بهره برداری بهینه از آبهای ایران

به نقل از خبرگزاریها در مورد بهره برداری بهینه از آبهای ایران : جهاد کشاورزی بر وم حفظ و احیای قنات ها برای بهره برداری بهینه و پایدار از سفره های زیرزمینی تاکید کرد. با حضور معاون نیرو بهره برداری از تصفیه خانه آب محلات و پروژه شهر کابل خودنگهدار بهره برداری شد. ۹۷ پروژه آب و خاک در حوزه کشاورزی و مدیریت مصرف بهینه آب با حضور استاندار آذربایجان غربی به بهره برداری رسید. با استعانت از خداوند متعال ، آموزش خط گرم کل پرسنل بهره برداری امور برق شهرستان های شرکت توزیع استان اصفهان که از پائیز 1391 با تدریس اینجانب آغاز شده بود ، در تاریخ 22/2/93 به پایان رسید. این آموزش ها که برای رؤسای بهره برداری ، ناظرین بهره برداری ، مسئولین ایمنی و رؤسای بخش ها ، بصورت جداگانه و بصورت 30ساعته (2280نفر ساعت) اجرا گردیده بود ، برای 434نفر از کارگران بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان اصفهان طی زمانی حدود ی ال و نیم و در 24 دوره 120ساعته (52080 نفرساعت) انجام شد. همانگونه که همگی مطلع هستیم از ابتدای خلقت بشر علی رغم افزایش مداوم جمعیت، منابع تامین کننده احتیاجات همواره ثابت بوده و در طی سالیان، تنها راه ها و روشهای بهره برداری از این منابع تغییر کرده اند، یعنی در طی سالهای گذشته بشر با استفاده از روشهای نوین علمی اقدام به تجهیز و به تبع آن افزایش میزان بهره برداری از این منابع نموده است، که البته در ای موارد به کارگیری برخی از این روشها به دلیل ناهمگونی با سیستم طبیعی و عدم تحقیقات کافی روی اثرات دراز مدت آنها پیش از استفاده وسیع، منجر به وارد آمدن خسارات غیر قابل جبرانی به ا یستمهای مناطق مورد اجرا گردیده است، که از این میان می توان به تکثیر و پرورش گونه هایی از آبزیان غیربومی در آبهای شمالی ایران بدون توجه به اثراتی که در دراز مدت بر روی گونه های بومی خواهندداشت و یا استفاده از سم د.د.ت و پیامدهای ناشی از آن اشاره کرد.
در حال حاضردر کشور ما سویه های مختلفی را به منظور تولید مایحتاج گوشت سفید و تخم مرغ پرورش میدهد . مطالب پیش رو به عنوان یک راهنما بوده و امید است با به کار گیری کارشناسان مجرب در این زمینه مشکلات موجود را به حداقل رسانده و در جهت پیشرفت روز افزون این صنعت خدمتی کرده باشیم.
بهره برداری از ۱۴ کیلومتر قطعه ۵ محور مشهد - سرخس اسان رضوی - مورخ یکشنبه 1393/04/29 شماره انتشار 18739 ۱۴ کیلومتر از قطعه ۵ محور مشهد - سرخس به بهره برداری رسید. به گزارش اسان معاون شرکت مسکن و عمران قدس رضوی، پیمانکار این پروژه گفت: عملیات احداث این پروژه ۳۵ کیلومتری که حدفاصل شهرستان سرخس تا روستای «گنبدلی» است از سال ۸۹ و با اعتبار اولیه . جهانبخش، گفت: با توجه به مخاطره بودن 92 درصد از ساختمان ها در مرحله بهره برداری، باید برای جلوگیری از بروز حادثه بعد از گرفتن پایان کار، پروانه بهره برداری دریافت کنند. رئیس سازمان جنگل ها بر خلاف اظهارت قبلی خود که اعلام کرده بود در سال 97 با تشخیص ت و مجلس بهره برداری از جنگل ها به طور کامل متوقف می شود گفت: درصددیم تا پایان امسال کل بهره برداری از جنگل ها را در… نیرو گفت: امسال با آبگیری و بهره برداری 15 سد در سطح کشور 2.7 دهم میلیارد مترمکعب آب استحصال شد. نظریه موسوم به تنفس بهره برداری از جنگل های شمال نظریه پخته شده ای نیست و کاملا خام است. آنچه که ازتوقف بهره برداری مد نظر نظریه پردازان است، بهره برداری چوبی از جنگل است و ایده استراحت جنگل را به صورت مطلق بیان می کنند. درحالیکه می توان به بهره برداری از جنگل تنوع بخشید، چرا عبارت را باید مطلق بنویسیم و ترمز بکشیم. بهره برداری از جن. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایران از تلاش برای بهره برداری از فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تاقبل از پایان ت یازدهم خبرداد و گفت: سرنوشت تفکیک تعرفه اینترنت داخلی از بین الملل تا قبل از بهره برداری فازسوم… بر اساس این مصوبه، سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور موظف است اجرای طرحهای جنگلداری در شمال کشور را به نحوی برنامه ریزی و مدیریت کند که چوب حاصل از بهره برداری جنگل، صرفا از درختان آسیب دیده (ش ته، افتاده، ریشه کن، آفت زده) و عملیات پرورشی تامین شود با تصویب ت، در راستای حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع، برنامه بهینه سازی پ. رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: با صرف هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال ۱۷ فقره از انبارهای سرد مکانیزه که بهره وری چندمنظوره دارند در استان به بهره برداری می رسد. شهردار تهران با بیان اینکه مترو ایستگاه شاهد به سمت فرودگاه و شهر پرند آماده بهره برداری است، گفت: آزمایش گرم این خط در دهه سوم اسفند و بهره برداری رسمی آن ۱۵ فروردین ۹۶ انجام می شود. تونل انتقال آب کوهرنگ ۳ که پیش از این بنا بود در سال ۱۳۹۲ تکمیل شود و در سال ۱۳۹۴ به بهره برداری برسد، به دنبال برخی مخالفت ها با مشکلاتی مواجه شد که تاکنون اجرایی شدن آن را به تعویق انداخته است. با این حال در شرایط کنونی گمانه هایی جدی مبنی بر آغاز بهره برداری از این طرح به گوش می رسد. مثل سخنان اخیر نیرو که در همین راستا قابل تفسیر اس. معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی از نصب دو دستگاه الکترو کلریناتور اتوماتیک در شهر های دلیجان و محلات خبر داد . به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی بهمن آنالویی معاون بهره برداری شرکت اظهار داشت: این دستگاه با قابلیت تزریق هوشمند پر کلرین در راستای گندز آب آشامیدنی در ایستگاه های پمپاژ منابع تامین آب شه. اختصاصی از اینو دیدی پاو وینت در مورد اقتصاد نظام های بهره برداری در ایران با و پر سرعت .
 پاو وینت در مورد اقتصاد نظام های بهره برداری در ایران
 پاو وینت در مورد اقتصاد نظام های بهره برداری در ایران پاو وینت در مورد اقتصاد نظام های بهره برداری در ایرانفرمت فایل: پاو وینتتعداد اسلاید: 22
با
پاو وینت در مورد اقتصاد نظام های بهره برداری در ایران
اگر چه بروز خش الی باعث شده است که کشور با مشکلات کمبود آب به صورت جدی تر مواجه شود اما محدودیت های منابع آب از یک سو و برداشت بی رویه از این منابع از سوی دیگر، در حال تضعیف این منبع حیاتی است. ایران به دلیل قرار گرفتن در کمربند خشک و نیمه خشک جهان در زمره کشورهای با محدودیت منابع آب قلمداد می شود و به همین دلیل نیز این ماده حیاتی در ای. همزمان با هفته ت ۵۵ طرح و پروژه عمرانی و تولیدی در این شهرستان برای بهره برداری آماده شده است که در طول هفته به بهره برداری می رسد. مشهد- ایرنا- نیرو گفت: امسال با آبگیری و بهره برداری 15 سد در سطح کشور 2.7 دهم میلیارد مترمکعب آب استحصال شد. همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب دوحلقه چاه آب شرب افتتاح وبه بهره برداری قرارگرفت. معاون اجرایی سد چمشیر گفت: سد چم شیر گچساران با پیشرفت کاری ۷۳ درصد در صورت تامین اعتبار در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد. امروز از 3 فروشگاه شهرما بهره برداری و 2 پل عابر پیاده احداث و مکانیزاسیون شد. مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی گفت: بهره برداری از سالن س وشیده دومیدانی م آباد نیازمند ۷ میلیارد تومان اعتبار است که اگر تأمین اعتبار شود این پروژه هفته ت به بهره برداری می رسد به مناسبت هفته ت، از ۱۴ طرح عمرانی، فرهنگی و تفریحی در شهرستان لار بهره برداری می شود. شهردار: 12.5 میلیارد ریال پروژه شهری خاش در هفته ت بهره برداری می شود محمدامین میربلوچزهی، خاش - ایرنا - شهردار خاش گفت: پروژه های مختلف شهری با اعتباری افزون بر 12میلیارد و 500 میلیون ریال در خاش اجرا شده که همزمان با هفته ت به بهره برداری می رسد. عبدالمجید تمندانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: میدان ولی عصر به مساحت 3500 متر مربع، آسف 50 هزار متر مربع از معابر و 600 متر کانال هدایت آبهای سطحی شاخص ترین پروژه های آماده بهره برداری در هفته ت است.
وی اظهار داشت: پروژه های آسف در بیش از 20 خیابان و کوچه شهر خاش به اتمام رسیده و هم اینک آماده بهره برداری است.
شهردار خاش گفت: خوشبختانه با تلاش و همت خدمتگذاران مردم در مجموعه شورا و شهرداری خاش اقدامات ارزشمندی برای آسف معابر آغاز شده است.
وی گفت: بر حسب توان و بر مبنای اجرای عد در تمام مناطق خاش پروژه های عمرانی شهرداری شروع شده و تمام سعی و کوشش ما بر این است که به نیازهای مهم شهروندان پاسخ داده شود.
خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است. تاریخ برگزاری: 7 و 8 شهریور 1394 محل برگزاری: شهید بهشتی تهران مهلت ارسال مقالات: 15 اردیبهشت 1394 وب سایت: http://conf.birjand.ac.ir/agroecology/default.aspx محورهای همایش:
ارتقای بهره­ وری آب در بخش کشاورزی -کشاورزی بوم شناختی و امنیت غذایی پایدار -جایگاه کشاورزی بوم شناختی در آمایش سرزمین -حفاظت، حاصلخیزی و بهره برداری پایدار از منابع خاک -مدیریت بهینه آب. قائم مقام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از بهره برداری از بزرگ ترین تا تان انگور ایران در 15 اسفندماه سال جاری خبر داد. دهانزاده گفت: نیروگاه خورشیدی شرکت بهره‎برداری نفت و گاز کارون با توان تولید پنج هزار وات انرژی الکتریکی به بهره‎برداری رسید. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: کارخانه "خودروسازی" کرمانشاه برای بهره برداری آمادگی کامل دارد. قانون توزیع عادلانه آب قانون توزیع عادلانه آب
فصل اول - مالکیت عمومی و ملی آب
ماده 1 - بر اساس اصل 45 قانون اساسی ایران، آبهای دریاها و آبهای
جاری در رودها و انهار طبیعی و دره ها و هر مسیر طبیعی دیگر اعم از سطحی و زیر
زمینی و سیلابها و فاضلابها و زه آبها و دریاچه ها و مردابها و برکه های طبیعی و
چشمه سارها و آبهای معدنی و من. مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری زنجان با اشاره به پایش وزارت کشور در مورد طرح های نیمه تمام کشور، گفت: طی سال گذشته، 185 طرح نیمه تمام استان زنجان به بهره برداری رسید. همزمان با هفته ت با حضور فرماندار اردکان، معاون آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی، بخشدار انق فاز اول است ذخیره آب روستای هامانه در بخش انق به بهره برداری رسید. مدیر جهاد کشاورزی تکاب گفت: اولین سیلوی ذخیره سازی گندم با ظرفیت ۳۰ هزار تن در این شهرستان تا پایان شهریور امسال به بهره برداری می رسد. به گزارش خبرگزاری موج، محسن طاهری با بیان این مطلب افزود: این سیلوی گندم با ظرفیت سی هزار تن جهت ذخیره سازی و نگهداری محصول گندم زارعین از پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برخوردار است و امیدواریم تا آغاز فصل ید گندم آماده بهره برداری شود. یک مطالعه ی کارشناسی در بانک جهانی می گوید ایران به لحاظ عدم بهره برداری از استعدادهای انسانی و سرزمینی در رتبه ی اوّل جهان است. پالایشگاه غلات زر که با حضور رئیس جمهور محترم به بهره برداری رسید فصل جدیدی از صادرات غیر نفتی کشور آغاز شد و این در حالی است که کمتر از شش ماه از آغاز بهره برداری سپری شده است محصول این پالایشگاه به 11 کشور دنیا صادر می گردد سیستم مدیریت هوشمند ساختمان bms سیستم مدیریت هوشمند ساختمان با بکارگیری از آ ین تکنولوژی ها در صدد آن است که شرایطی ایده آل ، همراه با مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها پدید آورد. این سیستم ها ضمن کنترل بخشهای مختلف ساختمان و ایجاد شرایط محیطی مناسب با ارائه سرویس های همزمان ، سبب بهینه سازی مصرف انرژی ، سطح کارایی و بهره وری سیستم ها و. معاون بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه استان کردستان گفت: پروژه علوم قرآنی با ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره برداری است. مدیرعامل شرکت ساخت و بهره برداری مترو تهران از بهره برداری کامل خط ۶ مترو تهران تا پایان سال ۹۷ خبرداد. با حضور رئیس سازمان شیلات ایران ، ساخت کارخانه آبزیان و 2 مزرعه پرورش میگو و بهره برداری از 100 خانه کارکنان شیلات در شهرستان بندرعباس آغاز شد. مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی در این شرکت با توان تولید 5 هزار وات انرژی الکتریکی خبر داد. خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: 54 طرح عمرانی و اقتصادی آماده بهره برداری در دهه فرخنده فجر است و با حضور مسئولان استانی بهره برداری می شود. با همکاری بانک های عامل و از محل اعتبارات بازسازی، 680 واحد مس ی،بهسازی شده و به بهره برداری رسید. سه طرح عمرانی شهرداری منطقه ۲ تبریز با هزینه ای افزون بر ۱۹ میلیارد ریال به بهره برداری رسید. همشهری آنلاین: پروژه بهسازی سطح پیرامونی برج ، ظرف روزهای آینده آماده بهره برداری خواهد شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت:مرحله اول نخستین شتابگر ملی در قزوین آماده بهره برداری است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خط 7 مترو طی روزهای آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. ۲۴ اردیبهشت ۵۰ پروژه اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی و عمرانی در منطقه ۲۲ تهران به بهره برداری می رسد. فازهای 17 و 18 میدان گازی پارس جنوبی در عسلویه استان بوشهر با حضور رییس جمهور به بهره برداری رسید. با بهره برداری از این سامانه اتباع 180 کشور می توانند از امکانات آن استفاده کنند.