بازداشت یکی از عناصر در لبنان

به نقل از خبرگزاریها در مورد بازداشت یکی از عناصر در لبنان : همشهری آنلاین: دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امروز تمام مردم لبنان و جهان اطمینان دارند که عربستان سعودی الحریری را به استعفا مجبور ساخته است، الحریری در عربستان سعودی بازداشت بوده و از بازگشت به لبنان منع شده است. وزارت کشور لبنان اخبار منتشره درباره بازداشت شهروند لبنانی مرتبط با موساد که یکی از نمایندگان پارلمان این کشور را زیر نظر داشته است تکذیب کرد. رو مه انگلیسی " ایندیپندنت" در مطلبی نوشت: جنگش را به عنوان بخشی از نقشه "ابوبکر بغدادی" این گروه به لبنان انتقال میدهد و در حال حاضر عناصر به لبنان رسیده اند.

در ادامه این گزارش آمده است رسیدن عناصر و احتمال بروز جنگی کوچک در عرسال و چه بسا طرابلس انعکاساتی بسیار خطرناکتر از جنگ غزه خواهد داشت. نفوذ در لبنان اولین پیشروی آنها ا. کاردار عربستان در لبنان با تکذیب اقامت اجباری سعد الحریری، مدعی شد که او خودش خواسته تا به لبنان باز نگردد. این افراد پس از تعقیب و گریز و جست و جوی خانه به خانه عناصر فراری مشکوک به دست داشتن در طرح های تروریستی، در جریان عملیات یگان ویژه اداره امنیت عمومی و پلیس بازداشت شدند. ان امنیتی مصر 13 نفر از عناصر وابسته به گروههای تروریستی را بازداشت د. تمام اراضی شده شرق لبنان از لوث عناصر تروریستی تکفیری پا ازی شد. منابع لبنانی از دستگیری یکی از اعضای وابسته به توسط لبنان خبر دادند. یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به بازداشت حریری در عربستان گفت: هدف اصلی عربستان از بازداشت الحریری اهانت به مردم لبنان بود.
تحلیلگر نشریه «ایندیپندنت» در گزارشی جزئیاتی تازه از نحوه بازداشت و استعفای اجباری نخست لبنان… یک منبع نظامی در لبنان امروز (شنبه) گفت که در پی یک عملیات امنیتی، مفتی در منطقه عرسال در شرق لبنان کشته شد و در این عملیات همچنین ۹ تن بازداشت شدند. عناصر هیئة تحریر الشام در غرب استان ادلب اعلام د که موفق شده اند 9 عنصر را به همراه مقادیری سلاح و مهمات بازداشت کنند. دادگستری دو مرد را به اتهام همکاری با حزب الله لبنان و تلاش برای حمله به سفارتخانه های و بازداشت کرده است. تحلیلگر نشریه «ایندیپندنت» در گزارشی جزئیاتی تازه از نحوه بازداشت و استعفای اجباری نخست لبنان منتشر کرده است. لبنان در چند روز گذشته شرایط ملتهب و نگران کننده ای را به خود دید. حریری به دلیل آنچه دخ های ایران در لبنان خواند، از سمت خود استعفا کرد؛ اما اکنون از سرنوشت خودش اطلاعاتی در دسترس نیست و برخی منابع لبنانی از بازداشت وی و گروگان گرفتن وی توسط سعودی ها خبر می دهند. کارشناس مسائل منطقه اقدام اخیر رژیم سعودی را مصداق گروگانگیری و آدم ربایی بین المللی دانست و گفت: از مقدمات کار برمی آید که سعودی آماده حمله گسترده به لبنان با ایجاد تز ل در ساختار دفاعی و امنیتی این کشور است. رئیس‎جمهور اسبق لبنان اعلام کرد که آنچه در عربستان رخ می دهد، فراتر از استعفای حریری است؛ بویژه اینکه این استعفا با بازداشت تعداد زیادی از شخصیت ها و شاهزاده‎های سعودی همزمان شد. منابع لبنانی می گویند عربستان با تلاش برای حذف سعد الحریری از صحنه لبنان می خواهد برادر بزرگتر وی را به نخست ی این کشور برساند. نخست‎ مستعفی لبنان در گفت‎وگو با شبکه المستقبل اعلام کرد که طی دو یا سه روز دیگر به لبنان باز می گردد. دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت عملیات نظامی علیه در شرق لبنان، ا اج از مرز شرقی لبنان را از جمله اه عملیات در مرز و لبنان دانست و گفت که کار در شرق لبنان تمام است. دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت عملیات نظامی علیه در شرق لبنان، ا اج از مرز شرقی لبنان را از جمله اه عملیات جاری در مرز و لبنان دانست و گفت که کار در شرق لبنان تمام است. حماس و دیگر گروه های فلسطینی موفق به بازداشت مغز متفکر در اردوگاه عین حلوه و تحویل آن به اطلاعات لبنان شدند. کاردار عربستان در لبنان با تکذیب اقامت اجباری سعد الحریری، مدعی شد که او خودش خواسته تا به لبنان باز نگردد. وزارت خارجه برای بازداشت دو عضو ارشد حزب الله لبنان چندین میلیون دلار جایزه تعیین کرد. اطلاعات گفت: شبکه مخفی عناصر تروریستی در اطراف تهران و برخی از استان های غربی و شرقی کشور شناسایی و تعداد هشت نفر از عناصر اصلی آن دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: مغز متفکر در اردوگاه «عین حلوه» به دام اطلاعات لبنان افتادحماس و دیگر گروه های فلسطینی موفق به بازداشت مغز متفکر در اردوگاه عین حلوه و تحویل آن به اطلاعات لبنان شدند؛ این فرد برای انجام عملیات های تروریستی گسترده در ضاحیه و نیز ترور شخصیت ها در ماه رمضان برنامه ریزی کرده بود. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حماس و گروه «الانصار» دیگر گروه فلسطینی در اردوگاه عین حلوه، «خالد مسعد» معروف به «خالد السید» مغز متفکر شبکه در اردوگاه یاد شده که برای انجام عملیات های تروریستی گسترده در لبنان برنامه ریزی می کرده است، را بازداشت د و تحویل اطلاعات لبنان دادند. بر اساس گزارش وبگاه «صیدا آنلاین»، «عباس ابراهیم» مدیر امنیت عمومی لبنان در واکنش به بازداشت این تروریست خطرناک گفت: آنچه که وعده آن را دادیم، تحقق یافت. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] مسئول جذب عناصر اروپایی برای گروه تروریستی ، از سوی نیروهای عملیات سپر فرات ترکیه در شهر الباب بازداشت شد. در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مناطق مرزی لبنان و از وجود عناصر تروریستی پا ازی شده است. وزارت امور خارجه برای بازداشت دو تن از فرماندهان حزب الله لبنان دوازده میلیون دلار جایزه تعیین کرد. نویسنده برجسته جهان عرب با تاکید بر اینکه مصاحبه نخست لبنان معمای استعفا و بازداشت وی را پیچیده تر کرد، افزود:همزمانی این مصاحبه با نشست فوری ان خارجه اتحادیه عرب نشانه توطئه تازه عربستان برای ایجاد تنش در لبنان است. وزارت خارجه برای بازداشت دو عضو ارشد حزب الله لبنان چندین میلیون دلار جایزه تعیین کرد. مصر با همکاری قبیله ر ن در شمال سینا، یک سرکرده «ولایت سینا» را که از خطرناک ترین عناصر این گروه است، بازداشت کرد. صبح امروز واحدهای لبنان با هدف تعقیب چند تروریست وارد دو اردوگاه پناهجویان سوری در ارتفاعات عرسال در شرق شدند

۳ انتحاری در اردوگاه اول و ۲ انتحاری در اردوگاه دوم با انفجار کمربندهای انفجاری سعی در ایجاد تلفات در بین نیروهای و مردم عادی داشتند
بر اثر این انفجارها یک کودک سوری کشته و ۷ تن از نیروهای به صورت سطحی زخمی شدند

. عناصر گروه تروریستی به دنبال گریه خطیب تلعفر بر سرکرده این گروه، وی را به اتهام افشای اسرار بازداشت د. دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: بعد از حمله تروریستی در تهران، تاکنون بیش از 50 نفر از عناصر مرتبط و پشتیبان گروه های تروریستی در استان کرمانشاه احضار و بازداشت شده اند. ایرنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: بعد از حمله تروریستی در تهران، تاکنون بیش از 50 نفر از عناصر مرتبط و پشتیبان گروه های تروریستی در استان کرمانشاه احضار و بازداشت شده اند. اطلاعات گفت: شبکه مخفی عناصر تروریستی در اطراف تهران و برخی از استان های غربی و شرقی کشور شناسایی و تعداد هشت نفر از عناصر اصلی آن دستگیر شدند. «جوزف عون» فرمانده لبنان اعلام کرد هر ی به دنبال بر هم زدن وحدت لبنان باشد با مشت آهنین لبنان روبه رو خواهد شد. دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت عملیات نظامی علیه در شرق لبنان، ا اج از مرز شرقی لبنان را از جمله اه عملیات جاری در مرز و لبنان دانست.
عربستان خواستار وج فوری اتباع خود از لبنان شد shia muslim وزارت خارجه عربستان از اتباع خود در لبنان خواست تا هر چه سریعتر این کشور را ترک کنند. عربستان سعودی از شهروندان خود که مقیم لبنان هستند یا به این کشور سفر کرده اند خواست در اولین فرصت این کشور را ترک کنند.

وزارت خارجه عربستان سعودی همچنین در پیامی در صفحه کاربری توییتر خود نوشت: «ما از شهروندان خود درخواست می کنیم به سرعت لبنان را ترک کنند.»

این اقدام عربستان در ادامه اجبار سعد حریری به استعفا و تلاش برای بی ثبات لبنان صورت می گیرد.

این در حالی است که یک مقام بلند پایه لبنان پیش از این اعلام کرد: «سعد حریری» در عربستان در بازداشت به سر می برد.

دبیرکل حزب‎الله لبنان با صدور بیانیه‎ای به انتقادات یک مقام عراقی درباره انتقال عناصر از شرق مرز لبنان به مرزهای عراق بر اساس توافق «جرود» واکنش نشان داد. دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به عملیات آزادسازی شرق لبنان از لوث اعلام کرد که معنای و نظامی آنچه در شرق لبنان رخ داده است، تسلیم شدن است. عناصر تروریستی احرار الشام سرکرده گروه موسوم به فاستقم را در ریف شمالی ادلب بازداشت د و بدین ترتیب درگیری شدیدی میان طرفین صورت گرفت که چندین کشته و زخمی برجا گذاشت. نخست‎ مستعفی لبنان شامگاه یکشنبه در گفتگو با شبکه المستقبل اعلام کرد که به زودی به لبنان بازمی گردد. معاون اول قوه قضاییه گفت: سال گذشته بیش از 50 قاضی، کارمند، و کارشناس دستگیر و 185کار چاق کن و دلال بازداشت شدند. نیروهای امنیتی در ادامه بازداشت مع ن و فعالان حقوقی، ۲ م ع را با یورش به منازل آنها بازداشت د. مغز متفکر به دام اطلاعات لبنان افتاد     حماس و دیگر گروه های فلسطینی موفق به بازداشت مغز متفکر در اردوگاه عین حلوه و تحویل آن به اطلاعات لبنان شدند؛ این فرد برای انجام عملیات های تروریستی گسترده در ضاحیه و نیز ترور شخصیت ها در ماه رمضان برنامه ریزی کرده بود.  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] لبنان روی آرامش نخواهد دید مگر با خلع سلاح حزب الله. حزب الله در برابر سعد حریری مانع ایجاد کرده است و نظام بانکی لبنان را در خدمت فعالیت هایش قرار داده است. لبنان اعلام کرد یکی از فرماندهان شناخته شده را در عرسال دستگیر کرده است. مهر نوشت: خارجه سعودی همسو با رژیم صهیونیستی به مواضع خصمانه خود ضد حزب الله لبنان ادامه داد.