به توان رساندن اعداد در ا ل

به نقل از خبرگزاریها در مورد به توان رساندن اعداد در ا ل : به توان دو رساندن اعدادی که دهگان آن 5 است
ادامه مطلب اختصاصی از یاری فایل اعداد اول 14 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 15 اعداد اولاعداد اول اعدادی طبیعی هستند که بر هیچ عددی بجز خودشان و عدد ۱ بخش پذیر نباشند. تنها استثنا عدد ۱ است که جزو این اعداد قرار نمی گیرد. اگرعددی طبیعی وبزرگ تر از ۱ اول نباشد مرکب است.عدد یکان اعداد ا. این برنامه رو خودم نوشتم خیلی ساده است به این شکل که پس از اجرا یه منو تولید میکنه که منو خیلی ساده است میشد که از راه بهتری هم طراحیش کد ولی برای اینکه قابل فهم باشه و برای شروع کار گفتم از این طریق مبتدی ها رو آشنا کنم منو شامل 7گزینه میباشد که شامل:فاکتوریل یک عدد بزرگ،جمع اعداد حقیقی یک عدد،مرتب 10عدد از کوچیک به بزرگ؛به توان رسان. نیکولا تسلا و اعداد مرموز امروزه بسیاری از مردم تصور می کنند که نیکولا تسلا (nikola tesla) تنها یک دستاورد بزرگ دارد و آن هم اختراع انرژی الکتریکی است. اما در حقیقت دستاورد های این نابغه ی تاریخی، بسیار فراتر از این هاست. نیکولا تسلا اختراعات چشم گیر و بسیار پیشرفته تری را نسبت به زمان خود داشته است که از جمله آنان می توان به اکتشافات ... نوشته نیکولا تسلا و اعداد مرموز 3، 6 و 9 ؛ چه اسراری پشت این اعداد نهفته است؟ اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد.

ویژگی ها : نمایش ری عبارات شامل رهای تو در تو پشتیبانی از اعداد مختلط (نه در ح عبارت) اعداد دوره ای و تبدیل آنها به رها پشتیبانی از بی نهایت پرانتز اولویت بندی عملگرها عملیات پیشرفته اعداد مانند اعداد تصادفی، ترکیب، ب م م و… عملیات مثلثاتی و توابع هذلولی تبدیل درجه، دقیقه و ثانیه
به عددهایی که اعشار نامتناهی(یعنی ادامه دار) دارند اعداد گنگ می گویند. اعدادی که هر چه قدر می گذرد بیشتر می شوند و خصوصیت هایشان را نشان می دهند. عاشق اعداد گنگ هستم چون به من یاد می دهند هر ی هروقت که بخواهد می تواند تغییر کند. می دانم همه ما آدم ها یکی از هزاران اعداد گنگ هستیم که روز به روز خصوصیات جدیدی بهم ـان اضافه می شود. بی د به ا. به این تساوی جالب نگاه کنید : بله 81 برابر است با توان دوم ِ مجموع ارقامش. آیا اعداد دیگری با این ویژگی وجود دارند؟ به عدد زیر نیز توجه کنید : حتما ً شگفت زده شده اید ! در این قسمت می خواهیم اعدادی را معرفی کنیم که این اعداد با توانی از مجموع ِ ارقامشان برابرند. البته در این میان، اعداد یک رقمی با مجموع ارقامشان به توان ۱ برابند و از آن ها چشم پوشی می کنیم. یافتن اعداد کوچک با این ویژگی کار ساده ای است اما یافتن اعداد بزرگتر بسیار مشکل و زمان بر خواهد بود. در ج زیر تعدادی از این اعداد را به نمایش در آورده ایم . ببینید و لذت ببرید : = عدد ۹۲ = ۸۱ ۸۳ = ۵۱۲ ۱۷۳ = ۴۹۱۳ ۱۸۳ = ۵۸۳۲ ۲۶۳ = ۱۷۵۷۶ ۲۷۳ = ۱۹۶۸۳ ۷۴ = ۲۴۰۱ ۲۲۴ = ۲۳۴۲۵۶ ۲۵۴ = ۳۹۰۶۲۵ ۲۸۴ = ۶۱۴۶۵۶ ۳۶۴ = ۱۶۷۹۶۱۶ ۲۸۵ = ۱۷۲۱۰۳۶۸ ۳۵۵ = ۵۲۵۲۱۸۷۵ ۳۶۵ = ۶۰۴۶۶۱۷۶ ۴۶۵ = ۲۰۵۹۶۲۹۷۶ ۱۸۶ = ۳۴۰۱۲۲۲۴ ۴۵۶ = ۸۳۰۳۷۶۵۶۲۵ ۵۴۶ = ۲۴۷۹۴۹۱۱۲۹۶ ۶۴۶ = ۶۸۷۱۹۴۷۶۷۳۶ ۱۸۷ = ۶۱۲۲۲۰۰۳۲ ۲۷۷ = ۱۰۴۶۰۳۵۳۲۰۳ ۳۱۷ = ۲۷۵۱۲۶۱۴۱۱۱ ۳۴۷ = ۵۲۵۲۳۳۵۰۱۴۴ ۴۳۷ = ۲۷۱۸۱۸۶۱۱۱۰۷ ۵۳۷ = ۱۱۷۴۷۱۱۱۳۹۸۳۷ ۵۸۷ = ۲۲۰۷۹۸۴۱۶۷۵۵۲ ۶۸۷ = ۶۷۲۲۹۸۸۸۱۸۴۳۲ ۴۶۸ = ۲۰۰۴۷۶۱۲۲۳۱۹۳۶ ۵۴۸ = ۷۲۳۰۱۹۶۱۳۳۹۱۳۶ ۶۳۸ = ۲۴۸۱۵۵۷۸۰۲۶۷۵۲۱ با تشکر از سایت ریاضی سرا اعداد مثلثی 1، 3، 6، 10، 15، 21 و ... بنظر شما این اعداد چه ویژگی مشترکی دارند؟ اگر دست به قلم نشویم و شکل نکشیم و آزمایش نکنیم، فهمیدن ارتباط میان آنها کمی دشوار است. به این شکل دقت کنید مشکل شما حل خواهد شد. به اعداد موجود در این سری، اعداد مثلثی می گوییم. 1 = 1
3= 1+2
6= 1+2+3
10= 1+2+3+4
15= 1+2+3+4+5
21= 1+2+3+4+5+6
. . . اما شکل اول یک ایده جدید به ما می دهد که می توانیم این اعداد را همانند پاراگراف بالا نیز تفسیر کنیم.

به بیان دیگر می توان گفت که هرعدد مثلثی تشکیل شده است از حاصل جمع ی ری از اعداد متولی طبیعی. به این معنی که اولین عدد مثلثی مساوی است با مجموع یک عدد از اعداد طبیعی، دومین معادل است با مجموع دو عدد از اعداد طبیعی، سومین معادل است با مجموع س عدد از اعداد طبیعی و ... و بالا ه n امین عدد مثلثی معادل است با مجموع n عدد از اعداد طبیعی که اگر ریاضیات دبیرستان را هنوز فراموش نکرده باشید بخاطر خواهید آورد که مقدار این عدد معادل n(n+1)/2 خواهد بود. (یک تصاعد ساده حس )
triangle numbers
مجموع دو عدد مثلثی متوالی اگر هر دو عدد پشت سرهم در سری اعداد مثلثی را با هم جمع کنیم حاصل جمع یک عدد مربع می شود. مثلا" 1+3=4 یا 3+6=9 یا 6+10=16 و ... البته دلیل آن ساده است به شکل دوم توجه کنید و ببینید که چگونه دو مثلث قرمز و سبز روی هم تشکیل یک مربع را می دهند. (سعی کنید با استدلال ریاضی هم این موضوع را ثابت کنید، ساده است از همان رابطه بالا استفاده کنید.)
مطلب اخیر اغلب بصورت قضیه "مربع هر عدد طبیعی برابر است با مجموع دو عدد مثلثی متوالی" نیز مطرح می شود. اعداد انگلیسی حروف انگلیسی a,b,c,d در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد 1 تا 100 دیده نمی شود. حرف d برای اولین بار در عدد 100 به کار می رود (hundred) حروف a,b,c در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد 1 تا 999 دیده نمی شود. حرف a برای اولین بار در املای عدد 1000 دیده می شود (thousand) حروف b,c در املای انگلیسی هیچ یک از اعداد 1 تا 999999999 دیده نمی شود. حرف b برای اولین بار در املای عدد بیلیون به کار می رود. (billion) و حرف c هیچ وقت در املای اعداد انگلیسی به کار نمی رود. http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=132718
ریشه-گیری-از-اعداد-حقیقی--توان-رسانی-با-توان-اعداد-گویا-و-حقیقی
ریشه گیری از اعداد حقیقی - توان رسانی با توان اعداد گویا و حقیقی
فرمت فایل ی: .zip
فرمت فایل اصلی: flv + pdf
حجم فایل: 817 کیلوبایت
قیمت: 4000 تومان
جزوه تایپ شده ، رنگی و مصور + های آموزشی "ریشه گیری از اعداد حقیقی - توان رسانی با توان اعداد گویا و حقیقی"
( فصل سوم ریاضی دهم و فصل اول ریاضی 2 نظام قدیم)
در این فایل ، چند درس از فصل سوم ریاضی دهم و فصل اول ریاضی 2 نظام قدیم در قالب 3 فایل ویدئویی و جزوه های آن ها قرار داده شده است. این فایل برای انی مناسب است که قصد دارند کتاب ریاضی 10 یا ریاضی 2 نام قدیم را امتحان بدهند یا در کنکور سراسری شرکت نمایند. زمان کل فایل های آموزشی 36 دقیقه و تعداد صفحات جزوه ها 6 صفحه می باشد. در تمام این دوره آموزشی ، مسائل متنوع از داخل و بیرون کتاب حل شده است و به حل نمونه سوالات امتحانی سال های گذشته پرداخته ایم. در حین تدریس به نکات ریز کنکوری نیز اشاره شده است تا دانش آموز از همین الان آمادگی ها لازم برای شرکت در امتحان کنکور را داشته باشد.

مزایای بسته آموزشی
- تدریس جامع کلیه ی مطالب مربوط به عناوین نامبرده
- حل و تحلیل مثال های مهم کتاب
- حل مسائل مهم امتحانی خارج از کتاب
- ارائه نکات ریز و ظریف کنکوری
- استفاده از ج ، نمودار و تصاویر آموزشی و رنگی زیبا جهت بالا رفتن کیفیت آموزش
- قابل پخش بودن ویدئوها با کامپیوتر ، لب تاب و تلویزیون

ویژگی های بسته آموزشی
- تعداد سرفصل های تدریس شده: 3
- زمان آموزش: 36 دقیقه
- تعداد صفحات جزوه : 6
- حجم فایل اصلی: 45 مگابایت

سرفصل های آموزشی
- ریشه گیری اعداد حقیقی
- توان رسانی با توان اعداد گویا
- توان رسانی با توان اعداد حقیقی

سرفصل کامل تمام دروس فصل 3 ریاضی 10 رشته ریاضی و تجربی به صورت زیر است:
- ریشه گیری اعداد حقیقی
- توان رسانی با توان اعداد گویا
- توان رسانی با توان اعداد حقیقی
- عبارت های جبری
- اتحادهای مربع دوجمله ای-مزدوج-جمله مشترک
- اتحاد مکعب مجموع
- اتحادهای تفاضل و مجموع مکعب دو جمله
- ساده عبارت های گویا
- تقسیم چندجمله ای ها

جزوات و های آموزشی سایر عناوین و دروس مربوط به کتاب حاضر و سایر کتاب ها را می توانید از همین سایت کنید.

در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی ، سوال درسی و غیردرسی ، انتقاد یا پیشنهاد با ما تماس بگیرید. 09386178303 (همه روزه 8 صبح تا 11 شب - حتی روزهای تعطیل)
 فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.

stephen l. pbell, countability of sets, amer. math. monthly, 93 (june-july 1986), no. 6,480 – 481
در دروس مقدماتی، معمولاً شمارش پذیری اعداد گویا به کمک استدلال های مبتنی بر قطری سازی ثابت می شود. ولی روش دیگری نیز وجود دارد که شاید از نظر شهودی مناسب تر باشد. این ایده از من نیست؛ من نیز آن را 15 سال پیش شنیده ام. اما پس از آن هرگز به شخص دیگری که آن را شنیده باشد برخورد نکرده. بعضی اعداد که به اعداد شانس و بدشانس شناخته شده اند برای خیلی معنا و مفهوم دارند. معنا و مفهومی که از افسانه های قدیمی یا داستان های مقدس نشات گرفته اند. در نرم افزار r می توان تنوع گسترده ای از داده ها که شامل کمیت های نرده ای (scalers)، داده های برداری (مانند اعداد، خصیصه ها و اعداد منطقی)، ماتریس ها، چارچوب داده ها و لیست ها هستند را تعریف کرد. ادامه مطلب به نام خدا موضوع:اعداد موهومی نام دانش آموز: علی قره حسنلو عدد موهومی یک عدد به شکل bi است بطوری کهb یک عدد غیر صفر و حقیقی ، و i به صورت =-1i2 (که به آن واحد موهومی نیز میگویند)تعریف شده باشد. یک عدد موهومی را میتوان به یک عدد حقیقی مانند a اضافه کرد که پس از آن یک عدد مختلط به شکل a+bi ایجاد میشود که در آن aوb به ترتیب قسمت حقیقی و قسمت موهومی م. به اعداد موجود در این سری, اعداد مثلثی می گوییم. 1=1 1+2=3 1+2+3=6 1+2+3+4=10 1+2+3+4+5=15 1+2+3+4+5+6=21 ... می توان گفت که هر عددمثلثی تشکیل شده است از حاصل جمع ی ری از اعدادمتوالی طبیعی. مجموع دو عددمثلثی متوالی: اگر هر دو عدد پشت سر هم در سری اعداد مثلثی را با هم جمع کنیم حاصل جمع یک مربع می شود. مثلا 4=1+3 یا 9=6+3 یا 16=10+6 و... این مطلب اغلب بصورت قضیه"مربع هر عددطب. اختصاصی از نیک فایل پاو وینت آموزش اعداد ریاضی (1 تا 10) با و پر سرعت .
پاو وینت آموزش اعداد ریاضی (1 تا 10)
پاو وینت آموزش اعداد ریاضی (1 تا 10) آموزش اعداد ریاضی از 1 تا 10به صورت پاو وینت. اعداد و تصاویر متحرک . و حتی کشیدن چوب خط  هم آموزش داده می شود.
با
پاو وینت آموزش اعداد ریاضی (1 تا 10)
موعد تحویل تمرین 27 مهر ماه همراه با تمرین ها و پرسش های کتاب جعفرنژاد 1- برنامه ای بنویسید که دو عدد بخواند عددی را که رقم یکانش بزرگتر است را 10 بار و عدد دیگر را 5 بار چاپ کند 2- برنامه ای بنویسید که یک عدد بخواند و اگر 1 بود از 1 تا 10 بنویسد و اگر 2 بود از 10 تا 20 بنویسد و اگر 3 بود بود از 20 تا 30 بنویسد و . . . . 3- برنامه ای بنویسید که سه عدد بخوان. نزد دانش آموزانی با این سبک یادگیری اعداد نمادهایی هستند که مفاهیمی پشت صحنه را خلاصه و کدگذاری می کنند.دانش آموزان کلامی با مفهوم عدد به عنوان طول به صورت استدلالی و با کمک مفهوم »بین» ارتباط برقرار می کنند. با مفهوم عدد به عنوان جواب معادله به خوبی ارتباط برقرار می کنند چون زبان معادله خود یک زبان نمادین برای معرفی اعداد است که ب. قضیه اساسی حساب در نظریه اعداد به این شکل بیان می شود:

هر عدد طبیعی بزرگ تر از یک را می توان به طور یکتا به صورت حاصلضربی از اعداد اول نوشت. به عنوان مثال:

172 * 3 * 23 = 6936

حال اگر ترتیب نوشتن عاملها را در نظر نگیریم این تنها تجزیه از عدد ۶۹۳۶ به عوامل اول است که می توانیم بنویسیم.اثبات
اثبات این قضیه شامل دو قسمت است. ابتدا نشان می دهیم هر عدد را می توان به صورت حاصلضربی از اعداد اول نوشت و سپس ثابت می کنیم این تجزیه یکتاست.

برهان: فرض می کنیم عدد صحیح مثبتی مانند x وجود دارد که نمی توان آن را به حاصلضرب اعداد اول تجزیه کرد. مجموعهٔ a را به این شکل تعریف می کنیم:
«مجموعه n های عضو اعداد طبیعی به طوریکه 1a مخالف تهی است زیرا x عضوی از a است. پس بنا به اصل خوش ترتیبی اعداد طبیعی a عضو ابتدا دارد.

فرض می کنیم m ابتدای a باشد (یعنی m عضوی از a است و در نتیجه قابل تجزیه به اعداد اول هم نیست). بنابراین m اول نیست پس عددی مرکب است یعنی:

m = d1 * d2;1 < d1 < m,1 < d2 < m

بدیهی است که d1 و d2 عضو a نیستند زیرا از m کوچک ترند لذا هر دو تجزیه پذیرند. بنابراین:

d1 = p1 * p2 * ... * pk

d2 = q1 * q2 * ... * qs

به طوری که p ها و q ها اول هستند. در نتیجه:

m = p1 * p2 * ... * pk * q1 * q2 * ... * qs

می بینیم که m تجزیه پذیر شده و این با فرض ما در تناقض است. استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلا مانع است. http://www.daneshriazi. جملات هشت ریشتری:


سال 96 ، سال وس ?? هست.رنگ سال: رنگ سبز گرینی وبنفش
گل سال:داودی
ف : روی
شعار وس " من بهتر می دانم
وس سمبل وفاداری و وقت شناسی

??متولدین فروردین :
??رنگ شانس : قرمزملایم
??اعداد شانس : 6 ، 9 ، 15 و 343
??روز اقبال :
??همراهان مناسب : مرداد ، داد ، آذر

??متولدین اردیبهشت :
??رنگ شا. بازم سلام. یه بازی با اعداد: 3 نفر رو انتخاب میکنید میان جلو دایره وار می ایستند! مثل وقتی که میخوان سنگ کاغذ قیچی بازی کنن! حالا هر کدوم با شمارش 123 شما باید انگشتاشون رو که یک عددی رو نشون میده بیارن جلو! ی که زودتر از همه اعداد رو جمع ببنده و به انگلیسی بگه برنده است! source: http://eslteachingideas. .com اختصاصی از هایدی تحقیق در مورد اعداد اول 14 ص با و پر سرعت .
لینک و ید پایین توضیحاتفرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینتتعداد صفحات: 15 اعداد اولاعداد اول اعدادی طبیعی هستند که بر هیچ عددی بجز خودشان و عدد ۱ بخش پذیر نباشند. تنها استثنا عدد ۱ است که جزو این اعداد قرار نمی گیرد. اگرعددی طبیعی وبزرگ تر از ۱ اول نباشد مرکب است.عدد یک. آیا می دانید راز اعداد در زبان انگلیسی چیست؟ راز اعداد در زبان انگلیسی چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا در زبان انگلیسی اعداد به صورت

1، 2، 3 و … نوشته می شوند؟ آیا می دانید که نوشتن هر یک از این اعداد

یک دلیل دارد و آن تعداد زاویه های موجود در اعداد است .
ماجرا از این قرار است که به ازای هر عدد زاویه ، آن عدد خوانده می شود.

مثلا عدد 1 چون تنها یک زاویه دارد ، یک خوانده می شود . برای عدد

2 چون دو زاویه دارد ، دو خوانده می شود و … برای درک بهتر به ع زیر نگاه کنید : تهران-ایرنا- مخالفان کلیات لایحه بودجه سال 96 کل کشور، اعداد و ارقام تنظیم شده در لایحه بودجه را واقعی ندانستند و تاکید د که این گونه امکان تحقق این اعداد و ارقام وجود ندارد. به تساوی زیر نگاه کنید : بله 81 برابر است با توان دوم ِ مجموع ارقامش. آیا اعداد دیگری با این ویژگی وجود دارند؟ به عدد زیر نیز توجه کنید : ریاضی سرا www.riazisara.ir حتما ً شگفت زده شده اید ! در این قسمت می خواهیم اعدادی را معرفی کنیم که این اعداد با توانی از مجموع ِ ارقامشان برابرند. البته در این میان، اعداد یک رقمی با مجموع ارقامشان به توان ۱ برابند و از آن ها چشم پوشی می کنیم. یافتن اعداد کوچک با این ویژگی کار ساده ای است اما یافتن اعداد بزرگتر بسیار مشکل و زمان بر خواهد بود. در ج زیر تعدادی از این اعداد را به نمایش در آورده ایم . ببینید و لذت ببرید : منبع: http://riazisara.ir او به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرهای ملی توکیو،جنگل اعداد به راه انداخته است.
سلام خدمت دوستان عزیز و همراهان ریاضی البرز امروز دومین قسمت نکات طلایی را برایتان آماده که امیدوارم مفید باشد! برای مشاهده ((ضرب اعداد در اعداد 1.5 و 15)) به ادامه مطلب مراجعه کنید.


ادامه مطلب 1)عدد 142857 ویژگی های جالبی دارد اگر اعداد 1 تا 6 را در این عدد ضرب کنیم فقط جای ارقام تغییر می کند یعنی : 2×142857 = 285714 3×142857 = 428571 4×142857 = 571428 5×142857 = 714285 6×142857 = 857142 و در آ : ۷×142857 = 999999 ************************************ 2) عدد 2520 را می توان بر اعداد 1 تا 10 تقسیم نمود، بدون آن که خارج قسمت ری داشته باشد. و جالب تر اینکه این عدد کوچکترین عددی است که بر همه این اعداد . تبلیغ به معنای رساندن پیام است. پس هنگامی که تبلیغ می کنید یعنیمی خواهید پیامی را برسانید.حال هر چه روش رساندن پیام شما هوشمندانه تر باشد در نتیجه تاثیر بیشتری دارد. در زیر به چند روش برای رساندن پیام (تبلیغ)تاثیر گذار اشاره می کنیم: اعداد اولیم ما بی حال و تنبلیم ما داریم فقط ما ،دو تا مقسوم علیه تنها دو و سه و پنج و هفت یازده و سیزده هم هست اعداد اول :اعداد طبیعی بزرگتر از یک ،که فقط برخودشان و یک بخش پذیر باشند و بر عدد دیگری بخش پذیر نباشند.مثل2،3،5،7،11،13،17، شما می توانید قدرت خود را در محاسبه جمع اعداد چند رقمی به دوستان و یا دانش آموزان نشان دهید. اما اگر صبر کنید متوجه می شوید این کار چندان هم به قدرت محاسبه ریاضی شما بستگی ندارد. از ۳ نفر بخواهید هر کدام یک عدد سه رقمی بگویند؛ این ۳ عدد را روی تابلو و زیر همدیگر بنویسید. با بیان این مطلب که می خواهید تعداد اعداد را بیشتر کنید ۲ عدد ۳ رق. فصل های کتابها معمولا بر اساس اعداد اصلی نوشته می شوند : 1, 2, 3, 4, 5, 6 و به همین ترتیب . اما من تصمیم گرفتم فصل هایم را بر اساس اعداد اول بنویسم : 2, 3, 5, 7, 11, 13 و الی آ . چون اعداد اول را دوست دارم .
اینطوری می فهمید اعداد اول کدامند :
اول ، تمام اعداد مثبت و صحیح دنیا را بنویسید .
بعد تمام اعدادی را که مضربی از 2 هستند کنار بگذارید . بعد تما. img/daneshnameh_up/1/16/mos1.gif اعداد مثلثی 1، 3، 6، 10، 15، 21 و ... بنظر شما این اعداد چه ویژگی مشترکی دارند؟ اگر دست به قلم نشویم و شکل نکشیم و آزمایش نکنیم، فهمیدن ارتباط میان آنها کمی دشوار است. به این شکل دقت کنید مشکل شما حل خواهد شد. به اعداد موجود در این سری، اعداد مثلثی می گوییم. 1 = 1 3= 1+2 6= 1+2+3 10= 1+2+3+4 15= 1+2+3+4+5 21= 1+2+3+4+5+6 . . .
اما شکل اول یک ایده جدید به ما می دهد که می توانیم این اعداد را همانند پاراگراف بالا نیز تفسیر کنیم.
به بیان دیگر می توان گفت که هرعدد مثلثی تشکیل شده است از حاصل جمع ی ری از اعداد متوالی طبیعی. به این معنی که اولین عدد مثلثی مساوی است با مجموع یک عدد از اعداد طبیعی دومین معادل است با مجموع دو عدد از اعداد طبیعی، سومین معادل است با مجموع سه عدد از اعداد طبیعی و ... و بالا ه n امین عدد مثلثی معادل است با مجموع n عدد از اعداد طبیعی که اگر ریاضیات دبیرستان را هنوز فراموش نکرده باشید بخاطر خواهید آورد که مقدار این عدد معادل n(n+1)/2 خواهد بود. (یک نصاعد ساده img/daneshnameh_up/0/06/mos2.gif مجموع دو عدد مثلثی متوالی مجموع دو عدد مثلثی متوالی اگر هر دو عدد پشت سرهم در سری اعداد مثلثی را با هم جمع کنیم حاصل جمع یک عدد مربع می شود. مثلا" 1+3=4 یا 3+6=9 یا 6+10=16 و ... البته دلیل آن ساده است به شکل دوم توجه کنید و ببینید که چگونه دو مثلث قرمز و سبز روی هم تشکیل یک مربع را می دهند. (سعی کنید با استدلال ریاضی هم این موضوع را ثابت کنید، ساده است از همان رابطه بالا استفاده کنید.)
مطلب اخیر اغلب بصورت قضیه مربع هر عدد طبیعی برابر است با مجموع دو عدد مثلثی متوالی نیز مطرح می شود. به تساوی زیر نگاه کنید : بله 81 برابر است با توان دوم ِ مجموع ارقامش. آیا اعداد دیگری با این ویژگی وجود دارند؟ به عدد زیر نیز توجه کنید : ریاضی سرا www.riazisara.ir حتما ً شگفت زده شده اید ! در این قسمت می خواهیم اعدادی را معرفی کنیم که این اعداد با توانی از مجموع ِ ارقامشان برابرند. البته در این میان، اعداد یک رقمی با مجموع ارقامشان به توان ۱ برابند و از آن ها چشم پوشی می کنیم. یافتن اعداد کوچک با این ویژگی کار ساده ای است اما یافتن اعداد بزرگتر بسیار مشکل و زمان بر خواهد بود. در ج زیر تعدادی از این اعداد را به نمایش در آورده ایم . ببینید و لذت ببرید : منبع: http://riazisara.ir اعداد اولیم ما بی حال و تنبلیم ما داریم فقط ما ،دو تا مقسوم علیه تنها دو و سه و پنج و هفت یازده و سیزده هم هست اعداد اول :اعداد طبیعی بزرگتر از یک ،که فقط برخودشان و یک بخش پذیر باشند و بر عدد دیگری بخش پذیر نباشند.مثل2،3،5،7،11،13،17، اعداد اولیم ما بی حال و تنبلیم ما داریم فقط ما ،دو تا مقسوم علیه تنها دو و سه و پنج و هفت یازده و سیزده هم هست اعداد اول :اعداد طبیعی بزرگتر از یک ،که فقط برخودشان و یک بخش پذیر باشند و بر عدد دیگری بخش پذیر نباشند.مثل2،3،5،7،11،13،17، بعد از پایان یه روز کاملا انتگرالی داشتم به این فک می چن وقته نیومدم اینجا؟!!!یه ماه شد؟؟؟؟اونم یه ماه کاملا خاص.... داد همیشه برای من بستر اتفاقات مهم بوده...مهم و مهم!آدم افاتی نیستم ولی کلا همه اتفاقات زندگی من یه جور به عدد هشت یا سه ربط دارن...مهم ترینشون 8 /3 سه سال پیش بود یا3/3 پارسال.....بگذریم...این روزا یه کم به دنیای دوس داشتنی خودم که ازش دور شدم نزدیک شدم..یه ده!اعداد...فقط عددهای خوشگلم....دنیای من خیلی عددی شده و هیچ ی هم نمیدونه من چقد عاشق این دنیام....شاید مردم فک ن دنیای ریاضیات و دنیای اعداد دنیای مز ف و به درد نخوریه اما ....اما من میتونم براشون با همین اعداد اثبات م که نفس کشیدنشون هم بر اساس همین اعداد هست...پــــــــــس به دنیای ریـــــــــاضیات احترام بزاریـــن....لطفا! +سر حرفام هستم....فقط یه کم سرم شلوغه!خدا میدونه من چقد از دست خودم عصبانی ام که چرا یه کم زودتر درس نخوندم...!هیچی نخوندم!!!!!+هدف از این پست فقط این بود که تو ماه داد هم یه پست داشته باشم....+بی دلیل و با دلیل ی رو نشکنین... در زندگی روزمره، ما دائما با اعداد مختلفی مانند شماره تلفن هاو... سر و کار داریم اما مهم تر از این اعداد، اعداد سلامت ما هستند که با شناخت آنها می توانیم همیشه خود را در مرز سلامت بودن نگه داشته و خطر بیماری ها به خصوص بیماری های قلبی را کاهش دهیم. ادامه ی مطلب را نیز مطالعه بفرمایید در زندگی روزمره، ما دائما با اعداد مختلفی مانند شماره تلفن هاو... سر و کار داریم اما مهم تر از این اعداد، اعداد سلامت ما هستند که با شناخت آنها می توانیم همیشه خود را در مرز سلامت بودن نگه داشته و خطر بیماری ها به خصوص بیماری های قلبی را کاهش دهیم. ادامه ی مطلب را نیز مطالعه بفرمایید
حدس گلدباخ :

حدس گلدباخ در ریاضیات یکی از قدیمی ترین مسائل حل نشده نظریه اعداد است. این حدس می گوید:
هر عدد زوج بزرگ تر از ۲ را می توان به صورت حاصل جمع دو عدد اول نوشت.

مثال: ۲۰=۱۷+۳ یا ۱۰=۷+۳ و ۴=۲+۲ و ۱۲=۷+۵.

این مسئله در حدود ۲۶۰ سال پیش توسط یک پزشک آلمانی علاقه مند به اثبات قضیه های ریاضی مطرح شد. شهود این پزشک متوجه حقیقت جالبی شده بود و آن هم این بود که هر عدد زوج را می توان به صورت مجموع دو عدد اول نوشت. (البته عدد یک را به این خاطر از مجموعه اعداد اول کنار گذاشتند که صورت مسئله های نظریه اعداد کوتاه تر شود. زیرا اگر این کار را نمی د بایستی در اکثر صورت مسئله های مربوط به اعداد اول می نوشتند: «به غیر از یک») اکنون به دلیل همین موضوع عدد ۲ از حدس گلدباخ خارج شده است. گلدباخ هم عصر با اویلر بود. پس از تلاش فراوان و نا امید شدن از اثبات این حدس، گلدباخ از اویلر خواست تا مسئله را برایش حل کند. اویلر یکی از برجسته ترین شخصیت های ریاضی آن زمان بود. نه اویلر و نه هیچیک از شاگردانش نتوانستند این مسئله را حل کنند. تا اینکه حدود ۶ سال پیش یک موسسه انتشاراتی در انگلستان به نام «تونی سیبر» برای ی که بتواند این مسئله را حل کند مبلغ یک میلیون دلار جایزه تعیین کرد. این مسئله در عین سادگی صورت آن، هنوز حل نشده تا بتواند به عنوان قضیه مطرح شود.

این حدس توسط کامپیوترهای پیشرفته برای اعداد زوج بسیار بسیار بزرگی تست شده و جالب اینست که تا کنون هیچ مثال نقضی برای آن یافت نشده است.

گاهی اوقات فاصله شهود انسان تا لحظه اثبات یک مسئله آنقدر زیاد می شود که نسلها می آیند و می روند ولی همچنان حقیقت درباره مسئله ای مانند حدس گلد باخ نامشخص می ماند.

شاید حل نشدن این مسئله به این خاطر باشد که با اعداد اول سر و کار دارد. زیرا خود مجموعه اعداد اول نیز ساختار جبری معینی ندارد.

در سال ۱۷۴۲ گلدباخ طی نامه ای به اویلر می نویسد: ” به نظر می رسد که هر دو عدد زوج بزرگ تر از ۲ را بتوان به صورت مجموع دو عدد اول نوشت.” این ادعای گلدباخ به حدس گلدباخ شهرت یافت و در این دو نیم قرن اخیر پایه و موضوع تحقیقات گسترده ای شده است.هاردی ریاضیدان برجسته انگلیسی تصریح می کند که حدس گلدباخ یکی از دشوارترین مسائل حل نشده ریاضیات است.

حدس گلدباخ: هر عدد صحیح زوج بزرگ تر از ۲ را می توان به صورت مجموع دو عدد اول نوشت.

محاسبات عددی درستی این حدس را نشان می دهند که به طرق متعددی می توان اعداد زوج را به صورت مجموع دو عدد اول نوشت. در سال ۱۹۷۳ چن نشان داد که اعداد زوج به اندازه کافی بزرگ را می توان به صورت p+m نوشت که در آن p عددی اول و m عددی اول یا حاصل ضرب دو عدد اول است. گلدباخ حدس ضعیفتری زد که هر عدد فرد بزرگ تر از ۷ را می توان به صورت مجموع سه عدد اول نوشت.هر چند که این مساله هنوز باز است اما وینوگراف در سال ۱۹۳۷ نشان داد که برای همه اعداد فرد مثبت به اندازه کافی بزرگ این قضیه درست است ولی اندازه کافی را تعریف نکرد. شاگرد آن برودزین اثبات کرد که عدد ۳۱۴۳۴۸۹۰۷ به اندازه کافی بزرگ است (این عدد ۶۸۴۶۱۶۹ رقم دارد!). در سال ۲۰۰۲ دو ریاضی دان این عدد را به حدود کاهش دادند. یعنی اگر برای اعداد کوچکتر از آن درستی قضیه چک شود، اثبات کامل می شود ولی این کار از عهده کامپیوترهای فعلی برنمی آید.
محققان موفق به ساخت سیستم جدیدی شدند که می تواند به صورت کاملا تصادفی و رندوم رشته ای از اعداد ساخته و امکان حدس زدن آن را برای ر ها غیر ممکن کند. 1- برنامه ای بنویسید که دو عدد بخواند عددی را که رقم یکانش بزرگتر است را 10 بار و عدد دیگر را 5 بار چاپ کند 2- برنامه ای بنویسید که یک عدد بخواند و اگر 1 بود از 1 تا 10 بنویسد و اگر 2 بود از 10 تا 20 بنویسد و اگر 3 بود بود از 20 تا 30 بنویسد و . . . . 3- برنامه ای بنویسید که 20 عدد را بخواند و مجموع اعداد فرد و تعداد اعداد زوج را چاپ کند 4- برنامه ای بنویسید . تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی و بالع در نرم افزارهای word و excel (اعداد صحیح و اعشاری) در تهیه بسیاری از گزارشات در نرم افزارهای word و excel نیاز است تا اعداد بصورت فارسی نمایش داده شوند. یکی از روش های نمایش همه اعداد بصورت فارسی در word استفاده از روشی است که در مطلبی تحت عنوان "نمایش اعداد بصورت فارسی در نرم افزار word" آموزش داده شده است. در ا. شما می توانید قدرت خود را در محاسبه جمع اعداد چند رقمی به دوستان و یا دانش آموزان نشان دهید. اما اگر صبر کنید متوجه می شوید این کار چندان هم به قدرت محاسبه ریاضی شما بستگی ندارد. از ۳ نفر بخواهید هر کدام یک عدد سه رقمی بگویند؛ این ۳ عدد را روی تابلو و زیر همدیگر بنویسید. با بیان این مطلب که می خواهید تعداد اعداد را بیشتر کنید ۲ عدد ۳ رق. اعداد را دوست دارم با اعداد زندگی می کنم هرگز مرا دچار شک و تردید نمی کنند هرگز مرا رها نمی کنند اعداد را دوست دارم برای ساعت های زندگیم برای قرار های خیالی و غیر خیالیم برای دیدن ماه و خورشیدم اعداد را دوست دارم دوستی با اعداد فکرم را به اوج می برد کار هایم در صداقت و پاکی فرو می برد شخصیت دوم را به من عطا میکند کاربران ios 11 از عدم ثبت اعداد در اپلیکیشن پیش فرض ماشین حساب گزارش می دهند
‌بر اساس گزارشات اخیر کاربران، اپلیکیشن ماشین‌حساب پیش‌فرض ios 11 هنگام تایپ سریع اعداد با مشکل عدم ثبت محاسبات مواجه می‌شود. انی که از اربعین سخن می گویند غالباً به استعمالات این واژه در قرآن و روایات استناد می کنند که کم هم نیست. اما عده ای معتقدند نباید بر اعداد و ارقام تکیه کرد چه اینکه اولاً ارتباطی میان این اربعین با آن الفاظ نیست و ثانیاً تکیه بر اعداد و ارقام ممکن است به ترویج نوعی باطنی گرایی بینجامد بخصوص که برخی فرقه های ی و شیعی به اعداد توجه زی.
تحقیق کامل کاربرد اعداد صحیح و گویا در زندگی تحقیق-کامل-کاربرد-اعداد-صحیح-و-گویا-در-زندگیکاربرد اعداد صحیح و گویا در زندگی روزمره با توجه به اعداد و قائل شدن ویژگی های غیرکمی برای آنها، سابقه دیرین در زندگی بشری دارد. در بسیاری از فرهنگ ها همچون فرهنگ بابلی، هندو، فیثاغورثی و... اعداد، اصل و بنیان جهان عینی محسوب گردیده و هماهنگی نهفته در عالم به شمار می روند.  فایل یَک دو سه چار پنج ششت هفت هشت نه ده یازِه دووُزِه سیزِه چاردِه پومزِه شومزِه اَودِه اَژدِه نومزِه بیس بقیه هم همون فارسی معیاره. بعضی وقت ها من خودم دیدم که اعداد بعد از بیست وارونه شمرده می شد یعنی به جای بیست و یک می گفتند یک بیست دو بیست سه بیست
تحقیق کامل کاربرد اعداد صحیح و گویا در زندگی تحقیق-کامل-کاربرد-اعداد-صحیح-و-گویا-در-زندگیکاربرد اعداد صحیح و گویا در زندگی روزمره با توجه به اعداد و قائل شدن ویژگی های غیرکمی برای آنها، سابقه دیرین در زندگی بشری دارد. در بسیاری از فرهنگ ها همچون فرهنگ بابلی، هندو، فیثاغورثی و... اعداد، اصل و بنیان جهان عینی محسوب گردیده و هماهنگی نهفته در عالم به شمار می روند.  فایل