بدهی بانک ها به بانک مرکزی ۱۰۵ هزار میلیارد تومان شد ج

به نقل از خبرگزاریها در مورد بدهی بانک ها به بانک مرکزی ۱۰۵ هزار میلیارد تومان شد ج : بدهی بانک ها و موسسات اعتباری در پایان آبان ماه امسال به 100 هزار و 940 میلیارد تومان رسیده که در این بین بانک های تجاری غیر تی با 82.7 درصد افزایش، بیشترین رشد بدهی به بانک مرکزی را به ثبت رسانده اند. براساس آمارهای متغیرهای پولی، بدهی بانک ها به بانک مرکزی به 104 هزار و 790 میلیارد تومان رسیده که گویای رشد 25.3 درصدی در 9 ماهه امسال است. براساس آمارهای متغیرهای پولی، بدهی بانک ها به بانک مرکزی به 104 هزار و 790 میلیارد تومان رسیده که گویای رشد 25.3 درصدی در 9 ماهه امسال است. قائم مقام بانک مرکزی از اتمام تدوین آیین نامه قانون تسویه صد هزار میلیارد تومان از بدهی ت به پیمانکاران، پیمانکاران به بانک ها و بانک ها به بانک مرکزی خبر داد و گفت: تا چند هفته آینده سناریوها نهایی و فرایند اجرا آغاز می شود. سیف در واکنش به رقم رشد 55 هزار میلیارد تومانی بدهی بانک های تجاری، تی و خصوصی به نقل از نماگرهای همین بانک، گفت: رقمی که ما داریم بدهی بانک ها به بانک مرکزی 25 تا 26 هزار میلیارد تومان است. رقم بدهی های بانک های غیر تی به بانک مرکزی به ۵۶ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان رسیده است که این رقم نسبت به ماه قبل ۶ هزار میلیارد تومان، در ۸ ماهه امسال ۴۸.۱ درصد و در ۱۲ ماه منتهی به آبان ماه ۱۴۸.۵ درصد رشد داشته است. کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ در تصمیم مهمی برای حل معادله چند مجهولی بدهی متقابل پیمانکاران، بانک ها و بانک مرکزی که ناشی از بدهی ت بود، را اری تصویب کرد تا 110 هزار میلیارد تومان آن را تسویه کند. بدهی بانک ها به بانک مرکزی هرچند که مسیر کندتری را نسبت به گذشته طی می کند اما همچنان رو به افزایش بوده و به ۱۱۷ هزار میلیارد تومان رسیده است. بدهی بانک ها به بانک مرکزی در پایان مرداد امسال به ۱۱۰ هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان رسید که رشد ۱۸ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومانی نسبت به مردادماه سال قبل را نشان می دهد.

بدهی بانک های غیر تی و مؤسسات به بانک مرکزی از 12 هزار و 470 میلیارد تومان در اسفندماه پارسال به 34 هزار و 130میلیارد تومان در دی ماه امسال رسیده است. آ ین خبر/ همانطور که در گزارش دیگر امروز به رشد 25 هزار و 570 میلیارد تومانی بدهی بانک ها به بانک مرکزی در 10 ماهه امسال اشاره شد، بررسی جزئیات این اعداد و ارقام نشان دهنده بیشترین افزایش بدهی مربوط به بانک های غیر تی است. بر اساس این گزارش بدهی بانک های غیر تی و موسسات اعتباری به رقم بی سابقه 34 هزار و 130 میلیارد تومان رسیده است که نسبت به اسفند ماه سال گذشته 173.7 درصد (21 هزار و 660 میلیارد تومان) افزایش یافته است. این گزارش حاکی است در واقع سهم بانک های تی و تخصصی از رشد بدهی به بانک مرکزی در 10 ماهه امسال فقط 3 هزار و 910 میلیارد تومان بوده است.
ادامه خبر هرچند که از سرعت رشد بدهی بانک ها به بانک مرکزی کاسته شده، اما همچنان میزان آن افزایشی بوده و تا ۱۱۲ هزار میلیارد تومان پیش رفته است. بانک های خصوصی رکوردار این بدهی هستند. بر اساس آمارهای رسمی، بدهی بخش تی به بانک مرکزی در بهمن ماه سال قبل، ۲۱۰هزار میلیارد تومان بوده که ۲۵.۸درصد افزایش داشته، همچنین بدهی بانکها به این نهاد هم به ۱۱۵ هزار میلیارد تومان رسید. بدهی بانک ها به بانک مرکزی ۱۰۷ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان به ثبت رسیده است که این رقم در یک سال منتهی به تیرماه ۱۸.۷ درصد و در ۴ ماهه نخست سال جاری ۸.۲ درصد رشد داشته است. در سال 95 بدهی بانک های تجاری تی 13.4 درصد و بانک های تخصصی تی 13.7 درصد کاهش یافت اما بدهی بانک ها و مؤسسات غیر تی و خصوصی با 206.6 درصد رشد به 38 هزار و 230 میلیارد تومان رسید. بدهی بانک های خصوصی به بانک مرکزی در 11 ماه منتهی به بهمن پارسال با 225 درصد افزایش به 40 هزار و 530 میلیارد تومان رسید در حالی که بدهی بانک های تی افزایش تک رقمی داشته است. همشهری آنلاین: بر اساس گزارش بانک مرکزی، بدهی ت به بانک ها در پایان آذر ۹۵ با رشد ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۱۷۹ هزار میلیارد تومان رسیده است. در حالی که بدهی بانک های تی روند نزولی را طی می کند، اضافه برداشت بانک های خصوصی در دی ماه با 8490 میلیارد تومان افزایش نسبت به ماه قبل به رقم۶۷ هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان رسیده است. بدهی بانک های خصوصی در شهریور ماه بدون تغییر قابل توجه نسبت به مرداد ماه همچنان 50 هزار و 670 میلیارد تومان است و معلوم نیست برخی بانک های خصوصی تا چه زمانی به روند بی انضباطی مالی خود ادامه می دهند. حجم بدهی بانک ها به بانک مرکزی در پایان آبان ماه 95 به 100 هزار و 940 میلیارد تومان رسیده که با توجه به مانده 917 هزار و 94 میلیارد تومانی تسهیلات اعطایی در پایان این ماه سهم بانک مرکزی از کل تسهیلات بانکی به 11 درصد می رسد. ایسنا نوشت:با وجود پیش بینی رئیس کل بانک مرکزی برای پرداخت ۶۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات تا پایان سال گذشته، عملکرد بانک ها از ۵۷ هزار میلیارد تومان کمتر از آنچه که مورد انتظار بود حکایت دارد. براساس صورت های مالی بانک مرکزی در سال 93 این بانک 3955 میلیارد تومان سود ب کرده که علاوه بر ر 988 میلیارد تومان مالیات بر درآمد، 2 هزار و 510 میلیارد تومان از سود به دست آمده به ت اختصاص یافته است. اقتصاد اخیرا نه تنها بدهی 700 هزار میلیارد تومانی ت را تکذیب کرد که تلویحا اعلام کرد ت یازدهم بدهی ندارد، این در حالی است که بانک مرکزی فقط رشد بدهی ت به سیستم بانکی در 4 سال اخیر را 99 هزار میلیارد تومان گزارش کرد. مهر نوشت: بر اساس آمارهای رسمی، بدهی بخش تی به بانک مرکزی در بهمن ماه سال قبل، ۲۱۰هزار میلیارد تومان بوده که ۲۵.۸درصد افزایش داشته، همچنین بدهی بانکها به این نهاد هم به ۱۱۵ هزار میلیارد تومان رسید. آمارها نشان می دهد از داد 94 که برای اولین بار بانک مرکزی اضافه برداشت های بانک ها را به خط اعتبار تبدیل کرد، بدهی بانک های تی به بانک مرکزی کاهش یافته است، این در حالی است که بدهی بانک های غیر تی 188 درصد رشد داشته و تصمیم اخیر بانک مرکزی، ترا مه بانک های غیر تی را به شدت متاثر خواهد کرد. بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان به ایجاد شغل تخصیص داد
بانک مرکزی برای ایجاد شغل، ۲۰ هزار میلیارد تومان به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص می‌دهد تا علاوه بر اشتغال‌زایی، از ریزش شغل خصوصا در بخش صنعت جلوگیری شود. اقتصاد اخیراً نه تنها بدهی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی ت را تکذیب کرد بلکه به طور تلویحی اعلام کرد ت یازدهم بدهی ندارد، این در حالیست که بانک مرکزی فقط رشد بدهی ت به سیستم بانکی در ۴ سال اخیر را ۹۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: از 9 هزار میلیارد تومان بدهی بابک زنجانی نزدیک به هزار و 300 میلیارد تومان از محل تملیک اموال وی در داخل کشور وصول شده است. مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: از ۲۱ اسفند برای تامین نیاز مردم ، ۷۰۰ میلیارد تومان در تهران و ۹۰۰ میلیارد تومان اسکناس نو در شهرستان ها و در شعب منتخب بانک های ملی، صادرات ، سپه، انصار، پست بانک و بانک اقتصاد نوین توزیع می شود. بانک ها تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به عنوان س در بانک مرکزی دارند که البته قابل دسترسی نیست. حجم نقدینگی 800 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است خبرگزاری آریا-حجم نقدینگی در پایان سال 1395 از عبور آن از 1253 تریلیون تومان عبور کرده است. به گزارش خبر فوری به نقل از آریا ،تازه ترین گزارشی که بانک مرکزی از خلاصه دارایی ها و بدهی های سیستم بانکی منتشر کرده نشان می دهد که در پایان اسفندماه حجم نقدینگی با رشد 23.2 درصدی همراه بوده است.
بدهی بانک ها به بانک مرکزی هرچند که مسیر کندتری را نسبت به گذشته طی می کند اما همچنان رو به افزایش… آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که در ت های نهم و دهم 450 هزار میلیارد ریال یعنی معادل 45 هزار میلیارد تومان خط اعتباری بانک مرکزی برای مسکن مهر درنظر گرفته شد. مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای ی گفت: صندوق های ملی و بانک ها ناچار هستند ری بودجه ت را جبران کنند زیرا گاهی ت مجبور می شود بودجه ماه های بعد را ج کند و اکنون ت 105 هزار میلیارد تومان به بانک ها بد ار است. مانده تسهیلات پرداختی از سوی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری در پایان 9 ماهه امسال به بیش از 554 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، با هدفگذاری بانک مرکزی برای پرداخت 285 هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی شبکه بانکی در سال جاری، در حالی تا آبان ماه بیش از 206 هزار میلیارد تومان از این وعده محقق شده که مانده تسهیلات اعط. صورت های مالی سال مالی منتهی به 30 اسفند 1395 بانک پارسیان نشان می دهد که یک شخص به بانک پارسیان بدهی بسیار زیادی داشته است. بدهی این فرد به بانک 1700 میلیارد تومان بوده و بانک توانسته است از تملک کارخانه… در پی کنترل های آنلاین و سیستماتیک سامانه های نظارتی بانک ملی ایران، عملیات برنامه ریزی شده برای وج حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در یکی از واحدهای بانک در استان گیلان ناکام ماند. هیات ان امروز دستورالعمل ارائه شده از سوی بانک مرکزی در رابطه با اجرای تبصره ۳۵ قانون بودجه امسال مصوب مجلس شورای ی، مبنی بر استفاده از ۴۵ هزار میلیارد تومان منابع ناشی از تسعیر نرخ ارز طی سال ۱۳۹۲ را به تصویب رساند، بر این اساس تسویه بدهی های ت به بانک ها و سایر موارد تعیین شده در آن احتمالا از هفته آینده اجرایی خواهد شد. کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: هیات ت در مصوبه دوم خود 2 هزار و 841 میلیارد تومان اعتبار برای مناطق ز له زده تصویب کرده و بانک مرکزی تاکنون پرداخت هزار و 862 میلیارد تومان به بانک های عامل…