ایران بیشتر از چین دارد

به نقل از خبرگزاریها در مورد ایران بیشتر از چین دارد : یکه زارع - مدیر عامل شرکت ایران خودرو - اعلام کرد که در 8 ماه نخصت سال 93 این شرکت توانست 365 هزار خودرو تولید نمود که برابر با کل تولیدات این شرکت در سال 92 بوده است. این شرکت که قرار است بزودی خودرو هایش را به آذربایجان هم صادر کند هر چند که چند سال پیش تعدادی سمند به این کشور صادر شده بود. وی با اشاره به بیشترین سهم محصولات در سبد تولید ایران خودرو تصریح کرد: بیشترین سهم تولید مربوط به پارس با 90 هزار دستگاه و 405 با 70 هزار دستگاه بوده است که به ترتیب 24 درصد و 19 درصد از مجموع تولید ایران خودرو را به خود اختصاص داده است. مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: سهم رانا از سبد تولیدات 230 روز امسال نزدیک به پنج درصد بوده و همچنین از ابتدای سال جاری تا 21 آبان 1400 دستگاه دنا نیز تولید شده است. یکه زارع با اشاره به سهم تندر 90 در تولید ایران خودرو یادآور شد: تندر که دو درصد ازمجموع تولید ایران خودرو از اول امسال تا 21 آبان را در بر دارد، نسبت به تولید همین دوره در سال گذشته، 130 درصد رشد نشان می دهد و در ادامه سال، این میزان رشد بیشتر هم خواهد شد. وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا 21 آبان ماه 56 هزار دستگاه وانت باردو تولید شده که این میزان 15 درصد مجموع تولید را در بر دارد. همچنین در این دوره 17 درصد سبد تولید به هر یک از خودروهای سمند و 206 تعلق دارد. سیاست پولی monetarypolicy_main.jpg مهمترین اه سیاست های کلان اقتصادی بطور اعم و سیاست های پولی، ثبات قیمتها، رشد اقتصادی و سطح مطلوب اشتغال است. از آنجایی که دستی به اه نهایی بطور مستقیم برای سیاستگذاران قابل حصول نمی باشد، لذا معرفی اه میانی و ابزار های متناسب ضرورت دارد. در مورد سیاست پولی مساله انتخاب هدف میانی غالباً در انتخاب بین کنترل نرخ سود و عرضه پول خلاصه می شود. در ایران با پیروی از سیاست پولی مبتنی بر کنترل کلهای پولی، تلاش می شود ضمن تامین نقدینگی مورد نیاز بخش های تولیدی و سرمایه گذاری، از انبساط پولی نامتناسب با اه نقدینگی و تورم مندرج در برنامه های توسعه جلوگیری به عمل آید. در یک نگاه ابزارهای سیاست پولی در ایران ابزارهای سیاست پولی در ایران عبارتند از ابزارهای مستقیم شامل کنترل نرخ های سود بانکی و سقف اعتباری و ابزارهای غیرمستقیم که شامل نسبت س قانونی، اوراق مشارکت بانک مرکزی و س ویژه بانکها نزد بانک مرکزی است. بیشتر... سیاستهای پولی جاری (سالانه) شامل سیاستهای پولی جاری (سالانه) مصوب شورای پول و اعتبار و بایگانی آن به تفکیک سال. بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران میلیون ها سال پیش ایران ما مجمع الجزایر گرمسیری بود با پوشش متنوعی از گیاهان و جانوران. در اینجا می خواهیم با دایناسورهای مقیم ایران دیدار کنیم
ایران، برای بسیاری از زمین شناسان یک بهشت واقعی است اما ایران بهشت دیرینه شناسان نیز هست. با وجود اینکه هنوز حتی یک سنگواره کامل دایناسورها از سرزمین ایران کشف نشده. دراینکه در دوره ژور. آمار و داده ها statistics_main.jpgبانک مرکزی ایران جهت نیل به اه خود که همانا کنترل تورم و توسعه اقتصادی است، اقدام به گردآوری و تهیه طیف وسیعی از آمارهای اقتصادی می کند که این آمارها بطور عمده شامل انواع شاخص های قیمت، گزارش بررسی بودجه خانوار، آمارهای صنعتی، آمار فعالیت های ساختمانی و آمار فعالیت های خدماتی است.
همچنین در این بخش حسابهای ملی ایران شامل حسابهای ملی فصلی و حسابهای ملی سالانه از سال 1338 تا کنون ارائه شده است. در یک نگاه آمارهای اقتصادی اداره آمار اقتصادی بانک مرکزی ایران مسؤولیت گردآوری آمارها و اطلاعات اقتصادی و تهیه گزارش های مختلف در این زمینه را به عهده دارد. بیشتر... حساب های ملی ایران مجموعه حسابهای ملی ایران شامل آ ین نتایج حسابهای ملی سالانه، حسابهای ملی فصلی، جداول داده - ستانده، حساب جریان وجوه، آمارهای مالی ت براساس gfsm 2001 ، شاخص های اقتصادی، مقالات و مفاهیم اساسی می باشد. بیشتر... نرخ ارز شامل نرخ برابری ریال با ارزهای مهم دنیا برحسب تاریخ و رسم نمودار مربوطه در بازه های زمانی مختلف بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران ایران امروز نیاز به نظریه ای برای توسعه درونزای خویش دارد. نیازی که به آن کمتر توجه شده است . اما اشخاص بزرگی چون سریع القلم به آن شیده و ان دیگری چون پروفسور مرتضی چلبی ، رفیع پور ، حریری به آن شیده و را ارهایی ارائه داده اند . این مقاله از سریع القلم بخشی از این نیاز را تبییین کرده است . به نقل از عصر ایران نظریه ای برای توسعه ایران هروقت صحبت از روستاهای پلکانی با آن معماری زیبا و خاصش که می شود همه به یاد ماسوله و انه می افتیم .اما تا به حال از خود پرسیده ایم ایرانی که چهارفصل را دارد مگر می شود فقط دو روستا با این نوع خاص ظاهری را داشته باشد ؟ بد نیست با ما همراه شوید تا این زیبایی ها را بیشتر بشناسید و بدانید همه ایران پر از جذ ت های خاص به گونه های مختلف است.

از جایی که ایران بر سر راه آسیای مرکزی، ترکیه و کشورهای غربی قرار گرفته است. رضا خانی، در یک مصاحبه گفته است «شاید ی نداند، در کشور ترکمنستان روستایی وجود دارد به نام «هاشمی رفسنجانی».حدود بیست سال پیش، صفرمراد نیازوف به ایران می آید و به آقای هاشمی که آن موقع رئیس جمهور ایران است، می گوید ما می خواهیم مستقل شویم، اما می ترسیم، می دانیم که روس ها ما را تحریم می کنند و ما از گرسنگی می میریم.آقای هاشمی به او فق. این فعال و محیط زیست جهانی بمناسبت شروع گرامداشت هشت سال دفاع مقدس در سال ۱۳۹۲ گفت : آثار و تبعات منفی جنگ تحملی 8ساله عراق با ایران همچنان باقی است و تمردان این کشور تاکنون هیچ غرامتی پرداخت نکرده اند و مسئولان تاکنون یعنی ۱۳۹۲ هیچ کار مثبتی برای دیرافت غرامت از عراق نگرفته برع ت کویت آ ین قسط های غرامت جنگی را دارد می گیرد.. وتبعات منفی جنگ 8ساله که از سوی عراق به کشورمان تحمیل شد، همچنان باقی مانده و هنوز ت ایران در اینخصوص کوتاهی نموده است .. کویت دارد آ ین قسط های غرامت جنگ را یم گیرد و ما مانده ایم ...ای کاش بجای بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خصوص گرفتن غرامت جنگی از عراق هم مسئولان پی گیری کنند..
اسماعیل اسدی دارستانی درجه دار بازنشسته و خانواده شاهد: جنگ 8ساله مشکلات بسیاری را برای ملت ایران به همراه داشت که با گذشت سالها از آن دوران، مردم مناطق مرزی کشورمان با تبعات منفی باقی مانده از جنگ دست و پنجه نرم می کنند.

این فعال و محیط زیست جهانی :بر اساس آمار و اطلاعات موجود در زمینه جنگ تحمیلی، خساراتی که به ایران وارد شده بیشتر از تبعات منفی جنگ برای عراق است.

اسماعیل اسدی دارستانی درجه دار بازنشسته و خانواده شاهد: با وجود این که حمله عراق به کویت در زمان کوتاهی به وقوع پیوسته و تبعات کمتری نسبت به جنگ 8ساله در ایران داشته، اما باز هم پرداخت غرامت جنگی به این کشور تا سال 2015 از سوی عراق عملیاتی می شود.

این فعال و محیط زیست جهانی :این حقوقدان بین المللی خاطرنشان کرد: پیگیری مساله دریافت غرامت نگی از عراق حق ایران است و عراق با پیشدستی برای طرح دریافت غرامت راه به جایی نمی برد. وکلای ی یی طی حکمی از دادگاهی در ، رأیی را دریافت د که مالکیت ایران بر دامنه های دات آی آر را به عنوان اموال تی ایران، مشمول ضبط برای پرداخت غرامت به قربانیان ترور که طبق ادعای آنها از سوی ایران سازمان دهی شده می کند.....در ادامه مطلب بخوانید یکی از هنجارهایی که نمود بارزی در رویکردهای سیاست خارجی ایران دارد، هنجار "عد طلبی" است. این هنجار هویت را به عنوان یک کنش گر و واحد عد گرا شکل داده است. این نوشتار، از منظر رهیافت سازه انگاری به نقش "هویت" در تکوین منافع و منطق کنش و به آزمون و تحلیل فرضیه های ذی ربط می پردازد. پیش از پرداختن به سئوال اصلی، به یک سئوال فرعی پاسخ داده م. آینده ایران در دست روشنفکران است؟ تالیف و گرد آوری : نوید قائدی بخش اول 94.10.27 موضوع روشنفکری بطور اخص از دوران مشروطیت در ادبیات اجتماعی و ایران وارد گردید و تا کنون با چندین نسل از روشنفکران در ایران مواجه بوده ایم، اما دوران معاصر خصوصا در دو دهه گذشته ایران روشنفکران نسل جدیدی ظهور نموده اند که متاثر از فعالیت های ،اجتماعی،فرهنگ. ارزی یک استراتژیست روس: عقیده دارد توان نظامی ایران تا سال 2015 با فرانسه برابر خواهد بود. حیدر جمال، کارشناس استراتژیست و رئیس کمیته ی روسیه روز 21 آبان در گفت وگویی با پایگاه اینترنتی روسی ناکانونه به بررسی دلایل این امر پرداخت که چرا و قادر به حمله به ایران نخواهند بود. از یه بابت خوش به حال برونو رزنده! (که خب باباهه از زنه می ترسه پس کاری باهاش نداره و نه سرش داد می زنه و نه کتکش می زنه...) و از دگر بابت بی چاره... «خود کرده را تدبیر نیست» انصافا! واقعا که این مرد همیشه موجبات خنده رو برای ماها فراهم می کنه!
والا منم حرص می خوردم می دیدم ایران یه نیم چه امتیاز زِپِرتی عقب می افتاد ولی خشمَمو کنترل می !
آقای رزنده عملا descontrol!!! آقا خیلی شاد شدم که ایران برد. از اون بیشتر که صعود و سعود کرد! وَ از همه بالاتر مانع صعود و سعود d.muserskiy به نیمه نهایی شدن...
یادم نمی ره که مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان چه طوری مقابل متین ایران دفاع می کرد. اونم وقتی که سِیِّد و کاپیتان و میرزاجانپور و خلاصه مهره های اصلی تیم متین توی اون بازی نبودن.
ایران سکو رو می گیره! وَ عِحطِمالَن عیتالیا دوم می شه و شاید برزیل سوم بشه... "نوشابه ی زرد و بربری/ رزنده جون خیلی ی!" . . . . . . . . . + خودم می دونم اون نارنجیه! طراحی و در حقیقت «توسعه سطح کاربر» برای وب سایتی که قرار است محتوایش را کاربران غیرحرفه ای ویرایش کنند، مشکلاتی سوای مشکلات معمول توسعه یک وب سایت عادی دارد. این روزها بیشتر مشتریان می خواهند توانایی مدیریت محتوای خودشان را داشته باشند. بنابراین بیشتر طراحان متوجه خواهند شد که بیشتر طراحی هایشان، اگر نگوییم همه شان، در حد قالب هایی مثل cms خواهند ماند. ٣٠ روز دیگه مونده برم ایران. ....و باز هم گیج و سردرگمم. هنوز خبر نداره که دارم میرم ایران...دو دلم. بگم، نگم، چی کار کنم. چقدر برنامه داشتم واسه تابستون ایران...ولی مثنکه همه چی بهم خورده. کاش بشه فقط یه بار دیگه هم که شده ببینمش. :( دلم تنگ شده...٢٠ ماهِ ندیدمش... خانه های آن انی می خورد دَر بیشتر
که به سائل می دهند از هرچه بهتر بیشتر
عرض حاجت میکنم آنجاکه صاحبخانه اش
پاسخ یک می دهد با ده برابر بیشتر
گاه گاهی که به درگاه کریمی می روم
راه می پویم نه با پا، بلکه با سر بیشتر
زیر دین چهارده معصومم اما گردنم
زیر دین حضرت موسی بن جعفر بیشتر
گردنم در زیر دین آن ی هست که
داده در. " ایران هراسی " در سالهای اخیر یکی از تاکتیک های دشمنان در جنگ نرم علیه ایران بوده است . در این ستیز بهانه های مختلفی دستاویز قرار گرفته است اما نتایجی که اینک پیش روی محققان قرار دارد نشان می دهد که در این زمینه نیز دشمن نتوانسته است به نتایج مطلوبی که انتظار داشت ، برسد . با این همه توجه داریم که دشمن همچنان به دشمنی ها ی خود در همه ی . عرضه اولیه سهام شرکت کی بی سی در نماد کی بی سی1: کارگزاران محترم عضو فرابورس، به اطلاع می رساند؛ پیرو اطلاعیه شماره 0668/الف/92 مورخ 18/12/1392 این مدیریت، فردا چهارشنبه مورخ 21/12/1392 تعداد 6،000،000 سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت کی بی سی (سهامی عام) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد "کی بی سی1" عرضه می گردد. برای اطلاع از . بیژن عبدالکریمی را به حق باید یکی از پرکارترین و سرشناس ترین اساتید فلسفه در ایران امروز دانست. عبدالکریمی افزون بر تدریس در و موسسات آموزشی، با ارائه تالیفات ارزنده ای همچون ما و جهان نیچه ای،« رهایی بخش یا سلطه: نقدی بر نظام آموزش و پرورش ایران» و« هگل یا مار : نقدی بر جریان روشنفکری ایران» که هریک می توانند مدخلی برای تحقیق و پژو. در مورد محتوای اجتماعی آثار ادبی دوران اخیر ایران حدود دوازده موضوع اصلی وجود دارد که شش تای آنها به نقد تحلیلی این مقاله مربوط می شود که درباره تأثیر اجتماعی آثار مدرنیست های ادبی ایران است : 1ــمخالفت با رژیم پهلوی 2ــ رد جنبه هائی از شیعه گری 3ــ انتقاد از غرب گرائی 4ــ موضوع از دست دادن هویت ایرانی 5ــ اهمیت موضوع عقب ماندگی اجتم. پروانه ها با پای خود مزه را احساس میکند. شتر در هنگام تشنگی میتواند 95لیتر آب را در کمتر از 3دقیقه بنوشد. تعداد افرادی که سالانه از نیش زنبور میمیرند بیشتر از انی است از انی است که سالانه از نیش مار میمیرند. وزن اسکلت انسان بالغ 13تا15کیلو گرم است. اولین اتوموبیل را مظفرالدین شاه قاجار وارد ایران کرد. تعداد ات موجود در 5/2کیلومتر مربع زمی.
ایران در طول تاریخ همواره از مراکز معنویت و عرفان بوده است. و همچنین پس از ورود به ایران این سرزمین مهد رویش تصوف و عرفان ی گردید. بسیاری از بزرگان صوفیه همچون حلاج و بایزید و قانی و غزالی و عطار و شمس تبریزی و مولوی به این فرهنگ تعلق داشته اند. بیش از هزار سال است که زنجیره متصل عارفان و صوفیان در این سرزمین استمرار دارد و این میراث از نسلی به نسلی منتقل می شود. در بعد علمی و نظری این پیوند در آثار شمندان عرفانی بسیاری همچون سید حیدر آملی و ابن جمهور احسائی و ملاصدرا نمودار شده است. امروزه تصوف و عرفان با شکل های مختلف در ایران ظهور دارد و طیف های گوناگونی را در بر دارد، چنانکه تعلیم و تربیت عرفانی و شیوه های آن نیز به تبع تکثر مشرب ها و علایق یاد شده متنوع است. اما برغم این پیشینه و غنای عرفانی، هنوز پژوهش توصیفی و تحلیلی جامعی درباره آن انجام نگرفته است. هدف این نوشتار ارائه تصویری جامع، گویا و تحلیلی و در عین حال اجمالی در حد یک مقاله از پدیده عرفان در ایران است. معرفی تنوع گرایش ها و فعالیت های عرفانی در ایران، هم عرفان پژوهان را از ابعاد و زوایای مختلف این پدیده آگاه می کند تا حوزه پژوهشی مورد علاقه خود را با آگاهی انتخاب کنند، و هم می تواند برای شیفتگان سلوک این طریق اگر نه چراغی دستکم شمعی روشنگر باشد. خوب حقیقتش این است که ما به هوای ی نیامده بودیم که با نبودش بی هوا بمانیم ! از این به بعد زندگی و روابطم را محدود می کنم ! می خواهم خودخواه باشم! خودم را بخواهم مادر و پدر و مینا و حجت را فقط... ما مسئول امدن و ماندن ی نیستیم و هر خودش راه زندگی اش را انتخاب می کند تجربه های تلخم ثابت کرده هر چه بیشتر به آدمها دل ببندی و بیشتر دوستشان داشته. کوه شیشه ای را هم میتوان استعار ه ا ی از سرا بها و رویاهای بی پایه گرفت و هم استعاره از دنیای پر زرق و برق کنونی که حریم خصوصی آد مها را برملا کرده و در ویترین شیشه ای گذاشته است. پریا قرار است با حامد ازدواج کند ولی به خواستگاری ی که مقیم ست پاسخ مثبت میدهد. پریا طی مراسمی به عقد پسر مقیم درمی آید و به آنجا مهاجرت میکند. اما کشور هرچه قد. آینده ایران در دست روشنفکران است؟ تالیف و گرد آوری : نوید قائدی بخش چهارم 94.11.06 یکی از مسایل مهم و اساسی روشنفکران ایرانی این دوره شیدن درباره ایران، هویت و تمدن ایرانی است . یک وظیفه است و باید هم همین گونه باشد که بررسی گردد جایگاه هستی شناسی ایران در جهان امروز چگونه است ، باید توسط روشنفکران تفکر گردد که در جهان امروز چگونه می توا. مربی کره ای تیم ملی جودو:ایران استعدادهای بالقوه ای در رده های سنی پایه دارد مربی کره ای تیم ملی جودو گفت: ایران استعدادهای بالقوه ای در رده های سنی پایه دارد که نیاز به آموزش های مدون برای رسیدن به سطح جهانی دارند. ' به گزارش روابط عمومی فدراسیون جودو و کوراش، کواک کو چول' روز در حاشیه کارگاه آموزشی جودوکاران همدانی در گفت و گو باخبرنگار ایرنا اظهار کرد: جودو ایران بیشتر فیزیکی است و نیاز به پرداختن به دانش تکنیک ها دارد. باید زجه زد از برای رودی که روزی سمبل وش و ابهت کهن سرزمین ایران بود باید گریست بحال چنین رود مظلومی که ناب دان برای نابو نقشه می کشند رودی که روزگاران گذشته دور ما را چون حلقه های زنجیر به امروزمان پیوند می داد رودی که روزی رودی بود ... تاریخ ما بود، شکوه ما بود و چون سایه همای سعادت بود بر این مزو بوم جون... اما اکنون رودی که دیگر نه شک. به بهانه دیدار حساس و تاریخی تیم ملی فوتبال ایران و بوسنی به معرفی این کشور پرداخته ایم . همه ک ن و نوجوانان و ایرانی ها این مرز بوم امشب یکصدا و همدل سرفرازی ایران را فریاد می زنندد.. بوسنی و هرزگوین کشوری کوچک در جنوب شرقی اروپا ست و پایتخت آن سارایوو هست .جمعیت این کشور 3،981،231 نفر می باشد .پس از فروپاشی یوگسلاوی اعلام استقلال کرد و جدا شد.در شبه جزیره بالکان قرار دارد.و تنها راه دسترسی این کشور به آبهای ازاد بندر نئوم می باشد.40 درصد مردم بوسنی مسلمان هستند.با کشورهای کرواسی صربستان و مونته نگرو مرز مشترک دارد. نگاهی به تاریخچه دیدارهای دو تیم در تاریخچه این دو تیم 5 بار به مصاف هم رفتند که در این 5 بار تیم ملی ایران نمایش قبول تری ارائه داده است .در سال 2001 دو بار هر به مصاف هم رفتند که در پایان هر دو دیدار ایران 6 بر صفر پیروز شد.در سال 2005 میلادی ایران در ماه فوریه با نتیجه 2 بر 1 دوباره پیروز شد.در ماه مه میلادی 2006 نیز تیم ایران با نتیجه 5 بر 2 پیروز میدان شده است.و در سال 2006 مه اوت ایران در کشور بوسنی 3 بر 2 موفق به ش ت این تیم شده است. امید است که نوار پیروزهای تاریخی ایران بر این تیم امشب نیز ادامه یابد و شاهد یک جشن ملی در کشور عزیزمان باشیم... انشالله ...
روز چهارشنبه مورخ 20 اسفند ماه 1393 مراسم نکوداشت بانوی کتابداری ایران سرکار خانم نوش آفرین انصاری از ساعت 16 الی 19 در کتابخانه ملی برگزار می شود. نوش آفرین انصاری بسیاری از ان به نام حاضر کتابداری ایران و نیز دیگر کتابداران است. ی که در کنار بزرگانی همانند سرکار خانم پوری سلطانی، عباس حری، فتاحی، و... حق بزرگی بر گردن کتابداری ایران دارد. ی که تجسم تاریخ کتابداری ایران است. ی شیرین سخن و نکته بین . ی که در هنگام گفتگو سراپا گوش است و صبور تا مخاطبش انتقال پیام را بی تکلف بیان کند. عشق به کتاب و ادبیات ک ن وی را در عضویت شواری کتاب کودک می توان لمس کرد. یقین شرکت در این مراسم ادای دینی به بزرگان این رشته و احترام به خود است. وم ایجاد یک نقشه راه و ترسیم مسیر پیش روی صنعت پرداخت الکترونیک در کشور به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع ملی و اتخاذ استراتژی های جامع و مناسب در این خصوص ما را برآن می دارد تا با بررسی تجارب سایر کشورها در این عرصه و بومی سازی آن با شرایط خاص کشور، استراتژی های صنعت پرداخت الکترونیک و شبکه بانکی کشور را تصحیح و همچنین برای جلوگیری. سیاست مدارشدن در ایران ارتباط زیادی با شانس شما دارد. در ساختاری که حزب نقش چرخ پنجم را در سیاست دارد و بودنش برای خالی نبودن عریضه است بیشتر، تا کارکرد اصلی در قدرت سازی، سیاست و سیاست سازان یک شبه خلق می شوند و چه بسا یک شبه هم محو. _ انتخاب بازیگران جدید مسعودجعفری جوزانی آغاز شد تا این کارگردان بعد از 16 سال بزودی پشت دوربین یک سینمایی قرار بگیرد. به گزارش «فرهنگ امروز» به نقل از بانی ؛ پروانه ساخت «ایران برگر» به تهیه کنندگی مرتضی شایسته و فتح الله جعفری جوزانی مدتی است از سوی اداره نظارت و ارزشی صادر شده. ی که در ابتدا «چگونه آموختیم پیتزا بخوریم و خوشبخت با. مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی ایران با بیان اینکه تجارت زمینی میان ایران و افغانستان ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دالر در سال است، گفت : با امضای موافقتنامه تاسیس راهگذر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت ایران، افغانستان و هند این رقم افزایش می یابد. رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه همکاری های خوبی میان ایران و عراق در برگزاری مراسم اربعین وجود دارد، گفت: تامین امنیت زائران ایران برای ما اهمیت زیادی دارد. شرق و جنوب شرقی ایران این بخش از ایران برخلاف مناطقی که تاکنون بررسی شد (البرز و زاگرس) دارای رشته کوه های متعدد و جداگانه ای است که تقریباً کم ارتفاع تر هستند و در محاصره اراضی مسطح دشتی قرار دارند. گسترۀ این محدوده از شمال شرقی ایران یعنی رودخانۀ اترک در مرز ایران و ترکمنستان شروع و تا جنوب سیستان امتداد می یابد و دارای نواحی متنوع. «مصطفی اعلایی» سفیر ایران در ونزوئلا امروز (شنبه) پیش بینی کرد که روابطی که بین دو کشور وجود دارد با پیروزی « » در انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت بیشتر خواهد شد.
کانچو یوسف شیرزاد مؤسس مکتب کاراته شیرزاد، بنیانگذار سبک کیوکوشین کاراته در ایران، بنیانگذار و رئیس سازمان جهانی شیرزاد کیوکوشین ( شین ذن کاراته) و سمبل یا پدر کیوکوشین کاراته ایران، تنها پیش وت و کاراته در ایران است که هم در کاراته کنترلی و هم سبک آزاد متخصص و صاحب نظر است . ...


+ نوشته شده در هفدهم شهریور 1388ساعت 1:30 توسط اشک. میدانید گربه قادر نیست مزه شیرین را تشخیص. آیا میدانید یک گرم سم مار کبری می تواند ۱۵۰ نفر را بکشد. آیا میدانید لاما شتر بدون کوهانی است که به هنگام عصبانیت بر صورت طرف مقابل تف می اندازد. آیا میدانید قلب گنجشک ۱۰۰ بار در دقیقه می تپد. گنجشک ها روی زمین می پرند. آیا میدانید یک موش کور ۱۴ سانتی می تواند در یک شب تونلی به طول ۹۱/۴ متر حفر . ارثیه کوروش خاک تو مقدسه پشت من تاریخه توست خون اجدادیه من جاری تویه خلیجه توست خلیج فارس ایران غرور سرزمینم اسمت جدا نمیشه از هیچ جغرافیایی جدا از این توافق خیلی بزرگی ایران تو از تبار عشقی تبار اریایی انرژی هسته ای ارثیه ی کوروشه که دست به دست تو تاریخ رسیده به نسل ما مهم تناسب توست با قدرت جهانی نه اسم این توافق تو سایت و رو مه ها . تیم ملی فوتبال ایران قبل از جام ملت های آسیا با کره جنوبی دیدار دوستانه برگزار می کند. جام ملت های آسیا بهمن ماه امسال به میزبانی استرالیا برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران هم برای آمادگی بیشتر در این رقابت ها در نظر دارد با درخواست کارلوس کی روش سرمربی ایران دیدار دوستانه ای با کره جنوبی برگزار کند.

کفاشیان امروز در گفت وگویی اعلام کرد برگزاری این دیدار دوستانه پیش از جام ملت های آسیا قطعی است.
برنامه تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله نخست کاپ آسیا مشخص شد که بسکتبالیست ها در نخستین گام به مصاف ژاپن می روند. کنفدراسیون بسکتبال آسیا برنامه رقابت های کاپ آسیا را اعلام کرد که تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود باید به مصاف ژاپن برود تا فینال دوره گذشته در نخستین روز تکرار شود. ایران در فینال دوره گذشته این مسابقات که در توکیو برگزار شد برابر ژاپن به پیروزی رسید و قهرمان شد.

دومین حریف ایران چین میزبان رقابت ها است. پس از آن بسکتبالیست ها به ترتیب با اندونزی و هند رقابت خواهند کرد. ایران قبل از دیدار با هند استراحت می کند.

به گزارش ایسنا، برنامه کامل تیم ملی در کاپ آسیا به شرح زیر است:

بیستم تیر:

ایران – ژاپن (ساعت 9 صبح به وقت ایران)

بیست و یکم تیر:

ایران – چین (ساعت 16 به وقت ایران)

بیست و دوم تیر:

ایران – اندونزی (ساعت 13:45 به وقت ایران)

بیست و سوم تیر:

ایران استراحت دارد

بیست و چهارم تیر:

ایران – هند (ساعت 9 صبح به وقت ایران)

چهار تیم نخست دو گروه در مرحله دوم به صورت و حذفی با هم رقابت می کنند.

پنجمین دوره از رقابت های کاپ آسیا از بیستم تیر در ووهان چین برگزار می شود. سرمایه گذاری به معنای به تعویق انداختن مصرف فعلی برای به دست آوردن منافع بیشتر در آینده است.در حقیقت سرمایه گذار به امید به دست آوردن سود بیشتر در آینده از ارزش های کنونی چشم پوشی می کند. برای سرمایه گذاری سه روش مستقیم,غیر مستقیم و نیمه مستقیم وجود دارد ادامه مطلب کاهش عطر و طعم میوه ها و صیفی های امروزی در مقایسه با میوه ها و صیفی های قدیم، به دلیل ورود گونه های جدید آنها به بازار است؛ مثلا خیارهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، انواع اصلاح شده ای هستند که عطر و بوی چندانی ندارند، یعنی ژن تولید بو یا آروما در آنها یا وجود ندارد یا بسیار کم است. زمانی که میوه یا صیفی، بوی کمی داشته باشد، طع. روستای ماخونیک یکی از هفت روستای شگفت انگیز جهان است که به سرزمین لی لی پوتهای ایران شهرت دارد در این روستا کشیدن سیگار، دیدن تلویزیون و نوشیدن چای بنا به سنت و رسوم محلی ممنوع است. به گزارش خبرنگار مهر، حتما تعجب خواهید کرد وقتی بدانید ایران هم جایی دارد شبیه لی لی پوت، سرزمین افسانه ای داستان گالیور، روستای ماخونیک که در اطراف شهرستان سربیشه واقع شده است، به دلیل قد و قامت کوتاه نان آن به لی لی پوت مشهور است گرچه این روستای کوچک، تنها به خاطر قد و قامت مردمانش مشهور نشده است، بلکه دلایل دیگری نیز دارد. «ایگور کولاکوویچ» سرمربی تیم ملی والیبال ایران ۵۱ سال سن دارد و به چهار زبان صربستانی، انگلیسی، روسی و فرانسه تسلط دارد. یشنهاد می کنیم برای کمک به ثبات روابط مقدس شویی به خاطر داشته باشید:
- از توجه و احترام به والدین همسر دریغ ننمایید. هر چه شما بیشتر به آن ها محبت کنید آن ها به فرزند خود و عروس خود بیشتر علاقمند و زندگى با آن ها و کنار آن ها دلپذیرتر می گردد.

- توجه به مطالعه و اختصاص ساعاتى از روز به مطالعه به زندگى شما یک انضباط علمى و ارزشى م. شاخص سالخوردگی یا نسبت سالمندان به ک ن از مهمترین معیارهای مرتبط با سالخوردگی جمعیت است. شاخص سالخوردگی بیشترین حساسیت را به تفاوت­ها و تغییرات در ترکیب سنی دارد. این شاخص از تقسیم جمعیت بالای 65 سال و بیشتر بر جمعیت 14 ساله و کمتر سال به دست می آید. این شاخص، تغییرات باروری را به سرعت در خود نشان می دهد که همین موضوع هم اهمیت زیادی در بررسی سالخوردگی جمعیت دارد. طبق این معیار، جمعیت های با رقم کمتر از 15، جوان و جمعیت های بیش از 30 سال، سالخورده به حساب می آیند. در سطح جهانی، شاخص سالخوردگی در دو کشور ژاپن و بلغارستان در سال 2000 بیش از 100 بوده و پیش بینی می­شودکه تا سال 2030، همه کشورهای توسعه یافته رقم شاخص سالخوردگی بیش از 100 شود و حتی در ژاپن و برخی کشورهای اروپایی به بالای 200 هم برسد. برخی جامعه شناسان همچون پترسون، با توجه به تغییرات ساخت سنی برخی جوامع و سالخورده شده جمعیت آن­ها با عنوان خا تری شدن جمعیت یاد کرده اند و آن را ثمره دو عامل در روندهای طولانی مدت جمعیت دانسته اند: اول تمایل خانواده ها به داشتن فرزند کمتر و دوم زنده ماندن افراد بیشتر. ضرغامی (1390) آمار و ارقام حکایت از جوانی جمعیت ایران امروزی دارد اما انتظار می رود در اوایل دهه 1400 شمسی ایران با پدیده­ی سالخوردگی جمعیت رو به رو شود. چنانچه میزان باروری کل روند افزایشی به خود بگیرد سرعت سالخوردگی جمعیت شتاب کتری را به خود خواهد گرفت. ج 1 شاخص سالخوردگی را طی سال­های 1335 تا 1390 نشان می­دهد. بررسی سری زمانی این شاخص در نیم قرن اخیر نشان می دهد از سال 1335 تا سال 1365، روند کاهشی تدریجی داشته و در این سال به 69/6 درصد رسیده است. این روند عمدتا به خاطر کاهش مرگ و میر ک ن و نوزادان و بخشی هم افزایش موالید بوده است که باعث شده میزان رشد سالیانه جمعیت کودک و نوجوان در این مدت بیش از میزان رشد جمعیت سالمند باشد. از سال 1365 و با کاهش سریع باروری، روند این شاخص هم مع شد به طوری که در سال 1390 به 47/24 درصد رسیده است که نشان می­دهد جمعیت ایران به سمت سالخوردگی در حرکت است. ج 2 مقدار این شاخص را با فروض مختلف پیش­بینی تا افق 1430 شمسی نشان می­دهد. منبع: 1.ضرغامی، حسین (1390). نگاهی به تحولات سالخوردگی در ایران. 2.مرکز آمار ایران. نتایج تفصیلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن کل کشور: 1335 - 1390 قوانین و مقررات legalframework_main.jpgبراساس قانون پولی و بانکی کشور، بانک مرکزی ایران بعنوان تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور، موظف به تنظیم مقررات مربوط به صدور و ورود ارز و پول رایج ایران و معاملات ارزی و تعهد و یا تضمین پرداخت های ارزی با تصویب شورای پول و اعتبار، مقررات مربوط به معاملات طلا با تصویب هیأت ان، تعیین کننده مقررات برای موسسات اعتباری غیربانکی و کلیه مقررات، مصوبات یا بخشنامه های ناظر بر نظام پولی و اعتباری کشور است. در یک نگاه قوانین مرجع شامل کلیه قوانین پولی و بانکی مانند قانون پولی و بانکی کشور، قانون عملیات بانکی بدون ربا (بهره) ، لایحه قانونی اداره اموربانک ها ، قانون اجازه تاسیس بانک های غیر تی ، قانون تنظیم بازارغیرمتشکل پولی بیشتر... بخشنامه ها شامل کلیه بخشنامه های صادره از سوی بانک مرکزی در زمینه های مختلف بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران