بارش سنگین برف در اردبیل زندگی مردم را مختل کرد

به نقل از خبرگزاریها در مورد بارش سنگین برف در اردبیل زندگی مردم را مختل کرد : همشهری آنلاین: ورود ریزگردها به مناطق جنوبی ترکیه که در سال های اخیر به پدیده ای عادی تبدیل شده، از روز زندگی روزمره مردم استان کیلیس در جنوب این کشور را مختل کرده است. بارش باران مرگبار در تایوان زندگی هزاران نفر را در نقاط مختلف این جزیره مختل کرد و تاکنون 2 کشته و سه ناپدید برجا گذاشته است. بارش باران در هفدهمین روز از تابستان شگفتی مسافران و مردم استان اردبیل را برانگیخت. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: در حال حاضر بارش برف برخی مناطق استان اردبیل را سفیدپوش کرده و بیشترین بارش برف مربوط به شهرستان مشگین شهر با ۱۰ سانتیمتر بارش گزارش شده است. صبح امروز بارش سنگین برف،منطقه سقز در استان کردستان را فراگرفت. دادستان کل کشور گفت: زندگی در خوزستان مختل شده چرا که محیط‎زیست آسیب دیده و این بلا تنها دامن مردم خوزستان را نگرفته است. با وجود بارش سنگین برف در بعضی از ای غربی و شمال غربی کشور، اکثر فرودگاه ها فعالیت عادی خود را ادامه می دهند. امروز 8 بهمن، ای غربی کشور شاهد بارش سنگین برف بود و مردم به دامان طبیعت رفتند. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: هم اکنون بارش برف بیشتر نقاط استان اردبیل را در بر گرفته است و براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی بارش برف در این استان به ۱۰ سانتیمتر خواهد رسید. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش اولین برف پاییزی در اردبیل و همچنین ترافیک نیمه سنگین در آزادراه تهران ـ کرج خبر داد. گزارش تصویری خبر آنلاین از بارش سنگین برف در همدان و شادی مردم این شهر صبح امروز دوشنبه چهاردهمین روز از بهار برخی از نقاط کشور از جمله اردبیل شاهد بارش برف بود. صبح امروز دوشنبه چهاردهمین روز از بهار برخی از نقاط کشور از جمله اردبیل شاهد بارش برف بود. بارش بیش از دومتر برف در محور فیروزآباد - مشکول در استان اردبیل شهردار اردبیل گفت: با بارش برف سنگین پاییزی، نیروهای خدماتی شهرداری اردبیل اقدام به برفروبی معابر سطح شهر د. بارش برف سنگین که از روز گذشته در همدان آغاز و همچنان نیز ادامه دارد نیز مانع حضور مردم شهر دارالمجاهدین همدان در سی وهشتمین سال پیروزی انقلاب ی ایران نشد. در سومین روز از بارش های زمستانی در غرب کشور، شهر سنندج نیز از این نعمت بی نصیب نماند و بارش برف موجب شادمانی مردم شد. شهردار اردبیل گفت: عمده ترین درخواست مردم اردبیل هنگام بارش برف نمکپاشی معابر است و این نیز به اصلاح فرهنگی نیاز دارد. بارش برف و برودت هوا مدارس نوبت عصر اردبیل را تعطیل کرد. به دلیل برودت هوا و بارش سنگین برف، کلیه کلاس های آزاد ی برخی شهرستان های اردبیل تعطیل اعلام شد. تماشا کنید: کیوتو زیر بارش سنگین برف
کشور ژاپن در سال جاری میلادی شاهد سرمای شدید و البته بارش سنگین برف بوده که نمایشی دلفریبی از مناظر زیبای شهر کیوتو را رقم زده است. ایرنا نوشت:با اینکه سازمان هواشناسی از چند روز گذشته تاکنون بارها در خصوص بارش برف و باران و پیامدهای آن هشدار داد لیکن شهروندان کلانشهر کرج صبح امروزدوشنبه با بارش برف سنگین شاهد اختلال در رفت وآمد خودروها و سرگردانی مردم درخیابان های برفی و سرد شدند. اردبیل – در ششمین روز از اردیبهشت ماه بارش باران در مناطق مرکزی و جنوبی و بارش برف در مناطق کوهستانی و محورهای مواصلاتی آغاز شده است. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با تداوم فعالیت سامانه بارشی از ب بارش برف و باران مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل را فرا گرفته است. بارش های بهار و بحران آب

بهلول علیجانی- مدیر قطب علمی تحلیل فضایی مخاطرات محیطی :
بهار سال 1395 با بارش های فراوان خود قسمت اعظم سرزمین خشکیده میهن مان را سیراب کرد. هم از نظر فرهنگ ملی و هم از نظر آمار هواشناسی، بیشتر بارش سالانه ایران در فصل بهار، در اردیبهشت اتفاق می افتد و به بارش های نیسان، یعنی اردیبهشت، معروف است. اما . بعد از بارش بارندگی شدید در استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه، بارش تگرگ امروز مردم ارومیه را دوباره غافلگیر کرد. مردم ملایر با اشاره به مشکلات به وجود آمده در زیرساخت های ملایر به دنبال بارش های اخیر گفت: ۳۰۰ هزار نفر در ملایر بدون آب و برق زندگی می گذرانند. بارش سنگین برف در همچون سال های پیشین با دشواری هایی همراه شده است. در تابناک می بینید. بارش شدید برف و سرما اغلب مناطق استان اردبیل را سفیدپوش کرد. بارش سنگین برف در مناطق مرتفع استان البرز که از شامگاه پنجشنبه آغاز شده است، همچنان ادامه دارد. تهران همزمان با پنجمین روز از ماه بهمن 1395 با بارش برف سفیدپوش شد. بارش برف در تهران منطقه عشایری «سرکوه شنبه» صبح پانزدهم بهمن سفید پوش شد تا اولین برف تاریخ خود را تجربه کند. «سرکوه شنبه» تا خلیج فارس کمتر از 20 کیلومتر فاصله دارد و از آب و هوای گرم نیمه مرطوب برخوردار است. بارش نزولات جوی در این منطقه همیشه به صورت باران بوده و تا کنون این منطقه بارش برف را تجربه نکرده است. مردم شهرستان پارسیان و شهرستان های همجوار. رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان با اشاره به بارش برف گفت : به علت بارش سنگین برف راه 17 روستا نیز مسدود شده است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در اکثر محورهای استان اردبیل، مازندران(محور هراز ـ چالوس)، آذربایجان شرقی و اصفهان خبر داد. برف پاییزی سلماس را سفیدپوش کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از سلماس، بارش برف پاییزی که از ساعات اولیه صبح امروز در این شهرستان آغاز شده مردم این شهرستان را غافلگیر کرده است. بارش تند باران و در برخی مواقع بارش برف سبب آبگرفتگی معابر این شهرستان شد. با سرد شدن هوا در این شهرستان مردم به استفاده از لوازم گرمایشی روی آورده اند. قبلا ادار.
آسمانی تمام ابری و بارش برف و باران در بسیاری از شهرستان های استان اردبیل، در سیزدهمین روز از بهارو…
دعا و استغفار خالصانه مردم جنوب برای طلب بارش باران


حجت‌ال سید نبی مشهر، چند روزی است که در تمام منابر و سخنرانی‌های خود از کمبود باران و وم استغفار و دعا برای بارش باران تاکید می‌کند.

وی پیشنهاد داده بود که مردم سه روز متوالی روزه بگیرند و در روز چهارم با هم و به صورت دسته جمعی دعا برای بارش باران را کنند.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش برف در ارتفاعات اردبیل، گیلان، مازندران خبر داد.