بوته تمشک

به نقل از خبرگزاریها در مورد بوته تمشک :
اسامی نامزدهای دریافت تمشک طلایی 2016اعلام شد. این با اینکه اثر توخالی و رنجوری است در ظاهر خیلی هم پرمدعاست. تنها ادعایی که می تواند داشته باشد این است که پس از پایان جشنواره فجر تمشک زرین را از اهالی رسانه و مردم دریافت کند. فهرست نامزدهای جوایز تمشک طلایی که هر سال به بدترین های سینما اهدا می شود، منتشر شد. جشنواره تمشک و تالاب گردی برای دومین بار در فومن و صومعه سرا برگزار شد. همشهری آنلاین: برندگان جوایز تمشک طلایی برای معرفی بدترین های یک سال گذشته هالیوود، معرفی شدند. یک روز پیش از مراسم اسکار، برندگان جایزه تمشک طلایی اعلام شده بودند؛ تمشک طلایی دقیقاً برع جوایز اسکار است و به بدترین ها سینما در هر سال اهدا می شود. این جایزه در بخش های اصلی به این اشخاص اهدا شد. نقش اول مرد: دینش دسوزا از : ی هیلاری: تاریخچه سری حزب دموکرات نقش اول زن: بازیگر نقش هیلاری کلینتون از ی هیلاری: تاریخچه سری حزب دموکرات ب. جوایز تمشک طلایی سال ب برندگان خود را شناختند تا بدترین های سینمای سال ۲۰۱۶ را معرفی کنند.
مید فرخ نژاد و نیکی کریمی همراه با «سوفی و دیوانه» برندگان تمشک طلایی بدترین بازیگر و بدترین… آب شرب روستای قره بوته در استان زنجان کیفیت رنگ و طعم خود را از دست داده است . طرز تهیه شربت تمشک و لیمو تمشک تازه 2 لیوان آب سرد 2 لیوان یخ 1 لیوان شکر 1/2 لیوان آبلیمو 1/2 لیوان طرز تهیه شربت تمشک و لیمو لیوان آب، تمشک تازه و شکر را داخل می ر بریزید و بزنید تا یکدست شود (اگر می خواهید شربت کاملا یکدست و شفاف باشد میتوانید مواد را از یک صافی عبور دهید) مواد را مجدد داخل می ر بریزید و 1 لیوان باقی مانده آب ، آبلیمو و یخ را اضافه کنید و بزنید تا تمام مواد به خوبی باهم مخلوط شوند و تکه های یخ یکدست شود سپس داخل لیوان بریزید و سرو کنید ( می توانید از شاه توت و توت فرنگی و … نیز به جای تمشک استفاده کنید). شربت نعنا و پرتقال / نوشیدنی تابستانی معنی خواب شاتوت منوچهر مطیعی تهرانی گوید: تمشک در خواب غم است به خصوص اگر به دهان ترش مزه بیاید و سرخ رنگ باشد. اگر سیاه باشد بهتر از این است که سرخ باشد چون تمشک سیاه شیرین تر از تمشک سرخ است. تمشک غم و غصه های اندک است که چون جمع شوند می توانند کوهی از غم فراهم آورند که دل توانایی قبول آن همه غم را ندارد. چنانچه در خواب دیدید که در صحرا. انیمیشن کوتاه «مربای تمشک ایستگاه مترو / blackberry subway jam» به کارگردانی روبرت دوکت بر اساس داستانی از روبرت مانسچ ساخته شده است. این انیمیشن هشت دقیقه ای، داستان کودکی به نام جاناتان است که خانه شان به ایستگاهی تبدیل شده و مادر او باور نمی کند و معتقد است که او خانه را کثیف و آشفته کرده است اما به زودی مادر با این واقعیت روبرو می شود... ای. اختصاصی از فایلکو انیمیشن رویش بوته های flourish با و پر سرعت .
 انیمیشن رویش بوته های flourish
 انیمیشن رویش بوته های flourish انیمیشن رویش بوته های flourish
با
انیمیشن رویش بوته های flourish
...........ولش گول=گل تمشک......ولش=تمشک..... تورش انار=انارترش

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] اطلاعات در ادامه مطلب ....  

[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] خلاصه کتاب : پدر گفت: « آروم باش بوته! بگو چه خبر شده!»
بوته بریده بریده گفت:«هوگ ویک…»
پدر باوحشت پرسید:«هوگ ویک چی؟»
بوته گفت:«لو رفت، هوگ ویک لو رفت.»
با شنیدن صدائی، پدر ناگهان برگشت و پشت سرش را نگاه کرد. نهنگ جوان خود را روی شن های ساحل می کشید. جلو آمد. سرش را جلوی پاهای پدر بوته بالا گرفت و با دهانی خشک، به زحمت گفت:«من ناروالم… پدرم منو فرستاده پیش شما…»
برای ایمن سازی مسیر گردشگری مجموعه تاریخی بیشاپور هرس و بوته کنی علف هرز می شود. کامرون دیاز بدترین بازیگر زن! همزمان با "اسکار ۲۰۱۵"، "تمشک طلایی" اهدا شد کامرون دیاز بدترین بازیگر زن!/ همزمان با اعلام بهترین ها در کمرون دیاز به عنوان برنده جایزه بدترین بازیگر زن نقش اصلی برنده جایزه تمشک طلایی شد و مایکل بی، سازنده مجموعه پرفروش «دگرگون شونده ها» تمشک .......... روی ادامه مطلب کلیک کنید تقریبا دو سال است که این وبلاگ به روز نشده ، دوسال که در کار و کار و کار گذشت . اوایل ازدواجم بود که به خودم قول دادم از فضای ادبیات بزنم بیرون تا زمانی که کار و باری دست و پا کنم در حد و اندازه ی یک زندگی مشترک . شب خو ها را کنار گذاشتم ،نور نازنین ماه را در شبهای تابستان ،تنهائی ها ، کتابها، کتابخانه ی کوچکم و حتی شعر را. حالا اوضاع رو ب. در افسانه های آفرینش سرخ پوستان آمده که خداوند سه مجسمه گلی ساخت و آن ها را در کوره گذاشت بپزند. اولی را با عجله برداشت در حالی که خام  و سفید رنگ بود. دومی خوب برشته شده و قرمز رنگ بود و آنقدر خدا از دیدن این مجسمه پخته خشنود بود که اصلا فراموش کرد مجسمه سومی هم در کوره هست و بنابراین سومی سوخت و جزغاله اش در آمد. از این سه مجسمه نژاد. بوته کنی گیاهان دارویی، خوراکی و صنعتی در مراتع استان چهارمحال و بختیاری تا پایان فصل تابستان ممنوع است. در طبیعت قرقاولهای نر و ماده معمولاً در طول روز در لا به لای بوته زارها، درختچه ها و علوفه ها به استراحت پرداخته و در طول شب و در مواقع خطر بر روی درختان بلند پناه می یابند. قرقاول ها معمولا در آبها آشیانه می سازند. این پرنده ها 3-4 روز قبل از تخمگذاری شروع به ساخت لانه می کنند. و اگر پوشش گیاهی مورد استفاده در ساخت آشیانه از بین نرود در سال بعد هم در همان جا آشیانه می کند. قلمرو لانه 5/0 – 2 تار می باشد آشیانه را قرقاول ماده می سازد. و نرها هیچ نقشی در انتخاب محل آشیانه ، آشیانه سازی، نشستن روی تخم ها و پرورش جوجه ها ندارند. آشیانه ها از یک حفره یا گودال ساده تشکیل شده است. مواد بکار رفته در آشیانه ها اغلب از شاخه های خشک، بوته ها ،برگ انواع شیرین و تلخه بیان،تمشک، برگ درخت پلت، پر پرنده، کاه و کلش، با لایه ای از برگ های خشک و یا تر گیاهی که از محل های انتخاب شده تو سط پرنده ماده تأمین می گردد. آشیانه ها هم شکل و ابعاد خارجیشان 24-25(متوسط 22) سانتیمتر، و گودی 8-10(متوسط 9) و ابعاد داخلی 19-20(متوسط 16) سانتیمتر می باشد. آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزلدر این مطلب از سایت انسان شاد برای شما دوستان عزیز  طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک خوشمزه را آماده کرده ایم.آموزش آشپزی و سفره آرایی در سایت انسان شاد.انواع بستنی در سایت انسان شاد.طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل
مواد لازم برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک :
تمشک :◊: 1 فنجانماست :◊: نصف فنجانموز :◊: 1 عددعسل :◊: 1 قاشق غذاخوریچوب بستنی :◊: 3 عددلیوان کاغذی :◊: 3 عددآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلمی توانید با کم و زیاد مواد اولیه بستنی به تعداد دلخواختان بستنی یخی تهیه کنیدطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک :به نقل از انسان شاد برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک ابتدا بایدتمام مواد اولیه یخ بستنی را درون غذا ساز بریزید و آنها را خوب با هم مخلوطشان کنید.مواد بستنی یخی را انقدر در غذاساز مخلوط کنید تا کاملا روان و یکدشت شوند.مخلوط بدست آماده را درون لیوان های کاغذی بریزید.یخی بستنی موز و تمشک را درون فریزر بگذارید و حداقل 6 ساعت اجازه دهید بمانند تا سفت شوند.می توانید تکه های از میوه هم درون لیوان ها بریزید و بستنی یخی با تکه های میوه درست کنید.قبل از اینکه بستنی کامل یخ بزند چوب های بستنی را درون آنها قرار دهیدآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلتوجه داشته باشید که اگر زمان در آوردن بستنی یخی ها با مشکل مواجه شدید طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیمقداری آب گرم روی سطح خارجی لیوان ها بگیرید تا به کمک آن بستنی یخی ها راحت تر بیرون بیایند.برای تهیه بستنی یخی با هر طعمی شما می توانید انواع مواد را با هم ترمیب کرده و بستنی مورد نظر خود را تهیه کنید.می توانید انواع میوه های تابستانی مانند هندوانه ، هلو ، توت فرنگی و حتی میوه های دیگر فصل ها برای تهیه بستنی یخی استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از پودینگ های خانگی بستن ییخی مورد نظر خودتان را تهیه کنید.
آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزل رئیس انجمن ارگانیک ایران با رد شایعه استفاده از پودر نظافت برای رشد سریع هندوانه، گفت: این مواد نه تنها باعث رشد و قرمزی هندوانه نمی شود، بلکه سبب خشک شدن بوته آن شده و چنین موضوعی صحت ندارد. همیشه میان بره و بوته دره ای دهان گشوده ست میان دست و غنچه خارها صف کشیده اند میان اما هیچ حائلی نیست جز این که من از عشیره ی اوسم تو از قبیله ی خزرج میان ما ، تنها هزار جنگ بی بدیل قبایل در آستانه ست برای آشتی چشم های خونفشان تعصب تو را به باد دادم و رفتم . همیشه باد یاد تو را زنده می کند زنده باد باد ! شعر و قصه ک نه موش کوچولو و آینه

موش کوچولو و آینه
یک روز موش کوچولویی در میان باغ بزرگی می گشت  و بازی می کرد که  ص شنید:میو میو.موش کوچولو خیلی ترسید.پشت بوته ای پنهان  شد و خوب گوش کرد.صدای بچه گربه ای بود که تنها و سرگردان میان گل ها می گشت و میومیو می کرد.
 
موش کوچولو که خیلی از گربه ها می ترسید، از پشت بوته ه. معاون جهاد کشاورزی با اشاره اینکه ت یب و تصرف جنگل ها 38 درصد کاهش یافته است گفت: بعد اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی مصرف 5 میلیون مترمکعبی سوخت بوته ای 30 درصد افزایش یافته… روزی درخت صنوبر با خودخواهی به بوته ی خار گفت: "تو به درد هیچ کاری نمی خوری، ولی همه جا از من برای ساختن خانه و سقف آن استفاده می کنند." بوته ی خار جواب داد: "ای بیچاره، اگر فقط یکبار انی را به یاد بیاوری که برای قطع تو تبر به دست به جنگل می آیند، آرزو می کنی که ای کاش یک بوته ی خار بودی نه یک درخت صنوبر." *ران شاو
فرض کنید که رفتید به یک خونه کوهستانی در دامنه یک کوه سرسبز و با چشم انداز بسیار زیبا. جلوی خونه یک ایوان نسبتا بزرگ (به اندازه ای که حدود 15 نفر بتونن سر سفره بنشینن). پنجره اتاقها رو به کوه پوشیده از درخت، که یک مرتع چند تاری وسطش (خالی از درخت) و پوشیده از چمن سبز مانند مخمل قرار دارد باز شود و زیر این پنجره که نسیم خنک و مرطوبی ازش به . اختصاصی از سورنا فایل پاو وینت فیزیولوژی تمشک با و پر سرعت .
 پاو وینت فیزیولوژی تمشک
 پاو وینت فیزیولوژی تمشک چکیدهتمشک قرمز rubus idaeus l.) )یک بدنه ی متوسط با عمر کوتاه، جوانه های چوپی است که بر روی یک سیستم ریشه ی طویل العمر دایمی بوجود می آیند. تعداد گل ها در هر گل آذین بصورت گسترده ای متغیر می باشد، وتعداد گل آذین ها بر روی هر غنچه ی جانبی مثمر بصورت پایداری از بالا به پایه ی جوانه ی اصلی افزایش می یابد. شکوفایی یا گل آذین تمشک های قرمز بصورت خوشه ای می باشد، که در آن گل پایانی (رأس) اول توسعه می یابدتعداد گل ها در هر گل آذین بصورت گسترده ای متغیر می باشد، وتعداد گل آذین ها بر روی هر غنچه ی جانبی مثمر بصورت پایداری از بالا به پایه ی جوانه ی اصلی افزایش می یابد.  مقدمه*تمشک میوه ای شبیه شاه توت و توت فرنگی است و به رنگ زرد یا سرخ مایل به سیاه یافت می شود. میوه تمشک ترش مزه بوده و به صورت خام یا پخته، شربت، کمپوت و ... خورده می شود.در گیلان و مازندران به این گیاه تمش، ولش، بولوش و بوروش و در آذربایجان بؤیورتکن می گویند.سرشار از ویتامین های c وk است و دارای خواص خنک، نرم کننده و ضد اسکوربوت می باشد.*گفتنی است که تمشک مانند دیگر میوه هایی که در خانواده توت ها طبقه بندی می شوند، یک آنتی ا یدانت قوی است و خاصیت ضد سرطانی دارد. یک فنجان تمشک، 14میلی گرم ویتامینc و 8/0 میلی گرم ویتامینe دارد.*علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد خوردن تمشک به جلوگیری از روند پیر شدن سلول ها کمک می کند و عملکرد بدن و مغز را بهبود می بخشد.*میوه تمشک مثل چیالک سرشار از ویتامین های ث ، قند، توت ، جوهر لیمو و ترشی سیب است و به همین جهت طعم ترش مطبوعی دارد، و به علت داشتن املاح زیاد، خون را قلیایی کرده و ترشی آن را از بین می برد.میوه تمشک بسیار خنک و ضد رطوبات بدن است و راه ورود میکربها را به عروق می بندد و از خونریزی و فساد خون جلوگیری کرده ، و رقت خون را درمان می کند. فهرست مطالب چکیدهمقدمهتمشک قرمزک یوارهای مثمر دوسال یوار های مثمر ی الهروابط ساختاری گیاهریخت شناسی جوانهشکوفایی یا گل آذین تمشک های قرمزتعداد گل هاازیاد و جوانگیچرخه ی رشد سالیانه و تاریخچه ی عمرکنترل محیطی رشد و توسعه این فایل پاو وینت در 25 صفحه ارائه شده است. 
با
پاو وینت فیزیولوژی تمشک
تسنیم نوشت: مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: سال آینده ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار بوته گل های فصلی در اردبیل تولید خواهد شد. من دست ب یقه ی ی نشدم. طلبکار ی نیستم. ی نیست ک نبخشیده باشمش. من پرچم صلح بالا گرفته بودم و یک شاخه زیتون ب دهانم. من بلد نیستم در جواب بدی٬ بدی کنم. زبانم تند هست. اما اگر ی روحم را از های توری لمس کرده باشد می داند اهل تاریکی نیستم. اگر هم بالا و پایین می پرم یا دستمال های اشکی ام را پشت تخت مخفی می کنم و گاهی از زور چشم های باد کرده به هم. تندی باران شمال باعث شده بود روی آب نهر پریشان بشود. نیلوفرهای آبی به جنب و جوش در آمده بودند و درخت پیر، سعی می کرد شاخه هایش را رو به بالا ببرد تا شاید باز آسمان را ببیند. اما نمی شد...با خودش فکر کرد: اشکالی ندارد! همین که باران را روی شانه های بزرگم حس کنم، کافیست... از کافی بالاتر، م است.نیلوفر کوچک آبی که تازه بدنیا آمده بود این حرف . فهرست نامزدهای جوایز تمشک طلایی که هر سال به بدترین های سینما اهدا می شود، منتشر شد. + قابل توجه جناب کی روش : تو ایران علاقه به صندلی اوجب بر همه ی خواسته ها و توقعات مردمه.از و رئیس فدراسیونش بگیر تا مربی و س رست تیمش.این مردم فقط در مواقع حساس خواسته هاشون به چشم میاد و در باقی شرایط عادی میرن به پشت بوته ی فراموشی.شما هم اگر بمونی نمونی برای اینها حکم همون بوته ی فراموشی رو پیدا می کنی.برای اینها صندلی شون اولین اول. چهارشنبه: تو: سلام سلام.خوفی؟کجایی؟ من:سلام مرسی.خواب بودم بابا هشت صبح کی بیداره؟ تو: من من کله گنده! دیگه چیزی نگفتم. تا اون روز کل روزای هفته رو اس دادی. خیلی کار داشتم، کارای دوره ی پنج شنبه رو انجام میدادم. پنج شنبه: آ ین روز هفته رو دیگه اس ندادی. شب بچه ها اومدن. تم لباس با طرح گل گلی بود! ولی سه،چهار نفر نیومدن. خیلی ناراحت شدم، کص. آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزلدر این مطلب از سایت انسان شاد برای شما دوستان عزیز  طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک خوشمزه را آماده کرده ایم.آموزش آشپزی و سفره آرایی در سایت انسان شاد.انواع بستنی در سایت انسان شاد.طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزل
مواد لازم برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک :
تمشک :◊: 1 فنجانماست :◊: نصف فنجانموز :◊: 1 عددعسل :◊: 1 قاشق غذاخوریچوب بستنی :◊: 3 عددلیوان کاغذی :◊: 3 عددآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلمی توانید با کم و زیاد مواد اولیه بستنی به تعداد دلخواختان بستنی یخی تهیه کنیدطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیطرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک :به نقل از انسان شاد برای تهیه بستنی یخی موز و تمشک ابتدا بایدتمام مواد اولیه یخ بستنی را درون غذا ساز بریزید و آنها را خوب با هم مخلوطشان کنید.مواد بستنی یخی را انقدر در غذاساز مخلوط کنید تا کاملا روان و یکدشت شوند.مخلوط بدست آماده را درون لیوان های کاغذی بریزید.یخی بستنی موز و تمشک را درون فریزر بگذارید و حداقل 6 ساعت اجازه دهید بمانند تا سفت شوند.می توانید تکه های از میوه هم درون لیوان ها بریزید و بستنی یخی با تکه های میوه درست کنید.قبل از اینکه بستنی کامل یخ بزند چوب های بستنی را درون آنها قرار دهیدآموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک بسیار آسان و خوشمزه در منزلتوجه داشته باشید که اگر زمان در آوردن بستنی یخی ها با مشکل مواجه شدید طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخی موز و تمشک , بستنی یخیمقداری آب گرم روی سطح خارجی لیوان ها بگیرید تا به کمک آن بستنی یخی ها راحت تر بیرون بیایند.برای تهیه بستنی یخی با هر طعمی شما می توانید انواع مواد را با هم ترمیب کرده و بستنی مورد نظر خود را تهیه کنید.می توانید انواع میوه های تابستانی مانند هندوانه ، هلو ، توت فرنگی و حتی میوه های دیگر فصل ها برای تهیه بستنی یخی استفاده کنید. حتی می توانید با استفاده از پودینگ های خانگی بستن ییخی مورد نظر خودتان را تهیه کنید.
آموزش و طرز تهیه بستنی یخی موز و تمشک به روشی بسیار آسان در منزل طبق مصوبه های ستاد احیای دریاچه ارومیه 940 تار از زیر حوضه این دریاچه بوته کاری شده که اجرای این طرح یکی از عوامل مهم جلوگیری از بروز ریزگردهای نمکی در این مناطق بوده است. ۱-  بوته چای جزو معدود گیاهانی است که به دلیل وجود سموم فراوان در بافت آن، در طبیعت هیچ آفت جدی به جز انسان ندارد! مزارع این گیاه نیاز به سمپاشی ندارند و هیچ چرنده، پرنده، ه و ... به آن نزدیک نمی شود. اگر در بین علوفه چها ایان (هر نوع که باشند) حتی کمی برگ چای باشد، حیوان به محض جویدن آنها را از دهانش بیرون می ریزد! 2- در بسیاری از مناطق کشاورزی، برای آن که احشام و سایر حیوانات به مزارع و کشتزارهای مختلف نزدیک نشده و زراعت را اب نکنند، اطراف آنها را بوته چای می کارند. حیوانات با مشاهده بوته چای به مزرعه نزدیک نمی شوند!  


[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...] «پای راست جلویی جیرجیرک بزرگ بوته ای سبز که عضو شنوایی ه بر روی آن قرار دارد.» این جیرجیرک که با نام زنجره بزرگ بوته ای سبز نیز شناخته می شود در خانواده ملخ های شاخک دراز (جیرجیرک های بوته ای) قرار دارد. جیرجیرک بزرگ بوته ای سبز نر بزرگسال ۲۸ تا ۳۶ میلی متر رشد می کند. و این میزان برای ماده ۳۲ تا ۴۲ میلی متر است. این گونه توسط شاخک درازش که ممکن است طولش، تا ۳ برابر خود بدن ه باشد، قابل تشخیص است. برای یافتن عضو شنوایی پس از باز تصویر، فلش موس را نزدیک پایین زانو ببرید محدود توسط مربعی ظاهر می شود. موز زرد منبع غنی پتاسیم با طعمی شیرین است اما موز قرمز دارای عطر و طعمی منحصر به فرد و ترکیبی با طعم تمشک است. اسامی برندگان سی و هفتمین دوره جوایز سالانه تمشک طلایی که نوعی با شوخی با جوایز اسکار است، شنبه غروب به وقت ایران در مراسمی در اعلام شد. *سفید تمش (تمشک) سفید تمشک(سفید تمیشه) در غرب رامسر قرار دارد. از شرق به اردوگاه رامسر، از جنوب به جنگل، از شمال به جاده گیلان و از غرب به سورخانی محدود می باشد. دارای باغات مرکبات، کیوی، و چای می باشد و به دلیل قرار گرفتن در بلندی و نزدیک بودن به دریا، منطقه­ ای بسیار زیبا و با صفا است.منطقه سفید تمش دارای چند اردوگاه ورزشی و فرهنگی می . اسامی برندگان سی و هفتمین دوره جوایز سالانه تمشک طلایی که نوعی با شوخی با جوایز اسکار است، شنبه غروب به وقت ایران در مراسمی در اعلام شد. وای بر روزی که غیرتم بجوش آید تو ای اسید پاش خبر از مردی نداری خبر از روزهای همدردی نداری مگر که یادت نیست برای این خاک جنگیدیم و یادت نیست چه جانهایی برای مان دادیم شاید تو از زیر بوته بعمل آمدی که انسان را به بوته ای می فروشی می دانم مادرت گرگ و پدرت کفتار است پس چه انتظاری از تو می رود که طبیعتت این است بره ها را فدای خودخواهی ات می . هرس گوجه فرنگی در کشت گلخانه بوته های گوجه فرنگی معمولاً هرس می گردند پس از کشت نشاء و هدایت عمودی بر روی سیستم اجازه رشد
تا یک متر جوانه انتهایی قطع می گردد . پس از قطع جوانه انتهایی شاخه cm به نشاء داده میشود . پس از رسیدن ارتفاع بوته به ٧٥
های فرعی رشد نموده و پس از تولید خوشه در هر شاخه فرعی این شاخه نیز از انتها سربرداری می گر. خداحافظی با «شرقی غمگین»، ادامه «زبان تمشک های وحشی» و «طپانچه خانم» و آغاز «دریبل» و «شهر- بازی» برنامه های تماشاخانه پالیز بعد از تعطیلات پیش رو است. خواستم گندم بکارم بذر کاشتم بذرها را جا به جا و بی نشان برداشتم جای اول از میان قرنها وا ماندگی بار دیگر ارزنی را آسمان پنداشتم آب دادم قوت دادم بلبلانه پر زدم از برای حفظ آنها خادمی بگذاشتم از میان ریشه ها زخم و تبر رویید و من نه وجین نه برآن حارسی بگماشتم بوته ها کم کم به جای خوشه شیطونک زدند حال دیگر جای گندم " نفرت از خود داشتم بلب.
تحقیق بوته میری جالیز دسته بندی : صنایع غذایی و کشاورزی وزراعت فرمت فایل :  doc ( قابلیت ویرایش و آماده چاپ ) word قسمتی از محتوی متن ...   تعداد صفحات : 17 صفحه بوته میری جالیز. phytophthora drechsleri tucker pythium aphanidermatum (edson) fitzp. phytophthora capsici leonian مقدمه. بوته میری گیاهان جالیزی شامل خیار، انواع بزه، هنداونه و کدو از دیرزمان در ایران و بخصوص در اصفه. یعنی اینقدی که پسرا به موهاشون میرسن ااگه به یه بوته شلغم رسیده بودن الان هلو می داد!! . . . روباهی موبایلی دید؛زاغه از بالای درخت گفت:
اگه پایین آنتن نمیده بده بالا برات بگیرم
روباه موبایل و داد زاغ گفت: این عوض قالب پنیر کلاس سوم ابت