بسیج دانشجویی صبا

به نقل از خبرگزاریها در مورد بسیج دانشجویی صبا : بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگ کننده بسیج دانشجویی گفت: بسیج دانشجویی در انتخابات 29 اردیبهشت جاری از نامرد خاصی حمایت نمی کند؛ این تشکل تنها به دنبال تبیین گفتمان انقلاب ی است. دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لغو سخنرانی حسن عباسی در یاسوج، گفت: جامعه بسیج دانشجویی استان خواستار حضور مسئولان در بین دانشجویان و پاسخ به سوالات آنان است. مسئول بسیج دانشجویی مشهر گفت: بسیج دانشجویی مشهر کار رسیدگی به درخواست وج از کشور دانشجویان مشمول و داوطلب شرکت در همایش اربعین را آغاز کرده است. : بسیج است، اما سیاست زده نیست، کار نیست، جناحی نیست؛ بسیج مجاهد است، اما بی انضباط نیست، افراطی نیست؛ بسیج عمیقاً متدین و متعبد است، اما متحجر نیست، افی نیست؛ بسیج بابصیرت است، اما ازخودراضی نیست؛ بسیج اهل جذب است - گفته ایم جذب حداکثری - اما اهل تسامح در اصول نیست؛ بسیج غیور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسیج طرفدار علم است، اما علم زده نیست؛ بسیج متخلق به اخلاق ی است، اما ریاکار نیست؛ بسیج در کار آباد دنیاست، اما خود اهل دنیا نیست. این شد یک فرهنگ.۱۳۹۰/۰۹/۰۶ در روز بیست وپنج ابان ماه با حضور ریاست محترم بسیج دانشجویی وسایراعضای بسیج دانشجویی و باحضور اعضای اصلی حلقه های صالحین درسالن امفی تئاتر ازاد مراغه جلسه ای تشکیل شد ودرخصوص مسائل مهم روز بحث وبررسی وهم شی صورت گرفت .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سرتیپ محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی، شعار و نام روزهای هفته بسیج امسال را به شرح زیر اعلام نمود:

شعار هفته بسیج 93: "بسیج، عزم ملی و مدیریت جهادی"

نامگذاری روزهای هفته بسیج سال 93:
روز اول 30 آبان ماه 93 "بسیج، ولایتمداری و انتظار"
روز دوم شنبه 1 آذر "بسیج، فرهنگ و تمدن نوین ی"
روز سوم یکشنبه 2 آذر "بسیج، جوان و خودباوری"
روز چهارم دوشنبه 3 آذر "بسیج، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی"
روز پنجم 4 آذر "بسیج، خانواده و سبک زندگی ی «تربیت ی»"
روز ششم چهارشنبه 5 آذر "بسیج مستضعفین در راه بیت المقدس"
روز هفتم پنجشنبه 6 آذر "بسیج، ایثار و میثاق با " هیئت مدیره انجمن صنفی زابل فرارسیدن هفته گرامیداشت بسیج رابه کلیه همکاران تبریک عرض مینماید.

پخش بازی دوستان دو تیم ملی آلمان و دانمارک در ماه رمضان از رسانه ملی با انتقاد شماری از بسیج های دانشجویی های کشور مواجه شده است. ویژه برنامه روز بسیج دانشجویی به مناسبت دوم آذر سالروز تشکیل این بسیج در علوم پزشکی قزوین برگزار شد. مراسم گرامیداشت 16 آذر به همت بسیج دانشجویی و امور فرهنگی-دانشجویی در ساختمان آموزش برگزار شد.
سید باقر کارگر پیش از ظهر امروز در این مراسم که در سایت جدید پیام نور واحد دهدشت برگزار شد، اظهار داشت: 16 آذر نماد استقلال خواهی و هویت بخشی در تاریخ ایران ی است.رئیس پیام نور مرکز دهدشت با بیان اینکه دانشجو منشأ همه تحولات می باشد تصریح کرد: دانشجوی بدون غفلت زده خواهد بود.کارگر، دانشجویان را همواره استکبارستیز و مبارز دانست و افزود: انتظار می رود این قشر در همه عرصه ها حرکت داشته باشند.
در ادامه ابراهیم جعفری فرماندار شهرستان کهگیلویه 16 آذر را تبلور حضوری آگاه در برابر وجودی بیگانه خواند و اظهار داشت: روز دانشجو یادآور واقعه ای بزرگ در تاریخ مبارزات ضد استکباری جامعه دانشجویی و روزی ماندگار در تاریخ ایران ی است. مدیر ارشد اجرایی کهگیلویه، با تشریح واقعه 16 آذر، قدوم نامبارک نی ون معاون رئیس جمهوری را منجر به خاک و خون کشیدن دانشجویان انقل دانست و افزود: دانشجویان در اعتراض به ورود نی ون، با گلوله مقابله کرده و شربت شهادت نوشیدند و به دشمن امکان حضور ندادند. سپس ایمان الهی مسئول بسیج دانشجویی با اشاره به گرامیداشت این روز بزرگ یاداور شد که دانشجویان به عنوان لایه پر تحرک یک جامعه هستند که به دنبال القای هویت آرمانگرایی می باشند.
وی در ادامه افزود:خوی استکبار ستیزی ویژگی بارز و برجسته یک دانشجو است که می توان این ویژگی را در یی دانشجویی همچون شهید رجب بیگی شهید علم الهدی،شهید هدایت الله طیب و شهید احمدی روشن به وضوح دید.
الهی دلیل ماندگار شدن 16 آذر در تاریخ را بیداری دانشجویان و خوی استکبار ستیزی و ستیزی دانشجویان دانست که در نهایت منجر به دانشجویی شد. متاسفانه در تماسی که با همرزمان خود در بسیج دانشجویی مشهر وآبادان داشتم درحالی که جهاد گران بسیج دانشجویی آبادان در حال آب رسانی بوسیله تانکر به روستاهای اطراف آبادان بودند ،در سیاهی شب مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفتند و به سوی آنها تیراندازی د ،که بلافاصله محل راترک وبه مقر خود بازگشتند ،خوشبختانه در این حادثه به ی آسیبی نرسی. به مناسبت هفته بسیج مراسم روز قشر بسیج دانشجویی آزاد ی با حضور عباس اخلاقی مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان ، مهدی حسنی و عضو هیئت علمی شهید محلاتی ، جمعی از کارکنان سازمان بسیج دانشجویی و دانشجویان آزاد ی در سالن آمفی تئاتر علامه امینی برگزار شد. لازم به ذکر است در این مراسم از نشریه بسیج دانشجویی باعنوان شاه کلید و سایت اطلاع رسانی بسیج دانشجویی رونمایی شد. متن سخنرانی بسیج دانشجویی که انجام نشددر پی انصراف بسیج دانشجویی از شرکت در مراسم ۱۶ آذر با حضور رئیس جمهور به دلیل دعوت نشدن تمام تشکل های دانشجویی، خبرگزاری دانشجو متن سخنرانی بسیج دانشجویی که انجام نشد را منتشر می کند. همزمان با سالروز ۱۶ آذر و حضور رئیس جمهور در علوم پزشکی ایران در مراسم بزرگداشت روز دانشجو، از اتحادیه های دانشجویی برای حضور و سخنرانی در این مراسم دعوت نشد و قرار بود علیرضا آبادی مسئول بسیج دانشجویی علوم پزشکی ایران در این مراسم سخنرانی کند که وی در واکنش به کم بودن زمان سخنرانی نمایندگان تشکل های دانشجویی در حضور رئیس جمهور از حضور انصراف داد.


بسیج دانشجویی گفت: وجه تمایز میان حضرت با آنانی که پس از حاجت نگرفتن از آستان کاخ سفید، حال به پنجره های کاخ الیزه و باکینگهام دخیل بسته اند تفاوت در دستگاه محاسباتی است. معاون سازمان بسیج دانشجویی گفت: بسیج دانشجویی آمادگی خود را برای بررسی برنامه های ک داهای ریاست جمهوری در ها اعلام می کند و از نامزدها و نمایندگان آنها دعوت می کند تا در این برنامه شرکت کنند. مسئول بسیج دانشجویی متن قرائت نشده بسیج دانشجویی در مراسم 16 آذر مقابل رئیس جمهور در سیستان و بلوچستان را منتشر کرد حفیظی جانشین ناحیه بسیج دانشجویی استان تهران گفت: نشست تشکلات بسیج به نام شهید حججی است و قرار است از نظرات متخصصان در حوزه تشکلات استفاده شود. رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: اولین و مهم ترین یت بسیج دانشجویی، تربیت نیروی تراز برای انقلاب ی است و یت دوم، نقش آفرینی در عرصه های مختلف برای حل چالش های انقلاب است. «دارالقرآن بسیج» به بزرگ ترین شبکه قرآنی جهان تبدیل می شود نقدی در آیین افتتاح «دارالقرآن بسیج مستضعفین» که در یک برنامه زنده تلویزیونی صورت گرفت، گفت: دارالقرآن بسیج، مؤسسه ای به بزرگی بسیج مستضعفین است اما خارج از قید و بند ظروف تنگ سازمانی حرکت خواهد کرد.
ایسنا/ بیانیه پایانی نشست سه هزار نفره مسئولان بسیج دانشجویی به نام فرزندان بصیر با تکبیرهای متوالی و مکرر ان قرائت شد.
متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه پایانی مسئولان بسیج دانشجوئی سراسر کشور شرکت کننده در نشست 3 هزار نفری فرزندان بصیر (ره)
إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ (فصلت/30﴾
به یقین انی که گفتند: «پروردگار ما خداوند یگانه است!» سپس استقامت د، فرشتگان بر آنان نازل می شوند که: «نترسید و غمگین مباشید، و بشارت باد بر شما به آن بهشتی که به شما وعده داده شده است! در پی اظهارنظر اقتصاد درخصوص عدم قاچاق از مبادی رسمی کشور، مسئول سازمان بسیج دانشجویی طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، خواستار تعیین تکلیف افکار عمومی با این اظهارات متناقض شد. بسیج درخت پرثمرى است که شکوفه‏ هاى شکوهمند آن رایحه ایثار، اخلاص و مقاومت را در فضاى انسانیت پراکنده می ‏سازد، در بوستان بسیج دلاورانى گمنام پرورش یافته‏ اند که با رشادت خالصانه عروج به سوى عرش، قدس و ملکوت را کرده ‏اند.همکاران بانک ملی کردستان درسالروز تشکیل بسیج مستضعفین قبل از ساعت 7:30 درمیدان در ورزش صبحگاهی شرکت د

در اقدامی کم سابقه کارگردان ا یدان به نامه اعتراضی بسیج دانشجویی صادق( ع) پاسخ داد؛ آن هم پاسخی تند! مسئول بسیج دانشجویی فارس گفت: جهاد اجتماعی شهری از رویکردهای بسیج دانشجویی استان فارس برای کاهش رفع معضلات و آسیب های اجتماعی است. مسئول بسیج دانشجویی استان گفت: با توجه به پیچیدگی های خاص کار امدادی و روانشناختی و فرهنگی در منطقه و براساس هماهنگی های انجام شده، هرگونه اعزام نیروی جهادی به منطقه با هماهنگی بسیج دانشجویی استان و تحت اشراف قرارگاه استانی انجام خواهد شد. بسیج دانشجویی 7 تهران به دلیل اقدامات مغایر با عرف ی و دیپلماتیک از صنعت و معدن و تجارت و نیرو به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت د. با سلام و احترام خدمت مسولین بسیج دانشجویی پردیس های فرهنگیان:

پیشنهاد شده است برای حلقه های صالحین در پایگاه ها موارد زیر مورد دقت و
بررسی و تبادل نظر قرار گیرد

۱- تعدادی از حلقه ها جهت بررسی موارد درسی و رفع اشکال از دوستان

۲- کار علمی تعیین قدم به قدم برای نوشتن مقاله ( 1-بررسی مقاله 2- مطالعه
مقاله 3- نوشتن خلاصه. حامد محمدی، کارگردان ا یدان به بیانیه بسیج دانشجویی صادق(ع) واکنش نشان داد. پنجمین و ششمین روز از هفته بسیج با نامهای بسیج، استکبار ستیزی و مقاومت و بسیج، امر به معروف و نهی از منکر با طی برنامه های زیبا و به یاد ماندنی پشت سر گذاشته شد..لازم به ذکر است که مراسم رژه حماسی ان جان برکف در پنجمین روز از هفته بسیج در تمامی شهر ها و مراکز استانها با شکوه هر چه تمامتر برگزار شد.در مراسم مذکور پایگاه های مقاومت بسیج با ارایش های نظامی متفاوت روبروی جایگاه های مربوطه رژه رفتند و قدرت 20 ملیونی را به رخ ابر قدرت ها کشیدند؛ تا همه ابر قدرت های شرق و غرب بدانند نظام مقدس ایران این چنین جان بر کف هایی دارد و به هیچ اجازه نمیدهد چشم طمع به ذره ای از خاک پاک ما داشته باشند.انشا الله روز های آتی ع هایی از این مراسم را برای همه عزیزان میگذارم تا مشاهده فرماییدچپ/در پایان باید معذرت خواهی کنم به اطر تاخیر و اپدیت نشدن مطالب چرا که سرعت پایین اینترنت باعث شد نتوانم مطالب بیشتری را به سمع و نظرتان برسانم ارادتمند محبوبی نیا من الله وفیق در مراسمی ضمن قدردانی از زحمات علیرضا شاه حسینی، سید محمدرضا زاده به عنوان جانشین بسیج دانشجویی البرز معرفی شد. بسیج دانشجویی تهران در نامه ای به رئیس جمهور تاکید کرد: هنوز بدعهدی و خیانتهای شرکت توتال فرانسه در تنگناهای تحریم را فراموش نکرده ­ایم. بدعهدی­ ای که اقتصاد کشور را دچار بحران کرد. از فعالیت های برتر فرهنگی بسیج دانشجویی در بندرعباس تجلیل شد. فرمانده حوزه بسیج دانشجویی لرستان از حضور بسیج دانشجویی لرستان در مناطق ز له زده کرمانشاه خبر داد. در جلسه مشترک بسیج اساتید با کانون یان، بسیج حقوقدانان و بسیج دانشجویی ضمن بررسی آ ین وضعیت اقتصادی کشور، بر ضرورت و فوریت تشکیل قرارگاه ضدتحریم باحضور ت، مجلس و قوه قضائیه تأکید شد. ولی فقیه در استان سمنان ، بسیج دانشجویی را راهنما و چراغ روشن هدایت در ها توصیف کرد. بسیاری از تشکل های دانشجویی از جمله اتحادیه جامعه ی دانشجویان، اتحادیه انجمن های ی دانشجویان مستقل، بسیج دانشجویی صادق(ع) و شورای هماهنگی بسیج دانشجویی های آزاد تهران آمادگی خود را برای برگزاری مناظره نادران و آشنا اعلام د. با عرض سلام خدمت دوستان عزیز ، در مورخ 1393/9/26 جناب آقای محمد ودود حیدری ریاست محترم سازمان بسیج دانشجویی کشور طی صدور حکمی آقای محمدمحمدی والا به فرماندهی بسیج دانشجویی سازمان نقشه برداری کشور منصوب کرد. لذا قابل ذکر است که بسیج دانشجویی سازمان نقشه یرداری کشور توسط خود جناب آقای محمدمحمدی والا تاسیس شد. از نکات بسیار مهم این است ک. بسیج دانشجویی کشاورزی های کشور به عضویت ایران در اتحادیه بین المللی حفاظت از ارقام جدید گیاهی واکنش نشان داد. حجت ال مطهری در گفتگو با مهر: کتاب "شجره طیبه؛ رهنمودهای ی درباره بسیج" منتشر شد تبریز – خبرگزاری مهر: مدیر مسئول موسسه آوای بینش از انتشار و عرضه کتاب "شجره طیبه؛ رهنمودهای ی درباره بسیج" خبر داد. حجت ال رضا مطهری دوشنبه با اعلام این خبر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: کتاب حاضر، مجموعه پیام ها و سخنرانی های ی درباره بسیج و است که با اقت. مسئول بسیج دانشجویی فارس از برگزاری بیش از ۴۰۰ برنامه در هفته بسیج خبر داد. بسیج دانشجویی صادق (ع) به مناسبت اعلام نابودی گرو تروریستی در شهرک قدس تهران به توزیع شیرینی و شکلات اقدام کرد. شورای هماهنگی بسیج دانشجویی های آزاد سراسر کشور در نامه ای تشکر آمیز به معظم انقلاب تصریح کرد: این انتصاب ما را مشعوف، شاد و امیدمان را به منزوی شدن باندهای تندرو در آزاد بیشتر کرد. بسیج دانشجویی صادق علیه السلام در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به بی توجهی مسئولان به سیل جازموریان انتقاد کرد. مسئول بسیج کارگری عاشورا: فرماندهان بسیج کارگری، فرماندهان جنگ اقتصادی هستند. فرماندهان بسیج کارگری، فرماندهان جنگ اقتصادی هستند مسئول بسیج کارگری عاشورا در حاشیه برگزاری کارگاه توانمندسازی فرماندهان بسیج کارگری شمالغرب کشور، فرماندهان بسیج کارگری را فرماندهان جنگ اقتصادی در کارخانه ها دانست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج کارگری :ناصر علیزاده با اشاره به برگزاری این کارگاه به صورت دو روزه، گفت: این کارگاه برای آن است که خود مسئولان بسیج کارگری کشور بتوانند به طور مستقیم فرماندهان پایگاه های بسیج کارگری استان های شمالغرب کشور را در خصوص برنامه ها و را ارهای بسط پایگاه های بسیج کارگری در دیگر شهرستان ها غیر از مراکز استان ها توجیه کنند. بسیج، عبارت است از مجموعه ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اه عالی این ملت و برای به کمال رساندن و به خوشبختی نائل ِ این کشور، جمع شده اند. بسیج، عبارت است از تشکیلاتی که در آن، افرادِ متفرّق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم و به یک گروه آگاه، متعهّد، بصیر و بینای به مسائل کشور و به نیاز ملت، تبدیل می شوند؛ مجموعه ای که دشمن را بیمناک و دوستان را امیدوار و خاطرجمع می کند. معنای بسیج، این است. در جمع خواهران بسیج حوزه ی 108 شهرک غرب - با موضوعات «انقل گری» و «انتخابات 96» - 19 بهمن، ساعت 10:30، مسجد حضرت ابالفضل
در جمع برگزیدگان معاونت های بسیج دانشجویی سراسر کشور با موضوع «تکنیک های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر» - 20 بهمن، ساعت 8، سازمان بسیج دانشجویی
در جمع خواهران بسیج نواحی شهرک غرب و سعادت آباد - با موضوعات «انقلاب ی» و «حقوق زن در » - 21 بهمن، ساعت 10 صبح، سالن اجتماعات مسجد جامع اعظم پخش بازی دوستان دو تیم ملی آلمان و دانمارک در ماه رمضان از رسانه ملی با انتقاد شماری از بسیج های دانشجویی های کشور مواجه شده است. بسیج دانشجویی فارغ از هرگونه جناح بندی های ، تنها به اعتلای نظام ی می شد و تعامل خود با همه ت ها را بر همین اساس تنظیم می نماید، عهد اخوت و عداوتی با هیچ مسئول و تی از قبل نداشته و از این به بعد هم نخواهد داشت. لذا همواره با نگاه تیز بین و هوشیارانه، رفتار و گفتار مسئولین را بررسی و در بزنگاه های لازم با نگاه به اه و آرمان های انقلاب، مطالبه گری می نماید. به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی؛بیانیه پایانی نشست سه هزار نفره مسئولان بسیج دانشجویی به نام فرزندان بصیر در میان تکبیر های متوالی و مکرر ان به علامت تایید قرائت شد. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می باشد:
"سید محمدعلی واردی" دانشجوی دانشکده هوافضای صنعتی شریف به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی این معرفی شد. جشنواره فعالیت های برتر علمی، فرهنگی و افسران جنگ نرم برگزار شدمراسم اختتامیه جشنواره رویش و افسران جنگ نرم بسیج دانشجویی استان اردبیل با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در محقق اردبیلی برگزار شد.در این مراسم از دانشجویان ممتاز مبتکر حوزه های برتر بسیج دانشجویی استان در رشته های علمی و پژوهشی و همچنین از برگزیدگان مسابقات فرهنگی دانشجویی با عنوان رویش که به همت بسیج دانشجویی اردبیل برگزار گردید تجلیل بعمل آمد.در این جشنواره محسن وظیفه پشتکوه از شهرستان پارس آباد رتبه دوم بخش شعر را به خود اختصاص داد.تجلیل از خانواده دانشجوی شهید محمد حیدری ،پخش نماهنگ پیشرفت های علمی کشور، اجرای زنده سرود از دیگر برنامه های آیین اختتامیه جشنواده علمی،فرهنگی وافسران جنگ نرم بسیج دانشجویی استان اردبیل بود. بسیج دانشجویی 7 تهران در بیانیه ای نسبت به پوشش خبری یک کانال وابسته به رژیم صهیونیستی از درخواست صدور مجوز برای ، واکنش نشان دادند.