بسیج لشکر مخلص خدا

به نقل از خبرگزاریها در مورد بسیج لشکر مخلص خدا : نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود.» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسیج میقات پا برهنگان و معراج شه پاک ی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان، از اولین تا آ ین امضا نمودند.» فرماندهی کل و نیروهای مسلح اعلام کرد که لشکر موسوم به «الفرقة 30 حرس جمهوری» (لشکر 30 گارد ریاست جمهوری) را در حلب تشکیل داده است. دلم گرفته رفقا اما نه از......اما نه فقط از توهین به فرماندهان مخلص دفاع مقدس با لغب زیبای سرهنگ....اما نه فقط از توهین به لبو فروشان و تا ی رانان....اما نه فقط از حامی بی قانونی خواندن حدود نیمی از ملت ایران و....حتی نه فقط از تیم بی تدبیر مذاکره کننده هسته ای...دلم گذفته رفقا از دوستانم....از برخی بزرگترهایم....از آنان که خیلی چیزها ازشان یاد . کوکوی هفت لشکر جزو محبوبترین غذاهای سنتی تبریز محسوب میشود و به این دلیل هفت لشکر نامگذاری شده که از هفت ماده غذایی درست شده است.
بسیج مدرسه ی عشق است، ولی ای کاش این عشقی را که در سراسر کشور صرف تدارک این همه پرچم، برای همین یک روزِ سالگردِ تاسیس مدرسه تان کرده اید، پولش را صرف تاسیس مدرسه ای برای ای ز له زده می کردید... هیچ حواستان هست که چه ک ن بی پناهی در غرب کشور هستند که پدر و مادرشان را در ز له از دست داده اند و زمستانشان یخبندان محبت است... ای کاش عشق سوزانتان صرف روشن چراغ دل اینان می شد. بسیج لشکر مخلص خداست نه پرچم دار بنده ی خدا.
جنــگ ها می آشتـی آرد درســـت مــارگیـر از بهــر یــاری مار جست مولانای جانان
رئیس ستاد کنگره لشکر ۱۰ سیدال (ع) از شناسایی و جمع آوری بیش از نیمی از آثار ی مخابرات این لشکر خبر داد و گفت: هفتمین یادواره ی مخابرات و الکترونیک لشکر ۱۰ سیدال (ع) ۱۵ بهمن برگزار خواهد شد. به گزارش خبر نگار بسیج دانش آموزی در مرودشت ، مسئولان مرودشت در مصلی به ویژه اسکندر دانشمندی فرمانده لشکر عملیاتی همیشه پیروز 19 فجر به کمپین"ما یار انقل م" بسیج دانش آموزی دبیرستان معلم پیوستند. ادامه مطلب رو مه شرق تیتر اول خود را با کاریکاتوری از چهره های آماده به انتخابات اصولگرایان و عبارت «یک لشکر مقابل » منتشر کرده است. لشکر ابرهه وقتی به خانۀ خدا حمله کرد، با لشکریان خدا تار و مار شدند. گفته شد: بعضی از آن لشکر توانستند فرار کنند. مردم روستاها و ایی که بین راه بودند، خبرِ متلاشی شدن لشکر ابرهه را شنیده بودند. آن‏ها وقتی شنیدند، جمعی از آن گروه فرار د، در مسیر راه آنان قرار گرفته و ضربه ای به آن‏ها می زدند. در یکی از روستاهای بین راه، مرد خوش‏ شانسی . شعار و اسامی روزهای هفته بسیج 93 شعار هفته بسیج 93: "بسیج، عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری روزهای هفته بسیج سال 93: روز اول 30 آبان ماه 93 "بسیج، ولایتمداری و انتظار" روز دوم شنبه 1 آذر "بسیج، فرهنگ و تمدن نوین ی" روز سوم یکشنبه 2 آذر "بسیج، جوان و خودباوری" روز چهارم دوشنبه 3 آذر "بسیج، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی" روز پنجم 4 آذر "بسیج، خانواده و سبک زندگی ی «تربیت ی»" روز ششم چهارشنبه 5 آذر "بسیج مستضعفین در راه بیت المقدس" روز هفتم پنجشنبه 6 آذر "بسیج، ایثار و میثاق با " رئیس ستاد کنگره ی لشکر 10 سیدال (ع) از برگزاری راهیان نور تخصصی این لشکر در روزهای 14 و 15 اردیبهشت در محل یادمان عملیات سیدال (ع) در فکه خبر داد. بسیج نهادی اجتماعی تحت فرمان فرمانده کل قوا که برای تقویت بنیه دفاعی کشور به فرمان راحل در ۵آذر۱۳۵۸تاسیس شد.بسیج در زمان دفاع مقدس بسیار کارامد بود و در عملیات های مختلف نقش بسزایی را داشت وشهیدان زیادی را تقدیم انقلاب کرد.بسیج علاوه بر همکاری با سازمان نیروهای مسلح در زمینه های مختلفی از جمله زمینه های فرهنگی، ،اقتصادی،اجتماعی . تعدادی از نیروهای تروریست های به اسارات رزمندگان لشکر فاطمیون درآمده اند. " ره" : بسیج لشگر مخلص خداست.

مجاهدان افغانستانی از تیپ ابوذر در دفاع مقدس تا لشکر فاطمیون در مقابل تکفیری ها در میدان جهاد حاضر بودند. به گزارش روابط عمومی پیام نور استان لرستان : محمد رضا جعفری ضمن یادو خاطره ی بسیج اظهار داشت : هفته بسیج ، یادآور پایمردی و بصیرت عاشورایی ان نام آوری است که امّت ، کبیر (ره)، آنها را « لشگر مخلص خدا » نامید و بر دستان این « پیشگامان رهایی » بوسه زد . س رست پیام نور استان لرستان در ادامه افزود : چه افتخاری برای بسیج و ان از این کلام نوران. یک منبع آگاه در لشکر فاطمیون از دستگیری و به اسارت گرفتن 4 فرمانده میدانی توسط رزمندگان لشکر فاطمیون خبر داد. اسفند ماه سال 1362 ، وقتی که «حاج همت» بر ایوان عرش نشست ، همه متفق بودند که ی جز «حاج عباس» نمی تواند فرمانده لشکر شود و شاگرد کاشانی «حاج احمد متوسلیان» سکان دار لشکر پایتخت گردید. دیدگاه های انتشار یافته منحرف و حر…. محبوب کشورمان حاج آقا خاطره است درباره بسیج…. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار خانواده، بستگان و دوستان مرحوم آیت الله نصیری، از علمای استان سمنان، با یادآوری خاطراتی از ایشان در سال های قبل و بعد از پیروزی انقلاب، گفت:مرحوم آیت الله نصیری نمونه کم نظیری از علمای عارف و روشنفکر تاریخ انقلاب بود که خلوص، یکرنگی و صداقت ایشان باعث افزایش اعتبار ت بین مردم شد.

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش ایشان در استان سمنان، گفت: از خطه سمنان که مردمی نجیب، مؤمن و قانع و شخصیت های بزرگواری چون آیت الله نصیری دارد، انتظار می رود که همچنان، انسان های شایسته ای را به تاریخ ایران معرفی نماید.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش بعدی سخنان خویش با یادآوری هفته بسیج، هوشیاری راحل برای تأسیس بسیج در اوایل انقلاب و قبل از آغاز جنگ را تحسین کرد و گفت: بسیج لشکر مخلص خدا بود که در دفاع مقدس با فداکاری ها و جانثاری هایش، صداقت را در فرهنگ ایرانیان نهادینه کرد.

ایشان با گرامیداشت یاد و خاطره ی ، گفت: مردان بی ادعایی که از میدان جنگ و بربال فرشتگان به بزم انبیا و اولیا رفتند و حق این خیل عظیم انسان های ایثارگر این است که همیشه در خدمت به انقلاب و جامعه شهیدپرور ایران ی باشند و جریان های کشور باید توجه داشته باشند که هزینه اعتبار چنین انسان های که سرمایه ملی هستند، در خدمت اه ب ، گناهی غیر قابل عفو است.

در آغاز این دیدار آقای محمدرضا نصیری و حجت ال حاج مرتضی مداح، پسر ارشد و خواهرزاده آیت الله نصیری، با تشکر از پیام تسلی بخش آیت الله هاشمی رفسنجانی، از سجایای اخلاقی، دینی ایشان و پایبندی شان به انقلاب ی و علاقه و ارادت به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتند. منبع:سایت هاشمی رفسنجانی

سالگرد تشکیل بسیج مستضعفان، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است. خاطره جوانمردان پاکدامن و غیوری که شیران روز و زاهدان شب بودند و صحنه نبرد با زر و زور را با عرصه جهاد با نفس اماره به هم آمیختند و جبهه جنگ را محراب عبادت ساختند. جوانانی که از لذات و هوسهای جوانی برای خدا گذشتند و پیرانی که محنت میدان جنگ را بر راحت پیرانه سر ترجیح دادند و مردانی که محبت زن و فرزند و یار و دیار را در قربانگاه عشق الهی فدا د؛ خاطره انسانهای بزرگ و کم ادعایی که کمر به دفاع از ارزشهای الهی بستند و از هیبت دروغین قدرتهایی که برای حفظ فرهنگ و ارزشهای جاهلی غرب به مصاف ارزشهای الهی آمده بودند، نهراسیدند.
گرامیداشت هفته بسیج 2/9/68 هفته ی بسیج بر دلاورمردان که مظهر عشق و وفا و سمبل شهادت و شهامت و راست قامتان همیشگی تاریخ میهن ی هستند مبارک باد هفته ی بزرگداشت بسیج را گرامی می داریم بسیج لشکر مخلص خداست - هفته ی بسیج بر ان خجسته باد هر به حیات قرآنی زنده شود هرگز نمی میرد . اگر انسان خالص باشد خدا او را بیمه می کند . خداوند متعال آدمهای مخلص را دم بزنگاه حفظ می کند . قرآن می فرماید : کذلک لنصرف عنه السوء و ال اء . از یوسف مخلص علیه السلام خطر را دفع کردیم ، چون انه من عبادنا المخلصین . اگر عمل انسان خالص نباشد قبول نمی شود حتی حضرت ابراهیم علیه السلام بعد از ساختن کع. آیا ما دانید کیست؟هر ابتدا باید فرهنگ داشته باشد.فرهنگ فرهنگ معنویت است،فرهنگ شجاعت است،فرهنگ غیرت است،فرهنگ استقلال و است ،فرهنگ اسیر خواست های حقیر نشدن است،خواستهای زندگی برای همه مهم است،اما آنچه مهمتراست آرمان هاست،ارزش هاست،هدف است،آنها را باید مقدم داشت. ایمان به خدا دارد.در مقابل او خاضع و خاشع است .کارها را برای رضای خدا انجام می دهد و رفتارهایش رنگ خ دارد.ایمان به خدا مهمترین ویژگی است و اگر این ویژگی نباشد ایثار و از خودگذشتگی او مفهومی ندارد.1_8909221246_l600.jpg
بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آ ین امضاء نموده اند. تقوی الهی دارد یعنی خویشتن داری او از انجام گناه و مبادرت به انجام واجبات است. ایثار و از خودگذشتگی دارد،برآورده ساختن نیازهای جامعه و سایر افراد را برخواست خود ترجیح میدهد.او شجاعت و دلاوری دارد،حضور همه جانبه اش در صحنه های دشوار و سخت مبارزه با دشمنان و قرارگرفتن در برابر تهدیدهای همه جانبه آنان ویژگی بارز یک است. سازمان بسیج تحت امر فرماندهی کل قوا و ولی فقیه است.و نیز خود را تابع محض ولی فقیه میداند و حرکت خود را در عرصه های اجتماعی، ،فرهنگی،نظامی بر محوریت رهنمودهای صبر و بردباری ،ساده زیستی،تواضع،شهادت طلبی،دشمن ستیزی،خوش اخلاقی،برخورداری از دانش و تخصص پویایی و نوآوری،غیرت دینی از دیگر ویژگیهای است.و خلاصه اینکه: بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آ ین امضاء نموده اند. ازمقداد سوأل شد:
هنگام حمله به خانه ی فاطمه(س)چه میکردے؟
گفت:مأمور بودم سکوت کنم
اما دست به قبضه وچشم درچشم علی(ع)منتظراشاره بودم
یعنے
اطاعت ☘☘☘

بـــــــسیج :

بسیجے اصلاً احتیاجے به محافظه کارے ندارد ،
و به دنبال از دست دادن چیزے نیست ،
یک کارت عضویـت در بسیج دارد ،
که آن سند شــــــــــهادتش است .

" رهبــ. بسمه تعالی باز ی دراز ۱۴۰۴/جانشین فرماندهی ناحیه س ل ذهاب به مناسبت هفته بسیج از نقش خطیر این جمعیت میلیونی دردوران هشت سال نبرد حق علیه باطل یادکردوگفت:با اینکه عراقیها از حمایت ۳۲ کشور برخورداربودند ، در دوران دفاع مقدس ، ان جان برکف درجبهه های حق علیه باطل حضوریافتند و تمام معادلات دشمن رابهم ریختند لذا هفته بسیج ، هفته ای است ک. ویژگی های یاوران و ان راستین عشق به خدا، عشق به همه زیبایی ها و همه ارزش های اعتقادی، اخلاقی و عملی، و نیز دشمنی با همه زشتیها و ضد ارزش هاست. دوستی با خدا، دوستی با همه دوستان خداوند متعال و دشمنی با همه دشمنان اوست. بسیج لشکر مخلص خداست. ادامه مطلب رزمندگان لشکر فاطمیون در بیانیه ای به پایان رسیدن عُمر را به ایران و سرلشکر قاسم سلیمانی تبریک گفتند. هفته بسیج، به روز شمار تقویم به پایان آمد، اما این خود آغازی باید باشد بر زندگی درست مثل نوروز، که پایانش، آغاز نو زندگی مردم است، نه فقط جامه نو می کنند، که به «جان نو» هم روزهای بعد را برگزار می کنند. این هم درسی است برای ما، تا پس از هفته بسیج با خلق و خوی روزها را مهربان تر از همیشه، کاراتر از همیشه و ایثارگرتر از همیشه، به عرصه ای. حمله روز به مقر لشکر ۲۰۹ شاهین پر تلفات ترین و بی سابقه ترین حمله ای بود که افغانستان طی چند سال اخیر به خود دیده است . ۱۳۰ کشته و بیش از ۱۵۰ زخمی آنهم از نیروهای نظامی امنیتی آمار نگران کننده ای میباشد.

از این رو دفاع، رئیس ستاد مشترک و فرمانده لشکر 209 شاهین استعفا نامه خودشان را به رئیس جمهور تقدیم د که توسط رئیس جمهور پذیرفته شد. مدیر کل امور بین الملل وزارت کار با بیان اینکه لشکر بیکاران در سال ۲۰۱۷ از مرز ۲۰۰ میلیون نفر گذشت گفت: ۱۶۸ میلیون کودک گرفتار در دام باندهای مافیای کار کودک هستند. کفر بکر و عمر به خاطر تمرد از لشکر اسامةاز ادله خدشه ناپذیر در کفر بکر و عمر، تمرّد آن دو از لشکر اسامه است. بدین تقریر که :اولاً: آن دو به امر صلی الله علیه وآله وسلّم، مأمور بودند تا با لشکری به فرماندهی اسامه از مدینه خارج شوند.ثانیاً: این دو و بسیاری از صحابه ـ از جمله غالب عشره مبشره اینها نظیر: سعد بن وقاص، ابو عبیده، عبدالرحمن بن. شخصیت جاذب شهید حسین ازی هر تازه واردی را در لشکر حسین (ع) ماندگار می کرد؛ آنقدر دوست داشتنی بود که هر فرمانی می داد همه ها با جان و دل اجرا می د. 10 تروریست ی و لشکر طیبه در ولایت «ننگرهار» افغانستان در عملیات هایی جداگانه به هلاکت رسیدند. نبرد بزرگ «قادسیه» که به فتح ایران انجامید، در سال ۱۴ هجری رخ داد. در این نبرد، لشکر ساسانی اگرچه چند برابر لشکر اعراب بود، اما به دلیل همراهی نان ایران با اعراب، ش ت خورد. یاعلی باز از خدا دستی به همراه بسیج جاودان کن در جهان این جلوه و جاه بسیج یا علی خون حسینت کی رود از یادها گو ببیند زینب این غوغای خون خواه بسیج از نصر من الله داد فرمان جهاد تا رسد فتح قریب از نصرت الله بسیج با شعار یا محمد شیعه و سنی یکیست نیست جز قرآن و حق ذکری در افواه بسیجسر به درگاه خدا می ساید این جهد و جهاد شهریارا تا بسایی سر به. شبهه وه ت : همه میدانند که انسان تشنه، نمیتواند جنگ کند در حالیکه آن 72 نفر، نصف روز با نابرابر بخوبی جنگیدند در حالیکه لشکر مقابل یک لشکر بزرگ و تقریبا 60 برابر لشکر حسین بودند! باز جنگ بسرعت تمام نشد پس تشنه نبودند! شبهه وه ت : حالا بیایید و فرضا داستان شیعه را باور کنیم که لشکر سعد بعد از شهید حسین جسد ایشان را زیر سم اسبان د و خیمه ها . تسنیم نوشت: شب گذشته و در خلال دیدارهای نوروزی ی جمعی از خانواده های ی لشکر فاطمیون با ایشان دیدار و گفت وگو د. : بسیج است، اما سیاست زده نیست، کار نیست، جناحی نیست؛ بسیج مجاهد است، اما بی انضباط نیست، افراطی نیست؛ بسیج عمیقاً متدین و متعبد است، اما متحجر نیست، افی نیست؛ بسیج بابصیرت است، اما ازخودراضی نیست؛ بسیج اهل جذب است - گفته ایم جذب حداکثری - اما اهل تسامح در اصول نیست؛ بسیج غیور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسیج طرفدار علم است، اما علم زده نیست؛ بسیج متخلق به اخلاق ی است، اما ریاکار نیست؛ بسیج در کار آباد دنیاست، اما خود اهل دنیا نیست. این شد یک فرهنگ.۱۳۹۰/۰۹/۰۶ معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه گفت: اگر عربستان در ادعاهای خود جدی است باید به لشکر کشی خود در بحرین پایان دهد و به مردم این کشور اجازه انتخاب دهد. نه کنون ،ربط به آن زلف چلیپا دارم
من به این سلسله عمری است که سودا
دارم
مهر بیرون نرود ظلمت کین از دل خصم
ورنه چون صبح در این فن،یدبیضا دارم

دشمنی ها همه از دوستی آید به ظهور
من که یک دوست ندارم ز که پروادارم

چه جفاها که ندیده ست دل از روزن خشم
شکوه ها از نظر هرزه تماشا دارم

در ره عشق تو ،با کم زتهی دستی نیست
زآنکه صد عقد گهر زآبله بر پا دارم

من که از دوستی بی دان باکم نیست
چه غم از دشمنی مردم دانا دارم

"مخلص "از یمن جنون فارغم از فکر لباس
سنگ طفلان،به دل جامه ی خارا دارم
مخلص نراقی

عضو هیئت رئیسه پنجمین دوره شورای ی شهر تهران گفت: خانه تاریخی حسام لشکر با قدمتی بیش از 100 سال در زمره آثار ملی به ثبت رسیده است و هم اکنون وضعیت نگران کننده ای دارد. او یکی از شجاع ترین و در عین حال با اخلاص ترین فرماندهان لشکر در طول هشت سال دفاع مقدس است؛ فرمانده لشکر ۱۴ حسین (ع) که همیشه مانند یک بود و در میان یارانش گم می شد. خانه تاریخی ناصر لشکر با قدمت بیش از 150 سال به عنوان نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان دامغان راه اندازی شد. مراسم بزرگداشت ی م ع حرم لشکر عملیاتی۲۷ محمد رسول الله(ص) برگزار می شود. نخستین یادواره ی م ع حرم لشکر فاطمیون فارس در شیراز برگزار شد. همایش یادواره ی لشکر ششم ویژه پاسداران؛ آیت الله علم الهدی: اگر ی خدا را فراموش کند، خدا هم یاد خودش را از ذهن او پاک می کند در دوران دفاع مقدس این لشکر بیشترین عملیات های نامنظم برون مرزی و پارتیزانی مانند عملیات کرکوک را به عهده داشت و علاوه بر عملیات های نامنظم در عملیات های منظم آفندی و پ ندی هم نقش موثر و موفقی در دوران دفاع مقدس از جمله در عملیات مرصاد داشت. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از تعیین تکلیف و تصویب اراضی پادگان لشکر ۶۴ ارومیه خبر داد. به گزارش «شیعه نیوز»، سید مراد علی شاه سر ای سند در کنفرانس خبری مشترک با پلیس از دستگیری اعضای مهم لشکر جهنگوی که در حمله به مجالس عزای شیعیان دست داشتند خبر داد.

شاه گفت: سازمان مبارزه با تروریسم موفق شد با حمله به یک آپارتمان در منطقه لیاقت آباد شهر کراچی «اسحاق» معروف به بوبی و «عاصم» معروف به کیپری از ان لشکر جهنگوی را دستگیر کند.

وی افزود: تروریست ها عضو گروه نعیم بخاری از شاخه های لشکر جهنگوی هستند که در آپارتمانی نزدیک مسجد نایاب مخفی شده بودند.

به گزارش دیلی ا پرس، مقدار زیادی مواد منفجره، انواع سلاح، تجهیزات ساخت بمب و نارنجک از تروریست های لشکر جهنگوی کشف شده است.

اسحاق و عاصم در حمله به مجلس عزاداری حسین(علیه السلام) در منطقه «ناظم آباد» شهر کراچی، حمله به حسینیه «در عباس» دست داشته اند.

سر ای سند تأکید کرد: اعضای دستگیر شده لشکر جهنگوی در 23 ژوئن «امجد صابری» قوال و منقبت خوان معروف شیعه را ترور د.

طبق گزارش پلیس بیشتر عملیات های تروریستی در شهر کراچی را اسحاق و عاصم انجام می دادند و لشکر جهنگوی سعی کرد با تعداد کم عملیات های بیشتری انجام دهد تا نیروهای امنیتی را گمراه کند. سینمایی «تنگه ابوغریب» با موضوع ماجرای یک گردان که به تنهایی جلوی یک لشکر زرهی عراقی ایستاد و نیمی از این گردان به علت تشنگی شربت شهادت نوشیدند توسط سازمان هنری اوج ساخته می شود. در پی «حافظ سعید»، گروه جماعت الدعوه و گروه تروریستی لشکر طیبه از سوی دادگاهی در لاهور، به پا تان هشدار داد.