برای نخستین بار یک زن رئیس بورس عربستان سعودی شد

به نقل از خبرگزاریها در مورد برای نخستین بار یک زن رئیس بورس عربستان سعودی شد : درحالی که بورس های معتبر دنیا تحت تاثیر تحولات جهانی از جمله، قطع روابط عربستان و کشورهای عربی با قطر و جلسه بانک مرکزی اروپا و انتخابات انگلستان ساعت های پرنوسانی را پشت سرمی گذارند، بورس تهران 80 هزار واحدی شد. سهام بازارهای بورس کشورهای عربی در پی لغو تحریم‎های ایران و اجرایی شدن با سقوط شدیدی مواجه شده است.

به گزارش میزان؛ خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: در پی اجرای توافق هسته ای ایران شاخص بازار بورس کشورهای عربی به شدت سقوط کرده است.

بازار بورس عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین بازار بورس در میان کشورهای عربی خاورمیانه روز ی. منابع خبری سعودی از مرگ شاهزاده سعودی و رئیس گروه موسوم به هیئت بیعت عربستان سعودی خبر دادند. چند ماه پس از صدور اجازه رانندگی برای ن عربستان که برای نخستین بار اتفاق افتاد، نخستین نمایشگاه اختصاصی خودرو برای آن ها نیز با شعار «بران و ب » در شهر جده افتتاح شد که مورد استقبال ن عربستان قرار گرفت. رانندگی برای ن در عربستان سعودی، از زمان تاسیس این کشور، ممنوع بود. رئیس جمهوری برای انجام اولین سفر خارجی خود، عازم پایتخت عربستان سعودی شد. شرکت نفتی آرامکو عربستان که که بزرگترین شرکت نفتی جهان است رایزنی هایی برای حضور در بین المللی ترین بورس جهان یعنی بورس سنگاپور انجام داده است. رانندگی برای ن عربستان سعودی آزاد شد
طی حکم پادشاه عربستان، قانون منع رانندگی ن در عربستان سعودی لغو شد. منابع یی اعلام د در آستانه سفر رئیس جمهوری این کشور به عربستان سعودی، واشنگتن و ریاض در حال رایزنی درخصوص چندین قرارداد تسلیحاتی هستند. سامانه موشکی تاد از تجهیزاتی است که عربستان سعودی درصدد ید آن است. امانوئل مکرون امروز اعلام کرد برای دیداری از پیش تعیین نشده با ولیعهد سعودی به عربستان خواهد رفت. 15 روزه شدن تعطیلات عید فطر در عربستان!تعطیلات عید فطر در عربستان , پادشاه عربستان تعطیلات عید سعید فطر در عربستان سعودی برای کارکنان دستگاههای تی این کشور را از ۷ روز به ۱۵ روز افزایش داد.تعطیلات عید فطر در عربستانتعطیلات عید فطر در عربستان , پادشاه عربستان تعطیلات عید سعید فطر در عربستان سعودی برای کارکنان دستگاههای تیاین کشور را. شاه عربستان اوایل هفته جاری بار دیگر با صدور 40 حکم سلطنتی تغییرات گسترده ای در ک نه سعودی ایجاد کرد، اما نگاهی به عزل و نصب های جدید این گمان تقویت می شود که پادشاه عربستان د ی قبضه کامل قدرت در عربستان… رئیس جمهوری چین و پادشاه عربستان سعودی خواستار افزایش سطح همکاری های دو جانبه شدند. عربستان سعودی سرمایه گذاری راه را باز کرده است؛این پیام ریاض، پایتخت عربستان سعودی است،جایی که برخی از ان تجاری درجه یک دنیا قرار است این هفته در پایتخت این کشور گردهم می آیند. دونالد ترامپ قصد دارد به زودی نخستین سفر خارجی خود را به عربستان سعودی انجام دهد. سارا السحیمی، نخستین زنی است که در این کشور پادشاهی بر مسند قدرت یکی از نهادهای تی تکیه می زند. در راستای اقدامات رفرمیستی و اصلاح گرایانه - اجتماعی پادشاهی عربستان سعودی، ریاض همزمان با اعطای حق رانندگی به ن سعودی یک زن را نیزبرای نخستین باربه عنوان سخنگوی سفارت این کشور در واشنگتن منصوب کرد. انگلیس قصد دارد برای جلب نظر مقامات سعودی در راستای عرضه اولیه سهام آرامکو در بورس لندن وام ضمانتی ۲ میلیارد دلاری به آنها اعطا کند. یک مقام ارشد ت از احتمال سفر رئیس جمهوری به عربستان سعودی در نخستین دور از سفرهای خارجی «دونالد ترامپ» خبر داد. منابع سعودی از برکناری «متعب بن عبدالله» رئیس گارد ملی عربستان به دستور شاه سعودی خبر دادند. رئیس جمهور گفت: اجتماع در عربستان به اعتقاد من یک اجتماع نمایشی بود و هیچ ارزش و عملی نداشت از این نمایش ها قبلا هم عربستان سعودی درست کرده بود. مستضعفین تی وی: نزدیک به ۸۰ درصد سهام این شرکت صافولا که در حال حاضر محصولات خود را با نام های تجاری آشنایی چون « لادن، لادن طلایی، بهار، آفتاب، نسترن و ... » تولید و عرضه کرده و براحتی در رسانه ملی به تبلیغ می‎پردازد، متعلق به شرکت سعودی صافولا، وابسته به ت عربستان سعودی است. به نقل ازرجانیوز داد و ستد با پول رایج ایران در فروشگاه های مکه رواج قابل توجهی یافته است و بسیاری از فروشگاه های شهر مکه نسبت به دریافت واحد پول ایران (ریال ایران) به جای ریال سعودی و یا دلار اقدام می کنند اما محاسبات نشان می دهد که این اقدام به سود فروشندگان عربستان و به زیان زایران ایرانی است.
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج به مک. رئیس جمهور گفت: اجتماع در عربستان به اعتقاد من یک اجتماع نمایشی بود و هیچ ارزش و عملی نداشت از این نمایش ها قبلا هم عربستان سعودی درست کرده بود. رئیس ال عربستان از نشست اخیر «محمد بن سلمان» ولی‎عهدی سعودی با حکما و علمای سعودی و درخواست وی از رجال دینی برای همکاری در تغییر نگرش به دین خبر داد. دستیار ویژه رئیس مجلس شورای ی درامور بین الملل گفت: رویکرد ایران در مقابل کشورهای عربی به ویژه عربستان سعودی مثبت است و راه را برای بازگشت عربستان سعودی باز گذاشته است. مشرق/ پخش سخنرانی ضبط شده پادشاه جدید عربستان سعودی، دردسر تازه ای را برای آل سعود رقم زد.
شبکه سعودی "العربیه" و دیگر شبکه های رسمی عربستان سعودی، ساعتی پیش، اقدام به پخش سخنرانی ضبط شده ملک سلمان بن عبدالعزیز، شاه جدید این کشور در جمع امرای مناطق مختلف این کشور د.
این در حالی است که پیش از این، سخنرانی های مشابه شاه سعودی در ا. عربستان سعودی سایت هواپیمایی قطر را کرد عربستان سعودی در پی قطع روابط با کشور قطر اقدام به ینگ سایت هواپیمایی قطر به عنوان یک شرکت هواپیمایی معتبر و معروف کرده است. عربستان سعودی و چند کشور دیگر با قطع روابط خود با کشور قطر به عنوان یکی از همسایگان خود که موقعیتی استراتژیک نیز دارد، در چندین روز گذشته یکی از ... نوشته عربستان سعودی سایت هواپیمایی قطر را کرد! اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد. رئیس جمهور برای انجام اولین سفر خارجی خود راهی پایتخت عربستان سعودی شد. بنا بر گزارش ها، در حمله مسلحانه به کاخ سلام در شهر جده عربستان سعودی حداقل دو نفر کشته و سه نفر زخمی شدند. وزارت کشور عربستان سعودی طی بیانیه ای اعلام کرده است که مرد مهاجم، با خودرو به طرف دروازه کاخ راند و شروع به تیراندازی کرد. این پیمانه تیترهایی همچون رعایت مصوبه نرخ سود بانکی از نگاه رییس کل بانک مرکزی، تورم چهار رقمی در کشور بحران زده، رشد شاخص کل بورس با حمایت فولاد و خودروسازان، افزایش است اج نفت از چاه های نفتی در ، قیمت سورنتو از 235 میلیون به 340 میلیون تومان رسیده است، گزارش بانکهای سوئیسی از حساب مشتریان سعودی، ن یتی کشاورزان از عرضه جو در بورس کا. مشاور ارشد رئیس جمهوری اعلام کرد، «پیشرفت بزرگی» در روند دستی به اه سفر رئیس جمهور به عربستان سعودی حاصل شده است. رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تغییرات داخلی عربستان سعودی تأثیری بر روند اعزام حجاج نخواهد گذاشت،گفت: تمامی برنامه های ما بنابر توافقنامه صورت گرفته با حج عربستان سعودی پیش خواهد رفت. بازار سهام با عبور از فصل انتخابات و فرو نشستن غبار رقابت های برای نخستین بار در سال جاری در مسیر نزول حرکت کرد تا با افت 8/ 0 درصدی، نخستین هفته قرمز رنگ بورس تهران در سال 96 رقم بخورد. در همین حال، ارزش داد و ستدهای د روزانه بورس نیز در هفته جاری افت محسوسی نشان داد و بار دیگر از اوج 200 میلیارد تومانی ماه گذشته به کمتر از 150 میلیارد توما. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای ی از تاسیس بورس پسته در ۲۲ بهمن ماه خبر داد و اعلام کرد: همه مقدمات برای آغاز به کار بورس پسته آماده شده است. تد ر عربستان برای جلوگیری از آتش سوزی در مشاعر مقامات سعودی با هدف پیشگیری از خطرات آتش سوزی در چادرها و اماکن اسکان حجاج، امسال نیز ورود گاز مایع به مشاعر مقدسه را ممنوع اعلام د.
به گزارش گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی حج به نقل از خبرگزاری عربستان، محمد بن نایف کشور و رئیس کمیته عالی حج عربستان دستور داد امسال نیز از ورود و استف. شفقنا- شبکه خبری اسکای نیوز و دیگر رسانه ها بامداد دوشنبه در خبری فوری از قطع روابط عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر با قطر خبر دادند. به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، یک منبع مسئول عربستان سعودی اعلام کرد که ت عربستان برای حفظ امنیت ملی خود در برابر خطر تروریسم و افراطی […] شفقنا اقتصادی - شاخص کل بورس تهران در میان ۱۷ بورس بین المللی بیشترین بازدهی را در هفته گذشته به خود اختصاص داد. به گزارش شفقنا به نقل از سازمان بورس، در هفته پایانی آذرماه امسال حجم معاملات بورس ۶۹۸۸… داوود هرمیداس باوند در رو مه اسان نوشت: رئیس جمهور نخستین سفر خارجی خود را انتخاب کرده است و قرار است به زودی به عربستان، و واتیکان سفر کند . ترامپ مرد چرخش های است و به آسانی قابل پیش بینی نیست. اما چرا او نخستین سفر خود را به مقصد عربستان انتخاب کرده است؟ علاوه بر این این ریاض و ابوظبی گفته اند که سخنان قطر در تلویزیون رسمی این کشور نیز پخش شده است. ارزش تبادل تجاری سالانه میان قطر و عربستان سعودی تقریبا ۷ میلیارد دلار است. امارات بزرگ ترین شریک تجاری قطر و عربستان سعودی دومین شریک تجاری آن در جهان هستند. رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای در دیدار با پادشاه عربستان سعودی بر ضرورت تقویت روابط دوجانبه تأکید کرد. داماد و مشاور ارشد رئیس جمهوری به منظور گفت وگو درباره فرایند صلح خاورمیانه هفته گذشته سفری محرمانه به عربستان سعودی داشته است. سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به سخنان اخیر امور خارجه عربستان سعودی، اظهار داشت: این ادعاها قلب و وارونه جلوه دادن حقایق جاری در منطقه است و این عربستان سعودی است که بسترساز اصلی پیدایش و… رئیس مجلس شورای ی ارتباط سعودی ها با را به ضرر حیثیت عربستان دانست و گفت: یی ها به دنبال اختلاف افکنی بین کشورهای ی هستند تا اموال آنها را غارت کنند. یک مقام ارشد ت از سفر احتمالی رئیس جمهوری این کشور به عربستان سعودی طی ماه می آینده خبر داد. یک کارشناس اقتصادی گفت: به نظر می رسد یا مدیران جدید بورس ناتوان هستند و یا مکانیسم اداری بورس چنان طراحی شده است که سکان ، بیشتر به دست لایه های میانی هدایت می شود. اولین تبعات بحران قطر / تاثیر بحران قطر بر چیست؟ / تاثیر سفر ترامپ به خاورمیانه بر قطر / عربستان همچنان را رئیس جمهور ایران می داند!؛ از دیگر ویدیوهای این پرونده ویدیویی است. رئیس جمهوری سابق یمن بر آمادگی برای مذاکره با کشورهای متخاصم از جمله عربستان سعودی تاکید کرد. برخی مقامات سابق و کارشناسان یی در نشست کمیته فرعی امور خاورمیانه و شمال آفریقای مجلس نمایندگان ، عربستان سعودی را «شریک ضروری» واشنگتن در منطقه خواندند. با آغاز موسم جدید عمره و از طریق فرودگاه ینبع؛فردا نخستین گروه از عمره گزاران وارد عربستان می شوند مقامات سعودی از ورود اولین گروه از عمره گزاران به سرزمین وحی در روز یکشنبه در موسم جدید عمره خبر دادند.به گزارش خبرنگار گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی حج، مدیر اداره حج استان ینبع عربستان اعلام کرد: اولین گروه از عمره گزاران موسم عمره ۱۴۳۶ هجری قمری، از طریق فرودگاه عبدالمحسن بن عبدالعزیز فردا یکشنبه وارد عربستان می شوند.

محمد بن حسین الغامدی همچنین گفت: روز ۱۵ صفر هم، بندر تجاری ینبع شاهد ورود عمره گزاران خواهد بود.

وی افزود: وزارت حج بر آمادگی های زودهنگام برای موسم جدید عمره و آماده شدن طرحهای عملیاتی و نیز اهمیت مشارکت همه دستگاههای مسؤول برای ارتقای خدمات به ضیوف الرحمن در موسم جدید عمره تاکید کرده است.

از سوی دیگر مساعد السلیم استاندار ینبع در زمان برگزاری نشست کمیته اجرایی حج با مدیران ادارات و اعضای کمیته بر ضرورت تلاش برای ارائه بهترین خدمات به عمره گزارانی از طریق بندر تجاری ینبع و فرودگاه عبدالمحسن بن عبدالعزیز، تاکید کرد.

در نشست کمیته حج ینبع، خدمات رسانی به عمره گزاران و راههای راحتی و آرامش آنها از لحظه ورود به عربستان تا ورود به حرم مطهر نبوی (ص) یا مسجدالحرام مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش عکاظ، در موسم عمره سال گذشته بنا به گفته مقامات سعودی، بیش از شش میلیون عمره گزار مناسک عمره را به جا آوردند، تصمیم کاهش تعداد عمره گزاران همانند سال گذشته نیز به سبب طرحهای توسعه حرمین شریفین اعمال خواهد شد.