بدترین توشه آ ت چیست

به نقل از خبرگزاریها در مورد بدترین توشه آ ت چیست : س ام دل به خدا ، تا که شوم ز غم رها نگفته ام تا به کجا ، تا نشوم ز او جدا شنیده ام ز دوستان ، اگر ز خود شوم رها ز قید و بند من و ما ، گسسته ام دو دست و پا نگار ما چنین بگفت ، اگر بیایی سوی ما ! به یک اشاره آیمت ، قدم نما بچشم ما به خود بگفتم ای دلا ، توشه نداری تو چرا؟ ندای او به جان رسید ، توشه ره دهم تو را گفتمش ای نگار من ، بس خجلم بهر گناه گف. ادامه: بیایید توشه خوبی برداریم(حدیث دشت عشق) پاو وینت درس نهم پیام های آسمانی پایه هفتم دوره اول متوسطه پاو وینت درس به سوی پاکی پیام های آسمانی پایه هفتم دوره اول متوسطه پاو وینت پایه هفتم پیام های آسمان درس نهم, پاو وینت پایه هفتم متوسطه پیام های آسمانی درس نهم, پاو وینت پیام های آسمان پایه هفتم, پاو وینت پیام های آسمان پایه هفتم متوسطه, پاو وینت پیام های آسمان فصل چهارم درس ن. رسول خدا (ص) می فرماید:
یکی از بدترین چیزهایی که درباره امتم هراس دارم پرخو است. (الجامع الصغیر، ج1، ص49)
مومنان (س) می فرماید:
اهل دنیا ی است که خوابش بسیار باشد. (ارشاد القلوب، ص201)

از کتاب مستطاب «مفاتیح الحیات» نوشتۀ عالم بزرگوار آیت الله جوادی آملی پاو وینت درس هشتم پیام های آسمانی پایه هفتم دوره اول متوسطه پاو وینت درس افتخار بندگی پیام های آسمانی پایه هفتم دوره اول متوسطه پاو وینت فصل چهارم راه و توشه پایه هفتم, پاو وینت پایه هفتم پیام های آسمان درس هشتم, پاو وینت پایه هفتم متوسطه پیام های آسمانی درس هشتم, پاو وینت پیام های آسمان پایه هفتم, پاو وینت پیام های آسمان پایه هفتم م. مرد عربی از حضرت علی (ع) این 4 سوال را پرسید:
1:واجب چیست و واجبتر از آن چیست؟
2:نزدیک چیست و نزدیکتر از آن چیست؟
3:عجیب چیست و عجیبتر از آن چیست؟
4:سخت چیست و سختتر از آن چیست؟
حضرت در پاسخ فرمودند:
واجب اطاعت خداست و واجبتر ترک گناه
نزدیک قیامت است و نزدیکتر مرگ
عجیب دنیاست و عجیبتر از آن دلبستن به دنیا
سخت خانه قبر است و سختتر بی توشه وارد قبر شدن...
همه به ازای فرد به فرد محکوم می شویم. اشتباهات و خطاها را جمع و تفریق می کنیم و فرد به فرد سهم می گیریم. دریغ که نه جمعی می بینیم و نه اجتماعی. ناگزیر فرد به فرد توشه ی خطاها را به دوش می کشیم. شاید بارکشی بی م و توشه را به دوش او اندازیم. این روزها حس بارکشی را دارم که توشه ی خویش را به دوش دیگری و دیگری نیز توشه ی خویش را به دوش من می افکن. درس اخلاق المومنین (ع) المؤمنین على علیه السلام در بازگشت از صفّین و هنگام نزدیک شدن به گورستان کوفه فرمودند :
اى گان خانه های تنهایى، و جاهاى خشک وخالی، و گورهاى ظلمانى! اى خاک نشینان، اى نان دیار غربت، اى تنهایان، اى بى همدمان!
شما پیشروان مایید که جلوتر از ما رفتید و ما نیز در پى شما آمده به شما خواهیم پیوست. در خانه های شما، ا. یک قدمی بیش به ان و معصومین نزدیک شویم . کمی بیشتر عمل نیک کنیم عیچ ی تا ابد در این دارالفانی نمانده است و نخواهد ماندپس به جای افزودن به توشه گناه به توشه باقیات الصالحات خود بیافزائیم شهادت جعفر صادق (ع) تسلیت باد . از حضرت علی (ع) پرسیدند:
1:واجب چیست و واجب تر از آن چیست؟

2:نزدیک چیست و نزدیک تر از آن چیست؟

3:عجیب چیست و عجیب تر از آن چیست؟

4:سخت چیست و سخت تر از آن چیست؟

حضرت در پاسخ فرمودند:

واجب اطاعت خداست و واجب تر ترک گناه.

نزدیک قیامت است و نزدیک تر مرگ.

عجیب دنیاست و عجیب تر از آن دل بستن به دنیا.
بخش نهم : تلاش در جمع آورى زاد و توشه
بدان راهى پر مشقّت و بس طولانى در پیش روى دارى، و در این راه بدون کوشش بایسته، و تلاش فراوان، و اندازه گیرى زاد و توشه، و سبک بار گناه، موفّق نخواهى بود، بیش از تحمّل خود بار مسئولیّت‏ها بر دوش منه، که سنگینى آن براى تو عذاب آور است. اگر مستمندى را دیدى که توشه‏ات را تا قیامت مى‏برد، و فردا که به آن نیاز دارى به تو باز مى‏گرداند، کمک او را غنیمت بشمار، و زاد و توشه را بر دوش او بگذار، و اگر قدرت مالى دارى بیشتر انفاق کن، و همراه او بفرست، زیرا ممکن است روزى در رستاخیز در جستجوى چنین فردى باشى و او را نیابى. به هنگام بى‏نیازى، اگر ى از تو وام خواهد، غنیمت بشمار، تا در روز سختى و تنگدستى به تو باز گرداند، بدان که در پیش روى تو، گردنه‏هاى صعب العبورى وجود دارد، که حال سبکباران به مراتب بهتر از سنگین باران است، و آن که کند رود حالش بدتر از شتاب گیرنده مى‏باشد، و سرانجام حرکت، بهشت و یا دوزخ خواهد بود، پس براى خویش قبل از رسیدن به آ ت وسائلى مهیّا ساز، و جایگاه خود را پیش از آمدنت آماده کن، زیرا پس از مرگ، عذرى پذیرفته نمى‏شود، و راه باز گشتى وجود ندارد.   از دلداده‌ای پرسیدند نشان شیفتگی چیست؟

گفت: چون دوست غایب آمد، توشه‌اش به عنایت پر کنی! ره توشه محرم لینک متن کتاب http://resalaat.ir/newsdetail.aspx?itemid=10124 یا علىّ: بدترین مردم ى است که مردم براى احتراز از زخم زبان و آزارش او را گرامى دارند. یا علىّ: بدترین مردم ى است که آ تش را بدنیایش بفروشد، و بدتر از او ى است که آ تش را بدنیاى غیر خود بفروشد. یا علىّ: ى که عذر معتذرى را- چه راستگو باشد و چه دروغگو- نپذیرد.بشفاعت من نخواهد رسید. شرح: «چون ندامت طرف براى قبول عذر کافى است، لذا چه عذر او درست . توشه ای از رمضان توشه ای از رمضان، مجموعه ای است که به تناسب سی روز ماه مبارک رمضان، سی گفتار گوتاه و یک دقیقه ای از آیت الله هادوی تهرانی ـ دامت برکاته ـ را در خود جای داده است. در این مجموعه سعی شده است آیات، روایات و منابع مباحث مطرح شده در پاورقی آورده شود و این ویژگی برای مبلغین و وعاظ محترم بسیار قابل توجه خواهد بود. برای دریافت فایل این مجموعه از لینک ذیل اقدام کنید. فایل چهار پرسشی که حضرت علی(ع) جواب فرمودند: مردی به حضور مبارک المؤمنین علی(ع) رسید عرض کرد یا المؤمنین چهار سؤال دارم. فرمودند بپرس گرچه چهل سؤال باشد. عرض کرد: واجب چیست و از واجب واجبتر کدام است؟ نزدیک چیست و نزدیکتر کدام است؟ عجیب چیست و عجیب تر کدام است؟ سخت چیست و سخت تر کدام است؟ فرمودند: واجب اطاعت از خدای متعال و انجام واجبات است، واجب تر ترک گناهان و محرمات است. نزدیک قیام قیامت است و نزدیک تر مرگ است، عجیب دنیا (با تغییرات و دگرگونی هائی که در اوست) عجیب تر علاقه و محبت به دنیا است، سخت ساعت ورود در قبر است، سخت تر از آن در قبر بدون زاد و توشه است. «کتاب مجموعه الاخبار» هروقت حالم خیلی اب میشه میرم مطالبیو می خونم که خدا توشه آرامش میده بهم تنها کاری که از دستم برمیاد. تشنه ام این رمضان تشنه تر از هر رمضانی شب قدر آمده تا قدر دل خویش بدانی لیله القدر عزیزی است بیا دل بتکانیم سهم ما چیست از این روز همین خانه تکانی _________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________ فرشته ها برای انسان ها از دستان و بخشش معاصی و بردن آنها به ملکوت مسابقه داده و منتظر ندای بنده خدا هست. ای بشر عاقبت عمر بسی دشوار است
چون اجل سر برسد محکمه و اقرار است
پس چرا روز وشب خویش تباه و لجن است
وقت کم باشد و ره توشه کم و اجبار است بدان راهى پر مشقّت و بس طولانى در پیش روى دارى، و در این راه بدون کوشش بایسته، و تلاش فراوان، و اندازه گیرى زاد و توشه، و سبک بار گناه، موفّق نخواهى بود، بیش از تحمّل خود بار مسئولیّت‏ ها بر دوش منه، که سنگینى آن براى تو عذاب آور است. اگر مستمندى را دیدى که توشه‏ ات را تا قیامت مى ‏برد، و فردا که به آن نیاز دارى به تو باز مى‏گرداند، کمک او را غنیمت بشمار، و زاد و توشه را بر دوش او بگذار، و اگر قدرت مالى دارى بیشتر انفاق کن، و همراه او بفرست، زیرا ممکن است روزى در رستاخیز در جستجوى چنین فردى باشى و او را نیابى. به هنگام بى‏ نیازى، اگر ى از تو وام خواهد، غنیمت بشمار، تا در روز سختى و تنگدستى به تو باز گرداند، بدان که در پیش روى تو، گردنه‏ هاى صعب العبورى وجود دارد، که حال سبکباران به مراتب بهتر از سنگین باران است. بخشی از نامه 31 نهج البلاغه(به حسن مجتبی) چقدر به دلم میشینه آهنگهای آرووووم...بس که تنگه دلمتنگه دلم از خودم،از ایی که آ بی اعتمادی هستن. انی که عقده ای هستن. انی که نامردنواقعا متاسفم که حتی اینجا هم نباید بی حرف بزنم،دیوار موش داره!باز آهنگ باران عشق...وای خدا این آهنگ چقدر خوبه!از وقتی خیلی کوچیک بودم تلویزیون پخشش می کرد حالا هر وقت گوش میدم بهش میرم به همون دوران خوش!گر. مدیر کل حفاظت از محیط زیست شهر تهران گفت: در توشه ی سفر تا جایی که ممکن است از وسایلی که به طبیعت آسیب می رسانند، اجتناب کنیم. هر روز یک حدیث از معصومین (ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت بخوانید. علی (ع):تقوا را چراغی در دل قبر و آرامشی برای وحشت بی پایان و راه فراخی برای مواضع غم و اندوه خویش قرار دهید. رسول گرامی (ص) می فرماید: 1- بدانید، دمند ی است که با فکر درست و با پیش بینی ی کامل با کارها روبرو می شود. 2- بدانید، رحلت و مرگ را زده اند و توشه را هم معرفی کرده اند، به اندازه ای که بتوانید فردا جان خود را حفظ کنید توشه پاک و صحیح بردارید. 3- بدانید، جهاد در راه خدا بهایش بهشت است. 4- بدانید، هر که با نفس خویش جهاد کند مالک نفس خود می شود. 5- .
چنان جسمی معلق در فضایی بیکران و تاریکم . به هر چه که بدستم آید چنگ در میزنم تا شاید چراغی باشد برای افروختن و بعد شاید راهی یابم برای پیمودن و در آ آن ، شاید مامنی باشد برای به آرامش رسیدنم .طوفانزده ای در دریای مواجم که نمی دانم به کدام سو باید شنا کرد تا در انتهایش ص ه ای باشد برای پناه بردن به آن و آنقدر هراسان و هول کرده ام که شا. من دست خالی آمده ام توشه دست توست
اذن طواف مرقد شش گوشه دست توست السلام علیک یا علی بن موسی الرضا سلام آقاجان.محرم امسال هم نزدیکه.دیگه نمیخوای تمومش کنی؟۲۳سال دوری بس نیست؟برای تو که سهله منو مجاور کنی.چرا پس نمیکنی؟کاش نگی صلاحت دوریه.تو بخوای صلاحم مجاورشدن هم میشه.توروخداببین من اصلا بد نه بدترین اما تو رو که دوست دازم دلم ک.

مرد عربی از حضرت علی (ع) این 4 سوال را پرسید:

1:واجب چیست و واجبتر از آن چیست؟

2:نزدیک چیست و نزدیکتر از آن چیست؟

3:عجیب چیست و عجیبتر از آن چیست؟


4:سخت چیست و سختتر از آن چیست؟

حضرت در پاسخ فرمودند:

واجب اطاعت خداست و واجبتر ترک گناه

نزدیک قیامت است و نزدیکتر مرگ

عجیب دنی. بدترین کلمه در لغت نامه کارآفرینی چیست
هیچ یک از کارآفرینان موفق به طور کامل از ب‌وکار خود رضایت ندارند. این افراد همیشه به دنبال پیدا راهی برای رفع نیازهای مشتری و رشد دادن شرکت یا سازمان خود هستند. آگاه باشید! به کوچ فرمان یافتید و برای جمع آوری توشه آ ت راهنمایی شدید. همانا وحشتناک ترین چیزی که بر شما می ترسم، هواپرستی و آرزوهای دراز است. پس، از این دنیا توشه برگیرید تا فردا خود را با آن حفظ کنید. علی علیه السلام ـ نهج البلاغه ـ خطبه 28 رحمانی فضلی ، کشور در آ ین یادداشت خود در صفحه اینستاگرامش نوشت: مردم به گردن ما حق دارند و چه حقی بالاتر از اینکه توفیق خدمت به خود را برای توشه آ ت ما فراهم ساخته اند. ابودرداء روایت کرده که:شبی المومنین علی (ع) را دیدم که از مردم کناره گرفته و در مکان خ مشغول مناجات با پروردگار است در حالی که او در محراب عبادت ایستاده بود اشک هایش بر روی صورتش می غلتید مانند مار گزیده به خود می پیچید و مانند مصیبت دیده ها گریه می کرد و می گفت:((آه آه!از توشه اندک و سفر طولانی و انیس وه ن کم!آه از آتش که جگرها را بریان کند و پوست بدن را پر کند،آه از آتشی که من گسترده اند.)) ناگاه دیدم صدا خاموش شد.گفتم حتما حضرت را خواب برده است رفتم تا آن حضرت را بیدار کنم.چون ایشان را حرکت دادم دیدم همچون چوب خشک شده است،گفتم بلکه از دنیا رفته است و به خانه آن حضرت رفتیم و فاطمه (س) را از این امر آگاه ساختم،ایشان فرمودند:((این ح ی است که از ترس خدا هر شب بر او عارض می شود.)) پس وای بر حال ما که این گونه به هعای واجبمان کم توجّهی می کنیم چه رسد به سایر عبادات. وای بر حال ما که هنوز باور نکرده ایم باید توشه ای فراوانی برای راه طولانی برداریم. کتاب: راز دوست باز هم سایه تو روی دلم افتاده خانه را نغمه ی تو رنگ بهاری داده باز از پیرهنت بوی خدا می آید باز هم تن شده محراب ودلم سجاده خانه من به نگاه تو صفا می گیرد خانه ای کوچک با نقش و نگاری ساده این نه چشمی ست که من وصف نگاهش دانم جام شوقی است که لبریز کنی از باده هم سفر راه درازی هستیم توشه بردار و کمربسته بیا ، آماده جاده دور است ولی با تو صفای. توشه ای از علی ابن موسی (علیه السلام) در تاریخ نقل شده که رضا (ع) در سال 200 هجری قمری ظاهرا به دعوت مأمون شهر مدینه را بسمت مرو که مرکز خلافت مأمون بود، ترک د. (ع) در زمان تبعید از مدینه به مرو، به شهر نیشابور رسیدند. برخی از شیعیان به خدمت حضرت رسیدند از ایشان خواستند که یادگاری از حضرت داشته باشند. نیز حدیث شریفی را بیان فرمودند که به "حدیث سلسلة الذهب" معروف شد. معنای آن در لغت، سلسله ی طلایی است. در این مطلب به بیان حدیث شریف و تبیین نکاتی پیرامون ان پرداخته شده است . متن کامل را در ادامه مطلب بخوانید ... ..: السلام علیک یا قاسم ابن الحسن :.. عمل بینی در لرستان : بینی را به بالا نگه داشته وبه ان تافت میزنیم. لره وصیت میکنه تمام اعضای بدنم رو پس از مرگم اهدا کنیدجز مغزم!! میگن چرا ؟میگه : ع ای خانوادگی توشه!(با پوزش ا دوستان لر عزیزم)امیدوارم ناراحت نشین این فقط یه شوخیه! خلیل توشه از فرماندهان ان هشت سال دفاع مقدس بازنشسته وکارشناس ارشد
رسما شب یکشنبه در جلسه خانگی کوی پریان در حضور هزار و دویست نفر از اهالی آستارا سرما اعلام نمود
من مستقل به میدان انتخاباتی آمدم و وابسته به هیچ گروه و جناح یا شخصی نیستم وب ر حسب وظیفه آمده ام
وی اعلام کرد در دوره نهم من ثبت نام کرد بنابر اصرار داشتم بعنوان ک دا حضور داشته باشم و حتی ستادما آماده فعالیت بود.
بنابر توصیهدوستان به احترام ایشان از ک دای انصراف دادم و اما من مستقل آمده بودم .
این بار نیز به پشتبانی مردم استارا می آیم و نه به خیال یا امید رد صلاحیت فردی یا اشخاصی آروز می کنم تمام فرزندان آستارا صلاحیت بگیریند .
این در هفتم اسفند مردم باشند اصلح را انتخاب کنند باری دیگر اعلام می کنم من با تجربه زیاد و علم و دانش و برنامه و کار گروه متخصص آمده ام و حرف برای گفتن دارم و برنامه های تخصصی دارم برای پیشرفت و ابادانی آستارا انشا االه در زمان قانونی اعلام خواهم نمود.

بیو گرافی خلیل توشه- کارشناس ارشد -متولد دوم شهریور 1340 در شهر آستارا متاهل و دارای دو فرزند.از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس جانباز بیست و پنچ درصد با رتبه هیجده از در سال 1390 بازنشست شده است و از سال 1358 عضو کمیته های مردمی و عضو بسیج و در سال 1360 پاسدار رسمی شده است و تاکنون تالیفات در مسایل و نظامی از وی نشر شده است و یکی از کارشناسان خبره نظامی و در کشور است ....

حیف است که از عشق تو یک توشه نگیریم حیف است که ما دامن شش گوشه نگیریم خوب است که ما مثل تو ارباب بمیریم حیف است از این قافله ره توشه نگیریم زشت است از این قافله با فاصله رفتن از خیمۀ سلطان کَرَم گوشه نگیریم اینجاست که دل کاسۀ صبرش بسر آید حیف است ز گیسوی تو یک خوشه نگیریم خواهیم اگر بر تو شویم آینه، بایست از بار گنه بر دل خود پوشه نگیریم دست من و دامان تو یا قاضی الحاجات ای کاش که در خیمه کنم با تو ملاقات امسال مُرید علی اکبر شَوَم ای کاش من نذر گلوی علی اصغر شوم ای کاش از جان و جهان ی ره خواهم بگریزم جزو سپه ساقی لشگر شوم ای کاش با قاسم و عبداللهِ تو گَعده بگیرم من در بدر آل پیمبر شوم ای کاش مانند غلامِ سیَهَت بر سرِ دستت من هم به دعای تو منور شوم ای کاش نان و نمک سفرة تو باد حلالم من ریزه خور خوان تو دلبر شوم ای کاش هر لحظه به یا لَیتَنی این شعر بخوانم با اهل حرم عهد کنم با تو بمانم پس بهترین راه این است که از همان پله های اول سفر به ب دانایی و آموختن جهان بینی و کاربردی ان، بپردازم تا در اوا سفر اول و در سفر دوم توشه ای کامل و محیا از دانایی به همراه داشته باشم تا بتواند در مسیر درست حرکت کنم. ره توشه زائران اربعین با نوای حاج میثم مطیعی کم کم کاروان میلیونی عاشقان اباعبدالله آماده می شوند تا حرکت خود را از بارگاه نورانی المومنین آغاز کرده و هم قدم با قدم های جابر، مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی را طی نموده و در جوار مضجع شریف حسین (ع) زیارت اربعین آن حضرت را بخوانند. در این میان مادحین اهل بیت هم تلاش کرده اند تا آثاری را با مناسب با حال و هوا و مضامین زیارت اربعین ارائه دهند. حاج میثم مطیعی نیز در این میان جلودار بوده و در هفته های اخیر چند اثر زیبا و پرمغز را در دو هیئت میثاق با صادق(ع) و هیات ی گمنام خوانده است. 806421 714 ره توشه زائران اربعین با نوای حاج میثم مطیعی عمده این آثار دو زبانه بوده و بخشی از آن به زبان فارسی و بخش دیگر به زبان عربی است که با توجه به حضور هموطنانان ایرانی در میان خیل زیاد زائران عرب زبان اربعین در مسیر نجف تا کربلا، فرصت مناسی برای پخش و نشر این آثار فراهم است. خصوصا که حاج میثم مطیعی در عمده آثارش تلاش می کند پیوندی میان حادثه عظیم عاشورا و مسائل روز جهان برقرار کند. برای تمامی آثار لطفا اینجا کلیک کنید و یا به ادامه مطلب مراجعه نمائید ایسنا نوشت:رحمانی فضلی ، کشور در آ ین یادداشت خود در صفحه اینستاگرامش نوشت: مردم به گردن ما حق دارند و چه حقی بالاتر از اینکه توفیق خدمت به خود را برای توشه آ ت ما فراهم ساخته اند. آمده ام ای خوبترین ای بهترین ای مهربان ترین تا در میهمانی بندگانت مرا نیز بپذیری و بخشش گناهان را بدرقه ی راهم کنی الهی العفو العفو العفو تقدیری سراسر خیر ، برکت ، سندی ، سلامتی ، خوشبختی و سعادت دنیا و آ ت توشه شب قدرتان باد [ ع خوب پیدا ن ] +و این جاست آ ین خانه ی ما ... به گمانم جای تنگیست... تاریک ... و گویی وحشتناک... قبر را می گویم. برای ان روز توشه جمع کرده ایم ؟؟ . . . ------------------------------- دلم برای روزهای با تو بودن تنگ شده ... و از روزهای بی تو بودن خسته ... از دست دادن عزیزترین انت چه قدر سخت است ... شهادت المومنین حضرت علی علیه السلام بر همه رهروان راه پاکش تسلیت باد. امید اینکه در شب شهادت مولا که اتفاقا و احتمالا شب قدر می تواند باشد، توانسته باشیم از دریای محبت بی پایان الهی ره توشه ای پربار ب نمائیم. ان شاءالله من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو
پیش من جز سخن شمع و شکر هیچ مگو
سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو
ور ازین بی خبری رنج مبر ه. تعبیر دیدن بار محمد ابن سیرین بصری گوید: اگر بیند که بارش یا چیزی دیگر بارش همی بود او را سود و منفعت بود. جابر مغربی می گوید: اگر بیند که رسن یا جامه پشمین بود، دلیل است که در سفر به قدر آن مال حرام به دست آورد. لینک تعبیر خواب از سایت بلاگ اسکای
تعبیر خواب بار , رویای بار , خواب دیدن بار , تعبیر بار , خواب بار , تعبیر خواب بنه , رویای بن.
من اینجا بس دلم تنگ ست
و هر سازی که می بینم بدآهنگ ست.
بیا ره توشه برداریم،
قدم در راه بی برگشت بگذاریم، ببینیم آسمانِ "هر کجا" آیا همین رنگ ست؟ ....بسوی قلب من، این غرفه ی با های تار و می پرسد، صدایش ناله ای بی نور:
- " ی اینجاست؟
هلا! من با شمایم، های! ... می پرسم ی اینجاست؟
ی اینجا پیام آورد؟
نگاهی، یا که لبخندی؟ <. رئیس تحقیقات فرماندهی انتظامی خوزستان از توزیع 30 هزار کتاب حریم عشق (ره توشه زیارت) بین زائران اربعین حسینی در مرز چذابه و شلمچه خبر داد. وقتی سر از کار افراد موفق در بیاوریم، و به توصیه های انان گوش کنیم، تقریبا نیمی از راه موفقیت مان را پشت سر نهاده ایم. افراد تاثیر گذاری در حوزه تجارت و ب و کار بوده اند که توشه ی بزرگ موفقیت شان را در اختیار دیگران قرار داده اند تا از این فرصت […] یک روز ارباب لقمان ی به او داد و گفت این رابکش و بهترین اعضایش را برای من بیاور. لقمان را کشت و دل و زبانش را برای اربابش برد و گفت: این دو عضو، بهترین اعضاست. چند روز بعد ارباب لقمان باز هم ی به او داد و گفت: این را هم بکش و این بار بدترین عضوهایش را برایم بیاور! لقمان را کشت و باز هم دل و زبانش را برای اربابش برد و گفت: این دو بدترین عضوهاست!
ارباب لقمان حیران شد و از او پرسید: مگر تو دیوانه ای؟ آ چگونه می شود که دل و زبان هم بهترین عضوها باشند و هم بدترین عضوها؟
لقمان پاسخ داد: من اشتباه نکرده ام، اگر صاحب دل و زبان، خوب و درستکار باشد، دلش هم پاک باشد و از زبانش برای گفتن حرف های پسندیده استفاده کند، دل و زبان بهترین عضوهاست. اما اگر او آدم پستی باشد و دلی چرکین و زبان بد گویی داشته باشد، دل و زبان بدترین عضوهاست! إِنَّ شَرَّ الدَّوَابَّ عِندَ اللّهِ الصُّمُّ الْبُکْمُ الَّذِینَ لاَ یَعْقِلُونَ. انفال آیه 22
ترجمه : بدترین جانوران در نزد خدا این کران و لالان هستند که در نمی یابند
ترجمه فولادوند
قطعاً بدترین جنبندگان نزد خدا کران و لالانى‏اند که نمى‏ شند.
ترجمه مجتبوی
همانا بدترین جنبندگان به نزد خداوند، کران و گنگانند- ا. کاش امروز را با هم جشن میگرفتیم و اینقد محکم بغلم میکردی که هیچ وقت بوی تنت ازم جدا نشه... مثه رفتن تو تلخ نیست....ولی بازم دلم میخواست یا به استقبالم میومدی یا شانه به شانه میرفتیم....دنیا وارونه شد....جای مقصد عوض شد....ولی ای کاش این دو سفر بهم ختم شه....دلم میخواد ببینمت عشقم....اون تیکه ی دلم که پیشت امانته و تمام شادیم توشه، برام بیار....ش.