باور اعتقاد اعتماد و اطمینان به شما صبر می دهد

به نقل از خبرگزاریها در مورد باور اعتقاد اعتماد و اطمینان به شما صبر می دهد : به خدای خود ایمان داشته باشید توجه داشته باشید که "ایمان داشتن " با " اعتقاد داشتن" متفاوت است‼️‼️ اغلب ما به وجود خداوند اعتقاد داریم ، اما ایمان نداریم. ایمان داشتن به هر چیز یعنی اطمینان داشتن به او. یعنی همه مسئولیت کاری را به او بسپاری. ایمان داشتن یعنی دیگه نگران نباشیم.
ما اعتقاد داریم ، میخوانیم، مسجد میرویم، دعا میکنیم ... به خدای خود ایمان داشته باشید توجه داشته باشید که "ایمان داشتن " با " اعتقاد داشتن" متفاوت است‼️‼️ اغلب ما به وجود خداوند اعتقاد داریم ، اما ایمان نداریم. ایمان داشتن به هر چیز یعنی اطمینان داشتن به او. یعنی همه مسئولیت کاری را به او بسپاری. ایمان داشتن یعنی دیگه نگران نباشیم.
ما اعتقاد داریم ، میخوانیم، مسجد میرویم، دعا میکنیم ... نایب رئیس دفتر حماس که به ایران سفر کرده، در نشستی اعلام کرد: باور به سلاح مقاومت، باور به ایجاد کشور تاریخی فلسطین و باور به نابودی رژیم ، اعتقاد ذاتی ماست و ما نمی توانیم نسبت به این باورها تغییری ایجاد کنیم. بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی را باور نکنیم! بیاید هر مز فی ر. شافعی گفت: حرف هایی که از سوی هیات ت برای توانمندسازی بخش خصوصی زده می شود از روی اعتقاد و باور قلبی نیست. اعتقاد اهالی روستایی تصمیم گرفتند که برای نزول باران دعا کنند. روزی که تمام اهالی برای دعا در محل مقرر جمع شدند،فقط یک پسربچه با چتر آمده بود، این یعنی اعتقاد. اعتماد اعتماد را می توان به احساس یک کودک ی اله تشبیه کرد،وقتی که شما آنرا به بالا پرتاب می کنید، او میخندد ..... چراکه یقین دارد که شما او را خواهید گرفت،این یعنی اعتماد. امید هر شب ما به رختخواب می رویم بدون اطمینان از اینکه روز بعد زنده از خواب بیدار شویم .ولی شما همیشه برای روز بعد خود برنامه دارید،این یعنی امید. با اعتقاد،اعتماد و امید زندگی کنید آقای گفته است به مخالفان احترام می گذارم و به کمک آنها نیاز دارم.گفته است امیدوارم اعتماد آنها که به من رای نداده اند را نیز بدست آورم. آقای نشان داده است که دو روی ی سکه دارد. من به شخصه عالمانه دریافته ام هرگز نباید به او اعتماد کنم. اعتماد نمی کنم. آزموده را آزمودن خطاست. بعداز این همه سال به جایی از زندگی رسیده بود که نه تنها خود را جایز الخطا نمیدانست؛ بلکه سعیش بر آن بود که ممکن الخطا هم نباشد(در یک موضوع خاص)! اینگونه تصور میشود که مقوله ی دوم از اعتماد به نفس کاذب نشات میگیرد؛ که حتی شخص خودش را ممکن الخطا هم نداند(در همان موضوع خاص)!پس از سالها در این شرایط زندگی اتفاقاتی برایش افتاد.درحالی که خیر. اگر شما فرزندتان را باور کنید، او نیز خود را باور خواهد کردد. فرزند شما از همین حالا هم از تیزهوشی فطری برخوردار است. زیرا استعداد داشتن قدرت ذهنی خارق العاده و بالقوه در مغز وجود دارد. کودک شما از توان بالایی برای اختراع برخوردار است و موهبت داشتن ذهنی با تخیلات و خلاقیت های رنگی و قوی به او عطا شده است. اعتماد، حمایت، داده های ذهنی، اعتقاد شما به فرزندتان امکان می دهد، همه این ویژگی ها را با موفقیت بروز دهد.
عاشقی دیوانه ام ، باور این حرف را
بی و بی خانه ام ، باور این حرف را

من ندارم جز تو در دل آشنای دیگری
از همه بیگانه ام ، باور این حرف را

گر نباشی این سکوت خانه دلگیرست و سرد
کلبه ای ویرانه ام ، باور این حرف را

تا ز عشقت جرعه ای نوشیده ام از جام می
مست در میخانه ام ، باور این حرف را

در خیالات خودم هرشب . اعتماد به نفس حقیقی به آن معنا نیست که هیچ نگرانی ندارید، اعتماد به نفس واقعی یعنی، ایمان به خود علی رغم ترسهایتان ! اعتماد به نفس را با خودبینی اشتباه نگیرید! اعتماد به خود یعنی، خود را باور داشتن، خودبینی یعنی، وم اثبات برتری خود نسبت به دیگران. باور به توانایی های خود در عبور از موانع را داشته باشید ! باور به توانایی خود برای درخو. باور بفرمایید من از چس ناله بی زارم باور بفرماید از هرچه دوری جستم سرم آمده است باور بفرمایید رفتارهایی که نقدشان بعدها در من پدیدار شد باور بفرمایید فکر می آدم خوبی هستم اما باور بفرمایید فکر نمی برای جنس مخالف اشکهایم سرازیر شود باور بفرمایید فکر نمی لیسانس دار شوم باور بفرمایید آن چیزهایی که باور داشتم اتفاق بیفتد ابدا اثری از. همه ایده هایی که امروزه به واقعیت تبدیل شده اند، ابتدا رویایی در ذهن صاحب ایده بوده اند و هرچه افراد رویاپردازتر، ایده پروبال دارتر. افزایش اعتماد به نفس در ن اما این که ایده عملی شود باید به باور و ایمان برسیم به این که می توانیم. تنها در این ح است که می توانیم رویاهای مان را به واقعیت نزدیک […] نوشته افزایش اعتماد به نفس در ن اولی. ما اگر کامل بودیم بازهم مقابل نفت مشکل داشتیم. طبیعی است که الان هم مشکل داریم اما به تیمم اعتماد دارم. و دنبال بهانه گیری و توجیه نیستم. به تیمم و کارم اعتماد و اعتقاد دارم. بازیکنی که در اینب زای به… کار پزشک، اطمینان دادن است، پس کار پزشک های سنتی یا ی یا شیمیایی چه فرقی می کند؟
دارو ها تاثیر دارند. درمان هم نقش دارد. اعتقاد و دلخوش نقش دارند. دارو های ی پنجاه درصد، داور ودرمان وپنجاه درصد اعتقاد است. ولی دارو های شیمایی نود درصد اعتقاد است. درمان نیستند. مقداری اعتقاد مردم به آنتی بیوتیک کم شود، دیگران درمان نمی شوند. اگر امر. ما اگر کامل بودیم بازهم مقابل نفت مشکل داشتیم. طبیعی است که الان هم مشکل داریم اما به تیمم اعتماد دارم. و دنبال بهانه گیری و توجیه نیستم. به تیمم و کارم اعتماد و اعتقاد دارم. بازیکنی که در اینب زای به میدان می رود باید خودش را نشان دهد و این یک فرصت است. ى که پیرو ودوست دار واقعی زمان خود و منتظرواقعی و چشم به راه ظهور و قیام جهانى او است، بایداز نظر عملى، فکرى و اعتقادى خود را رشد دهد. تنها با لقلقه زبان و ادعاى دوستی نمى ‏توان خود را پیرو واقعى دانست!!مرحله نخست آن، باور به وجود منجى و اعتقاد به ظهور او و ب اداشت انقلاب جهانى به دست او است. سپس نوبت به اصلاح و همسوسازى رفتارها، گفتا. پرنده هایی که روی شاخه نشستند هرگز ترس از ش تن شاخه ندارند زیرا اعتماد آنها به شاخه ها نیست بلکه به بالهایشان است. همیشه به خودت اعتماد داشته باش، خودت را باور کن، همیشه خودت را نقد بدان تا دیگران تو را به نسیه نفروشند. سعی کن تغییر باشی نه قربانی تقدیر. در زندگیت به ی اعتماد کن که به او ایمان داری نه احساس، و هرگز به خاطر مردم تغییر نکن، این جماعت هر روز تو را جور دیگری میخواهند. مردم شهری که همه در آن میلنگند، به ی که راست راه میرود میخندند. ک ن

وقتی با سرزنش و انتقاد زندگی می کنند می آموزند بی اعتماد به خود باشند

وقتی با خشونت زندگی می کنند می آموزند که جنگجو باشند.

وقتی با ترس زندگی می کنند می آموزند که بُزدل باشند.

وقتی با ترحم زندگی می کنند می آموزند که به خود احساس ترحم داشته باشند.

وقتی با تمس زندگی می کنند می آموزند که خج ی باشند.

وقتی با حس. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت:اعتقاد به اقتصاد آزاد و رقابتی و باور بخش خصوصی به عنوان موتور محرکه اقتصاد از جمله ویژگی هایی است که در انتخاب ان اقتصادی از رئیس جمهوری انتظار می رود. به خدای خود ایمان داشته باشید توجه داشته باشید که "ایمان داشتن " با " اعتقاد داشتن" متفاوت است‼️‼️ اغلب ما به وجود خداوند اعتقاد داریم ، اما ایمان نداریم. ایمان داشتن به هر چیز یعنی اطمینان داشتن به او. یعنی همه مسئولیت کاری را به او بسپاری. ایمان داشتن یعنی دیگه نگران نباشیم.
ما اعتقاد داریم ، میخوانیم، مسجد میرویم، دعا میکنیم ... اعتماد نوشت:مجلسی بر روی کار است که نش سخت اعتقاد به توانایی های ن دارند و در تذکرهای هفته گذشته شان خطاب به رییس جمهور خواهان حضور جدی ن در ک نه شده اند. اعتماد به نفس یک حرف غلطی است،مال ما نیست. اعتماد به خدا درست است ما نفسی در کارمان نیست. نفس چیست که بدان اعتماد کنیم؟ نفسی که هرلحظه در یک ح متغیر است! فقط اعتماد به خدا مهم و مطرح است! پس.نوشت: به قول رفقا اسی بود سر ظهری رسید به دلمان نشست، خواستیم زکاتش را بدهیم، گذاشتیم در وب لاگ! کشور گفت:مدارای ما به این دلیل است که به اقتدار نظام و هوشمندی مردم اعتماد و اعتقاد داریم. راه های قانونی فراهم است هیچ وقت در بی نظمی و قانونگریزی مسئله ای حل نمی شود. همشهری دو - شیدا اعتماد: مردم محلی اعتقاد دارند که دره از برخورد یک شهاب سنگ به زمین تشکیل شده و مدت هاست که محل زندگی اشباح است. هرگونه اعتقاد و باور دینی یک مسأله کاملًا شخصی و خصوصی است. تا زمانی که نزد خود باورمند و معتقد بدان بماند قابل احترام و جای هیچگونه اعتراض و ده گیری بر آن نیست. در جهان صدها اعتقاد و باور دینی وجود دارد. به عنوان نمونه، در هندوستان هرگروهی و در هرمنطقه ای به چیز و مرام خاصی متفاوت از دیگران معتقدند. با این حال، آنان باهم و در کنار هم زندگی می کنند و هیچگاه به همدیگر اعتراض و برخورد خصمانه ای برای تبلیغ دین و مرام خود ندارند.تنها دین و مرامی که در هندوستان و یا هرجای دیگر مانند لات و گردن کلفت محل مزاحم همه و موجب خشونت و کشتار می شود، است. در حقیقت یک دین و باور سرکش و خشونت بار است که در زندگی خصوصی و خانوادگی دیگران دخ می کند و با زور و قلدری می خواهد همه را به کیش خود در آورد. به گفته دیگر، یک مرام و حزب دیکتاتور و خ مه ای است که جهانی را به خاک و خون می کشد تا همه را مطیع، ذلیل، درمانده و ناتوان، و وابسته به خود سازد.

همه ی ما تا به حال، با افرادی روبرو شده ایم که به نحوی غیر قابل اطمینان بوده اند و سعی در فریب ما داشته اند. هیچ ، افرادی با این خصوصیت را دوست ندارد. برای اینکه جزء افراد قابل اعتماد باشید، سعی کنید این ویژگی ها را در خود ایجاد کرده و یا به آنها قوت بیشتری ببخشید. فراموش نکنید که اطمینان و اعتماد، دو بخشی هستند که در رابطه های شما هرگز. سلام دوستان
امروز در حال مطالعه اسنادی بودم که سال 2012 نوشته شده بود و بحث در مورد موضوع اتمام دنیا در سال 2012 را مورد اشاره قرار داده و از منظر عقلی مورد بررسی قرار داده بود،
یک نکته ی جالب در مورد اتمام دوران و فلسفه و انگیزه های اشاره به این موضوعات، این است که بسیاری از افراد حقیقتا به آ ت اعتقاد ندارند و این موضوع ارزی خوبی بر. اختصاصی از هایدی مقاله در مورد جایگاه و نقش اعتماد در روابط اجتماعی با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 116 جایگاه و نقش اعتماد در روابط اجتماعیمعنای لغوی اعتماد:« اعتماد ترجمه واژه انگلیسی « trust » است که در زبان لاتین معادل کلمه faith یوانانی مورد استفاده قرار گفته است. ریشه در کلمه faith مفهوم، وثوق، اعتماد، تسلیم در برابر اراده دیگری و اطمینان به شخص دیگر، مستتر است.« اونا مونو » ریشه یونانی واژه اعتماد را فعل « pistis » عنوان کرده که معادل همان واژه « fuith » است. این دو واژه، را هم زاد یکدیگر تعریف کرده و می نویسد، در رشد این دو کلمه، مفهوم وثوق ، اعتمادو تسلیم در برابر اراده دیگری و اطمینان به شخص دیگری مستتر است ( او نامونو، 1370 ؛ 247  ) در زبان فارسی، آنگونه که در فرهنگ معین آمده، اعتماد مترادف است با تکیه ، واگذاشتن کار به ی، اطمینان، وثوق، باور و اعتقاد ( معین، ج1، 1375 ؛ 302 ). فرهنگ عمید نیز، مترادف های مشابهی برای اعتماد عنوان کرده است. نظیر، تکیه ، واگذاشتن کار به ی، آهنگ ، با این تفاوت که برای اطمینان، مترادف های جداگانه ایی، آورده به نحوی که تفاوت دو واژه « اعتماد » و «اطمینان » را نشان می دهد. « اطمینان » مترادف، آرام گرفتن آسایش خاطر داشتن و خاطر جمعی است. ( پور محمدی، علی اصغر ، 1376؛ 9 ).تعریف اعتماد:« اعتماد » تعریف واحدی ندارد و با توجه به حوزه های مختلفی که مورد توجه قرار می گیرد – سیاست، اقتصاد، جامعه، روانشناسی- و نیز رویکردهای متفاوت به آن – رویکرد کنش انتخاب عقلانی، رویکرد اجتماعی، کارکردی روانشناختی، تعریف های متعدد و متفاوتی از آن شده است.برخی از تعریف های مهم اعتماد در ذیل آمده است:تعریف « اریک، اری ون » نظریه پرداز، حوزه روانشناسی از اعتماد: انتظار برآورده شدن نیازهای شخصی و اینکه می شود روی دنیا، یا منابع برآورده کننده خارجی حساب کرد. ( امید کافی، 1380؛ 10 ).تعریفی کلاسیک از اعتماد « باوری قوی به اعتبار، صداقت و توان یک فرد، انتظاری مطمئن و اتکا به ادعایا اظهار نظری بدون آزمون آن ( lyon. 2002. 664 ).اعتماد عبارت است از « انتظار رفتار اجتماعی خوب، صادقانه، همکاری جویانه، از سایر اعضای جامعه بر اساس هنجارهای مشترک (45. 1995 uyama. ).
با
مقاله در مورد جایگاه و نقش اعتماد در روابط اجتماعی

پرنده هایی که روی شاخه نشستند ،هرگز ترس از ش تن شاخه ندارند .
زیرا اعتماد آنها به شاخه ها نیست بلکه به بال هایشان است .

" همیشه به خودت اعتماد داشته باش ،خودت را باور کن. "   شیعیان واقعیّ پیرو اهل بیت(علیهم السلام)، در مورد خلفای اهل سنت و ابوبکر همان اعتقادی را دارند که ان آنان به آن باور داشتند و همان سخن را در باره شان می گویند که انشان آن را بیان نمودند؛ از این رو هرگز شیعیان از کفر و بت پرستی خلفا و ابوبکر سخن نمی گویند، بلکه همه آنان را مسلمان می دانند. شیعیان,شیعه کیست,اعتقاد شیعه چیست شرط رسیدن به موفقیت این است که ابتدا باور کنیم که می توانیم موفق شویم . اعتقاد درونی به اینکه شما قدرت انجام کاری را دارید و لیاقت رسیدن به هدف را هم دارید ضامن موفقیت شماست .
بزرگترین مسئله که اکثر ما گرفتارش هستیم این است که در وجودمان آتش عشق و علاقه شعله ور نیست هیچ چیز مانع موفقیت یک انسان مشتاق و علاقمند نیست .
اگر بتوانید. هنر انقلاب ی هنری است که بر وجوه ی و ارزشی و انسانیت انسان ها تمرکز دارد.
یادم نیست مال چند سال پیشه که کتاب کنسرتویی به یاد یک فرشته رو خوندم. مال اریک امانوئل اشمیت. داستان دو تا رفیق بود که یه سری داستان ها واسشون اتفاق میفته و بعد از سال ها می رسن به هم. یه جایی، نویسنده حرف قشنگی می زنه. در مورد این که وقتی حادثه ای برای انسان رخ می ده، این انتخاب خودشه که چطور با اون واقعه رو به رو شه. یکیشون، با عشق د. اعتماد به نفس به میزان علاقه، اطمینان و غروری که نسبت به خود دارید را می گویند، اما همیشه افراد زیادی وجود داشته اند که به دلایل بسیاری زندگی را دو بعدی می بینند. بــــــاور کــــــن  .....

این جا هوای تست تو باور نمیکنی
هردم دعای تست تو باور نمیکنی

دانم که از کنار تو معراج میروم
امید خدای تست تو باور نمیکنی

افسانه ای وفای ترا من شنیده ام
دلها گدای تست تو باور نمیکنی

کی باز بود درب دلم از برای
در جای تست تو باور نمیکنی

مردم اگر تو لطف کنی زنده میشوم
. ما انسان ها بر اساس اعتقادات و باورهای خود عمل می کنیم. باورها و اعتقادات ما مشخص کننده میزان بهره مندی مان از توانایی ها می باشد. باورهای ما انتخاب هایمان را مشخص کرده و جهانی را که در آن زندگی می کنیم شکل می دهد. ما انسان ها بر اساس اعتقادات و باورهای خود عمل می کنیم. باورها و اعتقادات ما مشخص کننده میزان بهره مندی مان از توانایی ها . ما انسان ها بر اساس اعتقادات و باورهای خود عمل می کنیم. باورها و اعتقادات ما مشخص کننده میزان بهره مندی مان از توانایی ها می باشد. باورهای ما انتخاب هایمان را مشخص کرده و جهانی را که در آن زندگی می کنیم شکل می دهد. ما انسان ها بر اساس اعتقادات و باورهای خود عمل می کنیم. باورها و اعتقادات ما مشخص کننده میزان بهره مندی مان از توانایی ها . تست اعتماد به نفس : هرگز فکر کرده اید در دنیا چه چیزی وجود دارد که از تمام این موارد ارزشمند تر است؟ یک لحظه به اعتماد به نفس تان فکر کنید؛ همان احساس و نگرشی که شما معنادار می کند. اعتماد به نفس شما در بیشتر رفتارهایتان نمود عینی پیدا می کند و حتی فردی که تخصصی در زمینه رفتارها و احساسات انسانی نداشته باشد می تواند آن را ببیند. در زیر . چه اسم خوبی دارد این دین ما! !همه محتوای این دین در اسمش نهفته است. مهم ترین اصل این دین نه اعتقاد به وحدانیت خداست، نه اعتقاد به معاد است نه اعتقاد به نبوت است و نه حتی عمل نیک! بلکه از همه مهم تر این است که مسلمان تسلیم امر خدا باشد.چه بسا مسلمانی همه موارد دیگر(اعتقاد به معاد، نبوت،وحدانیت خدا و عمل صالح را داشته باشد اما تسلیم او نب. خدایا دروغ نیست باور کن شعارم نیست ... من ... این روزا خیلی دل تنگم... خیلی.. دلتنگ ی که بهم میگفتم منو واقعا از ته دلش دوس داره.. ولی هیچ وقت نفهمیدم چرا بهم اعتماد نداره... آره خداایا شعرم نیست که الان خوشحال باشم که اره من الان شعرم سراییدم.. نه.. باور کن راسته راسته... « سیمز » درباره ی اعتماد به نفس می گوید :اعتماد به نفس را هرگز از دست مده ،تا آن زمان که باور کنی توانایی ،هرگز ریسمان امید را رها مکن .وقتی احساس می کنی که دیگر تاب تحمل نداری ،جادوی امید است که به تو نیروی ادامه ی راه می دهد .اعتماد به نفس را هرگز از دست مده ، تا آن زمان که باور کنی توانایی ، دلیلی داری تا بکوشی .هرگز مهار شاد زیستن خود . اعتماد به نفس ، مهم ترین و اولین پله از نردبان موفقیت است ، اگر از اشتباهات خود بیاموزیم ، بپا خیزیم و نا امید نشویم . اعتماد به نفس ، یار و یاورمان خواهد شد اگر با خود صادق باشیم ، خود را دوست بداریم و برای خود ارزشی والا قائل باشیم و اگر مغرور باشیم ، نه متکبر ! اعتماد به نفس یار و یاورمان خواهد شد اگر باور مثبتی از خود داشته باشیم ، اگر خود را ببخشیم ، اگر ش ت را تاخیر در پیروزی بدانیم ، اگر از اشتباهات دیگران عبرت گیریم و بدانیم که ناکامی دلیلی بر ناکارآمدی نیست .اعتماد به نفس یار و یاورمان خواهد شد اگر دشمنان خود را ببخشیم . اگر بی بهانه مهر بورزیم و برای مخالفان خود ، دست به دعا برداریم .اعتماد به نفس یار و یاورمان خواهد شد اگر تلاش و توکل و تسلیم را چراغ راه خویش قرار دهیم و تلاش بی وقفه و مستمر را برای خود ، یک عادت سازیم .اعتماد به نفس ، صادق ترین ، صریح ترین ، مهربان ترین و داناترین بخش وجودی شماست .و اعتماد به نفس یار و یاورمان خواهد شد اگر شجاع باشیم و آگاه و بدانیم : هرجا نفرت هست ، عشق هم هست !هر جا ترس هست ، شجاعت هم هست !هر جا خشم هست ، مهربانی هم هست !هرجا رنج هست ، شادی هم هست !هر جا تلاش هست ، موفقیت هم هست ! برگرفته از کتاب " لطفا موفقیت را باور کنید! از محمود نامنی " این روزا به قول و قرار ی نمیشه اطمینان کرد، جالب اینکه اینقدر زندگیامون پیچیده  شده که رو قول و قرار خودمون هم نمی تونیم حساب کنیم. اینقدر درگیریم که یادمون میره پیامی اومده و جواب باید داد، تماسی گرفته شده باید خبر گرفت، تا پامون نخورده به لیوان چایی و خونه داغون نشده یادمون نمیاد که قرار بوده چایی بخوریم، گوشیمونو تو یخچال جا م. متاسفانه یکی از خسارت های مستقیم و بزرگ، حرکت غیراخلاقی فاش جلسات محرمانه است که اطمینان و اعتماد لازم را متز ل می کند که اگر در مناسبات عادی بین دوشخص نیز اتفاق بیفتد، اعتماد میان دو طرف ش ته می شود دایره نفوذ همانطور که می دانید برای موفق شدن در نتورک مارکتینگ نیاز به داشتن ارتباطات بالا نیست . پس باید از چیزی استفاده کنیم که هم دارند : دایره نفوذ دایره نفوذ گروهی از افرادی هستند که به شما اعتماد دارند و شما بر روی آنها تاثیر می گذارید . این افراد یا بخاطر کارهای موفقی که شما در گذشته انجام داده اید به شما اعتماد کاری دارند و یا شما در گذشته همیشه اطمینان او را جلب کرده اید و بنابراین حرف شما را قبول دارند . اعتماد و اطمینان را با دوست داشتن اشتباه نگیرید . ی که میزان احترام و ارزشی که هر فرد برای خودش قایل است و میزان اعتمادی که به خود، توانایی ها و باورهای خود دارد اعتماد بنفس نامیده می شود. اعتماد به نفس برای تمام فعل و انفعالات فیزیولوژیک یا روانی به حداقل اعتماد بنفس نیاز داریم تا بتوانیم جهت حیات خود به این فعل و انفعالات ادامه دهیم، حتی یک نوزاد یک ساعته هم اعتماد بنفس دارد. اعتماد بنفس از نظر روان شناختی یک خصوصیت درونی است که تحت تاثیر وراثت و محیط در طول دوره رشد شکل می گیرد. اعتماد بنفس یعنی اینکه باور داریم ما آدم مستقلی هستیم و این باور طی مسیر زندگی، دشواری های آن را برایمان سهل و آسان می سازد. بد رفتاری، کوچک شمردن دیگران و خود، احترام قایل نبودن برای خود و دیگران، مشکل در نگهداری دوست و تصمیم گیری در انتخاب، به آسانی تحت نفوذ دیگران قرار گرفتن، ترس از ش ت، بدنبال توجه دایمی بودن، روحیه خطر نداشتن، برای اشتباهات خود و دیگران را سرزنش ، مسئولیت پذیر نبودن از ویژگیهای افراد دارای اعتماد بنفس پایین می باشد. افراد با اعتماد بنفس بالا مسئولیت پذیر و واقع نگر هستند. با خود و دیگران در صلح و آشتی بسر می برند و با موقعیتهای دشوار زندگی وارد نبرد می شوند. ناراضی بودن از زندگی، قانع نبودن و حتی گاهی جنگیدن سبب کاهش اعتماد بنفس در افراد می شود. اعتماد بنفس در زندگی تغییر می کند بدین ترتیب که از بدو تولد وجود دارد و تا دهه دوم زندگی شکل می گیرد و در دهه سوم زندگی محکم می شود. در دهه چهارم تغییری نمی کند و طی دهه پنجم و ششم کاملاً تثبیت می شود و در نهایت گاهی در دوران پیری پایین خواهد آمد. اعتماد بنفس متعادل به انسان امنیت جسمانی، عاطفی و ذهنی می دهد. می توان گفت اعتماد بنفس در زندگی بالا و پایین می شود اما هرگز صفر نمی شود. باید شش ستون استوار فراهم کرد تا بتوان بر روی آن اعتماد بنفسی مطلوب را بنا کرد: گزینش هدف بجز "ضرورت، نیاز و ارزشمندی" و "علاقه" معیارهای دیگری هم دارد.

3. هدف باید واقع بینانه و شدنی باشد و تخیلی نباشد.

4. برای تحقق خواسته و هدف باید زمانی بین چهل روز تا یک سال تعیین کرد. خواسته و هدفی که در این بازه زمانی تعریف می شود، باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق در انسان می شود. برای خواسته های بلند مدت بیش از یک سال، مرحله . مهاجم نیجریه ای پرسپولیس بر این باور است که در دیدار برگشت برابر الهلال پرسپولیس معجزه می کند. استاندار کرمان گفت: اعتقاد داریم اقتصاد مقاومتی این است که کاری کنیم که اعتماد مردم به اقتصاد جلب شود و زمینه مشارکت آنها توسعه یابد.