بهشت و دوزخ خویشی

به نقل از خبرگزاریها در مورد بهشت و دوزخ خویشی : حسین کیانی نویسنده و کارگردان تئاتر می گوید شاید بهتر است بر خطی که احتمال می دهید به دوزخ نمی رود اعتمادی دوباره کنید. به هر حال احتمال به بهشت نرسیدن بهتر از احتمال به دوزخ رسیدن است. اختصاصی از فایل هلپ پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان دوزخ و دوزخیان ) با و پر سرعت .
پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان دوزخ و دوزخیان )
پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان دوزخ و دوزخیان ) این پاو وینت در 15اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان دوزخ و دوزخیان )
اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان و دوزخ و دوزخیان) با و پر سرعت .
پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان و دوزخ و دوزخیان)
پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان و دوزخ و دوزخیان) این پاو وینت در 15 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم . با انتخاب این پاو وینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است.
با
پاو وینت درس 3 پیام های آسمانی هشتم (بهشت و بهشتیان و دوزخ و دوزخیان)
شخصی بود که تمام زندگی اش را با عشق و محبت پشت سر گذاشته بود و وقتی از دنیا رفت همه می گفتند به بهشت رفته است. آدم مهربانی مثل او حتماً به بهشت می رفت. در آن زمان بهشت هنوز به مرحله کیفیت فراگیر نرسیده بود.
استقبال از او باتشریفات مناسب انجام نشد دختری که باید او را راه می داد نگاه سریعی به لیست انداخت و وقتی نام او را نیافت، او را به د. می رسد یک روز فصل بوسه چینی در بهشت
روی تـخـتـی با رقیبـان می نشینی در بهشت تـا خـدا بـهـتـر بسوزانـد مـرا خواهـد گذاشت
یک نمایـشگـر در آتـش ، دوربـیـنـی در بهشت صاحب عشـق زمیـنـی را به دوزخ می بـرنـد
جا نـدارد عشق های این چنـیـنـی در بهشت گـیـرم از روی کـرم گـاهی خـدا دعـوت کـنـد
دوزخی ها را بـرای شب نـشینی در بهشت ...بـ. دوش دیدم وسط کوچه روان پیری مست.. برلبش جام ی وسبویی در دست.. گفتم نکنی شرم از این می خواری؟ گفتا که مگر حکم به جلبم داری!؟ گفتم تو ندانی که خدا مست ملامت کرده؟ در روز جزا وعده به اتش کرده؟ گفتاکه برو بی خبر از دینداری خود را به از باده خوران پنداری؟! من می خورمو هیچ نباشد شرمم زیرا به سخاوت خدا دل گرمم.. من هرچه کنم گنه از این می خواری صد . دوش دیدم وسط کوچه روان پیری مست
برلبش جام ی وسبویی در دست

گفتم نکنی شرم از این می خواری؟
گفتا که مگر حکم به جلبم داری!؟ گفتم تو ندانی که خدا مست ملامت کرده؟
در روز جزا وعده به اتش کرده؟ گفتاکه برو بی خبر از دینداری
خود را به از باده خوران پنداری؟! من می خورمو هیچ نباشد شرمم
زیرا به سخاوت خدا دل گرمم

من هرچه کن.
این چه حرفی است که در عالم بالاست بهشت
هر کجا وقت خوش افتاد همانجاست بهشت
دوزخ از تیرگی بخت درون تو بود
گر درون تیره نباشد همه دنیاست بهشت
این چه جهانیست که نوشیدن می نارواست
این چه بهشتیست درآن خوردن گندم خطاست
آی رفیق این ره انصاف نیست، این جفاست
راست بگو راست بگو راست، فردوس برینت کجاست
راستی آنجا هم هر . در و دیوار بهشت از اعمال ما حاصل میشود و درختانش صدق و اخلاص و تقوی است هر فرزند اعمال خویش است. توانایی دیدن بهشت در ما نیست و گرنه بهشت و دوزخ هم اکنون حاضرند و زمین و آسمان پر از فرشتگان است. اما چشم ما که ترکیب مادی دارد از رویت آنها محروم است آنگاه که از این جهان ترکیب و سرشتگی به در آییم هر دو عالم را می بینیم اگر ما از حجاب صورتها . در دعای روز بیستم ماه رمضان می خوانیم: خدایا در این روز برای من درهای بهشت را بگشای و درهای آتش دوزخ را ببند و مرا توفیق تلاوت قرآن عطا فرما ای فرود آورنده وقار و سکینه بر دل های اهل ایمان! رضا اصغری از چهاردهم آبان ماه در پردیس تئاتر شهرزاد نمایش «دوزخ» را با اقتباسى از نمایش نامه دوزخ اثرِ ژان پل سارتر روی صحنه می برد. به گزارش رسیده،این اثر سال ها پیش با ترجمه حمید سمندریان منتشر شده… #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} بهشت و دوزخ در اساطیر بین النهرین نوشته ساندرز نام کتاب:  بهشت و دوزخ در اساطیر بین النهرین نوشته  ساندرز نویسنده:  ن.ک.ساندرز   برگردان:  ابوالقاسم اسماعیل پور فرمت: پی دی اف pdf شمار صفحه ها:  322 صفحه سال نشر :1373 انتشارات:  فکر روز   ...
دریافت فایل


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] بزرگترین گناه انی که برای همیشه در دوزخ هستند - قسمت ۳ 4ـ نفاق: الله متعال به منافقان وعده دوزخ داده است؛ وعده ای قطعی که تخلف ناپذیر است: ‏«‏‏الله به مردان و ن منافق و به کافران، آتش دوزخ را وعده داده است؛ برای همیشه در آن می­مانند. دوزخ برایشان کافی است و الله، لعنت و نفرینشان نموده و عذ همیشگی دارند‏»‏. [توبه:68] جایگاه منافقان در . پوستر نمایش «دوزخ» برداشت از نمایشنامه «دربسته» اثر ژان پل سارتر، با طراحی شایان کیانى رونمایى شد. اختصاصی از فایلکو تحقیق در مورد بهشت و جهنم 17 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 17 بهشت و جهنمیکی از بحثهای مربوط به بهشت و دوزخ، مسأله وجود کنونی آنها است و از زمانهای دیرینه، این مسأله مطرح شده است این بحث در حالی که جنبه کلامی و عقیدتی دارد، بحث تفسیری و قرآنی نیز هست، یعنی به این مسأله، هم از دریچه دلائل عقلی می‏توان نگریست و هم از دریچه تفسیری، و با مراجعه به کتب کلامی روشن می‏شود که اکثریت دانشمندان ی وجود کنونی آن را پذیرفته و معتقدند که هر دو، هم اکنون آفریده شده‏اند.محدث و متکلم عالیقدر «شیخ صدوق» در این باره می‏گوید: اعتقاد ما درباره بهشت و دوزخ این است که آن دو آفریده شده‏اند و (ص) به هنگام معراج وارد بهشت شد و دوزخ را نیز مشاهده نمود. (1)شیخ بزرگوار مرحوم «مفید» در «اوائل المقالات» به نقل اقوال پرداخته و چنین می‏گوید :بهشت و دوزخ هم اکنون آفریده شده‏اند و روایات آن را تأیید و اهل شرع بر آن اتفاق نظر دارند ولی اکثریت معتزله و خوارج و گروهی از زیدیه می‏گویند آفرینش کنونی آنها امری ممکن است ولی دلیل بر وجود کنونی آن در دست نیست در حالی که «ابو هاشم جبائی» وجود فعلی آنها را محال دانسته و معتقد است پیش از ب ائی قیامت بهشت و دوزخ آفریده نمی‏شوند. (2)علامه حلی در «کشف المراد» اقوال متکلمان را به نحو یاد شده نقل کرده و «قاضی عبد الجبار» را از شه با ابوهاشم ی ان می‏داند. (3)«تفتازانی» در شرح مقاصد می‏گوید: اکثریت مسلمانان براینند که بهشت و دوزخ هم اکنون آفریده شده‏اند جز «ابوهاشم» و «عبد الجبار» و پیروان آنها که با این نظریه مخالفت کرده‏اند . (4)و گاهی در میان علماء شیعه شه مخلوق نبودن بهشت و دوزخ به مرحوم سید رضی (ت/359، م /406) و زرارة بن اعین (5) نسبت داده شده است ولی برخی مانند «سید شبر» در صحت نسبت یاد شده به سید رضی تشکیک نموده‏اند . (6)ولی با مراجعه به تفسیر رضی که متأسفانه از آن فقط یک جلد منتشر شده است، صحت نسبت روشن می‏شود. (7)با توجه به آنچه که مرحوم مفید در «اوائل المقالات» نقل کرده است، روشن می‏شود که درباره آفرینش کنونی بهشت و دوزخ سه نظریه در میان متکلمان ی وجود داشته است.1 ـ بهشت و دوزخ هم اکنون آفریده شده‏اند و اکثریت مسلمانان این نظریه را پذیرفته‏اند .2 ـ آفرینش هر دو در شرائط کنونی امری است ممکن ولی دلیل بر تحقق فعلی آن در دست نیست و این نظریه مربوط به معتزله و خوارج و گروهی از زیدیه است.3 ـ آفرینش بهشت و دوزخ در وضع کنونی امری غیر ممکن است و این نظریه مربوط به «ابوهاشم» و «قاضی عبد الجبار» می‏باشد.
با
تحقیق در مورد بهشت و جهنم 17 ص
«دوزخ» با ارجاع به کتاب «کمدی الهی» تماشاگرش را شگفت زده می کند. قهرمان این به مرور تغییر ماهیت داده است. نقل است که یک روز یارانش درآمدند، او را دیدند که می گریست. گفتند: سبب چیست گریه را؟ گفت: دوش در سجده چشم من در خواب شد، خداوند را دیدم. گفت: یا ابا الفیض!خلق را بیاف ، بر ده جزو شدند. دنیا را بر ایشان عرضه ، و نه جزو از آن ده جزو روی به دنیا نهادند. یک جزو ماند آن یک جزو نیز بر ده جزو شدند. بهشت را بر ایشان عرضه ، نه جزو روی به بهشت نهادند. یک . ششمین نور از پدران گرانمایه اش(علیهم السلام) آورده است که گرامی(صلی الله علیه و اله وسلم) فرمود: «یکی از فرزندان گرانقدرم در سرزمین اسان به خاک س می شود، هر انسان باایمانی، خالصانه وآگاهانه او را زیارت کند خداوند بهشت را بر او مقرّر و پیکرش را بر آتش دوزخ حرام خواهد ساخت.»
در روایت دیگری از حضرت صادق(علیه السلام) آمده: «یکی از فرز.
تزکیه به معنای تطهیر نفوس در سه رابطه مطرح می‏شود:

اوّل؛ تزکیه عقل، یعنی تطهیر بُعد اعتقادی انسان از اعتقادات باطله؛ به ‏طور مثال: تطهیر عقل از شرک، تزکیه است. همان‏طور که اعتقادات غلط بر روی قلب آثار م ّب دارد، این تزکیه نیز بر روی قلب اثر می‏گذارد.

دوم؛ تزکیه نفوس، یعنی تطهیر نفس از رذائل اخلاقی و کثافات نفسان. رمان هشت بهشت رمان هشت بهشت برای اندروید رمان هشت بهشت برای گوشی موبایل رمان هشت بهشت به صورت کامل و یکجا رمان هشت بهشت با رمان هشت بهشتapk رمان هشت بهشت جامع
ادامه مطلب #filesell_pps_div1{margin:5px auto;padding:5px;min-width:300px;max-width:500px;border:1px solid #a9a9a9 !important;background-color:#ffffff !important;color:#000000 !important;font-family:tahoma !important;font-size:13px !important;line-height:140% !important;border-radius:5px;} بهشت و جهنم لینک و ید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: 17   بهشت و جهنم یکی از بحثهای مربوط به بهشت و دوزخ، مسأله وجود کنونی آنها است و از زمانهای. منتقدان و موافقان رییس جمهوری سخن می گویند جدل داغ راه دوزخ و بهشت شرق: « » فقط یک جمله گفت، اما همین یک جمله تا حالا خیلی ها را به واکنش وا داشته است. «نمی توان مردم را با زور به بهشت برد» بدل به بخثی «پینگ پنگی» شده که میان موافقان و مخالفان بحث ردوبدل می شود و گاه ابعاد جدیدی هم پیدا می کند. اگرچه به نظر می رسد که سهم و فضای رسانه ای م. می رسد یک روز فصل بوسه چینی در بهشت روی تختی با رقیبان می نشینی در بهشت تا خدا بهتر بسوزاند مرا خواهد گذاشت یک نمایشگر در آتش، دوربینی در بهشت صاحب عشق زمینی را به دوزخ می برند جا ندارد عشق های این چنینی در بهشت گیرم از روی کرم گاهی خدا دعوت کند دوزخی ها را برای شب نشینی در بهشت ... با مرامی که من از تو باوفا دارم سراغ می روی دوزخ مرا وق. بهشت آیا جهنم و بهشت اکنون خلق شده اند؟ الآن کجا هستند و چه وسعتی دارند؟ آیا درست است که بهشت در آسمان است و جهنم در زمین؟ پاسخ: اکثر دانشمندان ی معتقدند که این دو هم اکنون وجود خارجی دارند و ظواهر آیات قرآن نیز این نظر را تائید می کند. به عنوان نمونه: 1- آیات فراوانی که در مورد بهشت و یا دوزخ تعبیر به «اُعِدَّت» (مهیا شده) نظیر آیه 133 از سوره آل عمران[1]و یا تعبیرات دیگری که از همین ماده آمده است. از این آیات استفاده می-شود که بهشت و دوزخ هم اکنون آماده شده اند اگر چه بر اثر اعمال نیک و بد انسان ها توسعه می یابند. 2- در آیات مربوط به معراج در سوره «والنَّجم» می خوانیم: بار دیگر (ص) جبرئیل را نزد «سدره المنتهی» که در بهشت جاویدان قرار دارد مشاهده کرد.[2] 3- در سوره تکاثر می فرماید: اگر علم الیقین داشتید، دوزخ را مشاهده می کردید پس به عین الیقین آن را می دیدید.»[3]... اما اینکه بهشت و جهنم در کجا هستند؟ پاسخ این سوال را از دو راه می توان داد: نخست اینکه بهشت و دوزخ در باطن و درون این جهانند. همانطور که در این عالم موجودات بسیاری هستند که با چشم و گوش و لامسه عادی و غیر مسلح قابل درک نیستند، نظیر امواج رادیویی که تا دستگاه گیرنده ای نباشد، صدائی از آن امواج به گوش ما نمی رسد. البته این مثال هر چند از جهاتی رسا نیست ولی برای مجسم ساختن چگونگی وجود بهشت و دوزخ، در باطن این جهان، مؤثر به نظر می رسد. دیگر اینکه: عالم آ ت و بهشت و دوزخ، محیط بر این عالم است و به اصطلاح این جهان در شکم و درون آن جهان قرار گرفته است. درست همانند عالم جنین که در درون عالم دنیاست، زیرا می دانیم عالم جنین برای خود عالم مستقلی است، اما جدای از این عالمی که در آن هستیم نیست، بلکه در درون آن واقع شده است. عالم دنیا نیز نسبت به عالم آ ت همین حال را دارد، یعنی در درون آن قرار گرفته است و اگر می‏بینیم قرآن می‏گوید وسعت بهشت به اندازه وسعت آسمان ها و زمین است به خاطر آن است که انسان چیزی وسیع تر از آسمان و زمین نمی‏شناسد تا مقیاس سنجش قرار داده شود ، لذا قرآن برای اینکه وسعت و عظمت بهشت را ترسیم کند آن را به پهنه آسمان ها و زمین تشبیه کرده است و چاره‏ای غیر از این نبوده، همان طور که اگر کودکی که در شکم مادر قرار دارد، عقل می‏داشت و می‏خواستیم با او سخن بگوئیم باید با منطقی صحبت کنیم که برای او در آن محیط قابل درک باشد. از آنچه گفتیم پاسخ این سؤال نیز روشن شد که اگر وسعت بهشت به اندازه زمین و آسمان ها است پس دوزخ کجا است ؟ زیرا طبق پاسخ اول دوزخ نیز در درون همین جهان قرار گرفته و وجود آن در درون این جهان منافاتی با وجود بهشت در درون آن ندارد (همانطور که در مثال امواج فرستنده صوتی ذکر شد) و اما طبق پاسخ دوم که بهشت و دوزخ محیط بر این جهان باشند جواب باز هم روشنتر است زیرا دوزخ می‏تواند محیط بر این جهان باشد و بهشت محیط بر آن و از آن هم وسیع تر.[4] [1]-وَ سارِعُوا إِلی‏ مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّکُمْ وَ جَنَّةٍ عَرْضُهَا السَّماواتُ وَ اْلأَرْضُ أُعِدَّتْ لِلْمُتَّقینَ و شتاب کنید برای رسیدن به آمرزش پروردگارتان؛ و بهشتی که وسعت آن، آسمانها و زمین است؛ و برای پرهیزگاران آماده شده است. [2]- سوره والنجم آیات 13 الی 15 « وَ لَقَدْ رَآهُ نَزْلَةً أُخْری‏ * عِنْدَ سِدْرَةِ الْمُنْتَهی‏ * عِنْدَها جَنَّةُ الْمَأْوی‏ و بار دیگر نیز او را مشاهده کرد، نزد «سدرة المنتهی»، که «جنت المأوی» در آنجاست! [3]- سوره تکاثر آیات 5، 6 و 7 کَلاّ لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْیَقینِ * لَتَرَوُنَّ الْجَحیمَ * ثُمَّ لَتَرَوُنَّها عَیْنَ الْیَقینِ چنان نیست که شما خیال می‏کنید؛ اگر شما علم الیقین (به آ ت) داشتید (افزون طلبی شما را از خدا غافل نمی‏کرد)! قطعاً شما جهنّم را خواهید دید! سپس (با ورود در آن) آن را به عین الیقین خواهید دید. [4]-این جواب از تفسیر نمونه ج3 ص92 الی 95 با اندکی تصرف برگرفته شده است . منبع : پایگاه حوزه رغبت بهشت: جلیل واقع‏ طلب به شوق سجده چو بر خاک سر گذاشته‏ام‏ قدم ز عرش هم آنسوی‏تر گذاشته‏ام‏ فرشته‏های خدا گرچه آسمان گردند به سجده‏ای همه را پشت سر گذاشته‏ام‏ هزار دوزخ دنیا برابرم هیچ است‏ که با در آتش، اثر گذاشته‏ام‏ عجیب نیست اگر رغبت بهشتم نیست‏ که من قدم به بهشتی دگر گذاشتم‏ [کتاب نور مومن؛ صفحه 49] http://moballeq.ir/images/janat%20001%20ata.jpg
طبق روایات فراوان و بعضی آیات قرآن، در بهشت نشانی از بسیاری از کمبودها ونقص هایی نیست که در این جهان به چشم میخورد: در بهشت، تکلیف و وظیفه و باید و نبایدی وجود ندارد (بهشت و دوزخ از نگاه قرآن و حدیث،ج1،ص250)
در بهشت، رنج و خستگی نیست (فاطر35)
در بهشت، بیم و اندوهی وجود ندارد (اعراف 49)
در دل بهشتیان، بیماری های روحی مثل کینه و حسادت و بدخواهی راه ندارد (حجر 47)
در بهشت، بیماریهای جسمی و نقص عضو نیست (بهشت و دوزخ از نگاه قرآن و حدیث،ج1،ص262)
در محیط بهشت، مشکل سرما و گرما وجود ندارد (انسان 12)
در بهشتیان ادرار و مدفوع و ترشحات زائد مثل آب بینی و آب دهان نیست (پیشین،ص 266)
در زندگی اهل بهشت، پیری وجود ندارد (همان،ص268)
در بهشت، خو دن و چرت زدن نیست (همان،ص266)
موهای زائد و در بدن و صورت بهشتیان نمیروید (بهشت و دوزخ از نگاه قرآن و حدیث،ج1،ص268)
زایمان و عادت نه و بچه داری در بهشت نیست (صافات 58 تا61)
مرگ به زندگی اهل بهشت راه نمی یابد (احتجاج طبرسی،ج2،ص580)
۩ ◄ هدیه (اختیاری) خواندن این مطلب 14 صلوات میباشد ► ۩ آهنگ جدید و دوزخ بنام به عشق خودت new amir tataloo and duzakh called be eshghe khodet آهنگ جدید و دوزخ بنام به عشق خودت آهنگ جدید و دوزخ بنام به عشق خودت آهنگ جدید و دوزخ بنام به عشق خودت برای آهنگ به عشق خودت – و دوزخ به ادامه مطلب مراجعه فرمایید تلقی از بهشت و جهنم
این که بهشت چیست و جهنم کجاست، کودک از آن آگاهی ندارد. صرفاً بر اساس شنیده ها این تلقی وجود دارد که مثلاً بهشت، باغ زیبایی است و در آن انواع خوردنی ها از شکلات و میوه و اسباب بازی و ک ن دسال وجود دارند. در آنجا می توان تاب بازی کرد، دوچرخه و سه چرخه سوار شد، می توان دوید، جهید و حیاط آن وسیعو پر از درخت است. می توان. نوزدهم: خدایا زیاد بگردان در آن بهره مرا از برکاتش وآسان کن راه مرا به سوى خیرهایش ومحروم نکن ما را از پذیرفتن نیکى هایش اى راهنماى به سوى حـق آشکار بیستم: خدایا بگشا برایم در آن درهاى بهشت وببند برایم درهاى آتش دوزخ را و توفیقم ده در آن براى تلاوت قرآن اى نازل کننده آرامش در دل هاى مؤمنان. بیست و یکم: خدایا قرار بده برایم در آن به سوى . قسم به وعده ی شیرین «من یمت یرنی»****که ایستاده بمیرم به احترام علی (ع)

♦ همه انسان ها در لحظه مرگ المؤمنین (ع) را میبینند.

♦ وقَالَ علی ع: مَا خَیْرٌ بِخَیْرٍ بَعْدَهُ اَلنَّارُ وَ مَا شَرٌّ بِشَرٍّبَعْدَهُ اَلْجَنَّةُ وَ کُلُّ نَعِیمٍ دُونَ اَلْجَنَّةِ فَهُوَ مَحْقُورٌ وَ کُلُّ بَلاَءٍ دُونَ اَلنَّارِ عَافِیَةٌ. (منهاج ا. بزرگترین گناه انی که برای همیشه در دوزخ هستند - قسمت 4 5ـ غرور: ویژگی بیشتر دوزخیان است. الله متعال می فرماید: «‏‏و آنان که آیاتمان را انکار د و از –پذیرش- آن سر باز زدند، دوزخی­اند و جاودانه در آن می­مانند.‏» [أعراف:36] در حدیثی از صلی الله علیه وسلم وارد شده است که: دوزخ می گوید: ستمگران و خودخواهان بر من وارد می شوند. در حدیثی دیگر چن. الهی ضعیفان را پناهی ؛ قاصدان را بر سر راهی ؛ مومنان را گواهی ؛ چه عزیز است آن که تو خواهی!
الهی هر که ترا شناسد ؛ کار او باریک و هر که ترا نشناسد ؛ راه او تاریک .
الهی توانائی ده که در راه نیفتیم و بینائی ده که در چاه نیفتیم .
الهی بر عجز خود آگاهم و بر بیچارگی خود گواهم ؛ خواست خواست توست ؛ من چه خواهم !؟ الهی اگر چه بهشت چون چشم و چراغ است
بی دیدار تو درد و داغ است!
دوزخ بیگانه را بنگاه است!
وآشنا را گذرگاه است!
وعارفان را نظرگاه است!
الهی اگر مرا در دوزخ کنی دعوی دار نیستم،واگر در بهشت کنی بی جمال تو یدار نیستم!!!
الهی!
من به حور و قصور ننازم،اگر نفسی باتو پردازم،از آن هزار بهشت سازم!!!!!!!!! گروهی بهشت می جویند، اینان سود جویان اند و طماع ، گروهی از دوزخ بیم دارند و اینان عاجزند و ترسو، و گروهی بی طمع بهشت و بی بیم دوزخ اش می خواهند عشق بورزند، و اینان آزادگان اند و آزاد”. عشق چرا؟ عشق تنها کار بی چرای عالم است ، چه ، آفرینش بدان پایان می گیرد، نقش مقصود در کارگاه هستی اوست . او یک فعل بی برای است . غایت همه غایات عالم “برای ” نمی تواند داشت ... شریعتی آهنگ جدید و دوزخ به نام به عشق خودت متن آهنگ جدید و دوزخ به نام به عشق خودت amir tataloo ft. duzakh – be eshghe khodet با دو کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸  آهنگ جدید و دوزخ به نام به عشق خودت
آهنگ جدید و دوزخ به نام به عشق خودت
کرتیر موبد ساسانی تنها شخصی است که در میان ساسانیان بدون جایگاه پادشاهی کتیبه دارد،این کتیبه که در نقش رجب حکاکی شده دارای 31 سطر است که به این شرح است:
1- و من کرتیر در [ایران] شهر بر راستی پایدارم و [در برابر] ایزدان
2. و خدایگان، خوب پرست و خوب کامه بوده ام. و من از ایزدان این را
3. نیز درخواست که اگر یک بار ایزدان من کرتیر را در ز. پیر مرد دانایی به نوه اش گفت :

فرزندم تا حالا دانسته ای که بهشت مجانی است و دوزخ را باید با پول ید


نوه اش گفت : پدربزرگ چگونه بهشت مجانی است اما دوزخ رو باید با پول ید ؟؟؟؟

پیرمرد گفت؟؟؟

پسرم و روزه و کارهای نیک ، بابتشان هیچ پولی پرداخت نمیکنی و

بهشت مجانی به دست می آید ؛

اما و و و ربا بابتشان پول پرداخت میکنی
اللَّهُمَّ اجْعَلْهُ رَوْضَةً مِنْ رِیَاضِ الْجَنَّةِ وَ لَا تَجْعَلْهُ حُفْرَةً مِنْ حُفَرِ النِّیرَان‏

و ترجمه ‏اش اینست

که خداوندا بگردان این حفره را یا قبر را باغى از باغهاى بهشت و مگردان این حفره را کوىی از کوهاى دوزخ

چنانکه مرویست از حضرت سید المرسلین (صلى اللَّه علیه و آله) که قبر مؤمن روضه ‏ایست از ریاض بهشت و قبر کافر کویست از کوهاى جهنم.
اعلموا انما الحیات الدُّنْیَا لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَزِینَةٌ وَتَفَاخُرٌ بَیْنَکُمْ وَ تَکَاثُرٌ فِى الْأَمْوَ الِ وَالْأَوْلاَدِ کَمَثَلِ غَیْثٍ أَعْجَبَ الْکُفَّارَ نَبَاتُهُ ثُمَّ یَهِیجُ فَتَرَاهُ مُصْفَرّاً ثُمَّ یَکُونُ حُطَاماً وَفِى الْأَخِرَةِ عَذَابٌ شَدِیدٌ وَ مَغْفِرَةٌ مِّنَ اللَّهِ وَرِضْوَ انٌ وَمَا الْحَیَا. نمایش «خدای دوزخ» به کارگردانی مریم باقری و درماتورژی داوود قنبری، در تماشاخانه شانو خوانده خواهد شد. به گزارش رسیده، نمایشنامۀ «خدای دوزخ» بر اساس نوع زندگی مردم جهان امروز، یک کمدی سیاه را بیان می کند؛ داستانی که سلطه بر مردم با نام دموکراسی که نه فقط در دنیای غرب دیده می شود را با روایتی دلنشین رقم می زند. این نمایش شنبه، ۱۴ بهم. می رسد از «جورده» ی ییلاق ما بوی بهشت می وزد باد صبا در دشت پست سوی بهشت «مسجد آدینه» اش آباد با صوتی حزین مست می گردد جوان در کوچه خوبی سرشت بر «سُماموس» می رود سوی دو چشم مادرم بر «وَژَگ» من می نهم همراه با بادی بهشت «اوشیان سر» را چرا آن آسیابش بر سراست شیون آبش بسازد یک سرا سوی بهشت می خوری همراه دوستان آب بر «چشمه علی» چون فرستی ص. نمایش های صحنه ای «چشم های بسته از خواب»، «گامی در دوزخ گامی در بهشت» و «اگر شبی از تهران مسافری...» در نهمین روز جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به روی صحنه رفت. بهشت بی تو بود شرّ و با تو دوزخ خیر
بی تو جنّت شرّ و دوزخ با تو خیر
بهشت بی تو حرام است و با تو دوزخ خیر

دو مورد بالا ایهام دارد. خصوصا در اولی بهتر احساس می شود جحیم با تو بود خیر و بی تو جنّت خیر اینجا مجبوریم خیر دوم را به معنای «نه» معنا کنیم و جلوی ایهامش را بگیریم.

إِنَّ اللَّهَ مَعَ الَّذِینَ اتَّقَواْ وَّ الَّذِینَ هُم محُّسِنُونَ(نحل-128)
محققا خدا یار و یاور متقیان و نیکوکاران عالم است.

وَ إِن مِّنکمُ‏ْ إِلَّا وَارِدُهَا کاَنَ عَلىَ‏ رَبِّکَ حَتْمًا مَّقْضِیًّا(مریم-71)
ثمُ‏َّ نُنَجِّى الَّذِینَ اتَّقَواْ وَّ نَذَرُ الظَّالِمِینَ فِیهَا جِثِیًّا(مریم-72)

« و هیچ ی. در خبر است که روز قیامت، قومی را از امّت محمّد صلی الله علیه و آله سوی دوزخ رانند. چون در دوزخ رسند، مالک، ایشان را گوید: شما چه قومید؟ چون افتادید به این راه که بر شما، آثار شقاوتِ داغِ بیگانگی نمی بینم؟ نشان بیگانگان آن است که روی های سیاه دارند و چشم های ارزق (آبی)، سلسله (زنجیر) بر دست وپای و غُلّ بر گردن، شما را این حال نیست. گویند: ما گنه کاران از امت محمد صلی الله علیه و آله هستیم. مالک گوید: اکنون خود در آتش شویدکه مرا از محمد پیغامبر شرم آید که از امتِ وی به قهر به دوزخ اندازم. ایشان گویند: ای مالک! بگذار یک ساعت ما بر خود بگرییم و ماتم خود بداریم که ما ندانستیم که ما را به این راه در آرند. پس چندان بگریند که اشکشان بر زمین جاری شود. ندا از عرش بیاید که: ای مالک! به آتش انداز ایشان را. مالک گوید: در دوزخ شوید. آن ها قدم بردارند و گویند: بسم اللّه و آتش از زیر قدم ایشان بگریزد. مالک گوید: ای آتش! بگیر ایشان را. آتش روی باز کند تا ایشان را به پای فرو گیرد، ایشان بار دیگر گویند: بسم اللّه . آتش همچنان می گریزد از گفتار ایشان. مالک یکباره خشمگین شود و گوید: چون است که عاصیان را نگیری؟ آتش گوید، چگونه ایشان را بگیرم [در حالی] که بر زبانِ ایشان ذکر خداوند و در دلشان مهر خداوند است. ایشان در آن مناظره باشند که ندا از خدا آید که آن ها را از جهنم به سوی بهشت باز گردانید که من آن ها را برای عتاب تا این مرحله آوردم نه برای عذاب. کتاب سه گانه کمدی الهی دانته دوزخ,برزخ,بهشت http://s9.picofile.com/file/8293465334/%da%a9%d9%85%d8%af%db%8c_%d8%a7%d9%84%d9%87%db%8c_%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%87.jpg لینک کتاب سه گانه کمدی الهی دانته دوزخ,برزخ,بهشت 70 مگابایت
کمدی الهی سه گانه ایست به شعر که دانته آلیگیری، شاعر و نویسنده ایتالیایی نوشتن آن را در سال ۱۳۰۸ میلادی آغاز کرد و تا زمان مرگش در سال ۱۳۲۱ میلادی کامل کرد. این کتاب از زبان اول شخص است و دانته در این کتاب، سفر خیالی خود را به دوزخ، برزخ و بهشت تعریف می کند. کمدی الهی یکی از اولین کتاب های ادبیات ایتالیا است و از بزرگترین آثار در ادبیات جهان به شمار می آید. این کتاب کمک کرد تا زبان توسکانی و شیوهٔ نوشتاری آن به استانداردی برای زبان ایتالیایی تبدیل شود.
در سفر دانته به دنیای پس از مرگ، دو راهنما او را همراهی می کنند؛ در دوزخ و برزخ راهنمای او «ویرژیل»، شاعر رومی است که چند قرن پیش از دانته زندگی می کرده، و در بهشت راهنمای او بئاتریس پورتیناری است که دانته او را دوست می داشته و در کتاب زندگانی نو به شرح عشق خود به او پرداخته است.
دانته در این کتاب از مراحل مختلف دوزخ، برزخ و بهشت می گذرد و در این مراحل با شخصیت های مختلف تاریخی برخورد می کند، تا عاقبت در آ ین مرحله بهشت به دیدار خدا می رسد.
«کمدی الهی la divina commedia»، که بزرگترین اثر «دانته آلیگیری dante alighieri»، و بزرگترین شا ار ادبیات ایتالیا، و بزرگترین محصول ادبی و فکری قرون وسطای مغرب زمین، و یکی از بزرگترین آثار ادبی تاریخ جهان به شمار آمده است، محصول دوران بیست ساله غربت و دربدری دانته است.
«کمدی الهی» در درجه اول یک اثر شاعرانه انه بسیار عالی است. دانته با این مجموعه نه تنها بزرگترین اثر ادبی کشور خود را آفریده بلکه زبان مملکت ایتالیا را پی ریزی کرده است. از بعد از انتشار «کمدی الهی» این اثر مقیاس و محک سخن پردازی زبان ایتالیائی است، همچنان که زبان سعدی و حافظ ما «حد سخنرانی» فارسی بشمار می رود؛ زیرا هنوز هم ی نتوانسته است در ایتالیا پا از حد دانته فراتر گذارد، همچنان که ی نتوانسته است بهتر از سعدی ما سخن بگوید . شباهت زیادی نیز از این حیث میان سعدی و دانته است که گفته هر دو جنبه «سهل و ممتنع» دارد و این اختصاص که کار ترجمه از اینان را بسیار دشوار می کند اصل سخن آن دو را بصورت شا ار هائی بی نظیر در می آورد…
@metallurgydata کانال دانش ایده «دوزخ حضور دیگری است» ایده اساسی و مشهور سارتر است. او این ایده را در نمایش های خود اجرا می کند، دوزخ یکی از این نمایش هاست. بهشت اول آغوش مادریست که با تمامـ وجود بغلت کرد و شیرت داد.
بهشت دومـ دستان پدریست که برای راه رفتنت با تو کودکی کرد.
بهشت سومـ خواهر یا برادریست که برای ندیدن اشکهایت تمامـ اسباب بازیهایش را به تو داد.
بهشت چهارمـ معلمی بود که برای دانستنت با تمامـ بزرگیش همسنت شد تا یاد بگیری.
بهشت پنجمـ آغوشی بود که هرگز در آغوشش نگرفتی. فرود آمدم از بهشتت در این باغِ ویران خدایا
فرود آمدم تا نباشم جدا زین اسیران خدایا

مگر این فراموش خانه، به زیر نگین شما نیست؟
که حسب حالی نپرسید از این گوشه گیران خدایا

به جز سایه های ابوالهول، در این لوحِ وحشت عیان نیست
چه خشت و چه آیینه پیشِ جوانان و پیران خدایا

به باغ جهانت چه بندم دلی را که بسیار دیده ست
که حتا ب. ابواب هفتگانه جهنم خصوصیات ابواب هفتگانه جهنم را بفرمایید و اینکه هر کدام از این درها مخصوص چه گروهی است؟ و اصولا بیشترین و کمترین عذاب در جهنم در کجای آن واقع می شود و متعلق به چه انی است؟
پاسخ اول:
ابواب بهشت و دوزخ:
درآیات قرآن کریم اشاراتی به ابواب بهشت و جهنم دارد و مانند:
«والملائکه یدخلون علیهم من کل باب» «جنات عدن مفتح. ... پروردگار مهربان من ،
از دوزخ این بهشت رهایی ام بخش !
در اینجا هر درختی مرا قامت دشنامی است
و هر ای بانگ عزایی
و هر چشم اندازی سکوتِ گنگ و بی حاصل و رنجزای گسترده ای ...
در هراس دم می زنم ، در بیقراری زندگی می کنم
و بهشت تو برای من بیهودگی رنگینی است !
هیچ ، هیچ چیز در اینجا " به خود " هیچ نیست ..

" بودن من " بی مخا.