بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی

به نقل از خبرگزاریها در مورد بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی : رئیس آزاد ی واحد تربت حیدریه گفت: رشته های ی تخصصی زبان و ادبیات فارسی و فقه و حقوق ی در این راه اندازی شد. محمدعلی علیزاده در این خصوص گفت: رشته های ی تخصصی زبان و ادبیات فارسی و فقه و حقوق ی از نیمسال اول سال تحصیلی 94-93 در این واحد دایر شده است و در تکمیل ظرفیت مهر 93 دانشجو می پذیرد؛ علاوه بر رشته های ی تخصصی زبان و ادبیات فارسی و فقه و حقوق ی، در مقطع کارشناسی ارشد نیز مجوز راه اندازی رشته تاریخ ایران ی، برنامه ریزی درسی و مترجمی زبان انگلیسی صادر شده است که در تکمیل ظرفیت مهر دانشجو جذب می کنیم. نمونه سوال امتحان نهایی درس : ادبیات فارسی (3) رشته : علوم انسانی سال سوم متوسطه نمونه سوال امتحان نهایی درس : ادبیات فارسی (3) رشته : علوم انسانی سال سوم متوسطه / داد ماه / سال 1390 الف) معنی و مفهوم شعر و نثر (6نمره) معنی و مفهوم بیت ها و عبارت های زیر را به نثر روان بنویسید . 1. بعضی از این اقمشه به خانه برد . بعضی از این پارچه ها را به خانه ببرد.


رشته آموزش زبان و ادبیات فارسی از زیرمجموعه های کنکور انسانی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته آموزش زبان و ادبیات فارسی در های  تی روزانه صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته آموزش زبان و ادبیات فارسی ، ظرفیت . فهرست دانش آموزان داوطلب تعیین رشته مجدد دبیرستان خوارزمی داد و تیر ماه 1393 ردیف نام و نام خانوادگی رشته احرازی رشته متقاضی ملاحظات 1 ناصر چنارلی کاردانش علوم انسانی ادبیات یا زبان فارسی (1) 2 حسین حقی کاردانش علوم انسانی ادبیات یا زبان فارسی (1) 3 سالار صفرزاده کاردانش علوم انسانی ادبیات یا زبان فارسی (1) 4 امید محمدی تجربی- معارف کار- ف. اختصاصی از نیک فایل سوالات کنکور سراسری کارشناسی ارشد به ی رشته زبان و ادبیات فارسی به همراه پاسخ (5 سال ) با و پر سرعت .
سوالات کنکور سراسری کارشناسی ارشد به ی رشته زبان و ادبیات فارسی به همراه پاسخ (5 سال )
 سوالات کنکور سراسری کارشناسی ارشد به ی رشته زبان و ادبیات فارسی به همراه پاسخ (5 سال ) این فایل سوالات در قالب 5 pdf بوده و  شامل 5  نمونه سوال کنکور (دفترچه سوالات) کنکور سراسری کارشناسی ارشد به ی رشته زبان و ادبیات فارسی که هر نمونه مربوط به یک سال از سال 1392 تا سال 1396 همراه با پاسخنامه  این سوالات میباشد که به صورت یک مجموعه گردآوری شده است .
با
سوالات کنکور سراسری کارشناسی ارشد به ی رشته زبان و ادبیات فارسی به همراه پاسخ (5 سال )
بررسی آینده شغلی و معرفی رشته زبان و ادبیات فارسیبازار کار رشته زبان و ادبیات فارسیبازار-کار-رشته-زبان-و-ادبيات-فارسي.jpg 400w, http://sabztadris.ir/wp-content/uploads/2017/08/بازار-کار-رشته-زبان-و-ادبيات-فارسي-300x169.jpg 300w" sizes="(max-width: 400px) 100vw, 400px" style="vertical-align: middle; padding: 0px; margin: 0px; outline: none; -style: none; border: 0px none; max-width: 100%; height: auto;" />بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسیبرای ب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته زبان و ادبیات فارسی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647 رشته ی زبان و ادبیات فارسی در گروه آزمایشی علوم انسانی بسیاری از داوطلبان کنکور را به سمت دانشکده های خود می کشاند. رشته ادبیات رشته ای جذاب است که تنها آن دسته از افرادی که اشتیاق تحصیل در آن را دارند می توانند موفق شوند زیرا که این رشته همت بلندی را طلبیده و دانشجویان پویا را به سمت موفقیت سوق می دهد. اگر شما از آن دست افرادی هستید که می خواهید به قلب زبان مادریتان نفوذ کرده و آن را حفظ و گسترش دهید و همچنین به ادبیات کلاسیک و نو علاقه مندید می توانید این رشته را انتخاب نموده و با عشق در آن تحصیل نمایید. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] همشهری آنلاین: های ای شین جیانگ چین زبان های فارسی و اردو را به رشته های تدریسی شان اضافه می کنند. رشته هنرهای سنتی رشته سینما رشته گرافیک رشته راهنمای موزه ها رشته موزه داری رشته تولید سیما رشته طراحی صنعتی رشته نمایش رشته نقاشی رشته عکاسی رشته معماری رشته نوازندگی ساز ایرانی رشته نوازندگی ساز جهانی رشته صنایع دستی رشته مجسمه سازی رشته کارشناسی فرش رشته هنرهای تجسمی رشته چاپ رشته طراحی پارچه ولباس رشته های علوم انسانی رشته . چهارشنبه 6/3/94 ادبیات فارسی(3){عمومی ؛ تخصصی} تجربی - ریاضی ؛ انسانی و معارف -ساعت 8 دوسنبه 18/3/94 زبان فارسی(3){عمومی ؛ تخصصی} تجربی - ریاضی ؛ انسانی و معارف- ساعت 8 چهارسنبه 20/10/94 آرایه های ادبی سوم انسانی - ساعت 8 ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ پنج شنبه 7/3/94 زبان .


رشته زبان و ادبیات فرانسه از زیرمجموعه های کنکور زبان در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته زبان و ادبیات فرانسه در های  تی روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) صورت می گیرد . البته در رشته زبان و ادبیات فرانسه آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . . عنوان کتاب : کهن واژه های گویش دزفولی در زبان عربی . مؤلف : احمد لطیف پور . سال چاپ : 1380 . انتشارات : دارالمؤمنین . تیراژ : 1500 نسخه . تعداد صفحات : 125 صفحه . قیمت : 12000 ریال چکیده : این کتاب که در دو فصل به شرح زیر توسط مؤلف کتاب تدوین شده ، از کتب تخصصی و مرجع زبان و ادبیات فارسی و ادبیات عرب است . پیشگفتار ، زبان و منشأ آن ، زبان فارسی ، خط فارسی ، گویش دزفولی و تاریخچة آن ، فرایند وام گیری [ در واژه ها ] ، علل و انگیزه های تبادل فرهنگ ها، نفوذ زبان فارسی در عربی ، واژه های معرّب ، تاریخ ورود واژه های فارسی در زبان عربی ، چگونگی شکل گیری واژه های معرّب ، راه شناخت واژه های اصیل عربی ، تغییرات در حروف صامت معرّبات ، واژه های فارسی در قرآن مجید ، تأثیر فرهنگ فارسی در نظم و نثر عربی ، پیشگامان این راه . فصل دوم : در این فصل گزیده ای از واژه های گویش دزفولی که در فرهنگ های معتبر عربی و فارسی کاربرد بیشتری دارند با توضیحات و شواهد کافی مناسب درج شده است . پاو وینت مرجع شناسی و روش تحقیق -رشته زبان و ادبیات فارسی پاو وینت مرجع شناسی و روش تحقیق رشته زبان و ادبیات فارسی دسته بندی تاریخ و ادبیات فرمت فایل ppt حجم فایل 44 کیلو بایت تعداد صفحات فایل 209 دریافت فایل پاو وینت مرجع شناسی و روش تحقیق -رشته زبان و ادبیات فارسی فروشنده فایل کد کاربری 4674 تمام فایل ها پاو وینت مرجع شناسی و روش تحقیق -رشته زبان و ادبیات فارسی مقدمه: مرجع شناسی نه هنر است و نه علم، بلکه وسیله ای است در شناخت سوابق موضوع و چگونگی رسیدن به سوابق موضوع. نه روش خاصی دارد، نه قواعد طبقه بندی شده ای، اما به مرجع شناسی نیاز دارد. در هنگام مطالعه به اشکالات عام (معنی واژه، نام خاص شخص یا مکان، اصطلاح ادبی، فلسفی) یا موضوعات خاص (سبک، وزن، صنایع لفظی و بدیهی ...) روبرو می شویم، که این مشکلات با مراجعه به افراد متخصص و کتاب های مرجع حل می شود. پاو وینت مرجع شناسی و روش تحقیق رشته زبان و ادبیات فارسیمرجع شناسی و روش تحقیق رشته زبان و ادبیات فارسی

با تلاش و همّت عزیزان نرم افزارچند رسانه ای این گروه شامل : الف)- power point دروس1- آرایه های ادبی 2- عروض و قافیه 3- زبان فارسی( 2 ) 4-ادبیّات فارسی 3 عمومی ب)- نمونه سوال ج)- بودجه بندی سالانه و طرح درس مجموع دروس زبان و ادبیّات فارسی د)- کتاب و مقاله ه)- نرم افزار جامع ساغر و)- و سرگرمی ز)- گالری ع در یک dvd ارائه گردید . همکاران گرامی در صورت تمای.


رشته زبان و ادبیات انگلیسی از زیرمجموعه های کنکور زبان در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در های  تی روزانه ، نوبت دوم (شبانه ) ، پیام نور  و غیرانتفاعی صورت می گیرد . البته در رشته زبان و ادبیات انگلیسی.


رشته زبان و ادبیات عربی از زیرمجموعه های کنکور تجربی در انتخاب رشته کنکور سراسری است . طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ، پذیرش در رشته زبان و ادبیات عربی در های  تی غیرانتفاعی صورت می گیرد . البته در رشته زبان و ادبیات عربی آزاد ی هم پذیرش دانشجو دارد . در این مقاله می خواهیم علاوه .


رشته زبان و ادبیات اسپانیایی از زیرمجموعه های کنکور زبان در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته زبان و ادبیات اسپانیایی در های  تی روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته زبان و ادبیات اسپانیای. کارشناس دوره دوم متوسطه اداره آموزش وپرورش زاده درکانال تلگرامی دورهمی معلمان چنین اظهارداشت: ضمن قدردانی از زحمات مدیران ،معاونین ،مشاورین وبویژه دبیران زحمتکش ودلسوز،افتخارات آموزشی منطقه زاده در امتحانات نهایی دادماه 95-94به شرح ذیل اعلام می گردد. .1رتبه اول استان در میانگین کل امتحانات نهایی سه رشته تجربی،انسانی وریاضی فیزی. تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی3،2،1،پیش ی و
تدریس خصوصی ادبیات وزبان فارسی اول دبیرستان تدریس خصوصی ادبیات و زبان تدریس خصوصی ادبیات وزبان فارسی دوم دبیرستان تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی2 تدریس خصوصی ادبیات وزبان فارسی سوم دبیرستان تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی3 تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی پیش ی1،2 تدریس خصوصی ادبیا.


رشته زبان و ادبیات ترکی استانبولی از زیرمجموعه های کنکور زبان در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته زبان و ادبیات ترکی استانبولی  در های  تی روزانه و نوبت دوم ( شبانه ) صورت می گیرد . در این مقاله می خواهیم علاوه بر معرفی رشته زبان و ادب. آنچه در خصوص وضعیت شغلی رشته های زبان های خارجی قابل بیان است به قرار زیر است: امکان تدریس این رشته ها در مراکز آموزشی تی و خصوصی بخشی از بازار کار این رشته ها را فراهم آورده است. کار مترجمی این رشته ها در صورتی که گرایش مترجمی را انتخاب کرده باشید موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می کند. وزارت امور خارجه به عنوان اصلی ترین مرکز جذب دا. پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین همایش رویکردهای میان رشته ای به آموزش و فراگیری زبان در سال ۱۳۹۱ و با درک نیاز به پوشش طیف علمی وسیع­تری، گروه زبان و ادبیات انگلیسی فردوسی مشهد بر آن است تا دومین همایش رویکردهای میان رشته ای به آموزش زبان، ادبیات و مطالعات ترجمه را برگزار نماید. این همایش در روزهای و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ مهر ۱۳۹۴ در دان. تدریس زبان و ادبیات فارسی ابت تا کنکور تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی3،2،1،پیش ی و
تدریس خصوصی ادبیات وزبان فارسی اول دبیرستان تدریس خصوصی ادبیات و زبان تدریس خصوصی ادبیات وزبان فارسی دوم دبیرستان تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی2 تدریس خصوصی ادبیات وزبان فارسی سوم دبیرستان تدریس خصوصی ادبیات و زبان فارسی3 تدریس خصوصی ادبیات .


رشته زبان و ادبیات عربی از زیرمجموعه های کنکور انسانی در انتخاب رشته کنکور سراسری است .طبق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ،  پذیرش در رشته زبان و ادبیات عربی در های  تیروزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، غیرانتفاعی و پیام نور  صورت می گیرد . البته در رشته زبان و ادبیات عربی آزاد ی هم پذی. نگار پاکدل : زبان شناسان اروپایی بیش از یکصدو سی سال پیش، درست هم زمان با ٢٦ شهریورماه،(برابر با زمان پادشاهی ناصرالدین شاه ١٧ سپتامبر ١٨٧٢) در پایان نشست سه روزه خود در شهر برلین پس از بررسی و کاوش چهار زبان را زبان های کلاسیک دانستند، که این ٤ زبان سانسکریت، یونانی، لاتین و فارسی بودند.
در این نشست، زبان های هند ـ اروپایی مورد بررسی قرار گرفته بود. این نشست، زبان فارسی را از نظر کلاسیک، دومین زبان (پس از زبان یونانی) گذاشت. زبان فارسی از لحاظ دیر پایی یک سده از لاتین و 12 سده از زبان انگلیسی جلوتر است. در همین نشست، زبان اوستایی شاخه ی بدون گوینده زبان فارسی، خوانده شد.
حال چه ویژگی هایی یک زبان را در ردیف زبان های کلاسیک جای می دهد:
نخست باستانی باشد.
دوم از دیدگاه ادبی و چامه سرایی بسیار توانگر باشد.
سوم در ازای بیش از هزار سال زندگی خود دگرگونی های اندکی در واژه های آن پدید آمده باشد.
البته هیچ زبانی در گذر زمان ازدگرگونی ها در امان نبوده است ولی هرچه این دگرگونی ها کمتر باشد، آن زبان کلاسیک تر است و پایداری بیشتری دارد. زبان ایرانیان اینک همان است که فردوسی و حافظ به آن(زبان) شعر گفته اند؛ همان واژه ها، عبارات و دستور زبان را دارد.
در نشست برلین، زبان شناسان پذیرفتند که ادبیات فارسی در قرون وسطی در صدر(پیشگاه) ادبیات دیگر ملت ها بوده و ایران در آن سده ها بیش از هر ملت دیگری سراینده، نویسنده و شمند (حکیم = فیلسوف) داشته است.
در نشست های سال های 1922 و 1936، جایگاه زبان فارسی (مرتبه دوم) در میان زبان های باستانی و کلاسیک هند و اروپایی بار دیگر تایید شد.
یاری نامه: تارنمای انوشیروان کیهانی زاده برگرفته از : امرداد نیوز
اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت در مورد آشنایی با علوم قرآنی رشته : زبان و ادبیات فارسی با و پر سرعت .
 پاو وینت در مورد آشنایی با علوم قرآنی رشته : زبان و ادبیات فارسی
 پاو وینت در مورد آشنایی با علوم قرآنی رشته : زبان و ادبیات فارسی پاو وینت در مورد آشنایی با علوم قرآنی  رشته : زبان و ادبیات فارسیفرمت فایل: پاو وینتتعداد اسلاید: 198    بخشی زا متنهدف کلی :

آشنایی دانشجویان ولو به اختصار نسبت به مفاهیم مختلفی که در فهم و تفسیر قرآن مجید به عنوان کتاب دینی مسلمانان لازم است و همچنین علومی که می توان به کمک آن به فهم بیشتر قرآن مجید پرداخت .
     هدفهای رفتاری : 
    آشنایی دانشجو با  :
     تعاریف مختلف در باب تأویل و تنزیل
     فرق و تنزیل
     علت تدریجی بودن نزول قرآن کریم   
با
پاو وینت در مورد آشنایی با علوم قرآنی رشته : زبان و ادبیات فارسی
روش های نوین و ابتکاری چه جایگاهی در تدریس زبان و ادبیات فارسی دارند ؟ - چه فاکتورهایی در بهره وری آموزشی این رشته موثر است؟ مقدمه امروزه با پیشرفت های شگرفی که در علم و تکنولوژی صورت گرفته است، هر مجموعه و سازمانی برای رسیدن به اه مشخص سازمانی و کاستن از عوامل باز دارنده برنامه های مشخص سازمانی و کاستن از عوامل باز دارنده برنامه ه. رئیس آزاد ی تربت حیدریه از جذب رشته های جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری و تحقیقات آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی پیوسته در این واحد ی خبر داد. محمدعلی علیزاده در این خصوص گفت: در مقطع تحصیلات تکمیلی با تصویب رشته های جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری با گرایش برنامه ریزی گردشگری و منطقه ای و تحقیقات آموزشی در 14 ماه گذشته، رشته های تحصیلات تکمیلی این واحد از 5 رشته به 11 رشته افزایش یافت.وی بیان کرد: علاوه بر رشته های جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری و تحقیقات آموزشی این واحد ی در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته های ی عمران (سازه)، ی برق ( قدرت )، ی کشاورزی (آبیاری و ز شی)، فقه و حقوق خصوصی، الهیات و معارف ی (فقه و مبانی حقوق ی)، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات فارسی (ادبیات مقاومت)، آموزش زبان انگلیسی، جغرافیای طبیعی ( اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی ) در مهر 1393 دانشجو می پذیرد با سلام و درود بودجه بندی کتاب های متوسطه دوم برای آکاهی و سهولت کار همکاران به شرح زیر است : پایه دهم : فارسی (1) : از درس 1 تا آ درس 9 / علوم و فنون ادبی : از درس 1 تا آ درس 9 نگارش (1) : از درس 1 تا آ درس 4 / فارسی و نگارس (1) : از درس 1 تا آ درس 8 پایه سوم و جهارم : زبان فارسی 3 عمومی : از درس 1 تا آ درس 12 زبان فارسی 3 انسانی : از درس 1 تا آ درس 14 ادبیات فارس. آموزش زبان عربی در ایران سابقه ای طولانی دارد؛ آثار مکتوب باقی مانده از دوره ی مادها تا انقراض حکومت ساسانی ثابت می کند که بین عرب ها و فارس ها، تبادل لغوی، علمی و فرهنگی در خلال به کارگیری خط های سامی در نوشتن زبان فارسی قدیمی وجود داشته است. ایرانی ها بعد از پذیرش ، به یادگیری و آموزش زبان عربی به فرزندان خود پرداختند؛ این موضوع ت. اسان شمالی - مورخ یکشنبه 1393/06/23 شماره انتشار18784 گروه ادب و هنر -لهجه ها و گویش های گوناگون رایج در اسان شمالی پیشینه و اص فرهنگ زبانی این استان محسوب می شوند. این گویش و لهجه ها در دل خود حجم گسترده ای از فرهنگ شفاهی را دارند که به منتقل شده اند. با ورود فناوری و گستردگی دامنه ارتباطات، بهره گیری از گویش ها کم رنگ شده است، در حالی که به اعتقاد و باور ان زبان و ادبیات فارسی، گویش ها نقش به سزایی در پویایی زبان دارند و ایجاد رشته ای با عنوان ادبیات عامیانه، تالیف کتاب و ایجاد کرسی های ادبیات عامه می تواند به حفظ آن ها کمک کند. تحصیلات عالی با بیان اینکه رشته های های کشور باید با در نظر گرفتن تقاضای بازار برنامه ریزی شود، خواهان بازنگری در رشته های ی شد. مژده کلهر (رو مه نگار در ترکیه): زبان فارسی در دوره ای طولانی زبان رسمی دربار سلاطین عثمانی بوده است. دیداری کوتاه و گذرا از موزه های ترکیه و حتی گذر از مناطق قدیمی و آثار تاریخی ای این کشور، که مملو از خط و زبان فارسی است، نشان می دهد که این زبان تا چه پایه در این کشور متداول بوده است. این موضوع را با رفعت یالچین بالاطه، فارغ حصیل ادبی. رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی بر حفظ زبان فارسی، به عنوان زبان ملی و وم اشاعه آن در مناطق دوزبانه، در عین حفظ فرهنگ و ادبیات اقوام ایران و پایبندی به اصل پانزدهم قانون اساسی تأکید کرد. همایش ملی«بررسی موضوعی کتاب های درسی زبان و ادبیات فارسی» (چالش ها و چشم اندازها)با احترام به اطلاع همکاران گرامی می رساند: نخستین همایش ملی«بررسی موضوعی کتاب های درسی زبان و ادبیات فارسی» متوسطه ی اول و دوم به همت اداره ی آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز و با همکاری معنوی برخی نهادهای علمی و ادبی دیگر از جمله اتحادیه ی انجمن های علمی - . مراسم رونمایی و معرفی کتاب «امین زبان و ادب فارسی» در نخسلتان سازمان هنری رسانه ای اوج و با حضور چهره های نام آشنای زبان و ادبیات فارسی برگزار شد. ساعت امتحان رشته تحصیلی روز و تاریخ امتحان ۸ صبح ریاضی فیزیک علوم تجربی ادبِیات وعلوم انسانی علوم و معارف ی شنبه 27/02/1393 قرآن و تعلیمات دینی (۳) دین و زندگی قبل ازج قرآن و تعلیمات دینی(۳) دین و زندگی قبل ازج قرآن و تعلیمات دینی (۳) دین و زندگی قبل ازج اصول عقاید(۲) دوشنبه ۲۹/2/1393 جبر و احتمال زمین شناسی آرایه های ادبی تفسیر و علوم قرآنی(۲) .
رشته زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته های مجموعه علوم انسانی در کنکور کارشناسی ارشد است . های روزانه ، شبانه ( نوبت دوم ) ، مجازی پیام نور ، مجازی ویژه شاغلین ، پیام نور ، پردیس های خودگردان و غیرانتفاعی و  آزاد اقدام به پذیرش دانشجو از طریق کنکور کارشناسی ارشد 96 از طر. همه ی ما فقط همین یک زندگی را داریم. بیاییدهمه چیز خود را به پای ان بریزیم. با عرض سلام تعریف رشته علوم انسانی رشته علوم انسانی یکی از رشته های تحصیلی می باشد که دانش اموزان بعداز سال تحصیلی اول دبیرستان باید یکی از ان ها را انتخاب کنند.
پس اگر به رشته های حسابداری، روان شناسی، ادبیات، مدیریت، فلسفه، جامعه شناسی، علوم و کلیه ی رشته های مربوط به علوم انسانی علاقه مندید و آینده ی شغلی تان را در این رشته ها می بینید و در درس های حفظی قوی هستید به رشته ی علوم انسانی خوش آمدید. رشته ای فوق العاده جذاب که از همه ی درس ها شمّه ای داشته و ترکیب بسیار زیبایی ایجاد کرده است. دروسی از قبیل (فلسفه ـ منطق ـ ریاضی ـ ادبیات ـ تاریخ ـ جغرافیا ـ روان شناسی) دروس این رشته هستند که جامع همه ی علومی هستند که از آن ها نهایت لذت را خواهید برد. دروس فلسفه و منطق و ریاضی، دروسی تفهمی هستند که ذهن تان را به شکلی جذاب درگیر می کند و نرمش مناسب ذهنی برای خواندن دروس تاریخ، جغرافیا، روان شناسی و … هستند. درس زیبای ادبیات (عروض، اوزان شعر فارسی)، جذاب ترین درس این رشته است که لذت دوچندان بردن از اشعار فارسی، نتیجه ی خواندن این درس است. اگر علاقه مند به حقوق دان شدن و حرفه ی وک هستید، رشته ی حقوق مناسب شماست. اگر شمّ مدیریتی قوی ای دارید و تمایل به مدیریت دارید، تمامی گرایش های مدیریت (صنعتی، بیمه، مالی، تی و …) پیش روی شماست. اگر علاقه به ادبیات و شعر دارید، رشته ی ادبیات فارسی، منتظر شماست. رشته های فلسفه، جامعه شناسی، علوم ، اقتصاد، رشته های زیبا و فوق العاده جذاب و عمیقی هستند که افراد فهیم و باتعمّق را می طلبد. رشته ی روان شناسی، برای افرادی که علاقه مند به تفکر و تأمّل در روحیات و افکار و روان انسان هستند، با ورود به رشته ی علوم انسانی، پیش روی شماهاست. با امید آن روز که حقوق دانان، مدیران، فیلسوفان، روان شناسان، جامعه شناسان، اقتصاددانان و … برجسته ی این مرز و بوم، شما عزیزان باشید. منبع:www.kanoon.ir تهیه منابع آزمون utept یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان است.این آزمون مخفف ((university tehran english proficiency test است. تهران جهت تسهیل روند ادامه تحصیل در دوره های ی تخصصی، اقدام به برگزاری آزمون زبان عمومی می نماید. این آزمون به منظور ارزی توان داوطلب در زمینه تسلط به دستور زبان، واژگان، خواندن و درک مطلب می باشد. مدت آزمون ۱۰۰ دقیقه می باشد. نمره قب. انجام کلیه تحقیقات و ترجمه های مرتبط با زبان عربی با تازلترین قیمت و سریعترین زمان ممکن گروه پزوهشی وبلاگ ادب پژوهی- کلیه تحقیقات و پژوهش های مرتبط با زبان و ادبیات عربی با نازلترین قیمت و زیر قیمت بازار را از ما بخواهید. برای دیدن آدرس و ارتباط بیشتر با مدیر وبلاگ، به ادامه مطلب بروید. میز گرد علمی با موضوع «روش شناسی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» با حضور: مهدی مشکوه الدینی، زبانشناسی بهزاد قنسولی ، آموزش زبان انگلیسی احسان قبول، یار زبان و ادبیات فارسی زمان: 11 آذر ماه 1393 ساعت 10 مکان: سالن شریعتی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، فردوسی مشهد آنچه در خصوص وضعیت شغلی رشته های زبان های خارجی قابل بیان است به قرار زیر است: امکان تدریس این رشته ها در مراکز آموزشی تی و خصوصی بخشی از بازار کار این رشته ها را فراهم آورده است. کار مترجمی این رشته ها در صورتی که گرایش مترجمی را انتخاب کرده باشید موقعیت مناسبی را برای شما فراهم می کند. وزارت امور خارجه به عنوان اصلی ترین مرکز جذب دا. در مورد واژه «اطلاعات» به صورت جمع به عنوان برابرنهاده واژه «اینفورمیشن»، نکته ای قابل ذکر است. واژه «انفورماسیون» در زبان فرانسه در ح جمع، علامت جمع «اس» می گیرد. واژه «اطلاع» در زبان فارسی قدمت زیادی دارد؛ اما اینکه چرا علامت جمع عربی «ات» گرفته است، شاید به تبع جمع فرانسه آن باشد چون قاجارها به فرانسه بسیار سفر می د و برخی رو مه . دانشجویان رشته زبان فارسی در اوکراین عید نوروز را جشن گرفتند. به نام خدا : سال 1350 : تولّد: ساری؛ 23 بهمن سال 1369 ؛ اخذ دیپلم از دبیرستان 22 بهمن سورک. سال 1369؛ سربازی (اهواز و آبادان) سال 1370 ؛ ورود به گیلان: کارشناسی رشته زبان و ادبیات فارسی سال 1372 ؟؛ چاپ نخستین شعر (غزل) در هفته نامه کادح رشت. سال 1374 ؛ اخذ کارشناسی زبان و ادبیات فارسی از گیلان عضویّت و فعّالیّت در حوزه­ ی هنری استان در جمع شاعرانی چون: ا. زبان و ادبیات فارسی استراسبورگ فرانسه اعلام کرد:برای اولین بار در کشور فرانسه دوره کارشناسی زبان و ادبیات فارسی در استراسبورگ راه اندازی شد. رییس بنیاد سعدی با بیان اینکه آموزش زبان یک رشته تخصصی در جهان است، گفت: تحقیقات زیادی بر اساس روانشناسی یادگیری و سایر مهارت های تعلیم و تربیت در آموزش زبان دوم صورت گرفته و نظریه های مختلفی ارائه و بر پایه همین نظریه ها، روش های جدید ابداع شده است و ما نیز نمی توانیم از این رشته تخصصی غافل باشیم. سبوی سبز سخن (برای فارسی عمومی ) نوشته ی ( طلوعی آذر ، مظفری یا نظریانی ) آشنایی با ادبیات معاصر (برای رشته مترجمی زبان انگلیسی ) جزوه ی خودم که در چاپ و تکثیر موجود می باشد . ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ساخت زبان فارسی (ب. سوالات استخدامی دبیر زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش جهت موفقیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای داوطلبان آن یک مجموعه فوق کامل را تدارک دیده ایم که می تواند بسیار راهگشای این آزمون باشد با محتویاتی که در مجموعه سوالات استخدامی دبیر زبان و ادبیات فارسی آموزش و پرورش قرار داده ایم هر داوطلبی با دریافت آن براحتی می تواند یک گام م. به نام خدا دانش آموزان عزیز کلاس چهارم متوسطه(پیش ی) و اولیای گرامی با عرض سلام و خسته نباشید در این هفته ی قبل از برگزار ی کنکور سراسری ۹۳ آیا می خواهید بدانید از هر موضوع درسی ،در سال های گذشته چند سوال در کنکور آمده است؟ مثلا از آرایه های ادبی چند سوال؟ یا از عروض چند سوال؟ یا از املا و زبان شناسی ،قرابت معنایی و ... چند سوال در کنکور.