بوته تمشک

به نقل از خبرگزاریها در مورد بوته تمشک : درختان جنگل زیبای کوه تمشک در شهر قرق استان گلستان توسط افرادی سودجو قطع شده است.
اسامی نامزدهای دریافت تمشک طلایی 2016اعلام شد. این با اینکه اثر توخالی و رنجوری است در ظاهر خیلی هم پرمدعاست. تنها ادعایی که می تواند داشته باشد این است که پس از پایان جشنواره فجر تمشک زرین را از اهالی رسانه و مردم دریافت کند. فهرست نامزدهای جوایز تمشک طلایی که هر سال به بدترین های سینما اهدا می شود، منتشر شد. جشنواره تمشک و تالاب گردی برای دومین بار در فومن و صومعه سرا برگزار شد. برگزیدگان تمشک طلایی معرفی شدند و در میان آن ها تام کروز و مل گیبسون نیز حضور دارند. همشهری آنلاین: برندگان جوایز تمشک طلایی برای معرفی بدترین های یک سال گذشته هالیوود، معرفی شدند. یک آزمایش جدید تایید کرد مصرف یک فنجان تمشک آبی تازه و خام در هر روز می تواند در پیشگیری از آسیب های سلولی که منجر به بروز سرطان می شوند بسیار موثر باشد. متخصصان تغذیه همواره تاکید می کنند که تمشک های آبی که از خانواده توت ها هستند به دلیل غنی بودن از انواع مختلف آنتی ا یدان ها، فلاوونوئیدها و سایر ویتامین ها در پیشگیری از آسیب های س. برگزیدگان تمشک طلایی معرفی شدند و در میان آن ها تام کروز و مل گیبسون نیز حضور دارند.
مید فرخ نژاد و نیکی کریمی همراه با «سوفی و دیوانه» برندگان تمشک طلایی بدترین بازیگر و بدترین…  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] طرز تهیه شربت تمشک و لیمو تمشک تازه 2 لیوان آب سرد 2 لیوان یخ 1 لیوان شکر 1/2 لیوان آبلیمو 1/2 لیوان طرز تهیه شربت تمشک و لیمو لیوان آب، تمشک تازه و شکر را داخل می ر بریزید و بزنید تا یکدست شود (اگر می خواهید شربت کاملا یکدست و شفاف باشد میتوانید مواد را از یک صافی عبور دهید) مواد را مجدد داخل می ر بریزید و 1 لیوان باقی مانده آب ، آبلیمو و یخ را اضافه کنید و بزنید تا تمام مواد به خوبی باهم مخلوط شوند و تکه های یخ یکدست شود سپس داخل لیوان بریزید و سرو کنید ( می توانید از شاه توت و توت فرنگی و … نیز به جای تمشک استفاده کنید). شربت نعنا و پرتقال / نوشیدنی تابستانی میان چین های صورتت رودی سیاه جاری بود لبخند که می زدی طغیان می کرد
غباری تیره نشسته بود بر گونه های خسته ات تبسمت میان تیرگی ها می درخشید
دست هایت دست هایی که کم بهار دیده بودند پینه بسته بودند انگار تنهٔ بلوط سخت بودند چونان تیشه ای که بر سنگ ها می زدی وقتی نوازش می کردی ابر بودند
بوسه هایت بوی زغال داشت ک نت عاشق بوی زغال بو. دادستان عمومی و انقلاب دماوند از کشف دو ویلا در این شهرستان که اقدام به کاشت بوته خشخاش می کرد، خبر داد و گفت: ۱۰ هزار بوته در این ویلاها کشف شد. اختصاصی از فایلکو انیمیشن رویش بوته های flourish با و پر سرعت .
 انیمیشن رویش بوته های flourish
 انیمیشن رویش بوته های flourish انیمیشن رویش بوته های flourish
با
انیمیشن رویش بوته های flourish
معنی خواب شاتوت /* /*]]>*/ منوچهر مطیعی تهرانی گوید: تمشک در خواب غم است به خصوص اگر به دهان ترش مزه بیاید و سرخ رنگ باشد. اگر سیاه باشد بهتر از این است که سرخ باشد چون تمشک سیاه شیرین تر از تمشک سرخ است. تمشک غم و غصه های اندک است که چون جمع شوند می توانند کوهی از غم فراهم آورند که دل توانایی قبول آن همه غم را ندارد. چنانچه در خواب دیدید که . تمشک (blackberry) درختچه ای است از تیره گل سرخیان که به ح وحشی در نقاطی مانند گیلان و مازندران و آذربایجان رشد میکند. در گیلان و مازندران به این گیاه تمش، ولش، بولوش و بوروش و در آذربایجان بؤیورتکن می گویند. تمشک ساقه های تیغ دار دارد وبرگهای متناوب و گوشواره دارش شامل ۳ تا ۵ برگچه است. این درختچه در کنار جاده ها و مزارع و جنگل ها به صورت انبوه می روید. raspberries_haftegy.ir_ img_0904_20110205_1683020474 images
میوه تمشک شبیه شاه توت و توت فرنگی است و به رنگ زرد یا سرخ مایل به سیاه یافت می شود. میوه تمشک ترش مزه بوده و به صورت خام یا پخته، شربت، کمپوت و … مصرف می شود. بوته تمشک در مناطق گرم و مرطوب، در جنگل ها و صحراها می روید و گاهی آن را می کارند.
نام های دیگر تمشک، توت وحشی و سه گلی است. ساقه های تمشک نرم و به رنگ قرمز و دارای خارهای دراز است. برگ های آن متفاوت و بیضی شکل و اطراف آن کنگره کنگره و به شکل دندانه های اره ای است.
گل های تمشک به رنگ های سفید، صورتی یا به صورت خوشه در مناطق جنگلی شمال ایران درنیمه اول اردیبهشت پدیدار می شود و تا مهر دوام می آورد.
funsara.com-6684a43f99 945502_472450056163865_1172450728_n 22203_754 .وئد
● خواص
۱) جوشانده ۲۵ گرم از برگهای تمشک در یک لیتر آب برای درمان انسداد مجاری ادرار مفید است.
۲) تمشک سرشار از ویتامین های c وk است و دارای خواص خنک، نرم کننده و ضد اسکوربوت می باشد.
۳) تمشک خون را تصفیه می کند و برای انی که به روماتیسم مبتلا هستند، بسیار مفید است.
۴) تمشک یبوست مزاج را معالجه می کند.
۵) تمشک برای تسکین درد سودمند است، زیرا تمشک دارای اسید سالسیلیک می باشد.
۶) تمشک خون را قلیائی می کند و قند آن برای مبتلایان به مرض قند مفید است.
۷) شربت تمشک برای بیماران مبتلا به سرخک و مخملک تجویز شده است.
۸) تخم و دانه ای که درتمشک وجود دارد، اغلب با دندان نیز د نمی شود، ولی وقتی خورده شود درمعالجه ی یبوست و خشکی مزاج به طور طبیعی بسیارمؤثر است و سبب می شود که یبوست به کلی رفع گردد.
۹) شربت تمشک، مخلوط با آب برای رفع تب تجویز شده است.
۱۰) خوردن تمشک برای مبتلایان به مرض قند( دیابت)، تبهای صفراوی، هاب مجاری ادرار، گلو درد( آنژین ) مفید است.
۱۱) جوشانده ۲۰ تا ۵۰ گرم گل تمشک یا برگ تمشک در یک لیتر آب برای درمان ترشحات نگی، خونریزی در فواصل قاعدگی ، اخلاط خونی، وجود خون در ادرار، گریپ، گرفتگی صدا، آب آوردن نسوج و بیماری های پوستی اثر شفا بخش دارد. جوشانده را بعد از هر وعده ی غذا یک استکان می خورند.
۱۲) جوشانده گل یا برگ تمشک( به روشی که گفته شد) در استعمال خارجی برای درمان زخم های دهان، ورم لثه، درد گلو و ورم لوزه ها بکار می رود و بیمار با غرغره این جوشانده دهان را می شوید.
۱۳) جوشانده برگ تمشک اسهال و ورم روده را معالجه می کند، بدین منظور باید ۴۰ تا ۵۰ گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب سرد بخیسانید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را جوشانده و سپس بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد. پس از صاف ، روزی سه بار، هر بار یک فنجان آن را بین غذاهای اصلی بنوشید.
۱۴) جوشانده فوق برای تسکین درد معده از هر نوع که باشد مانند ترشی معده، نفخ و گاز شکم و تشنج معده مؤثر است.
۱۵) خوردن جوشانده برگ تمشک به مقدار ۳ تا ۴ فنجان در روز و بین غذاهای اصلی، بند آوردن ادرار را معالجه می کند وبهترین دارو بر ضد درد کیسه مثانه است.
۱۶) اگر ۴۰ تا ۵۰ گرم برگ خشک تمشک را در یک لیتر آب بریزید و آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه جوشانده و پس از ۱۰ دقیقه دم کشیدن و صاف آن، به مقدار ۳ فنجان در روز بین غذاهای اصلی بنوشید، دردهای نقرسی و بسیاری از انواع رماتیسم را آرام می کند.
۱۷) اگر ۱۰۰ گرم برگ خشک تمشک را به مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و پس از دم کشیدن و صاف آن را به عنوان محلول شستشو برای شستن بیماری برفک، جوش های صورت و یا هر نوع تحریکات دیگر پوست به کار ببرید ، اثر شفابخش دارد.
۱۸) تمشک دارای خاصیت ضد عفونی کننده است.
۱۹) تمشک به علت دارا بودن ویتامین های c وk برای اوره و فشار خون مفید است.
۲۰) برای معالجه کک و مک، ابتدا صورت را خوب بشوئید و سپس ورقه نازکی از تمشک به مدت یک ساعت روی صورت بمالید. این کار را چند بار تکرار کنید تا کک و مک صورت از بین برود.
۲۱) برگ تازه تمشک را اگر بپزند و روی محل بیماری های پوستی قرار دهند، بیماری را یام می دهد.
۲۲) گوشت پردانه تمشک، دارای خواص توت فرنگی است و ترشی خون را از بین می برد.
۲۳) تمشک،عرق آور است؛ لذا بهترین ز ش سوراخ های پوست است.

امروز می خواهیم معلوماتیک دیپلماتیک شما را در بوته آزمایش قرار دهیم. البته آزمایش درختی هم داریم ولی بوته ایش بهتره. خلاصه کتاب : پدر گفت: « آروم باش بوته! بگو چه خبر شده!»
بوته بریده بریده گفت:«هوگ ویک…»
پدر باوحشت پرسید:«هوگ ویک چی؟»
بوته گفت:«لو رفت، هوگ ویک لو رفت.»
با شنیدن صدائی، پدر ناگهان برگشت و پشت سرش را نگاه کرد. نهنگ جوان خود را روی شن های ساحل می کشید. جلو آمد. سرش را جلوی پاهای پدر بوته بالا گرفت و با دهانی خشک، به زحمت گفت:«من ناروالم… پدرم منو فرستاده پیش شما…»
میزان نوشت: کندن بوته گل از وسط بلوار باعث لو رفتن 40 سرقت چهار عضو یک باند شد. 1) کدام گزینه رقم تقریب هزارگان را به طور صحیح توضیح داده است؟ الف) در تقریب رقم هزارگان،رقم یکان بی ارزش است. ب) در تقریب رقم هزارگان،رقم صدگان بی ارزش است. ج) در تقریب رقم هزارگان رقم یکان،دهگان و صدگان بی ارزش است. د) در تقریب رقم هزارگان ،فقط رقم یکان و دهگان بی ارزش است. 2) کدام گزینه تقریب در رقم هزارگان، عدد 1366 را نشان می دهد؟ الف) 1. کامرون دیاز بدترین بازیگر زن! همزمان با "اسکار ۲۰۱۵"، "تمشک طلایی" اهدا شد کامرون دیاز بدترین بازیگر زن!/ همزمان با اعلام بهترین ها در کمرون دیاز به عنوان برنده جایزه بدترین بازیگر زن نقش اصلی برنده جایزه تمشک طلایی شد و مایکل بی، سازنده مجموعه پرفروش «دگرگون شونده ها» تمشک .......... روی ادامه مطلب کلیک کنید تو را دوست دارم همچو میوه های بهاری... تمشک نیست...اما توت فرنگی هست...کاندس نیست...اما موز هست...نارنج نیست..اما نارنگی هست.. گل نیست..اماکیوی هست... تونیستی ...اما عشق هست... اونم با طعم 7 میوه... تو 7 روز هفته..راس ساعت7...از کانال7...از امواج رادیو7...میچینم عشق با طعم 7میوه....تمشک...نارنج...کاندس...گل ...ازگیل...نارنگی...و سیب..سیب...سیب... بوته کنی گیاهان دارویی، خوراکی و صنعتی در مراتع استان چهارمحال و بختیاری تا پایان فصل تابستان ممنوع است. ی از آلودگی آب شرب در روستای قره بوته استان زنجان را مشاهده می نمایید. در طبیعت قرقاولهای نر و ماده معمولاً در طول روز در لا به لای بوته زارها، درختچه ها و علوفه ها به استراحت پرداخته و در طول شب و در مواقع خطر بر روی درختان بلند پناه می یابند. قرقاول ها معمولا در آبها آشیانه می سازند. این پرنده ها 3-4 روز قبل از تخمگذاری شروع به ساخت لانه می کنند. و اگر پوشش گیاهی مورد استفاده در ساخت آشیانه از بین نرود در سال بعد هم در همان جا آشیانه می کند. قلمرو لانه 5/0 – 2 تار می باشد آشیانه را قرقاول ماده می سازد. و نرها هیچ نقشی در انتخاب محل آشیانه ، آشیانه سازی، نشستن روی تخم ها و پرورش جوجه ها ندارند. آشیانه ها از یک حفره یا گودال ساده تشکیل شده است. مواد بکار رفته در آشیانه ها اغلب از شاخه های خشک، بوته ها ،برگ انواع شیرین و تلخه بیان،تمشک، برگ درخت پلت، پر پرنده، کاه و کلش، با لایه ای از برگ های خشک و یا تر گیاهی که از محل های انتخاب شده تو سط پرنده ماده تأمین می گردد. آشیانه ها هم شکل و ابعاد خارجیشان 24-25(متوسط 22) سانتیمتر، و گودی 8-10(متوسط 9) و ابعاد داخلی 19-20(متوسط 16) سانتیمتر می باشد. آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزلدر این مطلب از سایت انسان شاد برای شما دوستان عزیز  طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک خوشمزه را آماده کرده ایم.آموزش آشپزی و سفره آرایی در سایت انسان شاد.انواع بستنی در سایت انسان شاد.طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل
مواد لازم برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک :
تمشک :◊: 1 فنجانماست :◊: نصف فنجانموز :◊: 1 عددعسل :◊: 1 قاشق غذاخوریچوب بستنی :◊: 3 عددلیوان کاغذی :◊: 3 عددآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلمی توانید با کم و زیاد مواد اولیه بستنی به تعداد دلخواختان بستنی یخی تهیه کنیدطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک :به نقل از انسان شاد برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک ابتدا بایدتمام مواد اولیه یخ بستنی را درون غذا ساز بریزید و آنها را خوب با هم مخلوطشان کنید.مواد بستنی یخی را انقدر در غذاساز مخلوط کنید تا کاملا روان و یکدشت شوند.مخلوط بدست آماده را درون لیوان های کاغذی بریزید.یخی بستنی موز و تمشک را درون فریزر بگذارید و حداقل 6 ساعت اجازه دهید بمانند تا سفت شوند.می توانید تکه های از میوه هم درون لیوان ها بریزید و بستنی یخی با تکه های میوه درست کنید.قبل از اینکه بستنی کامل یخ بزند چوب های بستنی را درون آنها قرار دهیدآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلتوجه داشته باشید که اگر زمان در آوردن بستنی یخی ها با مشکل مواجه شدید طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیمقداری آب گرم روی سطح خارجی لیوان ها بگیرید تا به کمک آن بستنی یخی ها راحت تر بیرون بیایند.برای تهیه بستنی یخی با هر طعمی شما می توانید انواع مواد را با هم ترمیب کرده و بستنی مورد نظر خود را تهیه کنید.می توانید انواع میوه های تابستانی مانند هندوانه ، هلو ، توت فرنگی و حتی میوه های دیگر فصل ها برای تهیه بستنی یخی استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از پودینگ های خانگی بستن ییخی مورد نظر خودتان را تهیه کنید.
آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزل .......دی ماه سال جاری.....آذرماه.......مهر ماه.......شهریور ....اواسط تموزمرداد.......,.,+در باریکه علفهای حاشیه جاده  -میان صنوبران وبید بنان-می رویند بوته های تمشک-جایی که گنجشککان به ناگاه...ازسرانگشت رنگین -سرخ ومشکین...میگریزن!راستی، ماه جاندلم برای توودرختهای سربریده می سوزد........,
+   همیشه میان بره و بوته دره ای دهان گشوده ست میان دست و غنچه خارها صف کشیده اند میان اما هیچ حائلی نیست جز این که من از عشیره ی اوسم تو از قبیله ی خزرج میان ما ، تنها هزار جنگ بی بدیل قبایل در آستانه ست برای آشتی چشم های خونفشان تعصب تو را به باد دادم و رفتم . همیشه باد یاد تو را زنده می کند زنده باد باد ! شعر و قصه ک نه موش کوچولو و آینه

موش کوچولو و آینه
یک روز موش کوچولویی در میان باغ بزرگی می گشت  و بازی می کرد که  ص شنید:میو میو.موش کوچولو خیلی ترسید.پشت بوته ای پنهان  شد و خوب گوش کرد.صدای بچه گربه ای بود که تنها و سرگردان میان گل ها می گشت و میومیو می کرد.
 
موش کوچولو که خیلی از گربه ها می ترسید، از پشت بوته ه. معاون جهاد کشاورزی با اشاره اینکه ت یب و تصرف جنگل ها 38 درصد کاهش یافته است گفت: بعد اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی مصرف 5 میلیون مترمکعبی سوخت بوته ای 30 درصد افزایش یافته… آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزل در این مطلب از سایت انسان شاد برای شما دوستان عزیز  طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک خوشمزه را آماده کرده ایم. آموزش آشپزی و سفره آرایی در سایت انسان شاد. انواع بستنی در سایت انسان شاد. طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل   مواد لازم برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک :   تمشک :◊: 1 فنجان ماست :◊: نصف فنجان موز :◊: 1 عدد عسل :◊: 1 قاشق غذاخوری چوب بستنی :◊: 3 عدد لیوان کاغذی :◊: 3 عدد آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل می توانید با کم و زیاد مواد اولیه بستنی به تعداد دلخواختان بستنی یخی تهیه کنید طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک : به نقل از انسان شاد برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک ابتدا باید تمام مواد اولیه یخ بستنی را درون غذا ساز بریزید و آنها را خوب با هم مخلوطشان کنید. مواد بستنی یخی را انقدر در غذاساز مخلوط کنید تا کاملا روان و یکدشت شوند. مخلوط بدست آماده را درون لیوان های کاغذی بریزید. یخی بستنی موز و تمشک را درون فریزر بگذارید و حداقل 6 ساعت اجازه دهید بمانند تا سفت شوند. می توانید تکه های از میوه هم درون لیوان ها بریزید و بستنی یخی با تکه های میوه درست کنید. قبل از اینکه بستنی کامل یخ بزند چوب های بستنی را درون آنها قرار دهید آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل توجه داشته باشید که اگر زمان در آوردن بستنی یخی ها با مشکل مواجه شدید طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی مقداری آب گرم روی سطح خارجی لیوان ها بگیرید تا به کمک آن بستنی یخی ها راحت تر بیرون بیایند. برای تهیه بستنی یخی با هر طعمی شما می توانید انواع مواد را با هم ترمیب کرده و بستنی مورد نظر خود را تهیه کنید. می توانید انواع میوه های تابستانی مانند هندوانه ، هلو ، توت فرنگی و حتی میوه های دیگر فصل ها برای تهیه بستنی یخی استفاده کنید.  حتی می توانید با استفاده از پودینگ های خانگی بستن ییخی مورد نظر خودتان را تهیه کنید.   آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزل فرض کنید که رفتید به یک خونه کوهستانی در دامنه یک کوه سرسبز و با چشم انداز بسیار زیبا. جلوی خونه یک ایوان نسبتا بزرگ (به اندازه ای که حدود 15 نفر بتونن سر سفره بنشینن). پنجره اتاقها رو به کوه پوشیده از درخت، که یک مرتع چند تاری وسطش (خالی از درخت) و پوشیده از چمن سبز مانند مخمل قرار دارد باز شود و زیر این پنجره که نسیم خنک و مرطوبی ازش به . مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اردبیل از کاشت 900 هزار بوته گل فصلی بهاره در به مناسبت فرارسیدن عید نوروز در سطح اردبیل خبر داد. تندی باران شمال باعث شده بود روی آب نهر پریشان بشود. نیلوفرهای آبی به جنب و جوش در آمده بودند و درخت پیر، سعی می کرد شاخه هایش را رو به بالا ببرد تا شاید باز آسمان را ببیند. اما نمی شد...با خودش فکر کرد: اشکالی ندارد! همین که باران را روی شانه های بزرگم حس کنم، کافیست... از کافی بالاتر، م است.نیلوفر کوچک آبی که تازه بدنیا آمده بود این حرف . اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت فیزیولوژی تمشک با و پر سرعت .
 پاو وینت فیزیولوژی تمشک
 پاو وینت فیزیولوژی تمشک چکیدهتمشک قرمز rubus idaeus l.) )یک بدنه ی متوسط با عمر کوتاه، جوانه های چوپی است که بر روی یک سیستم ریشه ی طویل العمر دایمی بوجود می آیند. تعداد گل ها در هر گل آذین بصورت گسترده ای متغیر می باشد، وتعداد گل آذین ها بر روی هر غنچه ی جانبی مثمر بصورت پایداری از بالا به پایه ی جوانه ی اصلی افزایش می یابد. شکوفایی یا گل آذین تمشک های قرمز بصورت خوشه ای می باشد، که در آن گل پایانی (رأس) اول توسعه می یابدتعداد گل ها در هر گل آذین بصورت گسترده ای متغیر می باشد، وتعداد گل آذین ها بر روی هر غنچه ی جانبی مثمر بصورت پایداری از بالا به پایه ی جوانه ی اصلی افزایش می یابد.  مقدمه*تمشک میوه ای شبیه شاه توت و توت فرنگی است و به رنگ زرد یا سرخ مایل به سیاه یافت می شود. میوه تمشک ترش مزه بوده و به صورت خام یا پخته، شربت، کمپوت و ... خورده می شود.در گیلان و مازندران به این گیاه تمش، ولش، بولوش و بوروش و در آذربایجان بؤیورتکن می گویند.سرشار از ویتامین های c وk است و دارای خواص خنک، نرم کننده و ضد اسکوربوت می باشد.*گفتنی است که تمشک مانند دیگر میوه هایی که در خانواده توت ها طبقه بندی می شوند، یک آنتی ا یدانت قوی است و خاصیت ضد سرطانی دارد. یک فنجان تمشک، 14میلی گرم ویتامینc و 8/0 میلی گرم ویتامینe دارد.*علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد خوردن تمشک به جلوگیری از روند پیر شدن سلول ها کمک می کند و عملکرد بدن و مغز را بهبود می بخشد.*میوه تمشک مثل چیالک سرشار از ویتامین های ث ، قند، توت ، جوهر لیمو و ترشی سیب است و به همین جهت طعم ترش مطبوعی دارد، و به علت داشتن املاح زیاد، خون را قلیایی کرده و ترشی آن را از بین می برد.میوه تمشک بسیار خنک و ضد رطوبات بدن است و راه ورود میکربها را به عروق می بندد و از خونریزی و فساد خون جلوگیری کرده ، و رقت خون را درمان می کند. فهرست مطالب چکیدهمقدمهتمشک قرمزک یوارهای مثمر دوسال یوار های مثمر ی الهروابط ساختاری گیاهریخت شناسی جوانهشکوفایی یا گل آذین تمشک های قرمزتعداد گل هاازیاد و جوانگیچرخه ی رشد سالیانه و تاریخچه ی عمرکنترل محیطی رشد و توسعه این فایل پاو وینت در 25 صفحه ارائه شده است. 
با
پاو وینت فیزیولوژی تمشک
بیش از 36 هزار بوته گل محمدی در لاریجان آمل توزیع شد. تندی باران شمال باعث شده بود روی آب نهر پریشان بشود. نیلوفرهای آبی به جنب و جوش در آمده بودند و درخت پیر، سعی می کرد شاخه هایش را رو به بالا ببرد تا شاید باز آسمان را ببیند. اما نمی شد...با خودش فکر کرد: اشکالی ندارد! همین که باران را روی شانه های بزرگم حس کنم، کافیست... از کافی بالاتر، م است.نیلوفر کوچک آبی که تازه بدنیا آمده بود این حرف . فهرست نامزدهای جوایز تمشک طلایی که هر سال به بدترین های سینما اهدا می شود، منتشر شد. + قابل توجه جناب کی روش : تو ایران علاقه به صندلی اوجب بر همه ی خواسته ها و توقعات مردمه.از و رئیس فدراسیونش بگیر تا مربی و س رست تیمش.این مردم فقط در مواقع حساس خواسته هاشون به چشم میاد و در باقی شرایط عادی میرن به پشت بوته ی فراموشی.شما هم اگر بمونی نمونی برای اینها حکم همون بوته ی فراموشی رو پیدا می کنی.برای اینها صندلی شون اولین اول. معاون آبخیزداری سازمان جنگل ها و مراتع کشور گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال برای کشت بوته در حاشیه های دریاچه ارومیه هزینه شده است. ۱-  بوته چای جزو معدود گیاهانی است که به دلیل وجود سموم فراوان در بافت آن، در طبیعت هیچ آفت جدی به جز انسان ندارد! مزارع این گیاه نیاز به سمپاشی ندارند و هیچ چرنده، پرنده، ه و ... به آن نزدیک نمی شود. اگر در بین علوفه چها ایان (هر نوع که باشند) حتی کمی برگ چای باشد، حیوان به محض جویدن آنها را از دهانش بیرون می ریزد! 2- در بسیاری از مناطق کشاورزی، برای آن که احشام و سایر حیوانات به مزارع و کشتزارهای مختلف نزدیک نشده و زراعت را اب نکنند، اطراف آنها را بوته چای می کارند. حیوانات با مشاهده بوته چای به مزرعه نزدیک نمی شوند!  


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] چهارشنبه: تو: سلام سلام.خوفی؟کجایی؟ من:سلام مرسی.خواب بودم بابا هشت صبح کی بیداره؟ تو: من من کله گنده! دیگه چیزی نگفتم. تا اون روز کل روزای هفته رو اس دادی. خیلی کار داشتم، کارای دوره ی پنج شنبه رو انجام میدادم. پنج شنبه: آ ین روز هفته رو دیگه اس ندادی. شب بچه ها اومدن. تم لباس با طرح گل گلی بود! ولی سه،چهار نفر نیومدن. خیلی ناراحت شدم، کص. آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزلدر این مطلب از سایت انسان شاد برای شما دوستان عزیز  طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک خوشمزه را آماده کرده ایم.آموزش آشپزی و سفره آرایی در سایت انسان شاد.انواع بستنی در سایت انسان شاد.طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل
مواد لازم برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک :
تمشک :◊: 1 فنجانماست :◊: نصف فنجانموز :◊: 1 عددعسل :◊: 1 قاشق غذاخوریچوب بستنی :◊: 3 عددلیوان کاغذی :◊: 3 عددآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلمی توانید با کم و زیاد مواد اولیه بستنی به تعداد دلخواختان بستنی یخی تهیه کنیدطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک :به نقل از انسان شاد برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک ابتدا بایدتمام مواد اولیه یخ بستنی را درون غذا ساز بریزید و آنها را خوب با هم مخلوطشان کنید.مواد بستنی یخی را انقدر در غذاساز مخلوط کنید تا کاملا روان و یکدشت شوند.مخلوط بدست آماده را درون لیوان های کاغذی بریزید.یخی بستنی موز و تمشک را درون فریزر بگذارید و حداقل 6 ساعت اجازه دهید بمانند تا سفت شوند.می توانید تکه های از میوه هم درون لیوان ها بریزید و بستنی یخی با تکه های میوه درست کنید.قبل از اینکه بستنی کامل یخ بزند چوب های بستنی را درون آنها قرار دهیدآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلتوجه داشته باشید که اگر زمان در آوردن بستنی یخی ها با مشکل مواجه شدید طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیمقداری آب گرم روی سطح خارجی لیوان ها بگیرید تا به کمک آن بستنی یخی ها راحت تر بیرون بیایند.برای تهیه بستنی یخی با هر طعمی شما می توانید انواع مواد را با هم ترمیب کرده و بستنی مورد نظر خود را تهیه کنید.می توانید انواع میوه های تابستانی مانند هندوانه ، هلو ، توت فرنگی و حتی میوه های دیگر فصل ها برای تهیه بستنی یخی استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از پودینگ های خانگی بستن ییخی مورد نظر خودتان را تهیه کنید.
آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزل در پی تداوم آتش سوزی در نواحی بوته زار و گسترش آن به منطقه «منچستر بزرگ» در انگلیس بیش از ۳۰ خانه تخلیه شدند. در حال حاضر از نان ۳۴ خانه درخواست شده منازل خود را ترک کنند. همچنین از مردم درخواست شده به رغم گرمای هوا از باز پنجره منازل خودداری کنند. «پای راست جلویی جیرجیرک بزرگ بوته ای سبز که عضو شنوایی ه بر روی آن قرار دارد.» این جیرجیرک که با نام زنجره بزرگ بوته ای سبز نیز شناخته می شود در خانواده ملخ های شاخک دراز (جیرجیرک های بوته ای) قرار دارد. جیرجیرک بزرگ بوته ای سبز نر بزرگسال ۲۸ تا ۳۶ میلی متر رشد می کند. و این میزان برای ماده ۳۲ تا ۴۲ میلی متر است. این گونه توسط شاخک درازش که ممکن است طولش، تا ۳ برابر خود بدن ه باشد، قابل تشخیص است. برای یافتن عضو شنوایی پس از باز تصویر، فلش موس را نزدیک پایین زانو ببرید محدود توسط مربعی ظاهر می شود. بوته کاری در 400 تار از مراتع گنبدکاووس در حال انجام است.  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس گفت: عملیات بوته کاری برای تقویت پوشش گیاهی مراتع و جلوگیری از فرسایش خاک و بیابان ز ، در مراتع  مناطق چپرقویمه، اینچه برون و پشه لر در حال انجام است.

صفر سیجانی افزود: گونه های کاشته شده آتریپل ، لئو کوکلادا ، هالیموس، لنتی فورمیس  و گونه کانینس که مقاومت آن  نسبت به سرما و خشکی بالاست.

 وی ادامه داد: امسال500 هزار اصله بوته در ایستگاه تولید بذر و نباتات مرتعی چپرقویمه گنبد کاووس تولید شد.

سیجانی گفت: علاوه برآن  یک  کشاورز گنبدی هم در زمین خود بوته کاری انجام داده است.

از سال گذشته بیش از 10 هزار و 600 تار عملیات آبخیزداری و بیابان ز در گلستان انجام شده است. منبع : yjc.ir خواص آنتی ا یدانیِ آنتوسیانین های موجود در توت ها به ویژه در بلوبری، کرنبری، تمشک و انگور فرنگی سیاه سال هاست که برای دانشمندان محقق شده است. موز زرد منبع غنی پتاسیم با طعمی شیرین است اما موز قرمز دارای عطر و طعمی منحصر به فرد و ترکیبی با طعم تمشک است. اسامی برندگان سی و هفتمین دوره جوایز سالانه تمشک طلایی که نوعی با شوخی با جوایز اسکار است، شنبه غروب به وقت ایران در مراسمی در اعلام شد.