ایران بیشتر از چین دارد

به نقل از خبرگزاریها در مورد ایران بیشتر از چین دارد : سیاست پولی monetarypolicy_main.jpg مهمترین اه سیاست های کلان اقتصادی بطور اعم و سیاست های پولی، ثبات قیمتها، رشد اقتصادی و سطح مطلوب اشتغال است. از آنجایی که دستی به اه نهایی بطور مستقیم برای سیاستگذاران قابل حصول نمی باشد، لذا معرفی اه میانی و ابزار های متناسب ضرورت دارد. در مورد سیاست پولی مساله انتخاب هدف میانی غالباً در انتخاب بین کنترل نرخ سود و عرضه پول خلاصه می شود. در ایران با پیروی از سیاست پولی مبتنی بر کنترل کلهای پولی، تلاش می شود ضمن تامین نقدینگی مورد نیاز بخش های تولیدی و سرمایه گذاری، از انبساط پولی نامتناسب با اه نقدینگی و تورم مندرج در برنامه های توسعه جلوگیری به عمل آید. در یک نگاه ابزارهای سیاست پولی در ایران ابزارهای سیاست پولی در ایران عبارتند از ابزارهای مستقیم شامل کنترل نرخ های سود بانکی و سقف اعتباری و ابزارهای غیرمستقیم که شامل نسبت س قانونی، اوراق مشارکت بانک مرکزی و س ویژه بانکها نزد بانک مرکزی است. بیشتر... سیاستهای پولی جاری (سالانه) شامل سیاستهای پولی جاری (سالانه) مصوب شورای پول و اعتبار و بایگانی آن به تفکیک سال. بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران یکه زارع - مدیر عامل شرکت ایران خودرو - اعلام کرد که در 8 ماه نخصت سال 93 این شرکت توانست 365 هزار خودرو تولید نمود که برابر با کل تولیدات این شرکت در سال 92 بوده است. این شرکت که قرار است بزودی خودرو هایش را به آذربایجان هم صادر کند هر چند که چند سال پیش تعدادی سمند به این کشور صادر شده بود. وی با اشاره به بیشترین سهم محصولات در سبد تولید ایران خودرو تصریح کرد: بیشترین سهم تولید مربوط به پارس با 90 هزار دستگاه و 405 با 70 هزار دستگاه بوده است که به ترتیب 24 درصد و 19 درصد از مجموع تولید ایران خودرو را به خود اختصاص داده است. مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: سهم رانا از سبد تولیدات 230 روز امسال نزدیک به پنج درصد بوده و همچنین از ابتدای سال جاری تا 21 آبان 1400 دستگاه دنا نیز تولید شده است. یکه زارع با اشاره به سهم تندر 90 در تولید ایران خودرو یادآور شد: تندر که دو درصد ازمجموع تولید ایران خودرو از اول امسال تا 21 آبان را در بر دارد، نسبت به تولید همین دوره در سال گذشته، 130 درصد رشد نشان می دهد و در ادامه سال، این میزان رشد بیشتر هم خواهد شد. وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا 21 آبان ماه 56 هزار دستگاه وانت باردو تولید شده که این میزان 15 درصد مجموع تولید را در بر دارد. همچنین در این دوره 17 درصد سبد تولید به هر یک از خودروهای سمند و 206 تعلق دارد. مطالعات طلای سیاه -سه گروه عمده ی انرژی کدام ها هستند ؟
سوخت های فسیلی ( نفت ، گاز ، زغال سنگ ......)
انرژی های نو یا قابل تجدید (انرژی خورشیدی ، باد ، آب )
انرژی هسته ای
2-سوخت های فسیلی را نام ببرید ؟
نفت ، گاز ، زغال سنگ و مشتقات آن ها مانند بنزین و گازوئیل .
3- چگونگی تشکیل نفت را بگویید ؟
دانشمندان معتقدند نفت از انباش. آمار و داده ها statistics_main.jpgبانک مرکزی ایران جهت نیل به اه خود که همانا کنترل تورم و توسعه اقتصادی است، اقدام به گردآوری و تهیه طیف وسیعی از آمارهای اقتصادی می کند که این آمارها بطور عمده شامل انواع شاخص های قیمت، گزارش بررسی بودجه خانوار، آمارهای صنعتی، آمار فعالیت های ساختمانی و آمار فعالیت های خدماتی است.
همچنین در این بخش حسابهای ملی ایران شامل حسابهای ملی فصلی و حسابهای ملی سالانه از سال 1338 تا کنون ارائه شده است. در یک نگاه آمارهای اقتصادی اداره آمار اقتصادی بانک مرکزی ایران مسؤولیت گردآوری آمارها و اطلاعات اقتصادی و تهیه گزارش های مختلف در این زمینه را به عهده دارد. بیشتر... حساب های ملی ایران مجموعه حسابهای ملی ایران شامل آ ین نتایج حسابهای ملی سالانه، حسابهای ملی فصلی، جداول داده - ستانده، حساب جریان وجوه، آمارهای مالی ت براساس gfsm 2001 ، شاخص های اقتصادی، مقالات و مفاهیم اساسی می باشد. بیشتر... نرخ ارز شامل نرخ برابری ریال با ارزهای مهم دنیا برحسب تاریخ و رسم نمودار مربوطه در بازه های زمانی مختلف بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران ایران امروز نیاز به نظریه ای برای توسعه درونزای خویش دارد. نیازی که به آن کمتر توجه شده است . اما اشخاص بزرگی چون سریع القلم به آن شیده و ان دیگری چون پروفسور مرتضی چلبی ، رفیع پور ، حریری به آن شیده و را ارهایی ارائه داده اند . این مقاله از سریع القلم بخشی از این نیاز را تبییین کرده است . به نقل از عصر ایران نظریه ای برای توسعه ایران هروقت صحبت از روستاهای پلکانی با آن معماری زیبا و خاصش که می شود همه به یاد ماسوله و انه می افتیم .اما تا به حال از خود پرسیده ایم ایرانی که چهارفصل را دارد مگر می شود فقط دو روستا با این نوع خاص ظاهری را داشته باشد ؟ بد نیست با ما همراه شوید تا این زیبایی ها را بیشتر بشناسید و بدانید همه ایران پر از جذ ت های خاص به گونه های مختلف است.

از جایی که ایران بر سر راه آسیای مرکزی، ترکیه و کشورهای غربی قرار گرفته است. رضا خانی، در یک مصاحبه گفته است «شاید ی نداند، در کشور ترکمنستان روستایی وجود دارد به نام «هاشمی رفسنجانی».حدود بیست سال پیش، صفرمراد نیازوف به ایران می آید و به آقای هاشمی که آن موقع رئیس جمهور ایران است، می گوید ما می خواهیم مستقل شویم، اما می ترسیم، می دانیم که روس ها ما را تحریم می کنند و ما از گرسنگی می میریم.آقای هاشمی به او فق. 21 سال پس از عقد قرارداد صادرات گاز ایران به ترکیه هنوز هم این قرارداد چالش برانگیز است؛ اگرچه این قرارداد گاهی هم در رسانه های این کشور داغ می شود، در ایران هم شرایطی مشابه دارد. خصوصا حالا که بیژن زنگنه، نفت است، مخالفان او بیشتر بر این قرارداد و حواشی آن دامن می زنند. انتقادهایی که بیشتر رنگ وبوی دارد. وکلای ی یی طی حکمی از دادگاهی در ، رأیی را دریافت د که مالکیت ایران بر دامنه های دات آی آر را به عنوان اموال تی ایران، مشمول ضبط برای پرداخت غرامت به قربانیان ترور که طبق ادعای آنها از سوی ایران سازمان دهی شده می کند.....در ادامه مطلب بخوانید یکی از هنجارهایی که نمود بارزی در رویکردهای سیاست خارجی ایران دارد، هنجار "عد طلبی" است. این هنجار هویت را به عنوان یک کنش گر و واحد عد گرا شکل داده است. این نوشتار، از منظر رهیافت سازه انگاری به نقش "هویت" در تکوین منافع و منطق کنش و به آزمون و تحلیل فرضیه های ذی ربط می پردازد. پیش از پرداختن به سئوال اصلی، به یک سئوال فرعی پاسخ داده م. رضا خانی، داستان نویس ایرانی در یک مصاحبه گفته است «شاید ی نداند، در کشور ترکمنستان روستایی وجود دارد به نام «هاشمی رفسنجانی».حدود بیست سال پیش، صفرمراد نیازوف به ایران می آید و به آقای هاشمی که آن موقع رئیس جمهور ایران است، می گوید ما می خواهیم مستقل شویم، اما می ترسیم، می دانیم که روس ها ما را تحریم می کنند و ما از گرسنگی می میریم.. به اطلاع آندسته از بازنشستگان محترمی که تعداد بیشتر از 10000 سهم بانک ایران زمین را ثبت نام کرده اند میرساند که مبلغ 1725000 تومان بابت هر ده هزار سهم مازاد بر سهام واگذار شده صندوق بابت سهام ایران زمین، به حساب بازنشستگان محترم واریز گردیده است.(مبلغ واریز شده بابت اصل سهام می باشد که قبلا توسط بازنشسته به حساب صندوق واریز گردیده است.لا. از یه بابت خوش به حال برونو رزنده! (که خب باباهه از زنه می ترسه پس کاری باهاش نداره و نه سرش داد می زنه و نه کتکش می زنه...) و از دگر بابت بی چاره... «خود کرده را تدبیر نیست» انصافا! واقعا که این مرد همیشه موجبات خنده رو برای ماها فراهم می کنه!
والا منم حرص می خوردم می دیدم ایران یه نیم چه امتیاز زِپِرتی عقب می افتاد ولی خشمَمو کنترل می !
آقای رزنده عملا descontrol!!! آقا خیلی شاد شدم که ایران برد. از اون بیشتر که صعود و سعود کرد! وَ از همه بالاتر مانع صعود و سعود d.muserskiy به نیمه نهایی شدن...
یادم نمی ره که مسابقات قهرمانی باشگاه های جهان چه طوری مقابل متین ایران دفاع می کرد. اونم وقتی که سِیِّد و کاپیتان و میرزاجانپور و خلاصه مهره های اصلی تیم متین توی اون بازی نبودن.
ایران سکو رو می گیره! وَ عِحطِمالَن عیتالیا دوم می شه و شاید برزیل سوم بشه... "نوشابه ی زرد و بربری/ رزنده جون خیلی ی!" . . . . . . . . . + خودم می دونم اون نارنجیه! ٣٠ روز دیگه مونده برم ایران. ....و باز هم گیج و سردرگمم. هنوز خبر نداره که دارم میرم ایران...دو دلم. بگم، نگم، چی کار کنم. چقدر برنامه داشتم واسه تابستون ایران...ولی مثنکه همه چی بهم خورده. کاش بشه فقط یه بار دیگه هم که شده ببینمش. :( دلم تنگ شده...٢٠ ماهِ ندیدمش... طراحی و در حقیقت «توسعه سطح کاربر» برای وب سایتی که قرار است محتوایش را کاربران غیرحرفه ای ویرایش کنند، مشکلاتی سوای مشکلات معمول توسعه یک وب سایت عادی دارد. این روزها بیشتر مشتریان می خواهند توانایی مدیریت محتوای خودشان را داشته باشند. بنابراین بیشتر طراحان متوجه خواهند شد که بیشتر طراحی هایشان، اگر نگوییم همه شان، در حد قالب هایی مثل cms خواهند ماند. " ایران هراسی " در سالهای اخیر یکی از تاکتیک های دشمنان در جنگ نرم علیه ایران بوده است . در این ستیز بهانه های مختلفی دستاویز قرار گرفته است اما نتایجی که اینک پیش روی محققان قرار دارد نشان می دهد که در این زمینه نیز دشمن نتوانسته است به نتایج مطلوبی که انتظار داشت ، برسد . با این همه توجه داریم که دشمن همچنان به دشمنی ها ی خود در همه ی .
لیگ برتروالیبال ن ایران با برگزاری 42بازی به پایان رسید.

در هفته پایانی لیگ برتر دو بازی برگزار شد/ دیدار شهر تهران تعیین کننده قهرمان این رقابت ها بودبازی تیم های آزاد و گاز ایران.گازی ها با نتیجه3 بر 2پیروز میدان شدن.
()
در دیگر بازی این هفته لیگ برتر والیبال ن تیم ذوب آهن در سمنان به مصاف شهرداری این شهررفت. ذوب آهن که . بیژن عبدالکریمی را به حق باید یکی از پرکارترین و سرشناس ترین اساتید فلسفه در ایران امروز دانست. عبدالکریمی افزون بر تدریس در و موسسات آموزشی، با ارائه تالیفات ارزنده ای همچون ما و جهان نیچه ای،« رهایی بخش یا سلطه: نقدی بر نظام آموزش و پرورش ایران» و« هگل یا مار : نقدی بر جریان روشنفکری ایران» که هریک می توانند مدخلی برای تحقیق و پژو. خانه های آن انی می خورد دَر بیشتر
که به سائل می دهند از هرچه بهتر بیشتر
عرض حاجت میکنم آنجاکه صاحبخانه اش
پاسخ یک می دهد با ده برابر بیشتر
گاه گاهی که به درگاه کریمی می روم
راه می پویم نه با پا، بلکه با سر بیشتر
زیر دین چهارده معصومم اما گردنم
زیر دین حضرت موسی بن جعفر بیشتر
گردنم در زیر دین آن ی هست که
داده در. در مورد محتوای اجتماعی آثار ادبی دوران اخیر ایران حدود دوازده موضوع اصلی وجود دارد که شش تای آنها به نقد تحلیلی این مقاله مربوط می شود که درباره تأثیر اجتماعی آثار مدرنیست های ادبی ایران است : 1ــمخالفت با رژیم پهلوی 2ــ رد جنبه هائی از شیعه گری 3ــ انتقاد از غرب گرائی 4ــ موضوع از دست دادن هویت ایرانی 5ــ اهمیت موضوع عقب ماندگی اجتم. اسکناس و مسکوک currency_main.jpgواحد پول ایران ریال است و پول رایج کشور به صورت اسکناس و سکه های ف ی قابل انتشار است. براساس قانون پولی و بانکی کشور، امتیاز انتشار پول رایج کشور در انحصار ت است و این امتیاز، با رعایت مقررات این قانون، منحصراً به بانک مرکزی ایران واگذار شده است. تا قبل از سال 1338 بانک ملی ایران وظایف بانک مرکزی مانند حق انحصاری انتشار اسکناس و تنظیم جریان پول کشور را بعهده داشت. در سال 1338 پس از تصویب قانون پولی و بانکی کشور و همزمان با تاسیس بانک مرکزی در هجدهم مرداد 1339 این مهم به بانک مرکزی محول گردید. در یک نگاه اسکناس شامل تصاویر کلیه اسکناس های رایج ایران به همراه اطلاعاتی در مورد طرح رو و پشت اسکناس، تاریخ انتشار، ابعاد و رنگ های بکار رفته و معرفی ویژگی های امنیتی مختلف جهت تشخیص اص اسکناس. بیشتر... مسکوک شامل تصاویر جدیدترین سکه های رایج به همراه مشخصات طرح رو و پشت سکه، تاریخ ضرب، وزن، قطر، ضخامت و ترکیب آلیاژی سکه ها. بیشتر... مشخصات امنیتی اسکناس و ایران چک مشخصات امنیتی و قابل بررسی اسکناس به شما کمک می کند تا به راحتی اسکناس های واقعی را از موارد تقلبی و جعلی آنها تشخیص دهید. بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران
ایران در طول تاریخ همواره از مراکز معنویت و عرفان بوده است. و همچنین پس از ورود به ایران این سرزمین مهد رویش تصوف و عرفان ی گردید. بسیاری از بزرگان صوفیه همچون حلاج و بایزید و قانی و غزالی و عطار و شمس تبریزی و مولوی به این فرهنگ تعلق داشته اند. بیش از هزار سال است که زنجیره متصل عارفان و صوفیان در این سرزمین استمرار دارد و این میراث از نسلی به نسلی منتقل می شود. در بعد علمی و نظری این پیوند در آثار شمندان عرفانی بسیاری همچون سید حیدر آملی و ابن جمهور احسائی و ملاصدرا نمودار شده است. امروزه تصوف و عرفان با شکل های مختلف در ایران ظهور دارد و طیف های گوناگونی را در بر دارد، چنانکه تعلیم و تربیت عرفانی و شیوه های آن نیز به تبع تکثر مشرب ها و علایق یاد شده متنوع است. اما برغم این پیشینه و غنای عرفانی، هنوز پژوهش توصیفی و تحلیلی جامعی درباره آن انجام نگرفته است. هدف این نوشتار ارائه تصویری جامع، گویا و تحلیلی و در عین حال اجمالی در حد یک مقاله از پدیده عرفان در ایران است. معرفی تنوع گرایش ها و فعالیت های عرفانی در ایران، هم عرفان پژوهان را از ابعاد و زوایای مختلف این پدیده آگاه می کند تا حوزه پژوهشی مورد علاقه خود را با آگاهی انتخاب کنند، و هم می تواند برای شیفتگان سلوک این طریق اگر نه چراغی دستکم شمعی روشنگر باشد. خوب حقیقتش این است که ما به هوای ی نیامده بودیم که با نبودش بی هوا بمانیم ! از این به بعد زندگی و روابطم را محدود می کنم ! می خواهم خودخواه باشم! خودم را بخواهم مادر و پدر و مینا و حجت را فقط... ما مسئول امدن و ماندن ی نیستیم و هر خودش راه زندگی اش را انتخاب می کند تجربه های تلخم ثابت کرده هر چه بیشتر به آدمها دل ببندی و بیشتر دوستشان داشته. اقتصاد تولید محور: راه رشد اقتصادی


نویسنده: هادی حق شناس*

بدترین وضعیتی که اقتصاد ایران در آینده نزدیک می تواند درگیر آن شود، استمرار وضعیت فعلی، یعنی ادامه تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران است. در نتیجه چنین اتفاقی فروش نفت ایران در سطح یک میلیون بشکه باقی می ماند و فرآورده های پتروشیمی و وضعیت بانکی کشور تغییری . آینده ایران در دست روشنفکران است؟ تالیف و گرد آوری : نوید قائدی بخش چهارم 94.11.06 یکی از مسایل مهم و اساسی روشنفکران ایرانی این دوره شیدن درباره ایران، هویت و تمدن ایرانی است . یک وظیفه است و باید هم همین گونه باشد که بررسی گردد جایگاه هستی شناسی ایران در جهان امروز چگونه است ، باید توسط روشنفکران تفکر گردد که در جهان امروز چگونه می توا. تیم ملی والیبال ایران مقابل آلمان تن به ش ت داد تا کارش برای رسیدن به نیمه نهایی مسابقات جهانی سخت شود.تیم ملی والیبال ایران که برای اولین بار در تاریخ موفق شده به جمع شش تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان راه یابد، در اولین دیدارش از مرحله سوم رقابتها برابر آلمان قرار گرفت و با نتیجه 3-0 ش ت خورد.با این باخت کار تیم ملی والیبال ایران برای صعود به نیمه نهایی بسیار سخت شد. توقف والیبال ایران پشت سد محکم ژرمن ها باید زجه زد از برای رودی که روزی سمبل وش و ابهت کهن سرزمین ایران بود باید گریست بحال چنین رود مظلومی که ناب دان برای نابو نقشه می کشند رودی که روزگاران گذشته دور ما را چون حلقه های زنجیر به امروزمان پیوند می داد رودی که روزی رودی بود ... تاریخ ما بود، شکوه ما بود و چون سایه همای سعادت بود بر این مزو بوم جون... اما اکنون رودی که دیگر نه شک. به بهانه دیدار حساس و تاریخی تیم ملی فوتبال ایران و بوسنی به معرفی این کشور پرداخته ایم . همه ک ن و نوجوانان و ایرانی ها این مرز بوم امشب یکصدا و همدل سرفرازی ایران را فریاد می زنندد.. بوسنی و هرزگوین کشوری کوچک در جنوب شرقی اروپا ست و پایتخت آن سارایوو هست .جمعیت این کشور 3،981،231 نفر می باشد .پس از فروپاشی یوگسلاوی اعلام استقلال کرد و جدا شد.در شبه جزیره بالکان قرار دارد.و تنها راه دسترسی این کشور به آبهای ازاد بندر نئوم می باشد.40 درصد مردم بوسنی مسلمان هستند.با کشورهای کرواسی صربستان و مونته نگرو مرز مشترک دارد. نگاهی به تاریخچه دیدارهای دو تیم در تاریخچه این دو تیم 5 بار به مصاف هم رفتند که در این 5 بار تیم ملی ایران نمایش قبول تری ارائه داده است .در سال 2001 دو بار هر به مصاف هم رفتند که در پایان هر دو دیدار ایران 6 بر صفر پیروز شد.در سال 2005 میلادی ایران در ماه فوریه با نتیجه 2 بر 1 دوباره پیروز شد.در ماه مه میلادی 2006 نیز تیم ایران با نتیجه 5 بر 2 پیروز میدان شده است.و در سال 2006 مه اوت ایران در کشور بوسنی 3 بر 2 موفق به ش ت این تیم شده است. امید است که نوار پیروزهای تاریخی ایران بر این تیم امشب نیز ادامه یابد و شاهد یک جشن ملی در کشور عزیزمان باشیم... انشالله ...
روز چهارشنبه مورخ 20 اسفند ماه 1393 مراسم نکوداشت بانوی کتابداری ایران سرکار خانم نوش آفرین انصاری از ساعت 16 الی 19 در کتابخانه ملی برگزار می شود. نوش آفرین انصاری بسیاری از ان به نام حاضر کتابداری ایران و نیز دیگر کتابداران است. ی که در کنار بزرگانی همانند سرکار خانم پوری سلطانی، عباس حری، فتاحی، و... حق بزرگی بر گردن کتابداری ایران دارد. ی که تجسم تاریخ کتابداری ایران است. ی شیرین سخن و نکته بین . ی که در هنگام گفتگو سراپا گوش است و صبور تا مخاطبش انتقال پیام را بی تکلف بیان کند. عشق به کتاب و ادبیات ک ن وی را در عضویت شواری کتاب کودک می توان لمس کرد. یقین شرکت در این مراسم ادای دینی به بزرگان این رشته و احترام به خود است. علی حضوری/ رو مه ابتکار پنج تجارت در دنیا وجود دارد که ارزش آن ها به چند صد میلیارد دلار در سال می رسد. این پنج تجارت عبارت اند از اسلحه، دارو، ، ات الکلی و مواد دخانی. شاید به همین دلیل باشد که برخی برای تسخیر بازار سیگار سر و دست می شکنند. به راستی لقب بازار گرگ ها برازنده بازار دخانیات است. بازاری که فعالان آن همیشه با چشمان باز می خو. مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی ایران با بیان اینکه تجارت زمینی میان ایران و افغانستان ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دالر در سال است، گفت : با امضای موافقتنامه تاسیس راهگذر حمل و نقل بین المللی و ترانزیت ایران، افغانستان و هند این رقم افزایش می یابد. فروش ایزوگام شرق دلیجان در اصفهان نمایندگی فروش ایزوگام شرق دلیجان و برندهای معتبر و پر فروش ایزوگام دلیجان دارای استانداردهای ملی ایران و نشان iso 9001-2008 و ضمانت پنج ساله بیمه ایران در اصفهان و سراسر کشور افتتاح شد کافیست با ما تماس حاصل فرمایید. مدیر فروش::اسماعیلی شماره تماس::1009 366 0918
تقسیم بندی ایزوگام بر اساس نوع لایه های به کا. وم ایجاد یک نقشه راه و ترسیم مسیر پیش روی صنعت پرداخت الکترونیک در کشور به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع ملی و اتخاذ استراتژی های جامع و مناسب در این خصوص ما را برآن می دارد تا با بررسی تجارب سایر کشورها در این عرصه و بومی سازی آن با شرایط خاص کشور، استراتژی های صنعت پرداخت الکترونیک و شبکه بانکی کشور را تصحیح و همچنین برای جلوگیری. شرق و جنوب شرقی ایران این بخش از ایران برخلاف مناطقی که تاکنون بررسی شد (البرز و زاگرس) دارای رشته کوه های متعدد و جداگانه ای است که تقریباً کم ارتفاع تر هستند و در محاصره اراضی مسطح دشتی قرار دارند. گسترۀ این محدوده از شمال شرقی ایران یعنی رودخانۀ اترک در مرز ایران و ترکمنستان شروع و تا جنوب سیستان امتداد می یابد و دارای نواحی متنوع. رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به اینکه همکاری های خوبی میان ایران و عراق در برگزاری مراسم اربعین وجود دارد، گفت: تامین امنیت زائران ایران برای ما اهمیت زیادی دارد. «مصطفی اعلایی» سفیر ایران در ونزوئلا امروز (شنبه) پیش بینی کرد که روابطی که بین دو کشور وجود دارد با پیروزی « » در انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت بیشتر خواهد شد. در ساعت 21:42 روز یکشنبه مورخ 6 مهرماه 93 روی سایت مرکز آمار ایران ابزار جمعیت شمار این مرکز عدد 77.777.777 را نشان داد؛ 8 تا 7 که نشان می دهد این تعداد نفوس در کشور ایران زندگی می کنند. طبق آ ین آمار مربوط به جمعیت ایران بر اساس سرشماری سال 1390 از کل جمعیت بیش از 75 میلیون نفری، 5/31 درصد را جوانان 15 تا 29 سال تشکیل می دهند؛ جمعیتی که به سرعت به سمت پ. بخـوان دعای فرج را دعــــــــــا اثر دارد دعا کبوتر عشق است و بال و پر دارد بخوان دعـــــای فرج را و عــــــافیت بطلب که روزگار بسی فتنه زیر ســـر دارد
بخوان دعای فرج را ولی به قلب صبور که صبر میوه ی شیرینتر از ظفر دارد
بخوان دعای فرج را که بـا ش ته دلان نسیم لطف خــــدا انس بیشتر دارد
بخوان دعای فرج را و نــــــا امید مبا. میدانید گربه قادر نیست مزه شیرین را تشخیص. آیا میدانید یک گرم سم مار کبری می تواند ۱۵۰ نفر را بکشد. آیا میدانید لاما شتر بدون کوهانی است که به هنگام عصبانیت بر صورت طرف مقابل تف می اندازد. آیا میدانید قلب گنجشک ۱۰۰ بار در دقیقه می تپد. گنجشک ها روی زمین می پرند. آیا میدانید یک موش کور ۱۴ سانتی می تواند در یک شب تونلی به طول ۹۱/۴ متر حفر . تیم ملی فوتبال ایران قبل از جام ملت های آسیا با کره جنوبی دیدار دوستانه برگزار می کند. جام ملت های آسیا بهمن ماه امسال به میزبانی استرالیا برگزار خواهد شد. تیم ملی فوتبال ایران هم برای آمادگی بیشتر در این رقابت ها در نظر دارد با درخواست کارلوس کی روش سرمربی ایران دیدار دوستانه ای با کره جنوبی برگزار کند.

کفاشیان امروز در گفت وگویی اعلام کرد برگزاری این دیدار دوستانه پیش از جام ملت های آسیا قطعی است.
برنامه تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله نخست کاپ آسیا مشخص شد که بسکتبالیست ها در نخستین گام به مصاف ژاپن می روند. کنفدراسیون بسکتبال آسیا برنامه رقابت های کاپ آسیا را اعلام کرد که تیم ملی ایران در نخستین دیدار خود باید به مصاف ژاپن برود تا فینال دوره گذشته در نخستین روز تکرار شود. ایران در فینال دوره گذشته این مسابقات که در توکیو برگزار شد برابر ژاپن به پیروزی رسید و قهرمان شد.

دومین حریف ایران چین میزبان رقابت ها است. پس از آن بسکتبالیست ها به ترتیب با اندونزی و هند رقابت خواهند کرد. ایران قبل از دیدار با هند استراحت می کند.

به گزارش ایسنا، برنامه کامل تیم ملی در کاپ آسیا به شرح زیر است:

بیستم تیر:

ایران – ژاپن (ساعت 9 صبح به وقت ایران)

بیست و یکم تیر:

ایران – چین (ساعت 16 به وقت ایران)

بیست و دوم تیر:

ایران – اندونزی (ساعت 13:45 به وقت ایران)

بیست و سوم تیر:

ایران استراحت دارد

بیست و چهارم تیر:

ایران – هند (ساعت 9 صبح به وقت ایران)

چهار تیم نخست دو گروه در مرحله دوم به صورت و حذفی با هم رقابت می کنند.

پنجمین دوره از رقابت های کاپ آسیا از بیستم تیر در ووهان چین برگزار می شود. سرمایه گذاری به معنای به تعویق انداختن مصرف فعلی برای به دست آوردن منافع بیشتر در آینده است.در حقیقت سرمایه گذار به امید به دست آوردن سود بیشتر در آینده از ارزش های کنونی چشم پوشی می کند. برای سرمایه گذاری سه روش مستقیم,غیر مستقیم و نیمه مستقیم وجود دارد ادامه مطلب چهار فروند هواپیمای کوچک از نوع atr در ایران فرود آمدند تا تعداد هواپیماهای جدید ی بیشتر شود. این البته پایان کار نیست و باید در ماه ها و سال های بعد شاهد حضور هواپیماهای بیشتر و لو تری در کشور باشیم. قوانین و مقررات legalframework_main.jpgبراساس قانون پولی و بانکی کشور، بانک مرکزی ایران بعنوان تنظیم کننده نظام پولی و اعتباری کشور، موظف به تنظیم مقررات مربوط به صدور و ورود ارز و پول رایج ایران و معاملات ارزی و تعهد و یا تضمین پرداخت های ارزی با تصویب شورای پول و اعتبار، مقررات مربوط به معاملات طلا با تصویب هیأت ان، تعیین کننده مقررات برای موسسات اعتباری غیربانکی و کلیه مقررات، مصوبات یا بخشنامه های ناظر بر نظام پولی و اعتباری کشور است. در یک نگاه قوانین مرجع شامل کلیه قوانین پولی و بانکی مانند قانون پولی و بانکی کشور، قانون عملیات بانکی بدون ربا (بهره) ، لایحه قانونی اداره اموربانک ها ، قانون اجازه تاسیس بانک های غیر تی ، قانون تنظیم بازارغیرمتشکل پولی بیشتر... بخشنامه ها شامل کلیه بخشنامه های صادره از سوی بانک مرکزی در زمینه های مختلف بیشتر... منبع: بانک مرکزی ایران کری به ت ترامپ هشدار داده باید پیامدهای تحریم های بیشتر علیه ایران و تقابل بدون گفت و گو با این کشور را در نظر بگیرد و در عین حال تاکید کرده ت ایالات متحده ابزارهای زیادی برای اعمال فشار علیه ایران دارد. رقابت های گروه سطح یک لیگ جهانی والیبال با حضور هشت تیم در دو گروه a (ایران، ایتالیا، برزیل و لهستان) و گروه b (بلغارستان، ایالات متحده، روسیه و صربستان) به مدت 45 روز پیگیری خواهد شد.

این رقابت ها با دیدار دو تیم برزیل و ایتالیا در آغاز و با بازی صربستان و ایالات متحده به پایان خواهد رسید که در مجموع 48 بازی در دور بین قاره ای انجام خواهد شد.

نخستین بازی تیم ملی والیبال ایران روز ، نهم دادماه با تیم ملی والیبال ایتالیا در شهر تریستای این ایتالیا است و آ ین بازی ملی پوشان ایران در دور مقدماتی روز یکشنبه 14 تیرماه برابر ملی پوشان لهستان خواهد بود.

بر اساس اعلام دپارتمان لیگ جهانی fivb برنامه کامل مرحله بین قاره ای لیگ جهانی والیبال به شرح زیر است:

(اسامی تیم های میزبان ابتدا آماده و زمان بازی ها نیز به وقت محلی شهر میزبان است)

دور رفت، هفته اول:

1- دوم دادماه: برزیل – ایتالیا، ساعت 14:35

2- شنبه سوم دادماه: برزیل – ایتالیا، ساعت 10

3- دوم دادماه: بلغارستان – ایالات متحده، ساعت 20

4- شنبه سوم دادماه: بلغارستان – ایالات متحده، ساعت 20

هفته دوم:

5- پنج شنبه 8 دادماه: برزیل – لهستان، ساعت 14:35

6- نهم دادماه: برزیل – لهستان، ساعت 14:35

7- نهم دادماه: صربستان – روسیه، ساعت 20

8- نهم دادماه: ایتالیا – ایران، ساعت 20

9- یکشنبه 11 دادماه: ایتالیا – ایران، ساعت 19

10- یکشنبه 11 دادماه: صربستان – روسیه ، ساعت 20

هفته سوم:

11- 16 دادماه: برزیل – ایران، ساعت 9:50

12- 16 دادماه: ایتالیا – لهستان، ساعت 20

13- 16 دادماه: ایالات متحده – روسیه، ساعت 19

14- شنبه 17 دادماه: برزیل – ایران، ساعت 9:50

15- شنبه 17 دادماه: بلغارستان – صربستان ، ساعت 20

16- شنبه 17 دادماه: ایالات متحده – روسیه، ساعت 19

17- یکشنبه 18 دادماه: بلغارستان – صربستان، ساعت 20

18- یکشنبه 18 دادماه: ایتالیا – لهستان، ساعت 20

هفته چهارم:

19- 23 دادماه: ایران – برزیل، ساعت 21

20- 23 دادماه: ایالات متحده – صربستان، ساعت 19

21- 23 دادماه: لهستان – ایتالیا، ساعت 19:30

22- شنبه 24 دادماه: روسیه – بلغارستان، ساعت 18

23- شنبه 24 دادماه: ایالات متحده – صربستان ، ساعت 19

24- یکشنبه 25 دادماه: روسیه – بلغارستان، ساعت 18

25- یکشنبه 25 دادماه: ایران – برزیل ، ساعت 21

26- یکشنبه 25 دادماه: لهستان – ایتالیا، ساعت 19:30

دور برگشت، هفته پنجم:

27- 30 دادماه: روسیه – صربستان، ساعت 18

28- 30 دادماه: ایران – ایتالیا، ساعت 21

29- 30 دادماه: لهستان – برزیل، ساعت 19:30

30- 30 دادماه: ایالات متحده – بلغارستان، ساعت 19

31- شنبه 31 دادماه: روسیه – صربستان، ساعت 18

32- شنبه 31 دادماه: ایالات متحده – بلغارستان، ساعت 19

33- یکشنبه یکم تیرماه: ایران – ایتالیا، ساعت 21

34- یکشنبه یکم تیرماه: لهستان – برزیل، ساعت 19:30

هفتم ششم:

35- ششم تیرماه: روسیه – ایالات متحده، ساعت 18

36- ششم تیرماه: ایران – لهستان، ساعت 21

37- ششم تیرماه: صربستان – بلغارستان، ساعت 20

38- شنبه هفتم تیرماه: روسیه – ایالات متحده، ساعت 18

39- یکشنبه هشتم تیرماه: ایران – لهستان، ساعت 21

40- یکشنبه هشتم تیرماه: صربستان – بلغارستان، ساعت 20

هفتم هفتم:

41- پنج شنبه 12 تیرماه: ایتالیا – برزیل، ساعت 20

42- 13 تیرماه: صربستان – ایالات متحده، ساعت 20

43- 13 تیرماه: لهستان – ایران، ساعت 20:15

44- شنبه 14 تیرماه: بلغارستان – روسیه، ساعت 20

45- شنبه 14 تیرماه: لهستان – ایران، ساعت 20:15

46- یکشنبه 15 تیرماه: ایتالیا – برزیل، ساعت 17

47- یکشنبه 15 تیرماه: بلغارستان – روسیه، ساعت 20

48- یکشنبه 15 تیرماه: صربستان – ایالات متحده، ساعت 20 چهار شنبه25تیرما:ایران -روسیه 20:00 پنجشنبه26تیرماه:روسیه -بریزیل20:00 27تیرماه :ایران برزیل20:00

مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2014 از چهارشنبه 25 تیرماه با حضور شش تیم ( چهار تیم برتر گروه های اول و دوم، ایتالیا (میزبان) و تیم برتر دسته دوم لیگ جهانی) در شهر فلورانس ایتالیا آغاز خواهد شد که به مدت پنج روز ادامه دارد. بر اساس آمارهای موسسه تحقیقات صنعتی سدیگاز، ایران نخواهد توانست به اندازه ای که قصد دارد گاز صادر کند، زیرا مردم این کشور بخش عمده ای از تولید گاز بیشتر را خود مصرف خواهند کرد. یشنهاد می کنیم برای کمک به ثبات روابط مقدس شویی به خاطر داشته باشید:
- از توجه و احترام به والدین همسر دریغ ننمایید. هر چه شما بیشتر به آن ها محبت کنید آن ها به فرزند خود و عروس خود بیشتر علاقمند و زندگى با آن ها و کنار آن ها دلپذیرتر می گردد.

- توجه به مطالعه و اختصاص ساعاتى از روز به مطالعه به زندگى شما یک انضباط علمى و ارزشى م.