باستان شناسی و دفینه ی مصور ایران

به نقل از خبرگزاریها در مورد باستان شناسی و دفینه ی مصور ایران : نتایج فصل نخست پژوهش های باستان شناسی هیات مشترک ایران و آلمان در تل کمین مرودشت در جلسه ای با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان برگزار شد.   محورهای سومین همایش ملی باستانشناسی آبان 96- بیرجند    ==========================   پیش از تاریخ........ ............. ............ رویکردهای میان‌رشته‌ای در باستان‌شناسی پیش از تاریخ ایران تاریخی............... ........... ........... کاربرد روشها و مطالعات میان رشته ای در پژوهشهای دوران تاریخی      میان رشته ای................    ۱- باستان شناسی مولکول. روستا به مثابه یک واحد اجتماعی یا یک نوع استقرار انسانی را از منظرهای مختلفی مورد توجه دانش های مختلف علوم انسانی است. این توجه موجب به وجود آمدن شاخه های جداگانه ای چون جغرافیای روستایی یا جامعه شناسی روستایی شده است. بدیهی است که باستان شناسان نیز موضوع روستا و روستانشینی را مورد توجه قرار داده اند. بخش اعظمی از مطالعات باستان نشاسانه انجام شده درباره روستا و روستانشینی مطالعات قوم باستان شناسانه را در بر می گیرد. شباهت احتمالی مواد فرهنگی روستاهای چند دهه قبل روستاها با یافته های باستانی ، باستان شناسان را بر آن داشت تا با تکیه بر تئوری حد وسط و با رویکردی قوم باستان شناسانه به مطالعه ی روستاها پرداختند. که نتیجه این آثار یادمانی زیادی در ادبیات باستان شناسی و خصوصاً ادبیات باستان شناسی ایران بود. از جمله ی آن ها می توان به کتاب قوم نگاری باستان شناسانه در غرب ایران ، اثر پتی جو واتسون (watson,1979) علاوه بر آن می توان به نوشتار هورن که در مورد روستاهای شمال شرق ایران به نگارش در آمده (horne, 1980a.1980b) و کار یادمانی کارول کرامر با عنوان قوم باستان شناسی روستا ، روستاهای ایران از منظر باستان شناسی نیز اشاره کرد(krammer,1982) . سال ۲۰۱۴ برای باستان شناسی سالی به یادماندنی بود، با دستاوردهایی مهم و اثرگذار. از "خون آشام های" وباگرفته، تا زره استخوانی و اختراع شلوار. آن چه در پی می آید گزیده ای است از یافته های باستان شناسی در سالی که گذشت... قرار است در همایش ملی باستان شناسی امسال در تهران نیز بخشی از ارائه ی گزارش ها به یافته های مردان نمکی اختصاص پیدا کند. طی حکمی از سوی معاونت پژوهشی سازمان میراث فرهنگی، حمیده چوبک عضو هیات علمی پژوهشکده باستان شناسی و مدیر پایگاه تاریخی الموت به عنوان رئیس پژوهشکده باستان شناسی منصوب شد.
حمیده چوبک از باستان شناسان خبره سازمان میراث فرهنگی، فعالیت های گسترده ای در محوطه های باستان شناسی در سراسر ایران را مدیریت کرده که از جمله مهمترین کاوش ها. فصل چهارم فعالیت های میان رشته ای باستان شناسی در شهر هخا پاسارگاد و دشت مرغاب با همکاری هیئت مشترک ایران و فرانسه آغاز شد. دنیای باستان شناسی در انتظارکشفی هیجان انگیز از عصرباستان در اعماق یک مقبره قدیمی درکشور مصراست. «بهرام عکاشه» پدر علم ز له شناسی ایران با حضور در استودیوی فارس با اشاره به معماری در ایران باستان، به بررسی راه حل های انتقال پایتخت پرداخت. موزه باستان شناسی اردبیل یکی از موزه های باستان شناسی مجهز کشور مکان مناسبی برای گردشگران نوروزی به شمار می رود. رییس پژوهشکده باستان شناسی کشور گفت: در حال حاضر تیم باستان شناس چینی در ایران حضور ندارد اما موضوع کشف فسیل دایناسور را بررسی خواهیم کرد. (به فراخور هشتمین سال جاودانگی دانشمندی بزرگ) یکی از برجسته ترین مورخان و کهن نگاران دوره هخا ان و از شیفتگان و عاشقان دنیای باستان شناسی ایران کهن که با پژوهش ها و بررسی های گوناگون در زمینه های تاریخ و تمدن ایران باستان، هنر باستان و زبانهای باستانی، چراغ نور و آگاهی را برای دوستداران و دانش پژوهان در این رشته روشن ساخت تا پژوهش . مراسم رونمایی از رمان مصور «جمشید؛ طلوع » با حضور هنرمندان حوزه انیمیشن و گرافیک و عوامل اثر در شهرکتاب فرشته برگزار شد. لینک : مطالعات باستان شناسی س رست گروه باستان شناسی محوطه تاریخی ریوی اسان شمالی گفت: در کاوش های باستان شناسی بین المللی در محوطه ریوی شهرستان مانه و سملقان، ساختمانی بزرگ مربوط به معماری شاه نشینی کشف شد.
باستان شناسی چهل تیکه (باستان شناسی برای مردم ) باستان شناسی یکی از علوم مهم و پیشرو در جهان می باشد که باعث شناخت از گذشتگان و دلایل اتفاقات و رخداد های تاریخی می باشد .در این کتاب شما می توانید بدون هیچ دانش قبلی در زمینه ی تاریخ و باستان شناسی اطلاعات بسیار مفید و جامعی در مورد باستان شناسی پیدا کنید و خود به یک باستان شناس تبدیل شوید. حدود 150 سال پیش گرایش و علاقھای چشمگیر برای کندوکاو در ایران وجود داشت. اروپاییان بیش از دیگران شوق این کار را داشتند. ت-ھای اروپایی از طریق جھانگردان و عتیقھ جویان بھ موضوع ک ندوکاو در ایران وارد شدند. ...
دریافت فایل «سهم الدین زمانی» هنرمند ۷۲ ساله ای است که حدود نیم قرن از عمر خود را وقف تصویرگری قرآن کریم کرده و در ۱۱۴ تابلو، نخستین قرآن مصور جهان را ترسیم کرده است. دومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران در جیرفت برگزار شد. باستان چت,چت باستان,چتروم باستان,باستان چت اصلی,ورود به باستان چت, باستان چت,چت باستان,چتروم باستان,باستان چت اصلی,ورود به باستان چت, باستان چت,چت باستان,چتروم باستان,باستان چت اصلی,ورود به باستان چت, باستان چت,چت باستان,چتروم باستان,باستان چت اصلی,ورود به باستان چت, باستان چت,چت باستان,چتروم باستان,باستان چت اصلی,ورود به باستان چت, . دومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق ایران پس از سه روز با قرائت بیانیه در جیرفت به کار خود پایان داد. مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از تاسیس پایگاه مطالعات باستان شناسی منطقه ف خبر داد. یکی از جاذبه های باستان شناسی در کشور ایتالیا متعلق به شهر باستانی بایی (baiae) است که با وجود شکوه و عظمت فراوان قربانی قهر طبیعت شده و به زیر آب فرو رفته است. پنجمین فصل کاوش های باستان شناسی - آموزشی محوطه تاریخی روستای کهنک شهرستان سربیشه آغاز شد. حجاب در ایران باستان
هخا ان (بخش281)
" هنر ایران باستان (1)، هرگز ی را به تصویر نکشیده است . "
و ر هینتس ، داریوش و ایرانیان ، ترجمه پرویز رجبی ، نشر ماهی ، چاپ دوم ، صص 37 - 36
1 . در کتیبه ها ، مهرها ، نقش نگاره ها و دیگر آثاری که از ایران باستان به جا مانده است .
###############
کانال حقیقت https://telegram.me/haghighat1357 موزه ملی ایران یا موزه ایران باستان با قدمتی حدود 8۰ سال، نه تنها بزرگترین موزه باستان شناسی و تاریخ ایران است بلکه از نظر حجم، تنوع و کیفیت آثار جزء یکی از چند موزه بزرگ جهان نیز محسوب می شود. این موزه در فرهنگ موزه داری ایران به عنوان موزه مادر محسوب می شود. با آغاز تعطیلات عید، مسافران نورزوی با حضور در پایتخت از این مجموعه تاریخی . فساد اخلاقی در ایران باستان / هخا ، زن نامشروع داشت
هخا ان (بخش539)
" ... اراتس تن در کتاب خود راجع به ثروت نوشته که یکی از ن غیرعقدی اردوان از اهل اری تره تمیستوکل را به او معرفی کرد . (1) "
حسن پیرنیا ، ایران باستان ، جلد دوم ، انتشارات افراسیاب ، چاپ نهم ، صص 829 - 828
1 . در قسمتهای قبل - با سند - آوردیم که (فساد اخلاقی) در ایران باستان . همایش بین المللی باستان شناسان جوان با هدف گرد آمدن اساتید، دانشجویان، دانش پژوهان و صاحب نظران به منظور آگاهی از آ ین دستاوردهای علمی و پژوهشی باستان شناسی و بررسی چالش ها، آسیب ها و فرصت های پیش روی این رشته در هشت حوزه تخصصی شامل ۱- باستان شناسی و آموزش ۲- باستان شناسی ایران؛ دیروز، امروز، فردا، ۳- شناخت گذشته با بهره گیری از باستان شناسی تحلیلی ۴- مواد فرهنگی در باستان شناسی ایران ۵- نظریه و عمل در باستان شناسی ایران 6- استان شناسی و علوم میان رشته ای 7- جدیدترین یافته ها از کاوش ها و بررسی¬های باستان شناسی ایران فرهنگی و 8- حفاظت از میراث باستان شناختی برگزار خواهد شد. اختصاصی از فایل هلپ تحقیق درباره باستان شناسی با و پر سرعت .
تحقیق درباره باستان شناسی
تحقیق درباره باستان شناسی فرمت فایل : word (لینک پایین صفحه) تعداد صفحات 16 صفحه     باستان شناسیبرای باستان شناسی تعاریف مختلفی پیشنهاد و ارائه شده است. باستان شناسی شاخه ای از یک شعبه مهم علوم انسانی است که مردم شناسی نامیده می شود. باستان شنا سی یکی از شبعات انسان شناسی است که زمینه ساز تاریخ است. درباره تاریخ می توان گفت که آغاز زمانی است که انسان از نگارش و کتابت برای ثبت وقایع و رویداد ها استفاده کرد. که قدمت آنها حداکثر به حدود ۵٬۲۰۰ سال پیش (۳٬۲۰۰ پ.م ) می رسد. برای اطلاع از بسیاری از رخداد ها که پیش از اختراع خط ونگارش روی داده اند و هیچگاه ثبت نشده اند و با توجه به قدمت انسان که حدود ۴٬۲۰۰٬۰۰۰سال پیش تعیین کرده است .باید از روشی جداگانه و مستقل استفاده کرد که باستان شناسی است. بنابر این می توان گفت که باستان شناسی آن شاخه از انسان شناسی است که درباره انسان از آغاز پیدایش او بر پهنه گیتی تحقیق می کند. باستان شناسان نیز پژوهشگرانی هستند که درباره انسان و جواع گذشته انسان و جوامع گذشته انسانی پژوهش تحقیق و مطالعه می کنند. باستان شناسی در جهان به شاخه های متعددی چه از لحاظ زمانی و چه از لحاظ جغرافیایی تقسیم می شود.
با
تحقیق درباره باستان شناسی
روح الله مدیر پایگاه جهانی شهرسوخته واقع در شمال سیستان وبلوچستان با حفظ سمت به ریاست پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور منصوب شد. چرا نوروز جهانی شد؟ نوروز یکی از کهن ترین جشن های به جا مانده از دوران باستان است. خاستگاه نوروز در ایران باستان است و هنوز مردم مناطق مختلف فلات ایران نوروز را جشن می گیرند. زمان برگزاری نوروز، در آغاز فصل بهار است. نوروز در ایران و افغانستان آغاز سال نو محسوب می شود و در برخی دیگر از کشورها تعطیل رسمی است.... کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها (کارشناسی جوغن ها به همراه تصاویر رنگی) کاملترین کتاب در ایران  فروش کتاب اسرار نشانه ها کاملترین مرجع رمز گشایی علائم دفینه 162 صفحه رنگی اسکن گرفته شده بصورت pdf ماجراجویی و کشف اسرار زیر زمین هستند !! کتاب اسرار علائم و نشانه های دفینه و گنج یکی از بهترین کتابهای الکترونیکی در زمینه روشهای پیدا رمز و رمزگشایی زیرخاکی و سکه های قدیمی در زیر زمین و گنج ی و دفینه ی در ایران می باشد . اگر علاقه مند به گنج ی و دفینه ی هستید حتما این کتاب بی نظیر رو و مطالعه کنید . همه چیز درباره علوم غریبه اولین مرجع و منبع رمزگشایی آثار علائم , نمادها , نشانه ها و اسرار نظامی دفینه ها در ایران کتاب اسرار و راز و رمز نشانه ها و علائم دفاین زیر زمین !!!
در ادامه برخی از نوشته ها و مطالب داخل مجموعه کتاب گنج ی اسرار و نشانه های دفینه رو براتون قرار میدم تا بیشتر به محتویات بی نظیر این کتاب پی ببرید .
کتاب اسرار نشانه ها ( کاملترین کتاب الکترونیکی مرجع رمز گشایی علائم و نشانه ها ۱۶۲ صفحه رنگی pdf به زبان فارسی) علائم گنج فهرست مطالب
از نظر حقوقی دفینه چیست ؟
قبل از هر چیزی نشانه های دفینه را بشناسیم
نشانه های دفینه چگونه رمز گشایی میشوند
معانی آثار و علائم دفینه :
درخت – بت خانواده – شیر – کوزه های خالی -اسب و اسب سوار – جای پا
شکل چارق یا کفش – نماد دنده و ققسه انسان – س لنگان
نشان ماهی – نهنگ و یا بچه نهنگ – تبر – عصا – جغد – سنگ سواری
اتاق های خالی – صلیب – علامت ضربدر – انبردست،چکش،کلنگ
گل ، گل باگلدان ، گل آفتابگردان – زن – زن حامله – خط و خطوط
چوپان و انش – سنگ حکاکی شده به چهار خانه – سنگ آسیاب
سنگ سوراخ شده یا سنگ دوربین – شتر
چنگال مخصوص بلند بسته علف و یونجه
خوک و بچه هایش – اژده ها – دست – الاغ – زین – فیل
چشم – خورشید – کبوتر ، پرنده – آهو، ن،غزال
صلیب – حلقه – ماه و ستاره – پارچ یا ضرف آب – دایره های تو در تو – انسان
حکاکی کانال ، کانال های سنگی – لاک پشت
شاهین ، عقاب – پروانه – مارمولک – نشان شمشیر
سنگ کیلومتر (سنگی که روی آن کیلومتر را مینویسند)
نشان قوچ – سنگ صندلی – سگ – نشان پای سگ – قورباغه
چاه – نشانه های غار – قیچی – پله – سنگ های تراشیده شده با اسکنه
نعل اسب – نشان تیر یا پیکان – نماد طایفه های ترک – نر – تپه سنگ ریزه
پلیکان – نشانه ح ون – نشانه های عددی – کانال های آب – چشمه آبدار یا بی آب
نشانه تفنگ – گوش – نشانه مرغ و جوجه هایش – طاووس – ترازو – انگور
نشان v در دفینه
و مطالب دیگر مخصوص دانشجویان رشته باستانشناسی توجه : هدف ما از ارائه این کتابها تشویق و یا سوق دادن افراد به گنج ی و دفینه ی و حفاری های غیرمجاز نمیباشد چرا که هرگونه حفاری و کاوش برای پیدا اشیا عتیقه و آثار تاریخی در ایران مطلقا ممنوع می باشد . بلکه قصد ما بالا بردن اطلاعات و دانستنی های باستان شناسان درباره علوم باستانی و باستان شناسی می باشد . امید است با افزایش اطلاعات در این زمینه از ت یب آثار به جای مانده از گذشتگان جلوگیری خواهد شد.دریافت فایل پژوهش های آرکئوژئوفیزیک یا زمین باستان شناسی شهر تاریخی سیبه بستک آغازشد. مکان گنج و دفینه در سنگ محراب
سنگ محراب در گنج ی سنگ محراب ، منطقه عبادت است ، در دوران باستان بخاطر اعتقادات اساطیری ، انسانها در روزهای مشخصی از سال بخاطر شانس و خوشبختی به خدایان خود دعا می د ، محل عبادتی برای تقدیم قربان به خدایان بوده است.به دفینه و قبرهای دوران باستان هیچ گونه ارتباطی ندارد.باید از ت یب آن به شدت اجتناب کنید. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان گفت: تیم باستان شناسی در فهرج مستقر و هر گونه اظهارنظری در این باره، تا زمان اعلام نظر این گروه، بی اساس است. باستان شناسی به ظاهر رشته جذاب و جالب توجه و پرهیجانی است تحولات و تغییرات مربوط به انسان و جوامع او را مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد تنها رشته ای است که رفتار انسانی رااز طریق تحلیل فرهنگ مادی انسان در دوران های گذشته بررسی و باز سازی می کند. و به مقایسه و مطالعه آن با انگاره های رفتاری انسان کنونی می پردازد. اگر حتی آدم خوش شانسی هم هستید و فکر می کنید با اولین ضربه کلنگ گنجینه ها و دفینه های زرین و سیمین از تل خاکی بیرون می کشید زیاد خوشحال نباشید وفکر باستان شناس شدن را از سرتان بیرون کنید زیرا شما مخاطرات آن را فراموش کرده اید. غم و اندو هایی که باید تحمل کنید و فقر و رنج های بیشمار و بی مهری و توهین و تهمت ها و....را هم نیز.رشد هرجامعه بدون بررسی اوضاع امنیتی و اقتصادی کشورها ممکن نیست اگر آرامش و امنیت کامل در دوره هخا و ادوار بعدی بر جامعه ایرانیان باستان حاکم نبود امروز بروز خلاقیت های آنها را شاهد نمی شدیم.کشفیات باستان شناسی و دامنه فعالیت این جماعت دست از جان شسته در بیابانها و اتلال ،دشت و کوهها و هزاران خطرات و آسیب هایی که آنها را تهدید می کند از آنها علمای جسوری ساخته است.تازه غم و غصه و بار اندوه سنگینی که بر دوش می کشند و به قولی عشق به آثار تاریخی که آنها را فرتوت و فرسوده می کند بدتر از همه است.باستان شناسی بازوی تاریخ و پدر تاریخ بحساب می آید داده هایش حساب و کتاب تاریخی دارد اما اگرمیراثبانی حساب و کتاب نداشته باشد تمام این داشته ها برداشته می شوند. تمام کاشته ها ،کشته(مرده) می شوند.باستان شناسی علم و زباله استوارت پیگوت باستان شناسی انگلیسی نیست و باستان شناسان هم جمع کن بشمار نمی روند.در دنیای نا امنی ها و قحطی ها ،فقر و بیماری ها ،جنگ و کشتارها،باستان شناسان خدمت به جامعه را هم فراموش نمی کنند. در حالی که میراثبانها در همه حال و همه جا وظیفه خود را از خاطر زدوده اند. باستان شناسان می دانند که آثار دفن شده نسبت به محیط اطرافشان، نشانه های متفاوتی از خود بروز می دهند. با این حال پروازهای کم ارتفاع و مجهز به واحدهای حرارتی، علاوه بر اینکه هزینه زیادی دارند خطرناک هم هستند. معرفی رشته باستان شناسی

مقدمه : رشته باستان شناسی در ایران زیر مجموعه رشته علوم انسانی به حساب می آید . البته از چند سال پیش دانشکده های هنر نیزاقدام به راه اندازی رشته باستان شناسی در مقطع کاردانی د اما به ناچار دانشجویانی که دراین مقطع و در دانشکده های هنر فارغ حصیل شدند، بعد از یک دوره دیگر شرکت در کنکور سراسری می توانند تحصی. رئیس اداره میراث فرهنی و گردشگری سراوان گفت: کاوش ۲ محوطه تاریخی از سوی گروه باستان شناسی سیستان و بلوچستان و پژوهشکده باستان شناسی میراث فرهنگی کشور آغاز می شود. مدتی پیش مطلبی درباره اوقات فراغت به دستم رسید که شرحش خالی از لطف نیست؛ آمده بود که یونانیان عهد باستان معتقد بودند اوقات فراغت و تفریح شرط اولیه و لازمه زندگی سعادتمند است و رومیان باستان هم بر اهمیت اوقات فراغت، اِشرافی بی نظیر طبق این نوشته، آنچه اوقات فراغت در روم باستان را از اوقات فراغت در یونان باستان متمایز می کرده این بو. کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها کتاب باستان شناسی آثار علائم و نشانه ها (کارشناسی جوغن ها به همراه تصاویر رنگی) کاملترین کتاب در ایران  فروش کتاب اسرار نشانه ها کاملترین مرجع رمز گشایی علائم دفینه 162 صفحه رنگی اسکن گرفته شده بصورت pdf ماجراجویی و کشف اسرار زیر زمین هستند !! کتاب اسرار علائم و نشانه های دفینه و گنج یکی از بهترین کتابهای الکترونیکی در زمینه روشهای پیدا رمز و رمزگشایی زیرخاکی و سکه های قدیمی در زیر زمین و گنج ی و دفینه ی در ایران می باشد . اگر علاقه مند به گنج ی و دفینه ی هستید حتما این کتاب بی نظیر رو و مطالعه کنید . همه چیز درباره علوم غریبه اولین مرجع و منبع رمزگشایی آثار علائم , نمادها , نشانه ها و اسرار نظامی دفینه ها در ایران کتاب اسرار و راز و رمز نشانه ها و علائم دفاین زیر زمین !!!
در ادامه برخی از نوشته ها و مطالب داخل مجموعه کتاب گنج ی اسرار و نشانه های دفینه رو براتون قرار میدم تا بیشتر به محتویات بی نظیر این کتاب پی ببرید .
کتاب اسرار نشانه ها ( کاملترین کتاب الکترونیکی مرجع رمز گشایی علائم و نشانه ها ۱۶۲ صفحه رنگی pdf به زبان فارسی) علائم گنج فهرست مطالب
از نظر حقوقی دفینه چیست ؟
قبل از هر چیزی نشانه های دفینه را بشناسیم
نشانه های دفینه چگونه رمز گشایی میشوند
معانی آثار و علائم دفینه :
درخت – بت خانواده – شیر – کوزه های خالی -اسب و اسب سوار – جای پا
شکل چارق یا کفش – نماد دنده و ققسه انسان – س لنگان
نشان ماهی – نهنگ و یا بچه نهنگ – تبر – عصا – جغد – سنگ سواری
اتاق های خالی – صلیب – علامت ضربدر – انبردست،چکش،کلنگ
گل ، گل باگلدان ، گل آفتابگردان – زن – زن حامله – خط و خطوط
چوپان و انش – سنگ حکاکی شده به چهار خانه – سنگ آسیاب
سنگ سوراخ شده یا سنگ دوربین – شتر
چنگال مخصوص بلند بسته علف و یونجه
خوک و بچه هایش – اژده ها – دست – الاغ – زین – فیل
چشم – خورشید – کبوتر ، پرنده – آهو، ن،غزال
صلیب – حلقه – ماه و ستاره – پارچ یا ضرف آب – دایره های تو در تو – انسان
حکاکی کانال ، کانال های سنگی – لاک پشت
شاهین ، عقاب – پروانه – مارمولک – نشان شمشیر
سنگ کیلومتر (سنگی که روی آن کیلومتر را مینویسند)
نشان قوچ – سنگ صندلی – سگ – نشان پای سگ – قورباغه
چاه – نشانه های غار – قیچی – پله – سنگ های تراشیده شده با اسکنه
نعل اسب – نشان تیر یا پیکان – نماد طایفه های ترک – نر – تپه سنگ ریزه
پلیکان – نشانه ح ون – نشانه های عددی – کانال های آب – چشمه آبدار یا بی آب
نشانه تفنگ – گوش – نشانه مرغ و جوجه هایش – طاووس – ترازو – انگور
نشان v در دفینه
و مطالب دیگر مخصوص دانشجویان رشته باستانشناسی توجه : هدف ما از ارائه این کتابها تشویق و یا سوق دادن افراد به گنج ی و دفینه ی و حفاری های غیرمجاز نمیباشد چرا که هرگونه حفاری و کاوش برای پیدا اشیا عتیقه و آثار تاریخی در ایران مطلقا ممنوع می باشد . بلکه قصد ما بالا بردن اطلاعات و دانستنی های باستان شناسان درباره علوم باستانی و باستان شناسی می باشد . امید است با افزایش اطلاعات در این زمینه از ت یب آثار به جای مانده از گذشتگان جلوگیری خواهد شد.دریافت فایل حجاب و نجابت در ایران باستان
هخا ان (بخش487)
" ... به گزارش وسوستوموس ، پارسیان برهنگی را دوست نداشتند . در واقع هم در همه ی هنر پارس باستان ، بر خلاف هنر یونان باستان ، همچنان که دیدیم ، حتی با یک پیکر روبرو نمی شویم . "
و ر هینتس ، داریوش و ایرانیان ، ترجمه پرویز رجبی ، نشر ماهی، چاپ دوم ، ص 422
###############
کانال حقیقت https://telegram.me/ha. مجسمه ای از تندیسِ انصراف، در تهران باستان کشف شد. به گفته باستان شناسان، این تندیس در حالی کشف شد که به نظر می رسد می خواسته از کشف شدن انصراف دهد ولی در آ ین لحظه، توجه باستان شناسان به یک تکه کاغذ کهنه که در.... وی همچنین از اخذ مجوز از وزارت علوم برای تدریس رشته های ایرانشناسی و زبان های باستان دردانشکده ایران شناسی خبرداد . دروس تخصصی 18 واحد ردیف نام دروس واحد 1 شناخت خطوط و زبان های ایران باستان 2 2 نقد و بررسی تاریخ ایران باستان در متون ایرانی و غیر ایرانی( یونانی ، عبری ، سریانی ، چینی ، ی ) 2 3 شناخت نظام های ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی ایران باستان 2 4 مطالعه شناخت انتقادی ادیان ایران باستان 2 5 روابط ، فرهنگی و اقتصادی ایران باستان با سرزمینهای دیگر 2 6 . دروس تخصصی 18 واحد ردیف نام دروس واحد 1 شناخت خطوط و زبان های ایران باستان 2 2 نقد و بررسی تاریخ ایران باستان در متون ایرانی و غیر ایرانی( یونانی ، عبری ، سریانی ، چینی ، ی ) 2 3 شناخت نظام های ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی ایران باستان 2 4 مطالعه شناخت انتقادی ادیان ایران باستان 2 5 روابط ، فرهنگی و اقتصادی ایران باستان با سرزمینهای دیگر 2 6 . مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از آغاز فصل دوم کاوش های باستان شناسی مجموعه جهانی پاسارگاد خبر داد. برنامه بررسی و شناسایی باستان شناسی کشتی های تاریخی و بنادر کهن تجاری دریای مازندران در محدوده استان گیلان آغاز شد. س رست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: ۱۵۲ قطعه شیء تاریخی کشف شده از محوطه های باستانی اریسمان و میلاجرد به موزه باستان شناسی نطنز منتقل شد. همشهری آنلاین: کشف یک ماکت بنا از محوطه ای ۱۰هزار ساله، تعجب باستان شناسان را برانگیخت
پاو وینت موزه ایران باستان پاو وینت-موزه-ایران-باستان فایل پاو وینت موزه ایران باستان،در حجم 33 اسلاید ،همراه با یک هدیه ویژه.موزه ایران باستان، اولین موزه ی ایران، در ابتدای خیابان ۳۰ تیر، در خیابان تهران واقع است. فایل