بررسی جهانی وبرآورد خسارت در مورد بیماریهای ذرت

به نقل از خبرگزاریها در مورد بررسی جهانی وبرآورد خسارت در مورد بیماریهای ذرت : اختصاصی از سورنا فایل تحقیق درباره بررسی جهانی و برآورد خسارت در مورد بیماری های ذرت با و پر سرعت .
 تحقیق درباره بررسی جهانی و برآورد خسارت در مورد بیماری های ذرت
 تحقیق درباره بررسی جهانی و برآورد خسارت در مورد بیماری های ذرت تعداد صفحات:21نوع فایل: word (قابل ویرایش)لینک پایین صفحه   بررسی جهانی و برآورد خسارت در مورد بیماری های ذرت:ذرت می تواند به 60 نوع بیماری مختلف مبتلا گردد که موجب عدم دستی به حداکثر محصول دهی می شوند. payak وrenfro  برآورد کرده اند که محصول دانه 10 تا 12 درصد در هندوستان کاهش می یابد که با قیمت 60 روپیه ای برای هر 100 کیلوگرم میانگین زیان سالانه مبلغ 280000000 روپیه hooker در یک بر آورد محتاطانه، زیان سالانه را برای 12 ای مرکزی و شمالی ( ) تولیدکننده ذرت، بیش از 436 میلیون دلار تعیین کرده است.  بر طبق گفته kramer ، در اروپا که تولیدکننده بیش از 12% از کل تولید جهانی است، بیماری ها، 3% محصول را کاهش می دهند. آفریقا، تولیدکننده 5/6% از کل تولید جهانی ذرت است و بیماری های پوسیدگی خوشه (ear rots) در تانزانیا باعث 30% کاهش، exserohilum turcicum  (he lminthosporium) باعث کاهش بیش از 10% در نیجریه، بیش از 10% در سودان، بوتسوانا، کنیا و زیمباوه و در حدود 10% در مورد موریس و نیاسالند شده است.diplodiazeae  و gibberellaspp. موجب کاهش بیش از 10% در بوتسوانا و زیمباوه و کمتر از 10 % در تانزانیا گردیده و puccinia polysora باعث کاهش بیش از 10% در توگو، غنا، اوگاندا و سیرالئون شده است. kramer گزارش کرده است که ustilago maydis نیز کمتر از 10% در غنا، بوتسوانا و نیجریه و بیش از 10% در سودان و کنیا محصول را کاهش می دهد. padwick اعتقاد دارد که مجموعه بیماری ها در کشورهای آفریقایی که قبلا مستعمره انگلستان بوده اند، 6/13% در سال 1956 م. محصول را کاهش دادند. در برخی از کشورهای واقع در غرب آفریقا puccinia polysora به تنهایی باعث 49 تا 95 درصد کاهش محصول شده است. آسیا 8% از کل تولید جهانی ذرت را دارد. peronospora philippinensis (sclerospora) که یک سفیدک دروغی یا داخلی است، باعث 60% کاهش محصول در فیلپین و puccinia sorghi 1% و exserohilum turcicum (helminthosporium)  نیز 1% در ما ی محصول را تقلیل  می دهند. بطور کلی برای آسیا 12% کاهش محصول به علت تاثیر بیماری های ذرت برآورد معقولی است. در سطح جهانی به علت خسارات کل بیماریهای ذرت روی هم رفته کاهش 32656000 تن محصول دانه یا 4/9% از کل تولید جهان با ارزش 1650 میلیون دلار برآورد گردیده است.
با
تحقیق درباره بررسی جهانی و برآورد خسارت در مورد بیماری های ذرت
هیأت ان در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت ال والمسلمین رییس جمهوری، ‏تصمیماتی درباره جبران خسارت و حمایت از اصناف و کارگران خسارت دیده اتخاذ کرد.‏ شرایط مطالبه خسارت
خسارت :خسارت دو نوع است 1. خسارت عدم انجام تعهد 2.خسارت تاخیر در انجام تعهد خسارت عدم انجام تعهد یا خسارت عدم جایی است که اصل تعهد قابل انجام نیست متعهد به جای تعهد خسارت پرداخت میکند این خسارت جایی است که تعهد به صورت وحدت مطلوب باشد و زمان آن قدر مهم است که اگر بگذرددیگر به درد نمیخورد یعنی تعهد باید در زمانی ان. با حضور معاون فنی، معاون مالی و اداری و س رست بیمه های آتش سوزی بیمه نوین، چک تسویه خسارت 35.692.000.000 میلیارد ریالی شرکت سراج نور توس به مدیرمالی و اداری این شرکت تحویل داده شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه نوین، احمدرضا جرگویی، معاونت فنی شرکت بیمه نوین ضمن تحویل چک تسویه کامل خسارت آتش سوزی به شرکت سراج نور توس خاطر نشان کرد: رضایت بی. همشهری آنلاین: در رابطه با خسارت هایی که آلودگی محیط زیست به اقتصاد وارد می کند، محاسباتی انجام شده است که با وجود آن چنین به نظر می آید که این خسارت های فرامیلیاردی، رو به افزایش باشد. ضریب خسارت نسبت خسارت واقع شده به حق بیمه عاید شده است که بر اساس درصد محاسبه می شودودر محاسبه مذکور مبالغ کارمزد نمایندگان وکارگزاران شبکه فروش ,هزینه های اداری ,تشکیلاتی وپرسنلی منظور نمی شودواز تقسیم خسارت واقع شده به حق بیمه عاید شده به دست می آید.بنابراین خسارت واقع شده خسارت پرداختی به علاوه مابه فاوت خسارت های معوق در انتها. یک کشاورز نمونه با اشاره به اینکه به رغم گذشت بیش از یک سال از بروز خسارت، در منطقه استان آذربایجان شرقی بیمه خسارت محصولات کشاورزان خسارت دیده را پرداخت نکرده است، گفت: ت سال گذشته پول گندمکاران این منطقه را قسطی داد. انتشارات پوشش­گستر قصد دارد کتاب "شیوه نامه پرداخت خسارت مالی شخص ثالث" را به زودی منتشر کند. بیمه گذار بیمه نامه شخص ثالث به درستی انتظار دارد که شرکت بیمه در مدت معقول ،خسارت مالی وارد شده را بررسی و ارزی کند و به سرعت،خسارت شخص زیان دیده را بپردازد.این کتاب به‏عنوان جلد دوم از "مجموعه شیوه‏نامه پرداخت خسارت در بیمه اتومبیل"، با . پس از وقوع هر تصادف رانندگی و ورود خسارت، نخستین سوالی که به ذهن زیان دیده می رسد، همین عبارت است«خسارت را چه ی باید بپردازد؟». با گسترش بیمه، پاسخ به این سوال ساده شده است، چون معمولا خسارت را از بیمه مطالبه می کنند. البته اگرچه بیمه ساده ترین راه جبران خسارت است، اما راه های دیگری هم برای جبران زیان وجود دارد. فرماندار اشنویه گفت:10 روستا بر اثر طغیان رودخانه 'گادر' و سیل خسارت دیدند که آماردقیق خسارت به زودی اعلام می شود. ز له ۷.۳ ریشتری شب گذشته در مرز ایران و عراق خسارت هایی را نیز در کشور عراق به همراه داشت. در گزارش زیر بخشی از خسارت های این ز له ویرانگر در خاک عراق را مشاهده می کنید. ایسنا نوشت: هیأت ان در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست رییس جمهوری، ‏تصمیماتی درباره جبران خسارت و حمایت از اصناف و کارگران خسارت دیده اتخاذ کرد.‏ فرماندار قصرشیرین گفت: تاکنون از میزان خسارت های احتمالی ز له گزارشی ارائه نشده است و صبح گزارش نهایی از میزان خسارت به مردم اعلام خواهد شد. مدیرعامل اتحادیه باغداران با اعلام خسارت سرمازدگی بهاره به باغات ۲۸ استان، گفت: ضرورت دارد با اتخاذ سیاست های مناسب در ت و مجلس، نسبت به تامین بخشی از این خسارت ها اقدام شود. زاهدان - بارندگی های چند روز اخیر در استان سیستان و بلوچستان علاوه بر خسارت به زیرساخت ها و بخش کشاوری استان، تاکنون به ۳۰۰ واحد مس ی در استان نیز خسارت وارد کرده است. فرق دیه و ارش
دیه : معمولا جبران خسارات بدنی با پرداخت دیه یا ارش است اما، نوع ومیزان خسارت دیه در قانون مشخص است ولی میزان خسارت ارش در قانون مشخص نیست . به عنوان مثال در قانون جبران خسارت قطع شدن یک دست نصف یک دیه کامل است ولی دیه شدن یک تار عصبی در دست در قانون اعلام نشده که در خصوص جبران این نوع خسارت قاضی دادگاه به نظریه کارشناس. بانک جهانی از خسارت 226 میلیارد دلاری در جنگ 6 ساله با این کشور خبر داد که البته هنوز هم ادامه دارد. اتحادیه اروپا در حال بررسی راه هایی است که خسارت شرکت هایی که با ایران همکاری می کنند. همشهری آنلاین: یک مقام مسئول با بیان این که بحث ریزگردها به کشاورزی خوزستان خسارت زیادی وارد کرده است، گفت: بیش ترین خسارت مربوط به زیربخش زراعت است. یک مقام مسئول با بیان اینکه بحث ریزگردها به کشاورزی خوزستان خسارت زیادی وارد کرده است،گفت: بیشترین خسارت مربوط به زیربخش زراعت است. طبق برآورد بیمه خسارت باران روز ۱۵ اردیبهشت ماه حدود ۲۰۰ میلیون تومان است که شهرداری خسارت مربوط به ناشران را پرداخت کرده است. پرداخت خسارت از سوی بیمه گر( شرکت بیمه ای) زمانی انجام می شود که بیمه نامه در زمان وقوع خسارت معتبر بوده و منقضی نشده باشد. مدیر کل بحران و پ ند غیرعامل توانیر گفت:برآورد دقیقی از میزان خسارت صورت نگرفته اما در جلسه ستاد بحران توانیر میزان خسارت تا به امروز حدود ۴۰ میلیارد تومان ارزی شده است. در پی وقوع حادثه ساختمان پلاسکو ، شرکت های بیمه برای برآورد خسارت اعلام آمادگی د و مقرر شد این موضوع در نشست آتی کمیسیون عمران مجلس بررسی شود. پیدا شدن وسیله نقلیه دارای بیمه بدنه
در خسارت کلی بیمه بدنه، چنانچه تا ی ال پس از پرداخت خسارت وسیله نقلیه سرقت شده پیدا شود بیمه گر موظف است آن را با رعایت آیین نامه بازیافت خسارت مصوب شورای عالی بیمه به فروش رساند و سهم بیمه گذار از مبلغ بازیافتی را با توجه به درصدی که از خسارت پرداختی ر کرده است به وی پرداخت نماید.

شرایط مطالبه خسارت
خسارت :خسارت دو نوع است 1. خسارت عدم انجام تعهد 2.خسارت تاخیر در انجام تعهد خسارت عدم انجام تعهد یا خسارت عدم جایی است که اصل تعهد قابل انجام نیست متعهد به جای تعهد خسارت پرداخت میکند این خسارت جایی است که تعهد به صورت وحدت مطلوب باشد و زمان آن قدر مهم است که اگر بگذرد دیگر به درد نمیخورد یعنی تعهد باید در زمان. در صورت خودداری شرکت خدمات پس از فروش خودروساز یا واردکننده خودرو از پرداخت خسارت خواب (توقف) خودرو در تعمیرگاه، می توان از طریق شکایت به وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت این خسارت را پیگیری کرد. مجموعا ۱۱۰ میلیون دلار (کشتی ۵۰ میلیون دلار و محموله ۶۰ میلیون دلار) خسارت فیزیکی در کنار از دست دادن ۳۲ خدمه در این سانحه برای کشتی سانچی رخ داد که با استفاده از ترکیب بیمه بدنه و بیمه حمایت و غرامت می توان خسارت مالی را دریافت کرد. البته برخی پیچیدگی ها برای پرداخت خسارت سانچی وجود دارد. اقتصاد جهانی در نیمه اول سال جاری میلادی، ۵۳ میلیارد دلار خسارت ناشی از حوادث طبیعی را متحمل شده است. رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ۵۰ درصد خسارت به محصول جو شهرستان خسارت وارد شده است. اصل وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه در صورت تایید خسارت آنها از طرف کارشناسان جهاد کشاورزی استان به مدت یک سال استمحال می شود. رئیس مرکز مدیریت راه های آذربایجان شرقی گفت: بر اساس میزان برآوردهای اولیه خسارت سیل در شهرستان های آذربایجان شرقی 4 میلیارد و 700 میلیون تومان به ابنیه های فنی و راه های استان خسارت وارد شده است. ز له ۷.۳ ریشتری شب گذشته در مرز ایران و عراق خسارت هایی را نیز در کشور عراق به همراه داشت. در گزارش زیر بخشی از خسارت های این ز له ویرانگر در خاک عراق را مشاهده می کنید. سود دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه در صورت تایید خسارت آنها از طرف کارشناسان جهاد کشاورزی استان اصل وام آنان به مدت یک سال استمحال می شود. بیشتر خسارت های سیل هفته گذشته به بخش های عمرانی، زیربنایی وارد شده است. طبق آمارهای جهانی، از دست دادن جمعیت تحصیل کرده حدوداً 150 میلیارد دلار خسارت به کشور وارد می کند این در حالی است که مبلغ خسارت سالانه ناشی از وج نخبگان جوان بسیار کمتر از میزان سرمایه گذاری لازم برای جذب آنان است! مردم کرمان در مجلس گفت: آمار اولیه حاکی از این است که حدود ۵۰ ساختمان دچار آسیب و خسارت شده اند ولی هم اکنون تیم ها در حال بررسی و برآورد این خسارات هستند. جانشین ستاد بحران استان کرمان با اشاره به اینکه برآورد خسارت سیل در نقاط مختلف استان کرمان توسط تیم های تخصصی در حال بررسی است گفت: خسارت اولیه سیل در استان کرمان 70 میلیارد تومان برآورد شده است. عباس نیک نژاد داظهار داشت: کارشناسان بیمه ایران در بررسی های خود ۱۳ میلیارتومان خسارت برای هواپیما و حدود ۱۶ میلیارد تومان نیز برای ۶۵ جانباخته سانحه هوایی "تهران-یاسوج" برآورده کرده اند. همشهری آنلاین: مشاور رئیس تهران در رابطه با آتش سوزی یکی از ساختمان های تهران گفت: علت حادثه در دست بررسی است ولی هیچ خسارت جانی رخ نداده است. به نظر می رسد بهترین گزینه پیش روی ت برای جبران وضعیت فعلی و جلوگیری از افزایش خسارت، بازگشت از این راه بن بست است.

♦️♦️خسارت تأخیرتأدیه، دیرکرد
- شرایط⬇️
✍مطابق ماده 522 قانون آیین دادرسی مدنی، طلبکار می تواند علاوه بر دریافت اصل طلب خود، بابت تأخیر بد ار در پرداخت بدهی، از وی خسارت تأخیر تأدیه (دیرکرد) بگیرد. اما برای این کار چند شرط وجود دارد: ادامه مطلب 1️⃣برای استفاده از تهاتر باید مدیون به آن استناد کند با وجود این در مورد خسارت هزینه دارسی و حق الوکاله در فرضی که مدعی در بخشی از موضوع ادعا محکوم می شود و دادگاه خود به تهاتر خسارت دو طرف می پردازد و به آنچه باقی می ماند حکم می دهند. ادامه مطلب سؤال
اگر راننده مست باشد و تصادف کند، بیمه شخص ثالث خسارت را پرداخت می کند ؟

✅✅✅✅✔️✔️✅✅✅✅
ماده۱۵ قانون بیمه اجباری:
در موارد زیر بیمه گر مکلف است بدون هیچ
شرط و اخذ تضمین، خسارت زی ده را پرداخت کند و پس از آن میتواند به قایٔم مقامی زی ده از طریق مراجع قانونی برای بازیافت تمام یا بخشی از وجوه پرداختشده به شخص. سرمای اخیر در نیشابور موجب از بین رفتن بیش از ۹۰ درصد محصولات ‏باغی این شهرستان و خسارت به کشاورزان شد. مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: وارد خسارت به درختان یک جرم محسوب می شود و افرادی که به درختان خسارت وارد می کنند تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. تهران - ایرنا - قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، از پرداخت تمامی غرامت کشاورزان خسارت دیده خبر داد و گفت: ت یازدهم با پرداخت پنج هزار میلیارد ریال مطالبات کشاورزان خسارت دیده دل این زحمتکشان کشور را در… مهدیان از آمادگی این بنیاد برای در اختیار قرار دادن زمین و واگذاری تسهیلات مورد نیاز خبر داد و گفت: تسهیلات قرض الحسنه ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۴ درصد و ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض برای جبران خسارت روستائیان در نظر گرفته شده است. در کلان ا و ای کشورمان، روزانه صدها تصادف اتومبیل صورت می گیرد که در بسیاری از آنها، خودرو خسارت دیده، علاوه بر خسارت عینی، دچار افت قیمت ناشی از تصادف هم می شود. حال پرسش اینجاست که چطور می توان خسارت افت قیمت را در تصادفات خودرو گرفت؟ در این گزارش، شرایط دریافت خسارت تأخیر تأدیه(دیرکرد) ذکر شده اند.