نابسامانی کشتی جام جهانی فرنگی در اهواز لغو شد

به نقل از خبرگزاریها در مورد اولین ترکش های نابسامانی کشتی جام جهانی فرنگی در اهواز لغو شد : همشهری آنلاین: جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود در اهواز برگزار شود، از تقویم اتحادیه جهانی کشتی فرنگی حذف شد. اهواز میزبان برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 کشتی فرنگی خواهد بود. با توجه به برگزار نشدن رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی در اهواز، تیم ملی کشتی آزاد نیز در مسابقات جام جهانی شرکت نمی کند. اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد که جام جهانی کشتی فرنگی در اهواز برگزار نمی شود. اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز,اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز, اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز,اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز, اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز,اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز, اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز,اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز, اهواز چت,چت اهواز,اهواز,چتروم اهواز,اهواز .
تا کنون 10 کشور برای حضور در نخستین دوره رقابت های لیگ جهانی کشتی آزاد و فرنگی اعلام آمادگی کرده اند. به نقل از سایت فدراسیون کشتی، نخستین دوره رقابت های لیگ جهانی کشتی در راستای برنامه ها برای حفظ همیشگی کشتی در المپیک نیمه اول آذرماه سال جاری و در دو رشته آزاد و فرنگی در ایران برگزار می شود.

برای شرکت در این رقابت ها تا کنون در کشتی آزاد و فرنگی 10 کشور مطرح دنیا از جمله روسیه، و کوبا اعلام آمادگی کرده اند.

نخستین دوره رقابت های کشتی آزاد و فرنگی لیگ جهانی با حضور حدود 10 تیم برتر دنیا، سه تیم از کشورمان به همراه یک تیم از شهر میزبان دهه اول آذرماه به ترتیب در رشته آزاد (5 تا 7 آذرماه) و در رشته فرنگی (12 تا 14 آذرماه) در ایران برگزار می شود.

هر تیم خارجی شرکت کننده در این رقابت ها بر اساس بخشنامه مسابقات مجاز به جذب 2 کشتی گیر عنوان دار خارجی است. مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از س شدن میزبانی مسابقات جام جهانی 2018 کشتی فرنگی به اهواز خبر داد.   افشین حیدری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: با درخواست اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برای میزبانی از مسابقات جام جهانی 2018 کشتی فرنگی و پبشنهاد این موضوع از سوی فدراسیون به اتحادیه جهانی کشتی در نهایت با موافقت این اتحادیه، شهر اهواز میزبان این رقابت ها شد.   وی بیان کرد: بر این اساس مسابقات جام جهانی 2018 کشتی فرنگی با حضور هشت تیم برتر دنیا فروردین ماه سال 97 در اهواز برگزار خواهد شد.   مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: باتوجه به این که خوزستان یکی از خاستگاه های اصلی کشتی فرنگی در ایران است و تجربه خوبی نیز در برگزاری رویدادهای بین المللی و جهانی دارد و همچنین در راستای معرفی هر چه بیشتر استان خوزستان باتوجه به این که یکی از راه کارهای معرفی هر استان، تعریف رویدادهای جهانی و بین المللی است، درخواست این میزبانی از سوی ما به فدراسیون کشتی ارسال و خوشبختانه با موافقت اتحادیه جهانی نیز مواجه شد.   وی عنوان کرد: همچنین اداره کل ورزش و جوانان خوزستان با کمک سایر نهادها و دستگاه های استان این آماگی را دارد که رویدادهای جهانی و آسیایی دیگری را در استان خوزستان میزبانی کند. جزئیات روز قدس، شهر اهواز اعلام شد


روز قدس در اهواز از ساعت 11 آغاز می شود، و نقطه آغاز روز قدس در اهواز از کنار محل مسجد آیت الله جزایری اهواز تا مصلی خواهد بود.

#پاسا
#اهواز
#روز_قدس
t.me/saiber89_p
گفتند:((حسین ازی راآورده اندبیمارستان)) رفتم عیادت..... ازتخت آمد پایین....بغلم کرد گفت:((دستت چی شده؟)) دستم ش ته بود...........گچ گرفته بودمش..... گفتم:((هیچی حاج آقا!یه ترکش کوچیک خورده،ش ته)) خندید ... گفت:((چه خوب!دست من یه ترکش بزرگ خورده قطع شده.)) ................
 مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: میزبانی مسابقات جام جهانی 2018 کشتی فرنگی به اهواز واگذار شد. ادامه مطلب... تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران در پنجاه و ششمین دوره پیکارهای جهانی این رشته برای اولین مرتبه در تاریخ این رقابت ها عنوان قهرمانی را ب کرد. ایران یک مدال طلا توسط حمید سوریان (59 کیلوگرم)، یک مدال نقره توسط امید نوروزی(66 کیلوگرم) و دو مدال برنز توسط افشین بیابانگرد (71 کیلوگرم) و قاسم رضایی (98 کیلوگرم)وبا 42 امتیاز بالاتر از تیم قدرتمند روسیه عنوان قهرمانی را ب کرد.

پنجاه و ششمین دوره پیکارهای کشتی فرنگی درسال 2014از21 تا 23 شهریور در سالن ژیمناستیک شهر تاشکند ازب تان برگزار شد.

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از سال 1904 آغاز شده اما تیم ملی ایران از سال 1961 یوکوهامای ژاپن در این پیکارها حضور یافت که در آن سال علیرضا قلیچ خانی یک مدال برنز برای ایران ب کرد.

تیم ملی کشتی فرنگی طی 16 دوره گذشته حضور در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان تاکنون نتوانسته عنوان قهرمانی را ب کند اما یک بار در سال 2009 با سرمربیگری محمد بنا و با مدال طلای حمید سوریان و سه مدال برنز فرشاد علیزاده، حبیب الله اخلاقی و علی اکبری عنوان نایب قهرمانی را ب کرده است.

البته تیم ملی کشتی فرنگی در بازیهای المپیک 2012 لندن با سرمربیگری محمد بنا و با سه مدال طلای حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی عنوان قهرمانی را ب کرده بود.

تیم ملی کشتی فرنگی تاکنون در پیکارهای قهرمانی جهان 27 مدال شامل 11طلا، 4نقره و 13 برنز ب کرده است.

تیم ایران همچنین در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی سال 2011 جهان در استانبول سوم شد و در سال 2010 مسکو و 2013 مجارستان هم عنوان هشتمی را ب کرد. ((( تبریک میگم به همگی ))) ستارت خوب سوریان اما راه را برای بردهای بعدی هموار کرد تا سعید عب ی(71 کیلو)، حبیب الله اخلاقی(80 کیلو)، طالب نعمت پور(85 کیلو)، مهدی علیاری(98 کیلو) و بشیر باباجان زاده(130 کیلو) هم با برد مقابل حریفانشان نتیجه را 6-2 به سود ایران کنند. حسن بابک، مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی با ابراز خوشحالی از نتیجه ای که فرنگی کاران به دست آوردند، این پیروزی خانگی را ارزشمند توصیف کرد. گفتنی است تیم کشتی فرنگی ایران در سال های 2010 در ارمنستان، 2011 بلاروس و 2012 روسیه قهرمان جام جهانی شده بود اما در دوره گذشته این رقابت ها و در نبود طلایی های المپیک و بنا، ایران به سرمربی گری رس hti-azadول جزینی به نایب قهرمانی رسید. ایران 6 – روسیه 2 59 کیلوگرم: حمید سوریان 6- سمینوف 5 66 کیلوگرم: امید نوروزی 6- کوراک 8 71 کیلوگرم: سعید عب ی 3- لابازانوف صفر 75 کیلوگرم: فرشاد علیزاده صفر- ولاسوف 11 80 کیلوگرم: حبیب ا… اخلاقی 8- بوگومولوف صفر 85 کیلوگرم: طالب نعمت پور 3- چاکوادزه یک 98 کیلوگرم: مهدی علیاری 3- ملنیکوف یک 130 کیلوگرم: بشیر باباجان زاده 9 – پارشین صفر رده بندی نهایی 1. ایران، 2. روسیه، 3. آذربایجان، 4. مجارستان، 5. ترکیه، 6. کره جنوبی، 7. قزاقستان، 8. فنلاند، 9. ، 10. ارمنستان کشتی فرنگی ایران قهرمان جهان شد ترکش خم این غصر بیشتر بر پایه طنز می چرخد و هر ی هر حرفی را که می خواهد از جنگ طعم خنده بهش اضافه کند بر چسب ترکش خم بهش می بندد. خم یک طنز نیست، وقتی ترکش بخوری، آن هم صد تا دونه ریز و درشت سی سال توی تن آدم باشه، هزار بار می آفتی و اگر مرد راه باشی پا می شوی و می ایستی و آخ نمی گوئی؛ اما درد، درد است... ترکش خم اصلا خنده دار نیست اگر جای اد. تغییرات جزئی در قوانین کشتی
تغییرات جزئی در قوانین کشتیتماشا24-در جریان نشست هیات رییسه فیلا که ماه گذشته در شهر "دوبروونیک" کرواسی برگزار شد تغییرات جزئی در قوانین کشتی اعمال شد که به شرح زیر است:

- هیچ امتیازی به زیر گیری نزدیک به خاک داده نمی شود و تنها دو امتیاز خاک در ح ی داده می شود که کشتی گیر مهاجم بر حریفش کنترل کامل داشته باشد.

- این قانون شامل یک امتیاز فعلی در اجرای فن ناقص در کشتی فرنگی(کشتی گیر فن اجرا می کند اما حریفش به خطر نمی افتد) نمی شود و همچنان این ح در کشتی فرنگی یک امتیاز دارد.

- در اجرای قانون اخطار 30 ثانیه در کشتی آزاد، داور حق ندارد زمانی که یک کشتی گیر در حال حمله است، کشتی را قطع کرده و اخطار 30 ثانیه دهد. در این لحظه داور باید صبر کرده و پس از متوقف شدن حمله، اخطار 30 ثانیه را بدهد.

- زمان استراحت بین دو کشتی از 30 دقیقه به 20 دقیقه کاهش پیدا کرد.

- معاینه پزشکی یک ساعت و 15 دقیقه قبل از مسابقه انجام می شود.

- در چلنج ها، هیات ژوری رای نهایی را صادر می کند. اهواز - ایرنا - رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی که در ماهشهر خوزستان در حال پیگیری است ادامه یافت و در دومین روز نفرات راه یافته به مرحله رده بندی مشخص شدند. اهواز میزبان رقابتها خواهد بود .
اعلام زمان برگزاری مسابقات فرنگی و آزاد. به گزارش روابط عمومی هیئت کشتی خوزستان ، زمان ، محل و شرایط برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی دسالان قهرمانی باشگاههای خوزستان به منظور شرکت در رقابتهای قهرمانی کشور به شرح ذیل مشخص شد.
1-کشتی فرنگی روزهای 9 تا 10 مرداد ماه در خانه کشتی شماره یک اهواز .
. اهواز - ایرنا - فرماندار اهواز گفت: لیستی که از استخدام های غیرقانونی شهرداری اهواز، منتشر شده در دستگاه های نظارتی در حال پیگیری است. پس از رد درخواست ایران از سوی اتحادیه جهانی برای تغییر نیافتن زمان جام جهانی کشتی فرنگی، فدراسیون کشتی اعلام کرد در جام جهانی کشتی آزاد شرکت نمی کند. کاروان ورزش ایران در پایان یازدهمین روز بازی های آسیایی اینچئون تعداد طلاهای خود را به عدد 14 رساند. در این روز کشتی فرنگی با دو طلا و یک برنز غوغا به پا کرد. یازدهمین روز بازی های آسیایی اینچئون با ب 2 مدال طلا توسط حبیب الله اخلاقی و مهدی علیاری توسط کشتی گیران فرنگی کار ایران و همچنین دو مدال طلای احسان حدادی در پرتاب دیسک و مسعود حجی زواره در تکواندو به پایان رسید. روز باشکوه ورزش ایران با صید 4 طلا و دو برنز/ غوغای فرنگی محمد علی گرایی در جای سوم پیکار های جهانی کشتی فرنگی قرار گرفت. همشهری آنلاین: تیم ملی کشتی فرنگی ایران در دومین دیدارش در جام جهانی کشتی فرنگی مقابل روسیه ش ت خورد تا شانس حضور در فینال مسابقات و ب عنوان قهرمانی را از دست بدهد. لیگ جهانی کشتی آزاد - جویبار بیمه رازی قهرمان لیگ جهانی کشتی شد
تیم کشتی آزاد بیمه رازی ی جویبار بر سکوی قهرمانی لیگ جهانی ایستاد. شمال اسپرت : در فینال نخستین دوره لیگ جهانی کشتی آزاد، تیم بیمه رازی ی جویبار مقابل تیم تیتان مرکوری پیروز شد و به عنوان قهرمانی رسید.

ایران در 6 کشتی اول این تقابل با نتیجه 5 بر یک پیش افتاد تا قبل از برگزاری 2 کشتی آ قهرمانی خود را قطعی کند. محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی توانست اولین مدال جهانی کشتی فرنگی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷ را در سال ۱۹۸۳ به دست آورد. اهواز ـ ریزش کوه در کوی رمضان و منبع آب اهواز در سال های اخیر به معضل بزرگی تبدیل شده و این حوادث ک ن جان خود را از دست داده و بیشترین قربانی ها هستند. مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز از بروز اتصالات کوتاه برق در برخی مناطق اهواز بدلیل بارش باران و وزش باد خبر داد. آبادان - ایرنا - آیین افتتاحیه جام جهانی 2017 کشتی فرنگی پنجشنبه با حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته المپیک، ت تورلیخانوف از کشور قزاقستان به عنوان اتحادیه جهانی در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان… اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در جام جهانی کشتی فرنگی، از روز گذشته آغاز شد. رییس اتحادیه نانوایان اهواز از افزایش نیافتن قیمت نان در نانوایی های اهواز خبر داد. با آغاز بارندگی در اهواز از دقایقی پیش، برق مناطق مختلف اهواز قطع شد وبخش های عمده ای از شهر در تاریکی فرو رفت. گفتند حسین ازی را آورده اند بیمارستان. رفتم عیادت. از تخت آمد پایین، بغلم کرد. گفت: «دستت چی شده؟» دستم ش ته بود. گچ گرفته بودمش. گفتم: «هیچی حاج آقا! یه ترکش کوچیک خورده، ش ته.» خندید... گفت: «چه خوب! دست من یه ترکش بزرگ خورده، قطع شده.»/برگرفته از کتاب « ازی» جلد 7 از مجموعه کتب یادگاران گفتند حسین ازی را آورده اند بیمارستان. رفتم عیادت. از تخت آمد پایین، بغلم کرد. گفت: «دستت چی شده؟» دستم ش ته بود. گچ گرفته بودمش. گفتم: «هیچی حاج آقا! یه ترکش کوچیک خورده، ش ته.» خندید... گفت: «چه خوب! دست من یه ترکش بزرگ خورده، قطع شده.»/برگرفته از کتاب « ازی» جلد 7 از مجموعه کتب یادگاران اهواز – ایرنا – مربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان گفت: متاسفانه کشتی گیران ملی پوش خوزستان به دلیل مشکلات مالی فراوان هزینه بلیط رفت و برگشت به اردوهای تیم ملی را ندارند. کابوس قطعی برق برای مردم اهواز پایانی ندارد و لحظاتی پیش به دنبال بارش باران در اهواز، برق برخی مناطق قطع شده است. تیم ایران با ش ت 7 بر یک تیم ترکیه به عنوان سوم رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان رسید. ایران به عنوان سوم جام جهانی کشتی فرنگی رسید سی و پنجمین دوره رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی با حضور 8 تیم برتر جهان از صبح روز (پنج شنبه) در سالن کوثر شهر آبادان آغاز شد و عصر امروز با مشخص شدن تیم های برتر به پایان می رسد. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] معاون استاندار خوزستان درباره قطع برق در اهواز توضیحاتی را ارائه کرد . با وجود گرمای شدید این هفته اهواز و به علت افزایش مصرف، بخشی از مناطق اهواز دچار بی برقی شدند. با توجه به دستاوردهای جلسه رئیس اتحادیه جهانی کشتی و رسول خادم، میزبانی ایران در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۸ میلادی مجددا پذیرفته شد.
محمد بنا سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی توانست اولین مدال جهانی کشتی فرنگی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷… غیب پرور گفت: حاتمی کیا با ساخت «به وقت شام» خط شکنی کرد. معلوم است یک کار فا و با عظمتی مانند «به وقت شام» ترکش دارد. مگر ی می تواند بگوید من در خط مقدم حاضر می شوم به شرط اینکه تیر و ترکش نخورم؟ س رست فرمانداری اهواز گفت: تا این لحظه هیچ گونه خسارت جانی، مالی و ت یبی از ز له امروز در شهر اهواز گزارش نشده است و تنها انی که در کاشانه ها س ت دارند شدت آن را احساس د.
مالک باشگاه استقلال اهواز گفت: استقلال اهواز تیمی پرریشه و دارای سابقه 70 ساله در ورزش فوتبال ایران… بر اساس گزارش ها، شهروندان شهر اهواز، روز پنجشنبه دمای هوای ۵۳.۷ درجه ای (۱۲۸.۷ درجه فارنهایت) را تجربه کرده اند. گرمای اهواز روز پنجشنبه برای اولین بار توسط یک محقق فرانسوی اعلام شد. تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران روز چهارشنبه گفت: امیدوارم با قهرمانی در جام جهانی کشتی فرنگی در آبادان عیدی خوبی به مردم ایران بدهیم، هر چند کار بسیار سختی در پیش خواهیم داشت. شناسنامه ی کتاب عنوان اصلی کتاب: love it, don’t leave it عنوان کتاب به فارسی: عاشقش باش، ترکش نکن نویسنده: بورلی کای، شارون جوردن ایوانز (beverly l. kaye, sharon jordan-evans) سال انتشار: ۲۰۱۳ درباره ی کتاب امروزه پیدا شغل مناسب کار آسانی نیست. بنابراین اگر شغلی پیدا کردید، باید نهایت بهره را از آن ببرید. باید انگیزه […] نوشته کتاب عاشقش باش، ترکش نکن؛ به ش. قائم مقام رئیس جندی شاپور اهواز گفت: به دنبال وقوع گرد و غبار 49 نفر با عارضه تنگی نفس به مراکز درمانی زیرمجموعه این در اهواز مراجعه د. در پی وقوع طوفان ریزگردها روز شنبه در خوزستان اهواز و برخی دیگر از ای استان تعطیل اعلام شد . میزان گردو خاک در هوای شهر اهواز ۱۸ برابر حد مجاز است. سایت اتحادیه جهانی کشتی شهر آبادان را به عنوان میزبان جام جهانی کشتی فرنگی معرفی کرد. سعید عب ی قهرمان کشتی جهان با انتشار پستی در اینستاگرام خود نسبت به هوای آلوده اهواز واکنش نشان داد. مستند «از حریم تا حرم» به کارگردانی طاهر ده پهلوان به روایت زندگی جانبازی می پردازد که دو هزار ترکش در بدن دارد. مربی خوزستانی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: بزرگترین دستاورد میزبانی رقابت های مهم کشتی در خوزستان این است که انگیزه و گرایش علاقه مندان به این رشته بیشتر می شود. مهرزاد اسفندیاری فر در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، در خصوص انتخاب اهواز به عنوان میزبان رقابت های جام جهانی 2018 کشتی فرنگی، اظهار کرد: باتوجه به جایگاهی که خوزستان در کشتی فرنگی کشور دارد و مدال هایی که کشتی گیران استان در مسابقات المپیک و جهانی ب کرده اند، این میزبانی حق مردم خوزستان است. وی بیان کرد: این مسابقات در فصل خوبی برگزار می شود و می توانیم شاهد رقابت های جالب و خوبی باشیم و همین موضوع نیز می تواند به رشد بیشتر کشتی فرنگی خوزستان کمک کند. من این میزبانی را یک فرصت عالی می بینم و مردم خوزستان و اهواز می توانند قدرت های برتر جهان را هم ببینند. این مربی خوزستانی عنوان کرد: با توجه به این که مسابقات در مرکز استان برگزار می شود، حال و هوای خاصی نیز خواهد داشت و می توان شاهد استقبال هر چه بیشتر مردم و علاقه مندان نیز باشیم. سال گذشته این رقابت ها را در آبادان میزبانی کردیم و تیم ایران موفق شد، عنوان سوم را به دست آورد که خوزستانی ها هم عضو تیم ملی بودند.وی در پاسخ به این سوال که باتوجه به این که خوزستان طی سال های اخیر رقابت های بزرگی از کشتی را میزبانی کرده است، این موضوع تاکنون چه دستاوردهایی داشته است؟ گفت: بزرگترین کمکی که می تواند به استان داشته باشد، این است که انگیزه و گرایش علاقه مندان را به این رشته بیشتر می کند و همین موضوع نیز بزرگترین دستاورد میزبانی از این رقابت ها است و در نهایت نیز باعث می شود که نیروهای بهتری در آینده داشته باشیم. اسفندیاری فر بیان کرد: خوزستان قطب کشتی فرنگی ایران است و حق مردم خوزستان است که چنین رقابت هایی در این استان برگزار شود و از نزدیک نیز شاهد قهرمانی کشتی گیران خود در مسابقات مختلف باشند.وی افزود: همچنین این میزبانی ها از لحاظ اقتصادی، جذب اسپانسر و امتیاز حق پخش تلویزیونی می تواند به استان کمک کند، البته این موضوع به این بستگی دارد که اداره کل ورزش و جوانان خوزستان بتواند به خوبی از این موضوع بهره ببرد.به گزارش ایسنا، جام جهانی 2018 کشتی فرنگی با حضور هشت تیم برتر دنیا، فروردین ماه سال 97 در اهواز برگزار خواهد شد.