بصیرت شهید غلامحسن خلج

به نقل از خبرگزاریها در مورد بصیرت شهید غلامحسن خلج : بصیرت،درس مهم عاشورا برای منتظران
از عاشورا تا ظهور laleha-14.mihanblog.com
یکی از درس­های مهم عاشورا که ویژگی یاران حضرت حسین علیه السلام و یاران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است و بایستی سرلوحه منتظران قرار گیرد، بصیرت است. بصیرت یکی از خصلت­های ستودنی حضرت عباس علیه السلام است که در زیارت ایشان و در وصفی که حضرت سجاد علیه السلام از ایشان دارد، به آن تأکید شده است؛ «کان عمنا نافذ البصیره؛ عموی ما ، اهل بصیرت بود». بصیرت به معنای ورود دقیق و آگاهانه است. بصیرت جلوه­هایی دارد که به برخی از آنها اشارتی می­شود. بسم ا... الرحمن الرحیم الذین اذا أصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون حاجیه خانم فاطمه خویینی، والده ی مکرمه ی سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی درگذشت و روح ملکوتی او به سوی فرزند خلفش پرکشید.بی شک رشادت و مجاهدت شهید والامقام بابایی، نشأت گرفته از دامان مطهر این بانوی با اخلاق و تربیت صحیح ی ایشان بوده است. با کمال تأسف و تأثر. اکبر نادعلیزاده(مشهدی قربان)-عباسعلی نادعلیزاده(رمضان)- مسعود نادعلیزاده( )-عین اله محمدی(نورا...) ******************* غ-صدقی:سلام باتشکر ع های جالبی بود که تابحال ندیده بودم این ع ها مربوط میشه به زمانیکه گردان فتح دامغان از عملیات خیبر در جزار مجنون برگشته بودیم و بسیاری از همرزمان و همدهی ها در عملیات مجروح شده بودند( برادران عزیز عباس نادعلیزاده ، حسن طیبی ، اصغر صداقتی ، رحمت صدقی ، محمد طیبی ، و..... مجروح شدند) و شهید سرافراز محمد علی صداقتی به درجه رفیع شهادت نائل شدند و سه روز قبل از عید سال 63 در بک تشیع شدند که جایشان در این ع خالی است. انزمان شایع شدیدی در بک مبنی بر شهادت و مفقودالاثر شدن رزمندگان اعزامی از ده شده بود که اهالی ده ان ایام را بیاد دارند این عزیزان صبح اول عید 63 به بک رسیدند . یاد شهیدان را گرامی میداریم .
محل ع پادگان لشگر علی پن ابطالب معروف به پادگان انرژی اتمی میباشد مجید علی محمدی (استا حسن)غلامحسن صدقی(علی اکبر) علی عموئی(غلامعلی)-علی محمد عموئی(اله قلی)-اکبر نادعلیزاده(قربان) علیرضا هاتفی(علی اصغر)-ابراهیم نادعلیزاده(حسن)-محمدهاتفی (یداله)-ابوالفضل صدقی(عباسعلی)- حمید صدقی(علی اکبر) -------------------------------------- اکبر نادعلیزاده(قربان)-محمدهاتفی(یداله)-غلامحسن صدقی(علی اکبر)-علی عموئی(غلامعلی) محمدسلطانی(اکبرق ) ابراهیم نادعلیزاده(حسن)-علیرضا هاتفی(علی اصغر)- حمید صدقی(علی اکبر)-ابوالفضل صدقی(عباسعلی) --------------------- حمید صدقی سیدعلی طیبی(سیدهادی) غلامحسن صدقی- حمید صدقی- یحیی محمدی- علیرضا هاتفی غلامحسن تقی نتاج، مدیرعامل بانک مهر اقتصاد یکی از گزینه های ماهنامه بازار و سرمایه برای این گفت و گو بود؛ اما همه گفت و گوی ما با وی به این موضوع ختم نشد. تعداد زیاد بانک ها، مدیریت بانک مرکزی در تعیین سود، استقلال بانک مرکزی، موضوع وم رعایت سقف 10 درصدی سهام و ... البته بحث عرضه سهام بانک مهر اقتصاد در بورس موضوعات پر رنگ دیگری در این . همزمان با سالروز ولادت سمبل ایثار،مقاومت و بصیرت خطه مبارک فریدونکنار، رشید شهید حاج حسین بصیر، طی مراسمی با حضور مسئولین شهری فرماندار و رئیس بنیاد شهید شهرستان در حرکتی نمادین این روز به نام روز گرامیداشت شهرستان فریدونکنارنامگذاری گردید.
شهید حاج حسین بصیر از ان ملی فریدونکنار است که در شام غریبان سال ۱۳۳۲و در ۲۴دی ماه دیده به جهان گشود. این ملی از افتخارات ۸سال دفاع مقدس این شهرستان است که در این حرکت نمادین روز گرامیداشت شهرستان به نام وی مزین شد. وبلاگ آستان عاشقان نوشت: یکی از درس­های مهم عاشورا که ویژگی یاران حضرت حسین علیه السلام و یاران حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف است و بایستی سرلوحه منتظران قرار گیرد، بصیرت است. ب صیرت یکی از خصلت­های ستودنی حضرت عباس علیه السلام است که در زیارت ایشان و در وصفی که حضرت سجاد علیه السلام از ایشان دارد، به آن تأکید شده است؛ «کان . خانواده شهید م ع حرم با اشاره به اینکه در سالگرد شهید م ع حرم قرار داریم گفت: مهم ترین دغدغه شهید زال نژاد بصیرت و مسیر خط بود. همایش "روز بصیرت" امروز در دانشکده پرستاری شهید بهشتی رشت برگزار شد. دعا کنید پدرم شهید بشه .../ ثامن تم شنیدم دختر خانمی میگفت:
فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!
خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟
گفت:آخه بابام موجیه!
گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟
گفت: آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو مادر و برادرمو کتک میزنه! ، شکل ما این نیست!
گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟
گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ و معذرت خواهی میکنه.
ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.
دعاکنید پدرم شهید بشه..... منبع: ثامن تم طبرانی از ابوهریره روایت کرده که عشا را با رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم می خو م و چون به سجده می رفت ، حسن و حسین بر پشت حضرت می پ د و هنگامی که سر از سجده بر می داشت ، آنها را با ملایمت می گرفت و به زمین می نهاد. بار دیگر که سر به سجده می گذاشت ، همین عمل از آنها سر می زد، پس از آن که صلی الله علیه وآله وسلم سلام می دادند، آنها را بر زا. شهید حاج شیر علی سلطانی اشعاری شهیدسلطانی...... ای که سرمستی زصهبای شهید از دل و جان بشو آوای شهید
شمع آسا گرچه ما خود سوختیم عالم حق را ولی افروختیم
گشته از خون ، سرخ گر دامان ما ماند لیکن نام جاویدان ما
ای که می خواهید ف نام ما بشنوید از جان و دل پیغام ما
تا نپیمایید راه اتحاد بر شما راه ظفر مسدود باد
پیروی باید ز آل الله کرد دست هر دژخیم را کوتاه کرد
روی سلطانی به درگاه حسین گر شهادت طالبی راه حسین نمره امتحان پایانترم از 12.25 بوده است و 12 نمره نهایی به این نمرات اختصاص دارد. اشکان بابا خانیان 11.25 ابوذر برزگر 9.25 کمال بهرامی 10.5 علیرضا پذیرش7.75 محمدرضا تابع بردبار 6.25 غلامحسن ت ن 5 محمدرضا تنگستانی 6.75 حمیدجمالیان مجد 9 محمود جوانی 5.5 سید مصطفی حسینی 8.5 جسین علی خلیفه 8 رسول رحمانی 11 محمد رحیمی باباعربی 9 هادی رضا تاش 6.5 علیرضا روئین تن. از ویژگی های نهضت عاشورا بصیرت و آگاهی است که باعث قاطعیت و ی عاشورا در تصمیم گیری ها شده است. حسین با بصیرت کامل نسبت به فرجام قضیه عاشورا و شناخت دقیق و همه جانبه اوضاع و شرایط اجتماعی این نهضت جاویدان را ی می نماید. بصیرت در عاشورا دوجانبه بود، هم ی نهضت از بصیرت لازم برخوردار بود، می دید و می دانست آن چه را دیگران نمی دیدند و هم یاران حسین آگاهی و بصیرتشان نسبت به خود در حد مطلوب بود، به همین دلایل است که وقتی در سخت ترین شرایط نهضت قرار می گیرند نه تنها سست نمی شوند حتی یک نفر هم از همراهان و یاران به دشمن پناهنده نمی شود. در صورتی که تعداد ی از لشکر دشمن به حسین و عاشوراییان می پیوندد.
همشهری آنلاین: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بیانیه ای با گرامیداشت ۳۱ دادماه، سالروز شهادت مصطفی چمران، وی را نماد بصیرت، معنویت و انقل گری م عان انقلاب ی و نیروهای مسلح دانست. بسم رب ال
این طرح از 22 تیر مصادف با میلاد کریم اهل بیت شروع شده و به مدت 40 روز ادامه دارد وبدین صورت میباشد که هر روز کل افراد شرکت کننده در این طرح مناجات حضرت علیه السلام را به نیابت از فرد مربوط به همان روز وشهیدش میخوانند. 22 تیر / الهام جلال خواه:شهید محمدحسن فضائلی و شهید ستارابراهیمی
23 تیر / وجیهه محمدطاهری:شهیدسیدمصطفی
پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir به مناسبت سالروز شهادت حاج حسین ازی لوح «بصیرت ازی» را منتشر می کند. بسم رب ال قبل از توجه به لیست به نکاتی که در مورد گروه اول ذکر شد دقت فرمائید:14 آبان ..................................... ستاره مایل افشار / شهید بابایی15 آبان....................................... زهرا تقی پور / شهید گمنام16 آبان....................................... مریم محمدی / شهید محمد صادق طوبائی17آبان.......................................سپیده اکبری / شهید مصطفی حیدری رامشه18 آبان........................... بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بیانیه ای با گرامیداشت ۳۱ دادماه، سالروز شهادت مصطفی چمران، وی را نماد بصیرت، معنویت و انقل گری م عان انقلاب و نیروهای مسلح دانست. رئیس عقیدتی لشکر ۳۰ و تیپ ۲۳۰ شهید متاجی گرگان از حماسه ۹ دی ۱۳۸۸ به عنوان نماد بصیرت و ولایتمداری مردم ایران نام برد. بیانات معظم انقلاب ى در مراسم تشییع پیکرهاى فرماندهان و روایتی از آ ین ملاقاتشان با شهید کاظمی: دو هفته پیش شهید کاظمى پیش من آمد و گفت از شما دو درخواست دارم: یکى این که دعا کنید من روسفید بشوم، دوم این که دعا کنید من شهید بشوم. گفتم شماها واقعاً حیف است بمیرید؛ شماها که این روزگارهاى مهم را گذر د، نباید بمیرید؛ شماها همه تان باید شهید شوید؛ ولیکن حالا زود است و هنوز کشور و نظام به شما احتیاج دارد.

خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علی محمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟
حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس آن نیستند.
شنیده ام بعضی از آقایان دلواپس معتقدند که تمردان، ی نظام را تحت فشار قرار داده اند و برای همین هم ی هیچ صحبتی نمی کنند! ترمذی در صحیحش از یعلی بن مُرّه نقل کرده که رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمودند: حسین از من است و من از حسینم ، خدای دوست بدارد ی که حسین را دوست داشته باشد. بخاری در الادب المفرد به اسناد خود از یعلی بن مره روایت کرده : در یکی از روزها اکرم صلی الله علیه وآله وسلم همراه اصحابش به منزلی دعوت بودند، در مسیر ایشان حسین بازی می کرد؛ ج. با توجه به راه اندازی حوزه بسج شهید اهنی در د ان پایگاه شهید یوسفی سیدال اگر در سطح حوزه کار داشته باشند به حوزه بسیج شهید اهنی د مراجعه نمایند . ضمنا پایگاه شهید یوسفی سیدال قبلا تحت پوشش حوزه حضرت رسول(ص) شوسف بوده است.
انا لله و انا الیه راجعون رسول خدا (ص): من جانشین شهید در خانواده وی هستم. هر ی رضایت خانواده شهید را جلب کند، رضایت مرا جلب کرده است و هر ی آنها را به خشم آورد، مرا به خشم آورده است. (وسائل الشیعه، باب 25، حدیث 3) بدینوسیله با کمال تاسف و تاثر، درگذشت آقای مشهدی علی علیمحمدی گیلاکجانی(میرزا علی) پدر بزرگوار شهید والامقام جعفر علیمحمدی را به بازماندگان آن عزیز از دست رفته و اهالی محترم گیلاکجان تسلیت عرض می نماییم. مراسم سومین روز درگذشت این پدر شهید، روز دوشنبه 93/11/27 از ساعت 14 الی 16 عصر در مسجد جامع گیلاکجان برقرار و منعقد می باشد. لذا از امت شهید پرور جهت شرکت شرکت در این مراسم و تسلی خاطر بازماندگان دعوت به عمل می آید. لینک تصاویر دیدار ان گیلاکجان با خانواده شهید جعفر علیمحمدی بصیرت یکی از مراتب یقین است و یقین یکی از مراتب عمل است. علی (ع) می فرمایند: بصیر ی است که هم تیز بین باشد و هم درست بین. به عنوان ی که هم و هم بعد از انقلاب در راه مبارزه حضور داشته و شخصیت های زیادی از مبارزین را می شناسد، اعتقاد دارد بدون هیچ مبالغه ای مصداق بارز این فرمایش علی(ع) شهید منتظر قائم است. مهمترین شاخصه او بصیرت، تیز بینی و . شهید احمد کاظمی از شهید مهدی باکری می گوید شهید کریم طریقت تازه ازدواج کرده بود و خدا یک بچه بهش داده بود، دو، سه روز مانده به شهادتش در عملیات والفجر 8 آمد پیش من گفت که من دیگر نمی توانم دوری آقا مهدی را تحمل م. و از تو که دوست آقا مهدی هستی می خواهم که دعا ی و از آقا مهدی بخواهی که مرا ببرد خانم منصوره کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید، علیمحمدی در رو مه اعتماد نوشت:
چند روز پیش یکی از دوستان با من تماس گرفت و گفت فلانی شنیدی که در همایش دلواپسان ع شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد را حذف کرده اند؟

حقیقتش این است که چند روزی است که به فکر فرورفته ام که آنها دلواپس چه هستند که شهید علی محمدی و شهید رضایی نژاد دلواپس . شهید، زیباترین زخم بر پیکر هستی و «شهادت» زیباترین غزلی است که از لبهای سرخ حقیقت می تراود. شهادت بیداری را معنا می کند و بینایی را شفاف می سازد.
شهادت مشعلی است که خداوند در جان برگزیدگانش برمی افروزد، تا تاریکی از شانه های زندگی بگریزد.
شهید چشمه آتشی است که من ظلم را می سوزاند و آب روانی است که بر کویر تشنه عد جاری می شود. هر شهید سپیده ای است که در افق آسمان ها طلوع می کند و پیام آور صبح می شود. شهادت شهید به طور یقین بسیار پرارزش تر و مؤثرتر از حیات اوست. «شاهد» از اوصاف خداوند است و زمانی که ی به آن درجه از خلوص برسد که به مقام شهادت نایل آید او مخلوقی است ملحق شده به خالق و عادی است و از «ونفخت فیه من روحی». تکریم و تعظیم شهیدان، تلاشی مقدس است در برافراشتن پرچم های سرخ استقلال و بشریت، از یوغ ذلت و اسارت و گام بلندی است در راستای احیای ارزش های مکتب توحید و عد ؛ زیرا که، «شهادت، مرگ در راه ارزش هاست» و هر شهید، مشعلی است که در بلندای عزت و سرافرازی یک ملت، جاودانه می درخشد. به گزارش روابط عمومی بسیج فرهنگیان نی ریز ، به مناسبت هفته بسیج فرهنگیان جمعی از مسئولین و آموزش و پرورش شهرستان نی ریز با حضور در منزل شهید والامقام ، معلم شهید حسین عیدی (شهید شاخص بسیج فرهنگیان در سال 94) با خانواده بزرگوار آن شهید دیدار و با آرمان های تجدید پیمان نمودند . سربازانی از جنس بهشت, ایثارگران ودلاوران عرصه پیکار که از جذ تهای دنیوی وجان شیرین خویش گذشتند و بعنوان نیروی داوطلب ، نیروی بی نظیری با احساس مسئولیت با بصیرت و بینش عمیق و استوار خود، برای دفاع از هویت وفرهنگ با سرمایه ایمان, دفاع ومقاومت را با هر سن وسال به دنیا یاد دادند درس وغیرت وایثار را که از عاشورا آموخته بودند و حسین گونه وقاسم وار عاشقانه پا به میدان گذاشتند وحماسه های جاویدی آف د که در تاریخ جنگهای جهان بی نظیر است. در میان 115 شهید شهرستان دیّر ،سه شهید گرانقدر در سن 15 سالگی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافته اند ،یاد آننها را گرامی میداریم .این سه شهید عبارتند از : شهید محمد اندرخور،شهید محمد فولادی نیا ،شهید احمد ظلی نیا *شهید محمد اندرخور: فرزند حسین – متولد 1346 بردستان – تاریخ شهادت 1361/2/24 محل شهادت :شلمچه عملیات : بیت المقدس یگان اعزام کننده :بسیج از وصیت نامه شهید : وحدت خود را حفظ کنید و پیرو باشید. *شهید محمد فولادی نیا : فرزند حیدر – متولد 1347 بندر دیر تاریخ شهادت 1362/1/12محل شهادت: قصر شیرین یگان اعزام کننده : بسیج از وصیت نامه شهید : مسجد سنگر است ،سنگرها را حفظ کنید *شهید احمد طلی نیا :فرزند عبدالرضا – متولد 1346 گونه تاریخ شهادت 1361/8/20 محل شهادت : عین خوش عملیات : محرم از وصیت نامه شهید :دلم می خواهد در تشیع جنازه ی برایم گریه نکند و با شهید شدن نوجوان 15 ساله ،منافقین به خود بیایند و به راه برگردند. موضوع: قرآن، مایه بصیرت در زندگی تاریخ پخش: 12/04/93 بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین، اللهم صل علی محمد و آل محمد. «الهی انطقنی بالهدی و الهمنی قوی» درباره ی اهمیت ماه رمضان بحث بود که «شَهْرُ رَ مَضَانَ الَّذِی أُنزِلَ فِیهِ الْقُرْ آنُ» (بقره/185) عظمت ماه رمضان به قرآن است. داشتیم راجع به قرآن شناسی جملاتی را می گفتیم. سی دلیل من اینجا نوشته ام، چند موردش را در جلسات قبل گفتیم. که قرآن نور ما است. شفای ما است. اختلافاتمان را حل می کند. شفیع ما است. عزت ما است. مایه ی وحدت ما است. اینها را گفتیم. حالا امشب چه می خواهم بگویم؟ قرآن وسیله ی بصیرت ما است. ی اگر قرآنی باشد، گول نمی خورد. در آیاتی داریم، قرآن می فرماید که من وسیله ی بصیرت شما هستم. بشنوید. 1- شناخت دام های دشمنان اعوذ بالله من ال الرجیم. «قَدْ جَاءَکُم بَصَائِرُ مِن رَّ بِّکُمْ» (انعام/104)...... شهید عبدالرسول آب بر خواهرم از تو می خواهم که در همه حال و همیشه حجاب خود را حفظ کنی و با امر به معروف و نهی از منکر تمام خواهران را به این کار تشویق کنی و با این عمل خویش ادامه دهندهراه باشی. شهید سیف الله آب خضر خواهران عزیز ، امیدوارم که حجابتان را حفظ کنید. اگر خدای ناکرده حفظ نکنید تمام انی که با ما ضدیت دارند، منتظر همین کارها هستند، سنگر شما حجاب شماست. شهید سعید ی یزدی خواهر عزیزم، تو را به حجاب کامل ی توصیه می کنم . شهید عباس آرموییان از خواهرها می خواهم با حفظ حجاب خود که از شمشیر برای دشمن برنده تر است از خون پاسداری کنند. شهید عبدالرسول آزمند از خواهران هم می خواهم که حجابتان را حفظ کنید چون که خون را حفظ می کنید و بدانید که حفظ حجاب شما خواهران پیام هر شهید به خون ه است. شهید غلامرضا عسگرى «مادرم... من با حجاب و عزت نفس و فداکارى شما رشد پیدا شهید عبدالله محمودى و تو اى خواهر دینى ‏ام: چادر سیاهى که تو را احاطه کرده است ازخون سرخ من کوبنده تر است. وقتی شهید بابائی فرمانده پایگاه شد، جسارت و اعتماد به نفسی به بچه های فنی داد. مبنی بر این که ما باید رو پای خودمان باشیم. اینجانب محمدحسین صادق زاده یکی از نزدیکان شهید عباس بابائی بوده ام. زمانی که در پایگاه هشتم شکاری اصفهان بودم، ازابتدا طی همکاری که درجهاد سازندگی پایگاه داشتیم رفته رفته با شهید بابائی انس و الفت گرفتم تا این که معتمد ایشان در پایگاه شدم. شنیدم دختر خانمی میگفت:
فقط دعا کنید پدرم شهید بشه!
خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟
گفت:آخه بابام موجیه!
گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟
گفت: آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو مادر و برادرمو کتک میزنه! ، شکل ما این نیست!
گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟
گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ و معذرت خواهی میکنه.
ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.
دعاکنید پدرم شهید بشه..... بسم الله


گاهی به برخی دوستان می گفتم که به نظر من در مورد معنای بصیرت یک سوء تفاهم رخ داد. حضرت آقا در سال 88 بسیار تأکید د روی مسأله ی بصیرت. و سخنرانی ها و کلیپ ها و... فراوانی رواج گرفت در راستای بصیرت افزایی. مشکل این جا بود که برخی از ما فکر کردیم بصیرت افزایی یعنی لو دادن جلسات پنهان فتنه گران و دوستان شان با فلان جاسوس انگلیس. بسم رب ال ء و الصدیقین هفتیمن روز هفته دفاع مقدس :بصیرت افزایی ، بیداری ی ، دشمن شناسی ، استکبار ستیزیابر قدرت کیست؟
کیست ؟
ابرقدرت فقط خداست .چه خوب حرف ش را با جان و دل ید
نگاهش ، پشت لبش هنوز نام کتاب :
جلوه های بصیرت
بازنویسی : سید محمد رضا رضوی
ناشر : اداره امور ایثارگران جهاد کشاورزی استان همدان جلد اول :
جهادگر شهید علی اصغر کریمی پرویز
جلد دوم :
جهادگر شهید حمید غنی زادیان
جلد سوم :
جهادگر شهید علی مجیدی
جلد چهارم :
جهادگر شهید عزیز احمدی شکوه نام کتاب :
نوجوان پنجاه ساله
زندگینامه و خاطرات شهید حمید هاشمی
پدید آورنده : گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
ناشر: انتشارات شهید ابراهیم هادی
نوبت جاپ: اول - ۱۳۹۵
شمارگان : ۵۰۰۰ نسخه خطیب شهر یاسوج گفت : ن نای ظاهری کور نیست، کور ی است که بصیرت ندارد

شهید مورد علاقه تون کیه؟
با چهره یا اخلاقیات کدوم شهید حال میکنید؟

تا حالا فکر کردی با یه شهید رفیق شی؟؟
از اون رفیق فابریکا؟؟
از اونا که همیشه باهمن؟؟
خیلی حال میده
امتحان کردی؟؟
هرچی ازش بخوای بهت میده!!
آخه خاطرش پیش خدا خیلی عزیزه
براتون مدام دعا میکنه چون فوق العاده رفیق باز بودن و هستن. در راستای طرح پایش سلامت و بالا بردن سطح سلامت ایثارگران روز گذشته پزشک بنیادفریدونکنار در منازل منورچند والدین بزرگوارشهید(مادر دو شهید شیرافکن و حجت اله رضائی ،والدین دو شهید رجب و مصیب رخشانی ،مادر شهید جمشید سلیمانی ،مادر شهید محمد الهی ،والدین دو شهید موسی و تقی نیکبخت ،والدین شهید سید رمضان حسینی.) در روستاهای این شهرستان ( ازباران-بنه کنار -شیرمحله-کوچک بیشه محله -وبزرگ بیشه محله) حضور یافتند و ضمن دیدار با این عزیزان معاینات پزشکی را صورت پذیرفت. نمره امتحان میانترم از 10 بوده است و 8 نمره نهایی به این نمرات اختصاص دارد. اعتراض خود را در قسمت نظرات وارد کنید. رضا شگفت فرد 7.75 علی زارع 6.5 محمد ستاوی 7.75 ابوذر برزگر 8.25 محمود جوانی 5 علیرضا پذیرش 7 محمدحسن علی اکبری 9.75 محمدرضا تابع بردبار 6.75 مجید صالحی 7.25 علیرضا رویین تن 6 علی کرمی7.75 سید مصطفی حسینی 7.75 محمد رحیمی بابا عربی 6 هادی رضا ت. مکتب داران روستای دوزان : مرحوم ملا نصرا... آصفی - مرحوم ملا محمود آصفی - مرحوم میرزا احمد آصفی (دانشمند )- مرحوم ملاکریم نوروزی - مرحوم ا... رحم کاویانی - مرحوم ملا اصغر آصفی - مرحوم ملا تیمور روشنی متولیان زاده غیفر ابن علی : مرحوم نادعلی ملکی - علیرضا ملکی - مرحوم سید ابراهیم هاشمی - مرحوم سید عظیم هاشمی - مرحوم سید عزیز هاشمی متولیان مسج. بیانات ی درباره بصیرت و استقامت گردآوری و تنظیم: مرکز صهبا نشر: موسسه جهادی اگر ی بصیرت نداشته باشد ولو ایمان جوشانی هم داشته باشد، فریب میخورد.، و وقتی فریب خورد، این ایمان در خدمت آن هدف به کار نخواهد افتاد. بصیرت نورافکن است.، بصیرت قبله نما و قطب نماست. توی یک بیابان انسان اگر بدون قطب نما حرکت کند، ممکن است تصادفا به یک جایی هم ب. به همت پایگاه بسیج شهید رجایی حوزه شهید باهنر بسیج کارگری عاشورا: همایش بصیرت یاران با حضور ان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی برگزار شد picture 073 همایش بصیرت یاران با همت پایگاه بسیج شهید رجایی حوزه شهید باهنر بسیج کارگری عاشورا در خصوص روشن گری آسیب های اجتماعی دجال واره با حضور مدیران، کارکنان و کارگران شرکت پخش فرآورده های نفتی و مسئول سازمان بسیج کارگری آذربایجان شرقی در سالن اجتماعات شرکت برگزار گردید. بصیرت چگونه در زندگی رضا(ع) تجلی کرد؟ معرفت؛ یعنی علم با اعتقاد که بصیرت بالاتر از آن و توأم با یقین است از ویژگی ائمه اطهار و اکرم(ص) بصیرت است، چنانکه ایشان فرمودند: «اعتقاد من با بصیرت است». باید توجه داشت، بصیرت معصومان(ع) با غیرمعصوم تفاوت دارد؛ بصیرت ما وجی فعالیت های عقلی و معرفت است، اما معصومان(ع) بینش و بصیرت خاص خود را از جا. فَـــراز قُــلّة نـــــــور است جــــایگاه شهید

بــــه مِهر و ماه دهد جلوه روی ماه شهید

مگو کــــه یــکّه و تنـــها فِتــاده در مَقتل

کــــه هست کـــرّوبیان جملگی شهید

شب است شِمّه ای از جَعـــدِ عَنبـر اَفشانش

« طلوع فجر » بُـــوَد نَــفخة پــــگاه شهید

یقین کــه زهره کُند آب خصم کافر کیش
"در هر نهضت و انقلاب الهی و مردمی ،علمای اولین انی بوده اند که ... تشییع شهیدشهید علی اصغر فریدی برروی دوش مردم ولایتمدار شهرستان پیشوا باشکوه تمام تشییع شد و در قطعه ی صحن مطهر زاده جعفر(ع) به خاک س شد. وی دومین شهید از خانواده معظم فریدی است که در حین خدمت در صنایع دفاعی به شهادت رسیده است ... خاطراتى از زندگى شهید مسلم احمدى پناه به نقل از مادر شهید: پسرم مسلم جوانى قدبلند ورشید بود. موقع همیشه عبایى بلند بر دوشش مى انداخت وآرام و باطمأنینه مى خواند. همیشه سر ، گردنش به سمتى کج بود وبا تواضع بسیار ذکرها را بر زبان مى آورد. به خصوص در سوره حمد، عبارت «و لضالین» را چنان کشیده وطولانى مى گفت که مرا محو خود مى کرد. به سبب تمام . بسمه تعالی
زندگی نامه شهید علیرضا گل : شهید گل در سال 1350 در شهر قدیم لار متولد شد . او از همان کودکی مودب و با همه مهربان بود . ایشان به مراسم های دینی علاقه زیادی داشتند و سعی می د همانند پدر و مادر اعمال دینی را به جا آورد . پنج ساله که شد به کود تان رفته و بعد از آن دوران ابت را در مدرسه شهید خلیل زاده گذراند . دوران راهنمایی در مدرسه شهید فراست بود و آرام و قراری نداشت . حتی روزهای تعطیلی را نیز دست فروشی می کرد تا کمک جی برای پدرش باشد . علیرضا که بزرگتر شد علاقه زیادی به آقای آیت اللهی ، ی شهر پیدا کرد و بعضی روزها برای نگهبانی از خانه ی می رفت . با شروع جنگ شهید گل با چند تن از دوستان خود کمک های مردمی را برای جبهه جمع آوری می کرد . اولین بار برای بازدید از جبهه به همراه بچه های پایگاه عازم منطقه شد و هنگام برگشت دیگر آرام و قراری نداشت و مدرسه هم نمی رفت و در پایگاه و نهادهای دیگر فعالیت می کرد . ایشان زمان شهادت در سنگری مشغول پست دادن بودند که ناگهان تیری به پیشانی او می خورد و به آرزوی دیرینه اش می رسد . روحش شاد و یادش گرامی باد . والسلام پیراهن استقلال در دربی 79 (ع ) بازیکنان تیم استقلال با پیراهن مشکی منقش به ع مرحوم غلامحسین مظلومی، در دربی به میدان می روند. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس‏، طبق هماهنگی های انجام شده بازیکنان تیم استقلال با پیراهن مشکی رنگ منقش به ع مرحوم غلامحسن مظلومی به میدان می روند.

  شهید صیاد الگویی راستین از انقل گری برای جامعه ی است  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیانیه ای با گرامیداشت هجدهمین سالروز شهادت سپهبد «علی صیاد »، آن شهید ارجمند را الگویی راستین از بصیرت و انقل گری برای جامعه ی دانست.  
این بیانیه می افزاید: شهید صیاد الگویی راستین از انقل گری برای جامعه ی بودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، در این بیانیه آمده است: با گذشت 18 سال از شهادت مظلومانه سرافراز سپهبد «علی صیاد » به دست مزدوران استکبار جهانی و منافقین کوردل، جغرافیای ایران ی و جای جای مراکز و یگان های نیروهای مسلح که حضور پربرکت آن عزیز را تجربه کرده اند، خاطرات ماندگار و سازنده وی را یادآور می شود و همرزمان، شاگردان و رهروان آن فرمانده مخلص و شجاع خاطرات او را به عنوان مالک اشتر زمان به نقل می کنند.