بازداشت یکی از عناصر در لبنان

به نقل از خبرگزاریها در مورد بازداشت یکی از عناصر در لبنان : نیروهای امنیت کشور لبنان در منطقه الهرمل مسئول شرعی را بازداشت د. ان امنیتی لبنان یک عضو گروه جبهه النصره را که قصد انجام عملیات تروریستی در این کشور را داشت، بازداشت د. همچنین سایت النشره لبنان نیز در خبری مدعی بازداشت در شیراز و حصر خانگی او شده بود. نیروهای یمنی چند تن از عناصر سعودی را در حال کار گذاشتن بمب و مواد منفجره در منطقه البیضاء یمن بازداشت د. کشور لبنان اعلام کرد سرنخ های کشف شده توسط دستگاه های امنیتی نشان می دهد که قتل یکی از کارمندان سفارت انگلیس در لبنان با انگیزه شخصی و نه صورت گرفته است. اداره کل امنیت لبنان از بازداشت یک شهروند این کشور به جرم جاسوسی برای اسراییل خبر داد. همشهری آنلاین: نشریه یی نیویورکر گزارش داد نخست لبنان روزهایی که در عربستان توسط مقام های سعودی بازداشت شده و امکان بازگشت او به لبنان فراهم نبود، بارها سیلی خورد. نیروهای لبنان در جریان عملیاتی در اردوگاه های آوارگان سوری در عرسال، بیش از 350 نفر را بازداشت د.شماری از بازداشت شدگان، از افراد امنیتی و تروریستهای خطرناک بودند. این افراد پس از تعقیب و گریز و جست و جوی خانه به خانه عناصر فراری مشکوک به دست داشتن در طرح های تروریستی، در جریان عملیات یگان ویژه اداره امنیت عمومی و پلیس بازداشت شدند. دبیر کل حزب الله لبنان با تأکید بر بازداشت بودن سعد الحریری در ریاض، گفت که عربستان تلاش دارد نخست جدیدی را به لبنان تحمیل کند. تمام اراضی شده شرق لبنان از لوث عناصر تروریستی تکفیری پا ازی شد. ان امنیتی مصر 13 نفر از عناصر وابسته به گروههای تروریستی را بازداشت د. همه اراضی شده شرق لبنان از لوث عناصر تروریستی تکفیری آزاد شد. عضو مجلس خبرگان ی بازداشت سعدحریری توسط رژیم سعودی را گروگان گیری یک ت و تحقیر ملت لبنان عنوان کرد و گفت: عربستان به جز هیاهو و پروپاگاندای تبلیغاتی برای تضعیف جبهه مقاومت، هیچ غلط دیگری نمی تواند انجام دهد. از روز گذشته تا کنون عربستان سعودی آبستن تحولات چشمگیری بوده است. اعلام استعفای سعد حریری نخست لبنان از ریاض نخستین و مهم ترین تحول بود. اما از ساعتی پیش موجی از بازداشت ها و برکناری ها در پادشاهی سعودی به وجود آمده است.
تحلیلگر نشریه «ایندیپندنت» در گزارشی جزئیاتی تازه از نحوه بازداشت و استعفای اجباری نخست لبنان… نویسنده و تحلیلگر لبنانی تأکید کرد که عربستان سعودی با بازداشت «سعد الحریری» نخست لبنان موجب تقویت جایگاه و نفوذ حزب الله لبنان شد. یک منبع نظامی در لبنان امروز (شنبه) گفت که در پی یک عملیات امنیتی، مفتی در منطقه عرسال در شرق لبنان کشته شد و در این عملیات همچنین ۹ تن بازداشت شدند. عناصر هیئة تحریر الشام در غرب استان ادلب اعلام د که موفق شده اند 9 عنصر را به همراه مقادیری سلاح و مهمات بازداشت کنند. دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت عملیات نظامی علیه در شرق لبنان، ا اج از مرز شرقی لبنان را از جمله اه عملیات جاری در مرز و لبنان دانست و گفت که کار در شرق لبنان تمام است. نخست لبنان دو هفته پس از استعفای ناگهانی در ریاض و گزارشها درباره احتمال بازداشت وی در عربستان بالا ه به کشورش برگشت. دادگستری دو مرد را به اتهام همکاری با حزب الله لبنان و تلاش برای حمله به سفارتخانه های و بازداشت کرده است. رزمندگان مقاومت ی و نیروهای لبنان حمله عناصر مسلح گروه های تروریستی تکفیری برای به داخل خاک این کشور از مرزهای در شمال شرق لبنان را ناکام گذاشتند.     به گزارش ایرنا، رزمندگان مقاومت ی در ساعت های اولیه صبح امروز با عناصر مسلح یک گروه تروریستی تکفیری وه درگیر شدند که قصد داشتند از مرزهای در منطقه الوادی بین جبل العالی و جبل ال ض به داخل خاک لبنان نفوذ کنند.

این درگیری در رشته کوه های شرقی لبنان و در بلندی های معربون غربی شهرک مرزی طفیل صورت گرفت.   نیروهای بسیج مردمی عراق در عملیاتی 87 نفر از عناصر تروریستی را در موصل بازداشت د. کارشناس خاورمیانه گفت: هدف از بازداشت سعد حریری برهم ریختن اوضاع داخلی لبنان بود. نخست‎ مستعفی لبنان در گفت‎وگو با شبکه المستقبل اعلام کرد که طی دو یا سه روز دیگر به لبنان باز می گردد. سازمان اطلاعات لبنان از بازداشت مسئول مالی سابق خبر داد. وزارت کشور بحرین همچنین مدعی شد که ۴۸ نفر از ۱۱۶ نفر بازداشت شده در این عملیات در پایگاه های پاسداران در عراق، ایران و لبنان آموزش دیده اند. نخست‎ مستعفی لبنان در گفت‎وگو با شبکه المستقبل اعلام کرد که طی دو یا سه روز دیگر به لبنان باز می گردد. دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت عملیات نظامی علیه در شرق لبنان، ا اج از مرز شرقی لبنان را از جمله اه عملیات در مرز و لبنان دانست و گفت که کار در شرق لبنان تمام است. ان امنیتی لبنان دو مظنون وابسته به گروه تروریستی را بازداشت د . نیویورکر در گزارش مفصلی درباره استعفا و بازداشت عجیب «سعد الحریری» نخست لبنان نوشت: حریری در بازداشت ۱۱ ساعته خود در عربستان بارها سیلی خورده بود. اگرچه در ابتدا بازداشت «سعد الحریری» نخست مستعفی لبنان در ریاض در حد گمانه زنی بود، اما با گذشت یک هفته از استعفای وی و افشای شواهد بیشتر، تقریباً ثابت شده که الحریری در عربستان شرایط یک انسان عادی و آزاد را ندارد. حماس و دیگر گروه های فلسطینی موفق به بازداشت مغز متفکر در اردوگاه عین حلوه و تحویل آن به اطلاعات لبنان شدند. سفیر ایران در فرانسه در مصاحبه ای با شبکه خبری فرانس ۲۴ گفت که عربستان سعودی بایستی بابت بازداشت نخست لبنان پاسخگو باشد.
بازداشت پنج جاسوس رژیم صهیونیستی در لبنان shia muslim پنج جاسوس رژیم صهیونیستی به دست نیروهای امنیتی لبنان بازداشت شدند. به گزارش مصاف، نیروهای امنیتی لبنان به یک موفقیت دیگر در عرصه مبارزه با جاسوسی رژیم صهیونیستی دست یافتند.

این نیروها پنج نفر را در لبنان به اتهام ارتباط با سفارت های رژیم صهیونیستی در کشورهای مختلف بازداشت د.

بین این پنج جاسوس، دو مرد لبنانی، یک پناهنده فلسطینی و دو دختر نپالی به چشم می خورد.

این افراد در تحقیقات به جاسوسی خود اعتراف د و گفتند که با سفارت های رژیم صهیونیستی در ترکیه، اردن، انگلیس و نپال برای جاسوسی و ارائه اطلاعات به این سفارت خانه ها تماس گرفته بودند.

دو دختر جوان نپالی هم در جذب کارگران زن نپالی در لبنان به شبکه جاسوسی رژیم صهیونیستی فعال بودند و به این کارگران شماره های سفارت این رژیم در نپال را می دادند تا این ن کارگر نپالی اطلاعاتی از کارفرماهای لبنانی خود را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار بدهند.

دستگاه امنیتی لبنان طی سال های اخیر در راستای مبارزه با شبکه های جاسوسی رژیم صهیونیستی در این کشور، بسیاری از این شبکه ها را شناسایی و منهدم کرد.

منبع: ابنا مقامات امنیتی لبنانی دو تبعه سوری مظنون به جاسوسی از این کشور را در جنوب لبنان دستگیر د. وزارت خارجه برای بازداشت دو عضو ارشد حزب الله لبنان چندین میلیون دلار جایزه تعیین کرد. دو مظنون که برای جذب عناصر تروریستی در سن پترزبورگ روسیه فعالیت می د، بازداشت شدند. در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مناطق مرزی لبنان و از وجود عناصر تروریستی پا ازی شده است. سفیر ایران در فرانسه در مصاحبه ای با شبکه خبری فرانس ۲۴ گفت که عربستان سعودی بایستی بابت بازداشت نخست لبنان پاسخگو باشد. منابع لبنانی می گویند عربستان با تلاش برای حذف سعد الحریری از صحنه لبنان می خواهد برادر بزرگتر وی را به نخست ی این کشور برساند. گزارش های رسانه ای برای نخستین بار از بازداشت یک شاهزاده زن در میان شاهزادگان عربستانی بازداشت شده در چارچوب موج اخیر بازداشت ها در این کشور خبر دادند. نیرو های امنیتی ترکیه دو عضو گروه وه صهیونیستی را در حین تلاش برای ورود از خاک به جنوب ترکیه بازداشت د. مصر با همکاری قبیله ر ن در شمال سینا، یک سرکرده «ولایت سینا» را که از خطرناک ترین عناصر این گروه است، بازداشت کرد. همشهری آنلاین: رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت، اگر فرانسه در بحران بازداشت سعد حریری، نخست لبنان در عربستان ورود نکرده بود، شاید الان جنگی در لبنان وجود داشت. اطلاعات گفت: شبکه مخفی عناصر تروریستی در اطراف تهران و برخی از استان های غربی و شرقی کشور شناسایی و تعداد هشت نفر از عناصر اصلی آن دستگیر شدند. عناصر گروه تروریستی به دنبال گریه خطیب تلعفر بر سرکرده این گروه، وی را به اتهام افشای اسرار بازداشت د. صبح امروز واحدهای لبنان با هدف تعقیب چند تروریست وارد دو اردوگاه پناهجویان سوری در ارتفاعات عرسال در شرق شدند

۳ انتحاری در اردوگاه اول و ۲ انتحاری در اردوگاه دوم با انفجار کمربندهای انفجاری سعی در ایجاد تلفات در بین نیروهای و مردم عادی داشتند
بر اثر این انفجارها یک کودک سوری کشته و ۷ تن از نیروهای به صورت سطحی زخمی شدند

.
 
خبرگزاری فارس: مغز متفکر در اردوگاه «عین حلوه» به دام اطلاعات لبنان افتادحماس و دیگر گروه های فلسطینی موفق به بازداشت مغز متفکر در اردوگاه عین حلوه و تحویل آن به اطلاعات لبنان شدند؛ این فرد برای انجام عملیات های تروریستی گسترده در ضاحیه و نیز ترور شخصیت ها در ماه رمضان برنامه ریزی کرده بود. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حماس و گروه «الانصار» دیگر گروه فلسطینی در اردوگاه عین حلوه، «خالد مسعد» معروف به «خالد السید» مغز متفکر شبکه در اردوگاه یاد شده که برای انجام عملیات های تروریستی گسترده در لبنان برنامه ریزی می کرده است، را بازداشت د و تحویل اطلاعات لبنان دادند.

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]