باکتریهای دارای انزیم اگار

به نقل از خبرگزاریها در مورد باکتریهای دارای انزیم اگار : مقالة: باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن آبسردکن صنعتی دوشیر بوران الف - دارای دو ح سرمایشی 1 ) خنک - دمای آب بین 8 الی 6 درجه میباشد 2 ) سرد - دمای آب بین 5 الی 2 درجه میباشد . که این ح بیشتر در مناطق گرمسیری یا در مکانهایی مانند فروشگاهها یا ...... که مصرف بالایی دارند استفاده میشود. ب - دارای جا لیوانی ج - حمل و نقل ( جابجایی دستگاه ) راحت د - دارای های uv ( سفارشی ) دارای بدنه تمام المینیوم و ساب ووفر بنگ اند اولفسن این سری از لپ تاپ های کمپانی ایسوز دارای بدنه ای تماما از جنس آلمینیوم می باشد که بیانگر کیفیت ساخت خارق االعاده آن است از نظر سخت افزار این مدل دارای بالاترین و بروز ترین قطعات داخلی بوده و جزء محدود لپ تاپ های داخل کشور می باشد که دارای صفحه نمایش فول اچ دی با رزولوشن 1080*1920 است همچنین به همراه آن یک کیف و موس و ساب ووفر با برند بنگ اند اولفسن به یدار ارائه می گردد قرآن دارای 114 سوره است
قرآن دارای 6236 ایه استتست
قرآن 114 بسم الله الرحمن الرحیم دارد
قرآن دارای 120 حزب می باشد
قرآن 30 جز دارد
قرآن 115 بسم الله دارد
70بار نام قرآن در قرآن بکار رفته است
بزرگترین سوره قرآن بقره است
بهترین نوشیدنی که در قرآن به آن اشاره شده است شیر می باشد
کوچکترین سوره قرآن کوثر می باشد

چمن زن پر قدرت روور دارای عرض برش 56سانتیمتر. گیرب دار دارای تیغه های دیسکی ضد ضربه و شاسی فوق حرفه ای از نوع آلومینیومی مستحکم. و دارای قدرت 6.5 اسب بخار با موتور هوندا ohv مناسب برای شرایط سخت کاری حجم بالای کار. لطفاجهت ب اطلاعات بیشتر با تلفن 09144913558 و 09380626822 تماس حاصل فرمائید.
استان : گیلان شهرستان : لاهیجان دارای دو بخش 1- بخش مرکزی 2- بخش رودبنه دارای 7 دهستان آهندان - بازکیاگوراب - لفمجان - لیالستان - لیل - رودبنه - شیرجوپشت شهرستان: سیا ل دارای دوبخش 1- بخش مرکزی 2- بخش دیلمان دارای پنج دهستان پیرکوه - دیلمان - توتکی - ارود - مالفجان فروش یک واحد آپارتمانی با بنای 87 متر مربع مساحت.طبقه دوم دوخواب دارای سیستم پکیج دارای آسانسور انباری و پارکینگ . وام : 20000000 تومان 4 درصد قیمت متری 1000000 آدرس: آزادشهر شهرک کلاهدوز پاسدار 7 آپارتمان ترنج تلفن تماس: 09112722046 و01735731098 نکویی اختصاصی از فایلکو مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن با و پر سرعت .
مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن
مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن لینک ید و در پایین صفحهفرمت: word (قابل ویرایش و آماده پرینت)تعداد صفحات:18فهرست:تثبیت نیتروژنرده بندی باکتریهای تثبیت کننده نیتروژندید کلیعوامل موثر در تثبیت نیتروژناهمیت نیتروژنروز پایان جهانتثبیت نیتروژن به کمک کاتالیزورشرایط تثبیت نیتروژنتولیدکنندگان غیر صنعتی نیتروژن تثبیت شدهآشنایی با باکتری ازتوباکترنقش ازتوباکتر برای خارج نمودن عناصر سنگین:آفت کشها باعث توقف تولید نیتروژن در گیاهان تثبیت کننده نیتروژن می گردند. ش   تثبیت نیتروژنتثبیت نیتروژن که بصورت تبدیل نیتروژن اتمسفر به آمونیوم است پدیده اساسی نیتروژن قابل استفاده برای بیوسفر است که تنها بعضی از پروکاریوت ها این توانایی را دارند در این میان بسیاری از باکتری های خاک که ریزوبیوم نامیده می شود که می توانند با گیاهان همزیستی شکل دهند این کار را انجام می دهند که باعث تشکیل غدّه در گیاه می شوند.این همزیستی اهمّیّت زیاد محیطی و کشاورزی دارند و مسئول اکثر عملیات بیولوژیکی تثبیت نیتروژن برروی زمین هستند. ریزوبیوم ها گوناگون اند و در طول چند سال اخیر تغییرات مهمّی را متحمّل شده اند در نتیجه داده های فنویتپی و ژنویتپی جدیدی بوجود آورده اند که منجر به تعریفیک رده جدید شده است که این یک پیشرفت زمینه ایی است که باعث مشخص شدن ویژگی های ریزوبیوم ها می شود.تا اوایل سال 1980 همه باکتری های تثبیت کننده نیتروژن همزیست با گیاهان در تنها جنس ریزوبیوم طبقه بندی می شوند که شامل شش گونه بود. 
با
مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن
دانستنی هایی عددی قرآن قــــــــرآن؛ دارای 114 ســــــــوره اســـت. قــــــــرآن؛ دارای 30 جــــــــزء اســـــــــت. قــــــــرآن؛ دارای 120 حــــــــزب اســــــت. قــــــــرآن؛ دارای 6,236 آ یه (نشانه) اسـت. قــــــــرآن؛ دارای 77,701 کلمــــه اســـــت. قــــــــرآندارای 323,671 حــــرف اســــت. قــــــــرآن؛ دارای 93,243 فتحــــه اســــــت. قــــــــرآن؛ دارای 39,586 ــــره اســـــت. قــــــــرآن؛ دارای 4,808 ضمــــه اســـــــــت. قــــــــرآن؛ دارای 19,253 تشدیــــد اســـــت. قــــــــرآن؛ دارای 3,272 هــمــــزه اســــــــت. قــــــــرآن؛ دارای 1,771 مــــــــــد اســــــــت. قــــــــرآن؛ دارای 1,015,030 نقطــــه اســــت. قــــــــرآن؛ دارای 5,098 وقــــف اســــــــــــت. قــــــــرآن؛ در 23 سال بر نــــازل شــــد. دانستنی هایی عددی قرآن ... ( عاشق آسمانی ) پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد مقدمه منجمد یکی از اسان ترین و قابل قبول ترین روش های نگهداری مواد غذایی است. یخ زدن باعث کشتن میکروب ها در مواد غذایی نمی شود بلکه سبب کند شدن عمل میکرو ارگانیزم ها شده و با کند شدن تغییرات شیمیایی که بر کیفیت غذا تاثیر می گذارند از اب شدن انها جلوگیری می کند. تغییرات شیمیایی د ی انجماد در ط. یک کبد سالم عضو چربی سوز بدن به شما می رود که موادمغذی را از غذاهایی که می خوریم گرفته و آنها را به ترکیبات مهم و ضروری خون تبدیل می کند، ویتامین ها و موادمعدنی را ذخیره کرده و برای حفظ توازن هورمونی در بدن پروتئین و انزیم تولید می کند.
لینک خبر
آگهی استخدام وی ژه ین کشاورزی به گزارش بسیج ین ؛ سازمانی تی به یک نفر از برادران کشاورزی با شرایط ذیل جهت استخدام نیاز منداست ، متقاضیان مستندات کاری خود را حداکثر تا 26 تیرماه به سازمان بسیج ین فارس تحویل نمایند. شرایط استخدام 1- دارای تحصیلات کارشناسی ارشد یا ای مرتبط ( تی با معدل 15__ آزاد مرکز استان با معدل 16) 2- حداقل 3 سال سابقه عضوی. دانستنی هایی از قرآن قرآن دارای 114 سوره است. قرآن دارای 30 جزء است. قرآن دارای 120 حزب است. قران دارای 6,236 آایه (نشانه) است. قران دارای 77,701 کلمه است. قرآن دارای 323,671 حرف است. قرآن دارای 93,243 فتحه است. قرآن دارای 39,586 ره است. قرآن دارای 4,808 ضمه است. قرآن دارای 19,253 تشدید است. قرآن دارای 3,272 همزه است. قرآن دارای 1,771 مد است. قرآن دارای 1,015,030 نقطه است. قرآن دارای 5,098 وقف است. قرآن در 23 سال بر نازل شد. آبسردکن صنعتی چهار شیر بوران الف - دارای دو ح سرمایشی 1 ) خنک - دمای آب بین 8 الی 6 درجه میباشد 2 ) سرد - دمای آب بین 5 الی 2 درجه میباشد . که این ح بیشتر در مناطق گرمسیری یا در مکانهایی مانند فروشگاهها یا ...... که مصرف بالایی دارند استفاده میشود. ب - دارای جا لیوانی ج - حمل و نقل ( جابجایی دستگاه ) راحت د - دارای های uv ( سفارشی ) ر - میزان وجی آبسرد : 65 لیتر در ساعت مشخصات فنی 1 ) کمپرسور : 3/4 2 ) وان یا مخزن آب : استیل نگیر 3 ) یک سال گارانتی 4 ) نوع شیرها : فشاری اختلال آسپرگر که همچنین سندرم آسپرگر نیز نامیده می شود یک اختلال نموی است که با نقص در مهارتهای اجتماعی ، دشواری در ایجاد روابط اجتماعی و تمرکز و هماهنگی ضعیف ، و علائق محدود اما هوش معمولی و مهارتهای گفتاری کافی در زمینه های لغت و گرامر مشخص می شود . اختلال آسپرگر تا حدی دیرتر از اوتیسم ظهور می کند یا حد اقل دیر تر تشخیص داده می شود . #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} گزارش کار تعیین حساسیت یا مقاومت به آنتی بیوتیک ها   مشخصات این فایل عنوان: تعیین حساسیت یا مقاومت به آنتی بیوتیک هافرمت فایل : word( قابل ویرایش) تعداد صفحات : 5 این گزارش کار درمورد تعیین حساسیت یا مقاومت به آنتی بیوتیک ها می باشد . بخشی از تیترها به همراه مختصری از توضیحات هر تیتر از گزارش کار تعیین حساسیت یا مقاومت به آنتی بیوتیک هاتست انتی بیوتی گرام : محیط کشت استفاده شده در این روش محیط مولر هینتون اگار است میزان پی اچ  محیط بین 2/7-4/7 است.در تست انتی بیوگرام ما فقط قطر هاله عدم رشد را با یک خط کش به دقت اندازه گیری میکنیم و طبق ج حساس یا مقاوم بودن ان را بررسی میکنیم.برای تهیه پلیت و بررسی ان ابتدا:1.جداسازی باکتری عامل عفونت2.تهیه سوسپانسیون از باکتری مورد نظر .....(ادامه دارد) نمونه ای از دیسک:اندازه گیری با خط کش(بر حسب میلی متر)به طور مثال برای آمپی سیلسن اگر قطر بدست آمده کمتر از12(....<12) بود باکتری مقاوم به آمپیسیلین گزارش میشود و  اگر بیشتر از 13(....>13) بود حساس با آمپی سیلسن گزارش میشود و اگر بین (12 – 13)بود حد واسط گزارش میشه.نکته:انتی بیوتیکی که مقاوم یا حد واسط گزارش شود برای درما ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] با سلام: کلیت جزوه مشکلی ندارد طبق ویس اقای ویسی پیش رفته است (بدلیل عدم وقت کافی در چک ویس دوباره بعضی جاها خالی از اشکال نیست)کلا فهم انزیم ها سخت است و جزوه فقط کمک اموزش است وکتاب ها ر در کنار ان توصیه می شود اگر کم وکاستی در جزوه وجود دارد عذر بنده را بپذیرید ولی نقد شما پا برجاست و پذیرای آن خواهم بود بیوشیمی4.ویسی.pdf اختصاصی از ژیکو پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد با و پر سرعت .
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد لینک پرداخت و *پایین مطلب* فرمت فایل:powerpoint (قابل ویرایش و آماده پرینت)  تعداد اسلاید:14مقدمهمنجمد یکی از اسان ترین و قابل قبول ترین روش های نگهداری مواد غذایی است. یخ زدن باعث کشتن میکروب ها در مواد غذایی نمی شود بلکه سبب کند شدن عمل میکرو ارگانیزم ها شده و با کند شدن تغییرات شیمیایی که بر کیفیت غذا تاثیر می گذارند از اب شدن انها جلوگیری می کند.تغییرات شیمیایی در پی انجماددر طی انجماد فعالیت انزیم های موجود در میوه ها کند می شود. در صورت غیر فعال شدن این انزیم ها رنگ و طعم و مواد مغذی موجود در میوه ها تغییر کرده یا از بین می رودفعالیت انزیم های موجود در سبزی ها با حرارت دادن در اب جوش یا بخار اب برای مدت کوتاه و سپس سریع سرد ان بوسیله اب یخ متوقف می شود. تجربه نشان داده است برای فریزر مواد غذایی در خانه حرارت دادن سبزی ها در اب جوش برای حفظ انها کاملا ضروری است
با
پاو وینت نگهداری مواد غذایی بوسیله انجماد
محمد غزالی دلایل برتری مرد بر زن را به شرح زیر بیان می کند. 1.عادت ماهیانه2.زایش فرزند3.جدائی زن از پدر و مادر وزندگی با مرد بیگانه4.بارداری5.نبود کنترل روی خود6.نصف بودن سهم ارث زن در مقابل مرد7.نبود توانایی برای طلاق دادن و طلاق گرفتن در لحظه ای که شوهر بخواهد8.عدم توانایی برای گزینش بیش از یک همسر و توانایی مرد برای گزینش چهار همسر عق.
کتاب مرگ و زندگی در دریاچه ها، نوشته دن اگان به تازگی چاپ شده است. این کتاب حاوی لیستی بلند از خطراتی است که دریاچه ها را تهدید می کند، با این وجود این کتاب نوید بخش هم هست. به گزارش وبلاگ منابع طبیعی سقز به نقل از ایانا از ساینس نیوز، هر تابستان، مردم گروه گروه به دریاچه های بزرگ برای شنا و ماهی گیری می روند و در کناره ساحلی دریاچه ها قدم می زنند. اما جریان پنهانی و شوم در زیر درسطح آب دریاچه ها ۲۰۰ سال است که با فاجعه محیط زیستی شدت می گیرد. در عصری که مشکلات جدی مانند بحران آب و خش الی ها دغدغه اصلی کشورهای درگیر کمبود آب شده است، مرگ و زندگی دریاچه های بزرگ ندای قدرتمندی است از آنچه این منابع ارزشمند را تهدید می کند. یک سری راه حل های نه چندان پیچیده به حفاظت از این دریاچه ها کمک می کند. دن اگان، رو مه نگار در این کتاب توضیح می دهد که چگونه تاریخ طبیعی دریاچه ها به سمت یک روند غیرطبیعی پیش می رود. او در این کتاب لیست کاملی از عوامل تهدید کننده دریاچه ها را از اثرات تجارت جهانی تا شهرنشینی، از تغییرات آب و هوایی تا گونه ای مهاجم دریاچه ها ارائه می کند. در واقع اگان به طرز ماهرانه ای به مشکلات کمتر مورد توجه دریاچه ها پرداخته است. نویسند در این کتاب به بررسی موردی دریاچه های بزرگ اری، هورن، میشیگان، اونتاریو و یور پرداخته است سهم بزرگی در تامین نیازهای آبی ده ها میلیون یی دارند. ولی این دریاچه ها در معرض خطر هستند و مشکلات این دریاچه ها در حال گسترش در بخش وسیعی از قاره ست. کتاب مرگ و زندگی دریاچه های بزرگ، پرتره ای ترسیم شده توسط دن اگار است. این کتاب فجایع محیط زیستی اتفاق افتاده برای دریاچه ها را پیش روی چشمان ما رخ می دهد، اتفاق ناگواری که با کمی تدبیر می تواند دریاچه ها را برای نسل های آینده حفظ کند. اما در همه این اخبار بد، بارقه ای از امید وجود دارد. بعد از دهه ها دانشمندان موفق شدند به راه حل هایی برای تداوم زندگی دریاچه ها در برابر مثلا گونه های مهاجم برسند. دریاچه ها هنوز با چالش های جدی ربرو هستند. اما به گفته نویسنده این کتاب بزرگترین تهدید "جهل" خود ماست. با چند راه حل ساده نسل آینده شاید بتواند امیدوار باشد که سهمی از این میراث طبیعی را داشته باشد./
ترجمه: صدری خانلو منبع:ایانا ساختمان هایی که دارای سابقه ثبت، به نام اشخاص است و متقاضی همه یا قسمتی از آن را به صورت عادی یداری کرده و موفق به اخذ سند مالکیت نشده ، املاکی که دارای سابقه ثبت است و متقاضی مالک رسمی مشاعی است و تصرفات وی در محل مجزا شده و به دلیل عدم دسترسی به سایر مالکین مشاعی و یا فوت مالک یا ورثه، موفق به اخذ سند مالکیت شش دانگ نشده و یا املاکی . اختصاصی از نیک فایل تحقیق درباره ی باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 27  آزاد ی واحد ورامینموضوع تحقیق : باکتریهای پروبیوتیک واهمیت تغذیه ای آنها مربوطه : سرکار خانم شهبازیگردآورنده : الهه حیدری د ردیساناز ریاحی*پروبیوتیکها میکروبهایی که باید خورد**تاریخ پروبیوتیکپیشینه استفاده از پروبیوتیک ها به زمانی برمی گردد که یک پزشک روسی به نام “متچنیکف” فهمید که خوردن یک نوع ماست تخمیر شده از شیر، سبب طول عمر و حفظ سلامت روستاییان بلغاری شده است.بیشترین تحقیقات در ایران روی ماست انجام شده و پژوهشگران موفق شده اند با افزودن برخی مکمل های لبنی، ویژگی های نامطلوب ماست پروبیوتیکی را بهبود بخشند.فرآورده های پروبیوتیکی بنا بر تعریف مولر " مکملهای غذایی می زنده ای هستند که با تنظیم فلور می روده و جایگزین شدن در آنجا باعث ایجاد اثرات مفید سودمند و سلامت بخشی برای مصرف کننده می باشند." لذا این فرآورده های غذایی جزء غذاهای فراویژه طبقه بندی می شوند. زیرا علاوه بر ارزش تغذیه ای ، اثرات درمانی و سلامت بخشی چون مهار عفونت های دستگاه گوارش از جمله کاهش سطح کلسترل خون، تقویت سیستم ایمنی، افزایش سطح تحمل لاکتوز و فعالیت ضد سرطانی برخوردار می باشد. مهمترین مکانیسم هایی که این میکروارگانیسم های بوسیله آن می توانند موجب ارتقاء سلامت مصرف کننده شوند شامل تولید اسیدهای آلی، پرا یدها، باکتریوسین ها و رقابت با پاتوژن های روده ای برای تصاحب جایگاه های اتصال روی مو و رقابت برای جذب
با
تحقیق درباره ی باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص
اختصاصی از ژیکو مقاله در مورد باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 27  آزاد ی واحد ورامینموضوع تحقیق : باکتریهای پروبیوتیک واهمیت تغذیه ای آنها مربوطه : سرکار خانم شهبازیگردآورنده : الهه حیدری د ردیساناز ریاحی*پروبیوتیکها میکروبهایی که باید خورد**تاریخ پروبیوتیکپیشینه استفاده از پروبیوتیک ها به زمانی برمی گردد که یک پزشک روسی به نام “متچنیکف” فهمید که خوردن یک نوع ماست تخمیر شده از شیر، سبب طول عمر و حفظ سلامت روستاییان بلغاری شده است.بیشترین تحقیقات در ایران روی ماست انجام شده و پژوهشگران موفق شده اند با افزودن برخی مکمل های لبنی، ویژگی های نامطلوب ماست پروبیوتیکی را بهبود بخشند.فرآورده های پروبیوتیکی بنا بر تعریف مولر " مکملهای غذایی می زنده ای هستند که با تنظیم فلور می روده و جایگزین شدن در آنجا باعث ایجاد اثرات مفید سودمند و سلامت بخشی برای مصرف کننده می باشند." لذا این فرآورده های غذایی جزء غذاهای فراویژه طبقه بندی می شوند. زیرا علاوه بر ارزش تغذیه ای ، اثرات درمانی و سلامت بخشی چون مهار عفونت های دستگاه گوارش از جمله کاهش سطح کلسترل خون، تقویت سیستم ایمنی، افزایش سطح تحمل لاکتوز و فعالیت ضد سرطانی برخوردار می باشد. مهمترین مکانیسم هایی که این میکروارگانیسم های بوسیله آن می توانند موجب ارتقاء سلامت مصرف کننده شوند شامل تولید اسیدهای آلی، پرا یدها، باکتریوسین ها و رقابت با پاتوژن های روده ای برای تصاحب جایگاه های اتصال روی مو و رقابت برای جذب
با
مقاله در مورد باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص
روزی از یک ریاضیدان نظرش را در باره انسانیت پرسیدند ، در جواب گفت :
اگر زن یا مرد دارای ادب و اخلاق باشند : نمره یک میدهیم 1
اگر دارای زیبائی هم باشند پس یک صفر جلوی عدد یک میگذاریم : 10
اگر پول هم داشته باشند 2 تا صفرجلوی عددیک میگذاریم : 100
اگردارای اصل ونسب هم باشند 3 تا صفرجلوی عدد یک میگذاریم : 1000
ولی اگر زمانی عدد 1 رفت ( . اختصاصی از سورنا فایل مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیتروژن با و پر سرعت .
مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیتروژن
مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیتروژن لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 مقالة:باکتریهای تثبیت کنندة نیروژنفهرست:تثبیت نیتروژنرده بندی باکتریهای تثبیت کننده نیتروژندید کلیعوامل موثر در تثبیت نیتروژناهمیت نیتروژنروز پایان جهانتثبیت نیتروژن به کمک کاتالیزورشرایط تثبیت نیتروژنتولیدکنندگان غیر صنعتی نیتروژن تثبیت شدهآشنایی با باکتری ازتوباکترنقش ازتوباکتر برای خارج نمودن عناصر سنگین:آفت کشها باعث توقف تولید نیتروژن در گیاهان تثبیت کننده نیتروژن می گردند. شتثبیت نیتروژنتثبیت نیتروژن که بصورت تبدیل نیتروژن اتمسفر به آمونیوم است پدیده اساسی نیتروژن قابل استفاده برای بیوسفر است که تنها بعضی از پروکاریوت ها این توانایی را دارند در این میان بسیاری از باکتری های خاک که ریزوبیوم نامیده می شود که می توانند با گیاهان همزیستی شکل دهند این کار را انجام می دهند که باعث تشکیل غدّه در گیاه می شوند.این همزیستی اهمّیّت زیاد محیطی و کشاورزی دارند و مسئول اکثر عملیات بیولوژیکی تثبیت نیتروژن برروی زمین هستند. ریزوبیوم ها گوناگون اند و در طول چند سال اخیر تغییرات مهمّی را متحمّل شده اند در نتیجه داده های فنویتپی و ژنویتپی جدیدی بوجود آورده اند که منجر به تعریفیک رده جدید شده است که این یک پیشرفت زمینه ایی است که باعث مشخص شدن ویژگی های ریزوبیوم ها می شود.تا اوایل سال 1980 همه باکتری های تثبیت کننده نیتروژن همزیست با گیاهان در تنها جنس ریزوبیوم طبقه بندی می شوند که شامل شش گونه بود.رده بندی باکتریهای تثبیت کننده نیتروژناین رده بندی بر اساس مفهوم گروههای تلقیح دورگه بود که به دلیل بسیاری از استثناعات رد شد.رده بندی چند فازه:رده بندی روابط طبیعی بین موجودات زندهرده بندی شامل:1)طبقه بندی بر اساس شباهت ها2)خصوصیّات موجود زنده3)فهرست اسامی و اصطلاحات برای دادن نام ها به گروه ها4)تعیین موجودات ناشناخته برای طبقه بندیرده بندی ریزوبیوم ها:باکتری های میله ای گرم منفی و بی هوازی هستند متعلّق به زیر شاخه پروباکتریا.ابتدا به دو جنس طبقه بندی شد ولی پس از ج ریزوبیوم ها با رده بندی چند فازه مدرن به گونه و جنس های جدید تقسیم شدند که بر اساس توالی های s16 ریبوزومی dna سه شاخه جداگانه اصلی بوجود آمد.1-ریزوبیوم شاخه آگروباکتریوم:اولین شاخه شامل چندین زیر شاخه است هر کدام با چهار جنس ریزوبیومی مطابقت دارد که با دیگر گونه ها مخلوط می شوند مثل بعضی باکتری های خاک-بالینی.2-آ بوروم:برای جداسازی ریزوبیوم از گره ساقه گیاهان گرمسیری بوجود آمده اند که این باکتری ها برای نشان دادن تعداد زیادی از ترتیب های ویژه از میان ریزوبیوم ها ظاهر می شوند.گونه های این جنس بسیار مخلوط هستند که ترکیب آن ها در یک جنس آزمایش شده بود
با
مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیتروژن
اختصاصی از هایدی تحقیق و بررسی در مورد باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 27  آزاد ی واحد ورامینموضوع تحقیق : باکتریهای پروبیوتیک واهمیت تغذیه ای آنها مربوطه : سرکار خانم شهبازیگردآورنده : الهه حیدری د ردیساناز ریاحی*پروبیوتیکها میکروبهایی که باید خورد**تاریخ پروبیوتیکپیشینه استفاده از پروبیوتیک ها به زمانی برمی گردد که یک پزشک روسی به نام “متچنیکف” فهمید که خوردن یک نوع ماست تخمیر شده از شیر، سبب طول عمر و حفظ سلامت روستاییان بلغاری شده است.بیشترین تحقیقات در ایران روی ماست انجام شده و پژوهشگران موفق شده اند با افزودن برخی مکمل های لبنی، ویژگی های نامطلوب ماست پروبیوتیکی را بهبود بخشند.فرآورده های پروبیوتیکی بنا بر تعریف مولر " مکملهای غذایی می زنده ای هستند که با تنظیم فلور می روده و جایگزین شدن در آنجا باعث ایجاد اثرات مفید سودمند و سلامت بخشی برای مصرف کننده می باشند." لذا این فرآورده های غذایی جزء غذاهای فراویژه طبقه بندی می شوند. زیرا علاوه بر ارزش تغذیه ای ، اثرات درمانی و سلامت بخشی چون مهار عفونت های دستگاه گوارش از جمله کاهش سطح کلسترل خون، تقویت سیستم ایمنی، افزایش سطح تحمل لاکتوز و فعالیت ضد سرطانی برخوردار می باشد. مهمترین مکانیسم هایی که این میکروارگانیسم های بوسیله آن می توانند موجب ارتقاء سلامت مصرف کننده شوند شامل تولید اسیدهای آلی، پرا یدها، باکتریوسین ها و رقابت با پاتوژن های روده ای برای تصاحب جایگاه های اتصال روی مو و رقابت برای جذب
با
تحقیق و بررسی در مورد باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص
اختصاصی از یاری فایل مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن با و پر سرعت .
مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن
مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیتروژن لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 مقالة:باکتریهای تثبیت کنندة نیروژنفهرست:تثبیت نیتروژنرده بندی باکتریهای تثبیت کننده نیتروژندید کلیعوامل موثر در تثبیت نیتروژناهمیت نیتروژنروز پایان جهانتثبیت نیتروژن به کمک کاتالیزورشرایط تثبیت نیتروژنتولیدکنندگان غیر صنعتی نیتروژن تثبیت شدهآشنایی با باکتری ازتوباکترنقش ازتوباکتر برای خارج نمودن عناصر سنگین:آفت کشها باعث توقف تولید نیتروژن در گیاهان تثبیت کننده نیتروژن می گردند. شتثبیت نیتروژنتثبیت نیتروژن که بصورت تبدیل نیتروژن اتمسفر به آمونیوم است پدیده اساسی نیتروژن قابل استفاده برای بیوسفر است که تنها بعضی از پروکاریوت ها این توانایی را دارند در این میان بسیاری از باکتری های خاک که ریزوبیوم نامیده می شود که می توانند با گیاهان همزیستی شکل دهند این کار را انجام می دهند که باعث تشکیل غدّه در گیاه می شوند.این همزیستی اهمّیّت زیاد محیطی و کشاورزی دارند و مسئول اکثر عملیات بیولوژیکی تثبیت نیتروژن برروی زمین هستند. ریزوبیوم ها گوناگون اند و در طول چند سال اخیر تغییرات مهمّی را متحمّل شده اند در نتیجه داده های فنویتپی و ژنویتپی جدیدی بوجود آورده اند که منجر به تعریفیک رده جدید شده است که این یک پیشرفت زمینه ایی است که باعث مشخص شدن ویژگی های ریزوبیوم ها می شود.تا اوایل سال 1980 همه باکتری های تثبیت کننده نیتروژن همزیست با گیاهان در تنها جنس ریزوبیوم طبقه بندی می شوند که شامل شش گونه بود.رده بندی باکتریهای تثبیت کننده نیتروژناین رده بندی بر اساس مفهوم گروههای تلقیح دورگه بود که به دلیل بسیاری از استثناعات رد شد.رده بندی چند فازه:رده بندی روابط طبیعی بین موجودات زندهرده بندی شامل:1)طبقه بندی بر اساس شباهت ها2)خصوصیّات موجود زنده3)فهرست اسامی و اصطلاحات برای دادن نام ها به گروه ها4)تعیین موجودات ناشناخته برای طبقه بندیرده بندی ریزوبیوم ها:باکتری های میله ای گرم منفی و بی هوازی هستند متعلّق به زیر شاخه پروباکتریا.ابتدا به دو جنس طبقه بندی شد ولی پس از ج ریزوبیوم ها با رده بندی چند فازه مدرن به گونه و جنس های جدید تقسیم شدند که بر اساس توالی های s16 ریبوزومی dna سه شاخه جداگانه اصلی بوجود آمد.1-ریزوبیوم شاخه آگروباکتریوم:اولین شاخه شامل چندین زیر شاخه است هر کدام با چهار جنس ریزوبیومی مطابقت دارد که با دیگر گونه ها مخلوط می شوند مثل بعضی باکتری های خاک-بالینی.2-آ بوروم:برای جداسازی ریزوبیوم از گره ساقه گیاهان گرمسیری بوجود آمده اند که این باکتری ها برای نشان دادن تعداد زیادی از ترتیب های ویژه از میان ریزوبیوم ها ظاهر می شوند.گونه های این جنس بسیار مخلوط هستند که ترکیب آن ها در یک جنس آزمایش شده بود
با
مقاله باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن
رنگ موهای طبیعی با رنگ طبیعی:

در مورد موهایی که تا به حال رنگ نشده اند از پشت گردن و یا از فرق سر از جایی که مو میروید.

رنگ پایین مو ها که کمرنگ شده اند: برای رنگ از همان رنگ معمولی استفاده کنید فقط برای نوک موها که دارای خلل و فرج می باشند تا رنگ را در خود نگه دارد از یک درجه تیره تر با مقداری رنگ طلایی یا زرد که رنگ روشن به مو میدهد.

انتهای موها رنگ نخواهد گرفت: معمولا به خاطر اینکه دارای منفذ و خلل های بسیاری هستند و باید قبل از گذاشتن رنگ این منافذ از رنگ پر شوند .

هندبال امروزی با مجموعه قوانین و مقررات بروز شده ای در دنیا اداره می شود هندبال در مجموع دارای 18 قانون بوده که هر یک از این قوانین نیز به صورت جداگانه دارای زیر مجموعه ای از همان قانون است .در ادامه قوانین ذکر شده به صورت مفصل و جداگانه توضیح داده خواهد شد.در صورت تمایل به آگاهی از آنان به ادامه مطلب مراجعه فرمایید. اختصاصی از نیک فایل تحقیق درباره ی آنزیم کاتالاز با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 به نام خداآنزیم کاتالازپرا ی زوم ها اندامکهای کوچکی هستند که در سال 1965 شناسایی شدند . به لیزوزوم ها بسیار شبیه هستند و قطری حدود نیم میکرو متر دارند . پر اا ی زوم ها دارای آنزیم های ا ید کننده هستند و بسیاری از اسید های چرب و اسید های آمینه را تجزیه می کنند . در نتیجه واکنشهای ا ایشی ٬ اب ا یژنه ایجاد می شودکه خود قادر به ا ید بسیاری از مواد دیگر است . پرا ی زوم ها حاوی آنزیم کاتالاز نیز هستند که اب ا یژنه را به اب و ا یژن تبدیل می کند . عمل این انزیم حیاتی است ٬ زیرا اب ا یژ نه در غلظت بالا برای سلول خطر ناک است . واکنشهای ا ایشی مواد در سلولهای کبد و کلیه که مراکز سم ز بدن هستند ٬ اهمیت خاصی دارند . اکثر مواد سمی نظیر ا لکل و دارو های مختلف از جریان خون وارد این دو. عضو شده و توسط انزیم های موجود در سلولهای انها ا یده و خنثی می شوند .باکتریها هم به هنگام متابولیسم طبیعی و هم در مواجهه با شرایط بیرونی، در معرض h2o2 قرار می گیرند. این ماده یک ا یدکننده قوی است و بطور مستقیم یا غیرمستقیم باعث صدمه زدن به ماکروملکولهای سلول می گردد. کاتالاز با تجزیه h2o2 دفاع در مقابل آن را به عهده دارد. هدف از این مطالعه، تخلیص و بررسی خواص کینتیکی این آنزیم در دو باکتری گرم منفی سالمونلاتیفی موریوم و پاراکو دنیتریفیکانس می باشد. کاتالاز سالمونلا دارای باندهای 404 نانومتر در ناحیه گاما و 540، 586 و 629 نانومتر در ناحیه آلفا می باشد. کاتالاز پاراکو دارای باند 410 نانومتر در ناحیه گاما و 544 و 626 نانومتر در ناحیه آلفا می باشد. نحوه فالیت آنزیم خالص شده از سالمونلاتیفی مانند سه مرحله ایی بودن تغییر کاهش جذب ، h2o2، پروفیل ph در غلظت های مختلف و اثر غلظت بالای آب ا یژنه، نشان داد که در این نمونه احتمالا دو نوع کاتالاز وجود دارد. یک آنزیم فقط فعالیت کاتالازی دارد و دارای فعالیت ماکزیمم در ph 7، km 34/5 mm، k 97 x 10 -3 sec -1 و kcat 940 lit/min می باشد. آنزیم دیگر علاوه بر فعالیت کاتالازی، دارای فعالیت پرا یدازی روی دیانیزدین می باشد. فعالیت کاتالازی دارای فعالیت ماکزیمم در ph 6، km 2/2 mm، k 101 x 10 -3 sec -1 و lit/min kcat 130 می باشد. فعالیت پرا یدازی دارای فعالیت ماکزیمم در ph بین 4/5 و 5 و km 1/3 mm برای دیانیزیدین می باشد. کاتالاز - پرا یداز برخلاف کاتالاز توسط اتانل ˆ کلروفرم و غلظت 20 mm آب ا یژننه غیرفعال می گردد. فعالیت کاتالاز هفت برابر فعالیت کاتالاز - پرا یداز می باشد. آنزیمم خالص شده از پاراکو فقط فعالیت کاتالازی دارد. دارای فعالیت ماکزیمم در ph 7، km 7mm، k 1/82 x 10 -3 sec -1 و kcat 205 lit/min می باشدبرگرفته از پایگاه های علمی پزوهشگاهی اطلاعات و مدارک علمی ایران
با
تحقیق درباره ی آنزیم کاتالاز
اختصاصی از اینو دیدی مقاله در مورد آنزیم کاتالاز با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 2 به نام خداآنزیم کاتالازپرا ی زوم ها اندامکهای کوچکی هستند که در سال 1965 شناسایی شدند . به لیزوزوم ها بسیار شبیه هستند و قطری حدود نیم میکرو متر دارند . پر اا ی زوم ها دارای آنزیم های ا ید کننده هستند و بسیاری از اسید های چرب و اسید های آمینه را تجزیه می کنند . در نتیجه واکنشهای ا ایشی ٬ اب ا یژنه ایجاد می شودکه خود قادر به ا ید بسیاری از مواد دیگر است . پرا ی زوم ها حاوی آنزیم کاتالاز نیز هستند که اب ا یژنه را به اب و ا یژن تبدیل می کند . عمل این انزیم حیاتی است ٬ زیرا اب ا یژ نه در غلظت بالا برای سلول خطر ناک است . واکنشهای ا ایشی مواد در سلولهای کبد و کلیه که مراکز سم ز بدن هستند ٬ اهمیت خاصی دارند . اکثر مواد سمی نظیر ا لکل و دارو های مختلف از جریان خون وارد این دو. عضو شده و توسط انزیم های موجود در سلولهای انها ا یده و خنثی می شوند .باکتریها هم به هنگام متابولیسم طبیعی و هم در مواجهه با شرایط بیرونی، در معرض h2o2 قرار می گیرند. این ماده یک ا یدکننده قوی است و بطور مستقیم یا غیرمستقیم باعث صدمه زدن به ماکروملکولهای سلول می گردد. کاتالاز با تجزیه h2o2 دفاع در مقابل آن را به عهده دارد. هدف از این مطالعه، تخلیص و بررسی خواص کینتیکی این آنزیم در دو باکتری گرم منفی سالمونلاتیفی موریوم و پاراکو دنیتریفیکانس می باشد. کاتالاز سالمونلا دارای باندهای 404 نانومتر در ناحیه گاما و 540، 586 و 629 نانومتر در ناحیه آلفا می باشد. کاتالاز پاراکو دارای باند 410 نانومتر در ناحیه گاما و 544 و 626 نانومتر در ناحیه آلفا می باشد. نحوه فالیت آنزیم خالص شده از سالمونلاتیفی مانند سه مرحله ایی بودن تغییر کاهش جذب ، h2o2، پروفیل ph در غلظت های مختلف و اثر غلظت بالای آب ا یژنه، نشان داد که در این نمونه احتمالا دو نوع کاتالاز وجود دارد. یک آنزیم فقط فعالیت کاتالازی دارد و دارای فعالیت ماکزیمم در ph 7، km 34/5 mm، k 97 x 10 -3 sec -1 و kcat 940 lit/min می باشد. آنزیم دیگر علاوه بر فعالیت کاتالازی، دارای فعالیت پرا یدازی روی دیانیزدین می باشد. فعالیت کاتالازی دارای فعالیت ماکزیمم در ph 6، km 2/2 mm، k 101 x 10 -3 sec -1 و lit/min kcat 130 می باشد. فعالیت پرا یدازی دارای فعالیت ماکزیمم در ph بین 4/5 و 5 و km 1/3 mm برای دیانیزیدین می باشد. کاتالاز - پرا یداز برخلاف کاتالاز توسط اتانل ˆ کلروفرم و غلظت 20 mm آب ا یژننه غیرفعال می گردد. فعالیت کاتالاز هفت برابر فعالیت کاتالاز - پرا یداز می باشد. آنزیمم خالص شده از پاراکو فقط فعالیت کاتالازی دارد. دارای فعالیت ماکزیمم در ph 7، km 7mm، k 1/82 x 10 -3 sec -1 و kcat 205 lit/min می باشدبرگرفته از پایگاه های علمی پزوهشگاهی اطلاعات و مدارک علمی ایران
با
مقاله در مورد آنزیم کاتالاز
اختصاصی از هایدی تحقیق درباره باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 27  آزاد ی واحد ورامینموضوع تحقیق : باکتریهای پروبیوتیک واهمیت تغذیه ای آنها مربوطه : سرکار خانم شهبازیگردآورنده : الهه حیدری د ردیساناز ریاحی*پروبیوتیکها میکروبهایی که باید خورد**تاریخ پروبیوتیکپیشینه استفاده از پروبیوتیک ها به زمانی برمی گردد که یک پزشک روسی به نام “متچنیکف” فهمید که خوردن یک نوع ماست تخمیر شده از شیر، سبب طول عمر و حفظ سلامت روستاییان بلغاری شده است.بیشترین تحقیقات در ایران روی ماست انجام شده و پژوهشگران موفق شده اند با افزودن برخی مکمل های لبنی، ویژگی های نامطلوب ماست پروبیوتیکی را بهبود بخشند.فرآورده های پروبیوتیکی بنا بر تعریف مولر " مکملهای غذایی می زنده ای هستند که با تنظیم فلور می روده و جایگزین شدن در آنجا باعث ایجاد اثرات مفید سودمند و سلامت بخشی برای مصرف کننده می باشند." لذا این فرآورده های غذایی جزء غذاهای فراویژه طبقه بندی می شوند. زیرا علاوه بر ارزش تغذیه ای ، اثرات درمانی و سلامت بخشی چون مهار عفونت های دستگاه گوارش از جمله کاهش سطح کلسترل خون، تقویت سیستم ایمنی، افزایش سطح تحمل لاکتوز و فعالیت ضد سرطانی برخوردار می باشد. مهمترین مکانیسم هایی که این میکروارگانیسم های بوسیله آن می توانند موجب ارتقاء سلامت مصرف کننده شوند شامل تولید اسیدهای آلی، پرا یدها، باکتریوسین ها و رقابت با پاتوژن های روده ای برای تصاحب جایگاه های اتصال روی مو و رقابت برای جذب
با
تحقیق درباره باکتریهای پروبیوتیک و اهمیت تغذیه ای آنها 27 ص
1 - کاهش مصرف برق تا 75 درصد 2 - طول عمر بیش از 50000 ساعت (بیش از شش برابر لامپهای کم مصرف و 50 برابر لامپهای رشته ای) 3 - عدم کاهش میزان نور دهی در بلند مدت 4 - عدم تاثیر تعداد دفعات خاموش و روشن شدن در طول عمر پاور ال ای دی 5 - فاقد اشعه های مضر مادون قرمز و ماوراء بنفش وفاقد جیو ه 6 - عدم لرزش نور و عدم پیری زودرس چشم 7 - دارای کمترین میزان گرمای تو. سیستم کنفرانس آنالوگ محصول کمپانی bosch ( بوش ) سری ccs 900 bosch ccs900 analog series
analog conference system
این سری شامل مدل های :
bosch ccs900 c ,bosch ccs900 d ,bosch ccs900 cu • سیستم کنفرانس آنالوگ • دارای ظاهری بسیار شیک و محبوب • امکان اتصال 50 کنسول شرکت کننده برای منبع تغذیه
• دارای نشانگر led بر روی منبع تغذیه
• دارای ورودی aux و تقویت صدای میکروفن ها
• دارای مونیتور صدا برای تنظیم صدا توسط اپراتور
• حساسیت میکروفن در فاصله مطلوب بین 20 الی 40 سانتیمتر
• انعطاف پذیری قابل توجه میکروفن به تمام جهات ، جهت سهولت برای سخنران
• رومیزی با طراحی منحصر به فرد و بدنه نیمه آلومینیومی و نیمه abs
• وجی هدفون استریو و بلندگو با کیفیت صدای بالا
• میکروفون 40 سانتی متری با شفت فل یبل و کانکتور xlr • دارای بلندگوی داخلی در هر کنسول با کیفیت بالا و ص بسیار شفاف


قیمت کالا : تماس بگیرید اختصاصی از سورنا فایل مقاله کامل درباره قند خون اندازه گیری با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 5 آنزیم هگزوکیناز/محلول به دست آمده در طول موج 340 نانومتر بیشترین جذب نور را دارد .علاوه بر روش های بالا ، سایر روش هایی برای شناسایی و اندازه گیری گلوکز خون وجود دارد . اما مهمترین انها همین متدها هستند .روش اورتوتولوئیدیناورتوتولوئیدین با اسید استیک گرم ترکیب شده و ایجاد گلیکوزیل امین می کند در ادامه ترکیبی به نام shift base تولید شده و در ا رنگ سبز و آبی پرنگ ایجاد خواهد شد .1 ) روش فولین – و (احیای مس )/روش های اندازه گیری اسید اوریک:روش های رایج اندازه گیری اسید اوریک در دو گروه قرار می گیرند:-روش های اسید فسفو تنگستیک (pta)-روش های اوریکازروش های اسید فسفو تنگستیک بر پیدایش یک رنگ آبی در هنگام احیا pta توسط اورات در محیط قلیایی تکیه می کنند.رنگ توسط اسپکتروفتومتری در طول موج های 650-700 نانومتر قارئت میشود.حضور پروتئین در طی پیدایش رنگ سبب کدورت و کاهش غیر قابل پیش بینیجذب می گردد.بنابراین در روش های اسید اوریک پلاسما حذف پروتئین یک مرحله اجباری است.روش های اوریکازاختصاصی ترند.زیرا آنها ا یداسیون اورات که توسط انزیم اوریکاز ا یدور دوکتاز کاتالیز می شود را یا به شکل یک مرحله منفرد و یا به صورت مرحله ابت دارا می باشند.در نتیجه دسترسی به کیفیت بالا و تدارکات کم هزینه آنزیم باکتریایی، روش های اوریکاز عملی و رایج شده اند.رسوب اولیه پروتئین ضروری نمی باشد.در اکثریت روش های اوریکاز تنها گوانین، گزانتین و تعداد کمی از دگر آنالوگ های اسید اوریک تداخل نموده که فقط در غلظت های غیر محتمل در مایعات بیولوژیک صورت می ذیرد.مکانیزم اثر و عمل کریتین (creatine)در فرم طبیعی و شکل مکمل آن:یکی از منابع مهم ذخیره شده انرژی در بدن atp آدنونوزین تری فسفات است، دارای سه گروه فسفات (tp) بوده هرکدام از فسفاتها و اتصالات دارای مقداری محدود انرژی می باشد که می تواند با آزاد یک فسفات آن انرژی در اختیار سلول و عضلات قرار دهد.* یکی دیگر از منابع ذخیره انرژی کراتین فسفات (pc) است این ترکیب در دهه هشتاد در سال 1983 کشف گردید که یکی دیگر از منابع قابل اتصال انرژی بوده، هرگاه در اثر فعالیتهای شدید (قدرتی- سرعت و انفجاری) ذخیره atp به اتمام رسد، کراتین یک فسفات قابل اتصال و ذخیره شده خود را به (adp) که همان atp قبلی بوده و حالا یک فسفات از دست داده متصل نموده و این چرخه تولید انرژی را دوباره بازسازی می نماید یعنی adp دو فسفاتی دوباره تبدیل به atp 3 فسفاتی گشته و با آزاد دوباره یک فسفات دیگر (به شکل کراتین فسفات) در اختیار عضلات و بدن قرار داده مقادیر زیادی انرژی جهت انجام فعالیتهای شدید ازاد می گردد.توجه: در انجام فعل و انفعالات شیمیایی آزادسازی انرژی و کراتین فسفات آنزیمهای خاصی لازم است. این انزیم ها پروتئینهایی هستند که توسط کوآنزیمها (همان فعال کننده های آنزیم ها به نام ویتامینهای گروه b )تولید میشوند. پس ویتامین های گروه b همان کوانزیم ها و مواد آلی غیر پروتئینی هستند که برای فعالیت بسیاری از انزیم ها (همان فعال کننده ها) لازم وضروری می باشند .کریتین از چه سالی کشف و از چه سالی مصرف گردید:با توجه به اطلاعات بدست امده در سال 1983 کشف و مصرف ان از سال 1990 شروع و تا امروز نه تنها ورزشکاران استفاده قابل توجه ای می کنند ، حتی توسط پزشکان برای کمک به بیماران نیز مورد توجه و حمایت قرار گرفته است .کراتین یا کریتین !!؟کراتین چیست؟ (keratin) با حرف k در اوّل کلمه مواد پروتئینی تشکیل دهنده مو ، ناخن ،پوست و... است.کریتین چیست؟ (creatine) با حرف c در ابتدای کلمه pc (کراتین فسفات) که در بدن بصورت atp دارای 3 فسفات است، جهت تولید انرژی ذخیره شده است. که با آزاد سازی تولید گشته یا بصورت مکمل در اختیار عضلات و یاخته های بدن قرار می گیرد.سرعت اسیون گلومرولی gfr    حجم پلاسما شده به ازای واحد زمان را سرعت اسیون گلومرولی(gfr) گویند. اسیون گلومرولی به عنوان شاخص عملکرد کلیوی بیماران در نظر گرفته می شود و پزشک با محاسبه سرعت اسیون گلومرولی یا gfr ، وضعیت کار کلیه ها را تخمین می زند. محاسبه gfr از روی اندازه گیری کراتینین با در نظر گرفتن شاخصهای دیگری نظیر جنس ، سن، وزن، در یک فرمول صورت می گیرد. تست اوره آزباکتریهای که دارای آنزیم اوره آزباشند قادراند اوره موجود درمحیط راتجزیه کرده وآنرا به آمونیاک گاز کربنیک وآب تبدیل می کنند .اوره آزروش کار :باکتری رادرمحیط اوره که دارای معرف فنل رد می باشد به صورت مایع یاآگار کشت دهیدپس از18 تا24ساعت درصورتیکه باکتری قادربه ش تن اوره باشد باتولید آمونیاک باعث قلیایی شدن محیط وموجب
با
مقاله کامل درباره قند خون اندازه گیری
- یکی از فواید سبوس برنج جلوگیری از پیری زودرس پوست می باشد. بر طرف کچلی یا همان کم مویی سر، سرشار از ویتامین b9 = مفید برای خانم های باردار، سرشار از آنتی ا یدان دارای ویتامین e,a می باشد. بیش از 100 نوع آنتی ا یدان دارد- دارای فیبر بالایی است. بهبود عملکرد قلب- تقویت مغز- کاهش کلسترول- رفع سوءهاضمه- رشد جنین در دوره ی بارداری- از بین بردن اض. من متولد پنجم اسفندم پس تولدم مبارک
متولدین اسفند ماه:بسیار حسّاس و رؤیایی ، دارای حسّ ششم ، خیلی ظریف و نرم عمل میکند ، اهل آرامش و ملایمت ، همیشه موافق ، سازش کار و دارای تخیّلات شدید ، اصلاْ واقع بین نیست ، سازگار ، زود رنگ عوض می کند ، احساساتی ، قابل انعطاف ، دارای افکار غیر واقعی و غیر منطقی ، بسیار متین و آرام ، کم عصبانی می . 1- پالایشگاه ساده (topping refinery) این پالایشگاه صرفاً شامل واحد تقطیر در اتمسفر بوده و برای جداسازی اولیه برشهای مختلف نفت خام بکار می رود. در این پالایشگاه، تولید محصولات نهائی مانند بنزین با مشخصات استاندارد مورد نظر بدون انجام فرآیندهای اضافی میسر نمی باشد 2) پالایشگاه ساده دارای فرآیند تبدیل کاتالیستی(topping refinery + reformer) این پالایشگا. اختصاصی از فایل هلپ مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن با و پر سرعت .
مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن
مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن لینک پرداخت و در "پایین مطلب" فرمت فایل: word (قابل ویرایش و آماده پرینت) تعداد صفحات:18تثبیت نیتروژنتثبیت نیتروژن که بصورت تبدیل نیتروژن اتمسفر به آمونیوم است پدیده اساسی نیتروژن قابل استفاده برای بیوسفر است که تنها بعضی از پروکاریوت ها این توانایی را دارند در این میان بسیاری از باکتری های خاک که ریزوبیوم نامیده می شود که می توانند با گیاهان همزیستی شکل دهند این کار را انجام می دهند که باعث تشکیل غدّه در گیاه می شوند.این همزیستی اهمّیّت زیاد محیطی و کشاورزی دارند و مسئول اکثر عملیات بیولوژیکی تثبیت نیتروژن برروی زمین هستند. ریزوبیوم ها گوناگون اند و در طول چند سال اخیر تغییرات مهمّی را متحمّل شده اند در نتیجه داده های فنویتپی و ژنویتپی جدیدی بوجود آورده اند که منجر به تعریفیک رده جدید شده است که این یک پیشرفت زمینه ایی است که باعث مشخص شدن ویژگی های ریزوبیوم ها می شود.تا اوایل سال 1980 همه باکتری های تثبیت کننده نیتروژن همزیست با گیاهان در تنها جنس ریزوبیوم طبقه بندی می شوند که شامل شش گونه بود.
رده بندی باکتریهای تثبیت کننده نیتروژناین رده بندی بر اساس مفهوم گروههای تلقیح دورگه بود که به دلیل بسیاری از استثناعات رد شد.رده بندی چند فازه:رده بندی روابط طبیعی بین موجودات زندهرده بندی شامل:1)طبقه بندی بر اساس شباهت ها2)خصوصیّات موجود زنده3)فهرست اسامی و اصطلاحات برای دادن نام ها به گروه ها4)تعیین موجودات ناشناخته برای طبقه بندیرده بندی ریزوبیوم ها:باکتری های میله ای گرم منفی و بی هوازی هستند متعلّق به زیر شاخه پروباکتریا.ابتدا به دو جنس طبقه بندی شد ولی پس از ج ریزوبیوم ها با رده بندی چند فازه مدرن به گونه و جنس های جدید تقسیم شدند که بر اساس توالی های s16 ریبوزومی dna سه شاخه جداگانه اصلی بوجود آمد.1-ریزوبیوم شاخه آگروباکتریوم:اولین شاخه شامل چندین زیر شاخه است هر کدام با چهار جنس ریزوبیومی مطابقت دارد که با دیگر گونه ها مخلوط می شوند مثل بعضی باکتری های خاک-بالینی.2-آ بوروم:برای جداسازی ریزوبیوم از گره ساقه گیاهان گرمسیری بوجود آمده اند که این باکتری ها برای نشان دادن تعداد زیادی از ترتیب های ویژه از میان ریزوبیوم ها ظاهر می شوند.گونه های این جنس بسیار مخلوط هستند که ترکیب آن ها در یک جنس آزمایش شده بود امّا به خاطر تفاوت های بسیار در ترکیب های فنویتپی پیشنهاد شده اند.3-برادی ریزوبیوم:شامل همه ریزوبیوم های کند رشد هستند که دارای یک گونه است و این گروه هتروژنوس است.در سال 1982 ریزوبیوم ها دارای 1 جنس و 8 گونه ولی امروزه 6 جنس و 28 گونه شناخته شده است.این پیشرفت دایمی نتیجه افزایش تعداد تکنیک های موثر در دسترس در مشخص ویژگی های باکتری ها به وسیله افزایش تعداد آزمایشگاه های در دسترس است.دید کلی  لایه های اتم نیتروژن79 درصد از هوای پیرامون ما را نیتروژن تشکیل می دهد. این عنصر ، برای ایجاد آمینو اسیدها و پروتئین ها عنصری ضروری است. نیتروژن به عنوان یکی از گازهای تشکیل دهنده جو ، خنثی است و بیشتر از آن که این گاز در دسترس گیاهان یا گونه های حیوانات قرار گیرد، باید به صورت ترکیبی شیمیایی تثبیت شود. عوامل موثر در تثبیت نیتروژن
با
مقاله درباره باکتریهای تثبیت کنندة نیروژن
ید محصولات پاک کننده وشوینده عبارتند از: پودرلباسشویی دستی،بسته بندی وفلهای پودرلباسشویی ماشین انزیم دار،بسته بندی وفله ای جوهر نمک ،1لیتری تا20لیتری سفیدکننده،1لیتریتا20لیتری مایع دستشویی باکیفیت عالی،500سی سی تا 20لیتری مابع ظرفشویی غلیظ،750سی سی تا20لیتری شیشه شورباپاک کنندگی زیاد -------------------------------------------------------------------------------------. شرق و جنوب شرقی ایران این بخش از ایران برخلاف مناطقی که تاکنون بررسی شد (البرز و زاگرس) دارای رشته کوه های متعدد و جداگانه ای است که تقریباً کم ارتفاع تر هستند و در محاصره اراضی مسطح دشتی قرار دارند. گسترۀ این محدوده از شمال شرقی ایران یعنی رودخانۀ اترک در مرز ایران و ترکمنستان شروع و تا جنوب سیستان امتداد می یابد و دارای نواحی متنوع. غذاهای فراسودمند و باکتریهای پروبیوتیک در صنایع لبنی چکیده: امروزه استفاده از فرآورده های فراویژه در جیره غذایی انسان ها نقش مهمی دارد که مواد غذایی حاوی میکروارگانیسم های خاصی به نام پروبیوتیک ها در این بین جایگاه ویژه ای دارند و اثرات سودمند آنها بر سلامتی، پیشگیری و درمان بیماری ها به اثبات رسیده است و از طریق تولید ترکیبات ضد. دانستنی های زیبا و عجیب قرآنی بسم الله الرحمن الرحیم قران دارای 114 سوره است.
قران دارای 6236 ایه استتدانستنی های زیبا و عجیب قرآنی.
قران 114 بسم الله الرحمن الرحیم دارد.
قران دارای 120 حزب میباشد.
قران 30 جز دارد.
قران 115 بسم الله دارد.
70بار نام قران در قران بکار رفته است.
بزرگترین سوره قران بقره است.
بهترین نوشیدنی که در قران به ان اشاره شده است شیر میباشد. معرفی نامه از شرکت دارای پروانه بهره برداری از سازمان اتوبوسرانی مشهد اصل شناسنامه اصل کارت ملی اصل گواهینامه اصل کارت پایان خدمت اصل دفترچه بیمه (درصورتی که بیمه پرداخت میشود) نامه عدم سوء پیشینه (درصورت ارائه اصل نامه به سازمان اتوبوسرانی درسالهای قبل نیازی نیست) سفته به مبلغ یک میلیون تومان جهت حسن انجام تعهدات(درصورت ارائه سف. 1 - کاهش مصرف برق تا بیش از دو سوم 2 - طول عمر مناسب 3 - حداقل کاهش میزان نور دهی در بلند مدت 4 - عدم تاثیر تعداد دفعات خاموش و روشن شدن در طول عمر آن 5 - فاقد اشعه های مضر مادون قرمز و ماوراء بنفش و فاقد جیوه 6- عدم لرزش نور و عدم پیری زودرس چشم 7 - دارای کمترین میزان گرمای تولیدی 8 - حداقل جذب ات 9 - عدم نیاز به رفلکتور و قابلیت کنترل زاویه تابش و . این خانواده در دنیای تجارت جواهرات از نظر رنگ، زیبایی و گوناگونی از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد که با توجه به رنگ های متفاوت این خانواده دارای نام های تجاری زیر می باشند: emerald , aquamarine , helidor , morganite , goshenite , red beryl. از مهم ترین گونه این خانوادهزمرد یا emerald را می توان نام برد.خانواده بریل دارای خواص فیزیکی و ترکیب شیمیایی زیر می باشد.
این میوه فقط حاوی ۰/۲ درصد چربی است ازطرفی هر عدد از آن حاوی ۱۳ درصد ویتامین c است. مصرف کامکوات می تواند نیاز بدن به ویتامین c را تامین کند و دیواره رگ ها بویژه مویرگ ها را استحکام بخشد. به این ترتیب بدن در مقابل رسوب چربی در رگ ها بیمه شده و خطر سکته قلبی و مغزی کاهش می یابد. ضمن این که ویتامین c موجود در آن مانع رسوب چربی در رگ ها می شود. این میوه نیز مانند دیگر مرکبات کالری کمی دارد. 100 گرم از این میوه دارای تنها 71 کالری انرژی است. در عین حال میوه ای بسیار ارزشمند و دارای فواید تغذیه ای بسیار است زیرا منبع غنی فیبر، املاح، ویتامین و آنتی ا یدان است که مصرف آن اثرات قابل توجهی در سلامت بدن دارد. این میوه با پوست مصرف می شود و این مسئله مزیت این میوه نسبت به دیگر اعضاء خانواده ی مرکبات است چرا که پوسته ی آن دارای روغن های ضروری مورد نیاز بدن، آنتی ا یدان و فیبر است. 100 گرم از این میوه دارای 7/6 گرم فیبر است که 17 درصد از فیبر مورد نیاز روزانه ی بدن ما را تأمین می کند. به علاوه با خوردن این میوه مقدار قابل توجهی تانن، پکتین، همی سلو و دیگر پلی اریدهای غیر نشاسته ای (nsp) وارد بدن ما می شود. آنتاگونیسم لاکتیکی و افزایش عمر ماندگاری گوشت تازة د شدة شتر در درجه حرارت محیط بوسیله لاکتوباسیلوس دلبروکی زیرگونة دلبروکی بخش 1: توضیح مختصری در مورد آنتاگونیسم لاکتیکی این پدیده که باکتری لاکتیکی هنگامی که در محیطهای کشت مخلوط وجود داشته باشد منجر به اثر بازدارندگی یا کشندگی بر روی سوشهای وابسته به ارگانیسمهای عامل فساد و مو. در فلسفه و مبانی تعلیم و تربیت ی، نقش معلم و مربی بسیار مهم است و طبق نظر تربیتی در این باره، نکات بسیاری مطرح است که به چند نمونه بسنده می شود:
1- پاک بودن و مهذب بودن معلم از هواهای ی و نفسانی و دارا بودن شاکله و شخصیت تربیت شده.
2-خالی بودن معلم از اغراض نفسانی، برای تعلیم.
3-هدف گیری معلم به سوی نورانی متعلم و ایجاد بصیرت و ر. بسیاری از صاحب نظران مدیریت و برنامه ریزی معتقدند که هر نوع برنامه ریزی باید 3 ویژگی ذیل را داشته باشد. بدون این 3 ویژگی، آن برنامه ریزی چندان مفید نیست. این ویژگی ها عبارتند از:
اول این که برنامه حتما باید مکتوب شود. دوم این که در برنامه باید عدد و رقم وجود داشته باشد و سوم این که زمان داشت و دارای ضرب العجل باشد. به عبارت دیگر دارا.