بخت گمراه

به نقل از خبرگزاریها در مورد بخت گمراه : راه و شهرسازی گفت: مسکن مهر یک طرح گمراه کننده با بهره وری بسیار پایین بود. آیت الله علوی گرگانی گفت:باید زیر سایه و مراجع باشید و تمسک به ولایت و قرآن داشته باشید تا گمراه نشوید. جیرفت - ایرنا - معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: ت با وعده های دروغین سعی در گمراه مردم دارد و شما مردم هستید که باید وعده های انجام نشده این ت را مطالبه گری کنید. عضو انجمن متخصصین پوست ایران گفت: عباراتی مانند پزشک پوست، زیبایی و غیره صفحات اینترنتی را رنگین کرده، در حالی که عده ای به دروغ و با تبلیغات گمراه کننده خود را متخصص پوست و مو معرفی می کنند. رئیس پیشین و اِ اجی «پلیس فدرال » در انتقاد از موافقت ترامپ با انتشار یادداشت محرمانه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان ، آن را اقدامی «متقلبانه و گمراه کننده» خواند. عباس ی با گمراه کننده خواندن این قبیل اظهارات، ادامه داد: در واقع نامزدهایی که چنین صحبت هایی می کنند می دانند که دارند وعده های غیرواقعی می دهند و آگاهانه می‎خواند مردم را گمراه کنند. نخست پیشین انگلیس می گوید که علیرغم آگاهی خود از نبود سلاح کشتار جمعی در کنترل صدام حسین، انگلیس را در این باره گمراه کرده و به مقامات انگلیسی این موضوع را اعلام نکرده بود. مدیر کل تغذیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تبلیغات بی رویه دمنوش ها و سایر کالاهای مدعی درمان لاغری و چاقی گمراه کننده و دروغین هستند و وزارت بهداشت چنین ادعاهای کذبی را تایید نمی کند. فرمانده کل گفت: عمل به آموزه های دفاع مقدس موجب وج از ظلمات می شود و اگر دفاع مقدس را فراموش کنیم، گمراه می شویم. حوزه و با تأکید براینکه باید دوران سیاه شاه را برای جوانان تبیین کنیم، گفت: دشمن با رسانه ها و فضای مجازی سعی می کند اذهان را هدایت کرده و جوانان را نسبت به انقلاب گمراه کند.
استفاده از تانک های تقلبی روشی جالب برای گمراه سربازان دشمن و منحرف آنها در زمان جنگ است.
 
 
لینک خبرشعر از شمس اله تلخ شارلی ابدو ای یار ابلیس امیدوارم بگیری درد سفلیس بیافتد توی جانت مثل خوره بسوزی مثل هیزم توی کوره محمد نور پاک کردگار است توئی زباب و بعوضه پست ترین پست شدی حالا کاریکاتوریست که جایت توی دوزخ خیلی عالیست نداری دین تو اصلاً پوک پوکی ندارد کارهایت هیچ سودی حمایت می کنی از صهیونیستها توئی گمراه ترین گمراه گمراه ابوجهل بو لهب ای مرد مردود برات آماده آتش و دود بیاندازند تو را توی هب هب که معلوم نیست آنجا روز و شب رفیق ی ای مرد ابتر ب حیف است نام تو شود ساعت تقریبا ۲ صبحه و من با این موسیقی مرگباری که گوش میکنم، امید چندانی ندارم. این روزا کل کائنات زیر سوال رفته و من بین این همه هیچ مطلق خودم رو هیچ تر از همه تصور می کنم. امیدواری به آینده، دیوانگیه محضه. زندگی به همین روالی که الان بوده خواهد بود و من بعید می دونم به طور کلی اوضاع بهتر بشه. تنها فرضیه برای بهبود اوضاع زندگیم فریب خو. یاصبار.آنان که مرا ازحد وجودم فراتر برند و در محبت خویش افراط روا دارند و آنانکه مرا ازحد وجود من فروتر کشند و کار دشمنی را به ناجوانمردی کشانند هر دو دسته گمراه باشند. (نهج البلاغه) عدم اختلافات با سکوت جاهل قَالَ الْجَوَادُ عَلَیْهِ السَّلَام‏: لَوْ سَکَتَ‏ الْجَاهِلُ‏ مَا اخْتَلَفَ‏ النَّاسُ‏.[1] فرمود: چنان چه افراد جاهل ت باشند، مردم دچار اختلافات نمى شوند. جاهلان با نادانی خود علاوه بر این که خود گمراه اند دیگران را هم گمراه می کنند. ۔۔۔۔۔ باور نادرست پیرامون انزوای مطلق نوابغ علمی می تواند خطرناک و گمراه کننده باشد
تنهایی دانشمندان و انزوای رمزآلود آنها در تمام دوران زندگی کاریشان بیشتر شبیه یک افسانه‌ی متداول است تا اینکه پایه‌ی علمی داشته باشد. گمراه ترین مردم ی است که غیر خداوند را بخواند. «بنده همچنان که گفتم خوشبین نیستم. من فکر نمی کنم از این مذاکرات آن نتیجه ای را که ملت ایران انتظار دارد به دست بیاید... ملت باید بیدار باشد بداند چه اتفاقی دارد می افتد تا بعضی تبلیغات چی های مواجب بگیر دشمن و بعضی از تبلیغات چی های بی مزد و مواجب -از روی ساده لوحی - نتوانند افکار عمومی را گمراه کنند عربی *** "اللهم انی اعوذ بک ان اضل او اضم و ازل او ازل و اظلم او اظلم واجهل او یجهل علی اللهم انفعنی بما علمتنی و علمنی ما ینفعنی و زدنی علما و الحمدلله علی کل حال اللهم انی اعوذبک من علم لا ینفع و من قلب لایخشع و من نفس لا تشبع و من دعا لا یسمع" معنا خدایا به تو پناه می برم از این که گمراه کنم و یا گمراه شوم بلغزانم و یا بلغزم ستم کنم و یا س. علی (ع)با کلامی شیوا و ستودنی به وصف انسان هایی می پردازد که ظاهرشان با باطن آنها تفاوت دارد. علی (ع)در خطبه 194 کتاب شریف نهج البلاغه در وصف منافقان می فرماید:ای بندگان،شما را به ترس از خدا سفارش می کنم و شما را از منافقان می ترسانم، زیرا آنها گمراه و گمراه کننده اند.خطاکار و خطاکاری تشویق کننده اند.به رنگ های گوناگون ظاهر می شوند.از ترفندهای گوناگون استفاده می کنند و برای ش تن شما از هر پناهگاهی استفاده می کنند و در هر کمینگاهی به شکار شما می نشینند و از بیراهه ها حرکت می کنند. 

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] پست 4616 : اُنس با قرآن. قَالَ رَبِّ بِمَا أَغْوَیْتَنِی لَأُزَیِّنَنَّ لَهُمْ فِی الْأَرْضِ وَلَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ* إِلَّا عِبَادَکَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِینَ* قَالَ هَذَا صِرَاطٌ عَلَیَّ مُسْتَقِیمٌ* إِنَّ عِبَادِی لَیْسَ لَکَ عَلَیْهِمْ سُلْطَانٌ إِلَّا مَنِ اتَّبَعَکَ مِنَ الْغَاوِینَ. گفت پروردگ. آهسته قدم برمیداریم، برای رسیدن به آرزوهایمان، 24 ساعت شبانه روز که هیچ اگر تمام عمرمان هم بگذرد، این مسیر خالی نمی شود از رسیدن به آرزوهایمان. اما آهسته قدم برداشتن هایمان هم در این وادی حکایت خود را دارد، مگر نگفته اید مراقب باشید که در مسیر رسیدن به من گمراه نشوید، این مراقب بودن هایمان هر چند که بارها گمراه شدیم، باعث شده دیرتر . برانکو ایوانکوویچ امروز آ ین تمرین تاکتیکی تیمش پیش از جدال هشتاد و چهارم دربی را برگزار کرد. دعایی که شما را از گمراه سازی در امان نگه می دارد . هر دعای زیر را بخواند از شرّ فتنه های نجات یابد . رَّبِّ أَعُوذُ بِکَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّیَاطِینِ ، وَأَعُوذُ بِکَ رَبِّ أَن یَحْضُرُونِ ( سوره ی مؤمنون / آیات 98 ـ 97 ) « پروردگارا ! از وسوسه‏هاى شیاطین به تو پناه مى‏برم ، و از اینکه [آنها] به پیش من حاضر شوند به تو پناه مى‏برم » منبع : کتاب کلیدهای نجات / محسن کتابچی / نشر الف / 1385 چاپ پنجم / صفحه ی 36 / واشنگتن پست فهرستی از دروغ های رئیس جمهور در 33 روز نخست ورودش به کاخ سفید را منتشر کرد. آیت الله مکارم در دیدار ارشاد گفت: بررسی موضوع های مرتبط با فضای مجازی و کتاب ها جزء مسئولیت های سنگین این وزارتخانه است. عباس ی، راه و شهرسازی توضیحات یکی از ک داهای دور دوازدهم ریاست جمهوری درباره مسکن مهر را غیر واقعی عنوان کرد. فرمانده کل پاسداران با بیان اینکه پیروزی در یمن نزدیک است، گفت: امروز شاهد ش ت نیروهای اروپایی و سعودی در بندر الحدیده یمن هستیم. ثلاث باباجانی پس از ۱۱۹ روز گذشت از وقوع جنایتی هولناک صبح امروز به دار مجازات آویخته شد تا پرونده این عضو فرقه گمراه دراویش بسته شود.  سوال: چرا خداوند را خلق کرده تا انسان را گمراه کند؟ میتوانست اصلاً خلق نکند تا هیچ شخصی گمراه نشود.
پاسخ:
1- هیچ جز خود انسان سبب گمراهی و باعث بهشتی یا جهنمی شدن او نمی شود.
خداوند در قرآن می فرماید: «وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى وَأَنَّ سَعْیَهُ سَوْفَ یُرَى ثُمَّ یُجْزَاهُ الْجَزَاء الْأَوْفَى» (نجم/ 39. رسولُ اللّه ِ : سَتَکُونُ فِتَنٌ یُصبِحُ الرَّجُلُ فیها مُؤمنا و یُمسی کافرا ، إلاّ مَن أحیاهُ اللّه ُ تعالى بالعِلمِ (کنزالعمال،30883)
در آینده فتنه ها و حوادث گمراه کننده اى پیش خواهد آمد ، که انسان صبح خود را با ایمان آغاز مى کند و شب که فرا مى رسد به کفر افتاده است ؛ مگر ى که خداى تعالى او را به دانش و آگاهى زنده کرده باشد. نخست رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گزینه برخورد با مقاومت ی (حماس) را گمراه کننده عنوان کرد. قاچاقچی و محتکر و تروریست اقتصادی نباید در محاسبه هزینه - فایده خیانت در حق مردم، نتیجه بگیرد که یا از نظارت می گریزد و یا در صورت کشف تخلف، جریمه مختصری می دهد و تمام! حماس اعلام کرد: اتهام زنی های الجبیر در راستای گمراه ساختن افکار عمومی و مخدوش چهره مقاومت مشروع مردم فلسطین است. « دشمن ترین آفریده ها نزد خدا دو نفرند: مردی که خدا او را به حال خود گذاشته ، و از راه راست دور افتاده است ؛ دل او شیفته بدعت است و مردم را گمراه کرده ، به فتنه انگیزی می کشاند و راه رستگاری گذشتگان را گم کرده و طرفداران خود و آیندگان را گمراه ساخته است . بار گناه دیگران را بر دوش کشیده و گرفتار زشتی های خودنیز می باشد. و مردی که مجهولاتی. نوبخت در مجلس تلاش کرد با ارائه آمارهای گمراه کننده و مقایسه های غیرمنطقی، انتقادات از افزایش هزینه های جاری در ت یازدهم را نادرست جلوه دهد. مرجع تقلید شیعیان گفت :متأسفانه در تبلیغات انتخاباتی شاهد تهمت، دروغ و ت یب دیگران هستیم، کلمه ای که دردآور است این است که می گویند ۳۸ سال مردم را زندان و بردید. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نرخ رشد در سال گذشته علیرغم ادعای ت ۱.۷ درصد بوده و ۹.۷ درصد آن مربوط به خام فروشی نفت است. خدا راه راست و مسیر صحیح را به انسان نشان می‏دهد و به اصطلاح "ارائه طریق" می‏کند. اضلال ابت (گمراه بندگان) نمی‏تواند در حق خداوند صحیح باشد ، چرا که او فقط هدایت می کند. بدین معنا که خدا با وضع قوانین بد و باطل و عدم بیان حقیقت و رها آدمی به حال خود، زمینه گمراهی انسان در طول حیاتش را فراهم سازد. اضلال ابت از خدا نفی می‏گردد . خدا انسان. مدتی است که بدلیل اوضاع آشفته پل طبقاتی صدر بعد از ساعت 7:30 صبح، ترجیح می دهم از صدر همسطح وارد تونل شوم. این خود عجیب است که مسیر مستقیمی که بدون تداخل با انشعابات همسطح طراحی شده بود، حالا خود پارکینگی دور از دید شده که در ساعت پیک، صدها خودرو را در امتداد چند کیلومتر در خود گیر می اندازد و به ظاهر از دردسر پلیس می کاهد. اما تابلوی ر. خداوند «ابلیس» را به خاطر سرکشى و طغیانگرى مؤاخذه کرد و او در پاسخ به یک عذر ناموجه متوسل شد. گناهان مضاعف مقلدان دشمنان اهل بیت(ع)
در قیامت انی که مقلد دشمنان اهل بیت (ع) بودند، از خداوند می خواهند تا این ان گمراه را دوبرابر عذاب کند. آنان می گویند: رَبَّنَا إِنّا أَطَعْنَا سَادَتَنَا وَ کُبَرَاءَنَا فَأَضَلُّونَا السَّبیلاَ رَبَّنَا آتِهِمْ ضِعْفَیْنِ مِنَ الْعَذَابِ وَالْعَنْهُمْ لَعْنًا کَبِیرًا ؛ پروردگارا، ما . دونالد ترامپ در هر 33 روزی ریاست جمهوریش یک بار یا بیشتر دروغ گفته یا اطلاعات گمراه کننده داده است. عراقچی گفت: ت در دام آدرس های غلط و پرونده سازی های گمراه کننده ای که از سوی تروریست ها و حامیان منطقه ای آنها برای ترویج ایران هراسی انجام می شود، نیفتد. چند ساعت پس از استعفای مایکل فلین به علت گمراه معاون رئیس جمهور درباره گفتگوهایی که با سفیر روسیه داشته، دونالد ترامپ توئیت معناداری را منتشر کرد و نوشت، قضیه اصلی این است که چرا این قدر درز… یک رو مه یی گزارش کرد که رئیس جمهور در یکصد روزگی از دوره ریاست جمهوری خود حدود 488 ادعای دروغ یا اظهارات گمراه کننده مطرح کرده است. ترزا می، نخست انگلیس بنا به گفته ی که عامل تدوین بند ۵۰ معاهده لیسبون بوده، باید دست از "گمراه رای دهندگان" برداشته و بپذیرد که اگر کشورش تصمیم به لغو یکجانبه مذاکرات ج از اتحادیه اروپا بگیرد، می توان از بریگزیت اجتناب کرد. مرتضی مطهری شهید مطهری می نویسد: «واقعاً قرآن چه کت است و برای چیست؟ آیا کتاب طب است؟ فلسفه است؟ تاریخ است؟ ریاضی است؟ هیچ کدام. پس چیست؟ کتاب هدایت است: هُدیً. چه انی را این کتاب هدایت می کند؟ آیا همه را؟ یعنی پس از آمدن قرآن، دیگر گمراهی باقی نمی ماند و همه به طور جبر هدایت می شوند؟ خیر، بلکه نه تنها همه را هدایت نمی کند، بلکه عده ای به وسیله آن گمراه خواهند شد؛ چنانکه در آیه 26 همین سوره ]بقره[ می خوانیم: ”یضِلُّ بِهِ کَثِیرًا وَ یهْدِی بِهِ کَثِیرًا“ ]بقره: 26[؛ خدا به وسیله قرآن گروه زیادی را هدایت و گروه زیادی را گمراه خواهد نمود. ولی البته ”وَ مَا یضِلُّ بِهِ إِلَّا الْفَاسِقِینَ“ ]بقره: 26[ خدا گمراه نمی کند به وسیله قرآن مگر فاسق ها را. فاسق ها یعنی خارج شده های از مسیر فطرت انسانی. مولوی می گوید وقتی نکته ها خیلی دقیق و لطیف باشد، اشخاص لایق را بالا می برد، ولی در مقابل، افراد نالایق را گمراه می کند: از خدا می خواه تا زین نکته ها درنلغزی و رسی در منتها و سپس اشاره به همین آیه می کند و می گوید: زانکه از قرآن بسی گمراه شدند زین رسن قومی درون چَه شدند کلمه ”رسن“، که به معنای ریسمان و طناب است، از خود قرآن استفاده شده است، آنجا که تعبیر حَبْلُ اللَّه فرموده [است[؛ یعنی قرآن ریسمان خداست. مر رسن را نیست جرمی ای عنود چون تو را سودای سر بالا نبود می گوید: با ریسمان قرآن عده ای به درون چاه رفتند؛ در حالی که ریسمان ریسمان است، هم می توان به وسیله آن بالا رفت و هم پایین؛ ریسمان گناهی ندارد.» (مطهری، 1381: 61 ــ 62) یادداشت ها: ـ مطهری، مرتضی (1381). آشنایی با قرآن. جلد 2. چاپ ؟. تهران: انتشارات صدرا. رضا غیاثی، به عنوان یکی از منتقدین کمیته داوران پیرامون انتشار گزارش اشتباهات داوری از سوی فدراسیون فوتبال مسائلی را عنوان نموده است. سرمربی اسبق استقلال خوزستان می گوید دفاع هوشمندانه همراه با ضد حملات خطرناک باعث شد تا الجزیره امارات نتواند بی محابا روی دروازه استقلال خوزستان فشار بیاورد.