ایراد شورای نگهبان به بند الحاقی تبصره 11 بودجه 97 همچنان به قوت خود باقی است

به نقل از خبرگزاریها در مورد ایراد شورای نگهبان به بند الحاقی تبصره 11 بودجه 97 همچنان به قوت خود باقی است : سال ۶۷ بودجه شورای نگهبان ۶ میلیون تومان بود. وظیفه شورای نگهبان از سال ۶۷ تا الآن که اضافه نشده است. غیر از بودجه انتخابات، بودجه شورای نگهبان ۲۰ هزار برابر شده است. همشهری آنلاین: سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایراد سابق شورای نگهبان به طرح استفساریه تبصره ٤ ماده ٥٢ قانون انتخابات مجلس شورای ی کماکان به قوت خود باقی است. مهر نوشت: سخنگوی شورای نگهبان، از بررسی غیررسمی مصوبه مجلس در لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور، تا تبصره ۵ لایحه بودجه خبر داد. عباسعلی کدخ درباره روند رسیدگی به بودجه سال ۹۷ در شورای نگهبان گفت: هفته گذشته جلسه ای برگزار شد و تا اواسط تبصره ۵ بررسی ها هم صورت گرفت. سخنگوی شورای نگهبان با انتقاد از مسائلی که اخیرا در خصوص بودجه شورای نگهبان در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: آقایان باید با انصاف این موضوع را نگاه کنند، بودجه شورای نگهبان از پول تو جیبی برخی مسئولین کمتر است. سخنگوی شورای نگهبان با انتقاد از مسائلی که اخیرا در خصوص بودجه شورای نگهبان در برخی رسانه ها منتشر شده است، گفت: آقایان باید با انصاف این موضوع را نگاه کنند، بودجه شورای نگهبان از پول تو جیبی برخی مسئولین کمتر است. تابناک در گزارشی نوشت: «بحث بودجه شورای نگهبان در مجلس ششم هم مطرح شد. آن زمان ت خاتمی مخالف تخصیص بودجه به این شورا در سال های غیرانتخاباتی بود و در نهایت دعوای مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت، ولی مجمع تشخیص نظر به این داد که دفاتر استانی در شورای نگهبان تشکیل شود که این اتفاق افتاد.» سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایراد سابق شورای نگهبان به طرح استفساریه تبصره ٤ ماده ٥٢ قانون انتخابات مجلس شورای ی کماکان به قوت خود باقیست. سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایراد سابق شورای نگهبان به طرح استفساریه تبصره ٤ ماده ٥٢ قانون انتخابات مجلس شورای ی کماکان به قوت خود باقیست. سخنگوی شورای نگهبان با طرح این سؤال که آیا قیمت امسال منزل بالای شهر منتقد بودجه شورای نگهبان با سال 67 یکی است، گفت: کل بودجه شورای نگهبان خیلی کمتر از پول توجیبی برخی مسئولان است. تسنیم نوشت: سخنگوی شورای نگهبان از ایراد این شورا نسبت به تبصره ۳۸ لایحه برنامه ششم توسعه درباره سقف دستمزد مدیران در مشاغل خاص خبر داد. همشهری آنلاین: سخنگوی شورای نگهبان از ایراد این شورا نسبت به تبصره ۳۸ لایحه برنامه ششم توسعه درباره سقف دستمزد مدیران در مشاغل خاص خبر داد. سخنگوی شورای نگهبان گفت: ایراد سابق شورای نگهبان به طرح استفساریه تبصره ٤ ماده ٥٢ قانون انتخابات مجلس شورای ی کماکان به قوت خود باقیست. سخنگوی شورای نگهبان از ایراد مجدد این شورا به مصوبه تبصره ماده 38 برنامه ششم مربوط به ساز و کار جلوگیری از وج نخبگان از کشور خبر داد. سخنگوی شورای نگهبان از ایراد دوباره این شورا به لایحه بودجه سال۹۷ کل کشور خبر داد. سخنگوی شورای نگهبان گفت: جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه سال ۹۶ فردا برگزار می شود. سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان پس از ارسال رسمی ایرادات رفع شده از سوی مجلس شورای ی، درباره بودجه 96 اعلام نظر نهایی می کند . //////////عباسعلی کدخ سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به زمان اعلام نظر شورای نگهبان نسبت به لایحه بودجه 96، گفت: ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه به مجلس ارسال شد و مجلس پس از رفع ایرادات بودجه آن را به صورت غیر رسمی به شورای نگهبان ارسال کرد.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۷، با اشاره به ایرادات مجدد شورای نگهبان به مصوبات مجلس در بودجه ۹۷ گفت که این ایرادات در جلسه روز شنبه کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار می گیرد. سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که پس از جلسات متعدد شورای نگهبان در دو هفته گذشته، ایرادات مربوط به لایحه بودجه کل کشور در شب گذشته به شکل غیر رسمی به مجلس ارسال شد، این ایرادات را تشریح کرد. سخنگوی شورای نگهبان از ایراد مجدد این شورا به مصوبه تبصره ماده 38 برنامه ششم مربوط به ساز و کار جلوگیری از وج نخبگان از کشور خبر داد. سخنگوی شورای نگهبان از بررسی و اعلام غیر رسمی ۲۶ مورد ایراد این شورا نسبت به لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور خبر داد. ایسنا نوشت: سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که پس از جلسات متعدد شورای نگهبان در دو هفته گذشته، ایرادات مربوط به لایحه بودجه کل کشور در شب گذشته به شکل غیر رسمی به مجلس ارسال شد، این ایرادات را تشریح کرد. سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که پس از جلسات متعدد شورای نگهبان در دو هفته گذشته، ایرادات مربوط به لایحه بودجه کل کشور در شب گذشته به شکل غیر رسمی به مجلس ارسال شد، این ایرادات را تشریح کرد. اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان در اطلاعیه ای درباره شبهات مطرح شده نسبت به بودجه این نهاد پاسخ داد. سخنگوی شورای نگهبان گفت: جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه سال 96 فردا برگزار می شود. سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تعلیق عضویت عضو زرتشتی شورای شهر یزد از سوی دیوان عد اداری، گفت: فقهای شورای نگهبان صرفاً نسبت به تبصره یک مصوبه اعلام نظر د نه درباره اشخاص و اقدام دیوان عد اداری که در چهارچوب اختیارات قانونی بوده ربطی به شورای نگهبان ندارد. استفساریه ای با موضع تبصره 4 ماده 52 قانون انتخابات مجلس شورای ی برای چهارمین بار در دستورکار مجلس قرار گرفت. این بار نمایندگان همچنان قاطع بر موضع خود اصرار د تا حل و فصل ماجرا به مجمع تشخیص مصلحت نظام س شود. شورای نگهبان طرح استفساریه تبصره (4) ماده (52) قانون انتخابات مجلس شورای ی که درمورد اعلام نظر این شورا درخصوص صلاحیت منتخب پس از اعلام صحت انتخابات حوزه انتخ ه است را باردیگر دارای ایراد دانست. رئیس مجلس شورای ی، از تایید بودجه سال ۹۶ توسط شورای نگهبان خبر داد و ابراز امیدواری کرد سال ۹۶ برای ملت ایران سالی خوب و پر رونق باشد. رئیس مجلس شورای ی گفت که شورای نگهبان بودجه سال 96 را تائید کرد لذا مجلس فردا جلسه علنی نخواهد داشت. ایرنا نوشت: شورای نگهبان طرح استفساریه تبصره (4) ماده (52) قانون انتخابات مجلس شورای ی که درمورد اعلام نظر این شورا درخصوص صلاحیت منتخب پس از اعلام صحت انتخابات حوزه انتخ ه است را باردیگر دارای ایراد دانست.
اگر پول توجیبی در بودجه وجود دارد، چگونه شورای نگهبان چنین بودجه ای را تصویب می کند؟ مگر معنا دارد… سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تعلیق عضویت عضو زرتشتی شورای شهر یزد از سوی دیوان عد اداری، گفت: فقهای شورای نگهبان صرفاً نسبت به تبصره یک مصوبه اعلام نظر د نه درباره اشخاص و اقدام دیوان عد اداری… سخنگوی شورای نگهبان از تأخیر مجلس در ارائه لایحه بودجه به شورای نگهبان گلایه کرد. رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: نباید در تبصره ها و خارج از چارچوب بودجه، اجازه تأمین درآمد و مصرف داد. همشهری آنلاین: سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه موضوع بودجه سال ۹۷ پس از تصویب در مجلس شورای ی در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت، گفت: تحلیل کلی در خصوص لایحه بودجه این است که این لایحه نسبت به سایر لوایح در سال های گذشته، عد محورتر بود. رئیس مجلس شورای ی گفت که شورای نگهبان بودجه سال 96 را تائید کرد لذا مجلس فردا جلسه علنی نخواهد داشت. ساری-ایرنا- استاندار مازندران گفت: هدف بند دال تبصره 16 قانون بودجه کشور که در جهت پرداخت تسهیلات خوداشتغالی و ایجاد مشاغل خانگی است فقرز و توانمندسازی و نه تزریق پول و بودجه به تنهایی است. با تصویب کمیسیون انرژی مجلس، آن بخش از تبصره ۱۸ بودجه ۹۷ که بر افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده تاکید داشت، حذف شد. صحبت های دیروز سخنگوی ت درخصوص افزایش سرمایه بانک ها و تسویه بدهی ت با اجرای تبصره 35 قانون بودجه، در راستای آیین نامه ت بیان شد که این آیین نامه به روشنی مغایر با متن تبصره 35 قانون بودجه است. رئیس مجلس شورای ی از تأیید لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور در شورای نگهبان خبر داد. مهر به نقل از صداوسیما نوشت: سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه بودجه سال ۹۶ کل کشور در این شورا خبر داد. شورای نگهبان طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را باز هم به مجلس شورای ی اعاده کرد به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر که با اصلاحاتی در جلسه مورخ پانزدهم بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و سه به تصویب مجلس شورای ی رسیده است، در جلسه مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ شورای نگهبان مورد بحث و بر. سخنگوی شورای نگهبان از تأخیر مجلس در ارائه لایحه بودجه به شورای نگهبان گلایه کرد. معاون اول رئیس جمهور آیین ­نامه اجرایی بندهای (الف)، (ب)، (ج)، (د) و (ح) تبصره (۵) و بند (و) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور ابلاغ کرد. عباسعلی کدخ سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران گفت: بودجه شورای نگهبان از پول توجیبی برخی کمتر است. تسنیم نوشت: شورای نگهبان استفساریه مجلس شورای ی در خصوص جزء ۱ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۹۷ را مغایر قانون اساسی تشخیص نداد و به این ترتیب افزایش ۲۰درصدی حقوق حداقلی بگیران در ت اعمال خواهد شد. نمایندگان مجلس شورای ی در نشست علنی امروز پنجشنبه (3 اسفندماه 96) پارلمان، در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال 1397 کل کشور، دخل و ج سال آینده را تعیین و تصویب د. رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 از ایرادات 26 گانه شورای نگهبان به مصوبات مجلس در لایحه بودجه سال 97 خبر داد و به برخی این ایرادات اشاره کرد.