به راحتی بیمه زمان صلوات الله علیه بشید چگونه با زمان رفیق بشیم

به نقل از خبرگزاریها در مورد به راحتی بیمه زمان صلوات الله علیه بشید چگونه با زمان رفیق بشیم : سرچشمه صلوات از کجاست؟ خداوند و فرشتگانش بر درود می فرستند ای انی که ایمان آورده اید بر او درود فرستید و سلام گویید و تسلیم فرمانش باشید.
صلوات به شکل امروزی از همان زمان اکرم (صلی الله علیه و آله) مرسوم بوده، یعنی همین عبارت «اللهم صلّ علی محمّد و آل محمّد». و اکرم (صلی الله علیه وآله) در تشهد بر خود و اهل بیتشان درود می فرستادند و . حضرت ابوجعفر، باقرالعلوم صلوات اللّه و سلامه علیه حکایت فرماید بر این که جدّ بزرگوارش ، حسین علیه السّلام پس از آن که به صحراى کربلا وارد شد، در جمع اصحاب و یاران خود چنین اظهار داشت : روزى در حضور جدّم ، رسول اللّه صلّى اللّه علیه و آله بودم که فرمود: اى فرزندم ! بعد از من ، تو را به سوى عراق سوق مى دهند، به سرزمینى که ان الهى و جانشین. انقلاب ما در راه آن هدفى که زمان (عج)براى تأمین آن هدف مبعوث می شود و ظاهر مى‏شود یک مقدمه‏ى لازم و یک گام بزرگ بوده . ما اگر این گام بزرگ را برنمى‏داشتیم، یقینا ظهور ولى ‏عصر ( صلوات الله علیه و عجل الله تعالى فرجه الشریف)... بیانات ی : انقلاب ایران، امتداد حرکت انبیاء و مقدمه‏ى ظهور عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
انقلاب ما در را. گشتیم و گشتیم ذکری بالاتر از صلوات پیدا نشد " آیت الله بهجت(ره) "
ختم صلوات برای رفع گرفتاری و اسارت غزه( فلسطین )
تعداد صلوات مهم نیست.هر به اندازه مرامش صلوات بفرسته.
فقط لطف کنید از 14تا کمتر نباشه

باذکر صلوات انتشار دهید.
یاعلی عبد الله گنجی در رو مه جوان نوشت: شعار عده ای علیه رئیس جمهور در روز قدس دل هر نیروی مؤمن به انقلاب و زمان شناس را به درد می آورد که چگونه عده ای سطحی گرا، ظاهر بین، زمان نشناس و هزینه ساز، حزب الله را از جایگاه سنگ زیرین آسیا خارج و به چهره ای هیجانی بی منطق و غیرقابل کنترل تبدیل می کنند. رو مه اصولگرای جوان در سرمقاله خود نوشت:شعار عده ای علیه رئیس جمهور در روز قدس دل هر نیروی مؤمن به انقلاب و زمان شناس را به درد می آورد که چگونه عده ای سطحی گرا، ظاهر بین، زمان نشناس و هزینه ساز، حزب الله را از جایگاه سنگ زیرین آسیا خارج و به چهره ای هیجانی بی منطق و غیرقابل کنترل تبدیل می کنند. یکی از صفاتی که زمان علیه السلام را به ان صفت می خوانیم - داعی الله - است . زمان ع برترین دعوت کننده به خدا وند و دین جدش رسول خدا ص است در زیارت ال یاسین خطاب به انحضرت می گوییم السلام علیک یا داعی الله و ربانی ایاته
قرآن، یگانه ی یکتاپرستی، نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) را هدایت گر و ی که مردم را به سوی خدا فرا می خواند و مشعل ف. روزی عده ای از اصحاب ع خدمت آمدند و عرض د که آقا یابن رسول الله چگونه صلوات بفرستیم بر محمد آل محمد ص-حضرت فرمودند- باین نحو صلوات بفرستید: اللهم اجعل صلواتک و صلوات ملائکتک و رسلک و انبیائک و کتبک و جمیع خلقک و ارضک و سمائک علی محمد و آل محمد اصحاب عرض د آقا ی که با این کیفیت صلوات بفرستد خداوند چه صو به او عنایت می فرماید؟ حضرت صادق ف. سیره معصومین در فرستادن صلوات چگونگى صلوات فرستادن ، شرط استجابت دعاى امت ، سیره سجاد (علیه السلام ) ، صلوات هم وزن عرش ، صلوات شفاعت کننده ، شاد رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) ، وقت صلوات رضا (علیه السلام ) ، مناظره هشتم ، عبادت رضا (علیه السلام ) در سفر ، صلوات و دعاى جواد (علیه السلام ) ، دعاى قبل از طلوع خورشید و . . . . . در ادامه مط. رازی که ایت الله بهجت درقران شخصی خودنوشت: هر دربین الطلوعین یعنی فجرکاذب تافجرصادق(5دقیقه قبل ازاذان صبح تا5دقیقه بعدازاذان صبح) این ذکررابگویدهرحاجتی داشته باشد برآورده می شود ولواگرتشرف به خدمت زمان(عج)باشد. صلوات(14بار) یامولای یاصاحب ا مان ادرکنی(40بار) صلوات(14بار) ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ. آیت الله بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود اینگونه نوشته بود :
هر در بین الطلوعین یعنی ( 5 دقیقه قبل از اذان صبح تا 5 دقیقه بعد از اذان ) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خدمت زمان (عج) باشد:
✅ صلوات (14 بار)
✅ یا مولای یا صاحب ا مان ادرکنی (40 بار)
✅ صلوات (14 بار) شرح ماجرای خواندنی یک پینه دوز که زمان (عج) به سراغ او می رفت توسط مرحوم آیت الله آقا مجتبی تهران در زمان کودکی من، مرحوم والد ما با یکی از اولیاء خاصّ خدا ارتباط داشت. تشرّف آن ولیّ خدا به حضور زمان«صلوات الله علیه»، قابل انکار نبود. ایشان یک مغازة پـینه‏ دوزی هم در بازار داشت. حتّی ایشان می‏ گفت: گاهی آقا شب‏های یک‏ دفعه می‏ آیند، می‏ فرمایند: بیا برویم کربلا زیارتی کنیم و برگردیم. با آقا می‏ روم کربلا و بر می‏ گردم. این‏ها خواب و قصّه و داستان نیست. مرحوم والد ما می‏ گفت: آقا تشریف می‏ آورند پیش ایشان، نه این، خدمت آقا برود. پدرم گفت که از او پرسیدم: فلانی! گفت: بله! گفتم: چه شده است که ایشان تشریف می‏ آورند آنجا پیش تو؟! گفت: اتّفاقاً خودم همین سؤال را از آقا پرسیدم که چطور شده که شما می‏ آیید اینجا پیش من احوالم را می‏ گیرید؟ ایشان به من فرمودند: برای خاطر اینکه در تو هیچ هوای نفس نیست. وقتی از حبّ به دنیا تخلیه شدی، ولی الله اعظم دستت را می گیرند.. مگر ی که حبّ دنیا، چه و چه جاهش پیکره اش را گرفته باشد، می تواند خدمت زمان«صلوات الله علیه»، برسد تا حضرت ایصال به مطلوب بفرمایند؟!… رسول خدا صل الله علیه و اله و سلم به عباس بن عبد المطلب فرمودند :

وقتی که من متولد شدم خداوند هفت کوه در هفت آسمان قرار داد و پر از ملائکه نمود که عدد آن ها را

ی غیر از خدا نمی داند و تا روز قیامت تسبیح خدا می کنند و خداوند ثواب آن ها را قرار میدهد برای

ی که اسم من را بشنود و صلوات بفرستد

منبع :فوائد الصلوات ص ۱۸۷<. اعظم صلوات الله علیه و آله فرموده است هنگامی که حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کند همه طبقات امت من چنان در رفاه زندگی نمایند که قبل از وی هیچ بّر و فاجری بدان نرسیده باشند. به شمس و شموس ایران همه پیروان صلوات
به طبیب همه عاشقان خاندان ذریۀ حضرت زهرا صلوات
به حاجتمندان بارگاه رحمت و به انفاس کوثریت صلوات
به مهربانی و رضایت رحمت شیعیان صلوات
به یا رضاگویان و سلام گویان صحن رضا صلوات
به اشکهای شوق حاجتمندان و تبریک گویان میلادت صلوات
از راه دوردل به زیارتت آمده به امید روزی که مقابل . آثار و فضایل صلوات
صلوات از سوی گوینده آن شعاری ظاهری و بدون پشتوانه نیست تا از فضایل بی شمار آن در روایات تعجب کنیم و انگشت حیرت بر دهان افکنیم و ذکری چنین کوتاه چگونه فضایلی چنین متبرک دارد: بر اهل ذکر و ایمان پوشیده نیست که تمامی اذکار از جمله صلوات بر (صلوات الله علیه) و خاندان پاکش یک لفظ و یک معنا دارد. به بسیار دیدنی و عبرت آموز دریافت
صلوات:
تنها دعایی هست که حتما مستجاب می شود...

صلوات :
بهترین هدیه از طرف الله تعالی برای انسان است...

صلوات :
تحفه ای از بهشت است. ..

صلوات :
روح را جلا می دهد...

صلوات :
عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند...

صلوات :
نوری در بهشت است...

صلوات :
نور پل صراط است...

صلوات :
شفیع انسان است...

صلوات :
. روزى پیغمبر خدا صلى الله علیه و آله با المؤمنین فرمود: یا على ! مى خواهى تو را به چیزى مژده بدهم ؟ على علیه السلام عرض : بلى ، پدر و مادرم به قربانت ! تو همیشه مژده دهنده هر چیزى بودى . فرمود: جبرئیل ، نزد من آمد و از امر عجیبى مرا خبر داد. على علیه السلام پرسید: امر عجیب چه بود؟ فرمود: جبرئیل خبر داد که هر از دوستان من ، بر من تواءم با خاندا. بسمه تعالی به گزارش پار به نقل از باشگاه خبرنگاران، آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود دستور عمل زیبایی را نوشته بودند که در ادامه می خوانید:

هر در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خد. چگونه روزه ی خود را به امضای زمان(عج) برسانیم؟
ماه رمضان
ترک حرام؛ شرط روزه داری مورد رضایت زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف است. اگر ی بخواهد روزه اش رنگ و بوی زمان عجل الله تعالی فرجه الشّریف داشته باشد، باید به رهنمود صلی الله علیه و آله و سلم عمل کند که پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در خطبه ای که در آستانه ماه مبارک رمضان ایراد فرمودند ویژگی های روزه داران را بیان نمودند، بعد از این که سخن ایشان تمام شد، المؤمنین علیهم السلام برخاستند و فرمودند: رسول خدا! برترین اعمال در این ماه چیست؟ ادامه مطلب بسم الله
خبرگزاری فارس: زمان(عج) چگونه ظهور می کنند+پاسخ جواد الائمه(ع) حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام نقل می کنند: بر مولای خود جواد علیه السلام وارد شدم و می خواستم از قائم صلوات الله علیه سؤال کنم که همان مهدی است یا غیر از اوست؟ قبل از این که چیزی بپرسم، حضرت شروع به سخن د! ادامه مطلب انسان چقدر حقیره ! نمیتواند در یک زمان بیش از یک کار انجام دهد اگرچه سعی در توانش را دارد ولی قدرت إعمال بیش از یک عمل را ندارد . با اینکه زمان برای او خلق شده است ولی قدرت احاطه ی به آن را ندارد. چون زمان بر او سیطره دارد و او در امواج زمان غرق است و ناچار باید همانطور که برای عموم موجودات عالم تنظیم شده ،همانطور پیش رود تا بمقصد رسد . و. انقلاب ما در راه آن هدفى که زمان براى تأمین آن هدف مبعوث مى‏شود و ظاهر مى‏شود یک مقدمه‏ى لازم و یک گام بزرگ بوده . ما اگر این گام بزرگ را برنمى‏داشتیم، یقینا ظهور ولى‏عصر ( صلوات الله علیه و عجل الله تعالى فرجه الشریف ) به عقب مى‏افتاد. شما مردم ایران و شما مادران شهید داده و پدران داغدار و افرادى که در طول این مبارزه زحمت کشیدید بد. رازی که حضرت آیت الله العظمی بهجت (ره) در قرآن خود نوشته بود? عرش نیوز نوشت: آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود دستور عمل زیبایی را نوشته بودند که در ادامه می خوانید: هر در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ول. به گزارش مشرق، آیت الله العظمی شیخ محمد تقی بهجت در حاشیه قرآن شخصی خود دستور عمل زیبایی را نوشته بودند که در ادامه می خوانید:

هر در بین الطلوعین یعنی بین فجر کاذب و فجر صادق ( ۵ دقیقه قبل از اذان صبح تا ۵ دقیقه بعد از اذان) این ذکر را بگوید هر حاجتی داشته باشد برآورده میشود ولو اگر تشرف به خدمت زمان (عج) باشد:

صلوات (۱۴ بار) سند ذکر «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» کجاست؟

برخی می پرسند عبارت «وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ» که پس از صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرستاده می شود،آیا در احادیث

معصومان(ع) وارد شده

و مَنصوص است و یا از چیزهایی است که علاقه مندان و ارادتمندان به آقا زمان (عج)، خودشان، پس از صلوات، آن

را اضافه کرده اند؟

در پاسخ به این پرسش، به حدیث زیر توجه کنید

صادق علیه السلام می فرمایند:

«هر پس از صبح و ظهر بگوید: «اللّهم صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم»،از دنیا نمی رود مگر

آن که قائم آل محمد (ص) را درک می کند.

منبع : سفینة البحار، حاج شیخ عباس قمّی، ج 2، ص49 بسم الله
کارت پستال ویژه نیمه شعبان , کارت پستال تولد زمان
رسول خدا حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله فرمودند:
مهدی (علیه السلام) مردی از فرزندان من است رنگ رخساره اش رنگ نژاد عربها و اندامش مانند اندام بنی است. برگونه راست وی خالی هست که مانند ستاره ای درخشان است. زمین را از عد پر می سازد چنانکه از ستم و حق کشی پر شده باشد در زمان خلافت و ی او زمینیان و آسمانیان و پرندگان فضا راضی و خشنود خواهند بود.
متن حدیث:
قال رسول الله صلی الله علیه وآله:
المهدی رجل من ولدی، لونه لون عربی، و جسمه اسرئیلی علی حده الایمن خال کانه کوکب دری، یملا الارض عدلا کما ملئت جورا و ظلما یرضی فی خلافته اهل الارض و اهل السماء و الطیر فی الجو.
«کشف الغمه،ح9- مهدویت/صافی گلپایگانی،30»
مشرق
زمان ثبت نام افسری بانوان 96 بهترین زمان ثبت نام افسری بانوان 96 جالبترین زمان ثبت نام افسری بانوان 96 خاصترین زمان ثبت نام افسری بانوان 96 چگونه میتوان به زمان ثبت نام افسری بانوان 96 دسترسی داست زمان ثبت نام افسری بانوان 96 کی است؟
ادامه مطلب صلوات : بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است.
صلوات : تحفه ای از بهشت است.
صلوات : روح را جلا می دهد.

صلوات : عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند.
صلوات : نوری در بهشت است.
صلوات : نور پل صراط است.

صلوات : شفیع انسان است.
صلوات : ذکر الهی است.
صلوات : موجب کمال می شود.

صلوات : موجب کمال دعا و استجابت آن می شود.
صلوات : موجب تقرب انسان است.
صلوات : رمز دیدن در خواب است.

صلوات : سپری در مقابل آتش جهنم است.
صلوات : انیس انسان در عالم برزخ و قیامت است.
صلوات : جواز عبور انسان به بهشت است.

صلوات : انسان را در سه عالم بیمه می کند.
صلوات : از جانب خداوند رحمت است و از سوی فرشتگان پاک گناهان و از طرف مردم دعا است.
صلوات : برترین عمل در روز قیامت است.

صلوات : سنگین ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می شود.

صلوات : محبوب ترین عمل است.
صلوات : آتش جهنم را خاموش می کند.
صلوات : زینت است.
صلوات : گناهان را از بین می برد.
صلوات : فقر و نفاق را از بین می برد. ماجرای طلا خاک به دستان زمان(عج) به نقل از مرحوم شیخ طوسی رحمۀ اللّه علیه را در اینجا بخوانید.  زمان(عج)داستانی از زمان(عج) که مرحوم شیخ طوسی رحمۀ اللّه علیه در کتاب خود به طور مستند حکایت نموده است را در ادامه مطلب بخوانید.


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] برکات و ثواب صلوات بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم در باب ثواب صلوات، روایات فراوانی است که تأکید می کند که صلوات ده هزار بار حسنه دارد، رحمت و برکت و لطف و کرامت خدا را به همراه دارد، معادل با پاداش و ثواب تسبیح و تکبیر خداست، ارتقای درجه به همراه دارد، معادل سبحان الله و الحمد الله و لا اله الّا الله و الله اکبر است. صلوات برکات فراوانی را برای شخص به دنبال دارد. برکات صلوات را می توان به برکت های دنیوی و ا وی تقسیم کرد. بقیه در ادامه مطلب... روایت داریم خدای متعال ازظهر پنجشنبه تا غروب ملائکه ای را می فرستد با قلم هایی از طلا و کاغذهایی از نقره، ین ویژه با قلم ودوات ویژه برای نوشتن ثواب بهترین عمل، یعنی صلوات بر محمد و آل محمد می آیند، صلوات از بهترین ذکر هاست که در همه اوقات و زمان ها و مکان ها سفارش شده است ولی در شب و روز سفارش بیشتری شده است. می دانید شب و روز بهترین رو. لا اله الا الله .. محمد رسول الله .. علیه صلاة الله
هدیه نماید ایمان .. زنده کند دل و جان .. فریاد زن مسلمان .. لااله الا الله
لا اله الا الله .. محمد رسول الله .. علیه صلاة الله
ورد زبان مؤمن .. روح و روان مؤمن .. امن و امان مؤمن .. لا اله الا الله
لا اله الا الله .. محمد رسول الله .. علیه صلاة الله
پیام نوح و عیسی .. آدم و لوط و موسی .. المومنین علیه السلام فرمودند:
صلوات فرستادن بر صلى الله علیه وآله گناهان را از بین مى برد، بهتر از نابود آب آتش را. سلام بر صلى الله علیه و آله برتر از آزاد چند برده است. دوست داشتن رسول خدا صلى الله علیه و آله برتر از فدا جانهاست . یا فرمودند: برتر از شمشیر زدن در راه خداست. برای دیدن بقیه مطالب ب ادامه مطلب برید... پیغام زمان(عج) به آیة الله بهاء الدینی(ره)! پیغام زمان(عج) به آیة الله بهاء الدینی(ره)! این دعا برای دعاکننده آثار و برکات فراوانی دارد که مهمترین آن افزایش محبت و معرفت به آن جناب و عنایت ویژه حضرت مهدی علیه السلام به اوست. ایشان همچنین در حق دعا کننده دعا می فرماید. ماجرای طلا خاک به دستان زمان(عج) به نقل از مرحوم شیخ طوسی رحمۀ اللّه علیه را در اینجا بخوانید. صلوات سبب شفاعت ان حضرت زهرا علیهاالسلام فرمودند: پدرمرسول خدا صلى‏الله‏ علیه ‏و آلهبر من وارد شد در حالى که مهیاى خواب بودم. حضرت فرمودند: اى فاطمه نخواب مگر بعد از آن که چهار عمل را به جاى آورى: اول، ختم قرآن کنى؛ دوم ، ان را شفیعان خود گردانى ؛ سوم ، مؤمنین را از خود خشنود گردانى ؛ چهارم ، حج و عمره کنى. حضرت این را فرموده و اقامه د. صلوات نشانه محبت به حبیب خداست. صلوات باعث تقرب به خدا و رسول خدا می شود. صلوات موجب شفاعت است. با صلوات حاجات برآورده می شود. صلوات باعث آمرزش گناهان می شود. صلوات موجب عافیت و شفای امراض می شود. صلوات حافظه را تقویت می کند. صلوات موجب توانگری است. یکی از اعمالی که کاستی های ما را جبران می کند مداومت بر ذکر صلوات است. روایت داریم که جبر. ارزش ذکر صلوات بر محمد و آل محمد ----------------- صلوات برتر از بیست هزار سال طاعت فرشته---------------- وقتی که اکرم صلی الله علیه وآله و سلم در شب معراج به آسمان چهارم رسید، فرشته ای را دید که لوحی در پیش روی خود نهاده و در آن نگاه می کند و مانند رودی اشک از دیدگان می ریزد-------------------آن ملک متوجه حضور رسول خدا صلی الله علیه وآله و سلم در آسمان چهارم. نتیجه صلوات بر زهرا(علیها السلام) عَنْ فاطِمَةَ ا َّهْراءِ(علیها السلام) قالَتْ: قالَ لى رَسُولُ اللّهِ(صلى الله علیه وآله وسلم) یا فاطِمَةُ مَنْ صَلّى عَلَیْکِ غَفَرَ اللّهُ لَهُ وَ أَلْحَقَهُ بى حَیْثُ کُنْتُ مِنَ الْجَنَّةِ. رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) به من گفت: اى فاطمه! هر که بر تو صلوات فرستد، خداوند او را بیامرزد و به من، در هر جاى بهشت باشم، ملحق گرداند آثار محبت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رسول اکرم صل الله علیه و آله و سلم خطاب به جناب سلمان: ای سلمان محبت فاطمه سلام الله علیها در صد مورد پر مخاطره سود می بخشد، که آسانترین آنها: دم مرگ، قبر، م ، صراط، و به هنگام حساب و کتاب است.(مقتل خوارزمی، ج 1/ص60) ماه شریف رجب، مناسبتهای تقویمی شیعی زیادی در خود دارد. و میلاد پربرکت حضرت محمد تقی جواد الائمه علیه السلام، در دهم این ماه معنوی واقع است. طبق روایت از ثامن صلوات الله علیه، میلاد پرخیر و برکت جواد علیه السلام، هیچ خیر و برکتی برای شیعه به اندازۀ میلاد جواد صلوات الله علیه، نبوده است... ضمن گرامی داشت این ماه شریف و این ماسبت ارزشی،. ما به و کارگران سراسرکشور ایران ی توهین روز نامه حقیر فرانسوی رابه ساحت مقدس رحمت و رئفت ، حضرت ختمی مرتبت اکرم محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) را به شدت محکوم می نماییم و به همه مسلمانان تسلیت عرض مینماییم. و به روح وروان پاک رسول اکرم (ص) صلوات می فرستیم. اهانت به ساحت مقدس حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه رابشدت محکوم می نماییم " لبیک یا رسول الله،لبیک یا صاحب ا مان" توسط :عترت فاطمی حکمت صلوات :

صلوات: تنها دعایی هست که حتما مستجاب می شود.
صلوات : بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است.
صلوات : تحفه ای از بهشت است.
صلوات : روح را جلا می دهد.
صلوات : عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند.
صلوات : نوری در بهشت است.
صلوات : نور پل صراط است.
صلوات : شفیع انسان است.
صلوات : ذکر الهی است.
صلوات : موجب کمال می شود.
صلوات : موجب کمال دعا و استجابت آن می شود.
صلوات : موجب تقرب انسان است.
صلوات : رمز دیدن در خواب است.
صلوات : سپری در مقابل آتش جهنم است.
صلوات : انیس انسان در عالم برزخ و قیامت است.
صلوات : جواز عبور انسان به بهشت است.
صلوات : انسان را در سه عالم بیمه می کند.
صلوات : از جانب خداوند رحمت است و از سو فرشتگان پاک گناهان و از طرف مردم دعا است.
صلوات : برترین عمل در روز قیامت است.
صلوات : سنگین ترین چیزی است که در قیامت بر میزان عرضه می شود.
صلوات : محبوب ترین عمل است.
صلوات : آتش جهنم را خاموش می کند.
صلوات : فقر و نفاق را از بین می برد.
صلوات : زینت است.
صلوات : بهترین داروی معنوی است.
صلوات : گناهان را از بین می برد. آیات و روایات بسیاری در خصوص فواید و اثرات صلوات و وجوب آن شنیدیدم و گه گاهی هم متوسل به آن می شویم ولی در واقع حقیقت صلوات آن چیزی است که غدیر حامل آن است بارها شده در اذان می شنویم می گویند اشهد ان محمد رسول الله و .... صلوات اشهد ان علی ولی الله و .... سکوت این در جایی که ت مولا را نمی خواهند و ندارند تعجب نیست این در جایی که می خواهند و .
ی که........ روزی اش چگونه می رسد؟
عنه صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
الرِّزقُ أسرَعُ إلى مَن یُطعِمُ الطَّعامَ مِن السِّکِّینِ فی السَّنامِ .

خدا صلى‏ الله ‏علیه و ‏آله و سلّم :
ى که به مردم غذا می دهد ، رزق و روزى براى او سریعتر از سرعت فرورفتن کارد در کوهان شتر ، مى‏رسد .

المحاسن : 2 / 147 / 1388 منتخب میزان الحکم.
صلوات کلید استجابت دعا


صلوات بر ، لازمه ایمان و از وظائف مؤمنان است إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِکتَهُ یصَلُّونَ عَلَی النَّبِی یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِیماً[1]
ترجمه
همانا خداوند و فرشتگان او بر درود می فرستند؛ ای انی که ایمان آورده اید! شما (نیز) بر او درود فرستید و به او سلام کنید سلامی همراه با تسلیم.
نکته ها:
در کتاب های ششگانه ی اهل سنّت روایاتی آمده که از اکرم صلی الله علیه و آله پرسیدند: چگونه صلوات بفرستیم؟ فرمود: بگویید: «اللهم صل علی محمد و آل محمد»

در صحیح بخاری [2] (باب چگونگی صلوات بر ) وقتی این حدیث را نقل می کند، در همان نقل حدیث، کلمه ی «آل محمد» را حذف کرده، چنین می نویسد: از محمّد «صلّی اللّه علیه و سلّم» پرسیدند: چگونه صلوات بفرستیم؟ فرمود: بگویید: «اللهم صل علی محمد و علی آل محمد»!؟

در کنار نام ، ذکر صلوات مهم است. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «هرکه درکتاب ونوشته ای بر من صلوات فرستد تا آن صلوات در آن نوشته باقی است، برای او پاداش خواهدبود».[3]

در حدیث می خوانیم: «هر بر حضرت محمّد صلی الله علیه و آله یک صلوات فرستد، خداوند ده صلوات بر او می فرستد و ده لغزش او را می پوشاند».[4]

صلوات، کلید استجابت دعا و سبب سنگین شدن میزان مؤمن در قیامت می شود.

خداوند در قرآن به ش می فرماید: به زکات دهندگان صلوات فرست، خُذْ مِنْ أَمْوالِهِمْ صَدَقَةً. .. صَلِّ عَلَیهِمْ [5]، در این آیه به مردم سفارش می کند که بر صلوات فرستاده شود. آری، در رابطه مردم و ، رابطه صلوات ودرود است همان گونه که در آیه 54 سوره انعام خدا به ش دستور می دهد به انی که به ملاقاتت می آیند سلام کن. «إِذا جاءَک الَّذِینَ یؤْمِنُونَ بِآیاتِنا فَقُلْ سَلامٌ عَلَیکمْ»
ادامه مطلب پیغام زمان(عج) به آیة الله بهاء الدینی(ره)! پیغام زمان(عج) به آیة الله بهاء الدینی(ره)! این دعا برای دعاکننده آثار و برکات فراوانی دارد که مهمترین آن افزایش محبت و معرفت به آن جناب و عنایت ویژه حضرت مهدی علیه السلام به اوست. ایشان همچنین در حق دعا کننده دعا می فرماید.

حسن بن جهم می گوید:
به حضرت موسی بن جعفر صلوات الله علیهما عرض :
ما را از دعا فراموش نفرمایید!
فرمود: آیا فکر می کنی که تو را از دعا فراموش می کنم؟ آیا تصور تو این است که من تو را دعا نمی کنم؟
با خودم فکر که این بزرگوار برای شیعیانش دعا می کند، من هم که از شیعیانش هستم، پس برای من دعا می کند. لذا به حضرت عرض :
من فکر نمی کنم که شما مرا از دعا فراموش کنید.
فرمود: از کجا فهمیدی که تو را از دعا فراموش نمی کنم؟
عرض :
من شیعه شما هستم، شما هم برای شیعیانتان حتما دعا می کنید، پس من را هم دعا می کنید.
فرمود: آیا راه دیگری هم به نظرت می رسد که از آن کشف کنی که من تو را دعا می کنم؟
گفتم: نه، راه دیگری به نظرم نمی رسد.
حضرت فرمودند:
هر وقت خواستی بفهمی که من درباره تو چگونه هستم، نگاه کن به خودت، ببین من در دل تو چگونه ام؛ از آن کشف کن که وضع تو هم در دل من به همان کیفیت است؛ یعنی اگر تو به من محبت می ورزی، بدان که من هم به تو محبت می ورزم. اگر من را دعا می کنی، بدان که من هم تو را دعا می کنم.

عَنِ الْحَسَنِ بْنِ الْجَهْمِ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِی الْحَسَنِ صلوات الله علیه لَا تَنْسَنِی مِنَ الدُّعَاءِ.
قَالَ صلوات الله علیه: أَ وَ تَعْلَمُ أَنِّی أَنْسَاکَ ؟؟؟؟؟
قَالَ فَتَفَکَّرْتُ فِی نَفْسِی وَ قُلْتُ هُوَ یَدْعُو لِشِیعَتِهِ وَأنَا مِنْ شِیعَتِهِ قُلْتُ لَا لَا تَنْسَانِی!
قَالَ صلوات الله علیه: وَکَیْفَ عَلِمْتَ ذَلِکَ ؟
قُلْتُ إِنِّی مِنْ شِیعَتِکَ وَإِنَّکَ لَتَدْعُو لَهُمْ.
فَقَالَ صلوات الله علیه: هَلْ عَلِمْتَ بِشَیْءٍ غَیْرِ هَذَا ؟؟!!!
قَالَ قُلْتُ لَا.
قَالَ صلوات الله علیه: إِذَا أَرَدْتَ أَنْ تَعْلَمَ مَا لَکَ عِنْدِی فَانْظُرْ إِلَى مَا لِی عِنْدَکَ.
الکافی (ط - الإسلامیة) ؛ ج2 ؛ ص652

ایا هر روز برای سلامتی و فرج مولایمان دعا میکنیم ؟؟ یکی از سنت های اصیل و ارزشمند الله، صلوات بر وآل او(صلی الله علیه و اله)است . صلوات بهترین ذکر برای برآوردن حاجات ، درمان امراض و رفع گرفتاری ها ست . مسلمانان هر روز، حداقل 9 مرتبه در های یومیه آن را بر زبان جاری می کنند. بیایید با ذکر صلوات ، خود را بیمه نماییم و ذکر صلوات را نصب العین خود قرار دهیم تا دعاهایمان مستجاب شود .
حضرت علی (علیه السلام) فرمود : دعایی مستجاب است که در اول و آ آن، بر محمد و آل او (صلی الله علیه و اله) صلوات فرستاده شود . پند های صلواتی صلوات، بهترین هدیه از طرف خداوند برای انسان است .
صلوات، تحفه ای از بهشت است .
صلوات، روح را جلا می دهد .
صلوات، عطری است که دهان انسان را خوشبو می کند .
صلوات، نوری در بهشت است .
صلوات، نور پل صراط است .
صلوات، شفیع انسان است .
صلوات، ذکر الهی است .