برای پیشگیری از وپف این مواد غذایی را از وعده شام حذف کنید

به نقل از خبرگزاریها در مورد برای پیشگیری از وپف این مواد غذایی را از وعده شام حذف کنید : وعده شام جزء وعده ‏های مهم در برنامه غذایی انسان است که بسیاری از افراد به خاطر افزایش وزن و چاقی این وعده را حذف می ‏کنند و بدون شام به رختخواب می ‏روند. باید گفت حذف وعده شام از برنامه غذایی کار درستی نیست. افرادی که شام نمی ‏خورند، به مدت طولانی بدن خود را از مواد مغذی محروم می‏ کنند. از مضرات این عمل آن است که:
برای دیدن ادامه متن به روی ادامه مطلب کلیک کنید: پیام بهداشتی یکی از مهم ترین دغدغه های مادران این است که برای غذای بچه ها چه فکری ند. خیلی از مادرها از خورد وخوراک بچه هایشان شاکی اند اما کمتر مادری می داند که اصولا بچه ها برای آن که بتوانند یک روز خوب و شاداب در مدرسه داشته باشند، دقیقا چه باید ند.
طبق تحقیقات جهانی تغذیه ناسالم مهمترین و اولین عامل بروز بیماری هاست، بنابراین .بهترین راه برای رفع انجماد چه درباره سبزیجات و چه درباره مواد گوشتی، استفاده از
یخچال است. کافیست بسته های منجمد را از شب قبل در یخچال بگذارید تا تدریجا ذوب
شوند. به این ترتیب خواص و طعم ماده غذایی بهتر حفظ می شود. ‏روش بعدی، استفاده از آب سرد برای یخ ز است. ماده غذایی منجمد را درون پلاستیک
محکم و سا. نکات طلایی برای نگهداری سبزیجات سلامانه :کارشناسان مواد غذایی درباره نگهداری میوه و سبزیجات توصیه هایی کرده اند تا مواد غذایی دیرتر اب شود و ویتامین ها، ا یدان ها، مواد معدنی و فیبرهای خود را از دست ندهد. به گزارش فارس در این باره می نویسد: هر خانواده ای باید بداند در طول هفته چه مقدار مواد غذایی لازم دارد و به اندازه مورد نیاز یدار. هرم غذایی راهنمای ساده ای برای نمایش انواع گروه های غذایی و مقدار مورد نیاز از هر یک از آنها برای حفظ سلامتی است . (هرم غذایی ک ن زیر 6 سال اندکی متفاوت است). این هرم غذایی مختص بزرگسالان و ک ن بالای 6 سال است و برای استفاده همه ک ن حتی ک نی که نیازهای خاصی دارند (مانند گیاه خواران و ک ن دچار آلرژی های غذایی)مناسب است .

نیاز به استفاده تک تک غذاهای هرم غذایی نیست .در واقع باید از هر یک از گروهای غذایی انتخاب غذایی داشت تا نهایتاً تعداد کل سهم های توصیه شده (سهم های غذایی) تامین شود.
در ع زیر در کنار هر گروه غذایی میزان توصیه شده برای مصرف در طول یک روز نوشته شده است این مقادیر توصیه شده سهم میباشد ،منظور از یک سهم غذایی در هر گروه غذایی ،مقدار غذایی است که دارای ارزش غذایی مشابه باسایر مواد غذایی از همان گروه می باشد. به ط.ر مثال یک لیوان شیر به عنوان یک سهم از گروه شیر ولبنیات از نظر ارزش غذایی معادل یک لیوان ماست از همان گروه غذایی است. مصرف مواد غذایی مختلف به تمام گروه های سنی، به خصوص ک ن و نوجوانان، توصیه می شود به این دلیل که رشد سریعی دارند و نیاز بدنشان به مواد مغذی مختلف، زیاد است. از این رو، باید هر روز انواع میوه ها، سبزی ها، گوشت و لبنیات را مصرف کنند و در هر وعده غذایی شان حداقل 3 گروه غذایی وجود داشته باشد. «پوستر سلامت» این هفته به تاثیر هریک از مواد غذا. سعید حسینی متخصص تغذیه علوم پزشکی تهران در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی گفت: برای اینکه پس از چند ساعت گرسنگی و تشنگی معده آمادگی پذیرش غذا را داشته باشد، به روزه داران توصیه می کنم برای افطار نخست از یک نوشیدنی ولرم استفاده کنند چرا که نوشیدنیهای سرد معده را منقبض کرده و فرد را دچار مشکلات فراوانی می نماید. وی افزود: روزه داران . تغذیه ورزشکاران می تواند تفاوت زیادی در نتیجه ورزش ایجاد کند. تغذیه و ورزش همراه با هم مهم هستند و عادت های غذایی می توانند تاثیر ورزش را کم و زیاد کند.به گزارش ایسنا و به نقل از may oclinic،  چند نکته که باید در تغذیه ورزشکاران رعایت شود عبارتند از:۱. خوردن صبحانه سالم:اگر صبح ها ورزش کنید، سعی کنید صبح زودتر بیدار شوید و حداقل یک ساعت . 12 را ار برای روزه داران روزه داری سالم اسان - مورخ یکشنبه 1393/04/08 شماره انتشار 18722
نویسنده: علیرضا درماه مبارک رمضان، برنامه غذایی باید طبیعی و تا حد امکان ساده باشد. این برنامه غذایی باید وزن طبیعی فرد را حفظ کند یعنی نه باعث اضافه وزن و نه کاهش وزن شود اما اگر مشکل اضافه وزن دارید، این ماه بهترین زمان برای کم وزن است. به نقل از سایت «ramadhan» با توجه به ساعت های طولانی روزه داری، باید مواد غذایی مصرف کنید که دیرهضم و دارای فیبر است. غذاهای دیرهضم حداقل ۸ساعت و غذاهای زودهضم ۳ تا ۴ساعت در بدن می ماند. مواد غذایی دیرهضم یعنی کربوهیدرات های پیچیده شامل غلات مانند جو، گندم، جو دوسر، ارزن، لوبیا، عدس، آرد سبوس دار و برنج سبوس دار و مواد غذایی زودهضم یعنی کربوهیدرات های تصفیه شده شامل آردسفید، مواد حاوی قند و ... است. مواد غذایی حاوی فیبر شامل غلات سبوس دار، سبزی هایی مانند لوبیا سبز، نخودسبز، اسفناج، برگ های لبو، میوه با پوست، میوه خشک به ویژه زردآلوی خشک، انجیر، آلو و بادام است. موادغذایی باید متعادل مصرف شود و همچنین برنامه غذایی باید حاوی انواع گروه غذایی از جمله میوه، سبزی، گوشت قرمز، مرغ، ماهی، نان، غلات و لبنیات باشد. از آن جا که غذاهای سرخ شدنی ناسالم است و سوءهاضمه، سوزش سردل و مشکلات وزنی ایجاد می کند، در مصرف آن احتیاط کنید. مواد غذایی که باید از مصرف آن پرهیز کرد:مصرف مواد غذایی سرخ شده و حاوی قند را محدود کنید. از پرخوری و مصرف چای زیاد در زمان سحر بپر د. چای خاصیت ادرارآور دارد، از این رو هر نوع نمک باارزش را که بدن طی روز به آن نیاز دارد، دفع می کند. آن چه بایدخورد:مصرف کربوهیدرات های پیچیده هنگام سحر، باعث می شود تا با هضم آرام مواد غذایی، فرد دیرتر احساس گرسنگی کند. غذاهای حاوی غلات و حبوبات مانند حلیم، منبع عالی شکر، فیبر، کربوهیدرات، پتاسیم و منیزیم است. بادام غنی از پروتئین و فیبر و کم چرب است. موز منبع عالی پتاسیم، منیزیم و کربوهیدرات است. توصیه های تغذیه ای جهت حفظ سلامت 1- غذاها را کاملا" بجوید و آهسته میل نمایید. این امر در پیشگیری از مصرف زیاد مواد غذایی مؤثر است. 2- از مصرف غذا در هنگام تماشای تلویزیون یا مطالعه پرهیز نمایید ، چراکه این امر سبب عدم تمرکز در هنگام غذا خوردن و در نتیجه مصرف بیش از حد مواد غذایی می گردد. 3- از مصرف چربی گوشت ها، پوست مرغ، پوست ماهی، لبنیا. یکی از مهمترین نکاتی که متخصص تغذیه ورزشی باید به آن توجه کند، وجود برهم کنش مواد مغذی با یکدیگر است؛ در بسیاری از موارد حتی توصیه های اثبات شده تغذیه ای، اگر بدون توجه به برهم کنش مواد مغذی صورت گیرد می تواند مشکلات زیادی را به خصوص برای ورزشکاران به وجود آورد.
ورزشکاران عموما به دلیل دریافت انرژی بیشتر نسبت به سایرین و کاهش وعد. مناسب ترین مواد غذایی که می توان بین وعده افطار تا سحر میل کرد تا هم از چاق شدن و اضافه وزن در ماه رمضان جلوگیری کرده باشید و هم بهداشت و سلامت بدنتان را به خطر نینداخته باشید، در ادامه این مطلب بیان شده است. ادامه مطلب تغذیه مادران شیردهتغذیه مادران شیرده مادران شیرده باید از یک رژیم غذایی مفید و پرخاصیت پیروی کنند تا بتوانند باعث تقویت و رشد نوزاد شان شوند نوزادان تا ۶ ماهگی از شیرمادر تغذیه می کنند و به همین خاطر باید مادران مراقب خورد و خوراک خود باشند برخی مواد غذایی مفید در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد.تغذیه مادران شیردهتغذیه مادران ش. همواره مهمترین وعده غذایی را صبحانه اعلام می کنند در حالیکه مهمترین وعده غذایی یک ورزشکار تغذیه بعد از تمرین او است.
ریکاوری به معنی بازگشت یا به دست اوردن ح طبیعی یا سالم است
ریکاوری یکی از مهمترین جنبه های رژیم غذایی هر ورزشکار حرفه ای است. هنگامی که بدن خود را تحت فشار تمرینات و مسابقات منظم قرارمیدهید باید عضلات خود را بر. تغذیه مناسب برای ورزش شنا میان وعده ها : شناگران به ویژه شناگرانی که مستعد کاهش وزن سریع هستند، بهتر است، علاوه بر مصرف سه وعده ی اصلی غذایی، یک میان وعده قبل از ظهر (بین صبحانه و ناهار) و یک میان وعده ی دیگر در عصر برای خود در نظر بگیرند. این میان وعده ها حدود 600- 500 کیلو کالری انرژی دارند، و بهترین مواد غذایی برای این میان وعده ها مواد . با صنعتی شدن زندگی و کم تحرکی بیماری های کبدی افزایش چشمگیری پیدا کرده که با مصرف برخی مواد غذایی می توان از بروز این ناراحتی ها پیشگیری کرد.

✅برای کم وزن شاید رژیم های غذایی مایع کمک بسیاری به شما د ، اما زیاده روی در آن باعث خطر شود. بهترین ح این رژیم ها جایگزین یک وعده یا میان وعده با رژیم های غذایی مایع است. زمان آن نیز باید بعد از چند وعده غذایی سنگین و مقوی باشد تا دچار ضعف نشوید.
گروه های مختلف هرم غذایی چگونه می توان تغذیه درست داشت؟ شرط اصلی سالم زیستن، داشتن تغذیه صحیح است.

تغذیه صحیح یعنی رعایت دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه.تعادل به معنی مصرف مقادیر کافی از مواد مورد نیاز برای حفظ سلامت بدن است وتنوع یعنی مصرف انواع مختلف مواد غذایی که در 4 گروه اصلی غذایی معرفی می شوند.
بهترین راه اطمینان از تعادل و تنوع در غذای روزانه استفاده از هر 4 گروه اصلی غذایی است.

چهار گروه اصلی غذایی عبارتند از: گروه نان و غلات، گروه میوه ها وسبزی ها، گروه شیر و لبنیات، گروه گوشت، حبوبات، تخم مرغ و مغزها.
مواد غذایی هر گروه، دارای ارزش غذایی تقریبا" ی ان هستند و می توان از یکی به جای دیگری استفاده کرد.
مقایسه مقدار مصرف روزانه از گروه های غذایی را می توان با استفاده از شکل یک هرم نشان داد.
مقالات 1- غذاهای روزانه را حداقل در پنج وعده میل نمائید.

2- غذا را خیلی داغ و یا خیلی سرد میل نکنید.

3- غذا را خوب بجوید تا هضم آن را در معده تسهیل نمائید.

4- از خوردن قسمتهای سوخته غذا پرهیز نمائید.

5- از خوردن چربی ، غذاهای خیلی چرب ، پر روغن و همچنین از خوردن کره زیاد اجتناب نمائید.

6- از غذاهای سرخ شده و کلا" سرخ ی پرهیز نمائید.

7-در خوردن شیرینی جات و مواد قندی افراط ننمائید

8-حداقل در سه وعده از وعده های روزانه شما می باید از مواد پروتئینی استفاده شود

9- از مواد هیدرات کربن دار به میزان کافی می باید در رژیم غذایی گنجانده شود

10-حجم موادغذایی هر وعده را کنترل نمائید .

11-بدن بطور روزانه نیاز به انواع ویتامین ها دارد و لذا میباید از مواد حاوی ویتامین به میزان کافی استفاده نمود.

12-در طول روز ، هفته و ماه می باید از رژیمهای متنوع و کامل ، همچنین باب میل در صورت هماهنگی با ج غذایی استفاده شود.

13- مواد غذایی را برای وعده های روزانه در محیط مناسب نگهداری نمائید.

14- هر روز حداقل 10 لیوان آب بنوشید .

15- قبل یا بعد از تمرین و بلافاصله چیزی نخورید (منظور وعده غذایی است)

16-با پرخوری و افراط در استفاده از مواد مختلف خود را دچار سوء تغذیه ننمائید.

17-از مواد غذایی ومکملهای با کیفیت استفاده نمائید.

18- انجام آزمایش ،تست بدنی و همچنین چکاب کلی میتواند کمک خوبی جهت تنظیم رژیم غذایی باشد.

19- مشخص نمودن وضعیت بدن و اندازه گیری مستمر چربی شما را در برنامه ریزی غذایی کمک می کند .

20- هیچگاه برنامه غذایی مطلق و ثابتی را دنبال ننمائید ، سعی کنید رژیم غذایی را متناسب با فعالیت روزانه تنظیم کنید.

21- نوشیدن آب در طول روز به میزان کافی از نکات مهم تغذیه است .

22- رعایت فاصله زمانی قبل و بعد از تمرین ، مهمترین نکته در تغذیه است.

23- فاصله زمانی هر وعده غذا با وعده بعدی متناسب با نوع غذا تعیین می شود و بطور متوسط هر 5/2 الیی ساعت می باشد.

24-در رژیم غذایی بهتر است قبل از تمرین ، بیشتر از مواد کربوهیدرات استفاده نمائید.

25- غذا را با لذت وآرامش میل نمائید تا هضم آن راحت باشد.

26- با میل با پرخوری سر میز غذا مقابله نمائید.

27- تقریبا 2 هفته پس از شروع رژیم غذایی بدن شروع به سوزاندن چربیهای اضافی خواهد نمود.

28- رژیم غذایی خود را با دقت ، صبر و استقامت دنبال نمائید.

29- رعایت ن حتی یک وعده میتواند بسیاری از زحمات شما را تلف نمائید.

30- چنانچه میتوانید روزانه کمی گریپ فروت و گوجه فرنگی بصورت جدا استفاده نمائید منبع سایت تخصصی ورزشی اسپرتال www.sportall.ir میان وعده ایده آل با فاصله 3-2 ساعت بعد یا قبل از هر وعده غذایی خورده می شود. این موضوع به شما کمک می کند در حجم کمتر و سالمتر غذا بخورید و برای انجام فعالیت های روزانه احساس ضعف نداشته باشید.
به گونه ای که امروز بسیاری از داروسازان در طب مدرن از گیاهان دارویی، دانه های روغنی و مواد معدنی برای تهیه انواع کرم ها، لوسیون ها و مواد بهداشتی و آرایشی استفاده می کنند. اگر چه استفاده از این مواد بهداشتی و آرایشی با منشاء گیاهی در مقایسه با محصولات شیمیایی مفیدتر است اما درمانگران طب سنتی همچنان نسخه های طبیعی خود را که از تر. نقش میان وعده های غذایی بسیاری از الگوهای رفتاری بزرگسالان و عادات غذایی آنها در سنین کودکی شکل می گیرد و در سنین بزرگسالی کمتر قابل تغییر است. با توجه به اینکه کیفیت و کمیت الگوی غذایی نقش بسزایی در سلامت یا بروز بیماری های مختلف ایفا می کند، توجه به چگونگی شکل گیری عادات و الگوی مصرف غذایی ک ن، بسیار مهم است. در سنین قبل از مدرسه، . فظ سلامت خانواده به خصوص در نوروز که خانواده ها در صدد برگزاری هر چه مفرح تر تعطیلات خود هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به تغییراتی که در الگوی مصرف غذایی خانوار در این روزها رخ می دهد باید برای به حداقل رساندن مسائل ناشی از این تغییرات نکاتی را رعایت کرد. در ایام نوروز بهتر است برنامه غذایی مانند سایر زمانها تنظیم شود. مواد لازم: نان: چند برش به اندازه های 3 در3سانتی متر عسل: 3 قاشق غذاخوری شیر پاستوریزه: یک لیوان گردو؛ نیمه پودر شده: 2 قاشق غذاخوری تخم مرغ: 2 عدد آرد: نصف قاشق غذاخوری روغن سرخ ی: یک قاشق غذاخوری طرز تهیه: ابتدا شیر و عسل را با هم مخلوط می کنیم و خوب به هم می زنیم تا عسل در شیر حل شود. سپس آرد و بعد تخم مرغ ها را به آن اضافه می کنیم. بهتر است . خواص گردو برای ن حاملهگردو، میوه مغزدار باارزشی است که انواع مختلفی دارد. گردو منبع عالی پروتئین، فیبر، ویتامین ها، آنتی ا یدان ها و مواد معدنی است. واژه جوز معرب گوچ پارسی میانه به همین معنی است.
مغز گردو و بذر کتان دارای بیشترین اندازه اسید چرب امگا ۳ در میان مواد غذایی گیاهی هستند.
گردو یک مغز مقوی و پرخاصیت بوده و بسیاری از . در ایام روزه داری که افراد طی روز از خوردن ام می نمایند باید در ساعات باقیمانده همین نظم را به نحوی ایجاد کنند. در هنگام افطار: 1- در مقایسه افطار با وعده های معمول غذایی، افطار را می توان متناظر با صبحانه در نظر گرفت. لذا مواد غذایی مشابه صبحانه هنگام افطار توصیه می شود. شایان ذکر است 15 تا 20 درصد انرژی دریافتی طی روز را باید هنگام افط. به دفعات بیشتری غذا بخورید.هنگامی که کم وزن هستید، ممکن است سریع تر احساس سیری کنید.به جای ۲ یا ۳ وعده غذایی بزرگ، ۵ تا ۶ وعده غذایی کوچکتر در طول روز بخورید. یک متخصص تغذیه گفت: هیچ میان وعده ای صددرصد باعث لاغری افراد نمی شود و برای کاهش وزن باید کالری های مصرفی خود را کم کنید. محمدرضا وفا متخصص تغذیه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به تاثیر کالری دریافتی بدن در لاغری گفت: برای کاهش وزن باید مصرف کالری دریافتی از طریق خوراکی و آشامیدنی ها از مقداری که بدنمان به آن نیاز دارد، کم. حجتی کرمانی گفت: معدم مصرف وعده سحری باعث کاهش کارایی در طول فعالیت های روزانه می گردد. مصرف افراطی مواد قندی ساده در وعده سحری باعث ثابت ماندن قندخون در طول روزه داری نمی گردد. 1- غذاهای روزانه را حداقل در پنج وعده میل نمائید. 2- غذا را خیلی داغ و یا خیلی سرد میل نکنید. 3- غذا را خوب بجوید تا هضم آن را در معده تسهیل نمائید. 4- از خوردن قسمتهای سوخته غذا پرهیز نمائید. 5- از خوردن چربی ، غذاهای خیلی چرب ، پر روغن و همچنین از خوردن کره زیاد اجتناب نمائید. 6- از غذاهای سرخ شده و کلا" سرخ ی پرهیز نمائید. 7- در خوردن شیرینی ج. حذف صبحانه کارایی مغز را کاهش می دهد یک متخصص تغذیه گفت: حذف صبحانه سبب می شود که کارایی سیستم مغزی کاهش یابد. سمیه صمدی اظهار داشت: کاهش دریافت میزان چربی ها به ویژه چربی های اشباع و افزایش استفاده از چربی های مفید نقش مهمی را در کمک افزایش توانایی های ذهنی دارد. وی ادامه داد: خوردن وعده های غذایی منظم نیز در افزایش کارکرد سیستم مغزی بسیار مهم است. متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه بیشترین فاصله زمانی بین دو وعده در زمان صبحانه خوردن است، گفت: نخوردن صبحانه سبب می شود که کارایی سیستم مغزی کاهش یابد. صمدی یادآور شد: در وعده غذایی ناهار و شام نیز باید به تعادل و تنوع مواد مغذی دریافتی توجه بسیاری شود. وی با تاکید بر اینکه با یک برنامه ریزی صحیح می توان تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را با سه وعده غذایی اصلی و سه میان وعده کم حجم تامین کرد، افزود: زیاده روی در مصرف هر کدام از وعده های غذایی سبب می شود تا ساعاتی خون به سمت دستگاه گوارش هدایت شود و با محروم ساختن، خون رسانی کافی و کارایی مغز کاهش می یابد. متخصص تغذیه و رژیم درمانی خاطرنشان کرد: بهترین میان وعده برای کنکوری ها میوه ها هستند که حاوی قند و فیبر می باشند. صمدی افزود: سعی کنید یکی از میان وعده های خود را نیز با آجیل جایگزین کنید به دلیل اینکه علاوه بر رساندن انرژی کافی به بدن منبع خوبی برای تامین ویتامین های محلول در چربی مورد نیاز بدن است. وی تصریح کرد: از میان ویتامین ها و مواد معدنی نیز ویتامین های گروه b ،e ،c، آهن، روی و منیزیم منابع خوبی برای افزایش توانایی ذهنی افراد محسوب می شود. بعد از یک تمرین سخت و پیوسته، فیبرهای ماهیچه ای شما برای دریافت غذا فریاد می زنند، به این دلیل که یک وعده غذایی بعد از تمرین خوب و مناسب، مهمترین وعده غذایی در طول روز برای ی است که قصد افزایش وزن دارد. همیشه سعی کنید تا یک ساعت بعد از گذشت تمرین، حتما این وعده غذایی را مصرف کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. بدن شما در این مرحله بیش. برای داشتن یک بدن سالم نیاز است تا مصرف چربی های سالم در وعده های غذایی افزایش پیدا کند.از این رو باید مواد غذایی مصرف شود که تری گلیسیرید را کاهش و تنظیم می کند.با 5 ماده غذایی که دارای این خواص است آشنا شوید.
  وپف یک اتفاق آشنا است و افراد بسیاری با این مشکل مواجه هستند، ممکن است آن فرد یکی از والدین، همسر یا خود فرد باشد که استراحت شب را دچار چالش می کند. در این مواقع به دنبال راهی برای کم این وپف های آزار دهنده هستید.  یکی از مجرمان اصلی ایجاد وپف وجود مو های اضافی است، هنگامی که راه های تنفسی در هنگام خواب به علت وجود گرفتگی یا آلرژی مسدود می شوند، در حقیقت راه های تنفسی فرد در هنگام وپف به کلی مسدود و حجم هوایی که وارد شش ها می شود بسیار محدود می شود.  اگر شما هم جزو افراد بزرگسالی هستید که وپف می کنند می توانید با پرهیز از خوردن برخی مواد غذایی در وعده شام این مشکل را حل کنید.   لبنیات غذاهای سرخ ی غذاهای فرآوری شده شکر همچنین خوردن وعده های غذایی پرکالری و حجیم و سیگار کشیدن قبل از خواب منجر به بروز وپف های غیر طبیعی و بلند تر از حد معمول می شود.  برآورد می شود که غذای آلوده مسئول مرگ و میر بیش از دو میلیون انسان در هر سال باشد که سهم عمده ای از آن را ک ن شامل می شوند. باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، انگل ها و مواد شیمیایی می توانند باعث آلودگی مواد غذایی شوند. تغییر در فرایند تولید، توزیع و مصرف مواد غذایی همراه با تغییرات آب و هوایی ، بروز بیماری های نوپدید ومقاومت دارویی به میک. دیگر رژیم نگیرید! اسان - مورخ چهارشنبه 1393/05/29 شماره انتشار 18763 علیرضا رژیم گرفتن برای کاهش وزن دشوار است اما چند ماده غذایی وجود دارد که هنگام مصرف نیازی نیست میزان کالری آن را بررسی کنید؛ چون این مواد غذایی، شما را چاق نمی کند.از طرفی با گنجاندن این مواد در برنامه غذایی، نیاز به رژیم گرفتن برطرف می شود. محققان کره ای دریافته اند، این مواد با تحریک ترشحات کبدی، اثر ضدچاقی روی بدن می گذارد.... ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . ماهی ماده غذایی مفیدی است که در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان یعنی مناطقی که در کنار دریا واقع شده اند، جزو مواد اصلی و اساسی برنامه غذایی مردم این مناطق محسوب می شود. ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و اکثر مواد مغذی مفید و ضروری برای انسان را به تنهایی داراست. ولی ویژگی مخصوص ماهی که آن را بین سایر مواد غذایی حائز اهمیت خاص . موضوع بحث انگیز روند افزایشی ضایعات مواد غذایی، یکی از چالشهای جدی اکثر کشورها به ویژه، کشورهای در حال توسعه است، سیاستمداران و شمندان مجامع علمی در جهان سوم درصدد برآمده اند برای کاهش ضایعات محصولات کشاورزی در مراحل کاشت، داشت و برداشت و مراحل توزیع و مصرف چاره شی کنند. یکی از سیاستهای جدی تها در امر امنیت غذایی، کاهش ضایعات غذا. کارشناس مسئول بهداشت محیط مواد غذایی مرکز بهداشت گفت: از سال گذشته تجهیزات مدرنی در اختیار معاونت‎های بهداشتی جهت تشخیص سریع تخلفات و تقلبات مواد غذایی برای بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی قرار داده شد. نخوردن وعده غذایی مانند خوردن یک وعده کامل برای سوخت وساز بدن مضر است. با خوردن صبحانه، ناهار و شام روند سوخت وساز بدن را فعال نگه دارید. این کار باعث می شود تا شما مجبور به جبران کمبودهای بدن در وعده بعدی شوید.به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، افرادی که به دنبال لاغری هستند حتما با این ح که می خواهیم برای شما توصیف کنیم رو. معمولاً تحمل گرسنگی در ماه مبارک رمضان ساده تر از تحمل تشنگی است. ولی برای در امان بودن از تشنگی نیز راه حل هایی وجود دارد. از آنجا که آب در حدود 70 درصد از بدن ما را تشکیل می دهد، اهمیت آن را نمی توان نادیده گرفت. تقریباً هر عملی که در بدن انجام می شود با کمک آب صورت می گیرد: از حذف مواد زائد گرفته تا کمک به هضم غذا، نگه داری سالم پوست و . علت زود فاسد شدن برخی از مواد غذایی نگهداری آنها در یخچال است با اطلاع از این مواد از زمان اب شدن این مواد غذایی جلوگیری کنید. 1 - غذاهای روزانه را حداقل در پنج وعده میل نمائید.
2 - غذا را خیلی داغ و یا خیلی سرد میل نکنید.
3 - غذا را خوب بجوید تا هضم آن را در معده تسهیل نمائید.
4 - از خوردن قسمتهای سوخته غذا پرهیز نمائید.
5 - از خوردن چربی ، غذاهای خیلی چرب ، پر روغن و همچنین از خوردن کره زیاد اجتناب نمائید.
6 - از غذاهای سرخ شده و سرخ ی پرهیز نمائید.
. کدو، یک سبزی همه کاره است که دریافت مقدار زیادی مواد مغذی با هر وعده غذایی را آسان می کند. پارسه گرد: با فراموش عبارت های کم چرب، کم کربوهیدرات، کم طعم و کم کالری؛ رژیم غذایی فرانسوی مملو از عطر و طعم و سیر کننده و رضایت بخش است. غذا خوردن به شیوه فرانسوی می تواند شما را لاغر و سالم نگه دارد. در مورد رژیم غذایی و کاهش وزن بیشتر بدانید.کنترل وعده های غذایی

رژیم غذایی فرانسوی در یک جمله خلاصه شده است: وعده ه. موتور بدن شما برای آن که خوب و منظم کار کند، نیاز به سوخت مناسب دارد. این سوخت، در مهم ترین وعده غذایی یعنی صبحانه باید به شکلی مناسب تأمین شود تا در وعده های بعدی، بتوانید با تمدید انرژی تان، بیشترین بهره وری را برای بدن تان به ارمغان آورید. صبحانه با وجود چنین نقش مهمی وعده غذایی حذف شده خیلی از افراد است. دانش آموزان یا کارمندان معمولا آن را حذف می کنند و خیلی از مادران نمی دانند چه صبحانه ای به فرزندشان بدهند تا سالم و مغذی باشد. ما به شما خوراکی های مفیدی را پیشنهاد می کنیم که در وعده صبحانه می توانند مورد استفاده تان قرار گیرند. روی ادامه مطلب کلیک کنید چه ساعتی صبحانه بخوریم؟ -1 غذاهای روزانه را حداقل در پنج وعده میل نمائید.
2- غذا را خیلی داغ و یا خیلی سرد میل نکنید.
3- غذا را خوب بجوید تا هضم آن را در معده تسهیل نمائید.
4- از خوردن قسمتهای سوخته غذا پرهیز نمائید....
5- از خوردن چربی، غذاهای خیلی چرب، پر روغن و همچنین از خوردن کره زیاد اجتناب نمائید.
6- از غذاهای سرخ شده و کلا" سرخ ی پرهیز نمائید.
7- . قابل توجه آندسته از عزیزانی که فشار خون دارن 1- در فضای باز پیاده روی کنید. پیاده روی به شما کمک می کند که فشار خون را پایین بیاورید.

2- نفس عمیق بکشید. تمرین تنفس آرام و روش های مدیتیشن هم می تواند در این خصوص روی شما تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند. این روش ها به شما کمک می کنند که به میزان قابل ملاحظه ای استرس خود را کاهش دهید و فش. نان یکی از اقلامِ مهمِ گروه اصلی برنامه غذایی روزانه است. به این معنی که اگر مواد مغذیِ مورد نیاز بدن در یک روز را دسته بندی کنیم، نان و غلات یکی از مهم ترین دسته های این گروه است که باید با ملاحظاتِ خاصی مصرف شود. خدیجه رحمانی، متخصص تغذیه، عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران و از اعضای انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی، در گفت وگو با «زندگی سلام» از چگونگی مصرف نان گفته است که با هم می خوانیم. نان، منبعِ عمده تامین کننده انرژیِ روزانه بدن است. همان طور که می دانیم، در بدن دو نوع انرژی وجود دارد. انرژیِ ذخیره شده و انرژیِ در دسترس. عمده انرژی در دسترسِ سلول ها از طریق قندِ خون تامین می شود که این قند، از فعل و انفعالِ تدریجیِ کربوهیدرات های کمپل که از طریق مصرف نان و غلات، جذبِ بدن می شود، به وجود می آید. گفتنی است سلول های مغز و اعصاب و گلبول های قرمز خون، از سلول هایی است که انرژی شان را به شکل مستقیم از قندِ حاصل از کربوهیدرات ها تامین می کند. بهترین نوع نان، نانِ سبوس دار است که به اصطلاح نانِ کامل هم خوانده می شود. در عین حال برنج، ماکارونی، جو، بلغور یا سیب زمینی هم می تواند تا حدودی جایگزین نانِ سبوس دار شود. باید توجه داشت مصرف نان در تمامیِ وعده های غذایی روزانه به میزان مناسب وجود داشته باشد. بیشترین وعده در صبحانه، در وعده ناهار کمتر و در وعده شام به میزان مختصر. من به عنوانِ یک متخصص تغذیه، فقط از نانِ سنگک و بربری استفاده می کنم و برای مصرفِ نانِ کامل، اهمیت زیادی قائلم.