با آدم های هم خود خوشبخت باش

به نقل از خبرگزاریها در مورد با آدم های هم خود خوشبخت باش : خدایا حالم خیلی خوبه کاش میفهمیدم بخاطر کدوم کار خوبم همچین اتفاقی رو برام در نظر گرفتی من دچار شدم... خدایا حال خوبمون و ازمون نگیر...همونطوری که بهم دادی.. همه چیو حل کن بذا بشه .. بشه که خوشبخت شد و خوشبخت موند دوست دارم.... (♥)اینم خاص کوه شدم بعد از تو.........کوه شدم با این همه انتظار بی ثمر.......کوهم کردیو ابرها را به گردنم انداختی تا همیشه بارانی باشم........و مرا با ابرهایت تنها گذاشتی و برای همیشه رفتی........که من از دور ببینم تو خوشبختی و به خاطر خوشبختیت یک کوه خوشبخت باشم،فقط همین...... زن: عزیزم! یادته روز خواستگاری وقتی ازت پرسیدم چرا میخوای با من ازدواج کنی، چی گفتی؟
شوهر: آره، خوب یادمه
گفتم: میخواهم یک نفر را در زندگی خوشبخت کنم

زن: خوب، پس چی شد؟

شوهر: خوب، خوشبخت دیگه

زن: کیو خوشبخت کردی؟

شوهر: همون بیچاره ای رو که ممکن بود با تو ازدواج کنه سرمربی پرسپولیس بابت حضور هواداران وفادار تیمش خود را خوشبخت ترین مربی فوتبال تصور می کند. روزی که می خواستید تشکیل خانواده بدهید را به یاد دارید؟ دوست داشتید بلند فریاد بزنید که من می خواهم همسرم را خوشبخت کنم... من می خواهم بهترین پدر و یا مادر دنیا بشوم... من می خواهم که خوشبخت ترین خانواده… در رای گیری برای رئیس شورای شهر که دو رقیب دیرین حجت ال محمدرضا ی و ذکی اله خوشبخت حضور داشتند با آرای اعضای شورای شهر اردبیل این بار ذکی اله خوشبخت با ب 7 رای به نسبت 6 رایی که ی به دست آورد کرسی ریاست شورا را برای یک سال برعهده گرفت تا اصولگرایان به صدر ریاست شورا رسیده و کار را بر عهده بگیرند. سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 21 سال اسپانیا پس از صعود تیمش به فینال جام ملت های زیر 21 سال اروپا گفت: مربی که در تیمش سائول را دارد خوشبخت است، خوشحالم که چنین ستاره ای را در این تورنمنت در اختیار دارم. می خواهم اعترافی کنم . من انی را در زندگی ام دارم که وقتی واقعا حالم بد میشود با دیدن تصاویرشان یا حتی لبخند زدن و شوخی هایشان حال بدم فراموش می شود . میدانید قبلا به این حرف ها باور نداشتم اما چون الان تجربه واقعا باورم میشود یعنی چه؟ من خوشبخت هستم نیازی نیس خوشبخت ترین باشم . من به خوشبخت بودن در میان جمع کثیری که با من برابرند در خو. حال الان من است... وقتی چندین ساعت نگاهت و لم دادم توی بغلت و بیخیال نگاه مردم حرف زدیم و صدایت را نه از سیم ها و 1800 کیلومتر دورتر...که از چندسانتی متری خودم میشنیدم! من امروز خوشبخت خوشبخت بودم و خوش ب حال ما... خنده هایت، چشمانت...و دستهایت... روزگار چه صبری می طلبد از من...دور از تو زنده ماندن... دلتنگم و دلتنگی جبران نشده ی بعد از یک روز کا. کاش وقتی بچه هامون بزرگ شدن بهشون بگیم: مهم نیست اگه ٢٠نشی میتونی١۶بشی و به تلاشی که کردی افتخار کنی… لازم نیست بهترین باشی مهم اینه که خوشبخت باشی مهم اینه که از زندگیت لذت ببری… خوشبختی جایی هست که توش مقایسه نباشه و اطمینان داشته باش بهترین ها همیشه خوشبخت نیستن… بسم الله مهربون :)
به نظر شما خوشبختی یعنی چی؟! تعریف شما از خوشبختی چیه ... یه ادم خوشبخت چه ویژگی هایی داره ؟ :)
و سوال اصلی اینکه عایا احساس خوشبختی میکنی ؟!
+کامنت ها اگه دوست نداشتین تایید نمیشه تیک ناشناس هم فعاله ... اگه خواستین ناشناس بگین :)
+ :) و خوشبختی واژه ای ست که قرن ها به دنبالش گشتند و به اطمینان بر زبان نیامد.به جز آن هایی که نه خودشان بلکه دیگران بعد از رفتن شان از دنیا اذعان داشتند که خوشبخت بوده اند. هنوز خبر تازه ای مبنی بر اینکه همه به اتفاق بگویند فلانی خوشبخت است ، به گوش هیچ انسانی نرسیده است مگر اینکه خوشبختی اش از فراق فکر و شه و فقط از دریچه ی جسم بیرون زده . حالم بد نیست.خیلی خوب هم نیستم.این حال اکثریت ماست.این روزها می گذرد.گاه لبخندی و گاه قطره اشکی...هیجانم بالا می رود.گاه با یادآوری خاطره ای و گاه با دیدن مردی و ساختن خاطره ای برای آینده ای که می دانی هرگز نخواهد آمد...قلبم تند تر می زند وقتی منتظرم صدای پیامک گوشی بیاید مثل تمام 14 سالگی ها و 15 سالگی ها و 16 و 17 و18 و19 و...تلخ می شوم چون می د. حضرت آیت الله در دیدار با جمعی از اساتید و نخبگان صنعتی شریف، تاکید د:اگر تعهد دینی و انقل نباشد، پیشرفت علمی به تنهایی یک کشور را خوشبخت نمیکند. خوشبختی ینی چی؟؟ غیر از اینه ک یه خانواده گل و مهربون داشته باشی؟ غیر از اینه که نذاری ات غضا بشن؟ غیر از اینه ک ب خدا نزدیک باشی؟ غیر از اینه ک ب دوستات اعتماد داشته باشی و اونارو از ته قلبت دوسشون داشته باشی؟ اونایی ک همش دنبال خوشبختی اند بدونن پول فقط یک/هزارم خوشبختیو تشکیل میده... اگه اینا نباشن خوشبخت نیستید. ولی الان من حس میکن. ما خوشبخت ترین مردم دنیا را داریم ، اما این خوشبختی امروز رنگ باخته است . چرایی آن به ضعف سازمانهای فرهنگی و غیرفرهنگی ما برمی گردد. در این دنیا ،چند فاکتور هست که می توان آن را سنجش کرد و به خوشبختی کشورها پی برد. رتبه ما خوب نیست اما سوئیسی ها اول شدند. از همین امروز ، وقتی بچه هایمان به مدرسه می روند ،به ایشان می گوییم: عزیزم ! من نمی خواهم تو بهترین باشی ، فقط می خواهم تو خوشحال و خوشبخت باشی . اصلا مهم نیست که همیشه نمره ی 20 بگیری ،جای 20 می توانی 16 بگیری اما از دوران مدرسه و کودکیت لذت ببر. عزیزم :از "ترین" پرهیز کن ، چرا که خوشبختی جایی هست که خودت را با ی مقایسه نکنی.
حتی نخواه خوش. ن در ۲۵ سالگی خوشبخت تر از همیشه هستند. محققان می گویند خانم ها در میانه ۳۰ سالگی بیش از هر زمان دیگری در زندگیشان، زیر فشار استرس قرار می گیرند. ن در سی و چند سالگی به دلیل همزمان شدن مسئولیت هایشان، بزرگ بچه ها، تهیه مخارج زندگی و موفقیت در کار به شدت زیر فشار روحی و اضطراب قرار می گیرند. در ۳۴ سالگی است که آن ها بیش از هر زمان دیگری استرس می کشند اما در مقابل ن در ۲۵ سالگی کمتر از همیشه استرس دارند و بیشتر از همیشه خوشبخت هستند.
محققان با بررسی دو هزار زن بریتانیایی متوجه شدند ن در ۲۵ سالگی خوشبخت تر از همیشه هستند چون برای اولین بار پول خوبی در می آورند، از زندگی اجتماعیشان لذت می برند و از نظر مشکلات مالی و تعهد به دیگران، مسئولیت زیادی ندارند و بنابراین آسوده تر هستند. در این تحقیق، ن اسکاتلندی در بریتانیا از همه کمتر اظهار خوشبختی می د. هم چنین فقط ۱۲ درصد از شرکت کنندگان در این پژوهش گفتند به نظرشان زن ها از مرد ها خوشبخت تر هستند. پادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت:
«نصف قلمرو پادشاهی ام را به ی می دهم که بتواند مرا معالجه کند».
تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند
تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد،
اما هیچ  یک نتوانستند.
تنها یکی از مردان دانا گفت :
که فکر می کند می تواند شاه را معالجه کند..
اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید،
پیراهنش را بردا.
خوشبختی هیچ چیز عجیب غریبی نیست . خوشبختی یک احساس شخصی و درونی است . اگر یک فستیوال خوشبختی برگزار شود و همه انی که احساس خوشبخت بودن میکنند ، یک جا جمع شوند ، میبنیم که میان آنها هم آدم فقیر هست هم ثروتمند ، هم سالم هست هم مریض ، هم پیر هست هم جوان ... این نشان می دهد ، خوشبختی به هیچی ربط ندارد . خوشبخت ها در یک حس با هم شریکند ، توی نگاه ، این که زندگی با همه خوبی ها و بدی هایش مال ماست و باید از این هر چیزی که داریم لذت ببریم . هر روز این را به خودتان بگویید : امروز بهترین روز زندگی من است . سال بعد همین موقع یک آدم دیگر هستم . آدمی که تو فستیوال خوشبخت ها اول از همه دعوت می شود .
@aramkadeh کاش ﻭﻗﺘﯽ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﻣﻮﻥ ﻣﯿﺮﻥ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﺑﮕﯿﻢ :ﻋﺰﯾﺰﻡ ﻣﻦ ﻧﻤﯽ ﺧﻮﺍﻡ ﺗﻮ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺑﺎﺷﯽ ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻡ ﺗﻮ ﺧﻮﺷﺒﺨﺖ ﺑﺎﺷﯽ ﺍﺻﻼ ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻧﻤﺮﻩ ﻫﺎﺗﻮ 20 ﺑﮕﯿﺮﯼ ﺟﺎﯼ 20 ﻣﯽ ﺗﻮﻧﯽ 16 ﺑﮕﯿﺮﯼ ﺍﻣﺎ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﺍﻥ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﻭ ﮐﻮﺩﮐﯿﺖ ﻟﺬﺕ ﺑﺒﺮ . ﺍﺯ "ﺗﺮﯾﻦ "ﭘﺮﻫﯿﺰ ﮐﻦ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﯽ ﺟﺎﯾﯽ ﻫﺴﺖ ﮐ. برای خوشبخت بودن، فرش قرمز لازم نیست!
نیازی به فریاد حوادث نیست.
موسیقی باران، برای دلخوشی کافیست.
سلامی به پدر، نگاهی به خواهر کافیست.
برای خوشبخت بودن، آغوش گرم یک مادر کافیست.
سواری روی موج خیال ،
نشستن کنار یادگاریها ،
رفتن میان خاطره ها کافیست.
برای خوشبخت بودن، یک احساس کوچک خوشبختی کافیست.

محرمانه خانوادگی رازهای انتخاب همسر در انواع ازدواج ها را در برنامه «محرمانه خانوادگی» ببینید. ها ساعت 22 از شبکه افق. تکرار شنبه 16:
لینک های : کیفیت 180p کیفیت 270p کیفیت 360p موفقیت یعنی آنطور که دل خودتان می خواهد زندگی کنید؛ کاری که خودتان دوستش دارید را انجام دهید؛ آدمی که خودتان دوستش دارید را دوست بدارید، لباسی که خودتان می پسندید را به تن کنید، در راهی که خودتان انتخاب کردید قدم بردارید... به تعبیری با تمام تاسف"ما بیشتر می پسندیم که خوشبخت نباشیم اما دیگران ما را خوشبخت بدانند تا این که خوشبخت باش. شخصی از خدا پرسید: خوشبختی را کجا میتوان یافت؟ خدا فرمود: آن را در خواسته هایت جست و جو کن و از من بخواه تا به تو بدهم. او با خود فکر کرد و گفت: اگر خانه ای بزرگ داشتم، بی گمان خوشبخت بودم. خداوند به او خانهای بزرگ عنایت فرمود. دوباره او گفت: اگر پول فراوان داشتم، یقینا خوشبخت ترین مردم بودم. خداوند به او پول فراوان عطا کرد. مرد گفت: اگر ......اگر ...و اگر اینک همه چیز داشت اما خوشبخت نبود! از خدا پرسید: حلا همه چیز دارم، اما باز هم خوشبخی را نیافتم. خداوند فرمود: باز هم بخواه. اوگفت: چه بخواهم؟ هر آنچه را هست دارم. خدا فرمود: بخواه که دوست بداری؛ بخواه که به دیگران کمک کنی و هر چه را داری با مردم تقسیم کنی. و مرد دوست داشت و کمک کرد و در کمال تعجب دید، لبخندی که بر لب ها می نشیند و نگاه های سر شار از سپاس به او لذت میبخشد. روبه آسمان کرد و گفت: خدایا! خوشبختی اینجاست. در نگاه و لبخند دیگران. یک زوج خوشبخت روستایی. البته در تصویری که می بینید، یکی از این زوج نزدیک تر افتاده و دیگری دورتر (با فلش مشخص شده). عاطفه محمدی، بانوی ن روستای بالیشدی، دارای گواهینامه رانندگی و راننده ای کاملا حرفه ای که بسیاری از امور خانه و زندگی را با تکیه بر همین توانمندی انجام می دهد. کمی دورتر در تصویر هم، کوروش محمدی، شوهر اوست که با تراکتور در فصل کاشت در این روستا کار می کند. برای این دو عزیز و بچه های خوبشان آرزوی خوشبختی هر چه بیشتر داریم.
حوصله خوندن وبلاگ آدمهای خوشبخت رو ندارم. حوصله ی حرف زدن با آدمهای خوشبخت رو هم ندارم. حوصله ی قرار گذاشتن و معا باهاشونم ندارم. دلم یه بیچاره ی ظاهرساز بغض دار مثل خودمو میخواد. با هم بریم هات داگ بخوریم. بشینیم لب یه بلواری گازای درشت بزنیم به ساندویچامون با بغضامون فرو بدیم پایین. دور لب و لوچه مون سس مالی شه، از قیافه هم خنده م. خوشبخت یعنی من... که در کنار تو خاطره ی سرخ انار را دانه میکنم و تو ضعف میکنی برای خندیدنم از ته دل... خوشبخت یعنی من... که دست میشوی و پاک میکنی گرد هر چه غم ز تنم... ومن ذوق میکنم برای عجیب و غریب خواستنت... خوشبخت یعنی تو... که همه ام در تو شکل میگیرد،خلاصه میشود...رنگ میگیرد... خوشبخت یعنی ما... که کهنه می کنیم لحظات عاشقانه بودنمان را... ومن . از نژاد چشمه باش بگذار آدم ها تا میتوانند سـنگ باشند...

مهم این است که تو جاری باشی و از آنها بگذری.

خوشبخت ی هست که شکوہ رفتارش آفریننده ی لبخند برلب های دیگران باشد...

برای خوشبخت بودن، فرش قرمز لازم نیست.

دفتری پر از ورق، نمره بیست، یا اسکناس های دویست، لازم نیست.

لباسی پر از طلا، لازم نیست.

به خدا، لازم نیست!

نیازی به فریاد حوادث نیست.

موسیقی باران، برای دلخوشی کافیست.

سلامی به پدر، نگاهی به خواهر کافیست.

برای خوشبخت بودن، آغوش گرم یک مادر کافیست.

سواری روی موج خیال، نشستن کنار یادگاریها، رفتن میان خاطره ها کافیست.

برای خوشبخت بودن، یک احساس کوچک خوشبختی کافیست...

﷽ فرج زمان(ع)صلوات


المؤمنین علی علیه السلام میفرمایند:

" أسعَدُ الناسِ:
مَن عَرَفَ فَضلَنا و تَقَرَّبَ إلى اللّه ِ بِنا و أخلَصَ حُبَّنا و عَمِلَ بما إلَیهِ نَدَبنا و انتَهى عَمّا عَنهُ نَهَینا
فذاکَ مِنّا و هُو فی دارِ المُقامَةِ مَعَنا."

خوشبخت ترین مردم ى است که:
فضل و مقام ما را بشناسد و به وسیله. آدمی اگر بخواهد فقط خوشبخت باشد ، به زودی موفق می گردد... ولی او می خواهد خوشبخت تر از دیگران باشد و این مشکل است ... زیرا او دیگران را خوشبخت تر از آنچه که هستند تصور می کند ....! حقیقت نوشت: ﺑﻌﻀﯿﺎ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺩﺍﺭﻥ ﺟﺰ ﻟﯿﺎﻗﺖ ﺑﻌﻀﯿﺎ ﻫﯿﭻ ﭼﯿﺰ ﻧﺪﺍﺭﻥ ﺟﺰ ﻟﯿﺎﻗﺖ . . . داستان مرد خوشبخت-لئو تولستوی پادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت:
«نصف قلمرو پادشاهی ام را به ی می دهم که بتواند مرا معالجه کند».
تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند
تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد،
اما هیچ یک نتوانستند.
تنها یکی از مردان دانا گفت :
که فکر می کند می تواند شاه را معالجه کند..
اگر یک آدم خوشبخت را پی. کودکی از خدا پرسید: خوشبختی را کجا میتوان یافت؟
خدا گفت: آن را در خواسته هایت جستجو کن و از من بخواه تا به تو بدهم ...
با خود فکر کرد و فکر کرد، گفت: اگر خانه ای بزرگ داشتم بی گمان خوشبخت بودم، خداوند به او داد.
گفت: اگر پول فراوان داشتم یقینا خوشبخت ترین مردم بودم، خداوند به او داد، اگر ... اگر ... و اگر ...
اینک همه چیز داشت اما هنوز خو.
افسوس، ما خوشبخت و آرامیم افسوس ما دلتنگ و خاموشیم خوشبخت، زیرا دوست می داریم دلتنگ، زیرا عشق نفرینی ست
فروغ فرخزاد سالها پیش از این
زیر یک سنگ گوشه ای از زمین
من فقط یک کمی خاک بودم همین یک کمی خاک که دعایش..
پر زدن آن سوی آسمان بود
آرزویش همیشه..
دیدن آ ین قله ک شان بود خاک هر شب دعا کرد
از ته دل خدا را صدا کرد
یک شب آ دعایش اثر کرد
یک فرشته تمام زمین را خبر کرد و خدا تکه ای خاک برداشت
آسمان را در آن کاشت خاک را
توی دستان خود . هوتن شکیبا : من یکى از خوشبخت ترین آدم هاى دنیام  هوتن شکیبا : من یکى از خوشبخت ترین آدم هاى دنیام اخبار بازیگران : هوتن شکیبا در جدیدترین پست صفحه شخصی اش با انتشار ع زیر نوشت : من یکى از خوشبخت ترین آدم هاى دنیام وقتى این نامه از طرف کلى از بچه هاى مدرسه اى از محرومترین جاى ایران برام نوشته میشه. بیشترین و مهمترین رأى رو گرفتم همچنین ببینید : بیوگرافی هوتن شکیبا ع هوتن شکیبا : من یکى از خوشبخت ترین آدم هاى دنیام   خانواده های خوشبخت همه به هم شبیه هستند، اما خانواده های بدخت هرکدام بدبختی خاص خود را دارد. لئو تولستوی امروز این جمله رو تو کتاب "ایده عالی مستدام" خوندم. کمی درباره اش فکر کنیم...خانواده خوشبخت رو من برای خودم اینطور تفسیر آدما سعی میکنن خوب به هم گوش بدن سعی میکنن همدیگه رو بفهمن، به جای اینکه انگشت اتهام به سمت هم دراز کنن پذیرش .
اغلب خیال می کنند که مرغ های دریایی غم بزرگی در دل دارند و حال انکه این خیالی پوچ است . اشکالات روانی خود ادم است که این احساس را به وجود می اورد . آدم همه جا چیزهایی می بیند که وجود ندارند . این چیزها در درون خود ادم است . همه به یک درونگو مبدل می شویم که همه چیز را به زبان می اورد . مرغ های دریایی ، آسمان ، باد ، همه چیز . صدای عرعر .
از همین امروز ، وقتی بچه هایمان به مدرسه می روند ،به ایشان می گوییم : عزیزم ! من نمی خواهم تو بهترین باشی ، فقط می خواهم تو خوشحال و خوشبخت باشی .
اصلا مهم نیست که همیشه نمره ی 20 بگیری ،جای 20 می توانی 16 بگیری اما از دوران مدرسه و کودکیت لذت ببر. عزیزم :از "ترین" پرهیز کن ، چرا که خوشبختی جایی هست که خودت را با ی مقایسه نکنی.
حتی نخواه خوشبخت ترین باشی .
بخواه که خوشبخت باشی و برای این خواستت تلاش کن.
همین. یادمان هست که از وقتی به دنبال پسوند "ترین" رفتیم، خوشبختی از ما گریخت. از 19/75 لذت نبردیم چون یکی 20 شده بود. از رانندگی با پرایدو ... لذت نبردیم چون ماشین های مدل بالاتری در خیابان ، در حال خود نمایی بود. از بودن کنار عشقمان لذت نبردیم چون مدرک تحصیلی و پول توی جیب او ، کمتر از بسیاری دیگر بود.
همچنین ، از خانه مان ، از شغلمان ، از درآمدمان ، از خانواده و دوستانمان و.... می خوام بگو یم تحت تاثیر آموزه های غلط ، بسیاری از ما فقط به "بهترین،بیشترین و بالاترین" چسبیدیم ، در نتیجه تبدیل به انسان هایی افسرده و همیشه نالان شدیم. شاید لازم است یا بهتر بگویم وقت ان است که در آموزه های غلط تجدید نظر کنیم و تغییر جهت بد هیم ، تا حداقل اجازه ندهیم که نحسیِ "ترین" دامن بچه هایمان رو بگیرد . پادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت: «نصف قلمرو پادشاهی ام را به ی می دهم که بتواند مرا معالجه کند» تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد، اما هیچ یک ندانست. تنها یکی از مردان دانا گفت : که فکر می کند می تواند شاه را معالجه کند، اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید، پیراهنش را بردارید و تن شاه کنید، شاه معالجه م. شاد بودن که دلیل نمی خواهد! شادی چیزی نیست که به آینده موکولش کنید؛ چیزی است که برای امروزتان طرح ریزی می کنید. آدم های شاد و خوشبخت کارهای زیادی انجام می دهند. آدم های شاد و خوشبخت کارهای زیادی انجام می دهند. اگر شما جزو آن دسته افرادی به شمار می روید که غم و غصه دنیایتان را فرا گرفته، خواندن ادامه این نوشتار ممکن است برای شما سودمند باشد. شادی من خودم میدونم دوسم داری... خودم میدونم عاشقمی... ولی وقتی خودت میگی دیگه حس میکنم خوشبخت ترین دختر دنیام... وقتی لبخنداتو بهم میبخشی... وقتی گاه و بیگاه دستامو میگیری و میذاری رو لبات و محکم و طولانی میبوسی... وقتی همیشه و همه جا کنارمی و مثه یه کوه ازم حمایت میکنی.. حس میکنم دیگه هیچی از دنیا نمیخوام جز تو و عشقت و سلامتیت.. همیشه کنارم باش عشــــق من... مـــــــن با تــــــو یعنی "خوشبخت ترین" !!!! هر آدمی یه روز خوشبخت ترین بوده ... !
+چه کم حرف شدم :))

#آهای_خانم_آهای_آقا


اگر آنگونه که با تلفن همراهتان برخورد می کنید با همسرتان برخورد میکردید، اکنون خوشبخترین فردِ دنیا بودید!
اگر هر روز شارژش میکردید
باهاش در روز از همه بیشتر صحبت میکردید
پایِ صحبت هاش می نشستید
پیغام هایش را دریافت میکردید
پول جش میکردید
دورش یک محافظ محکم میکشیدید
در نبودش احساسِ کمبو. درمورد خوشبختی خیلی از خودم می پرسم..به خودم می گم چه ی خوشبخت است....ایامن خوشبخت تر هستم یا ی که منتظر است فردا ش کنند..یا مادری که ک نش گرسنه هستند..یا زنی که فردا طلاقش قطعی می شود....یا ی که منتظر اعلام خکمش برای حبس ابد است..یا یا زنی که هنوز خانه ندارد و هرسال خانه به دوش است..یا دانشجویی که باید هم کار کند هم درس به خو ا دختری که مجبور. کاش وقتی بچه هامون میرن مدرسه بهشون بگیم: عزیزم من نمی خوام تو بهترین باشی
من فقط می خوام تو خوشبخت باشی
اصلا مهم نیست همیشه نمره هاتو 20 بگیری
جای 20 می تونی 16 بگیری
اما از دوران مدرسه و کودکیت لذت ببر. دختر نازم، از "ترین" پرهیز کن
خوشبختی جایی هست که خودت رو با ی مقایسه نکنی
حتی نخواه خوشبخت ترین باشی بخواه که خوشب. معظم انقلاب با بیان اینکه تلاش علمی در نباید متوقف شود، فرمودند: اگر تعهد دینی و انقل نباشد پیشرفت علمی به تنهایی یک کشور را خوشبخت نمی کند. مرد خوشبختپادشاهی پس از اینکه بیمار شد گفت: "نصف قلمرو پادشاهی ام را به ی می دهم که بتواند مرا معالجه کند".

تمام آدم های دانا دور هم جمع شدند تا ببیند چطور می شود شاه را معالجه کرد، اما هیچ یک ندانست.

تنها یکی از مردان دانا گفت: "فکر کنم می توانم شاه را معالجه کنم. اگر یک آدم خوشبخت را پیدا کنید، پیراهنش را بردارید و تن شاه کنید، . می گفت دوست دارم یه روزی... یه جای دنیا... هر چقدر هم که دور، مهم نیست؛ اما یه نفر پیدا بشه که دوستم داشته باشه. یکی که فکر کنه فقط برای من پا به دنیا گذاشته ... منم برای اون... می گفت، به نظرت چند درصد از آدم های روی کره ی زمین اینقدر خوشبخت هستن که یه همچین اتفاقی براشون بیافته؟ من سکوت می . تو دلم می گفتم، اون هایی که عشق شون رو پیدا می کنن شاید خوشبخت باشن؛ اما خوشبخت تر اون هایی هستن که می تونن عشق شون رو به دست بیارن و برای همیشه داشته باشنش. به نظرم پیدا بخشی از خوشبختیه... اما داشتن تمام خوشبختی!
" بخشی از کتاب مکالمه ی غیر حضوری ، نویسنده :علیرضا اسفندیاری "

*** مسافرت خیلی خوش گذشت...مخصوصا که ساحل و دریا رو که میدیدم همش یاد آقای""" میفتادم...یک اتفاق جالبی که آ سفر برام افتاد این بود که موقع برگشتن از شهر یزد گذشتیم...وارد شهر یزد که شدیم...روی یک تابلویی نوشته بود..." به شهر حمیدیا خوش آمدید "...من انقدر تعجب ...تا اینکه سریع توی نت سرچ و متوجه شدم که در ورودی شهر یزد یک شهر کوچکی هست به نام " حمیدیا "...خیلی برام جالب بود...آخه توی استان خودمون هم یک شهر داریم به اسم " حمیدیه "...خلاصه این سفر همش برام خاطره شد...