بازرگانی نصر شبستری

به نقل از خبرگزاریها در مورد بازرگانی نصر شبستری : کارت بازرگانی چیست ؟ یکی از مدارک اصلی که در رابطه با مبحث واردات / صادرات کالا ا ام داشته و جزو یکی از ارکان اساسی این مقوله میباشد ( کارت بازرگانی ) است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران توسط مرکز و یا شهرستانها به نام متقاضیانی که واجد شرایط باشند صادر میگردد . بدیهی است مدت اعتبار این کارت حسب درخواست متقاضیان از یک تا پن. • عضویت ناظر ایران در گات در تاریخ 25 مرداد 1327 (16 اوت 1948) به دنبال شرکت ایران در اجلاس هاوانا و امضای منشور تجارت جهانی
• آغازتحقیق و بررسی در زمینه موافقت نامه عمومی تعرفه و تجارت (گات ) و بررسی پیامدهای احتمالی عضویت ایران در آن در وزارت بازرگانی(موسسه مطالعات وپژوهشهای بازرگانی) در فروردین 1370
• تسلیم گزارش بررسیهای عضویت ای. علت فوت دختر جوان شبستری در پزشکی قانونی در دست بررسی است. آیت الله محسن مجتهد شبستری در آ ین ت در تبریز با خداحافظی از مردم غیور و فهیم این خطه از کشور از مردم حلالیت خواست. مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده صدور کارت عضویت و بازرگانی اشخاص حقیقی:
1-در خواست صدور کارت بازرگانی در فرم سر برگ دار تجارت خانه یا دفتر بازرگانی 2-دوبرگ اصل اظهار نامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد ( با امضای متقاضی کارت بازرگانی ) و اصل و کپی گواهی پلمپ دفاتر ، از اداره ثبت شرکتها در شهر محل . مجتهد شبستری پس از استنکاف از مناظره با نمایندگان مراجع تقلید، اعلام کرد که پذیرای نقدهای مکتوب است. در پی این دعوت، محمد محمدرضایی، اولین پاسخ مکتوب به آرای مجتهد شبستری را منتشر نموده است. عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و شه ی گفت: اینکه آقای شبستری دعوت به مناظره می کند و خودش جا می زند، حرکت است و توان در معرض نقد گذاشتن شه هایش را هم به طور مستقیم ندارد. یحیی آل اسحاق اقتصاددان و رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران در یادداشتی نوشت: "منطق کار بازرگانی، اقتضائات امروز ایران و آنچه در سال های گذشته تجربه کردیم ایجاب می کند که بخش بازرگانی کشور قطعاً و حتماً یک وزارت خانه مستقل داشته باشد و بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت جدا شود. ایجاد وزارت بازرگانی یک ضرورت برای اقتصاد ایران است. عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: در آینده به سمتی می رویم که رنگ و بوی کارت بازرگانی کمتر شود و افراد با کد ملیشان از اقتصاد آزاد استفاده می کنند و در آن زمان فقط کارت های عضویت در اتاقهای بازرگانی معتبر خواهد بود . آیت الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از تحریریه خبرگزاری فارس بازدید کرد. آیت الله مجتهد شبستری: صبوری تیم مذاکره کننده می توانست مشکلات را کمتر کند. آیت الله شبستری و مشکلات » اشخاص حقیقی: 1- در خواست تمدید کارت بازرگانی در فرم سر برگ دار تجارت خانه یا دفتر بازرگانی
2- تکمیل فرم ها شامل :
الف ) دو صفحه فرم عضویت اتاق ( تایپ کامل فارسی و لاتین ).
ب ) دو برگ فرم مشخصات بازرگانی ( تایپ فارسی ) . ج) دو برگ تعهد نامه اتاق ایران و اتاق اراک
3- ارائه اصل کارت بازرگانی.
4- سه قطعه ع 4×6
5- اصل و کپی مفاصاحساب م. بازرگانی ت سازندگی معتقد است: آسیبی که امروز تولید دیده، به دلیل عدم وجود یک نظام بازرگانی منسجم، متخصص و حاضر در کار است. دومین نشست روسای سه گانه تعاون ، اصناف و بازرگانی به میزبانی اتاق بازرگانی بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی برگزار شد. بسم الله الرحمن الرحیم بازرگانی تسمه چلسی در جهت پیشرفت و تعالی صنعت فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ در زمینه تهیه و توزیع تسمه پروانه های کولری - ماشینی - صنعتی - کشاورزی - تایمینگ و شیاری ( pk & timing - v - belt ) و تسمه های نقاله ( conveyour - belt ) و تسمه های برزنتی ( flat - belt ) و ِ ........ با مدیریت سیف الله طالبی شروع بکار کرد . خط مشی بازرگانی تسمه پروانه چلسی . مدت هاست بحث هایی در مورد حذف یا ماندن کارت بازرگانی و سوء استفاده هایی که از آن انجام می شود در محافل بازرگانی و تجاری کشور مطرح است . عده ای معتقدند این کارت دست و پای بسیاری از علاقه مندان توانمند به انجام کارهای بازرگانی را می بندد و نوعی انحصار از این طریق در اتاق های بازرگانی صورت گرفته است و البته در مقابل هم عده ای دیگر که عمو. اموال بابک زنجانی در ترکیه به غارت می رود.دیدار یک اصلاح طلب با رضا ضراب / کار زنجانی و ضراب قابل تقدیر بوداتاق بازرگانی تهران از اعضای متفاوتی تشکیل شده است. از حامیان تا نزدیکان ت فعلی و البته اصلاح طلبان. مشهورترین اصلاح طلب اتاق بازرگانی صفایی فراهانی، عضو جبهه مشارکت و ئیس فدراسیون فوتبال سابق بود. اما بعد از او حمید حسینی یکی . مدیریت بازرگانی و انجام پایان نامه مدیریت مدیریت بازرگانی و انجام پایان نامه مدیریت زمانی که یک مدیر بازرگانی موفق در یک شرکت باشد ، آن شرکت میتواند بین مشتریان و یدارانش رابطه تجاری مناسبی برقرار کند .و به طور مستقیم مدیر بازرگانی نقش اساسی و مهمی در سود و زیان یک شرکت دارد . یکی از دوره های تحصیلی آموزش عالی ، کارشناسی مدیریت باز. آپلود ع به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی خوزستان:

افزایش کیفیت نان با اجرای طرح آزادپز شدن نانوایی ها
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 4 گفت: اجرای طرح آزادپز شدن واحدهای نانوایی می تواند تأثیر بسزایی در ارتقای کیفیت نان و رضایت مصرف کننده داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 4؛ سیاوش حسین پور عنوان کرد: تاکنون هیچکدام از واحدهای نانوایی برای آزادپز شدن اقدام نکرده اند.
وی افزود: طرح آزادپز شدن واحدهای نانوایی به این صورت است که این واحدها تمام مواد تولید نان را به صورت آزاد تهیه و نان با کیفیت بالا عرضه کنند...........................

محصولات40*40


طرح هیوا - کاشی مجتمع - بازرگانی امین یزد

طرح هلاله - کاشی مجتمع - بازرگانی امین یزد

طرح آرتام - کاشی مجتمع - بازرگانی امین یزد

طرح الوند - کاشی مجتمع - بازرگانی امین یزد

طرح زاگرس - کاشی مجتمع - بازرگانی امین یزد

طرح کاپریس قهوه ای - کاشی مجتمع - بازرگانی امین یزد

طرح کاپریس کرم - کاشی مجتمع - باز. جلسه اتاق بازرگانی یکشنبه ۳ تیر با حضور محمد جواد ظریف امور خارجه و غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران و دیگر مسوولین این حوزه در اتاق بازرگانی برگزار شد. 70 درصد از مشکلات واحدهای تولیدی ما مرتبط با بخش بازرگانی است اما وظایف و مسئولیت های بازرگانی امروز در یک چهارم یک وزارت خانه خلاصه شده است. بازرگانی ت سازندگی گفت: تفکیک بازرگانی از صنعت تصمیم درستی بوده و از ا امات رشد اقتصادی و پیشرفت کشور است. علت فوت دختر جوان شبستری در پزشکی قانونی در دست بررسی است. بایسته های اتاق های بازرگانی در دوره جدیدواقعیت این است که افق پیش روی اقتصاد ایران با لغو تحریم ها بسیار امیدوار کننده تر از گذشته است و فرصت های سرمایه گذاری در کشور مورد توجه و قطعاً موضوع رقابت سرمایه گذاران اعم از تی و شرکتی قرار می گیرد.همزمانی تقریبی انتخاب اعضای جدید اتاق های بازرگانی سراسر کشور با حصول توافق هسته ای که قرار است در آینده نزدیک به رفع گسترده تحریم ها از اقتصاد ایران منجر شود، دامنه و اهمیت تبادل نظر و گفتگو در مورد نقش و جایگاه فعالان بخش خصوصی و نهادهای متمرکز کننده این فعالان یعنی اتاق های بازرگانی را وارد فاز جدیدی کرده است.
به عبارت دیگر اگر پیش از این و طی سال های حساس و سخت تحریم ها بر نقش فعالان بخش خصوصی در دور زدن محدودیت، ارائه چهره صحیح از ظرفیت های اقتصادی ایران و گام برداشتن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید می شد اکنون این پرسش مطرح است که با رفع تحریم های اقتصادی، فعالان بخش خصوصی چه راهبردی باید برای کمک به اقتصاد کشور اتخاذ کنند؟
یافتن پاسخ دقیق و مناسب برای این پرسش در واقع نقش و جایگاه اتاق های بازرگانی را نیز در آینده مشخص می کند.
واقعیت این است که افق پیش روی اقتصاد ایران با لغو تحریم ها بسیار امیدوار کننده تر از گذشته است و فرصت های سرمایه گذاری در کشور مورد توجه و قطعاً موضوع رقابت سرمایه گذاران اعم از تی و شرکتی قرار می گیرد.
مبنای این توجه و رقابت نیز شناختی است که سرمایه گذاران خارجی از فرصت ها و ظرفیت های ایران و موقعیت منحصر به فرد کشور ما طی سالیان متمادی داشته اند. شاهد این شناخت نیز اظهار تمایل مستمر برای حضور در ایران و ن یتی از تحریم ها بود و همچنین اشتیاقی که اکنون برای مهاجرت به ایران دارند.
در چنین شرایطی به نظر نمی رسد معرفی این فرصت ها و ظرفیت ها در اولویت راهبرد بخش خصوصی قرار ندارد ولی بهره گیری از موقعیت استثنایی سرمایه گذاران برای حضور در بازار ایران قطعاً نکته فوق العاده مهمی است که باید مورد توجه فعالان بخش خصوصی قرار بگیرد.
به عبارت دیگر فعالان بخش خصوصی باید با استفاده از ظرفیت ها و امکاناتی که اتاق های بازرگانی در اختیارشان قرار می دهد و بهره گیری از تجارب و سوابق اعضای سابق این نهادها، مدل ب و کار و همکاری با سرمایه گذاران خارجی را به گونه ای طراحی کنند تا این سرمایه گذاران شرکای فعالان بخش خصوصی ایرانی باشند نه اینکه رقبای آنها.
در این مسیر ارائه مشاوره های کارشناسی به نهادهای تصمیم ساز و تصمیم گیر حاکمیتی مانند مجلس و ت نیز باید از سوی اتاق های بازرگانی با جدیت دنبال شود تا زمینه های قانونی لازم برای استفاده درست از فرصت فراهم شده در اقتصاد کشور ایجاد شود. اتاق های بازرگانی می توانند و باید نیازها و اولویت های بخش خصوصی را برای حضور در اقتصاد برای تمردان تشریح کنند تا سرمایه گذاران خارجی با آرامش و تمایل بیشتری سرمایه های خود را به ایران منتقل کنند. جشن یکصدو سی و سه سالگی اتاق های بازرگانی با عنوان بزرگداشت«امین الضرب» به زودی از سوی اتاق بازرگانی و صنایع معادن تهران برگزار می شود. براساس نتایج طرح جامع بازرگانی، ارزش مصرف واسطه کارگاه های بازرگانی وخدماتی، ٢٤ درصد ستانده های این کارگاه ها را تشکیل می دهد. ۲ کارشناس در میزگرد بررسی ابعاد ادغام و تفکیک ۲ وزارتخانه بازرگانی و صنعت بر انجام مطاله کارشناسی این کار تاکید و اعلام د: نظام بازرگانی باید یکپارچه باشد، تقویت صادرات غیر نفتی می تواند باعث توسعه صنعت کشور نیز شود. یک مقام آگاه از تدوین برنامه ت برای جداسازی بخش های صنعت و بازرگانی خبر داد و گفت: احتمالاً وزرای این وزارتخانه ها همزمان با تشکیل ک نه به مجلس معرفی خواهند شد و بر این اساس، بخش های تعاون و بازرگانی با یکدیگر ادغام می شوند. نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران با تأیید دستگیری ۲ تن از اعضای هیأت رئیسه اتاق بازرگانی تهران، گفت: از دلایل دستگیری این ۲ نفر اطلاعی نداریم و موضوع بازداشت آنها هم به اتاق بازرگانی مربوط نیست. رئیس اتاق بازرگانی امارات اعلام کرد: بزودی دفتر نمایندگی بازرگانی در ایران و هند بازگشایی می شود. با سلام خدمت دوستان عزیز . نمونه سئوالات و پاسخهای مربوط به آزمون بازرگانی بین المللی را می توانند از لینک زیر کنند . لازم به توضیح است که سئوالاتی که با علامت ستاره مشخص شده اند لازم است با مشاهده نمودار جزوه مطالعه گردند . امیدوارم که همه موفق باشید . تعیین سقف برای تجارت با کارت بازرگانی طرحی بود که بعد از آنکه مورد پیش توافق اتاق بازرگانی ایران و سازمان توسعه تجارت قرار گرفت به وزارت صنع رفت تا مانند بسیاری از طرح های دیگر به فراموشی س شود و امروز… رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه از انعقاد تفاهم نامه اتاق بازرگانی ایران با نوسازی مدارس در راستای ساخت ۵۰ مدرسه با ۱۲۰ کلاس درس در روستاهای ز له زده استان کرمانشاه خبر داد. علا میرمحمد صادقی جزو هیات منتخب در اتاق بازرگانی است،درباره روند حضور این هیات در اتاق بازرگانی ، جزییاتی را در کتاب خاطراتش تحت عنوان پنجره ای رو به گذشته نقل کرده است . قائم مقام صنعت، معدن و تجارت درباره احتمال احیای دوباره وزارت بازرگانی در ت دوازدهم گفت: برخی مسئولان در حال بررسی کارشناسی هستند که آیا ادغام وزارت صنعت و معدن با بازرگانی درست بوده است یا خیر.
شبستریرئیس شورای سیاست گذاری ائمه آذربایجان شرقی گفت: مراسم تودیع آیت الله مجتهد شبستری ولی فقیه در آذربایجان شرقی فردا برگزار می شود.به گزارش مشرق، حجت ال حسین تقی زاده اظهار کرد: فردا آیت الله مجتهدشبستری آ ین خود در تبریز را اقامه خواهند کرد و مراسم تودیع فردا بعد از برگزاری تبریز برگزار می شود. 
وی افزود: آیت الله مجتهد شبستری به علت شرایط نامساعد جسمانی و تراکم کاری خواستار واگذاری این مسئولیت شده است.

به گزارش تسنیم، بر اساس اطلاعات واصله به دفتر تسنیم تبریز، حجت ال محمدعلی آل هاشم، رئیس عقیدتی ایران جایگزین آیت الله مجتهد شبستری می شود کارت های بازرگانی، کارت هایی هستند که اتاق بازرگانی صادر می کند و به عنوان یکی از مجوزهای لازم برای صادرات و واردات است. به گفته قاضی سراج کارت های بازرگانی یک بار مصرف و صوری پدر اقتصاد را درآورده است. یکی از سازمان هایی که بسیار از وجود این کارت ها متضرر است، سازمان امور مالیاتی می باشد. برخی از فعالان اقتصادی از طریق این کارت ها ا. براساس بخشی از مستندات به دست آمده در ۲ سال اخیر ۴ هزار میلیارد تومان واردات تنها به نام ۴۴ کارت بازرگانی اجاره ای حقیقی و حقوقی ثبت شده است، اخیراً سود جویان با ثبت شرکتهای صوری، کارت بازرگانی شرکتی اجاره می کنند. نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از جلسه با جهاد کشاورزی درباره برخی رانت ها در شرکت بازرگانی تی و اعلام هشدارها به خبر داد و گفت: برکناری احتمالی علی قنبری از شرکت بازرگانی تی بستگی به نظر… متولیان صدور کارت بازرگانی می گویند، کارت بازرگانی یک بار مصرف مشخص است و اسناد وک نامه ها و صلح نامه در گمرک وجود دارد و دستگاه های نظارتی باید وارد عمل شوند. به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی تی ایران:

انتصاب دبیر هیات مدیره شرکت
قنبری مدیر عامل شرکت بازرگانی تی ایران، با صدور حکمی شاهپور عیدی وندی را به سمت دبیر هیات مدیره شرکت منصوب کرد.
در حکم صادره از سوی معاون جهاد کشاورزی آمده است: نظر به مراتب شایستگی های علمی و عملی جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان دبیر هیات مدیره شرکت مادر تخصصی بازرگانی تی ایران منصوب میشوید. شایسته است با توجه به اساسنامه شرکت و وظایف هیات مدیره محترم، ضمن پالایش موضوعات ارجاعی نسبت به طرح و پیشنهاد مسایل و موارد مهم و اساسی اهتمام ورزیده و با تشکیل جلسات منظم، تنظیم مصوبات هیات مدیره با رعایت قوانین و مقررات، ابلاغ و پیگیری آنها نقش موثری در اصلاح امور و ارتقای کمی و کیفی فعالیتهای اصلی شرکت ایفا نمایید. روابط عمومی شرکت بازرگانی تی ایران ضمن عرض تبریک به آقای عیدی وندی وآرزوی موفقیت برای ایشان از خدمات آقای سیدی نیک، دبیر سابق هیات مدیره در زمان تصدی این مسئولیت تشکر و برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون دارد.
در شرایط فعلی، کشور به وجود ۳۰ رایزن بازرگانی در سایر کشورهای دنیا بسنده کرده و این در حالی است که تا قبل از برنامه ششم توسعه مجوز افزایش تعداد رای ن بازرگانی به ۳۰ مورد وجود داشت. علاوه بر این در برنامه ششم توسعه این عمل در مورد مسئولان قرار گرفته تا به میزان کشورهایی که امکان توسعه روابط خارجی با آنها وجود دارد تعداد رایزن های باز. نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از جلسه با جهاد کشاورزی درباره برخی رانت ها در شرکت بازرگانی تی و اعلام هشدارها به خبر داد و گفت: برکناری احتمالی علی قنبری از شرکت بازرگانی تی بستگی به نظر حجتی دارد تا شاید خود را از چالش ها رها کند. شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 پایلوت اجرای طرح سامانه نظام جامع فناوری بازرگانی در سطح کشور شد. مهر نوشت: معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی تی گفت: طرح قیمت تضمینی گندم به صورت آزمایشی در ۴ استان اجرایی می شود و شرکت بازرگانی تی ایران از اجرای شدن این طرح درهمه استان ها استقبال می کند. رئیس هیئت مدیره انجمن نساجی استان اصفهان گفت: رای ن بازرگانی تاکنون عملکرد ضعیفی در حوزه صادرات داشتند.حبیب الله شاه کرمی در گفت و گو با مهر اظهار داشت: اگر می خواهیم صادرات موفقی داشته باشیم باید همچون کشور چین با استفاده از رای ن بازرگانی این صنعت را رونق ببخشیم. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]

با کیفیت ترین نان در اسان رضوی تولید شد
مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ی 5 گفت : با اجرای موفق پروژه ی پژوهشی تولید نان بربری و سنگک غنی با سبوس ا ترود شده، تولید نان فرا سودمند برای نخستین بار در کشور در استان اسان رضوی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه ی 5 ؛ ایرج حسنپور ا فزود: همزمان با بزرگداشت روز نان، تولید نان با کیفیت فرا سودمند که یک نوآوری در صنعت غذا و نان می باشد در این ستان مهیا شد.
حسنپور تشریح کرد: ا ترود شدن، عمل آوری مواد غذایی با عبوردادن خوراک از یک صفحۀ مشبک با فشار را می گویند در این عمل با بهره گیری از فناوری ا تروژن، سبوس در معرض فشار، دما و رطوبت قرار می گیرد که سبوس ا ترود شده ضمن حفظ خواص کلی، اسید فیتیک موجود در خود را آزاد کرده و بهبود خصوصیات تغذیه ای را به همراه دارد.
وی ادامه داد: استفاده از سبوس ا ترود شده در تهیه ی نان، افزایش میزان فیبر رژیمی غذایی و جذب آب، بهبود شکل ظاهری، رنگ و بافت نان، به تاخیر انداختن بیاتی نان سنگک و بربری، افزایش ارزش غذایی را به همراه دارد که ارتقا ی سلامت جامعه را سبب می شود.
مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی اسان رضوی در پایان گفت: این پروژه تحقیقاتی در سال گذشته با همکاری گروه پژوهشی فرآوری مواد غذایی جهاد ی مشهد همزمان با روز ملی ناندر یک واحد نانوایی با حضور مسوولان شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه پنج، معاونت غذا و داروی علوم پزشکی و اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی اسان رضوی آغاز و عملیاتی شد مسعود خوانساری در چهلمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران به نقل از یک منبع معتبر اعلام کرد که برابر آمار، اتاق تهران طی 4 سال گذشته و قبل از هاب بازار ارز، 53 بار نسبت به وم تک نرخی ارز، عدم سرکوب قیمت و احتمال جهش نرخ ارز هشدار داده بود. بسم الله الرحمن الرحیم بازرگانی تسمه چلسی در جهت پیشرفت و تعالی صنعت فعالیت خود را از سال ۱۳۷۵ در زمینه تهیه و توزیع تسمه پروانه های کولری - ماشینی - صنعتی - کشاورزی - تایمینگ و شیاری ( pk & timing - v - belt ) و تسمه های نقاله ( conveyour - belt ) و تسمه های برزنتی ( flat - belt ) و ِ ........ با مدیریت سیف الله طالبی شروع بکار کرد . خط مشی بازرگانی تسمه پروانه چلسی .